Машина – джерело підвищеної небезпеки. І при її використанні часом трапляються різні неприємні події. Наприклад, водій через неуважність відірвав на заправці пістолет. Що робити в такій ситуації?

Це трапляється досить часто, особливо коли водій звик поповнювати паливо на станціях, де є заправники, а потім заїжджає на АЗС з самообслуговуванням. І тоді виникає питання: «Відірвав пістолет на заправці – що робити?»

Що робити, якщо відірвав пістолет на заправці? 2 способи

Як це відбувається

Зазвичай така ситуація виникає з двох причин:

 1. Водій забуває витягнути заправний пістолет з бака і їде. В результаті чого той відривається, іноді разом з паливним шлангом.
 2. Водій не ставить авто на ручник, і машина, поки він розраховується за паливо, від’їжджає, відриваючи при цьому заправний пістолет.

Бувають і інші ситуації, при яких можна відірвати даний пристрій і навіть пошкодити інше майно на АЗС. Але ці зустрічаються найчастіше.

Що робити, якщо відірвав пістолет на заправці? 2 способи

відповідальність водія

Відірвав пістолет на заправці – що робити? Згідно із законом водій транспортного засобу несе повну відповідальність за те, що трапилося. Дане діяння можна трактувати як дорожньо-транспортна пригода (ДТП). І до нього застосовні всі ті ж правила і закони.

Крім того, відповідно до Цивільного кодексу України, шкода, що людина завдала іншій особі або його майну, або майну юридичної особи, повинен бути їм компенсований в повному обсязі.

Так що якщо водій пошкодив заправний пістолет на АЗС, йому доведеться змиритися з фінансовими втратами і відшкодувати збиток.

Порядок дій

Відірвав на заправці пістолет – що робити? Все залежить від того, в який момент водій помітив, що сталося. Якщо це відбувається відразу, то потрібно зупинитися, вийти з автомобіля і звернутися до співробітника АЗС.

Якщо ж про те, що трапилося дізналися пізніше, то на станцію все одно доведеться повернутися. Подальші дії можуть розвиватися за кількома сценаріями і багато в чому залежать від адекватності водія і принциповості працівників АЗС.

Що робити, якщо відірвав пістолет на заправці? 2 способи

Перший варіант вирішення проблеми

Що робити, якщо відірвав пістолет на заправці? Перший варіант виходу з цієї ситуації – спробувати домовитися на місці.

В принципі, нічого страшного не сталося, як правило, постраждалих немає (в рідкісних випадках люди можуть постраждати від відлетіло паливного шланга або ж коли на них потрапляє бензин – про компенсацію збитку таким громадянам доведеться домовлятися в окремому порядку).

Потрібно йти з повинною до співробітників АЗС і постаратися прийти до компромісу про суму збитку. Іноді мова йде про символічні 500 руб. І це не ті гроші, щоб про них переживати. В середньому працівники станції зазвичай вимагають 1,5-4 тисячі рублів. І в окремих випадках доведеться заплатити трохи більше – 5-8 тисяч.

Зверніть увагу

Після того як буде досягнута домовленість, потрібно обов’язково взяти з співробітників АЗС розписку про відсутність претензій.

Що робити водієві, якщо він не згоден заплатити заявлену суму? В цьому випадку необхідно переходити до другого варіанту дій.

Що робити, якщо відірвав пістолет на заправці? 2 способи

Другий варіант

Відірвав пістолет на заправці – що робити? Дії щодо врегулювання ситуації на місці не принесли успіху? Тоді потрібно викликати співробітників ГИБДД і чекати, поки вони приїдуть і інвентаризують ДТП.

Негативним моментом такого рішення буде тривале очікування – вони не поспішають приїжджати по настільки незначного приводу. Після того як співробітники ГИБДД все зафіксують, необхідно отримати у них документи і віднести їх в страхову компанію. Це теж потребують додаткового часу, але після все фінансові питання з АЗС вирішуватимуть страховики.

Крім того, водієві можуть виписати штраф за те, що він почав рух, не впевнившись в безпеці даного дії.

Що робити, якщо відірвав пістолет на заправці? 2 способи

Що буде, якщо не вживати ніяких дій і просто виїхати?

Відірвав пістолет на заправці – що робити? Більшості водіїв відразу в голову приходить думка про те, щоб по-тихому виїхати, поки ніхто нічого не помітив. І багатьом вдається сховатися.

Але проблема в тому, що АЗС обладнані камерами спостереження – по ним легко обчислити машину, пробити номера по базі і знайти винуватця. Шукати порушника будуть співробітники ГИБДД – як особа, що залишила місце ДТП, згідно 12. 27 КпАП РФ.

І тут діє більш суворе покарання – вже не штраф, а позбавлення водійських прав. І не суть важливо, що водій не людини, припустимо, збив, не швидкість перевищив і не на червоне світло проїхав, а просто відірвав пістолет на заправці.

І що робити?

Порядок дій наступний: домовлятися на місці або ж викликати співробітників ГИБДД. До іншого розвитку подій ситуацію краще не доводити.

суд

Якщо водій зник з місця події, а пізніше його знайшли співробітники ГИБДД, то ймовірне позбавлення прав може виявитися не єдиною для нього неприємністю. Власники АЗС можуть подати на нього позов про відшкодування збитку.

А якщо за справу візьмуться тлумачні юристи, то збиток можна роздути до астрономічних величин. У суму включать не тільки вартість заправного пристрою, але і витрати на бригаду ремонтників, за пошкоджену колонку, ремонт колонки, за час простою.

Не можна забувати і про судові витрати та витрати на юристів – їх оплачує сторона, що програла.

А суд в більшості випадків стає на бік постраждалих, в ролі яких будуть власники АЗС. Так що залишення місця події може вилитися для водія в серйозних фінансових втрат. Вже краще розлучитися з декількома тисячами рублів, ніж нести такі збитки.

Що робити, якщо відірвав пістолет на заправці? 2 способи

Штраф за відірваний пістолет – міф чи правда?

Коли люди задають питання: «Відірвав на заправці пістолет – що робити?», Багато хто може порадити просто виїхати. При цьому посилаються на власний досвід – вони, мовляв, поїхали, нічого не платили, і їх ніхто не шукав.

Дійсно, таке трапляється. Іноді співробітники не поспішають повідомляти про ДТП в ГИБДД, а просто змінюють заправний пристрій. Разом з тим у судовій практиці маса випадків, коли винуватця шукали, знайшли і зажадали відшкодування збитку.

Так що на ділі все буде залежати від позиції власників АЗС і принциповості працівників станції. І якщо декількох водіїв не шукали, то ніхто не буде гарантувати, що не розшукувати наступного.

Чи діє ОСАГО в таких випадках

Чи діє ОСАГО, якщо відірвав пістолет на заправці? Що робити для отримання страховки? Дана подія нічим не відрізняється від інших ДТП і на нього поширюються всі ті ж правила і закони.

Тому після оформлення співробітниками ДТП протоколу слід звернутися в свою страхову компанію, щоб вона відшкодувала збиток майну АЗС по ОСАГО. Однак є нюанс: більшість страховиків не поспішають розлучатися з грошима, і з ними доведеться “пободаться”. Так що краще за все домовлятися про відшкодування шкоди на місці – в результаті це буде дешевше і простіше.

Що робити, якщо відірвав пістолет на заправці? 2 способи

Як правильно користуватися пістолетом

В автошколах вчать багато чому. Але тільки не тому, як заправляти машину. А ці знання не завадили б, так як новачки на АЗС відчувають себе дуже невпевнено. Наслідки неправильних або незграбних дій можуть нашкодити майну АЗС, інших людей, а то і зовсім завдати шкоди здоров’ю оточуючих. Тому при заправці на АЗС потрібно дотримуватися наступних простих рекомендацій:

 1. Визначити, з якого боку у автомобіля бак для палива. Заїхати на станцію і встати до заправної колонки потрібної стороною. Найскладніше власником машин, у яких паливний бак зліва, так як не на всіх АЗС створені умови для такої заправки. Якщо ж під’їхати з лівим баком правим боком, то доводиться перекидати паливний шланг через машину, що є порушенням техніки безпеки.
 2. Заглушити двигун і поставити машину на ручник.
 3. Відкрити бензобак.
 4. Помістити пістолет в горловину паливного бака і зафіксувати.
 5. Підійти до оператора, назвати тип палива і обсяг.
 6. Назвати оператору номер заправного пристрою.
 7. Оплатити паливо – за готівковим або безготівковим розрахунком.
 8. Натиснути курок на заправну пристрої і тримати його відкритим, поки йде процес наповнення паливного бака. Іноді цю процедуру проводять заправники. Але на більшості станцій практикується самообслуговування.
 9. Витягнути заправний пристрій і перевернути шийкою вгору.
 10. Прибрати пістолет на місце.
 11. Закрити бак кришкою.

Правила безпеки на АЗС

Вони досить прості, і кожне з них обгрунтовано. Порушуючи правила, водій може заподіяти шкоду собі і оточуючим. Звучать вони так:

 1. Не можна курити на АЗС або використовувати будь-які потенційні джерела загоряння.
 2. Потрібно висаджувати пасажирів перед заправкою.
 3. Завжди глушити мотор.
 4. Мотоцикли глушити не менш, ніж за 15 метрів від станції. Заводити мотор знову можна на тій же відстані.
 5. Чи не виймати заправний пристрій в момент подачі палива.
 6. Якщо паливо пролилося на машину, його потрібно видалити до запуску двигуна.
 7. Відстань між сусідніми авто на АЗС – не менше трьох метрів.
 8. Не можна проводити ремонтні роботи на станції.
 9. Не можна заправляти машину під час грози.

Всі правила безпеки розміщені на інформаційних стендах на АЗС.

Якщо відірвав пістолет на заправці, що робити

Зустрічаються випадки, коли на АЗС водії забувають витягнути пістолет з бензобака і їдуть. Це призводить до того, що автолюбитель завдає ненавмисний збиток не тільки собі, а й власнику заправки. Якщо ви жодного разу не потрапляли в подібну ситуацію, то це не означає, що її ніколи не буде.

Що робити, якщо відірвав пістолет на заправці? 2 способи

План дій в разі відриву заправного пістолета на АЗС

Якщо ви від’їхали від заправки зі вставленим в бензобак пістолетом, але вчасно це помітили, то вам, згідно зі ст. 2 Закону про БДР №196, необхідно:

 1. Зупинитися і повернутися на бензоколонку;
 2. Повідомити представників автозаправки про подію. Не варто боятися, лаятися вас ніхто навіть не буде. Ви не перший.
 3. Пояснити персоналу заправки, що у вас оформлена страховка – ОСАГО, і ви маєте намір викликати співробітників ДПС для оформлення ДТП. Страхова за вас виплатить повну вартість збитку.
 4. Пояснити представникам ДАІ ситуацію, що склалася, пред’явити їм поліс ОСАГО, ВУ і ПТС. Інспектор, що фіксує ДТП, винесе ухвалу про відмову в порушенні справи, згідно КоАП РФ. Після чого вам і представникам автозаправки видадуть на руки копії довідки про ДТП.
 5. Сміливо можете їхати з АЗС.

Відповідно п. 2 ст. 12.27 КоАП РФ, якщо водій відірвав пістолет на АЗС і поїхав, то йому загрожує позбавлення ВУ на термін від 12 до 18 місяців або арешт на 15 діб.

Також згідно з ч. 1 ст. 1064 ЦК України, завдані збитки підлягає повній компенсації.

Якщо ж ви втекли з місця події не навмисно, а відразу не помітили, що сталося те, все одно необхідно повернути на АЗС і персоналу заправки пояснити такий вчинок. Якщо ви не повернетеся, то вас вирахують по камерам відеоспостереження, які встановлені на заправках, і тоді міра покарання буде сильніше.

Рішення ситуації «на місці»

Бензиновий пістолет і шланг з’єднані між собою спеціальною муфтою, вартість поломки якої становить 5 000 рублів. Існують, звичайно, і багаторазові муфти, в цьому випадку ціна пошкодження становить 1 000 рублів.

важливо

Іншими словами, якщо у вас немає часу оформляти те, що трапилося подію як ДТП, то можна «на місці» в АЗС заплатити штраф за завдані збитки.

При цьому необхідно на заправці взяти папір або чек, що підтверджують факт компенсації збитку і відсутність претензій з боку АЗС.

Якщо ж ви пошкодили не тільки шланг, то і заправну колонку, то краще за все викликати співробітників ДПС, так як наслідки події можуть бути різними.

Відмова від відшкодування шкоди

Якщо ж ви відмовляєтеся платити компенсацію за заподіяну АЗС збиток, то заправка може бути переглянуто на вас в суд. Отже, вже в судовому порядку вас змусять відшкодувати збиток. Також ви повинні будете покрити судові витрати компанії.

Бувають випадки, коли АЗС не подає в суд на винуватця «ДТП», але це буває вкрай рідко. Наприклад, якщо на заправці був заправник, і він не проконтролював дану ситуацію.

Після того, як представник заправки отримає на руки судове рішення про стягнення з вас матеріальної компенсації, він віднесе її в ФССП РФ, де вже грунтовно займуться виплатою.

Не варто забувати про те, що пристави вправі накласти арешт на ваше майно, а також в примусовому порядку зняти необхідну суму грошових коштів з ваших особових рахунків. При цьому розмір цієї суми не повинен перевищувати 50% від щомісячного одержуваного заробітку.

Тобто, якщо Ви отримуєте 20 000 рублів, а, припустимо, сума збитку склала 15 000 рублів, то у вас утримають необхідну суму в два етапи: спочатку 10 000 рублів (50% від заробітку), потім залишилися 5 000 рублів.

Таким чином, можна зробити висновок про те, що відповідь на питання: «Відірвав пістолет на заправці, що робити? »  Буде однозначним – не залишати місце події, а спробувати або на місці вирішити з’явилася проблему або вдатися до допомоги співробітників ДПС.

Якщо відірвав пістолет на заправці, що робити was last modified: Листопад 27th, 2018 by Administrator

Що робити якщо ви відірвали пістолет на заправці?

Що робити, якщо відірвав пістолет на заправці? 2 способи

Якщо ви не помітили, що пістолет відірвався і ви поїхали з ним! То насамперед як тільки ви виявите, що пістолет від заправної колонки знаходиться у вас в баку, не дивлячись на те, що ви поїхали, а він вже не заправляє, то відразу ж повертаємося на ту саму заправку на якій ви цей шланг відірвали (негайно і в обов’язковому порядку повертаємося, далі поясню, чому це так важливо!).

 • Якщо ви відірвали пістолет і відразу ж це помітили, зупиняємося і нікуди не їдемо з заправки.
 • Не важливо поїхали ви і тільки після повернулися або відразу ж помітили і зрозуміли що сталося, далі йдемо до адміністратора заправки і пояснюємо, що ви не помітили, що пістолет знаходився у вас в баку і рушили з місця.
 • Якщо ви поїхали і через якісь час повернулися, то відразу ж пояснюємо, що просто не помітили, поспішали кудись, спізнювалися, голосно грала музика, але не кажіть, що розмовляли по телефону, це порушення і вас можуть інспектори ДІБДР за таке оштрафувати, коли приїдуть оформляти ДТП.

Далі вам необхідно оформити дану подію. Для цього викликаємо співробітників ГИБДД на місце ДТП.

Можна звичайно і обійтися без співробітників ГИБДД і відшкодувати збиток на місці, але для цього вам потрібно скласти з співробітниками заправки угоду про те, що ви добровільно відшкодували збиток за відірваний пістолет і заправка до вас більш претензій не має. На вашому екземплярі співробітник приймає ваше угоду зобов’язаний поставити печатку заправної станції, дату і час складання, а також свою посаду та ініціали.

Але моя вам порада, краще викличте співробітників ГИБДД, нехай вони оформлять дану подію. Чому? читайте далі!

Чи можна віднести даний випадок до ДТП?

На підставі статті 2 Закону про «Безпеки дорожнього руху» №196, дорожньо-транспортною пригодою визнається подія виникло в результаті руху по дорозі транспортного засобу і з його участю, при якому загинули або поранені люди, пошкоджені транспортні засоби, споруди, вантажі, або заподіяна інший матеріальний збиток.

Відповідно, ви пошкодили спорудження і завдали матеріальної шкоди, за допомогою транспортного засобу. Значить те, що ви відірвали пістолет на заправці можна назвати повноцінним ДТП.

Порада

Правила дорожнього руху з цього приводу кажуть, що водій може викликати співробітників ГИБДД на місце ДТП, а може і не викликати, якщо пошкоджено тільки майно належить винуватцю і потерпілому. Але раз це ДТП, то все ж правила рекомендують викликати на місце ДТП співробітників ДАІ для оформлення необхідних документів, що я вам і раджу зробити.

Викликаємо інспекторів, вони оформляють ДТП, після ви отримаєте довідку про ДТП і ухвала про відмову в порушенні справи про адміністративне правопорушення. Коли ці документи будуть у вас на руках то ви можете бути спокійні, адже даний випадок оформлений згідно із законом і ви виконали свої обов’язки як водій.

Яка відповідальність передбачена за такий випадок?

Взагалі в даному випадку немає нічого страшного, звичайна ситуація просто ви заподіяли шкоду.

Відповідно до частини 1 статті 1064 Цивільного Кодексу України, шкода заподіяна особі, майну громадянина чи юридичної особи, підлягає відшкодуванню в повному обсязі особою заподіяла даний шкода.

Тобто, якщо ви не поїхали з місця події (поїхали мається на увазі втекли, навмисне і не повернулися навіть після того як виявили відірваний пістолет), а якщо поїхали і не помітили, але потім повернулися на місце, то найгірше, що може статися це відшкодування вами шкоди заправної станції, за відірваний пістолет. Скільки він коштує я не знаю, всюди по різному, але думаю не більше 5000 руб. А якщо вам здасться, що з вас хочуть отримати занадто багато грошей, то ви можете оскаржити розмір збитку в судовому порядку.

Їхати чи ні з місця події?

Так як ми з вами розібралися, що дана подія є ДТП, то відповідно за залишення місця ДТП покладається адміністративне покарання.

Згідно з пунктом 2 статті 12.27 КоАП, якщо водій залишив місце ДТП, то його можуть позбавити права на керування транспортним засобом на термін від 1 до 1.5 років, або вас можуть заарештувати на строк до 15 діб.

Відповідно, якщо ви не помітили, що пістолет відірвався, а виявили це коли вже поїхали від заправки на пристойну відстань, то повертаємося назад і відразу ж пояснюємо керуючому або адміністратору заправки, що ви не помітили, що відірвали пістолет і не хотіли ховатися.

Якщо ви не повернетеся, то вас просто позбавлять водійського посвідчення на термін від 1 року до 1.5 років або заарештують на термін до 15 діб. Вас вирахують по камерах встановленим на заправній станції. НЕ вирахують вас тільки якщо ви їздите без номерів і оплачували готівкою і то по зовнішності впізнати можуть, але я думаю це малоймовірно.

Тобто якщо їдете і не повертаєтеся (збігає), то втрачаєте прав.

Чи потрібно відшкодовувати збиток в такій ситуації?

Можете як уже говорилося скласти угоду про відшкодування збитку і тим самим все вирішивши мирним шляхом. Тобто оформляєте документ, в якому ви прийшли до зручного для обох сторін умові, виплачуєте заправці суму збитку, берете з них розписку в отриманні грошових коштів і другий примірник угоди і роз’їжджаєтеся без суду.

А ось якщо ви відмовитеся відшкодовувати збиток, то тут два варіанти:

 1. Заправка подасть на вас до суду і обов’язок з відшкодування шкоди буде накладена на вас в судовому порядку, плюс судові витрати;
 2. Заправка не подасть до суду на вас, у чому я дуже сумніваюся.

Після суду коли у представника заправної станції буде виконавчий лист в якому буде рішення про стягнення з вас суми збитку, він принесе її в службу судових приставів і вони вже займуться стягненням з вас грошових коштів. А вони можуть і заарештувати ваше майно і зняти гроші з вашої картки і багато іншого. Тобто збиток ви відшкодуєте якщо не в добровільному, то в примусовому порядку точно!

Звичайно ж краще відшкодувати збитки добровільно. Але можна і піти від відповідальності, в разі якщо був заправник і він не простежив за процесом, а ви сподівалися на нього, але це звичайно ж потрібно буде довести в суді.

Висновки зі статті!

Ні в якому разі не залишаємо місце ДТП, а якщо поїхали то повертаємося. Викликаємо інспекторів ДАІ, щоб вони все оформили і у вас на руках були необхідні документи. Залежно від того, чи вважаєте ви себе винним чи ні, відшкодовуємо збитки або не відшкодовують. Довести свою невинність ви можете в судовому порядку.

Якщо поїдемо, тобто розійдемося з місця ДТП, то нас позбавляють прав на термін від 1 до 1.5 років.

Сподіваюся стаття була вам корисна і ви розібралися в даній ситуації. Якщо у вас залишилися питання, то задайте їх на сайті.

Знайте ваші права. Бажаємо вам удачі!

Відірвав заправний пістолет, що робити? | ВінсоСВ

Заправлявся бензином, розплатився, забув витягнути пістолет з горловини бака, і рушивши, вирвав кран на заправці. Комічна, але далеко не рідкісна ситуація на автозаправних станціях. Як вчинити забудькуватому водієві, і яким чином відшкодовуються збитки, спробуємо розібратися разом.

Випадково відірвав пістолет на АЗС, що тепер робити

Головне, не намагатися втекти з місця події. Всі автозаправні станції обладнані камерами відеоспостереження, і на записи чітко видно номер машини, ваше обличчя і виконувані дії. З юридичної точки зору, це безумовний доказ провини. Тому виявивши волочиться за машиною шланг, потрібно повернутися на заправку, і врегулювати питання з адміністрацією.

Потрібно відзначити, що дана ситуація вважається ДТП, і ховаючись з місця події, дії водія підпадають під положення ст. 12.27 КоАП ч.2, де прямо вказано, що автовласник, який утік з місця аварії, учасником якої він є, піддається адміністративному покаранню у вигляді:

 • арешту, строком на 15 діб;
 • позбавлення водійських прав до 1.5 років.

Важливо! Винятком є ​​доставка постраждалих в найближчу лікарню, але зі зрозумілих причин, відірваний заправний шланг не потребує медичної допомоги.

Як врегулювати питання

В цілому, відірваний кран на заправці кваліфікується, як ненавмисне заподіяння шкоди майну юридичної особи. До кримінальної відповідальності за подібне злодіяння не приваблюють, але відшкодовувати збиток постраждалій стороні доведеться в повному обсязі. Цей порядок регулюється ст. Тисяча шістьдесят чотири Цивільного кодексу РФ.

Частиною другою цієї нормативно-правового акта передбачено звільнення від відповідальності, якщо людина зможе довести свою непричетність, але у випадку з вирваним на АЗС пістолетом, цього зробити не вдасться.

Хто і за що платить

Підходимо до головного питання: «Скільки коштує вирваний на заправці пістолет?». З точки зору закону, автовласник не зобов’язаний відразу лізти в кишеню за гаманцем, щоб вирішити питання на місці.

Події можуть розвиватися за трьома сценаріями:

  • Мирне врегулювання. Підійде у випадках, якщо ви сильно поспішаєте і не обмежені в коштах. Заправці виплачується сума, в яку адміністрація оцінила заподіяну шкоду, та береться розписка про відсутність претензій. Вибираючи цей спосіб, має сенс ознайомитися з актуальними цінами на паливні крани для АЗС, щоб не нести додаткових витрат.
  • Судовий розгляд. Що-небудь стягнути з винного може тільки суд. Тому залишайте на АЗС свої контактні дані, і нехай постраждалі подають позов на відшкодування збитку. Недоліком даного способу є витрачений на судові розгляди час, зате оплачувати доведеться дійсно справедливу ціну.
  • Страхове відшкодування. З огляду на, що ситуація відноситься до категорії ДТП, винуватцем якого ви є, подія потрапляє під дію ОСАГО, отже, виплати перекладаються на плечі страхової компанії. Вибираючи цей спосіб вирішення проблеми, обов’язково доведеться викликати ДАІ, щоб мати на руках протокол.

Який варіант підходить більше, вирішувати тільки вам, але краще не допускати подібних ситуацій і бути більш уважним на паливозаправних станціях.

Відірвав пістолет на заправці. Порядок дій

Відрив пістолета на заправці неприємна, але досить поширена ситуація. У цій статті ми розповімо вам що робити в такому випадку.

 1. Залишайтеся на місці! Якщо ви вже гупали або помітили відірваний пістолет в горловині свого бака через якийсь час, то негайно поверніться на АЗС.
 2. Повідомте працівникам заправки про те, що сталося. Для них це буденна ситуація, тому «лаяти» вас ніхто не буде.
 3. Поясніть персоналу АЗС, що ваша громадянська відповідальність застрахована за договором ОСАГО і ви маєте намір оформити ДТП. Вартість пошкодженого майна АЗС – пістолета, шланга або колонки відшкодує страхова компанія.
 4. Викличте співробітників ДПС для оформлення події.
 5. По приїзду співробітників ГИБДД розкажіть їм про те, що трапилося, надайте поліс ОСАГО, водійське посвідчення і документи на автомобіль. Інспектори винесуть ухвали про відмову в порушенні справи про адміністративне правопорушення, складуть довідку про ДТП і видадуть вам і персоналу АЗС по її копії.
 6. Можете продовжити рух по своїх справах. Заправка отримає виплату по ОСАГО без вашої участі.

Що буде якщо забув вийняти шланг і поїхав?

Запам’ятайте, їхати з місця події в такій ситуації вкрай безглуздий вчинок. Шланг з’єднаний з пістолетом через спеціальну муфту, яка роз’єднується при великому зусиллі.

Її вартість становить близько 5000 рублів, а якщо муфта багаторазова, то збитки становитимуть не більше 1000 рублів.

Якщо у вас немає часу чекати інспекторів ДПС, то можна відразу на місці відшкодувати вартість цієї деталі.

Зверніть увагу

Якщо ви домовилися відшкодувати збиток АЗС «на місці» без оформлення ДТП, обов’язково візьміть у персоналу АЗС документ, що підтверджує компенсацію пошкоджень і відсутність взаємних претензій

При пошкодженні колонки, а це вже набагато більший збиток, ДТП краще все-таки оформити.

За відрив пістолета відповідальності не передбачено (такого штрафу в КоАП немає), а ось за «втечу» з відірваним пістолетом можна позбутися прав або присісти на 15 діб, а також отримати регрес від страхової на суму пошкодженого майна. Скупий завжди платить двічі.

Згідно п.1.2 Правил дорожнього руху, дорожньо-транспортна пригода – подія, що виникло в процесі руху по дорозі транспортного засобу і з його участю, при якому загинули або поранені люди, пошкоджені транспортні засоби, споруди, вантажі або заподіяно інший матеріальний збиток.

Виходячи з даного визначення, відрив пістолета на АЗС є ніщо інше, як ДТП.

КоАП РФ, Стаття 12.27. Невиконання обов’язків у зв’язку з дорожньо-транспортною пригодою 2. Залишення водієм в порушення Правил дорожнього руху місця дорожньо-транспортної пригоди, учасником якого він був, –

тягне за собою позбавлення права керування транспортними засобами на строк від одного року до півтора років або адміністративний арешт на строк до п’ятнадцяти діб.

ФЗ «Про ОСАЦВ», Стаття 14. Право регресної вимоги страховика до особи, яка заподіяла шкоду 1. До страховика, який виплатив страхове відшкодування, переходить право вимоги потерпілого до особи, яка заподіяла шкоду, у розмірі виробленої потерпілому страхової виплати, якщо: г) зазначена особа сховалося з місця дорожньо-транспортної пригоди;

Не варто сподіватися, що така подія залишиться непоміченим. Всі АЗС обладнані системами відеоспостереження, які детально фіксують особи, автомобілі та їх номери.

Відірвав пістолет на заправці – що робити?

Багато з вас, напевно, дивилися відеоролики, на яких блондинки від’їжджають від заправки, забувши попередньо витягнути заправний пістолет з горловини бензобака. Машина рушає, заправний шланг натягується, як струна, і ось вона, кульмінація моменту – пістолет з божевільною швидкістю вилітає з горловини бака і всі присутні злякано розбігаються в різні боки.

З боку все це, звичайно, виглядає кумедно, проте, ніхто з нас не застрахований від попадання в аналогічну ситуацію, включаючи досвідчених водіїв-чоловіків. Причина елементарна – звичайнісінька безпечність. Задумався про щось важливе, забув витягнути пістолет, сів-завів-поїхав і … вже зовсім скоро ви зірка Ютуб з тисячами переглядів!

Загалом, що тут говорити – ситуація вельми і вельми неприємна. У нашій сьогоднішній статті ми розберемо її з юридичної точки зору і постараємося відповісти на питання – що робити, якщо відірвав пістолет на заправці?

 • Отже, припустимо, що цей сумний факт вже відбувся, пістолет вирваний з коренем і ви розгублено спостерігаєте в бічне дзеркало, як він безпорадно бовтається на заправній колонці.
 • Розберемо це сумна подія з точки зору права.
 • Перш за все, визначимося, чи стосується цей факт, з точки зору Правил дорожнього руху, до дорожньо-транспортної пригоди?
 • Відповідаємо – так, відноситься.

Відповідно до пункту 1.2 Правил дорожнього руху РФ, дорожньо-транспортною пригодою визнається подія, що виникло в процесі руху по дорозі транспортного засобу і з його участю, при якому загинули або поранені люди, пошкоджені транспортні засоби, споруди, вантажі або заподіяно інший матеріальний збиток.

Ключова фраза тут, яка викликає найбільше суперечок – «в процесі руху по дорозі». Чи є АЗС дорогою? З точки зору того ж ПДР, не є – це прилегла до доріг територія.

Однак, у 2012 році Верховний Суд Росії поставив крапку в цих суперечках, дозволивши питання на рівні Пленуму, який, як відомо, для російських суддів рівнозначний Закону.

Так, в Постанові Пленуму № 18 від 24 жовтня 2006 року Верховний Суд зазначив таке: «При притягнення до адміністративної відповідальності, передбаченої частинами 1 і 2 статті 12.

27 КпАП РФ, слід мати на увазі, що зазначені вище дії водія утворюють об’єктивну сторону складу цих адміністративних правопорушень у випадках, коли дорожньо-транспортна пригода сталася як на дорозі, так і в межах прилеглої території ».

Як то кажуть, коментарі зайві …

На завершення, щоб ні у кого не залишилося сумнівів щодо правової природи події, пов’язаного з відривом заправного пістолета, скажімо, що в Росії існує велика судова практика щодо залучення водіїв, відірвавшись пістолет і тих, хто виїхав з АЗС, за ч. 2 ст. 12.27 КоАП РФ – «Залишення водієм в порушення Правил дорожнього руху місця дорожньо-транспортної пригоди, учасником якого він був».

Тепер з’ясуємо, чи є вина водія в цю подію?

З ПДР однозначно випливає, що водій перед початком руху зобов’язаний переконатися в безпеці свого маневру, не створювати небезпеки для руху і не завдавати шкоди.

важливо

Цілком очевидно, що починаючи рух з відкритим паливним баком, в якому знаходиться заправний пістолет, водій створює небезпечну ситуацію.

Отже, вина в зазначеному подію цілком і повністю лежить на водієві.

Загалом, як ви вже зрозуміли, вина водія, через неуважність відірватися заправний пістолет, в подібного роду випадках, в наявності.

А тепер ми розповімо вам, що ж, власне, потрібно робити, якщо ви відірвали пістолет на АЗС.

По-перше, якщо ви помітили, що пістолет відірвався – неодмінно зупиніться. Не варто намагатися сховатися, вдаючи, що нічого не сталося. Вас все одно вирахують і знайдуть, тому що всі сучасні АЗС обладнані камерами відеоспостереження.

Якщо ж ви помітили відірваний пістолет не відразу, то все одно ми настійно рекомендуємо вам повернутися на заправку, звернутися до менеджера АЗС і не заперечуючи того, що сталося, підкреслити, що ви вирвали пістолет ненавмисно, тобто, через неуважність.

Також радимо вам обов’язково акцентувати увагу на тому, що ви не відразу помітили відірваний шланг і тому поїхали з заправки, але повернулися, як тільки зрозуміли, що сталося.

Це дуже важливий момент, який дозволить вам уникнути проблем з співробітниками ДІБДР, в разі, якщо тим прийде в голову звинуватити вас в умисному залишення місця ДТП.

Порада

По-друге, не потрібно панікувати і посипати голову попелом. І вже тим більше, не варто боятися. Адже ви не вчинили жодного злочину. Ви просто не зумисне завдали шкоди автозаправної станції і не більше того.

Що робити, якщо працівники АЗС вимагають відшкодувати збиток за відірваний пістолет прямо на місці?

Знову ж, не лякатися і зберігати тверезість і витримку. Платити прямо «тут і зараз» ви не зобов’язані. Більш того – якщо у вас є діючий поліс ОСАГО, то платити ви не зобов’язані взагалі. Вся справа в тому, що відірваний на заправці пістолет – це дорожньо-транспортна пригода, про що ми вже говорили вище.

А отже, на цей випадок у повній мірі поширюються норми законодавства про ОСАГО. Говорячи простіше, відірваний вами шланг – це страховий випадок, який покривається полісом ОСЦПВ.

Тому, якщо співробітники АЗС насідають на вас, намагаючись зірвати грошей, ввічливо і спокійно повідомте їм про ваш намір викликати ГИБДД для оформлення ДТП, а з питання відшкодування збитку порекомендуйте їм звернутися до страхової компанії. Потім викликайте співробітників ДАІ і після того, як ними буде зафіксований факт ДТП, можете бути вільні.

Всі подальші питання з приводу відшкодування збитку власники АЗС будуть вирішувати зі страховою компанією. Адже ваша громадянська відповідальність за заподіяння шкоди третім особам застрахована і саме за це щороку ми викладаємо енну суму, набуваючи поліс ОСАГО.

І навіть якщо у вас немає поліса ОСАЦВ, або ви з якихось інших причин не хочете зв’язуватися з оформленням ДТП, все одно, не поспішайте платити на місці.

Хоча б з тієї причини, що будь-яка річ має свою реальну ціну і зовсім не обов’язково вартість відірваного шланга саме така, як це намагаються вам представити обурені працівники заправки.

Зверніть увагу

Нам відомі реальні випадки, коли налякані водії віддавали прямо на місці працівникам АЗС вельми пристойні суми – 5, 10 і більше тисяч рублів.

Тим часом, при обриві заправного шланга, як правило, ушкоджується тільки одна лише поворотно-розривна муфта, яка знаходиться між пістолетом і рукавом. Ремонт або навіть заміна цієї муфти обійдеться власникам АЗС в суму, як правило, не перевищує 1 000 рублів. А в окремих випадках розривна муфта і зовсім виявляється неушкодженою.

Завершуючи статтю, хотілося б нагадати, що автозаправна станція – це об’єкт підвищеної небезпеки. Приїжджаючи на заправку, будьте гранично уважні і обережні.

Візьміть собі за правило перед початком руху повернути голову і подивитися на паливну колонку. Якщо пістолет тієї марки бензину, яким ви тільки що заправлялися, висить на колонці, значить все в порядку – можна їхати.

Якщо ви його там не спостерігаєте, значить, з високою часткою ймовірності він стирчить в горловині вашого бензобака.

Взагалі, жарти з вирваним заправних шлангом погані. При невдалому збігу обставин, відірваний пістолет може з величезною швидкістю вискочити з горловини вашого бака і прилетіти, не дай бог, кому-небудь в голову. На жаль, в Росії такі випадки вже бували. На цьому все, удачі на дорогах і бережіть себе!

Що робити якщо ви відірвали пістолет на заправці?

Кожна людина може щось забути або відволіктися, але за це доведеться заплатити. Однак, не завжди в таких помилках винен водій, тим більше, що відповідальність багатьох автовласників застрахована згідно із законом.

В огляді дізнаємося про те, як надійде, якщо ви на автозаправці випадково відірвали заправний пістолет.

Скільки і кому за це доведеться платити, чи визначено за законом штраф, якщо водій забув вийняти пістолет з заправної горловини, хто повинен відшкодовувати збитки відповідно до законодавства.

Що за законом належить за зламаний пістолет на АЗС

Якщо водій забув витягнути з бака заправний пістолет, а потім поїхав і відірвав його, то вирішення питання буде неоднозначним. Але одне можна сказати точно – не слід відразу викладати гроші і платити за зіпсований пістолет. Ви можете значно заощадити на відшкодування шкоди, а іноді навіть уникнути відповідальності.

Справа полягає в законодавстві 2019 року про подібні випадки. На багатьох сайтах в Інтернеті можна знайти дані про те, що відірваний пістолет є збитком, який вимагає відшкодування.

Також є інформація, що збитки повинен покривати поліс ОСАГО.

Ми постараємося з’ясувати, яким способом можна не оплачувати вартість зламаного пістолета на заправці , або набагато зменшити суму.

важливо

У 2019 випадок, пов’язаний з відірваним заправних пістолетом, і відповідальність за це встановлюють декілька законів, описаних нижче.

 1. КоАП встановлює штрафні санкції за пошкоджений пістолет і шланг на автозаправці.
 2. ГОСТ Р ЕН 13617-2-2012, що стосується автозаправних станцій, визначає принцип роботи обладнання. Він буде грати основну роль при з’ясуванні питання, що робити, якщо водій вчасно не витягнув роздатковий кран і відірвав шланг, від’їжджаючи від АЗС.
 3. Існує Керівний документ за номером 153-39.2-080-01, який описує правила експлуатації заправних станцій. Він також буде потрібно в даному питанні для встановлення відповідальності.

Чи є такий випадок дорожнім подією

Це дійсно вважається ДТП, так як в даному випадку бере участь транспортний засіб і є деякий збиток. Крім того, можуть бути постраждалі люди, тому в багатьох випадках ситуація з пошкодженням пістолета на АЗС є дорожнім подією.

При цьому необхідно враховувати дві особливості:

 1. Якщо псування пістолета була оформлена вами в якості ДТП, то ви ризикуєте позбутися водійських прав. Це пов’язано з залишенням місця події, згідно КоАП статті 12.26 частині 2.
 2. Якщо викликаний наряд співробітників ГИБДД, то випадок може виявитися більш позитивним, ніж очікувалося. Про це йтиметься нижче.

Через юридичну неграмотність багато автовласників відразу платять за заподіяну шкоду, пов’язану з відірваним шлангом. Вони не здогадуються, що їх відповідальність страхується за законом полісом ОСЦПВ.

Чи передбачені штрафні санкції

Відповідь на це питання негативна. Як не дивно, але адміністративний кодекс в 2019 року не передбачає накладення штрафу за факт відриву або псування заправного пістолета від бензоколонки.

Існує покарання за залишення місця дорожньої пригоди, але за саме діяння по псування пістолета штрафу не передбачено.

Однак встановлюється цивільна відповідальність водія перед автозаправної станцією за завдання матеріальної шкоди, якщо він мав місце.

Також пропонуємо вам ознайомитися з повною таблицею штрафів ГИБДД >>

Чи заплатить за вас ОСАГО

Страхова компанія зобов’язана відшкодувати за вас завдані збитки. Це діє, якщо відповідальність автовласника застрахована. Страховик при цьому повинен оплатити вартість ремонту заправного крана, або суму, якої вистачить на покупку нового обладнання.

Увага! У такій ситуації реєструється страховий випадок, тому на наступний рік коефіцієнт безаварійності бонус-малус буде вище.

Але для відшкодування збитку за допомогою ОСАГО необхідно офіційне оформлення ДТП. Також слід мати на увазі, що європротокол в таких випадках не доречний .

Вартість заправного пістолета

Ціни на подібне обладнання залежать від їх марки і модифікації. На бензоколонках найчастіше застосовуються професійні заправні крани, вартість яких знаходиться в межах 7-20 тисяч рублів.

Насправді, якщо ви відірвали пістолет і поїхали з ним, то напевно працівники автозаправки зажадають від вас суму для покупки нового заправного крана.

Однак, такі дії не завжди правомірні, про що піде мова нижче.

Що робити – радять юристи

У законодавстві Росії існує державний стандарт, який встановлює вимоги щодо безпеки заправних пристроїв. Він визначає порядок і принцип їх дії. Це ГОСТ, згаданий нами вище, під позначенням ГОСТ Р ЕН 13617-2-2012.

Саме цей нормативний документ встановлює, що заправні пістолети на АЗС повинні комплектуватися спеціальними пристроями, що дозволяють уникнути розриву шланга або пошкодження обладнання. Ці пристрої називають розривними муфтами. Вони здатні розчепити з’єднання шланга з пістолетом під дією великого навантаження, не допускаючи ушкоджень.

Названий вище ГОСТ містить два важливих пункти:

 1. У розділі №1 зазначено, що всі заправні пістолети на АЗС повинні бути обладнані розривними муфтами. Вони діють у такий спосіб: якщо автомобіль з вставленим в горловину бака пістолетом від’їжджає від бензоколонки, то відбувається спрацьовування розривної муфти, шланг розчіплюється, а подача палива закривається.
 2. Сучасні конструкції розривних муфт здатні передбачати їх багаторазове використання.

Підіб’ємо невеликий результат . Якщо ви відірвали автомобілем пістолет з бензоколонки на АЗС, це не означає, що оплачувати доведеться повну вартість.

Може з’ясуватися, що досить відшкодувати збитки, пов’язані з пошкодженням розривної муфти.

Якщо виявиться, що вона багаторазова, то платити нічого не доведеться, крім подряпин і потертостей фарби на пістолеті через його падіння на землю.

З огляду на розглянуті особливості, багато юристів, які спеціалізуються на автомобільних аваріях, рекомендують в таких випадках не оформляти відірваний заправний пістолет в якості ДТП. Вони стверджують, що за дане діяння нічого не загрожує, тому що збиток бензоколонці відсутня.

Таке твердження вірне при наступних умовах:

 1. Відсутність шкоди підтверджено адміністрацією автозаправної станції, яка не має жодних претензій до водія. Однак таке буває рідко.
 2. Водій і працівники автозаправки склали розписку в тому, що збиток в ДТП відсутня, а оформлення документів не вимагається. При цьому в розписці повинні бути підписи обох сторін.

Чи може бути вина АЗС

На практиці такого не буває. Багато Автоюрист роблять посилання на керівний документ 153-39.2-080-01 в частині пункту №2.11, який наказує, що керівник автозаправки повинен відповідати за технічну експлуатацію обладнання.

Дана норма закону в юриспруденції ставиться вище, в порівнянні з внутрішніми інструкціями та правилами, встановленими на бензоколонці. Тому останні не можуть суперечити керівному документу. В іншому випадку вони визнаються нікчемними в судовому порядку.

Однак, пункт зазначеного вище документа за номером 2.11 означає, що матеріальну відповідальність, крім водія автомобіля, також несе адміністрація автозаправки .

Але такі умови не знімають відповідальності з особи, яка заподіяла шкоду і відірватися заправний кран від бензоколонки, тобто, з водія.

У таких ситуаціях керівник АЗС має право вимагати відшкодування суми збитку.

Що говорить практика судів

Судова практика по аналогічним подіям з зіпсованими заправними кранами на АЗС зустрічається дуже рідко. Це пов’язано з швидким відшкодуванням шкоди автовласниками на місці ДТП, або після цього за умовами розписки.

Вище ми розглядали законність наслідків і дій водія. Але що робити, якщо працівники АЗС наполягають на виплаті вартості заправного пістолета і не хочуть оформлювати пригоду? У таких випадках потрібно самостійно викликати екіпаж ДАІ та оформити пригоду як годиться.

Після цього адміністрація бензоколонки може подати на вас до суду і вимагати сплатити позов за відірваний пістолет. Що робити в даній ситуації? Потрібно просити суд, щоб страхова компанія теж прийняла на себе відповідальність за ДТП.

Порада

Крім того, в суді слід подати клопотання про запит технічного паспорта на заправний обладнання, зокрема на заправний кран, який пошкоджений.

У ньому має бути зазначено про наявність або відсутність розривної муфти, а також виду її використання – багаторазова або одноразова.

 • Якщо виявиться, що заправний кран був забезпечений зазначеної вище муфтою, то найбільше, за що вам доведеться заплатити, це відшкодувати вартість фарбування пістолета від з’явилися подряпин, і ціну нової одноразової муфти. Це обійдеться вам від 500 до 1500 рублів, залежно від марки обладнання.
 • Якщо пістолет не був укомплектований муфтою, це буде вважатися порушенням нормативів ГОСТу. Тому відповідальність ляже на автозаправну станцію, так як вона не забезпечила безпечне розчеплення шланга з пістолетом. Але і в такій ситуації працівники АЗС повинні представити достатні докази, що заподіяний збиток.

Приклад з практики судів

Судові органи розглядають описані нижче матеріали за аналогічним ДТП, пов’язаному з відривом роздаткового пістолета і шланга.

Як зазначається в інформації по заправних пістолетів і розривних муфт, остання марки SSB 16 знаходиться в роботі, встановлена ​​між шлангом і роздатковим пістолетом, і застосовується для автоматичного розчеплення шланга марки ТРК і заправного крана з можливістю багаторазового дії.

З представлених документів в суді є: товарна накладна і платіжне доручення. У них не вбачається збиток від події. Замінювалося чи розривна муфта, в документах не видно. Інших доказів заподіяння шкоди компанії ТОВ «Нафта плюс» суду не пред’явлено. У такому випадку суд робить висновок про недоведеність факту заподіяння шкоди вищевказаної компанії.

Упущена вигода автозаправної станції

Якщо ви відірвали пістолет на АЗС, забувши витягнути його з горловини бака, то бензоколонка на деякий час стала непрацездатною. В такому випадку заправна станція несе деякі збитки. Цивільний кодекс в частині статті 15 передбачає відшкодування збитку, а також визначає умови, при яких подібні збитки повинні відшкодовуватися винуватцем, який заподіяв шкоду.

Практично подібні справи в судах важко знайти. Тому, яким способом визначається величина упущеної вигоди на автозаправці при відриві шланга, поки незрозуміло. Але потрібно знати, що пунктуальна і розважлива адміністрація АЗС має право подати позовну заяву в суд навіть на предмет упущеної вигоди і аналогічних збитків.

Якщо вже сплатив і поїхав – як повернути зайву суму

Повернути зайво сплачені гроші можливо за умови, якщо є докази платежу певної суми.

В даному випадку у автовласника є два варіанти дій:

 1. Якщо ви з’ясували, що дана подія і збитки повністю відшкодовує ОСАГО, і прийняли рішення покласти відповідальність на страхову компанію.
 2. Якщо ви оплатили суму за вартістю нового обладнання, але після цього дізналися, що роз’єдналася розривна муфта, і адміністрація автозаправки навмисно збільшила суму збитку.

При першому варіанті потрібно знати, що ви уклали угоду з працівниками бензоколонки і виконали свій обов’язок самі по відшкодуванню збитку за заподіяну шкоду майну. Спроба змінити умови договору в момент, коли вже виплачені гроші, навряд чи буде успішною. Працівники АЗС згідно із законом не зобов’язані повертати вам зайво сплачену суму.

При другому варіанті на момент оплати майнової шкоди за відірваний шланг, ви напевно не знали суму реального збитку. Тому вам ніхто не заважає зажадати повернення зайвої частини грошей.

В даному випадку починає діяти Цивільний кодекс в частині статті 395. Вона встановлює, що винуватець може зажадати також оплати відсотків комісійних за використання його коштів.

Щоб гарантовано повернути суму, сплачену понад вартості збитку, потрібно звернутися до керівництва автозаправки і зажадати повернення. Також потрібно вимагати підтверджуючі документи про розмір заподіяної шкоди. Якщо це не подіє, то слід звертатися з позовною заявою в судові органи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You May Also Like

Діагностика гбо 4 покоління своїми руками. Коли немає сенсу платити сто

Цены на бензин постоянно растут и облагаются новыми акцизами. Но без автомобиля…

Який краще gps-маяк для авто? Огляд моделей і погляд з боку

Защита своего транспортного средства – одна из основных задач автовладельца. При этом…

Що означає знак ш на машині? Просто про просте

https://www.znak.com/2017-04-07/znak_shipy_i_novye_pravila_dorozhnogo_dvizheniya_chto_nuzhno_znat 2017.04.07 Яромир Романов / Znak.com З 4 квітня в Росії діють…

Позначення на приладовій панелі автомобіля. Що означають значки?

У міру розвитку автомобільної промисловості кількість індикаторів на приладовій панелі стрімко збільшувалася.…

Як зареєструвати саморобний причіп? В Україні.

Реєстрація саморобних транспортних засобів Саморобні ПРИЦЕПИ Отже, з якоїсь незрозумілої причини Ви…

Як правильно паркуватися між машинами? Розписуємо в деталях

Як паркуватися переднім ходом між автомобілями Ось і настав щасливий день –…

Що робити, якщо потіє фара – причини і способи усунення проблеми

Утворення конденсату всередині фар досить поширена проблема, з якою стикаються власники автомобілів.…

Чи можна буксирувати на автоматі іншу машину? Як це зробити без наслідків

Багато автолюбителів чули про особливості принципу роботи АКПП і тому закономірно ставлять…

Що робити, якщо машину заблокували і перекрили у дворі? Все вирішується

Що робити, якщо у дворі заблокували машину, куди звертатися? Багато автомобілістів стикаються…

Що робити, якщо тече рульова рейка? Терміново усуваємо

На СТО, що спеціалізуються на ремонті вузлів рульового управління, власників автомобілів змушують…