Конструкція підвіски полягає в тому, що маточини коліс кріпляться завдяки чотирьом важелів, що дозволяє здійснювати регулювання як в поздовжньої, так і в поперечній площині. Для коректної роботи підвіски необхідно правильно розрахувати жорсткість шарнірів і податливість важелів. Щоб розміри були оптимальними, підвіска монтується на підрамнику. Проектування складне і виконується за допомогою комп’ютера.

Як працює підвіска?

Що таке підрамник автомобіля і для чого він потрібен?

У конструкцію многоричажной підвіски входять наступні вузли і деталі:

 •  підрамник, службовець для кріплення важелів;
 • маточинного опора;
 • поздовжні і поперечні важелі;
 • пружини;
 • амортизатори;
 • стабілізатор поперечної стійкості.

Що таке підрамник автомобіля і для чого він потрібен?

Верхній важіль призначений для з’єднання опори коліс з підрамником і здійснює передачу поперечних зусиль. Задній відчуває основне навантаження від ваги рами автомобіля, яка передається через пружину.

Передній нижній відповідає за сходження колеса. Подовжній важіль кріпиться до кузова завдяки опорі, його функцією є утримання колеса в напрямку поздовжньої осі. Інша сторона з’єднується з опорою маточини.

Кожне колесо оснащене своїм поздовжнім важелем.

На маточині знаходяться підшипники і кріплення для коліс. Підшипники прикріплюють на опору за допомогою болтів. Для навантажень в підвісці призначена гвинтова пружина. Її опорою є задні нижні поперечні важелі.

Однією зі складових многоричажной підвіски є стабілізатор поперечної стійкості, службовець для зниження крену кузова автомобіля, коли він проходить повороти. Крім того, стабілізатор забезпечує хороше зчеплення задніх коліс з дорогою. Кріплення стабілізатора поперечної стійкості забезпечується гумовими опорами.

З опорами маточини штанги з’єднуються спеціальними тягами. Амортизатори мають з’єднання з опорою маточини і найчастіше не пов’язані з пружиною.

Плюси і мінуси

При оцінці підвіски враховують її споживчі властивості: стійкість автомобіля на дорозі, легкість управління і комфортність. Найчастіше автолюбителів мало цікавить технічні подробиці автомобіля.

Цими питаннями займаються інженери, які його створюють. Вони вибирають тип підвіски, підбирають оптимальні габарити і технічні характеристики окремих вузлів.

Машина при розробці проходить безліч випробувань, тому відповідає всім вимогам споживача.

Зверніть увагу

Відомо, що комфорт і керованість – властивості, які часто протилежні, так як залежать від жорсткості підвіски. Поєднати їх можна тільки в складних багатоважельних підвісках.

Плавність ходу автомобіля забезпечується сайлентблоками і кульовими шарнірами, а також чітко вивіреної кінематіой. При наїзді на перешкоди добре гасяться удари.

Всі елементи підвіски кріпляться до підрамника завдяки потужним сайлентблоки, тому салон ізольований від шуму коліс. Основною перевагою є керованість.Що таке підрамник автомобіля і для чого він потрібен?

Використовується ця підвіска на дорогих машинах, забезпечуючи хорошу зчепленням коліс з дорожнім покриттям і можливість чітко контролювати автомобіль на дорозі.

Основні переваги многоричажной підвіски:

 1. колеса не залежать один від одного;
 2. невелика маса підвіски, завдяки алюмінієвим деталям;
 3. хороше зчеплення з дорожнім покриттям;
 4. хороша керованість на поворотах;
 5. можливість використання в схемі 4 × 4.

Що таке підрамник автомобіля і для чого він потрібен?

Діагностика і ремонт підвіски

Підвіска вимагає постійного догляду і в разі необхідності своєчасного ремонту. Незважаючи на складність конструкції, перевірити стан многоричажной підвіски можна самостійно.

Для діагностики автомобіль треба загнати на оглядову яму або підняти домкратом. Під час перевірки слід мати під рукою посібник з обслуговування автомобіля, де описані основні його деталі і дані необхідні рекомендації.

В першу чергу знімаються амортизатори, які перевіряються на наявність тріщин. Потім перевіряється цілісність кульових опор, штанг, важелів, сайлентблоков.

Перевіряються всі кріпильні болти і гумові ущільнювачі. Всі деталі не повинні мати ніяких пошкоджень.

Якщо знайдені пошкоджені деталі їх треба замінити: або самостійно, користуючись схемами в керівництві, або на станції техобслуговування.

На задній підвісці крім амортизаторів, треба перевіряти тяги і ущільнювачі. Поруч із задньою підвіскою знаходиться вихлопна труба, яка може бути причиною появи сторонніх звуків. Глушник слід уважно оглянути, покачати його в різні боки, перевірити кріплення. Ці дії можуть прибрати виникає сторонній звук.

Що таке підрамник автомобіля і для чого він потрібен?При огляді треба поміняти пошкоджені деталі, підтягнути всі вузли. Якщо виявився пошкоджений важіль, його треба терміново міняти. Його несправність змінить кут постановки колеса, що викличе передчасний знос шин і погіршить керованість машини. Підвіска вимагає регулярної перевірки розвалу і сходження обох осей.

Якщо регулярно робити діагностику автомобіля і виконувати своєчасно його ремонт, це продовжить термін його служби і підвищити безпеку при русі.

Схема і пристрій передньої підвіски авто

Призначення і основні елементи підвіски

Підвіска коліс з’явилася значно раніше автомобіля. Вперше вона з’явилася ще на кінних екіпажах, призначених для більш комфортного пересування на великі відстані. Кількість коліс таких екіпажів було не менше чотирьох, тому їх конструктори змушені були передбачити можливість вертикального переміщення коліс щодо кузова для подолання нерівних доріг.

Саме тоді з’явилися перші конструкції підвісок, які потім практично без змін використовувалися в найперших автомобілях, швидкість яких не перевищувала 30 км / год. Але автомобілі удосконалювалися, швидкості їх руху швидко зростали, і підхід до конструкцій підвісок змінювався.

важливо

Якщо на початковому етапі автомобілебудування підвіска розглядалася тільки як засіб підвищення комфортабельності руху, то з ростом швидкості автомобілів всѐ більшу увагу доводилося приділяти питанням керованості. У третьому десятилітті 20 століття проявилася тенденція створення незалежної системи спочатку передніх, а згодом і задніх коліс автомобілів.

В даний час на легкових автомобілях застосовується тільки незалежна підвіска передніх коліс, яка може поєднуватися з незалежної, напівнезалежною і залежною системою задніх. Незважаючи на велику кількість застосовуваних в даний час схем, всі вони в даний час містять такі основні елементи:

 • Напрямні елементи, що забезпечують задану траєкторію переміщення коліс щодо кузова;
 • Пружні елементи, що забезпечують необхідне зусилля переміщення коліс;
 • Елементи, що забезпечують гасіння коливань.
 • До тих, що направляють елементам можна віднести важелі, стійки, шарові опори і резинометаллические шарніри.
 • До пружним елементам можна віднести пружини, ресори, торсіони і пневматичні камери.
 • До елементів, що гасять коливання можна віднести амортизатори всіх типів.
 • Викладена вище класифікація елементів значною мірою умовна, так як в різних типах підвісок деякі деталі можуть поєднувати кілька функцій.

Як приклад можна розглянути ресору, яка застосовувалася ще в каретах. Ресора може виконувати роль відразу всіх трьох основних елементів, так як взаємне тертя її листів дозволяє досягти ефекту гасіння коливань, а ділянки ресор несиметричною форми можна використовувати в якості важелів.

Саме цими властивостями ресор і пояснюється їх широке поширення.

Проте, такий поділ основних елементів дозволяє краще зрозуміти залежність зміни її характеристик від заміни будь-якого з перерахованих вище елементів.

Тобто положення коліс залежить від напрямних елементів, жорсткість пристрої підвіски залежить від пружних елементів, а ефективність гасіння коливань – від амортизаторів.

 1. Найбільш поширені конструкції і пристрій передньої підвіски
 2. В даний час на легкових автомобілях малого і середнього класів найбільш поширеною є пристрій типу Мак – Ферсон.
 3. Пристрій переднього вузла такого типу показана на малюнку

Особливість підвісок цього типу – спільне використання нижнього важеля і телескопічною вертикальної стійки. У цій системі основне навантаження від ваги автомобіля передається на кузов в місці верхнього кріплення телескопічної стійки, так як пружний елемент (на малюнку пружина) розташовується безпосередньо на стійці.

Нижній важіль трикутної форми контролює траєкторію руху колеса і передає на силові елементи кузова поздовжні і поперечні зусилля, що виникають при русі автомобіля. Така система дуже добре поєднується з приводом передніх коліс, так як вісь обертання колеса проходить вище нижнього її важеля.

Переваги вузла типу Мак – Ферсон наступні:

 •  Простота конструкції, що дозволяє зменшити кількість деталей і їх масу;
 •  Можливість збільшення ширини моторного відсіку;
 • Відносно мала трудомісткість обслуговування і ремонту.

Однак такий вузол не позбавлений недоліків:

 •  Характер зміни кута розвалу при роботі не оптимальний;
 •  Значна зміна кутів установки коліс при зміні завантаження автомобіля;
 • Верхня точка кріплення стійок обмежує можливість зниження лінії капота.

В автомобілях, на яких встановлюється така передня підвіска, найчастіше використовують пружини як пружні елементи. Амортизатор телескопічного типу конструктивно виконує додатково функцію направляючого елемента, тому штоки амортизаторів Мак – Ферсон мають збільшений діаметр.

Для компенсації згинальних зусиль, що діють на амортизатор, пружину на ньому часто встановлюють під кутом до осі штока (див. Малюнок).

Для зменшення крену автомобіля при проходженні повороту передбачається стабілізатор поперечної стійкості. Найчастіше застосовують стабілізатор торсіонного типу з вигнутого сталевого прута круглого перетину.

Загнуті кінці стабілізатора шарнірно з’єднують з важелями або стійками лівого і правого коліс.

Проміжні опори стабілізатора закріплюють на кузові або спеціальному підрамнику. При нахилі автомобіля балка стабілізатора працює на скручування і перерозподіляє частину зусилля з найбільш навантаженого колеса на менш навантажене, зменшуючи таким чином крен автомобіля.

З’єднання нижнього важеля з поворотним кулаком здійснюється через кульову опору. Таке з’єднання дозволяє не тільки змінювати кут між поворотним кулаком і важелем, але і повертати колесо при зміні напрямку руху.

Пристрій кульової опори показано на малюнку:

Що таке підрамник автомобіля і для чого він потрібен?

Для того щоб полегшити зусилля повороту передніх коліс, у верхній опорі стійки застосовують спеціальний опорний підшипник. Найбільш часто застосовують завзятий шарикопідшипник.

Для того щоб стійка в процесі роботи мала вільний кутове переміщення, опора містить або еластичний гумовий елемент, або спеціальний шарнір. Схема пристрою верхньої опори і діючих на неї сил показана на малюнку.

Що таке підрамник автомобіля і для чого він потрібен?

Під впливом ударних знакозмінних навантажень на підшипник може відбуватися утомлююча руйнування деталей підшипника, що призводить до порушення його роботи.

Зовнішніми ознаками несправності підшипника є сторонні звуки при повороті коліс під навантаженням. В цьому випадку підшипник необхідно замінити. Крім того, в процесі експлуатації автомобіля може відбутися руйнування гумових елементів опори.

Що таке підрамник автомобіля і для чого він потрібен?

Чи потрібна позашляховику окрема рама. Інтегрована рама, кузов або несучий кузов з підрамниками у позашляховика

Чи потрібна позашляховику окрема рама? Поки ми з вами дискутуємо на цю тему, виробники все більше схиляються до конструкції з несучим кузовом. Справжній рамний – подібний епітет часто служить вирішальним аргументом на захист немолодого автомобіля. І це зрозуміло: рамні машини, особливо позашляховики, дійсно три чверті ХХ століття були символом найбільшої витривалості.

Але в столітті новому нам з вами доведеться зовсім інакше поглянути на ту частину машини, яка забезпечує її міцність, а заодно зрозуміти куди ж все таки поділася ця сама товстенний залізяка з під днища більшості сучасних машин і чому це зовсім не погано.

Що таке підрамник автомобіля і для чого він потрібен?

Окрема рама це симбіоз міцності

Начебто все просто. Машини, у яких окрема рама і кузов – для високих навантажень, бездоріжжя, вантажних перевезень. Несучий кузов, навпаки, доля економічних і швидких легковиків всіх мастей.

Ну а що дає проміжний варіант – інтегрована в кузов рама? Чому для широкого спектра позашляховиків вона стала майже обов’язковим атрибутом і практично витіснила стару добру конструкцію?

Несучий кузов – світ економії і високих швидкостей

Першими відмовилися від рами спортсмени. Вони боролися не тільки за зниження маси автомобіля, але і за максимальну жорсткість кузова. Так кардинально поліпшувалася керованість автомобіля, з’являлася можливість більш точно налаштувати роботу підвісок і поліпшити зворотний зв’язок «машина-водій».

Несучий кузов менше грає на нерівностях ніж окрема рама, у нього вище жорсткість на кручення. А ще таке рішення дозволило знизити центр ваги машини – якраз на товщину відсутньої рами. І знову ж таки зробити автомобіль більш слухняним на високій швидкості.

Що таке підрамник автомобіля і для чого він потрібен?

Слідом інтегрували раму в днище конструктори масових дешевих автомобілів. Згадайте довоєнний Volkswagen Kofer на прізвисько «Жук» – його несе днище зробило автомобіль простим і технологічним, дуже міцним і досить комфортним.

До речі, щодо комфорту. Рамні автомобілі були свідомо тихіше машин з несучим кузовом, і виробникам довелося розробити заново систему розрахунку вібро і шумораспределенія, замінивши простенькі гумки між рамою і кузовом на цілий арсенал шумопоглинаючих матів і покриттів.

Окрема рама потрібна тільки для бездоріжжя

Ще один привід для відмови від повноцінної рами – зміна ситуації з дорожньою мережею. Середньостатистичний автолюбитель став значно рідше надаватися на цьому бездоріжжі. Зате чи не вдвічі зросли швидкості пересування по асфальту.

Як наслідок, замість міцності, великих коліс, добре артикулирующих мостів і величезною тяги на “низах” в лідери оцінок сучасного автомобіля все частіше виходять його динамічні якості, легкість управління і комфорт, тільки вже в швидкісному розумінні. Навіщо потрібна повноцінна окрема рама автомобіля, не з’їжджають з асфальту?

Порада

Класична повноцінна рама у кросоверів і більшості універсальних позашляховиків все ж не зникла повністю. Вона, якщо дозволите, проникла, інтегрувалася в кузов. Причому чим важче і Всюдихідна машина, тим менше це сталося і тим сильніше під його днищем переглядають несучі профілі.

У більшості легковиків посилення днища вже не так помітно – колишня рама розсмокталася в силової конструкції кузова, перетворившись в звичайні лонжерони, поперечки, посилені дверні отвори і навіть стійки даху.

Комфорт вимагає жертв

Як ми вже говорили, машини з несучим кузовом при інших рівних неминуче виходять більш гучними і вібронагруженностью. Для боротьби з цим, багато фірм використовують щось на зразок фрагмента рами – підрамник, на якому монтують передню або задню підвіску, силовий агрегат.

Що таке підрамник автомобіля і для чого він потрібен?

Підрамники вже не несуть за все ваги машини, як це робила окрема рама, глобальні навантаження сприймає кузов, але забезпечують ізоляцію салону від шумів коліс, підвіски, мотора і сильно спрощують зборку автомобіля. Такі рішення, як правило, властиві престижних моделей, хоча сучасні технології дозволяють використовувати підрамники і на компактних автомобілях малого класу.

Перехід до несучого кузова – основа безпеки

Ще одним аргументом за перехід до несучого кузова стали сильно підвищилися останнім часом вимоги з безпеки автомобіля.

У світі тотальної прогнозованої деформації зон безпеки кузова, надміцних «капсул» жилого простору і лояльних до пішоходів м’яких передніх країв «морди» майже не залишилося місця спрощеними варіантами «рама + кузов». Єдина конструкція завжди краще і більш передбачувана.

Що таке підрамник автомобіля і для чого він потрібен?

Важливу роль в цьому зіграло застосування сучасних матеріалів. Для несучих конструкцій кузова, які замінили раму, – особливо міцних і попередньо напружених сталей, нових методів з’єднання на зразок пайки або склейки. А для декоративних зовнішніх панелей все частіше використовують легкі сплави або пластик, що дозволяє перенести ваговій виграш в ті елементи міцності кузова, які потрібно посилити.

Отже, ми бачимо, що окремий, важкий залізний профіль зник з під днища вашого авто зовсім не в гонитві за дешевизною або технологічним спрощенням. Зробити несучий кузов, або кузов з інтегрованою рамою, міцним нітрохи не легше, ніж повернутися до старих перевірених рецептів. Але цього вимагає час, яке неминуче змінює все навколо, включаючи навіть здається вічним 5-міліметрове залізо.

Рамні автомобілі. види рам

Що таке підрамник автомобіля і для чого він потрібен?

Рамний автомобіль – однозначний вибір більшості автолюбителів. Чим привабливий рамний автомобіль? Види рам, їх переваги і недоліки. Ну а якщо, хто не знайомий, що таке рама на автомобілі і для чого вона потрібна особливо уважно читайте цю статтю. Це важлива характеристика автомобіля і це треба знати!

Кожен автомобіль є сукупністю механічних вузлів і агрегатів, прикріплених до несучої частини. У деяких автомобілів несучою конструкцією (основою) є кузов , у інших – рама або підрамник .

На зорі автомобілебудування рамну конструкцію застосовували на всіх типах автомобілів. Пізніше, коли з’ясувалося, що установка рами невиправдана через велику вагу і дорожнечі виготовлення на легкових авто стали використовувати в якості підстави несучий кузов.

На вантажівках, автомобілях з високою прохідністю і сьогодні встановлюють рамну конструкцію.

Перевага рами в тому, що вона забезпечує найкращу жорсткість і міцність конструкції на розрив, скручування, розтягування в порівнянні з іншими видами несучої частини. Цей фактор безпосередньо впливає на вантажопідйомність автомобіля, його позашляхові якості.

Основні типи рам автомобілів:

 • хребтова;
 • лонжеронная рама

Ці типи мають свої різновиди. Наприклад, вильчато-хребтова відноситься до хребтових рам, периферійна – до лонжеронной.

 • лонжеронная рама
 • Найпоширеніша конструкція рами на сьогодні.

Така рама має два лонжерони, розташованих поздовжньо, і кілька поперечок. Виготовляються лонжерони з П-образного профілю (швелера). Чим вище навантаження, тим більше висота і товщина профілю.

Поперечки мають різні конструктивні особливості. Бувають Х- і К-образні поперечки, а також прямий форми. Щоб встановити механізми та агрегати автомобіля на лонжерони і поперечки використовують різні кріплення і кронштейни. Для скріплення частин рами використовують заклепочні, болтові, зварні та інші з’єднання.

периферійна рама

– відрізняється від звичайної лонжеронной тим, що при виготовленні лонжерони згинали, щоб між ними була найбільша відстань. Це робиться для того, щоб днище автомобіля розташовувалося якомога нижче. Такі рами робилися і встановлювалися на американські автомобілі до 60-х років XX століття.

 1. хребтова рама
 2. В середині 20-х років минулого століття чехословацька фірма «Татра» розробила хребтовую раму.

Несуча частина виготовлена ​​з труби, всередині якої розташовувалися всі елементи трансмісії. За допомогою цієї труби двигун поєднувався з трансмісією. Силовий агрегат, коробка передач і головна передача, зчеплення входять до складу елементів рами. Всі ці елементи жорстко закріплені на рамі.

За допомогою карданного валу, розташованого усередині труби, двигун передає крутний момент вузлів трансмісії. Тільки при забезпеченні всіх коліс незалежною підвіскою, можливо, встановити раму на автомобіль.

Вильчато-хребтова рама

– була також винайдена в «Татри». Інженери цієї компанії відмовилися від жорсткого кріплення трансмісії і двигуна до несучої центральної труби, як це було реалізовано на хребтової рами. У новій конструкції з обох сторін несучої труби з’явилися спеціальні вилки, на які встановлюється двигун з трансмісією.

Основні переваги рамної конструкції перед іншими:

 • високому рівні комфортабельності (малі шуми і вібрації),
 • висока вантажопідйомність, простота конструкції
 • легкість ремонту та технічного обслуговування, дешевизна деталей.

недоліки :

 • зменшується обсяг салону авто,
 • більшої ваги машини (збільшується витрата палива)
 • низька пасивна безпека (через неможливість програмування зон деформації)
 • збільшення загальної ціни за рахунок вартості рами.

В даний час легкові авто робляться з несучим кузовом, а справжні (НЕ паркетники) позашляховики – на рамі.

При покупці позашляховика можна орієнтовно визначити клас машини за наявністю або відсутністю рами.

Підрамник своїми руками

Підрамник – це своєрідна рама, на який художники натягують полотно.

Підрамник буває двох видів: модульний і глухий (жорсткий). Модульний (збірний) підрамник вважається більш сучасним і зручний.

Досвідчені художники знають, що навіть самий якісний полотно має властивість з часом розтягуватися і провисати. Це неминуче, в силу впливу на полотно зовнішніх чинників – вологості і температури повітря.

Модульний підрамник, завдяки своїй рухливості, дозволяє самостійно регулювати ступінь натягу полотна за допомогою дерев’яних клинів, які входять в комплект виробу. У той же час, якщо самостійно збирати модульний підрамник, а в подальшому натягувати на нього полотно, є ймовірність «гуляння» модульного підрамника.

Кути глухого підрамника, навпаки, жорстко скріплені між собою, склеєні, а іноді навіть зафіксовані дерев’яними трикутниками. В цьому випадку, єдиний спосіб позбутися від провисання – перетягнути полотно.

Хочеться також відзначити, що полотно на модульному підрамнику значно зручніший і при транспортуванні.

Полотно або вже готова картина знімається з підрамника, згортається і поміщаються в тубус, модулі розбираються.

Цей спосіб гарантує безпечне перевезення Вашого твору, якщо ваша живопис не є пастозною, а в такому разі скручування полотна в рулон призведе до деформації живопису.

Зверніть увагу

Глухий підрамник, неможливо розібрати і, як наслідок, набагато складніше транспортіровать.Необходімо пам’ятати, що підрамник великого розміру обов’язково повинен бути оснащений поперечиною або хрестовиною, яка захистить майбутню роботу від спотворення і провисання.

Я ж якраз найбільше люблю глухі підрамники, вже багато років їх роблю сама. Переконана, що якщо не порушений технологічний процес, то і полотно НЕ провіснет.

Тим більше часте зняття і нове натягування полотна на модульний підрамник призведе до більшого пошкодження картини.

 • Отже, матеріали які нам знадобляться для самостійного виготовлення подрамніка.- брусок деревянний- стусло і ножовка- тіскі- карандаш- пва- строітельнийстеплер і скрепкі- рулетка
 • Брусок.

Бруски продаються у всіляких будівельних магазинах, Раніше я купувала їх в Максидоме, а зараз в магазині Будівельник, там більший вибір і знаходиться він ближче до дому.

Ось так виглядає кінець бруска, довжина, якого може бути до 3 метрів включно.

Розмір брусків залежить від розміру картини, яку ви збираєтеся зробити. Чим більше картина, тим товщі брусок. Зазвичай висота бруска, який беру я, 2-2,5 см, ширина від 3-4,5см, довжина бруска, також буває різна, зазвичай на 90 см квадратну картину, вистачає 2 бруска довжиною 2 метри.

На верхньому бруску, поняття ширини бруска, на нижньому, так звана висота бруска.

Стусло.Столярное пристосування у вигляді лотка для різання дощок (також будь-якого іншого профільного пиломатеріалу) під кутом, як правило, становить 45 ° і 90 °. Виготовляється з пластмаси, іноді з дерева або алюмінієвих сплавів.

Буває багато різновидів цього інструменту, все залежить від кількості грошей, яке ви збираєтеся витратити, від частоти роботи з інструментом і то скільки місця у вашій квартирі ви готові виділити для зберігання оного приладу.

Недороге і компактне стусло.

 1. Електричне стусло.
 2. Якщо чесно найпростіше стусло можна зробити власними руками, маючи під руками пару брусків і ножівку.
 3. Також знадобиться ножівка підходяща до стусла.
 4. Лещата.

Я їх називаю «куточками», вони допомагають з’єднати два бруска отпіленние під кутом 45 градусів, до тих пір поки вони не склеются.Лучше мати 2 комплекти, щоб склеювати відразу дві пари кутів, одночасно.

Будівельний степлер.Інструмент для кріплення шляхом прибивання скобамі.Также продається в будівельних і художніх магазинах. До нього треба придбати спеціальні скріпки.

 • Всі інші предмети зі списку є досить зрозумілими, щоб давати роз’яснення, де їх придбати і як використовувати.
 • Порядок роботи.
 • Для початку ми беремо брусок, і за допомогою стусла і ножівки відпилюємо кут в 45 градусів, на самому краю бруска.
 1. Після повертаємо брусок, на висоту бруска, тупим кутом вниз, гострим вгору, і за допомогою рулетки і олівця відкладаємо потрібний розмір підрамника.
 2. Після цього знову пиляємо цей брусок під кутом 45 градусів.

Найголовніше не помилитися в який бік пиляти! Два зрізу не повинні бути паралельні !!!! Важливо щоб вони виглядали як усічена призма. На фотографії видно як виглядає правильний варіант.

Причому більша сторона, це потрібний нам розмір підрамника.

Перший підрамник, найкраще зробити квадратним. Щоб не переплутати сторони ще і при з’єднанні брусков.Такім способом нам потрібно випиляти 4 бруска з правильними сторонами.

 • Тепер беремо ПВА, бруски і лещата.

Якщо підрамник квадратний, то беремо будь-які два бруска, якщо прямокутний, по один довгий і один більш короткій.Мажем два спила, вставляємо в лещата і закріплюємо. Виглядає це ось так.

 1. Повторюємо те ж саме з іншою парою брусків.
 2. Через добу, якщо все зроблено правильно куточки склеїлися, ми виймаємо їх з лещат і повторюємо майже те ж саме з іншою парою куточків, тільки тепер ми з’єднаємо весь підрамник, разом.
 3. Ще через добу підрамник повинен бути готовий.

Я про всяк випадок, ще закріп все кути скріпками з будівельного степлера, але важливо !!!

Тільки на одній стороні, щоб вони не заважали в подальшому коректно натягнути полотно. Тобто закріп все 4 кута, але тільки з однією, надалі виворітного стороною підрамника.

Заміна переднього підрамника

Саме від стану переднього підрамника залежить жорсткість кузова і керованість машини. Варто десь металу «дати слабину», і з’являються проблеми з регулюванням кута установки коліс. Нерідкі ситуації, і коли через недостатню твердість конструкції кульовий важіль вириває або псує підрамник.

Основна складність ремонту – це необхідність детальної діагностики, бажано в стендових умовах. Тільки в цьому випадку, з’явиться можливість визначити момент, коли заміна переднього підрамника просто необхідна. Якщо вчасно не виявити проблеми, то відновлювати доведеться передню підвіску повністю.

важливо

А з огляду на те, що на цій конструкції часто кріпиться і силовий агрегат, зволікання призведе і до більш серйозних проблем.

Не варто довіряти заміну гаражним умільцям або робити її своїми руками через наступні випадки:

 • Необхідність великого обсягу арматурних робіт. Кріплення захисту до підрамника, опори (подушки) двигуна, стабілізатори, кульові важелі – все то доведеться розбирати. Враховуйте і те, що відкрутити кріплення без спецінструменту і напрацьованого в таких операціях досвіду вийде не завжди. Нам доводиться вирішувати проблеми з вирваними болтами, зламаними кронштейнами і іншими додатковими поломками, викликаними невмілим втручанням.
 • Величезне значення грає правильність установки нового переднього підрамника. Перекіс, невідповідність посадочних гнізд приведе до проблем у роботі підвіски.
 • Не забувайте і про те, що причини заміни переднього підрамника, пов’язані з втомою металу, не можна визначити на око. В цьому випадку допоможе тільки професійна діагностика.

Довіривши ці роботи нам, ви отримуєте гарантований результат, причому, всього за пару-трійку годин при наявності підрамника і 1-2 дня при замовленні і очікуванні поставки. При необхідності надамо детальний фотозвіт про виконані роботи. І не варто переживати про вартість, ціна наших послуг розумна і не містить прихованих накруток. Кошторис визначаємо на підставі дефектації.

Етапи робіт по заміні переднього підрамника

Після того як рішення про заміну переднього підрамника прийнято та погоджено, заганяємо машину на підйомник і приступаємо до робіт.

 • Знімаємо передні колеса, бризковики, захист силового агрегату.
 • Від’єднуємо всі елементи передньої підвіски, які кріпляться на підрамнику.
 • Відкручуємо кріплення двигуна, від’єднуємо елементи випускної системи.
 • Необхідність додаткової фіксації силового агрегату, від’єднання елементів підвіски, демонтажу проводів і відключення датчиків визначається конкретною маркою автомобіля.
 • Після того як підрамник звільнений від накладених деталей, відкручуємо кріплення і знімаємо деталь повністю.
 • Збірка здійснюється в зворотному порядку. Перед установкою перевіряємо відповідність посадочних гнізд і отворів. Від того, наскільки правильно встановлено підрамник, залежить робота всієї передньої підвіски.
 • Паралельно з цими роботами проведемо додаткову діагностику елементів ходовки, при необхідності замінимо і їх.

На завершальному етапі відрегулюємо розвал-сходження, перевіримо працездатність встановлених вузлів. Повернемо вам справний автомобіль, готовий до подальшої експлуатації, надамо пакет гарантійних документів.

Щоб не витрачати час на пошук нового переднього підрамника, рекомендуємо записатися в сервіс заздалегідь. Це дозволить доставити необхідну деталь ще до початку робіт. У тому, що ми зможемо знайти підрамник саме на ваше авто, можете не сумніватися, постачальники не підводили ні разу.

Заповніть форму замовлення, вкажіть зручний для вас час ремонту.

Знайомтеся з прикладами робіт. У портфоліо зібрані роботи з ремонту та обслуговування конкретних марок і моделей автомобілів. Ви дізнаєтеся послідовність робіт, терміни їх виконання, вартість послуг і запчастин.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You May Also Like

Діагностика гбо 4 покоління своїми руками. Коли немає сенсу платити сто

Цены на бензин постоянно растут и облагаются новыми акцизами. Но без автомобиля…

Який краще gps-маяк для авто? Огляд моделей і погляд з боку

Защита своего транспортного средства – одна из основных задач автовладельца. При этом…

Що означає знак ш на машині? Просто про просте

https://www.znak.com/2017-04-07/znak_shipy_i_novye_pravila_dorozhnogo_dvizheniya_chto_nuzhno_znat 2017.04.07 Яромир Романов / Znak.com З 4 квітня в Росії діють…

Позначення на приладовій панелі автомобіля. Що означають значки?

У міру розвитку автомобільної промисловості кількість індикаторів на приладовій панелі стрімко збільшувалася.…

Як зареєструвати саморобний причіп? В Україні.

Реєстрація саморобних транспортних засобів Саморобні ПРИЦЕПИ Отже, з якоїсь незрозумілої причини Ви…

Як правильно паркуватися між машинами? Розписуємо в деталях

Як паркуватися переднім ходом між автомобілями Ось і настав щасливий день –…

Що робити, якщо потіє фара – причини і способи усунення проблеми

Утворення конденсату всередині фар досить поширена проблема, з якою стикаються власники автомобілів.…

Чи можна буксирувати на автоматі іншу машину? Як це зробити без наслідків

Багато автолюбителів чули про особливості принципу роботи АКПП і тому закономірно ставлять…

Що робити, якщо машину заблокували і перекрили у дворі? Все вирішується

Що робити, якщо у дворі заблокували машину, куди звертатися? Багато автомобілістів стикаються…

Що робити, якщо тече рульова рейка? Терміново усуваємо

На СТО, що спеціалізуються на ремонті вузлів рульового управління, власників автомобілів змушують…