Добрий день, сьогодні ми дізнаємося, що називається автомобільним паркувальним пристроєм , відомий в народі, як парктроник , які існують різновиди систем , а також, якими перевагами і недоліками  володіють моделі  даного помічника . Крім того, розповімо про особливості , основні технічні характеристики автомобільних пактроніков , які дозволяють забезпечувати оптимальне функціонування системи , а також, на які моменти потрібно звертати увагу  в першу чергу перед покупкоюпристрою. У висновку ми поговоримо про те, чим відрізняються парктроніки і світлодіодні індикатори системи один від одного, а також, які існують способи кріплення датчиків на бампері .

Що таке парктроник в машині? Розжовувати в деталях

Для того, щоб грамотно вибрати  такий автомобільної помічник , як парктроник  з  датчиками , а вже тим більше по оптимальній ціні і якості , необхідно знати основні технічні параметри , функціонал , відмінності , способи кріплення елементів системи , а також, які типи пристроїв існують . Дані питання ми обговоримо в нашій розповіді, щоб отримати вичерпне уявлення про правильному виборі автомобільного парктроника з датчиками і про основні нюанси, Які потрібно враховувати перед покупкою цієї системи . Крім того, розглянемо часто задається питання  багатьма автолюбителями : ” Який принцип роботи системи парктроник , а також скільки датчиків потрібно встановлювати спереду  і ззаду  у машини, щоб був  максимальний ефект від пристрою?”.

Принцип роботи і пристрій парктроника

Кожен водій зі своєї практики особливо перші місяці після отримання прав на керування транспортним засобом може згадати проблеми з паркуванням машини. Липкий піт, що покриває спину, стислі пальці на кермі і повна безпорадність при бічній парковці машини.

Найчастіше знання, отримані в автошколі, виявляються недостатніми для того, щоб вільно паркуватися особливо, коли місця катастрофічно мало. Необхідно філігранно управляти машиною, щоб поставити автомобіль на вільне місце і не допустити ДТП.

Що таке парктроник в машині? Розжовувати в деталях

Саме тому часто новачки змушені залишати машину далеко від необхідного їм місця саме через неможливість припаркуватися серед щільних рядів транспортних засобів. Тільки через багато років практики приходить впевненість, і водій може вільно паркувати машину навіть на обмеженому просторі.

Як показує практика, найбільші труднощі виникають з бічної паркуванням автомобіля. Розвиток сучасних автомобільних технологій дозволило зняти цю проблему. Установка парктроника дозволяє водієві забути про проблеми з паркуванням. Колишні страхи і невпевненість залишаються позаду. Парктронік – це електронні вуха і очі сучасного водія.

Принцип роботи парктроника

Що таке парктроник в машині? Розжовувати в деталях
Раніше водії скептично ставилися до установки цього приладу і сумнівалися в його ефективності. Час минав, і рівень довіри до приладу суттєво підвищився, особливо на тлі збільшення ефективності його роботи. Все більша кількість сучасних автомобілів з конвеєра оснащується парктроником.

Принцип роботи парктроника простий і нехитрий. З цим може розібратися навіть школяр. Головним елементом системи є ультразвуковий датчик. Від їх кількості залежить ефективність і надійність роботи всієї системи.

Принцип роботи електронної системи наступний:

 1. Під час роботи датчик, розташований на задньому бампері машини безперервно випромінює ультразвуковий сигнал. Якщо посланий сигнал зустрічає перешкоду на шляху руху машини, він повертається назад. Час, потрібний для відображення надісланій ультразвукової хвилі, показує відстань до перешкоди.
 2. В середньому датчик здатний фіксувати перешкоди до 2-х метрів від автомобіля. Якщо перешкода розташоване на відстань більше 2-х метрів його можна буде побачити в дзеркала заднього виду.
 3. Парктронік починає свою роботу після того як, водієм буде включена задня передача.В останнім часом все більшої популярності набирати парктроніки працюють в неавтоматическом режимі. Вони зручні при русі у великому населеному пункті при щільному автомобільному потоке.Автоматіческіе електронні пристрої в цьому випадку постійно видають застережливий сигнал, який дуже сильно дратує водія.

пристрій парктроника

Що таке парктроник в машині? Розжовувати в деталях

Паркувальне пристрій для попередження водія використовує звукові і світлові елементи. Це дуже зручно, так як водій може досить швидко зорієнтуватися і прийняти рішення.

Можна виділити наступні основні елементи паркувальної системи автомобіля:

Електронний блок управління

Отримує і обробляє сигнали від ультразвукових датчиків. Центральне ядро ​​парктроника. Серед основних завдань є своєчасне попередження водія про несправності окремих датчиків або всієї системи.

датчики

Забезпечують своєчасне виявлення перешкод і передають інформацію на електронний блок управління. Розміщувати їх можна як на задньому, так і передньому бампері автомобіля. Принцип їх роботи заснований на використанні ультразвукового сигналу.

звуковий пристрій

Встановлюється в салоні транспортного засобу. Як правило, фіксується під дзеркалом заднього виду. При виявленні датчиками перешкоди видає звуковий сигнал. Окремі моделі показують відстань до перешкоди.

Різні моделі парктроника можуть відрізнятися між собою за кількістю встановлених датчиків. Мінімальна кількість датчиків не менше двох штук. Чим більше датчиків, тим вище точність роботи парктроника.

види парктроников

На ринку представлена ​​велика кількість моделей, що відрізняються між собою вартістю і ефективністю роботи. Фахівці рекомендують віддавати перевагу продукції відомих виробників.

задній тип

Встановлено на задньому бампері автомобіля. Активуються при включенні задньої передачі. Мінімальна кількість датчиків необхідних для функціонування системи-це два. Чим більше монтується датчиків, тим вище точність роботи парктроника.

передній тип

Рекомендується встановлювати передній тип датчиків, коли водій ще погано «відчуває» свій автомобіль. Зона дій передніх датчиків дуже широка і дозволяє контролювати простір збоку машини.

комбінований тип

Датчики монтуються спереду і ззаду автомобіля. Досить популярний тип пристрою забезпечує максимальний контроль простору навколо транспортного засобу. Імовірність ДТП при парковці машини знижена до мінімального рівня.

Способи кріплення датчиків парктроника на бампері

Способи монтажу парктроника на автомобіль різноманітні і дозволяють максимально встановити датчики для забезпечення повного контролю простору біля транспортного засобу. Необхідно відзначити, що найчастіше способи монтажу датчиків розрізняються між собою залежно від моделі парктроника.

врізні

Що таке парктроник в машині? Розжовувати в деталях

Для установки датчика висвердлюється в бампері отвір. Монтується пристрій урівень. Естетичний вигляд бампера не псується виступаючими сторонніми елементами. Найпоширеніший і зручний спосіб монтажу ультразвукових датчиків.

накладні

Що таке парктроник в машині? Розжовувати в деталях

Датчики парктроника клеяться на поверхню бампера. Багато автолюбителів не довіряють подібним способом монтажу. Вони вважають, що рано чи пізно датчик відклеїтися і загубиться Встановлювати датчики цього типу можна самостійно без сторонньої допомоги. Використовуються, як правило в дешевих системах.

Як вибрати і купити парктронік?

Вибираючи парктроник необхідно пам’ятати, що не завжди дешеві чи дорогі моделі можуть бути однозначно хороші або погані. Вибираючи модель необхідно почитати якомога більше відгуків і отримати дійсно об’єктивну оцінку моделі.

Виділяють наступні популярні серед автолюбителів парктроника:

Ultravox D-104B.

Популярна серед споживачів модель парктроника. У комплекті є 4 датчика, зв’язок дротова. Тип установки моделі є комбінованим. Зона виявлення перешкоди до 1,5 метра. Використовується світлодіодний дисплей.

 ParkMaster 32 / 33-8-A.

У комплекті системи йде 8 ультразвукових датчиків. Є 2 дисплея, які можна встановити в будь-якому зручному для водія місці. Тип установки комбінований. Зона виявлення перешкоди до 2-х метрів.

INCAR PT-208B.

Зручний і надійний в експлуатації прилад. У комплекті йде 8 датчиків. Система установки комбінована. Володіє захистом від пилу і вологи. Діапазон роботи пристрою до 1,8 метра.

висновок

Вибираючи парктроник необхідно віддавати перевагу відомим брендам, які піклуються про свою репутацію. Це надійні, довговічні і ефективні моделі володіють солідним запасом міцності.

Що таке парктроник в машині і як він працює? – База відповідей на будь-які питання

В наші дні дороги переповнені транспортом, і водії, найчастіше початківці, нерідко стикаються з проблемою паркування.
Що таке парктроник в машині? Розжовувати в деталях
Здавалося б, залишаючи машину, ви враховували відстань до сусідніх автомобілів, проте, повернувшись, раптом виявляєте, що виїхати з паркувального місця практично неможливо.

У такій ситуації на допомогу приходить парктроник, що допомагає водієві значно полегшити парковку в умовах обмеженої маневреності.

Що таке парктроник в автомобілі?

Якщо говорити простою мовою, парктроник – це радар, який під час паркування стежить за вашим транспортом і розташованими поруч предметами. Прилад являє собою конструкцію з дисплея, електронного блоку, датчиків і звукового сигналізатора.

Що таке парктроник в машині? Розжовувати в деталях

Деякі парктроніки не мають дисплея – в такому випадку про відстань до сусідніх автомобілів можна судити тільки по звуках. Як правило, сучасні прилади мають підвищену чутливість і здатні визначити дальність перешкоди з точністю до двох метрів.

Для чого потрібен парктроник?

Основне призначення парктроника – допомога в парковці і стеження за відстанню до навколишніх предметів. Якщо ви ставитеся до недосвідченим водіям, то без цього приладу є висока ймовірність пом’яти бампер свого або чужого автомобіля.

Якісні пристрої можуть помітити не тільки сусідній транспорт, дерева і огорожі на парковці, але і знаходяться поруч людей або тварин. Головною перевагою установки парктроника є можливість поставити машину в умовах обмеженого простору, припарковавшись правильно і акуратно.

Що краще парктроник або камера заднього виду?

Що таке парктроник в машині? Розжовувати в деталях

 • Якщо розглядати роботу приладів в поганих погодних умовах, то поїздка під час дощу і сльоти може привести до забруднення камери і збоїв в її роботі, чого не можна сказати про датчики парктроника, які прекрасно функціонують навіть будучи забрудненими.
 • Багато автомобілістів вважають за краще встановлювати обидві системи, що дозволяє їм отримати комплексну і повноцінний захист для свого транспорту.
 • Чим відрізняються парктроніки між собою?

На сьогоднішній день існує безліч різних моделей парктроников. Різниця між ними полягає, перш за все, в кількості датчиків. Чим більше їх встановлено в автомобілі, тим точніше працює система і тим безпечніше парковка.

Найбільш ефективними вважаються пристрої з 8-ю датчиками, які монтуються на передній і задній бампер. Найдешевші – прилади з 2-ма датчиками, що встановлюються за двома сторонами бампера. Вони відрізняються доступною ціною, але не в змозі перекрити весь простір навколо автомобіля, тому який-небудь стовпчик на шляху може потрапити в «мертву зону».

Що робити, якщо парктроник не працює?

Проблеми в роботі парктроника можуть виникати як через неполадки в самому пристрої, так і в результаті пошкодження проводки автомобіля. Найчастіше неприємності трапляються з датчиками приладу.

Що таке парктроник в машині? Розжовувати в деталях

Братися за ремонт парктроника бажано тільки в тому випадку, якщо ви добре розбираєтеся в його пристрої, інакше краще звернутися до досвідчених майстрів.

Що таке парктроник в автомобілі

Парктронік – вкрай корисний пристрій для водіння в міському середовищі. Він із завидною легкістю може спростити процедуру парковки не тільки новачкові, але і досвідченому автомобілісту. Його основне призначення – своєчасно попередити водія про небезпеку зближення з перешкодою (наприклад, стіна, стовп, інша машина і т. Д.).

Що таке парктроник?

Парктронік – це гаджет, призначений для спрощення процесу парковки. Він сканує простір ззаду і сигналізує про загрозу, що насувається, тобто про перешкоду і віддаленості машини від суб’єкта небезпеки. Парктронік оснащений звуковими і світловими сигналами, що спрощує роботу з пристроєм.

Парктронік може бути встановлений на бампері або капоті, щоб безпосередньо сканувати простір і перед машиною.

Що таке парктроник в машині? Розжовувати в деталях

Принцип роботи простий: спеціально встановлені датчики випромінюють ультразвуковий сигнал, який відбивається від будь-якої поверхні і повертається назад. Відстань до перешкоди розраховується виходячи з проміжку часу від моменту випромінювання до моменту повернення сигналу. Все це відбувається за частки секунд, а інформація про відстань передається водію.

З чого складається парктроник?

Парктронік буває двох видів: як самостійна система і як додаткова функція до інших систем безпеки автомобіля.

Основні елементи пристрою вказані в таблиці:

елемент опис
датчики Призначені для отримання сигналів про відстань до перешкоди. Кількість може змінюватися, але в класичному варіанті з 6: 2 спереду і 4 ззаду.
Електронний блок Призначений для управління всією системою. Саме сюди передаються сигнали, і тут же вони обробляються. Блок також покликаний попереджати водія про перешкоди.
індикатор Призначений для світлового оповіщення про перепони. Може існувати у вигляді від спрощених світлодіодів до складних сенсорних моделей, що проектуються на лобове скло автомобіля.
біпер Призначений для звукового сигналу про перепони. У більш ранніх моделях пристрою був єдиною сигнальною системою. Пізніше додалися світлодіоди.
додаткові елементи Такі елементи можуть володіти різним функціоналом і існують в більш дорогих пристроях. Деякі елементи можуть вимірювати температуру, інші – виводити на екран зображення.

Що таке парктроник в машині? Розжовувати в деталях

Види паркувальних радарів по числу датчиків

Достовірність даних безпосередньо залежить від надійності роботи датчиків, а також від їх достатку. У спеціалізованих магазина представлена ​​широка лінійка паркувальних пристроїв з різною чисельністю датчиків. Їх число коливається від 2 до 8 штук.

Думка фахівців: чим більше датчиків, тим вище точність.

Два датчика. Механізм з такою кількістю датчиків – одна з найдоступніших і найдешевших систем на ринку автомобільних аксесуарів. Основний недолік такої системи – неможливість розпізнати незначні предмети малої висоти або товщини, що знаходяться за межами видимості датчиків. Цю зону називають також «мертвою зоною».

Три або чотири датчика. Цей варіант пристрою найбільш оптимальний, якщо виходити з відповідності ціни та якості. Такий варіант максимально виключає утворення «мертвої зони».

Шість датчиків. Специфіка такої кількості в тому, що встановлюються і на передню частину автомобіля, що виключає небезпеку при парковці з усіх боків.

В цьому випадку назад встановлюють 4 датчика, а попереду – 2. Крім того, така система має можливість фокусувати увагу на потрібній зоні, тобто або виключно спереду, або виключно ззаду.

Що теж зменшує ризик ушкоджень.

Вісім датчиків. Максимальна кількість з усіх можливих варіантів. Такий пристрій – найдорожче, але заслуговує довіру на ринку. Цікава особливість – пристрій діє тільки тоді, коли водій натискає на гальмо.

Виробники стверджують, що так людина за кермом обращаетньше уваги на радар. І навіть в цьому випадку він працює не постійно, а турбує водія тільки тоді, коли виявить перешкоду.

Пристрій відключається також непомітно, як і включається, через близько 20 секунд.

Способи кріплення датчиків

Таких способів всього два:

 1. Врізні датчики. Такий формат роботи вимагає в першу чергу просвердлити отвір в бампері. А в другу – встановити самі датчики. Цей варіант більш прийнятний і актуальний для автолюбителів.
 2. Накладні датчики. Такий формат роботи не вимагає фізичного втручання. Датчики з легкістю клеяться на поверхню бампера. Цей спосіб набагато простіше, але менш популярний в силу того, що часто він не викликає довіри у власників автомобілів. Це обумовлено: датчики можуть відклеїтися. Такий варіант кріплення використовують для більш дешевих моделей пристрою.

Різновиди індикаторів для парктроника

Найбільш ранні моделі паркувальних радарів не оснащуються світловими індикаторами і працювали тільки за рахунок звукових сигналів – біпера. Він видавав звуки на зразок писку, як тільки водій включав задній хід, а при наближенні до перешкоди звучав з більшою гучністю і частотою. Сьогодні головним орієнтиром є не звук, а світлова індикація. І те, і інше можна регулювати вручну.

На сучасному ринку доступні парктроніки з наступними видами індикаторів:

 • Прості світлодіоди. Зазвичай це невеликі світяться елементи, що змінюють колір в залежності від віддаленості перешкоджає об’єкта. Наприклад, зелений – можна їхати, перешкода не грозить; жовтий – перешкода вже ближче; червоний – далі рухатися не можна.
 • Шкала з поділками. Ділення мають приблизно таку ж забарвлення. Вони видно на екрані. Чим більше поділок горить, тим ближче небезпека. Особливість і головна перевага таких індикаторів – розподіл шкали на правий і лівий борт. Це дозволяє орієнтуватися, з якого боку небезпека.
 • Рідкокристалічний екран. Передові технології виробництва. Такий екран доступний тільки на дорогих моделях. Популярністю тут користується радар з камерою заднього виду.
 • Проекція на переднє скло. Також передові і дорогі технології. Проекція відстані виводиться прямо на переднє скло. Це зручно і практично – не відволікає автоводія і дає можливість орієнтуватися по ситуації.

Що таке парктроник в машині? Розжовувати в деталях

Переваги та недоліки паркувального пристрою

У кожному виді парктроника свої позитивні і негативні характеристики. У таблиці представлені найбільш загальні з них:

переваги недоліки
 • Полегшує процес паркування;
 • Виключає можливість ушкоджень при використанні великої кількості датчиків;
 • Можливість вибору за ціною і функціоналу;
 • При наявності камери – доступність повної картини того, що відбувається;
 • Дозволяє судити про відстань «на слух».
 • При використанні малої кількості датчиків – огляд території недостатній;
 • Можлива висока вартість (до декількох десятків тисяч доларів);
 • Точна інформація не завжди доступна;
 • Іноді без орієнтиру на дзеркала не обійтися.

Детальний опис парковки з парктроніком та його головні недоліки розглянуті в даному відео:

специфіка експлуатації

Парктронік – пристрій не проста і має деякі нюанси, які необхідно враховувати при експлуатації. Головне пам’ятати – техніка теж потребує турботи. Тому слід мінімізувати деякі моменти при експлуатації радара. Список загроз:

 • Бруд і сніг на пристрої;
 • Нерівна дорога або рух по нахилу;
 • шум;
 • Погодні умови;
 • Голосно грає радіо;
 • Глибокі ями в асфальті;
 • Люки, які не закриті кришкою;
 • Гострі предмети.

ВАЖЛИВО: не варто повністю покладатися на парктроніки, як і будь-яка техніка, вони також схильні до збоїв і помилок. І головне пам’ятати – іноді і техніка може підвести.

Але все ж парктроник створений, щоб допомогти вберегти ваш автомобіль від ДТП та інших нещасних випадків. І з цим завданням він успішно справляється.

3 елементи парктроника в авто

В умовах щільно заставленій парковки навіть уважний водій не в змозі врахувати габарити автомобіля і всі перешкоди на його шляху. Основними джерелами інформації в цьому випадку виступають дзеркала заднього виду, в тому числі бічні, і органи зору. В цьому випадку паркувальні пристрої активно допомагають водієві.

призначення парктроника

Незважаючи на загальне уявлення, що таке парктроник в автомобілі, не кожен водій повно усвідомлює його призначення і функціональні можливості. У загальному вигляді – парктроник цей пристрій для виявлення перешкод, інформуванні водія про їхню наявність і відстані до об’єктів.

Залежно від ступеня оснащення паркувальний асистент передає інформацію про наближення до перешкоди різними шляхами:

 • за рахунок звукового сигналу зумер або текстом;
 • за допомогою світлового індикатора;
 • відображенням силуету автомобіля в режимі реального часу.

Незалежно від рівня технічної начинки, працює парктронік за схожим принципом і має загальні виконавчі елементи в своєму складі.

Що входить в комплектацію і принцип роботи штатного пристрою

З урахуванням комплектації не складно сформулювати принцип роботи парктроника. Випромінювання ультразвуку починається з моменту включення задньої передачі або на початку руху вперед – при роботі парктроника і в передній півсфері. Повернення випромінюваного сигналу фіксується датчиком, що є свідченням виявлення перешкоди по ходу руху.

Важливо розуміти, що подальші дії залежать від водія, їх коригування здійснюють за участю дзеркал і за рахунок візуального спостереження. Парктронік не пов’язаний з адаптивним круїз-контролем або іншими помічниками, які включає система безпеки.

види парктроников

Не змінюючи пристрій парктроника, виробники постійно вдосконалюють системи. Це позначається не тільки на функціональні можливості, а й змінює технічну начинку.

За кількістю датчиків

В даний час в конструкції застосовується від 2 до 8 датчиків. При мінімальній кількості встановлюється задній парктронік в автомобілі з кожного боку по задньому бамперу.

У цьому випадку ймовірність своєчасного спрацювання поблизу перешкод знижується.

При виявленні об’єктів у вигляді авто і огорож, ймовірність «залишитися непоміченими» велика у високого бордюру, залишеної сумки на дорозі.

Установка переднього і заднього датчика

При використанні максимального числа датчиків, частина з них задіяна і для контролю ситуації спереду. Рівномірно розташовані ультразвукові «радари» розпізнають перешкоди будь-якого розміру і висоти розміщення.

Перемикання на прийняття інформації при зміні напрямку руху, як правило, відбувається автоматично. Необхідність переднього парктроника проявляється для авто з довгим переднім обвісом, низькою посадкою.

Виведення інформації на дисплей або просто пищить

Серед актуальних засобів відображення інформації про наявність перешкоди виділяються:

  1. Салонне дзеркало заднього виду.
  2. Центральна зона лобового скла.
  3. Окреме виносне пристрій.

На всі зазначені пристрої інформація від датчиків через блок управління потрапляє одним з можливих каналів: через радіосигнал або по окремому кабелю. Другий спосіб забезпечить надійний сигнал, проте створює додаткові труднощі при проведенні монтажних робіт.

У разі використання поєднання ультразвукових датчиків з камерою передачі відеосигналу, формується ще й картинка. При цьому ніхто не стане сперечатися, що візуальне зображення в дзеркалі виглядає не гірше.

Переваги і недоліки

Оцінювати переваги і слабкі сторони паркувальних радарів коректно для рівних цінових категорій. При цьому, загальна перевага авто з обладнанням – кращий захист від пошкодження невидимими перешкодами.

Парктронік з числом датчиків 2-4 і виведенням інформації на окремий РК-монітор легко вкладається в вартість 1-2 тис. Рублів. Водій буде себе впевненіше почувати при парковці. Імовірність зачепити сусідній автомобіль буде знижена.

Устаткування з 8-ю датчиками, відеокамерою і висновком якісної картинки на вбудований монітор здатне досягти вартості в тисячу доларів. Ще одним недоліком таких систем є складність монтування. Однак просунута система убезпечить власника авто від будь-яких малопомітних перешкод.

Як вибрати пристрій для себе

Встановлювати парктроник в машині необхідно після оцінки наступних позицій:

 1. Особливості автомобіля. При малій площі скління або інших конструктивних особливостях бажано розглядати установку більшого числа камер.
 2. Водійський стаж. Недостатні водійські навички вдасться компенсувати, поставивши датчики паркування ззаду.
 3. Конструктивні особливості. Детально вивчіть не тільки комплект поставки системи, а й виробника. Віддавайте перевагу тільки якісному устаткуванню.
 4. Деталі установки. Тут слід розглянути можливість кріплення датчиків до бампера, інші особливості монтажу.

Не забудьте при виборі вивчити рейтинги кращих парктроников, відгуки користувачів. Тільки після цього ваш вибір буде оптимальним.

Рейтинг кращих парктроников

Торгові характеристики не завжди дозволяють оцінити пропонований пристрій. Про що, наприклад, говорить чутливість ультразвукового датчика. Або відстань індикації перешкоди 20-150 см. Тому, будь-який пристрій слід розглядати як лідера в своєму сегменті.

Діапазон цін

Моделі парктроников розташовані в наступних цінових групах:

 1. Пристрої з мінімальними споживчими властивостями. У діапазоні до 2 тис. Руб. пропонуються пристрої з 1-2 датчиками і навіть відеокамерою.
 2. Пристрої середнього класу. Представлені моделі продаються в діапазоні від 2 до 5 тис. Руб. Мають 4 чутливих датчика і виносної монітор.
 3. Устаткування понад 5 тис. Руб. має не тільки велике число датчиків і хорошу функціональність. Датчики показують високу чутливість із захистом від помилкових спрацьовувань. При високій якості виготовлення, влаштований датчик парктроника водонепроникним.

Модель Parkmaster з камерою заднього виду

Одним з ефективних прикладів обладнання є модель ParkMaster 4-Dj-92. Пристрій володіє високою функціональністю, і в комплекті має:

 • задній парктронік: 4 датчика і камеру заднього виду;
 • обладнання для виведення на будь-який дисплей з зазначенням відстані в цифрах;
 • систему самодіагностики датчиків.

Схема і підключення пристрою

Після вибору оптимальної конструкції парктроника, виникає завдання його установки. Прикладена схема дозволяє виконати таку роботу самостійно. Спочатку готують необхідний інструмент: акумуляторна дрель, рулетка, будівельний ніж.

Весь процес монтажу проходить за наступним алгоритмом:

 1. Визначають місце установки керуючого блоку. Пристрій розміщують в сухий ніші в багажнику з підключенням до проводу ліхтаря заднього ходу.
 2. Проводять розмітку бампера під установку датчиків. При виборі конструкції перевіряйте наявність інструкції з розміткою бампера. Датчики встановлюють на висоті не менше 45 см.
 3. Готують отвори під установку датчиків. Фрезу для свердління підібрати не складно. Датчики з’єднують з подовжувачем і закріплюють їх в бампері. Провід виводять до блоку управління парктроника через вентиляційний канал.
 4. Проводять підключення проводів відповідно порядкових номерів.
 5. Прокладають проводку від керуючого блоку до інформаційного дисплею.

У висновку тестують зібраний комплект в дії, звертаючи увагу на справну роботу датчиків, і нормальне функціонування всіх блоків.

Пристрій не працює

Порушення роботи парктроника може статися як після монтажу, так і під час експлуатації. Спочатку перевірте ступінь забруднення датчиків, після чого проведіть діагностику всіх ланок.

Винен блок і датчики

Прі не розпізнанні перешкод частіше винні забруднені або вийшли з ладу датчики. При наявності функції діагностики, слід провести тестування. Несправний датчик або не подає сигнал на перешкоду, або сигнал перетворюється на суцільний звук.

На другому етапі перевірте стан електричних роз’ємів. При виявленні поганого контакту або окислення проводів, слід відключити парктроник, і усунути небезпечний контакт.

Причина в моніторі

Несправність монітора зустрічається значно рідше. Причиною відмови в роботі частіше є порушення контакту або перегоріли запобіжник в електричному ланцюзі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You May Also Like

Діагностика гбо 4 покоління своїми руками. Коли немає сенсу платити сто

Цены на бензин постоянно растут и облагаются новыми акцизами. Но без автомобиля…

Який краще gps-маяк для авто? Огляд моделей і погляд з боку

Защита своего транспортного средства – одна из основных задач автовладельца. При этом…

Що означає знак ш на машині? Просто про просте

https://www.znak.com/2017-04-07/znak_shipy_i_novye_pravila_dorozhnogo_dvizheniya_chto_nuzhno_znat 2017.04.07 Яромир Романов / Znak.com З 4 квітня в Росії діють…

Як зареєструвати саморобний причіп? В Україні.

Реєстрація саморобних транспортних засобів Саморобні ПРИЦЕПИ Отже, з якоїсь незрозумілої причини Ви…

Позначення на приладовій панелі автомобіля. Що означають значки?

У міру розвитку автомобільної промисловості кількість індикаторів на приладовій панелі стрімко збільшувалася.…

Як правильно паркуватися між машинами? Розписуємо в деталях

Як паркуватися переднім ходом між автомобілями Ось і настав щасливий день –…

Що робити, якщо потіє фара – причини і способи усунення проблеми

Утворення конденсату всередині фар досить поширена проблема, з якою стикаються власники автомобілів.…

Що робити, якщо тече рульова рейка? Терміново усуваємо

На СТО, що спеціалізуються на ремонті вузлів рульового управління, власників автомобілів змушують…

Що робити, якщо тече люк в машині? Список корисних порад

Вічна проблема – підтікання люка! Люк, не рідний, чи не механічний /…

Що робити, якщо машину заблокували і перекрили у дворі? Все вирішується

Що робити, якщо у дворі заблокували машину, куди звертатися? Багато автомобілістів стикаються…