Велика витрата палива на ВАЗ 2114? Читай як його знизити

Інжекторна восьмиклапанним ВАЗ-2114 – не самий економічний автомобіль у світі просто через похилий вік. Проте технічні характеристики говорять про витрату палива в міському циклі близько восьми з половиною літрів на сотню, а на трасі витрата палива зобов’язаний бути в межах 6,5-7 літрів. Є і більш точні заводські дані, але на світі не існує жодного автомобіля, який на сто відсотків відповідав би технічним характеристикам. А раз так, постараємося дізнатися як зменшити витрату палива на ВАЗ-2114 інжектор 8 клапанів усіма можливими способами.

Зменшуємо витрату палива. Все на поверхні

Велика витрата палива на ВАЗ 2114? Читай як його знизити

Перевірка обтічності

Ніхто не помічав, що заїзди на економічність проводяться на спеціальних обтічних автомобілях з ідеальною аеродинамікою і майже велосипедними колесами? Даремно, а в цьому є майже половина успіху, якщо ми хочемо домогтися мінімального споживання пального.

Поки не станемо занурюватися в технічні нетрі, а просто постараємося зробити легкий технічний огляд автомобіля . Поїхали.

 1. Опір коченню . Навіть якщо поки залишити двигун в спокої і подивитися, наскільки ефективно автомобіль йде накатом, то і тут можна домогтися зменшення витрат на бензин мінімум на 15-20% . Легко сказати, тому що хороший накат можуть забезпечити не тільки фірмові покришки, а й правильний їх розмір. І ось тут спостерігається дисонанс між ефектним зовнішнім виглядом і ефективним витратою палива – чим уже покришка, тим менше її опір коченню, відповідно, менше витрата палива. Крім ширини колеса, велику роль може грати тиск в шинах. Знижений тиск в покришці збільшить витрату палива мінімум на тих же 15% . До поганого накату можуть бути причетні погано відрегульовані або несмазанние, зношені ступичні підшипники, несправні ШРУСи.
  Велика витрата палива на ВАЗ 2114? Читай як його знизитиЗнижений тиск в шинах сприяє збільшенню витрати палива
 2. Аеродинаміка . У цій справі взагалі дрібниць просто немає. У порівнянні з ВАЗ 2109, аеродинаміка 2114 на голову вище і фахівці ВАЗа провели в аеродинамічних трубах не одну добу, поки добилися такого показника. У дев’ятки Сх = 0,463, в той час як у ВАЗ-2114 Сх = 0,445 . Не бозна-що, хоча кращі показники в цьому плані у ВАЗ-2110 – від 0,33 до 0,35. Для порівняння коефіцієнт лобового опору ВАЗ-2107 дорівнює слоноподобний 0,55. Це в стоці. А якщо любителю тюнінгу попадеться прегарний пластиковий обвіс, то Сх може вирости (пропорційно лобової площі) на 4-15%! Природно, виросте і витрата палива не кажучи вже про зміну притискного зусилля по осях, зниженні максимальної швидкості і погіршення керованості.Ось простий приклад – звичайна нешкідлива мухобойка (дефлектор на капот) для ВАЗ-2114 збільшує опір на 3%, а дефлектори вікон ще на 1,2% . Ось вам і дрібниці. Велика витрата палива на ВАЗ 2114? Читай як його знизитиВелика витрата палива на ВАЗ 2114? Читай як його знизитиВелика витрата палива на ВАЗ 2114? Читай як його знизитиВелика витрата палива на ВАЗ 2114? Читай як його знизитиДефлектори на капоті і вікнах збільшують витрату палива в середньому на 4%
 3. Завантаження . Тут все зрозуміло. Споживання палива автомобіля з причепом збільшується на 35-40% в залежності від завантаження, а верхній багажник також може додати як парусність, так і вагу.
  Велика витрата палива на ВАЗ 2114? Читай як його знизити

  Причіп збільшує витрату палива автомобіля на 35-40%

 4. Електричне навантаження . Чим більше включено потужних споживачів енергії в бортову електромережу, тим витрата палива буде вище. Наприклад, дві пари галогенок або прикордонні ксенонові прожектора, це привід розпрощатися з баком бензину набагато раніше покладеного по паспорту.
  Велика витрата палива на ВАЗ 2114? Читай як його знизитиЧим більше споживання бортовий електроенергії, тим вище витрата палива

Датчики і електроніка, які впливають на витрату

Якщо місце розташування коліс знає кожен, то де знаходиться датчик масової витрати повітря в ВАЗ-2114, наприклад, знають далеко не всі. Але це не єдиний датчик, від якого безпосередньо залежить витрата . Їх вистачає:

 • датчик положення дросельної заслінки;
 • регулятор холостого ходу;
 • лямбда-зонд;
 • датчик кількості холостих обертів;
 • датчик швидкості.

Велика витрата палива на ВАЗ 2114? Читай як його знизити Датчик положення дросельної заслінки Датчик масової витрати повітря

Та й взагалі вся керуюча електроніка на ВАЗівських інжекторних автомобілях схильна до викрутасами. Навіть такий не дуже тонкий прилад, як бензонасос, може серйозно вплинути на витрату. На ВАЗ-2114 він електричний, а більшість деталей виконані з пластика, що говорить про невеликий ресурсі.

При падінні тиску в системі живлення витрата буде рости дуже відчутно.

Перевірити його роботу просто – на паливній рампі є місце для підключення манометра, нормальний тиск при цьому – 370-400 кПа . Але якщо є такі симптоми:

слід перевірити насос на стенді.

Відео про перевірку тиску в паливній рампі ВАЗ-2114

Витрата палива на холостих обертах

І це теж досить вагомий показник при визначенні середньої витрати палива.

Паспортний холостий витрата не повинен перевищувати 0,8 л на годину.

Оскільки двигун у нас не карбюраторний і викруткою тут нічого не відрегулюєш, то звинувачувати в високому витраті потрібно тільки датчик холостого ходу.

Датчик холостого ходу впливає на середня витрата палива

На жаль, цей датчик ніяк не діагностується, тому судити про його вихід з ладу можна тільки за симптомами:

 • немає високих обертів при холодному старті;
 • нестабільні, плаваючі холості оберти;
 • відмова працювати на холостому ходу в принципі;
 • двигун глухне на ходу при русі накатом або під час перемикання передач.

Власне, варіант лікування тільки один – заміна датчика . Проте є ще один датчик, який діагностується системою – це датчик положення дросельної заслінки. Розташовується він в дросельному вузлі і симптоми його несправності схожі з датчиком холостого ходу. Відмінність лише в тому, що його несправність побачить система самодіагностики.

Відео про заміну датчика холостого ходу на ВАЗ-2114

висновки

Таким чином, стежачи за станом автомобіля в цілому і електроніки зокрема, можна здорово зменшити витрату палива на ВАЗ-2114.

Чому автомобіль став споживати більше палива

Велика витрата палива зазвичай відносять до несправностей електронних систем автомобіля, чи завжди це так? Зараз дізнаємося …

Почнемо з самого простого. Як ви заміряє витрата на своєму автомобілі? Якщо за зрослими витратами на бензин, то це тупо (без образ). Так само тупо заміряти витрата бензину по стрілці на покажчику рівня палива. Перш за все потрібно правильно заміряти витрата на вашому авто. Звичайно дані вcе одно будуть приблизними, але вже більш точними, ніж визначення «на око» і «по відчуттях».

Спочатку потрібно правильно заміряти підвищена витрата палива

[Box type = “info»] Заливайте повний бак палива. Залити бензину до верху горловини у вас може і не вийде, тому що в багатьох паливних баках є зворотний клапан, він не пропускає паливо назовні через заливний отвір. Але бак потрібно заправити якомога точніше!

Тепер потрібно скинути показання одометра на нуль, і можна їхати. Їхати потрібно по трасі із середньою швидкістю 90 км / год, без різких прискорень і гальмувань. Чим більше кілометрів ви проїдете, тим точніше буде завмер.

               НАШІ ЧИТАЧІ РЕКОМЕНДУЮТЬ! 

Найбільш ефективним засобом для економії палива, на думку наших читачів, є Високоефективний економітель палива. Паливо проходить через магнітне поле, створюване економітелем FUELFREE Молекули палива рівномірно розподіляються, і його згоряння в двигуні стає більш ефективним. Тим самим витрата бензину (або дизеля, хто на чому їздить) знижується на 30-40%.

                                                                                                               Думка популярного Автоблогера … >>

Зверніть увагу

Після поїздки знову доливаєте бак до повного (бажано на тій же заправці і з того ж пістолета, тому що отщелкивали вони можуть по різному.) Доливши бак до повного, ви дізнаєтеся, скільки літрів ви витратили за поїзду, а по одометру дивіться пробіг. Зараз є всі дані щоб дізнатися витрата.

Поділіть кількість витрачених літрів на кілометри пройденого шляху і помножите все це на 100. У вас вийде витрата бензину на 100 кілометрів.

Приклад: Припустимо ви проїхали 86 кілометрів і витратили на цю поїздку 6 літрів бензину. Ми ділимо 6 на 86, а отриману цифру множимо на 100. Отримуємо приблизно 6,98 літра. Тобто витрата складає близько 7 літрів на сотню. [/ Box]

При вимірах врахуйте:

 • Що на деяких заправках вам можуть недолити
 • Якість палива сильно впливає на пройдений шлях
 • Стиль водіння багато в чому визначає економічність мотора

Основні причини

У більшості випадків велика витрата палива є причиною несправності. Ось про ці несправності ми зараз і поговоримо і розглянемо причини підвищеної витрати палива.

Велика витрата палива на ВАЗ 2114? Читай як його знизитиТиск в паливній рампі. Знижений або підвищений тиск в паливній системі є причиною великої витрати палива. Перевірте тиск спеціальним паливним манометром. Тиск може знизитися через засміченого фільтра-сіточки на бензонасосі, фільтра тонкого очищення або з-за «втоми» самого паливного насоса.

При зниженні тиску в паливній рампі нижче норми потужність мотора знижується, що змушує водія сильніше натискати на педаль газу, а це викликає велику витрату палива. Норма тиску у всіх машин різна, але можна виділити межі від 2,6 до 4 кПа. Це середні величини тиску при працюючому двигуні.

Велика витрата палива на ВАЗ 2114? Читай як його знизитиНапруга в мережі автомобіля. Нестабільна напруга безпосередньо впливає на характеристики форсунок.

Блок управління розраховує час уприскування враховуючи в тому числі і напруга бортової мережі автомобіля. Перевірте стабільність вихідної напруги з генератора. Зробити це можна мультиметром на занедбаному моторі.

Велика витрата палива на ВАЗ 2114? Читай як його знизитиДатчик кисню. При його несправності або неправильних показаннях «чек» може не загорятися, а ось витрата буде підвищеним. Справа в тому, що кіслороднік відповідає за оптимальне регулювання подачі палива, і якщо він несправний, то витрата неминуче збільшується.

[Box type = “info»] Ну а якщо пробіг вашого авто більше 100 тисяч і датчик жодного разу не змінювався, будьте впевнені – він показує неправильно. Ресурс датчика приблизно 80 000 км пробігу [/ box]

 Детальніше про роботу датчика кисню читайте тут.

Велика витрата палива на ВАЗ 2114? Читай як його знизитиДатчик температури охолоджуючої рідини. Якщо збільшився витрата палива, то причиною може бути ДТОЖ. Коли датчик температури бреше, то ЕБУ може необґрунтовано збільшувати топливоподачу, помилково думаючи, що двигун холодний.

Справа в тому, що для холодного мотора суміш робиться більш збагаченої, тобто бензину подається більше ніж в гарячий двигун.

[box] Високі обороти  холостого ходу теж можуть бути причиною великої витрати. Самі ж обороти можуть підвищитися через датчика положення дросельної заслінки. [/ Box]

Велика витрата палива на ВАЗ 2114? Читай як його знизитиЗасмічення паливних форсунок. При зниженні якості розпилу на засмічених форсунках, витрата палива істотно збільшується. У той же час може сильно впасти динаміка розгону. Машина починає «тупити», тобто погано розганяється. Іноді можуть бути пропуски займання, через що незгоріле паливо догорає в каталізаторі.

[Box type = “info»] Рекомендується чистка форсунок для профілактики кожні 40 тисяч кілометрів пробігу. До речі при оплавлення або забитому каталізаторі витрата палива дуже сильно збільшується. [/ Box]

Велика витрата палива на ВАЗ 2114? Читай як його знизитиПовітряний фільтр. Забитий повітряний фільтр не дає повітрю надходити в циліндри в достатній кількості. Тому суміш стає багатою. Кисневий датчик звичайно регулює склад суміші, але в результаті падає потужність двигуна і водій знову тисне на педаль, замислюючись про те, чому велика витрата бензину у машини.

[Box type = “info»] При сильно забитому повітряному фільтрі обертів двигуна можуть не підніматися до можливої ​​межі. [/ Box]

Холодний двигун. Якщо двигун не прогрітий до робочої температури (на Солано і смайли 92 – 98 градусів, на джилі емгранд і Ліфан Х60 – 95 градусів.) На холодному двигуні ЕБУ готує переобогащенная суміш для успішного запуску. Але якщо суміш буде багата на своєму шляху, то це викличе сильний перевитрата бензину. При перегрітому двигуні відбувається схожа ситуація.

Велика витрата палива на ВАЗ 2114? Читай як його знизитиДатчик положення розподільного. У системах сучасних автомобілів організований багатоточкове уприскування, який забезпечується датчиком распредвала. При виході датчика з ладу система переходить на асинхронний уприскування, паливо впорскується в усі циліндри одночасно, незалежно від фази розташування поршнів.

[Box type = “info»] Багатоточкове або розподілене уприскування палива – це процес при якому бензин впорскується в кожний циліндр окремо і тільки на такті впуску. При асинхронному уприскуванні паливо впорскується в усі циліндри одночасно, але в меншій кількості. [/ Box]

Застосування етилування бензину! На початку 20-го століття американці придумали спосіб підняття октанового числа бензину. Вони просто додали в нього тетраетилсвинець. Такий бензин називається етилованим. Присадка тетраетилсвинцю дуже отруйна. До того ж плівка свинцю осідає на кисневому датчику і «отруює» його. Кисневий датчик починає брехати і витрата палива постійно зростає.

Що це означає? Це означає що при заправці бензином з вищим октановим числом (95, 98) ви ризикуєте нарватися саме на «прісаженное» паливо. Чим вище октанове чило, тим менше детонація палива (самозаймання при стисканні). Але в даному випадку більше – не завжди краще. Хоча і 92-ой не застрахований від махінацій, але в ньому все-таки більше впевненості.

Система запалювання. Якщо двигун “троїть” навіть зрідка, то витрата палива буде більше. Бензин з непрацюючого циліндра безпосередньо викидається в трубу і в добавок вбиває каталізатор. Перевірте систему запалювання, проводи, модулі і свічки на наявність можливого «пробою».

Датчик масової витрати повітря. Або ж в деяких автомобілях датчик абсолютного тиску у впускному колекторі . Показання цих датчиків використовуються для регулювання часу уприскування і складу паливно-повітряної суміші, тому при їх неправильно роботі витрата зростає як на дріжджах.

 • Читайте про це докладніше тут.
 • Відео, велика витрата палива у справного автомобіля:

Як правильно їздити щоб позбутися від підвищеної витрати палива

Запам’ятайте, двигун розвиває найефективнішу потужність приблизно на 3000 – 3500 оборотах на хвилину. Так що крутите двигун, але крутити потрібно тільки для того, щоб потім плавно рухатися з невеликою швидкістю на підвищеній передачі!

Саме такий режим руху буде найекономічнішим. Якщо ви постійно тащітесь! в правій смузі на третій передачі, то про яке витраті палива може йти мова ??? Чи не парьте мізки діагностам.

Максимум економічності ви досягнете якщо будете їхати на п’ятій передачі зі швидкістю 50-60 км / год.

Не потрібно заміряти витрата палива якщо ви постійно їздите на непрогрітому двигуні (короткі переміщення по місту) і вже тим більше в зимову пору року.

І звичайно ж дуже сильно впливає на витрату бензину технічний стан вашого автомобіля: компресія, регулювання клапанів, стан підвіски, трансмісії і зчеплення і т.п.

   НАШІ ЧИТАЧІ РЕКОМЕНДУЮТЬ! 

Найбільш ефективним засобом для економії палива, на думку наших читачів, є Високоефективний економітель палива. Паливо проходить через магнітне поле, створюване економітелем FUELFREE Молекули палива рівномірно розподіляються, і його згоряння в двигуні стає більш ефективним. Тим самим витрата бензину (або дизеля, хто на чому їздить) знижується на 30-40%.

                                                                                                               Думка популярного Автоблогера … >>

важливо

На цьому про велику витрату палива у нас все. Рекомендуємо подивитися цікаві записи з цієї категорії нижче:

Причини підвищеної витрати палива на ВАЗ 2114

Як зменшити витрату палива на ВАЗ 2114 – цим питанням задаються багато автолюбителів. Про те, який повинен бути витрата бензину на ВАЗ 2114 зазвичай вказується в заводській документації. Він становить від восьми до дев’яти літрів на сто кілометрів.

Цей розкид залежить від стилю їзди і її режиму (місто, траса, змішаний). Якщо показники вашого залізного «улюбленця» уміщаються в ці рамки то, швидше за все ніяке втручання їх не зменшить.

А ось якщо на вашому ВАЗ2114 велика витрата палива, то це вже привід провести діагностику і швидше за все ремонт систем вашого авто.

Якщо ви самі не володієте достатніми знаннями або умінням, то вам краще звернутися в спеціалізовані майстерні там точно дадуть відповідь на питання: чому збільшився витрата палива на ВАЗ 2114.

Тут буде розказано про можливі причини та методи їх усунення.

Велика витрата палива на ВАЗ 2114? Читай як його знизити

Причини великої витрати палива на ВАЗ 2114

Можливі причини

Підвищений витрата палива ВАЗ 2114 може бути викликаний наступними причинами:

 1. Забитий фільтр подачі повітря;
 2. Неналежне тиск в шинах;
 3. Паливний фільтр забруднений;
 4. Нестандартний радіус коліс;
 5. Несправність датчика подачі кисню;
 6. Вийшов з ладу ДСА;
 7. Некоректні свідчення ДПРВ;
 8. Низький тиск палива;
 9. Невисока компресія.

Для початку розглянемо найпростіші причини великої витрати палива

Витрата бензину на ВАЗ 2114 може підрости через брудне фільтра палива, перевірте його на наявність сміття і якщо необхідно замініть.

Бруд, набівшаяся в повітряний фільтр, може підняти витрата бензину ВАЗ 2114 приблизно літра на три. При тому, що його ціна близько ста двадцяти рублів.

Сильно низький тиск в шинах теж вносить свій негативний вплив, як і нестандартний радіус коліс. Відомо: для того щоб провернути колесо більшого розміру, потрібно більше зусилля.

Далі з’ясуємо, які датчики впливають на витрату палива

Лямбда-зонд проводить оцінку стану вихлопу (присутність кисню в вихлопних газах). Тобто він, за обсягом кисню у вихлопі, забезпечує регулювання робочої суміші.

Встановлюється в системі вихлопу, слід зазначити, що він єдиний стоїть на «трубі» тому ви, що не помилитеся.

Помилку датчика кисню можна побачити або за допомогою бортового комп’ютера, або при проходженні діагностики на СТО. Ось деякі причини його «смерті»:

 • Погана якість бензину;
 • Затиснуті клапана;
 • Неправильна суміш;
 • Маслос’емниє кільця пропускають масло в суміш;
 • Кут випередження невірно виставлений.

Велика витрата палива на ВАЗ 2114? Читай як його знизити

Лямбда зонд ВАЗ 2114

Якщо збільшився витрата палива на ВАЗ 2114, то також слід перевірити датчик швидкості.

Він передає дані про поточну швидкість авто на керуючий блок, а той, стежить за роботою двигуна в режимі холостого ходу і управляє подачею повітря, минаючи дросельну заслінку.

Діагностують його також, як і попередній. Цей прилад розташований на коробці передач, зверху. Деякі ознаки його несправності:

 • Глухне двигун в режимі неодружених;
 • Перебої в роботі спідометра, або його повна відмова;
 • Холості оберти «плавають»;
 • Велика витрата палива;
 • Падіння тяги у двигуна.

Велика витрата палива на ВАЗ 2114? Читай як його знизити

Датчик швидкості ВАЗ 2114

Далі йде датчик положення распредвала вала або як його ще називають датчик фаз. Він працює в системі фазованого уприскування, визначаючи цикл роботи мотора і формуючи імпульсний сигнал.

Треба уточнити, що він встановлюється не на всі моделі ВАЗів. Про несправності сигналізує лампочка “чек” на приладовій панелі.

Перевірка працездатності також визначається на СТО, або при зчитуванні даних про помилку на БК. Як «упізнати» що він барахлить:

 • Динаміка двигуна падає;
 • Підвищується витрата бензину;
 • Режим самодіагностики дає збій.

Середня витрата палива ВАЗ 2114 також залежить від справного стану бензонасоса.

На цій моделі ВАЗа він електричний, а знос його деталей призводить до падіння тиску в системі подачі палива що, безсумнівно, не кращим чином відбивається на витраті.

З’ясувати цей параметр можна виміром, за допомогою манометра, на паливної рамці двигуна. Ось симптоми, при появі яких слід звернути увагу на роботу насоса:

 • Двигун троїть;
 • Потужність падає;
 • Витрата збільшується;
 • Мотор на холостих глухне;
 • СО підвищений.

Велика витрата палива на ВАЗ 2114? Читай як його знизити

Замір тиску в паливній рампі ВАЗ 2114

Також важливо стан форсунок. Періодично, в процесі роботи двигуна, вони засмічуються і їх треба чистити. Існують різні варіанти цієї процедури: звернеться до фахівців, почистити самому (якщо вмієте, це робити), використовувати, спеціально призначені для цих цілей, присадки і суміші або підключити авто до спецстенду. Вибір залежить від вас. Підстави для ревізії форсунок:

 • Перевитрата палива;
 • Збільшена токсичність вихлопу;
 • Незадовільна динаміка мотора;
 • При розгоні відчуваються провали.

Велика витрата палива на ВАЗ 2114? Читай як його знизити

Форсунки ВАЗ 2114

Підвищений витрата в холостому режимі

У ВАЗ 2114 витрата палива на холостому ходу перевищує норму? Тут теж за всім стежать датчики! Нормальне споживання, при повністю відключеною електричної навантаженні, становить 0,8-1 літр на годину. Якщо на вашому авто цей показник сильно перевищений, значить, перевіряємо, описані надалі датчики.

Датчик оборотов холостого ходу (ДХХ). Його призначення – це автоматичне регулювання холостих обертів. Знаходиться він на дросельному вузлі, а точніше закріплений парою винятково на його кришці. Цей датчик не має електронної системи діагностики і тому судити про його стан можна тільки за цими ознаками:

 • При старті холодного мотора не спостерігається високих обертів;
 • Мотор, на холостому ходу, глухне;
 • Холості оберти «плавають»;
 • При виключенні швидкості під час їзди, на коробці передач, глухне.

Велика витрата палива на ВАЗ 2114? Читай як його знизити

Регулятор холостого ходу ВАЗ 2114

ДПДЗ. Пристрій для точного дозування суміші або, простіше кажучи, датчик розташування заслінки дроселя. За його назвою розумієш, що його функція «показувати» контролеру яке положення займає заслінка дроселя на даний момент.

Він є частиною дросельного вузла і закріплений на його корпусі. Несправності даного приладу дуже схожі з симптомами ДХХ, але зате він підключений до електронної системи діагностики і при поломці лампочка “чек” повідомить вас про це.

Велика витрата палива на ВАЗ 2114? Читай як його знизити

ДПДЗ 2114

Крім всіх перерахованих вище причин є ще деякі: недостатня компресія в двигуні, неправильно виставлений кут випередження запалювання, не відрегульоване система газорозподілу, дефект свічок запалювання, пробій високовольтних проводів. Ці причини також можуть негативно впливати на середня витрата палива ВАЗ 2114.

Якщо ви відчуваєте в собі сили їх усунути, то вперед! Якщо ж у вас виникають в цьому сумніви, то краще зверніться в спеціалізований сервісний центр, це допоможе уникнути зайвих витрат.

Чому збільшується витрата палива у автомобіля ВАЗ 2114

ВАЗ 2114 вважається досить економічним автомобілем в плані витрати палива, але не завжди реальний витрата бензину збігається із заводськими нормами. А часом споживання пального збільшується так помітно, що мимоволі виникає питання – в чому причина і що потрібно зробити, щоб норма прийшла у відповідність із заводськими установками або хоча б наближалася до них.

Велика витрата палива на ВАЗ 2114? Читай як його знизитиПідвищений витрата бензину – безпосередньо пов’язаний з вашим бюджетом

заводські характеристики

У будь-якому випадку витрата палива ВАЗ 2114 на 100 км залежить від умов експлуатації машини. Впливає на цей показник і характеристики двигуна. Потрібно брати до уваги, що на ВАЗівської моделі встановлювалися 4-х циліндрові мотори:

 • Об’ємом 1,5 літра, 8 клапанів;
 • Об’ємом 1,6 літра, 8 клапанів;
 • Об’ємом 1,6 літра, 16 клапанів.

Велика витрата палива на ВАЗ 2114? Читай як його знизитиТаблиця витрати бензину на 100 км. (Згідно даних від виробника автомобілів ВАЗ)

Тому витрата палива ВАЗ повинен дещо відрізнятися за заводськими умовами в різних режимах в залежності від літражу мотора і кількості клапанів в головці блоку циліндрів.

Реальне споживання бензину на моделях ваз

Реальний витрата палива на ВАЗ 2114 (а також і на ВАЗ 2113 і 2115) часто відрізняється від заводських значень. В основному відрізняється в сторону збільшення. Звичайно, чимало залежить і від погодних умов. Взимку в зв’язку з довгими і частими прогріву автомобіля збільшується споживання бензину, також на витрату пального впливають інші чинники:

 • Манера їзди. Рух з різким прискоренням і з великою швидкістю ніяк не економить паливо;
 • Різні несправності: в двигуні, в системі запалювання, в паливній системі і т. Д .;
 • Неврегульованою тиск в шинах;
 • Рух на непрогрітому моторі;
 • Якість палива.

Потрібно взяти до відома, що витрата палива ВАЗ 2115 (2113) практично нічим не відрізняється від споживання бензину на моделі 2114, так як автомобілі мають дуже схожі характеристики і на них встановлюються точно такі ж двигуни.

Підвищений витрата, що робити

Розглянемо основні моменти, з якими стикаються автовласники.

ОЗНАКИ

Споживання пального понад норми – явище, яке зустрічається досить часто. Тому багато автовласників часто цікавляться, як зменшити витрату палива на ВАЗ 2114.

 Якщо манера їзди не викликає сумнівів з точки зору акуратності, а на дворі літо і дороги рівні, то потрібно звернути увагу на технічний стан автомобіля, чи не криється причина в цьому.

Велика витрата палива може супроводжуватися такими ознаками:

 • З труби глушника йде чорний вихлоп. Найбільше він помітний при різкому натисканні на педаль газу;
 • Двигун працює нестійкий (троїть), не розвиває оборотів, автомобіль їде ривками;
 • Мотор працює рівно, але «тупить», йому не вистачає потужності;
 • Удари в глушнику або у впускному колекторі;
 • Горить лампа діагностики Check Engine в салоні авто.

Велика витрата палива на ВАЗ 2114? Читай як його знизитиГорить Check Engine

ПРИЧИНИ

Причини великої витрати палива можуть бути настільки різними, що простий автолюбитель, швидше за все, зможе розібратися тільки в самих стандартних і простих випадках. Часто багато ознак взаємопов’язані між собою. Наприклад, чорний дим з вихлопної труби може супроводжуватися ударами.

Чорний дим свідчить про занадто багатою паливної суміші. причини:

Велика витрата палива ВАЗ 2114, що супроводжується нестійкою роботою двигуна:

 • Відмовив регулятор холостого ходу;
 • Прогорів випускний клапан в одному з циліндрів;
 • Несправні високовольтні дроти;
 • Слабка компресія в циліндрах, поршнева група вимагає ремонту (заміни поршневих кілець, розточування циліндрів);
 • Присутні дефекти в котушці запалювання;
 • Має місце підсмоктування повітря через впускний колектор.

Здавалося б, яким чином може бути підвищена витрата палива при свідомо збідненого паливної суміші при підсосі? Вся справа в тому, що пропорція повітря і палива все одно повинна дотримуватися. І на більшу кількість повітря потрібна більша кількість бензину.

Мотор працює рівно, але машина їде погано, і паливо стрімко зникає з бака:

 1. Несправності в гальмівній системі (заклинив робочий гальмівний циліндр, не відрегульований ручне гальмо).
 2. Засмічений елемент повітряного фільтра.
 3. Встановлено пізнє запалювання на блоці управління двигуном.
 4. Несправний кисневий датчик, забився каталізатор.
 5. У баку залитий бензин з низьким октановим числом, або в паливі присутні небажані домішки (наприклад, вода).

Велика витрата палива на ВАЗ 2114? Читай як його знизитиОберігайте авто від неякісного палива – заправляйтеся тільки на перевірених заправках

Іноді бувають такі випадки, що гадати, чому збільшився витрата палива, і машина не їде, доводиться довго. Припустимо, такий цікавий момент, фахівці знайшли розгадку тільки через два тижні після прояву дефекту.

Автомобіль «їв» бензин і вперто не хотів їхати вище швидкості 90 км / ч. Справа була в глушнику. Перегородка усередині банки відвалилася і наполовину перекрила шлях вихлопних газів. Начебто і вихлоп з труби є, а машина не їде.

Після заміни глушника все встало на свої місця.

ВПЛИВ ДАТЧИКІВ НА ВИТРАТИ ПАЛИВА

Багато датчики впливають на витрату палива в автомобілях з паливною системою типу «інжектор». Але сліпо стверджувати, що споживання пального відразу зросте через несправність будь-якого датчика, мабуть, не варто.

Наприклад, датчик детонації тільки запобігає детонаційний стукіт при заправці автомобіля низькоякісним бензином і дає команду блоку управління на установку більш пізнього запалювання.

На якісному пальному витрата буде нормальним.

Порада

Чи не занадто помітний буде підвищена витрата бензину і при несправному датчику дросельної заслінки, тут більше залежить від стилю водіння. При плавному натисканні педалі газу паливо не так «вилітає» в трубу. Інша справа, що при постійному смикань автомобіля їздити практично неможливо.

Помітно впливають на споживання бензину несправності датчика витрати повітря (або датчика абсолютного тиску), лямбда-зонда, датчика фаз (положення розподільного). А ось «вмирання» датчика коленвала частіше призводить до того, що двигун зовсім перестає заводитися.

ЩО РОБИТИ

Що може своїми руками зробити рядовий автолюбитель, щоб хоч якось знизити «ненажерливість» свого автомобіля?

Не слід забувати, що своєчасна профілактика для нормального витрати палива просто необхідна.

Для цього потрібно:

 • Періодично міняти елемент повітряного фільтра. При цьому слід ставити фабричні елементи (щільний матерчатий фільтр може мати більший опір повітряного потоку);
 • Проводити профілактику свічок запалювання і вчасно їх міняти;
 • Стежити за станом гальмівної системи і тиском в шинах;
 • Тримати в чистоті моторний відсік. Засолювання високовольтних проводів призводить до того, що мотор починає троить;
 • Заправлятися паливом на перевірених заправках.

А в разі виникнення несправностей у двигуні або паливній системі слід проводити діагностику, звернувшись до фахівців.

Як зменшити велика витрата палива ВАЗ-2114 інжектор

Велика витрата палива на ВАЗ 2114? Читай як його знизитиВитрата палива – це серйозне питання для переважної частини автолюбителів. В першу чергу він актуальний для власників бюджетних авто, до яких відноситься, в тому числі і ВАЗ-2114. З огляду на, що сьогодні вартість бензину досить висока, нескладно здогадатися, що підвищена витрата здатний пробити відчутну навантаження на сімейний бюджет простого обивателя, коли кожна поїздка стає буквально золотий.

Згідно з документацією заводу-виготовлювача, «чотирнадцята» споживає від 8 до 9 літрів палива на 100 кілометрів шляху. Звичайно, багато що залежить від стилю їзди – при агресивній манері водіння споживання палива підвищується.

Крім цього, на трасі і в місті також будуть різні цифри. Втім, орієнтир є, тому висновок про те, нормальний або занадто велика витрата палива ВАЗ-2114, зробити нескладно.

Природно, якщо авто споживає занадто багато бензину, проблему слід усувати якомога швидше.

Можливі причини підвищеної витрати палива ВАЗ-2114

Будь-яка проблема в автомобілі завжди виникає через несправність якогось вузла або деталі. Не є винятком із загальних правил та ситуація, коли раптом збільшується витрата палива. Тут також є ряд основних причин, як простих, так і складних. Це, зокрема:

 • низький тиск в паливній системі через несправний бензонасоса;
 • забруднення фільтра – паливного або повітряного;
 • проблеми з датчиками – швидкості, положення розподільного вала, подачі кисню;
 • бруд в форсунках.

Чому перестала працювати грубка на ВАЗ-2114

Колеса також тут грають дуже важливу роль. Привести до підвищення витрати палива може занадто низький або високий тиск в шинах.

Крім цього, нестандартний радіус коліс – ще одна можлива причина виріс апетиту автомобіля.

Як бачимо, причин досить багато. Для того щоб точно дізнатися, чому виріс витрата, слід поступово перебирати можливі варіанти, один за іншим. При цьому досвідчені автолюбителі радять завжди робити це, керуючись принципом від «простого до складного». Значить, насамперед заміряємо тиск в шинах.

Колеса більшого діаметру виглядають, звичайно ж, красивіше, проте не забувайте, що для його повороту потрібно прикладати більше серйозне зусилля. Підсумок – підвищення витрати палива. Наступна можлива причина – забитий паливний фільтр. Його необхідно перевірити на предмет наявності всередині сміття. До речі, не забувайте своєчасно змінювати цей фільтр.

Коштує він недорого, тоді як накопичується всередині бруд здатна підвищити витрата «чотирнадцятої» на 2-3 літра.

Якщо тут ніяких проблем не виявлено, переходимо до огляду датчиків, які впливають на споживання палива. Зокрема, зверніть увагу на лямбда-зонд. Напевно, багато хто знає, що він оцінює присутність в вихлопних газах кисню і забезпечує правильне регулювання подається паливної суміші.

Помилку в роботі датчика кисню можна виявити на станції техобслуговування, пройшовши процедуру діагностики, або ж вам зробить підказку бортовий комп’ютер.

Зверніть увагу

Як правило, виходить він з ладу через низькоякісного бензину, неправильно виставленого кута випередження, попадання в суміш масла через маслознімні кільця, затиснутих клапанів.

Далі слід перевірити працездатність датчика швидкості. Розташований він на коробці передач, в її верхній частині. Цей датчик передає на керуючий блок інформацію про швидкість, з якою рухається автомобіль, на основі якраз і здійснюється управління роботою двигуна. Про його несправності також можна здогадатися по ряду супутніх ознак:

 • підвищився витрата палива;
 • повна відмова спідометра, або перебої в його роботі;
 • плаваючі обороти в режимі холостого ходу, аж до зупинки двигуна;
 • явно знизилася тяга.

Велика витрата палива на ВАЗ 2114? Читай як його знизитиНаступний етап перевірки – датчик фаз (розподільного валу). Про те, що в його роботі є якісь проблеми, вам просигналізує напис Check Engine, зажевріли на приладовій панелі. Крім цього, витрата підвищиться, динаміка авто помітно погіршиться, а в режимі самодіагностики почнуть виникати збої.

Монтаж короткоходной лаштунки ВАЗ-2114

Справність бензонасоса – також дуже важливий фактор. В процесі експлуатації його деталі поступово зношуються, і це, в підсумку призводить до зниження тиску в паливній системі. Для того щоб зрозуміти, чи дійсно проблема в бензонасосі, слід зробити завмер, підключивши манометр до паливної рамці. Також зверніть увагу на даний вузол при таких ознаках:

 • глохнущій на холостому ходу мотор;
 • зниження потужності;
 • з’явилося подтраіваніе;
 • збільшився витрата.

Збільшує апетит автомобіля і бруд, що забиває форсунки. Напевно, багато хто знає, що їх слід періодично очищати. Зробити це можна, звернувшись в автосервіс. Самому це робити не рекомендується – хіба що у вас є відповідні навички. Про наявність проблеми з форсунками вам підкажуть що підвищився витрата, провали, явно відчуваються при наборі швидкості, погіршення динаміки.

Велика витрата палива на ВАЗ 2114? Читай як його знизитиЯкщо ви помітили підвищення витрати палива на холостому ходу, слід також перевірити датчики. У нормі «чотирнадцята» повинна тут споживати від 0,8 до 1 літра на годину. Якщо у вас велика цифра – в першу чергу перевірте датчик оборотів холостого ходу. Він знаходиться на кришці дросельного вузла. Найбільш оптимальний варіант перевірки – поставити свідомо працездатний датчик. Про те, що проблема саме тут, вам підкажуть плаваючі обороти на холостому ходу, глохнущій на «нейтралці» двигун. Також зверніть увагу на один момент. При запуску холодного двигуна обороти повинні бути вищими, ніж коли ви заводите прогрітий мотор. Якщо цього не спостерігається – значить, є всі підстави перевірити ДХХ.

Як замінити головний гальмівний циліндр ВАЗ-2114

Витрата бензину може вирости і з інших причин, таким, як низька компресія, неправильне регулювання системи газорозподілу або некоректно виставлений кут випередження запалювання. Не забудьте також перевірити датчик положення дросельної заслінки, свічки і високовольтні дроти.

Причини великої витрати палива на ВАЗ

16.11.2012 Велика витрата палива на ВАЗ 2114? Читай як його знизити

Мій ВАЗ 2114 (1,5) 2005р з пробігом в 104 тис. Вживає близько 12 літрів на сотню по місту, але ж на дворі ще листопад, що ж тоді чекати взимку? А ось батьківська 14-а з двигуном 1,6 жере по місту стабільно 8,1 літра на 100 км. І я задався питанням: «Чому на моїй 2114 витрата палива такий великий?» І пішов шукати відповідь в просторах інтернету, внаслідок чого і була створена дана стаття

За паспортом, Samara-2 повинна витрачати 7,6 л на 100 км в змішаному режимі, в місті – не більше 9л. Якщо ваші свідчення так само великі, як і мої, то пора зайнятися усуненням підвищеної витрати палива.

Причиною великої витрати бензину як на ВАЗ там і на інші авто може служити система управління двигуном: вона включає в себе Електронний Блок управління ( ЕБУ , в народі «мізки») і Різні датчики і приводні механізми.

Перевірити всю систему управління двигуном досить складно, і краще довірити цю роботу професіоналам, але якщо Вам хочеться вирішити проблему самому, то дерзайте. Перевірте ДМРВ: Читайте статтю Як перевірити ДМРВ на ВАЗ?

Причиною підвищеної витрати палива так же може бути несправна паливна система, а саме тиск палива в паливній системі (Як перевірити тиск в палив. Сист.?):

Так само не заважає перевірити наступні елементи:

Підвищений витрата бензину може бути через низьку компресії в двигуні (Як правильно заміряти компресію двигуна?). Так само на витрату впливає неправильно виставлений кут запалювання, неправильні фази газорозподілу.

На худий кінець перевірте тиск в шинах, вони теж впливають на витрату. (Який тиск має бути в шинах автомобіля? )

Велика витрата на холостих обертах

Витрата на холостих обертах повинен бути 0.8-1л на годину з вимкненим електроустаткуванням. Якщо ваші свідчення набагато відрізняються, то зверніть увагу на наступні датчики:

Велика витрата палива на карбюраторному двигуні, що робити?

В принципі, власникам карбюраторних дев’яток потрібно звернути увагу на проблеми, які наведені вище, за винятком системи управління двигуном – її як такої немає. Так само не забуваємо про сам карбюратор, відрегулюйте його.

Велика витрата палива в 2114: причини і способи усунення

Велика витрата палива ВАЗ 2114 сьогодні є однією з найбільш поширених проблем, з якою стикаються власники вітчизняного автомобіля. Норму споживання палива машиною можна подивитися в технічної документації.

Для инжекторной «чотирнадцятої» нормою є витрата в межах 8,5 л на 100 км шляху в міському циклі і порядку 6,5-7 літрів на трасі.

Але частіше власники ВАЗ 2114 фіксують зовсім інші показники, які йдуть далеко за її межі.

У чому найчастіше криється проблема і чи існують ефективні способи її усунення? Часом перед нами гостро стоїть питання як зменшити витрату палива на ВАЗ 2114 інжектор 8 клапанів?

Який реальний витрата бензину Ва3 2114?

Сьогодні це справжня рідкість, коли автомобіль повністю відповідає характеристикам технічної документації.

Найчастіше виробник вказує дані, отримані в ході тестування автомобіля в ідеальних умовах. Реальне споживання палива практично всіх сучасних автомобілів вище норми на 1-2 літра.

Не варто опускати на другий план важливі чинники, що сприяють збільшенню «апетиту» машини.

Таким факторами є:

 1. Умови експлуатації авто.
 2. Манера і стиль водіння.
 3. Наявність різного роду несправностей.
 4. Якість палива.

Велика витрата палива ВАЗ 2114 інжектор 8 клапанів, скільки це в цифрах? Більшість власників 8-клапанною «чотирнадцятої» відзначають витрата в межах 8,5 – 9 л в міському циклі і 7-7,5 л на 100 км шляху по трасі. Це усереднений показник, який близький до норми споживання пального, зазначеної виробником.

Основні ознаки та причини збільшення споживання палива ВАЗ 2114

Якщо на дворі літо і ви їздите по нормальних дорогах, але при цьому відзначаєте ненормальний «апетит» инжекторной 8-клапанною ВАЗ 2114, то саме час провести повну діагностику стану автомобіля.

Перевитрата палива легко помітити не тільки по періодичності заїзду на автозаправні станції. Найчастіше власники відзначають і деякі дивні речі в роботі мотора.

Нестійкої роботи «серця» автомобіля супроводжує чорний дим з вихлопної труби і наявність ударів в глушнику або впускному колекторі.

Чорний дим з вихлопної труби найчастіше виникає через формування надто багатою паливної суміші. Виникає ця недуга через засмічених форсунок, несправностей в ЕБУ, низьких за якістю свічок запалювання.

Збільшитися витрата бензину може, як з простої і нешкідливою причини, так і в разі наявності серйозних несправностей в системі авто.

Наприклад, забився паливний фільтр збільшує споживання палива «чотирнадцятої» на цілих 2-3 літра. Низький тиск в шинах і нестандартний радіус коліс також вносять свою лепту.

Давно відомий факт – чим більше радіус колеса, тим більше необхідно докласти зусиль, щоб його повернути.

До іншим причинам перевитрати палива варто віднести:

 • несправності датчика подачі кисню;
 • компресія низького рівня;
 • проблеми з датчиком витрати повітря;
 • пізнє запалювання, забитий каталізатор.

У будь-якому випадку необхідно комплексно діагностувати всі системи автомобіля, після чого на підставі виявлених проблем підбирати найбільш ефективні способи їх усунення.

Способи зменшення споживання палива ВАЗ 2114 з інжектором

Що ж робити, якщо у ВАЗ 2114 велика витрата палива і причини невідомі? Звичайно, найкраще відправитися на станцію техобслуговування і пройти повну комп’ютерну діагностику.

Справа в тому, що в инжекторной системі ВАЗ 2114 з 8 клапанами закладена велика кількість різних датчиків.

Збій в роботі одного з них може привести до того, що власник машини буде довгий час ламати голову в пошуку несправностей, але так і не виявить їх без спеціального програмного забезпечення.

важливо

Одним з найбільш ефективних способів зменшення витрат на бензин автомобілем і його подальшого контролю є своєчасна профілактика вузлів і компонентів авто і планове проходження ТО.

Не кожен несправний датчик впливає на «апетит» машини. Найбільше значення в перевитраті паливно-повітряної суміші грає лямбда-зонд.

Це пристрій регулює утворення горючої суміші на підставі обсягу кисню у вихлопі. Наявність помилок в роботі лямбда-зонд можна визначити за рахунок бортового комп’ютера.

Виходить з ладу цей пристрій найчастіше через низьку якість палива і невірно виставленого кута випередження.

Велика витрата палива ВАЗ 2114 інжектор з 8-клапанним мотором власнику авто самостійно усунути або частково зменшити можна за рахунок наступного заходів:

 1. Регулярно проводити заміну повітряного, паливного фільтра. При цьому перевагу слід віддавати фабричним елементам.
 2. Контролювати стан свічок запалювання і проводити їх заміну відповідно до рекомендацій.
 3. Періодично вимірювати рівень тиску в шинах, контролювати стан деталей гальмівної системи.
 4. Заправляти авто тільки на перевірених часом автозаправних станціях.
 5. Підтримувати чистоту вузлів і агрегатів моторного відсіку.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You May Also Like

Діагностика гбо 4 покоління своїми руками. Коли немає сенсу платити сто

Цены на бензин постоянно растут и облагаются новыми акцизами. Но без автомобиля…

Який краще gps-маяк для авто? Огляд моделей і погляд з боку

Защита своего транспортного средства – одна из основных задач автовладельца. При этом…

Що означає знак ш на машині? Просто про просте

https://www.znak.com/2017-04-07/znak_shipy_i_novye_pravila_dorozhnogo_dvizheniya_chto_nuzhno_znat 2017.04.07 Яромир Романов / Znak.com З 4 квітня в Росії діють…

Позначення на приладовій панелі автомобіля. Що означають значки?

У міру розвитку автомобільної промисловості кількість індикаторів на приладовій панелі стрімко збільшувалася.…

Як зареєструвати саморобний причіп? В Україні.

Реєстрація саморобних транспортних засобів Саморобні ПРИЦЕПИ Отже, з якоїсь незрозумілої причини Ви…

Як правильно паркуватися між машинами? Розписуємо в деталях

Як паркуватися переднім ходом між автомобілями Ось і настав щасливий день –…

Що робити, якщо потіє фара – причини і способи усунення проблеми

Утворення конденсату всередині фар досить поширена проблема, з якою стикаються власники автомобілів.…

Чи можна буксирувати на автоматі іншу машину? Як це зробити без наслідків

Багато автолюбителів чули про особливості принципу роботи АКПП і тому закономірно ставлять…

Що робити, якщо машину заблокували і перекрили у дворі? Все вирішується

Що робити, якщо у дворі заблокували машину, куди звертатися? Багато автомобілістів стикаються…

Що робити, якщо тече рульова рейка? Терміново усуваємо

На СТО, що спеціалізуються на ремонті вузлів рульового управління, власників автомобілів змушують…