Чому магнітола погано ловить радіо Частина 2

Antenna.ru представляє Огляд “Чому магнітола погано приймає радіо”. Наш експерт –  Антенний Гуру  розповість Вам все, що необхідно знати про це. 

Добридень! Вчора я розповім про ці дивні пластикових і металевих штуковина, якими утикані дахи багатьох автомобілів. 

Що робити, якщо погано ловить радіо в машині? Дорога без музики і радіо, нудна   Що робити, якщо погано ловить радіо в машині? Дорога без музики і радіо, нудна   Що робити, якщо погано ловить радіо в машині? Дорога без музики і радіо, нудна

Що робити, якщо погано ловить радіо в машині? Дорога без музики і радіо, нудна

Коротко про експерта: закінчив фізмат школу, випускник університету ЛЕТІ за фахом Радіоприймальні пристрої, закінчив аспірантуру. Займається радіозв’язком з 1984 року.

Антени повинні приймати радіохвилі і передавати їх в магнітолу, але іноді щось пішло не так, і з вашого радіоприймача замість чистих звуків пісні видається моторошний хрип, а при відтворенні CD все чудово. -Віновата антена, – вирішуєте Ви. Іноді це так, антена винна, а іноді – ні. Іноді винна магнітола. А іноді – ні антена, ні магнітола не винні. Що ж тоді? Читайте нижче!Що робити, якщо погано ловить радіо в машині? Дорога без музики і радіо, нудна

1. Ситуація перша . Взято звідси. Далі як пише “Поміняв напередодні медіацентр 2 Діново на новий-старий за 7 років тупа розвалився, хоча радіо чудово працювало. Так ось. Встромив в антенний роз’єм штатний кабель, але радіо просто огидно стало ловити. Таке відчуття, що антени немає. Сигнал плаває конкретно. Може що пошкодив, коли міняв? “

Відповідь йому дає інший автовласник. Взято звідси. “Зіткнувся з такою проблемою, що погано ловить радіо, спочатку грішив на антену, вирішив розібрати подивитися що там та як.

Зняв розібрав, але всередині все виявилося дуже пристойно, нічого ніде не зламано, які не заіржавіла, почав думати що утворилися мікро тріщини в платі, і потрібно все це справа пропаять, Сходив в телеательє, де я почув відповідь що все нормально нічого пропоювати не потрібно.

Пішов додому почав студіювати інтернет в пошуках відповіді на свою проблему, все писали тільки одне пропаять пропаять і все.

І тут я значить абсолютно випадково натрапив на один форум, де дізнався про те що в антені варто підсилювач який живиться від штатної магнітоли через роз’єм куди вставляється антена, а при заміні цієї магнітоли як наприклад в моєму випадку на піонер підсилювач перестає працювати так як на звичайних магнітолах через роз’єм куди вставляється антена не проходить струм. Виходить нам просто потрібно живити заново підсилювач і у на повинно все заробити “.

Отже, що ж сталося в цих двох випадках? А нічого не сталося – не подали на антену харчування, вона і не працювала, ось і прийом поганий. Чому так сталося? По-перше, Автори не знали, що антена на їх авто активна, тобто з підсилювачем. а підсилювач без харчування не працює. По-друге, на їх нових магнітолах була відсутня функція включити ХАРЧУВАННЯ АНТЕНИ.

Що ж робити в цьому випадку? Поганий варіант вирішення проблеми узятий Звідси: “Як ця схема працює і чому так все погано з радіо не зрозуміло. Тому я вирішив просто закоротити вхід з виходом. Тобто зробити з активної антени пасивну. ” Так, звичайно Радіо буде працювати в цьому випадку, але ні про яке далекому прийомі мови вже немає. Ось картинка, синій провід припаяний автором:

Що робити, якщо погано ловить радіо в машині? Дорога без музики і радіо, нудна

Другий варіант взятий Звідси: “на антену підключаємо + 12V через дросель … .на магнітолу через конденсатор” Ось картинка того, що вийшло:

Що робити, якщо погано ловить радіо в машині? Дорога без музики і радіо, нудна

Зрозуміло, що не кожен автовласник “на Ти” з паяльником, і може самостійно спаяти такий перехідник. На щастя, його можна купити. Наприклад, Такий.

Установка перехідника займає лічені хвилини, природно, при наявності можливості дістатися до задньої поверхні магнітоли.

Отже, антена підключається до вхідного гніздо, вихід перехідника – в магнітолу, на перехідник подається напруга +12 вольт зі спеціального виходу магнітоли, на який приклеєна бирка “Ant”. 

Ми розібрали перший випадок.  

2. Друга ситуація. Антена все-таки вийшла з ладу. В цьому випадку необхідно антену замінити або встановити замість неї внутрісалонного. Заміні антени присвячена окрема стаття ЗАМІНА АНТЕНИ на іномарки. Як визначити, що винна саме антена? Дуже просто.

От’едьте подалі від міста, кілометрів на 30, щоб прийом став поганим. Вставте замість антени в гніздо магнітоли провід довжиною 1,5-2 метра (двері машини повинні бути при цьому відкриті).

Якщо прийом покращився, значить, треба міняти антену, адже їздити з відкритими дверима автомобіля неможливо, а антена для того і призначена, щоб подати сигнал всередину корпусу автомобіля.

Для тих, хто не знає: металевий корпус сильно екранує, не пропускає сигнал радіо всередину авто. Тому антена повинна бути зовні або на лобовому склі.

Внутрішньосалонна антена встановлюється на лобовому склі без тонування, на відстані 5 см від верхньої кромки, паралельно поверхні землі, або, як у випадку з антеною Тріада-190, точно за інструкцією для далекого і далекої прийому.

Якщо заміна антени дуже трудомістка – необхідно розібрати півмашини, зняти обшивку, можна встановити антену на скло, наприклад, одну з Цих. 

3. Ситуація номер три.

Китайські виробники випустили мільйони красивих магнітол, які погано приймають радіо. Причина – вони использовани неправильно спроектовану мікросхему.

Ніщо не нове під місяцем – п’ятнадцять років тому точно так же прокололася відома японська компанія SONY, випустивши свої перші CD автомобільні ресивери. Знавці напевно пам’ятають це чудо зі знімною панеллю без єдиної кнопки, тільки пульт.

Зверніть увагу

Радіо ця Сонька не приймала категорично. Зараз масштаб лиха в десятки разів більше.

Це ВІДЕО розповідає що робити якщо Магнитола погано приймає радіо. Найчастіше – зробити нічого не можна. Китайці випустили море поганих магнітол.

Але якщо ви подивитеся Відео, то дізнаєтеся як можна поборотися за звук.

Коротко, спробуйте або встановити будь-яку пасивну антену (краще з довжиною прутка 70 см або ВА-63) в зв’язці з підсилювачем Тріада-304, або активну внутрісалонного антену Тріада-190.

4. Ситуація номер чотири.

У поганому прийомі винен відеореєстратор (його зарядний в прикурювач випромінює в ефір гиганская кількість шумів) або ж дешева автомобільна USB зарядка.

Що вам важливіше – Радіо або відеореєстратор, вирішувати Вам, малоумящіх штатних зарядок практично немає (що йдуть в комплекті реєстратора). Мої рекомендації на цей випадок – замінити штатну зарядку відеореєстратора на хороше дороге USB в прикурювач. Наприклад, Таке.

Воно шумить в ефір значно менше. Далі я привожу мою дуже давню статтю “Перешкоди радіоприйому в автомобілі”.

Основним джерелом радіоперешкод в автомобілі може бути сам автомобіль, а саме: система запалювання, сигналізація, електродвигуни двірників, склопідйомників, грубки, вентилятора і т.д. Кращий спосіб позбутися від таких перешкод-стежити за справністю відповідного електрообладнання. У багатьох автомобілях є фільтр радіоперешкод-он також повинен бути в робочому стані.

При установці магнітоли її «плюс» бажано підключати до окремого йде безпосередньо через запобіжник проводу, який приєднується прямо до акумулятора або спеціальному висновку для радіоапаратури.

Провід живлення магнітоли повинні мати відповідне сумарної потужності радіоапаратури перетин (визначається, як правило, вихідний акустичною потужністю підсилювача магнітоли і ні в якому разі не менше 0,75 мм2. Скрутками проводів при приєднанні неприпустимі – користуйтеся спеціальними клемами.

важливо

Якщо у вас автомагнітола при радиоприеме неабияк шумить – для початку спробуйте поміняти місце під’єднання плюсового або мінусового; виведення магнітоли (антени), оскільки від цього ж дроту може живитися, наприклад, сигналізація або пейджер сигналізації.

Спробуйте порівняти прийом на різних довжинах хвиль при включеному і вимкненому запаленні при працюючому і непрацюючому двигуні.

Іноді джерелом сильних перешкод може бути блок управління інжектором, відзначені випадки, коли сильно «шумить» зарядний пристрій для радіотелефонів, електронні або електромеханічні годинник, в тому числі в дзеркалі заднього виду.

«Земляний» висновок магнітоли і акустики бажано заземлити одним солідним болтом на корпус автомобіля.

При застосуванні тонуючої плівки на лобовому склі суттєво зменшується радіус впевненого прийому внутрішньосалонного антени (не плутати з затіненій фабричним способом верхньою кромкою скла!).

 • Пам’ятайте, що якщо Ви хочете слухати музику без перешкод – потрібно взяти до уваги наші рекомендації. Таким чином, для поліпшення прийому Вам потрібно купити одне з трьох виробів:
 • Що робити, якщо погано ловить радіо в машині? Дорога без музики і радіо, нудна   Що робити, якщо погано ловить радіо в машині? Дорога без музики і радіо, нудна   Що робити, якщо погано ловить радіо в машині? Дорога без музики і радіо, нудна
 • Сценарій ролика на Youtube:

1. Чому магнітола погано приймає Радіо Частина 2. 2. У минулому відео «Чому магнітола погано приймає Радіо» ми розповіли, що з Китаю надійшли мільйони магнітол з поганою якістю прийому. Це сталося через неправильно спроектованого і виготовленого тюнера.

І ми розповіли, що робити в цьому випадку, щоб покращити якість. 3. Однак, є ще одна дуже часта причина, яка виникає при заміні штатної магнітоли. 4. Отже, Ви вирішили поміняти свою застарілу магнітолу на сучасну, на андроїд, з телевізором, з USB входом. 5.

Ви демонтіруете (знімаєте) магнітолу з штатного місця, виймаєте роз’єми, в тому числі радіо роз’єми ФМ. Ось вони на фото. Роз’єми називаються FAKRA. 6. Антенний кабель. Ви відрізаєте штатний роз’єм Факро і міняєте його на звичайний штекер радіо ФМ. 7. Ось на такий штекер радіо ФМ. 8.

Штекер вставляєте в антенне гніздо з заднього боку магнітоли. Переплутати неможливо. 9. Помилка! Справа в тому, що якщо штатна, встановлена ​​на автозаводі, антена – активна, то на неї підключений до джерела живлення 12 вольт по центральній жилі кабелю. 10.

А у Вашій новій магнітоли такої функції немає! Вона не подає харчування на антену. І антена не працює! Тому магнітола погано приймає радіо, дальність дії маленька, динаміки хриплять через поганий прийому. 11. Що робити? Варіантів кілька.

Можна, як показано на фото, розібрати активну антену і з’єднати вхід з виходом. Це не дуже хороший варіант, але він працює. 12. Можна подати живлення від бортової мережі автомобіля 12 вольт на антену за допомогою саморобного пристрою – називається інжектор харчування. Ось його схема.

14. Чи можна замінити антену на аналогічну, але з окремим проводом харчування і подати живлення від нової магнітоли. На магнітолі є спеціальний висновок харчування антени. Він зазначений на схемі магнітоли. Антена може бути, як зовнішня, як і внутрісалонна, наприклад, Тріада-55. Внутрішньосалонна антена краща, якщо немає можливості замінити зовнішню.

Порада

15. Також цей висновок маркується спеціальною наклейкою і тому його легко знайти серед інших проводів. 16. Можна подати живлення від бортової мережі автомобіля 12 вольт на антену за допомогою інжектора харчування Т-310 / antenna.ru. Це недорогий пристрій виробництва компанії antenna.ru.

Як поліпшити прийом радіо в автомобілі

Магнітола – невід’ємний атрибут кожного сучасного автомобіля. Улюблена радіостанція розважить в довгій дорозі, дозволить відволіктися від міської суєти, поліпшить настрій.

Що робити, якщо погано ловить радіо в машині? Дорога без музики і радіо, нудна

Поломка радіоприймача зробить поїздку небезпечною, але засмутить водія. Тріск під час ефіру, постійні перешкоди або повна тиша – ці ознаки явно вказують на те, що з пристроєм щось не в порядку.

Отже, в машині погано ловить радіо: що робити в такому випадку?

простий варіант

Найбільш простий ремонт в ситуації, коли проблеми з прийомом сигналу пов’язані не з механічними або електричними пошкодженнями, а з банальним збоєм в налаштуваннях. Спровоковано це може бути недосконалістю прошивки магнітоли або невмілими діями водія, випадково натиснув не ту кнопку.

Відновити все дуже просто, достатньо провести автоматичний пошук станцій, зберегти їх в пам’яті пристрою. Другий варіант – вручну “вбити” необхідні частоти і, при необхідності, провести точну настройку.

 • Відео:
 • Погіршення сигналу при відсутності пошкоджень може бути спровоковано близькістю джерела електромагнітних завад, або віддаленістю від станції мовлення.

Наприклад, якщо водій зупинився біля лінії електропередач, або рухається по міській вулиці, прихованої багатоповерховими будинками, або поїхав далеко за місто, не варто дивуватися тому, що радіо перестало ловити потрібну частоту. Досить просто змінити місце розташування, щоб все відновилося само собою.

ймовірні поломки

Якщо ж з настройками все в порядку, а перешкоди для сигналу відсутні, велика ймовірність того, що мають місце справжні проблеми.

Що робити, якщо погано ловить радіо в машині? Дорога без музики і радіо, нудна

Якщо стало погано ловити радіо в машині, потрібно звернути увагу на наступні елементи:

 1. Зовнішня або внутрішня антена. Зламати її можуть навіть незначні, на перший погляд, дії. Випадкові легкі удари, сильний дощ, обмерзання в зимовий період – все це погіршує працездатність. Наприклад, якщо на деталі явно помітні сліди корозії, їх слід дбайливо видалити абразивної щіткою.
 2. Контакти. Магнітола підключається безліччю дротів, що з’єднують її і з антеною, і з системою харчування транспортного засобу. Окислення навіть одного контакту або розрив проводу приведуть до непрацездатності. Цілісність перевіряється візуально, для цього доведеться витягти приймач з посадкового гнізда, провести уважний огляд всіх деталей. Заломи, вигини, окис на зарядному – присутність даних дефектів говорить про те, що мають місце внутрішні пошкодження.
 3. Магнітола. Так, вона цілком може зламатися сама по собі. Вібраційні навантаження під час руху, температурні перепади, некоректна експлуатація – все це справляє накопичувальний ефект, рано чи пізно провокує повну поломку. Якщо пристрій не реагує на натискання, не включається, будучи підключеним до мережі, можна припустити такий варіант. Примітно, що вихід з ладу може статися і з недорогої китайської магнітолою, і з технікою від іменитого бренду.

Відео:

заміна антени

Якщо огляд показав серйозні пошкодження антени, які не можуть бути усунені власними силами, елемент краще повністю замінити, благо, що ціна його невисока.

Класичний варіант – зовнішня телескопічна антена, саме вона в базовій комплектації встановлюється майже на всі машини.

Що робити, якщо погано ловить радіо в машині? Дорога без музики і радіо, нудна

Її головні переваги – дешевизна і досить впевнений прийом навіть слабкого сигналу. Втім, недоліків набагато більше. Розміщення зовні кузова робить елемент вразливим для безлічі впливів, перепадів температури, ударів, вологи, снігу, льоду. Багато водіїв також вважають, що деталь псує зовнішній вигляд транспортного засобу, погіршує його аеродинаміку.

Не дивно, що популярність набирає другий різновид – внутрішня антена.

Що робити, якщо погано ловить радіо в машині? Дорога без музики і радіо, нудна

Внутрішній устрій монтується, як правило, на лобове скло, відрізняється компактними габаритами, завдяки чому абсолютно не помітно. Практика, втім, показує, що по ефективності воно цілком здатне зрівнятися з зовнішньою антеною. Якщо ж модуль не пасивний, а активний, тобто має вбудований підсилювач сигналу, він за всіма параметрами випереджає штатний зовнішній пристрій.

Відео:

заміна магнітоли

Коли китайська магнітола погано ловить, варто задуматися про те, щоб замінити її більш досконалим аналогом. Особливих труднощів дана процедура не представляє, досить загальних знань і мінімального набору інструментів.

Що робити, якщо погано ловить радіо в машині? Дорога без музики і радіо, нудна

Головне, при покупці нового приладу потрібно подивитися, щоб його габарити відповідали розмірам посадкового отвору, а роз’єми мали відповідні автомобілю стандарти.

Перед тим, як витягти старий устрій, необхідно заглушити мотор і зняти з АКБ мінусову клему. Особливості вилучення залежать від моделі авто, десь пристрій кріпиться засувками, десь використовуються гвинтові з’єднання. При установці всі маніпуляції повторюються в зворотній послідовності.

монтаж підсилювача

Якщо кожен день доводиться стикатися з недостатньо хорошим прийомом радіоефіру, цілком ймовірно, що відстань до станції мовлення досить велике, або приймач не володіє потрібною чутливістю. У такій ситуації не потрібно повністю міняти систему, досить придбати підсилювач.

Що робити, якщо погано ловить радіо в машині? Дорога без музики і радіо, нудна

Важливо пам’ятати, що підсилювач здатний збільшувати потужність не тільки “чистого” сигналу, але і перешкод, так що він обов’язково повинен мати фільтр, або систему точної настройки на зазначену частоту.

Другий важливий момент – підсилювач допоможе тільки пасивної антени. Якщо в машині використовується система з активним приймачем, ефект виявиться протилежним, пристрої будуть просто перекривати один одного, з’являться нові перешкоди.

Нарешті, підсилювач – не панацея в тому випадку, якщо сигнал не може пробитися через щільної міської забудови або знаходження в гористій місцевості.

особливості догляду

Щоб не допустити проблем з приймачем, достатньо виконувати наступні прості маніпуляції:

 • Коли машина ставиться на стоянку, краще прибрати зовнішню антену. Статистика говорить, що саме тут найчастіше і відбуваються ушкодження, адже металевий елемент можна зігнути навіть незначним впливом. Правило актуально і при русі по лісовій дорозі, де по деталі може вдарити гілка;
 • Періодично варто змащувати антену гідрофобним складом. Добре підходить мастило WD-40 або пасти на основі силікону. Вони формують невидиму захисну плівку, будуть відштовхувати воду, що виключить корозію. Особливо цінна ця рекомендація в зимовий час і в міжсезоння;
 • Слідкуйте за підкапотним простором. Там завжди повинно бути сухо. Накопичення вологи призводить до її подальшого випаровування, а це окисляє контакти магнітоли, рано чи пізно вони просто перестануть функціонувати;
 • Час від часу необхідно перевіряти щільність кріплення роз’ємів, перевстановлювати дроти. Це механічно видалить сліди можливої ​​окису, а також дозволить вчасно встановити факт ослаблення через вібрації. У такій ситуації потрібно просто підтягти кріплення, як правило, вони гвинтові.

PS Наостанок, варто відзначити, що при виявленні перших проблем з прийомом сигналу, необхідно з’ясувати причину. Якщо вона носить технічний характер, своєчасне усунення поломки допоможе запобігти згодом більш дорогий ремонт.

( 2 раз, оцінка: 5,00 з 5) Завантаження …

Погано ловить радіо в машині: що робити з такою проблемою

Що робити, якщо погано ловить радіо в машині? Дорога без музики і радіо, нудна

На сьогоднішній день важко уявити автомобіль, який не має радіоприймача. Практично кожен автолюбитель час від часу вмикає радіо в своїй машині, щоб дізнатися останні новини або насолодитися музикою.

Але, часом, радіоприймач може підвести і замість красивої, розслаблюючій музики ви почуєте подразнюючу шипіння та інші перешкоди.

Що можна зробити

Які ж дії необхідно зробити в даній ситуації?

Насамперед потрібно розібратися в тому через що радіоприймач погано приймає сигнал. Причини можуть критися:

 • У знаходженні на далекій відстані від передавача радіосигналу або присутність будь-яких перешкод (вишок мобільного зв’язку, залізниці, ліній електропередач, високих будівель). Найчастіше саме вони є основною причиною поганого прийому радіоканалів.Що робити, якщо погано ловить радіо в машині? Дорога без музики і радіо, нудна
 • У несправності самої антени і поганому з’єднанні радіоприймача автомобіля з антенним роз’ємом . При поганому з’єднанні кабелю антени і радіомагнітоли, якість передачі сигналу на тюнер буде досить низьким, будуть чутні серйозні перешкоди, а то і зовсім шум радіоефіру.
 • Неминуче, під час руху автомобіля відбувається вібрація кузова , а значить і ослаблення всіх провідних з’єднань і роз’ємів, в тому числі і тих, які з’єднують радіоантену і тюнер.
 • У непрацездатності самого радіоприймача. Найчастіше, навіть дорогі автомобільні аудіосистеми, що дають відмінний звук, мають не найякісніші радіопередавачі. Такі огріхи можуть зустрічатися навіть у аудиосистемах автомобілів преміум класу.
 • На відео – що робити коли в машині погано ловить радіо:
 • Що ж робити, якщо під час поїздки замість музики в динаміках ви чуєте всілякі перешкоди?
 1. Насамперед огляньте антену на предмет пошкодження . Навіть самі незначні, здавалося б, змінивши напрямок антени можуть відбитися на якості сигналу: в зимовий період на неї може впасти сніг або лід, на бензозаправці або мийці її можуть ненавмисно зачепити. Найчастіше, сам автовласник може не повністю висунути антену, що природно погіршує якість сигналу. Нижнє розташування електричної антени також відіб’ється на якості.Що робити, якщо погано ловить радіо в машині? Дорога без музики і радіо, нудна
 2. При наявності на антені слідів окислення , їх необхідно видалити за допомогою зачистки, незакріплені контакти закріпити шляхом затиску або спайки. Також необхідно перевірити штекер на наявність дефектів.
 3. Якщо антена знаходиться в правильному положенні, не має дефектів, іржі необхідно перевірити з’єднання антени з радіоприймачем. Якщо вони з’єднані неправильно або з’єднання відсутня повністю – це не може не позначитися на якості відтворення: будуть чутні часті шуми, звуки будуть перериватися, гучність звучання може значно коливатися.
 4. Для перевірки з’єднань потрібно зняти з автомобіля радіомагнітоли і висунути її з панелі приладів . Огляньте задню сторону приймача, перевірте, чи правильно підключено, зверніть увагу на наявність пошкоджень проводів і роз’ємів. Буває так, що помітити дефекти досить важко, тому для перевірки працездатності необхідно включити будь-яку радіостанцію з поганим прийомом сигналу і посувати антенний кабель. Якщо з’єднання виконано правильно, то змін у звучанні ви не почуєте, але якщо раптом з’являться шуми, то мало місце бути пошкодження кабелю або антени.Що робити, якщо погано ловить радіо в машині? Дорога без музики і радіо, нудна
 5. Слабкий сигнал може бути наслідком зовнішніх перешкод: будівель, низин, ЛЕП та інших . Вирішується ця проблема дуже просто – покиньте територію зі слабким радіосигналом. Мобільні гаджети, що знаходяться на близькій відстані, також впливають на роботу радіоприймача і створюють перешкоди.

Найчастіше шлях до вирішення проблеми лежить на поверхні: спробуйте виконати «Пошук радіостанцій»!

Якщо перераховані вище маніпуляції не допомогли, то необхідно вжити більш рішучих заходів:

Придбання і установка іншої антени

Однією покупки нової антени може бути мало для виправлення всіх несправностей, якщо на інших приладах радіоприймача є іржа та інші дефекти матеріалу. Найчастіше під заміну йде не тільки радіоантена, але і всі інші прилади.

Зараз серед автолюбителів великою популярністю користуються сітчасті антени, які мають вигляд сітки і приклеюються до заднього скла автомобіля. Зовнішній вигляд таких антен набагато привабливіше звичайних антен і вони менш схильні до пошкоджень.

 1. На відео – придбання та встановлення більш сильною антени:

Радимо дотримуватися обережності при перевезенні гострих предметів, адже при найменшому пошкодженні сітчастої антени доведеться замінити її на нову.

До недоліків такої антени можна віднести не найкращу передачу сигналів деяких каналів.

Установка підсилювача сигналу

Даний спосіб навряд чи допоможе, якщо причиною низької якості звучання послужили дефект антени або пошкодження кабелю, роз’ємів. Однак якщо всі прилади радіоприймача повністю справні і зустрічається невпевнений прийом декількох каналів вам на допомогу прийде підсилювач радіосигналу.

Що робити, якщо погано ловить радіо в машині? Дорога без музики і радіо, нудна

Схема посилення антени

Але пам’ятайте, що такий підсилювач не зможе поліпшити якість сигналу, якщо перешкоди пов’язані з перешкодами у вигляді високих будівель, рельєфу.

заміна радіомагнітоли

Що робити, якщо погано ловить радіо в машині? Дорога без музики і радіо, нудна

Причини поганого рівня сигналу радіо в машині: причини і як його поліпшити

Погано працює приймач здатний зіпсувати настрій і водієві, і пасажирам.

Покликаний створювати в салоні особливий мікроклімат, він, при справності, багато в чому допомагає знаходяться в машині людям як джерело улюбленої музики і важливої ​​інформації про те, що робиться в країні і світі.

Багато автомобілістів настільки звикли до цього, що перебої в його роботі виводять їх з себе, заважаючи нормально зосередитися на контролі ходу поїздки. Існує проблема, коли погано ловить радіо в машині. «Що робити в цьому випадку?», – цікавляться багато водіїв.

Що робити, якщо погано ловить радіо в машині? Дорога без музики і радіо, нуднаПричини поганого сигналу радіо в автомобілі.

Як визначити, що сигнал є слабким

Слабкість сигналу в радіоприймачі автомобіля визначається декількома способами. Найпростіший і найпоширеніший з них – перевірити його рівень тут же, на місці. Тоді, навіть якщо налаштувати гучність на максимальну величину, її рівень буде недостатнім, а іноді настільки малопотужним, що слухати цю хвилю не буде ніякої можливості.

Досвідчені водії знають, що це може бути неприємним наслідком як погіршилася роботи самого приймача, так і небажаних перешкод, що йдуть в автомобіль зовні ззовні: від висотних будівель і вишок, за допомогою яких функціонує стільниковий зв’язок, інших факторів. Бувають випадки, коли внаслідок цього на деяких радіоканалах звук зникає зовсім.

При бажанні точно дізнатися рівень сигналу використовують спеціальну апаратуру.

Що можна зробити

Якщо в машині зник або погіршився сигнал, існує способів того, як поліпшити прийом в автомобілі. Всі ці варіанти досить прості і дозволяють усунути недолік самостійно, не вдаючись до допомоги радіомайстрів з боку. Алгоритм дій в кожному випадку безпосередньо залежить від причин неполадки.

Ось кілька успішно застосовуються на практиці рад. Однією з ключових стадій є перевірка зовнішньої металевої антени, якщо така є. Не виключено, що вся заковика саме в ній, внаслідок її пошкодження, яке пройшло непоміченим.

Таке нерідко трапляється при виїзді з низького гаража або, навпаки, в’їзді, під час миття машини, після її проїзду під гілками дерев і т. П. Можливо, антена просто не витягнута на повну довжину, як годиться, і перешкоди радіосигналу виникли саме з -за цього.

Точно також вони можуть з’явитися, якщо машина постояла на морозі і утворилася ожеледь. Тут не треба ризикувати витягувати антену з гнізда пассатижами, щоб не пошкодити елементи, з яких вона складається, а також електромеханізм, за допомогою якого вона висувається з кузова.

Якщо все це в порядку, слід зайнятися перевіркою з’єднання приймача з антенним роз’ємом. Дуже часто саме поганий контакт кабелю з магнітолою (або тюнером) стає причиною тріска, слабкого сигналу.

Що робити, якщо погано ловить радіо в машині? Дорога без музики і радіо, нудна

Придбання та заміна антени

Якщо ретельна перевірка остаточно встановить, що всьому виною несправна автомобільна радіоантена, її доведеться міняти.

Справа може бути не стільки в її далеко не привабливий зовнішній вигляд (скажімо, іржі на корпусі), скільки в нездатності забезпечувати надійний прийом, ефективне відтворення звукового сигналу. Для початку доведеться вибрати тип купується нової антени.

Тут є два майже рівноцінних варіанти: або придбати таку ж по моделі, тільки нормально працює антену, або спробувати модну нині новинку – антену у вигляді сітки-наклейки. Таку сітковий антену наклеюють на заднє скло автомобіля або ж на його бічні стекла.

Зверніть увагу

З практичної точки зору подібна незвичайна антена в машину для радіо має, безсумнівно, деякі переваги перед традиційними. Так, за рахунок того, що вона знаходиться всередині машини, вона ніколи не пошкодиться при митті або при ожеледі.

Однак одночасно у неї є і помітний «мінус»: такі антени не дуже якісно приймають радіосигнал, що особливо відчувається в великих містах, горах, на пересіченій місцевості.

До того ж, буде чимала ймовірність того, що її ненароком пошкодять зсередини салону, зачепивши якимось предметом. Тому фахівці рекомендують віддавати перевагу придбанню звичайних антен.

Купувати їх радять в авторитетних автомобільних і інших салонах, уникаючи покупок на руках, у незнайомих перекупників на стихійних ринках та інших подібних точках, де торгують автомобільними аксесуарами.

Хоча найчастіше ціни на подібні речі там трохи нижче, економія часто обертається проколом. Так як завжди є ймовірність попастися на гачок автомобільних шахраїв, які під виглядом нової антени цілком можуть продати неякісну.

Що робити, якщо погано ловить радіо в машині? Дорога без музики і радіо, нудна

Установка підсилювача сигналу

Часом виникають казусні ситуації, коли і автомобільна антена начебто якісна, і з її контактами все в порядку, але сигнал все одно слабкий і нормально слухати радіо не виходить.

Тоді вдаються до установки додаткового пристрою, яке повинно досить посилювати сигнал радіохвилі. Вибирати їх теж треба акуратно, попередньо порадившись з досвідченими професіоналами.

важливо

При цьому не треба забувати, що, якщо вся справа впирається в наявність зовнішніх перешкод – тих же висотних будівель або складного рельєфу навколишньої місцевості, які реально і створюють перешкоди хвилях радіостанцій – ніякої підсилювач, навіть дуже потужний, як правило, не допоможе.

Установку підсилювача, зрозуміло, теж треба провести технічно грамотно і акуратно. Фахівці рекомендують при відсутності достатніх знань і навичок в такій заміні не ігнорувати допомогу професіоналів.

Що робити, якщо погано ловить радіо в машині? Дорога без музики і радіо, нудна

заміна радіомагнітоли

Ще одним способом поліпшити роботу автомобільного радіо є заміна радіомагнітоли. При їх виборі радять звертати особливу увагу на якість Радіоприймач.

Не секрет, що саме вони в багатьох випадках є першопричиною слабкого або нечіткого звучання радіо, причому навіть в деяких престижних автомобілях. На жаль, тут банальна гонитва за економією грошей часом теж переважає.

Хоча дешеві радіотюнер, що надходять на вітчизняний автомобільний ринок з деяких зарубіжних країн, не завжди можуть похвалитися відмінною якістю.

Як поліпшити прийом радіо в автомобілі

Що робити, якщо погано ловить радіо в машині? Дорога без музики і радіо, нудна

Кожен автомобіль в наші дні оснащений радіоприймачем, без якого не може обійтися жоден водій.

Незалежно від того на яких носіях ви любите слухати музику в машині, фактично кожен водій час від часу користується радіо в своїй машині. Але іноді радіоприймач нас підводить, погано приймаючи радіосигнал.

Це звичайно дуже дратує. Що робити в подібній ситуації і в чому причина неякісної роботи автомобільного радіоприймача?

Довідник покупця: Доступні аксесуари для Вашого автомобіля

Якщо у вашому автомобілі радіомагнітола початку погано приймати який-небудь радіоканал, то це не завжди означає що в цьому винне обладнання машини або радіоантена. Адже джерелом перешкод можуть бути високі будівлю, вишки стільникових операторів, які стоять уздовж дороги і навіть спалаху на сонці, які можуть викликати електромагнітне випромінювання.

У більшості випадків при поганому прийомі радіоканалів причина якраз у зовнішніх перешкодах, а в НЕ поломки радіоустаткування автомобіля.

Так що не поспішайте звертатися до електриків зі скаргами на радіоустаткування машини. Для початку необхідно з’ясувати в чому ж причина поганої радіоприймача. Ось п’ять способів, які можуть допомогти поліпшити прийом сигналу ваших улюблених радіоканалів.

1) Перевірте антену автомобіля

Що робити, якщо погано ловить радіо в машині? Дорога без музики і радіо, нудна

Якщо ваша машина оснащена зовнішньої металевої антеною, то завжди існує ризик її ушкодження, що призведе до погіршення якості прийому радіосигналу. Наприклад, зовнішня висувна антена може пошкодитися на автомийці (працівники автомийок часто зрушують антену, щоб не пошкодити її, а потім просто забувають висунути її знову).

Також її може пошкодити птах на парковці. Або ж антена машини може отримати пошкодження через утворення криги в зимовий час. Особливо під час крижаного дощу, який може легко зігнути антену і навіть повністю зламати.

Пам’ятайте, що навіть дрібні малопомітні пошкодження зовнішній висувається антени, можуть істотно вплинути на якість прийому радіосигналу.

Тому при перших же ознак падіння якості радіоприйому радіомагнітоли перевірте стан зовнішньої автомобільної антени.

Цілком можливо, що ваша антена просто не висунута до кінця і тому радіоканали приймаються з перешкодами. В такому випадку вам потрібно тільки висунути антену згідно керівництва до автомобіля.

Якщо ваша машина оснащена електричної антеною, яка розсувається за допомогою кнопки, то через утворення льоду, антена може висунутися не до кінця. В такому випадку сигнал буде приймати з перешкодами.

На жаль, на багатьох автомобілях антени встановлені в основному за поле зору водіїв, і ви можете просто не помітити, що антена висувалася не до кінця.

Тому в разі поганого прийому сигналу обов’язково перевірте стан антени.

Як боротися з перешкодами від гаджетів на радіо в машині – Колеса.ру

Якщо раптом у машині стало погано приймати радіо – не поспішайте звинувачувати магнітолу! Цілком можливо, ви просто купили недавно і встановили який-небудь новий автогаджет, і це він наводить перешкоду на FM-ефір. Для боротьби з такою проблемою є вірний дідівський метод!

Власне, не станемо стверджувати, що описувана проблема в автомире прямо-таки масова, але, тим не менш, зустрічається від випадку до випадку. Включаєте в автомобілі новий гаджет – а з нього йде перешкода на радіоприймач аудіосистеми або, скажімо, на Сі-Бі-радіостанцію   або Bluetooth-handsfree …

У мене свого часу давав таку перешкоду автонавігатор, у пари знайомих – зарядні пристрої від планшетів і радар-детектор.

Порада

У всіх випадках вдавалося побороти проблему установкою ферритового фільтра-дроселя на додатковий провід живлення – власне, такі фільтри відповідальні виробники спочатку встановлюють на кабелі живлення і даних.

Але оскільки потреби в них найчастіше немає, ніж навпаки, то на «непотрібних» деталях намагаються заощадити …

Фільтр в кабелі живлення або кабелі передачі даних є простою котушку-індуктивність з сердечником.

«Правильний» провід з встановленим на заводі феритовим фільтром

Провід по цій котушці робить, по суті, всього лише полвітка, проходячи феритовий циліндр наскрізь один раз, але й цього, як правило, досить, щоб придушити високочастотні перешкоди, породжувані часом і зарядними пристроями гаджетів, і самими гаджетами.

Всередині фільтра під шаром пластика знаходиться ось такий феритовий кільцеподібний «бочонок»

Феритові «засувки»

Власне, зробити феритовий дросель на кабелі – дуже легко. Найпростіше – використовувати так звану «засувку». Це спеціальний елемент для придушення перешкод в проводах вже діючої апаратури – він ставиться на кабель, не вимагаючи його відключення, перерізання або отпайки.

Всередині «засувки» знаходиться розпиляний уздовж феритовий «бочонок» – при установці «клямка» відкривається, між її половинок пропускається дріт, і корпус змикається. Ще ефективніше пристрій буде працювати, якщо не просто пропустити через нього провід, а зробити пару-трійку витків.

Такий фільтр можна купити в магазинах радиокомпонентов або замовити в китайських інтернет-магазинах.

Монтується «клямка» ось так:

феритові кільця

Замість ферритовой «засувки» прекрасно підходить ферритові кільце, придбане в магазині радиокомпонентов – марка, вид і колір його можуть бути абсолютно будь-якими, це не має значення. Набагато важливіше, щоб в нього пролазив роз’єм на кінці дроту, що живить ваш гаджет. Протягуємо дріт в кільце, робимо пару витків і закріплюємо його від самовільного розпускання пластикової стяжкою.

Ось так свого часу мені доводилося боротися з перешкодою, яку породжує автонавігатором, і цілком успішно (модель навігатора, що викликала гудіння в радіоприймачі, була іншою – фото з дідком від GlobalSat тут для наочності!). Ферритові кільце, до речі, взято з несправного комп’ютерного блоку живлення.

розколоте кільце

Ще один варіант створення ферритового фільтра на провід – зовсім дешевий, але вимагає деяких зусиль.

Для нього вже годиться будь ферритові кільце – в першу чергу найдешевше, з невеликим внутрішнім діаметром, в яка не пролазить провід з роз’ємом на кінці. Коштують такі кільця 15-20 рублів, що зовсім необтяжливо.

Пропустити провід в кільце малого діаметра можна, не розрізаючи його, – ми розріжемо саме кільце, а потім склеим!

 • Робимо надфілем на ребрах торців кільця (знизу і зверху) легкі Надпіли – як якщо б ми хотіли намітити контур його розрізу на дві половинки:
 • … потім прикладаємо до кільцю три тонких гвоздика – один строго по діаметру, а два інших по краях на протилежному торці:
 • … фіксуємо гвоздики від падіння шматочком скотчу, затискаємо в лещата і здавлюємо, поки кільце не хрусне на дві акуратні половинки – чисто, без шуму і пилу – вірніше, без крихт і тріщин!

В результаті ми отримуємо дві половинки кільця, в які можна пропустити провід (краще два-три витка) і склеїти «суперклеєм». Властивості фільтра будуть точно такими ж, як у цільного кільця!

Удачи з вашими автогаджетамі, і нехай не стане в нагоді вам цього «колгосп» на віки віків!

Тема: Штатна ГУ починає шукати інший канал

 1. рік назад або раніше, # 1

  Їду в машині слухаю радіо, і раптом магнітола починає шукати інший канал без команди, так уже було кілька разів. Шлюб це або щось з настройками?

 2. рік назад або раніше, # 2

  включена функція “Автоматичного Пошуку при втраті сигналу”. Мабуть магнітола порахувала що сигнал є слабким і почала шукати більш хороший =). Як відключити, читайте інструкцію до магнітоли.

  AT або AF називається, не пам’ятаю точно.

 3. рік назад або раніше, # 3

  Повідомлення від wanderer370 Їду в машині слухаю радіо, і раптом магнітола починає шукати інший канал без команди, так уже було кілька разів. Шлюб це або щось з настройками? там є кнопка, на кшталт ТА називається або як то так, поклацати її)

 4. рік назад або раніше, # 4

  В тому то і справа що цю функцію вимкнено.

 5. рік назад або раніше, # 5

  Знайшов на іншому форумі: 1, Почитавши уважно форум і покопавшись в мануалі, я її победіла-))) ТА не горіла, горіла AF, якась функція, що дозволяє при поганому прийомі радіостанції шукати інші станції. Ось вона і псувала всю картину. Тепер все ок, станції, що містяться на місці, автопошук не включається. Треба було мені ще вчора мізки включити Так, і до розмови про погане прийомі антени … я в корені не згодна, тому що заїхавши сьогодні на підземну парковку Ашана, радіо прекрасно працювало, чого не скажеш про магнітоли в моїй попередній машині. Думаю не все так погано 2, У мене теж таке бувало кілька разів! Потім звернув увагу на закономірність: деякі радіостанції починали мимовільно сканувати фм діапазон ні з того, ні з сього або відтворювалися з перешкодами і все це ибло через включеного відеореєстратора, тобто він створював наведення і шуми на радіо. При відключеному реєстраторі нічого такого не відбувається. Більш дорогий реєстратор таких наведень не дає. Тому коли використовую реєстратор радіо просто не слухаю, або слухаю певну радіохвилю – де таких наведень немає. Може кому то і допоможе. наводку дає НЕ відеореєстратор, а його блок живлення який робить з 12 вольт 5. Чи міняти адаптер або екранувати і заземлювати провід живлення реєстратора (на якомусь сайті читав як люди перемогли цю проблему).

  Спробуй, може допоможе

 6. wanderer370 (09.06.2012), Тетяна В (15.06.2012)
 7. рік назад або раніше, # 6

  а як відключити цей AF то? … А то я вічно їжджу з айпод, але коли з мамою то доводиться включати радіо … так от за 100 км поїздки я трохи не збожеволів через кожні 3-4 хвилини повертати станції! Ні з того ні з сього починає шукати, щось … причому по колу … знайде .. час пройде шукає далі, а сигнал цілком нормальний! А магнітола все шукає, шукає …. погана функція

 8. рік назад або раніше, # 7
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You May Also Like

Діагностика гбо 4 покоління своїми руками. Коли немає сенсу платити сто

Цены на бензин постоянно растут и облагаются новыми акцизами. Но без автомобиля…

Який краще gps-маяк для авто? Огляд моделей і погляд з боку

Защита своего транспортного средства – одна из основных задач автовладельца. При этом…

Що означає знак ш на машині? Просто про просте

https://www.znak.com/2017-04-07/znak_shipy_i_novye_pravila_dorozhnogo_dvizheniya_chto_nuzhno_znat 2017.04.07 Яромир Романов / Znak.com З 4 квітня в Росії діють…

Позначення на приладовій панелі автомобіля. Що означають значки?

У міру розвитку автомобільної промисловості кількість індикаторів на приладовій панелі стрімко збільшувалася.…

Як зареєструвати саморобний причіп? В Україні.

Реєстрація саморобних транспортних засобів Саморобні ПРИЦЕПИ Отже, з якоїсь незрозумілої причини Ви…

Як правильно паркуватися між машинами? Розписуємо в деталях

Як паркуватися переднім ходом між автомобілями Ось і настав щасливий день –…

Що робити, якщо потіє фара – причини і способи усунення проблеми

Утворення конденсату всередині фар досить поширена проблема, з якою стикаються власники автомобілів.…

Чи можна буксирувати на автоматі іншу машину? Як це зробити без наслідків

Багато автолюбителів чули про особливості принципу роботи АКПП і тому закономірно ставлять…

Що робити, якщо машину заблокували і перекрили у дворі? Все вирішується

Що робити, якщо у дворі заблокували машину, куди звертатися? Багато автомобілістів стикаються…

Що робити, якщо тече рульова рейка? Терміново усуваємо

На СТО, що спеціалізуються на ремонті вузлів рульового управління, власників автомобілів змушують…