В ході експлуатації транспортного засобу власники найчастіше стикаються зі зниженням рівня масляної рідини в двигуні. Причин для цього достатнього багато.

А ось коли рівень масла в двигуні вище – це більш рідкісне явище. Тут важливо враховувати, що саме по собі збільшення кількості (наприклад, під впливом температури) може бути лише незначно.

В іншому випадку, мова йде про досить серйозної несправності.

Далі в статті розглянемо, що буде, якщо перелити масло в двигун, чому ще може підвищуватися рівень масла і що в такому випадку робити власнику автомобіля.

Чим небезпечне перевищення максимального рівня масла

Виробники автомобілів спеціально вказують мінімальні і максимальні значення на щупі рівня масла. Проміжок між відмітками складає близько літра і є оптимальним для правильної роботи силового агрегату. Але є автолюбителі, які вважають, що надлишок мастила буде тільки на користь. Але це серйозна помилка, яка загрожує поломкою двигуна.

Завдання моторного масла – змащувати робочі поверхні, які стикаються між собою. Таким чином, зменшується сила опору при роботі поршнів, обертанні шестерень і колінчастих валів, при цьому зберігаючи елементи від зносу.

Якщо мастильного матеріалу занадто багато, то тиск підвищується, а опір деталей під час руху збільшується.

Зверніть увагу

По суті, крім самих деталей потрібно штовхати і досить в’язку мастило, і це буде дуже відчутно вже при оборотах понад тисячу.

Як підсумок, чим більше опір під час роботи силового агрегату, тим менше його потужність і вище витрата палива. Потрібно відзначити, що підвищена витрата пального – це рання стадія. І малоймовірно, що вдасться обійтися тільки цією проблемою.

Що буде, якщо перелити масло в двигун, і що робити, якщо перелив?

Наслідки переливу масла в двигуні:

 • Поява густого синього диму з вихлопної труби через попадання масла в камеру згоряння.
 • Підвищена кількість шкідливих речовин у вихлопі машини і забруднення випускної системи в цілому.
 • Поломка сальників в моторі. Їх може видавити збільшеним тиском, або вони можуть почати текти через виникнення нагару.
 • Сильне забруднення свічок запалювання, що зменшує їх якість роботи і термін експлуатації.
 • Вартість обслуговування і ремонт авто – збільшиться

Чому з’являється перелив масла в двигуні

Найчастіше, головною причиною підвищеного рівня масла в двигуні є його перелив під час заміни або ж при доливе в систему. Таке може статися як через неуважність власника, так і з-за прикру помилку. Саме тому, важливо перед заміною або доливом масляної рідини вивчити керівництво з експлуатації, а також завжди відстежувати рівень масла в двигуні.

Ще однією причиною може бути попадання в систему стороннього рідкого матеріалу – охолоджуюча рідина, вода або паливо. Причиною цього може послужити порушена герметичність прокладок між механізмами і деталями, або механічна несправність блоку двигуна.

Варто сказати, якщо перевищення рівня мастила було помічено відразу або в найкоротші терміни, то нічого страшного ще статися не могло. У такому випадку потрібно терміново приступити до видалення надлишків мастильного матеріалу.

Для цього є кілька способів. Але якщо було помічено зміни консистенції або в’язкості масла, або поява будь-яких сторонніх включень, то потрібно якомога швидше звернутися на станцію техогляду.

Так як це – перші симптоми потрапляння сторонньої рідини.

Що буде, якщо перелити масло в двигун, і що робити, якщо перелив?

Якщо ж масло було залито в правильному обсязі, але при черговій перевірці, на масляному щупі видно перевищення, то причини можуть бути наступні:

 • Проблеми з компресією. Зазвичай зниження компресії в моторі спостерігається при появі нагару в ньому або ж при попаданні різноманітного «сміття». Тоді слід провести, так звану «раскоксовку» двигуна. Якщо після цієї процедури проблема не вирішена, тоді слід перевірити герметичність клапанів і їх зазори. У тому, випадку, якщо з ними все в порядку, то слід звернутися в сервісний центр.
 • Сильне зношування сальників. При сильному зносі їх слід замінити. Явною ознакою неполадок з сальниками є вихлоп з синім відтінком під час роботи ДВС.
 • Забитий клапан.

Ознаки переливу масла в двигуні

Перша ознака того, що в вашому автомобілі збільшився витрата суміші в двигуні визначити не дуже складно. Це можна побачити за такими чинниками:

Отже, фактори такі:

 • Вихлоп машини з яскравим запахом згорілого масла.
 • Вихлоп синього кольору.

При появі будь-якого з таких симптомів слід негайно перевірити рівень масла за допомогою автомобільного щупа.

Як видалити зайве масло через шланг

Щоб швидко прибрати надлишки масла таким способом необхідно мати довгий шланг і ємність невеликих розмірів. А зробити це можна так:

 • Взяти гумовий шланг і ємність, в яку і відкачуватиметься надлишок мастила.
 • Відкачати трохи масла за допомогою насоса або шприца. Звичайно, можна це зробити і ротом, але масло досить токсична, що дуже погано впливає на здоров’я. Перевірити рівень масла, скориставшись щупом.
 • Зазвичай таку процедуру проводять кілька разів, поки рівень масла не стане в межах норми.

Що буде, якщо перелити масло в двигун, і що робити, якщо перелив?

Як видалити зайве масло через зливний отвір

За своєю суттю, такий спосіб – звичайна заміна масла. Але з однією різницею: то масло, що зливають, не є відпрацьованим. Тобто, принцип такий: масляний матеріал повністю зливають в якусь ємність, а потім його ж заливають назад, тільки в правильному кількості.

Цей варіант видалення надлишків краще здійснювати в ямі або на естакаді. Обов’язково потрібно автомобілю дати час повністю охолонути. Так як, масло дуже гаряче (робоча температура 90 °) і може завдати сильні опіки. Перед процедурою запастися ємністю, куди буде злито трансмісійну рідина і накидний ключ, щоб відкрутити пробку.

Що буде, якщо перелити масло в двигун, і що робити, якщо перелив?

 • Коли транспортний засіб охололо, можна приступати безпосередньо до видалення масла. Для цього потрібно:
 • Відкрити капот машини і відкрутити пробку заливної горловини.
 • На нижній поверхні мотора відшукати, де знаходиться зливна пробка.
 • Перед тим, як відкрутити зливну пробку, підставляємо ємність для масляної рідини.
 • За допомогою накидного ключа (можна замінити гайковим) не поспішаючи і потроху відкрутити пробку. Під кінець, зазвичай можна докрутити її руками, але акуратно, щоб не облитися маслом.

Ось тепер потрібно залишити автомобіль приблизно хвилин на 30, щоб трансмісійна рідина скла витекла.

Коли моторне масло стекло в повному обсязі, зливну пробку потрібно закрутити. Зробити це необхідно досить щільно, але без зайвого старанності. Якщо є можливість, то краще скористатися динамометричним ключем. При цьому, максимальна сила затягування повинна бути не більше 25Нм.

Тепер залишилося тільки залити мастило назад. Але ретельно відстежувати рівень, щоб знову не було переливу.

Про наслідки переливу

Автомобільний щуп для перевірки рівня масла не просто так має дві позначки – мінімуму і максимуму. Якщо насправді, максимальна межа був би не важливий, то і позначки там не було. Наївно вважати, що надлишок мастильного матеріалу обійдеться без наслідків. А вони можуть бути такими:

У разі одиничного перевищення рівня масла на 5мм позначки «max» може нічого критичного не станеться. Але при наступній заміні мастила обов’язково потрібно заливати його згідно інструкції з експлуатації.

 • Якщо ж є постійний перелив в такому розмірі (5мм), то це зменшує ресурс корінних сальників. А тим більше, взимку, коли мастильний матеріал густішою.
 • Якщо рівень масла вище позначки на щупі на 1см, тоді є великий ризик видавлювання сальників коленвала.
 • При рівні моторної мастила більше ніж на третину від максимальної позначки, вона починає виступати з-під всіх прокладок, в тому числі з-під клапанної кришки і верхньої масляної пробки.

Є ще прихильники думки, що «чим більше, тим краще». Вони посилаються на те, що масляний насос має певну продуктивність, яку він ну ніяк не зможе перевищити. А значить, видавити таким чином прокладку просто неможливо, а сам надлишок мастила просто вигорить з часом. Але це велика помилка.

Що буде, якщо перелити масло в двигун, і що робити, якщо перелив?

У разі, коли перевищений рівень мастильного матеріалу викликаний додаванням палива або антифризу, то результат такої:

 • Масло стає рідшим, і, як результат, втрачає свої змащувальні властивості. Крім того, мастило втрачає колір і може погано пахнути.
 • При нагріванні бензин починає випаровуватися, роблячи так, разом з повітрям, через патрубок вентиляції картера в карбюратор або ж в дросельну заслінку інжектора. При цьому двигун починає, так би мовити, «задихатися».
 • Мотор починає диміти, при цьому колір диму може бути сірий, сизий або білий.
 • Витрата палива підвищується, а рівень антифризу в розширювальному бачку стає менше.
 • Під кришкою масло заливної горловини буде видна емульсія або жовтувата піна.

Підводячи підсумки всього вищесказаного, можна відзначити, що перелив суміші – досить небезпечна ситуація для двигуна. Якщо з’явився хоч один симптом надлишку масла, то краще відразу ж вжити заходів. Крім того, важливо не забувати, регулярно перевіряти рівень мастила за допомогою щупа.

Відео по темі:

Що робити, якщо перелив масла в двигун? Посилання на основну публікаціюЩо буде, якщо перелити масло в двигун, і що робити, якщо перелив?Що буде, якщо перелити масло в двигун, і що робити, якщо перелив?

Що буде, якщо перелити масло в двигун: наслідки:

Незважаючи на те що процедура заміни масла в двигуні автомобіля досить проста, необхідно дотримуватися цілий ряд нюансів. Один з них – кількість мастила.

Недостатнє або надмірна кількість моторного масла негативно позначається на роботі мотора.

Давайте поговоримо про те, що буде, якщо перелити масло в двигун, і як з цим боротися, якщо все ж допустимий рівень був перевищений.

Що буде, якщо перелити масло в двигун, і що робити, якщо перелив?

“Золота середина”

Для кожного мотора кількість мастила відрізняється. Це обумовлено різним робочим об’ємом. Наприклад, для ДВС 1,6 потрібно близько 4-х літрів, а для 2,4 вже десь 5. Докладні цифри вказуються в інструкції з експлуатації транспортного засобу.

Також конструкцією будь-якого автомобіля передбачений щуп для перевірки рівня. На ньому є позначки “максимум” та “мінімум”. Це означає, що кількість моторного масла має перебувати в межах цих значень. Допускається досягнення як максимальної позначки, так і мінімальної. Перевищення або ж недолік можуть призвести до серйозних поломок.

Але відразу варто зауважити, що перелив менш небезпечний, ніж недолив. Коли моторного масла недостатньо, то не всі деталі, що труться ДВС будуть ефективно змащувати, це призведе до їх підвищеного зносу. Ну а зараз подивимося, що буде, якщо перелити масло в двигун.

Про наслідки

Далеко не завжди дотримуються вимоги заводу-виробника автомобіля за класифікацією моторного масла, його типу і кількості. Останньому пункту необхідно приділити особливу увагу. Якщо регулярно перевищувати максимально допустимий рівень кількості мастила в ДВС, то істотно підвищується витрата палива.

Відбувається це через те, що надлишок в’язкої мастила створює додатковий опір під час роботи. Коленвалу і поршня необхідно докласти більше зусилля для здійснення робочого такту.

Гарного в цьому мало, тим більше, що це далеко не найстрашніше. Нерідко справа доходить навіть до капітального ремонту, тому, якщо людина перелив масло в двигун, наслідки можуть бути самими різними, від дрібного переляку і до великих фінансових витрат.

Що буде, якщо перелити масло в двигун, і що робити, якщо перелив?

Регулярне перевищення рівня

Якщо перелив був допущений всього один-два рази, то наслідків може і не бути. Але от якщо це повторюється регулярно, то відбувається приблизно наступне:

 • Утворення великої кількості нагару на стінках камери згоряння і поршні.
 • Скорочення терміну служби вихлопної системи, так як надлишки викидаються саме туди.
 • Підвищена кількість вихлопних газів. Зокрема збільшується кількість шкідливих речовин, що викидаються в атмосферу, що вкрай небажано.
 • Через високого тиску в системі видавлює сальники.
 • Збільшується витрата палива.
 • Заливаються свічки запалювання і значно скорочується їх ресурс роботи.Що буде, якщо перелити масло в двигун, і що робити, якщо перелив?

Що ще може статися?

Якщо перелити масло в двигун вище рівня, то через підвищеного тиску в системі змащення починає видавлювати із слабких місць.

Тобто можуть з’явитися течі з-під клапанної кришки, ГБЦ, сальників тощо

Навіть якщо в подальшому рівень нормалізувати, то проблема вже нікуди не зникне, а замінити прокладку головки блоку циліндрів – заняття вельми витратна як за часом, так і по грошах.

При такому розкладі є ймовірність потрапляння мастильної рідини в камеру згоряння. Це значно погіршує якість паливно-повітряної суміші. Як наслідок, мотор втрачає колишню динаміку, починає нестабільно працювати і т.п. В цілому ж проблем буде досить. Але якщо ви вчасно помітили надлишок, то це можна виправити. Зараз подивимося як саме.

Найбільш простий і ефективний метод

Якщо автомобіліст перелив масло в двигун ВАЗ або будь-який інший машини, то це ще не страшно. Вчасно помічене перевищення рівня не завдасть шкоди двигуну.

В цьому випадку рекомендується піти по шляху найменшого опору. Суть методу полягає в тому, щоб злити надлишки через картер.

Для цього збираємося під автомобіль, викручуємо зливну пробку і зливаємо невелику порцію моторного масла.

важливо

Далі пробку потрібно закрутити і перевірити рівень на щупі. Якщо злили занадто багато, то доливаємо, орієнтуючись за відмітками на щупі. Такий метод актуальний в тому випадку, якщо мастило свіжа.

Якщо ж перелив був помічений через 5-7 тисяч кілометрів, то рекомендується просто замінити моторне масло на нове і постаратися в цей раз не перевищувати допустимий рівень.

Це один з найпростіших методів, але в цей же час і самий ефективний і доступний кожному.

Що буде, якщо перелити масло в двигун, і що робити, якщо перелив?

Перелив рівень масла в двигуні: що робити?

Є й альтернативний варіант. Він полягає в тому, щоб за допомогою гнучкої трубки відкачати надлишки з системи. Для цього знадобиться еластична гнучка трубка, скажімо від крапельниці. Викручуємо пробку маслозаливной горловини і вставляємо туди трубку.

Потрібно постаратися просунути її якнайдалі. Потім бажано за допомогою насоса відкачати надлишки в заздалегідь підготовлену тару. Якщо компресора немає, то робиться це шприцом.

Далі, як і в попередньому методі, перевіряємо рівень по щупі і при необхідності відкачуємо ще або доливаємо в систему.

Можна спробувати такий же спосіб, але тільки викачувати потрібно через щуп. Для цього виймаємо його і вставляємо шланг. Таким способом можна нормалізувати рівень моторного масла в двигуні і не переживати про наслідки. Як ви бачите, складного в цьому нічого немає, більше того, всі просто, і роботи виконуються без будь-якого спеціального інструменту.

Що буде, якщо перелити масло в двигун, і що робити, якщо перелив?

Залишити все як є?

Багато автомобілістів рекомендують не звертати увагу на перелив. Аргументується це тим, що все зайве з системи піде через картер двигуна. Але це більше відноситься до “побігати” машинам. Якщо мотор новий, то рівень буде стояти колом до наступної заміни. Саме тому рекомендується вжити заходів відразу, а не чекати, поки проблема піде сама.

Багато що залежить ще і від того, наскільки багато перелив рівень масла в двигуні автомобіліст. Якщо це значення не більше 300 грам, то можна поступити ще простіше. Викрутити масляний фільтр і вилити з нього мастило. В результаті рівень повинен прийти в норму. Якщо ж залито занадто багато, то краще скористатися медичною крапельницею і через шприц відкачати надлишки.

Варто зауважити, що підвищений рівень може привести до того, що колінвал буде збивати масло. В результаті чого його експлуатаційні характеристики будуть погіршуватися. Крім того, цілком імовірно освіту імпульсних викидів через ті ж сальники. Надалі вони будуть текти постійно, а замінити їх не так просто. Найчастіше це робиться при обслуговуванні вузла ГРМ.

Підведемо підсумки

Ось ми і розібралися, що буде якщо перелити масло в двигун. Як ви бачите, багато що залежить від того, наскільки сильно перевищена норма і від регулярності. Якщо це одиничний випадок, то панікувати однозначно не варто. Але при будь-якому розкладі бажано відкачати зайве і їздити спокійно.

Що буде, якщо перелити масло в двигун, і що робити, якщо перелив?

Багато досвідчених автомобілісти на власному досвіді стикалися з цією проблемою і говорять про те, що нічого страшного в цьому немає. Можливо це і так, але слід розуміти, що багато що залежить ще і від стану гумових ущільнень і двигуна в цілому.

Але краще все-таки не перевіряти що буде, якщо перелити масло в двигун, так як це може відбитися на його працездатності. Зокрема страждає паливна і система запалювання. Нічого хорошого як в недостатній кількості масла, так і надмірному для ДВС немає.

Саме тому необхідно завжди тримати рівень в межах допустимих значень. Тепер ви знаєте, що робити якщо перелив масло в двигун.

Що буде якщо перелити масло в двигун: наслідки і як прибрати зайве

Багато автолюбителів при контролі рівня масла в двигуні помилково вважають, що небезпечний тільки рівень менший, ніж відмітка «min» на щупі. Чим загрожує перелив масла в двигун вони навіть не здогадуються, вважаючи, що це явище «тимчасове», і через деякий час експлуатації автомобіля в міру вигоряння масла він повернеться до нормального значення.

Що буде, якщо перелити масло в двигун, і що робити, якщо перелив?

Біда в тому, що за цей час високий рівень масла в двигуні може завдати значної шкоди силовому агрегату автомобіля, вивести з ладу його деякі вузли.

Що показує рівень масла в двигуні і як він правильно вимірюється

Рівень масла в двигуні показує його кількість, що знаходиться в мастильної системі двигуна. Ці дані в відносних величинах контролюється за допомогою спеціального щупа, який є практично на всіх двигунах внутрішнього згоряння.

Що буде, якщо перелити масло в двигун, і що робити, якщо перелив?

На щупі нанесені позначки (ризики), деякі з яких можуть мати буквені позначення типу «min», «min-min», «max», «max-max». Рівень масла повинен бути в межах від «min» до «max».

Деякі автолюбителі припускаються помилок коли контролюють рівень масла. Як це робити правильно?

Відео – як правильно перевірити рівень масла в двигуні:

Послідовність дій:

 1. Встановити автомобіль на рівне місце (деякі майданчики естакад знаходяться під кутом).
 2. Дати охолонути двигуну протягом не менше 20-30 хвилин після поїздки.
 3. Вийняти контрольний щуп з штатного місця.
 4. Протерти щуп м’якою чистою ганчіркою.
 5. Вставити щуп назад в штатне місце, засунувши його до упору.
 6. Знову дістати щуп, розгорнути його горизонтально контрольними мітками вгору.
 7. Проконтролювати рівень масла щодо міток.

Правильніше здійснювати контроль рівня масла вранці перед початком першої поїздки. За час нічної стоянки практично все масло осяде в картер, його рівень буде відповідати дійсному в більшій мірі.

У минулому столітті професійні водії згідно інструкції повинні були контролювати рівень масла щодня. Зараз водії, особливо приватних авто, контролюють рівень значно рідше.

Відео – чим загрожує перелив масла в двигун автомобіля:

Основні причини переливу масла

Найбільш часті причини, за якими його рівень може перевищувати допустимий:

Багато автолюбителів і навіть співробітники СТО поспішають в процесі заправки масла. Час зливу масла на різних моделях двигунів різний, залежить від його марки і властивостей мастила, температури двигуна, пробігу.

Якщо під час заміни масла не дати повністю злитися самопливом старому маслу з усіх внутрішніх порожнин двигуна, його залишки змішаються з новим. Краще доповнити процес зливу промиванням системи Веретенко або іншим спеціальним складом.

У більшості випадків нове масло заправляють в точній відповідності з нормативними значеннями на дану модель двигуна. У разі його змішування з залишками старого, відбувається перевищення рівня. Крім цього характеристики такого «коктейлю» також погіршуються.

Порада

Таку операцію роблять водії, у яких автомобілі мають «підпилий» движок, який «їсть» масло. Проводиться зазвичай така процедура «на око», часто навмисно з деяким перевищенням рівня.

Зрозуміло, що двигун не генерує масло. Його рівень збільшується за рахунок змішування його з непрогоревшіх бензином або дизпаливом. Таке часто трапляється під час невдалих спроб запуску двигуна, особливо, в холодну пору року.

Рівень масла може збільшуватися при попаданні в нього антифризу. Якщо відбувається такий процес, як правило на кришці заливки масла є сліди білої емульсії. Необхідно негайно приступити до усунення несправності.

Що буде якщо перелити масло в двигун вище рівня

Зайва кількість масла в мастильної системі двигуна може призвести до великої кількості негативних наслідків. Їх основні причини і наслідки:

 • вспенивание масла. Вважається, що такий процес можливий при значному перевищенні нормального рівня (більше 5-ти міліметрів). В цьому випадку масло може стикатися з елементами клонували. Він під час рух буде бити по поверхні масла, в результаті чого воно буде «збивати» подібно «маслу в ступці». Цей процес ускладнюється, якщо в маслі є трохи води (осів конденсат). В цьому випадку утворюється емульсія, яка може забити масляні протоки, що призведе до заклинювання двигуна;
 • в сучасних двигунах, розрахованих на експлуатацію в міських умовах руху по ідеальній дорозі, просвіт між коленвалом і поверхнею масла мінімальний . Якщо його експлуатувати на російських вибоїнах, вспенивание можливо при мінімальному перевищенні (більше 2-х мм);
 • зменшення крутного моменту двигуна. Колінвал буде гальмуватися при зіткненні з маслом. Крім цього, зайва мастило буде ускладнювати рух поршнів, інших механізмів;
 • збільшена витрата палива. Цей ефект є наслідком зменшення крутного моменту;
 • зростання тиску на сальники і ущільнювачі аж до їх руйнування;
 • утруднений запуск двигуна ;
 • збільшення явища коксоутворення на свічках, робочої області циліндрів, їх прискорений знос ;
 • збільшення ступеня зносу масляного насоса через зайвого навантаження на нього ;
 • прискорений знос гидрокомпенсаторов, системи газорозподілу ;
 • забруднення каталізатора, пов’язане зі зміною складу вихлопних газів. Одночасно збільшується токсичність вихлопних газів;
 • неправильна робота системи запалювання, пов’язана зі збільшенням нагару на свічках.

Перераховані можливі наслідки переливу масла дуже серйозні. В першу чергу слід зменшити його рівень, потім встановити точну причину перевищення.

Як прибрати зайве

Існують три основні способи прибрати надлишки, що перевищують норму:

 1. Повний злив масла з системи з подальшою заправкою меншою кількістю .

Що буде, якщо перелити масло в двигун, і що робити, якщо перелив?

Такий спосіб є кардинальним і тривалим.

При цьому спускна пробка відкручується в повному обсязі, а до того моменту, поки масло не починає підкопувати або литися тонкою цівкою. Можна злити близько півлітра, закрутити пробку, потім через деякий час перевірити рівень, підлити в разі потреби. Перераховані способи вимагають заїзду на яму або естакаду.

Для цього потрібно силіконова трубка (краще використовувати набір для крапельниці) і медичний шприц (бажано великого розміру). Трубка вставляється в отвір для контрольного щупа до контакту з маслом. На неї надівається шприц. Далі за допомогою шприца відкачується необхідну кількість мастила.

Що буде, якщо перелити масло в двигун, і що робити, якщо перелив?

висновки

З огляду на ризик серйозних наслідків перевищення рівня масла, його заміну краще проводити в спеціалізованих СТО. Після заміни через два-три дні слід провести контрольний замір рівня. Якщо він вище допустимого, необхідно повернутися на СТО з претензіями та вимогами щодо коригування рівня, перевірці якості залитого масла (воно могло змішатися зі старим).

Важливо розуміти, що якісна мастило в потрібній кількості – одна з необхідних умов безвідмовної роботи двигуна.

Що буде, якщо перелити масло в двигун, і що робити, якщо перелив?Якщо ще не знаєте для чого потрібен адсорбер, то радимо ознайомитися.

На що впливає крутний момент двигуна автомобіля і як він залежить від частоти обертів колінчастого вала.

Чому з печі дме холодне повітря https://voditeliauto.ru/poleznaya-informaciya/to-i-remont/ne-greet-pechka-v-mashine.html і що робити в такому випадку.

Відео – що робити якщо перелив масло в двигун:

Може зацікавити:

Що буде, якщо перелити масло в двигун: перелив масла в двигун (наслідки, чим загрожує, що робити)

25.02.2018

Кожному автолюбителю хоча б раз в житті доводилося доливати або заливати моторне масло в двигун транспортного засобу. Можливо, ви орієнтувалися за показниками масляного щупа, можливо, заливали необхідний автовиробником обсяг мастильної плівки без перевірки. Але чи замислювалися ви коли-небудь, що буде, якщо перелити масло в двигун?

Наслідки переливу моторного масла

Що буде, якщо перелити масло в двигун, і що робити, якщо перелив?

Серед новачків-автолюбителів досить поширена думка про те, що чим більше в мотор залито мастила, тим більше стає потужність автомобіля. Це не так. Насправді після переливу масла в двигун наслідки будуть сумними. Розберемося, чим загрожує регулярний перелив моторного масла в двигун.

Можливі наслідки:

 1. Брудний двигун. Коли рівень масла значно вище норми, рідина починає переливатися за межі відведеного їй простору. Діагностується проблема просто – під передньою частиною автомобіля з’являються масляні сліди, а на зовнішніх сторонах мотора і сусідніх робочих агрегатах утворюються патьоки. Інтенсивність течі і забрудненість основних вузлів безпосередньо залежать від кількості влитий рідини і умов експлуатації автомобіля. Надмірні навантаження на мотор будуть видавлювати надлишки ПММ, в той час як плавна, спокійна їзда до «втечі» рідини може не привести.
 2. Збільшення кількості відкладень. Чим більше мастила, тим вище кількістьутворюється всередині робочої зони нагару. Якщо автолюбитель заливає в мотор неякісний ПММ з високим вмістом натуральних нафтопродуктів, то частка шкідливих домішок у вихлопних газах також зросте.
 3. Утруднений запуск / вихід з ладу свічок запалювання. Через залитого в мотор масла полегшується перебіг деталей: вони безпроблемно взаємодіють між собою, не викликаючи перегріву. Але якщо трапляється перелив масла в двигун, вона буде сповільнювати звичний робочий процес. В результаті, щоб відновити необхідну швидкість прокручування деталей, мотору доведеться докласти більше зусиль. А це в свою чергу може призвести до зовсім не економною витратою палива, підвищенням тиску на масляний насос і утрудненим пуском мотора в холодну погоду. До речі, якщо масла в двигуні занадто багато, воно може залити свічки запалювання, що в свою чергу призведе до тимчасової неможливості експлуатувати автомобіль.
 4. Знос ущільнювальних гумок. Коли в моторі циркулює надто велика кількість змащуючого речовини, тиск всередині робочої зони підвищується, що призводить до витискування ущільнювачів з настановних місць.

«Симптоми» підвищеного рівня масла

Що буде, якщо перелити масло в двигун, і що робити, якщо перелив?Масляні плями в результаті протікання рідини

Перелив масла в двигун викликає серйозні наслідки, які можна запобігти, якщо вчасно привести рівень змазує рідини в норму. Про те, що мотор автомобіля «захлинається», можна судити за такими симптомами:

 • Після тривалого простою під передньою частиною автомобіля утворюються темні, маслянисті плями.
 • На елементах рухової системи помітні сліди патьоків.
 • Різко підвищився витрата палива.
 • Автомобіль повільно набирає швидкість навіть при динамічних натисканнях на педаль газу.
 • Скрутний запуск (переважно в холодну погоду).

Дані фактори можуть свідчити не тільки про те, що всередині моторного відсіку «хлюпається» надмірно високу кількість масло, але і тому, що автомобіль потребує негайного технічному огляді. Будь-яке відхилення в звичному поведінці транспортного засобу може сигналізувати про появу серйозних неполадок.

Як перевірити рівень масла?

Що буде, якщо перелити масло в двигун, і що робити, якщо перелив?Оптимальний рівень масла

Будь-якому мотору потрібен ретельний догляд, а якщо ви хочете, щоб двигун вашого автомобіля прослужив вам ще не одну тисячу кілометрів, регулярно оцінюйте його стан. І в якості основного помічника в цій нелегкій справі буде виступати масляний щуп. Він встановлюється в спеціальному отворі у верхній частині двигуна транспортного засобу.

Отже, розберемо порядок перевірки рівня мастила:

 1. Встановлюємо автомобіль на рівну поверхню. Двигун повинен мати звичайну робочу температуру. Якщо машина простоювала тривалий час, запустіть мотор на 15-20 хвилин, потім заглушите його і переходите до наступного кроку.
 2. Вийміть масляний щуп з отвору і протріть його м’якою чистою ганчіркою. Тканина не повинна містити в собі забруднення і мікроскопічних волокон: якщо вони потраплять в робочу зону двигуна, моторне масло засмітиться і почне швидко втрачати свої властивості.
 3. Опустіть щуп в отвір на 5-7 секунд і знову витягніть.
 4. Оцініть результат.

Для всіх двигунів встановлюється єдина вимога: рівень моторного масла повинен знаходитися між позначками «максимум» і «мінімум» масляного щупа.

Якщо рівень рідини навіть трохи нижче норми, рекомендується виконати долівку. Якщо ж її кількість перевищує позначку «max», то слід якомога швидше вжити виправні заходи.

Способи вирішення проблеми

Що робити, якщо перелив масло в двигун автомобіля? По-перше, не панікувати. Експлуатувати автомобіль з такою проблемою можна, але його ресурс буде неприємно знижений. Щоб не посилювати ситуацію, рекомендується усунути надлишки мастила. Але як це зробити?

зливна пробка

Найпростіший з виконання і складний по вимірюванню спосіб – це злив: він дозволяє викачувати з движка зайве кількість рідини. Злити її можна, викрутивши спеціальну пробку в нижній частині мотора.

Але даний спосіб вимагає якісно працює «окоміру»: все-таки визначити інтуїтивним шляхом потрібну кількість мастила нелегко.

Даний спосіб вимагає постійного контролю рівня масла за допомогою моторного щупа.

шланг

Викачати надлишки мастильного складу можна і за допомогою шланга невеликого діаметру. Опустивши його в маслозалівочную горловину, викачали необхідну кількість рідини (шляхом висмоктування ротом або за допомогою невеликого насоса).

Експрес-заміна масел або послуги СТО

Якщо «колупатися» в моторі немає часу і можливості, можна звернутися в сервісний центр для врегулювання рівня ПММ. Також можна скористатися спеціальним апаратом, який здійснює експрес-заміну масла в моторі. Даний агрегат являє собою невеликий пристрій (з об’ємом від 2х літрів і вище), який викачує мастило з силової установки через маслозалівочное отвір.

Підведемо підсумки

Знаючи, що буде, якщо перелити масло в двигун, ви убезпечите свій автомобіль. Будь-яке відхилення показника рівня мастильного речовини від норми може порушити звичну працездатність рухової системи. Якщо вам доріг автомобіль, допускати цього не можна. Візьміть в звичку, перевіряти кількість масла в моторі не рідше 2-х разів на тиждень.

По-перше, так ви ніколи не допустите «захлебиванія» силового агрегату. По-друге, зумієте вчасно діагностувати протікання двигуна. По-третє, навчитеся оцінювати стан змащення шляхом вивчення її залишків на витягуваний масляному щупі. І, нарешті, подаруйте своєму автомобілю можливість прожити довге життя.

Що буде, якщо перелити масло в двигун: перелив масла в двигун (наслідки, чим загрожує, що робити) Посилання на основну публікацію Що буде, якщо перелити масло в двигун, і що робити, якщо перелив?Що буде, якщо перелити масло в двигун, і що робити, якщо перелив?

Що буде якщо перелити масло в двигуні вище рівня?

13.11.201813.11.2018

Добрий день. У сьогоднішній записи я розповім, що буде якщо перелити масло в двигуні вище рівня. Традиційно для нашого сайту стаття містить велику кількість фото та відео матеріалів і повністю відповідає на запитання читача.

Коротка відповідь (для тих кому ліньки читати всю статтю)

Страшного не буде нічого – якщо рівень масла підвищений незначно, якийсь час буде спостерігатися його підвищена витрата і запотівання сальників.

Якщо перелив (значний) становить 2-3 рівня, то можлива поява течі раніше потевшіх маслом прокладок, димність, забивання системи вентиляції картера, утруднений запуск в мороз і підвищена витрата палива і масла. Особливо критично перевищень рівня масла для автомобілів з сухим картером, але таких дуже мало.

Після встановлення нормального рівня масла, ніяких негативних наслідків для двигуна не буде.

Детальніше про перелив масла

Для початку давайте подивимося на поздовжній розріз двигуна:

Що буде, якщо перелити масло в двигун, і що робити, якщо перелив?

Жовтим кольором на малюнку вище показано масло.

При виборі рівня масла, конструктори, керуються такими міркуваннями:

 • кількість масла в піддоні має бути достатнім для наповнення маслом всієї системи змащення під час роботи двигуна.
 • при різкому збільшенні числа обертів (і подачі масла в систему), маслозаборнік не повинен оголятися.
 • шатуни при проходженні Нижньої мертвої точки не повинні зачіпати масло (збивати його).

При переливе масла збільшується його рівень і шатуни при обертанні можуть почати “збивати масло”. При цьому воно буде активно розбризкується на всі боки, потрапляти на сальники, на стінки циліндрів і згоряти.

Якщо рівень масла перевищено значно, наприклад налито 2 рівня, то можливо поява течі прокладки піддону і сальників колінчастого вала двигуна, забруднення системи вентиляції картера.

Що буде, якщо перелити масло в двигун, і що робити, якщо перелив?

При такому переливе значно зросте витрата масла на чад, течі і дещо знизиться потужність двигуна.

Для розуміння того, що перелив масла в двигуні не сильно страшний, а зайве масло прибрати досить просто, пропоную подивитися це відео:

Як бачите перелив масла не є проблемою – зайве масло відкачали без істотних проблем і витрат часу.

висновок

Якщо ви при заміні масла, випадково перелили 200-300 грам, нічого страшного не станеться, зливати масло до рівня не треба … Воно саме згорить природним шляхом, якщо вас напружує перелите масло можна відкачати його шприцом.

Що буде, якщо перелити масло в двигун, і що робити, якщо перелив?

Якщо при заміні масла ви налили 2 рівня, краще або злити його через штатний зливний отвір, або заїхати на сервіс де здійснюють експрес заміну і за 100-200 рублів вам відкачають надлишки масла.

Що буде, якщо перелити масло в двигун, і що робити, якщо перелив?

 • Я сподіваюся, стаття назавжди закрила для вас питання про те, що буде якщо перелити масло в двигуні вище рівня?
 • Якщо ви хочете доповнити статтю або якщо у вас залишилися питання, пишіть коментарі.
 • З повагою, адміністратор https://life-with-cars.ru

Вище MAX: перелив масло в двигун і наслідки дії

Без мастила мотор довго не пропрацює – адже всі вузли тертя потребують масляному шарі, що знижує коефіцієнт тертя і виконує функцію відводу тепла.

Зберігається масляна емульсія в картері, звідки насосом лунає на всі вузли силової установки.

Кожен агрегат розрахований на роботу з певним обсягом маслосостава, цифра якого вказана в інструкції з експлуатації автомобіля. Перевищувати його не рекомендується. Розберемося, чому.

Причини переливу мастила

Що буде, якщо перелити масло в двигун, і що робити, якщо перелив?

На працездатність мотора впливає не тільки якість змащуючого складу. Хто знайомий з наслідками переливу масла в дизельний або бензиновий двигун, той обов’язково відзначить важливість знаходження його рівня в допустимих межах.

Абсолютно всі знають про критичний стан мотора при обсязі мастила нижче позначки MIN. У цьому випадку часто доводиться шукати причини загорілася лампочки тиску масла на панелі приладів. Однак далеко не кожен гідно оцінює позначку MAX, будь вона розташована на матеріальному щупі або на віртуальному табло «приборки».

Все з огляду на те, що перших симптомів переливу помітити не вдасться – силова установка як і раніше буде функціонувати без зайвих шумів і натяків на будь-які несправності. Втім, налити вище рівня можна лише в двох випадках:
Що буде, якщо перелити масло в двигун, і що робити, якщо перелив?

 • Несвідомо. Чи не кожен новачок знає, що при зміні масла має місце бути несліваемий залишок. Його обсяг може варіюватися в межах 200-500 мл. Варто відзначити, що при неповному прогріванні двигуна перед заміною кількість залишилася мастила може вирости. Відмірявши описану в керівництві по експлуатації величину і вливши її через маслозаливную горловину автоматично отримуємо перелив.
 • Усвідомлено. У середовищі власників авто, що відрізняються масложор, поширена думка про те, що додаткова кількість мастила не шкодить – все одно мотор його «з’їсть». Поводитися подібним чином некоректно.

ознаки передозування

Єдиним способом індикації обсягу суміші в двигуні є довжина сліду на щупі. Що буде, якщо перелив масло в двигун або наслідки перевищення граничної довжини мають не тішить відповіді. Однак не варто робити висновок на основі будь-якого вимірювання. Якісним вважається завмер, проведений за таких умов:

 1. Автомобіль стоїть на рівній поверхні.
 2. Після зупинки мотора пройшло 20-30 хвилин.

Оптимально проводити процедуру після нічної стоянки. За час тривалого простою маслосотав встигає повністю «піти» в картер. Критерієм переливу є знаходження масляного сліду вище верхньої межі щупа.

Які наслідки переливу масла в будь-якому двигуні при заміні

Візит в маслянку або на офіційне СТО виявився невдалим: рівень мастила відхиляється від норми в більшу сторону. Добре, якщо факт виявиться відразу. Примусовий слив допоможе уникнути ряду майбутніх несправностей. А до чого може привести несвоєчасна ідентифікація?

Наукова точка зору

Що буде, якщо перелити масло в двигун, і що робити, якщо перелив?
Максимальний обсяг масляної емульсії береться неспроста, а розраховується. Основна умова – колінвал, обертаючись, не повинен занурюватися в рідину противагами. Виходячи з цього, підбирається місткість картера. Що буде в іншому випадку, припустити не складно.

Небезпека перевищення ліміту в тому, що масло буде вспениваться від ударів, оскільки робоча частота обертання колінчастого вала досить велика.

Спрогнозувати поведінку компонентів і присадок в газомасляної піні неможливо, адже лабораторні випробування проводилися зовсім при інших умовах.

Таким чином, розраховувати на довгострокову і безаварійну роботу двигуна при переливу не доводиться.

практичні доводи

Спочатку наслідки істотного переливу масла в двигун, припустимо, на 1 см і більше, виявляються у вигляді невеликої втрати потужності і замасливания свічок. Останнє може статися з двох причин: маслоемолусія потрапляє в циліндри або через вентиляцію картерних газів, або через неробочі маслознімні кільця.

Чим ще загрожує завищення обсягу? В першу чергу, нездатністю сальників та інших ущільнень тримати заданий тиск. Через час вони починають протікати, забруднюючи підкапотний простір.

висновок фахівців

Є й повноцінне узагальнення факту, чим поганий перелив масла на практиці:

 • Утруднений запуск силової установки в будь-яку пору року.
 • Прискорене утворення відкладень.
 • Надмірне навантаження на маслонасосів, що виражається в скороченні його ресурсу.
 • Порушення нормального функціонування гидрокомпенсаторов внаслідок попадання в робочі камери спіненої суміші.
 • Димлення через потрапляння залишків в вихлопну систему.
 • Засмічення каталізатора і лямбда-зонда.

Безсумнівно, наслідки детонації більш плачевні, ніж перевищення максимального обсягу мастила. А що, якщо долив понад норму невеликий, небезпечний він? Експерти не оцінюють даний казус як критичний, але все ж не рекомендують допускати і цього стану.

Як привести рівень масла в норму

Факт переливу ідентифікований на СТО – відразу ж вимагайте нормалізації обстановки в маслосистемі. Заправка мотора здійснювалася будинку – вибирайте один із способів відновлення номінального обсягу:

Що буде, якщо перелити масло в двигун, і що робити, якщо перелив?

 • Дать остыть силовой установке и на эстакаде или яме немного открутить сливную пробку. После вытекания небольшого количества смазки закрутить заглушку и проверить уровень.
 • На шприц одеть трубку (подойдет от капельницы) и через отверстие для щупа откачать излишек смазывающей жидкости.
 • Заехать в ближайшую масленку и воспользоваться услугами мастера.

Вердикт

Уровень смазывающего состава должен быть между отметками MIN и MAX – так заверяет производитель. Говорят об этом и специалисты, доводящие до сведения владельцев авто о последствиях перелива масла при его замене в двигателе транспортного средства.

Превышение максимума приводит к вспениванию маслоэмульсии, что вызывает стук гидрокомпенсаторов в моторах с автоматическим регулированием зазоров между клапаном и кулачком. Потеря мощности, замасливание свечей, выдавливание сальников, дымление и чрезмерная нагрузка на масляный насос. Этих доводов достаточно, чтобы более ответственно относится к замене масляного состава.

Что будет, если перелить масло в двигатель: последствия

Поиски подходящего масляного состава для мотора и последующая замена вещества являются важными этапами тех.обслуживания автомобиля. Вместе с тем, некоторые водители не знают, что будет, если перелить масло в двигатель. Если вовремя найти проблему и начать действовать правильно, то автомобиль будет работать в нормальном режиме и дальше.

Що буде, якщо перелити масло в двигун, і що робити, якщо перелив?

При відсутності необхідних заходів, наслідки можуть бути досить серйозними. Давайте поговоримо про це більш детально. Перелив – це класичне порушення, з яким стикаються автомобілісти. Я не виняток, тому розповім, як боротися з проблемою, а найголовніше, як визначити, що перелив мастила є.

Як контролюється рівень масла в моторі?

В автомобілі є спеціальне пристосування – масляний щуп. На цьому виробі є позначки «Мінімум» і «Максимум». З цієї градації і можна визначити чи достатньо змазки в движку або речовини там надлишок. Буває, що водії заливають продукт в більшій, ніж потрібно кількості. Це провокує порушення, про які я розповім в наступному абзаці.

Які наслідки може мати перелив масла?

Не всі водії знають, чим загрожує перелив масляної рідини. Більш того, вважають, що це абсолютно нешкідливо і не страшно для машини. Насправді, наслідки можуть бути згубними. З можливих порушень варто відзначити:

Що буде, якщо перелити масло в двигун, і що робити, якщо перелив?

 • складність з порушенням в запуску мотора, особливо при низькій температурі;
 • утворення нагару відбувається швидше;
 • масло починає вспениваться;
 • якість вихлопних газів стає нижче;
 • ресурс експлуатації масляного насоса зменшується.

Можна відзначити й інші проблеми, які дуже швидко приведуть до поломки двигуна автомобіля. Якщо не вжити своєчасних заходів, то може знадобитися кап.ремонт движка.

З якої причини в моторі може виникнути перелив масла?

Найбільш очевидною причиною переливу масла в двигуні є порушення процесу заміни мастила. Водії повністю не зливають відпрацювання, і в системі залишається ще частина масла. Коли заливається новий продукт, виникає перелив, а з ним і серйозні наслідки.

Серед водіїв побутує думка, що при використанні неякісного масла залити продукт потрібно максимально багато. Насправді, це пряме порушення, яке призводить до проблем з двигуном.

Які ознаки вказують на те, що масло перелито?

Найпростіший варіант визначити, що масло в двигуні перелито – це подивитися вказівний щуп. До перевірки, необхідно поставити автомобіль на рівну площину і залишити на півгодини. Необхідно, щоб мотор охолов.

Це необхідно, щоб в піддон скла вся мастило, яка є в движку і показник відповідав реальності.

Якщо цього не зробити, то рівень масла буде нижче реального, і власник транспорту продовжить далі його експлуатувати, але вже на шкоду техніці.

Що буде, якщо перелити масло в двигун, і що робити, якщо перелив?

Є ще одна ознака, що вказує на перевищення рівня мастила в моторі. Автомобіль починає під’їдати паливо, хоча об’єктивних причин на це немає.

Така проблема з’являється, якщо масло провокує підвищений опір. Колінчастого валу стає складно обертатися, а значить, на колеса йде менший крутний момент.

Швидкість машина набирає повільніше, що призводить до додаткових витрат паливної суміші.

Як вчинити, якщо масло в двигуні перелито?

Найперше правило – це не можна автомобіль заводити і, тим більше, на ньому кататися. Це призведе до серйозних проблем, які виправити може не вийти.

Актуальна така ситуація для машин зі старим мотором. Коли масло перелито, потрібно якомога швидше злити речовина з мотора. Не обов’язково зливати повністю всю рідину.

Досить частково видалити масло. Для цієї мети підійдуть способи:

 • використання зливної пробки. Процедура не відрізняється від класичного зливання масла, яке виробляється при заміні. Тут не потрібно видаляти всю рідину. Важливо, щоб рівень опустився до потрібного показника. Порядок простий – загнати машину на естакаду і відкрити зливну пробку. Коли частина масла зіллється, залишиться закриття пробку і перевірити, що кількість масла в межах норми;
 • відкачати мастило можна через маслозаливную горловину. Тобто, через отвір, куди заливається речовина спочатку. Процедура теж не надто складна, але для цього потрібен спеціальний шприц (медичний або кулінарний цілком підійде). Я б порекомендував скористатися звичайною крапельницею або гумовим шлангом невеликого діаметру. Потрібен буде насос. При відкачуванні вкрай важливо бути обережним, оскільки через отвір в мотор можуть потрапити зайві предмети або сміття;
 • використання пристрою для експрес-заміни масла. Багато СТО сьогодні пропонують таку послугу. Процедура займає всього кілька хвилин, але для її проведення буде потрібно спеціальне обладнання. Пристрій є в сервісному центрі і за послугу з клієнта обов’язково візьмуть плату.

Кожен варіант дозволяє швидко прибрати надлишки масла з мотора, а потім, почати користуватися автомобілем в колишньому ритмі. Тут важливо не їздити на машині інакше видалення масла вже не буде потрібно, та й не допоможе.

висновок

В кінці представленого матеріалу можна зробити невеликі висновки по темі:

 1. Будь-якому мотору потрібна мастило. Це дозволяє забезпечити повноцінну роботу двигуна, захистити його від зовнішнього впливу і знизити тертя. Надлишки моторного масла не принесуть користі, а тільки нашкодять мотору.
 2. В результаті переливу моторного масла в двигун, проблеми виникнуть при запуску, під час поїздки з’явиться дим, а авто швидко вийде з ладу.
 3. Якщо масло перелито, то перше, що потрібно зробити – це злити надлишки мастила зручним способом. Заводити мотор і їздити на машині категорично заборонено.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You May Also Like

Діагностика гбо 4 покоління своїми руками. Коли немає сенсу платити сто

Цены на бензин постоянно растут и облагаются новыми акцизами. Но без автомобиля…

Який краще gps-маяк для авто? Огляд моделей і погляд з боку

Защита своего транспортного средства – одна из основных задач автовладельца. При этом…

Що означає знак ш на машині? Просто про просте

https://www.znak.com/2017-04-07/znak_shipy_i_novye_pravila_dorozhnogo_dvizheniya_chto_nuzhno_znat 2017.04.07 Яромир Романов / Znak.com З 4 квітня в Росії діють…

Як зареєструвати саморобний причіп? В Україні.

Реєстрація саморобних транспортних засобів Саморобні ПРИЦЕПИ Отже, з якоїсь незрозумілої причини Ви…

Позначення на приладовій панелі автомобіля. Що означають значки?

У міру розвитку автомобільної промисловості кількість індикаторів на приладовій панелі стрімко збільшувалася.…

Як правильно паркуватися між машинами? Розписуємо в деталях

Як паркуватися переднім ходом між автомобілями Ось і настав щасливий день –…

Що робити, якщо потіє фара – причини і способи усунення проблеми

Утворення конденсату всередині фар досить поширена проблема, з якою стикаються власники автомобілів.…

Що робити, якщо тече рульова рейка? Терміново усуваємо

На СТО, що спеціалізуються на ремонті вузлів рульового управління, власників автомобілів змушують…

Що робити, якщо тече люк в машині? Список корисних порад

Вічна проблема – підтікання люка! Люк, не рідний, чи не механічний /…

Що робити, якщо машину заблокували і перекрили у дворі? Все вирішується

Що робити, якщо у дворі заблокували машину, куди звертатися? Багато автомобілістів стикаються…