Гарна оглядовість – один з ключових параметрів безпечного водіння автомобіля. Водій повинен контролювати ситуацію навколо машини на 360 градусів, і для цього лобове, бокові і заднє скло, а також дзеркала, повинні бути завжди чистими.

Що робити, якщо пітніє лобове скло зсередини? Боремося з проблемою

Взимку або під час дощу можна помітити ситуацію, коли пітніють скла в машині з внутрішньої сторони. Через це серйозно погіршується оглядовість, і експлуатація автомобіля в подібних випадках не рекомендується.

В рамках даного матеріалу ми пояснимо, чому в машині потіють скла всередині, а також наведемо рекомендації, що робити в подібних ситуаціях.

Що робити, якщо пітніє лобове скло зсередини? Боремося з проблемою

Пояснити з фізичної точки зору процес запотівання скла досить просто. Через холодне повітря на вулиці і тепле всередині автомобіля, на кордоні їх стику утворюється конденсат.

Волога з теплого повітря не випаровується і осідає невеликими краплями на стеклах.

Оскільки тепле повітря з автомобіля частково виходить, він осідає і на дзеркалах заднього виду, які також запотівають при низькій температурі повітря зовні.

Щоб мінімізувати процес запотівання скла в автомобілі, потрібно максимально «засушити» тепле повітря. Іншими словами, потрібно створити всередині автомобіля умови, при яких повітря буде менш вологим. З цього виходить, що головні причини запотівання скла автомобіля наступні:

 • Мокрі сидіння, черевики або килимки;
 • Дихання людини, чим більше пасажирів в салоні, тим сильніше запотівають скла;
 • Робоча автомобільна пічка. Вона забирає повітря через спеціальний отвір, в який потрапляє дощ або сніг, що розтанув, що призводить до підвищення вологості повітря в салоні машини.

З перерахованих вище причин запотівання скла в автомобілі можна зробити висновок, що для усунення проблеми необхідно звести до мінімуму кількість вологи в повітрі, циркулюючому в салоні машини.

Що робити, якщо пітніють скла в машині

У більшості випадків, щоб стекла в автомобілі не запотівали, досить дотримуватися простих правил:

 1. При посадці в автомобіль збивайте сніг або краплі дощу з взуття;
 2. Не кладіть мокрі речі в салон автомобіля. Якщо на вулиці йде дощ і у вас мокра парасолька, складіть її в пакет і максимально герметизуйте;
 3. Килимки, крісла необхідно підтримувати в сухому стані;
 4. Перевіряйте чистоту дренажної системи під капотом автомобіля. Перед тим як вирушати в поїздку, особливо в осінню пору року або взимку, видаліть листя / сніг з решітки капота, інакше при включенні грубки сніг розтане, а після в вигляді вологи потрапить в салон автомобіля.

Описані вище рекомендації дозволяють мінімізувати кількість вологи в салоні автомобіля, що зменшує ймовірність запотівання скла. Якщо скла все-таки продовжують пітніти, необхідно більш серйозно підійти до вирішення проблеми.

Направте на скла кондиціонер

Що робити, якщо пітніє лобове скло зсередини? Боремося з проблемою

Кондиціонер дозволить швидко впоратися з запотіванням лобового скла машини, але для обігріву всього салону і «сушки» повітря йому потрібно більше часу, тому задні і бічні скла ризикують залишитися малопридатними для водіння.

Використовуйте «хімію», що запобігає запотівання скла

 • У вигляді рідини. Найчастіше рідина «антидощ» поставляється в пульверизатор, за рахунок яких її легко наносити на поверхню скла. При виборі подібного спрею зверніть увагу, яким чином працює засіб. Деякі з них відштовхують утворилася вологу – такі більше підходять для зовнішнього боку лобового скла. Інші рідини «антидощ» запобігають утворенню вологи, і їх краще використовувати в салоні. Рідина необхідно нанести на чисте НЕ запотівше скло автомобіля, а після розтерти його. В результаті утворюється прозора плівка, яка буде боротися з вологою.
 • У вигляді мастики. Більш ефективні і дороги концентровані засоби, які за своєю структурою більше нагадують мастику, ніж рідина. Наносити їх коштує рівно також як рідкі засоби. Їх плюс в тому, що вони об’єднують в собі властивості запобігання утворенню вологи і відштовхування її. Завдана мастика прозора, при цьому шар виходить товщі, ніж при нанесенні рідини, за рахунок чого подібний засіб може довше запобігати запотівання скла.

Якщо виникла проблема з запотівання стекол взимку, можна використовувати звичайні омивачі або засоби класу «антілед». Їх нанесення на скло в салоні машини дозволить побороти проблему з утворенням конденсату на 2-3 дня, тоді як спеціалізовані засоби діють набагато довше.

Поміняйте салонний фільтр

Що робити, якщо пітніє лобове скло зсередини? Боремося з проблемою

У різних моделей автомобілів салонний фільтр може розташовуватися в різних місцях, і його перебування найлегше визначити з документації від автомобіля. Так само в технічному паспорті прописана інформація про частій зміні складу салонного фільтра, але на практиці водії змінюють даний «расходник» рідше, ніж рекомендується, через що і виникають проблеми з циркуляцією повітря в салоні. При цьому змінити салонний фільтр своїми руками досить просто, і слід цим перейматися, якщо пітніють вікна в машині.

Чому запотівають скла в автомобілі, що робити і засоби

Запітніле вітрове скло, звичайно, не рідкість, але все одно неприємно. Протирати його звичайною ганчіркою просто марно. Обмеження огляду водієві при русі загрожує аварійною ситуацією і краще дочекатися коли скло очиститься або прискорити процес будь-якими засобами. У цій статті буде розглянуто, чому запотівають скла в автомобілі і як з цим боротися.

Що робити, якщо пітніє лобове скло зсередини? Боремося з проблемою

Причини запотівання вікон

Причиною цього вельми неприємного явища є фізичний процес конденсації вологи на більш холодної поверхні. Водяна пара, що знаходиться в повітрі, осідає на деталях у вигляді крапель. Для автомобіля це може бути актуальним в декількох випадках:

 • в холодну пору року: весна, зима, осінь;
 • під час дощу. Мокрий одяг, килимки, чохли підсилюють конденсацію у багато разів;
 • при митті автомобіля;
 • підпилий пасажир (ефект швидкоплинний). Пари від алкоголю абсорбують вологу і конденсуються на вікнах;
 • погана робота грубки. Мається на увазі несправний кран, забиті канали печі або недостатній рівень тосола;
 • несправність термостата;
 • текти тосола. При несправному радіаторі грубки тосол змішуючись з повітрям осідає на лобовому склі у вигляді тонкої маслянистої плівки незникаючої ніколи.

Тут немає нічого дивного й як не намагайтеся, зробити так щоб не потіли скла в машині вам не вийде ніколи. Але ось мінімізувати цей ефект можна і буде розглянуто кілька слушних порад.

Потрібно розуміти, що чим вище температура в системі охолодження, а система обігріву салону справна, все причини утворення конденсату мінімізовані.

Всі причини, через які в машині потіють скла всередині салону пов’язані способами усунення.

Як позбутися від запотівання скла

Взимку потіють скла в машині дуже сильно, особливо при сильному морозі і вночі. Сучасні автомобілі на відміну від більш ранньої «класики» в меншій мірі схильні до запітніння.

До того ж на багатьох моделях є функція підігріву вітрового скла.

Але якщо підігрів відсутня, а грубка несправна або поганий доступ повітря в неї через забитого фільтра, то і у них в салоні швидко утворюється конденсат.

Зверніть увагу

Що робити в цьому випадку? Перевірте рівень тосола в системі охолодження, не забитий салонний фільтр пилом, а радіатор сміттям. Чи не повністю відкритий кран на радіаторі також є причиною поганого обігріву салону. Більш докладно про слабку роботу грубки була стаття.

Головне, що призводить до замерзання скла в машині взимку, це несправність термостата. Заклинив термостат в відкритому положенні не дасть двигуну нагрітися до покладеної температури. Через низьку температуру, лобове скло і бічні будуть постійно замерзати. І чим вище швидкість і сильніше мороз тим гіршими ситуація.

Що робити, якщо пітніє лобове скло зсередини? Боремося з проблемою

Недостатній нагрів двигуна через несправний термостата причина запітнілих стекол

Волога погода і дощ

Навесні і восени, звичайно, тепліше, але все одно через різницю температур і підвищеної вологості конденсат утворюється швидко. Тут, щоб вікна менше потіли, намагайтеся тримати салон сухим, особливо килимки.

Ці рекомендації підходять для дощової погоди. Але досить включити обдування скла або включити обігрівач і проблема вирішується. Вирішити питання може, прочинене вікно, звичайно, в зимовий час це не вихід.

Рясне запотівання викликає мийка автомобіля. Тут потрібно просушити салон. Для цього включіть обігрів салону або відкрийте скла. Справитися з цим може як клімат-контроль так і кондиціонер, виставивши необхідні параметри.

несправності системи

Вони все вже названі, це погана робота обігріву салону і стекол, а також несправність термостата. Необхідно завчасно потурбуватися про їх справності.

додатковий обігрів

Якщо система справна, а скла все одно запітнілі, то можна скористатися додатковим обігрівачем. Він встановлюється на торпеду, спрямований повітряний потік на необхідну ділянку випаровує вологу.

Ефективність їх не висока, але встановлене ближче до скла здатні очистити запітнілі ділянку. Однак враховуйте, що у деяких тривалість роботи невелика і до того ж створюють значне навантаження для бортової мережі.

 алкоголь

Стверджувати, що тільки від перегару потіють скла в машині, це невірно. Так, як вже було сказано алкоголь витягає вологу з повітря, що збільшує вологоутворення, але ненадовго. Звичайно, кілька людей одночасно сіли в автомобіль такому стані значно зіпсують огляд, але підвищення температури салону усуне проблему.

 текти тосола

Це, мабуть, виходить з ряду несправність і легко діагностуються. Справа в тому, що при течі радіатора, запах тосола в салоні ВАЗ 2107, наприклад, буде стояти дуже сильний, гострий і неприємний. Піч може бути навіть виключена, адже досить напору повітря при русі машини.

Засоби від запотівання

Досить ефективні спец кошти представлені сьогодні в продажу, а їх величезна кількість. Це спреї, рідини або серветки. Привести їх всіх нереально, але ось парочка найбільш популярних, це антизапрівач Sonax і ABRO.

Що робити, якщо пітніє лобове скло зсередини? Боремося з проблемою

Робочою речовиною коштів є спирт. Оброблене Антизапотівателі скло відштовхує частинки вологи або ж збирає їх у великі краплі, що менше заважає огляду.

Народні засоби

Якщо немає можливості придбати в автомагазині спецзасоби, то можна застосувати народні засоби хоч і менш ефективні, але зате дешеві. Наведу кілька способів запобігти запотівання:

 1. Піна або гель для гоління. Наносимо тонким шаром і розтираємо по склу.
 2. Мило. Наносимо дрібною сіткою на скло і розтираємо ганчіркою.
 3. Сіль. Насипана в мішечки так-сяк допомагає. Якщо потерти, добре розчиняє лід на склі.

 підсумок

Ясно, що запітнілі вікна в машині звичайне явище викликане різницею температур салону і зовнішнього повітря, а також підвищеною вологістю в салоні. При нормальній роботі системи опалення або вентиляції запотівання усувається досить швидко. У зимовий час потрібно прогріти автомобіль.

Чому пітніють вікна в машині і що з цим робити: причини проблеми і методи боротьби

Будь-який автовласник рано чи пізно стикається з проблемою запітнілих вікон в машині.

Часто зсередини може пітніти лобове скло автомобіля, що не тільки ускладнює огляд при русі, але й може стати причиною серйозної аварії, так чому потіють вікна в машині і що з цим робити? Розглянемо кілька причин появи поту на стеклах автомобіля і способи боротьби з цим явищем.

Причина запотівання скла в автомобілі

Причин запотівання вікон величезна кількість. Давайте перерахуємо їх:

 1. Перепад температур і рівня вологості між салоном автомобіля і зовнішньої, вуличної середовищем впливають на утворення конденсату на стеклах. Звичайне явище для міжсезоння – волога погода, дощ і сніг. Тепле повітря в салоні взаємодіє з прохолодним або холодним повітрям вулиці, і на стеклах утворюється конденсат – вони покриваються вологою.
 2. Під час дощу або просто при підвищеній вологості повітря сильно підвищується вологість в салоні автомобіля. Відбувається це через випарів – з мокрих килимків, вологого одягу водія і пасажирів, сидінь, з будь-яких всмоктуючих поверхонь. Кількість випарів збільшиться, якщо включити піч в автомобілі.
 3. Пошкоджені утеплювачі та ущільнювачі лобового скла і дверей теж призводять до появи конденсату на вікнах.
 4. Є в автомобілі така запчастина, як салонний фільтр. Неполадки, забруднення або його несправність погіршують повітрообмін в салоні, що й призводить до запітнілим вікнам.
 5. Нормально налагоджена робота заслінок клапана зменшить рівень конденсату і поліпшить повітрообмін в салоні автомобіля.
 6. Протікання в радіаторі нагрівника може привести до появи маслянистої плівки на стеклах. Результат – на стеклах збирається конденсат.
 7. Навіть легка вологе прибирання в салоні автомобіля, якщо потім його доброго не просушити, призведе до запітніння вікон.
 8. І остання причина – людський фактор. Пари алкоголю або «перегар» від водія або пасажира вбирають вологу і осідають на вікнах авто у вигляді конденсату.

Технічні проблеми

Запотівають скла в машині і з технічних причин. Салонний фільтр часто засмічується. Вода, пісок, бруд, листя, дорожній пил – все це може порушити роботу салонного фільтра і обмежити проходження потоку повітря через нього. З настанням осені фільтр отсиревает і погано працює. В салон починає надходити відвологлий повітря.

Стати причиною запотівання скла може і клапан рециркуляції повітря в опалювальній системі автомобіля, який може заклинити в закритому положенні. Зламані або несправні дефлектори системи вентиляції стануть причиною підвищеної вологості і збору конденсату. Забиті і погано прочищення дренажні решітки повітрозабірника входять до переліку основних технічних причин.

Що робити, якщо пітніє лобове скло зсередини? Боремося з проблемою

Людський фактор

Підпилий або НЕ тверезий пасажир не тільки відволікає водія, але і створює додатковий конденсат, «потіють» скла. Але тут вже нічого не поробиш – або терпіти, або висадити.

І, як правило, чим більше пасажирів в машині, тим сильніше підвищується вологість повітря, що дорівнює і підвищення вологості стекол в автомобілі. Водієві слід постаратися уникнути вживання напоїв, що містять дріжджі, підвищує рівень парів при видихання.

Чим більше парів, чим більше вологість, тим більше запотівання вікон.

різниця температур

Температура навколишнього середовища, при якій повітря максимально насичується вологою називають «точкою роси». Скло автомобіля служать кордоном між двома температурними режимами – всередині салону і зовні, на вулиці, тому і є такою собі майданчиком для збору і утворення конденсату. Жителі південних регіонів часто стикаються з цим природним явищем.

Точка роси в різні пори року різна. Влітку вологість повітря вище, ніж взимку, тому для досягнення точки роси потрібна більш висока температура.

Якщо в автомобілі працює кондиціонер, то виходить, що скла зовні прогріті літнім сонцем, а всередині автомобіля прохолодніше. Результат – запітнілі вікна.

Взимку ж відбувається навпаки – всередині тепло, зовні – холодно, а результат той же – вологі скла.

Що робити, якщо пітніють скла в машині

Простий вихід із ситуації – взяти ганчірку і протерти запотівше вікно. На час це усуне проблему, але потім вікна запотіють знову. Так що це не найнадійніший варіант. Для початку необхідно з’ясувати через що накопичується конденсат.

Його поява базується на різниці температур всередині і зовні, значить потрібно зробити цю різницю мінімальної. Наприклад, включити кондиціонер на обдув. Якщо ж кондиціонера немає, то слід відкрити бічні вікна, бажано діагональні, тобто

У зимовий час

У зимовий час, через велику різницю в температурі на вулиці і в салоні, скла можуть замерзати і покриваються інеєм, який при нагріванні повітря всередині машини тане і дає піт. Якщо відкрити вікна, то можна вирішити цю проблему, хоча в зимовий час це не дуже комфортно і для водія, і для пасажирів. Або протерти вікна ганчіркою і включити обігрів салону.

Запотівають вікна в машині під час дощу

Утворення конденсату на стеклах під час дощу або мокрого снігу залежить від двох причин – підвищення вологості в салоні автомобіля і зниження температури повітря зовні або «за бортом».

У вологу погоду і дощ, навіть при самому дбайливому ставленні, волога в будь-якому випадку потрапить в салон – з мокрому взутті, одягу, парасоля. Насичене вологою повітря потрапляє всередину через вікна двері, вентиляційні отвори, кришку багажника.

Скло, як межа між теплим повітрям в машині і вологим, холодним зовні, пітніє і покривається крапельками води.

Що робити, якщо пітніє лобове скло зсередини? Боремося з проблемою

Способи боротьби з запітнілими стеклами

Є кілька найпоширеніших методів боротьби із зайвою конденсатом:

 1. Протерти скло ганчіркою. Такий спосіб найпростіший. Але є певні нюанси – через час скло знову запітніє і на ньому залишаться розводи від ганчірки. Найкраще користуватися не рукавом або бавовняною тканиною, а придбати ганчірочку з мікрофібри. Така тканина добре вбирає вологу і не залишає розлучень.
 2. Включити обігрів салону і направити заслінку грубки на лобове скло. Бажано запустити циркуляцію повітря ззовні, щоб перемішати застояне повітря салону зі свіжим вуличним. Перешкода у вигляді конденсату усунеться за хвилину.

Особливості мийки в холодну пору року

Найкраще скористатися послугами професіоналів. І миття авто буде якісним, і витруть машину насухо, що особливо актуально в холодну пору року. Але якщо потрапити на спеціалізовану мийку складно, треба просто дотримуватися деякі рекомендації.

Чи не мити автомобіль гарячою водою при мінусовій температурі. Після «водних процедур» витирайте машину насухо. Не забувайте про ущільнювачі дверей, вікон і багажника. Щоб уникнути утворення конденсату в салоні слід протерти ці частини кузова.

Сидіння, оббивку салону і інші тканинні поверхні – добре просушити.

Хімічні засоби боротьби з вологою

Основна частина хімічних засобів для боротьби з запітнілими стеклами спрямована на запобігання утворення конденсату. Таких коштів кілька і розрізняються вони по консистенції і складу, способу дії і зберігання, по ціновій категорії, обсягом кошти і упаковці, лонгірованності дії, частотою використання (з якою періодичністю).

 1. Акрилово-поліетиленові серветки, просочені особливим складом і спиртом, не тільки усувають забруднення скла, але і перешкоджають утворенню конденсату.
 2. Аерозолі і рідини «антизапрівач» при втиранні утворюють на склі спеціальну полімерну плівку, яка перешкоджає накопиченню рідини.
 3. Nano-car-glass, як зрозуміло з назви, засіб розроблено на основі нанотехнологій. Особлива гидрофильная плівка захищає стекла від запітніння.
 4. Антітуман усуває ефект запітнілого скла, не збирає вологу, залишає скло чистим, покривається в один шар. Рекомендується для частого використання.

Вибір засобу – перевагу кожного. Але слід пам’ятати, що хімічні засоби можуть залишати відблиски і розводи на склі автомобіля, що створює додаткові перешкоди і перешкоджає огляду.

Народні засоби і методи

 1. З давніх-давен водії натирають лобове скло гліцерином. Засіб в міру ефективне, але слід пам’ятати, що гліцерин створює відблиски на склі, що може стати на заваді при русі в нічний час.
 2. Ще один перевірений народний засіб – насипати в полотняний або бавовняний мішечок солі і покласти його на торпеду авто.Соль дуже гігроскопічна і вбере в себе надлишок вологи.
 3. З того, що у чоловіка завжди є в наявності – піна для гоління. Її слід нанести на скло тонким шаром і добре протерти ганчіркою або паперовою серветкою.
 4. Можна використовувати і лимонний сік – розрізати лимон навпіл і намазати половинками скла. Протерти ганчіркою.
 5. Мило.Натереть куточки стекол шматочком мила, протерти ганчіркою. Мило утворює захисну плівку, що перешкоджає збору конденсату.
 6. Власноруч приготований «антизапрівач». 1 частина аптечного гліцерину змішати з 20 частинами медичного етилового спирту.

Що робити, якщо пітніє лобове скло зсередини? Боремося з проблемою

Як усунути запотівання скла в автомобілі

Що робити, якщо вам вранці потрібно терміново їхати, а вікна в машині запітніли? Так можна доїхати до найближчого стовпа, а якщо використовувати хімічні речовини, то буде потрібно багато часу. Можна просто протерти рукавом або будь підвернулася під руку ганчіркою. Але що ще можна зробити для усунення запотівання скла?

Корекція налаштувань системи клімат-контролю

Усунути запотівання можна і технічними засобами власне автомобіля. Тут допоможе корекція налаштувань системи клімат-контролю. Якщо на вулиці висока вологість, і скла в машині швидко запотівають, швидше за все, система обігріву працює неправильно. Слід включити обдування на максимальну швидкість, а повітряні потоки з сопла грубки направити на лобове скло.

Попередньо потрібно перекрити центральні повітровідвідні отвори і включити забір повітря ззовні, щоб не ганяти застояне повітря салону по колу. Так забезпечується максимальний потік повітря на лобове скло. Допоможе і автомобільний кондиціонер (в машинах, які їм оснащені). З його допомогою можна вивести зайву вологу з салону і висушити повітря.

застосування Антизапотівателі

Існують і хімічні, спеціалізовані засоби для боротьби з запотівання стекол. На ринку представлена ​​велика кількість коштів, які розрізняються за складом, специфікою дії (можна використовувати до початку процесу запотівання, для запобігання або щоб очистити запітніле скло), властивостям, дисперсності і цінової категорії. Деякі з них:

 1. Спрей-антизапрівач Atas Rox утворює полімерну плівку, яка перешкоджає утворенню конденсату на стеклах. Найкраще підходить для використання в весняно-осінній період, коли вологість підвищується і на вулиці стає прохолодно. Перед застосуванням необхідно ретельно вимити скло.
 2. Рідкий антизапрівач стекол і дзеркал ClearVue утворює гідрофобну плівку, вважається дуже економічним.
 3. Антизапрівач Visio AntiFog від компанії Ombrello теж є гідрофільним і має тривалу дію. Як зазначено виробником – до 6 місяців. Підходить не тільки для використання в автомобілі, але і допомагає запобігти запотівання дзеркал, лінз, окулярів, тонованих і пластикових поверхонь.

Провітрювання салону автомобіля

Щоб не потіли скла в автомобілі, слід регулярно провітрювати салон, що допоможе знизити вологість в машині. Для цього необхідно в гарну сонячну погоду залишити двері, вікна і багажник автомобіля відкритими на кілька годин (10-12 годин). Це видалить накопичився конденсат. Таке провітрювання слід проводити не рідше одного разу на півроку.

Що робити, якщо пітніє лобове скло зсередини? Боремося з проблемою

Робота вентиляційної системи одночасно з пічкою в холодну пору року

Навіщо потрібна система вентиляції? Щоб не «ганяти» повітря салону по колу, що ні позбавить від вологості, а, навпаки, збільшить її. Свіже повітря з вулиці, навіть якщо там волого, змішається з повітрям салону, а вже грубка просушити його. Спільна робота вентиляційної системи і обігріву салону швидше впорається з конденсатом і забезпечить хороший огляд при поїздці.

Своєчасна діагностика авто

Слід очищати і міняти салонний фільтр своєчасно, оцінювати справність роботи клапана або регулюючого датчика, відповідального за роботу заслінок клапана повітрозабірника, і регулярно перевіряти радіатор. Забруднене фільтр знижує швидкість повітрообміну.

Найкраще підходить фільтр з активованим вугіллям, він очищає забруднене повітря і запобігає потраплянню в салон машини шкідливих хімічних сполук.

Салонний фільтр можна поміняти самостійно, головне дізнатися, де він знаходиться, так як різні марки встановлюють фільтр в різних місцях автомобіля.

важливо

При протіканні радіатора, який в основному розташований під панеллю приладів, скла покриваються жирної плівкою, що складається з крапельок охолоджуючої рідини.

Видалити таку плівку можна тільки спеціальними засобами, а стандартне напрям обдування на скло не тільки не зменшує потіння, а й збільшує його.

Це прояв – ознака протікання радіатора, який доведеться замінити або перевірити герметичність з’єднань патрубків.

Відео

Потіють скла в автомобілі – що робити

Запотівають, щільно покриваються крапельками вологи скла в автомобілі, це не просто неприємність, це досить небезпечно.

Навіть трохи запотівше вікно сильно ускладнює огляд, що є прямою дорогою до ДТП.

Далеко не завжди (не на всіх моделях) з подібною напастю може впоратися наявна кліматична установка, але боротися з запотівання треба, і це. В принципі, неважко, якщо знати – як.

Що робити, якщо пітніє лобове скло зсередини? Боремося з проблемою

Причини запотівання вікон

Звідки з’являється волога на внутрішній поверхні вікон, адже не дощу всередині немає, роса не випадають? Насправді джерел зайвої вологи всередині машини кілька, і перший же джерело видалити з салону не вийде, оскільки це людина, тобто ви, водій, пасажири. Вологи людина випускає досить, вона міститься в повітрі, що видихається людиною повітрі. Також волога випаровується з мокрою або вологого одягу, сирих килимків, підмоченою оббивки салону.

Як позбутися від запотівання скла

Людина, яка звикла до повсюдності торгових центрів, побачивши запітнілі вікна автомобіля, відразу подумає про найближчому автомагазині, де можна придбати спеціальний засіб для цього. Такий автохімії в квітчастих флакончиках в магазинах досить багато.

Це найпростіший спосіб, купити і напшікать або розтерти на стекла фірмовий склад проти запотівання. Однак цей спосіб досить витратний, крім того, в більшості таких препаратів міститься гліцерин, який є причиною появи райдужних розлучень. Так що, перед тим, як йти купувати автохімію, можна спробувати інші методи боротьби з цією проблемою.

Що робити, якщо пітніє лобове скло зсередини? Боремося з проблемою

І найнадійніший і логічний спосіб, це скористатися кліматичної установкою. Потрібно прогріти салон, включивши піч на максимум, якщо є обігрів стекол, то і його включити.

Якщо використовуєте кондиціонер, то встановіть режим забору повітря зовні, рециркуляція тут не допоможе. Для прискорення процесу можна трохи відкрити задні скла.

Буквально через пару-трійку хвилин все запотівання зникнуть.

профілактика

Звичайно, видалити запотівання, це добре, але краще б таке взагалі не спостерігати в салоні, а для цього потрібні профілактичні процедури.

Як оних рекомендується регулярне провітрювання салону, просушка килимків, оббивка під килимками теж повинна бути сухою. У морози після поїздки бажано потримати деякий час двері відкритими.

Деякі водії обклеюють скла зсередини спеціальною плівкою.

Що робити, якщо пітніє лобове скло зсередини? Боремося з проблемою

Якщо ж запотівання перейшло в хронічну фазу, навіть при профілактичних процедурах, то необхідно перевірити свою машину на предмет технічного стану. Можливо, з якоїсь причини волога накопичується всередині оббивки, всередині шумоізоляції.

Слід відшукати всі дефекти, і усунути їх. Засмітився вентиляція також може стати причиною запотівання вікон. Іноді буває досить просто замінити старий повітряний фільтр кондиціонера, а також же усунути мікропротечку обігрівача.

Чому пітніють вікна в машині зсередини і що робити в такому випадку

Запітнілі скла в машині істотно знижують оглядовість, можуть служити причиною дорожньо-транспортної пригоди. Найбільш часто з цієї проблеми водії стикаються в холодний період експлуатації автомобіля.

Що робити, якщо пітніє лобове скло зсередини? Боремося з проблемою

Чому запотівають вікна в машині з точки зору фізичних процесів

Запотівання скла в автомобілі є наслідком фізичного процесу переходу води з газоподібного стану в рідке (конденсація). Під час стоянки машини температура повітря всередині салону і поза (навколишнього середовища) вирівнюються, як і відносна вологість.

У момент посадки в салон водія і пасажирів вологість істотно збільшується за рахунок повітря, що видихається, в якому міститься велика концентрація парів води. Багато водіїв знають, що ефект багаторазово посилюється, якщо в повітрі, що видихається знаходяться пари алкоголю.

Так як скло в момент посадки залишається холодним (його температура нижче точки роси), на ньому миттєво конденсуються пари повітря. Конденсація відбувається і на інших елементах салону, але вона не суттєва для оглядовості.

Відео – чому запотівають вікна в машині і як з цим боротися:

Найбільш ефективні способи боротьби з конденсацією повітря, щоб не потіли скла в автомобілі:

 • нагрів скла до температури, що перевищує точку роси;
 • потужний обдув скла, що призводить до зворотного випаровуванню води;
 • нанесення спеціальних засобів на внутрішню поверхню скла, що зменшують осідання парів, що перетворюють структуру мікрокрапель.

Таким чином, в холодну пору року процес конденсації, що приводить до запітніння стекол в машині, неминучий. Він може багаторазово посилюватися під дією інших умов експлуатації транспортного засобу:

 • в зимовий період експлуатації автомобіля змінюється температура точки роси, збільшується час для необхідного прогріву стекол;
 • під час дощу значно збільшується вологість повітря, ймовірність попадання вологи в салон, за рахунок обмивання дощовими краплями стекол збільшується і час їх прогріву;
 • під час руху автомобіля безпосередньо після посадки водія і пасажирів в непрогрітий салон, прогріти скло складніше через його охолодження потоками зустрічного повітря.

Причини, що впливають на збільшення ефекту запотівання скла в автомобілі

Крім зазначеного вище ефекту наявності алкогольних парів у пасажира, збільшення запотівання скла в машині зсередини сприяють наступні умови експлуатації автомобіля:

 • Підвищена вологість повітря в салоні. Її причиною можуть бути вологі килимки, сидіння після зіткнення з мокрим одягом водія і пасажирів, вода, що потрапила в салон при поганих прокладці стекол, заглушках, поганому закриванні дверей, що залишилися краплі дощової води і сніг після відкриття дверей, розпивання напоїв (особливо гарячих) в салоні. Все це може істотно підвищити відносну вологість.
 • Забруднення, знос салонного фільтра. Багато водіїв роками не змінюють салонний фільтр. У його порожнині накопичується волога, особливо, в літній період експлуатації авто під час частого включення кондиціонера.
 • Некоректна робота регуляторів заслінок системи обдування салону. В цьому випадку рециркуляція повітряних потоків в салоні машини може бути порушена, ефективність примусової вентиляції повітря істотно знижена. Зайва волога з салону в такому випадку в процесі руху автомобіля віддалятися практично не буде.
 • Витік радіатора грубки. Навіть незначний витік антифризу з радіатора грубки або патрубків, яка не виявляється візуально і органами нюху людини, може на 10 – 20% збільшити відносну вологість в салоні машини. Виявити можливу малу витік радіатора грубки можна по характерному маслянистої нальоту на внутрішній поверхні лобового скла.
 • Часте миття машини. Якщо автомобіль не новий, ущільнювачі дверей, стекол мають знос. У момент мийки, особливо під високим тиском, в машину проникає волога, яка повністю не встигає піти з салону до наступної процедури.

Що робити, якщо в машині запотівають скла зсередини

Комплекс заходів по зменшенню ефекту запотівання скла машини зсередини умовно можна розділити на профілактичні та оперативні.

До профілактичних заходів слід віднести:

 • Своєчасна заміна салонного фільтра. Найкраще міняти салонний фільтр під час зміни сезонів експлуатації автомобіля: холодний – теплий і теплий – холодний, тобто двічі на рік. Якщо машина експлуатується не в напруженому режимі, то досить робити заміну салонного фільтра один раз на рік – після закінчення теплого періоду експлуатації. Одночасно із заміною фільтра слід провести очищення внутрішньої порожнини місця установки фільтра, піддону і отвори зливу конденсату.
 • Періодична очищення салону машини. Під час експлуатації авто в холодну пору року, особливо після тривалих опадів, необхідно періодично просушувати Нерезіновую килимки та чохли сидінь, якщо такі є. Вони як губка вбирають вологу. Сушку можна проводити, помістивши їх на ніч на опалювальному радіаторі. Для просушування салону можна залишати раз в тиждень автомобіль в сухому опалювальному гаражі з відкритими дверима. Є спеціальні матеріали типу силікагель (пакетики з ним іноді поміщають в якісне взуття при передпродажної підготовки), які вбирають вологу. Для вбирання вологи з об’єму салону машини буде потрібно не менше 1 кг матеріалу. Його просушують на опалювальній батареї, потім на добу поміщають в салон авто, після чого знову просушують.
 • Регуляція вентиляції салону. Перед холодним періодом експлуатації машини необхідно перевірити працездатність всіх регуляторів і клапанів, що відповідають за перерозподіл повітряних потоків обігріву та вентиляції, в разі необхідності, відремонтувати їх.

Оперативні заходи для усунення запотівання скла в машині:

 • Постійна наявність в салоні автомобіля м’якою сухою дрантя для протирання стекол. Практично, треба мати мінімум дві матер’яних серветки, одна з яких зберігається вдома на просушування, інша – в машині. Після закінчення поїздки вони міняються місцями.
 • Обробка внутрішньої поверхні скла спеціальними засобами. Найпростіший засіб – саморобний водяний мильний розчин невисокою концентрації. Він змінює поверхневий натяг матеріалу скла. Волога скочується в мікрокраплі, які практично не перешкоджають видимості. При мінусовій температурі така суміш неефективна. Деякі автолюбителі складають суміш з використанням гліцерину, але вона викликає відблиски в темний час доби. На авторинку можна знайти безліч спеціальних засобів хімічного походження. Кожне з них по-своєму ефективно, слід підбирати їх дослідним шляхом.
 • Покриття скла спеціальної наноплівки. Таке покриття проводиться в шоломах. Перед проведенням такої дорогої процедури на СТО слід порадитися з фахівцями.
 • Зменшити кількість непотрібних речей в автомобілі. Вони можуть вбирати вологу, особливо різні пледи, покривала, матерчаті килимки.
 • Менше розмовляти в автомобілі, особливо під час прогріву салону.

додаткові попередження

Щоб уникнути проблем не слід протирати внутрішню поверхню стекол спиртовмісної рідиною, а також засобами сумнівного походження!

Чи не застосовуйте нештатні додаткові обігрівачі салону, що працюють від прикурювача. Вони споживають великі струми, що може привести до порушення електропроводки, а іноді і до займання.

Відео – що робити, якщо пітніють вікна в машині (народні засоби):

Потіють вікна в машині: чому і що робити?

Чому пітніють вікна в машині?

Деякі автовласники вважають запотівання скла буденним явищем, з яким не потрібно боротися. Але насправді проблема має певні причини:

 1. Висока вологість. Якщо авто довго стояло під дощем, то вологість всередині стає практично рівною тій, що встановилася зовні. Людина, яка сідає в салон, поступово наповнює внутрішній простір теплим повітрям, осідають краплями води. Закономірний підсумок – погіршення видимості і поява складнощів при управлінні транспортним засобом. Чому сильно пітніють вікна в машині взимку? У більшості випадків причина полягає у великій різниці температур зовні і всередині, що і викликає утворення конденсату.
 2. Вологі килимки. У сиру погоду або взимку на килимках накопичується рідина.
 3. Пошкоджені ущільнювачі, через які підвищується вологість.
 4. Несправний радіатор. Якщо радіатор протікає, то на склі утворює масляниста тонка плівка, позбутися від якої простий ганчіркою не вийде.
 5. Салонний фільтр, який потребує якомога швидшої заміни. Його завдання полягає в очищенні повітря, що надходить всередину. Найчастіше автовласники нехтують його заміною, а нерідко і зовсім забувають про існування даного елемента. Отработавший свій ресурс фільтр не може повноцінно справлятися з очищенням, внаслідок чого в салон починає проникати забруднене сире повітря.
 6. Забруднені повітроводи, які потребують періодичного очищення.
 7. Велика кількість речей в багажнику. Завантажений до відмови багажник може негативно позначатися на циркуляції повітря, в результаті чого потіють вікна в машині.

Чому запотівають скла в машині зсередини?

Щоб постійно не потіли сильно скла в машині:

 1. Налаштуйте роботу кліматичної системи. При перших ознаках запотівання необхідно включити гарячий обдув, направивши потоки повітря на стекла. При наявності кондиціонера варто включити його, оскільки він зможе висушити повітря в салоні за кілька хвилин. Якщо це не допомагає, то потрібно перевірити стан салонного фільтра та справність радіатора.
 2. Придбайте антизапрівач. Різноманітність хімічних засобів вражає: антизапрівач продаються у вигляді змочених серветок, аерозолів і просто рідини. Їх принцип дії простий: після нанесення на поверхні скла утворюється плівка, яка не дозволяє накопичуватися волозі. Але є деякі складності: по-перше, наносити засіб необхідно тільки на суху і чисту поверхню, по-друге, доведеться це робити регулярно.
 3. Воспользуйтесь народными советами. Запотевшие окна в машине – проблема, существующая не первый год. В советское время в автомобильных магазинах не продавалась автохимия, и автовладельцы прибегали к различным хитростям, которые будут рассмотрены ниже.

Кроме того, избавиться от влаги можно:

 • открыв окна и проветрив салон. Способ идеален для лета, а вот зимой внутрь может попасть снег, который после закрывания стекол растает и вновь осядет на их поверхности в виде влаги.
 • убрав сырые вещи и тряпки из салона в багажник;
 • попробовав поменьше разговаривать. Многие водители замечали, что при полностью загруженном салоне запотевают стекла в машине намного быстрее, особенно, если пассажиры накануне употребляли алкогольные напитки. Машина с запотевшими стеклами – наверняка привлечет внимание сотрудника ГИБДД.

Рейтинг антизапотевателей

Запотівають скла в машині зсередини: що робити, якщо всі системи автомобіля в порядку, а постійно відкривати вікна не хочеться?

Сучасній хімічною промисловістю було розроблено та випущено величезну кількість всіляких засобів, що дозволяють впоратися з цією проблемою. Асортимент вражає своєю різноманітністю: щоб не мучитися при виборі, варто ознайомитися з рейтингом найбільш перевірених і якісних засобів.

Антітуман

Випускається в балонах. Середня ціна – 200 рублів. Запобігає запотівання скла і утворення конденсату.

 1. Потіють вікна в машині взимку: що робити?
 2. Виробники запевняють, що засіб відмінно справляється з покладеним на нього завданням навіть у холодну пору року. Його переваги:
 • захищає поверхню від вологи, не забруднюючи її;
 • можна наносити на вже запітнілу поверхню без попередньої протирання;
 • досить одного нанесення на місяць.

Щоб скористатися антітуманом, потрібно струсити балон, потім рівномірно розпорошити його вміст на внутрішню поверхню скла і розтерти серветкою.

антиконденсат ClearVue

Ефективний засіб, що запобігає появі конденсату. Орієнтовна вартість – 300-400 рублів.

Його плюси:

 • надійний захист;
 • економічність і простота використання;
 • спільне застосування з «антидощ» робить скло більш прозорим, сприяючи поліпшенню видимості;
 • можливість використання в побуті, а не тільки в автомобілі.

Щоб нанести засіб на скло, треба спочатку протерти поверхню сухою ганчіркою, а потім за допомогою губки нанести речовина на скло.

Антітуман Atas Rox

переваги:

 • низька ціна (150-200 рублів);
 • в складі є антистатичні частки, що підвищують ефективність засобу;
 • забезпечення гарної видимості в будь-яку погоду.

Антидождь Ombrello

Запотівають скла в машині зсередини: що робити? Виробники Ombrello гарантують надійний захист від вологи, в тому числі і при мінусовій температурі.

Переваги антидощ:

 • цілого флакона вистачає на обробку приблизно 50 квадратних метрів поверхні;
 • нанесена плівка зберігається протягом 4 місяців;
 • відсутність неприємного запаху і шкідливих для здоров’я компонентів;
 • відсутність у складі спирту, воску та барвників;
 • можна обробляти пластикові та гумові поверхні;
 • допускається нанесення на тоновані стекла без заподіяння шкоди для тонуючої плівки;
 • антистатичний ефект.

Єдиним недоліком можна вважати досить високу ціну: покупка одного флакона обійдеться автовласникові приблизно в 500 рублів.

Виготовлення Антизапотівателі своїми силами

Если потеют окна в машине, но тратить деньги на покупку автохимии не хочется, что делать в таком случае? Существует масса простых и недорогих способов избавиться от влаги в салоне:

 1. Применение соли. Обыкновенную поваренную соль нужно разложить в бумажные пакеты небольшого размера и расклеить их возле стекол. Чем больше будет соли в салоне, тем надежнее защита.
 2. Использование картофеля. Долькой картофеля надо натереть стекла, после чего протереть их салфеткой или полотенцем.
 3. Протирка стекол долькой лимона. Как и в предыдущем варианте, после завершения процедуры поверхность необходимо насухо вытереть.
 4. Обработка стекол изнутри кремом для бритья.
 5. Раскладывание по салону пакетиков с кофейными зернами, которые не только избавят от влаги, но и заменят освежитель воздуха.
 6. Обробка поверхні стекол милом. Досить на стеклах намалювати сухим милом клітини невеликій площі, а потім розтерти їх рушником.

Існують і більш складні способи, що вимагають попередньої підготовки:

 1. 250 мл води доводиться до кипіння;
 2. в киплячу рідину додається 10-15 крапель будь-якого ефірного масла і 2 столових ложки оцту;
 3. остившая суміш заливається в пляшку і за допомогою пульверизатора наноситься на стекла. Зазвичай ефекту вистачає на місяць. Як тільки скла знову стали пітніти, процедуру слід повторити.

Запотівання скла – це, звичайно, дуже неприємна проблема, але її під силу вирішити кожному автовласнику.

Тест народних і магазинних засобів від запотівання скла

Запотівають скла в машині зсередини – що робити

Безпека дорожнього руху в великій мірі залежить і від того, наскільки чітко водій бачить дорогу через скло. Досить часто, особливо взимку і восени, скла в машині запотівають настільки, що водієві навіть доводиться зупиняти транспортний засіб і витирати скла зсередини серветкою.

Запотівання це відбувається через сильну різниці внутрішньосалонного і вуличної температур, які сильно різняться саме в міжсезоння. Але одні тільки перепади температур не можуть викликати туман на стеклах.

Є ще багато інших причин, про які ми вам зараз розповімо і підкажемо вирішення проблеми запітнілих стекол.

Чому запотівають скла в машині – не налагоджена кліматична система

За комфортне перебування в салоні при будь-якій погоді відповідає так звана “клімат-система”. Вона включає в себе вентиляцію, опалення та кондиціонування повітря всередині авто. Клімат-системами правда забезпечені не всі автомобілі, а тільки більш сучасні.

 • При перших ознаках запотівання скла необхідно включити режим “Обдув” і встановити заслінки дефлекторів обдування таким чином, щоб потік теплого повітря був спрямований на стекла. На кожній решітці дефлектора є спеціальний приплив, за допомогою якого в ручному режимі ребра решітки повертаються під будь-яким кутом. При включеному охолодженні потрібно не забути вимкнути режим “Внутрішня циркуляція”. Якщо цей режим залишиться включеним, то вологе повітря буде циркулювати всередині салону і скла не висохнуть.
 • При відсутності позитивно ефекту обдування стекол теплим повітрям, потрібно вийняти і просушити салонний фільтр (можливо він набрав багато вологи) або взагалі поміняти його на новий.
 • У старому автомобілі, в якому клімат-системи немає, водій може відкрити вікно і тоді вологе повітря вивітриться через щілину.

Чому запотівають скла в машині – вони не оброблені спеціальними засобами

 • При погано працює клімат-контроль в машині або відсутності його, запотівання скла запобіжить обробка їх Антизапотівателі (інша назва – антікондесат). На ринку автохімії сьогодні у великій кількості представлені спеціальні засоби від запотівання скла: аерозолі, рідини, вологі серветки. Будь-який засіб необхідно наносити на чисто вимиті і просушені від вологи скла. Як часто наносити той чи інший антизапрівач на скла, зазначено на упаковці того або іншого засобу.
 • Якщо у водія немає можливості саме зараз придбати спеціальний засіб від вологи на вікнах, то він може зробити його самостійно. Ефект від домашнього кошти буде не дуже довгим, але проїхати пару сотень кілометрів він допоможе. Для саморобного антиконденсат змішується чистий спирт (10 частин) і медичний гліцерин (1 частина).
 • У продажу також є спеціальна плівка від запотівання. Її можна наклеїти на стекла зсередини салону, але робити це потрібно дуже акуратно, щоб плівка лягла щільно і на ній не утворилися внутрішні повітряні бульбашки.

Чому запотівають скла в машині – діє людський фактор

Сильному запітніння стекол, особливо в старих машинах без кондиціонерів, часто сприяють самі водії або їх пасажири.

 • У міжсезоння і взимку, необхідно більш ретельно стежити за тим, щоб в салоні не залишалися мокрі килимки або навіть грудки снігу. Після поїздки килимки потрібно виймати і висушувати. У тривалу поїздку рекомендується брати з собою купу старих газет і підкладати їх на килимки пасажирів. При напітиваніі газет тане з взуття снігом, мокрі газети обов’язково видаляти з салону. Рекомендується також покласти в затишне паперовий пакет з крупною сіллю – вона вбирає вологу і скла не так сильно пітніють.
 • Тривалі розмови водія і пасажирів також сприяють осіданню вологи на стеклах. Гаряче дихання в холодному салоні призводить до утворення на стеклах водяної пари. Щоб дорога була видна через бокове та лобове скло, людям в салоні краще говорити поменше.
 • Гарячий чай або каву з термоса також сприяють запітніння стекол. Пити їх краще при зупиненій машині і при відкритому склі.

Ще деякими народними секретами боротьби з запотівання стекол з вами поділиться досвідчений автолюбитель.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You May Also Like

Діагностика гбо 4 покоління своїми руками. Коли немає сенсу платити сто

Цены на бензин постоянно растут и облагаются новыми акцизами. Но без автомобиля…

Який краще gps-маяк для авто? Огляд моделей і погляд з боку

Защита своего транспортного средства – одна из основных задач автовладельца. При этом…

Що означає знак ш на машині? Просто про просте

https://www.znak.com/2017-04-07/znak_shipy_i_novye_pravila_dorozhnogo_dvizheniya_chto_nuzhno_znat 2017.04.07 Яромир Романов / Znak.com З 4 квітня в Росії діють…

Як зареєструвати саморобний причіп? В Україні.

Реєстрація саморобних транспортних засобів Саморобні ПРИЦЕПИ Отже, з якоїсь незрозумілої причини Ви…

Позначення на приладовій панелі автомобіля. Що означають значки?

У міру розвитку автомобільної промисловості кількість індикаторів на приладовій панелі стрімко збільшувалася.…

Як правильно паркуватися між машинами? Розписуємо в деталях

Як паркуватися переднім ходом між автомобілями Ось і настав щасливий день –…

Що робити, якщо потіє фара – причини і способи усунення проблеми

Утворення конденсату всередині фар досить поширена проблема, з якою стикаються власники автомобілів.…

Що робити, якщо тече рульова рейка? Терміново усуваємо

На СТО, що спеціалізуються на ремонті вузлів рульового управління, власників автомобілів змушують…

Що робити, якщо тече люк в машині? Список корисних порад

Вічна проблема – підтікання люка! Люк, не рідний, чи не механічний /…

Що робити, якщо машину заблокували і перекрили у дворі? Все вирішується

Що робити, якщо у дворі заблокували машину, куди звертатися? Багато автомобілістів стикаються…