Що робити, якщо стерлися номера на машині? Список дій і рад

В результаті впливу дощу, піску, каменів і різних реагентів на дорожньому покритті символи на номерах можуть швидко стертися.

Так як їздити на машині з нечитабельним реєстраційними знаками суворо забороняється, виникає закономірне питання: чи можна підфарбовувати держ номера на автомобілі?

Що робити, якщо стерлися номера на машині? Список дій і радСтан номерного знака може залежати від цілого ряду чинників . Перший – це, звичайно ж, пробіг: чим він більший, тим вище ступінь зносу номерів.

Крім того, на табличку можуть впливати умови застосування транспортного засобу. Наприклад, експлуатація машини в місті робить набагато менший вплив на фарбу, ніж в суворих умовах їзди.

Деякі автолюбителі намагаються захистити свої номери, поміщаючи їх в спеціальні металеві рамки.

Також державний номерний знак може дуже швидко стертися, якщо якість його виготовлення низька . Так, може бути, що автовласник замовив дублікат номерів у приватній компанії, однак для виробництва застосовувалися неякісні матеріали.

Це може привести до того, що він зітреться і стане нечитабельним вже через кілька місяців, а в деяких випадках і після першого дощу.

На щастя, на практиці такі номери зустрічаються досить-таки рідко. Набагато частіше номера зношуються в результаті банального впливу часу.

Згідно із законом, експлуатувати автомобіль з нечитабельним номерами забороняється. Ігнорування цієї вимоги може призвести до випискою штрафу в розмірі 500 рублів.

Що робити, якщо стерся номер на машині? Деякі вирішують підфарбувати номерні знаки. Але чи правомірно це?

Чи можна підфарбовувати номерні знаки?

Що робити, якщо стерлися номера на машині? Список дій і рад

З одного боку, номера – державний документ, який заборонено ні змінювати, ні виправляти. З іншого боку, в разі, якщо на номерах зітреться навіть одна буква або цифра, то це буде справедливим підставою для виписки штрафу від уважного автоінспектора.

 • Однак погодьтеся, що кожен раз робити дублікат або проходити процедуру заміни державного номерного знака – не дуже приваблива перспектива.
 • В кінцевому підсумку можна зробити висновок, що підфарбовувати номера швидше дозволяється, ніж забороняється .
 • При цьому можна навести такі аргументи:
 1. Процедура підфарбовування не має на увазі зміна або виправлення номера, оскільки вона дозволяє тільки відновити наявну інформацію і поліпшити якість її сприйняття.
 2. Не існує жодного підзаконного акту чи закону, безпосередньо забороняє проведення подібної процедури.

Отже, підфарбовувати номера вручну дозволяється, однак при цьому слід враховувати державні стандарти, прописані в СТ РК 986-2012.

Так, на номерних знаках повинні дотримуватися не тільки вимоги до шрифту, розміру і товщині букв, цифр, але і бути присутнім неушкоджені елементи захисту.

Що робити, якщо стерлися номера на машині? Список дій і рад

Що робити, якщо стерлася фарба на номерах автомобіля? Дрібні подряпини і відколи дозволяється акуратно підфарбувати, і це не повинно викликати нарікань з боку співробітників поліції.

Однак заново перефарбувавши всю поверхню номерного знака, ви порушите відповідні стандарти, так як голограми сховаються, а поверхня номерів втратить відображають властивості.

Отже, підфарбовування букв і цифр на номерному знаку чорною фарбою відповідає вимогам ГОСТу, адже воно не змінює його візуальний вигляд. Отже, те, що не забороняється, то, мабуть, дозволяється. Протизаконного в цьому нічого немає, це вже точно .

Перед тим, як приступити до фарбування номерів, їх потрібно відповідним чином підготувати .

Для цього зніміть їх з машини, ретельно вимийте і гарненько просушіть. Потім знежирте номерний знак і приступайте до відновлення вихідного стану.

Щоб уникнути попадання чорної фарби на білу частину номерів ретельно обклейте їх звичайним малярським скотчем . Таким чином ви забезпечите відповідність реєстраційного номерного знаку авто нормам ГОСТу.

Що робити, якщо стерлися номера на машині? Список дій і рад

У такому випадку головне – не купувати неводостійкі види фарбувальних складів (акварель і гуаш).

Чи можна підфарбовувати номера на машині маркером? Так, і серед них найбільш зручним варіантом підфарбовування прийнято вважати саме чорний перманентний маркер з товстим стрижнем і зі скошеним краєм.

Завдяки вмісту спирту в своєму складі, він не повинен швидко стиратися. Придбати його можна у всіх магазинах канцтоварів.

Вибравши фарбу або маркер, знайдіть зручне світле місце і без поспіху приступайте до роботи. Досвідчені автомобілісти не рекомендують підфарбовувати номера, сидячи перед машиною на корточках, оскільки, швидше за все, лінії вийдуть криві, а білий фон забрудниться чорною фарбою.

Фарбу слід наносити тонким пензлем, акуратно виводячи кордону букв і цифр.

Самостійно підфарбовані номера повинні прослужити не менше 2 місяців. Тривалість їх служби безпосередньо залежить від якості застосовуваної фарби і від погодних умов.

Відновлення номерних знаків своїми силами має ряд своїх переваг:

 1. Невисока вартість – матеріали для фарбування повинні обійтися в кілька сотень рублів.
 2. Для відновлення буде потрібно не так багато часу.
 3. Відмінний результат – номера набувають гарний вигляд.

Проблема може полягати в тому, що далеко не всі автовласники зможуть ідеально виконати фарбування . Однак експлуатація автомобіля з номерами, які не відповідають стандарту, заборонена ПДД.

Крім того, пофарбований таким чином справжній державний номер стане схожим на підробку, а це обов’язково викличе інтерес у співробітників поліції.

Відео: Чим підфарбувати номер

Дублікат номерного знака

 1. Що робити, якщо стерлися номера на машині? Список дій і радІнший спосіб для відновлення зіпсованого номера – виготовлення дублікатів .
 2. У великих містах без праці можна знайти кілька фірм, що займаються цією справою в рамках закону.
 3. Даний спосіб куди більш зручніше і швидше першого (робота може зайняти всього близько півгодини часу), проте його недоліком є ​​висока вартість.
 4. Так, ціна виготовлення одного номера на 2019 рік становить близько 1 500 рублів, а комплект з двох номерів – понад 2 000 рублів.
 5. Для виготовлення дубліката необхідно надати в обрану фірму свідоцтво про реєстрацію автомобіля.

Повна заміна знаків

Як поміняти номера на автомобілі, якщо вони стерлися? Для цього слід піти в ГИБДД, написати заяву, заплатити державне мито, а потім і отримати абсолютно нові номери на автомобіль.

Даний спосіб найдорожчий з усіх вищеописаних через вартість державного мита. При цьому його вагому перевагу полягає в тому, що всі дії відбуваються офіційно, за допомогою державних органів.

Отже, нечитабельним реєстраційні автомобільні знаки вимагають окремої уваги . Якщо на цей, здавалося-б, незначний недолік махнути рукою, то автомобілісту слід бути готовим будь-якої хвилини оплатити штраф.

Однак рано чи пізно, але відновленням номерних знаків все одно доведеться зайнятися.

Відео: Що робити, якщо стерся номер авто?

Що робити, якщо стерся номер на машині

Вплив часу позначається абсолютно на всьому, в тому числі і на реєстраційних номерах, які встановлюються на кожному транспортному засобі.

Фарба може стиратися з різною інтенсивністю в залежності від ступеня агресивності умов експлуатації і характеру чинників, які впливають на автомобільний номер.

Важливе питання цікавить багатьох автовласників, який ми максимально повно розкриємо, – що робити, якщо стерся номер на машині?

Що робити, якщо стерлися номера на машині? Список дій і рад

фарбуємо самі

Найпростіший і дешевий спосіб виправлення неприємності з реєстраційним знаком – пофарбувати. Тут відразу ж виникають питання. Наприклад, чи можна підфарбовувати автомобільні номери без дозволу державних органів і залучення допомоги фахівця. З абсолютною впевненістю можна дати позитивну відповідь. Правда, з деякими застереженнями:

 1. Такі діяння не тягнуть за собою покарання, оскільки відсутній факт підробки.
 2. При роботі з номером варто пам’ятати про обов’язкову відповідність вимогам ГОСТу, які здебільшого належать до білої частини номера. На неї не повинна заходити чорна фарба, а при реставрації можна використовувати тільки спеціальні матеріали зі светоотражающим ефектом. При виявленні таких порушень штраф становитиме 5 тисяч рублів, ще й без прав можуть залишити.

процес фарбування

Якщо стерлася фарба на номерах і ви вирішили виправити цю ситуацію шляхом фарбування, то для цифр і букв можна брати будь-яку фарбу. Щоб чорний матеріал не потрапив на білу частину знака, варто акуратно і ретельно її обклеїти звичайним малярським скотчем. Він дозволить зберегти відповідність реєстраційного знака нормам ГОСТу.

Перш ніж приступити безпосередньо до фарбування, номер потрібно підготувати відповідним чином. Знімаємо його з автомобіля, ретельно вимити і після цього просушуємо. Також буде потрібно знежирити і тільки після цього можна відновлювати початковий стан.

Тут виникає логічне запитання про те, чим можна підфарбувати номер авто. Припустимо розглядати кілька варіантів, але будь-який з обраних вами матеріалів повинен бути водостійким.

Зверніть увагу

Найкраще вибрати хорошу фарбу, але на крайній випадок згодиться і маркер. В останньому випадку ефект буде недовговічним.

Фарба наноситься тонким пензликом, а при виборі маркера важливо знайти товстий стрижень з наконечником зі скошеною формою.

Що робити, якщо стерлися номера на машині? Список дій і рад

Такий спосіб відновлення номерного знака на автомобілі може заощадити пристойно грошей, але забере чимало часу, особливо при відсутності відповідного досвіду.

робимо дублікат

Є ще один спосіб, який дозволить відновити зіпсований номер. Його суть полягає у виготовленні дублікатів.

Можна без зусиль знайти кілька фірм, які візьмуться за цю справу, причому в рамках закону.

Цей спосіб набагато зручніше першого і швидше (робота може займати близько півгодини часу), але все впирається у вартість. Один дублікат буде коштувати не менше півтори тисячі рублів.

Що робити, якщо стерлися номера на машині? Список дій і рад

Якщо ви вирішили піти легшим способом і не думати про те, чим підфарбувати номер автомобіля, беріть документи на машину і вирушайте в одну з контор, яка надає населенню подібні послуги. У деяких випадках саме цей спосіб відновлення реєстраційного знака виявляється єдиним, але не в нашій ситуації.

Повністю міняємо знаки

Документи, що втратили свій вигляд номера можна повністю поміняти. Для цього потрібно йти в ГИБДД, написати заяву, сплатити державне мито та отримати абсолютно нові номери на авто. Цей спосіб є найдорожчим з усіх описаних за рахунок державного мита, яка досягає 2850 рублів. Зате все відбувається офіційно, через державні органи.

Що робити, якщо стерлися номера на машині? Список дій і рад

У будь-якому випадку вам доведеться щось вирішувати з реєстраційними автомобільними знаками, які стали не читаються. Якщо махнути рукою на цю проблему і взагалі нічого не робити, то будьте готові в будь-яку хвилину заплатити штраф за стерті номера близько 500 рублів. Кілька разів збагатите працівника патрульної служби і все одно візьметеся за відновлення зовнішнього вигляду номерних зн

Що робити, якщо стерлися номера на машині

Реєстраційний номер – це своєрідний паспорт машини, тому за правилами вони повинні читатися. Але якість фарби при тривалій експлуатації в умовах сучасних російських доріг і під впливом атмосферних опадів сильно страждає. Більшість автомобілістів рано чи пізно стикаються з проблемою – що робити, якщо стерся номер на машині.

Чи припустима за законом експлуатація ТЗ зі зношеними номерами

Що робити, якщо стерлися номера на машині? Список дій і рад

Поняття нечитаний відноситься до потертим, пом’ятим і брудним номерами. Номер, на якому стерлася фарба з цифр або букв, не відповідає її ГОСТу, а отже, нечитабельним.

Покарання за експлуатацію ТЗ зі зношеними номерами

У законі немає градації розміру покарання в залежності від ступеня яким причин читання номерів. Штраф за нечитабельним по будь-якої причини номера однаковий. За незначні потертості на буквах або цифрах інспектор може винести попередження. Якщо ж не читається одна або кілька цифр або букв, водія чекає штраф в розмірі 500 рублів .

Деякі інспектора істёртие або неправильно відреставровані номери кваліфікують як повна відсутність реєстраційних знаків на ТЗ. В цьому випадку водієві доведеться викласти з кишені суму в 5000 рублів, або позбутися прав на термін до 3 місяців .

Якщо підправлені цифри співробітник ДПС вважатиме підробкою або навмисним зміною даних номера, можна і зовсім позбутися автомобіля або потрапити під дію статті «шахрайство». А це вже кримінальний злочин, за яке можна отримати судимість.

Варіанти вирішення проблеми

Відновити стершиеся номера можна декількома способами, і кожен власник автомобіля може вибрати найбільш прийнятний саме для нього.

 Самостійна реставрація номера

Фарбування номера своїми силами – самий бюджетний спосіб відновлення. У зв’язку з цим виникає питання, чи не буде вважатися самостійне підфарбовування без санкції держорганів або допомоги фахівців підробкою номерів. Але якщо виконати реставрацію за певними правилами, підробкою подібні дії вважатися не будуть.

Що робити, якщо стерлися номера на машині? Список дій і радГоловне правило самостійної реставрації – відповідність підфарбованих номерів ГОСТу. Обмеження в основному відносяться до білої частини номера, яка покрита спеціальною світловідбиваючої фарбою. Тому підфарбовувати білу частину матеріалами, що не відповідають ГОСТ, категорично не можна. Втрата білої частиною номера світловідбивних властивостей карається штрафом в 5 тисяч рублів або позбавленням прав на термін до 3 місяців.

Підфарбовувати стершиеся цифри або букви чорним кольором можна будь-якою фарбою. Головне, щоб чорна фарба була розташована строго по контуру цифрових і буквених позначень і не потрапила на білий фон. В цьому випадку порушень вимог ДСТУ не буде.

Цифри і букви можна пофарбувати тонким пензлем, попередньо позначивши контур маркером, або покрити аерозольною фарбою, заклеївши білу частину малярським скотчем. Перед фарбуванням будь-яким способом номер необхідно помити і знежирити.

Порада. Швидко і легко відновити номер в екстреному випадку можна, зафарбувавши цифри і букви чорним маркером. Однак довго маркер не протримається, і процедуру доведеться повторювати.

 Придбання дублікатів номерів

Альтернативою самостійного підфарбовування номерів є придбання їх дублікатів в спеціалізованій фірмі. В цьому випадку автомобілісту не доведеться ламати голову над питанням, ніж підфарбувати стершиеся елементи номера.

Виготовлення дублікатів здійснюється за погодженням з державними органами, тому власник автомобіля отримує номерний знак, що повністю відповідає вимогам ГОСТ.

Якщо автомобіліст вибирає для себе цей спосіб, потрібно звернутися у відповідну фірму і представити документи на автомобіль та паспорт власника.

Ціна питання, в залежності від регіону, від 2000 до 3000 рублів.

Важливо. Звертатися з приводу виготовлення дублікатів потрібно в перевірену, спеціальний пристрій. Спокуса купити номер задешево може обернутися придбанням підробки і виникненням проблем з держорганами.

Зміна реєстраційних даних ТЗ

Що робити, якщо стерлися номера на машині? Список дій і рад

За новими правилами реєстрацію автомобіля можна провести в будь-якому відділенні ГИБДД, тому їхати в населений пункт за місцем первісної постановки машини на облік не потрібно.

Видача нового номера має на увазі попередню оплату державного мита в сумі 2850 рублів плюс оплата дій зі зміни реєстраційних даних – 850 рублів.

У підсумку виходить сума досить велика.

Але якщо махнути рукою на стершиеся номер і продовжити пересування на автомобілі без будь-яких дій, можна в результаті понести ще більші фінансові збитки, регулярно сплачуючи штрафи по 500 рублів.

Вирішувати проблему зі стёршіміся номерами необхідно тим чи іншим способом необхідно в будь-якому випадку, оскільки їзда з нечитабельним номерами кваліфікується як адміністративне правопорушення. Халатність в цьому питанні і уявна економія може обернутися неприємними наслідками і значними фінансовими втратами.

Якщо номер авто стерся – чи можна його підфарбовувати?

Реєстраційний знак – унікальний номер авто, за яким можна ідентифікувати машину і водія. На його поверхню наноситься серія, номер, код регіону. Ці написи з часом стираються. Якщо автономер погано видно, за це можна отримати штраф. І тоді виникає питання – чи можна підфарбувати його самостійно.

Причиною буває погана партія виготовлених номерних знаків, але це трапляється рідко. Набагато частіше вся проблема зводиться до неправильної мийці автономерів.

важливо

Їх ні в якому разі не можна терти сухою ганчіркою без води, адже пісок і бруд на ній діє як абразив і стирає фарбу.

Краще намочити губку / ганчірку водою або використовувати очищувач для вікон (можна найдешевший з пульверизатором) і ганчірку з мікрофібри.

Що робити, якщо стерлися номера на машині? Список дій і рад

До того ж, нерідкі випадки, коли автолюбителі самостійно перуть номера на авто, щоб уникнути покарань від камер дорожнього руху. Робити так не рекомендую, тому що будь-який співробітник ДІБДР Вас може зупинити і виписати штраф за нечитабельним номера. Або ще гірше – за навмисну ​​псування держзнаків.

Що робити, якщо номер уже стерся?

Відповідно до КоАП РФ, якщо автомобільний номер повністю або частково не читається, це є адміністративним правопорушенням і загрожує штрафом. Якщо помітили такий дефект на власному авто, виправити ситуацію можна трьома різними способами:

 • звернутися в ГИБДД для заміни номерного знака – вам доведеться сплатити держмито – 2000 руб., замінити свідоцтво про державну реєстрацію, внісши 500 руб. за послуги (цей захід не популярна серед автолюбителів через дорожнечу і бюрократії);
 • замовити дублікат номерного знака в акредитованій компанії – вартість варіюється від 500 до 1500 руб. (Найзручніший спосіб, якщо номер авто постраждав в аварії або не хочеться займатися підфарбовування – дана послуга займе 10-15 хвилин);
 • підфарбувати номер самостійно, купивши спеціальний маркер або автомобільну фарбу.

Якщо автомобільні номери стали повністю або частково нечитабельним, згадайте, коли їх видали. Відповідно до ГОСТ Р 50577-93, гарантійний термін на такі вироби становить 3 роки. До закінчення цього строку можете сміливо звернутися до відділення, де видали номерний знак, з заявою про його заміну. Але це знову додаткові клопоти з походами в ГИБДД, написанням заяви, очікуванні рішення.

Так що, якщо гарантійний термін закінчився, можна акуратно підфарбувати знак самостійно, використовуючи спеціальну фарбу. Головне, застосувати вологостійкий маркер або спеціальний пензлик з авто фарбою для підфарбовування подряпин ціною в 100 рублів.

Чи можна самому підфарбовувати номера?

Реєстраційний номер є офіційним документом, теоретично вносити в нього будь-які корективи заборонено, якщо вони спотворюють початкові дані. Номерні знаки виготовляються відповідно до ГОСТ Р 50577-93. У цьому державному стандарті викладені основні вимоги до номерів:

 • букви і цифри повинні бути однакового розміру, висоти і ширини;
 • вони наносяться на светоотражающую білу поверхню;
 • на лицьовій стороні знака є захисна голограма.

Ці вимоги пред’являються до виробників номерів, щоб їх не могли підробляти і встановлювати на викрадені автомобілі. Зробити букви і цифри однаковими під силу кожному. Потрібно акуратно користуватися маркером або фарбою. Білу светоотражающую поверхню ви не торкаєтеся. Голограма нанесена на весь номерний знак.

Якщо будете дотримуватися нормам ГОСТу, то ніхто і не помітить факт самостійного підфарбовування. Теоретично, підфарбовуючи стерті елементи, ви порушуєте цілісність, але на практиці за це вам нічого не загрожує, тому що не підробляють номера, не міняєте цифри і букви.

Штрафні санкції за нечитабельним або відсутні номерні знаки регламентуються статтею 12.2 КоАП РФ:

 • відповідно до частини 1 статті 12.2, на власника автотранспорту накладається штраф 500 рублів або усне попередження за наявності не читаються або погано читаються номерів;
 • відповідно до частини 2 статті 12.2, на власника накладається стягнення 5 000 рублів або позбавлення права водіння на термін 1-3 місяці при відсутності автономерів або їх навмисному видоизменении.

Під умисним видозміною слід розуміти підробку інформації. Підфарбовувавши власний номерний знак, ви не вносите ніякі видозміни, тому оштрафувати вас на 500 або 5000 рублів ніхто не може. Штраф за погано читаються номера теж не випишуть, бо після фарбування вони добре видно.

Статті по темі

Що робити, якщо стерлися номера на машині?

Що робити, якщо стерлися номера на машині? Список дій і рад

Добрий день, шановний читачу.

Згодом державні реєстраційні знаки (номера) будь-якого автомобіля втрачають свій початковий вигляд. Під впливом дощу, снігу, піску, пилу, реагентів і інших чинників чорна фарба на номерах поступово зношується і номера стають нечитабельним.

У різних водіїв номера зношуються по-різному. Ступінь зносу залежить перш за все від умов експлуатації автомобіля, від пробігу автомобіля, а також від якості виготовлення самих номерів. Наприклад, в разі неякісної партії номера можуть стертися вже після першого дощу. Такі номери на практиці зустрічаються досить рідко. Куди частіше номера зношуються, так би мовити, від часу.

Сьогодні мова піде про те, що робити, якщо стерлися номера на машині . Приступимо.

Розглянемо по черзі всі можливі варіанти.

Їздити зі зношеними номерами

Якщо автовласникові лінь займатися державними реєстраційними знаками, він може продовжувати їздити зі зношеними номерами .

При цьому максимальний штраф за нечитаний номер, згідно з частиною 1 статті 12.2 КоАП, складе 500 рублів. Мінімальний – попередження.

Підфарбувати номера самостійно

Самостійна підфарбовування номерів також може мати місце, однак слід врахувати деякі особливості:

1. Оскільки Ви не займаєтеся підробкою державних реєстраційних знаків, штраф на вас накладено бути не може.

2. Державні реєстраційні знаки повинні відповідати вимогам ГОСТ Р 50577-93. Тобто при самостійній підфарбовування цифр номера Ви повинні в тому числі врахувати і вимоги ГОСТ. При бажанні Ви можете вивчити повний текст даного документа. Тут я перерахую лише його важливі особливості.

В основному вимоги ГОСТ стосуються світловідбиваючої (білої) частини номера. Вона повинна виготовлятися із застосуванням спеціальних фарб. Якщо так сталося, що у Вас стерлася біла частина номера, то підфарбовувати номера самостійно не слід, краще скористайтеся одним з наведених нижче способів.

Що стосується чорних цифр, то до них вимог по світловідображенню немає. Тобто цифри можна підфарбувати, головне не зіпсувати при цьому білу светоотражающую частина реєстраційного знака.

Якщо Ви все ж зважитеся фарбувати номера самостійно, то рекомендую попередньо заклеїти білу частину номера малярським скотчем і лише після цього підфарбовувати цифри. Це убезпечить номера від псування.

В ідеалі номера перед фарбуванням слід зняти, помити, просушити, знежирити і лише потім наносити водостійку фарбу. У найпростішому випадку можна обмежитися використанням чорного водостійкого маркера без попередньої підготовки. Однак і довговічність буде відповідною.

Перевага самостійної підфарбовування номерів автомобіля – процедура коштує досить дешево. Недолік – якщо Ви раніше не займалися подібними речами, то підфарбовування може зайняти багато часу.

Виготовлення дублікатів державних реєстраційних знаків

Ще один спосіб усунення недоліку номерів – виготовлення їх дубліката . В даний час приватні організації на цілком законних підставах можуть виготовляти номера автомобілів. Вартість виготовлення одного номера приблизно 1 500 рублів, комплекту з двох номерів – від 2 000 рублів.

Для виготовлення дублікатів Вам потрібно свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу. Зазвичай дублікати виготовляються досить швидко, нерідко протягом півгодини.

У деяких випадках цей спосіб залишається єдино можливим. Наприклад, якщо номер автомобіля вкрали або він значно пошкоджений.

Зміна реєстраційних даних автомобіля

Існує і ще один спосіб поновлення номерів автомобіля – зміна реєстраційних даних . Суть процедури полягає в тому, що Ви вирушаєте в ГИБДД і отримуєте нові номери.

Недоліки цього способу:

 • висока вартість. Державні мита в даному випадку складуть 2 850 рублів .;
 • ви безповоротно втрачаєте старий номер автомобіля (якщо він з якихось причин Вам доріг, краще скористатися виготовленням дублікатів).

Таким чином в залежності від ступеня пошкодження номерів Ви можете скористатися одним з таких способів:

 • залишити все як є;
 • підфарбувати номера;
 • виготовити дублікати;
 • змінити реєстраційні дані.

Удачі на дорогах!

Що робити, якщо стерся номер на автомобілі

В умовах їзди по міських автотрасах і дорогах з щільною чисельністю учасників дорожнього руху є великий ризик пошкодити в ДТП не тільки машину, але і реєстраційні державні знаки.

Але найчастіше автомобілісти стикаються крім вм’ятин, подряпин або відколів саме зі стиранням номерів на машині на увазі тривалої експлуатації або будь-яких інших причин.

Всі водії повинні бути інформовані щодо того, яким може виявитися для них штраф, якщо вони будуть їздити на авто зі стертими номерами.

Можливі причини

Потерті номера на автомобілі дуже погано читаються, а з нормативної відстані в 20 метрів їх практично неможливо цілком визначити.

Це говорить про те, що зафіксувати порушника на такій машині автодорожніми поліцейськими буде дуже проблематично.

А тому при першому ж виявленні потертостей найкраще виправити ситуацію – зробити дублікат або ж на короткий час злегка підправити чорним кольором потерті місця.

Позначення на державних реєстраційних знаках можуть стертися з наступних причин:

 • неякісна фарба;
 • порушена технологія виготовлення;
 • метал, який не відповідає виробничим вимогам;
 • в результаті зіткнення при ДТП;
 • вплив реагентів, що потрапляють на номери при їзді, якими зазвичай посипають автодороги взимку проти ожеледиці.

Крім цього також можуть зіграти свою роль в пошкодженні покриття на номерний табличці атмосферні опади.
Град, дощ, мокрий сніг та інші впливу на фарбу державних номерів цілком можуть подряпати і кожен раз поступово стирати шари. Сонячні інтенсивні промені можуть навіть вплинути на фарбу так, що вони будуть вигоряти.

Дуже ще може впливати летить пісок, пил, дрібні камені – все це, якщо потрапляє на держ. номер, може його пошкодити. Якщо номери були бракованими і виготовлені неякісно, ​​то вони можуть стертися вже поле першого дощу.

Але дуже добре, що такі випадки трапляються вкрай рідко. В середньому термін служби реєстраційних знаків визначено в діапазоні від 2 до 3 років.

Чи можна їздити зі стертими номерами

Всі державні реєстраційні номери на автотранспортних засобах повинні бути ідеальними, цифри, написи і букви повинні легко прочитуватися. Одним словом, номери повинні обов’язково відповідати ГОСТу 50577-93.

В іншому випадку, якщо дорожнім поліцейським буде виявлено хоч найменше порушення щодо госномеров, то власнику автомобіля це може влитися в пристойну копієчку.

На підставі ч. 2 ст. 12.2 адміністративно-правового Кодексу РФ за нечитабельним номера накладається штраф 5000 рублів або ж арешт водійського посвідчення на термін від одного до трьох місяців з метою позбавлення права водіння.
Такий захід зроблена у зв’язку з тим, що зі стертими номерами неможливо встановити порушника в разі ДТП або інших злочинів Автозакон.

Порада

Якщо на відстані 20 м від машини номерні знаки не прочитуються, і навіть немає можливості побачити, хоча б одну цифру, то такі номери будуть визнаватися недійсними.

При цьому до хорошої видимості в нічний час передніх номерів у поліцейських причіпок немає, а ось на задньому бампері номера повинні легко прочитуватися з відстані 20 м.
Непридатні для читання і стершиеся державні автомобільні номери слід відрізняти. Іноді це одне і те ж.

Але іноді нечитаний номер може бути через простий бруду, яку досить витерти.
Взагалі критерії просматриваемости номерних позначень на практиці у всіх різні. Припустимо, хтось примудряється розглянути номера навіть з 25 м, а хтось з 5 м не зможе розгледіти знаки.

Підсумовуючи можна сказати наступне – раз ви номер не підробляють і ніяким чином не міняєте його цифри і букви, то штраф з вас за шахрайство не візьмуть.

Ідеальні параметри державних реєстраційних знаків полягають в тому, щоб всі написи були чіткими і рівними. А білий світловідбиваючий фон не повинен бути ніяким чином пошкодженим.

Чи можна підфарбувати

Більшість водіїв вживають ряд заходів по збереженню зображень на номерах якомога довше. Це можуть бути спеціалізовані спреї, металеві дрібні сіточки або плівочки.

Але підфарбовувати рідко, хто береться самостійно. Зазвичай таку роботу довіряють фахівцям на СТОА або в інших автомайстерень. Чи не забороняється підфарбовувати тільки чорний колір, а білим кольором не можна нічого фарбувати.

Заборонено взагалі будь-яким чином чіпати світловідбиваючий фон знаків. Тому, якщо окрашивающее покриття відлетіло саме з білого фону номерних знаків, тоді не варто нічого самим відновлювати або підфарбовувати.

У даішників ніколи не виникне претензій до підфарбованим чорною фарбою знакам, але ось до білому полю вони завжди дуже прискіпливі. Можна навіть отримати від них штраф за підробку державних знаків.

При виборі чорної фарби слід обов’язково підбирати високоякісний водостійкий варіант. Підфарбувати слід номер, попередньо знявши його з машини.

Алгоритм дій в цілому буде виглядати наступним чином:

 1. Спочатку акуратно знімаються реєстраційні знаки з машини.
 2. Потім потрібно вимити саму табличку.
 3. Обов’язково слід все висушити.
 4. Білі ділянки фону обкладаються папером, або малярським скотчем, який легко буде потім зняти, без негативних наслідків для покриття.
 5. Потім тоненькою пензлем наносяться чорні лінії на ділянках, де стерлися знаки.
 6. Дати обов’язково всьому остаточно висохнути.

Для того щоб лінії виходили рівними найкраще фарбувати на стільці або на столі. Цифри і букви зазвичай об’ємні, тому проблем з фарбуванням не повинно бути.

Якщо вам не дуже до вподоби кисть, і ви сумніваєтеся, що будуть виходити рівні лінії, то краще за все фарбувати чорним перманентним маркером. Маркер підберіть з нормальним терміном придатності, щоб не довелося, потім підбирати відтінок.

Підфарбовані номера приблизно зможуть протриматися десь 2-3 місяці. Все залежить від того, в яку погоду найчастіше ви їздите.

Заміна на дублікати

Регулярно підфарбовувати номера не завжди зручно, тому найкращий варіант – це виготовлення на спеціальній фірмі або в ГИБДД дубліката автомобільних номерів.
Приблизно за ціною це може вам обійтися близько 2800-3000 рублів за комплект з двох табличок.

Якщо ви спантеличені тим, як зробити дублікат держ. номера авто, необхідно заздалегідь підготувати свідоцтво про реєстрацію і цивільний паспорт власника машини.
За часом зазвичай саме виготовлення дубліката державних номерів не триває довго.

У спеціалізованій організації, так само як і в ГИБДД, піде приблизно 30 хвилин.

Тому весь день це займати не повинно. Єдине, на що потрібно звернути увагу, так це на небезпеку підробки. Тому слід виготовляти дублікати тільки в перевіреному і серйозному місці.

В цілому у кожного водія є кілька варіантів виправлення ситуації – підфарбувати номер, змінити його в ГИБДД у вигляді отримання дубліката або ж переоформити на нові державні реєстраційні знаки.
Звертатися в ГИБДД за дублікатом можна за місцем проживання, не обов’язково їхати саме в той територіальне відділення, де ви реєстрували раніше машину.

Зверніть увагу

Якщо вам зручніше за все звернутися не в реєстраційний відділ ГИБДД, а в спеціалізований центр, який легально має право на виготовлення і видачу реєстраційних номерів.

Зазвичай ці компанії працюють набагато швидше, ніж державна установа МРЕВ.
Чи не доведеться вистоювати черги і чекати виготовлення дубліката. Але, якщо у вашому місті або поблизу з населеним пунктом, де ви живете, немає таких центрів, тоді вам все-таки доведеться звертатися в ГИБДД.

Тоді ви просто визначитеся, чи потрібні вам колишні реєстраційні знаки або ж ви захочете переоформити новий номер. У першому випадку ви отримуєте дублікат, а в другому – держ. номер зовсім з іншими позначеннями цифр і букв.

Оформлення нового гос номера через перереєстрацію

Нові номери завжди повинні оформлятися в установі, яка має право це робити, вести базу даних і т.д.

Ще один із способів зробити свої номери нормальними, відповідними всім стандартам і ГОСТам – це просто звернутися в ГИБДД за перереєстрацією власного автомобіля.
Даний варіант може лише відрізнятися за вартістю. Якщо за дублікат ви максимум віддаєте 3000 руб.

за комплект, то при переоформленні машини з новими номерами ви віддасте більше.
Особливості перереєстрації полягають в наступному:

за державне мито разом з новими номерами ви віддаєте 2850 руб.
окремо доведеться оплатити внесені зміни до свідоцтва про реєстрацію або технічний паспорт 850 руб.
колишній номер автотранспортного засобу втрачається вами безповоротно

Для початку, звернувшись в ДАІ за місцем проживання (прописки) власника автомобіля, слід подати заяву на перереєстрацію.

У бланку заяви потрібно вказати, що ви хочете переоформити номерні знаки на увазі отримання нових номерів замість старих. При цьому є навіть шанс вибрати гарний номер для своєї машини, правда, за це потрібно буде доплатити.

Такий варіант може стати в нагоді, особливо коли є необхідність внести й інші зміни в технічний паспорт або свідоцтво про реєстрацію ТЗ.
Навіть якщо за ціною така послуга вийде дорожче, тим не менш, ви будете впевнені, що номер отримаєте справжній, всі необхідні дані внесуть в базу даних і за всіма правилами.

За що можуть бути накладені штрафи

Не можна ні в якому разі ігнорувати проблему, потрібно негайно ремонтувати державні номери, якщо ви вже помітили, що вони стерлися.

Якщо номери будуть перефарбовані таким чином, що їх позначення зміняться, а також, якщо їздити з пом’ятими номерами, тоді співробітник Державтоінспекції матиме повне право оштрафувати на 5000 рублів .

У тому випадку, якщо номери просто потерли, штрафування співробітником дорожньої інспекції буде коштувати 500 рублів (ч. 1 ст. 12.2 КоАП РФ). На перший раз штраф виписувати не будуть, а ось догану і попередження винесуть.

Найсуворіше покарання – це оплата штрафу і арешт водійського посвідчення на термін від 2 до 3 місяців. Тому не варто ризикувати і керувати автомобілем з номерними знаками, які не відповідають вимогам законодавчих норм і правил.

Деякі співробітники автодорожньої поліції, стершиеся повністю номера на машині, можуть зарахувати взагалі як відсутні. А при неправильно виправлених номерах, де насилу прочитуються цифри і букви знаків, може трапитися так, що поліцейський сприйме це як фальсифікацію або шахрайство.

За всі подібні випадки ви цілком можете заробити пристойні штрафи, тривалий арешт водійського посвідчення і навіть відкриття кримінальної справи за шахрайство.

Тому відновлювати цифри і букви слід вкрай обережно. А щоб не ризикувати, краще оформити дублікат номерів в легальному центрі.

Відео: ЯКЩО стерся НОМЕР АВТО. Головна дорога. 11.06.2017

Чи потрібно міняти номери автомобіля якщо стерлася фарба

Чим краще підфарбувати держномер автомобіля

Згідно, п. 4.8, при виготовленні номера застосовується біла фарба в якості фону і чорна фарба для виділення символів.

Причому білий фон має спеціальне покриття з світловідбиваючими властивостями. Жорсткого регламенту до застосовуваної чорній фарбі немає, тому підфарбовування одних лише символів не буде вважатися порушенням.

З огляду на технічну простоту питання (стирання чорної фарби на білому тлі), першою думкою буде підфарбувати номер самому.

важливо

Для уникнення складнощів в подальшому, необхідно підійти до цього кроку з усією відповідальністю і врахувати всі наявні нюанси. Для відновлення номера можна застосовувати тільки водостійку фарбу, інакше всі ваші праці «потечуть» при першому ж контакті з водою.

Підібрати якісний продукт вам завжди допоможуть в будь-якому великому будівельному магазині або автомаркет. Найчастіше при підфарбовування номера використовуються наступні матеріали: Фарба на масляній основі.

Стерлися номера. Що робити?

Це питання хвилює багатьох автолюбителів, але однозначної відповіді на нього не можуть дати навіть.

З одного боку, номер – це державний документ, який не можна ні виправляти, ні змінювати.

Аргументи на користь цієї думки такі: по-перше, процедура підфарбовування не має нічого спільного зі зміною або виправленням номера, так як відбувається тільки відновлення наявної інформації, до того ж поліпшується якість її сприйняття. По-друге, немає жодного або підзаконного акту, який би безпосередньо забороняв подібну процедуру.

Однак, варто звернути увагу на те, що після проведення всіх процедур номер повинен відповідати.

Що робити, якщо стерлися автомобільні номери?

І як необхідно виходити з такої ситуації? Якщо подивитися на це з одного боку, то номерний знак – це державний документ автомобільного транспортного засобу, і вносити в нього будь-які зміни категорично неприпустимо.

Але якщо подивитися на це з іншого боку, то оплачувати штраф за те, що номери нечитабельним, або періодично в ДАІ ходити за дублікатами номерів – не дуже хочеться. Можна помітити, що в підфарбовування автомобільних номерів більше плюсів і робити це швидше можна, що не можна.

Адже якщо підфарбувати цифри і букви, то це не буде вважатися виправленням або зміною державного документа, а просто відновлення існуючої інформації, за рахунок якого максимально поліпшується його сприйняття.

Що робити, якщо стерлися номера на машині

 • Штраф за нечитабельним по будь-якої причини номера однаковий.
 • В цьому випадку водієві доведеться викласти з кишені суму в 5000 рублів, або позбутися прав на термін до 3 місяців.
 • Якщо підправлені цифри співробітник ДПС вважатиме підробкою або навмисним зміною даних номера, можна і зовсім позбутися автомобіля або потрапити під дію статті «шахрайство».
 • А це вже кримінальний злочин, за яке можна отримати судимість.
 • Відновити стершиеся номера можна декількома способами, і кожен власник автомобіля може вибрати найбільш прийнятний саме для нього.
 • Фарбування номера своїми силами – самий бюджетний спосіб відновлення.

Що робити, якщо стерлися номера на машині? Список дій і рад

реєстраційного номера, радимо заспокоїтися.

До чорної претензій з боку ГОСТів немає, а до фону якраз таки є, і уважний ДАІшник може в цьому побачити “підробку реєстраційних державних номерів”, а на хвилиночку це вже серйозно.

Найважливіше – це вибір фарби, вона повинна бути водостійкою.

Знімаємо номер; Ретельно моєму, щоб фарба краще лягла; Сушимо при кімнатній температурі; Білий фон обкладає газетами, малярським скотчем або будь-яким іншим зручним матеріалом закриваємо весь фон,

Що робити, якщо стерлися автомобільні номери

Але? З одного боку номерний знак є як би державним документом автомобіля, а тому виправлення і зміни тут абсолютно не допустимі.

Але з іншого боку, платити штраф за нечитабельним номера або періодично отримувати дублікати номерів або зовсім їх міняти – теж не вихід.

Номери можна підфарбувати Можна сказати, що все-таки аргументів на користь підфарбовування номерів досить і швидше їх фарбувати можна, що не можна. Білий колір виконує функцію фону і має.

Чорною фарбою наносять букви і цифри номера.

Як повернути номеру автомобіля вид нового

На неї не повинна заходити чорна фарба, а при реставрації можна використовувати тільки спеціальні матеріали зі светоотражающим ефектом.

При виявленні таких порушень складати 5 тисяч рублів, ще й без прав можуть залишити. Якщо стерлася фарба на номерах і ви вирішили виправити цю ситуацію шляхом фарбування, то для цифр і букв можна брати будь-яку фарбу. Щоб чорний матеріал не потрапив на білу, варто акуратно і ретельно її обклеїти звичайним малярським скотчем.

Він дозволить зберегти відповідність реєстраційного знака нормам ГОСТу. Перш ніж приступити безпосередньо до фарбування, номер потрібно підготувати відповідним чином.

Порада

Знімаємо його з автомобіля, ретельно вимити і після цього просушуємо. Також буде потрібно знежирити і тільки після цього можна відновлювати початковий стан.

Тут виникає логічне запитання про те, чим можна підфарбувати номер авто. Припустимо розглядати кілька варіантів, але будь-який з обраних вами матеріалів повинен бути водостійким.

Самостійне підфарбовування державних номерів на автомобілі

Це призвело до того, що він стерся і став нечитабельним вже через кілька месяцев.Експлуатіровать машину з нечитабельним номерами заборонено.

Ігнорування цієї вимоги потягне за собою штраф в розмірі 500 рублів.

Але можна убезпечити себе від того, що таблички стираються. Для цього використовуються спеціальні рамки, в які поміщаються номера.Многім власникам автомобілів знайома ситуація, коли цифра або буква стиралася, і номер став нечитабельним.

Якщо номер пошкоджений, його можна підфарбувати.

Однак таблички видаються державою, тому їх не можна змінювати.

Проте автомобіль не може експлуатуватися з нечитабельним номером.Восстановленіе своїми силами має багато переваг. По-перше, це дешево, адже матеріали для фарбування номери обійдуться в кілька сотень рублів. По-друге, для безпосереднього відновлення буде потрібно трохи часу.

Після виконання фарбування номер знайде нормальний

Стерлися номера на машині – пофарбувати або поміняти

Але як вийти з даної ситуації. З одного боку номерний знак є як би державним документом автомобіля, а тому виправлення і зміни тут абсолютно не допустимі. Але з іншого боку, платити штраф за нечитабельним номера або періодично отримувати дублікати номерів або зовсім їх міняти – теж не вихід.

Номери можна підфарбувати Можна сказати, що все-таки аргументів на користь підфарбовування номерів досить і швидше їх фарбувати можна, що не можна. Пов’язано це з тим, що підфарбовування букв і цифр не має нічого спільного зі змінами або виправленнями. Це всього лише відновлення наявної інформації, до того ж покращує її сприйняття.

І до того ж немає жодного закону, який би забороняв виконання подібної процедури.

При виробництві стандартних державних автомобільних номерів застосовується фарба двох кольорів: білого і чорного.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You May Also Like

Діагностика гбо 4 покоління своїми руками. Коли немає сенсу платити сто

Цены на бензин постоянно растут и облагаются новыми акцизами. Но без автомобиля…

Який краще gps-маяк для авто? Огляд моделей і погляд з боку

Защита своего транспортного средства – одна из основных задач автовладельца. При этом…

Що означає знак ш на машині? Просто про просте

https://www.znak.com/2017-04-07/znak_shipy_i_novye_pravila_dorozhnogo_dvizheniya_chto_nuzhno_znat 2017.04.07 Яромир Романов / Znak.com З 4 квітня в Росії діють…

Позначення на приладовій панелі автомобіля. Що означають значки?

У міру розвитку автомобільної промисловості кількість індикаторів на приладовій панелі стрімко збільшувалася.…

Як зареєструвати саморобний причіп? В Україні.

Реєстрація саморобних транспортних засобів Саморобні ПРИЦЕПИ Отже, з якоїсь незрозумілої причини Ви…

Як правильно паркуватися між машинами? Розписуємо в деталях

Як паркуватися переднім ходом між автомобілями Ось і настав щасливий день –…

Що робити, якщо потіє фара – причини і способи усунення проблеми

Утворення конденсату всередині фар досить поширена проблема, з якою стикаються власники автомобілів.…

Чи можна буксирувати на автоматі іншу машину? Як це зробити без наслідків

Багато автолюбителів чули про особливості принципу роботи АКПП і тому закономірно ставлять…

Що робити, якщо машину заблокували і перекрили у дворі? Все вирішується

Що робити, якщо у дворі заблокували машину, куди звертатися? Багато автомобілістів стикаються…

Що робити, якщо тече рульова рейка? Терміново усуваємо

На СТО, що спеціалізуються на ремонті вузлів рульового управління, власників автомобілів змушують…