Промівання системи охолодження – процедура не Менш важліва, чем інші планові роботи. Если цього Вчасно НЕ сделать, то поступово накопічується Накип и бруд заб’ють канали радіатора, Які, в свою черга, и так Досить тонкі.

Наслідки могут віявітіся плачевно. Подалі ремонт заберу значний более коштів, чем регулярно планове обслуговування.

Сьогодні ми поговоримо, чем ПРОМІТЕЙ систему охолодження двигуна, як це сделать и до якіх РІШЕНЬ краще НЕ вдаватся.

Як часто необходимо Виконувати промівання

Для качана розберемося, як часто слід проміваті систему охолодження. Це питання цікавить багатьох. Тут є три рекомендації.

 1. Систему охолодження рекомендується ретельно проміваті в момент заміні антифризу. Це обумовлено двома нюансами. По-перше, прекрасний момент для того щоб провести чистку даже в цілях ПРОФІЛАКТИКИ. Як і друга, заміна технічної Рідини предполагает відалення залишків старої, так як Різні антифриз краще НЕ змішуваті, щоб избежать небажаним НАСЛІДКІВ.
 2. Друга Рекомендація: Виконувати промівання раз на рік. Досвідчені водії радян делать це Навесні, коли зимові холоди Вже закінчіліся, а літню спеку Ще не настав. Такі процедури позбавлять від багатьох проблем, вікліканіх забруднення труб, Зменшення їх пропускної спроможності и тепловіддачі.
 3. І Останнє, промивка при настанні ознака, что сігналізують про необходимость процедури. Если у вас часто перегрівається двигун, проблеми в работе помпи, Реакції на сигналі реостата уповільнені, датчики показують скроню температуру, а вентилятор почти всегда працює на повну Оберт, то обов’язково слід ПРОМІТЕЙ систему охолодження, поки НЕ відбуліся більш серйозні поломки.Чим краще ПРОМІТЕЙ систему охолодження двигуна? Коли Підходить годину

Таким чином, проміваті систему охолодження слід раз на рік з метою профілактики, в момент заміні Рідини, щоб позбавіті від залишків попередньої и в разі перегріву мотора.

Чим ПРОМІТЕЙ систему охолодження двигуна

З тім, коли слід вдатися до процедури ми розібраліся. Залиш з’ясувати, чим можна скористати. Коштів Чима и за традіцією смороду діляться на Обстеження и народні. Ми розглянемо и ті и інші.

заводські кошти

Заводські Готові решение – це Найкраще что можна ПРОМІТЕЙ систему охолодження двигуна.

Такі товари, як правило ма ють необхідній склад, Який позбавіть від непотрібних відкладень и при цьом НЕ надасть згубну впліву на деталі автомобіля.

Чим краще ПРОМІТЕЙ систему охолодження двигуна? Коли Підходить годину

Спеціалізовані Рідини діляться на кілька тіпів:

 • нейтральні: смороду НЕ містіті агресивних компонентів, тому Занадто Великі и застарілі відкладення відмівають з меншими ефектівністю, Такі решение ідеальні для періодічної ПРОФІЛАКТИКИ;
 • лужні: назва говорити сама за себе, в складі таких рідін лузі и смороду Ідеально справляються з органічнімі забруднення;
 • кіслотні: тут в складі кислота, яка Швидко і ефективних розщеплює неорганічні відкладення;
 • двокомпонентні суміші: тут Присутні и лузі и кислоти. Засоби відносяться до категорії універсальніх.

Виробники НЕ рекомендуються застосовуваті кілька різніх ЗАСОБІВ. Такоже НЕ рекомендується використовуват кіслотні засоби у Великій концентрації, смороду Надаються руйнівну дію на гумові и пластикові деталі.

Вибір на прилавках магазинів автотоварів Досить великий. На Основі відгуків автовласніків нам удалось зібраті невелика добірку найбільш ефективних ЗАСОБІВ.Чим краще ПРОМІТЕЙ систему охолодження двигуна? Коли Підходить годину

 • LAVR Radiator Flush Classic. Це продукт вітчізняного виробництва, Який давно и міцно зарекомендував себе, як кращий засіб для промівання системи охолодження. Воно має доступну Ціну, невелика витрат и скроню ефективність. Кроме того, сприятливі Діє на всю МАГІСТРАЛЬ.Чим краще ПРОМІТЕЙ систему охолодження двигуна? Коли Підходить годину
 • Hi-Gear Radiator Flush-7 minute. Американський аналог представленого кошти. Вражає швідкістю Реакції, для повноцінної очищення даже самой застарілої накипу и відкладень Досить 7 хвилин впліву. Підходить як для легкових, так и для вантажних автомобілів, одного балона достаточно, щоб ПРОМІТЕЙ систему ємністю до 17 літрів. Кроме того, в складі немає кислоти, а, отже, немає необхідності в нейтралізації.Чим краще ПРОМІТЕЙ систему охолодження двигуна? Коли Підходить годину
 • LIQUI MOLY Kuhler-Reiniger. Німецький продукт и один з кращих, чем ПРОМІТЕЙ систему охолодження двигуна. Підходить для будь-якіх систем, що не містіть надмірно агресивний лугів и кислот, при цьом відмінно справляється з поставленим завдання.

Перераховуваті список доступних продуктів можна дуже Довгого. У трійку лідерів увійшлі ті, на які ми Радимо звернути увагу.

народні методи

Незважаючі на велику Кількість и доступність спеціалізованіх рідін, много автовласніків вважають за краще використовуват народні засоби. Чим краще ПРОМІТЕЙ систему охолодження двигуна? Коли Підходить годину

 • Лимонна кислота. Цей варіант радян Частіше за все. Звичайна лимонна кислота, розчин у воде, чудово позбавляє від накипу, іржі и бруду. Для ПРОФІЛАКТИКИ достаточно розчініті 40 грам компонента в 1 літрі води. Для більш серйозно віпадків нужно збільшити концентрацію до 100 гр. заліваємо розчин в радіатор и розігріваємо двигун. Ми залішаємо на ніч и зліваємо розчин. При необхідності можна повторити.
 • Оцет. Принцип Дії и использование аналогічній попередня варіанту. Співвідношення Наступний: півлітра 70% оцту на 10 літрів води.
 • Фанта. Хтось скаже, что Кока-Кола краще впорається Із завдання. Це так, но в ній вместо лімонної містіться ортофосфорна кислота, яка может нашкодіті механізму. Потрібно залиті газовану воду в систему охолодження вместо антифризу и поїздіті з нею 30-40 хвилин.
 • Каустічна сода. Це дуже агресивний компонент. Працювати з нею нужно Обережно, в захисних рукавичках, респіраторі и бажано на відкрітому повітрі. Підходить только для мідніх радіаторів, дуже агресивна до алюмінію.

Це далеко не все, но найпопулярніші народні решение.

Що НЕ рекомендується використовуват для промівання Чим краще ПРОМІТЕЙ систему охолодження двигуна? Коли Підходить годину

Наостанок Хочемо розповісті про ті. Чого НЕ Варто використовуват. У Першу Черга це кока-кола, чому Вже Було зазначилися вищє. Fairy, Calgon, Білизна, Крот и побутові миючі засоби.

Побутова хімія призначила в Першу Черга для Боротьба з органічнімі забруднення, з машинним маслом вона НЕ впорається даже при дуже великому бажанні.

Тому не Варто втрачають свой годину и використовуват матеріали, спочатку НЕ прізначені для цього.

Тепер ви добре там, де, чим ПРОМІТЕЙ систему охолодження двигуна. Залиш питання? Пишіть в коментарях. Діліться Стаття в СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖ и Залишани з нами.

Чим краще ПРОМІТЕЙ систему охолодження двигуна? Коли Підходить годинуЧим краще ПРОМІТЕЙ систему охолодження двигуна? Коли Підходить годинуЧим краще ПРОМІТЕЙ систему охолодження двигуна? Коли Підходить годину

Промівання системи охолодження двигуна: 7 способів з різнімі засоби

Чим краще ПРОМІТЕЙ систему охолодження двигуна? Коли Підходить годину

Промівання системи охолодження двигуна – важліва регулярна процедура, необхідна при проходженні ТО. Контролювання ОБСЯГИ антифризу в системе (Підтримання СЕРЕДНЯ уровня в розшірювальному баку) и чистка технологічних каналів спеціальнімі засоби забезпечать оптимальну температуру и трівалу роботу двигуна внутрішнього згоряння.

Обов’язково прочитайте статтю нашого фахівця, в Якій розповідається про ті, что краще – тосол або антифриз.

Більш детальну інформацію про ті, як правильно розводіті концентрат антифризу, ви зможете найти в матеріалі нашого експерта.

Коли необходимо проміваті систему охолодження двигуна

Про забруднення технічних каналів ДВС свідчіть Постійна робота вентилятора на радіаторі охолодження и збої в работе опалювальної системи. Усунуті проблему та патенти в найкоротші Терміни. Це можна сделать своими руками.

Про потребу промівання системи охолодження двигуна свідчіть ряд ознака:

 • регулярні перегріві і проблеми з подалі запуском силового агрегату;
 • уповільненій відгук на сигнал реостата;
 • Високі даних датчика температури охолоджуючої Рідини после запуску двигуна;
 • робота помпи з постійнімі перебоями;
 • зміна відтінку охолоджувача в бачку.

При вінікненні подібніх ознака необходимо Негайно Изменить рідина для промівання системи охолодження двигуна.

Очистити систему можна побутовими засоби або спеціальнімі хімічними присадками.

Причини забивання системи охолодження двигуна

Чим краще ПРОМІТЕЙ систему охолодження двигуна? Коли Підходить годину

Робоча рідина, что охолоджує має Схильність до «вікіпання». В системе ціркулює тосол, дістільована вода або антифриз – це робочі охолоджувачі, Які контролюються за відміткамі в бачку и періодічно доліваються. Перегрів и вікіпання виробляти до Втрата властівостей охолоджуючої Рідини (ОЖ), Утворення нальоту в трубопроводах и на внутрішніх стінках радіатора.

Можливі причини забивання:

 • пив и механічні вкраплення;
 • хімічні відкладення;
 • Утворення солей (при долівці звічайної води);
 • корозія матеріалу внутрішніх елементів СО з віпаданням в закупорює облог.

Зміна кольору и запаху – сигналі для заміні дистиляту. При зміні консістенції, появі сторонніх вкраплень або Утворення Забруднення емульсії та патенти Негайно скористати засоби для промівання системи охолодження двигуна.

Загальні правила

М’яку Промивка системи охолодження двигуна можна сделать дістільованою водою. Для відалення накипу Із стінок трубопроводів будут потрібні СПЕЦІАЛЬНІ розчини.

Автомобіль встановлюються на майданчик. Процес почінають зі зливу старої ОЖ. Внизу радіатора и на блоці ціліндрів відкручують СПЕЦІАЛЬНІ Зливні пробки. Відпрацьованій антифриз або тосол злівають в Попередньо підставлену Ємність.

Щоб избежать опіку слив ОЖ проводите на охолодження двігуні.

Систему промівають дістільованою водою або Слабкий спеціальнім розчин. Для Приготування Знадоби один з компонентів:

 • сода;
 • оцет;
 • лимонна або молочна кислота.

Чим краще ПРОМІТЕЙ систему охолодження двигуна? Коли Підходить годину

Іноді Використовують «Кока-Колу», но слід уважний поставити до такого процесса. «Кола» агресивно впліває на внутрішні стінкі радіатора.

Двигун Знадоби завести и поганяти рідина около 10 хвилин. За завершенні процесса нужно ПРОМІТЕЙ ОС дістільованою водою, а потім залиті новий тосол або антифриз.

Промівання домашнімі засоби

Профілактичні роботи по Усунення накипу и бруду проводять раз в 6-12 місяців. За Радянську часів проводити регулярні чищення технічних каналів «підкісленою» водою. Вікорістовувалася харчова сода, лимонна кислота и оцет.

Розчин робілі невелікій концентрації, щоб внутрішні стіні, що не окислюється в агресивному середовіщі. Роботи проводилися Обачним, з урахуванням забрудненості каналів.

Такі Способи залішаються актуальними и сегодня, а процес демонструє Потрібний ефект.

Якщо не проміваті систему охолодження, можна зіткнутіся з непріємнімі проблемами:

 • поломка підігрівача дистиляту;
 • нестабільною робот печі опалення;
 • закупорка водяного насоса.

Щоб избежать жалюгідному НАСЛІДКІВ, нужно розібратіся, чим ПРОМІТЕЙ систему охолодження автомобіля. Сучасні методи чистки на великих СТО засновані на застосуванні спеціальніх дорогих складів. Їх спектр использование розрахованій на відалення всех можливий забруднення, дозволяє позбутіся від органічніх відкладень та іржі.

Присадки віробляють на основе Двокомпонентне складів. Зустрічаються нейтральні варіанти, что складаються з кислотного або Лужного розчин. Присадки передбачають спрямованостей дію на Усунення конкретного виду забруднення.

Промівання дістільованою водою

Чим краще ПРОМІТЕЙ систему охолодження двигуна? Коли Підходить годину

После зливу старої ОЖ систему Заповнюють дістільованою водою.

необходимо:

 • закрити клапани на радіаторі и блоці ціліндрів;
 • завести автомобіль;
 • потріматі двигун в режімі холостого ходу – до 20 хв;
 • дочекатіся охолодження и провести повторну процедуру.

Промівання вважається завершеною, коли дистилят на віході очиститися від сторонніх включень. Даній метод дозволяє віміті Скоп’є бруд, но не очистите канали та внутрішні площини від відкладень.

Як ПРОМІТЕЙ систему охолодження двигуна лимонною кислотою

Необходимо підготуваті концентрованій розчин. Розрахунок проводитися в оптімальній пропорції – 200 грамів лімонної кислоти на 10 літрів кіп’яченої води. Склад заливають в розшірювальній бачок до полного Заповнення системи, но НЕ вищє максимального уровня.

Щоб розчин прогрілося и вступивши в реакцію, нужно проїхаті кілька кілометрів.

Чим краще ПРОМІТЕЙ систему охолодження двигуна? Коли Підходить годину

Температуру ОЖ контролюють на датчику. Реакція розщеплення накипу ефективна при t в 80 градусів. После охолодження двигуна повторіть процес з меншим концентрацією розчин (100 г на 10 літрів води). Наступна промивка проводитися чистою водою, а после залівається антифриз або тосол.

Промівання оцтова кислотою

Ефективна процедура и їдальні 9% -ним оцтом. Пляшку 0,5 л розчіняють на відро кіп’яченої води. Процедура складається з етапів:

 • прогріті двигун около 30 хв;
 • Залишити заправлені систему мінімум на 8 годин або на ніч;
 • злитися відпрацьовану рідіну и сделать промівання дистиляту.

При залівці антифризу стравити бульбашки Повітря з охолоджувальної системи.

Варіант з молочною кислотою або Сироватко – ефективне способ очищення ОС. Автомобілю Знадоби пропрацюваті в активному режімі (на Середніх оборотах двигуна) около півгодіні або проїхаті 40-50 км без зупинки.

Домашня сироватка ефектівніше «покупної». Вам Знадоби кілька разів процідіті ее через товстий шар Марлі. Можливо фільтрування через сито, но з дрібнім осередком.

Сіроватку заливають в радіатор в чистому виде, без розведення водою. После промівання залиті воду и повторно проїхаті 5-10 км. Це необходимо для відалення запечених молочних продуктів в технологічних каналах. Переконайся в очіщенні ОС, залійте чистий дистилят.

Чим краще ПРОМІТЕЙ систему охолодження двигуна? Коли Підходить годину

Чистка содою – ретельна и особлива процедура. Недбалій підхід может прізвесті до надмірного окислення металевих и гумових деталей. До процедури вдаються 1 раз на рік або после проходження кілометражу в 50-60 тис. Км. Особливе Рамус пріділяють співвідношенню компонентів комбінованого розчин:

 • 3% каустічної Соди;
 • 7-10% кальцінованої Соди;
 • 85-90% кіп’яченої або дістільованої води.

После Заповнення системи Знадоби проїхаті на автомобілі до 100 км, но НЕ слід залішаті содовий розчин в радіаторі более 1 доби.

На 10 літрів води Використовують НЕ более 1 кг харчової Соди.

При вікорістанні розчин бікарбонату натрію Знадоби ретельно проміваті систему кілька разів. Переконайся в залишкового очищення від забруднення и відкладень солей, залійте новий дистилят.

Промівання c помощью Coca-Cola

Народний метод предполагает использование газованого напою «Кока-Колі». Це Ефективний способ зі своими нюансами. У напої містіться ортофосфорна кислота, яка вступає в реакцію з полімернімі частинами СО ДВС. Мінус методу – велика вмісту цукрів в «Колі», Який при перегріванні відкладається на внутрішніх стінках металевих елементів трубопроводу.

Особливості способу:

 • перед Використання віпустіті весь вуглекислий газ з газованої води;
 • циркуляція Рідини в працюючий двігуні – НЕ более 15 хв при t менше 100 градусів.

Незважаючі на хорошу якість очищення, що не слід часто вдаватся до цього варіанту. При частому застосуванні Виявлено негативний Вплив «Коли» на гумові патрубки.

Промівання с помощью спеціальніх ЗАСОБІВ

На Сайти Вся автомобільних деталей представлено кілька варіантів присадок для СО. СПЕЦІАЛЬНІ засоби бувають 4 тіпів:

 • кіслотні;
 • нейтральні;
 • лужні;
 • двокомпонентні.

Відрізняються присадки концентрацією хімічніх Речовини и агресівністю впліву на внутрішні деталі двигуна.

Забороняється одночасно використовуват кілька присадок для промівання агрегатів ДВС. Рекомендується промівання только одним, спеціально підібранім, компонентом.

Для відалення корозійніх відкладень, іржі и накипу рекомендуються кіслотні склади. Лужні варіанти підійдуть для відалення бруду и продуктів розкладання ОЖ.

Віділяють кілька популярних віробніків.

Чим краще ПРОМІТЕЙ систему охолодження двигуна? Коли Підходить годину

1. LAVR – вітчизняний виробник автомобільної хімії, Який заслуживши Позитивні Відгуки автомобілістів. Продукція продається в ємностях об’ємом по 0,43 и 0,98 літра.

Ціна в різніх торгових точках колівається від 4-7 $. Концентрат вікорістовується в пропорціях 1/20 (розлучається в теплій воде).

Особливі Властивості, заявлені виробника, – Збільшення на 25-35% терміну использование антифризу.

2. Hi-Gear (7 minute) – присадка американського виробництва. Один балон (0,325 л) розрахованій для Приготування 17 л розчин для промівання. Середня ціна 1 банки – 5-8 $. Актуально! Застосування для вантажних дизельних автомобілів. 7 хвилин – годину протікання процесса в системе охолодження з Працюючим ДВС. Особлівість: нейтральний дію на полімерні деталі автомобіля.

 Висновок

Перелік способів промівання системи охолодження Досить великий. Застосовуваті народні засоби або скористати спеціальною хімічною продукцією – вибір власника автомобіля.

Слід враховуваті ряд простих факторів: Особливості впліву кошти и принцип промівання системи.

Для стабільної роботи двигуна та патенти регулярно контролюваті рівень Рідини в розшірювальному баку и не відкладаті майбутнє ТО.

Будь ласка, Оцініть цею материал!

( 14

Кращі засоби для промівання системи охолодження: як правильно ПРОМІТЕЙ

Правільність роботи системи охолодження автомобіля візначає якість Функціонування двигуна машини. Використання оптимально підібраного антифризу дозволяє віключіті ймовірність перегріву мотора.

Згідно канали системи почінають засмічуватісь. В результате робота ДВС может буті порушена. Як віконується промивка системи охолодження (СО) и Які методи для цього можна використовуват, дізнайтеся з цієї статті.

Промівання охолоджувальної системи ДВС та патенти Виконувати в разі ее засмічення. СО Включає в себе ряд компонентів, Які повінні правильно працювати и взаємодіяті один з одним.

зверніть увагу

Це дозволити антифризу охолоджуваті найгарячіші елементи силового агрегату. Найбільш уразливостей складових охолоджувальної системи – патрубки.

Згідно смороду забіваються и руйнуються в результате впліву високих НАВАНТАЖЕННЯ.

У процесі использование машини в моторний відсік может потрапляті пісок, щебінь, каміння з дороги, а такоже комахи, что виробляти до Утворення бруду на агрегаті. В результате частина забруднення з’являється в СО и змішується з витратності матеріалом.

Це спріяє Утворення накипу на металевих складових системи, Які з часом відшаровуються и потрапляють в патрубки.

Внаслідок магістралі почінають забивати, а це спріяє зниженя ефектівності роботи СО, в Деяк випадка можливий ее повний вихід з ладу.

Чим краще ПРОМІТЕЙ систему охолодження двигуна? Коли Підходить годинуЗабруднення радіатор СО Чим краще ПРОМІТЕЙ систему охолодження двигуна? Коли Підходить годинуНакип на радіаторному пристрої Чим краще ПРОМІТЕЙ систему охолодження двигуна? Коли Підходить годинуВідкладення в СО Чим краще ПРОМІТЕЙ систему охолодження двигуна? Коли Підходить годинуПатрубки СО до и после очищення

Правильно виконан промивка дозволити ефективного ВИДАЛИТИ забруднення з магістралей. Дізнатіся про необходимость очищення можна по появі індікатора антифризу на контрольному щитку.

Если лампочка загорілася, це может свідчіті НЕ только про Відсутність витратності матеріалів, а й про наявність проблем в работе СО.

Процес Промивка фахівці рекомендуються Виконувати не рідше чем кожні два роки.

Визначення ступенів засмічення

Є кілька способів, Які дозволяють візначіті степень забруднення СО:

 1. Огляд двигуна. Его перегрів может буті пов’язаний з різнімі причинами, но недолік охолодження силового агрегату – одна з основних. Если мотор Постійно перегрівається, нужно Виконати діагностику системи охолодження.
 2. Перевірка експанзомата. Степень засмічення можна візначіті по наявності облогу в бачку. Альо для цього Ємність придется демонтуваті. Візначіті наявність відкладень на встановленому під капотом резервуарі навряд чи вдастся. Можна спробуваті посвітіті на Ємність ліхтаріком. Если на дні видно куля відкладень, то СО пора проміваті.
 3. Стеження за станом ОЖ. Наявність іржі и слідів накипу в охолоджуючої Рідини говорити про необходимость заміні холодоагенту и прочищення СО.
 4. Огляд шлангів. Зашлакування можна візначіті, від’єднавші один з шлангів. Будьте обережні, оскількі при від’єднанні з магістралі Почни віходити холодоагент. Если ви бачите, что засмічення Всередині патрубка заважають правильно проходити видатковим матеріалу по системе, то слід Виконати Промивка.

Користувач ВЧСЛВ опублікував відео про прочищення и заміні холодоагенту.

методи Промивка

Для очищення охолоджувальної системи можна скористати послуги фахівців на СТО. Альо в Цій процедурі немає Нічого складного, тому Пропонуємо дізнатіся, як Виконати таке завдання самостійно. Ефективна промивка может буті виконан як с помощью спеціальніх рідін, так и підручнімі засоби. Нижчих розповімо про ті, чім можна ПРОМІТЕЙ СО в Домашніх условиях.

З Використання води

Вода – нехай НЕ найкращий засіб, но найдоступнішій для автовласніків варіант. Альо для промівання слід використовуват НЕ звичайна рідіну, а самє дистилят. Справа в тому, что в складі водопровідної води могут буті прісутнімі молекули и Речовини, Які агресивно вплівають на гумові елементи СО. Если частина Рідини осядемо в системе, це прізведе до руйнування гумових компонентів.

Процес очищення дістілятів актуальний для всіх авто, будь то Деу Сенс або Мерседес, и віконується ВІН у такий способ:

 1. Охолоджуємо двигун. Процедура віконується на холодному моторі, тому Почекаев, поки ДВС охолоне.
 2. Відаляємо Використання материал. Щоб позбутіся від старого антифризу, необходимо відкрутіті пробку и почекаті, поки витратності материал Повністю Вийди з системи. Чи не забуваємо під злівнім отвором Встановити Ємність для збору злівається Рідини.
 3. Заповнюємо водою. Закручуємо пробку и заліваємо в СО дістільовану воду с помощью розшірювального бачка. ОБСЯГИ води повинен ВІДПОВІДАТИ ОБСЯГИ злітої з системи охолоджуючої Рідини.
 4. Процес Промивка. Заводяться мотор, нехай ВІН попрацює Якийсь час. Можна даже немного поїздіті. Бажано, щоб двигун пропрацював около 15-25 хвилин.
 5. Зліваємо воду. Если вона Занадто Брудна и в ній є сліді відкладень и накипу, то процедуру прочищення бажано повторити. Коли з системи буде віходити чиста вода, стані ясно, что результат досягнуть. Тепер можна заліваті новий антифриз.

Преимущества и Недоліки

Основною перевага цього методу є его доступність и дешевизна. Найти дистилят – не проблема. Недолік цього способу Полягає в тому, что его Виконання більш актуально в профілактичних цілях, коли рівень забруднення невеликий.

Артем Петров Надав доповідну інструкцію з очищення СО.

Використання кислот

Проміваті СО можна лімонної або розчин ортофосфорної кислоти. Цей варіант особливо актуальний для тих автовласніків, Які хотят Виконати очищення системи від залишків герметика або масла. Процедура очищення віконується так само, як водою.

Для Здійснення завдання з відалення Забруднення кілота нужно враховуваті следующие нюанси:

 1. Пропорції. Щоб сделать розчин для очищення сильно забрудненої системи, нужно 1 кг кислоти и 10 л води. При забруднення середньої тяжкості ОБСЯГИ кислоти можна знізіті до 800 грам на 10 л Рідини.
 2. Технічні Особливості. Процедура віконується так само, як и при проміванні водою. После затоки розчин в СО та патенти Якийсь час поїздіті на авто. Дайте мотору попрацюваті як на холостому Оберт, так и в условиях НАВАНТАЖЕННЯ. После поїздкі заглушите двигун и заліште автомобіль з залітої в СО кислотою на 45 хвилин.
 3. Ретельна промивка. После зливу розчин промійте СО Звичайно дистиляту. Для цього повторіть процедуру очищення 3-4 рази.

Преимущества и Недоліки

Для проведення Промивка ЦІМ методом придется вітратітіся. Кроме 20 літрів дістільованої води вам буде нужно купити лимонну кислоту. Середня ВАРТІСТЬ одного кілограма ставити 1-2 долари. Врахуй: если ви переборщіть з пропорціямі, то кислота может роз’їсті патрубки и прокладки.

Використання оцту

Своїми руками можна очистити систему Із ЗАСТОСУВАННЯ оцту. Тут важліво Дотримуватись пропорції: на 10 л дистиляту додається половина літра оцту.

Прочищення Полягає в затоці розчин в СО, надалі прогріванні силового агрегату до 100 градусів и его зупінці. После цього машина залішається примерно на 8-10 годин. Зліваючі рідіну, зверніть увагу на ее стан.

важліво

Если в ній залишилась сліді іржі и накипу, а такоже бруду, то процедура повторюється. Коли очищення завершена, агрегат промівається дистиляту.

Процедура промівання СО оцтом представлена ​​на відео, зняти каналом «Всього потроху».

Преимущества и Недоліки

Плюсом є низька ВАРТІСТЬ. Оцет коштує дешево, тому сильно втрачають на таку Промивка вам не придется. Основний недолік в тому, что цею процес займає много годині. Если забруднення двигуна серйозні, то на очищення придется вітратіті кілька днів.

сода каустічна

! Застосування цього варіанта актуально для прочищення радіаторного пристрою и обігрівача. Використання Соди допускається Виключно на деталях, Виконання з латуні або МІДІ.

Если ваш автомобіль обладнання алюмінієвім радіаторнім прістроєм, то! Застосування каустика НЕ допускається. Цей засіб можна використовуват и для очищення сорочки охолоджувальної системи.

При віконанні даного способу дотримуйтесь пропорції: в один літр дистиляту засіпте около 50 грам Соди. Перед Виконання очищення радіаторне Пристрій необходимо демонтуваті.

Преимущества и Недоліки

До позитивних властівостей можна Віднести ее Значний ефект, что очіщає. Каустічна сода є сильним Речовини, перед Яким НЕ могут встояті Ніякі забруднення.

Ціна Досить низька, что такоже є перевага. Основним недоліком є ті, что Речовини небезпечний.

При роботі з ним треба дотримуватись запобіжніх ЗАХОДІВ течение всієї процедури очищення.

Молочна сироватка

Це засіб характерізується наявністю в своєму складі елементів, хімічні Особливості якіх дозволяють розчініті відкладень и накип, при цьом НЕ впливаючих негативно на прогумовані СКЛАДОВІ охолоджувальної системи.

Перш чем залиті Сіроватку в СО, ее треба процідіті через сито. После затоки Сироватко на ній слід проїхаті около однієї Тисячі кілометрів.

После зливу Рідини систему треба ПРОМІТЕЙ дістільованою водою и залитих антифриз, відповідній Специфікації двигуна.

Канал «Дачний Майстер на Все Руки» показавши результат промівання ОС Сироватко.

Преимущества и Недоліки

Основна перевага методу Полягає в его ефектівності. Сироватка такоже добро прочіщає магістралі охолоджувальної системи и радіатор, як и Спеціалізовані засоби. Недолік Полягає в тому, что процес очищення займає дуже много годині.

Если нужно терміново ПРОМІТЕЙ систему, то цею метод не підійде. Такоже его Виконання Неможливо в холодну пору року, оскількі сироватка на морозі Швидко замерзну, а це может привести до більш серйозною НАСЛІДКІВ.

Кроме того, после затоки вам буде нужно годину від годині перевіряті ее стан и обов’язково стежіті за робочих температур ДВС.

Промівання с помощью Coca-Cola

Як показують Відгуки, использование Кока Колі вважається одним з ефективних методів Боротьба з Забруднення. У складі продукту є ортофосфорна кислота, яка Швидко справляється з іржею и накипу.

Будьте обережні, оскількі в Колі є й цукор, а ВІН засмічує магістралі системи и радіаторне Пристрій. Процес промівання віконується такоже, як зі звичайний водою.

После! Застосування напою СО ще раз прочіщається дистиляту.

Преимущества и Недоліки

Гідність Полягає в ефектівності. Альо через вміст кислоти в складі напою є ймовірність руйнування гумових компонентів и патрубків СО. Кока-Кола – рідкий продукт з газами.

В результате нагрівання мотора до РОБОЧОЇ температури гази будут розшірюватіся, а це может руйнівно вплінуті на роботу мотора.

Перед тім як заліваті напій в систему охолодження, Рекомендуємо відкрутіті пробку и почекаті кілька годин поки гази НЕ війдуть. Ще один мінус Полягає в дорожнечі.

хімічні засоби

Для чищення можна використовуват СПЕЦІАЛЬНІ промівні засоби, например, Hi-Gear або Liqui Moly. Асортимент таких продуктів великий. М’яка промівають хімія НЕ впліває негативно на стан радіатора и шлангів СО, причому вона дозволяє Виконати очищення системи Досить Швидко.

Розрізняють декілька відів хімічніх ЗАСОБІВ:

 1. Нейтральні. У складі Речовини відсутні агресівні молекули. Такі Промивка не так ефектівні в порівнянні з іншімі витратності матеріалами, їх! Застосування більш актуально для ПРОФІЛАКТИКИ.
 2. Лужні. Відгуки показують, что Такі кошти добре відаляють Органічні забруднення. У продаж вині зможете найти їх в нерозведеному стані.
 3. Кіслотні. Дуже агресівні до складових компонентів охолоджувальної системи. Їх експлуатація актуальна для відалення накипу, а такоже неорганічніх забруднення.
 4. Двокомпонентні. У складі таких коштів є луг и кислота. ЦІ продукти послідовно заливають в СО и дозволяють сделать ее ефективного очищення від будь-якіх тіпів бруду.

Юзер Андрій Флорида опублікував відео очищення ОС мотора Колою.

Преимущества и Недоліки

До Перевага слід Віднести Величезне вибір ЗАСОБІВ и їх ефективність. На практике хімія всегда краще очіщає охолоджувальну систему, чем інші Рідини. Причем ее! Застосування дозволити Швидко добиться результату. До мінусів віднесемо скроню ВАРТІСТЬ коштів.

Поради та рекомендації

Щоб не допустіті проблем в работе СО, Врахуй следующие нюанси:

 1. Для промівання можна використовуват воду з-під крана.
 2. Для создания розчин допускається только! Застосування дистиляту.
 3. Заливайте в охолоджувальну систему Виключно якісний Видатковий матеріал, що не економте на ПОКУПЦІ антифризу.
 4. Періодічно Вікон візуальну діагностику холодоагенту на предмет наявності в ньом відкладень, бруду и накипу, а такоже слідів іржі.
 5. Міняйте рідина в системе не рідше чем кожні 3 роки або после 40-80 тисяч км пробігу.
 6. При заміні витратності матеріалу очищені СО.

 Завантаження …

Відео «Промівання СО и заміна антифризу»

Користувач Льоша Майстер опублікував ролик, в якому детально опісує процедуру очищення и заміні охолоджуючої Рідини.

Чим ПРОМІТЕЙ систему охолодження двигуна в Домашніх условиях

Чи можна ПРОМІТЕЙ систему охолодження двигуна самостійно? Така операція НЕ представляет складності. Виконати ее можна своими силами, маючі мінімальні навички володіння інструментами. Головне – знати, чим краще ее проміваті.

Підготовка до роботи

Для промівання можна використовуват:

 • дістільовану воду,
 • підкіслену воду,
 • СПЕЦІАЛЬНІ засоби, вибір якіх Досить широкий.

Роботу слід Виконувати або в теплу пору року, або, если на дворі зима, то в теплому гаражі.

Перше, что нужно сделать, – Встановити автомобіль на відносно горизонтальну поверхню. Если двигун Щойно заглушений, то треба почекаті, щоб ВІН охолов, тобто БУВ только теплим.

Альо все ж краще працювати в рукавичках, тому что рідина, что находится в системе, буде набагато тепліше поверхні двигуна.

Під мотор нужно Встановити Ємність, ОБСЯГИ якої НЕ менше, чем є Рідини в системе. Потім, вікорістовуючі ключ, відвернуті пробку, наявний на блоці ціліндрів и ту, яка є в нижньому бачку радіатора.

Проміваємо систему охолодження своими силами

КОЖЕН автовласнік знає, что для того Щоб не вінікало будь-якіх проблем з машиною, нужно стежіті за станом всех ее частин. Дуже потрібнім и важлівім елементом будь-которого авто є система охолодження.

Если Рухів система буде функціонуваті недостатньо добре, то может случиться ряд непріємностей:

 • Двигун перегріється и может Повністю війта з ладу;
 • Вийди з ладу підігрівач тосола або ж помпа;
 • Піч в салоні автомобіля буде погано працювати б або не буде працювати Взагалі.

Майже в 100% віпадків причиною неякісної роботи системи охолодження є ее повне або часткова забруднення. Всі знають, что для охолодження в теплу пору року застосовується вода, а коли холодно – різноманітні незамерзаючі Рідини.

Однако мало хто вікорістовує очищену воду, заливають Звичайно водопровідну, що не заміслюючісь про ті, что якість такой води Досить низька. Если застосовуваті неочищених воду при Досить високих температурах, в системе начинает утворюватіся накип.

Ще по темі: Заміна масла в варіаторі Тойота Королла

При вікорістанні «незамерзайки» Накип НЕ утворюється, но вона здатно розкладатіся и результатом є іржа. Тому Кожна людина, что має авто зобов’язаний знати, як правильно ПРОМІТЕЙ систему двигуна, яка відповідає за охолодження.

Існують кілька способів промівання:

 1. Із ЗАСТОСУВАННЯ спеціальніх ЗАСОБІВ;
 2. підкісленою водою;
 3. с помощью дістільованої або кіп’яченої води.

Перед початком слід спустіті всю рідіну для охолодження и подивитись, в якому вона стані. Если рідина має чорний або дуже темний колір, если в ній є сторонні домішки, то забруднення сильне. У таких випадка придется застосуваті СПЕЦІАЛЬНІ засоби або пріготуваті підкіслену воду.

Если злитися Використана рідина НЕ містіть Великої кількості опадів и Досить світла, то можна застосовуваті кип’яченою або ж дістільовану воду.

Промивання системи охолодження водою

Найдешевший варіант – промивка дистильованою водою. Одночасно він і найменш ефективний. Якщо намагатися виконати операцію, використовуючи звичайну воду, то користі від цього не буде.

У разі відсутності дистильованої води, можна використовувати кип’ячену. Важлива умова – її кипіння має тривати мінімум двадцять хвилин. Це дозволить звести присутність в ній солей до мінімуму.

Виробляти процедуру слід в рукавичках.

 • Насамперед необхідно відкрити капот автомобіля і відкрутити пробку розширювального бака.
 • Далі відкручуємо болт на блоці циліндрів, а потім відкрити кран на радіаторі.
 • Після того як рідина повністю стече, необхідно закрити пробку і кран.
 • Через розширювальний бачок залити кип’ячену або дистильовану воду і загвинтити кришку.
 • Включити двигун и дати Йому попрацюваті на низьких оборотах около 20 хвилин.

Залиш злитися воду и повторити промівання, поки вода не буде чистою.

После того, як охолоджуюча рідина вітекла з злівніх отворів, пробки слід ввернути и залитих в радіатор приготування воду. Далі запускається двигун. Працювати ВІН винен від п’ятнадцяти до двадцяти хвилин на холостому ходу.

Ще по темі: промивальних масло для двигуна

Наступна операція – знову відвертаються обідві пробки, и з системи злівається вода. Зрозуміло, вона буде з домішкамі. А значить, треба знову залиті воду в систему и повторити операцію. Делать це слід до тих пір, поки при зліві з отворів НЕ потече чиста вода.

Перевірені Способи промівання системи охолодження двигуна

При вікорістанні підкісленою води ефект буде на кілька порядків вищє. Цей способ давно перевіреній, особливо корисний тоді, коли в злівається охолоджуючої Рідини присутній іржа (коричневий або Брудно-коричневий колір) або накип.

Через таких Речовини в системе відбувається зашлакування и шлангів. Може дійті до того, что отвір десь буде Повністю закупорені. Результат – перегрів двигуна або, если засмічується шланг, что идет до радіатора отопітеля, в салоні буде холодно.

При такому забрудненні чиста вода положення не виправив. Проблему вірішіть подкисленная. Для цього можна використовуват кислоту:

 • лимон,
 • молочні,
 • оцтова.

Если только кіслотної Реакції для промівання недостатньо, вікорістовується каустічна сода.

Готуючі розчин, треба пам’ятати про две Важливі условиях:

 1. Перше – слід лити кислоту у воду, а не навпаки.
 2. Друге – розчин не винних мати скроню концентрацію.

В ІНШОМУ випадки могут постраждаті гумові та пластикові деталі.

Приготовання склад залівається в радіатор. Потім двигун запускається и працює в течение п’ятнадцяти хвилин. После цього его слід заглушіті и почекаті години два-три. Потім склад злівається, вместо него залівається точно такий же новий, и операція повторюється.

Кінцевій етап – відалення залишків кислоти з системи с помощью води. Зрозуміло, краще використовуват дістільовану. Пріпустімо и кип’яченою.

Для Краще відалення залишків кислоти, перед залишкову проміванням системи можна залиті в неї Слабкий розчин звічайної Соди. З ее с помощью стане Реакція нейтралізації. Сода прореагує з залишком кислоти. Утворюється вода и сіль, Які й відаляються остаточної проміванням.

Ще по темі: Чим ПРОМІТЕЙ АКПП, як це робиться

Оскількі для Деяк відкладень нужно Лужна Реакція, можна после промівання підкісленою водою делать промівання каустічною содою. Вона кож нейтралізує Залишки кислоти в системе, а ще зніщіть засмічення, з Якими не могла впоратіся кислота.

Варто враховуваті, что каустічна сода – агресивний Речовини. Відповідно, розчин повинен буті Слабкий. Промівання здійснюється в тій же послідовності, что и підкісленою водою.

Сучасні засоби для промівання системи охолодження

Цей вид промівання вважається найефектівнішім, так як в складі коштів містяться Спеціалізовані елементи, прізначені для якісної очистки. При віготовленні таких ЗАСОБІВ враховуються всі фактори, Щоб не допустіті Нанесення Шкоди деталей.

Тільки слід пам’ятати, что для мідніх радіаторів Використовують одні кошти, а для алюмінієвих – інші. Альо можна вібрато и універсальні, Які підходять для всіх видів.

Ні в якому разі нельзя забуваті и про зовнішню чіщенні радіатора, так як если на решітці радіатора зібралася велика Кількість сміття, то система не принесе очікуваного ефект.

Сучасні спецзасобі поділяються на Чотири категорії:

 • На Основі кислоти,
 • На Основі лузі,
 • двокомпонентні,
 • Нейтральні.

Розрізняють два типи забруднення:

 1. відкладення внаслідок Утворення накипу и іржі;
 2. віділення, что відбуваються при розкладанні холодоагенту.

Віходячі з цього підбірається и засіб.

Двокомпонентні складаються з двох ємностей. Одна з них дает кислотність реакцію, друга Лужний. Ефект від них Досить високий, правда, робота займає много годині. Процес Промивка НЕ відрізняється від описаного вищє – підкісленою водою або каустічною содою.

Існують и більш досконалі склади для промівання системи охолодження двигуна. При цьом Використовують НЕ кислоти и луги, а каталізатори. Використання таких складів назівають «м’якою проміванням».

Використовуват їх легко. Смороду віпускаються або у виде присадок до антифризу, або концентратами. Склад залівається в систему охолодження, после чого автомобіль експлуатується в звичайний режімі. Проїхавші відстань до двох тисяч кілометрів, можна злитися з двигуна охолоджувальну рідіну, замінівші ее новою.

Чим Проміваті Систему охолодження При Заміні антифриз

Чим проміваті систему охолодження при заміні антифризу

Чим краще ПРОМІТЕЙ систему охолодження двигуна? Коли Підходить годину

Як ПРОМІТЕЙ систему охолодження двигуна своїми руками?

Експлуатація автомобіля предполагает регулярно підміну технічних рідін, інакше машина не зможу Виконувати свои Функції належно чином.

Заміна охолоджуючої води регламентується шкірних виробника персонально, но часто фабрики вімагають поміняти антифриз або тосол один раз в 60 тисяч км пробігу.

На практике поміняти рідіну необходимо набагато Частіше – раз в 15 або даже 10 тисяч пробігу.

Залежить залишкової спектр км від Властивості води, залітої в систему охолодження та других причин ЕКСПЛУАТАЦІЇ. Много водіїв задаються харчування, як поміті систему охолодження двигуна и не платіті за Цю функцію на 100. Процес Промивка не так складно, тому КОЖЕН зможу Виконати его у власному гаражі.

Процес Промивка системи охолодження двигуна

Це завдання нерідко становится Досить складним випробування для володаря автомобіля. Потрібно НЕ піддаватіся на умовляння тисяч легенд и шкідливих порад, Які дает Фактично КОЖЕН шофер. Існує маса легенд про підміну охолоджуючої води, такоже про Промивка мотора, Які могут зіпсуваті ваш агрегат.

Заміна охолоджуючої Рідини на новітню и доброякісну нерідко є достатнім фактором для чищення системи охолодження . Альо если ви не знаєте, яка рідина булу залита Ранее, краще сделать процедуру промівання. Для цього необходимо Виконати следующие завдання:

 1. дочекайся, поки автомобіль Повністю охолоне – Виконання заміні Рідини и промівання двигуна на розігрітому агрегаті НЕ рекомендується;
 2. відкрутіті пробку системи охолодження на блоці ціліндрів и відкрійте кришку розшірювального бачка;
 3. під двигун Варто поставити Ємність, щоб стара рідина НЕ вілілася на підлогу;
 4. регулювання грубки Варто перемістіті в Повністю Відкритий стан, інакше з системи вітече не вся рідина;
 5. после полного вітікання антифризу або тосола закрутіть на місце пробку системи охолодження на блоці ціліндрів;
 6. залійте в систему чисту прісну воду з промівної присадки або спеціальну рідіну для промівання системи охолодження двигунів;
 7. заведіть силовий агрегат, прогрійте его до РОБОЧОЇ температури;
 8. заглушите двигун, дайте Йому охолонуті, а потім злійте промівну рідіну и залійте новий антифриз .

Заміна антифризу и промивка системи охолодження ВАЗ 2110

Тут ви дізнаєтеся як замініті охолоджуючу рідіну в двігуні автомобіля, а так само дізнаєтеся як ПРОМІТЕЙ .

Промівання системи охолодження . Заміна антіфріза.Деу-Сенс

Промівання системи охолодження . Заміна антифризу .Деу-Сенс.

С помощью такой процедури ви зможете Повністю прібраті непріємні Чинник роботи системи охолодження . Пам’ятайте, что заводіті двигун можна только в тому випадка, если система охолодження Заповнена рідіною, а кришка розшірювального бачка щільно закручена.

Це не черговий способ промівання силового агрегату, а єдиний Правильний варіант поновлень системи охолодження . Далі ми розглянемо кілька Поширення помилок.

Найбільш шкідливі для Вашої машини міфи про Промивка системи охолодження

Коли власник автомобіля розмірковує над харчуванням, як ПРОМІТЕЙ систему охолодження двигуна своїми руками, ВІН часто становится Заручники невірної информации. На ПРОФЕСІЙНИХ форумах и даже в автомобільних магазинах розповідають невірні методи роботи з даною системою, но пам’ятайте, что Наслідки поломок и неполадок придется віправляті только вам.

Саме тому Варто остерігатіся будь-якіх підозріліх радий за заміні рідін в автомобілі. Краще спілкуватися з фахівцямі, но їх поради такоже критикуйте. Найбільш пошірені міфи, про які вам может розповісті даже консультант в автомобільному магазині, Такі:

 • в момент заливання Рідини (промівної або антифризу) в систему охолодження та патенти запустіті двигун – НЕ робіть цього ні в якому разі, це может стать причиною смерти силового агрегату;
 • проміваті двигун Взагалі нельзя, це приносити шкоду системе охолодження – так говорять зазвічай ті, хто НЕ хоче втрачають годину і гроші на Корисні процедури для своєї машини;
 • всі СПЕЦІАЛЬНІ промівні Рідини, Які Присутні в магазинах, не Працюють – це звичайна вода может НЕ спрацюваті через природну жорсткості, а присадки для промівання двигуна є Кращим рішенням;
 • прібраті повітряні пробки з системи охолодження та патенти с помощью продування системи під лещата – Це не поможет, а вісь прогрів до максімальної РОБОЧОЇ температури буде корисна;
 • можна проміваті систему охолодження , відкрутівші пробку внизу радіатора и Постійно заліваючі воду, а двигун при цьом нужно запустіті – це ще один способ Швидко позбавіті від старого силового агрегату и відправітіся за покупкою нового.

Ви можете Сказати, что много Ваші сусіди по гаражу корістуваліся інформацією з ціх міфів и до сих пір їздять на своих машинах. Це Цілком можливо, но погода ві різікнуті працездатністю свого автомобіля для Перевірки ціх сумнівніх Фактів? Краще користуватись якісною інформацією, яка дозволити вам отріматі хороший результат роботи з двигуна.

Промівання системи охолодження двигуна Цілком может буті виконан своїми руками. Для цього НЕ нужно платіті велічезні гроші на СТО. Альо Варто буті максимально Обережним и Виконати весь процес відповідно до вимог.

На Наступний відео коротко показані и розказані деякі моменти Зміни антифризу и промівання двигуна:

підводімо Підсумки

Виконання такого завдання, як промивка охолоджуючої системи двигуна, що не має особливо складнощів. Ее легко можна сделать у власному гаражі без наявності спеціалізованіх ІНСТРУМЕНТІВ и знань. Проти, нужно обов’язково абстрагуватіся від всілякіх міфів и шкідливих порад, якіх в мережі присутній Досить много.

Для Виконання цього завдання Досить поспілкуватіся з професіоналами и сделать правильні Висновки з Бесіди. Если у вас є досвід Промивка двигуна, обов’язково поділіться з нашими читачами в коментарях.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You May Also Like

Діагностика гбо 4 покоління своїми руками. Коли немає сенсу платити сто

Цены на бензин постоянно растут и облагаются новыми акцизами. Но без автомобиля…

Який краще gps-маяк для авто? Огляд моделей і погляд з боку

Защита своего транспортного средства – одна из основных задач автовладельца. При этом…

Що означає знак ш на машині? Просто про просте

https://www.znak.com/2017-04-07/znak_shipy_i_novye_pravila_dorozhnogo_dvizheniya_chto_nuzhno_znat 2017.04.07 Яромир Романов / Znak.com З 4 квітня в Росії діють…

Позначення на приладовій панелі автомобіля. Що означають значки?

У міру розвитку автомобільної промисловості кількість індикаторів на приладовій панелі стрімко збільшувалася.…

Як зареєструвати саморобний причіп? В Україні.

Реєстрація саморобних транспортних засобів Саморобні ПРИЦЕПИ Отже, з якоїсь незрозумілої причини Ви…

Як правильно паркуватися між машинами? Розписуємо в деталях

Як паркуватися переднім ходом між автомобілями Ось і настав щасливий день –…

Що робити, якщо потіє фара – причини і способи усунення проблеми

Утворення конденсату всередині фар досить поширена проблема, з якою стикаються власники автомобілів.…

Чи можна буксирувати на автоматі іншу машину? Як це зробити без наслідків

Багато автолюбителів чули про особливості принципу роботи АКПП і тому закономірно ставлять…

Що робити, якщо машину заблокували і перекрили у дворі? Все вирішується

Що робити, якщо у дворі заблокували машину, куди звертатися? Багато автомобілістів стикаються…

Що робити, якщо тече рульова рейка? Терміново усуваємо

На СТО, що спеціалізуються на ремонті вузлів рульового управління, власників автомобілів змушують…