З кожним роком різні аномальні явища і несприятливі подогодние умови в Російській Федерації зустрічаються все частіше. Під впливом безлічі факторів клімат постійно перебудовуватися, а розплачуватися за це, на жаль, доводиться простим людям.

Наприклад, автомобілісти можуть серйозно постраждати від великого граду. Найчастіше збиток від такого погодного явища можна порівняти з тривалим закиданням автомобіля великими каменями. Вся машина покривається численними вм’ятинами, сколами і подряпинами, позбутися яких, найчастіше, можна тільки шляхом заміни деталей.

Саме тому у автовласників виникає питання: що робити, якщо машину побило градом? Чи передбачає страхова дане явище як страховий випадок, при якому власник може розраховувати на відшкодування?

Що робити, якщо машину побило градом? Що кажуть страховики?

Якщо автомобіль був побитий градом, власнику транспортного засобу необхідно перевірити свій страховий договір. Відповідно до норм страхового законодавства, виплата відшкодування за таку шкоду за полісом КАСКО можлива тільки в тому випадку якщо даний пункт був передбачений договором.

Якщо ж такий варіант був обговорений тільки на словах при оформленні страховки, але не позначений в письмовій формі в договорі про страхування, власник може і не домогтися отримання компенсації за наступ такого страхового випадку.

Саме з цієї причини необхідно уважно прочитати свій договір і поліс ще в страховій компанії, перед тим, як поставити підпис. Всі варіанти страхових випадків, обговорені сторонами, обов’язково повинні бути відображені в письмовій формі, в іншому випадку страховик не виплатить компенсації, навіть якщо випадок стався в день підписання паперів.

У страховому договорі в переліку страхових випадків обов’язково потрібно вказати пошкодження, отримані в результаті стихійних лих.

Однак довіряти загальним словами, зазначеним в договорі, також не варто.

Наприклад, якщо в документі зазначено, що власник може отримати страхове відшкодування на ремонт пошкоджень, отриманих в результаті стихійних лих, град може і не входити в їх перелік.

Довести в цьому випадку свою правоту практично неможливо: у страховиків є свої класифікатори, за якими вони керуються, приймаючи рішення про виплату або про відмову у виплаті відшкодування.

Зверніть увагу

Багато автовласників, отримавши такий необгрунтований, на перший погляд, відмова, відправляються в суд. Однак як показує практика, такі судові розгляди тривають по кілька років, а позитивний результат від них зовсім не гарантований.

Щоб уникнути таких непорозумінь, варто вказати пошкодження від граду в якості окремого страхового випадку. У такій ситуації у страхової компанії не буде причин відмовитися від компенсації заподіяної шкоди.

Як діяти, якщо автомобіль побило градом

У випадках, коли автомобілю були причини серйозні пошкодження, а страхова компанія не відмовляється від компенсації заподіяної транспортному засобу шкоди, власнику необхідно зателефонувати за телефоном гарячої лінії свого страховика і розповісти про те, що трапилося.

Отримавши звернення, співробітники страхової повинні завести окрему справу. Автовласникові необхідно уточнити номер цієї справи, щоб в майбутньому заощадити свій час при розмовах з представниками своєї страхової компанії.

Щоб підтвердити той факт, що автомобілю дійсно була заподіяна шкода після падіння граду, автомобіліст повинен надати співробітникам страховика наступний пакет документів:

 1. Що робити, якщо машину побило градом? Що кажуть страховики?Довідку з місцевого метеорологічного центру. У цьому документі повинні бути відображені всі погодні умови і зміни, які відбулися в день, коли транспортному засобу було завдано збитків. Форма оформлення такого документа стандартна, тому у співробітників центру не займає багато часу її складання.
  Як правило, заявник отримує довідку в день звернення. Але це послуга платна. Тому потрібно обов’язково взяти у співробітника квитанцію про оплату їх послуг. Згодом цей документ також необхідно докласти до паперів для страхової компанії. Після розгляду поданого пакета документів та прийняття позитивного рішення, страховик повинен компенсувати і ці витрати.
 2. Номер страхового поліса КАСКО.
 3. Копії документів на транспортний засіб (ПТС, СТС).
 4. Документи на заявника.
 5. Документи на власника постраждалого транспортного засобу (якщо заявник і власник авто не одна особа).
 6. Довіреність на право керування транспортним засобом (надається при наявності).

Після збору всіх цих документів автовласник повинен звернутися до свого відділення поліції для того, щоб співробітники змогли підтвердити наявність пошкоджень.

Туди необхідно взяти повний комплект зібраних паперів, а також, при необхідності, подбати про збір додаткових документів.

Якщо автомобіліст – водій в організації, він повинен додатково надати довіреність на право керування транспортним засобом і довіреність на право представлення інтересів організації.

Після отримання довідки, власник авто може їхати в страхову компанію, де машина буде оглянута ще раз експертом страховика. Даний огляд необхідний для підтвердження наявності зазначених в довідці пошкоджень і визначення суми ремонту для усунення шкоди.

Машину побило градом. Що робити, якщо оформлений ОСАГО

У випадках якщо у автовласника є тільки поліс ОСАГО, відновлювати автомобіль після ушкоджень, отриманих від граду, йому доведеться самостійно. За правилами страхування, поліс ОСАГО призначений для страхування автоцивільної відповідальності водія, а не його транспортного засобу.

Машину побило градом – що робити

Що робити, якщо машину побило градом? Що кажуть страховики?

Аномальні погодні та кліматичні явища на всій території нашої неосяжної країни стають все більш частими. Не рідкісні випадки, коли відбуваються і стихійні лиха, в яких може постраждати особисте майно і нерухомість.

Тому багато автовласників стикаються з таким питанням, як « Машину побило градом – що робити? ».

Дана проблема не найкращим чином висвітлена в Російським Законодавстві. Необхідно бути готовим до таких непередбачених ситуацій і діяти правильно, точно і своєчасно.

Про те, які дії потрібно робити в випадках, якщо машину побило градом, що робити, якщо є КАСКО або ОСАГО, буде детально викладено в даній статті.

Головне, що необхідно уточнити і чітко знати в ситуаціях, коли машина постраждала в результаті стихійного лиха, тобто граду, вона може бути відновлена ​​за рахунок страхових компаній тільки в тому випадку, якщо в самій страховці був відзначений і детально обговорений дані пункт.

Якщо такий страховий випадок був обговорений тільки на словах, а співробітник страхової компанії не прописав його, а ви не перевірили, то домогтися будь-якої компенсації буде практично неможливо.

Тому ретельно прочитайте текст страхового договору в полісі КАСКО.

важливо

І обов’язково додайте всілякі страхові випадки, коли ваша машина може постраждати і отримати різні пошкодження, в число яких повинні входити поломки від стихійних лих.

Не варто довіряти «загальним словами». Якщо в договорі дуже розпливчасто написано, що компенсація надається, якщо нанесені були пошкодження в результаті стихійних лих, то саме град може і не підходити під класифікацію передбачених страхових випадків.

Тому вам цілком можуть відмовити в компенсації, адже саме про град немає жодного слова. Бувають, що автовласники подають в таких випадках до суду. Практика показує, що тривають розгляди роками, а позитивний результат зовсім не гарантований.

Тому, щоб не опинитися в подібній ситуації, просто пропишіть пошкодження від граду окремим пунктом.

Машину побило градом – що робити далі

У тих випадках, коли ушкодження мають велику площу, страхова компанія не відмовляється від виконання своїх обов’язків і відшкодування збитку, то необхідно зателефонувати гарячої лінії компанії і повідомити про те, що трапилося.

Важливо! На ваше усне звернення співробітники компанії повинні завести спеціальну справу з серійним номером. Обов’язково запитаєте цей номер і запишіть його. Знання номера своєї справи допоможе в подальшому істотно заощадити час.

Для того, щоб документально підтвердити факт випадання граду, необхідно зібрати наступні документи і надати їх у відділення страхової компанії:

 • Довідка з місцевого метеорологічного центру. У ній повинні бути вказані всі погодні зміни і умови, які відбувалися в той день, коли вашій машині були нанесені поврежденія.Данная довідка має стандартну форму оформлення. Вона видається співробітниками центру, як правило, в день звернення. Але робиться це тільки за певну плату. Тому візьміть з собою достатньо грошових коштів. І не забудьте взяти квитанцію у співробітників метеорологічного центру. Її можна прикласти до комплекту документів, що віддаються страхової компанії. Надалі витрачені кошти страхова компанія повинна повернути.
 • Номер вашого страхового поліса.
 • Копії документів на транспортний засіб.
 • Документи на заявника та власника ТЗ.
 • Довіреність на керування транспортним засобом (якщо є).

Після цього необхідно провести огляд ТЗ у відділенні поліції. Там вам повинні видати довідку про те, що такі-то пошкодження реально є. З собою необхідно також мати перераховані вище документи.

Додатково, якщо машина знаходиться не в особистому користуванні, а ви працюєте водієм у фірмі, то потрібно надати довіреність на керування автомобілем і представлення інтересів юридичних осіб в поліції.

Тільки після цього можна їхати в страхову компанію і проводити огляд транспортного засобу вже там. Не забудьте взяти з собою всі зібрані документи.

У тих випадках, коли ви має тільки страховку ОСАЦВ, то, на жаль, відновлення вашого автомобіля буде відбуватися за ваш рахунок . За ОСАГО можна застрахувати вашу відповідальність перед іншими учасниками дорожньо-транспортного руху. Але ваше авто при цьому не страхується. Тобто отримати компенсацію за ушкодження від граду не вийде.

Машину побило градом: як прибрати вм’ятини після граду і отримати компенсацію від страхової?

Що робити, якщо машину побило градом? Що кажуть страховики?

“У природи немає поганої погоди …” – співається в одній гарній радянській пісні … Проте ці гучні слова не мають нічого спільного з реальністю і тими проблемами, які здатна доставити стихія.

Урагани, землетруси, повені щороку забирають життя мільйонів людей і навряд чи ті, хто залишився без даху над головою або втратили близьку людину згодні з вищезгаданої піснею, в якій говориться, що все це благодать …

Автомобілісти страждають від будь-яких погодних аномалій не менш, а часом і більше за інших, т. К. Вчасно евакуювати свого чотириколісного друга не завжди представляється можливим. Так, наприклад, раптовий дощ з градом передбачити досить складно, більш того, в разі, коли це починається встигнути щось зробити досить складно, а часом і зовсім небезпечно для життя.

Сьогодні ми поговоримо про те, як позбутися від наслідків граду, тобто як прибрати вм’ятини якщо машину побило градом. Ви дізнаєтеся про способи вирішення даної неприємності, а також про те, як правильно вимагати від страхової компенсації за завдану шкоду вашому майну.

Отже, припустимо, що це вже сталося, автомобіль отримав пошкодження в результаті сильного дощу з градом, і тепер ви дивуєтеся, що з цим робити. Для початку я розповім про алгоритм дій у відношенні страхової компанії, тобто як правильно вимагати від страховиків компенсувати завдані вам збитки.

Збираємо документи і вимагаємо компенсації від страхової компанії

Скажу відразу, для того щоб зібрати необхідний пакет всіляких довідок і висновків потрібно чимало часу і нервів, крім того з вами повинні бути всі ваші документи, а також всі документи, які мають хоч якесь відношення до вашого автомобіля. Від вас в будь-який момент можуть щось вимагати, тому краще взяти з собою всі документи.

 1. Оцініть збиток . Уважно огляньте авто і спробуйте оцінити суму збитків, можливо все не так складно і “гра не варта свічок …” Тобто, якщо є одне або два пошкодження, які можна виправити за невеликі гроші, то навряд чи варто збирати купу документів і витрачати на все це час.
 2. Уважно читаємо страховий поліс . А саме ту графу де позначено збиток, який зобов’язується компенсувати страхова. Читайте уважно, якщо нічого не зрозуміло зверніться за допомогою до компетентних людей.
 3. Дзвінок на гарячу лінію . Якщо перші два пункти підтвердилися, і ви все ще мають намір що-небудь пред’являти страховий, вам необхідно зателефонувати на гарячу лінію вашої страхової компанії і максимально детально повідомити черговому оператору про те, що сталося. Далі вам слід попросити завести справу і уточнити його реєстраційний номер.
 4. Дзвінок в поліцію . Далі слід оповістити поліцію і записатися на огляд пошкоджень. Після того як вас приймуть на огляд вам видадуть довідку, яку пізніше ви пред’явіть в страхову.
 5. Дзвінок в гідрометцентр . Замовте довідку про метеоумови (платна послуга).
 6. Візит в страхову . У страховій необхідно пред’явити максимально повний пакет документів, а також весь перелік довідок, які необхідні для того, щоб зрушити справу з мертвої точки.

Як прибрати вм’ятини після граду?

Якщо ви з тих чи інших причин не хочете розбиратися зі страховою, то швидше за все вас цікавить питання, як позбутися від вм’ятин якомога дешевше і бажано без шпаклівки і фарбування.

Рихтування без фарбування

Даний спосіб найбільш затребуваний, проте не завжди дозволяє добитися максимального результату. Перевага полягає в тому, що процес досить швидкий і незначними витратами, т. К. Не вимагає рихтувальних, а також малярськими робіт.

Принцип полягає в тому, що до пошкодженої поверхні за допомогою термоклею приклеюється спеціальний адаптер у вигляді грибка. Після того як клей охолоне до адаптера під’єднується спеціальний пристрій (мініліфтер), що представляє собою зворотний молоток.

Потім різкими ударними рухами в сторону від вм’ятини проводиться витягування пошкодженої ділянки. Дану роботу краще довірити фахівцям, однак якщо у вас “прямі руки” і невгамовним бажання своїми руками все виправити, ви можете спробувати виконає цю роботу.

Єдине у вас обов’язково повинен бути спеціальний інструмент.

Заміна пошкоджених деталей

Такий спосіб більш витратний і до того ж не завжди можливий якщо, наприклад, мова йде про дах. Однак в такому випадку ви отримаєте більш прийнятний результат, машина буде виглядати краще, ніж після шпаклівки і фарбування, та й при продажу автомобіля до вас не буде зайвих питань.

Крім того, існують ситуації, коли авто не нове і вм’ятини після граду – не єдині пошкодження тієї чи іншої деталі. У такому випадку заміна допоможе вирішити відразу кілька питань.

Також слід зазначити, що заміна деталі передбачає її фарбування, оскільки навряд чи ви знайдете таку ж деталь в тій же фарбі, тон в будь-якому випадку буде відрізнятися, і фарбування просто не уникнути.

Шпаклівка і фарбування

Цей варіант є радикальним, оскільки вимагає рихтувальних, а також малярськими робіт, а це часові та грошові витрати. Крім того, в разі продажу вашого автомобіля у вас можуть виникнути проблеми, тому що будь-який толщиномер покаже те, що деталь перефарбована.

У більшості випадків виправдання продавця ніхто не слухає, і покупець йде далі шукати більш “цілу” машину, підозрюючи, що ваша побувала в серйозному ДТП.

Щоб уникнути зайвих питань, перед тим як видалити вм’ятини після граду зробіть кілька фото, це буде непоганим підтвердженням ваших слів в разі продажу даного автомобіля.

На цьому у мене все, спасибі за увагу. Чекаю ваших варіантів вирішення даної проблеми, також буду радий вислухати вашу думку щодо варіантів описаних вище. Якщо вам уже доводилося стикатися з цією проблемою, не соромтеся пишіть про те як вам вдалося її вирішити, можливо саме ваш досвід допоможе комусь вирішити його проблему. Всім до побачення!

Що робити, якщо машину побило градом, за законами РФ?

Що робити, якщо машину побило градом? Що кажуть страховики?

Останнім часом все частіше людина стикається з різними аномальними явищами і некомфортними для життя погодними умовами. Клімат Землі стрімко змінюється, а разом з ним змінюються і взаємини людини і природи.

Надзвичайні ситуації, пов’язані з природою, можуть сильно нашкодити людині. Візьмемо, наприклад, град неординарного розміру. Великі градини можуть завдати значної шкоди автомобілістам. Адже коли з неба сиплються важкі, великі крижинки, машина може бути просто знівечена. В результаті чого з’являться відколи, вм’ятини, розбивається скло, інше.

Часто для того, щоб відновити автомобіль після впливу таких чинників, доводиться повністю міняти деякі деталі.

Будь-який ремонт автомобіля – непередбачені витрати. Тому у випадку з випаданням опадів у вигляді граду, у автомобілістів виникає питання, а чи буде страховик платити компенсацію в результаті такого пошкодження машини.

У нашому законодавстві цієї теми приділено мало уваги. Тому будьте готові до подолання певних труднощів. Важливо правильно і в потрібний термін виконати всі необхідні дії.

Дії, якщо автомобіль побило градом

Коли після граду ваша машина сильно пошкоджена, але ви знаєте, що страховик зазвичай допомагає в таких ситуаціях, то відразу ж телефонуйте на гарячу лінію і повідомте про що сталася неприємності.

Як тільки співробітник страхової компанії отримує відомості подібного роду, він повинен завести справу за конкретного випадку. Вам потрібно дізнатися номер вашої справи, так згодом вам не доведеться довго розбиратися з цією ситуацією при безпосередній зустрічі зі своїм страховиком.

Для підтвердження наявності у автомобіля пошкоджень, завданих випав градом, вам буде потрібно представити страхової компанії наступні папери:

 • Документ, отриманий в метеорологічному центрі. Дана довідка підтверджує зміна погодних умов в період, зазначений власником авто, як момент нанесення ушкоджень ТЗ. Як оформляється такий документ, співробітники центру прекрасно знають. Так як форма його стандартна, особливих складнощів в його складанні не буде. Отримати довідку можна безпосередньо в день звернення власника авто. Тільки слід зауважити, що за отримання даного документа доведеться заплатити встановлену суму. Оплата здійснюється в банку, по квитанції, виданої в центрі метеорологія. Далі квитанція також додається до всієї іншої документації. Якщо страхова компанія згодом прийме позитивне для вас рішення, вам відшкодують витрати, пов’язані з отриманням цієї довідки;
 • Номер вашого поліса страхування КАСКО;
 • Документи на автомобіль (копія ПТС, СТС);
 • Паспорт заявника;
 • Паспорт власника автомобіля (в разі, якщо власник машини і водій не одне і те ж особа);
 • Довіреність на ім’я водія.

Крім збору даного пакета документів, зверніться в правоохоронні органи з проханням про фіксування ушкоджень автомобіля.

Поліції ви також повинні подати підготовлені документи. У деяких випадках вам запропонують зібрати додаткову документацію.

Якщо пошкоджена машина, що належить будь-якої організації, вам буде потрібно представити довіреністю від підприємства на управління даним ТЗ.

Порада

Наявність ушкоджень, зазначених в справе з поліції, підтверджує і експертна комісія страховика. Крім підтвердження факту пошкодження ТЗ градом, експерт визначить розмір збитку.

Коли сталася така надзвичайна ситуація і ваша машина постраждала від граду, відразу уточніть, чи буде ваша страхова компанія відшкодовувати збиток подібного плану.

Для цього ознайомтеся зі своїм страховим полісом. Зазвичай КАСКО передбачає такі виплати, але тільки якщо даний пункт внесений до договору страхування.

Відсутність письмового підтвердження таких дій може помітно ускладнити вашу ситуацію.

Звертайте увагу на умови договору страхування ще до того, як ви його підписали. Якщо якісь моменти ви обговорили, але в письмовому вигляді це не закріплено, то, швидше за все, ви не зможете домогтися бажаної компенсації.

Але варто звернути вашу увагу на той факт, що страхова компанія і клієнт можуть по-різному трактувати поняття «пошкодження від стихійного лиха». Тому необхідна конкретизація умов договору, інакше компенсації вам не бачити.

Часто власники пошкоджених автомобілів намагаються довести свою правоту в суді. Але, як правило, такі справи тривають занадто довго, та й чекати позитивного результату годі й говорити.

При укладанні договору страхування вимагайте у страховика внести в договір окремим пунктом дана умова. Так ви можете бути впевнені, що в разі пошкодження машини градом, ви отримаєте належну за договором компенсацію.

Якщо ви не хочете коли-небудь відновлювати свій автомобіль після його пошкодження силами природи, обговорюйте цей момент зі своїм страховиком заздалегідь і підтверджуйте це письмово.

 • Документи, що подаються клієнтами в страхову компанію, в разі пошкодження машини в результаті стихійного лиха.
 • Коли ваша машина постраждала після падіння на неї дерева під час буревію або її побив сильний град, крім звичних документів, вам потрібна довідка з метеоцентру.
 • А в даній довідці співробітники метеорологічного центру підтверджують наявність тих чи інших погодних умов або стихійних лих в конкретному місці, в конкретний час.

Якщо довідка буде неточною чи неповною, то ваша страхова компанія навряд чи прийме її як доказ. Відповідно, страховку ви не отримаєте.

Випадок з життя

Автовласник припаркував свій автомобіль біля організації, в якій він працює. Після закінчення робочого часу, підійшовши до машини, він виявив, що на машині лежить повалений ліхтарний стовп.

Водій викликав співробітника поліції, який документально підтвердив даний факт. Документ був переданий в страхову компанію.

Страховик зажадав надання довідки з метеорологічного центру. Але отримана довідка не принесла бажаного результату. Автовласникові було відмовлено в зв’язку з тим, що метеорологічне явище, яке мало місце в момент падіння ліхтарного стовпа на авто, не може вважатися проявом стихійного лиха (так як це передбачає страхова компанія).

Зверніть увагу

У подібних випадках вирішити проблему може тільки суд. На жаль, розшифровка деяких термінів в гідрометеорологічну службу і в страховій компанії не збігається.

Чи отримаєте ви страховку?

Припустимо, що від сильних морозів на вашому автомобілі лопнула пластикова частина радіатора. І звичайно ж ви приймете рішення звернутися до страховика, так як на вашу думку, позамежні морози – стихійне лихо.

Але ваша страхова компанія не підтримає вашу думку, і не захоче виплачувати компенсацію. Може бути, в даному випадку вони, і праві.

Але іноді їх рішення вже не підлягає ніякій логіці, так як вони відмовляють клієнтам навіть в тій ситуації, коли абсолютно ясно, що ситуація, яка сталася в конкретному випадку абсолютно чітко підпадає під визначення стихійного лиха, такого як шторм, ураган, землетрус, зсув, паводок, удар блискавки, інше.

Звертайтеся до суду. Там зможуть набагато краще розібратися в правилах і умовах страхування даної компанії.

Спирайтеся на досвід інших автомобілістів.

Ваша машина, перебуваючи на відкритій стоянці, отримала пошкодження від граду. Страховик зажадав принести йому довідку з гідрометцентру. У довідці необхідно не тільки вказати факт випадання таких опадів в конкретному районі міста, але і розмір градин.

Але в метеорологічному центрі пояснили, що вони можуть видати довідку тільки з приводу опадів по всьому місту, а не по конкретному району.

В результаті, ваші митарства не принесуть позитивного результату, так як страхова компанія вважатиме довідку неповною.

Причина відмови страховиків. Думка клієнтів.

важливо

Розглянемо черговий приклад. Машина знаходиться на парковці. У цей час на вулиці розігралася гроза, і блискавка потрапить в автомобіль. Результат – вихід з ладу всієї електроніки. У момент попадання блискавки машина не пересувалася, хоча мотор працював.

Реакція страховиків на заяву – відмова у видачі компенсації. Аргументи – автомобіль не пересувався, блискавка не влучила конкретно в машину, а вдарила поруч. Висновок – даний випадок не є страховим.

Що робити, якщо автомобіль постраждав від стихійного лиха?

Що робити, якщо машину побило градом? Що кажуть страховики?

Виплата компенсацій відповідно до пункту «Стихійне лихо» також передбачає обов’язкове надання в СК різних підтверджують довідок.

Якщо на вашу машину впало дерево, повалене ураганом, або її побив сильний град завбільшки з куряче яйце, то крім звичайного пакета документів ви повинні будете дістати довідки з метеорологічної або гідрологічної служби, які б підтверджували, що в такому-то місці в такий-то час було зафіксовано конкретне погодне явище. Якщо комусь із клієнтів СК відмовлять у наданні подібної довідки або в довідці буде вказана розмите формулювання погодного явища, страхове відшкодування виплачено не буде.

Реальний приклад з нашої практики

Вийшовши з роботи, Страхувальник виявив, що на припарковану неподалік машину під поривами сильного вітру впав ліхтарний стовп. Викликаний дільничний оформив постанову, яке було передано в СК.

Там попросили також принести довідку зі служби з моніторингу навколишнього середовища та гідрометеорології.

Після надання відповідної довідки клієнт отримав відмову у здійсненні страхової виплати, оскільки «небезпечне метеорологічне явище», що мало місце згідно з довідкою, не може вважатися «стихійним лихом» в розумінні СК.

Такі протиріччя вдається вирішити в судовому порядку, хоча певні труднощі створює розбіжність термінів, які використовуються страховиками і працівниками гідрометеорологічної служби.

Як дізнатися, чи виплатять страхувальнику компенсацію?

У клієнта через сильні морози лопнула пластикова частина радіатора, і власник авто порахував, що має право на виплату, адже дуже низька температура взимку – це, з його точки зору, стихійне лихо.

Однак такої думки не дотримались представники СК, що відмовили власнику авто у виплаті страхового відшкодування.

Багато СК виносять рішення про необгрунтованість виплат навіть тоді, коли ситуація клієнта підходить під визначення одного із стихійних лих – шторму, удару блискавки, урагану, бурі, землетруси, граду, селю, обвалу, обвалу або паводка через відмінності в термінології.

Для позитивного вирішення спору в суді необхідно розібратися з правилами страхування самої СК, умовами договору страхування і тими документами, якими потрібно підтверджувати конкретну подію.

Реальна історія з життя наших клієнтів: вчіться на чужих помилках!

Машина Страхувальника перебувала на відкритій стоянці, що охороняється і була пошкоджена градом. У СК попросили надати довідку з Гідрометеоцентру, яка підтверджувала б проходження граду з того району міста, на території якого знаходиться стоянка, із зазначенням діаметра граду.

Як виявилося, в метеорологічній службі дають довідку про подію лише в цілому по місту, а не по його районам. СК в страховій виплаті клієнтові відмовила, мотивуючи це тим, що в наданих документах відсутні необхідні відомості.

За словами представників СК, це не дає їм можливості виплатити компенсацію.

Чому може бути відмовлено у виплаті: з уст очевидців

І знову приклад з практики. Під час сильної грози недалеко від припаркованого автомобіля Страхувальника вдарила блискавка, внаслідок чого вийшла з ладу вся електронна система управління. Машина в цей час не пересувалася, однак двигун працював.

Клієнт подав у СК повний пакет документів для отримання страхового відшкодування, включаючи довідку з гідрометеоцентру, однак у виплаті йому було відмовлено з цілого ряду причин – машина стояла, а не рухалася, блискавка вдарила поруч, але не потрапила в автомобіль, тому випадок визнали нестрахових.

Якщо машину побило градом що робити

Машину побило градом: як прибрати вм’ятини після граду і отримати компенсацію від страхової?

Уважно огляньте авто і спробуйте оцінити суму збитків, можливо все не так складно і «гра не варта свічок.» Тобто, якщо є одне або два пошкодження, які можна виправити за невеликі гроші, то навряд чи варто збирати купу документів і витрачати на все це время.Внімательно читаємо страховий поліс. А саме ту графу де позначено збиток, який зобов’язується компенсувати страхова.

Читайте уважно, якщо нічого не зрозуміло зверніться за допомогою до компетентних людям.Звонок на гарячу лінію.

Якщо перші два пункти підтвердилися, і ви все ще мають намір що-небудь пред’являти страховий, вам необхідно зателефонувати на гарячу лінію вашої страхової компанії і максимально детально повідомити черговому оператору про те, що сталося. Далі вам слід попросити завести справу і уточнити його реєстраційний номер.Звонок в поліцію. Далі слід оповістити поліцію і записатися на огляд пошкоджень.

Що робити, якщо машину побило градом

Бувають, що автовласники подають в таких випадках до суду. Практика показує, що тривають розгляди роками, а позитивний результат зовсім не гарантований. Тому, щоб не опинитися в подібній ситуації, просто пропишіть пошкодження від граду окремим пунктом.

У тих випадках, коли ушкодження мають велику площу, страхова компанія не відмовляється від виконання своїх обов’язків і відшкодування збитку, то необхідно зателефонувати за телефоном гарячої лінії компанії і повідомити про те, що трапилося. Важливо! На ваше усне звернення співробітники компанії повинні завести спеціальну справу з серійним номером. Обов’язково запитаєте цей номер і запишіть його.

Знання номера своєї справи допоможе в подальшому істотно заощадити час.

Для того, щоб документально підтвердити факт випадання граду, необхідно зібрати наступні документи та надати їх до відділення страхової компанії: Довідка з місцевого метеорологічного центру.

Chevrolet Niva Капсула життя> бортжурнал> Що робити якщо машину побило градом? (Повна страховка)

Доброго часу доби.

Сьогодні закінчив всю цю бюрократію страхову. Справа ця не проста а головне не цікаве. Вирішив поділитися що робити і в якій послідовності.

Раптом в нагоді … тьху тьху тьху … Борони Вас Бог хлопці від біди.

І так: Крок 1.Осматріваем збиток на авто. Телефонуйте на гарячу лінію страхової компанії.

Повідомляйте про случівшімся.Требуйте що б завели справу і запитайте номер.

ЦЕ ВАЖЛИВО допоможе в подальшому економити час.

Для виконання кроку 3 вам знадобитися: 3.1 Номер страхового поліса3.2 Документи на авто3.3 Документи заявітеля.Шаг 4. Після страхової дзвонимо до чергової частини поліції.

Вибачте панове але це чистої води Разводілово.шаг 6.Проводім огляд в поліції.

Порада

Отримуємо довідку. Список той же плюс довіреність на представлення інтересів юр. особи в поліції. (Якщо машина на фірмі) крок 7Едем в страховую.Проводіть остмотр.

Беремо з собою авто і всю паперову купу а ето7.1 поліс страховой7.2 все доки на машину (ПТС теж!) 7.3 Паспорт заявітеля7.4 Довідку з поліціі7.5 Довідку метеоцентра7.6 доверке на управління (якщо не власник заявник) 7.

7 доверке на уявлення інтрес компанії в страховий (якщо машина на юр особі) 7.8 Договори Лізингу (якщо машина в лізинг) крок 8Всі залежить від того що написано у Вас в полісі в рядку Збиток.

Ось так ось))) Легко і просто!)) Всім здоров’я!

Мирного і чистого неба! Нехай Всі хлопці у Вас буде ДОБРЕ!

Град пошкодив машину.

Що відшкодує страхова?

Пошкодження від стихії давно є спірним і часто не піддається розв’язанню питанням для водіїв, страховиків, метеорологів, поліціі.Ітак, на що можна сподіватися, якщо у вас договір ОСАГО? Ні на що. Збиток вам не возместят.Но бувають випадки, коли мова йде про масові пошкодженнях. Один з таких випадків – повінь у Кримську.

Нехай в протоколі співробітник зафіксує пошкодження вашого автомобіля. Сфотографуйте свою машину, особливо виділивши пошкоджені місця. Можете виконати і відеозапис.

Заручіться показаннями свідків, що такого-то числа в цьому районі був град. Чим більше буде свідчень, тим краще.

Повідомте про страховий випадок в страхову компанію термін, який встановлений правилами страхування.

У страховій компанії візьміть запит в Гідрометслужбу для отримання довідки. Довідку відвезіть в страхову компанію.В довідці з метеослужби повинні бути дані, що на дату шкоди були опади, град, стихійні явища, а також дата, час, місце (місто, район) випадання граду.

Ця довідка є платною. Якщо Гідрометцентр відмовляється видавати довідку, запитайте її письмовою заявою і настоюйте на отриманні письмової відмови.

Іноді страхова компанія відмовляється відшкодовувати збиток, мотивуючи це тим, що не можна однозначно визначити, від граду чи пошкоджений ваш автомобіль.

Тоді слід йти до незалежних експертів, щоб вони чітко визначили причину пошкодження автомобіля, а далі звертатися в суд.Но бувають випадки, коли страхова компанія все одно знаходить лазівку для несплати. Приклад: машина перебувала на відкритій стоянці, що охороняється, була пошкоджена градом.

Страхова компанія попросила представити довідку з метеоцентру, що град був саме в тому районі, де стояла машина. Але в метеоцентрі дають довідку тільки по всьому місту. Страхова відмовила у виплаті компенсації збитку, мотивуючи тим, що в наданих документах відсутні необхідні сведенія.Как захистити машину від граду, читайте

Chevrolet Lacetti 1.8 CDX> бортжурнал> Що робити водієві під час граду?

Як захистити авто від граду?

Дерева звичайно гасять енергію пролітає «снаряда», але під дією вітру вони можуть зламатися. І замість купи дрібних вм’ятин ви отримаєте ще й велику, можливо, з пошкодженням силових елементов.Сомнітельние конструкції з полікарбонату уникайте – НЕ поможет.Спасеніе авто від градаЕслі покинути зону граду немає можливості і притулок, не знайдено, то необхідно зупинитися.

Огляд машин постраждалих показує, що автомобіль в русі отримує більш сильні пошкодження. Фізику пам’ятаємо про швидкості і імпульси.Напомінаем, приступаючи до порятунку – забезпечте себе. Якщо в машині головного убору немає, то робимо його самі з чохла підголівника крісел і проклавши його чимось повітряним (м’яті газети, пакети та ін.).

Краще виглядати нерозумно, ніж мертво.В критичної ситуації, подібної до цієї, складно міркувати. Якщо Вам на голову надіти каструлю і почати по ній стукати, то ви і 2 + 2 цієї статті не складете.

У машині під градом відчуття ті ж.

Chevrolet Niva Капсула життя> Logbook> Що робити якщо машину побило градом? (Повна страховка)

Доброго часу доби.

Сьогодні закінчив всю цю бюрократію страхову.

Варіанти які там можуть бить.2.1 Франшиза (не виплачують збиток до певної суми) 2.2 Ремонт здійснюється на сто страховщіков2.3 Компенсація ремонту «вашим» сто2.4 ДеньгіШаг 3.Якщо шкоди великий і страхова виконує умови які вас влаштовують. Телефонуйте на гарячу лінію страхової компанії. Повідомляйте про случівшімся.Требуйте що б завели справу і запитайте номер.

ЦЕ ВАЖЛИВО допоможе в подальшому економити час.

Для виконання кроку 3 вам знадобитися: 3.1 Номер страхового поліса3.2 Документи на авто3.3 Документи заявітеля.Шаг 4. Після страхової дзвонимо до чергової частини поліції.

Записуємось на огляд пошкоджень. Для підготовки довідки в страховую.Для виконання кроку 4 вам знадобитися: 4.1 Номер страхового поліса4.2 Документи на авто4.3 Документи заявітеля.4.4 Довіреність на управленіеШаг 5.Звонім в метеоцентри.

Беремо довідку про метеоумови.

Зверніть увагу

Вона ПЛАТНА! З кожної машини з мене взяли 2200! Вибачте панове але це чистої води Разводілово.шаг 6.Проводім огляд в поліції. Отримуємо довідку. Список той же плюс довіреність на представлення інтересів юр.

особи в поліції. (Якщо машина на фірмі) крок 7Едем в страховую.Проводіть остмотр.

Беремо з собою авто і всю паперову купу а ето7.1 поліс страховой7.2 все доки на машину (ПТС теж!) 7.3 Паспорт заявітеля7.4 Довідку з поліціі7.5 Довідку метеоцентра7.6 доверке на управління (якщо не власник заявник) 7.

7 доверке на уявлення інтрес компанії в страховий (якщо машина на юр особі) 7.8 Договори Лізингу (якщо машина в лізинг) крок 8Всі залежить від того що написано у Вас в полісі в рядку Збиток.

Ось так ось))) Легко і просто!)) Всім здоров’я! Мирного і чистого неба! Нехай Всі хлопці у Вас буде ДОБРЕ!

Що робити, якщо машину побило градом? Що кажуть страховики?

У стандартних договорах вказується просто страховка від стихійних лих. Але, таке формулювання може трактуватися по-різному.

Насамперед, слід зателефонувати на гарячу лінію вашої страхової компанії, і повідомити про подію. Навіть при усному зверненні страховики повинні зафіксувати факт звернення, і відкрити справу.

Обов’язково уточніть номер заведеного справи.

Це може надалі істотно полегшити вам задачу.Следующім

Що робити, якщо машину побило градом

Всі варіанти страхових випадків, обговорені сторонами, обов’язково повинні бути відображені в письмовій формі, в іншому випадку страховик не виплатить компенсації, навіть якщо випадок стався в день підписання паперів.

У страховому договорі в переліку страхових випадків обов’язково потрібно вказати пошкодження, отримані в результаті стихійних лих. Однак довіряти загальним словами, зазначеним в договорі, також не варто.

Наприклад, якщо в документі зазначено, що власник може отримати страхове відшкодування на ремонт пошкоджень, отриманих в результаті стихійних лих, град може і не входити в їх перелік. Довести в цьому випадку свою правоту практично неможливо: у страховиків є свої класифікатори, за якими вони керуються, приймаючи рішення про виплату або про відмову у виплаті відшкодування.

Багато автовласників, отримавши такий необгрунтований, на перший погляд, відмова, відправляються в суд.

egor898> Блог> Ремонт градових автомобілів без фарбування

 • Всім привіт.
 • Настало літо УРА нарешті то.
 • Але літо автомобілістом може піднести дуже неприємний сюрприз у вигляді така природного явище як град.
 • Зараз з’явилися надувні чохли захищають ваш авто від цієї напасті, але кожен раз зачіхлять її не будеш.

Можна накрити ковдрою товстим або матрацом надувним якщо не здує.

Також можна килимки з салону і багажника покласти, але тоді доведеться випробувати удари льоду на собі, а це дуже боляче уявіть що випробував людина на одному з фото.

Якщо рятувальних засобів на весь авто не вистачає, то в першу чергу укрити дах і багажник, вони найвитратніші в плані ремонту і стійки даху.

Раз вже так сталося що машина вже пом’ята що з цим робити? Видалення вм’ятин без фарбування-це єдиний метод ремонту (якщо немає критичних розтягувань металу) при якому можливо видалити вм’ятини без сліду і назавжди на всіх елементах кузова, т до при ремонті з фарбуванням їх доведеться шпаклювати, т до рихтувати їх ні хто не буде (а цей матеріал має властивість з часом давати усадку) або міняти деталь, а це дуууже дорого і довго якщо це наприклад дах.

важливо

При нашому способі ремонту ВСЕ деталі і панелі залишаться в рідній заводській фарбі і при продажу питань про кузовному ремонті не виникне т до знайти сліди ремонту буде не просто, якщо майстер проявить терпіння і все дочиста.

Кілька років тому в продажу для майстрів PDR з’явився індукційний прилад дозволяє видаляти дрібні пологі вм’ятини і підчищати сліди ремонту, сам з недавніх пір став такий використовувати, але в невмілих руках він тільки зашкодить тк можна просто спалити фарбу, враховуйте це при виборі майстра.

Також в моєму арсеналі є прилад дозволяє ремонтувати вм’ятини і з розтягуваннями металу.

Ремонт займає як правило 1-3 дні буває і більше, але це коли ваще фарш.

Але град буває різний якщо невеликий упереміш із середнім і не частий, то такий видаляється майже повністю дуже з хорошим кінцевим результатом, а буває великий або дуже частий, він після себе залишає глибокі потягнуті вм’ятини. Як правило біля або під підсилювачами і розподілити метал в деяких випадках не вдається, що тягне за собою заміну або ремонт з фарбуванням.

Ремонт проводиться як правило гачком якщо є доступ, якщо його немає то клейовий. Самий ЗАЛІЗНИЙ аргумент – ціна ремонту буде мінімум в половину дешевше ніж забарвлення.

Перш ніж віддавати машину в ремонт переконайтеся в компетентності майстра і насторожитеся якщо ціна на ремонт явно занижена, а найкраще їдьте туди де хтось з ваших знайомих вже що то ремонтував і може дати рекомендацію.

Град страховий випадок каско

Що робити, якщо машину побило градом

Аномальні погодні та кліматичні явища на всій території нашої неосяжної країни стають все більш частими. Не рідкісні випадки, коли відбуваються і стихійні лиха, в яких може постраждати особисте майно і нерухомість.

Головне, що необхідно уточнити і чітко знати в ситуаціях, коли машина постраждала в результаті стихійного лиха, тобто граду, вона може бути відновлена ​​за рахунок страхових компаній тільки в тому випадку, якщо в самій страховці був відзначений і детально обговорений дані пункт.

Чи покриває страхування КАСКО збиток від граду?

Навіть якщо машину побило градом, то можна отримати страхову виплату. Страхова компанія відшкодує збиток, заподіяний машині в результаті погодних явищ, якщо це прописано в умовах договору КАСКО.

Град – це вид зливових опадів і є частинками льоду кулястої або неправильної форми (градин) розміром від міліметра до декількох сантиметрів.

Зустрічаються градини розміром 130 мм і масою близько 1 кг. Градини складаються з ряду шарів прозорого льоду товщиною не менше 1 мм, що чергуються з напівпрозорими шарами.

© 2008-2019 Форіншурер: КАСКО в Україні – спеціалізований B2C-проект журналу №1 про страхування в Україні forinsurer.com, розрахований на споживачів страхових послуг, головне завдання якого допомогти у виборі надійної страхової компанії.

Рекомендуємо прочитати: Довідка про реабілітацію

Що робити, якщо машину побило градом? Що кажуть страховики?

Що робити, якщо машину побило градом при наявності тільки стандартної страховки цивільної відповідальності.

В такому випадку, вам доведеться відновлювати автомобіль самостійно. Справа в тому, що ОСАГО страхує машину, тільки від ДТП, в яких беруть участь інші транспортні засоби.

Порада

Град, це атмосферне явище, і він абсолютно не потрапляє під визначення транспортного засобу.

Багато автолюбителів вважають, що договір добровільного страхування гарантує повний захист від будь-яких ситуацій і пошкоджень автомобіля.

Якщо град побив машину, чи відшкодує страхова збиток по КАСКО?

Згідно із законом страхові компанії повинні відшкодовувати збитки по КАСКО, якщо машину побило градом, природно якщо в страховому договорі прописаний пункт про погодні умови.

Крім граду, це може бути зливовий дощ, ураган, смерч.

Буде зовсім не зайвим запустити довідкою від метеорологічної служби про погодний явище в цей день. До страхової компанії слід звернутися не пізніше 3-х днів після події.

Договір КАСКО буває повний і частковий. Частковий, як правило, не включає в себе відшкодування збитків від стихійних лих (сюди ж відноситься і пошкодження від граду). Якщо в повному договорі КАСКО у вас прописаний пункт про стихійні лиха, то слід пройти наступну процедуру.

Викликайте співробітника ОВС і оформляйте документи.

Нехай в протоколі співробітник зафіксує пошкодження вашого автомобіля.

Автовласники, що потрапили під град, пішли за страховками

У набагато більш вигідному положенні ті автолюбителі у яких є договір каско. «Стандартний договір добровільного автострахування (каско) включає відшкодування збитку від стихійних лих і падіння сторонніх предметів на застрахований транспортний засіб.

Тому, якщо потерпілі автомобілі були застраховані, і шкода заподіяна саме внаслідок цього ризику, то власники можуть звернутися в страхову компанію за виплатою », – пояснює перший заступник директора Філії компанії« Росгосстрах »в Новосибірській області Іван Крупянко.

Спецпропозиція на хімічну продукцію від ТОВ ПТК Хімкомпонент

Я ось теж про град чула.

Зараз розважала малечу своїми «роботами» – натягала над машиною тент з брезенту, прив’язувала його мотузками до дерев.

Хотіла в підземну парковку заїхати, а там все більш розумними і прозірливими вже зайнято! Є така послуга в автосервісах виправляють вм’ятини без пошкодження лакофарбового покриття, спеціальними присосками, варто це недешево, але получається ідеально, на твоє розсуд, страховка тобі не допоможе в будь-якому випадку це не страховий випадок Позаторік сталася схожа історія.

Якщо на вашу машину впало дерево, повалене ураганом, або її побив сильний град завбільшки з куряче яйце, то крім звичайного пакета документів ви повинні будете дістати довідки з метеорологічної або гідрологічної служби, які б підтверджували, що в такому-то місці в такий-то час було зафіксовано конкретне погодне явище.

Якщо комусь із клієнтів СК відмовлять у наданні подібної довідки або в довідці буде вказана розмите формулювання погодного явища, страхове відшкодування виплачено не буде.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You May Also Like

Діагностика гбо 4 покоління своїми руками. Коли немає сенсу платити сто

Цены на бензин постоянно растут и облагаются новыми акцизами. Но без автомобиля…

Який краще gps-маяк для авто? Огляд моделей і погляд з боку

Защита своего транспортного средства – одна из основных задач автовладельца. При этом…

Що означає знак ш на машині? Просто про просте

https://www.znak.com/2017-04-07/znak_shipy_i_novye_pravila_dorozhnogo_dvizheniya_chto_nuzhno_znat 2017.04.07 Яромир Романов / Znak.com З 4 квітня в Росії діють…

Як зареєструвати саморобний причіп? В Україні.

Реєстрація саморобних транспортних засобів Саморобні ПРИЦЕПИ Отже, з якоїсь незрозумілої причини Ви…

Позначення на приладовій панелі автомобіля. Що означають значки?

У міру розвитку автомобільної промисловості кількість індикаторів на приладовій панелі стрімко збільшувалася.…

Як правильно паркуватися між машинами? Розписуємо в деталях

Як паркуватися переднім ходом між автомобілями Ось і настав щасливий день –…

Що робити, якщо потіє фара – причини і способи усунення проблеми

Утворення конденсату всередині фар досить поширена проблема, з якою стикаються власники автомобілів.…

Що робити, якщо тече люк в машині? Список корисних порад

Вічна проблема – підтікання люка! Люк, не рідний, чи не механічний /…

Що робити, якщо тече рульова рейка? Терміново усуваємо

На СТО, що спеціалізуються на ремонті вузлів рульового управління, власників автомобілів змушують…

Що робити, якщо машину заблокували і перекрили у дворі? Все вирішується

Що робити, якщо у дворі заблокували машину, куди звертатися? Багато автомобілістів стикаються…