Що робити, якщо у дворі заблокували машину, куди звертатися?

Багато автомобілістів стикаються з неприємною ситуацією, коли їх машину блокують інші автомобілі на парковці або стоянці біля будинку. Тому виникає питання, що робити, якщо у дворі заблокували машину.

Для цього можна звернутися до співробітників поліції або дочекатися власника іншого автомобіля. Якщо така ситуація виникає регулярно, то це зазвичай пов’язане з будь-якими розбіжностями між сусідами, які не можуть поділити одне паркувальне місце.

Вирішити таку проблему можна мирним способом або шляхом звернення до співробітників поліції.

Чи можна пересувати авто?

Якщо інші люди заблокували машину у дворі своїми автомобілями, то власник відгородженого авто відразу замислюється про можливість самостійного пересування транспортного засобу. Але насправді такі дії є незаконними, так як переставляти чуже майно заборонено згідно із законом.

Тому при таких умовах найкраще звернутися до співробітників ДАІ і викликати евакуатор або скористатися іншими способами, що дозволяють впливати на власника машини.

Наслідки незаконних дій

Пересування авто без повідомлення власника може стати підставою для притягнення порушника до відповідальності. Під час виконання даного процесу він може завдати будь-які серйозні пошкодження чужого майна, тому йому доведеться виплачувати компенсацію, розмір якої вважається значним.

Власник пошкодженого авто зовсім може зажадати перерахування моральної компенсації, яка має істотним розміром.

Що робити, якщо машину заблокували і перекрили у дворі? все можна вирішити

Що робити, якщо у дворі заблокували машину?

Така ситуація вважається неприємною для будь-якого автовласника. Особливо це актуально, якщо людина поспішає на роботу або в інше місце за строковими питань. Але в будь-якому випадку діяти треба тільки в рамках вимог законодавства. Якщо вашу машину заблокували у дворі, то виконуються наступні дії:

 • якщо у автовласника немає будь-яких невідкладних справ, то бажано дочекатися власника автомобіля, який заблокував виїзд, щоб особисто поспілкуватися щодо такої поведінки, так як нерідко саме мирне спілкування призводить до того, що в майбутньому не виникне аналогічних ситуацій;
 • спілкуватися з іншою людиною потрібно спокійно і впевнено, щоб не виникло конфліктної ситуації;
 • якщо ж між двома людьми вже були раніше сварки, то виникли розбіжності доведеться вирішувати тільки з залученням представників правоохоронних органів;
 • в цьому випадку потрібно відразу зателефонувати до відділення поліції, щоб попросити співробітників автоінспекції вирішити проблему;
 • саме представники поліції повинні вирішувати всі питання, пов’язані з блокуванням автомобілів;
 • спочатку співробітники автоінспекції на підставі реєстраційних номерів машини зможуть виявити телефон порушника;
 • після цього вони здійснять дзвінок і попросять громадянина переставити свій автомобіль;
 • додатково порушник буде притягнутий до відповідальності, тому йому доведеться сплатити штраф.
 • якщо відмовиться громадянин самостійно переставляти авто, то буде викликано евакуатор, який доставить транспорт на штрафмайданчик.

Саме від правильності дій людини, що є власником заблокованого авто, залежить оперативність і законність вирішення виниклої проблеми. Якщо твою машину заблокували, не слід сваритися з власником іншого авто або зовсім наносити майну будь-які пошкодження. Це не тільки не вирішить проблему, а й призведе до залучення громадянина до відповідальності.

Що робити, якщо машину заблокували і перекрили у дворі? все можна вирішити

Мирне вирішення питання

Що робити, якщо у дворі заблокували машину? Для цього спочатку рекомендується спробувати вирішити проблему мирним способом. Доцільно виконати наступні дії:

 • якщо власник заблокованого авто знає власника іншого ТЗ, то можна спробувати прийти до нього додому, щоб попросити прибрати машину;
 • можна вдарити ногою по колесу, щоб спрацювала сигналізація, що володіє зворотним зв’язком, тому власник машини швидко прийде на стоянку і прибере своє авто;
 • якщо автовласник не поспішає, то він може просто написати на листку паперу текст з проханням залишити номер телефону для зв’язку в майбутньому, після чого даний лист закріплюється двірниками під склом чужого авто.

Найбільш часто саме звичайна розмова з порушником дає найкращий результат. Якщо люди спокійно домовляться про подальше розташуванні своїх автомобілів, то це дозволить в майбутньому уникнути різних конфліктів і розбіжностей.

Що робити, якщо машину заблокували і перекрили у дворі? все можна вирішити

Звернення до співробітників поліції

Куди дзвонити, якщо заблокували машину у дворі, а також відсутня можливість зв’язатися з власником? При таких умовах єдиним рішенням виступає звернення до співробітників поліції. Якщо громадянин самостійно пересуне авто, що заважає йому виїхати з двору, то це буде серйозним правопорушенням, за яке він може залучатися до відповідальності.

Звертатися слід до співробітників ДАІ. Працівники автоінспекції приїдуть на місце, після чого складуть протокол щодо порушника. Додатково вони спробують додзвонитися йому на підставі відомостей, наявних в базі даних поліції. Якщо вони не зможуть зв’язатися з власником авто, то ними буде викликано евакуатор, який доставить автомобіль на штрафмайданчик.

Що робити, якщо машину заблокували і перекрили у дворі? все можна вирішити

Що робити, якщо перекривається виїзд з двору?

Іноді зустрічаються ситуації, коли одна машина повністю перекриває виїзд з двору. У цьому випадку громадяни, що володіють власними автомобілями, не можуть скористатися своїм майном для відвідування роботи або інших місць.

Що робити, якщо у дворі заблокували машину? Громадяни не повинні вдаватися до будь-яких незаконних методів. Не слід самостійно пересувати заважає автомобіль або зовсім наносити йому будь-які пошкодження навіть в ситуації, якщо люди поспішають на важливу зустріч. При таких умовах діє таким чином:

 • зазвичай завжди знаходяться люди, які знають, кому належить цей транспортний засіб, тому можна буде звернутися до власника з проханням переставити своє авто;
 • якщо власник машини відсутня або просто не бажає змінювати місце розташування своєї машини, то доведеться дочекатися, коли він добровільно звільнить проїзд, а також можна звернутися за допомогою до автоінспекторів;
 • якщо який-небудь мешканець будинку спробує скористатися своєю машиною в якості тарана, то їм буде завдано серйозної шкоди чужому майну, тому йому доведеться виплачувати компенсацію, а також сплачувати штраф.

Від правильності дій громадян залежить оперативність вирішення виниклої проблеми.

Колективне звернення в поліцію

Оптимальним вирішенням такої проблеми виступає звернення до співробітників поліції.

Куди дзвонити, якщо заблокували машини у дворі? Для цього бажано, щоб якомога більше постраждалих звернулися до співробітників ДАІ. В цьому випадку можна очікувати оперативного прибуття наряду.

Якщо навіть автоінспектор не зможе мирним способом змусити автовласника переставити своє авто, то на місце буде викликано евакуатор.

Для порушника така ситуація буде неприємною, так як йому доведеться не тільки сплатити штраф за виявлене порушення, а й оплатити послуги евакуатора. Додатково він буде змушений оплатити штрафмайданчик.

Що робити, якщо машину заблокували і перекрили у дворі? все можна вирішити

Що робити на парковці?

У дворі часто між сусідами виникають розбіжності щодо того, хто буде ставити свою машину на ту чи іншу паркувальне місце. Це нерідко призводить до того, що сусіди блокують машини один одного.

Це стає підставою для гучних скандалів і безперервних розбіжностей. Тому автовласники часто стикаються з тим, що у дворі заблокували машину.

Що робити в Москві в такій ситуації? Мешканці будь-якого регіону повинні виконувати правильні дії:

 • спочатку бажано спробувати знайти номер телефону власника машини, яка заважає проїзду;
 • іноді власники автомобілів залишають свої контактні дані на листках, які закріплюються під склом і придавлюються двірниками, тому можна відразу додзвонитися до цієї людини, щоб попросити його прибрати машину;
 • велика ймовірність, що власник заважає авто знаходиться поблизу, тому можна просто посигналити на своїй машині;
 • крайнім заходом є виклик співробітників ДАІ, які привернуть порушника до відповідальності, а також викличуть евакуатор.

Тому якщо заблокували машину, то можна виконати кілька різних дій, основною метою яких виступає пошук власника іншого автомобіля. Якщо ж між особами вже є напружені відносини, тому будь-яке спілкування призводить до чергового конфлікту, то вирішувати всі розбіжності треба виключно при залученні співробітників поліції.

Якщо зовсім домовитися з сусідами, то можна ефективно використовувати обмежений простір на парковці, так як люди будуть легко переставляти свої автомобілі при відповідних телефонних дзвінках від сусідів.

Що робити, якщо машину заблокували і перекрили у дворі? все можна вирішити

Особливості евакуації авто

Якщо автоінспектор не може додзвонитися до власника автомобіля, який заважає проїзду інших машин, то він може прийняти рішення про евакуацію даного авто на штрафмайданчик. Для цього їм викликається відповідний транспорт. Всі витрати, пов’язані з евакуацією та зберіганням машини на стоянці, покриваються безпосереднім власником майна.

Вартість евакуації дорівнює приблизно 5 тис. Руб. Витрати на штрафмайданчик повністю залежать від того, протягом якого періоду часу авто знаходилося на цій платній майданчику.

Що робити, якщо машину заблокували і перекрили у дворі? все можна вирішити

Наслідки для порушника

Якщо людина дійсно припаркував своє авто з явними порушеннями ПДР, тому перекрив виїзд іншим машинам, то йому доведеться зіткнутися з негативними наслідками. Вони представлені в наступних видах:

 • сплата штрафу від 2 до 3 тис. руб .;
 • оплата послуг евакуатора;
 • оплата вартості штрафстоянка, яка залежить від того, скільки часу машина перебувала на ній.

Тому кожен автовласник повинен відповідально підходити до використання свого транспортного засобу. У цьому випадку він може не тільки уникнути штрафів та інших фінансових витрат, але і конфліктів з іншими особами, які не змогли скористатися своїми автомобілями.

висновок

Кожна людина повинна знати про те, що робити, якщо заблокували машину у дворі. Куди звертатися в такій ситуації? Для цього доцільно спочатку спробувати знайти власника ТЗ самостійно, а якщо це неможливо, то краще викликати співробітників ГИБДД.

Найбільш часто у інспекторів ДАІ є відомості про кожного власника машини. Але якщо порушник не бере трубку або відмовляється переставляти авто, то ТЗ евакуюється на штрафмайданчик, а також виписується протокол про правопорушення.

Правила паркування по відношенню до інших учасників дорожнього руху

Сучасні населені пункти «під зав’язку» заповнені автомобільним транспортом, який займає максимум вільного простору. Це призводить до хронічного дефіциту паркувальних місць, як на міських вулицях, так і у дворах. Така ситуація нерідко провокує порушення правил. Часто можна побачити кинуті авто на тротуарах, пішохідних переходах, трамвайних коліях.

Через неуважність водії перекривають виїзд іншим учасникам дорожнього руху. Особливо часто підпирають авто на стоянках біля житлових будинків.

Зверніть увагу

Тому автовласникам слід чітко уявляти, що робити, якщо у дворі авто випадково або навмисно заблокувала інша машина.

Щоб швидко і ефективно вирішувати такі проблеми, уникнувши моральних і матеріальних втрат, потрібно дотримуватися чіткого алгоритму дій, дотримуючись норм закону.

Стоянкою вважається безпечне місце, на якому можна надовго залишати автомобіль. Дорожні знаки, хороше покриття, розмітка є її ознаками.

На проїжджій частині з інтенсивним транспортним потоком, на спеціальній стоянці або у дворі будинку залишати авто потрібно так, щоб нікому не заважати.

Що робити, якщо машину заблокували і перекрили у дворі? все можна вирішити

Парковка, що блокує інших учасників на вулицях міста, заборонена в наступних місцях:

 • ближче, ніж за 5 метрів від пішохідних переходів;
 • поблизу небезпечних закритих поворотів з видимістю менше 100 метрів;
 • на залізничних переїздах, мостах, вузьких дорогах, всередині тунелів;
 • на трамвайних коліях;
 • на тих дорогах, де суцільна роздільна смуга розташована ближче 3 метрів від узбіччя;
 • ближче 5 метрів від перехресть із суцільною розділювальною смугою;
 • ближче 15 метрів від зупинок громадського транспорту;
 • в місцях, де створюються перешкоди для в’їзду або виїзду машин, руху пішоходів;
 • на ділянках, де автомобіль буде закривати світлофор.

У подібних випадках поліція може евакуювати транспортний засіб на штрафний майданчик відповідно до статті 27.13 КоАП РФ.

Що робити якщо машину заблокувала інша машина у дворі житлового будинку

Нерідко виникають ситуації, коли залишений біля будинку автомобіль блокується іншим транспортним засобом так, що у нього немає можливості виїхати. У таких випадках важливо зберігати емоційний спокій. Спочатку рекомендується постаратися знайти власника машини або просто почекати.

Що робити, якщо машину заблокували і перекрили у дворі? все можна вирішитиПравила паркування авто у дворі

Цілком ймовірно, що він відлучився ненадовго. Крім того, перевірити лобове скло, під яким може перебувати аркуш паперу з залишеним номером телефону. Якщо водія знайти не вдалося, то можна вживати інших заходів.

Що можна зробити

Найчастіше сучасні автомобілі оснащуються спеціальною сигналізацією. Про її наявність можна дізнатися, уважно оглянувши лобове скло. У правому нижньому кутку повинна бути відповідна наклейка з написом «Knock twice», картинка долоні або лапки.

Що робити, якщо машину заблокували і перекрили у дворі? все можна вирішитиПісля несильного удару і надходження сигналу на брелок господаря він з’явиться біля свого авто.

Крім того, в результаті ретельного огляду салону через скло можна виявити паперу, що містять номер телефону. Також можна вдарити ногою по гумової частини колеса, запустивши сигналізацію.

Якщо такі дії з якихось причин є недоступними, то можна спробувати сигналити протягом тривалого часу. Ще одним способом вирішення проблеми є опитування сусідів.

Результатом може стати з’ясування адреси власника авто.

Читайте також

Що робити, якщо машину заблокували і перекрили у дворі? все можна вирішити

ДТП з відкритими дверима машини – що потрібно знати
Ні для кого не секрет, що, перебуваючи за кермом автомобіля, потрібно бути максимально сконцентрованим і уважним ….

При відсутності будь-якого результату рекомендується звернутися в поліцію. Для цього потрібно використовувати номер 02 або 112. У такому випадку повідомлення про заблокованому виїзді перенаправляється в районне ОВС. Після цього з потерпілим водієм зв’язується місцевий оператор або на місце події прибуває наряд.

У такому випадку за допомогою поліцейської бази даних встановлюються контакти господаря блокує машини. Співробітники зв’язуються з ним безпосередньо і просять вирішити проблему. Все це відбувається відповідно до закону. Якщо такий порядок дій з якихось причин неможливо забезпечити за допомогою ОВС, то слід звернутися в ГИБДД.

Порада! При цьому важливо підкреслити, що головне – зв’язатися з водієм для якнайшвидшого вирішення проблеми. Такий спосіб є досить ефективним, оскільки прямий дзвінок з поліції добре переконує порушника.

Якщо вирішити ситуацію мирним шляхом не виходить, то інспектори ДІБДР на місці заповнюють необхідну документацію, викликають евакуатор і порушив правила стоянки автомобіль відправляється на штрафний майданчик. При такому розвитку подій винний повинен буде оплатити послуги евакуатора і вартість утримання авто на штрафмайданчику. Слід зазначити, що на практиці з дворів житлових будинків машини забирають рідко.

На тлі емоційного збудження нерідко водії заблокованих машин намагаються вирішити проблему своїми силами, відсунувши перешкоду. Такі необдумані дії можуть привести до непередбачуваних наслідків.

Що робити, якщо машину заблокували і перекрили у дворі? все можна вирішитиПри силовому переміщенні автомобіля існує ймовірність пошкодження коробки передач.

Також внаслідок застосування фізичних зусиль емаль кузова можна подряпати. Крім цього, переміщення транспортного засобу без повідомлення господаря може бути розцінено як спроба викрадення. Кожен з таких варіантів може стати приводом для подання позовної заяви до суду. При доказі провини доведеться понести відчутні матеріальні витрати.

Крім того, не можна самостійно викликати евакуатор, оскільки мова йде про чужому автомобілі. Таким чином, вирішувати дану проблему завжди краще спокійно, спираючись виключно на законні способи.

Читайте також

Що робити, якщо машину заблокували і перекрили у дворі? все можна вирішити

Який штраф за парковку на тротуарі у дворі житлового будинку
Звична картина – у дворі багатоповерхівки стоять припарковані автомобілі щільним рядом. Мало хто замислюється, що …

Чим загрожує порушникові блокування іншої машини

Блокуючи вільний виїзд якого-небудь автомобілю, водій свідомо чи несвідомо порушує правила стоянки за статтею 12.19 КоАП. До нього можуть бути застосовані заходи адміністративного впливу у вигляді штрафу. При цьому його величина залежить від регіону країни. Наприклад, в Москві або Санкт-Петербурзі вона становить 3000 рублів, а в інших регіонах – 2000.

На замітку! Якщо порушник сплатить штраф протягом двадцяти днів, то отримає знижку 50%.

Крім того, автомобіль може забрати евакуатор і доставити його на штрафний майданчик.

Слід враховувати, що біля житлового будинку ГИБДД не може згідно із законом використовувати евакуатор, тому при такому порушенні важлива присутність самого порушника.

З іншого боку, адміністративний протокол все одно буде складений, але сума штрафу в порівнянні з міськими вулицями буде помітно нижче. Її величина становить 500 рублів.

Бувають випадки, коли співробітники поліції ігнорують звернення постраждалих від неправильного паркування. При таких ситуаціях власники заблокованих авто можуть вдаватися до незаконних методів. Якщо подібні ситуації відбуваються на постійній основі, то машині власника-порушника можуть спустити шини, намазати їх валеріаною, пошкодити лакофарбове покриття.

Читайте також

Що робити, якщо машину заблокували і перекрили у дворі? все можна вирішити

Що робити, якщо на вас летить «зустрічна» – як уникнути аварії
На дорогах, призначених для швидкісного руху, часто відбуваються ДТП. Винуватцями аварій в більшості випадків …

поширені питання

Сусід заблокував машину, намагаючись виїхати, я її подряпав. Хто винен?

В такому випадку ця подія розцінюється як наїзд на транспортний засіб. Скоріш за все, що виїжджає водія визнають винуватцем ДТП, який не повинен залишати місце аварії.

Чи можна викликати поліцію, якщо машина блокує пішохідну доріжку?

За дотриманням правил паркування повинні стежити співробітники ГИБДД. Якщо зателефонувати в цю організацію, то на місце повинен прибути наряд, знайти потрібну машину, сфотографувати її і оформити протокол порушення. При цьому заявнику необов’язково бути присутнім.

Чи можуть забрати права за порушення правил парковки?

За подібні порушення позбавлення водійського посвідчення не передбачено. Можлива евакуація авто порушника і адміністративний штраф.

важливо

Блокування авто на стоянці – явище часте. Головне при таких ситуаціях – не впадати в паніку і не робити імпульсивні необдумані дії. Ні в якому разі не варто намагатися пересунути перешкоду. Якщо не виходить зв’язатися з господарем машини, то краще звернутися за допомогою в ГИБДД. Дуже часто такі дії є найефективнішим способом вирішення проблеми.

 

Що робити, якщо ваш автомобіль виявився заблокованим

Нерідко виникає ситуація, коли, в зв’язку з нестачею вільного простору або в зв’язку з невихованістю інших автолюбителів, автомобіль виявляється замкнений у дворі або автостоянці.

Багато хто не знає, що робити в ситуації, що створилася і як звільнити свій транспортний засіб.

У пропонованому матеріалі розглядається, що слід робити, якщо підперли машину, способи виходу з такого становища.

Що робити, якщо машину заблокували і перекрили у дворі? все можна вирішити

Чи можна самостійно пересувати заблокував вас автомобіль

У більшості автолюбителів виникає бажання прибрати перешкоду самостійно. Але не всі знають, чи можна викликати евакуатор, якщо машину заблокували, або прибрати чужу автомашину іншим способом.

Головне, що варто запам’ятати, – не потрібно нервувати і робити необдумані вчинки. За коментарями компетентних представників ГИБДД, не варто намагатися посунути заважає транспортний засіб своїми силами без повідомлення власника. Виклик для цієї мети евакуатора не відноситься до правомірних вчинків, якщо мова йде про чужому автомобілі.

А якщо в процесі переміщення чужої транспорт буде подряпаний або нанесені інші пошкодження, власник має право звернутися до судових інстанцій для відшкодування збитку, попередньо зафіксувавши дефекти і провівши підтверджує експертизу. У разі доказів провини доведеться відшкодувати збиток, що обійдеться досить дорого.

Чи можна викликати співробітників ГИБДД

Якщо звернутися за порадою до спеціалістів, то рекомендації будуть наступними: якщо немає можливості відшукати власника і нема до кого звернутися по причині відсутності водія на місці, щоб блокування було знято якнайшвидше і заблокував транспорт прибраний, звертайтеся в ГИБДД. Не варто думати, куди подзвонити заблокованого – прості номери 02 або 112, після чого прохання буде передана у відповідну службу.

Як бути в ситуації, що склалася

В цьому випадку слід зберігати спокій. Якщо відомий власник, варто з ним зв’язатися. А якщо такої можливості немає, необхідно звернутися в компетентні органи (ГИБДД). Саме вони покликані вирішувати подібні питання, якщо не виходить знайти вихід з проблеми самостійно.

До автовласникові, створив перешкоди для руху транспорту, будуть вжиті відповідні заходи адміністративного впливу, згідно з ч. 4 ст. 12.19 КоАП. У подібній ситуації винуватець піддається штрафу в розмірі двох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (в містах федерального значення сума штрафу збільшена до трьох тисяч), а автомобіль буде транспортований на штрафну стоянку.

Заблокований виїзд з двору

Якщо автомобіль виявився заблокованим у дворі машиною, що належить сусідам або іншим людям, не варто робити необдуманих вчинків і панікувати, навіть якщо спізнюєтеся на важливу зустріч або на роботу.

У такій ситуації замикають найчастіше знайомі (сусіди), до яких нескладно звернутися особисто, повідомивши, що ваш транспорт замкнули у дворі і необхідно звільнити проїзд. Більшість сусідів і належить їм транспорт відомі, тому не виникає питання, до кого звертатися. Проблема буде швидко залагоджено без скандалів і конфліктів, оскільки винний не зацікавлений в розпалюванні сварки.

Однак не завжди подібні питання вирішуються так просто. Якщо сусід відсутня або автомобіль виявляється невідомою приналежності, доведеться чекати, поки водій з’явиться на місце і не звільнить проїзд.

Що робити, якщо машину заблокували і перекрили у дворі? все можна вирішити

У багатьох з’являється спокуса зробити вигляд, що не помітили перешкоди і зачепити машину, подряпавши кузов. Це змусить власника витратити час на оформлення страховки і відшкодування збитку.

Але не варто діяти так необачно.

Хвилинне моральне задоволення обернеться претензіями сусіда, тим більше що у дворі завжди знайдуться свідки події і доброзичливці, які повідомлять йому про винуватця появи дефекту.

Заблокувати водієві в подібній ситуації загрожує тільки призначення невеликого адміністративного штрафу в розмірі трьохсот рублів, а завдали ушкодження доведеться відшкодовувати витрачені кошти на ремонт авто.

В цьому випадку набагато простіше повідомити про проблему в ГИБДД, і питання буде вирішене способом, описаним вище, що дозволить виїхати з двору, не порушивши закон і уникнувши неприємностей.

Заблокований виїзд з паркувального місця

Ситуація, коли виявляється перекритим виїзд з парковки, виникає не так вже й рідко. Не завжди автовласники, поміщаючи машину на стоянку, дотримуються встановлених правил парковки, створюючи проблеми для інших водіїв. У подібних ситуаціях є кілька способів вирішення:

 • спробувати відшукати телефонний номер або іншу контактну інформацію на авто – іноді водії залишають відомості під склом або притискають двірником. Якщо така записка знайдена, залишиться додзвонитися господареві і домовитися про вирішення проблеми;
 • впливати на сигналізацію машини, передбачену для зворотного зв’язку – в деяких автомобілях встановлені такі кошти, що передають сигнал на брелок з ключами водія. Ці місця позначаються відповідним чином – зображення лапи або руки;
 • запустити звукову сирену звичайної сигналізації, поплескавши автомашину;
 • посигналити тривалий час – можливо винуватець затримки почує і з’явиться до свого авто;
 • викликати представників ГИБДД – крайній захід, до якої варто вдаватися, якщо питання не вирішується іншим способом.

Що робити, якщо машину заблокували і перекрили у дворі? все можна вирішити

У багатьох виникає спокуса пересунути винуватця затору самостійно або скориставшись допомогою одного з його машиною. Але якщо в процесі переміщення авто буде пошкоджено, це загрожує більш серйозними проблемами, ніж втрата часу.

Якщо перерахованими способами вийти із ситуації не виходить, доведеться діяти в такий спосіб:

 • почекати появи господаря;
 • відмовитися від поїздки або скористатися громадським транспортом, залишивши свою машину. Але також необхідно звернути увагу, щоб вона не створювала перешкод іншим.

Ці варіанти дозволять уникнути багатьох труднощів, здатних утворитися, якщо вдатися до самостійного вирішення питання методами, такими, що порушують вимоги законодавства.

Заблокований виїзд з гаража

Нерідко виникають проблеми з виїздом з гаража, якщо інший автолюбитель невдало поставив свою машину. У цій ситуації слід чинити будь-яким із способів, наведених вище. Не варто забувати, що створення перешкоди для руху інших автомашин і переходом відноситься до порушень п. 12.4 ПДР, тому до винних будуть застосовані заходи адміністративного впливу.

Домовитися з автовласником, котрі допустили подібне порушення краще самостійно, не вдаючись до допомоги співробітників ГИБДД. Але такий вихід виявляється можливим далеко не завжди, тому доводиться вдаватися до крайніх заходів.

Що робити, якщо машину заблокували і перекрили у дворі? все можна вирішити

Автомобіль перекрив виїзд

Якщо така ситуація складається постійно, варто попередити винуватця, залишивши йому записку і прикріпивши її до машини. Нерідко замкненими виявляється відразу кілька автомобілів. У таких випадках буде легше відшукати можливий вихід колективними зусиллями.

Якщо власник відомий комусь із заблокованих водіїв, краще рішення – спробувати зв’язатися з власником авто, чий автомобіль створює перешкоди. Але іноді не обійтися без виклику представників ДАІ та примусової евакуації транспорту.

Як випливає з представленого матеріалу, не варто впадати в паніку, якщо автомашина виявляється заблокованою недобросовісним водієм. Не варто нариватися на неприємності, намагаючись прибрати перешкоду самостійно або намагаючись проїхати з ризиком зачепити чужу машину.

Якщо відсутня можливість зв’язатися з господарем, кращий спосіб вирішення проблеми – викликати співробітників ГИБДД, завдяки чому машина буде прибрана, а до винуватця проблеми вжито відповідних заходів.

Пам’ятайте, що не завжди втрати часу варті того, щоб вдаватися до кардинальних способам виходу з ситуації.

Що робити, якщо автомобілю перекрили виїзд на парковці?

Відсутність необхідної кількості паркувальних місць – актуальна проблема для багатьох сучасних міст. Не рідкісні випадки, коли водій, не бачачи іншого шляху виходу, недбало залишає свій автомобіль на парковці, перекриваючи тим самим виїзд іншому транспортному засобу. Розберемося, що слід робити в такій ситуації і як при цьому самому не порушити закон.

Що робити, якщо машину заблокували і перекрили у дворі? все можна вирішити

 • Що таке «парковка» з юридичної точки зору?
 • Незважаючи на широке застосування, термін «парковка» не міститься в російському законодавстві. У той же час цей термін синонімічний поняттю «стоянка», яке має два значення:
 • згідно п. 1.2 Правил дорожнього руху, затверджених Постановою Уряду РФ від 23.10.1993 № 1090 (далі – ПДР), стоянка – це навмисне припинення руху транспортного засобу на час більше 5 хвилин з причин, не пов’язаних з посадкою (висадкою) пасажирів або завантаженням (розвантаженням) транспортного засобів;
 • відповідно до СП 113.13330.2012, затвердженим Наказом Мінрегіону Росії від 29.12.2011 № 635/9, стоянка автомобілів (автостоянка) – будівля, споруда (частина будівлі, споруди) або спеціальна відкритий майданчик, призначена тільки для зберігання (стоянки) легкових автомобілів та інших мототранспортних засобів.

Таким чином, під стоянкою, а отже, і під паркуванням розуміються як дії водія по тривалому припинення руху, так і спеціальний майданчик або іншу споруду, призначені для таких дій. Обидва значення є вкрай важливими в даній ситуації.

Досить поширеним є думка, що на автостоянки, розташовані, наприклад, біля торгових центрів, ПДР не поширюються і, відповідно, деякі відступи від них не є правопорушеннями. Однак це не так. Дане оману часто викликано обмежувальним тлумаченням поняття «дорога».

Однак під дорогою розуміється не тільки облаштована або пристосована і використовувана для руху транспортних засобів смуга землі, а й інша поверхня штучної споруди (ст. 2 Федерального закону від 10.12.1995 № 196-ФЗ «Про безпеку дорожнього руху»). Таким критеріям повністю відповідає автопарковка.

Порада

 Дії водія на її території є дорожнім рухом і регулюються ПДР. У свою чергу, стоянка автомобіля в місцях, де він унеможливить рух (виїзд або в’їзд) інших транспортних засобів, прямо заборонена п. П. 12.4, 12.5 ПДР. Дані дії водія розцінюються як адміністративне правопорушення, передбачене ст. 12.

19 КпАП РФ (кваліфікація за конкретної частини статті залежить від фактичних обставин) .Таким чином, блокування іншого автомобіля на парковці не є просто непорозумінням, такі дії караються за законом.

Яких заходів слід вжити?

Перш за все, необхідно зрозуміти, що самостійно пересувати автомобіль, що заблокував ваш транспортний засіб, неправомірно. У процесі пересування неправильно припаркованого автомобіля ви ризикуєте пошкодити даний транспортний засіб. Також в результаті такого пересування може бути перегороджений в’їзд (виїзд) інших транспортних засобів, що загрожує відповідальністю.

Якщо ж автомобіль взагалі буде видалений із зони видимості його власника, то з великою часткою ймовірності власник транспортного засобу звернеться в правоохоронні органи із заявою про викрадення. Навіть після знаходження автомобіля питання у співробітників поліції до вас напевно виникнуть, що призведе до витраченого часу і сілам.Совершать ризиковані маневри також не рекомендується.

Якщо, намагаючись виїхати, ви зачепите неправильно припаркований автомобіль, то те, що трапилося буде розцінено як дорожньо-транспортна пригода – наїзд на транспортний засіб (Наказ МВС РФ від 18.06.1996 № 328).

Крім того, що вас, швидше за все, визнають винуватцем ДТП, ви не маєте права будете покинути місце події до дотримання всіх необхідних процедур (залишення місця ДТП тягне адміністративну відповідальність, передбачену ч. 2 ст. 12.27 КоАП РФ).

Таким чином, існує два можливі виходи з ситуації, що склалася: спробувати самостійно знайти (дочекатися) водія залишеного автомобіля або звернутися в ГІБДД.В першому випадку рекомендується оглянути автомобіль: можливо, водій завбачливо залишив номер телефону, за яким з ним можна зв’язатися і повідомити, що його автомобіль заважає проїзду.

Також слід звернутися до можливих очевидців, які бачили, хто саме і за яких обставин припаркував створює перешкоду транспортний засіб (наприклад, це можуть бути співробітники парковки або водії найближчих автомобілів) .Якщо знайти водія не вдасться, то необхідно звернутися в ГИБДД.

Зверніть увагу

Для цього слід зателефонувати в поліцію або безпосередньо звернутися до будь-якого із співробітників поліції, який зобов’язаний самостійно повідомити про те, що трапилося до відповідного підрозділу. При цьому ви повинні бути готові описати ситуацію і по можливості найбільш чітко назвати адресу місця події.

Після прибуття співробітники ГИБДД повинні вжити заходів з пошуку водія автомобіля, в разі його незнаходження поліцейськими в порядку, передбаченому ст. 27.13 КоАП РФ, повинен бути складений протокол про затримання транспортного засобу, а автомобіль за допомогою евакуатора переміщений на спеціалізовану стоянку.

Однак необхідно розуміти, що така процедура може затягнутися на годинник (в залежності від наявності вільних інспекторів, евакуаторів, а також дорожньої обстановки). Рекомендується також самим подбати про фіксацію факту блокування вашого автомобіля: зробити фотографії, записати дані очевидців, а також співробітників поліції (якщо ви все ж вирішите їх викликати).

Надалі, якщо через неправильно припаркованого автомобіля ви зазнали збитків (наприклад, запізнилися на концерт або в театр), ви зможете стягнути їх з винуватця. При наявності моральної шкоди (наприклад, з’явився головний біль від переживань) ви також має право заявити про його компенсації.

Таким чином, якщо ви опинилися в ситуації, коли виїзд з парковки неможливий через залишений автомобіля, не слід самостійно здійснювати дії, які можуть бути розцінені як самоправство, оскільки це загрожує неприємностями вже для вас. Ваші дії повинні бути законні і послідовні, тоді ви зможете вирішити проблеми з мінімально можливими втратами для себе.

Що робити, якщо замкнули машину на парковці в 2019 році – як евакуювати, коли, ціна, штраф

 • Через проблеми з парковками і нестачею місць стоянок, російські водії свідомо чи випадково порушують правила, завдаючи незручності і іншим автомобілістам.
 • Нерідко можна побачити, що вже припаркований автомобіль не може виїхати, оскільки ззаду йому перекрив шлях інша людина.
 • З цим можна розібратися цілком законними способами, але для цього слід знати, що потрібно робити, якщо замкнули машину на парковці в 2019 році.
 • Паркувальних місць може не вистачати через велику кількість автомобілів в містах або занадто великої кількості машин у мешканців будинку, в порівнянні з можливостями парковки.
 • Крім того, деякі мешканці можуть незаконно зараховувати себе конкретне місце для паркування, а став на нього водія карають, перекривши йому дорогу.

На вулицях автомобілі замикають більше через квапливості і неуважності, а ось у дворах це швидше за все ознака нахабства і незнання людиною законів, які не дозволяють обмежувати свободу пересування інших людей.

 1. Допомогти у вирішенні ситуацій може сам водій, якщо він на місці або знаходиться недалеко, або ж співробітники поліції, які крім звільнення місця можуть також скласти протокол на порушника, так як подібна поведінка однозначно карається за адміністративним законодавством і передбачає призначення штрафу.
 2. Щоб розібратися з порушеннями парковки і вміти правильно діяти в ситуаціях, коли автомобіль виявився замкнений іншим водієм, слід визначити, що означають основні положення сфери.
 3. Вони можуть застосовуватися в протоколах інспекторів ДІБДР і нормативно-правових актах, тому вкрай важливі.
термін значення
парковка Спеціально виділена зона, яка позначається дорожнім знаком або розміткою, в якій може бути тривалий час припаркований автомобіль. Є як платні, так і безкоштовні види парковок, причому останні характерні для житлових будинків
ПДР Звід норм і правил, який обумовлює правила поведінки людини на дорозі, а також ситуації, пов’язані з паркуванням. Всі правила, зазначені в цьому нормативному акті, обов’язкові для виконання, а їх порушення карається згідно КоАП Російської Федерації. Крім того, саме ПДР є основним документом, за яким ведеться навчання водіїв, а згодом і приймається іспит в ГИБДД
ГИБДД Підрозділ поліції, яке відповідає за контроль руху на дорогах, виявленні несумлінних водіїв і оформлення протоколів на їхню адресу. Саме ця структура відповідає за видачу водійських посвідчень і прийом іспитів, які необхідно здати кожному з водіїв

концепція стоянок

 • Стоянка вважається територією, в якій можна залишити автомобіль надовго, чи не переживаючи про його стан.
 • Для парковок слід створювати хороше дорожнє покриття, використовувати дорожні знаки і стежити за станом розмітки.
 • Тільки в такому випадку поведінка водіїв буде строго регламентовано і не містити в собі помилок.

Стоянки можуть бути однорівневими, а також багаторівневими, якщо ж говорити про розташування, то паркінги цілком можуть розташовуватися під землею і над нею.

Всі стоянки, особливо багаторівневі і розташовані в окремій будівлі, повинні відповідати нормам пожежної та екологічної безпеки, а також мати міцну конструкцію і звичайно забезпечуватися всіма необхідними інформаційними знаками, які допоможуть автомобілістам розібратися, де можна паркуватися і як діяти в разі виникнення екстреної ситуації.

Діюча правова база

Порушення, які пов’язані з паркуванням, викладені в Кодексі про адміністративні правопорушення Російської Федерації.

Саме про те, що належить водієві за блокування іншої машини, написано в статті 12.19 і її частини 4.

При цьому співробітники поліції повинні евакуювати машину порушника, якщо його немає на місці і з’являтися ця людина не збирається.

Але також в законі прописано, що сам водій зрушити або відбуксирувати заважає транспорт не може, це буде розцінено як хуліганство або викрадення, а також заподіяння шкоди, якщо в ході роботи була нанесена хоч одна подряпина.

До слова, що стосується евакуації, то все ситуації, в яких може застосовуватися ця міра впливу, описані в статті 27.13, і тільки в цих випадках можуть затримувати автомобіль і вивозити його на штрафмайданчик поліції.

Що робити, коли замкнули машину на парковці

Дуже важливий порядок дій людини, машину якого заблокували на парковці. Оскільки діяти самостійно ні в якому разі не можна, слід викликати спеціальні служби, які інвентаризують порушення і абсолютно безпечно допоможуть усунути його.

Деякі водії діють не зовсім правомірно, спускаючи колеса або взагалі пошкоджуючи заважає машину, але такі дії можуть загрожувати відповідальністю, причому кримінальної.

Тому перш за все водій повинен запам’ятати, що право на будь-які рішення щодо порушує автомобіля мають право тільки спеціальні органи правопорядку.

важливо

Але також потрібно постаратися, щоб автомобіль не змогли заблокувати. Перш за все слід паркуватися за правилами, повністю вводячи автомобіль в зону паркувального місця і не займаючи дві точки одночасно, як можуть робити деякі недосвідчені водії.

Якщо навколо є інші вільні місця, а на бажаному присутні якісь позначки або огорожі, то щоб уникнути конфлікту, краще перепарковаться транспортний засіб.

Але в разі, якщо є тільки одне місце, можна ставити автомобіль на нього, адже обмеження паркування просто незаконні.

Яких заходів слід вжити

Перш за все водій, який виявився заблокований, повинен спробувати знайти власника заважає транспорту, щоб попросити того перепарковаться машину.

Якщо час дозволяє, можна трохи почекати, адже цілком імовірно, що неакуратно зупинивши машину, порушник розраховував на швидке повернення.

Але коли цього не відбувається, то слід обов’язково зателефонувати правоохоронцям, які з використанням влади допоможуть вирішити питання з блокуванням виїзду.

Якщо ж водій заблокованої машини був присутній на місці, коли його заблокували, він повинен вказати порушнику на його помилку і зажадати зупинитися в іншому місці.

Коли він не йде на контакт, слід пригрозити поліцією, після чого викликати екіпаж ДАІ.

Викликаємо господаря автомобіля

Найпростішим рішенням проблеми з замкненим автомобілем буде виклик власника іншої машини.

Добре, якщо він свідомий і залишив свої контакти на видному місці, в такому випадку слід просто подзвонити йому і попросити усунути порушення.

Якщо ж такого листка під двірником або склом немає, то можна спробувати знайти згадки про контакти, подивившись в салон через скло.

Порада

З огляду на, що зараз автомобілі практично поголовно обладнані сигналізаціями, можна сильно стукнути по колесу, а вірніше його гумі, або ж спробувати відкрити двері, таким чином активувавши сигналізацію, на яку господар все ж може вийти, особливо якщо у нього є брелок зі зворотним зв’язком.

У деяких автомобілях застосовується спеціальна сигналізація, активувати яку можна, якщо постукати у зазначеній точці, також виділяється на загальному тлі спеціальними написами.

У разі спрацювання буде чути неголосний сигнал, а порушнику прийде повідомлення про активацію та необхідності переставити автомобіль.

Власник не з’явився

Якщо сигналізація не спрацювала, а очікування не дало результатів, то це явний привід для виклику поліції, оскільки автомобіль не був перепарковаться і все так же закриває проїзд.

Якщо справа відбувається у дворі, то можна запитати у мешканців будинку, чия це машина і як зв’язатися з її власником, не виключено, що вони назвуть номер квартири, і зателефонувавши в домофон, заблокований автомобіліст зможе пояснити ситуацію і попросити змінити місце стоянки.

Звернення в поліцію

Звертатися до правоохоронців потрібно в крайньому випадку, коли автомобіліст ризикує куди-небудь спізнитися через перешкоди або ж водій не з’являється, а також відмовляється йти на контакт.

Зробити це можна за загальним номером 02, а оператору пояснити, що саме сталося і назвати адресу.

Також можуть попросити державні номери заблокувала машини для з’ясування особи водія.

За зверненням приїдуть інспектори ДІБДР і складуть всю необхідну документацію, а також викличуть евакуатор і правильно його завантажать.

Щоб вирішити питання мирним шляхом, співробітники можуть отримати номер телефону власника машини, але коли це не допомогло, то евакуація – це єдине що залишається робити.

 1. Часто дзвінок поліції з приводу неправильного паркування діє на людей вкрай сильно і вони без суперечок переставляють автомобіль.
 2. А ось коли водій спрацював самостійно, прибравши перешкоду, то викликати поліцейських може вже інший водій, адже хоч він і є порушником, а й заблокований водій порушив закон, посягнувши на право приватної власності, навіть якщо він просто хотів перемістити автомобіль.
 3. Відео: як виїхати з парковки якщо вас підперли

Вартість евакуації транспортного засобу (ціна)

Якщо інспектор прийняв рішення про евакуацію, то порушив водій повинен знати, в яку суму йому обійдеться така провину.

Адже крім адміністративного покарання також буде потрібно оплатити послуги евакуаційної техніки і змісту на штрафмайданчику, що сильно збільшує підсумкову суму.

Але у всіх містах встановлюється різна вартість на послуги евакуаційної техніки. Наприклад в Москві затримання легкового автомобіля обійдеться в 5 тисяч рублів, до цього варто додати ще тисячу рублів за кожну добу змісту на штрафмайданчику.

Зверніть увагу

А в Санкт-Петербурзі вартість евакуатора складе близько трьох тисяч рублів, а за кожну годину на стоянці водій повинен буде віддати близько 70 рублів.

Тому порушувати правила паркування може бути досить дорогим задоволенням, і необхідно обов’язково стежити, не перекриває чи залишена машина виїзд іншим людям, так як саме це призведе до санкцій.

Чи чекає водія штраф

Закриваючи шлях іншому автомобілю, власник машини прямим чином порушує правила стоянки транспортних засобів.

Інспектор складає протокол за статтею 12.19 Адміністративного кодексу, згідно з якою в загальному випадку водій заплатить 2 тисячі рублів, а в Москві і Санкт-Петербурзі, тобто містах федерального значення, штраф буде вже 3000 рублів.

Звичайно, оплатити його можна зі знижкою 50%, для цього перерахувати кошти потрібно протягом перших 20 днів.

Замкнений автомобіль на парковці – явище неприємне, але часто зустрічається. Щоб вирішити це питання, водій може звернутися до представників влади, а порушник в такому випадку отримає пристойний штраф і буде змушений забирати машину зі спецстоянці.

Увага!

 • У зв’язку з частими змінами в законодавстві інформація часом застаріває швидше, ніж ми встигаємо її оновлювати на сайті.
 • Всі випадки дуже індивідуальні і залежать від безлічі факторів. Базова інформація не гарантує рішення саме Ваших проблем.

Тому для вас цілодобово працюють БЕЗКОШТОВНІ експерти-консультанти!

ЗАЯВКИ ТА ДЗВІНКИ ПРИЙМАЮТЬСЯ ЦІЛОДОБОВО і БЕЗ ВИХІДНИХ ДНІВ .

Заблокували машину – що робити, куди дзвонити, скільки чекати?

Що робити водієві, якщо його машину заблокували у дворі, на парковці або в іншому місці?

 1. Записка з номером телефону
 2. сигналізація
 3. Пересунемо?
 4. Виклик інспекторів ДАІ

Конфлікти між автомобілістами через паркувальних місць – поширене явище. Причиною спору може стати не тільки брак вільного простору, а й елементарна невихованість.

Що робити водієві, якщо його машину заблокували у дворі, на парковці або в іншому місці? Є кілька шляхів вирішення даної проблеми.

Записка з номером телефону

Адміністративний кодекс передбачає покарання для водія, який припаркував транспортний засіб так, що в результаті стало неможливим виїзд або в’їзд іншого автомобіля. Однак виклик співробітників ДАІ і оформлення протоколу потребує великих часових затрат. Можна спробувати усунути перешкоду іншим шляхом.

Перше, що потрібно зробити – оглянути заважає машину на наявність записки з телефонним номером господаря. Багато водіїв не обтяжують себе пошуком місця для стоянки і залишають машини “де доведеться”, розраховуючи, що з ними зв’яжуться. Зазвичай так роблять люди, які впевнені, що в разі потреби зможуть швидко вийти.

Перешкода може бути усунена після єдиного телефонного дзвінка – це ідеальний розклад.

Джерело зображення: ok.ru

сигналізація

Якщо ж записки немає, значить водій напевно зіткнувся з одним з тих, кого називають “автохамамі”. Потрібно звернути увагу, чи є на вашій перекрила шлях машина звуковою сигналізацією.

Під лобовим склом повинен знаходитися датчик з миготливою світлодіодним лампочкою. Можна спробувати акуратно постукати пальцями там, де прикріплено пристрій.

У цей момент важливо обережність, щоб не завдати шкоди чужому майну.

Деякі починають з силою бити по колесах ногами. Цього робити не рекомендується щоб уникнути пошкодження дисків або ковпаків. Будь-яка шкода доведеться відшкодовувати, навіть якщо спочатку в ситуації винен той, хто заблокував проїзд.

Джерело зображення: 4everstatic.com

Пересунемо?

Ні в якому разі не можна намагатися пересунути заважає автомобіль: в результаті подібних маніпуляцій виникає ризик пошкодження коробки передач, що також призведе до дорогого ремонту. Дані дії можуть бути розцінені навіть як спроба викрадення. Для виникнення складу злочину не має значення, вручну перекотили транспорт, чи ні.

Виклик інспекторів ДАІ

Якщо не вийшло зв’язатися з власником автомобіля, єдиний вихід – залучення інспекторів ДАІ. Потрібно зателефонувати до чергової частини найближчого відділу поліції і пояснити ситуацію, що виникла. Буде потрібно назвати свої особисті дані, а також номер перегородила дорогу машини. Можливо, представники влади самостійно знайдуть телефон її власника і подзвонять йому.

Екіпаж повинен прибути за викликом швидко, але ймовірність цього низька. Транспортний засіб буде евакуйовано, якщо воно:

 • розташоване в місці для стоянки машин, що належать інвалідам;
 • знаходиться на “зебрі”, безпосередньо перед нею або на тротуарі;
 • припарковано на зупинці для громадського транспорту або на відстані менше 15 метрів від неї (детальніше тут); 
 • розміщено поблизу трамвайних колій або прямо на рейках;
 • перегородило шлях автомобілю на проїжджій частині.

Джерело зображення: obozrevatel.com

У дворі житлового будинку затримання застосовуватися не може, тому залишається чекати приходу недбайливого господаря. Навіть в цьому випадку протокол про вчинення правопорушення у відношенні нього все одно складуть. Частина 1 статті 12.19 КоАП РФ передбачає призначення штрафу в сумі 500 рублів або попередження.

Незважаючи на напруженість ситуації, необхідно намагатися вести діалог чемно. В іншому випадку “АВТОХІТ” може проявити агресію або поскаржитися в правоохоронні органи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You May Also Like

Діагностика гбо 4 покоління своїми руками. Коли немає сенсу платити сто

Цены на бензин постоянно растут и облагаются новыми акцизами. Но без автомобиля…

Який краще gps-маяк для авто? Огляд моделей і погляд з боку

Защита своего транспортного средства – одна из основных задач автовладельца. При этом…

Що означає знак ш на машині? Просто про просте

https://www.znak.com/2017-04-07/znak_shipy_i_novye_pravila_dorozhnogo_dvizheniya_chto_nuzhno_znat 2017.04.07 Яромир Романов / Znak.com З 4 квітня в Росії діють…

Як зареєструвати саморобний причіп? В Україні.

Реєстрація саморобних транспортних засобів Саморобні ПРИЦЕПИ Отже, з якоїсь незрозумілої причини Ви…

Позначення на приладовій панелі автомобіля. Що означають значки?

У міру розвитку автомобільної промисловості кількість індикаторів на приладовій панелі стрімко збільшувалася.…

Як правильно паркуватися між машинами? Розписуємо в деталях

Як паркуватися переднім ходом між автомобілями Ось і настав щасливий день –…

Що робити, якщо потіє фара – причини і способи усунення проблеми

Утворення конденсату всередині фар досить поширена проблема, з якою стикаються власники автомобілів.…

Що робити, якщо тече люк в машині? Список корисних порад

Вічна проблема – підтікання люка! Люк, не рідний, чи не механічний /…

Що робити, якщо тече рульова рейка? Терміново усуваємо

На СТО, що спеціалізуються на ремонті вузлів рульового управління, власників автомобілів змушують…

Чи можна буксирувати на автоматі іншу машину? Як це зробити без наслідків

Багато автолюбителів чули про особливості принципу роботи АКПП і тому закономірно ставлять…