Незважаючи на те, що споживчі властивості сучасних мастильних матеріалів визначаються кількістю присадок, його базові якості безпосередньо залежать від основи. У їх числі – термін експлуатації і залежність в’язкості від температури.

Що таке гидрокрекинговоє моторне масло? детальний розбір

Всі автолюбителі знають, що існує два види основи:

Різниця в якості і вартості привела до створення компромісного масла: напівсинтетики. Тут все зрозуміло: змішуємо в певній пропорції два види основи, отримуємо склад не дуже дорогий, але вже з прийнятними характеристиками.

Щоб зрозуміти, що таке гідрокрекінг

На ілюстрації представлений типовий процес первинної переробки нафти.
Що таке гидрокрекинговоє моторне масло? детальний розбір
Для отримання мастильних матеріалів, застосовуються такі продукти нефтеперегонки, як газойль і мазут. Основу для моторного масла, отриману за допомогою гідрокрекінгу, виробляють з газойлю. Для цього на нефтеперегонном заводі будується установка гідрокрекінгу.

Що таке гидрокрекинговоє моторне масло? детальний розбір

Це масштабне спорудження, витрати на його будівництво можна порівняти з ціною невеликого НПЗ повного циклу. Однак продукт, отриманий з його допомогою настільки популярний, що всі витрати окупаються в короткий термін.
Реактори гідрокрекінгу очищають отриманий з сирої нафти газойль за допомогою воску. Видаляються шкідливі домішки: азот, сірка, фосфор. Після чого, довгі 8-12 атомні ланцюжки розбиваються (ця процедура і називається крекингом).

Короткі, що мають однорідну структуру сполуки молекул, з’єднують назад. Але вже не хаотично, а за допомогою молекул водню (процес називається гідрування). Звідси слово «гідро».
Що таке гидрокрекинговоє моторне масло? детальний розбір

У чому перевага коротких молекул вуглеводнів?

 1. Такі сполуки мало залежать від навколишньої температури, тобто в’язкість змінюється плавно, без шкоди для кінцевого продукту (масла);
 2. Виробництво і подальше застосування продуктів гідрокрекінгу екологічно, оскільки не використовуються токсичні реактиви: тільки природний водень;
 3. Більшість шкідливих домішок не видаляються, а перетворюються в корисні.

Що таке гидрокрекинговоє масло, синтетика або НЕ синтетика?

Чому гидрокрекинговоє масло називають синтетикою? До реальності це не має ніякого відношення. З точки зору хімії процесу, 100% синтетикою можна вважати тільки той продукт, молекули якого отримані штучним шляхом.

Як з’явився гідрокрекінг – відео

У процесі отримання гидрокрекинговиє основи, молекули вуглеводню спочатку розщеплюються (дробляться), а потім склеюються заново.

 • отримуємо ми новий продукт? Однозначно – так. Аргумент на користь тих, хто вважає гідрокрекінг синтезом;
 • нові молекули створюються штучним шляхом? Однозначно – ні. Ця хімічна перетворення, а не синтез в чистому вигляді.

Тоді чому виникло таке неоднозначне трактування, здавалося б, ясною термінології? Відповідь проста. Якби це стосувалося науки в чистому вигляді – ніхто не назвав би гідрокрекінг синтетикою. Але масло продається, отже на передній план виходить маркетинг.

Синтетичне масло має вартість, яка суттєво вище мінерального, і навіть напівсинтетичного. Споживач платить за високу якість і характеристики.

При появі основи, отриманої в процесі гідрокрекінгу, з’ясовується, що кінцевий продукт набагато гірше чистого синтезу. Є можливість продавати як би синтетичне масло за конкурентними цінами.

Що таке гидрокрекинговоє моторне масло? детальний розбір

На упаковці з’являється напис типу «fully synthetic», і щасливий (при цьому не сильно обманутий) покупець економить гроші, отримуючи дійсно якісний продукт. Невеликий обман криється в термінології: все-таки 100% синтетика проводиться з молекул газу.

Далі вступає в силу національне законодавство. У деяких європейських країнах обов’язково вказувати абревіатури HC (гідрокрекінг), або PAO (синтетика). Ніби як покупець повинен отримати достовірну інформацію.

Інша національне законодавство передбачає добровільне повідомлення: наприклад, можна вказати на етикетці HC – synthetic, хто знає – той зрозуміє.

Американські і японські виробники переконали сертифікаційні органи в тому, що розщеплення і нове з’єднання молекул також є синтезом. Тому в цих країнах продукт гідрокрекінгу з повним правом відноситься до синтетики.

Єдиний факт реального обману може виникати тільки на прилавках торгових мереж. Спочатку, виробник визначає вартість гідрокрекінгу істотно нижче, ніж синтетики. А ось недобросовісні продавці можуть продавати HC – synthetic за ціною 100% синтетики, користуючись відсутністю достовірної інформації на упаковці.

Розберемо, яке масло краще: гидрокрекинговоє або синтетичне

Про мінеральні масла ми знаємо наступне: висока залежність від температури, погана стабільність при навантаженні, малий термін служби. При цьому – відмінні змащувальні властивості (поки вони не змінилися в процесі експлуатації), і зрозуміло, низька вартість.

Гідрокрекінг або синтетика, що краще – відео

Властивості синтетичних масел також добре відомі. Тривалість експлуатації, висока температура спалаху, стабільність характеристик, мала залежність від температури.

Двигун легше запускається, збільшується його потужність. При цьому висока вартість, погана екологія, немає економії витрати палива, характеристики губляться не поступово, а лавиноподібно (не можна перевищувати термін заміни).

І нарешті, гидрокрекинговоє масло. Головна перевага – більш низька (в порівнянні з «fully synthetic») ціна. Крім того, ця основа має збалансовані показники в’язкості, які підходять практично до будь-якого мотору. Відмінна риса цієї основи – підвищення економічності.

Недоліки – гидрокрекинговоє масло не таке універсальне з точки зору температури застосування. Воно випаровується: для деяких двигунів, буде потрібно долив між сервісними термінами.

Як відрізнити гидрокрекинговоє моторне масло від синтетичного?

Якщо вам потрібен саме продукт гідрокрекінгу – шукайте напис «HC-Synthese».
Що таке гидрокрекинговоє моторне масло? детальний розбір
Виробники, які хочуть видати гидрокрекинговиє продукт за чистий синтез, навпаки, постараються інформацію про спосіб виробництва приховати. З точки зору Закону про захист прав споживачів – обману немає, тому ознакою чистої синтетики може стати лише висока ціна або чесність продавця. Сьогодні, ніякої поважаючий себе автомагазин не продаватиме HC за ціною синтетики.

 1. Достовірну інформацію можна отримати, якщо масло вироблено в одній з країн Євросоюзу. Тоді на етикетці буде абревіатура HC. Інформації про мінеральній основі може не бути, а ось 100% синтетика обов’язково маркується відповідним написом.
 2. Азіатські країни (Корея, Японія) приймають гідрокрекінг, як синтетику. Відповідно на упаковці ви побачите тільки 3 градації: синтетика, напівсинтетика, мінералка. Орієнтуємося на ціну.
 3. Росія також не вважає, що синтетика не може проводитися з рідких нафтопродуктів. Тому знову мінералка, напівсинтетика, і дві категорії (синтез і гідрокрекінг) під спільним знаменником.

Переваги і недоліки

Насправді немає сенсу витрачати час і гроші на експертизу. Принципово важливо наявність в картері мотора чистої синтетики лише для високо форсованих і спритних моторів. А для таких автомобілів вибір мастильних матеріалів жорстко регламентований виробником. Зазвичай 2-3 марки, які точно будуть синтетичними.

Переваги та недоліки моторних масел з різними основами – відео

Для інших автомобілів – гидрокрекинговоє масло оптимальний вибір. При сучасній культурі виробництва і технологіях, якість основи, отриманої з нафти (а потім газойль), не поступається повністю синтезованої з природного газу.

Різниця виявляється лише в екстремальних умовах. А це фактично гоночний режим. Власне, водії, вичавлюють зі своїх автомобілів граничні можливості – це і є категорія покупців чистої синтетики. Решта можуть з чистою совістю економити.

Гідрокрекінг, що це таке або як отримують моторне масло Посилання на основну публікацію Що таке гидрокрекинговоє моторне масло? детальний розбірЩо таке гидрокрекинговоє моторне масло? детальний розбір

Гидрокрекинговоє масло: що це і як відрізнити від синтетичного – позначення

Новинка на ринку моторних рідин – гидрокрекинговоє масло – отримало неоднозначну оцінку серед автовласників. Одні вважають цю мастило кращої сучасної розробкою.

Інші звертають увагу на особливості виробництва матеріалу і відгукуються про нього негативно.

Перш ніж робити остаточні висновки, варто розібратися, гидрокрекинговоє масло – що це, які його переваги і недоліки, і чи варто вибирати мастила такої якості для власного автомобіля.

Гідрокрекінг – спосіб переробки нафтової основи для виробництва базових масел з високими характеристиками в’язкості. Технологія НС-синтезу розроблена американськими хіміками в 1970-х роках. Під час гідрокаталітіческой переробки «погані» фракції нафти перетворюються в вуглеводи.

Перетворення звичайного «мінералки» в «синтетику» більш високої якості відбувається під впливом хімічних процесів. З одного боку, HC-масло виробляється з нафти, подібно мінеральному, а з іншого – молекулярна структура основи кардинально змінюється.

Отриманий в результаті склад повністю втрачає характеристики мінерального масла.

Що таке гидрокрекинговоє моторне масло? детальний розбір

Отримати повне уявлення про ГК-маслі дозволить вивчення технології виробництва. Гідрокрекінг – спосіб очищення базового мінерального масла, який дозволяє наблизити характеристики кінцевого продукту до синтетики. Основу масла становить нафта, молекулярну структуру якої змінюють за допомогою спеціальних хімічних процесів. Очищення складається з трьох етапів:

 1. Депарафінізація. Видалення з нафти парафінів сприяє підвищенню температури замерзання складу.
 2. Гидроочистка. На даній стадії вуглеводневі складові насичуються воднем і цим змінюють їх структуру. Масло набуває стійкість до процесів окислення.
 3. Гідрокрекінг – видалення сполук сірки і азоту. На даному ступені очищення проводиться розщеплення кілець, насичення зв’язків і розрив парафінових ланцюгів.

Триступенева очистка дозволяє позбавити нафту від непотрібних домішок і отримати масляний склад, що відрізняється від звичних мінеральних, синтетичних або напівсинтетичних. Тому виробники відносять НС-масло до окремої категорії мастильних матеріалів.

Що таке гидрокрекинговоє моторне масло? детальний розбір

Після процедури очищення в масло вводять синтетичні присадки для додання йому остаточних властивостей і можливостей високоякісних мастильних матеріалів.

Основні властивості

Основа моторних масел впливає на їх в’язкість. Самі густі масла мінеральні, самі рідкі – синтетичні. Гидрокрекинговоє масло, поряд з полусинтетическим, розташовується на середній позиції. Особливість даної мастила в тому, що за технологією виробництва вона ближче до мінеральних, а по фізичних і хімічних властивостях – до синтетичних.

Що таке гидрокрекинговоє моторне масло? детальний розбір

Основа, створена технологією гідрокрекінгу, має поліпшені властивості порівняно з мінеральною. За параметрами чистоти такі масла наближені до синтетичних, однак мають набагато меншу вартість.

Це важливо! НС-синтез дозволяє отримати мастило з індексом в’язкості 150 одиниць, тоді як мінеральні мастила мають в’язкість всього 100 одиниць. Введення присадок максимально наближає гидрокрекинговиє склади до синтетичним.

Багатоступенева перегонка нафти з подальшим збагаченням присадками робить ГК рідина високоякісним мастилом. Переваги цієї мастила полягають у наступному:

 • Ефективна робота при механічних або температурних перевантаженнях;
 • Мінімальна агресивність до еластомерам;
 • Стійкість до формування відкладень;
 • Стійкість до деформацій;
 • Оптимальна в’язкість;
 • Низький коефіцієнт тертя;
 • Висока розчинність присадок;
 • Екологічність.

Що таке гидрокрекинговоє моторне масло? детальний розбір

При явних перевагах даний вид масла має ряд істотних мінусів:

 • Підвищена випаровуваність;
 • Схильність до провокування освіти корозії;
 • Швидке старіння і, як наслідок, необхідність частої заміни.

Незважаючи на деякі недоліки, багато автовласників відгукуються про його використанні цілком позитивно. За якістю воно трохи поступається тільки висококласним синтетичних олив з максимальною вартістю. Перевага в порівнянні з синтетикою аналогічних характеристик полягає в набагато меншій ціні.

HC або синтетичне: що вибрати і як відрізнити

Після закінчення хімічного перетворення основи ГК по характеристикам значно випереджає мінеральне масло, але до рівня якісної «синтетики» не дотягує. Основна задумка розробників нового масла – наближеність до синтетичних різновидів при одночасному зниженні собівартості виробництва.

Теоретично суворе ідеальне дотримання всіх технологічних процесів може гарантувати отримання продукту, що практично не відрізняється від синтетичного. Однак така складність відразу відіб’ється на ціні, тому навряд чи мета буде виправдана.

Тому виробники воліють «золоту середину»: властивостей мінеральних мастил в новому продукті немає, але і синтетикою він ще не є.

Що таке гидрокрекинговоє моторне масло? детальний розбір

Але нічого ідеального хімічна промисловість автовласникам поки запропонувати не може. Синтетика і гідрокрекінг мають свої переваги і недоліки:

 1. Синтетичне масло витримує неймовірні перевантаження, підвищені обороти, потрапляння до складу пального без зниження якості. «Синтетика» працює в два рази довше ГК і стійко витримує перегрів.
 2. Однак в плані стійкості під час перепаду температур гідрокрекінг відрізняється явною перевагою. Цей продукт зберігає в’язкість як при високих, так і при аномально низьких температурах. Тому його можна безбоязно використовувати взимку і влітку. Досить тільки міняти або доливати мастило частіше, ніж «синтетику».
 3. При використанні ГК-масла поліпшуються параметри пуску двигуна і характеристики його потужності. Продукт має кращі в порівнянні з «синтетикою» змащувальні властивості. проте заявлені властивості присадки втрачають досить швидко, і мастило старіє.

Це важливо! Вибираючи мастило для двигуна, варто орієнтуватися на характеристики мотора авто, зазначені в керівництві з експлуатації. Необхідно врахувати експлуатаційні умови ТС: в деяких регіонах стан доріг впливає на швидкість засмічення масла, тому купувати дорогий продукт для тривалого використання недоцільно.

Технологія процедури переходу з синтетичного масла на гидрокрекинговоє залежить від віку і стану двигуна. На старому автомобілі після зливу краще зняти піддон і видалити всю грязь і нагар, позбутися від яких не допомагає ніяка промивка.

Що таке гидрокрекинговоє моторне масло? детальний розбір

В щодо нових автомобілях досить зробити подвійну заміну масла. Після зливу синтетики заливають гідрокрекінг і проїжджають 200-300 км. Потім цю порцію масла зливають і заливають нову.

Це важливо! Багато фахівців вважають, що при переході з масла класом вище на більш низький досить простої заміни, без промивання і повторного затоки.

Як відрізнити гидрокрекинговоє масло від синтетичного

Якщо автовласник зупинив свій вибір на гидрокрекинговиє маслі, у нього може виникнути деяка складність з його ідентифікацією.

Єдиний орієнтир для більшості недосвідчених споживачів – відповідний напис на упаковці. Деякі виробники позначають гідрокрекінг латинської абревіатурою HC.

Але найчастіше такий ідентифікаційний знак на упаковці відсутня, тому споживачеві варто познайомитися з особливостями продукту:

 1. Вартість. Собівартість виробництва ГК продукту набагато менше «синтетики», тому ціна кінцевого продукту значно менше. У той же час це масло коштує в рази дорожче мінерального.
 2. Розпливчасті за змістом характеристики. Американський Інститут Нафти прирівняв гидрокрекинговиє масла до синтетичним, тому багато виробників вносять якусь двозначність в позначення категорії продукту: вони не ставлять на етикетку маркування «Синтетика 100%», а пишуть про застосування «синтетичних технологій». Якщо на банці присутній подібне формулювання, перед покупцем HC-масло.

Що таке гидрокрекинговоє моторне масло? детальний розбір

Щоб відрізнити гидрокрекинговоє масло від синтетичного, потрібно знати деякі нюанси

Дані показники лише побічно вказують на застосовану виробниками основу. Реально відрізнити гідрокрекінг від синтетики можна тільки лабораторним шляхом. Але є кілька явних показників, на які варто звернути увагу при виборі мастила:

 • Написи «Vollsynthetisches» досить, коли мастило проведена в Німеччині: тут поняття синтетичного масла чітко визначено на законодавчому рівні;
 • Масла з маркуванням 5W, 10W, 15W, 20W – це, швидше за все, «гідрокрекінг» або «напівсинтетика»;
 • Масла фірми «ZIC» і майже всі оригінальні мастила для японських авто виключно гидрокрекинговиє.

Особливості, переваги та недоліки гидрокрекинговиє моторних масел

Навколо гидрокрекинговиє масел ходить багато суперечок, розмов і обговорень. Споживачі ніяк не можуть прийти до єдиної думки. Вони розділилися на абсолютно протилежні. Одні вважають їх кращої сучасної розробкою, інші негативно відгукуються через особливості виробництва.

Хтось думає, що вони невиправдано дорого коштують, а опоненти акцентують увагу на тому, що такі склади коштують значно дешевше синтетичних масел при аналогічних характеристиках. Щоб зрозуміти суть гидрокрекинговиє масел і що це за моторні рідини, слід детальніше вивчити це питання.

Розібравшись з технологією виробництва, технічними характеристиками, сильними і слабкими сторонами ГК-масел, кожен зможе зробити для себе певні висновки.

Що таке гидрокрекинговоє моторне масло? детальний розбірГидрокрекинговоє моторне масло є очищеним продуктом.

До чого привів гідрокрекінг

Зазвичай виробники в результаті обробки нафтопродуктів отримують очищене моторне масло. Якщо враховувати його властивості і характеристики, то мастило перевершує традиційну мінеральну рідина. Але до рівня синтетичних складів не зовсім дотягує.

Це якщо порівнювати з синтетикою найвищого рівня, виготовленої за всіма правилами і з застосуванням сучасних технологій. Паралельно з цим гідрокрекінг вважається більш дешевою в плані реалізації технологією. Знову ж, якщо порівняти з виготовленням синтетичних мастильних рідин для двигунів.

Зверніть увагу

Технологія ГК може мати різну ступінь ефективності. Для початку розглянемо потенційні можливості гідрокрекінгу, тобто теорію.

Якщо взяти за основу розроблену технологію синтезу нафтопродуктів, грамотно використовувати виробничі потужності і розташовувати найсучаснішим обладнанням, на виході вийде масло, яке абсолютно не поступиться синтетиці.

Але теорія поки теорією і залишається. Насправді такий підхід буде занадто дорогим. В результаті процес виготовлення ГК-масел виявиться витратним, а готову продукцію реалізовуватимуть за ціною не нижче синтетики.

Але ж суть ГК в тому і полягає, щоб зробити масло, близьке до синтетичного, але за значно меншою ціною. Звідси ми отримуємо реальність того, що відбувається з технологією гідрокрекінгу.

Підхід менш ґрунтовний, за рахунок чого виходить створювати масла, які значно перевершують мінеральні, але все ж називати їх аналогом високоякісної синтетики не можна.

Технологію розробили ще в минулому столітті, приблизно в 70-х роках. Тоді з’явилися тільки перші передумови до створення чогось значимого і затребуваного. Тепер же ГК застосовує практично кожен виробник. Це обумовлено трьома факторами:

 • доступність виробництва;
 • високий попит;
 • гарна якість масла.

Використовувати гидрокрекинговоє масло чи ні, залежить не тільки від бажання автовласника, а й вимог самого двигуна його автомобіля до якості і характеристикам мазки. Зараз до продуктів гідрокрекінгу ставляться з особливою увагою. Це масла, які здатні замінити дорогі синтетичні склади, тим самим допомогти автомобілістам заощадити на обслуговуванні машини без шкоди якості.

Особливості технології виробництва

Тепер потрібно більш конкретно зрозуміти, що це за технологія і в чому її особливість. Тут ми розглянемо гидрокрекинговоє масло з позиції його виготовлення. Гідрокрекінгом (ГК) називають сучасний спосіб виробництва моторних масел, в рамках якого очищаються і поліпшуються властивості базового мінерального масла.

Це і дозволяє наблизити їх характеристики до синтетики. При виготовленні ГК масла використовують нафту, як і в випадку з класичними мінеральними мастилами. Потім застосовують спеціальні хімічні процеси, за допомогою яких молекулярна структура змінюється практично повністю.

Тому від базових властивостей і характеристик, актуальних для мінералки, нічого майже не залишається. Така глибока очистка і синтез потрібні для зменшення кількості непотрібних домішок, які присутні в базовій нафти.

важливо

Результатом обробки стає масляний компонент, який не можна охарактеризувати як мінеральний, синтетичний або напівсинтетичний. Тому ГК прийнято відносити до окремої категорії.

Всього існує три етапи очищення, завдяки яким видаляються домішки і створюється кінцева молекулярна структура рідини:

 1. Починається обробка з депарафінізації. З назви ви вже зрозуміли, що на цьому етапі видаляються парафіни. Вони сприяють підвищенню температури застигання мастильного моторного масла. За рахунок тільки такою технологією від всіх домішок позбутися не вийде. Тому потрібні подальші маніпуляції.
 2. Другим етапом є гідроочищення. Коли вуглеводні насичуються воднем, відбувається процес зміни їх структури. Це називається гідрування. В результаті у масла підвищується стійкість до окислювальних процесів.
 3. Завершується виробництво Гідрокрекінгом. При обробці відбувається кілька різних реакцій. З їх допомогою видаляються азотні і сірчані з’єднання, відбувається розщеплення кілець, насичення зв’язків і розрив парафінових ланцюгів.

Далі до складу ГК масла додають відповідні синтетичні присадки. З їх допомогою створюється остаточний перелік властивостей, можливостей і характеристик мастила. Чим більш технологічні і складніше присадки, тим вище піднімається цінник на гідрокрекінг. Тому і такі рідини можуть виявитися досить дорогими.

Хоча знову ж таки, в порівнянні з синтетикою ГК завжди буде дешевше за інших рівних властивості. Якщо порівнювати процес з традиційним синтезом, актуальним при виготовленні синтетичних моторних масел, на гідрокрекінг потрібно менше технологічних і тимчасових витрат. Це зумовлює нижчу вартість готової продукції.

Ви тепер більш точно розумієте, що таке гидрокрекинговоє моторне масло і в чому полягає суть його виробництва.

проблема класифікації

Поки фахівці не до кінця визначилися, як правильно класифікувати такі масла і куди їх відносити. Представники API (American Petroleum Institute) в даний час відносять гидрокрекинговиє склади до 3 групі. Сюди входять базові мастила вищої якості, які виготовляються на основі нафти.

У багатьох країнах їх не називають повністю синтетичними. Це пояснюється тим, що вони не відповідають головній вимозі синтетики, тобто не перебувають на 100% з штучних компонентів. При цьому за рівнем якості ГК масла не можна зіставляти з мінеральними мастилами. Вони їх перевершують багато разів.

У порівнянні з ПАТ-маслами, тобто синтетичними рідинами, ГК поступаються незначно і тільки за деякими критеріями. Тому зараз актуально використовувати новий термін HC-синтетики, тобто гидрокрекинговиє синтетичних масел. Найголовніше, що від назви суть не змінюється.

Тому ви можете називати ці мастила так, як вам завгодно.

Як відрізнити від синтетичних масел

Коли автовласник приходить в магазин, де продають моторні мастильні рідини, з метою придбати саме гидрокрекинговоє масло, виникає певна складність з його пошуком. Адже далеко не завжди вдається відразу ж ідентифікувати цей тип матеріалу. Відрізнити гидрокрекинговоє моторне масло можна по самому об’єктивному ознакою, тобто за відповідною написи на упаковці.

Деякі виробники вказують, який це тип мастила, наносячи позначення HC-синтетика. Але розраховувати, що всі поголовно будуть це писати, не варто. Тому, коли напис на етикетці відсутня, шукайте непрямі ознаки. Їх декілька. Почніть з вартості.

З огляду на технологічні особливості ГК-масел, вони на виході стоять помітно дешевше синтетики, але і в кілька разів дорожче мінеральних масел.

Не всі виробники моторних мастил хочуть вводити плутанину в позначення і індекси свої масел, тому просто наносять на етикетку категорію синтетичного масла. Але з деякими особливостями. Вони не вказують, що це 100% синтетика (Fully Synth), а роблять більш розпливчасті позначення.

Тому якщо ви бачите напис про синтетичної технології, застосовуваної при виготовленні мастила, то перед вами найімовірніше ГК. Врахуйте, що в даний час технологія гидрокрекинговиє виробництва строго засекречена кожним виробником.

Тому ніхто не буде виводити на етикетки детальну інформацію.

Технічні характеристики

З усього сказаного вище можна зробити об’єктивний висновок, згідно з яким ГК-масла є проміжним рішенням між мінеральними та синтетичними мастилами. Тому виникають відповідні питання щодо технічних характеристик складів.

Хоча ГК дуже близькі до синтетичних олив, у них немає таких же видатних параметрів, якщо порівнювати зі 100% синтетикою найвищої якості. Але ж на ринку доступні і не найвидатніші синтетичні масла, які ГК істотно перевершить.

Порада

Це вже поняття відносне. Паралельно з цим у гідрокрекінгу є очевидні переваги в плані високотемпературних властивостей і антиокислювальних можливостей.

Такі склади гарантують оптимальну в’язкість, яка може застосовуватися взимку, влітку, протягом всього сезону в умовах сильної спеки і екстремальних морозів.

Важливо відзначити об’єктивно слабке місце, яке характерне для гідрокрекінгу. Незважаючи на застосування передових технологій по обробці мінеральної основи, повністю очистити мінералку в наш час неможливо. Тому ГК користується попитом за рахунок доступності технології виробництва.

Це дозволяє зробити змащення оптимальними в плані співвідношення ціни і якості. За порівняно невеликі гроші ви купуєте повноцінне моторне масло, яке залишається стійким до хімічного впливу, температурних перепадів, окислення і корозії.

Візьміть в якості аналога схожу за властивостями синтетичну рідина, і ви побачите, наскільки гидрокрекинговоє масло доступніше в плані вартості.

Сильні і слабкі сторони

Як і всі інші рішення, гидрокрекинговиє масла мають свої об’єктивні переваги та недоліки. Говорити, що вони краще за інших, не можна. Так само, як не можна стверджувати про тотальну перевагу синтетики перед Гідрокрекінгом. Все відносно і пізнається виключно в порівнянні.

За своїми характеристиками обидва види складів дуже близькі. Тому і самі виробники моторних рідин не соромляться називати їх однаковими. Але давайте все розбирати більш детально. Так, характеристики і властивості на високому рівні.

При цьому за досить складним поняттям гідрокрекінгу ховається перероблена за особливою технологією мінеральна основа. Це не вважається недоліком. Швидше, головною перевагою, оскільки з цього випливає доступна вартість. Візьміть для порівняння синтетичні рідини.

Для їх виробництва потрібно дуже складна технологія синтезу. А раз вона складна, то і дорога. У плані вартості об’єктивно виграє гідрокрекінг.

До решти позитивних сторін ГК-масел відносять:

 • відмінні показники в’язкості і можливість їх застосування в різних експлуатаційних умовах;
 • стійкість гідрокрекінгу до утворення відкладень;
 • мінімальне агресивна дія по відношенню до сальникам і ущільнювачів, що використовуються в конструкції двигуна;
 • стійкість до окислювальних процесів і корозії;
 • здатність ефективність знижувати тертя між поверхнями, що труться;
 • включення до складу великої кількості присадок;
 • широкий асортимент;
 • можливість застосування ГК на сучасних двигунах, вимогливих до якості мастильних матеріалів.

Що таке гидрокрекинговоє моторне масло? детальний розбір

Ці гідності були ретельно вивчені і перевірені, що дозволило довести справедливість таких тверджень. Якщо говорити про негативну сторону, то гидрокрекинговиє масла мають деякі недоліки.

В основному виділяють такі мінуси:

 • схильність до більш швидкого процесу випаровування;
 • менш тривалий життєвий цикл, ніж у синтетики (ГК починає швидше старіти);
 • необхідність частіше міняти мастило;
 • склад не адаптований під дуже жорсткі умови експлуатації.

Якщо взяти всі озвучені переваги використання гидрокрекинговиє масел, зіставити їх з недоліками і цінником, то мінуси виглядають цілком стерпно. З ними можна змиритися, оскільки в своєму середовищі ГК поводяться чудово.

Якщо ви не займаєтеся автогонками або температура в вашому регіоні взимку не падає до екстремально низьких значень, ці мастильні моторні рідини покажуть себе з найкращої сторони. Не забувайте, що виробники бувають різні. Деякі створюють ГК за всіма канонами і правилами, використовують самі передові технології та сучасне обладнання. Інші ж собі цього дозволити не можуть.

Тут і виникає істотна різниця між гідрокрекінгу різних брендів. Вибирайте тільки найкращі. Саме вони максимально близькі до синтетичних олив.

Що таке гидрокрекинговоє моторне масло? детальний розбір

Корисні рекомендації

Вибираючи масло для свого двигуна, і розглядаючи варіант з покупкою ГК-складу, вам варто звернути увагу на кілька головних моментів.

 1. Виробник автомобіля і двигунів. У керівництві по експлуатації наведені конкретні рекомендації про вибір моторного масла. Не у всіх автокомпаній в число рекомендованих входять ГК-мастила, оскільки вони не здатні в повній мірі задовольнити потреби силового агрегату. Ризикувати і експериментувати, замінюючи синтетику Гідрокрекінгом, в таких ситуаціях не варто.
 2. Фінансова сторона. Так, синтетика помітно дорожче ГК, але іноді це виправдані витрати. Якщо у вас є можливість вибору між двома технологіями, що підтверджується автовиробником, тоді немає сенсу витрачати більше грошей.
 3. Виробники масел. Як уже згадувалося раніше, не завжди ГК або HC-масла володіють гідними характеристиками. Це залежить від застосовуваної технології, обладнання та технічної бази компанії. Тому уважно вивчайте виробника, читайте про використовувані в ГК присадках і зіставляти їх з вимогами свого автовиробника.

Що таке гидрокрекинговоє моторне масло? детальний розбір

Технологія хоч і не зовсім нова, але тільки зараз вона починає розвиватися в повній мірі. Не виключено, що в подальшому гідрокрекінг будуть активно розвивати, удосконалювати і модернізувати.

В даний час завдяки ГК ми отримуємо відмінну можливість економити на видатковому матеріалі, що не діючи на шкоду якості, надійності і довговічності двигуна.

Питання тільки в тому, чи допускає автовиробник використовувати на своїх моторах такі масла.

Гидрокрекинговоє масло: що це таке?

Що таке гидрокрекинговоє моторне масло? детальний розбір

Ми часто чуємо навколо, що власники автомобілів не до кінця розуміють що таке гидрокрекинговоє масло. Журналісти нашого сайту вирішили детально ознайомитися з його технологією виробництва і повідають нам все секрети, які вдалося разведать.В даному матеріалі ми будемо розглядати деякі питання, пов’язані з такою групою масла для двигуна автомобіля, як гидрокрекинговоє . Чому про нього? Досить часто ми чуємо від автолюбителів, то що вони до кінця не розуміють його особливості. Практично завжди можна почути різні суперечки на дану тематику, але мало хто знає конкретну відповідь на питання. Саме тому наші журналісти вирішили розібратися в тому, що таке гидрокрекинговоє моторне масло і коли його краще використовувати.

Велика кількість власників автомобілів стверджує, що цей вид масла відноситься до напівсинтетичній групі.

Інші ж, уважно подивившись на опис товару, прочитають, що перед ними мінеральну сировину, яке вироблене заводом по синтетичним технологіям.

При цьому на форумах любителів машин попадається інформація, мовляв, таке масло краще захищає елементи двигуна і коштує набагато дешевше, ніж синтетичні масла. Розберемося в цьому більш детально.

Отже, для того, щоб розібратися в цьому маслі, потрібно розуміти технологію гідрокрекінг .

Зверніть увагу

Гідрокрекінг – це особлива обробка нафтової сировини, яка використовується для виробництва базових масел, що володіють істотною індексом в’язкості. В основі методу лежить гідрокаталітіческая переробка нафти.

За рахунок цього відбувається видалення «поганих» фракцій, шляхом перетворення їх у вуглеводи. Таким чином, виходить масло схоже за властивостями з синтетичним, але стоїть набагато дешевше.

Що таке гидрокрекинговоє моторне масло? детальний розбір

Відповідно гидрокрекинговоє масло – це базове масло, яке виробляється особливим методом (гідрокрекінг) і володіє високими експлуатаційними характеристиками при низькій собівартості виробництва.

Що таке гидрокрекинговоє моторне масло? детальний розбір

Спосіб отримання такого масла багато в чому нагадує виробництво мінеральної, проте в процесі виготовлення у нього абсолютно змінюється молекулярна структура. Нафта піддається істотній обробці і видалення небажаних компонентів, а всі ми знаємо, що в «чорному золоті» є велика кількість різних домішок, які негативно позначаються на якості кінцевого продукту.

Отже, при виготовленні такого масла за базову технологію береться технологія вироблення мінерального масла. Нафта піддається спеціальній атмосферної перегонки. Важкі фракції, які залишаються, служать сировиною для гидрокрекинговиє масла.

Після того, як отримано мінеральне масло, воно піддається трьома стадіями очищення:

 1. Депарафінізація – процес хімічного видалення шкідливих парафінів. Їх негативний вплив полягає в підвищенні температури застигання моторного масла.
 2. Гидроочистка – вплив на масло воднем при високій температурі і великому тиску. Внаслідок цієї процедури підвищується стійкість масла до окислювальних процесів.
 3. Безпосередньо гідрокрекінг – видаляється сірку і азот з сировини і служить для створення базового масла з високими характеристиками.

Пройшовши всі ці фази на виході виробництва виходить відмінне масло з хорошими експлуатаційними характеристиками.

HC-синтетика – це особливий вид масла, який представлений технологією гідрокрекінгу. Ми з вами розібралися, що це такий вид виробництва базової основи масла. Реально, якщо оцінити ситуацію з позиції простого обивателя, то це масло краще мінеральної, але гірше синтетичного. Звичайно, його незаперечний плюс; це співвідношення ціни і якості.

Перед тим, як заливати таке масло в мотор, вам потрібно розуміти, що воно повинно відповідати тим характеристикам, які заявлені виробником автомобіля. Якщо така інформація є в паспорті авто, то ви сміливо можете використовувати гидрокрекинговоє масло.

В принципі багато автовласників на форумах діляться інформацією, що це масло цілком конкурентоспроможне і з лишком виконує всі покладені на нього функції.

Причому варто воно, як ви зрозуміли, істотно дешевше синтетики. Іншими словами, гідрокрекіновое масло можна заливати, але перед цим важливо ознайомитися з приписами виробника машини.

Тут вам потрібно звернути увагу на в’язкість і групи масел.

Гидрокрекинговоє масло – як накажете розуміти?

Гидрокрекинговоє масло Як проводиться і чим відрізняється від інших видів олій

Що таке гидрокрекинговоє моторне масло? детальний розбір

Часом чую чимало суперечливих думок про гидрокрекинговиє моторні масла. Одні автолюбителі клянуться і божаться, що це – напівсинтетика. Інші, хто більш грамотний, розібравши на банку масла щось на зразок «мінеральне масло, вироблене за синтетичною технологією» починають лаяти продавця за спробу продажу «мінералки» під виглядом «напівсинтетики».

У Всесвітній Павутині є і думки, що «… масла гідрокрекінгу захищають краще, ніж синтетичні» – як же так, питається, – стоять як «мінералка», а працюють не гірше за «синтетики»? Але це, швидше за реклама тих виробників, для яких гидрокрекинговиє основа – найдоступніша. Але де криється правда?

Що таке гидрокрекинговоє моторне масло? детальний розбір

У двох словах, гідрокрекінг – технологія очищення і поліпшення технічних властивостей і якостей мінеральної основи до «синтетичної». Так, гидрокрекинговоє масло виробляється з нафти (як мінеральне), але його структура на молекулярному рівні згодом сильно змінюється.

Нафта проходить серйозну обробку Гідрокрекінгом. Але на початку виробництво гидрокрекинговиє масла не відрізняється від виробництва мінеральної. Нафта піддається атмосферної перегонки.

Найбільш важкі фракції і вакуумний залишок грають роль сировини для високов’язких базових моторних і трансмісійних масел, а легкі дистиляти – служать для трансформаторних і легких індустріальних масел. Нафта містить багато домішок, після вакуумної перегонки необхідно очистити.

Виходить основа, яка вже і трохи краще і чистіше мінеральної, але все ж поступається синтетичної. Однак, є важливий момент – вартість гідрокрекінгу дешевше вартості синтезу. Значить, і ціна гідрокрекіногових масел виходить менше, ніж «синтетики». Гидрокрекинговоє масло нагадує мінеральне не тільки ціною, але і методом отримання.

Але не поспішайте радіти – звичайно, виготовити гідрокрекіноговое масло, яке буде відповідати або перевершувати за властивостями синтетичне масло можна, але коштувати це буде досить дорого. На сьогоднішній день, в асортименті майже всіх фірм-виробників масел є гидрокрекинговиє основи для вироблення моторних масел.

Чисте масло – “здоровий” мотор автомобіля

Береться звичайна мінеральне масло і різними хімічними методами прибираються домішки, наприклад, сполуки сірки або азоту.

Депарафінізація дозволяє позбутися від парафінів, що підвищують температуру застигання масел. Хоча, зрозуміло, що видалити всі непотрібні домішки подібним методом нереально – через це властивості “мінералки” погіршуються.

Гидроочистка (вплив воднем при високій температурі і тиску) робить з ненасичених і ароматичних вуглеводнів граничні, а це підвищує стійкість масла до окислення.

важливо

Гідрокрекінг – це більш глибокий спосіб обробки, коли паралельно йдуть відразу кілька реакцій. Зникають сірчані і азотисті сполуки, розщеплюються кільця, насичуються зв’язку, довгі парафінові ланцюга розриваються на більш короткі.

Але пам’ятайте! Ряд компонентів нафти, що традиційно вважаються шкідливими, іноді можуть виявитися дуже цінними. Скажімо, смоли, жирні і нафтенові кислоти підвищують липкість і стійкість адсорбційної плівки масла і тим самим покращують здатність, що змазує масла.

Деякі сполуки сірки та азоту мають антиокислювальні властивості. Іншими словами, слід пам’ятати, що при глибокому очищенню масла деякі його змащувальні, антиокислювальні і антикорозійні властивості можуть змінитися в гіршу сторону.

Наскільки потрібні гидрокрекинговиє масла середньому автолюбителю?

Гідрокрекінг відкидає все негативне, а необхідні якості формуються за допомогою присадок. Але чітко відфільтрувати непотрібні домішки складно, тому може спостерігатися більше нагарообразование і схильність до корозії в порівнянні з «синтетикою». Зате гидрокрекинговиє масла володіють високою в’язкістю, протівоокіслітельним стійкістю і стійкістю до деформацій зсуву.

Якісь виробники зараховують гидрокрекинговиє масла до «мінералці», інші – до «синтетики». Приклади «гідрокрекінгу»: BP Visco 5000 5W-40, Castrol TXT Softec Plus 5W-40.

Шановний автолюбитель, не забувай, де живеш – для наших умов є важливе уточнення – дороги у нас пилові, бензин і солярка – не завжди якісні, так що моторне масло засмічується досить швидко, незалежно від способу виробництва основи.

Значить, не забивайте собі голову дурницями, не належите серйозно до терміну “гідрокрекінг” і підбирайте моторне масло виходячи з допусків і класифікацій, зазначених в мануалі вашого автомобіля.

Якщо якесь моторне масло володіє в’язкістю, має рекомендації і схвалення виробника, за класами якості і допусками, які висуваються вашим автовиробником – це масло можна заливати в ваш двигун!

Як працює автомобільний гидрокрекинговоє масло?

У колі автолюбителів, напевно можна почути таку назву як “гидрокрекинговоє масло”, але про його властивості та особливості відомо небагатьом. Насправді, цю рідину отримують шляхом перетворення нафтової сировини в з’єднання, структура і властивості якого будуть максимально корисні для автомобіля. Але чи працює це на практиці? Давайте розбиратися.

Що таке гидрокрекинговоє масло

Давайте детально розглянемо особенностігідрокрекінгового масла, а також спробуємо з’ясувати що це таке і де може застосовуватися. Перш за все, слід зазначити, що технологія гідрокрекінгу дозволяє вдосконалити мінеральне масло за допомогою використання різних хімічних процесів. В результаті, молекулярна структура отриманого речовини змінюється і ми отримуємо основні масла найвищої якості, на базі яких виробляють гідравлічні, трансформаторні, моторні та багато інших мастильні матеріали. Фізико-хімічні властивості цих масел ближчі до синтетичних олив, але вартість їх виготовлення набагато нижче, а перевага, порівняно з маслами традиційної очищення, набагато вище.

Щоб ці масла не загубилися на тлі мінеральних, а також для виділення їх високих показників і споживчих якостей, маркетологи багатьох компаній виробників придумали кілька визначень: HC-синтез, НС-синтетика, High-Tech-Synthese-Technology і ін. Це означає, що hc-синтетичне масло це не 100% синтетика, а якісно очищений гідрокрекінг.

Переваги використання гидрокрекинговиє масел

Якщо ви до цих пір сумніваєтеся в раціональності використання масла гідрокрекінг, то повинні знати, що ця речовина має свої позитивні сторони. Завдяки гідроочистки, ненасичені і ароматичні вуглеводні насичуються великим вмістом водню, що забезпечує маслу велику стійкість до окислення.

Важливо! При обробці Гідрокрекінгом, шкідливі, важкі речовини не видаляються, а переробляються і перетворюються в корисні сполуки.

Синтетичні масла, використовувані у виробництві моторних масел, отримують шляхом обробки найчистішого сировини. Чисті фракції первинного бензину і синтез цих речовин – задоволення не з дешевих, в той час, як гидрокрекинговиє з’єднання, отримують з недорогих сортів нафти. В результаті перевага останнього – доступна споживачу ціна.Крім того, синтетика часто проявляє агресію до матеріалів ущільнювачів, встановлених в механізмах автомобілів, а також погано розчиняє різні присадки, що застосовуються в моторних маслах.

Отже, гідрокрекінг і синтетика, що ж вибрати? Тут рішення тільки за вами, але переваги перших незаперечні:

 • відмінні в’язкі властивості;
 • стійкість до формування відкладень;
 • агресивність до еластомерам зведена до мінімуму;
 •  стійкість до окислення;
 •  високі показники зниження тертя;
 • прийняття і хороша розчинність присадок;
 •  низька вартість.

Як відрізнити гидрокрекинговоє моторне масло від синтетичного

Відрізнити гідрокрекінг від синтетичного масла “на око”, без хімічного аналізу, просто неможливо. Помітною відмінністю є ціна, тому що гидрокрекинговоє моторне масло значно дешевше. Також на етикетці каністри мастильного матеріалу має бути зазначено його походження. Сьогодні багато автовиробників рекомендують саме ці масла, мотивуючи таке перевагу доступним сировиною, високою якістю, доступною ціною і екологічно чистими технологіями.

Що таке hс-синтетичне моторне масло? Дато ж саме, що і гідросінтетіка. Ці масла отримані шляхом хімічних реакцій, очищення та змін структур речовин, тобто в процесі гідрокрекінгу. Отриманий матеріал називають гідросінтетіческімі маслами або напівсинтетичних.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You May Also Like

Діагностика гбо 4 покоління своїми руками. Коли немає сенсу платити сто

Цены на бензин постоянно растут и облагаются новыми акцизами. Но без автомобиля…

Який краще gps-маяк для авто? Огляд моделей і погляд з боку

Защита своего транспортного средства – одна из основных задач автовладельца. При этом…

Що означає знак ш на машині? Просто про просте

https://www.znak.com/2017-04-07/znak_shipy_i_novye_pravila_dorozhnogo_dvizheniya_chto_nuzhno_znat 2017.04.07 Яромир Романов / Znak.com З 4 квітня в Росії діють…

Позначення на приладовій панелі автомобіля. Що означають значки?

У міру розвитку автомобільної промисловості кількість індикаторів на приладовій панелі стрімко збільшувалася.…

Як зареєструвати саморобний причіп? В Україні.

Реєстрація саморобних транспортних засобів Саморобні ПРИЦЕПИ Отже, з якоїсь незрозумілої причини Ви…

Як правильно паркуватися між машинами? Розписуємо в деталях

Як паркуватися переднім ходом між автомобілями Ось і настав щасливий день –…

Що робити, якщо потіє фара – причини і способи усунення проблеми

Утворення конденсату всередині фар досить поширена проблема, з якою стикаються власники автомобілів.…

Чи можна буксирувати на автоматі іншу машину? Як це зробити без наслідків

Багато автолюбителів чули про особливості принципу роботи АКПП і тому закономірно ставлять…

Що робити, якщо машину заблокували і перекрили у дворі? Все вирішується

Що робити, якщо у дворі заблокували машину, куди звертатися? Багато автомобілістів стикаються…

Що робити, якщо тече рульова рейка? Терміново усуваємо

На СТО, що спеціалізуються на ремонті вузлів рульового управління, власників автомобілів змушують…