На сучасному ринку в строю автомобілів С-класу спостерігається найбільша конкуренція.

І це неспроста, адже дані машини дійсно можна назвати цілком доступними, але при цьому вони зазвичай мають цілком непоганим набором функцій.

Купувати модель самого нового покоління для багатьох досить проблематично з огляду на те факту, що свіжі автомобілі, як правило, коштують дорожче своїх попередників.

Що краще, mazda 3 або toyota corolla? Наші висновки

Серед всіх своїх конкурентів виділяються дві непогані японські машини – Mazda 3 і Toyota Corolla. Будучи представницями седанів С-класу вони є прямими конкурентами. Дуже часто виникає питання, якому з цих автомобілів віддати перевагу?

Для порівняння варто вибрати однакові по комплектації моделі, з двигуном 1,6 л і автоматичною коробкою передач: Мазда 3 BL другого покоління 2012 року збірки, а також Тойота Королла E140 десятого покоління приблизно того ж віку. Ці дві моделі зараз знаходяться на піку популярності, незважаючи на те, що вже створено і успішно продаються більш нові версії.

Оцінювати автомобілі можна за кількома критеріями: зовнішнім виглядом, дизайну і зручності інтер’єру, двигуну, а також за ходовими якостями.

Зовнішній вигляд автомобілів

Тут, однозначно, Mazda 3 легко дає фору Toyota Corolla, адже починаючи ще зі старих моделей 1995 (323) Мазда може похвалитися оригінальним зовнішнім дизайном. Красиві обтічні форми кузова, агресивні фари – головні достоїнства «трійки».

Що краще, mazda 3 або toyota corolla? Наші висновки

Королла ж, навпаки, сіра і одноманітна, навіть незважаючи на те, що зовнішність її все ж поліпшили порівняно з 9-м поколінням. Однак вона залишається лаконічною і нудною.

Безумовно, вибір автомобіля – не конкурс краси, тому на зовнішність увагу звертати слід в останню чергу. Зазвичай цей критерій відіграє роль тільки для дівчат.

Передок Е140 дуже нагадує про іншу машині – Toyota Camry, але це зовсім інший випадок.

Що краще, mazda 3 або toyota corolla? Наші висновки

Погляд з середини

Інтер’єр – одна з найважливіших складових частин будь-якого автомобіля. Саме спираючись на внутрішнє оздоблення автомобіля, потрібно робити свій вибір. Виділити кращу з двох випробовуваних машин за цим параметром досить складно.

Перше, що кидається в очі – стиль приладової панелі. Торпедо у Mazda 3 виглядає дуже сучасно, нагадуючи собою вихлопні труби ракети. Таке оформлення можна назвати спортивним. Зате самі прилади стандартні і нудні.

Білі поділу, класичний циферблат і ніякої оригінальності.

Що краще, mazda 3 або toyota corolla? Наші висновки

У Toyota Corolla справи йдуть з точністю до навпаки. Нудно оформлена торпедо, але сама панель – витвір мистецтва. Жовтуваті тони індикаторів прекрасно проглядаються навіть в нічний час доби, а естетика і краса – ті риси, які вигідно виділяють її.

Тойота Королла має більш зручний кермо в порівнянні з Мазда 3. Цьому сприяє правильно підібраний діаметр і якісне шкіряне покриття.

Центральні частини консолей виконані в кілька схожому ключі, який продиктований цільовою аудиторією автомобілів. І Toyota Corolla і Mazda 3 не мають ніяких помилок у внутрішній ергономіці.

Інформативна складова приладів на стороні «трійки». Всі дані з бортового комп’ютера, режими роботи музичної апаратури та функції клімат-контролю.

За це відповідають два маленьких дисплея на верхній частині торпедо Мазда 3.

Що краще, mazda 3 або toyota corolla? Наші висновки

Тойота Королла в цьому плані дещо простіше і не перенавантажувати водія подібною інформацією. Щоб подивитися інформацію про поточний витраті палива, буде потрібно кілька разів натиснути спеціальну кнопку.

Чого не можна відняти у Toyota Corolla так це наявність зручної системи для паркування з задньої камерою. Вона включається автоматично, коли коробка передач переходить в стан «задній хід» і проектує зображення на дзеркало заднього виду.

Mazda 3 обладнується парктроніком, який має тільки звукові сигнали.

Варто зазначити, що у внутрішньому дизайні Toyota Corolla є кілька недоліків. Особливо це стосується занадто незручне розташування кнопки, яка відповідає за складання бічних дзеркал.

Вона знаходиться під колонкою рульового колеса, що може доставляти значні незручності для водія, парк в темний час доби.

Мазда 3 має дану клавішу на панелі управління склопідйомниками, що досить зручно і «завжди під рукою».

Що стосується маленьких багажних відділень (бардачків), то тут пальму першості займає Тойота Королла.

Що краще, mazda 3 або toyota corolla? Наші висновки

Дизайнери передбачили їх в кількості двох і досить великих за своїм обсягом. Чи не багато автомобілів А-класу можуть похвалитися такими ж розмірами, як один з «бардачків» Corolla. Мазда 3 має цілком стандартний, нічим не примітний відсік для паперів.

На задніх сидіннях обох машин можуть розташуватися 3 людини середньої комплекції, але в обох випадках їм буде тісно. Однак в салоні Toyota Corolla трохи просторіше, ніж в Mazda 3. У обох машин практично ідентичні показники за обсягом багажних відділень. Крім того, складається ряд задніх сидінь дозволяє перевозити більші вантажі.

Ходові якості конкурентів

Порівнявши технічні показники Mazda 3 і Toyota Corolla, можна сказати, що це дві дуже схожі між собою машини. Однак різниця все ж таки присутня. Помітити основні відмінності можна, провівши тест-драйв.

Технічні характеристики Мазда 3 BL:

 • кузов: Cедан;
 • кількість місць: 5;
 • двигун: бензиновий об’ємом 1,6 літра (1598 куб. см), потужністю в 105 к.с. при 6000 об / хв .;
 • подача палива: інжектор;
 • привід: передній;
 • підвіска: незалежна (передня і задня);
 • повна маса: 1745 кг;
 • розгін до 100 км / год: 12,2 сек;
 • витрата палива на 100 км: міський цикл 8-9 л.

Технічні характеристики Тойота Королла Е140:

 • кузов: седан;
 • кількість місць: 5;
 • двигун: бензиновий об’ємом 1,6 літра (1598 куб. см), потужністю в 124 к.с. при 6400 об / хв .;
 • подача палива: інжектор;
 • привід: передній;
 • підвіска: незалежна (передня і задня);
 • повна маса: тисяча сімсот тридцять п’ять кг;
 • розгін до 100 км / год: 10,4 сек;
 • витрата палива на 100 км: міський цикл 9-9,5 л.

Автоматична коробка передач, якою оснащена Тойота Королла, не так розторопна як у Мазда 3. Тому для швидкої їзди «трійка» підійде більше, ніж Королла, незважаючи на велику потужність двигуна. Якщо ж брати моделі з механічною коробкою, то 20 зайвих кінських сил дозволяють Тойоті розігнатися до 100 км / год на 1,8 секунди швидше, ніж на Мазді.

керованість машин

Мазда 3 дуже чітко реагує на найменший поворот рульового колеса. Керованість даної машини в цілому вище, ніж у її конкурентки, однак, є невеликий недолік. Водій «трійки» відчує всі вади дорожнього полотна при порівняно швидкій їзді.

Що краще, mazda 3 або toyota corolla? Наші висновки

Тойота Королла має більш плавний хід, а настройки підвіски дозволяють нівелювати незначні ямки на дорозі. Дана характеристика є дуже важливою, особливо для споживачів вітчизняного авторинку.

Підсумкові висновки порівнянь

Відповісти на питання, яку японську машину варто вибрати – непросте завдання. Обидві вони досить схожі, особливо це стосується технічного оснащення та основних параметрів. Навіть маса відрізняється всього на 10 кг.

Існує поширена помилка, що Mazda 3 – жіночий автомобіль, а Тойота Королла більше підійде чоловікові. Цей стереотип підкреслює перш за все зовнішній вигляд автомобілів.

Мазда здається обтічної і красивою, а Королла, навпаки, сіра і непримітна.

Внутрішньо оздоблення також досить складно порівнювати. У обох машин є свої недоліки. Тойота має більше простору всередині, що може стати однією з причин її тріумфу над конкуренткою.

Що стосується цінової політики, то тут теж все не так однозначно. Вартість машин приблизно однакова. Ціни на авто з пробігом стартують з позначки в 14 тисяч доларів, а верхня планка – 20 тисяч.

Зверніть увагу

Для активної міської їзди більше підійде Мазда 3 через моторності АКП, однак, якщо вибір впаде на механіку, то краще звернути свою увагу на автомобіль Тойота Королла.

Обидві «японки» цілком гідні один одного. Щоб визначитися з вибором, обов’язково необхідно посидіти за кермом кожної з машин.

 • Також Ви можете подивитися огляди обох автомобілів:

Мазда 3 або Тойота Королла? Детальний порівняння конкурентів

Серед фанатів японських марок Mazda і Toyota ведуться масштабні спори про те, яка машина краще. Після виходу Тойота Королла вже одинадцятого покоління конкуренція з Мазда 3 збільшилася в рази. Прийшов час Мазда 3 і Тойота Королла порівняти між собою.

Що краще, mazda 3 або toyota corolla? Наші висновки

Ходові якості конкурентів

Порівнювати який автомобіль красивіше Toyota Corolla або Mazda 3 не цікаво. Всі думки суб’єктивні, а різниця з кожним поколінням стає все більш розмитою. Тому перейдемо відразу до ходових якостей.

Mazda завжди робила ставку на спортивну динаміку. Але час дволітрових моторів для Мазда 3 пішло. Їде добре Мазда 3 або Тойота Королла що краще? Остання Мазда 3 з півторалітровим двигуном має 120 кінських сил.

Автомобіль відмінно розганяється і проходить повороти на високій швидкості. У старті зі світлофора Мазда виграє частки секунд. Але, як тільки обороти наближаються до 4000, блок управління обмежує подачу палива на догоду екологічним нормам, тим самим погіршуючи динаміку.

І навіть 6-тідіапазонний класичний автомат не рятує ситуацію.

Королла з двигуном 1,6 л в 122 к.с., оснащена безступінчатим варіатором, відчувається більш гармонійно. Інженери Toyota пішли до екологічності та економічності шляхом нових технологій і зміни налаштувань в електроніці, не використовуючи механічні та електронні демпфери. В результаті Королла, програючи на початку, в подальшому обходить Мазда 3 і в міських умовах, і на трасі.

Підвіска Мазда для поліпшення керованості досить жорстка, на нерівній дорозі це має зворотну сторону у вигляді погіршення комфорту. Тойота по російських дорогах переміщається більш плавно. Керованість автомобілів різниться на рівні нюансів. Середня витрата бензину практично однаковий у конкурентів і залежить скоріше від стилю пересування.

Що краще, mazda 3 або toyota corolla? Наші висновки

двигун

Розглянемо докладніше порівняння Тойота Королла і Мазда 3 в технічному оснащенні.

Силовий агрегат Королли 1.6 1ZR FE VVT-i – найпопулярніший, створений за передовими технологіями. Потужність двигуна – 122 к.с. при 6000 об / хв. Крутний момент – 157 Н * м при 5200 об / хв.

Мотор Мазда 3 SKYACTYV-G 1.5-сучасний двигун з високим ступенем стиснення і інноваційними розробками. Двигун видає 120 кінських сил при 6000 об / хв., І пік крутного моменту – 150 Н * м при 4000 об / хв.

Обидва двигуни споживають виключно 95-й бензин.

Трансмісія

Порівнювати принципово різні варіанти автоматичної трансмісії у Мазда 3 і Тойота Королла не має сенсу. Цьому можна присвятити не одну статтю.

Як порівняти класичний автомат Мазди з гидротрансформатором, оснащений сучасним електронним управлінням і вариаторні коробку Королли? Так, варіатор трохи швидше і легше змінює крутний момент на колесах, але все залежить від водія і цілей використання автомобіля.

Радимо прочитати: Мазда 3: технічні характеристики кожного покоління

Безпека

Оснащення системами безпеки краще в Мазда 3. Тут такі сучасні системи як:

 • стеження за смугою руху;
 • моніторингу мертвих зон;
 • система автоматичного перемикання з ближнього на дальнє світло;
 • проекційний дисплей над панеллю приладів з дублюванням інформації про швидкість.

Королла такими похвалитися не може. Тут лише система курсової стійкості і камера заднього виду.

Підвіска і гальма

Підвіска Мазда 3 – зібрано-спортивна. Передній Макферсон і задня многричажная підвіска дозволяють ідеально прописувати траєкторію в повороті. Точні реакції на поворот керма або дії педалі гальма. Королла на противагу має ззаду напівзалежну підвіску, що забезпечує пасажирам більший комфорт пересування. Гальма при цьому також точні і інформативні.

Обсяг і маса

Геометричні розміри автомобілів дуже близькі. Можна подумати, що вони побудовані на одній платформі – колісна база збігається до міліметра і становить у обох автомобілів 2700 мм. Королла трохи довше і вище. Споряджена маса Мазда 3 -1296 кг, а Тойота Королла – 1375 кг. А ось обсяг внутрішнього простору різниться більше.

Що краще, mazda 3 або toyota corolla? Наші висновки

салон

У салоні Мазда 3 вертикальна центральна консоль з вставкою під алюміній. Над нею піднімається екран мультимедійної системи. На центральному тунелі джойстик керування «а-ля BMW». Панель приладів з тахометром по центру і цифровою індикацією швидкості. Спортивна бублик з пелюстками перемикання ручного режиму автомата.

Інтер’єр Королли класично строгий. Автомобіль має мультимедійний екран, вбудований в передню панель, на відміну від Мазда. Під передньою панеллю розташований блок управління кліматом. Приладова панель має класичні прилади з екраном бортового комп’ютера посередині. Рульове колесо виглядає простовато.

Що краще, mazda 3 або toyota corolla? Наші висновки

комфорт

Обидва автомобілі мають гарну ергономікою: всі прибою і органи управління знаходяться на своїх місцях. Посадка водія в Мазда 3 дуже зручна, незважаючи на сидіння з розвиненою бічною підтримкою. Порівняння з кріслами Королла не виявить переможця. Тойотовское сидіння більш вільно, для людей з комплекцією, але посадка теж хороша.

На задньому ряду Мазда 3 сідоки впираються колінами в передні спинки, але запас над головою більше, ніж у конкурента. Є досить високий центральний тунель, тому третього на задньому сидінні буде некомфортно.

При зіставленні седан Тойоти Королли пропонує більш зручний задній диван, перед колінами пасажирів великий запас простору. А ось над головою його не вистачає.

важливо

Зате в Тойоті немає центрального тунелю, і тому вона з комфортом прийме ззаду трьох.

Радимо прочитати: Позашляховик Мазда Требьют – гордість компанії?

За рівнем акустичного комфорту Королла попереду, тут набагато тихіше, ніж в Мазді.

Оцінюючи автомобілі по зручності багажного відділення, варто зауважити, що седан Мазда 3 має багажник об’ємом 408 літрів і виступаючим арками коліс. Королла надає вантажного простору на 44 літра більше, що важливо в далекій подорожі.

Що краще, mazda 3 або toyota corolla? Наші висновки

порівняння комплектації

Мазда 3 в салонах дилерів представлена ​​в кузові седан і хетчбек. Седан в базовій версії Active + з двигуном 1,6 104 к.с. і 4-хступенчатой ​​автоматичною коробкою передач коштує 1 181 000 рублей.

Максимальна комплектація Exclusive з мотором 1,5 120 к.с. і 6-тиступеневою автоматом обійдеться в 1 356 800 рублів.

Хетчбек в єдиній комплектації з 1,5-літровим двигуном і 6АКПП оцінюється в 1 271 000 рублей.

Королла доступна тільки в кузові седан, але має 6 різних комплектацій. Перша Стандарт 1.33 л 99 к.с. з 6-тиступеневою механічною КПП в прайс-листі має ціну в 933 000 рублей. Топова комплектація Престиж 1.8 л 140 к.с. з варіатором піднімається до 1 339 000 рублей.

Переваги та переваги

Мазда 3 Тойота Королла
динамічний автомобіль Дуже чуйна і жвава машина
бездоганна керованість Управляється машина дуже добре
Комфортна посадка водія і хороший огляд Велика відстань між рядами крісел
надійність комфортна підвіска
Оснащеність електронними системами акустичний комфорт

Слабкі місця і типові проблеми

Мазда 3 Тойота Королла
недостатня шумоізоляція Менший дорожній просвіт
жорстка підвіска Скрип передніх гальм
На задньому сидінні тісно. Камера заднього виду видає нечітку картинку
Угоняемості, потрібні додаткові заходи. При повному багажнику його петлі впираються в поклажу
невеликий багажник Слабке лакофарбове покриття

Підсумкові висновки порівнянь

За підсумками порівняння цих неординарних автомобілів доводиться зіткнутися з дилемою. З одного боку вони дуже схожі, а з іншого абсолютно різні! Мазда 3 не дозволяє їхати повільно і статечно.

Це попри всю її філософії. Королла більш консервативна і комфортабельна. На ній можна рухатися тихо і плавно.

Вивчивши всі плюси і мінуси під різними кутами, ви можете приєднатися до однієї з двох армій шанувальників.

Технічні характеристики

 характеристика Toyota Corolla Mazda 3
Об’єм двигуна, куб.см 1598 1496
потужність 122 к.с. 120 к.с.
Максимальний крутний момент, Н * м (кг * м) при об. / Хв. 157 (16) / 5200 150 (15) / 4000
Обсяг паливного бака, л 55 51
число дверей 4 4
Місткість багажника, л 452 408
Час розгону 0-100 км / ч, з 11,1 11,8
маса, кг 1375 1296
довжина кузова 4620 4585
Висота кузова 1465 1450
Колісна база, мм 2700 2700
Кліренс (висота дорожнього просвіту), мм 150 155
Витрата палива, л / 100 км 6,3 5.8

Об’єкти поклоніння – порівняльний тест Mazda 3 і Toyota Corolla

Незважаючи на відносно невисоку ціну таких автомобілів, для їхніх власників вони є справжніми предметами поклоніння – в інтернеті і реальному світі створюються масштабні фан-клуби, ведуться активні суперечки, які часом заходять занадто далеко.

Особливо люті шанувальники Mazda 3 – завдяки драйверскими іміджу цієї моделі її купують далеко не самі спокійні водії. А ось Toyota Corolla, навпаки, більше сподобалася успішним людям, які прагнуть надати собі респектабельний імідж.

Якщо судити за кількістю шанувальників, то не можна відразу сказати, який автомобіль краще за всіма параметрами – Мазда 3 або Тойота Королла. Щоб напевно з’ясувати це, необхідно провести комплексний порівняльний тест.

Що краще, mazda 3 або toyota corolla? Наші висновки

Mazda 3 і Toyota Corolla – обидва автомобілі можуть похвалитися позитивними особливостями

дизайнерські вишукування

Зустрічають по одягу…

Ще коли в продаж надійшли автомобілі Mazda 3 та Mazda 6 перших поколінь, дилери говорили про те, що вони продають самі себе – покупцеві досить поглянути на зовнішність машини, щоб відправитися в касу або в банк за оформленням кредиту. Ситуація не змінилася – нова фірмова стилістика Mazda компактної моделі 3 навіть більше до лиця, ніж старшої 6.

Передня частина автомобіля стала агресивною – нахилені до центру фари забезпечені оптикою з чітко помітними лінзами, що дозволяє надати Mazda 3 по-справжньому незабутній вид в дусі кращих спорткарів сучасності.

Впадає в очі і решітка радіатора Mazda 3, і поміщені в неглибокі подштамповки протитуманні ліхтарі, і навіть вентиляційний отвір в нижній частині переднього бампера.

Покажіть лінію даху Mazda 3 бувалим автомобілістам і уточніть, про який тип кузова йде мова – 90% скажуть, що перед ними знаходиться купе! Незважаючи на формальне збереження трьохоб’ємний компонування, кабіна автомобіля сильно зрушена назад, в результаті чого капот набуває величезних розмірів, а багажник майже втрачається на тлі інших елементів транспортного засобу. Дивлячись на Mazda 3 ззаду, можна знову зробити припущення і кузові купе – ну, або, принаймні – ліфтбек. Однак останній є актуальним для «старшої сестри» Mazda 3, в той час як похиле заднє скло в цьому випадку належить седану. До речі, при вигляді ззаду «впівоберта» Mazda 3 розкривають свою красу у всіх подробицях – оцініть, наскільки якісно пророблений кожен вигин плавних нелінійних боковин автомобіля.

Що краще, mazda 3 або toyota corolla? Наші висновки

Раніше при суперечках про те, хто краще – Toyota Corolla або Mazda 3, прихильники Тойоти завжди відмовчувалися, коли мова заходила про зовнішній вигляд.

Однак тепер виробник зробив їм шикарний подарунок – машина одинадцятого покоління виглядає просто чудово! Краса Corolla не така, як у Mazda – зовнішній вигляд показує прагнення маленького седана Toyota швидше до бізнес-класу, ніж до спорткарів.

Особливо добре виглядає передня частина, в якій чітко виділяється широкі грати радіатора, бічні частини якої зливаються з фарами, знаходячи своє продовження в вузьких смугах денних світлодіодних вогнів.

Та й самі фари Toyota Corolla, що володіють складними формами, схожими на майстерно огранований дорогоцінний камінь, також незмінно привертають до себе увагу сусідів по міському автомобільному потоку.

Що краще, mazda 3 або toyota corolla? Наші висновки

На відміну від дизайнерів Mazda, фахівці, що працювали над кузовом Toyota Corolla, не гралися зі зміщенням салону назад – кабіна розташована точно по центру, в результаті чого машина виглядає досить солідно і респектабельно, а також здається більшою, ніж є насправді, при погляді збоку.

Плавні лінії, характерні для десятого покоління, повністю пішли в минуле – Corolla відсвічує на сонці своїми багатогранними площинами, ніж сильно виділяється серед округлих автомобілів, які становлять більшість в подібній ціновій категорії. Ззаду Toyota виглядає не менш респектабельною.

Великі фари, що займають значну частину площині крил, з’єднані між собою сріблястою хромованою перемичкою, що надає візуального багатства оформлення машини.

Варто відзначити і бампери Toyota Corolla, які володіють рівними поверхнями і чималими розмірами, що дозволяє отримати останню краплю, якої не вистачало для визнання вигляду автомобіля солідним і висококласним.

Однаковий підхід до інтер’єру

Якщо уважно оглянути обидва автомобілі зсередини, то у фанатів Toyota, що беруть участь в суперечці про те, що краще – Мазда 3 або Королла, з’явиться новий аргумент на користь предмета свого обожнювання.

Він перебував раніше під впливом «спортивних цінностей» салон Mazda 3 після зміни поколінь перетворився і став неймовірно схожим … на інтер’єр Toyota Corolla! Центральна консоль стала майже вертикальної, і позбулася монітора мультимедійної системи, який перемістився на верхню частину передньої панелі, ставши схожим на чужорідний в салоні автомобіля великий смартфон. Зате на тунелі тепер присутній поворотний контролер, подібний аналогічної деталі інтер’єру автомобілів BMW, а передня панель отримала вставку з сріблястого пластика, що грає роль прикраси. Єдиним нагадуванням про минуле дизайні залишаються кермо і комбінація приладів, в якій кожен циферблат захований під великий козирок.

Що краще, mazda 3 або toyota corolla? Наші висновки

Не можна сказати, що Toyota Corolla набагато перевершує Mazda 3 по зручності використання основних органів управління і по естетичності дизайну салону, але у фахівців Toyota явно вийшло додати інтер’єру лаконічну красу, яка є справжньою окрасою цього транспортного засобу.

Центральна консоль, як така, майже відсутній – її місце зайняла невелика секція під передньою панеллю, на якій розміщений блок управління кліматичною системою.

А ось мультимедійний монітор Toyota Corolla піднято вище і вбудований в середню частину передньої панелі в оточенні кнопок управління і дефлекторів обдування – на відміну від «смартфона» в Mazda 3 , це рішення виглядає цілком гармонійним.

Прилади Toyota Corolla дуже красиві завдяки ніжною синюватою підсвічуванні і детально пропрацював шкалами, а ось кермо виглядає простовато для автомобіля цієї цінової категорії. Непоганим прикрасою також виступає срібляста смуга, що проходить по всій передній панелі Corolla, охоплюючи дефлектори і прилади.

Що краще, mazda 3 або toyota corolla? Наші висновки

Місткість

Ще одне розчарування може спіткати шанувальників спортивного іміджу автомобілів при зіставленні Тойота Королла проти Мазда 3.

Седан нерідко набувають для сімейних поїздок з великою кількістю багажу – а в Mazda 3 доводиться задовольнятися вантажним відсіком об’ємом в 400 літрів, що володіє сильно виступаючими колісними арками.

На задньому дивані про просторі мови бути не може – місця для ніг набагато менше, ніж у всіх інших автомобілях подібних габаритів, що і є негативною стороною відсунутою назад кабіни.

Порада

Крім того, похилий дах Mazda 3 сильно скорочує запас простору над головою, тому ззаду комфортно буде тільки дітям, підліткам та людям невисокого зросту. Зате комфортабельність передніх крісел знаходиться на високому рівні завдяки ідеальному профілю, хорошою бічною підтримкою і широкому діапазону регулювань положення сидінь.

При ближчому розгляді Toyota Corolla можна помітити, що багажник автомобіля має простір майже на 60 літрів більше, ніж у конкурента – а, значить, занурити в нього вдасться ще одну дорожню сумку, що в далекій подорожі буває важливим.

На задньому дивані Toyota Corolla цілком просторо – адже пасажирам не заважають ні близько розташовані передні крісла, ні недолік місця над головою, ні відносно мала ширина. Звичайно, троє дорослих людей великої комплекції сюди не помістяться, але ось двом тут буде дуже комфортно.

Передні місця Toyota Corolla багато в чому схожі на ті, якими володіє Mazda 3, але все ж профіль їх спинки не настільки ідеальний.

Запальна динаміка?

мотори автомобілів

Колишні Mazda 3 славилися своїми чудовими динамічними параметрами, що дозволяли їй без праці вириватися вперед зі світлофорів і випереджати інших учасників міського руху. Однак така слава супроводжувала в основному машинам з дволітровим двигуном, в той час як для порівняння Toyota Corolla vs.

Mazda 3 був обраний автомобіль з новітнім силовим агрегатом SKYACTIV-G об’ємом в 1,5 літра. Спочатку мотор показує себе з кращого боку – його стихією є швидкі старти, активні маневри і «світлофорні гонки».

Однак варто стрілкою тахометра перейти через поріг в 3500 оборотів в хвилину, як електроніка починає обмежувати подачу палива, помітно погіршуючи динаміку для підвищення економічності і зменшення негативного впливу на вихлопом навколишньому середовищу.

В результаті навіть з традиційним шестиступінчастим “автоматом” Mazda 3 програє своєму конкуренту – а якщо ви будете намагатися тиснути педаль газу «в підлогу», то досягнете лише підвищення витрати пального до 12-13 літрів на 100 км без істотного приросту динаміки.

Технічні характеристики

Марка автомобіля: Mazda 3 Toyota Corolla
Країна виробник: Японія Японія (Збірка – Туреччина)
Тип кузова: седан седан
Число місць: 5 5
Число дверей: 4 4
Обсяг двигуна, куб. см: 1500 1598
Потужність, л. с. / об. хв .: 120/6000 122/6000
Максимальна швидкість, км / год: 191 195
Розгін до 100 км / год, з: 11,6 10,5
Тип приводу: передній передній
КПП: 6 АКПП варіатор
Тип палива: Бензин АІ-95 Бензин АІ-95
Витрата на 100 км: У місті 8,5 / За містом 5,2 У місті 8,2 / За містом 5,3
Довжина, мм: 4585 4620
Ширина, мм: 1795 1775
Висота, мм: 1450 1465
Кліренс, мм: 150 150
Розмір шин: 205/60 R16 195/65 R15
Споряджена маса, кг: 1270 1290
Повна маса, кг: 1835 1760
Обсяг паливного бака: 51 55

Спершу навіть дивно, що Toyota Corolla, оснащена безступінчатим варіатором, сприймається як більш гармонійний автомобіль. Однак потім розумієш, що інженерами Toyota була проведена колосальна робота по наданню машині ідеальних параметрів.

Горезвісна економічність і екологічна безпека досягається за рахунок тонкої настройки електроніки і застосування нових технологій, а не завдяки роботі механічних та електронних демпферів.

В результаті Toyota Corolla впевнено обходить Mazda як в місті, так і на трасі, трохи поступаючись тільки в перші секунди змагання.

Ходова частина

Якщо ви захочете придбати Corolla або Mazda 3 і будете читати відгуки, то напевно почуєте про те, що остання має досить жорсткою підвіскою, нерідко викликає дискомфорт.

Не вірте – подібні твердження були справедливими виключно для колишніх поколінь, в той час як актуальна генерація автомобіля оснащується повністю переробленої ходовою частиною.

Колишні недоліки повністю усунені – машина майже не передає удари в салон, навіть якщо водій не надто активно гальмує перед великими нерівностями. При цьому фахівцям Mazda вдалося зберегти всі переваги:

 • Точні реакції на поворот керма;
 • Відсутність коливання курсової стійкості;
 • Відсутність розгойдування кузова.
 • Тест-драйв автомобіля Mazda 3:
 • Ось тільки заплатити за комфорт довелося невеликими креном в повороті, які є наслідком застосування менш жорстких пружин.

Що ж стосується Toyota Corolla, то вона в цьому змаганні показує середній результат.

Звичайно, відвертого дискомфорту в салоні цього транспортного засобу ви не відчуєте, але все ж хотілося б розраховувати на меншу інтенсивність ударів і не настільки гучні звуки, що доносяться з-під днища.

А ось в області керованості вона знаходиться на одному рівні з Mazda 3 завдяки ідеальним налаштувань електропідсилювача керма.

Тест-драйв автомобіля Toyota Corolla:

спори фанатів

Відразу хочеться порадувати шанувальників обох автомобілів – не можна сказати, що Mazda 3 або Toyota Corolla набагато гірше конкурента. Машини мають абсолютно різні цільові аудиторії – наприклад, Mazda частіше купують молоді люди, які не обтяжені сім’єю і вимогливою офісною роботою.

А ось Toyota Corolla напевно виберуть ті, хто звик з наймолодших років рухатися вгору по кар’єрних сходах. Для них машина буде своєрідним відображенням статусу і обіцянкою успіху в майбутньому – мовляв, Corolla є тільки першою сходинкою, за якою підуть більш дорогі автомобілі.

І все ж Toyota є більш збалансованим і практичним автомобілем, якому варто віддати перевагу в тому випадку, коли дизайн не є визначальним фактором вибору.

Що краще Мазда 3 або Тойота Королла

2641 Переглядів

Вибір автомобіля – досить складне питання, особливо коли в одній ціновій категорії можна зустріти кілька непоганих моделей від різних марок.

Тоді покупцеві доводиться порівнювати не тільки конкретно взяті авто на ринку, але і модельний ряд у цілому, щоб прийняти найбільш оптимальне для себе рішення.

Досить часто виникає питання, що краще – Мазда 3 або ж Тойота Королла?

Особливості зовнішності і інтер’єру

Якщо порівнювати Мазду 3 і Тойоту Короллу за зовнішнім виглядом, різниця буде не дуже виразною. Лінії у них схожі, обидва автомобілі мають плавними кутами. Передня оптика Мазди виглядає трохи агресивніше, сам кузов більш підтягнутий, що створює враження про спортивності автомобіля. Тойота, навпаки, не має нічого зайвого, виглядає більш солідно і стримано.

В цілому можна зробити висновок, що Мазда 3 виглядає більш стильно і спортивно, напевно на неї звернуть увагу молодші покупці, тоді як Тойота більше нагадує сімейний автомобіль або машину для ділових поїздок.

Що краще, mazda 3 або toyota corolla? Наші висновки

Інтер’єр салону теж приблизно однаковий. При уважному розгляді відмінності знайти можна, але вони будуть незначними. Обидві машини зручні, мають хороші сидіння, які можна налаштувати в декількох положеннях; до органів управління тягнутися не доводиться, всі вони розташовані під рукою.

Мазда три має майже вертикальну центральну консоль, великий монітор для мультимедіа, є вставка з пластика сріблястого кольору, яка робить консоль більш спортивною. Циферблати приладів заховані під козирки, що дозволяє бачити їх навіть при яскравому сонці.

Тойота Королла седан, в свою чергу, має лаконічний, гармонійний салон. Центральній консолі майже немає, зате є передня панель з блоком клімат-контролю. Мультимедійний монітор тут вбудований, а не піднімається над усім іншим, як в Мазда три. Прилади й дефлектори охоплює смуга сріблястого кольору, яка стрілкою проходить по всій передній панелі, роблячи її більш свіжою.

місткість салону

Якщо ви шукаєте просторий автомобіль, який підійде для сімейних подорожей, то Мазда три чи зможе відповідати вашим запитам. Обсяг багажника у неї 400 літрів, задні сидіння стоять досить близько до передніх, через що сидіти ззаду найвищій людині буде некомфортно.

Крім цього, стелю ззаду опущений досить низько на догоду спортивному стилю. Через це зручно на задньому сидінні тільки низьким пасажирам або дитині. Седан може похвалитися комфортними передніми кріслами, що мають зручну форму, підтримку спини збоку, велика кількість регулювань.

Порівнюваний з Мазда автомобіль оснащений більш об’ємним багажником, 460 літрів. Задні крісла розташовані далі від передніх, що дозволяє розмістити ноги з комфортом. Те ж саме стосується загальної висоти салону, заднім пасажирам битися об дах головою на купині не доведеться.

Тойота м’якша, ходова добре гасить попадання в яму, роблячи їх майже непомітними, чого не можна сказати про Мазда три.

Передні крісла тут досить зручні, але вже, ніж у конкурента.

Технічні характеристики

Мазда робить упор на динаміку і спорт. Це автомобіль жваво рушає, добре входить в повороти на великій швидкості. Порівняльний тест-драйв показав, що Мазда в цілому динамічніше, добре підходить для їзди по трасі, але і в місті відчуває себе впевнено.

Підвіска досить жорстка: це сприяє кращому контролю дороги, але не сприяє комфорту на нерівній дорозі. Тойота, навпаки, має більш спокійним темпераментом: автомат задумливий, машина розрахована не на швидкість, а на комфорт.

Саме тому в поворотах відчувається легкий замет, але зате по російських дорогах автомобіль переміщається плавно.

Зверніть увагу

Порівняння середньої витрати палива конкурентів показало, що він майже ідентичний і багато в чому залежить від стилю їзди і об’єму двигуна автомобіля. Технічні дані автомобілів розрізняються несильно.

Мазда має об’єм двигуна 1.5 літра, 120 л. с., а до ста км / год розганяється приблизно за 12 секунд, при цьому витрата палива по трасі складає близько 5 літрів, по місту – 9. Сам автомобіль трохи коротше Тойоти – 4585 мм проти 4620, зате ширше – 1795 мм проти 1775.

Тойота на 15 мм вище Мазди, висота якої становить 1450 мм, зовні це практично не помітно. Маса і об’єм бака мають мало відмінностей. Кліренс у обох випадках 15 см, однак Тойота обіцяє випустити для російського ринку авто, яке буде вище на 2 см.

Розмір коліс у порівнюваних автомобілів різний: на Мазда 3 встановлені колеса 205/60 R16, а на Тойота Королла – 195/65 R15.

Що краще, mazda 3 або toyota corolla? Наші висновки

Варто відзначити, що керованість у автомобілів майже однакова. Обидва мають велику кількість високотехнологічних функцій, наприклад, Тойота може паркуватися сама.

висновок

Для того щоб зробити хороший вибір, потрібно правильно оцінити, навіщо вам потрібен автомобіль. Якщо Мазда 3 більше підходить для молодих, цілеспрямованих людей, то Тойота – більш спокійний і просторий варіант, отже, зацікавить сімейну пару, публіку старше 40 років.

Мазда 3 або Тойота Королла?

Часто перед вишуканими покупцями японських автомобілів середнього класу постає питання: що вибрати саме з цих двох моделей? Яка машина зробить їх життя щасливішим: Мazda 3 або зірка нашого сайту Тoyota corolla? Це не дивно, так як марки дуже схожі як в ціні, так і по більшості експлуатаційних параметрів. І, чим більше покупці заглиблюються в порівняння їх характеристик і якостей, тим приходять часом в більше сум’яття. Спробуємо допомогти їм.

Вибір і справді нелегкий. Адже кожна з машин заслуговує в своєму класі дуже високої оцінки, має високі якості виробництва окремих деталей і всієї технології складання в цілому. Також на вищому рівні знаходяться і їх експлуатаційні якості.

Головними параметрами в нелегкій виборі між Мазда 3 і Тойота Королла виявляються:

 • ціна автомобіля;
 • потужність двигуна і його паспортний ресурс;
 • витрата палива на 100 кілометрів пробігу;
 • динамічні характеристики;
 • комфорт і ергономічність салону;
 • зовнішній вигляд;
 • довговічність.

Зовсім не обов’язково, що автолюбителі при порівнянні розташовують ці якості саме в такому порядку їх важливості, але те, що якраз все це враховується в першу чергу, безсумнівно.

Спочатку розглянемо і проаналізуємо кожен автомобіль окремо

хетчбек Mazda3

Лауреат премії Red Dot Award2014 по дизайну, автомобіль увійшов у фінальну групу світового конкурсу «Кращий дизайн року 2014» і «Всесвітній автомобіль року 2014»

Що краще, mazda 3 або toyota corolla? Наші висновки

І на цьому низка перемог автомобіля Mazda3 чи закінчиться. Модернізації в сфері дизайну, ергономічні і функціональні якості постійно удосконалюються. Єдина модель не німецького виготовлення, стала суперницею у фіналі конкурсу таких моделей брендових виробників, як Audi A3 і BMW 4.

Зараз обсяг виробництва концерну Mazda3 оцінюється в 4 мільйони автомобілів. Ціни мінімальній комплектації – від 645 тис. Рублів.

Технічні характеристики Мазда 3

Кузов, салон

Mazda 3 відноситься до автомобілів гольф-класу у вигляді п’ятидверного хетчбека. Виглядає спортивно і солідно, шикарно і заманливо. Перед у неї агресивно скроєний, решітка радіатора заходить на оригінальний за формою капот. Задня стійка трикутна, верхня лінія кузова виглядає спортивно і обтічно.

У слід за хетчбеком в 2003 року з’явилася кузов седан. Седан виглядає з-за піднятої передньої частини оригінально-діловито.

Спортивний вигляд автомобіля поєднується з комфортабельним і просторим салоном. У сидінь зручна форма з бічною підтримкою. Окремо варто поговорити про рульовій колонці. Вона регулюється як по нахилу.

таки по вильоту, завдяки чому на робочому місці водія зручно влаштовується людина мало не будь-якій комплектації.
Електронні гальмівні системи ABS і розподільник гальмівного зусилля створюють активну безпеку при русі. Комфорт для водія і пасажирів гідний тільки похвал.

До того ж при в’їзді в тунель, при несподіваному затемненні автоматично включаються датчик дощу і фари.

Щиток приладів має три глибоких колодязя, прямо на центральній консолі розташований регулятор гучності музичного центру.

Силова установка, трансмісія, підвіска

Двигун має міцний блок циліндрів з алюмінію, також в полегшеному вигляді виготовляються багато його інші деталі. Об’єм двигуна – 1, 6 літра дизельний і 1,4 літра – бензиновий. Ефективна потужність досягається ступінчастим зміною фаз роботи впускних клапанів. Витрата бензину паспортний – 9 літрів на 100 кілометрів по місту і 7 літрів – по трасі.

Коробка перемикання передач механічного типу має п’ять ступенів, дуже чіткий і короткий хід важеля перемикання. Автоматична коробка має 4 швидкості і відрізняється енергоекономічністю переданої потужності і спортивним характером.

важливо

У дволітрових моделях встановлений гідро-електричний підсилювач керма. На всіх колесах – тільки надійні дискові гальма.

Кліренс у Мазда 3 хетчбек дорівнює 140мм. Низькопрофільні покришки спільно з підвіскою забезпечують високу керованість автомобіля при великих швидкостях і аварійну безпеку.

Тойота Королла

Світовий лідер за кількістю вироблених автомобілів, концерн Тойота, представляє останні моделі своєї продукції Тoyota Сorolla в удосконаленому вигляді.

Що краще, mazda 3 або toyota corolla? Наші висновки

Королла – довгожитель в сімействі Тойота. Адже перша модель була виготовлена ​​ще в 1966 році! За п’ятдесят років бездоганної роботи з конвеєра автоконцерну зійшли 40 мільйонів автомобілів.

Основні технічні характеристики

Силова установка

Звичайно, сучасна Тoyota Сorolla нічим не нагадує свою прародительку – першу випущену модель. Сьогодні це п’ятидверний седан, просторий і комфортабельний.

Маючи чудові ходові якості, Тойота Королла є досить-таки «розумний» варіант на світовому авторинку.

Модифікація об’ємом двигуна 1,6 літра має подвійну електронну систему зміни газорозподільних фаз Dual VVT-i, інтелектуальну систему ETCS-I управління дросельною заслінкою, індивідуальну для кожного циліндра систему запалювання.

Лідерство серед конкурентів Тойоті Королла визначається і силовими характеристиками. При оборотах двигуна 6000 в секунду і потужності 124 кінських сили витрата бензину дорівнює всього лише 6,9 літрів на 100 кілометрів пробігу! При всьому цьому машина все ж може розганятися до швидкості 100 км / год за п’ять секунд.

підвіска

Плавність ходу Тойоти Королла цілком порівнянна з аналогічними параметрами висококласних і дуже дорогих автомобілів. Модернізована підвіска при кліренсі 150мм створює чудову керованість і при прямолінійній русі, і на поворотах. Кермо чутливий, і вкупі з задньої напівзалежної підвіскою здатний утримати машину від занесення практично на будь-якій дорозі.

Шасі виконано по особливої ​​конструкції, має довгу колісну базу з кутовим розташуванням коліс. Тому навіть при русі з дуже високою швидкістю Тoyota Сorolla надійно і легко утримується на дорозі.

салон

Комфорт салону автомобіля не залишає бажати кращого і поступається в цьому показнику лише Camry, але ця різниця не кожен може помітити.

Французький інтер’єр Тойті Королла розроблявся з урахуванням смаків насамперед споживачів з Європи. Дуже зручне крісло водія, їхати в ньому можна чи не цілий день і не відчути при цьому втоми. Всі прилади гарний огляд, легко можна дотягнутися до будь-якого керуючого елемента. Всі дані з бортової мережі виводяться на центральний екран перед водієм.

На всіх комплектаціях автомобіля влаштована регульована рульова колонка по висоті і по нахилу. Бічні дзеркала мають електропривод, передбачений підігрів передніх сидінь, задні сидіння складаються.

Порада

Водій при зіткненні захищений новим педальним вузлом і травмобезопасной рульовою колонкою. Спинки передніх сидінь надійно оберігають від травм при ударі шию водія і переднього пасажира від удару ззаду.

З урахуванням всіх новинок Королла залишається відмінним представником середнього класу, займає своє надійне місце на ринку продажів і навряд чи кому-то його поступиться. Нинішня ціна автомобіля – від 559 тис. Рублів

Порівняння основних характеристик Мазда 3 і Тойота Королла

Переваги Мазда 3

Побіжно порівнюючи технічні характеристики автомобілів, можна зробити висновок, що до переваг автомобілів Мазда 3 відносяться оригінальний зовнішній вигляд, вишуканий інтер’єр салону, високі характеристики потужності двигуна.

Недоліки Мазда 3

Дуже низький кліренс для російських доріг, надмірно жорстка підвіска, більшу питому витрату палива в порівнянні з Короллой, трохи більша ціна автомобіля.

Переваги Тойоти Королла

Головними перевагами цього автомобіля – висока надійність і довговічність, практичність, м’якість ходу, менша питома витрата палива, більший кліренс, оптимальна насиченість електронікою, більший обсяг салону, менша ціна.

Недоліки Тойоти Королла

Простіший зовнішній вигляд і інтер’єр салону, більш низькі показники потужності характеристики двигуна.

І що?!

Ось так, дивлячись на скупі результати порівняння, зробити єдиний вибір, як і раніше залишається проблемно. Більш раціонально надійти в такому випадку – зробити випробуване: зайти на форум користувачів автомобілів і вислухати їхню думку.

Поради бувалих (вибірки з форумів автолюбителів)

404 Not Found:
У мого знайомого була Мазда 3. Багато їздили разом. Поганенька шумоізоляція (у мене в Е150 куди була тихіше). Підвіска жорстка, всі тріщини на дорозі передає тобі на попу … Через п’ять років купили собі нові: він – Mazda 5СХ, я – Сorolla Е160. Кому що … на кожну машину свій покупець.

Денді:
Найбільше сподобався дизайн нової трійки – Мазди. Схоже, тільки цей японський виробник не втратив тверезість думки і балансу між європейськими стандартами і східній практичністю. Решта моделей – явна азіатчина.

Віталій:
ІМХО … Ніби слон став на дах Мазди, бідолаха аж прогнулася. Королла мені подобається більше.

Valedjio:
расходку на Мазду куди дорожче і движки більше підходять для американського ринку. З нашим-то бензніном … кокс, детонація. Королла надійніше, випробуваний варіант!

Денді:
У мого приятеля арки на Мазді за півтора року згнили. Почалося все з рижиків маленьких, а коли зняв локери – там діри. Боїться так реагентів. Ось вам і Мазда!

Goll:
Сусід їздить на Мазді 5 з системою SkyActiv. Не подобається. Тупа і лінива, сказав … Як раз зараз це все встромили на матрёху. Думайте …

baton:
У Мазди більше опцій, тільки ось кліренсу ніякого майже. Приятель змучився, прислухаючись, як його Мазда кожен раз загрібає лід та намет снігу. Королла універсальні, але опцій менше. І назва ще додає до ціни штуку-дві зелених. Коротше, на шосе – Мазда, це без питань. А ось назавжди і без претензій з обслуговування, дизайну – Тойота, звичайно.

Зверніть увагу

Олексій:
Тойота – це ж річ! Сто раз випробувана. Немає нічого надійніше з японок. І по наших дорогах ОК. Матрьошка жорстка, особливо якщо по нерівній дорозі. А Королла – комфорт.

tuapseslov:
На моїй Матрьошки вже в три роки на ськолах фарби поповзла ржа. А коли продавав, покупці і в багажнику багато знайшли, під запаскою.

xromovich:
Раніше на Мазді їздив, потім теж стояв вибір. Не підлягають порівнянню. В результаті тепер Королла, так як для всієї родини. А Мазда – якби сам по собі. До того ж КАСКО пекельний і викрадень статистика не тішить.

dz2504:
Не бачу в Мазді 3 жодного плюса. Седан, так зліплений зовсім не в тему .. Тісно. Пузотёрка справжня на наших дорогах, особливо взимку. А зовнішній вигляд – для диваків, вважаю.

Вердикт присяжних (обговоренню не підлягає !!!):

Найоригінальнішим висловлюванням визнати від Droide:
PS Купуйте машину, яка Вам ближче до душі, з нею і радість і горе простіше буде переносити.

Порівняння Toyota Corolla і Hyundai Elantra

Ford Focus або Toyota Corolla: з’ясовуємо, що ж вибрати

Хонда Цивік або Тойота Королла – що вибрати?

Тойота Камрі і Тойота Королла: чому віддати перевагу?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You May Also Like

Діагностика гбо 4 покоління своїми руками. Коли немає сенсу платити сто

Цены на бензин постоянно растут и облагаются новыми акцизами. Но без автомобиля…

Який краще gps-маяк для авто? Огляд моделей і погляд з боку

Защита своего транспортного средства – одна из основных задач автовладельца. При этом…

Що означає знак ш на машині? Просто про просте

https://www.znak.com/2017-04-07/znak_shipy_i_novye_pravila_dorozhnogo_dvizheniya_chto_nuzhno_znat 2017.04.07 Яромир Романов / Znak.com З 4 квітня в Росії діють…

Позначення на приладовій панелі автомобіля. Що означають значки?

У міру розвитку автомобільної промисловості кількість індикаторів на приладовій панелі стрімко збільшувалася.…

Як зареєструвати саморобний причіп? В Україні.

Реєстрація саморобних транспортних засобів Саморобні ПРИЦЕПИ Отже, з якоїсь незрозумілої причини Ви…

Як правильно паркуватися між машинами? Розписуємо в деталях

Як паркуватися переднім ходом між автомобілями Ось і настав щасливий день –…

Що робити, якщо потіє фара – причини і способи усунення проблеми

Утворення конденсату всередині фар досить поширена проблема, з якою стикаються власники автомобілів.…

Чи можна буксирувати на автоматі іншу машину? Як це зробити без наслідків

Багато автолюбителів чули про особливості принципу роботи АКПП і тому закономірно ставлять…

Що робити, якщо машину заблокували і перекрили у дворі? Все вирішується

Що робити, якщо у дворі заблокували машину, куди звертатися? Багато автомобілістів стикаються…

Що робити, якщо тече рульова рейка? Терміново усуваємо

На СТО, що спеціалізуються на ремонті вузлів рульового управління, власників автомобілів змушують…