Ще під час володіння карбюраторної «зубилом», я чув, що якщо в машині є така деталь як інжектор, то його обов’язково треба промивати. Ну заливка в бензобак очищувача – це само собою, але ще треба їздити на промивку форсунок. Не так часто, звичайно, але все ж … І що ця операція коштує грошей …

Шістдесят дві тисячі пробігу … До теперішнього моменту я нічого не робив зі своїм інжектором, абсолютно ніякої профілактики крім двох замін фільтрів, паливного і повітряного. І як мені здалося, останні 7-8 тис. Км автомобіль став не таким «гострим», та й внутрішній голос мені підказував що не можна ігнорувати якість очищення нашого бензину настільки довгий час.

Вивчив методику в конференції Volkswagen, почитав статтю в Пекаха Daewoo і зрозумів, що операція нескладна. Дійсно, ідея непогана – за допомогою підручних засобів у вигляді аерозольного очищувача карбюратора з гумовим шлангом, надітим на форсунку можна скласти конкуренцію фірмовому спецобладнанню. І головне, що це працює, судячи з захопленим відгукам повторили цей процес.

Інструменти

Для початку купив фірмовий очисник карбюратора, а також відповідну по довжині і діаметру гумову трубку, яка повинна була міцно триматися на форсунки. Як мені пам’ятається, це було щось із системи охолодження від «класики». Потім приклеїв трубку в голівці розпилювача.

Чим промивати форсунки інжектора? Робимо все своїми силамиУ шлангу вирізав поглиблення таким чином, щоб слухавка не утворювала великі щілини в місці контакту з розпилювачем. Потім акуратно, щоб не розплавити пластик наконечника, рясно замазав місце з’єднання клеєм-розплавом.

Заздалегідь куплений роз’єм для форсунки був підключений до мікро -вимикачі і 12-В лампочці. Є думка, що на форсунку не варто подавати всі 12 Вольт, до того ж послідовно підключена лампочка є додатковим індикатором подачі напруги. Також не став застосовувати досить екзотичні схеми з «ножним» вимикачем.

Для підключення схеми до акумулятора використовував досить довгий (пару метрів) відрізок звичайного електричного дроту, так як розпорошення розчинника поруч з машиною процедура небезпечна.

Варто мати на увазі, що очищувач карбюратора по суті дуже сильний розчинник, тому всякі перехідники з кулькових ручок тут не підійдуть. Також варто доля той факт, що тиск в балона досить висока і клейове кріплення повинно бути міцним.

У зв’язку з цим гумова трубка і термоклей показали себе відмінно.

Чим промивати форсунки інжектора? Робимо все своїми силами

Полярність підключення форсунки некритична. Лампу я взяв цокольну, найменшу, яку знайшов. В якості вимикача використовував що було під рукою – «микрик», по суті тут піде будь-яка низьковольтна кнопка без фіксації.

Підготовчий етап минув, саме час витягти-таки згадані форсунки для прочищення. Щоб нічого не зламати і не втратити, вирішив при розбиранні заглядати в книжку «Ремонт своїми силами». Так як це посібник легко знайти в продажу, відображаючи лише найбільш важливі моменти етапу.

розбирання двигуна

Відразу обмовлюся, що я не став від’єднувати бензонасос при працюючому двигуні – так рекомендують робити для скидання тиску бензину в паливній рампі. Не сподобався мені такий підхід … Тому почав розбирання, озброївшись ганчірками і ємністю з бензином для очищення вузлів і агрегатів.

Чим промивати форсунки інжектора? Робимо все своїми силамиЗнімаємо верхню кришку – ось він який, голий шістнадцяти-клапанник! Чим промивати форсунки інжектора? Робимо все своїми силамиЗняв повітряний фільтр, відкрутив тросик газу (болти вгвинтив назад, щоб не втратити), від’єднав високовольтні дроти. Фільтр з ДМРВ краще оберегти від попадання чогось всередину. Потім послабив хомути патрубків впускного колектора, відкрутив гвинти його кріплення до голівки блоків і підняв конструкцію вгору, закріпивши відрізком проводу за поводок склоочисника.

Чим промивати форсунки інжектора? Робимо все своїми силами

По можливості очищав від бруду і пилу всі поверхні, не забуваючи про головну заповідь, яка справедлива не тільки для лікарів – «Не нашкодь!» Відкрутив болт кріплення пластини, що притискає паливні шланги, зібрав ганчір’я і два ключа на 17 і став потихеньку відкручувати з’єднання …

Чим промивати форсунки інжектора? Робимо все своїми силами

Нічого страшного не відбувається. Бензус потихеньку випливає, тиск падає і ось уже є волога ганчірка для протирання повітряного колектора від кіптяви! Якщо не знімати на цифровик процедуру розбирання двигуна, то шланги можна і позначити – який куди був прикручений.

Чим промивати форсунки інжектора? Робимо все своїми силами

На нижній металевій трубці чітко видна гумове кільце – прокладка, які я завчасно купив на заміну. В принципі, можна скористатися і старими, але сенсу в цьому я не бачу …

Чим промивати форсунки інжектора? Робимо все своїми силами

Видно, як отвори повітропроводів заткнуті ганчірками – зробити це потрібно обов’язково! Також слід врахувати, що болти кріплення рампи на заводі ставлять на фіксуючий герметик, тому при зворотній збірці слід застосувати щось подібне.

Чим промивати форсунки інжектора? Робимо все своїми силами

Акуратно виймаємо раму, від’єднуємо дроти і власне, можна починати виймати форсунки, відсунувши тримають їх пластини-засувки. І обов’язково стежити, щоб бруд не потрапила всередину двигуна!

Чим промивати форсунки інжектора? Робимо все своїми силами

Ось як це виглядає зверху – легко уявити собі «масштаб руйнувань». Зазначу також, що я попутно чистив від відкладень і нагару всі внутрішні поверхні, до яких вдавалося дотягнутися. І очищувач карбюратора в цих випадках працює прекрасно!

Сама паливна рампа кріпиться двома болтами під шестигранник на 8 (?). Скажу відразу, що мені не вдалося відкрутити жоден болт тим інструментом, який був під рукою і довелося їхати і купувати фірмовий.

Зі справжнім ключем «Made in USA» справа зрушила в потрібну сторону. Також хочу зауважити, що проблеми з відкручуванням цих болтів можуть виникнути тим імовірніше, ніж старше машина і є випадки зриву болтів або їх головок.

Тому я рекомендую до цієї частини процедури підійти серйозно і підготуватися заздалегідь.

зачистка форсунок

Форсунки вийняті, приступаємо до їх очищення. При цьому отвори в рампі краще прикрити чимось чистим і без пилу, а краще ще й прибрати від гріха подалі. Технологія така, привожу її по кроках:

 1. Знімаємо з форсунки ущільнювальне гумове кільце. До речі, їх рекомендують міняти, я собі купував комплект на заміну.
 2.  Надягаємо гумову трубку на хвостовик форсунки, стежимо, щоб всередину нічого не потрапило.
 3. Підключаємо проводка до акумулятора автомобіля. Повторюся, полярність ролі не грає.
 4. Тримаючи всю конструкцію в руках, натискаємо на головку балона до тих пір, поки тиск не вирівняється і шипіння не припиниться. Як я зрозумів, тиск в шлангу може досягати двох атмосфер, так що слід все робити обережно.
 5. Направляючи форсунку в сторону від чутливих до розчинника об’єктів, натискаємо на кнопку. Я не тримав її натиснутою весь час поки не скінчиться тиск, а зображував імпульси в частотою 4-6 Гц (чотири-шість разів на секунду)

І таким чином повторював описану процедуру для кожної форсунки 2-3 рази. Якщо сопла у них були дійсно забруднені і дана процедура була виправдана, то буквально після першої ж порції розчинника зміниться вид струменів, що вилітають з сопла.

Зняті форсунки краще покласти в пакетик, зрозуміло, окрім тієї, з якою і почнеться чистка. Так, і після прочисток у мене залишилося ще пів-балона на інші потреби.

Всьо чотко по схемі – кнопку натиснуто, лампа горить, тиск є – спостерігаємо прочищати факел! Дозволю зауважити, що зйомки даної процедури і сама процедура проводилися однією людиною без залучення сторонніх осіб! Після того, як форма вилітають струменів перестає змінюватися і стають чітко помітні окремі струмки, зачистку можна вважати закінченою. Тепер найголовніше – провести збірку в зворотній послідовності. І чим менше при цьому виявиться «зайвих» деталей, тим краще.

висновки

На своїй машині з текщім проблегом «за шістдесят» різницю відчув відразу. Мені допомогло, тут навіть не може бути двох думок. З’явився чіткий прийом, який останнім часом кудись непомітно став іти … І, судячи з подальшої експлуатації, вдалося нічого не зіпсувати і не зробити гірше. Хоча при проведень вищеописаної процедури для цього є всі умови.

Тим, хто ризикне повторити самостійну чистку форсунок, скажу головне – остерігайтеся виходити на болота вночі, коли сили зла панують безроздільно потрапляння бруду в паливну систему автомобіля!

Чистка форсунок інжектора – чим промити паливні форсунки, як почистити без зняття з двигуна

Сучасні бензинові автомобілі вже не використовують карбюратор для дозування і подачі палива. Вони забезпечені інжекторами, друга назва яких – паливні форсунки. Сенс їх роботи полягає в розпиленні (уприскуванні) палива в камеру згоряння. Розрізняються компоненти саме за способом уприскування. Вони можуть бути:

 • механічними;
 • електромагнітними;
 • п’єзоелектричними;
 • гідравлічними.

Але принцип їх роботи залишається загальним незалежно від виду.

Чим промивати форсунки інжектора? Робимо все своїми силами

Для безперебійної роботи “движка” важливо, щоб паливна система була чистою. Засмічення – це не тільки підвищена витрата палива, але ще і складності при запуску мотора. Тим, хто не хоче платити зайві гроші автосервісам за відносно нескладну роботу, буде корисно дізнатися, як провести чистку форсунок автомобільного двигуна самостійно.

Для чого треба промивати інжектори?

У процесі згоряння паливо-повітряної суміші відбувається утворення смоляного нальоту, який відкладається не тільки в камерах згоряння силового агрегату, але і в соплах, поступово забруднюючи їх. Діаметр і форма отвору в форсунки, через яке подається пальне, з часом змінюється.

Це призводить не тільки до недостатньої подачі, але і до зміни процесу розпилення. Суміш стає неоднорідною – замість паливного туману подаються струмки бензину. В суміші може бути надмірна кількість бензину або кисню. Це негативно впливає на продуктивність мотора, витрата палива і т.д.

Взимку, коли паливо гірше випаровується, забруднення відбувається більш інтенсивно.

Чим промивати форсунки інжектора? Робимо все своїми силами

Для відновлення нормальної роботи мотора і потрібно іноді очищати форсунку, видаляючи всі відкладення всередині їх каналів.

Компонент сконструйований так, що при використанні «ідеального» бензину очищення не потрібна. Наприклад, високоякісне європейське паливо позбавляє автолюбителів з ЄС від робіт по чистці форсунок автомобільного двигуна.

Пора чистити форсунки?

Є рекомендація – чистка паливних форсунок виконується кожні 30 тис. Км. Про те, що потрібна промивка інжектора, кажуть такі симптоми:

 • “Движок” запускається з працею або зовсім не запускається, хоча стартер прокручує;
 • робота мотора супроводжується вібрацією;
 • обороти холостого ходу нестійкі;
 • зниження потужності силового агрегату;
 • витрата палива істотно виріс;
 • збільшення димності вихлопу;
 • розгін автомобіля супроводжується ударами.

Всі ці симптоми не звалюються відразу на автомобіль «як сніг на голову». Поломки прогресують поступово і приблизно до 100 тисяч км пробігу досягають свого піку. Низькоякісне паливо може прискорити процес.

Умовно забруднення відбувається в 3 стадії:

 • Мала. Продуктивність компонента знижується на 5-10%. Витрата палива зростає на 1-2 літра. Двигун працює без проблем.
 • Середня. Продуктивність інжектора падає вже на 10-20%. Витрата палива збільшений на 2 літри. Помітно “подтраіваніе” в роботі мотора. Йде нерівномірний вихлоп з різким характерним запахом. Динаміка розгону погіршується настільки, що це стає явно помітно.
 • Сильна. Продуктивність впала на 50% і більше. Двигун б’є при роботі, ніби він ось-ось вистрибне з підкапотного простору. Відбувається це через те, що відключаються один-два циліндра (в них не надходить паливо через забитого елемента). При різкому натисканні на педаль газу можуть з’явитися хлопки. Виникають також симптоми другої стадії, але в більш вираженій формі.

Чим промити форсунки інжектора?

Якщо мова йде про хімічному методі промивання інжектора, потрібно купувати спеціальний засіб, фільтр тонкого очищення і нові кільця ущільнювачів.

Чим промивати форсунки інжектора? Робимо все своїми силамиТакий спосіб не підійде для керамічних, старих і сильно забруднених форсунок – є серйозний ризик їх пошкодження.

Продається чищення у картриджі для промивання, вона так і називається. Придбати її можна в будь-якому автомагазині або на АЗС.

Якщо з якої-небудь причини такої рідини немає в продажу, то замінити її можна «карбклінером» – рідиною для очищення карбюраторів. Хімсклад у неї точно такий же. Чим краще промити – вирішувати вам.

Можна почитати відгуки про той чи інший складі в інтернеті на спеціалізованих форумах. Рідини промивні для дизельних форсунок і для бензинових розрізняються.

Будьте уважні! Ці рідини досить агресивні і легко спалахують. Бережіть очі і працюйте в гумових рукавичках.

Є ще рідина для добавки в паливо. Але про це нижче.

Як промити форсунки інжектора: поширені методи

Тепер кілька слів про те, як правильно промити форсунки.

Найпростіший, але й найменш ефективний спосіб – додавання спеціальної миючої присадки в паливо. Але це скоріше профілактичний захід. Якщо вже є серйозні забруднення, так їх не видалити.

Є плюси і мінуси у цього методу чистки форсунок. Промиватися буде вся магістраль, включаючи бак і паливний насос. По ідеї це добре, але якщо в системі є бруд і великі відкладення (зазвичай в баку), вони піднімуться і підуть в розпилювачі, ніж можуть остаточно «вбити» інжектори. Це найпростіший спосіб, але для старих авто він точно не підійде.

Наступний метод чистки інжектора дуже поширений. Форсунку потрібно демонтувати. Найпростіше зняти спочатку всю рампу, а вже потім з неї знімати елементи. Знадобляться акумуляторна батарея, два дроти з клемами і рідина для очищення.

Зверніть увагу

Одним з переваг такого методу є візуальний контроль «до» і «після». Один провід приєднується до АКБ і форсунки. Другий – тільки до форсунки інжектора. Підключіть балон зі спреєм-очищувачем до її вхідного отвору.

Хтось робить це безпосередньо, хтось через шматок паливного шланга.

Чим промивати форсунки інжектора? Робимо все своїми силами

Потрібно тримати форсунку паливну і натискати на балон, щоб рідина йшла під тиском. Одночасно з подачею рідини потрібно приєднувати на пару секунд другий провід до джерела живлення 12 вольт, щоб наводився в дію електромагнітний клапан. Найкраще це робити з помічником. Процедура виконується до тих пір, поки форсунка не починати нормально розпорошувати рідину.

Можна самостійно зібрати нескладний стенд з примітивною схемою. Такі стенди є на багатьох СТО. З його допомогою одночасно чистять все форсунки відразу, створюючи тиск в рампі. Це дозволяє порівняти їх розпорошення і домогтися однакового результату на кожній.

Чим промивати форсунки інжектора? Робимо все своїми силами

У запущених випадках користуються складним методом – ультразвуковий чищенням двигуна в спеціальній ванні. Метод складний, вимагає наявності певних навичок, але зате найефективніший.

Чистка мотора без зняття форсунок

Вичистити форсунки не знімаючи можна. Для цього буде потрібен промивний циліндр – виготовляється з дволітровою пластикової пляшки. На дні сверлится отвір, до якого підключається компресор. До шийки кріпиться шланг, який під’єднують до рампи. Діємо, не знімаючи двигуна.

Чим промивати форсунки інжектора? Робимо все своїми силами

У пляшку заливається промивна рідина. Відключається паливний насос в автомобілі, заводиться “движок” і запускається компресор, який буде подавати промивку в систему.

Коли вся рідина відпрацює (а вона подавалася замість бензину), мотор вимикають, все збирають назад. Встановлюють нові свічки запалювання.

Мінусом методу чистки двигуна є відсутність візуального контролю результату.

Чим хороша ультразвукова чистка паливних форсунок?

Незаперечна перевага подібного методу – це на 100% якісна очистка навіть повністю зарослих сопел. З його допомогою можна відновити форсунку і її продуктивність, коли хімія банально не може потрапити всередину через сильне забруднення. Але пам’ятайте: тефлонові і керамічні форсунки інжектора чистити ультразвуком не можна.

Чим промивати форсунки інжектора? Робимо все своїми силами

Якщо ви регулярно доглядаєте за своїм автомобілем і маєте гараж, почистити форсунки не знімаючи легко. Склади продаються в автомагазинах, будь-якого спеціального інструменту не потрібно. Якщо пробіг у автомобіля великий, інжектори ніколи не чистилися, без ультразвукової ванни, швидше за все, не обійтися.

Промивання інжектора, чистка форсунок своїми руками

Багато водіїв, особливо початківці, задаються питанням, чи можлива ефективна промивка інжектора своїми руками або необхідно звертатися на станцію технічного обслуговування, тобто до знаючих фахівців. Відповідь на це питання залежить від багатьох факторів, але в більшості випадків самостійна чистка форсунок не представляє собою особливої ​​проблеми.

Для самостійної роботи необхідна деяка підготовка. Необхідно досить добре знати свій автомобіль, щоб не зробити фатальних помилок.

Також потрібно запастися відповідними приладами, інструментами та хімікатами, отримати консультацію у фахівців, уважно вивчити інструкцію, як до машини, так і до промивної рідини. Після цього можна вже приступати до очищення.

Слід зазначити, що чистка форсунок своїми руками досить популярна. Основним стимулом затребуваності такого способу самостійного догляду за власним транспортним засобом – досить висока вартість робіт.

Виправдане бажання заощадити веде до пошуку інших способів вирішення проблеми, ніж звернення на станцію технічного обслуговування.

Але тут треба звернути увагу і на іншу сторону питання. Неправильне проведення чистки може вилитися в необхідність покупки нового комплекту форсунок, який може коштувати десятки тисяч рублів.

Чим промивати форсунки інжектора? Робимо все своїми силами

Коли необхідно проводити чистку форсунок?

Інжектор являє собою систему вприскування палива. Це досить складний агрегат. Залежно від конкретного випадку, в її склад крім електричного бензонасоса входять система управління, регулятори тиску, а також безліч різних датчиків для вимірювання параметрів палива, впускного повітря і інших об’єктів.

Істотним недоліком інжектора є те, що при використанні неякісного палива він досить швидко засмічується і працює неефективно. Тоді і постає питання про чищення інжектора.

Залежно від особливостей системи упорскування і використовуваного палива її чистку рекомендується проводити або після кожних 20 тисяч кілометрів пробігу, або більше.

Чим промивати форсунки інжектора? Робимо все своїми силами

Але є ряд ознакою, які вказують на те, що чистка інжектора вже необхідна. Ось ці ознаки:

 • витрата палива став більше;
 • двигуну не вдається досягти повної потужності;
 • з глушника йде задимлене повітря;
 • робота двигуна на холостому ходу нерівномірна;
 • запускається двигун важче, ніж зазвичай;
 • свічки забруднені.

Звичайно, причин погіршення роботи двигуна може бути досить багато. Якщо є сумніви, природно, що краще звернутися до фахівців, на станцію технічного обслуговування.

Препарати для промивання інжектора

Рідина для промивки форсунок слід вибирати ретельно і безпомилково. Якщо вибір зроблено неправильно, то, як згадувалося вище, доведеться купувати нові форсунки, і всі спроби економії на вартості робіт виявляться марними.

Найбільш часто використовувана рідина для промивки інжектора – це Wynn’s. Засіб, який в побуті називають Вінс, вважається сильнодіючою.

важливо

Воно найбільш підходить для випадків, коли забруднення інжектора дуже велике, а на клапанах і камерах згоряння утворився нагар. Фахівці рекомендують використовувати цей препарат для досить старих автомобілів.

Для нових машин Вінс небажаний, а в багатьох випадках може бути не просто шкідливим, він може бути причиною великих незапланованих витрат. У всякому разі, свічки доведеться точно поміняти.

Чим промивати форсунки інжектора? Робимо все своїми силами

Препарат LIQUI MOLY навпаки, свічки збереже, міняти їх не доведеться. Але ця рідина для чистки форсунок зовсім не годиться для того, щоб зняти нагар з клапанів.

Що добре в LIQUI MOLY – це універсальність її застосування. Вона не страшна для форсунок.

Промивна рідина лавр за характером впливу на систему уприскування нагадує Wynn’s. Але її головний недолік – вартість. Через високу ціну лавром рідко користуються і професіонали, і любителі.

Ринок пропонує величезну кількість марок промивних рідин для систем упорскування. Слід пам’ятати, що уважний їх вибір особливо важливий.

Устаткування для самостійної очищення інжектора

Найбільш розумно використовувати  стенд для промивання форсунок . Складно сказати, чи має сенс купувати обладнання заводського виробництва. Коштує воно досить дорого, для періодичної роботи таке придбання навряд чи виправдано.

Але обладнання для промивки інжектора без зняття форсунок можна виготовити і самостійно, здебільшого фактично з підручних матеріалів. Для цього знадобляться:

 • звичайна дволітрова пляшка з-під мінеральної води;
 • два метри гумового шланга;
 • два соска, таких, які бувають в безкамерної гумі;Чим промивати форсунки інжектора? Робимо все своїми силами
 • чотири хомута для кріплення шланга;
 • рідинний насос з манометром;
 • клеми, проводи й інші пристосування.
 • Звичайно, установка з таких складових вийде аж надто простий, але вона працює, в окремих випадках не менш ефективно, ніж обладнання промислового виробництва.

Можна придбати готову систему, або позичити її у знайомих. Після того як вдалося визначитися, чим промити форсунки інжектора в домашніх умовах, слід приступати вже і до процесу очищення.

Промивання форсунок своїми руками, відео:

До способів хімічної очистки інжектора можна віднести не тільки використання описаних вище рідин. Існують, наприклад, спеціальні присадки в паливо, які в деякій мірі чистять форсунки і знімають нагар з клапанів. Але це скоріше профілактичний засіб, при сильному забрудненні воно не дуже ефективно.

Промивання форсунок без зняття з двигуна складається з певної кількості етапів.

 1. В першу чергу необхідно відключити паливний насос. Для цього достатньо під час роботи двигуна, дочекатися, коли він самостійно затихне. Тиск в паливній системі буде знято, можна приступати до виконання основних етапів роботи.
 2. Далі необхідно приєднати шланг саморобної установки і затягнути з’єднання хомутом. Хомут повинен сидіти досить надійно, щоб не було розриву під час роботи. Тиск в системі сягатиме приблизно три атмосфери, тому слід бути акуратним.
 3. Перекриття возвраткі. Якщо цього не зробити, рідина для промивання форсунок може потрапити в бак, що небажано.
 4. Заливка промивної рідини в призначену для неї ємність.
 5. Підключення рідинного насоса до електроживлення.Чим промивати форсунки інжектора? Робимо все своїми силами
 6. Основний етап. Перед тим як промити форсунки, слід ще раз переконатися, що всі з’єднання надійні. На цьому етапі необхідний помічник, який запустить двигун. Тепер слід запустити рідинний насос, довівши тиск до трьох атмосфер. Все, процес очищення пішов. Залежно від кількості використовуваної промивної рідини очищення форсунок триватиме від десяти до двадцяти хвилин. Стандартна кількість Вінса на один автомобіль – 500 мілілітрів. Просто необхідно почекати, коли він закінчиться.
 7. Візуально перевірити вихлоп. Якщо очищення йде ефективно, під кінець процесу промивання інжектора не повинно бути диму.
 8. Заміна свічок, якщо в цьому є необхідність.
 9. Під кінець необхідно відключити саморобний апарат для промивання форсунок і відновити систему, тобто підключити всі шланги, підключити запобіжник паливного насоса тощо.
 10. Перевірити роботу двигуна після промивання. Якщо раніше виявлені проблеми більше жодним чином не виявляються, значить промивка була проведена ефективно.

Фахівці стверджують, що якісна промивка інжектора дозволяє істотно знизити витрату палива. Напевно, правильніше буде вважати приведення витрати палива в норму. У всякому разі, можливість істотної економії бензину або дизельного палива є.

Самостійна промивка дизельних форсунок проводиться абсолютно тим же способом, що і промивка бензинових. Цілком підійде описана вище саморобна установка, і алгоритм роботи теж. Звичайно, чистка дизельних форсунок вимагає ретельного підбору промивної рідини і певної акуратності в роботі.

Самостійно форсунки теж можна промити, знявши їх з двигуна. Для цього існує спеціальний спрей, і установка для очищення відрізняється від описаної вище.

Таким способом промити інжектор своїми руками можна, і досить ефективно, але це більш тривалий, та й більш складний процес.

Самостійна чистка форсунок, відео:

Ультразвукова ванна для очищення форсунок – досить дороге обладнання, ним користуються тільки на станціях технічного обслуговування.

Форсунки необхідно зняти з двигуна і помістити в таку ванну. Там вони очищаються з застосуванням ефекту кавітації. Сам процес очищення багатостадійний. Після першого етапу на спеціальному стенді перевіряється якість розпилу і рівень продуктивності.

Потім слід чергова промивка, за нею чергова перевірка, і так до досягнення необхідного результату. Одним з критеріїв готовності форсунок до подальшої експлуатації є невелика різниця в їх продуктивності. Вона повинна становити не більше одного-трьох відсотків.

Чим промивати форсунки інжектора? Робимо все своїми силами

Після того як промивка в ультразвукової ванні успішно завершена, належить замінити ущільнювальні фільтри і кільця, якщо в цьому є необхідність.

Як і всі процеси, промивка форсунок ультразвуком має свої плюси і мінуси.

Одним з головних достоїнств такого способу очищення інжектора є можливість видалити дуже сильні забруднення. Там, де рідинна промивка просто не допоможе, ультразвукова цілком може впоратися.

Але цей спосіб далеко не всесильний теж. Трапляється, що форсунки промити неможливо. Особливо часто так буває, якщо в паливний бак потрапила вода або автомобіль тривалий час не експлуатувався. На станції техобслуговування в такому випадку запропонують провести перевірку форсунок на стенді, щоб визначитися, можна їх ще використовувати, або слід замінити.

Нерідко відгуки про чистку форсунок ультразвуком бувають негативними. Підстави для цього є тоді, коли співробітники станції технічного обслуговування неправильно визначили метод очищення інжектора. Цілком може бути, що промивка в ультразвукової ванні форсунок від досить давно випущеного автомобіля може бути ефективною.

Чим промивати форсунки інжектора? Робимо все своїми силами

У той же час застосування такого сильнодіючого засобу до відносно новим виробам може привести до сумних результатів. Форсунки можуть просто-напросто розвалитися.

Якість ультразвукового очищення форсунок залежить від безлічі факторів. Це підбір обладнання, ніж воно сучасніше, тим краще. Це також підбір рідини, якою наповнюються ультразвукові ванни.

Але головним все ж залишається людський фактор. Кваліфікація співробітників станції технічного обслуговування, а також їх сумлінна робота і визначить якість очищення інжектора ультразвуком.

Висновок і рекомендації

Розібратися в тому, як промити форсунки на належному рівні і з належною якістю, не так вже й складно, якщо мова йде про технічну сторону питання. Підбір матеріалів для установки, збірка самої установки і її використання зазвичай питань не викликають. Вони проводяться досить просто, особливо для тих, хто вміє користуватися звичайними інструментами з водійського комплекту.

Датчик детонації: ознаки несправності, заміна. – тут більше корисної інформації.

У свою чергу, засіб для промивки форсунок інжектора підібрати набагато складніше, і процес цей більш відповідальний. Як вже зазначалося вище, при неправильному підборі промивної рідини можливо приведення форсунок в повну непридатність. Це спричинить за собою необхідність заміни, а значить, зайвих витрат. Але і тут можна уникнути помилки.

Порада

Зазвичай не так складно знайти інформацію про те, яка промивна рідина для чого підходить. Для цього є спеціалізовані сайти в інтернеті, є інструкції і до автомобілів, і до промивання рідин. В крайньому випадку завжди можна звернутися за консультацією до фахівця.

Вас зацікавить ця стаття – Де знаходиться датчик температури охолоджуючої рідини?

Коли є потреба в очищенні інжектора, необхідно також визначитися в її способі. Досвідчені фахівці рекомендують застосовувати рідинну (хімічну) очистку тоді, коли особливо складних проблем з роботою двигуна немає. Тобто, немає збоїв на холостому ходу, рівень засміченості не настільки великий.

Промивна рідина з невеликим забрудненням легко впорається, та ще принесе користь двигуну, знявши нагар з клапанів. Загалом, рідинну промивку можна вважати скоріше профілактикою, ніж ефективної очищенням. Тим більше що визначити результати такого очищення можна лише за непрямими ознаками.

Якщо проблеми у автомобіля досить складні, рівень забруднення високий, двигун працює з рук геть погано – починати треба з діагностики. Тут, швидше за все, мова про самостійну очищення інжектора не йде.

Фахівці на станції технічного обслуговування повинні перевірити всі системи, визначити причини несправностей і визначитися з методами їх усунення, серед яких може бути запропонована або ультразвукова, або хімічне очищення інжектора.

Як Почистити Форсунки Інжектора Своїми Руками

Як почистити інжектор своїми руками

Не доводиться сумніватися в тому, що високоякісна промивка інжектора своїми руками стовідсотково здійсненна в домашніх умовах.

І все таки багатьох лякає відсутність потрібного досвіду, незнання технології або просто відсутнє бажання займатися зняттям, розбиранням і очищенням інжектора. В такому випадку складно давати будь-які поради і поради.

Кожен сам собі робить вибір: очищення інжектора на автосервісі або промивка форсунок своїми руками, що дозволить зберегти значну частину власного або сімейного бюджету.

Суть проблеми

Поради виробників автомобілів про регулярність проведення очищення інжектора на практиці не відповідають грізної дійсності. Як зняти і почистити форсунки на якомога своїми силами можна своїми руками. Виходить, що поради та практика це дві абсолютно різні протилежності.

Чому так виходить? Вся справа в тому, що в Європі не здатні врахувати якість російського пального. У зв’язку з цим, коли постає питання про частоту і терміни прочищення форсунок, найкраще прислухатися до майстрів автосервісу.

Зверніть увагу

Які свічки запалювання краще вибрати для Лади Пріори? Як своїми руками проводиться установка СЗ в домашніх умовах? Як прочистити форсунки своїми руками. інжектора своїми руками. почистити форсунки. В середньому для наших автомобілів ця цифра приблизно дорівнює 30 000 км. пробігу.

Визначитися в термінах проведення очищення потрібно самому, беручи до уваги поведінку автомобіля.

Чим промивати форсунки інжектора? Робимо все своїми силами

Одними з ознак необхідності виконання чистки форсунок є:

 • плаваючі обороти двигуна;
 • зниження тяги мотора;
 • поганий відгук на педаль газу;
 • підвищена димність вихлопних газів;
 • слабкий розгін автомобіля.

Сьогодні для здійснення очистки інжектора застосовують ультразвукової або рідинний метод. Як почистити що якісна промивка інжектора своїми руками Форсунки. Для ультразвукового способу потрібно наявність спеціального обладнання, а ось рідинна очищення форсунок цілком доступна в домашніх умовах.

При чищенні інжектора ультразвуком позитивний ефект досягається за рахунок вибухів ультразвукових хвиль, які здатні набрати показник в декілька тисяч атмосфер (так званий ефект кавітації). ЯК ПРОМИТИ ФОРСУНКИ інжектор В ПОЛЬОВИХ.

Форсунки опускають на дно ванночки, де знаходиться спеціальний ультразвуковий генератор і, застосовуючи кавитационні коливання, досягають відшарування засмічень і прилипли опадів в каналах форсунок.

СВОЇМИ РУКАМИ : Чистка форсунок інжектора своїми руками

Ефективний спосіб чистки форсунок будь-якого типу техніки, час чищення залежить від ступеня забрудненості.

Як промити форсунки інжектора в польових умовах

ЯК ПРОМИТИ ФОРСУНКИ інжектор В ПОЛЬОВИХ УМОВАХ. Як поміняти лобове скло своїми руками -. ПРОМИВКА ФОРСУНОК ДВИГУНА. Як зняти і почистити форсунки Чистка форсунок інжектора своїми руками. Як. ПРОМИВКА.

Технологія самостійної очищення інжектора

Тепер розглянемо, як здійснюється чистка інжектора своїми руками . На першому етапі важливо зрозуміти головну функцію інжектора. ЯК ПРОМИТИ ФОРСУНКИ інжектора в інжектор. ЯК почистити Своїми Руками.

Він виконує нагнітання пального до поршнів, використовуючи при цьому клапани форсунок.

Закупорка отворів або каналів форсунок призводить до часткового зменшення або остаточного припинення подачі палива, що негативно впливає на функціонування двигуна.

Крім цього неправильна робота інжектора сприяє значному збільшенню рівня споживання палива (іноді в кілька разів). Не варто постійно відкладати таку важливу процедуру чищення форсунок, оскільки це може викликати сильне забруднення інжектора і тоді їх доведеться міняти.

Рідинна чистка форсунок

Для того щоб виконати очистку інжектора, його потрібно правильно зняти. Чистка інжектора своїми руками: як прочистити. В даний час промивання інжектора форсунки своїми руками, Як почистити. Алгоритм здійснення демонтажу інжектора:

 1. При працюючому двигуні слід дістати запобіжник, який контролює роботу електробензонасоса. Як своїми руками зняти передній або задній бампер на Хендай Соляріс Мало який сучасний автомобіль оснащується металевими бамперами, оскільки виробники в більшості своїй. Ця процедура здійснюється з метою зменшення тиску в паливній магістралі.
 2. Після цього потрібно від’єднати клеми, реверсивний і нагнітає шланги від форсунок.
 3. Далі акуратно викручується паливна рама.
 4. Після знімаються уплотняющие кільця.

Отже, інжектор знятий, і тепер можна переходити безпосередньо до промиванні. Щоб зрозуміти, як почистити форсунки, необхідно дізнатися особливості і принцип його промивання. У закритому положенні електромагнітного клапана розпилювач не повинна пропускати рідину і навпаки.

Чим промивати форсунки інжектора? Робимо все своїми силами

Виконання процесу очищення потребують наявність рідини для промивання карбюраторів і пристосування, що здійснює продув рідини через форсунку. Це може бути будь-який пристрій (наприклад, пластикова пляшка), щільно з’єднане з отвором форсунки і ємністю, наповненою нагнітається карбюраторної рідиною. Крім цього будуть потрібні два акумуляторних дроти до клем пристрою.

Чим промивати форсунки інжектора? Робимо все своїми силами

Схема підключення форсунки до акумулятора

Рідина пропускається через форсунку під сильним тиском при одночасному замиканні і розмиканні ланцюга (тобто при відкритті та закритті клапана).

Як поставити сигналізацію на ВАЗ 2110 своїми руками Як відключити сигналізацію на ВАЗ 2110.

Вважається, що якщо під час пробної чистки після 2-6 спроб форсунка як і раніше не здатна видавати необхідний розпил палива, то вона підлягає заміні. Чистка форсунок своїми руками виконується в наступному порядку:

 1. Пропускається карбюраторних рідина.
 2. Деякий час варто почекати, поки розм’якшиться осад і затверділості.
 3. Повторно виконується промивка.

Головною метою є прочищення затворного сідла клапана і шести отворів форсунки. Після успішного виконання дій все акуратно і ретельно збирається в зворотному порядку.

Як промити форсунки інжектора в домашніх умовах – 2 точних способу

Забиті форсунки доставляють чимало клопоту власникам авто. Робота двигуна стає нестабільною, в момент набору швидкості з’являється детонація, витрати палива підвищуються. Це говорить про те, що пора промити інжектор.

призначення форсунок

Форсунки – є одним з елементів паливної системи, які є сполучною ланкою між двигуном і паливним насосом. Вони забезпечують правильність дозування палива в циліндри.

Для нормальної роботи мотора потрібно, щоб паливна суміш була оптимізованого складу. На форсунки подається сигнал, який відкриває клапан і паливо впорскується під вхідну трубу.

Момент впорскування має таке ж важливе значення, як і кількість палива, тому кількість форсунок таке ж, як і кількість циліндрів двигуна.

Причини і ознаки поганої роботи форсунок на дізілей і інжекторі

Головною причиною забруднення стає неякісне паливо. Сторонні складові поступово відкладаються на игольчатом клапані, який засмучує роботу всієї паливної системи.

Дізнатися, що прийшов час форсунки промити, можна за такими ознаками:

 • при натисканні на педаль газу машина «смикається»;
 • підвищується витрата палива;
 • на холостих обертах відзначається нестабільна робота мотора;
 • спостерігається падіння швидкості авто;
 • втрата працездатності датчиків – першим виходить з ладу датчик кисню, католицький нейтралізатор.

Водіям слід враховувати, що в якості профілактики форсунки слід промивати через кожні 20 – 40 тис. Км пробігу.

Існує два способи очищення цього елемента паливної системи:

 1. Ультразвуком – проводиться тільки в автосервісі, оскільки для процедури потрібно дороге обладнання.
 2. Хімічним засобами – доступний метод, який може зробити кожен автовласник. Промити форсунки самому можна як з демонтажем мотора, так і без нього.

Методи очищення форсунок без зняття з двигуна

Щоб промити інжектор, не знімаючи з машини можна за допомогою спеціальних очисних засобів. Принцип дії такої промивки полягає в тому, що вона сприяє розчиненню відкладень і частково попереджає їх скупчення.

Варто відзначити, очищення інжектора своїми руками таким методом є скоріше профілактичним і більше підійде для авто з невеликим терміном експлуатування.

Для машин з великим пробігом такий метод не підійде. Справа в тому, що змитий сміття проникає в форсунки і забруднює їх ще більше. Крім того, відкладення здатні навіть засмітити паливний бак.

Промивання форсунок без зняття з двигуна можлива також за допомогою промивної установки і спеціального розчину. Апарат підключають безпосередньо за допомогою шлангів до інжектору. Це дає можливість припустити бензобак, паливний насос і магістралі, бензонасос. Забруднення вимиваються тільки з паливної рами і форсунок.

Мотор залишають працювати на холостих обертах на суміші з бензину і промивного розчину, який надходить з апарату під тиском від 3-6 атмосфер, близько 30-40 хв. Тиск в апараті регулюється для конкретної моделі авто.

Рідина змішується з бензином, активно розчиняє відкладення. Потім під тиском продавлює їх в циліндри двигуна, де вони згорають. Таке очищення інжектора без зняття форсунок застосовується при середніх засміченнях.

важливо

Слід враховувати, що після промивання невелику кількість очищаючого розчину залишається в паливній рамі, а також просочується в моторне масло. Тому процедуру необхідно проводити перед заміною масляної рідини.

Не рекомендується промивати інжектор таким способом, якщо двигун використовується вже давно, оскільки одночасно видаляються відкладення в циліндрах двигуна і поршневих кільцях. Це призводить до зниження компресії і машина не заведеться.

Рідини очищають для форсунок

Рідина для промивки форсунок своїми руками необхідно купувати тільки перевірених виробників. У продажу представлено два види продукції:

 • прямої дії;
 • для заливки безпосередньо в бак.

Особливо користуються популярністю такі кошти.

Wynns

Професійна рідина, яка використовується для очищення стійких відкладень. На нових авто розчин не рекомендується використовувати.

Фахівці стверджують, що використання цього розчину аналогічно ультразвукової чищенні.

лавр

Вітчизняний аналог американського кошти Вінс. Досить агресивний розчин, який добре справляється з видаленням сильних забруднень і відкладень важких металів. Дозволяється використовувати не на всіх марках машин, тому попередньо потрібно провести консультацію у фахівців.

Як промити форсунки інжектора в домашніх умовах?

Устаткування і промивка форсунок без зняття з двигуна

Щоб форсунки промити своїми руками потрібно спеціальне обладнання і миючі присадки:

 • паливні шланги – 2 шт .;
 • клеми – 2 шт .;
 • хомути – 3 шт .;
 • насос;
 • провід – довжина 1,5 м;
 • бак для промивання кошти.

Промити інжектор своїми руками зовсім не складно. Процедура полягає в наступному:

 1. Відключити основний автонасос.
 2. Зняти все, що йдуть від нього, шланги, а закріпити ті, які потрібні для промивання.
 3. Насос з’єднати з АКБ за допомогою дроту, клем і крокодилів, а також з баком з промивної рідиною.
 4. Завести двигун на холостих обертах на 15 хв.
 5. Потім зупинити його на 15 хв. і знову дати попрацювати, але вже на різних оборотах, теж хвилин 15-20.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You May Also Like

Діагностика гбо 4 покоління своїми руками. Коли немає сенсу платити сто

Цены на бензин постоянно растут и облагаются новыми акцизами. Но без автомобиля…

Який краще gps-маяк для авто? Огляд моделей і погляд з боку

Защита своего транспортного средства – одна из основных задач автовладельца. При этом…

Що означає знак ш на машині? Просто про просте

https://www.znak.com/2017-04-07/znak_shipy_i_novye_pravila_dorozhnogo_dvizheniya_chto_nuzhno_znat 2017.04.07 Яромир Романов / Znak.com З 4 квітня в Росії діють…

Позначення на приладовій панелі автомобіля. Що означають значки?

У міру розвитку автомобільної промисловості кількість індикаторів на приладовій панелі стрімко збільшувалася.…

Як зареєструвати саморобний причіп? В Україні.

Реєстрація саморобних транспортних засобів Саморобні ПРИЦЕПИ Отже, з якоїсь незрозумілої причини Ви…

Як правильно паркуватися між машинами? Розписуємо в деталях

Як паркуватися переднім ходом між автомобілями Ось і настав щасливий день –…

Що робити, якщо потіє фара – причини і способи усунення проблеми

Утворення конденсату всередині фар досить поширена проблема, з якою стикаються власники автомобілів.…

Чи можна буксирувати на автоматі іншу машину? Як це зробити без наслідків

Багато автолюбителів чули про особливості принципу роботи АКПП і тому закономірно ставлять…

Що робити, якщо машину заблокували і перекрили у дворі? Все вирішується

Що робити, якщо у дворі заблокували машину, куди звертатися? Багато автомобілістів стикаються…

Що робити, якщо тече рульова рейка? Терміново усуваємо

На СТО, що спеціалізуються на ремонті вузлів рульового управління, власників автомобілів змушують…