Кожному автовласнику відомо прагнення зберегти свій автомобіль в ідеальному стані. Однак це практично неможливо, адже необхідність його експлуатації при будь-якій погоді, а також при самих різних умовах тягне постійний знос вузлів і деталей машини, а також періодичні поломки, які потрібно оперативно усувати.

Види несправностей механічної трансмісії автомобілів

Внутрішньо будова механізму механічного перемикання передач мають свої особливості, при цьому його несправності можуть ділитися як на поломки самої коробки, так і на несправності механізму трансмісії.

Щоб при виникненні будь-якого виду несправностей зуміти відновити роботу автомобіля, слід вчасно виявити їх і знати основні прийоми по їх усуненню. Особливо це важливо, якщо поломка наздогнала на трасі, в дорозі, – тоді буде важливо відновити роботу машини до моменту візиту до фахівця з ремонту.

Перелічимо основні прояви несправностей.

Як виявити несправність?

До найбільш поширених проявів неполадок в дії МКПП слід віднести наступні:

 • Виникнення сторонніх шумів при розташуванні рукоятки на нейтрали;
 • Шуми у включеному стані, а також при початку роботи;
 • Труднощі при перемиканні швидкостей;
 • Вимкнення передачі відбувається без впливу на важіль перемикання;
 • Спостерігається підтікання масла з трансмісії.

МКПП: причини появи основних несправностей та способи їх усунення

Вивчимо докладніше основні види несправностей як самої коробки, так і механізму трансмісії, а також надання автомобілю «швидкої допомоги» в цих випадках.

Що робити, якщо замерзає коробка передач? Дії і причини

Усунути даний прояв можна перевіркою рівня масла, наступною заміною зношеного підшипника. Якщо ж трансмісійне масло дійсно давно не мінялося, слід злити старе, потім замінити його на нове, яке буде відповідати автомобілю. Старе масло рекомендується перевірити на наявність металевих сторонніх часток, води, що є неприпустимим.

Якщо ж сторонні шуми чутні при перемиканні швидкостей, то причиною цього може також одна з перерахованих вище причин або деформація і підвищений ступінь зносу блокуючого елемента, а також недостатня стійкість різьбових з’єднань, несправність синхронізаторів і не до кінця виконане вимикання зчеплення.

Усунення стороннього шуму в момент включення передач:

 • Слід в першу чергу перевірити повну справність зчеплення;
 • При несправності синхронізаторів виміряти величину зазору між шестернями і розташованим тут же блокуючим кільцем, а також перевірити шестерні на наявність пошкоджень;
  Що робити, якщо замерзає коробка передач? Дії і причиниЗамір зазору між шестернею і кільцем
 • При нестачі масла слід його долити;
 • Прі не якісність трансмісійного масла необхідно його повністю замінити на нове;
 • Повністю вимкнути зчеплення і повторити спробу перемикання швидкостей.

Коли шум чути в процесі роботи коробки, причиною цього може бути високий знос шестерень, муфт синхронізаторів, підшипників, а також недостатність рівня масла в трансмісії.

Усунення шуму може статися при доливанні масла, якщо рівень його нижче критичного. Це можна виявити за наявністю слідів підтікання масла з трансмісії, а профілактично слід замінювати масло в автомобілі будь-якої модифікації кожні 10 000 км. Також необхідно перевірити стан муфт на предмет зношеності синхронізаторів і при необхідності їх замінити.

Що робити, якщо замерзає коробка передач? Дії і причини

Ось так виглядає зношена шестерня з синхронізатором

Якщо ж перемикання передач здійснюється з труднощами, тут можливе послаблення кріплення троса приводу або його пошкодження, в повному обсязі вимкнений зчеплення, а також пошкодження або сильний знос штока перемикання швидкостей.

Для кращого перемикання швидкостей в МКПП слід в першу чергу перевірити повноту відключення зчеплення, перевірити рівень масла і його якість (при непридатності для подальшого використання замінити на нове), а також перевірити, чи не заїдають чи шестерні і зробити ретельний огляд на предмет наявності пошкоджень в системі важелів перемикання передач.

Що робити, якщо замерзає коробка передач? Дії і причини

Не забуваємо перевіряти рівень масла

Важіль перемикання передач з труднощами змінює положення, доводиться докладати певних зусиль для перемикання швидкостей. Причина тут в першу чергу в недостатньому рівні масла в трансмісії, адже саме воно багато в чому відповідає за плавність всіх рухів, пов’язаних з трансмісією.

Для усунення цієї несправності слід перевірити рівень масла в трансмісії, а в разі потреби його долити до встановленого рівня.

У разі, коли передачі мимовільно перемикаються, можливо, відбулося зменшення міцності нарізного сполучення в кріпленні самої коробки, заїв трос приводу, або надмірно збільшився знос шестерень, досягла межі зношеність муфт синхронізаторів, а також шліцьових з’єднань, штока або вилки перемикання передач.

Що робити, якщо замерзає коробка передач? Дії і причини

Важіль селектора з тросовим приводом

Для усунення цієї несправності необхідно почистити від забруднень відстань між корпусом двигуна і розташованим тут же важелем зчеплення, уважно оглянути нарізні сполучення трансмісії, при необхідності їх підтягнути, а також при надмірному зносі синхронізаторів або шліцьових з’єднань провести їх повну заміну.

Коли в механізмі коробки перемикання починає підтікати масло, це видно навіть неозброєним оком. Причиною підтікання може стати недостатність з’єднання самої трансмісії або зношеність сальників. Сальники при необхідності потрібно замінити, нарізні сполучення же перевірити і підтягти.

Що робити, якщо замерзає коробка передач? Дії і причини

Текти масла КПП

Перераховані вище рекомендації щодо усунення несправностей як самої коробки передач, так і механізму трансмісії не виключають, а скоріше зобов’язують власника показати свій автомобіль фахівця і провести необхідні ремонтні роботи в умовах автомайстерні.

Несправності будь-який з систем або окремих вузлів можуть виникнути в будь-якій машині. Однак для запобігання їх появи слід дотримуватися простих, але досить ефективні правила, що стосуються експлуатації автомобіля. Їх простота не означає неефективність, адже і тут можна застосувати правило, що будь-яке захворювання легше і швидше запобігти, ніж потім лікувати.

З приводу автомобіля можна сказати, що легше, а також простіше зробити профілактичний огляд, ніж потім – дорогий ремонт.

Отже, наведемо основні поради щодо запобігання появи основних несправностей автомобіля.

Рекомендації по збереженню здоров’я механічної трансмісії

Як для початківців автовласників, так і для мають солідний стаж їзди, перераховані нижче правила допоможуть якомога довше уникнути серйозних поломок механічної коробки і бути впевненим до надійності свого автомобіля.

 • Дбайливе ставлення до коробки. Саме цей пункт є основним, так як від методу його експлуатації багато в чому залежить збереження трансмісії. Плавне перемикання швидкостей, без ривків і напруги, – все це зробить роботу коробки більш рівномірною і рух автомобіля більш спокійним.
 • Періодична перевірка відсутності патьоків трансмісійного масла і дотримуватися його необхідний рівень. Найпростіше це робити при планомірної заміни масла в трансмісії. Це правило також важливо, оскільки непомітна на перший погляд витік масла може стати причиною серйозних поломок і величезних фінансових витрат.
 • Якщо все ж ремонт коробки передач став необхідний, рекомендується для нього застосовувати деталі, які мають гарантію якості і підходять саме до марки вашого автомобіля. Від того, з яких комплектуючих складається такий важливий елемент, як коробка передач, залежить як якість її роботи, так і тривалість експлуатації.

Піклуючись про стан свого автомобіля, ви завжди будете з задоволенням здійснювати поїздки, не турбуючись про несподівані неприємності і будучи впевненими у своїй безпеці і безпеці своїх близьких.

Що робити, якщо замерзає коробка передач? Дії і причини

Хороших вам доріг!

10 ознак поломки коробки передач

Що робити, якщо замерзає коробка передач? Дії і причини

Передача не включається

У Росії як і раніше дуже багато автомобілів з механічною трансмісією. Вона надійна і відносно проста, проте рано чи пізно теж ламається. Одна з найбільш частих несправностей – неможливість включення передачі.

Виглядає поломка так: ви сідаєте в автомобіль і намагаєтеся увіткнути швидкість, витиснувши зчеплення, проте важіль немов впирається і не заходить в паз до кінця. Причин такої поведінки трансмісії може бути кілька.

Наприклад, це трапляється при низькій плинності масла (часто буває взимку), падінні рівня масла в піддоні або порушення регулювань лаштунки або троса (також характерно для зими), при поломці зчеплення. У будь-якому з перерахованих випадків у вас серйозні проблеми.

Що робити, якщо замерзає коробка передач? Дії і причини

Шум на «нейтрали»

Заведіть двигун і прислухайтеся. Можливо, ви помітите дивний шум, характер якого змінюється, коли ви вичавлюєте зчеплення. Помітили? Шум може виходити як від надмірно зношених підшипників первинного вала.

Це також може сигналізувати про зниженому рівні масла або неправильному його типі або сильному зносі вичавного підшипника. Несправність останнього можна виявити, до упору вичавивши педаль зчеплення. Коли підшипник зношений, ви почуєте при цьому сильний шурхіт або гул.

При відпуску педалі шум знову приглушується.

Що робити, якщо замерзає коробка передач? Дії і причини

Поломка кошика зчеплення і знос притискного диска

Що робити, якщо замерзає коробка передач? Дії і причини

масляні патьоки

Що робити, якщо замерзає коробка передач? Дії і причини

Горить значок «несправність силового агрегату»

Що робити, якщо замерзає коробка передач? Дії і причини

Різкі звуки і ривки

Скрегіт також свідчить про серйозні проблеми з механічною трансмісією. На “механіці” це говорить, зокрема, про проблеми з синхронізаторами і шестернями передач.

Точну причину неприємних звуків визначить лише кваліфікований механік. Поломка автоматичної трансмісії призводить до сильних поштовхів при перемиканні. Плавність її роботи втрачається.

Це вірна ознака, що пора відправитися на ремонт.

Що робити, якщо замерзає коробка передач? Дії і причини

повна непрацездатність

Іноді механічна коробка передач повністю перестає функціонувати. Наприклад, внаслідок механічного руйнування шестерень або підшипників, пошкодження корпусу або випадання штовхачів, що не дозволяють одночасно включити відразу дві передачі.

«Автомати» ж часто просто блокують селектор в положеннях «паркінг» або Drive. Трапляється це як через механічні поломок, так і через проблеми в електричних ланцюгах.

У будь-якому випадку це не світить нічого доброго і може вилитися в тривалий дорогий ремонт, а то і зовсім в заміну агрегату на новий.

Топ 6 помилок, що вбивають механічну коробку передач

Механічні коробки передач не дарма стоять біля витоків. Вони прості в конструкції, надійні, і до останнього часу забезпечували максимальну паливну економічність (зараз деякі роботизовані коробки економічніше механіки при одному і тому ж силовий агрегат). 

Але наскільки б не був надійний тандем коробки і зчеплення, в “умілих” руках людини навіть він часом безсилий.

Що робити, якщо замерзає коробка передач? Дії і причини

Топ 6 типових помилок з МКПП

Включення передач без зчеплення

Звучить досить дивно, з огляду на вид коробки передач, але новачки і драйвери, які довгий час їздили на “автоматі”, часто забувають вичавлювати зчеплення при перемиканні.

Що робити, якщо замерзає коробка передач? Дії і причини

В результаті сильний хрускіт, і швидке усвідомлення допущеної помилки.

Коробка же в ці моменти відчуває непередбачені навантаж в веду того, що в момент перемикання коробка не від’єднана від двигуна, а значить знаходиться під навантаженням.

Часом такі витівки закінчуються слізиваніем або, що ще гірше, відколюванням фрагментів зубів шестерень. Після чого механізм сам себе “розмелює” і вихід з ладу МКПП просто неминучий.

Вичавлене зчеплення

Багато автолюбителів систематично утримують педаль зчеплення вичавленої тривалий час. Наприклад, коли стоять на світлофорах або просто зупинилися.

Що робити, якщо замерзає коробка передач? Дії і причини

Це, на перший погляд, невинне дію призводить до підвищеного зносу диска зчеплення, але найбільше “страждає” вижимний підшипник, який невтомно змушений обертатися під навантаженням.

В результаті він швидко приходить в непридатність (гуде), в наслідок чого буде потрібна негайна його заміна, адже виникає ризик, що він “розлетиться” прям на ходу.

До речі, для його заміни доведеться знімати коробку, що вельми не дешеве задоволення.

Включення задньої передачі без повної зупинки

Класика жанру, драйвер намагається швидко розвернутися у дворі, в поспіху включаючи то першу, то задню передачі. Ми ж чуємо неприємний скрегіт, при явних спробах включити задню.

Що робити, якщо замерзає коробка передач? Дії і причини

Причина банальна, пілот намагається включити задню, не виконуючи повною зупинку. Це вкрай негативно позначається на зубах шестерень задньої передачі, які повільно приходять в непридатність, з огляду на, що злизує їх з одного боку. Якщо така помилка стане постійною, задня передача від разу до разу стане включаться всі гірше, в плоть до повного виходу з ладу.

Зниження передачі на дві і більше

З огляду на те, що в МКПП функція вибору передач покладена на водія, виникає велика ймовірність включення невідповідною ступені. У випадки з пониженням передач, це особливо небезпечно.

Адже якщо швидкість обертання коліс виявиться вище, ніж максимально можлива на обраної водієм передачі (відсічення) – при відпуску зчеплення відбудеться дикою гальмування двигуном.

В результаті чого, може не тільки “тися” коробка і зчеплення, але і в двигуні перескочити через пару зубів ремінь ГРМ (ланцюг не виняток, але рідше), або зовсім порватися (як правило дорогий ремонт).

Що робити, якщо замерзає коробка передач? Дії і причини

Крім того, при такому різкому гальмуванні мотором, провідні колеса на мить сповільняться, незрівнянно швидкості авто, що може послужити причиною зриву з траєкторії авто в повороті, особливо взимку.

Якщо ви експлуатуєте механіку, ви повинні знати, на якій передачі яка “максималка”, і уникати “неправильних” знижень передач.

Рука на важелі

Багато водіїв при пересуванні тримають руку на важелі перемикання передач, немов на підлокітнику.

Що робити, якщо замерзає коробка передач? Дії і причини

З одного боку воно начебто і зручно, з іншого розбовтує механізм і “вбиває” вилочки безпосередньо передвигающие муфти в коробці передач.

Ті, хто хочуть зберегти коробку, повинні розуміти, що в процесі їзди машина хаотично коливається і водій не свідомо тримається за все, на чому лежать руки.

В результаті навантаження на важіль виявляється не така вже й маленька, і коробка втрачає початкову “Тугість”

Пріотпущенное зчеплення

Як ви знаєте, зчеплення – невід’ємна частина МКПП. Воно бере участь в процесі перемикання передач (розібрали вище) і “зрушення” з місця.

Найбільш згубним є пробуксовування диска зчеплення в момент старту. Оскільки весь вузол сильно нагрівається і елементарно зношується за рахунок тертя.

Деякі водії про це не знають, неправильно користуються зчепленням, чим значно скорочуючи термін його служби.

Що робити, якщо замерзає коробка передач? Дії і причини

Наприклад, стоячи на підйомі в тягучці, утримують машину на місці за рахунок неповного схоплюючи зчеплення (педаль зчеплення не відпущу повністю) або заїжджають на бровку / перешкоду не за рахунок інерції (малим ходом), як потрібно. А за рахунок моменту схоплювання зчеплення. На жаль, але так зчеплення не відслужить покладений термін. А роботи по його заміні виллються в копієчку, адже оплатити доведеться не тільки нові запчастини, а й демонтаж коробки.

підсумки

Кожен сам приймає рішення, звертати увагу на все вищесказане чи ні. Від себе ж додам, що з огляду на конструктивні особливості, механіка сама по собі дуже надійна, і єдине, що її може швидко “угробити” – неправильні дії водія. Слідкуйте за своїм залізним другом, і він вас ніколи не підведе.

джерело

Топ-10 ознак несправності коробки перемикання передач

Що робити, якщо замерзає коробка передач? Дії і причини

Механічні несправності в автомобілі, на відміну від несправностей в електроніці, з’являються в супроводі сторонніх звуків і вібрацій, які для обивателя сигналізують, що щось працює не так, як було задумано конструкторами. Поломки в коробці передач часто супроводжуються сигналами, які неможливо не помітити.

Якщо швидкості перемикаються із зусиллям або взагалі не перемикаються, з коробки доноситься дивний гул і дзижчання, відчуваються поштовхи при перемиканні передач, терміново зверніться в СТО для ремонту.

Пересуватися на такому автомобілі, по-перше, небезпечно, а по-друге ви можете встати на трасі з заклинив трансмісією.

При серйозного ремонту коробку доведеться знімати і розкривати, тому задоволення дороге.

Посовещавшись с 13 работниками станций технического обслуживания, мы вывели 10 распространенных признаков неисправности коробки передач, попытались объяснить их причину и составили инструкцию по дальнейшим действиям.

10. РЫЧАГ КОРОБКИ ПЕРЕДАЧ ОТКАЗЫВАЕТСЯ ПЕРЕКЛЮЧАТЬСЯ

С начала 90-х годов доля механических коробок передач сокращается.

В 2006 году, в США механику можно было заказать на 47% автомобилей из салона. В 2011 году их было уже 37%, а по итогам первой половины 2016 года всего о 27%.

Если же смотреть на продажи, то в 1992 году этот тип коробки выбрали 25% покупателей, в 2012 — 7%, в 2018 году — только 3%. В Японии из 20 покупателей 19 выбирают автомат и по оценкам экспертов эта доля будет только уменьшаться, даже в сегменте спортивных машин. О минусах механики и плюсах против автомата, читайте здесь.

 • Екскурс в історію відмирання механіки закінчений, перейдемо до поломок коробки.
 • Ознака несправності: важіль перемикання передач МКПП відмовляється зрушити з місця при натисканні на педаль зчеплення.
 • Відбувається це, коли намагаєшся включити першу передачу після зупинки, або будь-яку іншу, вгору або вниз при перемиканні швидкостей.
 • Причина та рішення:
 • низький рівень трансмісійної рідини, неправильна в’язкість (товщина) рідини. Долийте або поміняйте рідина.
 • потрібно відрегулювати кабелі перемикання або з’єднання передач.

9. запах гару В АВТОМОБІЛІ

Ознака несправності: Якщо відчувається запах горілої трансмісійної рідини, значить коробка автомобіля перегріта.

Трансмісійна рідина змащує рухомих частини коробки перемикання передач і оберігає себе від самоспалення, шляхом охолодження в маслопріємник або теплообміннику.

Маслоприемник, встановлюють в піддоні автомобіля, теплообмінник в районі радіатора.

Є машини, де трансмісія доповнюється окремим міні-радіатором (охолоджувачем масла), який охолоджує не тільки трансмісійну рідина, а й саму коробку перемикання передач.

Причина та рішення: Причина перегріву в низькому рівні трансмісійної рідини або в її низьку якість, тобто або рідина витікає, або стала брудною через погану фільтрації. Для вирішення проблеми поміняйте трансмісійну рідина.

Зверніть увагу

Змінюючи рідина в коробці, треба знати скільки заливати. Так як стара рідина злита, коробка промита і спустошена, вона буде вбирати в себе залиту рідина і її рівень буде знижуватися до тих пір, поки коробка не просочиться.

Доливання масла припиняється тільки тоді, коли рівень стабілізується і встановиться на верхній позначці щупа.

Про те, як часто слід міняти трансмісійну рідина, читайте тут.

8. ШУМ КОРОБКИ ПЕРЕМИКАННЯ передач у нейтральне положення

Ознака несправності: Автомобіль не рухається, коробка стоїть на нейтралці, але з неї чути незрозумілий шум і гул.

Рішення: Рішення цієї проблеми може бути простим і недорогим – як і більшість проблем в нашому списку. Долийте або замініть трансмісійну рідина. Зверніть увагу, що коробка передач – це складний технічний механізм, який потрібно використовувати в поєднанні з рідинами, з якими він був випробуваний. Не використовуйте аналоги, лийте, що рекомендував виробник.

Якщо шум коробки перемикання передач в нейтральному положенні не припинився навіть після заміни рідини, все вказує на механічний знос деталей, які вимагають заміни. Причина шуму скоріше за все в зношеності проміжної шестерні заднього ходу або зношеності підшипників, що супроводжується зношеністю зубів передач.

7. Прослизання ПЕРЕДАЧІ

 1. Ознака несправності: При русі, передача вислизає на нейтралці.
 2. У кращому випадку, це нервує, в гіршому призведе до непоправних наслідків: при обгоні на вузькій трасі, автомобіль в якому вискакує передача в нейтральне положення, втрачає швидкість і додає сиве волосся водієві в разі зустрічній небезпеки.
 3. Причини і рішення:
 • Поламався синхронізатор коробки переду – заміна.
 • Вироблення на муфті 1/2 передачі і на вилці – заміна
 • Якщо машина дорога і передача вилітає на АКПП, то можливо збій електроніки – діагностика у електрика

Якщо у вас зіскакує швидкість в коробці передач, поділіться в коментарях проблемою і рішенням.

Що робити, якщо замерзає коробка передач? Дії і причини

6. мляве СЦЕПЛЕНИЕ

Ознака несправності: Ось ще одна ознака проблем з трансмісією, який переслідує власників автомобілів з механічною коробкою перемикання передач: мляве зчеплення. При млявому зчепленні наступна ситуація: диск зчеплення не взаємодіє з маховиком, коли водій вичавлює педаль зчеплення.

Причина: Коли водій намагається перемикати передачі, то у нього (або у неї) нічого не виходить, так як зчеплення все ще зайнято роботою і ще обертається разом з двигуном. При цьому водій чує неприємний скрегіт, який супроводжує кожну спробу переключити передачу.

Рішення: Найчастіше, проблема в тому, що педаль зчеплення не натягнута. Кабель між педаллю і диском зчеплення трохи провисає і може від’єднати диск зчеплення від маховика. Підтягніть педаль зчеплення. Якщо проблема не пішла, купіть або саме зчеплення, або рем комплект і замініть.

5. ПРОСОЧУВАННЯ трансмісійноїрідиною

Витік трансмісійної рідини сама легко виявляється несправність коробки перемикання передач. Рідина для автоматичних трансмісій життєво важливий елемент для перемикання швидкостей в автомобілі. Її витік загрожує фатальною катастрофічною поломкою.

Коли все працює, як годиться, рідина для автоматичної коробки перемикання передач прозора, має яскраво-червоний колір і легкий духмяний аромат. При перевірці трансмісійної рідини в автоматичній коробці, переконайтеся, що вона не темного кольору і не має запаху гару.

Якщо витік виявлена, або колір і запах рідини не відповідають рекомендованим, зверніться до механіка за заміною трансмісійної рідини.

На відміну від моторного масла автомобіля, рідина не згорає, тому якщо в автомобілі низький рівень трансмісійної рідини, то шукайте витік.

Якщо автомобіль з механічною коробкою перемикання передач, перевірка рівня рідини не обмежиться підйомом капота і перевіркою щупом. Трансмісійна рідина в механічній коробці перевіряється безпосередній в картері трансмісії.

Але знову-таки, якщо є підозра, що в трансміссіонку витікає, зверніться до механіка, він визначить місце витоку і все виправить.

Що робити, якщо замерзає коробка передач? Дії і причини

Рідина для автоматичної коробки перемикання передач повинна бути яскраво-червоного кольору, прозорою і з легким запашним ароматом.

4. ГОРИТЬ ЛАМПОЧКИ CHECK ENGINE (ПЕРЕВІРТЕ ДВИГУН)

Що робити, якщо замерзає коробка передач? Дії і причини

Ознака несправності: спалахнув, лампочка CHECK ENGINE сигналізує, що з коробкою перемикання передач автомобіля починаються метаморфози. Загорятися ця лампочка може і по тисячі інших причин, які не пов’язані з трансмісією, але перевірити не від коробки чи йде сигнал, все ж варто, так як її ремонт обійдеться в копієчку.

В автомобілях є датчики, які відстежують порушення в двигуні і повідомляють про це комп’ютеру із зазначенням точного місце несправності. У випадку з трансмісією, датчики уловлять найменші зміни, які не можна ні побачити або ні почути і запалять CHECK ENGINE.

Причину загоряння датчика CHECK ENGINE перевіряється шляхом покупки Автосканер, який підключається до автомобіля внизу приладової панелі з боку водія. Діагностичний прилад відобразить код, який вкаже в якому місці в автомобілі з’явилася поломка.

Якщо забарахлила коробка, слід звернеться в СТО.

3. СКРЕГІТ та ударів У КОРОБЦІ

В автоматі або механіці ознаки однієї і тієї ж несправності коробки передач можуть відрізнятися. І навпаки, одні і ті ж ознаки можуть вказувати на різні поломки.

Ознака несправності МКПП: У механічною коробкою перемикання передач, загальний ознака проблеми з трансмісією – скрегіт або відчуття скреготу при перемиканні передачі.

Причини і рішення:

 • Якщо при повністю вичавленому зчепленні ви переключили передачу і тільки потім почули скрегіт, швидше за все в автомобілі зношене зчеплення, яке або регулюється, або нещадно змінюється.
 • Один або кілька синхронізаторів передач зношені або пошкоджені. Синхронізатори доведеться поміняти.
 • Якщо при перемиканні передач ви відчуваєте поштовхи, то або ви ще не звикли до машини, або слабо натягнутий троса “газу”. Підтягніть трос і плавність повернеться

Ознаки несправності в АКПП: Різкі поштовхи і посмикування в автоматичній коробці передач, відсутній плавність перемикання передач.

Причини: Не варто панікувати. Сучасні АКПП адаптивні, тобто підлаштовуються під манеру водіння кожного водія.

Їздили ви як пенсіонер, їздили, потім дали покататися на машині синові – гонщику поки відпочивали з дружиною на морях. Повернувшись відчуваєте, що машина перемикає швидкості супроводжуючи поштовхами.

Не переживайте, дайте машині місяць, і вона зрозуміє, що за кермом її улюблений пенсіонер і поверне звичні оберти двигуна під неспішну манеру пересування.

Швидше за все, це наслідок швидкої їзди на автомобілі, з різкими стартами і прискореннями, завдяки чому збільшуються зазори в муфтах фрикційних дисків, планетарних шестернях і в самому диференціалі. Спочатку удари і поштовхи при перемиканні мало відчутні, але з часом стають більш чутливі.

Порада: якщо машина на гарантії, не тягніть, їдьте до офіційного дилера.

Якщо коробка “встала” і вас привезли до офіційного дилера на евакуаторі, ні в якому разі не кажіть, що в машині відчувалися поштовхи і посмикування при перемиканні швидкостей.

Знімуть з гарантії за те, що при перших ознаках несправної роботи коробки негайно не з’явилися в сервіс для огляду і обслуговування.

Рішення:

 • Почніть з заміни рідини і фільтрів, можливо рідина настільки засмітилася, що вже не змащує деталі коробки, а калічить.
 • Змініть заправку і почніть нарешті лити 95-й бензин як рекомендує виробник. Бензин на роботу автомата безпосередньо не впливає, але при перемиканні передач у двигуна змінюються обороти, де і проявляється якість бензину. Якщо через передчасної детонації обороти будуть більше, ніж розрахував комп’ютер, то він обмежить подачу суміші, двигун скине обертів з’являться поштовхи і посмикування.
 • Поїдьте до офіційного дилера. Можна спробувати відрегулювати коробку поміняв передавальні числа.

Якщо заміна рідин, зміна бензину і настройка не допомогла, відновити плавне перемикання можна, тільки відремонтувавши коробку. На BMW 5 серії в кузові f10 ремонт коштує 95 тисяч рублів. На Nissan Qashqai 110 тисяч рублів.

2. завивання, ГЛУХІ ЗВУКИ І дзижчання В КОРОБЦІ

У кожної трансмісії є свої механічні особливості, тому що видається сторонній звук при несправної коробці буде різниться. Якщо в машині встановлена ​​автоматична коробка перемикання передач, висока ймовірність, що дивні глухі звуки будуть схожі на дзижчання і завивання.

З механічною коробкою перемикання передач звуки, характеризуються різким, механічним звучанням. Джерелом можуть бути шарніри передачі постійної частоти обертання або диференціал. Глухий звук, що доноситься з-під автомобіля, не завжди означає проблеми з трансмісією, і може вказувати на проблеми з ходовою або зношування кузова.

1. ВІДСУТНІСТЬ РЕАКЦІЇ НА ПЕРЕМИКАННЯ ПЕРЕДАЧ

Ознаки несправності: Передачі перемикаються невпевнено або повністю відмовляються це робити. У механічної коробки після переміщення в необхідну передачу обороти двигуна збільшуються, але швидкість автомобіля не відповідає швидкості двигуна.

Причина:

 • зношене зчеплення
 • знос механізмів коробки передач

Проблема відсутності реакції однаково актуальна і для автоматичної коробки перемикання передач. Виявляється при зміні режимів «PARK» і «DRIVE». У кожній із цих режимів автомобіль повинен переходити швидко, але якщо автомобіль хоча б трохи засумнівався при переході, то це несправність в коробці перемикання передач.

Рішення: тільки СТО.

Що робити, якщо замерзає коробка передач? Дії і причини

ЯК ПРАВИЛЬНО ВИКОРИСТОВУВАТИ КОРОБКУ ПЕРЕДАЧ, Щоб не ламати

Чи не перегрівайте коробку. Якщо на вулиці жарка погода і ви стоїте в пробці, є сенс перемикатися на нейтралці.

Чи не стартуйте на світлофорі з пробуксовкою.

Взагалі намагайтеся не буксувати. Якщо застрягли в піску шукайте трактор. Не намагайтеся прорити колесами окоп, ніжно, накатами, вигнавши з машини пасажирів намагайтеся вибратися з піску або бруду.

Не переставляти коробку на нейтралці «N» на кожному світлофорі, мотивуючи це тим, що вам лінь тримати ногу на педалі гальма. Загнеться коробку.

 • Чи не перемикайте АКПП з положення D в положення R, поки машина повністю не зупинилася.
 • Не здумайте перевіряти “Що буде, якщо на швидкості переключити АКПП в положення R (ракета).
 • На ходу можна переставляти важіль АКПП тільки в положення «D» – «2» – «L» при гальмуванні двигуном.
 • Машину на “автоматі” буксирувати можна тільки 50 км і тільки зі швидкістю не більше 50 км / ч.

Причіп на автомобілі з автоматичною коробкою передач возити можна. А ось буксирувати “автоматом” іншу машину не можна, але якщо інших варіантів немає рухайтеся на жорсткому зчепленні, коробка в положенні «2» або «L» (ні в якому разі не на «D»! Він не перебуває на знижені передачі, щоб не було навантажень, крім нагріву масла)

Ознаки несправності коробки передач і що робити

Що робити, якщо замерзає коробка передач? Дії і причини

Багато автолюбителів мають поганий досвід експлуатації старого автомобіля. Багато водіїв продали свої б / у машини практично за безцінь через поломки коробки передач.

Чому ж власники старих машин продають автомобілі зі зламаними коробками? Вся справа в тому що, як правило, серйозна поломка трансмісії загрожує величезними витратами на ремонт.

Але великих витрат можна було уникнути, якщо під час зрозуміти що коробка передач має несправності, які в майбутньому можуть привести до непоправних поломок. 

Виробники автоматичних коробок передач: Частина 2

На жаль, ті водії які зіткнулися з поломкою коробок передач занадто пізно помітили або зрозуміли що перед поломкою трансмісія подавала певні ознаки, які вказували що перемикання передач відбувається з несправностями. 

Але повернути час назад в такому випадку вже не вийде. Після поломки є тільки два варіанти. Це продати автомобіль зі зламаною коробкою або віддати коробку на ремонт, який може становити до половини ринкової вартості автомобіля.

Будь-який автомобіль має коробку передач. Навіть якщо ви не автомеханік і не є знавцем пристрою автомобілів, ви повинні в будь-якому випадку знати базові знання про те, що ж таке коробка перемикання швидкостей і про те, як потрібно дбати про трансмісії.

важливо

Як перевірити масло в коробці передач?

Знаючи ознаки, що вказують на несправність коробці передач, а також як реагувати на них, може врятувати вас від великої втрати часу, розчарування і витрат великих грошових сум.

Що таке автомобільна трансмісія?

Що робити, якщо замерзає коробка передач? Дії і причини

Трансмісія автомобіля є однією з найважливіших частин машини. Цей агрегат один з найбільш працьовитих частин під капотом. Основне завдання коробки передач передавати від двигуна крутний момент на колеса.

Певна передача (швидкість) дозволяє передавати крутний момент на колеса з максимальною ефективністю, що знижує витрату палива. Є два основних види коробок передач. Механічна і автоматична. Кожен тип коробок передач має абсолютно інший пристрій, і працюють по-різному.

Але, не дивлячись на те що принцип роботи коробок передач абсолютно різний, підсумок при їх роботі однаковий.

Загальні проблеми в коробках передач

Що робити, якщо замерзає коробка передач? Дії і причини

Витоку і низький рівень експлуатаційних рідин

Що робити, якщо замерзла коробка передач? Замерзає АКПП – як вирішити проблему?

Що робити, якщо замерзає коробка передач? Дії і причини

Ознаки того, що АКПП замерзла | Способи їх усунення  

Далі будемо розглядати лише ситуації, які можуть статися з автомобілем в холодну пору року, при сильних (від мінус 25 і нижче) морозах.

 • При перемиканні селектора в положення R або D відчувається сильніший удар, на панелі загоряється лампочка про необхідність ремонту (Service Required). При скиданні (від’єднанні клеми АКБ) чек перестає горіти. Спосіб усунення: після тривалого прогріву автомобіля (20-25 хв) проблема зникає.
 • Двигун запускається, але важіль селектора не переходить ні на одну передачу. Таке відбувається, коли в трансмісії замерзає важіль коробки передач . Спосіб усунення: після тривалого (15-20 хв) прогріву двигуна спробувати активувати важіль заново. Якщо рух є, кілька разів прогнати коробку передач у всіх режимах. Це допоможе розігнати масло і швидше його прогріти. Якщо рух важеля відсутній, дати попрацювати автомобілю на різних оборотах. Переходити з найнижчих на високі і назад. 
 • Двигун заводиться нормально, при включенні селектора в положення R або D автомобіль не рушає з місця. Після роботи на підвищених обертах протягом 5-10 хвилин, автомобіль починає повільно рухатися на знижених передачах.
 • Як прогрівати АКПП взимку?

Приблизно так виглядає замерзла робоча рідина

Що робити, якщо замерзає коробка передач? Дії і причини

  •  Замерзає коробка передач. Що робити ? Це характерно для автомобілів іноземного виробництва з не потребує постійного обслуговування КПП.

Так як трансмісійна рідина заливається виробником, то він же визначає температурний режим, в якому коробка передач імовірно буде працювати. І цей режим іноді не збігається з російськими умовами експлуатації.

Спосіб усунення: заміна масла акпп своїми руками на більш «витривала», інший в’язкості.

Трохи про техніку безпеки

Некоторые нетерпеливые автомобилисты по-своему отвечают на вопрос о том, что делать, если замерзла коробка передач. Они пытаются быстрее прогреть открытым ее огнем. Например, паяльной лампой. Делать этого не рекомендуется, так как можно нанести непоправимый ущерб машине и приблизить дорогостоящий ремонт.

Если автомобиль «капризничает» и назрела необходимость в буксировке его в теплый бокс, помните, что буксировать машину с автоматической коробкой нужно аккуратно, на небольшой, (40-50 кмч) скорости и на небольшое (30-40 км) расстояние. Но лучше всего для таких целей использовать эвакуатор.

Що робити, якщо замерзає коробка передач? Дії і причини

 • -Возникли вопросы?
 • -Что то непонятно?
 • Задайте нам вопрос!

Рестайл Замерзает КПП [Архив]

Просмотр полной версии : Рестайл Замерзает КПП

С наступлением минусовой температуры, когда машина постоит, коробка замерзает и передачи не включаются, кроме 3 и 4 (если на нейтральной стояла) если на 1 стояла ( только 1 и 2) чтоб включить 3 4 5 и заднею, надо очень очень сильно надавить в бок, пока там что-то не хрустнет….

У кого нить было такое? чтоб может там замерзнуть?

никто не сталкивался?

http://www.fiesta-club.ru/forum/showthread.php?t=11556&highlight=%F2%F3%E3%EE%E9+%F5%EE%E4+%F0%F3%EA%EE%FF%F2%EA%E8

Slava (aka F.LIZ)

11.11.2010, 18:22

З настанням мінусової температури, коли машина постоїть, коробка замерзає і передачі не включаються, крім 3 і 4 (якщо на нейтральній стояла) якщо на 1 стояла (тільки 1 і 2) щоб включити 3 4 5 і задню, треба дуже дуже сильно натиснути в бік, поки там щось не хрусне …. У кого нитка було таке? щоб може там замерзнути? Масло налито підходяще? Синтетика?

г.Сургут – морози до -50, я так розумію?

Slava (aka F.LIZ), яке там масло не знаю, брав з рук машину

навіть в -1 уже замерзає

мож його ваще там немає або вбиту коробку солідолом набили ?, нада перевірити.

Slava (aka F.LIZ)

12.11.2010, 12:53

Slava (aka F.LIZ), яке там масло не знаю, брав з рук машину навіть в -1 уже замерзає Мій Вам рада змінити після покупки все масла в машині, а в коробку залити “синтетику”. При ваших морозах інше масло я особисто взагалі не уявляю, як його можна використовувати. Воно ж як маргарин буде постійно. Це, крім іншого, будуть зайві літри бензину спалені. Ну і перевірити все що стосується тросів, як уже по посиланнях підказали.

Успіхів!

Зламав якусь плассмаску яка держік ручку КПП внизу шарнір, тепер вона не тримається, і швидкості так же не включаються = (((доведеться все розбирати і дивитися що там … ця машина вже дратує …

kursiv557

22.11.2010, 10:40

[9:25:25] Igor: шандец зима настала вчора [9:26:03] Igor: напередодні момил машинку на зиму … вчора сідаю – завелася з полтика але … передачі не перемикайтеся [9:26:27] Igor: грів грів двигуном тримаючи зчеплення ні фіга не допомагає. колом. [9:27:20] Igor: довелося лягати знімати кришку на кпп і лити окріп з чайника …. [9:27:56] Igor: розморозився важіль -Поїхали (блін нафіга форд придумав таку систему перемикання передач). [9:28:51] Igor: так доступ нормальний. але з ями! а на вулиці бампер низький заважає. ладно у мене після Байкалу він частинами висить -зняти можна будь-яку окремо

так що для паніки немає підстав – 5 хвилин тільки й того. а сільнічать пластикові притиски – остання справа. цю думаю навіть блонди розуміють.

Slava (aka F.LIZ)

22.11.2010, 11:30

Зламав якусь плассмаску яка держік ручку КПП внизу шарнір, тепер вона не тримається, і швидкості так же не включаються = (((доведеться все розбирати і дивитися що там … ця машина вже дратує …

Якщо вже фієста бісить, то я даж не знаю що сказати. Машина з особистим водієм вам допоможе. Дуже продумана, дуже надійна машина.

Інших іномарок у мене не було, але навіть і порівнювати не хочу – відмінна машина по всіх параметрах.

копійки йому нада 40 річну ось де радість володіння

ладно ладно, не треба тут відразу помідорами кидатися, де цю плассмаску тепер купити можна? —- Повідомлення додано о 07:34 —- Попереднє повідомлення додано о 07:30 —- Якщо вже фієста бісить, то я даж не знаю що сказати. Машина з особистим водієм вам допоможе. Дуже продумана, дуже надійна машина. Інших іномарок у мене не було, але навіть і порівнювати не хочу – відмінна машина по всіх параметрах.

конкретно не про фієсту говорю, я про цю машину, на кшталт іномарка, а возиться як з тазиком доводиться, постійно з нею якісь трабли, напевно втомлену купив …

Порада

Якщо я правильно зрозумів, то зламана платформа на якій кріпиться рукоятка КПП – заміна весь блок, тому що по каталогам це єдина деталь.

А по темі: була така байда минулої зими, при мінус 15, включалися тільки 3 і 4 передачі, поки не прогріється двигун, а разом з ним і коробка. Також зламав рукоятку КПП (сила є – розуму не треба …).

Що тільки не робив – міняв масло в коробці, змащував важіль, все без толку … замерзає шток в коробці. Щоб знайти причину – запропонували зняти коробку і розібрати. Не наважився … Та й потепліло … Чекаю холодів …

MidiQ, на розбиранні пошукай

ладно ладно, не треба тут відразу помідорами кидатися, де цю плассмаску тепер купити можна?

Така ж проблема була. зламав цю пласмассовий херь. нову не купував, а закріпив стару саморізами. тримається відмінно) делов на 5 хвилин. спробуй.

кароче зробив цей пластик, машину завів, відігрілися, передачі включатися стали !!!
Хто лікував проблему замерзання ?? Що зробити треба?

почитав тему, пишуть змастити трос, натолкать тут мастила під гумку так і не зрозумів, це що під кришкою КПП?

кароче зробив цей пластик, машину завів, відігрілися, передачі включатися стали !!! Хто лікував проблему замерзання ?? Що зробити треба? почитав тему, пишуть змастити трос, натолкать тут мастила під гумку так і не зрозумів, це що під кришкою КПП?

Так. Замерзає мастило в першу чергу на тросах. У другу – замерзає на важелі включення передач (який на КПП під кришкою: при зносі втулки важеля замерзає або вода в грязі, або мастило, якщо її туди набивали)

Вообщем з’їздив на СТО, там змастили важіль, троси, почистили втулку))
майстер який робив доламал ту пластмасску, в результаті сам її потім склеював !!

як замерзне перевірю допомогло чи ні!

lipatovyakov

03.01.2011, 11:59

це замерзає один з тросів. до речі помазати його не так просто

кароче у мене ось що =) кришку знімаю окріп ллю, він отмерзает, назад закриваю! коли ставлю машину, за ніч знову замерзає!
а якщо кришку не закривати і поставити на ніч, то трос не замерзає =))

ось такі справи =)

Так само замерзає. Почалося після мийки в мороз. Замерзають важелі на самій КПП під пластиковою кришкою. Буде тепліше – займуся мастилом в черговий раз. Влітку змащував графіткой тому був тугий хід важеля перемикання передач через корозії одного з тросів.

Ну ось і настав той “прекрасний” день …. На третьому році зимової експлуатації авто теж почала замерзати куліса КПП (або че там замерзає) … після прогріву зазвичай проходило … але сьогодні сталося те, до чого напевно все і йшло … зламав кулісу …. 🙁

http://www.fiesta-club.ru/forum/attachment.php?attachmentid=614&d=1256151126
ось у мене замерзає ТРОС ВИБОРУ ПЕРЕДАЧ, всередині гумки зібралася вода, якщо рукою натискати то вона отмерзнет, все ніяк не зроблю Dim163,

кулісу склеюються і дивись що у тебе, швидше за все теж саме)

Зверніть увагу

Переміг цю фігню рясним поливанням тросів в місцях їх заходу під пластикову кришку КПП WD40. Поливав ведешкой 2 дня вранці і ввечері. Вже два дні не мерзне. Влітку буду розбирати і змащувати.

PedalHorse

18.02.2011, 14:01

http://www.fiesta-club.ru/forum/attachment.php?attachmentid=614&d=1256151126 ось у мене замерзає ТРОС ВИБОРУ ПЕРЕДАЧ, всередині гумки зібралася вода, якщо рукою натискати то вона отмерзнет, ​​все ніяк не зроблю Dim163, кулісу склеювати і дивись що у тебе, швидше за все теж саме) +1 Додам.

Влітку через це іржавого противаги і втулки всередині, перемикання передач стають дуже тугими.

А цей іржавий противагу реально зняти? У книжці не сказано нічого. Чим краще змащувати все це і чи треба буде потім регулювати трос вибору передач? На зображенні по-моєму підпису назв тросів переплутані. Тому як регулюється трос з кнопкою, тобто вибору передач.

PedalHorse

18.02.2011, 15:36

Троса не потрібно регулювати. Противагу реально і потрібно зняти почистити і змастити, як мінімум. Допомагає але де то на 4-6 місяців.

Lexx2041

07.11.2011, 12:03

Вчора трапилася зі мною комічна ситуація. Вночі вдарив по моїй фієсти мороз. З ранку приходжу завелася з пів тика.

Але ось у чому прікол- важіль кпп рухається тільки по одній осі, а саме включається тільки 3-я і 4-я передачі. Ні вліво ні вправо важіль не відхиляється. Погрілася хвилин десять і все стало ок.

Питання: що там до чого могло взагалі примерзнути? яка там система? Там же на кшталт троси? Чи були у кого небудь такі ж проблеми?

Lexx2041, Буває. Треба змастити все, що на КПП, попередньо промивши. Там могла наприклад вода потрапити і замерзнути. ВОт так виглядає змазаним.
ПРомиваать – добре рідиною для промивання карбюратора або гасом, мастило – біла брудовідштовхуюча мастило Ликви Моллі на всі детальки + під пильовик троса на сам тросик.

http://www.fiesta-club.ru/forum/attachment.php?attachmentid=4576&d=1318494955

KirilleR

01.12.2011, 22:02

Ніфга!) Таке на Форда случаеться?) Тема!

Mohinder

У мороз акпп замерзає і не їде

 1. 26.01.2010, 16:09 # 1

  Загалом сітуевіна така! з початком холодів акпп стала як то тихо гудіти при зниженні швидкості! гул пропадав повністю в міру прогріву акпп (де то з кілометр проїхати треба було)! гул не сильний, треба музику вимикати, щоб почути! А ось када стукнув мороз 27 – 30 градусів, то трапилася така біда: сідаю в машину, їду, саме сабой зрозуміло все дубове від мароза, тому рухаюся потехоньку і приблизно через 1,5 км. просто акпп відмовила, обороти поповзли вгору, як ніби я включив нейтраль! склалося таке відчуття, що в акпп начебто немає масла! щуп показав норму, між мітками! (Машина завжди стоїть на таймері прогріву) перевіряв тиск шляхом утримування тормаза на D і натискання газу, обороти росли як на нейтралі, але повільно !!! відбуксирував в теплий бокс, постояла ноч, відігрілися …. з боксу виїхав без проблем, з’явилося тиск, вобщем все стало нормально! АЛЕ ЯК СТРУМУ МАШИНА Постаянно НІЧ НА ВУЛИЦІ З ТИМ ЖЕ автопрогревом в ті ж 30 мароза, то з ранку повторилася аналогічна ж проблема, що і вчорашнім вранці

  машина легаси Б4 твинтурбо АКПП 2000 рік

 2. 26.01.2010, 16:18 # 2

  давно міняв рідину в автоматі?

  Panda Motorsports Forever!

 3. 26.01.2010, 16:23 # 3

  Може масло яке-небудь не те залито? А скільки у тебе сили і волі придушити страх і вижити в світі, де твориться повний хаос …

 4. 26.01.2010, 16:27 # 4

  Повідомлення від MSTiFK8R

  давно міняв рідину в автоматі?

  вже 2 рази рідину поміняв! толку ніякого

 5. 26.01.2010, 16:46 # 5

  Може маслонасосів несправний .. Тиск не створює по холоду.

  У маслі частинки тверді, чорні були? масло смаленим пахло?

  SUBATUNING.RU Запчастини для Subaru в наявності і під замовлення. Товари з Японії

  Конструктора, розпили, автомобілі під повне мито.

 6. 26.01.2010, 17:20 # 6

  Повідомлення від Може маслонасосів несправний .. Тиск не створює по холоду.

  У маслі частинки тверді, чорні були? масло смаленим пахло?

  частинок ніяких не було, када перший раз це сталося масло при зміні не пахло, сам нюхав, але на станції сказали, що коли пробку зливну відкрутили, то трохи Гарел війнуло

 7. 26.01.2010, 17:23 # 7

  Повідомлення від Може маслонасосів несправний .. Тиск не створює по холоду.

  У маслі частинки тверді, чорні були? масло смаленим пахло?

  і ще! у мене трубка масленная підтікає, яка під крилом коштує десь фільтр, може в ній якийсь косяк! масло з неї підтікає коли машина прогрівається

 8. 26.01.2010, 17:42 # 8

  ну дивись всю систему циркуляції масла в АКП. Имхо в подачі масла косяк у тебе. може маслонасосів. А фільтр міняв?

  SUBATUNING.RU Запчастини для Subaru в наявності і під замовлення. Товари з Японії

  Конструктора, розпили, автомобілі під повне мито.

 9. 26.01.2010, 18:25 # 9

  автозапуск акпп не сильно допоможе, на холостих вона не особливо прогрівається, залий dexron III

 10. 26.01.2010, 18:58 # 10

  Можливо бруд в плиті-блоці управління АКПП. А може і поршні) які внлючают передачі вже надірвані. У мене (нема на Субару) наприклад на гарячу немає задньої, на холодну все ОК. Зате на холодну немає третьої, а на гарячу є …))))

  Вобщем маслом тут не обійтися. На жаль коробка потребує ревізії і чим швидше тим менше будуть витрати. Сама не розсмокчеться …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You May Also Like

Діагностика гбо 4 покоління своїми руками. Коли немає сенсу платити сто

Цены на бензин постоянно растут и облагаются новыми акцизами. Но без автомобиля…

Який краще gps-маяк для авто? Огляд моделей і погляд з боку

Защита своего транспортного средства – одна из основных задач автовладельца. При этом…

Що означає знак ш на машині? Просто про просте

https://www.znak.com/2017-04-07/znak_shipy_i_novye_pravila_dorozhnogo_dvizheniya_chto_nuzhno_znat 2017.04.07 Яромир Романов / Znak.com З 4 квітня в Росії діють…

Позначення на приладовій панелі автомобіля. Що означають значки?

У міру розвитку автомобільної промисловості кількість індикаторів на приладовій панелі стрімко збільшувалася.…

Як зареєструвати саморобний причіп? В Україні.

Реєстрація саморобних транспортних засобів Саморобні ПРИЦЕПИ Отже, з якоїсь незрозумілої причини Ви…

Як правильно паркуватися між машинами? Розписуємо в деталях

Як паркуватися переднім ходом між автомобілями Ось і настав щасливий день –…

Що робити, якщо потіє фара – причини і способи усунення проблеми

Утворення конденсату всередині фар досить поширена проблема, з якою стикаються власники автомобілів.…

Чи можна буксирувати на автоматі іншу машину? Як це зробити без наслідків

Багато автолюбителів чули про особливості принципу роботи АКПП і тому закономірно ставлять…

Що робити, якщо машину заблокували і перекрили у дворі? Все вирішується

Що робити, якщо у дворі заблокували машину, куди звертатися? Багато автомобілістів стикаються…

Що робити, якщо тече рульова рейка? Терміново усуваємо

На СТО, що спеціалізуються на ремонті вузлів рульового управління, власників автомобілів змушують…