Головна> ПДР

Дорогі читачі! Наші статті розповідають про типові способи вирішення юридичних питань, але кожен випадок носить унікальний характер. 

Якщо ви хочете дізнатися, як вирішити саме Вашу проблему – звертайтеся в форму онлайн-консультанта справа або телефонуйте за телефоном +7 (499) 455-03-75. Це швидко і безкоштовно!

«Знак оклику» або «водій-початківець» в Росії ввели на офіційному рівні з 1 березня 2009, а 24 березня 2017 він зазнав деякі поправки. Більшість водіїв навіть не звертає на нього уваги, але необхідно знати, для чого він призначений.

Що означає знак оклику на машині? Зустрічаємо новачків на дорозі

Іноді, навіть досвідчені водії, які вивчали правила, не знають, що це таке. Через це виникають деякі міфи і суперечки між водіями.

Всі наклейки складають окрему групу знаків включають:

 • «Інвалід»
 • «Лікар за кермом»
 • «Дитина в автомобілі»
 • «Шипи»

До цієї ж групи, хоч і побічно, можна віднести своєрідну наклейку – «Знак оклику». У цій статті ми розберемося у всіх цікавлять питаннях.

Що означає знак оклику на авто?

Що означає знак оклику на машині? Зустрічаємо новачків на дорозі
По-перше, недосвідчені водії повинні були клеїти її з почуття громадянської відповідальності, а по-друге, всі учасники дорожнього руху будуть знати, що від водія автомобіля з таким знаком можна очікувати не зовсім вірних дій на дорозі.

Більшість новачків вважало цю наклейку не потрібною, тому їздило без неї, але, 24 березня 2017 в ПДД зробили поправки, в яких сказано, участь в дорожньому рух без позначення «початківець водій», недавніми випускниками автошкіл заборонено.

Причиною, чому саме зараз знак став обов’язковим, є:

 • На дорогах з’являється величезна кількість новачків
 • Як показує практика і статистика – третина всіх ДТП відбувається з вини водіїв.
 • Мінімальний термін навчання водіїв, за такий час, вони освоюють тільки малу частку знань, що застосовуються на дорозі.
 • Де повинен розташовуватися і зовнішній вигляд.

Як виглядає значок і де він повинен розташовуватися?

Що означає знак оклику на машині? Зустрічаємо новачків на дорозі

За нормами знак повинен виглядати так: Чорний розділовий знак (знак), висотою 110 мм, в жовтому квадраті, сторона якого 150 мм.

Однак існує безліч невірних форматів, наприклад:

 • Знак оклику в трикутнику.
 • На білому квадраті.
 • Знак питання, замість оклику.
 • Буква «У».

Важливо, при покупці цього знака – зробити вірний вибір. Кріпитися наклейка повинна, на будь-якому місці позаду автомобіля, головна умова, вона не повинна заважати огляду водія.

Тут існує вибір:

 1. Приклеїти «Початківець водій» на задньому склі в верхньому лівому кутку.
 2. Закріпити лівій стороні кришки багажника.

Там, він краще помітний для інших водіїв. Але завжди є окремі, дотепні «чайники», які заклеюють всю задню частину автомобіля.

Хто повинен їздити з цією наліпкою?

Що означає знак оклику на машині? Зустрічаємо новачків на дорозі

Як говорилося раніше, це позначення призначене для малодосвідчених учасників дорожнього руху. За правилами, такий термін відноситься до людей, чий стаж за кермом менше двох років, але це дуже спірне поняття.

Можна отримати водійське посвідчення і не сідати за кермо два роки, три, а, може, і десять років. Зрозуміло, що у таких водіїв стажу не буде, проте, вони не будуть зараховуватися до категорії малодосвідчених.

Основні нюанси:

 • Наклейка не дає права на керування транспортними засобами громадянину, який не має водійського посвідчення.
 • Особам, які мають посвідчення водія більше 2-х років, дозволяється використовувати «Знак оклику».

А також, до недавнього часу, існував нормативний акт, в якому якраз і було зазначено, що водії зі стажем до двох років можуть клеїти на особисті автомобілі «знак оклику» і вказівку носило строго рекомендаційний характер.

Але зі вступом в силу постанови N 333, правила змінилися і з 24.03.2017 заборонена експлуатація автомобіля водієм з досвідом водіння менше 2 років якщо немає знака «Початківець водій»!

Це позначення потрібно для того, щоб повідомити оточуючих автолюбителів, що у людини за кермом маленький досвід водіння.

Винятками є:

 • мотоцикли;
 • трактора;
 • самохідні машини;

За правилами, на ці ТЗ розпізнавальну наклейку клеїти не потрібно.

Який час необхідно їздити з «Знаком оклику»?

Що означає знак оклику на машині? Зустрічаємо новачків на дорозі

Причини введення такого терміну:

 • Саме після такого часу, автолюбитель відчуває себе на дорозі впевненіше.
 • Офіційна статистика, тільки підтверджує цю інформацію.

Але все носить суто індивідуальний характер, кожен водій в різний час стає впевненим за кермом.

Рекомендація, як відчути себе впевнено за кермом і не переживати через дрібниці:

 1. Варто наклеїти «знак оклику» не в момент отримання водійського посвідчення, а в той час, коли ви сіли за кермо. Так як часто за документами водійське посвідчення отримано більше двох років тому, а реальний стаж водіння може бути не напрацьовано.
 2. Їздити з таким «помічником» до повного відчуття впевненості за кермом, навіть якщо пройшло 2 роки.
 3. Пересуватися в виключно незавантажене час на дорогах, якщо в цьому немає необхідності.
 4. Уникнути негативного впливу на самого себе у вигляді гучної музики (і музики в принципі), зайвих речей, що заважають керування ТЗ.
 5. Потім від наклейки, можна сміливо позбуватися.

Штраф за відсутності наклейки

Що означає знак оклику на машині? Зустрічаємо новачків на дорозі

Вся інформація, описана вище, про розмірності знака, особах, які повинні його клеїти, місця де необхідно його клеїти, всі ці відомості прописані в нормативних актах і ПДР. Але, там не було ні слова про штрафи за відсутність «знаку оклику».

Звідси багато автолюбителів до сих пір вважають, що штрафу за відсутності цієї наклейки немає. Але четвертого квітня цього року ввели адміністративне покарання за його відсутність – це або попередження, або штраф 500 рублів.

На даний момент всі автоінспектори поділилися на 2 групи:

 1. Ті, хто видає попередження, шкодуючи новачків.
 2. Ті, хто видає штрафи, для чіткого усвідомлення початківцям водієм важливості «знаку оклику» і дотримання порядку на дорогах.

Не треба боятися наклеювати цей «маячок» на свій автомобіль і тим більше соромитися, за допомогою нього навколишні водії:

 • Бачать, що за кермом людина без досвіду.
 • Ставляться з розумінням.
 • Поводяться акуратніше при здійсненні руху.
 • Навколишні будуть намагатися уникати різких маневрів, бачачи таку наклейку.

Нікому не хочеться отримати штраф за таку дрібницю і ще один з важливих чинників для установки «знаку оклику» – ви не зможете пройти технічний огляд або провести діагностику стану свого авто, так як без нього, вас просто заборонено випускати на дорогу. В даному випадку немає знака – немає можливості тих. огляду.

Як підсумок – не ігноруйте знак «Початківець водій». Бережіть своє здоров’я та інших учасників руху, адже ПДР вимагають повідомляти оточуючих про свою недосвідченість.

Чи не знайшли відповіді на своє питання? Дізнайтеся, як вирішити саме Вашу проблему – зателефонуйте прямо зараз:  +7 (499) 455-03-75 (Москва)
+7 (812) 407-26-30 (Санкт-Петербург) 

Це швидко і безкоштовно!

Знак оклику на автомобілі – що означає і хто повинен їздити зі значком?
Посилання на основну публікацію

Що означає знак оклику на машині? Зустрічаємо новачків на дорозі

Що означає знак оклику на машині? Зустрічаємо новачків на дорозі

Початківець водій знак: 7 правил розміщення на автомобілі в 2019 році

Що означає знак оклику на машині? Зустрічаємо новачків на дорозіЩо означає знак оклику на машині? Зустрічаємо новачків на дорозі

Наклейка жовтого кольору зі знаком оклику використовується для того, що б привертати особливу увагу на автомобіль, за кермом якого знаходиться недосвідчений водій. Він попереджає всіх учасників дорожнього руху про те, що треба бути готовим до швидкого реагування в разі неадекватної поведінки новачка на дорозі. А ще краще – збільшити дистанцію між своїм автомобілем і його.

Для самого початківця водія даний знак повинен забезпечити деякі переваги і комфорт при русі: десь його пропустять, чи не під’їдуть занадто близько на гірці, що не підіпруть на парковці.

Однак на практиці в багатьох великих містах з агресивною манерою водіння, новачкам з таким знаком стає ще більш некомфортно.

Так, наприклад, водії Волгограда, Ростова-на-Дону, Москви, Магадана не дарують на дорозі новачків, не дають ніяких поблажок, ставляться до них вкрай нешанобливо. І що, найцікавіше, не бояться їх, але ж варто.

Знак оклику – це попередження про недосвідченість водія, який може створити аварійну ситуацію, зважаючи на свій невеликого досвіду водіння. Для цього знак виготовляють в яскравому жовтому кольорі, для особливого залучення уваги.

Чи обов’язкова установка знака в 2019 році?

Експлуатація транспортного засобу водієм із загальним стражем водіння менше двох років дозволяється тільки після установки знака «Початківець водій».

Незважаючи на те, що в РФ цей знак з’явився ще в 2009 році, нове положення ПДР було введено навесні минулого року на законодавчому рівні.

Воно стало обов’язковим для виконання всіма новачками-водіями, крім тих, хто управляє мотоциклами, самохідними машинами і тракторами. Як покарання за відсутність знака передбачений штраф.

Статистика дорожньо-транспортних пригод говорить про те, що приблизно 30 відсотків аварій відбувається з вини водіїв-новачків.

Дорожній рух в умовах міста – це важке випробування для всіх водіїв, особливо для початківців.

Тому в березні 2017 року урядова комісія, що займається питаннями безпеки дорожнього руху, прийняла рішення про деякі обмеження в керуванні молодих шоферів, а саме:

 • ввела обов’язкове використання знака «Початківець водій»;
 • заборонила проводити буксирування ТЗ;
 • заборонила перевозити пасажирів на мопедах і мотоциклах;
 • закріпила зміни на законодавчому рівні в Правилах дорожнього руху РФ;
 • ввела і закріпила на законодавчому рівні штрафні санкції для порушників в Кодексі про адміністративну відповідальність.

Правила установки знака

Більшість новачків-водіїв шукають в інтернеті інформацію: «Початківець водій, знак, правила установки знака», «Чи має значення, де і як приклеєний знак оклику?», «Чи можна використовувати альтернативні знаки?».

Що означає знак оклику на машині? Зустрічаємо новачків на дорозі

Дійсно, існують критерії та правила розміщення знаку оклику на автомобілі:

 • можна використовувати самоклеючий знак жовтого кольору або виготовити його самостійно;
 • розмір знака повинен бути 150 мм по стороні;
 • висота самого знаку оклику – 110 мм;
 • знак клеїться зовні автомобіля;
 • знак клеїться на задньому склі, з будь-якого боку;
 • знак клеїться таким чином, щоб він не заважав огляду водія;
 • можна використовувати один або кілька знаків.

Що означає знак оклику на машині? Зустрічаємо новачків на дорозі

Інших вимог до установки знака не існує. Інші знаки, що позначають недосвідченість, такі як «Чайник», «Каблучок» та інші, не є офіційними і прирівнюються співробітниками ДІБДР до відсутності знака «!».

Період використання знака «Початківець водій»

У кожній автошколі, на курсах водіння інструктор зобов’язаний пояснити: скільки потрібно їздити зі знаком початківець водій, коли водій має право зняти знак, і які штрафні санкції застосовуються до порушників.

Протягом перших двох років з моменту отримання водійського посвідчення, кожен водій-новачок, зобов’язаний позначити свою недосвідченість водіння знаком «Початківець водій». Після закінчення цього терміну, він може зняти знак або продовжити їздити з ним.

Закон не забороняє робити це.

Також використовувати знак було б дуже корисним для тих водіїв, які отримали водійські права, але зовсім не їздили більше двох років з моменту отримання посвідчення. Понад п’ять років тому курси водіння коштували значно дешевше, і права не отримували тільки що дуже ліниві люди.

Багатьом з них вони не стали в нагоді. Але термін дії прав 10 років дозволяє їм почувати себе водіями, навіть якщо вони не сідали за кермо жодного разу після іспитів. В цьому випадку стаж водіння є, але взагалі немає досвіду і досвіду водіння.

Зверніть увагу

І, виходить, що за законом клеїти знак оклику начебто не треба, але при цьому водій без досвіду водіння прирівнюється до новачка. Оштрафувати такого водія Державтоінспекція не має право за відсутність знака.

Позначати свою недосвідченість чи ні – це дія цілком і повністю залишається на розсуд такого водія «зі стажем залежалих прав в гаманці».

Відповідальність за відсутність знака

Що означає знак оклику на машині? Зустрічаємо новачків на дорозі

Рішення про обов’язкове використання знака для новачків-водіїв переслідує найблагородніші цілі:

 • запобігання аварійним ситуаціям на дорогах країни;
 • зниження загального рівня аварійності по країні;
 • зниження тяжкості наслідків ДТП за участю недосвідчених, молодих водіїв.

Тому введення штрафних санкцій за відсутність знака можна вважати виправданим. У 2018 році співробітники Державтоінспекції з особливою ретельністю почали стежити за виконанням Постанови Уряду № 333 від 24.03.2017 року та штрафувати порушників на 500 рублів за відсутність обов’язкових знаків «Початківець водій», «Перевезення дітей», «Глухий водій» і ін.

Як показує практика, найефективнішим способом виховання культурних і дисциплінованих водіїв є великі штрафи. Так, наприклад, в Європі штрафи починаються від 100 євро.

І тому рівень адміністративних порушень (за відсутність знаків, які не пристебнуті ремені) там прагне до нуля. Штраф у 500 рублів в Росії, з можливістю сплати 50% в перші 20 днів з моменту винесення постанови не можна назвати великим.

Але сам факт введення санкції за відсутність знака «!» має величезне значення в області попередження можливих небезпечних ситуацій на дорогах.

висновок

В принципі, кожен уже знає, що означає знак оклику на машині. Знак «Початківець водій» – це попередження про те, що в машині знаходиться молодий, недосвідчений водій. Йому не потрібно сигналити і лякати різкими маневрами. До нього потрібно ставитися попереджувально і терпляче, дати можливість спокійно продовжувати рух.

А відповідаючи на запитання: «Скільки їздити зі знаком початківець водій?» можна сказати, що 2 роки обов’язково з моменту отримання водійського посвідчення. Однак, якщо юний шофер відчуває себе невпевнено на дорозі і після закінчення цього терміну, то не заборонено їздити з ним і далі.

Те ж саме можна порекомендувати і тим людям, які пройшли курси водіння, отримали права, але не сідали за кермо автомобіля тривалий час. У цьому випадку людина має страж водіння тільки на папері, але не має ніякого водійського досвіду.

Тим самим його можна з повною впевненістю прирівняти до водія-новачка.

Якщо молодий водій дійсно хоче навчитися вміло керувати транспортним засобом, йому доведеться пережити період «чайника» разом зі знаком «Початківець водій». Зробити це потрібно заради власної безпеки та безпеки оточуючих учасників дорожнього руху.

важливо

Нічого ганебного і ганебного в цьому знаку немає. Адже колись всі водії були новачками. Жоден майбутній шофер не народилася з водійськими правами і навичками Міхаеля Шумахера.

Уміння управляти автотранспортом приходить тільки з досвідом, і чим більше їздиш, тим краще розумієш принципи безпечного водіння.

Встановлення знаку на заднє скло машини займе кілька хвилин, а скільки аварійних ситуацій можна запобігти за допомогою цієї дії, навряд чи буде комусь відомим. Давайте з розумінням ставитися до молодих водіїв на дорогах, їм і так страшно!

Будь ласка, оцініть статтю! ( 4

Чи обов’язково вішати знак оклику на машину. Що означає знак оклику на машині? Зустрічаємо новачків на дорозі

Незважаючи на вже довгий своє існування, що означає знак оклику на машині, до сих пір знають не всі автомобілісти, навіть ті, що можуть похвалитися бездоганним досвідом і досконалим знанням правил дорожнього руху і всіх значків, що наклеюються його учасниками.

Необізнаність проявляється то в зайвої обережності (а раптом везуть щось вибухають?), То в прагненні якомога швидше піти вперед від дивного попутника. Траплялося чути найнеймовірніші припущення з приводу того, що значить наклейка зі знаком оклику.

Найбільше потішила креативна ідея, що вона попереджає про те, що за кермом сліпий. Логічніше було б тоді клеїти темні окуляри на заднє скло! Правда, настільки оригінально мислячих людей небагато. Основні тенденції розшифровки – «об’їжджай стороною, а то хіба мало що».

Що означає знак оклику на машині
, тим часом, можна було б і здогадатися, якщо не полінуватися міркувати логічно.

Сенс знака оклику

Наклейка існує з 2009 року і показує, що машиною керує малодосвідчений водій (типу: будьте пильні!). До речі, браком досвіду вважається стаж менше 2-х років. Офіційно визнане оформлення – чорний знак пунктуації в жовтому квадраті, хоча доводилося бачити і трикутні наклейки. Цікаві такі особливості:

 • Обов’язковості в наклеюванні значка на скло для новачків начебто немає. Штрафів за їх відсутність не передбачено, нормативно присутність не обумовлено. Наявність на борту знака носить чисто рекомендаційний характер;
 • При цьому якщо новачка зупинить співробітник ГИБДД і зверне свою увагу на те, що наклейки немає, він може вказати на це водієві і наполегливо порадити її придбати. А техогляд без зазначеної наклейки людина, котра просиділа за кермом менше 2-х років, не пройде.

Передбачалося, що подібна наклейка, по-перше, буде клеїтися новачками з почуття громадянської відповідальності, а по-друге, стане попереджати оточуючих, що від машини з табличкою варто очікувати не завжди вивірених дій і помилок в управлінні.

Що означає знак оклику на машині? Зустрічаємо новачків на дорозіСвого часу введення такого значка викликало бурхливі дебати в автомобільному середовищі. І сказати, що вони були так вже безпідставні, ми не можемо.

Одне з збурень викликало вибране зображення. Зрозуміло, що знак оклику попереджає про підвищену небезпеку.

Однак який саме? Яких неприємностей можна чекати від машини з наклейкою? Наприклад, прижилася, нехай і неофіційна, наклейка-туфля тому і стала загальновизнаною, що ясно показує: за кермом жінка (за іншою трактуванні – блондинка). Тут же сигнал неінформативний, тому пропускається часто повз свідомість.

Стаж – поняття досить відносне
. Людина може отримати права, і після 10 років не сідати за кермо. В такому випадку він більш небезпечний, ніж водій, який здав іспит рік тому, але при цьому весь цей час не вилазив з машини. Однак ніяких попереджувальних знаків він на борту не матиме. То який тоді сенс навішувати наклейки на тих, хто вважається новачками?

Що стосується корисності наклейки для недосвідчених водіїв, то тут думки розділилися. Частина водіїв-новачків вважає, що наявність на борту наклейки дуже спростило їм життя. Подорожні терплячі ставилися до малій швидкості, непевного маневрування, сповільненій реакції.

Менше лунало нервових криків і сигналів ззаду, менше агресії було в разі нерішучості при виборі або в діях. Та й дистанцію більш досвідчені водії витримували велику, побоюючись ненавмисного відкату.

Однак приблизно така ж кількість новачків зіткнулося з прямо протилежною реакцією.

Їх навмисно підрізали, рисково обганяли, дуділи в усі фанфари при найменшій затримці, а то і барвисто описували чистою російською мовою водійські навички. На думку людей з таким досвідом, знак оклику діє на деяких як червона ганчірка на і так вже оскаженілого бика.

Багато, прокатати з ним пару місяців, від гріха подалі зняли значок зі скла.

В принципі, якщо розуміти, що означає знак оклику на машині, ідею варто визнати здоровою і корисною. Нехай підкачало виконання, але сама думка хороша і правильна.

Залишається лише пошкодувати, що культура спілкування у деяких представників водійського племені залишає бажати кращого.

І сподіватися, що переважна більшість шоферів з досвідом увійдуть в ситуацію, і не буде ускладнювати новачкам отримання навичок водіння нерозумними жартами і некоректною поведінкою на дорозі.

Ідея з попередженням про те, що за кермом новачок, давно зріла. Адже кожне третя подія на дорозі відбувається з вини водіїв без досвіду водіння.

І ось з’явився знак «Початківець водій» у вигляді квадрата жовтого кольору із зображенням чорного знаку оклику. Він необхідний для тих, хто за кермом менше двох років. Правда, якщо на машині відсутній, вас не оштрафують. Але все ж він напевно стане в нагоді в дорозі.

Для недосвідченого водія дуже важливо, щоб навколо нього не створювалася складна обстановка. А вивішене попередження підкаже оточуючим, що людина за кермом може не зорієнтуватися, і вони будуть уважніше і обережніше. Знак оклику на авто- це запорука безпечної їзди для новачка.

Правда, слід зазначити і таких диваків, які замість жовтого квадрата зі знаком оклику вивішують на заднє скло трикутник з ним. А даних знак – це «Інші небезпеки».

Порада

Він вказує на неблагополучний ділянку дороги з проблемами, які не розглядаються затвердженими в зведенні знаками. Напевно, ці горе-водії повідомляють оточуючим, що зустріч з ними – це ціла купа непередбачуваних небезпек.

А якщо серйозно, то, швидше за все, їм потрібно вивчити правила, а то такий знак оклику на машині попереджає про величезні прогалини в їхніх знаннях.

Про туфельках, букві У і дітей в машині

Що означає знак оклику на машині? Зустрічаємо новачків на дорозі

Деякі водії встановлюють на своїх автомобілях букву У в А це невірно. Даний знак можна розміщувати лише в тих транспортних засобах, які використовують в автошколах для навчання водіїв. До речі, там його розміщують на даху і дублюють на двері і стеклах. А якщо ваш автомобіль до таких не належить, то під час техогляду даний знак знімуть.

Що ж рухає людьми, які загрожують усім буквою У? Напевно, вони хочуть повідомити, що виїхали на дорогу вчитися, і з них попит маленький. Якщо що, вони не винні, адже є «знак оклику» на машині – буква У! Вчіться в автошколі, панове учні!

А дівчата прикрашають свої автомобілі трикутником з намальованою в ньому туфелькою. Що це? Напевно, натяк на те, що жінці потрібно поступатися. Це ж дама! Але на дорозі, шановні панянки, немає статевих відмінностей.

Водій – це той, хто знає напам’ять правила водіння і не дозволяє собі порушувати їх тільки тому, що він належить до слабкої статі. А натякати на свою некомпетентність у справі, якою займаєшся, навіть ніяково якось.

Жінки, зніміть «туфельку» зі скла!

Деякі обережні мами чіпляють знак «В машині діти». Але якщо міркувати

Що означає знак оклику на машині? Зустрічаємо новачків на дорозі

Все, перераховане вище, – це теж «знак оклику на машині», але попереджає про інше – про несерйозність того, хто всередині.

Від бід, що чекають на дорозі, вас врятують, в першу чергу, розум і коректність. І тоді, дорогі водії, вам не потрібні будуть сумнівні знаки для безпеки.

Гладкою дороги і відмінних попутників!

Отримавши права, автомобіліст отримує можливість на законних підставах пересуватися на машині, проте відсутність досвіду і навичок управління перший час можуть негативно позначатися на мірі акуратності і плавності водіння. Знак оклику на машині допоможе позначити автомобіль, що знаходиться в управлінні новачком, щоб інші учасники руху отримали попередження про підвищену обережність при наближенні до такого авто.

загальні положення

Значок із зображенням знаку оклику був введений порівняно недавно – з березня 2009 року. Згідно з діючими правилами, кожен водій, який отримав права, зобов’язаний клеїти даний значок з метою оповіщення інших водіїв і попередження дотримуватися обережності.

Незважаючи на вимоги закону, багато новачків воліють ігнорувати дане правило, вважаючи його необов’язковим і непотрібним. Інші новачки просто замінюють наклейку на зображення чайника. Тим часом, встановлену в 2009р. обов’язок ніхто не відміняв, і при виявленні порушення водій понесе покарання.

Причини необхідності в установці

Дана міра оповіщення дозволяє повідомити іншим автомобілістам, що рухається поруч автомобіль управляємо недосвідченим водієм. Відсутність достатніх навичок часто призводить до непередбачуваного поведінки ТЗ на дорозі і створення аварійних ситуацій.

Дуже часто громадянин, тільки що пройшов навчання і успішно склав іспит, починає хвилюватися під час руху, плутаючи педалі газу і гальма, різко рушаючи і зупиняючись.

Попередити інших про можливу небезпеку має позначення на автомобілі у вигляді знаку оклику.

Правила застосування Ця позначка регламентовані пунктом 8 Додатки до Правил руху і допуску ТЗ до експлуатації. У ньому йдеться про необхідність установки розпізнавальних знаків з метою оповіщення інших водіїв про особливості руху: знак «Шипи», «Глухий водій», «Інвалід», «Новачок».

випадки застосування

Останній знак, призначений для початківців автомобілістів, являє собою зображення знаку оклику, нанесеного на жовтому тлі.

Він повинен бути зафіксований на будь-якому транспортному засобі, яким керує водій зі стажем не більше 2 років. Виняток становлять випадки керування мотоциклом, трактором, самохідним транспортним засобом.

Таким чином, після того, як отримані права, при кожній поїздці за кермом автомобіліст повинен переконатися в наявності на машині розпізнавального значка.

Зверніть увагу

Дана міра обмежена за часом дії – протягом 2 календарних років з моменту отримання прав. Як тільки стаж водія перевищив дворічний рубіж, наклейка знімається.

Можна купити даний знак у вигляді наклейки в будь-якому магазині автозапчастин, або виготовити його самостійно.

опис знака

Що означає знак оклику на машині? Зустрічаємо новачків на дорозіКупуючи або виготовляючи значок, необхідно врахувати, що існують чіткі вимоги, що пред’являються за законом до габаритів і кольором знака:

 1. Квадратна наклейка (або інший варіант кріплення) розмірами 150 х 150 мм.
 2. Висота зображення знаку оклику – 110 мм.
 3. Колір знака – чорний, фон квадрата – жовтий.
 4. Розміщується на видному місці з зовнішньої або внутрішньої частини автомобіля.
 5. Місцем для нанесення може бути задній бампер, кришка багажника, двері багажника. Не рекомендується наносити позначення на скло заднього виду, так як іноді це заважає огляду недосвідченого водія. Однак, в будь-якому випадку, вибір місця залишається на розсуд шофера.

Потрібно бути уважним при виборі знака, так як будь-яке відхилення від вимог до розміру і кольору знака спричинить за собою штраф, як і в разі його повної відсутності.

Не слід замінювати знак оклику іншими значками:

 • трикутний знак зі знаком оклику на білому тлі (його значення зовсім інше – попереджає про небезпеку обриву, туману, іншої загрози на дорозі);
 • трикутний знак з позначенням «У» чорного кольору (призначений для встановлення тільки в автомобілях, обладнаних для навчання водінню).

Неправильний значок оповіщення також загрожує водієві штрафом або попередженням.

На відео про застосування знака

Відповідальність перед законом

Дуже часто новачки скаржаться на те, що інші, більш досвідчені автомобілісти, агресивно поводяться на дорозі, бачачи застережливий значок про початківця учасника руху.

Дійсно, деякі невиховані і недалекоглядні водії проявляють нетерпіння до менш досвідченим особам за кермом.

Спроби покарати новачка лише посилюють його положення на дорозі, змушуючи хвилюватися, провокуючи нештатні ситуації на дорозі.

Цим пояснюється крайнє небажання початківців наносити знак оклику на авто. Однак подібне ставлення тягне за собою неприємності для новачка, якщо його зупинить інспектор ДАІ. Сума штрафу складе 500 рублів або буде винесено попередження.

Крім того, установка знака в окремих випадках дозволяє домогтися більш лояльного ставлення до себе, як з боку інших учасників руху, так і з боку інспекторів – замість штрафу буде винесено попередження.

Чи обов’язково клеїти знак «початківець водій» на машину

Отримавши довгоочікуване посвідчення на право керування автомобілем, новоявлені водії поспішають скоріше сісти за кермо.

Перші спроби самостійної їзди бувають незграбними і хаотичними, оскільки навіть після курсу Що означає знак оклику на машині? Зустрічаємо новачків на дорозіводіння в автошколі, всім без винятку не вистачає банального досвіду.

Багато хто задає питання: «Що означає знак оклику на машині?» і «Початківець водій – скільки років потрібно їздити зі знаком оклику?»

Що означає знак оклику на машині? Зустрічаємо новачків на дорозі

Для того щоб попередити інших водіїв про небезпеку у вигляді недосвідченого колеги був введений відповідний знак. Багато хто не знає для чого його потрібно кріпити на своєму автомобілі і яка відповідальність передбачена за його відсутність. Давайте розберемося.

Кому потрібен знак «початківець водій»

Пункт 8 додатків до Правил дорожнього руху щодо допуску автомобілів до експлуатації на дорозі говорить нам, що на машинах повинні бути встановлені різні розпізнавальні знаки. Наприклад: шипи, глухий або початківець водій, лікар, інвалід.

Знак початківець водій виглядає як жовтий квадрат з намальованим в центрі оклику і кріпиться на заднє скло будь-якого транспортного засобу, крім:

 1. мотоцикла;
 2. трактори;
 3. Самохідної машини.

Підстави для установки знака молодий водій зрозуміло з його назви: наклейка повинна бути присутнім на машині недосвідчених водіїв. Згідно з правилами початківцям водієм вважається людина, яка отримала права менш ніж 2 роки тому.

Зверніть увагу на опис знака: чорний знак оклику на жовтому тлі. Багато вішають неправильні наклейки:

 1. Білий трикутник зі знаком оклику – це дорожнє позначку, що називається «інші небезпеки». Воно може означати, що попереду на дорозі підстерігає якась загроза, наприклад, обрив або туман. Але такий знак не підходить для водія-початківця.
 2. Трикутник з буквою «У». Клеїться тільки на навчальні машини, наприклад, в автошколі. Після того як ви отримали водійське посвідчення, ви вже перестали бути учнем і така наклейка буде не до місця.

Позначення «початківець водій» було введено правилами для того, щоб більш досвідчені учасники руху розуміли, що за кермом людина, у якого зовсім мало досвіду в управлінні машиною. Такі водії можуть вести себе на дорозі непередбачувано: перебудовуватися, не переконавшись у безпеці свого маневру; плутати педалі газу і гальма; стихнути на перехресті.

Що означає знак оклику на машині? Зустрічаємо новачків на дорозіПобачивши застережливий знак недосвідчений водій, нормальна людина постарається підтримати малодосвідченого колегу, що зазнає труднощі в складній ситуації. Наприклад, допоможе йому перебудуватися з ряду в ряд, знизивши швидкість, або навіть зупиниться, давши новачку можливість поміняти смугу.

Хоча, звичайно, знаходяться люди, які швидко забули, що колись теж були недосвідчені і погано водили машину. Такі водії дратуються при вигляді знаку оклику, часто підрізають новачків і сигналять їм. Саме через таких хамів на дорозі водії часто прибирають розпізнавальний знак зі скла автомобіля раніше покладеного дворічного терміну.

Штраф за відсутність знаку оклику на машині

Скільки потрібно їздити зі знаком початківець водій? Отже, частенько новачки хочуть позбутися від наклейки раніше, ніж цього вимагають ПДД. Зупиняє водіїв тільки побоювання отримати штраф у разі зупинки інспектором ДАІ.

Однак ніякого покарання за відсутність знаку оклику на задньому склі автомобіля не передбачено. Хоча знаходиться працівники ДАІ, які намагаються скласти прокол за фактом порушення водієм статті 12.5.1, але це неправомірно.

Зазначена стаття передбачає розмір штрафу 500 рублів або попередження за експлуатацію машини при наявності несправностей , при яких їзда на автомобілі заборонена. Перелік таких дефектів вказано в додатках до дорожніх правил.

За відсутність знака «початківець водій» передбачений штраф 500 рублів . За правилами знак оклику на машині обов’язковий для всіх осіб, які отримали права менш 2 років тому.

Обмеження для недосвідчених водіїв

Не так давно влада запропонувала ініціативу, яка вводила б обмеження для малодосвідчених водіїв:

 1. Заборона на рух зі швидкістю понад 70 км / год;
 2. Перевезення в машині не більше ніж одного пасажира;
 3. Обмеження руху в нічний час доби.

Такі норми діяли колись в СРСР і були дуже давно скасовані. Але в зв’язку з великою аварійність на дорогах, в тому числі і з вини водіїв, було запропоновано ці обмеження повернути.

Однак поки це ініціатива не знайшла підтримки. Сьогодні випускники автошкіл мають точно такі ж права, що і їх досвідчені товариші, без будь-яких заборон.

Знак “Водій”: все, що потрібно знати

Знак чорний знак на жовтому тлі, поміщений у трикутник і наклеєний на заднє скло автомобіля – своєрідне попередження, що за кермом попереду машини, що йде знаходиться новачок.

Такий знак покликаний зменшити кількість конфліктних і аварійних ситуацій на дорогах, пов’язаних з відсутністю досвіду у водія. Але що ще потрібно знати про нього?

Поступися новачкові!

Попереджувальний знак “Водій” попереджає інших учасників дорожнього руху про те, що потрібно бути гранично акуратними. Адже невідомо, коли знаходиться всередині салону автомобіля отримав права (а може і зовсім купив їх).

Очікувати від такого водія можна необдуманих маневрів, які напевно приведуть до аварії.

важливо

Безумовно, відповідальності з порушника це не знімає, адже правила єдині для всіх, але чи потрібні неприємності у вигляді тривалого оформлення місця ДТП?

Отже, якщо попереду вас їде автомобіль з попереджуючим знаком, краще не практикувати свої екстремальні методи водіння. Пропустіть, дайте можливість освоїтися людині. Згадайте в цей момент себе, настільки було страшно перші кілька тижнів перебувати в щільному потоці машин.

Вимоги до знаку

Якщо ж ви є новачком і наважуєтеся на покупку наклейки, то враховуйте кілька моментів:

 • Знак є обов’язковим з 2009 року. Його повинні клеїти на автомобіль все водії зі стажем водіння менше 2 років.
 • Знак попереджає водіїв про вашу недосвідченість, але не дає привілеїв. Не варто сподіватися, що інспектора ДАІ будуть закривати очі на порушення, побачивши значок.
 • Всі водії по-різному реагують на цей знак. Одні стають більш ввічливими, пропускають, допомагають. Інші, навпаки, намагаються показати свою “крутість”. Крім наклеювання знака продовжуйте вивчати правила і знаки.
 • Знак клеїться на заднє скло так, щоб не заважав огляду.

Штраф за відсутність знака “Водій”

Раніше покарання за відсутність знака передбачено не було. Але з квітня 2017 року КоАП з’явилася новий пункт – частина 1 стаття 12.5. У ньому сказано, що порушення цієї вимоги карається 500 рублями. При цьому покарати водія можуть неодноразово і робити до тих пір, поки заповітна наклейка не опиниться на склі.

Ще варто враховувати, що початківці водії зі стажем менше 2 років не мають права буксирувати інші автомобілі і використовувати причіп.

Популярні питання

Незважаючи на тривале існування цього знака, у багатьох водіїв все одно залишаються питання. Відповімо на найпоширеніші з них.

Чи є покарання за використання наклейки водієм зі стажем понад 2 роки?

Як тільки ви переступите дворічний рубіж по досвіду водіння і перейдете до лав досвідчених водіїв, наклейку можна зняти. Але якщо ви її залишите, то штрафувати вас за це не будуть. Знімати наклейку варто тоді, коли з’явиться реальний досвід водіння і впевненість на дорозі. Тому що за 2 роки багато водіїв користуються машиною рідко, що знижує термін реального досвіду водіння.

Як бути, якщо новачок користується машиною досвідченого водія?

Знак потрібно клеїти. Навіть якщо ви 10 машин використовуєте для їзди, на кожній повинна бути наклейка. Коли за кермом знаходиться досвідчений водій, значок можна не знімати.

Чи потрібен знак при техогляді?

Знак “Водій” є обов’язковим при проходженні техогляду новачком. Без нього вам просто не видадуть діагностичну карту.

Що означає кілька знаків на машині?

Чи означає, що цього водія потрібно боятися і триматися якнайдалі. Дійсно, багато новачків приклеюють відразу по дві наклейки на передньому і задньому склі. Цим вони показують, що не мають реального досвіду водіння і дуже бояться перебувати на дорозі.

Позначення «знак оклику» на машині – що означає, скільки потрібно з ним їздити

Наклейки на автомобілі надають особливий інтерес. Звичайно, мова йде не про «приколи», які автолюбителі-жартівники клеять на бампери своїх транспортних засобів. В даному випадку маються на увазі особливі інформаційні знаки , які наклеюються на авто окремими особливими групами автолюбителів. Наприклад, це стосується інвалідів, а також водіїв, що проходять навчання в автошколах і здійснюють перевірки заїзд на навчальних машинах разом з інструкторами.

Досить часто на дорогах можна побачити автомобілі, що мають на задніх стеклах специфічну наклейку – «знак оклику». Звичайно, не всі знають про те, що означає ця наклейка і для чого вона призначена.

Что означает «восклицательный знак» на авто? Для чего и сколько нужно ездить с этим знаком? Какой штраф предполагается в случае его отсутствие? На эти вопросы будут даны ответы в данной статье.

Что обозначает «восклицательный знак» на транспортном средстве?

Значок «восклицательный знак» несёт информацию о нахождении за рулём транспортного средства начинающего водителя. Появилось данное обозначение в России в 2009 году. Правда, и сейчас многие начинающие водители не клеят данный знак на свой автомобиль просто потому, что не считают это нужным.

Є й такі автомобілісти, які вважають за краще замінювати позначення «знак оклику» на більш жартівливе зображення чайника . Але стверджувати те, що кожен початківець водій наклеює позначення, не можна. Більш детальна інформація буде представлена нижче.

Кому потрібно мати «знак оклику» на своєму авто?

Частково на це питання була дана відповідь трохи вище, але поняття «водій-початківець» звучить досить розпливчасто. Дійсно, не можна зрозуміти, що мається на увазі при вказівці даного терміну . Водій з яким досвідом водіння вже не вважається початківцям?

Нормативний акт «Основні положення по допуску ТЗ до експлуатації» містить інформацію, що дозволяє позначити період часу за кермом, протягом якого водій вважається ще новачком . Мова йде про два роки. Тобто, якщо водійський стаж автолюбителя менше двох років, він вважається недосвідченим водієм. Також в цьому ж нормативному акті зазначено і те, що саме ці водії повинні клеїти на свої автомобілі «знак оклику», щоб надавати іншим учасникам руху інформацію про свою недосвідченість і примушувати їх до підвищеної пильності на дорозі.

Слід зазначити, що дане позначення не потрібно встановлювати на трактори, мотоцикли і самохідні машини.

Які існують вимоги до даного позначення?

Як має виглядати позначення «початківець водій»:

 • Зовні позначення «Знак оклику», яке встановлюється на транспортний засіб, є наклейкою зі стороною 150 мм.
 • Наклейка повинна бути жовтого кольору, і на ній повинен знаходитися знак оклику довжиною 110 мм.
 • Куди клеїти знак «початківець водій». Установка даного позначення повинна бути здійснена з зовнішньої сторони транспортного засобу, а точніше, ззаду. Значення не має де саме на задній стороні авто буде встановлено знак, але слід пам’ятати, що він ні в якому разі не повинен заважати огляду водія.

Який штраф загрожує новачкові, якщо на його авто не буде встановлено «знак оклику»?

Вище вже були вказані умови і вимоги до установки «знаку оклику» на транспортний засіб. Також вже було умовити той момент, що початківцям водієм є той автолюбитель, водійський стаж якого не перевищує два роки.

Всі ці відомості містяться в нормативних актах, але немає ні слова про штраф за відсутність знака «початківець водій» на транспортному засобі. Іншими словами, законом не передбачено адміністративне стягнення за відсутність даного позначення. Жоден співробітник автоінспекції не має права пред’явити починаючому водієві претензії на підставі відсутньої наклейки.

 • Слід пам’ятати про те, що ніхто не застрахований від підступів шахраїв. На дорогах іноді зустрічаються недобросовісні співробітники автоінспекції, які можуть спробувати скористатися необізнаністю автолюбителя і виписати штраф за відсутність «знаку оклику» на машині. В такому випадку водій може спокійно оскаржити постанову про накладення штрафу в судовому порядку.

Для чого нужн знак «учень за кермом» на автотранспортному засобі?

Як вже було сказано на початку статті, багато автолюбителів ігнорують дане позначення, так як не бачать в ньому сенсу. Звичайно, не можна встановити період часу, по закінченні якого водій стає досвідченим і впевненим на дорозі. У кожного це приходить по-різному. Два роки, прописані правилами, є лише формальністю.

Можливо, водії, які тільки сіли за кермо, але вже непогано освоїлися на дорозі, просто проігнорують дане позначення, що не забороняється.

Порада

Але в тому випадку, якщо автолюбитель дійсно некомфортно почувається за кермом транспортного засобу і не впевнений в своїх діях, йому настійно рекомендується встановити знак «початківець водій» на своє авто. Соромитися цього ні в якому разі не варто.

Той факт, що в потоці рухається недосвідчений водій, змусить інших автолюбителів поставитися до новачка з розумінням, а також стати більш уважними при здійсненні руху.

Скільки потрібно їздити з позначенням «початківець водій» на авто?

Якщо новачок все-таки зважився і почав їздити на транспортному засобі, попередньо встановивши «знак оклику», йому варто знати про те, коли йому можна буде від цього значка позбутися.

Після закінчення двох років з початку водіння «знак оклику» може бути спокійно знятий автолюбителем. Вважається, що саме два роки є періодом часу, після закінчення якого водій відчуває себе на дорозі набагато впевненіше .

До того ж офіційна статистика підтверджує цей факт. Недосвідчені водії потрапляють в дорожньо-транспортні пригоди на 2% частіше, ніж досвідчені автолюбителі.

Тому варто поставитися до встановлених правил з розуміння і в разі потреби все-таки встановити дане позначення на свій транспортний засіб.

 • Артем Олександрович Кравець
 • Роздрукувати
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You May Also Like

Діагностика гбо 4 покоління своїми руками. Коли немає сенсу платити сто

Цены на бензин постоянно растут и облагаются новыми акцизами. Но без автомобиля…

Який краще gps-маяк для авто? Огляд моделей і погляд з боку

Защита своего транспортного средства – одна из основных задач автовладельца. При этом…

Що означає знак ш на машині? Просто про просте

https://www.znak.com/2017-04-07/znak_shipy_i_novye_pravila_dorozhnogo_dvizheniya_chto_nuzhno_znat 2017.04.07 Яромир Романов / Znak.com З 4 квітня в Росії діють…

Як зареєструвати саморобний причіп? В Україні.

Реєстрація саморобних транспортних засобів Саморобні ПРИЦЕПИ Отже, з якоїсь незрозумілої причини Ви…

Позначення на приладовій панелі автомобіля. Що означають значки?

У міру розвитку автомобільної промисловості кількість індикаторів на приладовій панелі стрімко збільшувалася.…

Як правильно паркуватися між машинами? Розписуємо в деталях

Як паркуватися переднім ходом між автомобілями Ось і настав щасливий день –…

Що робити, якщо потіє фара – причини і способи усунення проблеми

Утворення конденсату всередині фар досить поширена проблема, з якою стикаються власники автомобілів.…

Що робити, якщо тече люк в машині? Список корисних порад

Вічна проблема – підтікання люка! Люк, не рідний, чи не механічний /…

Що робити, якщо тече рульова рейка? Терміново усуваємо

На СТО, що спеціалізуються на ремонті вузлів рульового управління, власників автомобілів змушують…

Що робити, якщо машину заблокували і перекрили у дворі? Все вирішується

Що робити, якщо у дворі заблокували машину, куди звертатися? Багато автомобілістів стикаються…