Пропонуємо кілька порад, як вести себе в ситуаціях, якщо ти на своєму автомобілі пробив колесо.

Що робити, якщо потрапив саморіз в колесо? екстрені заходи

Якщо прокололи колесо у дворі

Підійшовши до автомобіля, ти виявив, що хтось проколов колесо, однак перш ніж лізти в багажник за домкратом і запаскою варто оглянути покришку на предмет великого порізу і якщо такого не виявлено, спробувати просто накачати вивільнивши шину, за допомогою насоса або краще компресора, щоб без зайвих проблем доїхати до найближчого пункту шиномонтажу. Останнім часом, практично всі автомобільні колеса мають безкамерну конструкцію, так що предмет, який став причиною проколу покришки, може служити порятунком на короткий період і деякий час утримувати повітря всередині шини. Якщо ж прокол колеса був здійснений ножем або яким-небудь іншим великим і гострим предметом, то в цьому випадку вам доведеться замінити колесо на місці за допомогою домкрата і відправитися на шиноремонт, встановивши запаску.

Прокол колесо в дорозі

У одного мого знайомого в багажнику його автомобіля завжди є в запасі кілька металевих саморізів, з допомогою яких кріплять дерев’яні або металеві конструкції.

Так ось, не раз він розповідав історії, коли ці саморізи часто його виручали, коли він пробив колесо в дорозі. Все дуже просто, візуально шукаємо місце проколу і за допомогою викрутки укручуємо саморіз в пробоїну.

Але п’ять ж, все залежить від трубка вибуху діри, якщо вона величезна, то, як і в першому випадку ставимо запаску і прямо в шиномонтаж.

Що робити, якщо потрапив саморіз в колесо? екстрені заходи

Також рекомендую придбати спеціальний ремонтний комплект, який виручить тебе в дорозі якщо пробив колесо. Комплект складається з спеціального металевого шила з ручкою, схожого на напилок і джгута, яким, власне і буде заповняться пробоїна.

Що робити, якщо потрапив саморіз в колесо? екстрені заходи

Є ще спеціальний герметик, тут зовсім все просто, пробив колесо, викрутив ніпель накрутив пластикову трубку з балончика і впустив до будинку шини невелика кількість герметичного речовини. Герметик за допомогою повітря заповнить пробоїну.

Що робити, якщо потрапив саморіз в колесо? екстрені заходи

Потрапив в яму і пробив колесо

Як ти вже знаєш, наші дороги не одні з кращих, а велика кількість глибокі ям, часто ставати головним болем для водія. Не рідко при попаданні колеса в пастку у вигляді дорожньої ями, воно не витримує і пробивається. Після такої ситуації пробите колесо навряд чи вдасться врятувати, так як пошкоджується

Спускає колесо між диском і шиною. Як діяти в такій ситуації?

Що робити, якщо потрапив саморіз в колесо? екстрені заходиЯк вести себе, коли спускає колесо між диском і шиною? Не можна з упевненістю заявити, що дана проблема сильно популярна, але все ж, деяким водіям доводиться з нею зіткнутися. У такій ситуації заходи потрібно приймати досить швидко. Бажано, щоб водій не виїхав на трасу, коли скат вже виявився практично спущений. Звернути увагу на певні проблеми досить просто. Сьогодні на більшості автомобілів стоять шини безкамерної типу. Якщо вони мають дефект, повітря буде виходити потихеньку. Водій зможе спокійно їздити, але при цьому, він буде спостерігати, що машину веде в бік колесо, яке спускає. Щоб виключити появу навіть подібних проблем, досить тільки вранці провести огляд всіх коліс. Для цього немає потреби використовувати будь-яке серйозне обладнання. Досить тільки взяти манометр, який лежить в багажнику практично у кожного водії. Користуватися ним теж просто. Для виконання замірів доведеться витратити не більше п’яти хвилин. Як тільки вдасться виявити проблему, потрібно відразу вживати заходів. Не варто чекати того, що вона стане ще більш серйозною, коли машина буде перебувати досить далеко від цівілізаціі.Спускает колесо між диском і шиною, що робити в такій ситуації? Перше – це зрозуміти, чим же викликане таке явище. Вже другим пунктом можна вважати ремонт ската або ж придбання нового. коли машина буде перебувати досить далеко від цівілізаціі.Спускает колесо між диском і шиною, що робити в такій ситуації? Перше – це зрозуміти, чим же викликане таке явище. Вже другим пунктом можна вважати ремонт ската або ж придбання нового. коли машина буде перебувати досить далеко від цівілізаціі.Спускает колесо між диском і шиною, що робити в такій ситуації? Перше – це зрозуміти, чим же викликане таке явище. Вже другим пунктом можна вважати ремонт ската або ж придбання нового.

Важлива інформація про безкамерних шинах

На сьогоднішній день безкамерні шини стали куди більш затребуваними, ніж ті, в яких стояли камери. В цьому немає нічого дивного. До основних переваг безкамерних коліс можна віднести такі моменти:

 • Безпосередньо між гумою і камерою мало місце тертя, яке сприяло підвищенню рівня нагрівання шини. Природно, в сучасних схилах нічого подібного немає. Оскільки внутрішнє нагрівання практично відсутня, беськамерная гума експлуатується набагато довше.
 • Набагато краще тримається тиск саме в безкамерної гумі.
 • Сучасні колеса можуть похвалитися невеликою вагою, саме за рахунок того, що відсутня камера.
 • Така процедура, як балансування колеса, більш точно виконується на безкамерних шинах.
 • Бескамерка має підвищені характеристики безпеки. Якщо таке колесо діряве, повітря їх нього виходить досить повільно. Якщо ж умовний цвях і зовсім залишився в отворі, повітря взагалі виходити не буде.

Що робити, якщо потрапив саморіз в колесо? екстрені заходи

Тиск в бескамерках добре утримується за рахунок того, що стик гуми з диском якісно загерметизований.

Подібне досягається за рахунок застосування спеціалізованого складу, який наноситься по всьому периметру, де гума і диск стикаються.

Однак, часто трапляється, що шина зовні ціла, але повітря все одно трохи виходить безпосередньо через стик. Причин, що сприяють цьому, може бути кілька:

 • Розгерметизувався шов. Ситуація досить проста. Ремонт виконується абсолютно без будь-яких проблем.
 • Гума стала старою. Кромка, прилегла до диску, через зношування стала досить млявою. Єдиний вихід в такій ситуації – це банальна заміна покришки.
 • Диск втратив свою початкову геометрію. Це часто трапляється через те, що водій наїхав на бордюр. Доведеться вживати заходів, спрямованих на відновлення герметичності, а також на те, щоб повернути правильну геометрію колесу.
 • Диск проіржавів. У такій ситуації з гумою може бути все в порядку, але виникли виразки на металі сприяють тому, гума відлипає від основи.

Що робити, якщо потрапив саморіз в колесо? екстрені заходи

Як діяти, коли скат спускає?

Часто трапляється, що проблеми наздоганяють на трасі. Ймовірно, для такого випадку, в бардачку знаходиться спеціалізований склад, нанести який слід по всьому периметру колеса. Залишається сподіватися, що пошкоджене місце теж буде замазане. Це тимчасовий захід, яка дозволить дістатися до шиномонтажу.

Якщо спускання було помічено в звичайних умовах, діяти слід у відповідності з усіма правилами:

 • Знайти місце, де виходить повітря. У місцях, де присутні дефекти, обов’язково ставляться позначки.
 • Колесо розбортуватися, щоб оцінити, наскільки серйозне ушкодження. Якщо з гумою все погано, її тільки в утиль. Коли занадто іржавий диск, його можна легко відреставрувати.
 • Збірка здійснюється в повністю зворотній послідовності. Бажано, місця стиків обробити герметиком. Дуже хорошим варіантом вважається АРБО.

Що робити, якщо потрапив саморіз в колесо? екстрені заходи

Як би там не було, в будь-якій ситуації діяти потрібно послідовно. Якщо спускає колесо між диском і шиною, важливо розібратися, що стало причиною. Виявивши, що призвело до подібної ситуації, і по можливості усунувши проблему на час, можна вирушати на найближчу станцію технічного обслуговування.

Що робити якщо виявився цвях або шуруп в шині?

Рідкісний автолюбитель не стикався з проблемою проколу колеса. Дана напасти чекає всіх і кожного, причому в незалежності від часу доби і місця. Порушити герметичність покришки може все, що завгодно, однак найчастіше винуватцями пробою стають гострі цвяхи і саморізи. Які дії зробити в разі виявлення стороннього об’єкта в колесі?

Що робити, якщо потрапив саморіз в колесо? екстрені заходи

Іноді можна побачити таке ..

види ситуацій

Отже, спершу потрібно оцінити ситуацію:

 • Перший варіант – коли прокол виявляється вранці (колесо неабияк спущено). В даному випадку тиск в покришці може бути надзвичайно низьким або відсутнім повністю, тому подальший рух на такий покришці навіть до найближчого сервісу недоцільно і небезпечно. До того ж, спущене колесо може деформатіроваться і пошкодитися при переміщенні – як шина, так і диск.
 • Другий – колесо пробилося по ходу руху . Основні ознаки проколеної шини – це похитування і відведення автомобіля в бік, а також втрата гостроти управління і рискання при гальмуванні. При наявності даних симптомів необхідно зупинитися і оглянути колеса. Приймати рішення їхати в шиномонтаж або лагодити колесо на місці (міняти) потрібно виходячи з швидкості падіння тиску в шині – якщо колесо здувається швидко, то потрібно щось робити на місці.

дії

При наявності запасного колеса (повнорозмірного або докатки) розумно буде поміняти пошкоджене на нього. Для цього:

 1. Потрібно озброїтися домкратом і балонним ключем.
 2. Витягти «запаску» з багажника.
 3. Послабити гайки на пошкодженому колесі, але не знімати їх.
 4. Підняти допомогою домкрата авто з боку пошкодженого колеса.
 5. Підкласти запасне колесо під піднятий борт машини. Це необов’язково і потрібно тільки повнорозмірне колесо. Потрібно для того, щоб в разі ослаблення домкрата машина не впала на крило – колесо буде додатковою страховкою.
 6. Відкрутити гайки на проколотому колесі.
 7. Зняти його.
 8. Поставити запасне і злегка затягнути гайки.
 9. Опустити машину на землю.
 10. Закріпити гайки по принципі хрест-навхрест.
 11. Проколене колесо покласти в багажник і доїхати до шиномонтажу.
 • Наочна інструкція по заміні колеса наведена в цьому 10-хвилинному відео
 • Якщо «запаска» відсутній (таке трапляється на автомобілях іноземного виробництва, замість нього – ремкомплект з герметиком), а подальший рух не представляється можливим, то можна “залатати” покришку на місці. Для цього існують:
 • Граматика. Це спеціальний склад, який заливається всередину покришки через ніпель і твердне, тим самим потрапляючи в пробоїну і закладаючи її.
 • Гумові джгути. Розповсюджені на шиномонтажах, але щоб ними закрити наскрізний отвір, потрібні деякі інструменти – спеціальні щипці і шило.

Як обчислити місце пробою в покришці?

Це можна зробити на слух, якщо пошкодження сильне – тоді з отвору виходить тиск з характерним шипінням. Але, бувають і не значні проколи. Тоді є два варіанти:

 • Возити з собою воду з мильним розчином в пляшці, бажано з насадкою-розпилювачем. Обробити водою поверхню шини і уважно стежити за реакцією – якщо де-небудь виступлять бульбашки, значить, місце проколу знайдено.
 • При відсутності пляшки, але при близькості річки, водоймища і так далі, можна зняти колесо і помістити його в воду. Бульбашки проявляться аналогічно.

Після виявлення пробоїни, потрібно приступати до її забивання.

Що робити, якщо потрапив саморіз в колесо? екстрені заходи

Можна звичайно спробувати залатати гуму самому, але це тільки щоб доїхати до шиномонтажу ..

використовуємо герметик

Щоб скористатися герметиком треба:

 1. Струснути ємність зі складом.
 2. Вставити його через насадку в ніпель проколеної покришки.
 3. Почекати, поки заповнитися внутрішня поверхня колеса складом.
 4. Виміряти тиск і підкоригувати його до рекомендованого автовиробником.
 5. Можна починати рух до найближчого шиномонтажу, але їхати швидше 70 кілометрів на годину не рекомендовано.

Використовуємо гумовий джгут

З джгутом справи йдуть складніше:

 1. Піддомкратити машину.
 2. Спеціальними щипцями витягти саморіз (цвях) з покришки.
 3. Шилом розширити пошкоджене отвір, зробивши його більш круглим.
 4. Відокремити джгут від етикетки і зняти захисну плівку з боку, обробленої клеющим складом.
 5. Ножицями відрізати частину джгута і закрити їм отвір, проштовхуючи шилом.
 6. Після – відрізати ножицями залишилися фрагменти джгута на поверхні шини.
 7. Підкачати колесо до потрібного тиску.
 8. Можна починати рух.

Екстрені ситуації на дорозі: прокол колеса

Дорога повна несподіванок. Ніколи не знаєш, що тебе чекає за найближчим поворотом. Втім, існує досить велика кількість автомобілістів, яким жодного разу не доводилося потрапляти в екстремальні ситуації.

Однак це зовсім не означає, що так буде продовжувати і надалі. Рано чи пізно неприємність може спіткати кожного, тому в такий момент вкрай важливо не розгубитися і бути готовим впоратися з несподіваними труднощами.

Що робити, якщо потрапив саморіз в колесо? екстрені заходи

Найбільш поширена неприємність, яка може дошкулити автомобілісту – прокол колеса. На жаль, дороги батьківщини далекі від досконалості, а наші співгромадяни не завжди готові утримувати їх в чистоті.

Нерідко на проїжджій частині можна побачити осколки скла, блискучі на сонці, здатні завдати шкоди покришці. Але набагато важче помітити валяються на трасі гострі шурупи і цвяхи.

Саме вони найчастіше спричиняють проколу і доставляють масу неприємностей водіям.

Далеко не завжди несправність вдається виявити відразу. Повітря з утворився в результаті пошкодження отвори буде виходити поступово. За кілька годин колесо просяде і їздити на ньому стане небезпечно.

Керування автомобілем потребують більшої зосередженості і обережності, а при тривалому ігноруванні проблеми може погнутися диск колеса або передчасно відпрацює свій ресурс сама шина.

Що ж слід зробити в ситуації, що склалася?

Ремонт проколу колеса

Звичайно, побіжний огляд автомобіля перед початком поїздки повинен стати нормою. Помітивши, що колесо спущене, потрібно негайно вжити заходів. Не поспішайте відразу їхати до найближчої бензоколонки, де є компресор. Замість цього скористайтеся власним насосом і спробуйте накачати колесо.

Зрозуміло, необхідно оглянути покришку на наявність видимих ​​пошкоджень. Буває, що в якомусь місці залишився стирчати цвях або шуруп. Так ось, витягувати його не варто, тому що після його вилучення повітря з отвору, вийде моментально.

Просто відновіть тиск і їдьте в найближчу шиномонтажную майстерню.

Однак далеко не завжди на проколотому колесі вдається безперешкодно дістатися додому. Буває, що неприємність трапляється на трасі, і без термінового втручання продовжити рух неможливо. У такі моменти на допомогу прийде запасне колесо.

Зверніть увагу

Заміна колеса займає кілька хвилин, але після установки запаски слід пам’ятати про те, що тепер необхідно дотримуватися певних правил обережності. Стандартне запасне колесо в сучасних автомобілях трохи менше за інших.

Через це швидкість руху повинна бути обмежена.

Найбільш просунуті автомобілісти цілком можуть полагодити проколене колесо самостійно. Правда, для цього необхідно завчасно придбати спеціальний комплект жирових шнурків, за допомогою яких і латають діри в покришках.

Латка встановлюється безпосередньо в пошкоджене місце і заповнює його собою. Але цей захід потрібно розцінювати лише як тимчасову. Повноцінний ремонт колеса можна зробити тільки при наявності відповідного обладнання і досвіду.

Наостанок варто нагадати, що якщо виник прокол змусив вас зупинитися де-небудь на трасі, необхідно дати знати про своє тяжке становище іншим учасникам дорожнього руху. Чи не з розрахунку, що хтось із них прийде на допомогу, а виключно з міркувань безпеки.

Щоб ніхто не протаранив і без того постраждалий автомобіль, потрібно в обов’язковому порядку включити аварійну сигналізацію і встановити знак аварійної зупинки.

Ну і як ради можна порекомендувати час від часу перевіряти стан запаски, щоб в разі екстреної необхідності не опинитися в безвихідному становищі, коли без виклику евакуатора вже буде не обійтися.

Як знайти допомогу на дорозі і що робити, якщо ви пробили колесо?

Коли щось трапляється на дорозі, будь то аварія, пробите колесо або інший неприємний випадок, багато виявляються до цього не готовими.

Як результат – посередині дороги або на узбіччі стоїть ваша машина, а ви не знаєте, що робити. Все тому що ви не готові до подібної ситуації і у вас немає чіткого плану дій.

Давайте розглянемо можливі випадки і визначимося що робити, якщо ви пробили колесо.

Що робити, якщо ви пробили колесо?

Що робити, якщо потрапив саморіз в колесо? екстрені заходи

Що б не трапилося на дорозі, головне не панікуйте. Адже все, що могло трапитися вже трапилося і тепер головне – ваші правильні дії. Всі ваші дії зводяться до двох напрямків:

 • спробувати вирішити проблему самостійно своїми силами;
 • знайти того, хто зможе надати допомогу.

У другому випадку будьте готові заплатити, тому відразу ж перевірте, скільки грошей у вас при собі. Також перевірте, чи заряджено стільникового телефону, можливо доведеться зателефонувати в кілька місць.

Отже, в цій статті розглянемо випадок – ви пробили колесо

Якщо ви залетіли в велику яму або на дорозі вам попався гострий предмет, результатом може бути спущене колесо. Ви відразу ж відчуєте, якщо колесо спустить, вас просто потягне в одну сторону, якщо це переднє колесо або ви почуєте сторонні звуки, якщо заднє.

Насамперед виберіть місце і зупиніться ближче до узбіччя, а краще на самій узбіччі або стоянці, якщо така виявиться поблизу.

Якщо таких місць немає і довелося зупинитися на проїжджій частині, обов’язково включите «аварійку» і виставите знак аварійної зупинки не менше ніж за 5 метрів від задньої частини автомобіля в місті і не менше ніж за 15 метрів, якщо ви встали на трасі.

Самостійна заміна колеса

Коли потрібно оперативно і без залучення зайвих рук усунути поломку, слід згадати про основні правила швидкої самостійної заміни колеса. Справитися з такою проблемою, насправді, не так то й складно. Діяти потрібно в залежності від типу гуми і характеру пошкодження.

Колесо з безкамерної гуми можна спробувати накачати, якщо прокол невеликий і дозволяє це зробити. В такому випадку можна буде благополучно дістатися до найближчого автосервісу або необхідного місця і викликати допомогу туди.

Якщо ж такий варіант не влаштовує, то колесо доведеться міняти самостійно.

Якщо воно спустило різко і до кінця – це прокол і накачувати його марно. Якщо ж колесо спущене не до кінця і це відбувалося протягом якогось часу, швидше за все це теж прокол, але незначний. У цьому випадку спробуйте накачати колесо.

важливо

На напівспущених колесі можна проїхати пристойну відстань, на спущеному колесі краще взагалі не їхати. Але якщо поблизу є шиномонтаж, повільно доїхати до нього – хороший варіант.

Тільки будьте готові, що покришка прийде в непридатність і її доведеться викинути.

До питання про запасці

Добре, якщо є «запаска», домкрат і балонний ключ. В цьому випадку поставте машину на ручник і на швидкість, тільки потім піднімайте потрібну сторону домкратом. Краще підкласти камені під колеса для вірності, щоб машина не покотилася.

Поставивши запасне колесо якомога швидше їдьте на шиномонтаж, щоб оглянути і починають пробите колесо, або в магазин, щоб купити нову покришку. У будь-якому випадку запасне накочене колесо (навіть зі старою покришкою) має бути у вас в багажнику завжди .

Адже хто знає, може ви на наступному повороті проб’є друге і тоді вже точно міняти не буде на що.

І десь же мій домкрат ?!

Якщо «запаска» є, але немає балонного ключа або домкрата, потрібно їх у кого-небудь попросити . Найкращий спосіб – зателефонувати знайомим, можливо вони десь поруч і зможуть під’їхати допомогти. Якщо знайомих немає, то можна замовити таксі. У програмах замовлення зазвичай є рядок «Коментар до замовлення». У ній вкажіть що вам потрібен домкрат або балонний ключ.

У таксистів напевно все це виявиться з собою і ви заплатите якусь суму за виклик і надання допомоги, але зате вирішите проблему. Або скажіть це оператору при замовленні таксі. У деяких службах вам відмовлять, сказавши, що не займаються подібною допомогою. Тоді шукайте інші служби таксі або попросіть оператора просто вказати це в коментарі, а з водієм ви вже домовитеся самі.

Також можна просто вийти до дороги, витягнути руку і зловити будь-яку машину. Краще відразу ж запропонувати якусь суму грошей за допомогу і сказати що вам потрібно. Мало хто відмовиться допомогти платно, якщо буде така можливість. Можуть допомогти і безкоштовно, але в наш час це рідкість.

Ми ж розглядаємо безпрограшні варіанти допомоги з високою ймовірністю на успіх. Якщо «запаски» у вас немає, але є домкрат з ключем і поблизу шиномонтаж, можна зняти колесо, поїхати його в шиномонтаж і полагодити.

Не забудьте закрити машину, якщо будете від неї йти, а також прибрати інструменти, щоб їх хто-небудь не підібрав.

Якщо ви зупинилися на жвавій дорозі, то коли будете міняти колесо будьте дуже обережні. Краще все-таки проїхати 10-20 метрів і зупинитися в спокійному місці, ніж робити це на дорозі.

Скільки доведеться заплатити за допомогу?

Якщо ви зупиняєте машину і просите домкрат або ключ, пропонуйте за допомогу 200-400 рублів . Чим більше запропонуйте, тим більше вірогідності, що вам погодяться допомогти.

До речі, якщо у вас немає «запаски», ви можете зупинити когось і запропонувати купити його запасне колесо. Головне, щоб радіус колеса був такий же, як у вас.

Купити старе запасне колесо можна від 800 руб .

Якщо ви приїхали або прийшли в шиномонтаж, там оглянуть колесо безкоштовно. За результатом огляду вам скажуть, що з ним сталося.

Порада

Якщо це буде бічний поріз шини, який можна полагодити, тоді вони зможуть поставити латочку всередину покришки, коштувати це буде приблизно від 500 до 1200 руб .

Якщо це виявиться прокол посередині покришки, туди можна вставити джгут, коштувати це буде від 300 до 700 руб .

Якщо проблему не вирішити і потрібна перегін машини на евакуаторі, евакуатор коштуватиме від 500 до 3000 руб , в залежності від конкретних розцінок різних служб, зазвичай ціна залежить від відстані, на яке треба буде перевозити машину.

І ще – можливо в вашому місті є служба мобільного допомоги, на зразок мобільного шиномонтажу. Якщо ви заздалегідь запишіть телефон подібної служби, можна звернутися і туди. Розцінки залежать від конкретної служби та їх ви можете дізнатися по телефону.

Як бачите, допомога знайти зовсім нескладно, головне знати куди і як звертатися і представляти, що саме ви хочете зробити. У наступних статтях розглянемо інші випадки.

Ремонт безкамерних шин

При наявності запаски і вміння її поставити, питань немає. А як же бути, наприклад, в горах, та ще й без запасного колеса? Ніякої рухливий автосервіс туди не поїде. Радість сплаву по гірських порогах не повинна захмаритися. Для самостійного ремонту в дорозі безкамерного колеса необхідні оригінальні джгути, матеріал для заплатки. Ці речі краще возити з собою разом з літніми шинами.

Спосіб ремонту за допомогою герметика

Обов’язково уважно ознайомтеся з інструкцією по використанню цього матеріалу. Він горючий. Необхідно дотримуватися запобіжних заходів.

Послідовність ремонту наступна. Ми залишаємо цвях або щось там ще, що стало причиною проколу, на його місці. Через вентиль закачуємо весь балончик всередину колеса.

Герметики проти проколів бувають аерозольними, гелієвими або ж в рідкому стані. Матеріал ізолює прокол зсередини, запобігаючи витік повітря з камери.

Вид герметика особливого впливу на якість ремонту і зручність використання не робить.

Підкачує колесо і продовжуємо рух до найближчого шиномонтажу. Ніяких особливих проблем у використанні не може бути. Навіть при наявності запасного колеса деякі виберуть цей більш простий спосіб вирішення проблеми.

Недоліком такого виду ремонту є його тимчасовість. Тиску в колесі вистачить приблизно на 100 км. Потім доведеться покришку ремонтувати звичайними методами на шиномонтажі. Часу має вистачити, щоб дістатися до майстерні.

Ще одним недоліком є ​​неефективність матеріалу герметика при низьких температурах. На морозі підвищена в’язкість матеріалу не дозволить йому герметично перекрити отвір. Тому до зими не полінуйтеся все-таки перевірити працездатність запасного колеса та наявність інструменту для його заміни (домкрат, баллоннік).

Зверніть увагу

Ремонт безкамерної колеса за допомогою балончика з герметиком може привести до деякого порушення балансування колеса. При русі після такого ремонту варто оберігати колесо від великих швидкостей для запобігання вібрацій.

Скупка битих авто і викуп битих машин в Санкт-Петербурзі, терміновий викуп кредитних автомобілів

Дороги, на жаль, ще не скоро перекочують зі списку наших національних бід в гідності. Тому, сміття, цвяхи, скло, вибоїни з гострими краями на дорогах, сприяють тому, що найчастіша проблема автомобілістів – проколоті шини.

Здається, що проблема ця яйця виїденого не коштує і легко вирішувана, але … Пробивається колесо в більшості випадків на трасі, звідки до найближчого пункту вулканізації зовсім Не скоро вночі, коли ні зги не видно і ніякого транспорту, та й житла поблизу; інструмент з собою завжди возили, а тут як на зло виклали, або він зламався.

У водія є два можливі виходи. Перший – викликати евакуатор, але не у всіх є матеріальні можливості на оплату цієї дорогої послуги. І другий – вдатися до допомоги підручних засобів і дотягнути до станції техобслуговування. Але, тут без кмітливості і вправності не обійтися.

Кожен водій, щоб зненацька вас не наздогнала його подібна неприємність, повинен бути готовим до неї, тобто возити запасне колесо, домкрат не китайські виробництва, балонний ключ, ліхтарик, насос, ремонтний комплект. Яке призначення кожного з цих предметів аварійного набору?

Для чого необхідно возити запаску немає сенсу пояснювати.

Призначення домкрата, так само ясно, але якість їх залишає бажати кращого останнім часом, то ручка, то упор поламаються. Що ж можна порадити водієві в подібній ситуації? В околиці потрібно знайти кругляк або брёвно, наїхати на нього пробитим колесом.

У цей момент машина крениться, і пробите колесо відривається від поверхні землі. Щоб зафіксувати колесо в піднесеному стані, потрібно з підручних засобів спорудити упор під посилену місце кузова, призначене для установки домкрата.

Потім звільнити пробите колесо від його упору і приступати до демонтажу.

Ліхтарик водієві необхідний в будь-якій ситуації не тільки при шінопроколе, однак, в цьому конкретному випадку, їм ви висвітліть місце, куди необхідно встановити домкрат або імпровізований упор, щоб випадково в темряві не потрапити ними під м’який поріг, який під вагою авто може прогнутися. У темряві він допоможе вам бути поміченим, що проїжджають повз водіями і уникнути наїзду. І тоді, відслужила вам вірою і правдою машину, можна буде, скориставшись послугами обмін авто , а втокредітованіе або Trade-in, поміняти на більш «свіжу».

важливо

Електронасос необхідний при невеликих проколи. Його підключають до прикурювача і перекачують колесо до 2,5 атмосфер. На швидкості нижче 40 км., При включеній аварійної сигналізації, на такому, повільно здувається колесі, можна дотягнути до пункту вулканізації. Необхідно періодично контролювати тиск і, при необхідності, підкачувати колесо.

Ремонтний комплект складається з двох інструментів, трубки-насоса, ножа, клею, латочок і картриджів, що містять вуглекислий газ. Встановивши місце проколу, якщо він невеликий – в нього заливають клей, в іншому випадку – приклеюють латочку.

Але бувають такі форс-мажорні обставини, коли пробито кілька коліс. Вражені тим, що трапилося, багато водіїв продовжують рух.

У підсумку, покришка приходить в непридатність, диски гнутися і ламається ходова частина, а з подібною поломкою вашу машину не оцінять високо в салонах, які виробляють викуп авто з пробігом .

Якщо для вас дешевше виклику евакуатора поїздка з демонтованими колесами на попутках, або таксі до ближнього шиномонтажу, дерзайте! Можна ще зняти пробиті колеса, «роззути» і заповнити підручними засобами – ганчірки, листя, шланг. На таких колесах, при швидкості, що не перевищує 15 км., Можна дістатися до СТО.

Чому періодично спускає колесо і що робити

17 Май

Бувало, напевно, у кожного, що поставив машину в гараж дня на три, приходиш, а якесь колесу повністю здулося. Їдеш на сто перевіряєш на прокол, але його немає, а вся справа в тому, що спускає колесо між диском і шиною, рішення цієї поширеної проблеми є і ми розглянемо його в цьому пості.

Даний вид проблеми актуальний для безкамерних шин і в місцях нещільного прилягання корду шини до диска автомобіля і відбувається вихід повітря. Для камерних коліс дана проблема неактуальна, там спускає тільки при проколі.

У деяких виникне питання, чому ж тоді всі перейшли на безкамерні покришки, а все просто у них більше переваг перед усіма іншими видами

 1. Довше тримають тиск
 2. Менше нагріваються при тривалій їзді, так як немає тертя між камерою і шиною Без використання камери колесо значно легше
 3. Прокол можна відремонтувати прям на місці за допомогою ремонтного джгута або ж в місце проколу вкрутити саморіз і доїхати до найближчої СТО, чого на камерної покришці зробити не вдасться
 4. Прокол в безкамерної покришці усувається в рази швидше, ніж на камерній, так як не потрібно ставити латок, мазати їх клеєм або чекати довгої вулканізації при високій температурі Та й взагалі вони просто надійніше

Причини, чому спускає безкамерні колесо

Нещільне прилягання корду шини до заліза диска основна причина, відбувається цей або через деформацію самого диска – наприклад потрапив в яму і погнув диск машини або з появу природної корозії на ободі. Корозія виїдає невеликі ділянки диска через які згодом і вдається проскочити повітрю.

А як підсумок цього явища ми і стикаємося з питанням, чому спустило колесо на машині. Ще таке явище виникає з часом через природного зносу і деформації шини.

Спустило колесо на машині що робити

Для того щоб побороти дана недуга зробіть наступні дії

 • Спустіть все повітря з колеса автомобіля
 • Відгинаючи місце прилягання корду до диска змащуйте це місце густий мильною водою з господарського мила, навіть не водою, а як би мильною кашкою настільки густа вона повинна бути
 • Другий варіант – це змащувати парафіну свічок, в середньому на одну покришку піде 3-4 свічки, відгинаємо корд і добре давлячи на свічку проводимо по всьому діаметру корду, парафін при цьому повинен рясно зсипати на обід. При їзді від тертя віск почне танути і заглушить собою місця, де труїв повітря
 • Так само можна придбати спеціальні мастила та спреї в магазині для усунення спускання коліс

Ну а якщо спустило і немає насоса, тоді вихід – тільки установка запаски або просити допомоги у проїжджаючих машин, як варіант викликати евакуатор або подзвонити другу.

Якщо вже зовсім в глушині застрягли де проходить одна людина на рік – тоді можна пробувати їхати на обід, так, гумі буде хана, але ви повернетеся так би мовити в людні місця, де вже зможете вирішити цю проблему.

Як дізнатися де спускає шина

Для цього колесо в накачаному стані занурюють у воду і дивляться де підуть бульбашки повітря Так само можна зробити мильний розчин і обмазати їм колесо або нанести за допомогою розпилювача – де з’явилася булькаючої мильна піна там і труїть повітря Перед цими процедурами варто уважно самому оглянути всю шину можливо у вас, де стирчить цвях і тоді пошуки пробитого місця завершуватися дуже швидко

Не забуваємо перевірити ніпель або золотник – найчастіше вони теж можуть бути винуватцями постійної і систематичної втрати тиску в шинах

Що робити, якщо потрапив саморіз в колесо? Екстрені заходи »

Що робити, якщо потрапив саморіз в колесо? екстрені заходи

Часто водії цікавляться, що робити, якщо потрапив саморіз в колесо. Ситуація це досить поширена. Практично всі автолюбителі, хоч раз стикалися з пробоєм шини. Від цього не застрахований ніхто, навіть найдорожче авто може постраждати. Зараз, велике застосування отримали безкамерні покришки, що значно спростило життя автомобілістам. У багатьох випадках пробою не є критичною ситуацією, і як мінімум доїхати до шиномонтажу можна не використовую запаску. Тут важливо робити все правильно, і не панікувати. Ваші дії повинні залежати від розміру і місця пошкодження.

Що робити, якщо потрапив саморіз в колесо? Для початку, давайте розглянемо ситуації, коли це трапляється, а також як це може проявлятися. Найчастіше, наїзд на саморіз не проявляє різко, ви можете проїхати досить велику відстань, перш ніж зрозумієте, що колесо пробито.

Зрозуміти під час руху – це можна по характерному стуку з боку колеса, або утягіванія машини в сторону при проколі передньої шини. Але, такий прояв є рідкістю, найчастіше, водій виявляє саморіз візуально. Помітивши при огляді машини спущене колесо.

Ось тут і починаються метання на тему, що далі робити.

На відміну від цвяхів і інших предметів, які можуть викликати прокол колеса, саморіз зазвичай застряє в отворі. Тому, часто спостерігається така картина, що чужорідний елемент стирчить, а колесо тиск не втрачає.

Недосвідчені автолюбителі в такому випадку часто припускаються помилки, вони просто залишають саморіз на місці, і нічого не роблять. Це грубе порушення. Справа в тому, що капелюшок цього кріплення може легко зламатися, а сам саморіз провалиться всередину покришки.

Порада

Відбутися це може в будь-який момент. У тому числі і на великій швидкості, що може призвести до втрати керованості.

Тому, відразу після виявлення стороннього предмета, що стирчить з шини, слід вжити заходів до усунення проблеми. Існує 2 способи вирішення. Перший варіант, це використання самого «винуватця торжества».

Саморіз викручується з колеса, і рясно змащується спеціальним гумовим герметиком. Далі, його просто вкручують в шину якомога глибше. Перед наступною поїздкою потрібно почекати пару годин поки герметик схопиться.

Навіть якщо капелюшок відламана, герметик буде надійно утримувати тіло самореза в шині, і ніякої втрати повітря не відбудеться.

Інший спосіб має на увазі використання ремкомплекта для безкамерних шин. В такому випадку, саморіз видаляється з колеса. Місце, що звільнилося отвір закладається гумовим джгутом, який знаходиться в аптечці для шин.

Що робити, якщо ви в дорозі?

Тут все залежить від характеру пошкодження, якщо колесо не спускає, то можна спокійно доїхати додому, і там вже вирішувати, як усувати несправність. У разі не сильної витоку, можна підкачати шину, і не поспішаючи доїхати до сервісу.

Власне, на цей випадок і необхідно возити з собою насос. Якщо колесо спускає сильно, то краще поставити запаску. При проведенні всіх маніпуляцій на дорозі необхідно вибрати для зупинки найбільш безпечне місце, і не забудьте поставити знак аварійної зупинки.

Випадки, коли врізалися в машини, що стоять на узбіччі, не є рідкістю.

Колесо спускає . Часто трапляється так, що ви прийшли на стоянку і побачили, що колесо спустило. Причому накачати його не вдається. В такому випадку доведеться ставити запаску, а пошкоджене колесо відвезти в шиномонтаж. Хоча, у випадку з стирчить саморезом можна впоратися і самостійно. Для цього доведеться купити ремкомплект для безкамерних шин. Самостійний ремонт колеса

Для відновлення колеса можна скористатися аптечкою або ремкомплектом для покришок. Робота це не складна, але вимагає деякого досвіду. Хоча, на практиці зробити це може і новачок, правда трохи повозитися.

Зверніть увагу

Вартість ремонту одного проколу близько 20 рублів, що значно дешевше відвідування шиномонтажу, а можливість ремонту в польових умовах, тобто на дорозі, робить цей метод ще більш корисним.

Проводиться робота в такому порядку:

 • Позначте місце пошкодження, і витягніть шуруп;
 • За допомогою вхідного в комплект напилка необхідно прочистити і злегка розширити прокол. Робиться це для більш якісної взаємодії покришки і ремонтного джгута;
 • Береться один з джгутів, що входить в комплект, і протягується у вушко спеціального шила. Після чого, цей самий джгут обмазується клеєм;
 • Акуратно витягуємо напилок з отвору, при цьому, слід швидко вставити в нього шило, і проштовхнути всередину джгут. Проштовхувати його потрібно до тих пір, поки він не вийде з внутрішньої сторони покришки. Це можна легко відчути по відчуттях. Зверніть увагу, що один з кінців джгута повинен залишитися зовні;
 • Акуратно витягніть шило. Залишається тільки обрізати стирчить над покришкою «хвіст» джгута.

Спустило або спускає колесо – що робити

Головна »автожізнь» спустив або спускає колесо – що робити

Безкамерні шини набагато надійніше і ефективніше камерних, так як при проколі вони набагато повільніше спускають повітря, що і послужило причиною їх повної і остаточної перемоги на всьому автомобільному ринку у всьому світі. І тим не менше, кожен з автовласників неминуче стикався з тим, що навіть безкамерні колесо іноді успішно спускає.

Причин не так вже й багато, з більшістю з них можна досить успішно впоратися своїми силами при наявності належної вправності. Крім того, безкамерні шини мають ще й власним захистом від спускання тиску з шини, що спрощує похідний ремонт.

Чому спускає безкамерні колесо

Найбільш поширена причина спуску колеса – це, звичайно, прокол. Наприклад, якщо наїхати на цвях або шуруп, з колеса повітря буде повільно виходити.

Але якщо потрапив в шину предмет встромляється, і не випадає, то шина продовжує цілком успішно тримати повітря.

Тому, якщо в шині помічений такий сторонній предмет, не слід поспішати його негайно виймати, досить просто підкачати колесо і після цього вирушати робити вулканізацію або вставляти ремонтний джгут з герметиком.

Можна звичайно і самостійно замінити на повнорозмірне запасне колесо якщо звичайно таке присутній в автомобілі. Для цього знадобиться невеликий набір інструменту:

Після руху по поганій дорозі, на гумі може виникнути грижа, яка становить небезпеку вибуху колеса.

При наїзді на якийсь предмет можна через неуважність порізати шину, виконавши в ній довге різане отвір. У подібній ситуації потрібно вивчити характер такого пошкодження. Якщо пошкодження було сильнішим, то покришку краще викинути.

Якщо немає – її можна заклеїти і вулканізувати, тут є досить багато варіантів ремонту. Необхідно показати покришку майстру в шиномонтажі де винесуть вердикт.

важливо

Якщо вона вже не ремонтно придатна, спробуйте підібрати покришку на шиномонтажі, не забуваючи про сезонності і про закон зимової та літньої гуми, який вступив в 2016 році.

Ще повітря може спускати через те, що шина погано прилягає до ободів диска. Це може відбуватися через те, що між ними потрапив пісок або якісь дрібні сторонні предмети включаючи іржу самого диска.

Тут необхідно підкачати дане колесо і відправлятися в сторону шиномонтажу за допомогою поки воно зовсім спустило. Але така ж ситуація може виникати і тому, що шина неправильно зберігалася і трохи «потекла» за формою. Повітря спускає з шини також, якщо пристрій для випуску на колесі виходить з ладу.

Якщо ніпель (а це саме він) просто послюнявіл, і при цьому якщо з’являються бульбашки, значить, пристрій можна міняти.

Поміняти ніпель теж можна на шиномонтажі, але при певній вправності, а особливо, при наявності хоча б мінімального досвіду, зробити цю нехитру операцію можна і своїми руками.

При цьому необхідно мати в наявності:

 1. Ключик для викручування ниппеля
 2. сам ніпель
 3. Підкачувати пристрій (компресор)

Безкамерна шина в холодну пору може легко спустити, що пов’язано вже з тим, що навіть спеціалізовані типи гуми під час морозів дубеют, що може привести до втрати герметичності і втрати до 0,5 атмосфер тиску (або трохи більше).

Досить зігріти колесо, і проблема піде сама по собі.

Але як ви розумієте, це звичайно не вихід, знову ж доведеться їхати на шиномонтаж і знімати гуму з диска, обмазувати по обіду диск герметиком і збирати все назад, тоді проблема точно буде вирішена і спускати воно вже не буде.

Відео по ремонту

Що робити якщо колесо спустило

На дорозі можна швидко пробити колесо машини, по закінченню чого подальший рух неможливо. У даній статті ми розповімо вам, що потрібно робити, коли колесо машини спускає, і скільки ви зможете «прокотиться» на пробитою гумі.

Якщо ваше шина сильно спущена, то в першу чергу спробуйте накачати її при використанні транспортного компресора. Такі конструкції бажано мати кожному водієві, оскільки вони зможуть допомогти накачати колесо, якщо не є в наявності ніякого альтернативного варіанту або ви перебуваєте далеко від міста (в селі або на безлюдній трасі), а ціна їх незначна.

Після того як колесо машини накачані, вслухайтеся до шуму, який воно видає. Якщо пробили колесо або є поріз, то ви можете почути з нього свист спускається повітря.

Порада

Плюс до цього очевидною ознакою вважається падіння тиску в колесі, коли ви накачали його до максимального.

«Вирок», після того як шина спускає вкрай стрімко і не вийде продовжувати рух – це або зміна на інше колесо або добиратися до найближчого автомобільного сервісу.

Пробиті 2 шини, зокрема з правого боку машини. Що ж тоді робити?

В першу чергу, що найкраще зробити, – викликати евакуатор. Це незмінно ви можете зробити, якщо є в наявності мобільний телефон. Тим не менш, не забувайте, якщо обстановка трапилася за містом, то виклик евакуатора буде стояти чималу суму грошей.

Скільки ви можете проїхати на пробитому колесі?

Основне, їхати обачно і не швидко. Це пов’язане з ризиком, оскільки ви можете пошкодити підшипники і деякі складові підвіски машини. І плюс до цього сам диск колеса, і якщо у вас фірмові шини і диска (як правило – дорогі), то їзда на пробитому колесі дуже небезпечна. Припустимо серйозне пошкодження колеса, що призведе до їх досконалої заміні.

Є ще одне рішення проблеми в наданій ситуації. Ви можете попросити проїжджаючих недалеко водіїв позичити запасне колесо або довести до ділянки ремонту. Безумовно, має бути сплачена людині за службу, проте, це найкращий варіант в наданому епізоді.

Таким чином, якщо їхати до шиномонтажу, який розташований близько то ви можете дістатися індивідуально. Коли ви далеко від цивілізації і немає неподалік автомобільного сервісу, то потрібно набити колесо клаптями, сіном або травою і доїхати до ділянки ремонту.

Все ж в автомобільному багажнику до всього іншого необхідно мати набір для ремонту колеса, такі набори є у вільному продажу в гіпермаркетах, відповідно в автомобільних відділах.

Проголосуйте, чи сподобалася вам стаття?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You May Also Like

Діагностика гбо 4 покоління своїми руками. Коли немає сенсу платити сто

Цены на бензин постоянно растут и облагаются новыми акцизами. Но без автомобиля…

Який краще gps-маяк для авто? Огляд моделей і погляд з боку

Защита своего транспортного средства – одна из основных задач автовладельца. При этом…

Що означає знак ш на машині? Просто про просте

https://www.znak.com/2017-04-07/znak_shipy_i_novye_pravila_dorozhnogo_dvizheniya_chto_nuzhno_znat 2017.04.07 Яромир Романов / Znak.com З 4 квітня в Росії діють…

Позначення на приладовій панелі автомобіля. Що означають значки?

У міру розвитку автомобільної промисловості кількість індикаторів на приладовій панелі стрімко збільшувалася.…

Як зареєструвати саморобний причіп? В Україні.

Реєстрація саморобних транспортних засобів Саморобні ПРИЦЕПИ Отже, з якоїсь незрозумілої причини Ви…

Як правильно паркуватися між машинами? Розписуємо в деталях

Як паркуватися переднім ходом між автомобілями Ось і настав щасливий день –…

Що робити, якщо потіє фара – причини і способи усунення проблеми

Утворення конденсату всередині фар досить поширена проблема, з якою стикаються власники автомобілів.…

Чи можна буксирувати на автоматі іншу машину? Як це зробити без наслідків

Багато автолюбителів чули про особливості принципу роботи АКПП і тому закономірно ставлять…

Що робити, якщо машину заблокували і перекрили у дворі? Все вирішується

Що робити, якщо у дворі заблокували машину, куди звертатися? Багато автомобілістів стикаються…

Що робити, якщо тече рульова рейка? Терміново усуваємо

На СТО, що спеціалізуються на ремонті вузлів рульового управління, власників автомобілів змушують…