Всі нові автомобілі поставляються з добре змазаними дверними замками – зазвичай на складальному заводі або в дилерському центрі використовують густий сумісний склад.

Чим змастити замки дверей автомобіля? Поради на вибір

Аналогічним чином обробляються і петлі, оскільки вони також є рухомим механізмом, що піддаються прискореного зносу. Однак через деякий час мастило вимивається з дверей автомобіля, що призводить до неприємних наслідків.

Кілька місяців їзди з несмазанная замками і петлями гарантують їх повний знос і руйнування під впливом корозії, а потрапляння вологи взимку призведе до того, що двері просто перестануть відкриватися. Тому кожному власникові машини варто знати, чим краще змастити замки і петлі дверей автомобіля.

полімерні мастила

Оптимальний варіант для обробки петель і замків автомобіля – це силіконова змазка, яка випускається багатьма відомими компаніями, включаючи ХАДО, Forsters, TurtleWax і інші.

Головна перевага силіконової основи такого засобу полягає в здатності переносити високі навантаження без втрати властивостей і в можливості експлуатації при будь-якій температурі, починаючи від -50 градусів.

Змащувати таким складом дверні замки рекомендують і через довговічності – завдяки високим адгезивним властивостям він моментально прилипає до поверхні металевих деталей. Отримана плівка зберігається на поверхні петель і інших деталей протягом 1-2 сезонів при акуратній експлуатації.

Чим змастити замки дверей автомобіля? Поради на вибір

Силіконова змазка поставляється у вигляді спрею, що робить її максимально зручною у використанні. Обробляти нею замки авто та інші рухомі частини слід при истончении шару наявної мастила, а також відразу після миття в зимовий час.

Для цього потрібно взяти паперові серветки або спеціальний обтиральний матеріал – ними слід протерти петлі і дверні замки, видаливши з них залишки вологи. Потім слід розпорошити мастило з балончика на рухливі з’єднання авто, кілька разів відкривши і закривши двері, щоб рівномірно розподілити її.

Силіконова змазка може поставлятися у вигляді пасти в тюбиках, що характерно для вітчизняних виробників – наносити її рекомендують в рукавичках, ретельно втираючи в кожну виступаючу на поверхні частина замку або петлі.

Існує і вдосконалений варіант силіконової змазки. Компанія Liqui Moly випускає засіб під назвою HAFTSCHMIER SPRAY – в нього доданий комплекс синтетичних масел і протизносних присадок.

Результатом застосування модифікованого засобу стає зменшення тертя в петлях і автомобільних замках, причому тривалість цього ефекту досить велика.

Крім того, після випаровування розчинника, що міститься в цій багатокомпонентної мастилі, вона утворює густий шар, який прилипає до металевих деталей і не змивається навіть під впливом струменя води на автомийці. Завдяки цьому мастило захищає петлі і дверні замки авто протягом двох сезонів, якщо її не видаляти з рухомих деталей навмисно.

Чим змастити замки дверей автомобіля? Поради на вибір

Найбільш низькоякісним видом полімерної мастила для дверей авто вважається технічний вазелін.

Він також утворює захисну плівку, яка зменшує швидкість зносу металевих деталей і відштовхує вологу, але його термін служби обмежується 2-3 тижнями або однієї мийкою.

Крім того, такий засіб, яке зазвичай використовується для консервації деяких вузлів автомобіля, поставляється тільки в тюбиках, що робить незручним його нанесення.

мінеральні мастила

Несмотря на то, что полимерные смазки хорошо защищают замки и дверные петли автомобиля от износа, а также от воздействия влаги, они имеют малую устойчивость к вымыванию и разрушению под воздействием сильного нагрева.

Поэтому некоторые специалисты рекомендуют смазывать подвижные детали консистентными составами, которые позволяют получить более продолжительный эффект.

Их советуют закладывать на зиму, поскольку именно в это время существует наибольший риск попадания влаги в механизмы — она осаждается в виде конденсата при остывании салона машины.

Оптимальним варіантом для змащення дверей в машині є склади на основі літію. Вони представлені вітчизняним Литолом-24, а також декількома зарубіжними аналогами, серед яких варто особливо виділити Castrol LMXLI-KOMPLEXFETT 2. Літієві мастила істотно зменшують силу тертя, а також ефективно відштовхують вологу.

Однак їх антикорозійні властивості іноді ставлять під сумнів, оскільки волога все ж вимиває такий засіб і в місцях, де воно нанесено найбільш тонким шаром, через час можуть з’явитися плями іржі.

Тому, якщо ви віддаєте перевагу використовувати саме такі кошти, то варто віддавати переваги комплексним складам на кшталт згаданої мастила Castrol.

Чим змастити замки дверей автомобіля? Поради на вибір

Castrol LMX LI KOMPLEXFETT 2

Крім того, петлі дверей авто і замки можна обробляти засобами на основі дисульфіду молібдену. Ця металева сіль входить до складу численних засобів, придатних для захисту:

 • двигунів;
 • трансмісій;
 • ШРУСов;
 • Підшипників.

Подібна мастило буде ефективно захищати дверні замки від впливу вологи і прискореного зносу при терті металевих деталей.

Однак у неї є і свої мінуси – зокрема, при сильній запиленості повітря тверді частинки, які потрапляють в засіб, можуть істотно змінити його властивості, тому таке мастило не рекомендують використовувати для обробки замків позашляховиків.

Крім того, кошти на основі дисульфіду молібдену можуть залишати жирні плями на одязі, тому наносити їх слід виключно акуратно.

Зверніть увагу

Оптимальним варіантом буде придбання мастила, виробленої Liqui Moly або Castrol – як правило, в продукцію цих фірм додаються спеціальні протизносні і адгезивні присадки, які суттєво покращують її властивості.

Серед бюджетних варіантів можна особливо виділити вітчизняні засоби ШРУС-4 і Фіол-8, які містять досить велику кількість дисульфіду молібдену. Як і в попередніх випадках, змащувати петлі авто можна тільки після попереднього видалення вологи паперовою серветкою або обтиральним матеріалом.

В такому випадку на поверхні петель або замків не буде утворюватися кристалів льоду, що руйнують саму мастило і поверхня металевих деталей.

Чим змастити замки дверей автомобіля? Поради на вибір

В крайньому випадку можна скористатися і графітової змазкою. Вона містить досить багато абразивних частинок, тому говорити про захист від зносу не доводиться – подібна мастило буде сприяти появі вироблення на петлях і замках дверей в машині.

Її основне призначення – це консервація авто на тривалий термін і запобігання поширенню корозії по поверхні петель або замків автомобіля.

Графітову мастило зазвичай вибирають через її дешевизну, але від неї слід відмовлятися при можливості придбати більш якісне захисний засіб.

Будьте уважні!

Досить часто на форумах власники машин рекомендують виконувати обробку автомобільних петель за допомогою універсальної мастила WD-40 або кошти під назвою «рідкий ключ».

Варто пам’ятати, що основне призначення такого складу полягає у витісненні вологи і розчиненні іржі, але не в довготривалій захисту деталей від зносу. Мастило WD-40 здатна пошкодити поверхню петель і замків авто, що призведе до необхідності їх заміни в найближчому часі.

Крім того, вона дуже швидко вимивається, тому вже через кілька днів після обробки рухомих деталей залишаться без захисту.

Чим змастити замки дверей автомобіля? Поради на вибір

Також не рекомендується обробляти петлі авто солідолом або його аналогами.

Це мастило має підвищену пластичність, тому вона може надто сильно розтікатися по поверхні дверей, залишаючи чорні або коричневі плями на пофарбованій поверхні.

З цієї ж причини солідол швидко вимивається, що призводить до підвищеної швидкості зносу рухомих сполук. Солідол добре вбирає пил та інші забруднювачі – це стає причиною швидкого зміни властивостей такої мастила.

Нарешті, не підходить для обробки дверей веретен масло або аналогічні йому рідкі склади, які можуть використовуватися в інших деталях або вузлах автомобіля.

Вони досить швидко розтікаються, що стає причиною появи вологи на поверхні деталей, що рухаються вже через кілька днів.

Такими маслами можна обробляти внутрішні механізми замків при їх погану роботу або при заклинювання дверей, але не зовнішні поверхні.

Чим змастити замки дверей автомобіля? Поради на вибір

Аналогічний підхід слід використовувати і по відношенню до засобів невідомого походження – якщо ви не знаєте нічого про склад і властивості мастила, наносити її на двері автомобіля не варто, оскільки цей може стати причиною виникнення істотних проблем в майбутньому.

Оптимальний варіант для захисту дверей

Якщо ви не хочете, щоб одним зимовим ранком двері вашого автомобіля перестали відкриватися, вам слід скористатися спеціальним засобом для обробки зовнішніх поверхонь замків і петель. Універсальним варіантом є силіконова змазка, яка утворює тонку полімерну плівку, відразливу воду і знижує швидкість зносу за рахунок боротьби з тертям.

Чим змастити замки дверей автомобіля? Поради на вибір

Однак полімерні мастила можуть досить швидко вимиватися і руйнуватися при механічному впливі, наприклад, при попаданні на замок струменя води з мийки високого тиску.

Тому більш тривалий ефект можна отримати при використанні консистентних мастил на мінеральній основі.

Серед них найкраще віддати перевагу літієвим складам і засобам, створеним із застосуванням дисульфіду молібдену.

Чим Змастити Замки Дверей Автомобіля – 5 Кращих Коштів

Чим змастити замки дверей ? Це питання мучить багатьох автолюбителів з приходом морозів. До комплексу заходів з підготовки машини до зими входить також і мастило замків дверей, багажника, капота, а також змазування ущільнювачів.

Для цього використовують спеціальні засоби, мета яких полягає в забезпеченні надійної роботи замків в умовах навіть значних морозів.

У цьому матеріалі ми зробимо огляд найбільш популярних мастил серед автолюбителів, а також дамо корисні поради з цього приводу.

зміст

 • властивості мастил
 • Мастила для замків дверей автомобіля
 • додаткові кошти

Чим змастити замки дверей автомобіля? Поради на вибір

властивості мастил

В першу чергу розберемося з тим, яким вимогам повинні відповідати засоби для змащення замків дверей. До них відноситься:

 • збереження своїх експлуатаційних властивостей в умовах низьких температур;
 • протидія корозійних процесів;
 • низький коефіцієнт тертя;
 • стійкість до змивання не тільки водою, але і різними складами на основі солей і лугів;
 • тривалий термін дії.

Засіб обов’язково повинно бути гідрофобним, тобто, таким, що не розчиняється водою. В іншому випадку воно легко вимиється з порожнини. Також воно повинно перешкоджати попаданню вологи в обсяг, куди закладено саме.

Мастила для замків дверей автомобіля

Тепер розглянемо найбільш популярні засоби для обробки замків їх личинок і механізмів. В інтернеті можна знайти багато суперечливих відгуків про той чи інший засіб.

Ми постаралися бути об’єктивними і зібрали для вас інформацію про змащення, які реально ефективні навіть в умовах значних морозів .

Також варто згадати, що більшість з наведених нижче засобів можна з успіхом використовувати для обробки не тільки замків і їх личинок, а й петель дверей.

Також при обробці замку заливайте перераховані нижче засоби не тільки в личинку, а й обробляйте ними безпосередньо механізми. Це можна робити зі демонтажем замку або без нього.

Все залежить від конструкції конкретного автомобіля. Наприклад, замки вітчизняних ВАЗів краще зняти повністю і змазати тертьові деталі.

А в іномарках, де демонтаж ускладнений конструкцією, можна змастити лише доступні частини замку.

Molykote Liquid Grease G 4500

Чим змастити замки дверей автомобіля? Поради на вибір

Molykote Liquid Grease G 4500

Це одне з найпопулярніших засобів для змащення личинки замків дверей автомобілів. Його температурний робочий діапазон становить -40 ° С … + 150 ° С. Мастило абсолютно нешкідлива для людини, і не виділяє в атмосферу шкідливих речовин.

Крім того, вона сумісна з металами, пластмасою, гумою і різними хімічними сполуками, зустрічаються в корпусі машини. Виробник заявляє про 3 місяці гарантії використання навіть в складних умовах експлуатації. Найбільш популярний обсяг упаковки – 400 мл (хоча бувають упаковки по 5 і більше кг).

Приблизна вартість такого тюбика в Москві на осінь 2017 року становить 1300 … 1400 рублів.

Характеристики мастила:

 • базове масло – поліальфаолефіни;
 • загущувач – загущувач на базі алюмінієвого комплексу;
 • діапазон робочих температур – -40 ° С … + 150 ° С;
 • критичне навантаження (метод Timken) – понад 177 Н;
 • момент рушання при температурі -40 ° С – 0,9 Н · м.

Зазначеного тюбика вистачить вам на кілька сезонів в залежності від інтенсивності використання.

Step Up SP5545

Чим змастити замки дверей автомобіля? Поради на вибір

Температурний діапазон у цій мастила ще більш широкий – -50 ° С … + 220 ° С. Реалізується в балончиках-аерозолях масою 312 г. Засіб підходить не тільки для змазування замку дверей автомобіля, але і для інших його частин. Адже так як, мастило заснована на літіе, тому з його допомогою можна обробляти пластмасові та гумові поверхні для захисту їх від вологи і руйнування.

До складу мастила входить оригінальний склад WetOut, що створює на оброблюваної поверхні водовідштовхувальну плівку. Вона допоможе продовжити термін експлуатації не тільки залізних частин замку але і гумових ущільнювачів та пластикових компонентів обробки. Ціна тюбика масою 312 грам становить 160 … 180 рублів по Москві станом на осінь 2017 року.

HI-GEAR HG5501

Мастило також створена на силіконовій основі. При нанесенні її на робочу поверхню утворює тонкий, але міцний полімерний матеріал, що надійно захищає її від вологи.

По суті, мастило є універсальною, тому крім автомобілів її можна використовувати в іншій техніці – з замками побутових дверей, гумовими і пластмасовими поверхнями, приводними тросами і багатьом іншим.

Також можливе використання засобу в побуті з виробами з перерахованих матеріалів.

Ємність балона становить 283 мл. У комплекті є пластикова трубочка, яку можна приєднувати до розпилювача, і наносити мастило в важкодоступні місця. Ціна балона становить близько 400 … 450 рублів за станом на осінь 2017 року.

Wurth HHS-2000

Чим змастити замки дверей автомобіля? Поради на вибір

Мастило Wurth HHS-2000

Мастило Wurth HHS-2000 надзвичайно популярна серед автолюбителів в нашій країні. За інструкцією вона призначена для змащування деталей, що знаходяться під високим тиском і навантаженнями. Як і попереднє засіб для змащування дверних замків автомобіля, є універсальним. До її особливостей відносять:

 • Висока проникаюча здатність і малий час загустіння. Її можна використовувати, щоб змащувати замки дверей авто. За допомогою трубочки її закладають всередину замку, де вона майже відразу ж стає густою, утворюючи захисну плівку на поверхні деталей і попутно витісняє вологу. Склад засобу забезпечує високий змазує ефект.
 • Висока адгезія. Тобто, здатність до прилипання на оброблюваної поверхні. При обробці рідка фракція випаровується, залишаючи в роботі лише безпосередньо змащувальні речовини.
 • Стійкість до високого тиску. Мастило Wurth HHS-2000 має тривалим терміном експлуатації навіть в умовах високих навантажень і тисків.
 • Засіб запобігає прикипання металевих поверхонь, а також знижує опір загвинчування.

Мастило Wurth HHS-2000 продається в невеликих балонах об’ємом 150 і 500 мл. Оскільки засіб є універсальним, то рекомендуємо вам купити його для використання не тільки в автомобілі, але і в побуті. Ціна балона 150 мл становить приблизно 250 … 300 рублів за станом на осінь 2017 року.

LIQUI MOLY Pro-Line Haftschmier Spray

Чим змастити замки дверей автомобіля? Поради на вибір

LIQUI MOLY Pro-Line Haftschmier Spray

Мастило LIQUI MOLY Pro-Line Haftschmier Spray є універсальною. У тому числі нею можна змащувати замки дверей автомобіля. Вона являє собою адгезійние мастило-спрей, розфасовану в балони об’ємом 400 мл. Засіб може використовуватися для обробки шарнірів, важелів, зчленувань, болтів, петель дверей, консервації та експлуатації. До особливостей мастила відноситься:

 • широкий температурний діапазон використання;
 • відмінні адгезійні властивості;
 • забезпечення антикорозійного захисту;
 • стійкість до впливу як холодної, так і гарячої води (вона практично не змивається);
 • стійкість до підвищеного тиску;
 • тривалий термін експлуатації;
 • можливість розпилення при будь-якому положенні балона.

Єдиним недоліком даного засобу є його висока вартість – 600 … 700 рублів за балон об’ємом 400 мл. Однак, якщо у вас є можливість, то рекомендуємо вам купити цей засіб, оскільки його можна використовувати в різних вузлах автомобіля, а також в побуті.

Не дивлячись на весь послужний список засобів придатних саме для змазування замків дверей автомобіля автовласники часто не поспішають переплачувати. Як правило шукають ніж можна змастити замки дверей від замерзання або від важкого відкривання знаходяться безпосередньо під рукою, тому надамо список народних засобів застосовуються для змащування.

Додаткові кошти ніж можна змастити замок

Описані вище мастила відносяться до сучасних розробок і результатів діяльності хімічної промисловості. Однак до їх появи водії десятиліттями користувалися різними підручними засобами для змащення замків і петель дверей.

Наприклад, гасом, оцтовою кислотою і навіть йодом. Уявімо для вас ще парочку, так би мовити «народних» засобів, ніж можна змастити замки дверей автомобіля на зиму. Адже саме в холодну пору замки створюють додаткові труднощі щоб потрапити всередину або закрити двері.

І питання який мастилом краще змащувати стає більш актуальним.

WD-40

Чим змастити замки дверей автомобіля? Поради на вибір

Обробка замків ВАЗ 2108-2109

Так, стара добра мастило WD-40 теж може використовуватися для впорскування в личинку замку, але ні в якому разі не на все труться його механізми.

Справа в тому, що основним компонентом цього засобу є уайт-спірит (50% обсягу), у якого температура замерзання становить -60 ° С. Тому вимиває залишки мастила.

Рідина продається у вигляді аерозолю в балончику з трубочкою, за допомогою якої можна легко бризкати засіб у важкодоступні місця.

Мастило WD-40 може використовуватися для зневоднення поверхні, на яку наноситься, видалення з неї корозії і запобігання її повторної появи, формування захисної плівки на ній. В цілому ж, засіб застосовується дуже широко. Причому не тільки для обробки деталей автомобіля, але і в побуті.

Істотним недоліком обробки замку WD-40 є його короткочасність дії. При сильних морозах личинку необхідно обробляти цим засобом приблизно раз в два дні.

При обробці «ведешкой» дверного замка (як автомобільного так і господарського) бажано нанести на ті ж поверхні силіконову змазку. Можна скористатися однією з перерахованих вище мастил, або використовувати будь-яку іншу.

розморожувачі замків

Чим змастити замки дверей автомобіля? Поради на вибір

різні розморожувачі

В даному випадку мова йде про спеціальні засоби, на упаковці яких так і написано «Размораживатель замків» або щось подібне. Зазвичай в їх склад входить масло або уайт-спірит, рідше силікон.

Коштують такі кошти недорого, а діють непогано, у всякому разі при відносно невеликих морозах.

Недоліком цих коштів є короткочасність дії, оскільки за складом вони схожі з WD-40.

При покупці таких мастил уважно ознайомтеся з інструкцією. Найчастіше виробники приписують своїх коштів воістину чудодійні властивості. Однак необхідно розуміти, що якщо засіб коштує недорого (а найчастіше так і є), то ніяких чудес від нього чекати не варто.

Просто регулярно обробляйте личинку і механізм замка «розморожувачі замків» в зимовий час і труднощів з його відкриттям не виникне. Але ось тільки в весняний період, після її використання, рекомендується опрацювати механізм замка іншим складом.

Зокрема таким, який зміг би захистити від корозії і тертя.

Моторне масло

Якщо з якихось причин у вас під рукою немає ніякої мастила (з перерахованих або інших), то можна скористатися звичайним моторним маслом для змащування замку дверей автомобіля і від замерзання і для стабільного спрацьовування.

Його в’язкість, марка і консистенція в даному випадку не важливі (ну хіба що воно не повинно бути відверто чорним від сажі та сміття). За допомогою шприца або інших подібних пристроїв ви повинні залити кілька крапель олії в личинку і / або опрацювати механізм замка.

Це створить на поверхні її внутрішніх деталей водовідштовхувальну плівку і запобігає виникненню намерзання.

Однак масло володіє згаданим вище недоліком – його дія короткочасно, а також буде притягати пил. Тому їм можна користуватися лише в разі, якщо у вашому розпорядженні немає більш професійних засобів. А при першій нагоді купіть будь-яку з перерахованих вище мастил.

замість висновку

Наостанок нагадаємо вам, що обробляти петлі і замки дверей вашого авто потрібно не тільки заздалегідь (до настання холодів), але і регулярно .

Це забезпечить їх надійну роботу навіть в найважчих умовах. На сьогоднішній день за розумні гроші можна купити професійні засоби для обробки замків з тривалим терміном дії.

Головне, купуйте мастила в перевірених магазинах, щоб не нарватися на підробку.

Чи не знайшли відповідь на своє питання?

Запитуйте в коментарях. Відповімо обов’язково!

Чим Змастити Механізм Замку Двері Автомобіля ~ AUTOTEXNIKA.RU

 • Які є відмінні мастильні матеріали для змащення петель і замків дверей автомобіля
 • В автомобілі для звичайної роботи пристроїв потрібно незмінна мастило вузлів через певний період часу в залежності від інтенсивності використання деталі і впливу зовнішніх причин (бруд, пил, опади).
 • Під час експлуатації автомобіля , часом 1-2 рази протягом кварталу потрібно проводити профілактику всіх вузлів автомобіля . В першу чергу огляду піддаються:
 • замки дверей;
 • петлі дверей ;
 • замок і петлі багажника.

І в разі виявлення нестачі мастила в оглянутих механізмах, у автолюбителів виникає питання, а чим краще змастити замки і петлі дверей автомобіля ?!

Чим змастити замки дверей автомобіля? Поради на вибір

Це ми розглянемо в кінці статті, а спочатку поговоримо про характеристики мастил.

Мастильні матеріали: характеристики

Мастильні матеріали, призначені для змащення механізмів автомобіля , поділяються:

 • рідкі (масла);
 • напівтверді (мастила пластичні);
 • тверді (дисульфід молібдену, графіт).

За способом призначення:

За основі і характером сировини:

 • мінеральні;
 • напівсинтетичні;
 • синтетичні;
 • рослинні.

Мастило – це речовина має основу з додаванням різних присадок і інших речовин для додання необхідних якостей. В основний склад входять компоненти:

Мастила мають певні характеристики:

 • в’язкість;
 • міцність;
 • морозостійкість і теплопровідність;
 • мастильну здатність;
 • фізико-хімічну стабільність;
 • механічну стабільність;
 • адгезію;
 • водостійкість;
 • протизносні властивості;
 • антикорозійні властивості.

Основні показники мастил залежать від загустителя, який входить до складу і його найменування є частиною назви мастильного речовини.

Як і чим, змащувати замки і механізми авто

Довговічна служба механізмів .

Профілактика замків дверей . рекомендації фахівця

Петровський Автоцентр в рубриці корисні поради розповідає про те, як уникнути проблем з замками дверей ,.

Промисловість випускає наступні типи мастил:

 1. кільцеві (солідоли, які поділяються на звичайні та прес-солідоли);
 2. комплексні кільцеві (УНИОЛ – Униол-1, Униол-3, Униол-3М);
 3. натрієві натрієво-кальцієві (мастило 1-13, жирової констолін – УТ-1, УТ-2, ЯН3-2);
 4. літієві (літол – Литол -24, Фіол- 3, Фіол- 1, Фіол- 2, Фіол- 2М, Северол -1, ЦИАТИМ -201, ЛСЦ- 15);
 5. барієві (ВТВ-1).

Чим краще змащувати замки дверей автомобіля

Мастило для замків повинна мати певні властивості:

 • низьким коефіцієнтом тертя;
 • відмінною морозостійкістю;
 • тривалим терміном використання;
 • однорідністю і стійкістю складу;
 • високими антикорозійними властивостями.

Більшості автолюбителів доводилося вирішувати подібне питання: яку мастило використовувати для обробки дверних вузлів автомобіля ? Добре себе зарекомендувала – біла літієва змазка SP5545 Step up multipurpose white lithium grease (фото нижче).

Чим змастити замки дверей автомобіля? Поради на вибір

Для періодичної профілактики механізмів як мастило рекомендується застосовувати – силіконову термостойкую мастило HG5501, яку можна використовувати для пластику, металу і гуми.

Чим змастити замки дверей автомобіля? Поради на вибір

До її складу входить силікон, який при потраплянні на поверхню оброблюваної деталі утворює полімерний шар, що володіє водовідштовхувальними властивостями і знижує тертя між дотичними поверхнями деталей.

Відмінними якостями володіють – мастила Molykote G 4500 Luquid Grease, що дозволяють забезпечити надійний захист деталей автомобільних замків дверей та багажника.

Чим змастити замки дверей автомобіля? Поради на вибір

Відео: як правильно змастити замок двері .

Чим змастити петлі дверей авто

Необхідно ретельно стежити за станом дверних петель автомобіля . Двері не повинні скрипіти і «заїдати» при відкриванні.

Позитивні відгуки автолюбителів про застосування адгезійної синтетичної мастилі Wurth 2000, дозволяють її рекомендувати для використання мастила петель, тросів, шестерень, роликів, замків.

Чим змастити замки дверей автомобіля? Поради на вибір

При нанесенні змащення на вузли авто, вона проникає і створює захисну оболонку на деталях. Після закінчення певного часу, розчинник випаровується, а захисний шар мастила надійно оберігає від корозії і забезпечує захист від вологи. Мастило має стійкість до впливу лугів, кислот і солоної води.

Аналогічними властивостями володіє – мастило Molykote Multigliss.

Чим змастити замки дверей автомобіля? Поради на вибір

Ми розглянули хороші мастильні матеріали для змащення петель і замків автомобіля . Вибирайте будь-який вподобаний!

Чим краще змастити замки і петлі дверей автомобіля

Якщо власник авто відноситься до своєї машини, як до одного, а не вважає її просто засобом для пересування, то турбота і догляд носять регулярний характер.

Особливо ретельно виконується підготовка ТЗ перед зимою, в яку входить обов’язкове змазування механізмів на кожних дверях і багажнику.

Саме проблеми вибору кошти для змазування замків і петель буде присвячений наша подальша розмова.

Чим змастити замки дверей автомобіля? Поради на вибірДверні петлі необхідно регулярно змащувати для профілактики скрипу

Навіщо потрібно змащувати автомобільні двері

Двері автомобіля використовуються кілька разів на день, частота відкривання і закривання починається з чотирьох раз і може доходити до декількох десятків разів. Механізм дверей складається з деталей, що труться, які піддаються швидкого зносу.

А якщо додати сюди потрапляння пилу, води і бруду, які тільки погіршують цю непросту ситуацію? Про проблеми свідчать скрипучі петлі і заїдають замок. Якщо не піклуватися про своє авто, то всі ці неприємності заявлять про себе.

Але чи варто доводити до такого стану, якщо можна регулярно змащувати петлі і надалі не переживати за їх стан.

Різновиди мастил і їх характеристики

Сучасному водієві немає потреби використовувати підручні засоби для обробки автомобільних дверей і звертатися за цим в професійні майстерні. Ринок автомобільної хімії може запропонувати відповідний засіб, яке буде підходити по вартості а також мати кваліфікацію користувача. Потрібно розбиратися в автомобільних мастильних засобах, щоб вибір був правильним.

До складу мастила входять присадки, загусники, масла і додаткові складові компоненти, які здатні розширити набір якостей і характеристик вихідної речовини. Мастило для автомобільних петель розділяється на підвиди наступним чином:

 1. За складом (рідка, яку називають маслом, напівтверді з пластичної структурою, тверда).
 2. За методом використання (універсальна або загального призначення, моторна, трансмісійна).
 3. За характером використаного сировини і речовини, що становить основу (мінеральна, рослинна, синтетична і напівсинтетичні).

Чим змастити замки дверей автомобіля? Поради на вибірМастило Літол відноситься до засобів загального призначення

Незалежно від того, яка мастило вами буде обрана, вона повинна володіти певним набором характеристик:

 • в’язка структура;
 • міцність;
 • стійкість до високих і низьких температур;
 • хороші показники мастильних здібностей;
 • стабільність збереження фізико-хімічних властивостей;
 • опірність механічній дії;
 • водовідштовхувальні властивості;
 • захист від зносу і утворення корозії.

Вибираємо засіб для змащення

Якби ми жили в ідеальному світі, то все мастила для автомобільних дверей, петель і замків володіли всіма описаними перевагами і характеристиками. В реальності існує багато виробників, які дозволяють собі випускати продукт низької якості.

Ми відібрали з усіх існуючих варіантів найбільш вдалі торгові марки мастила для авто. Пам’ятайте, що кожна мастило повинна наноситися на добре очищені поверхні.

Навіть якщо петлі і замки в машині покриті шаром старого мастила, але на ній є сліди від пилу, їх все одно потрібно очистити і змастити заново.

важливо

На очищені петлі дверного механізму буде потрібно нанести консистентні мастильна засіб. Хорошою альтернативою є такі продукти для догляду за авто, як Литол і Солідол.

Гідна відповідь російських виробників закордонним компаніям, які пропонують більш дорогі продукти. Мастило наноситься тільки на ті елементи дверей, які часто відчувають тертя.

На цьому підготовчі роботи можна вважати завершеними і переходити до наступних етапів обробки автомобільних дверей.

Робимо правильний вибір для обробки замків

Варта уваги мастило «Молікот Мультіглісс». Цей засіб можна використовувати для всіх авто без жодного винятку. Всі характеристики, які ми розглядали, присутні в цьому продукті. Виробник вважав за потрібне додати стійкість до перепадів погоди, які на території Росії вважаються нормальним явищем.

Для обробки петель зручно використовувати спрей Liqui Moly, який зручно наноситься, глибоко проникає і змащує всі приховані поверхні. Мастило випускається у вигляді спрею, що створює для користувача авто додаткову зручність. Багато водіїв залишаються вірними старому WD-40, який може забезпечити гідну турботу для петель і замків вашого автомобіля.

Чим змастити замки дверей автомобіля? Поради на вибір

Можна без побоювань вибирати білу мастило на літієвої основі SP5545 Step up. Замки з такою обробкою будуть добре працювати навіть при інтенсивній експлуатації.

Якщо у вас немає бажання часто проводити процедуру змащування, а всю зиму хочеться проїздити на авто з справно працюють дверима, то рекомендується використовувати речовину HG5501 з термостійкими характеристиками і додаванням силікону.

Цей продукт можна наносити на пластик, метал і гуму. Таке собі універсальне винахід.

Мають рацію ті власники авто, які вибирають Molykote G 4500 Luquid Grease. Для замків дверей та багажника кращого засобу немає.

Чим змастити замки дверей автомобіля? Поради на вибір

Робимо правильний вибір для обробки петель

У машині петлі потрібно змащувати кілька разів на квартал, при не особливо інтенсивної експлуатації допускається зменшення частоти проведення цієї процедури. Але чи варто запускати стан дверей і чекати, коли вони будуть волати до вас скрипом і заїданням в момент відкриття авто.

Щоб не шкодувати про свій вибір, купите адгезионную мастило Wurth 2000 з розряду синтетичних. Вона також підходить для замків, тросів, роликів і шестерень.

Добре проникнення в усі зазори і щілини, освіту стійкою і надійною плівки, захист від усіх тих факторів, які негативно впливають на деталі автомобіля – все це дозволяє назвати це засіб краще в своєму сегменті.

Схожим продуктом, який також можна використовувати для нанесення на дверні замки, а не тільки на петлі, є мастильна засіб Molykote Multigliss.

Чим змастити замки дверей автомобіля? Поради на вибір

Раз вже ви проводите обробку дверей, то варто заодно обзавестися і балончиком «Мовіль», яким дуже ефективно обробляти нижню кромку, перешкоджаючи утворенню корозії. Петлі також можна обробити цим засобом, але тільки в тому випадку, якщо під рукою немає спеціального мастила.

Густа коричнева рідина при правильному нанесенні на добре очищені поверхні може близько року зберігати свої захисні і мастильні функції. І це при невеликій вартості. Єдиним невеликим мінусом, виступає процес нанесення цього засобу, при якому знадобиться пензлик.

Свій автомобіль потрібно любити, оберігати і піклуватися, тоді він відповість вам вдячністю і не підведе в дорозі. Кожен елемент машини вимагає вашої уваги, дверні петлі і замки можуть викликати незручності, якщо за ними не доглядати ігнорувати процес змащування.

Готуємося: чим змастити замки дверей автомобіля на зиму і врятувати їх від примерзання

Підготувати машину до зимового сезону – це обов’язок будь-якого відповідального автомобіліста, що забезпечує безпеку і комфорт пасажирів.

Що робить в першу чергу початківець автовласник? Звичайно, він уже в курсі, що потрібно поставити комплект зимової гуми і підготувати АКБ до експлуатації в холодну пору року.

Однак мало хто згадує про замкових механізмах і гумовій прокладці, і марно.

Що потрібно від мастила?

Перш, ніж змастити замки дверей автомобіля на зиму, потрібно зрозуміти, що це складна конструкція, що працює в екстремальних умовах. Тому і змазує матеріал повинен відповідати підвищеним вимогам:

 • Витримувати низькі температури.
 • Успішно протистояти корозії.
 • Низьким коефіцієнтом тертя.
 • Протистояти змивання, причому не тільки водою, але і лужними і соляними розчинами.
 • Мати тривалий термін дії.

Щоб не думати про те, як розморозити замкову личинку, краще заздалегідь подбати про її профілактиці. Само собою, моторне масло тут не допоможе, так само як і соняшникова.

Превентивні заходи або чим змащувати взимку замки дверей легкового авто: популярні засоби

Мінімум один раз на рік слід обробляти мастилом не тільки запори, а й петлі і обмежувачі капота і багажника. Відсутність такої при постійному впливі снігу або дощу закінчується проблемами при відкриванні, а також неприємним скрипом.

Якими препаратами обробляти петлі автомашини?

Чим змастити замки дверей автомобіля? Поради на вибір

Якщо ви ще не знаєте, чим змащувати замки дверей авто взимку, але розумієте сенс цієї операції, то залишилося з’ясувати назву відповідних мастильних матеріалів. Природно, хто зібрався ставити транспорт на консервацію , тому подальша інформація не цікава.

Для петель потрібна мастило, яка може швидко і ефективно проникнути в елементи деталей, що труться. Одночасно з цим захисна плівка на поверхні деталей повинна зберігатися досить тривалий час.

Molykote Multigliss

Потрібно сказати, що вважати мастило WD-40 панацеєю від всіх неприємностей і лити її з будь-якого приводу, невірно в корені. Інша справа мастильний спрей Multigliss від Molykote, який представляє собою дисперсну систему з високу проникаючу здатність на базі мінерального масла. У складі суміші присутні:

 1. Антифрикційні добавки.
 2. Інгібітори корозії.
 3. Стабілізуючі компоненти.

Завдяки перерахованим компонентам спрей володіє антикорозійними і влаговитесняющимі параметрами. Тверді мастильні наповнювачі використані тут як антифрикционной добавки.

Wartungs-Spray weiss

Мастило білого кольору від компанії Liqui Moly, що володіє не тільки змащувальні властивості, а й грязеотталкивающими. Продукт має такі властивості:

Чим змастити замки дверей автомобіля? Поради на вибір

 • Запобігає фрикционную корозію, а також не допускає появу іржі в посадочних вузлах автомашини.
 • Стійкість до води і відмінна змазує здатність.
 • Висока адгезія і стійкість до низьких і високих температур.

Перш, ніж змащувати мастилом Wartungs-Spray weiss замки дверей авто взимку, балон потрібно струсити. Обмежені площі обприскуються за допомогою капілярної трубки. При обробці великих обсягів розчин розпорошується без трубки з відстані 20-25 см.

Після застосування балончик слід перевернути головкою вниз і натиснути на клапан так, щоб вийшов тільки робочий газ. Таким способом прочищається розпилювач. При проведенні робіт виробник рекомендує використовувати засоби захисту для рук і очей.

Щоб відкривалися: чим краще змастити замки дверей автомобіля на зиму і не думати про розморожувачі?

Замкові механізми, так само як і петлі, схильні до перепадів температур і впливу води і бруду. Відсутність або недолік змащення обертаються корозією і підвищеним зносом елементів личинки. Правильно підібрана мастильна суміш зробить непотрібним використання розморожувача замкової щілини. Розглянемо перевірені практикою матеріали.

Molykote G-4500

Синтетичний продукт на поліальфаолефінові базі, стійкий до перепадів температур і високих навантажень.

Мастило навіть має дозвіл на використання в харчовій промисловості, так що при необхідності можна обробити деталі міксера або холодильника.

Суміш сумісна пластиками і еластомерами, тому може застосовуватися для змащення не тільки тросів управління, але і гумових елементів автомашини.

Чим змастити замки дверей автомобіля? Поради на вибір

Замерзання замкової личинки досить поширене явище в холодну пору. Така ситуація часто трапляється після миття або при зміні температур, коли залишилася в механізмі волога замерзає, і заважає повноцінному функціонуванню запору. Тому бажано заздалегідь обробити конструкцію дисперсією Molykote G-4500, вона витісняє вологу і змащує рухомі деталі.

Цей же продукт зніме питання, ніж змастити гумки на дверях авто взимку, тому що Молікот сумісний з пластиками та гумою. Єдине, що може зупинити від придбання цієї мастила – це ціна, яка знаходиться в межах 2 350-2 500 рублів. Але, багато автолюбителів, які пробували її в роботі, запевняють, що такі витрати не марні.

Wurth HHS 2000

Якщо питання зберігання акумулятора взимку вже не викликають особливих труднощів в інформаційному плані, то з замерзлим замковим механізмом проблем поки вистачає. Але це до того часу, поки в руках не з’явиться спрей HHS 2000, який призначений для змазування деталей, що знаходяться під впливом високого тиску і ударів. Основні особливості мастила:

 • Малий час загустіння і висока проникаюча здатність. Мастило ефективна у випадках, коли рідкий матеріал не здатний забезпечити стійкий змазує ефект, а для нанесення консистентного матеріалу довелося б демонтувати вузол.
 • Висока адгезія. Розчинник, що міститься в суміші швидко випаровується, чим забезпечує відмінне прилипання матеріалу до поверхні деталі.
 • Стійка до високого тиску. Мастило довго не вимивається і не стирається навіть при навантаженнях.
 • Рекомендується для змащування сталевого кріплення. Істотно знижує опір загвинчування і запобігає прикипання скріплюються площин.

Незважаючи на те, що мастило Wurth HHS 2000 багатофункціональна, її вартість не так вже й висока – за балон 150 мл доведеться віддати всього близько 200 рублів.

Як і чим обробити гумові ущільнювачі дверей авто взимку: популярні матеріали

Ущільнель дверних прорізів призначені для запобігання потрапляння бруду і пилу в салон автомобіля. Але морозна погода вносить свої корективи, і гума втрачає частину своїх параметрів. Замерзаюча волога здатна згодом зруйнувати структуру ущільнювача матеріалу, тому забувати про його захист не можна.

Потрібно відзначити, що перш, ніж обробити ущільнювачі дверей авто взимку, важливо вичистити їх від бруду і пилу, адже саме вони активно взаємодіючи з вологою, склеюють площині.

Особливо потрібно стежити, щоб на гуму не потрапляли всілякі солодкі і липкі рідини. Слід визнати, що оптимальним рішенням є попередня обробка ущільнювачів деталей аерозолем перед настанням холодів.

Нижче представлені найбільш популярна автохімія для цих цілей.

Силіконове масло високого очищення Molykote Separator Spray

Унікальний розділовий розчин на базі силіконових і кремнійорганічних матеріалів. Широкий діапазон робочих температур дозволяє використовувати спрей в різних галузях. Однак його основне застосування – це гумовотехнічні і пластикові елементи.

Що знаходиться в складі мастила синтетичний полімер полідиметилсилоксан, на відміну від продуктів нафтохімії, дозволяє використовувати матеріал в широкому діапазоні температур. При цьому в’язкість суміші змінюється на незначні величини. Середня ціна балона на 400 мл близько 800 рублів.

Silicon-Fett або чим змастити уплотняющие гумки на дверях авто взимку від Liqui Moly?

Чим змастити замки дверей автомобіля? Поради на вибір

Хороша контактна мастило для зон, що включають гуму або пластик. Суміш оберігає деталі від висихання і впливу ультрафіолету. Основні параметри можна висловити кількома пунктами:

 • Стійкість до холодної і гарячої води.
 • Відмінна адгезія і стійкість до старіння.
 • Високий рівень антифрикційних характеристик.

Виробник гарантує температурний діапазон застосування від -40 до + 180 ° C. Перш, ніж змастити зовнішні замки і петлі дверей автомобіля на зиму, всі компоненти вузла потрібно очистити від пилу і іржі. Середня ціна тюбика об’ємом 50 мл – 325 рублів.

Бюджетні силіконові мастильні матеріали від Lavr

Молодий вітчизняний бренд завдяки високотехнологічним розробкам у сфері автохімії та автокосметики досить впевнено завойовує ринок. Силіконова змазка випускається в балонах двох видів – 210 і 400 мл. Склад ефективно захищає замкові механізми і гумові елементи автомашини від замерзання.

Перед застосуванням матеріалів Lavr, поверхню очищають і знежирюють. Рідина з балончика розподіляють по м’якої тканини і потім обробляють потрібну деталь. Хоча вартість ємності в 210 мл і становить всього 126 рублів, але відгуки автовласників про цей продукт здебільшого позитивні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You May Also Like

Діагностика гбо 4 покоління своїми руками. Коли немає сенсу платити сто

Цены на бензин постоянно растут и облагаются новыми акцизами. Но без автомобиля…

Який краще gps-маяк для авто? Огляд моделей і погляд з боку

Защита своего транспортного средства – одна из основных задач автовладельца. При этом…

Що означає знак ш на машині? Просто про просте

https://www.znak.com/2017-04-07/znak_shipy_i_novye_pravila_dorozhnogo_dvizheniya_chto_nuzhno_znat 2017.04.07 Яромир Романов / Znak.com З 4 квітня в Росії діють…

Позначення на приладовій панелі автомобіля. Що означають значки?

У міру розвитку автомобільної промисловості кількість індикаторів на приладовій панелі стрімко збільшувалася.…

Як зареєструвати саморобний причіп? В Україні.

Реєстрація саморобних транспортних засобів Саморобні ПРИЦЕПИ Отже, з якоїсь незрозумілої причини Ви…

Як правильно паркуватися між машинами? Розписуємо в деталях

Як паркуватися переднім ходом між автомобілями Ось і настав щасливий день –…

Що робити, якщо потіє фара – причини і способи усунення проблеми

Утворення конденсату всередині фар досить поширена проблема, з якою стикаються власники автомобілів.…

Чи можна буксирувати на автоматі іншу машину? Як це зробити без наслідків

Багато автолюбителів чули про особливості принципу роботи АКПП і тому закономірно ставлять…

Що робити, якщо машину заблокували і перекрили у дворі? Все вирішується

Що робити, якщо у дворі заблокували машину, куди звертатися? Багато автомобілістів стикаються…

Що робити, якщо тече рульова рейка? Терміново усуваємо

На СТО, що спеціалізуються на ремонті вузлів рульового управління, власників автомобілів змушують…