Захист навколишнього середовища, безумовно, тема дуже важлива для нашої країни. Вона повинна стосуватися кожного, особливо власників транспортних засобів.

Щорічно автомобілі викидають в атмосферу величезні маси шкідливих випарів, від яких наш світ не стане краще.

Саме тому кожне сучасне транспортний засіб обладнано системою EVAP, в якій ключову роль відіграє адсорбер. Залежно від складу розрізняють наступні типи деталей:

 • з зернистим нерухомим адсорбентом;
 • з зернистим рухомим адсорбентом;
 • з дрібнозернистим адсорбентом, нижній шар якого завжди знаходиться в киплячому стані.

Що таке адсорбер в автомобілі і для чого він потрібен? Коротко по фактам

Найбільш ефективними визнані деталі першого типу, які використовує більшість виробників автомобілів по всьому світу. Другий і третій види деталей також здатні запобігти потраплянню паливних парів в атмосферу.

Однак, як кипляче, так і рухоме речовина має властивість потрапляти в атмосферу разом з переробленими парами. Тому, щоб підтримувати роботу системи уловлювання парів автомобіля, кількість активної речовини необхідно регулярно перевіряти.

Для цього кожен раз необхідно демонтувати адсорбер.

Що таке адсорбер в автомобілі і для чого він потрібен? Коротко по фактам

У конструкцію адсорбера з нерухомим речовиною входить корпус, заповнений адсорбентом. В ролі останнього виступає активоване вугілля. З обох сторін адсорбер підключений до спеціальних трубках, які з’єднують пристрій з паливним баком автомобіля і керуючим клапаном.

Що таке адсорбер в автомобілі і для чого він потрібен? Коротко по фактам

Автомобільний адсорбер працюють за наступним принципом: пари від переробленого палива піднімаються вгору. Далі по отвору у горловини паливного бака випаровування надходять в сепаратор. Там вони конденсуються, після чого потрапляють назад в паливний бак.

Та частина випарів, яка не встигає пройти етап конденсації, проходить в паропровід, після чого втягується в адсорбер. Все це відбувається при незаведенном автомобілі. Коли двигун працює, система уловлювання паливних парів відкриває електромагнітний клапан, через який в адсорбер надходить повітря. Так відбувається процес продувки деталі.

При цьому паливні пари, що залишилися всередині елемента, разом з повітрям надходять в двигун автомобіля. Там вони проходять повторну переробку.

Що таке адсорбер в автомобілі і для чого він потрібен? Коротко по фактам

Таким чином, адсорбер виконує подвійну функцію. По-перше, пристрій запобігає викид шкідливих речовин в атмосферу. По-друге, водії отримують можливість заощадити незначну кількість палива.

У зв’язку з майже безперервною роботою адсорбер системи EVAP дуже часто виходить з ладу. При цьому можна виділити 2 причини виникнення поломки деталі:

 1. Электромагнитный клапан не герметичен, а трубка, по которой пары испарения проходят в двигатель, засорилась. В такой ситуации испарения проходят внутрь впускного коллектора, засоряя его. Если автомобиль перестал заводиться с первого раза или не заводится при неполном баке – это прямые признаки того, что необходимо прочистить трубки и проверить герметичность клапана.
 2. Произошло засорение трубки, но клапан остался герметичным. При этом в жаркую погоду испарения будут накопляться в топливном баке, повышая давление внутри него. Прямой признак такой поломки – шипение при открытии бака.

Виявивши несправність, багато власників відразу ж купують новий адсорбер і біжать в найближчий СТО. Однак робити це кожен раз, коли засмічено пристрій, буде багатьом водіям не по кишені. Тому, щоб заощадити час і 6-7 тисяч рублів, ми можемо відремонтувати адсорбер самі.

Що таке адсорбер в автомобілі і для чого він потрібен? Коротко по фактам

Для ремонту системи уловлювання парів бензину немає необхідності купувати додаткове обладнання. Все, що нам потрібно – це набір ключів, викрутки і напилок. Адсорбер паливної системи знаходиться в колісної арці біля двигуна автомобіля. Щоб дістатися до деталі, у нас немає необхідності демонтувати інші елементи автомобіля.

Для початку відкриваємо кришку капота. Далі шукаємо кріплення, здатні фіксувати адсорбер. У деяких моделях автомобілів вони є, в інших машинах – відсутні. Витягуємо адсорбер, відкручуємо його кришку. Далі відпилюємо нижню частину деталі.

Робити це потрібно вкрай акуратно, так як весь вугілля може висипатися назовні. Бажано спочатку робіт зробити невеликі пропили з широкої сторони корпусу і заклеїти їх скотчем. Далі надпилюють адсорбер за рештою краях. Глибина пропила повинна складати не більше 10 мм.

Глибше пиляти не варто, так як з внутрішньої сторони корпусу знаходяться трубки, утрамбовують активоване вугілля. Після того, як ми відпиляли дно, перевертаємо адсорбер і відклеюється скотч. Розбираємо нижню частину конструкції деталі, витягаючи все пружини і фільтри. Акуратно висипаємо вугілля.

Далі бачимо проміжні фільтри, витягуємо їх і перевіряємо на наявність пошкоджень.

Що таке адсорбер в автомобілі і для чого він потрібен? Коротко по фактам

Деякі виробники оснащують адсорбер поролоновими фільтрами. Цей матеріал має великий недолік – з часом він перетворюється в потерть, забиваючи адсорбер і трубки. Найкраще замінити поролонові фільтри прокладками з повсті. Цей матеріал руйнується повільніше і набагато краще пропускає паливні пари.

Після того, як ми вирізали прокладки потрібних розмірів, акуратно прикладаємо їх до стінок адсорбера і обробляємо конструкцію герметиком. Користуючись моментом, також варто замінити активоване вугілля в деталі. Після цього збираємо адсорбер.

Щоб скріпити 2 частини пристрою, намазуємо краю верхньої половини епоксидною смолою і прикладаємо до неї нижню половину. Для кращої фіксації пристрою його можна додатково обмотати скотчем.

На фінішному етапі збираємо всю конструкцію в зворотному порядку.

Що таке адсорбер в автомобілі і для чого він потрібен? Коротко по фактам

На всю роботу піде не більше двох годин. Однак зекономлена на новий адсорбер сума варто витраченого нами часу.

Адсорбер: що це таке, як працює, для чого потрібен

При виготовленні автомобілів виробники прагнуть врахувати безліч параметрів. Крім експлуатаційних характеристик, один з важливих показників є екологічність. Її допомагають підтримувати такі прилади, як адсорбер (для чого потрібен він, розповімо далі).

Даним блоком оснащуються автомобілі, що задовольняють встановленим стандартам з екології не нижче Євро-3. Важливо стежити за станом приладу, щоб він виконував в повній мірі свої функції.

Необхідність в адсорбере

Назва вузла походить від латинського слова sorbeo (поглинати). Фактично адсорбер – це вузол в паливній системі транспортного засобу, який сприяє затриманню вуглеводневих парів, летких з паливного бака. Установка його допомагає захистити атмосферу від шкідливих викидів.

Що таке адсорбер в автомобілі і для чого він потрібен? Коротко по фактам

Важливо знати, що вловлюються бензинові пари під час стоянки автомобіля проходять нейтралізацію всередині поглинача.

Правильна робота екологічного клапана дозволяє економити паливо. Також завдяки установці приладу в баку відбувається комплексна вентиляція. Під час витрачання бензину звільнений простір наповнюється повітрям, проникаючим безпосередньо через адсорбер. Попередньо повітряний обсяг осушується і проходить фільтрацію, що позитивно відбивається на роботі силової установки.

Необхідно враховувати, що існує кілька різновидів вузла:

 • з зернистою фракцією, яка перебуває без руху;
 • з зернистою фракцією, яка має можливістю переміщення всередині;
 • з дрібнозернистої фракцією, в якій присутня внизу киплячий шар.

Виходячи з практики, найкращу ефективність демонструють моделі зі статичним набором, в яких присутня крупнозернистий наповнювач. Головною позитивною характеристикою їх є достатня ступінь захисту від повної / часткової втрати активних фільтруючих частинок.

Внутрішній пристрій

Щоб зрозуміти, що таке адсорбер, необхідно знати його пристрій. В його основі присутній порожній циліндр, всередину якого насипано сухий фільтруючий агент. Також блок доповнений кількома модулями.

Що таке адсорбер в автомобілі і для чого він потрібен? Коротко по фактам

Складовими елементами конструкції є такі деталі і вузли, як:

 • ємність для утримання фільтруючого компонента;
 • гранульований активоване вугілля, використовується для затримування бензинових парів;
 • електромагнітний клапан, який сприяє переведенню в потрібний режим;
 • гравітаційний клапан, актуальний для позаштатних ситуацій, при виникненні ризику переливу бензину з горловини;
 • сепаратор, який допомагає повертати затримані частинки палива знову в бак;
 • комплекс сполучних трубопроводів, що становлять єдину систему.

Важливим вузлом в системі є електромагнітний клапан. У його функціонал входить не тільки переклад з режиму накопичення в режим відправки конденсату назад в бак, а й можливість вентиляції.

Як працює адсорбер

Принцип роботи вузла не так уже й складний. Він заснований на фізичних властивостях вуглеводнів. Так як пари палива легше, ніж повітря, то вони піднімаються у верхню частину бака. У цій області їх утримує сепаратор, який з’єднаний з гравітаційним датчиком. Відбувається конденсація частини парів в рідкий стан, після чого краплі ссекают назад в бак.

Важливо знати, що деякому обсягу паливних випарів вдається проникати крізь сепаратор і гравітаційний клапан, а потім він потрапляє в адсорбер . Всередині його порожнини вугільний фільтр затримує пари, конденсируя їх. У такому вигляді вони залишаються до моменту запуску мотора.

У тому випадку, коли силова установка запущена, то при відкритті електромагнітного клапана накопичився конденсат всередині порожнини з вугільним фільтром відправляється у впускний колектор або в дросельну систему. Там відбувається змішування вуглеводнів з повітряними парами. Далі ця суміш відправляється в камеру згоряння, що дозволяє не втрачати дорогоцінний обсяг палива.

Що таке адсорбер в автомобілі і для чого він потрібен? Коротко по фактам

Для чого потрібен адсорбер в автомобілі, стає очевидним після розбору його функцій. Однак ефективність такої системи може бути різною в різних автомобілях через зовнішніх факторів і конструкції пристрою.

Проблеми з працездатністю

Після тривалої експлуатації або через механічних пошкоджень уловлювач парів бензину може вийти з ладу. Однією з частих причин поломки може бути поломка герметичності електромагнітного клапана, при цьому паралельно засмічується канал, по якому конденсат відправляється в камеру згоряння.

Якщо такий відбувається, то пари без особливої ​​затримки можуть проникати у впускний колектор, що призводить до його засмічення. У такій ситуації двигун може стартувати не з першої спроби або утрудняється пуск при невеликому обсязі бензину в баку.

Загорілася лампа тиску масла: причини, що робити

Також засмічення сполучних трубопроводів може відбуватися без втрати герметичності електромагнітного клапана. Тоді пари стануть перетворюватися в краплі в бензобаку, сприяючи підвищенню всередині нього тиску. У тому випадку, коли під час відкриття пробки чується шипіння або невеликий хлопок, то це свідчення забитих трубок адсорбера.

Зверніть увагу

Виявити втрату працездатності вдасться за непрямими ознаками. Наприклад, коли навіть після прогріву двигуна протягом 5-10 хвилин обертів двигуна плавають або при натисканні педалі газу силова установка практично глухне.

Якщо адсорбер ламається, то помітно падіння потужності ДВС на 10-12%, а витрата палива піднімається. Під час холодного пуску може чутися звук, що нагадує роботу несправних клапанів. Як тільки виявляються такі симптоми, необхідно провести більш детальну діагностику і при необхідності відправити авто на ремонт.

Паливний абсорбер що це таке: пристрій і принцип роботи

Вітаю всіх читачів і передплатників, небайдужих до області автомобільної тематики! В останні роки суспільством приділяється все більше і більше уваги питанням екологічної безпеки, вводяться нові вимога і екологічні класи.

Це не може не радувати, адже ми живемо в епоху зростаючого забруднення навколишнього середовища. Нашій державі доводиться бути в тренді і відповідати загальносвітовим курсу.

Автомобілі оснащуються спеціальним пристосуванням, в числі яких є паливний абсорбер – що це, і як він допоможе в питаннях екобезпеки, пропоную розібратися далі.

 Для чого потрібен і як влаштований

На зовнішній вигляд абсорбер (або адсорбер – таке написання також часто зустрічається) являє собою ємність довгастої форми, оснащеної парою трубок. Одна з них приймає паливні пари всередину пристрою, а за допомогою іншої вони виводяться назовні. Завдяки основному робочому елементу відбувається сегрегація – поділ суміші на різні компоненти.

Що таке адсорбер в автомобілі і для чого він потрібен? Коротко по фактам

  Принцип роботи пристосування

Давайте подивимося, як приблизно це працює. Знизу знаходиться випарник, а вище над ним – абсорбер. За системою трубок протікає охолоджуюча рідина. Конденсат стікає вниз, а відпрацьований холодоагент – в трубки випарника. Коли відбувається нагрівання, охолоджувач відділяється, також відокремлюються і паливні пари.

Вони збираються і, завдяки спеціальному розташуванню, проходять повз каталізатора і випускного колектора. Це дозволяє продовжити працездатність вузла. Пари повторно відправляються для подальшої переробки в силовому агрегаті.

Паливна система працездатна разом з нормально функціонуючим абсорбером. Щоб робоча рідина не йшла, вона повинна мати певну консистенцією.

Температурний режим також повинен підтримуватися на стабільному рівні. Коли пристрій не працює, то тиск дорівнює показникам атмосферного.

Будь-яка робоча рідина, як і вважає холодоагенту, повинна володіти хімічною стійкістю.

Що таке адсорбер в автомобілі і для чого він потрібен? Коротко по фактам

  Деякі тонкощі роботи приладу

Найпростішим варіантом може стати адсорбер – вугільний фільтр. Фільтрує частиною в даному випадку виступає вугільний порошок, який має гранульовану форму. Пари палива, які проходять крізь нього, не відчувають перешкод і вільно конденсуються.

Іншим найважливішим елементом є електромагнітний клапан. Як тільки запускається мотор, він відкривається, поєднуючи абсорбер і впускний колектор. Відбувається продування за допомогою атмосферного повітря. Саме вихід з ладу клапана відноситься до числа найбільш частих поломок даного вузла. Про це можуть говорити:

 • плаваючі на холостому ходу обороти;
 • втрата потужності двигуна;
 • відмінності в показаннях датчика пального (то бак повний палива, то порожній);
 • підвищення витрат;
 • стуки на непрогрітому двигуні і т.п.

Підсумуємо наступне: саме пристосування під назвою «абсорбер» зменшує викиди шкідливих речовин в навколишнє середовище. А для безперебійної роботи системи живлення не забувайте вчасно міняти паливний фільтр.

Адсорбер що це таке

Як тільки на дорогах з’явилися автомобілі з інжекторної системою подачі палива, перед автомобільними конструкторами постала непроста задача, суть якої полягала в поліпшенні екологічних властивостей двигуна. Результатом даної роботи стало пристрій, який називається адсорбер. Він встановлений на більшості сучасних автомобілів, але водії досі не знають, що це і для чого він призначений.

Що таке адсорбер

Цей пристрій розташовано під капотом автомобіля поруч з повітрозабірником. Само по собі воно нагадує ємність циліндричної форми, частіше за все, фарбується чорним кольором .

Сама «банку» адсорбера наповнена спеціальним вугіллям, який призначений для поглинання шкідливих речовин. Це вугілля призначається для поглинання парів бензину з метою відділення вуглеводню.

Робиться це для того, щоб не допустити проникнення шкідливої ​​речовини в атмосферу.


Що таке адсорбер в автомобілі і для чого він потрібен? Коротко по фактамВугілля розташовується всередині спеціальної пластини, яка перетворює механічну енергію в теплову
. Пластина виготовлена з полімерних матеріалів, а до її складу пред’являються дуже жорсткі вимоги. Це пов’язано з тим, що вона грає дуже важливу роль, а значить, її шлюб абсолютно неприпустимий.

Крім того, корпус адсорбера не можна піддавати механічним впливам. Необхідно знати, що його конструкція виконана таким чином, що від цілісності банки залежить якість роботи пристрою. Якщо нанести їй значні пошкодження, то вона стане не герметичною, а значить, безглуздою, тому до адсорбера потрібно ставитися якомога акуратніше.

Як працює адсорбер

Найімовірніше ви подумали, що адсорбер підключений до вихлопної системи. Насправді це не так, він підключений до бензобаку і працює тільки в той час, коли двигун вимкнений. Принцип дії при цьому полягає наступний:

 1. Бензин виділяє пари, які особливо помітні влітку. Так як вони весь час піднімаються вгору, то неодмінно потрапляють всередину спеціального сепаратора, встановлений всередині адсорбера.
 2. Сепаратор наповнює велика кількість парів, які перетворюються в рідину, а значить, знову стають звичайним бензином і стікають назад в бак, щоб виключити марне витрачання палива.
 3. Якщо якась частина газоподібного бензину не встигла перетворити в рідкий стан, то вона направляється до фільтруючому елементу, що складається з вугілля і полімерної пластини. Тут ці пари перетворюються.
 4. Як тільки мотор запускається, спрацьовує спеціальний клапан, який продуває адсорбер. Все що містяться там пари, відправляються в систему впуску та повністю згоряють в циліндрі. Це потрібно для того, щоб ефективно використовувати всі паливо, що знаходиться в системі.

У чому користь цього пристрою? Перш за все, скорочується кількість шкідливих речовин, що виходять в атмосферу. Нагадаємо, що пари бензину є одними з них. Крім того, відбувається, хоч і незначна, але все ж, економія палива, що немало важливо для будь-якого водія.

несправності адсорбера

Що таке адсорбер в автомобілі і для чого він потрібен? Коротко по фактам

Щоб перевірити його справність, необхідно відкрити кришку бензобака. Якщо з’явиться сильне шипіння, значить, тиск занадто велике і адсорбер потребує заміни. Крім того, ознаками цього можуть бути істотні падіння оборотів двигуна. У деяких випадках мотор може зовсім стихнути без будь-яких причин. Тому діагностувати і вчасно мене адсорбер безумовно треба.

Ось і все, що необхідно знати про це невеликому пристрої. Тепер ви знаєте, для чого він потрібен вашому автомобілю.

Що таке абсорбер на сучасному автомобілі?

У сучасному автомобілі присутній маса всяких різних пристроїв. Двадцять років тому нікому в машині і не потрібні були такі буденні для нас вже речі як GPS-навігатор і бортовий комп’ютер. Одне таке раніше небачене пристрій з’явився зовсім недавно, і називається воно абсорбер.

Ця штука є спеціальний електронний пристрій, призначення якого поглинання вихлопних газів та різних парів, і розподіл сумішей на два і більше компонентів. Принцип роботи цього апарату грунтується на спеціальної рідини, яка і є основним робочим елементом – це абсорбент.

Що таке адсорбер в автомобілі і для чого він потрібен? Коротко по фактам

конструкція

Зовні абсорбер виглядає як довгаста банку і дві трубки:

 • Перша трубка проводить сприймаються пари всередину.
 • Друга призначена для виходу конденсату.

У самому ж циліндрі, а переважно саме такої форми є основною бак, знаходяться абсорбер і випарник. Всередині циліндр ділиться навпіл роздільником, найчастіше просто сталевою пластиною.

Дільник має розмір 3/4; діаметра циліндра, таке рішення було прийнято для того, щоб верхня частина випарника стикалася з абсорбером. В такому випадку холодоагент вільного курсує по циліндру без втрати тиску.

Також абсорбер включає в себе генератор і конденсатор. Конденсатор і генератор діляться похилим листом стали для того, щоб вони не стикалися. Лист стали так само не цілісний, одна його половина просто тверда, а друга перфорована.

важливо

Коли виходять пари холодоагенту із слабкого розчину при різкому потеплінні краплі конденсату виділяються з іншого боку і повертаються в розчин, таким чином, абсорбент завжди залишається в тій же кількості.

Пари холодоагенту також осідають на стінках трубках, за рахунок чого вони охолоджуються і тиск в них падає. Потім, в нагрітому двигуні, вони перепалювати.

Принцип роботи

Абсорбер розташувався в нижній частині циліндра, а випарник зверху, вище труб абсорбера. Холодоагент проходить по трубках в циліндрі, за рахунок чого рідина, яка не випаровується збирається в нижній частині. Поширившись, холодоагент потрапляє в трубки випарника.

Далі, коли він виходить з конденсатора холодоагент змішується з розчином абсорбенту та надходить в генератор тепла, де холодоагент знову відділяється. Після пар надходить в конденсатор, де з нього виділяється охолоджена вода, і виходять речовина знову насичує абсорбер, роблячи розчин концентрованим.

Розчин надходить в своє зазвичай місце після того, як пройде теплообмінник. Абсорбер розташовується біля каталізатора і збирає шляхом вищеописаної системи пари палива, завдяки чому ці пари не потрапляють в випускний колектор і каталізатор, значно продовжуючи життя останнім.

При спрацьовуванні спеціального клапана в абсорбере він відкривається і всі зібрані пари йдуть назад в бак. потім

Що таке адсорбер в автомобілі і для чого він потрібен? Коротко по фактам

обов’язкові характеристики

Ця суміш хімічних реактивів повинна мати деякі постійні характеристики, які будуть свідчити про те, що абсорбер успішно працює. Всі вони представлені далі:

 • Тиск в корпусі в неробочому стані повинно бути близько до атмосферного.
 • Рідина абсорбент повинна мати незмінність консистенцію, щоб при проходженні через нього холодоагент ніс мало абсорбенту.
 • Повинна підтримуватися відносно постійна температура холодоагенту, щоб лімітувати його витрати.
 • Дві ці рідини, як в рідкому, так і газоподібному стані повинні бути повністю взаємно растворяемость.
 • Також повинні бути якісно смесеобразование між випарником і абсорбентом.
 • Обов’язково: повна безпека і хімічна стійкість обох рідин.

застосовні рідини

Як випарника і абсорбуючої елемента може застосовуватися кілька варіантів рідин. Зараз таких варіантів аж три. Перший – це комбінація аміаку в якості холодоагенту і води у вигляді абсорбенту.

Другий, так само відмінно працює, варіант – це вода і бромід літію. Третій, і останній з нині існуючих, – це вода як холодоагент та бромід літію як абсорбент. Всі вони відмінно працюють і мають трохи розрізняються характеристики.

Найчастіше застосування тієї чи іншої комбінації сумішей залежить від вибору виробника машини.

Адсорбер в автомобілі: для чого він потрібен? Чоловічий інтернет-журнал Mensweekly.ru

Навколишнє середовище забруднюється не тільки через функціонування виробництв (фабрик і заводів). Автомобілі також негативно впливають на якість повітря.

З кожним роком їх стає все більше, особливо в містах-мільйонниках. Мало хто з власників авто замислюється про запобігання шкідливого впливу вихлопних газів, а даремно.

Запобігти негативний вплив вихлопів допоможе адсорбер. Яку функцію виконує пристрій?

Адсорбер в автомобілі: для чого потрібен?Що таке адсорбер в автомобілі і для чого він потрібен? Коротко по фактам

У 21 столітті все більше технологій спрямовані на збереження навколишнього середовища. Одне з таких пристроїв – адсорбер, воно є в кожному авто. Деталь допомагає знизити концентрацію викидів, зменшити витрату бензину.

При русі машини виробляють пари вуглеводу, які у великій кількості завдають шкоди навколишньому середовищу. Для мінімізації шкоди виробники в обов’язковому порядку встановлюють абсорбер. Це пристрій знаходиться під повітрозабірником, праворуч в моторному відсіку.

Воно має невеликі розміри і дізнатися його можна по чорному кольору.

Основна функція адсорбера – поглинати гази і запобігає їх надходження в повітря. За рахунок чого вони поглинаються? Це завдання виконує вугілля, через нього виділяються пари відправляються на дожіг.

Для чого потрібен адсорбер в автомобілі? Воно стабілізує роботу двигуна, запобігає можливим збоям. Ще одна функція пристрою – підтримання потрібного рівня тиску в баку з пальним. Саме завдяки йому ви можете без проблем відкрити бензобак. А ось якщо його не буде, вам навряд чи вдасться зняти кришку.

Він успішно запобігає забрудненню повітря, до того ж він економить використовуване паливо і зменшує його витрати.

Як працює адсорбер?

Можливо, вам буде цікаво дізнатися, за яким принципом працює цей пристрій і яким чином воно зменшує концентрацію вихлопів. Він пов’язаний з вентиляційною системою, впускний клапан з’єднується з клапаном адсорбера.

Пари утворюються в баку автомобіля, потім вони піднімаються у верхню частину, після чого виявляються в сепараторі. У ньому вони конденсуються і замість пара утворюється рідина, вона знову повертається в бак.

Порада

Ті пари, які не пройшли конденсацію, направляються в адсорбер і тут їх поглинає вугілля. Цей процес відбувається тільки якщо машина не заведена.

Якщо автомобіль заведений і двигун працює, клапан відкривається і адсорбер продувається. В результаті паливні пари потрапляють в двигун і згоряють.

Як визначити, зламався адсорбер?

Так само, як і інші деталі авто, адсорбер також потребує технічного обслуговування. При його відсутності вугілля забруднюється, і фільтрація парів здійснюється частково. У деяких випадках він ламається, визначити поломку можна за кількома ознаками.

Що таке адсорбер в автомобілі і для чого він потрібен? Коротко по фактам

Несправність пристрою провокує проблеми з роботою двигуна, підвищення концентрації токсичних речовин у вихлопах, погіршення ходових якостей.

Що таке абсорбер в автомобілі і для чого він потрібен

Автомобіль складається з безлічі різних механізмів і пристроїв. А деякі з них з’явилися всього лише кілька десятиліть тому, до таких належать бортовий комп’ютер, GPS-навігатор і абсорбер. Саме про абсорбере ми і поговоримо, розберемося що це за прилад, для чого він служить в автомобілі.

Абсорбер (від лат.

absorbeo – поглинаю) – спеціальний прилад , основна функція якого – поглинути вихлопи і гази, а також поділ утворилися газових сумішей на складові компоненти.

Якщо сказати дуже просто, то абсорбер – система, що дозволяє вловлювати пари бензину і газів під капотом автомобіля з метою їх подальшої нейтралізації, тобто фільтр для вуглеводнів.

Головним робочим елементом даної конструкції є абсорбент, в ролі якого виступає або вугілля в вигляді великих гранул, або спеціальна рідина.

Спочатку абсорбер створювався як данина вимогам екостандарта ЄВРО-2 , згідно з якими не можна, щоб пари бензину забруднювали атмосферу, а також, щоб вони не потрапляли в салон машини. На старих машинах такий прилад не встановлювали.

Абсорбер по своїй суті дуже простий прилад, він складається з циліндра і трубок, по одній з яких всередину приладу надходить газ, друга ж дозволяє вийти утворився конденсату. А ось в циліндрі знаходиться абсорбент і випарник.

Циліндр абсорбера розділений на дві частини, зазвичай спеціальної металевою перегородкою, при цьому верх випарника прилягає до абсорбенту.

Зверніть увагу

Це дозволяє абсорбенту вільно пересуватися по приладу і зберігати тиск незмінним.

Втім, і абсорбент за рахунок відбуваються в приладі процесів конденсації, нікуди не зникає з часом, а зберігається в спочатку існував кількості.

На деяких видах абсорбера встановлені датчики тиску, що дозволяють проконтролювати тиск парів бензину, і електромагнітні клапани, що дають можливість змінювати режим уловлювання парів.

Принцип роботи

У абсорбере знаходяться генератор і конденсатор. Пари, опинившись в циліндрі частково конденсуються. Потрапляючи у випарник холодоагент проходить конденсатор, перемішується з абсорбентом і потрапляє в генератор, де знову відбувається поділ речовин.

Пар переходить в конденсатор, розділяється на воду, що піддаються охолодженню, а відокремилися інші речовини знову насичують абсорбент. Таким чином, пари не проходять в колектор або дросельний вузол (залежить від марки автомобіля), при конденсації вони перетворюються в рідке паливо. У необхідний момент клапан починає роботу і випускає їх назад в бак.

Важливо знати, що скупчуються випаровування і при непрацюючому двигуні.

Все дуже просто працює, просто досить один раз побачити своїми очима роботу приладу, щоб розібратися в принципі дії абсорбера.

Найчастіше перебої з роботою приладу починають виникати, коли виходить з ладу клапан абсорбера, а адже його положення залежить від того працює чи ні в даний момент двигун. Наслідки непрацюючого клапана абсорбера тягнуть серйозні проблеми з роботою автомобіля в цілому.

Ознаки збоїв в роботі клапана:

 • при прогрітому двигуні виникає відчуття, що обороти плавають;
 • може глухнути двигун начебто паливо все вийшло;
 • втрачається до 15% потужності двигуна;
 • датчик паливного бака може відображати некоректну інформацію, наприклад, показати, що палива немає, а через пару хвилин змінити показання на повний бак;
 • при заправці з бака доноситься свист, ніби повітря виходить;
 • витрачається більше палива.

Але не завжди саме клапан винен у таких проблемах, буває, що таке відбувається, коли сильно забруднена внутрішня частина абсорбера. У такому випадку його необхідно добре прочистити, щоб пари газу могли вільно по ньому циркулювати.

Серед безперечних переваг абсорбера варто відзначити:

 • економію палива, хай не значну, але все ж на кілька кілометрів його вистачить;
 • зменшення концентрації вихлопу.

Деякі автовласники прибирають з машини абсорбер, автомобіль від цього практично нічого не втрачає, просто відпрацьовані гази виходитимуть відразу в атмосферу, а до баку буде надходити повітря безпосередньо, на холостому ходу двигун буде краще працювати, та й під капотом буде більше вільного місця. Але при цьому виникають такі проблеми:

 • пари газу почнуть надходити в салон, тобто буде присутній різкий запах бензину, і поруч з машиною буде відчуватися запах також;
 • відбувається забруднення навколишнього середовища вуглеводнями.

Що ще варто знати про абсорбере?

Якщо ви користуєтеся рідким абсорбентом, то він повинен мати незмінну консистенцію і бути хімічно стійким. Таких рідин може бути кілька.

Це суміш аміаку і води, або вода і бромід літію.

Незважаючи на відмінні характеристики цих рідин, в роботі вони поводяться однаково, а вибір рідини зазвичай залежить від того, який різновид рекомендує застосовувати виробник даної марки автомобіля.

Що таке адсорбер в автомобілі і для чого він потрібен

Відповідно до екологічних стандартів євро-3, шкідливі, вуглеводневі пари від випарів бензину, не повинні потрапляти в атмосферу. Для цього, паливна система автомобіля повинна бути обладнана абсорбером. Абсорбер паливної системи і вловлює ці самі пари.

Давайте розглянемо, що ж це таке, для чого він потрібен в автомобілі, і принцип його роботи. Абсорбування це поглинання газів твердими або рідкими тілами. У разі автомобільної системи, абсорбентом виступає вугілля, яким наповнений абсорбер.

Давайте розглянемо даний пристрій на прикладі автомобіля ваз 2110-12, з інжекторним двигуном. Пари бензину, що утворюються в баку, піднімаються вгору, і через отвір у горловини бака потрапляють спочатку в сепаратор.

Там вони конденсуються і зливаються назад в бак.

Та їх частина, яка не встигає перетворитися в конденсат, через гравітаційний клапан по паропроводу, потрапляють вже безпосередньо в абсорбер, де і поглинаються активованим вугіллям. Це відбувається тоді, коли двигун не працює.

важливо

В іншому випадку, в процесі руху автомобіля, при прогрітому двигуні, система управління відкриває електромагнітний клапан, і відбувається продування абсорбера.

Пари бензину разом з котрі вступили через інший клапан повітрям, видуваються у вхідну трубу двигуна, де і спалюються.

Виходить такий собі подвійний ефект. По-перше, атмосфера не забруднюється зайвими, шкідливими випарами; по-друге, ми маємо нехай і невеличку, але економію палива. Адже якби не було абсорбера, пальне б просто напросто випаровується.

Одним словом все як еколог прописав, всім добре, всі щасливі. Згодом абсорбер засмічується і може прийти в непридатність. Ознаки несправності даного елемента паливної системи, можна визначити за непрямими ознаками. Один з них, це утворення надлишкового тиску в паливному баку. Відбувається це через утворення парів, яким нікуди подітися з бензобака.

В такому випадку, в момент відкручування кришки, ви будете чути шипіння. На моїй ваз 2112, варто було почати відкручувати кришку бака, і її вибивають з такою силою, що страшно уявити.

От би знати тоді, що це проблема з абсорбером. А так доводилося кілька разів в день просто випускати пари.

Ще через погану роботи абсорбера обороти автомобіля, на холостому ходу, можуть почати плавати.

У нашій країні проблема несправних деталей вирішується дуже просто, особливо тих, без яких автомобіль може їхати. Знімай і їдь далі в один голос радять умільці.

Порада

Тут вже звичайно вирішувати вам, але щось мені підказує, що цим самим повітрям дихати нам з вами. І якщо все поголовно візьмуть і знімуть всі зайві еко-деталі, раз в автомобілі вони не так вже й потрібні, то в один прекрасний день і дихати стане нічим.

Заміна даної деталі займе не більше 15 хвилин, це можна виконати: звернувшись в автосервіс.

Взято з: http://znanieavto.ru.

Адсорбер є елементом системи уловлювання парів бензину (СУПБ) інжекторного двигуна автомобілів ВАЗ 2108, 2109, 21099. Дана система є в системах упорскування цих автомобілів розрахованих на виконання норм токсичності ЄВРО-2, ЄВРО-3, що забороняють контакт порожнини бензобака з атмосферою і вимагають допалювати наявні пари палива в двигуні.

 • призначення адсорбера
 • Адсорбер в системі уловлювання парів палива призначений для збору і утримання парів палива, що надходять з паливного бака при підвищенні в ньому тиску.
 • Розташування на автомобілі
 • На автомобілях ВАЗ 2108, 2109, 21099 адсорбер розташований зліва по ходу автомобіля в підкапотному просторі двигуна, на шпильках кріплення лівої стійки.
 • пристрій адсорбера

Адсорбер являє собою пластмасовий бочкоподібний контейнер, наповнений активованим вугіллям.

У своїй верхній частині він має впускний штуцер для прийняття парів палива з бензобака (TANK) і клапан продувки з випускним штуцером, сполученим зі штуцером на дросельному вузлі.

Крім цього тут же є патрубок для зв’язку внутрішньої порожнини адсорбера з атмосферою (штуцер підведення повітря для продувки AIR).

Принцип дії адсорбера

У СУПБ інжекторного двигуна автомобілів ВАЗ 2108, 2109, 21099 пари палива при підвищенні тиску в бензобаку надходять в сепаратор під правим заднім крилом, де частина з них конденсується і повертається назад в паливний бак. Інша частина парів з сепаратора, минаючи запобіжний (двухходовой), гравітаційний та зворотний клапана цієї системи, по трубках надходить в адсорбер.

Тут пари розжарюються і утримуються вугільним наповнювачем адсорбера.

При роботі двигуна з підвищеною частотою обертання блок управління дає команду на відкриття клапана продувки адсорбера (режим продувки адсорбера).

При цьому в адсорбер надходить додатковий повітря через штуцер підведення повітря продувки (AIR). У адсорбере він змішується з парами палива.

Під дією розрядження суміш повітря і парів по трубці висмоктуються з адсорбера на штуцер в дросельному вузлі, і далі потрапляє через ресивер в циліндри двигуна. Де і дожигается.

Зверніть увагу

Блок управління регулює ступінь продувки адсорбера в залежності від режиму роботи двигуна.

несправності адсорбера

До несправностей адсорбера можна віднести: його механічне пошкодження (наприклад, тріщини), при цьому буде відчуватися запах бензину в підкапотному просторі, можливі патьоки палива на адсорбере; переповнення бензином; вихід з ладу встановленого на ньому клапана продувки; пошкодження шлангів що йдуть до адсорбера і т.п. Все це може привести до нестабільної роботи двигуна на холостому ходу, зниження його потужності і прийомистості, періодичному мимовільного заглохания двигуна, підвищення тиску в паливному баку, підвищенню токсичності вихлопу.

Застосування адсорбера

У системах уловлювання парів бензину інжекторних 8-ми клапанних двигунів (ЕСКД з блоком управління GM ISFI-2S 2111-1411020-10 (20, 21), BOSH MР7.0Н (2111-1411020-50), BOSH M1.5.4N (2111 -1411020-60), VS 5.1 (2111-1411020-62), Січень 5.1 (2111-1411020-71)) автомобілів ВАЗ 2108, 2109, 21099 встановлюється адсорбер 2112-1164010 і 2112-1164010-10 в зборі з клапаном продувки.

 1. Примітки і доповнення
 2. – адсорбція – поглинання газів твердими або рідкими тілами.
 3. – Умови включення клапана продувки адсорбера:
 1. Температура охолоджуючої рідини вище певного значення (75 гр. С);
 2. Система управління топливоподачей працює в режимі зворотного зв’язку по датчику кисню;
 3. Дросельна заслінка відкрита більше ніж на 4%, але не більше ніж на 99%;
 4. Двигун працює не в режимі відключення подачі палива;
 5. Система подачі палива справна;
 6. Швидкість автомобіля перевищує 10 км / год (тільки для блоків управління GM).

Навіщо потрібен адсорбер в автомобілі – logbook ZAZ Chance 2011 on DRIVE2

• Якісний адсорбер – стабільна робота двигуна • Як діагностувати несправність адсорбера самостійно • Причини несправності автомобільного адсорбера

Будь-який автомобіль є досить серйозним джерелом, які забруднюють навколишнє середовище. Для мінімізації такого ефекту автовиробники використовують безліч технологій, що знижують кількість шкідливих викидів в атмосферу.

До числа найбільш простих прийомів підвищення екологічності автомобіля можна віднести каталітичний нейтралізатор і адсорбер парів палива, які не повинні надходити в атмосферу. Цього вимагає стандарт євро-3.

Крім адсорбера паливних парів, багато сучасних авто оснащуються і каталітичними нейтралізаторами, що знижують токсичність вихлопу.

Принцип роботи адсорбера паливних парів досить простий – він збирає пари палива, відправляючи його назад на дожіг. Таким чином виключається можливість «викиду» парів бензину в атмосферу, а також забезпечується більш стабільна і стійка робота двигуна.

Багато автовласників не знають, навіщо потрібен адсорбер і не вважають його важливим елементом паливної системи. Насправді, крім чисто «екологічної» функції, він має ще одне важливе практичне значення – підтримує нормальний тиск в паливному баку.

Надмірний тиск в баку утворюється внаслідок активного випаровування палива, яке відзначається в двох випадках: • при зниженні атмосферного тиску; • при нагріванні самого палива, яке спостерігається в літній період під впливом сонячних променів, або ж при поверненні палива, нагрітого в моторі, але не використаного при згорянні.

При відсутності адсорбера багато автомобілістів стикаються з проблемою утрудненого відкриття кришки бензобака, яке спостерігається при підвищеному в ньому давленіі.Качественний адсорбер – стабільна робота двигуна

Щоб відповісти на питання для чого потрібен адсорбер, потрібно зрозуміти принцип його дії. Абсорбер в автомобілі є однією з важливих складових замкненого кола паливної системи.

важливо

Якщо одна зі складових всієї системи несправна, або в повному обсязі виконує свої «обов’язки», в двигун надходить неякісна паливо-повітряна суміш, що неминуче позначається на витраті палива, потужності двигуна, і призводить до його нестабільної роботи, особливо помітної при спробах різкого прискорення.

Адсорбер встановлюється в моторному відсіку, і з вигляду нагадує невелику каністру. Основний простір усередині адсорбера в заводських умовах заповнюється особливим активованим вугіллям, що забезпечує високу якість очищення повітря від містяться в ньому паливних парів.

Адсорбер безпосередньо сполучений з системою вентиляції, а з впускним колектором сполучення здійснюється через клапан адсорбера. Режим роботи регулюється за допомогою електромагнітного клапана. Він в автоматичному режимі розблокується відразу після того, як мотор прогріється до своєї робочої температури.

Після цього починається надходження парів пального у впускний колектор, де внаслідок цього відбувається якісне збагачення паливної суміші – це прояснює питання як працює адсорбер на авто.

У ряді випадків, коли технічного обслуговування автомобіля приділяється недостатньо уваги, наповнювач в адсорбере сильно забруднюється, і вже не в змозі забезпечити належного рівня фільтрації. Щоб робота двигуна в цьому випадку була можлива, адсорбер для авто може бути оснащений спеціальним каналом, захоплюючим «забортний» повітря.

Такий принцип роботи адсорбера дозволяє збагачувати паливну суміш навіть при забитому фільтрі. Після проведення технічного обслуговування і усунення цієї несправності – зміни активованого вугілля, в камери згоряння потрапляє вже суміш, збагачена нечистим повітрям, а парами палива, що позитивно позначається на динаміці роботи двигуна.

Як діагностувати несправність адсорбера самостійно

Як правило, будь-яких серйозних несправностей з автомобільним адсорбером не виникає, що пов’язано з його простою конструкцією і відсутністю серйозних навантажень.

Проте, з часом фільтруючий шар забивається, про що можна судити по ряду непрямих ознак. Першим і досить явним сигналом, що говорить про несправності адсорбера є підвищений тиск в бензобаку.

Порада

При його відкритті буде чутися сильне шипіння, а в ряді випадків кришку бака може просто вибивати стати причиною важких травм для автовласника.

Багато водіїв, які не знають для чого потрібен адсорбер в автомобілі, і що це таке, в вищеописаної ситуації надходять просто – кілька разів на день відкривають бак, випускаючи з нього повітря. Більш «знаючі» можуть зовсім виключити адсорбер з паливної системи, беручи до уваги його важливим елементом.

Обидва цих дії в корені не вірні, оскільки відсутність адсорбера, так само як і його несправність істотно знижує потужність двигуна, з’являються «плаваючі» обороти на холостому ходу, помітно зростає витрата палива.

Варто розуміти, що наявність адсорбера в автомобілі не тільки підвищує його екологічність, але і призводить до економії палива, яке без цього елемента просто випаровувалися б поки авто не використовується. Це пов’язано з тим, що при нагріванні палива, його пари «залишають» паливний бак, і спочатку потрапляють в сепаратор, що затримує основну їх частину.

У ньому відбувається конденсація, і паливо в рідкому вигляді повертається в бак. Та ж частина випарів, яка не встигла конденсуватися, потрапляє вже в вугільний наповнювач, де благополучно і залишається, беручи участь згодом у процесі збагачення суміші.

Причини несправності автомобільного адсорбераЕслі не брати до уваги термін експлуатації адсорбера, пов’язане з цим забруднення активованого вугілля, найбільш поширених причин утворення проблем з цим вузлом відзначається всього две.1.

Порушення герметичності клапана при одночасному засміченні трубки, що з’єднує адсорбер з атмосферою. При цьому наголошується неможливість запустити двигун з першого разу – відбувається це через перезбагачення суміші парами бензину, які надходять в колектор через несправний клапан.2.

Засмічення трубки, сполученої з атмосферою при нормальному стані клапана. При цьому пуск двигуна відбувається нормально, але як тільки він прогрівається, і клапан адсорбера відкривається, пари спрямовуються в колектор під високим тиском, миттєво переобогащая суміш, що призводить до того, що двигун глухне.

Зверніть увагу

При повторному пуску, коли надлишковий тиск парів в паливній системі ліквідувалося, він працює нормально.

Таким чином стає зрозуміло, для чого потрібен адсорбер в машині, і яку важливу роль для нормальної роботи мотора він грає. Несправний вузол можна замінити на новий, а можна спробувати і відремонтувати.

Для загальної інформації знайшов на просторах інтернету.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You May Also Like

Діагностика гбо 4 покоління своїми руками. Коли немає сенсу платити сто

Цены на бензин постоянно растут и облагаются новыми акцизами. Но без автомобиля…

Який краще gps-маяк для авто? Огляд моделей і погляд з боку

Защита своего транспортного средства – одна из основных задач автовладельца. При этом…

Що означає знак ш на машині? Просто про просте

https://www.znak.com/2017-04-07/znak_shipy_i_novye_pravila_dorozhnogo_dvizheniya_chto_nuzhno_znat 2017.04.07 Яромир Романов / Znak.com З 4 квітня в Росії діють…

Як зареєструвати саморобний причіп? В Україні.

Реєстрація саморобних транспортних засобів Саморобні ПРИЦЕПИ Отже, з якоїсь незрозумілої причини Ви…

Позначення на приладовій панелі автомобіля. Що означають значки?

У міру розвитку автомобільної промисловості кількість індикаторів на приладовій панелі стрімко збільшувалася.…

Як правильно паркуватися між машинами? Розписуємо в деталях

Як паркуватися переднім ходом між автомобілями Ось і настав щасливий день –…

Що робити, якщо потіє фара – причини і способи усунення проблеми

Утворення конденсату всередині фар досить поширена проблема, з якою стикаються власники автомобілів.…

Що робити, якщо тече люк в машині? Список корисних порад

Вічна проблема – підтікання люка! Люк, не рідний, чи не механічний /…

Що робити, якщо тече рульова рейка? Терміново усуваємо

На СТО, що спеціалізуються на ремонті вузлів рульового управління, власників автомобілів змушують…

Що робити, якщо машину заблокували і перекрили у дворі? Все вирішується

Що робити, якщо у дворі заблокували машину, куди звертатися? Багато автомобілістів стикаються…