Від потрапляння каменю в лобове скло автомобіля немає і не може бути будь-якої страховки. Потрапити в цю небезпечну і вкрай неприємну ситуацію може кожен водій, незалежно від його досвіду і технічних особливостей автомобіля, яким він керує.

Що робити, якщо потрапив камінь у лобове скло? Список заходів і поради

Наслідки попадання

Попадання каменю в лобове скло може призвести або до повної втрати його прозорості і перетворення в масу триплекса, або викликати на поверхні малоестетичні відколи або подряпини.

Гучний хлопок і моментальна втрата прозорості лобового скла можуть викличуть шок у початківця водія, непередбачуваність подальших дій якого може спровокувати на дорозі дуже небезпечну ситуацію.

Що робити, якщо потрапив камінь у лобове скло? Список заходів і поради

Досвідчені автолюбителі не часто виходять з подібних ситуацій без втрат. На щастя, не всі попадання каміння закінчуються перетворенням лобового скла в непрозору масу триплекса.

Найчастіше, камінь залишає на зовнішній поверхні подряпину або скол, які не тільки погіршують зовнішній вигляд авто, але і несуть в собі небезпеку подальшого руйнування.

Розглянемо можливі дії водія для цих ситуацій.

Що робити, якщо потрапив камінь у лобове скло? Список заходів і поради

Лобове скло втратило прозорість

Якщо в результаті попадання каменя, лобове скло автомобіля втратило свою прозорість, позбавивши водія можливості аналізувати дорожню ситуацію, необхідно виконати послідовно такі дії:

 1. Взяти себе в руки.
 2. Не гальмувати і не повертати в будь-яку зі сторін.
 3. Увімкнути аварійну сигналізацію.
 4. Розібратися в ситуації на дорозі, використовуючи бічні стекла і дзеркала заднього виду.
 5. Якщо дозволяє дорожня ситуація, не вимикаючи аварійну сигналізацію, слід повільно знизити швидкість руху і зупинитися в безпечному місці.
 6. Якщо з боків, попереду і ззаду рухаються автомобілі, не вимикаючи аварійну сигналізацію, необхідно їхати строго прямо і поступово знижувати швидкість до повної зупинки, виконуючи огляд дорожньої ситуації за допомогою наявних у розпорядженні засобів.

Що робити, якщо потрапив камінь у лобове скло? Список заходів і поради

Важливо! Кожному водієві потрібно подумки підготувати себе на випадок виникнення подібної непередбаченої ситуації. Це дозволить зберегти спокій і не викличе несподіваної реакції і непередбачених дій.

Чітке дотримання всіма пунктами цього короткого плану дозволить звести до мінімуму можливі негативні наслідки, що виникли в результаті втрати видимості лобового скла.

Що робити, якщо потрапив камінь у лобове скло? Список заходів і поради

Лобове скло отримало подряпину або тріщину

Якщо в результаті попадання каменя на лобовому склі утворилася подряпина або тріщина, водієві потрібно виконати наступне:

 1. Відключити роботу системи обігріву стекол, зупинитися, зачистити уражену область від пилу і бруду, заклеїти пошкодження прозорим скотчем.
 2. Звернутися в спеціалізовану майстерню, що займається ремонтом автомобільних стекол, для усунення наявних дефектів.
 3. При необхідності, замінити непридатний до подальшої експлуатації скло новим.

Що робити, якщо потрапив камінь у лобове скло? Список заходів і поради

Технологія реставрації лобового скла автомобіля містить в собі такі операції:

 • Закачування спеціального полімеру всередину порожнин відколу під тиском.
 • Вплив на пошкодження джерелом ультрафіолетового випромінювання з метою затвердіння полімеру.

Що робити, якщо потрапив камінь у лобове скло? Список заходів і поради

Полімерний матеріал володіє значною в’язкістю, в результаті чого подальший розвиток відколу або тріщини повністю припиняється. Попадання каменю в лобове скло автомобіля – хоч і не часта, але вельми неприємна ситуація, наслідки якої можуть бути успішно вирішені. Знання викладених вище рекомендацій дозволить вирішити проблему з мінімальними втратами.

Кращі методи захисту лобового скла автомобіля від каменів

Не всі дороги є гладке чисте полотно.

Найчастіше це траса з великими або маленькими ямами, сміттям з узбіччя, камінням – невеликими, але надають загрозу для авто: навіть невеликий камінчик, який прилетів на скло, пошкоджує його.

Тому питання захисту лобового скла від каменів гострий, його бурхливо обговорюють на автомобільних форумах. Але варіантів не так вже й багато, найефективніші розглядаються нижче.

методи захисту

Як захистити лобове скло від каменів? Використовують два способи: спеціальна плівка і установка особливо міцного матеріалу.

Що робити, якщо потрапив камінь у лобове скло? Список заходів і поради

Вибираючи, як можна захистити лобове скло від пошкоджень, враховують особливості всіх методів, оцінюють плюси, мінуси. Обидва способи захисту скла мають своїх прихильників, але виходити треба з власних можливостей, планів і переваг.

Захисна плівка

На світовому ринку добре зарекомендувала себе прозора плівка ClearPlex, її виготовляють у США. Це прозорий полімерний матеріал, призначений для кріплення на зовнішню сторону скла. Принцип дії розробки полягає в амортизації ударів гравію – полімер гасить більше половини сили удару, в результаті поверхня залишається неушкодженою.

Що робити, якщо потрапив камінь у лобове скло? Список заходів і поради

Характеристики матеріалу:

 • товщина 112-115 мкм;
 • прозорість 99%;
 • практично безбарвна, з легким блакитним відтінком;
 • затримує 99% ультрафіолету;
 • відображає 90% інфрачервоного випромінювання;
 • приймає потрібну форму;
 • при демонтажі не залишає слідів клею;
 • зміцнює конструкцію;
 • не пошкоджується склоочисником;
 • не жовтіє, не відшаровується (гарантія 1 рік);
 • забезпечує антигравійне захист автомобіля.

Використовуваний полімер термопластичних, монтаж проводиться з нагріванням до 230 ° С. Кріплення плівки проводиться на мильний розчин – їм покривають автоскло. В процесі є свої тонкощі, тому роботи виконуються тільки фахівцем.

За відгуками, гумка на лобове скло – захисник хороший. Але є недолік: згодом поверхня покривається дрібними подряпинами, і покриття доводиться міняти.

броньоване скло

Зазвичай броньоване автоскло встановлюють задля безпеки, так як воно захищає водія, пасажирів не тільки від камінчиків, але і куль. Такі конструкції називають куленепробивним. Складаються вони з кількох аркушів, з’єднаних між собою плівкою – це більш міцний аналог стандартного триплекса.

  5 способів зробити силовий бампер на Ниву своїми рукамиЩо робити, якщо потрапив камінь у лобове скло? Список заходів і поради

Застосовується і другий варіант – сталініт. Загартоване скло, міцність якого в 4-5 разів вище, ніж звичайно. Сталініт витримує попадання дрібних каменів, граду, але і він не без недоліків – може не витримати досить сильний удар.

Що потрібно робити, якщо скло пошкоджено

Навіть самий акуратний водій від цього не застрахований, тому кожному потрібно знати, що робити, якщо камінь потрапив в скло:

 1. Заклеїти дефект канцелярським скотчем. У місці прилягання стрічки до центру відколу розташовують шматочок паперу або шар скотча неліпкой стороною, щоб уникнути контакту клею з дефектним ділянкою та його більшого руйнування.
 2. Відключити обігрів, обдув конструкції.
 3. Якщо ви помітили дефект після поїздки і лобовуха встигла замерзнути, для відтавання можна включити обдування, але на малих обертах вентилятора і невисокою температурою повітря.
 4. Влітку потрібно захищати пошкоджене місце від прямого попадання сонячних променів.
 5. Звернутися в автосервіс.
 6. У поїздці на СТО вибирайте рівні дороги, щоб уникнути деформації при трясці.

Ремонт скла або заміна

Це визначають самостійно. Якщо пошкодження розташовано мінімум в 10 см від краю, лобовуху змінюють, навіть якщо дефект невеликий: порушення цілісності біля країв знижує його характеристики. Розмір пошкодження більше 5 мм – теж показання для заміни. Відремонтувати нескладно, але це тільки тимчасовий захід.

Якщо в лобове скло потрапив камінь, утворився скол до 5 мм, воно підлягає відновленню. Зробити це можна самостійно, купивши гель для заповнення тріщин, УФ лампу і інструменти.

Етапи відновлення:

 1. Очищення поверхні.
 2. Заповнення дефекту спеціальним складом зполімеризацією ультрафіолетовою лампою.
 3. Полірування поверхні.
 4. Нанесення захисного покриття. Часто використовують PERMA CLEAR – склад очищає плями, захищає від повторного забруднення.

Після відновлення з автосклом звертаються акуратно: не використовують мийки високого тиску, уникають перепаду температур взимку. Щоб запобігти повторним пошкодження, зміцнюють матеріалом ClearPlex.

Кращі методи захисту лобового скла автомобіля від камнейСсилка на основну публікаціюЩо робити, якщо потрапив камінь у лобове скло? Список заходів і порадиЩо робити, якщо потрапив камінь у лобове скло? Список заходів і поради

Що робити, якщо в лобове скло машини потрапив камінь

Одним з інцидентів, що трапляються у більшості власників автомобілів, виступає пошкодження лобового скла. Засіб пересування вже не може використовуватися за призначенням і тому пошкодження суттєве, яке вводить в ступор водіїв, вимагає негайного ремонту. Як проходить ця процедура? Повний алгоритм дій ми розпишемо в нашій статті.

Що робити, якщо потрапив камінь у лобове скло? Список заходів і поради

Що робити, якщо камінь розбив лобове скло в авто

Коли камінь потрапив в лобове скло, першочергово зупиніться і приберіть авто з проїжджої частини. Потім включите аварійні вогні, щоб позначити себе для безпеки інших учасників руху.

Тільки після цього приступайте до дій. Дана подія є ДТП, тому ви в обов’язковому порядку телефонуйте в ГИБДД і страхове агентство для оформлення паперів.

Тепер вам залишається чекати прибуття фахівців.

Все набагато простіше, якщо це всього лише подряпина або, припустимо, скол. Тоді вам надається декілька методів вирішення проблеми:

 1. Наклейте на побиту поверхню вітрового скла скотч, щоб тріщина не збільшувалася в розмірах, і ваші майбутні витрати на його відновлення теж. Важливо застерегти зіткнення клейкою текстури стрічки з осколками, для цього зробіть перешкоду з паперу.
 2. Не використовуйте обігрівачем: потоки теплого повітря зовсім не зіграють вам на руку, так як через перепади температур відбудеться деформація поверхні і скол розійдеться далі по лобовому склу.
 3. Захищайте в цей період скло від сонячних променів.
 4. Щоб припаркувати авто вибирайте рівну площадку.
 5. Усунути дефект потрібно в найкоротші терміни, так як тріщина ставить вам “лічильник”, який неминуче призведе до ще більших розтрат.

Що робити, якщо потрапив камінь у лобове скло? Список заходів і поради

Чи варто ремонтувати скло

Прилетів або відскочив камінь не завжди несе за собою ті “поранення”, які вимагають саме установки нового скла.

Відповідь на це питання безпосередньо залежить від розміру тріщини. Тому, щоб розуміти, чи раціонально буде віддавати свої заощадження на лагодження скла, зверніться до фахівця на станції технічного обслуговування. За критеріями розташування і величини дефекту він пояснить вам як краще вчинити в ситуації, що склалася.

Якщо ви зійшлися на тому, що реанімувати скло вийде, то наступним серйозним питанням буде вибір матеріалу. Для таких робіт використовуються полімери, які за своїм принципом нагадують клей. Тут краще не пошкодувати грошей і купити хорошого виробника, якого вам знову-таки можуть порадити експерти.

Взагалі на сьогоднішній день в лідери пробилися виробники США.

Що робити, якщо потрапив камінь у лобове скло? Список заходів і поради

Ми настійно радимо вам не займатися відновленням скла самостійно. Не забувайте, що від видимості і огляду залежить ваш добробут безпосередньо. Але якщо площа відколу невелика, то ви цілком можете провести цю процедуру самі, керуючись інструкцією-додатком, яке виявите в наборі разом з полімером.

Чи міняють лобове скло по страховці

Залежно від умов договору між власником авто і страховим установою, розбите скло може бути замінено без письмового підтвердження, яке буде складено ГИБДД. Якщо ж такий пункт не прописаний, то це єдиний спосіб отримати компенсацію.

За загальної стратегії всі страхові намагаються максимально дешево виконати всі ремонтні роботи, тому, щоб убезпечити себе в майбутньому від таких казусів, уважно читайте документи про надання майбутньої допомоги. Якщо тріщина від каменю на лобовому склі не підходить під параметри, які вказані у вашому договорі, то ваше прохання буде відхилена.

Так що поміняють вам деталь по каско залежить тільки від ваших домовленостей зі страховою компанією.

Що робити, якщо потрапив камінь у лобове скло? Список заходів і поради

Якщо говорити про способи захисту вашого вітрового скла від пошкоджень, то на ринку серед інших пропозицій ви можете відшукати плівку, яка клеїться на нього і створює відмінний бар’єр від каменів. Завбачливі автовласники взагалі ставлять броньоване скло спочатку.

Ми ж вам пропонуємо грамотно підійти до підписання паперів з вашим страховим агентом, щоб потім легко впоратися з несправною деталлю. Дякую за увагу і будьте уважні на дорозі. Приємного шляху без пригод на вашу голову. Задавайте питання, що виникли в коментарях!

У лобове скло потрапив камінь і пішла тріщина, як не дати їй розійтися?

Доброго дня! Для цього існує ремонт лобового скла. Зазвичай його роблять в тих же місцях, в яких і виробляють його заміну. Потрібно під’їхати туди, щоб майстер подивився на тріщину і сказав – чи варто її ремонтувати або вже не має сенсу і краще замінити лобове. А ремонт полягає в тому, що в потрібному місці скло засверливают і заливається спеціальним прозорим клеєм. Питання в тому, що гарантії на таку роботу ніхто не дає і не факт, що після ремонту тріщина не поповзе де-небудь в іншому напрямку. Але, зрозуміло, ремонт коштуватиме дешевше, ніж установка нового лобового. У кожному конкретному випадку потрібно дивитися і приймати рішення виходячи з фінансової ситуації.

Автор обрав цю відповідь найкращим

Якщо є гроші, то скло треба міняти. Так як зупинити реально тріщину не вийде, Іодная лише уповільнити цей процес. У мене була невелика тріщина, яка за кілька років пройшла челез все скло. Ось думка фахівців.

Що робити, якщо потрапив камінь у лобове скло? Список заходів і поради

А ось як виглядає процес заливки.

Що робити, якщо потрапив камінь у лобове скло? Список заходів і поради

Дуже просто і порівняно недорого. Пошукайте по газетам безкоштовних оголошень, тим що на АЗС лежать, наприклад, щось на зразок “Ремонт лобового скла”. Приїдете, посидьте недовго в машині – майстер все зробить: засвердлити краю тріщин, заллє їх спеціальним клеєм і Зашліфуйте-заполірує так, що не дуже помітно буде. Далі тріщина не поповзе.

Однак врахуйте, що автомобіль з тріщиною лобового скла в робочій зоні склоочисника ( “двірників”) – техогляд пройти не може.

Не знаю як на склі, допоможе чи ні, але на металі в таких випадках свердлять на самому краю тріщини отвір, щоб край тріщини закінчувався в цьому просвердленому отворі, щоб запобігти рух тріщини далі. Може і на склі допоможе.

Мій чоловік робив свердлом невеликий отвір, тріщина не розповзається по склу далі. А ось особисто я їду в автосервіс, хоча і там зробили щось подібне, тільки за 300 рублів. Так що якщо немає грошей на заміну скла, тоді свердліть, Шура, свердліть)))).

Це дивлячись яка тріщина за розміром і де вона розташована, ми їздили 4 роки з невеликою тріщиною і так і продали машину з цієї тріщиною, а взагалі недалеко від мого будинку є автосервіс і там реклама-ремонт лобових стекол, хороший майстер, до нього з усього міста їздять, але знаю, що він іноді не рекомендує робити ремонт, а радить скло замінити, так що що робити в кожному конкретному випадку-без огляду фахівцем і не скажеш.

А сильна тріщина? Ми залили просто клеєм момент з двох сторін.

Правда, тріщина в кутку і не особливо велика. Був спочатку невеликий скол, дня через два здалася тріщина, потім залили, далі не йде. Року 2 політ нормальний

Камінь потрапив в лобове скло: хто заплатить за ремонт

Що робити, якщо потрапив камінь у лобове скло? Список заходів і поради

фото www.californiacarlaws.com

Будь-який дрібний, але важкий предмет на проїжджій частині, потрапляючи під колеса сусідньої машини, перетворюється в нищівний снаряд. Причому відколи, вм’ятини, розбите скло – найбезпечніший результат. Найстрашніше, що це може спровокувати серйозне ДТП.

Від настільки неприємного інциденту на дорозі не застрахований жоден водій. Характер пошкоджень автомобіля залежить від сили удару, швидкості і траєкторії руху нещасливого предмета.

Найнебезпечніше, якщо розбивається лобове скло на великій швидкості і в щільному потоці. Різкий звук і миттєве порушення оглядовості застають малодосвідченого водія зненацька.

У стані шоку він може не впоратися з керуванням, що призведе до небезпечної аварії.

Ясна річ, якщо камінь, цегла або щось подібне прилітає з кузова вантажівки, в цьому випадку винен водій, не закріпив вантаж відповідним чином. Правда, довести його провину буде важко при відсутності свідків і якщо це не зафіксовано відеореєстратором.

Ще складніше з предметом, що вилетів з-під коліс, хоча в судовій практиці відомі випадки, коли подібна ситуація служила підставою для оформлення ДТП. «АвтоВзгляд» вже писав, як Петропавловськ-Камчатський міський суд визнав таку аварію страховим випадком.

Виходячи з цього, потерпілий повинен викликати співробітників ГИБДД для оформлення протоколу.

Зверніть увагу

При цьому водій автомобіля, з-під коліс якого вискочив камінь, буде вважатися винуватцем, що сховався з місця аварії, якому загрожує позбавлення права керування на строк від одного року до півтора років або адміністративний арешт до п’ятнадцяти діб згідно зі статтею КоАП 12.27.

Але, погодьтеся, що сидить за кермом людина в більшості випадків не помітить камінь, або інший предмет, який вилетів з-під коліс його машини. Отже, як його можна вважати винним, якщо це сталося за обставинами, від нього незалежних? Адже водій не мав ніякої можливості передбачити і вже тим більше уникнути цих подій. Та й ПДР він не порушував, якщо, звичайно, не гнав по узбіччю.

У минулому році ці аргументи врахував Верховний суд, який скасував рішення нижчих інстанцій про позбавлення прав водія вантажівки. Влітку 2016- го на одній з трас в Курській області з-під його коліс вилетів камінь, який пошкодив скло сусідньої машини. Справа закінчилася повним виправданням водія вантажівки.

При наявності одного поліса ОСАЦВ розраховувати на страхові виплати в більшості подібних ситуацій не доводиться: винуватця, як такого немає, та й його провину довести зовсім не просто. Тому залишається один вихід – судитися з організацією, яка обслуговує дорогу.

Розраховувати на найсприятливіші судові перспективи можна, якщо на ділянці траси, де ви зловили камінь, ведуться дорожні роботи.

Головне, щоб представники ГИБДД докладно зафіксували в протоколі або акті пошкодження автомобіля і можливу причину, якою є неналежний стан дорожнього покриття. Якщо мова йде про щебені, то потрібно задокументувати його наявність на покритті.

Варто подбати і про свідків, і фотографіях. Все це буде одним з головних підстав для подачі цивільного позову про відшкодування заподіяної шкоди дорожніми службами.

Випадково подряпавши чиюсь машину без свідків, не поспішайте виїжджати Що робити, якщо потрапив камінь у лобове скло? Список заходів і порадивипадково подряпавши чиюсь машину без свідків, не поспішайте виїжджати

Потрапив камінь в лобове скло: що робити?

Протягом всього часу, яке автомобіліст проведе за кермом, з ним можуть відбутися різні ситуації. Деякі з них – приємні або веселі, але інші – навпаки.

Наприклад, можна зв’язати погану дорогу з розкиданими на ній камінням і два автомобіля, що рухаються на високій швидкості.

важливо

Досить часто буває так, що з-під задніх коліс автомобіля вилітають камінці, що зачіпляються за протектори на шинах.

Самі по собі ці камінчики нешкідливі, але варто додати їм швидкості в період падіння та рухомий ззаду автомобіль. У кращому випадку лобове скло просто трісне. Але це вже не важливо, оскільки ви нічого не має права змінити. Прикро, звичайно, але з цим вже нічого не поробиш. Від таких випадків ніхто не застрахований. Що ж потрібно робити в подібних ситуаціях?

Якщо це сталося під час руху

Які ж інструкції потрібно дотримуватися, якщо камінь потрапив в вітрове скло при русі? Для таких випадків існує цілий ряд процедур, головна з яких – зберігати спокій. Далі все досить просто.

Що робити, якщо потрапив камінь у лобове скло? Список заходів і поради

 1. Проведіть негайну зупинку автомобіля, звернувши його на узбіччя. Чи не утрудняйте шлях іншим учасникам руху.
 2. Увімкніть “аварійку”.
 3. Встановіть на необхідній відстані від автомобіля знак аварійної зупинки. Якщо ви не знаєте, яка відстань має бути те вперед, вчіть ПДР.
 4. Після того, як ви виконаєте зазначені вище процедури, зв’яжіться зі співробітниками ДІБДР і страховою компанією. Повідомте їм про те що склалася. Це потрібно зробити обов’язково, адже даний інцидент – це ДТП. Співробітники повинні приїхати і оформити спеціальний протокол.

Тепер вам потрібно очікувати приїзду експертів зі страхової компанії і співробітників ГИБДД.

Як позбутися від неприємних наслідків

На жаль, пробите лобове скло – це ще не кінець всім проблемам. Якщо не брати необхідних заходів, то величина збитку вашому автомобілю цілком може вирости. Для запобігання такого потрібно зробити наступне:

 • заклейте пошкоджене місце. Для цієї мети використовується прозорий скотч. Деякі фахівці рекомендують уникати дотику пошкодженої ділянки скла з клеєм зі скотчу;
 • вимкніть усі обігрівачі в салоні. Гаряче або холодне повітря може негативним чином позначитися на вітровому склі;
 • в якості місця для паркування використовуйте виключно рівну площадку. Справа в тому, що нерівна парковка створює навантаження на скло з боку кузова. Це може привести до деформації.
 • намагайтеся уникати прямого попадання сонячних променів на скло;
 • не відкладайте ремонт на потім. Справа в тому, що потім зробити якісний ремонт буде порядком важче. І, швидше за все, трохи дорожче.

Будь-яке пошкодження лобового скла, будь то невелика тріщина або щось вже більш серйозне, погіршує огляд і видимість дороги для водія. Не забувайте про це. Адже на ремонт піде всього кілька годин, а ваше життя і життя ваших близьких – безцінна!

Якщо камінь потрапив в лобове скло чи є вина водія

Не секрет, що погане дорожнє покриття призводить до того, що камені від зустрічних машин руйнують лобове скло та інші передні частини. Однак чи завжди проїжджав водій в цьому винен?

Нещодавно Верховний Суд поставив остаточну крапку з приводу однієї з дорожніх ситуацій, в якій може опинитися кожен. Уявіть, що внаслідок поганої дороги камінь, або інший елемент покриття завдає пошкодження машині, що проїжджає ззаду.

І якщо автомобіль, з-під якого вилетів камінчик, який розбив лобове скло або пошкодив бампер зустрічної машини, поїхав далі, то його власника можуть очікувати тривалі судові тяжби.

В цій статті:

 • 1 У чому суть ситуації
 • 2 Висновки
 • 3 Для довідки

Розглянутий недавно суперечка почалася з того, що водій, чия машина завдяки поганій дорозі викинула камінь в лобове скло іншій машині, після нетривалої розмови з її власником поїхав у своїх справах.

Однак володар постраждалої машини викликав на місце співробітників ДПС, які залишилися стосовно другого водія оформили постанову про адмінправопорушення за самовільне залишення місця події.

На підставі нього мировий суддя позбавив водія прав на річний термін. Природно, що власник машини не погодився з накладеними на нього санкціями і почав їх оскаржувати в судовому порядку.

Доводи судів зводилися до того, що був складений адмінпротокол, в якому було зафіксовано, що другий водій відмовився оформляти ДТП, посилаючись на його відсутність.

У підсумку справа дійшла до Верховного Суду. У своїй постанові він вказав на те, що потрапляння каменю в лобове скло не залежало від волі водія проїжджає машини, і він ніяк не міг перешкодити настанню негативних наслідків для попутного транспорту.

В результаті суд прийшов до висновку, що пошкодження автомобіля внаслідок викиду каменів з-під машини, наступної попереду, не відноситься до елементів ДТП. Отже, і вина власника машини в даному дорожньому інциденті відсутня. В результаті Верховний Суд задовольнив скаргу і звільнив людини від адміністративної відповідальності.

висновки

Якщо вас звинувачують в тому, що камінь з під вашої машини пошкодив інший автомобіль, сміливо можете наполягати на своїй невинності. Описане нами постанову Верховного Суду зможе стати в цьому непоганою підмогою. Адже нижчі суди будуть приймати його обов’язково до уваги при розгляді подібних справ.

Для довідки

З повним текстом постанови від 11.03.2016 року по справі № 39-АД16-1 кожен автолюбитель зможе ознайомитися на офіційному сайті Верховного Суду РФ.

Обов’язково поділіться з друзями!

У лобове скло потрапив камінь: що робити? ремонт сколів і тріщин на лобовому склі

В дорозі може трапитися буквально все, від дрібного або великого ДТП до потрапляння каменю в скло. На сьогоднішній момент це одна з найактуальніших проблем. Якщо потрапив камінь у лобове скло, що робити в такій ситуації? Розглянемо відповіді на це питання в нашій статті.

Звідки беруться камені на дорогах

Можна довго думати, звідки на дорожньому полотні з’являються камені. Велика частина з них залишається після зими, коли замерзле дорожнє полотно посипають щебенем для усунення ковзання і заметів. Багато камінчики залишаються після ремонтних робіт. Також багато їх знаходиться на узбіччі. На дорогу їх переносить вітер або зупиняються машини.

Як вчинити, якщо з’явився скол або тріщина

Пропонуємо основні рекомендації, які допоможуть уникнути неприємних наслідків після такого ДТП і дозволять в разі потрапляння каменю в скло зробити ремонт більш успішним:

 • Для початку необхідно заліпити місцедефекту безбарвним скотчем. Щоб уникнути зіткнення клейкою поверхні з місцем відколу, бажано підкласти невеликий шматочок паперу. Якщо її немає під рукою, можна скористатися тим же скотчем, помістивши його на дефект стороною, на якій немає клею.
 • При русі автомобіля в лобове скло потрапив камінь? Що робити в першу хвилину після події? Відразу ж вимкніть підігрів скла і його обдув холодним повітрям. Якщо неприємність сталася в зимовий час, а ваша машина до інциденту ще не встигла прогрітися, виставите невисоку температуру при охолодженні. Нехай прогрів скла займе трохи більше часу. Це дозволить виключити посилення проблеми від раптового температурного перепаду.
 • Фахівці радять паркувати машину на рівному майданчику, щоб мінімізувати передачу деформації кузова на лобове скло. У денний час краще залишати своє авто в тіні, щоб виключити безпосереднє проникнення сонячних променів через скло.
 • Постарайтеся не відкладати ремонтні роботи лобового скла на тривалий час.

Що впливає на появу таких дефектів

Як думаєте, яка частина машини найчастіше пошкоджується? Звичайно, це лобове скло. При русі автомобіля узятих нею на себе удари комах та інших об’єктів, що знаходяться в повітрі.

Найчастішою причиною пошкодження вважається потрапляння в нього дрібного гравію або щебеню. Що трапляється при попаданні каменя в лобове скло? Наслідки безпосередньо залежать від величини каменю, а також від швидкості переміщення машини.

Також безпосередньо впливає на дефекти лобового скла модель і марка авто.

Порада

Справа в тому, що багато дорогих машини забезпечуються міцними стеклами, які більш надійні, ніж ті, які встановлюють на бюджетні машини.

  Незвичайні автомобілі з Японії (5 фото)

У яких випадках не можна ремонтувати вітрове скло

Дати відповідь на це питання досить просто. У лобове скло потрапив камінь? Що робити, якщо він залишив на поверхні скол розміром не більше 5 мм? Прибрати дефект можна за допомогою спеціального обладнання і хімічних засобів полагодити. Бажано з даною проблемою звернутися на СТО, де працюють досвідчені фахівці.

Якщо розмір дефекту на поверхні більше 5 мм в діаметрі, то працівники автосервісу радять повністю замінити цю деталь машини.

Чи можна полагодити вітрове скло автомобіля після потрапляння каменю, безпосередньо залежить від того, в якій ділянці виник дефект. Якщо камінь створив дефект з будь-якого краю (в 10 см від краю з кожного боку корпусу), то скло варто замінити.

Коли ще потрібно виконати цю роботу? Якщо каменем розбило лобове скло в поле зору автолюбителя. Існує негласне правило. У ньому йдеться, що поле зору автомобіліста потрапляє на ту частину лобового скла з боку водія, яка має розмір аркуша формату А4, центр якого розташований по вертикальній осі керма.

Види пошкоджень вітрового скла

Практично всі сучасні машини виробляються з багатошаровим лобовим склом під назвою «триплекс». При ударі каменю пошкоджується тільки зовнішній шар. Залежно від ступеня дефекту, пошкодження ділять на кілька основних видів:

 • Затираючи. Досить легке ушкодження, яке виражається у виникненні на склі мутного ділянки. З’являється дефект через дотичних впливів жорсткими предметами, або пошарпаними щітками склоочисника. Дрібні Затири усуваються поліруванням.
 • Подряпина. Незначне пошкодження зовнішнього шару, що виражається в дрібних смужках, товщиною в кілька мікрон. Маленькі подряпини можуть віддалятися з поверхні скла поліруванням.
 • Щербина. Виникає через попадання в лобове скло каменів невеликого розміру. Це не дуже важке пошкодження скла у вигляді дрібного дефекту глибиною близько 1 мм. Наскрізного пробивання зовнішнього шару при цьому немає. Ремонт не буде потрібно.
 • Скол. Порушення цілісності лобового скла, коли пробитий зовнішній шар. Пошкодження мають переважно округлу форму, іноді містять здуття, «павутинки» і «зірки». В обов’язковому порядку потрібно професійний ремонт.
 • Тріщина. Це пошкодження лобового скла каменем, в результаті чого на поверхні з’являються значні дефекти. Найчастіше вони виникають з відколів. Потребує ремонту або повна заміна скла.

  Хетч Honda Jazz отримає гібридну систему від старших моделей

Як буде виглядати місце пошкодження скла після ремонту

Багато водіїв, які зіткнулися з такою проблемою, часто задаються питанням, як буде виглядати машина після ремонту сколів і тріщин на лобовому склі.

Хочемо вас заспокоїти. Якщо ви звернетеся до хорошого фахівця, який працює з дорогими матеріалами і якісними хімічними засобами, а також володіє достатнім практичним досвідом, то після ремонту ви навряд чи помітите місце пошкодження.

На те, чи буде заметено місце відколу від каменю на склі, також впливає характер пошкодження. Сучасні технології дійсно допомагають прибирати відколи зі стекол так, що поверхня стає майже ідеальною. Це означає, що скло після ремонту матиме той же зовнішній вигляд, що і до пошкодження.

Як закрити скол за допомогою ізоляційної стрічки

Напевно, у кожного другого автолюбителя трапляються невеликі проблеми у вигляді сколів на вітровому склі. Це не такі серйозні дефекти, але вони цілком можуть перейти в тріщини. Головне – поставитися до такого пошкодження відповідально і постаратися найближчим часом усунути виник дефект.

При виявленні такого ушкодження відразу ж необхідно заклеїти його прозорим скотчем. Це ненадовго затримає подальше руйнування поверхні, запобігатиме потраплянню бруду і пилу, а також захистить від негативної дії хімічно активних речовин.

Використання хімічних засобів

Ремонт сколів і тріщин на лобовому склі також проводиться за допомогою спеціальних хімічних препаратів для автомобілів. Одним з таких продуктів вважається популярний набір Permatex.

При виконанні процедури скло обов’язково має бути чистим і сухим. Крім того, температура його поверхні повинна бути не надто високою. Якщо лобове скло випадково сильно нагрілося під сонячними променями, то краще провести процедуру в інший час.

Також можна відігнати машину в тінь для охолодження лобового скла.

Правила після ремонту

Після ремонту лобового скла, щоб не погіршити його стан, необхідно виконувати наступне:

 • Не вмикайте підігрів або обдув скла в зимовий час. Велика різниця температур зовні і всередині негативно позначається на стані відремонтованої поверхні.
 • Чи не відвідуйте мийки, де використовується обладнання високого тиску. Витирати поверхню вітрового скла фахівці радять вручну, без сильного натискання на нього.
 • У холодну пору року прогрітий автомобіль відразу залишати на холоді не рекомендується. Його слід охолодити поступово, наприклад, відкривши вікна на 1-2 хвилини, щоб різниця температур в салоні і на вулиці стала приблизно однаковою.

Ремонт скла по каско

Якщо ваша машина застрахована по каско, то ремонт вітрового скла виконують за рахунок страхової компанії. Якщо потрапив камінь у лобове скло, каско вважає це страховим випадком.

Найчастіше великі сколи та тріщини є основною причиною для заміни цієї деталі автомобіля. Велика частина компаній змінює лобове без довідок про ДТП з ГИБДД.

Для цього варто просто звернутися в страхову компанію.

Ремонт по ОСАГО

Важливо виділити дві основні ситуації з пошкодженням вітрового скла, при яких існують шанси на виплату по ОСАГО. Перший випадок – це дефект поверхні в результаті ДТП.

Якщо скло розбите через зіткнення кількох авто або з-під коліс іншої машини потрапив в лобове скло камінь, ОСАГО, можливо, відшкодує витрати на ремонт.

Однак водієві пошкодженої машини доведеться докласти деяких зусиль, щоб отримати страховку.

Зверніть увагу

Для ОСАГО щебінь, гравій або просто камінь в лобове скло – страховий випадок. Якщо винуватець ДТП затриманий, то по його полісом ОСЦПВ перекладається компенсація на нове вітрове скло пошкодженого транспортного засобу. Однак на практиці затримати водія йде попереду машини або довести його провину практично неможливо.

Ми розглянули ситуації, при яких під час руху автомобіля в лобове скло потрапив камінь. Що робити в таких випадках? У статті дана відповідь на це питання.

З вантажівки впав камінь і пошкодив лобове скло що робити

Як не впіймати камінь на лобове скло? Поради від досвідчених

Тому набагато краще використовувати повну інформацію про те, що робити в такій ситуації. Водій не завжди може уникнути зіткнення з каменем від попутної або зустрічної машини.

Але іноді можна вжити певних заходів, щоб знизити шанси такої ситуації.

Також важливо розуміти, що потрібно зробити після цієї події, щоб мінімізувати особисті витрати на ремонт або заміну скла.

Прилетів камінь: з кого стягнути збиток?

Відповідно, водій, мимоволі жбурнув каменем у сусіда по потоку, повинен був зупинитися і зробити все, що написано в разі виникнення дорожньо-транспортної пригоди. Однак він поїхав. І потрапив під статтю 12.17 КоАП РФ, а саме – під її другий пункт:

«Залишення водієм в порушення Правил дорожнього руху місця дорожньо-транспортної пригоди, учасником якого він був»

.Ніжестоящіе суди позицію ГИБДД по даному питанню розділили, і в підсумку водій був позбавлений прав на один рік.

А ось Верховний суд розглянув той же інцидент інакше і встав на захист автомобіліста, з-під коліс якого вилетів камінь.

«Ця подія відбулася за обставинами, не залежних від водія автомобіля, без здійснення яких-небудь дій з його боку.

Передбачати дана подія, а також настання наслідків у вигляді пошкодження лобового скла наступного в попутному напрямку автомобіля він можливості не мав, – йдеться в постанові Верховного суду Росії.

Камінь вилетів з під колеса: ДТП чи ні?

Районний і обласний суди підтримали дану постанову.

Водій вирішив оскаржити це в Верховному суді, який вказав, що подія відбулася за обставинами, не залежних від водія, без здійснення яких-небудь дій з його боку.

Передбачати як сама подія, так і наступ пов’язаних з ним наслідків у вигляді пошкодження лобового скла наступного в попутному напрямку автомобіля, він не міг.

А значить, пошкодження автомобіля, який виник через що вилетіли з-під коліс іншої машини каменів, не відповідає ознакам ДТП і, отже, таким не є.

Виникає інше питання:

Що робити, коли лобове скло розбив камінь?

Так-так, не потрібно дивуватися: потрапляння каменю в автомобіль абсолютно однозначно трактується як дорожньо-транспортна пригода – читайте визначення в Правилах дорожнього руху.

Підставою для подібних висновків стало рішення Верховного суду Росії, який повернув права водієві вантажного автомобіля, з-під коліс якого вилетів камінь, який пошкодив лобове скло слідувала ззаду машини.

Що робити, якщо потрапив камінь у лобове скло? Список заходів і поради

Майже всі водії або у себе, або у знайомих бачили, що в подібні тріщини і відколи швидко проникає бруд, а почати їх ремонт, не очистивши все поверхню зсередини і зовні – не можна, інакше толку від нього не буде від слова зовсім.

Друга дія – не користуватися двірниками, допускається тільки протирання скла руками, причому рухи повинні бути уздовж тріщини, а не поперек.Развод в мастерскіхТеперь пару слів про те, як розводять в майстернях недосвідчених водіїв.

Більшість майстрів або самоучки начитавшись якихось блогів, або в кращому випадку пройшли експрес курси підготовки, тобто

знають тільки самий мінімум, що взагалі не гарантує якість восстановленія.1. Якщо майстер відразу приступає до ремонту без промацування і огляду тріщини під усіма кутами, сідайте назад в машину і шукайте іншу майстерню (Яндекс.Карти на допомогу, поблизу знайдете ще мінімум пару штук).

Що робити якщо камінь, що вилетів з під коліс, залишив скол на склі?

Правда, спершу варто розібратися, хто винен.

Можна змоделювати 2 ситуації. Перша – найбільш поширена.

Якщо ці умови не дотримані, то ви можете покладатися на відшкодування збитку з дорожньої служби. Принаймні судова практика має в своїй історії такий результат.

Однак ваша основна задача в суді, а суд буде, – довести, що ділянка, де проводилися роботи, які не було облаштовано належним чином.

Камінь потрапив в лобове скло: як отримати компенсацію?

Ну, а якщо у нього на руках тільки ОСАГО, то доведеться враховувати всі обставини того, що сталося.

Тим більше що суд іноді приходить до парадоксальних, на перший погляд, висновків, що ніякого ДТП насправді не було.

Останнім часом з’явилися повідомлення, що отримати виплату по «автоцивілці» в таких випадках не можна.

важливо

Підставою для подібних висновків стало рішення Верховного суду Росії, який повернув права водієві вантажного автомобіля, з-під коліс якого вилетів камінь, який пошкодив лобове скло слідувала ззаду машини.

На думку співробітників ГИБДД, подібна подія зобов’язувало водія зупинитися і оформити аварію.

Що робити якщо в лобове скло потрапив камінь

Ремонт лобового скла

Часто автомобільне скло стають жертвами зустрічних каменів. Особливо це затьмарює, коли камінь потрапляє на великій швидкості в лобове скло, і якщо до цього моменту скло було цілим і оригінальним, то почуття образи посилюються.

– Практично ніяк. Тут тільки кардинальна зміна місця проживання на іншу країну, з хорошими дорогами. Або частково захистити за допомогою «мухобойки». Але такий захист теж сумнівна, та й псує як зовнішній вигляд автомобіля в цілому, так і лакофарбове покриття в місцях кріплення.

У разі, коли все-таки камінчик потрапив в скло і завдав ушкодження у вигляді:

Потрібно для себе вирішити. Залишити це як є і приймати на себе удар каменів, а потім просто поміняти скло на нове. Або закрити пошкодження.

Якщо ви вибрали другий варіант, то варто пам’ятати, що ремонт скла не відновлює його повністю. А тільки зупиняє подальше зростання тріщин і приховує відблиски тріщини. І на перший погляд пошкодження не видно, але якщо придивитися, переломлення скла все одно порушено.

Чи варто ремонтувати?

Доцільно ремонтувати скло, якщо пошкодження невелике, і ціна ремонту буде на кілька порядків нижче вартості заміни скла. Якщо тріщина по склу пішла велика, то в цьому випадку простіше її просто зупинити. Це робиться Засвердлювання отвори на кінці тріщини тим самим знімається напруга скла і тріщина не росте.

У всіх випадках перш ніж доїхати до ремонту, потрібно захистити пошкодження скотчем, щоб не потрапила пил і волога. Попадання вологи небезпечно в холодну пору, так як при замерзанні відбувається розширення, і тріщина може мимоволі збільшуватися без фізичних зусиль. Так само до ремонту тріщина може збільшиться через нерівності дороги і при піднятті автомобіля домкратом.

Ціна ремонту

Ціна залежить від характеру пошкодження, чим більше потрібно полімеру для відновлення, тим дорожче ремонт. Ремонт не дорогий, якщо потрібно просто зупинити збільшення тріщин без закладення їх полімером.

Рекомендації після ремонту

Після ремонту лобового скла потрібно дотримуватися певних правил, так як напруга скла вже порушено.

Не можна:

 • Направляти гаряче повітря на скло в непрогрітій машині.
 • На не залита полімером тріщину (скол) направляти струмінь мийки високого тиску.
 • Сильно прогріту машину залишати на холоді (салон потрібно охолодити перш ніж залишати машину на стоянці, для цього досить пару минути потримати відкриті вікна або двері).
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You May Also Like

Діагностика гбо 4 покоління своїми руками. Коли немає сенсу платити сто

Цены на бензин постоянно растут и облагаются новыми акцизами. Но без автомобиля…

Який краще gps-маяк для авто? Огляд моделей і погляд з боку

Защита своего транспортного средства – одна из основных задач автовладельца. При этом…

Що означає знак ш на машині? Просто про просте

https://www.znak.com/2017-04-07/znak_shipy_i_novye_pravila_dorozhnogo_dvizheniya_chto_nuzhno_znat 2017.04.07 Яромир Романов / Znak.com З 4 квітня в Росії діють…

Як зареєструвати саморобний причіп? В Україні.

Реєстрація саморобних транспортних засобів Саморобні ПРИЦЕПИ Отже, з якоїсь незрозумілої причини Ви…

Позначення на приладовій панелі автомобіля. Що означають значки?

У міру розвитку автомобільної промисловості кількість індикаторів на приладовій панелі стрімко збільшувалася.…

Як правильно паркуватися між машинами? Розписуємо в деталях

Як паркуватися переднім ходом між автомобілями Ось і настав щасливий день –…

Що робити, якщо потіє фара – причини і способи усунення проблеми

Утворення конденсату всередині фар досить поширена проблема, з якою стикаються власники автомобілів.…

Що робити, якщо тече люк в машині? Список корисних порад

Вічна проблема – підтікання люка! Люк, не рідний, чи не механічний /…

Що робити, якщо тече рульова рейка? Терміново усуваємо

На СТО, що спеціалізуються на ремонті вузлів рульового управління, власників автомобілів змушують…

Що робити, якщо машину заблокували і перекрили у дворі? Все вирішується

Що робити, якщо у дворі заблокували машину, куди звертатися? Багато автомобілістів стикаються…