Місце Найменування Характеристика в рейтингу
Кращі виробники лобових стекол бюджетного класу
1 FYG Кращу якість продукції
2 StarGlass міцний середнячок
3 XYG Найбільший вибір стекол
4 Стеклолюкс Наявність продукції для будь-якого авто
Кращі виробники лобових стекол середнього класу
1 Guardian Краща якість
2 NordGlass Найнижча ціна в класі
3 Benson Кращий китайський виробник
4 SAT Оптимальне поєднання ціни та якості
Кращі виробники лобових стекол преміум-класу
 • 11 кращих амортизаторів для автомобілів

На нашому сайті вже неодноразово піднімалася тема автомобільної безпеки. Ми говорили про систему освітлення, про склоочисниках, шинах.

І якщо всього цього автолюбителі в тій чи іншій мірі приділяють увагу, то про скла ніхто не згадує до моменту, коли з-за них не починає страждати огляд.

Як правило, з заводу встановлюються хороші скла, які вимагають заміни лише через тріщин і великих сколів.

Зверніть увагу

Але на що міняти зіпсований елемент? На перший погляд, відмінностей між товарами різних виробників немає, а ціна відрізняється в рази. Пояснюється це просто – скла відрізняються за якістю виконання, довговічності і міцності.

Дешеві моделі через деякий час можуть пожовтіти через використання неякісного клею, покритися безліччю подряпин від щіток склоочисників. І це лише дрібні проблеми, адже неякісне скло при аварії просто може розбитися нема на дрібні шматочки, а на великі загострені осколки, які можуть коштувати вам життя.

У цій статті ми підібрали для вас кращих виробників лобових стекол, продукція яких буде радувати довгі роки і не зашкодить в разі ДТП.

Починаємо з фірм, які виробляють самі бюджетні автомобільне скло. Середня вартість моделей 4,5-5,5 тисяч рублів. Якість при цьому дуже сильно «танцює» – зустрічаються як фірми, до продукції яких немає абсолютно ніяких претензій, так і виробники, яких при можливості варто обходити стороною.

4 Стеклолюкс

Що таке інкапсуляція лобового скла? Плюси і мінуси огляд

Більше 150 брендів авто можуть використовувати лобові стекла цього виробника. Серед величезного асортименту є продукція навіть для таких іномарок, як Ferrari і Aston Martin. Говорити про наявність стекол для машин, випущених в Росії або китайських моделей, не має сенсу – вони є. «Будь-яке скло на будь-який автомобіль» – саме такий девіз є ключовим принципом роботи фірми.

Крім видатного асортименту і демократичної ціни (особливо це помітно для елітних марок авто), продукція має одні з кращих показників і може бути доповнена різними елементами (захисна плівка, обігрів, затемнення верхньої частини скла і т.п.). У відгуках власники відзначають відмінне співвідношення ціни і якості. З недоліків слід зазначити відсутність гарантії при установці лобового скла сторонніми фахівцями.

3 XYG

Що таке інкапсуляція лобового скла? Плюси і мінуси огляд

XYG повністю підтверджує стереотипи про продукції, виробленої в Китаї. На перший погляд, претензій ніяких – відсоток браку низький, явних відколів, тріщин і нерівностей немає. Також відсутні ефект лінзи і невідповідність паспортних габаритів, чим грішать багато ще дешевші скла. Але ось якість в довгостроковій перспективі розчаровує. Скло м’яке, а тому швидко затирається щітками склоочисника.

Але незважаючи на ці недоліки, близько 68% стекол на вітчизняному ринку зроблені саме XYG. Обумовлено це дуже великим асортиментом і найнижчою ціною в класі.

переваги:

 • Велика поширеність
 • Низькі ціни

недоліки:

 • Швидко затирається і дряпається
 • Молдинги, кріплення дзеркал і датчика дощу – рідкість

2 StarGlass

Що таке інкапсуляція лобового скла? Плюси і мінуси огляд

Єдина європейська фірма в даній категорії просто відмінно показує себе. В першу чергу увагу на себе звертає величезний перелік автомобілів, на які StarGlass створює скла. Іспанці у співпраці з російськими скляними заводами (Чернятинський скляний завод, Клінцовський завод KIZTA, «Стеклофара») поставляють деталі на конвеєри Toyota, Mitsubishi, Ford, Jeep, Nissan, Subaru, Lexus і багатьох інших. Не забули і про вітчизняні авто – на ВАЗ також є дуже якісні лобові, бокові і заднє скло. В цілому, відгуки про продукцію досить непогані – довговічність викликає деякі питання, але і коштує продукція відносно дешево.

переваги:

 • Великий вибір стекол
 • Є моделі для вітчизняних авто
 • Відносно низька вартість

Що таке інкапсуляція лобового скла? Плюси і мінуси огляд

FYG – це ціла група компаній, заснована в 1987 році в Китаї. Група спеціалізується на виробництві не тільки автомобільного скла, а й технічних дзеркал, а також стекол, які застосовуються в будівництві.

  На відміну від співвітчизників-конкурентів, продукція FYG відрізняється дуже навіть непоганим якістю. Згодом скла не жовтіють, відсоток браку відносно невисокий.

Також варто відзначити, що скла йдуть з уже приклеєними молдінгами, кріпленнями дзеркал, датчиками дощу, обігрівом і іншими елементами, притаманними тій чи іншій моделі автомобіля.

Скло цього виробника встановлюються з заводу на машини BMW, Volvo, Ford, Audi і деяких інших. Є в асортименті виробника скла і для давно знятих з виробництва авто.

переваги:

 • Відмінна якість скла
 • Наявність всіх необхідних «допів»

Лобові стекла середнього класу підійдуть переважній більшості автомобілів і їх власників. Якість виконання відмінне, а всі необхідні елементи (молдинги, кріплення для датчиків дощу та дзеркал) встановлені вже з заводу.

Продукція цих виробників встановлюється на відповідні авто – наприклад, Audi, Chrysler і багатьох інших. Зрозуміло, є і моделі для давно знятих з виробництва машин.

Середня ціна при цьому лише незначно вище, ніж в попередньому класі – близько 5,5-6,5 тисяч.

4 SAT

Що таке інкапсуляція лобового скла? Плюси і мінуси огляд

Цінова доступність і якість зробили продукцію вітчизняного бренду найбільш ходовим товаром на ринку Росії. Виробник SibAutoTrade здійснює реалізацію автомобільного скла для величезного числа автомобілів, як вітчизняних, так і іномарок (Lexus, Toyota, Mitsubishi, і інших).

Лобові стекла цієї фірми має якісні переваги перед оригінальною продукцією для китайських і російських авто – саме в цій бюджетній ніші компанія веде агресивну насичення ринку. Конкурентна боротьба завжди була на руку споживачеві, що підтверджують і відгуки власників авто, які не стали відмовлятися від кращої пропозиції, і які зробили вибір на користь стекол SAT.

3 Benson

Що таке інкапсуляція лобового скла? Плюси і мінуси огляд

Ця китайська фірма використовує сучасне обладнання з Канади, США, Італії та Японії. Світова слава до виробника з Піднебесної прийшла досить швидко – висока якість продукції і прийнятна ціна не могли залишитися непоміченими на ринку. Бренд на рівних конкурує з європейськими компаніями з виготовлення загартованих і ламінованих (триплекс) лобових стекол, випускаючи вироби, які повністю відповідають європейським стандартам. Це підтверджують наявні сертифікати якості та оцінки незалежних експертних організацій, а також представленість продукції в 50 країнах світу, включаючи і Росію.

Відмінні характеристики продукції підтверджуються наявністю у бренду великих контрактів з автозаводами на поставку лобових стекол для комплектації.

У цей список входять такі іномарки, як Toyota, Alfa Romeo, Acura, Audi та інші.

Численні відгуки власників продукції Benson, відзначають сучасність продукції (є моделі з інтегрованим обігрівом, зовнішньої захисною плівкою і т.п.) і кращу прозорість скла, що не спотворює огляд.

2 NordGlass

Що таке інкапсуляція лобового скла? Плюси і мінуси огляд

NordGlass – польський виробник, який виготовляє скла відмінної якості. До «оригіналу» вони не дотягують зовсім трохи, але для рядового користувача і цього вистачить з головою. Браковані скла практично не потрапляють в продаж. Уже з заводу на скла встановлюються всі необхідні молдинги, кріплення для датчика дощу і дзеркала заднього виду. Єдиний нюанс – велика частина продукції виробляється не в Польщі, а в Китаї. Хоча контроль якості все одно відмінний.

переваги:

 • Щодо великий вибір стекол для б / у автомобілів
 • Краща ціна в середньому класі

1 Guardian

Що таке інкапсуляція лобового скла? Плюси і мінуси огляд

Guardian є світовим лідером у виробництві автомобільного скла, флоат-скла і стеклоізоляціонних матеріалів. Ключова особливість продукції – МАГНІТРОН напилення від SunGuard. Воно надає склу додаткову механічну і хімічну стійкість, а також трохи краще захищає від сонячних променів. Та й з’являється при цьому специфічний відтінок щосили використовується автомобільними дизайнерами для створення унікального вигляду. Звичайно, стекол цієї фірми зі сколами, нерівностями, «лінзами» і тим більше тріщинами ви не знайдете. Є і всі необхідні кріплення.

переваги:

 • В асортименті є скла для 240 марок і моделей авто
 • Відмінна якість виконання
 • Наявність спеціального напилення

Забезпечити безпеку і відмінну видимість цілком можуть і представники середнього класу. Так для чого ж тоді потрібні виробники преміальних стекол? Наприклад, для забезпечення максимального акустичного комфорту і безпеки.

Якщо всі попередні компанії випускали в основному звичний триплекс (скло, що складається з двох шарів скла з клеєм між ними), то герої останньої категорії займаються виробництвом і багатошарових стекол з підвищеними характеристиками міцності.

4 Pittsburgh Glass Works (PGW)

Що таке інкапсуляція лобового скла? Плюси і мінуси огляд

Фірма більше 70 років займається виготовленням автомобільних стекол, будучи одним з найбільших гравців на світовому ринку. Американський виробник випускає продукцію елітного якості для установки в різні марки автомобілів. Асортимент компанії також величезний, як і ринок машин. Лобові стекла традиційно випускаються двох видів: «Триплекс» і звичайної гарту.

Представлена ​​компанія і в Росії – тут можна замовити автоскло на такі іномарки, як Lexus, Mercedes Benz, BMW і багато інших. Скло PGW від китайського бренду можна відрізнити неозброєним оком. У відгуках власники, які обрали високу якість продукту, вважають покупку вдалим придбанням і абсолютно не шкодують про витрачені кошти.

3 Sekurit Saint-Gobain

Що таке інкапсуляція лобового скла? Плюси і мінуси огляд

Французька компанія Sekurit Saint-Gobain за накопиченому досвіду запросто заткне за пояс практично будь-яку сучасну компанію, адже її історія починається в … 1665 році, коли її заснував король Людовик XIV. З тих пір багато води утекло, але компанія продовжує створювати скла відмінної якості. Також варто відзначити, що компанія вважається винахідником одного із способів загартовування. На сьогоднішній день в складі компанії є 5 дослідних центрів і 38 виробничих ліній по всьому світу. Продукція поставляється на конвеєри марок преміум класу – Audi, Mercedes-Benz, BMW і Volkswagen.

переваги:

 • Величезний досвід у виробництві
 • Відмінний контроль якості
 • Застосування інноваційних технологій.

2 Asahi Glass Company (AGC)

Ця японська фірма була створена ще в 1900 році. Більш ніж столітній досвід і знамените японське увага до деталей роблять скла від AGC одними з кращих в світі.

Уже з заводу їх продукція встановлюється на такі найвідоміші марки, як Honda, Nissan, BMW, Toyota і ін. В даний час компанія має близько 350 дочірніх підприємств по всьому світу.

В тому числі, AGC відкрила лінію на Борському скляному заводі, а значить скла є і для вітчизняних авто: УАЗ, ГАЗ, ВАЗ, ПАЗ.

Що ще більш приємно, при відповідності всім вітчизняним і міжнародним стандартам якості, вартість продукції відносно невисока.

переваги:

 • Наявність виробничої лінії в Росії
 • Великий вибір стекол для вітчизняних авто
 • Відносно низька вартість

1 Pilkington

Нарешті, безсумнівним лідером у виробництві автомобільного (і не тільки) скла є британська компанія, заснована в неймовірно далекому 1826 році. Як ви розумієте, досвід виробництва просто величезний. Як і географія продажів. Судячи з офіційними даними, Pilkington на даний момент присутній в 130 країнах і постачає продукцію на третину (!) Всіх нових автомобілів світу.

Така популярність досягнута завдяки відмінній якості і застосування інноваційних технологій. Наприклад, компанія займається розробкою спеціальних теплових датчиків і системою самостійної очищення скла.

переваги:

 • Найширша географія
 • Кращу якість скла
 • Наявність інноваційних технологій

Як вибрати лобове скло для автомобіля

Перед покупкою скла варто звернути увагу на кілька важливих моментів. Причому, деякі з них є актуальними не тільки для неоригінальних стекол, але і для моделей від іменитих виробників, адже від шлюбу ніхто не застрахований.

 1. Уважно огляньте скло – на ньому не повинно бути ніяких відколів , подряпин, тріщин і бульбашок. Якщо знайшли щось подібне, краще відмовитися від покупки.
 2. Обов’язково перевірте маркування скла – в ній повинні бути вказані назва фірми-виробника, тип скла, відповідність стандартам і дата виробництва.
 3. Кромка скла повинна бути гладкою, «безпечної».
 4. Зверніть увагу на якість шовкографії (темна окантовка скла). Вона повинна бути чіткою, що не зміщеною.
 5. Попросіть у продавця сертифікат на скло – хороші виробники завжди роблять його. Також варто пошукати голограму (як правило, вона розташовується в лівому нижньому кутку), на якій вказується виробник, номер партії, серії та підтвердження стандарту якості.
 6. Не забувайте, що в склі, при необхідності, має бути віконце під VIN-код , сітка обігріву та кріплення дзеркала і датчика дощу.
 7. Не варто брати занадто дешеві скла – майже напевно це неякісна підробка.

Увага! Представлена вище інформація не є керівництвом до покупки. За будь-якої консультацією слід звертатися до фахівців!

Що таке атермальне скління в автомобілі, як його відрізнити від звичайного?

Що таке інкапсуляція лобового скла? Плюси і мінуси огляд

На автомобільному ринку атермальние скла продають не так давно. Про них мало хто знає. Немає чіткого сформованого думки і практично відсутній досвід їх використання. Тому нерідко недобросовісні продавці видають за атермальние будь автоскла з зеленуватим або синюватим відтінком.

Як виробляють?

Що таке інкапсуляція лобового скла? Плюси і мінуси огляд

Атермальние скла для автомобілів виробляють на великих скляних заводах.

Кустарним способом отримати скло з таким ефектом неможливо.

Для виготовлення атермальниє автоскла застосовують складні технологічні процеси і дороге обладнання. На скло наносять тонкий шар іонів срібла. В результаті отримують скло з особливими властивостями. Після спеціальної обробки автомобільне скло набувають стійкості до нагрівання.

Атермальне лобове скло

До недавнього часу «чисте» атермальне лобове скло не виробляли. Під поняттям «лобове атермальне скло» розумівся метод, коли на скло клеїли спеціальну атермальне плівку, яка за своїм принципом дії була схоже на заводське.

Що таке інкапсуляція лобового скла? Плюси і мінуси оглядЩо таке інкапсуляція лобового скла? Плюси і мінуси оглядАтермальне скління лобового скла темної плівкою, швидше за все цей варіант викличе зайві питання у ДПС Що таке інкапсуляція лобового скла? Плюси і мінуси оглядЩо таке інкапсуляція лобового скла? Плюси і мінуси оглядПлівка Mystique Light Хамелеон, яка дуже популярна на ринку Росії за рахунок хорошого співвідношення ціни і якості Що таке інкапсуляція лобового скла? Плюси і мінуси оглядЩо таке інкапсуляція лобового скла? Плюси і мінуси оглядЛобове скло, на яке встановлена атермальне плівка Mystique Light Хамелеон – плівка економ-класу Що таке інкапсуляція лобового скла? Плюси і мінуси оглядЩо таке інкапсуляція лобового скла? Плюси і мінуси оглядавтомобіль з нанесеною фіолетовою атермальне плівкою на лобове скло (Форд Фокус 2 рестайлінг) атермальне лобове скління плівкою атермальне скління лобового скла темної плівкою Хамелеон Mystique Light, світлопропускання 73%, з салону майже непомітно її наявність

Відео нанесення атермальне плівки на лобове скло

Споживчі властивості атермальниє стекол

Головне властивість атермальниє автомобільного скла – це відображення інфрачервоного спектра сонячного світла. Тому в салоні автомобіля створюється комфортна атмосфера.

переваги

Крім цього, атермальне скління володіє значним списком позитивних якостей. Ось деякі з них:

 1. Атермальние автоскла міцніше і довговічніше звичайних.
 2. Вони знижують навантаження на систему кондиціонування та опалення авто. У спекотну погоду салон нагрівається набагато менше, а в холодну пору року надійно утримується тепло.
 3. Скління з атермальним ефектом економить паливо, тому що кондиціонер або грубка опалення працюють в щадному режимі.
 4. Атермальне скло менше пітніє і практично не промерзає.
 5. Яскраві сонячні промені ефективно розсіюються. Водієві не заважають відблиски. Це підвищує безпеку руху в сонячну погоду.
 6. Оббивка салону на сидіннях надійно захищена від вигорання. Передня панель буде нагріватися в 2-3 рази менше.

недоліки

Основним недоліком атермальне автоскла – це його висока ціна.

 1. Вартість такого скла в порівнянні зі звичайним більше в 1,5-2 рази.
 2. Також не на всі моделі автомобілів можна знайти такі скла. Але не варто засмучуватися, в даний час все більше і більше виробників автомобілів пропонують в базовій комплектації атермальне скління. Наприклад, його вже встановлюють на нові моделі вітчизняних автомобілів, і на більшість нових автомобілів імпортного виробництва.
 3. Ще один важливий недолік – це погіршення роботи додаткового автомобільного устаткування: антирадарів, навігаторів. Атермальние скла можуть блокувати деякі функції спеціальних гаджетів.

Відео-тест роботи радар-детектора, через звичайне і атермальне скло

В даному відео видно, що на роботу радар-детектора Supra DRS-i75VST тип лобового скла не впливає. 

Як відрізнити атермальне скло від звичайного?

З кожним днем ​​зростає популярність автомобільного скла з іонами срібла. Цим вирішили скористатися недобросовісні фірми. На скляному ринку зустрічається величезна кількість підробок. За атермальние видають навіть звичайні скла з сонцезахисної смугою вгорі. Як не попастися на гачок ділків-шахраїв і придбати дійсно автоскло з атермальним ефектом, дізнаємося нижче.

Насамперед огляньте скло. Особливу увагу приділіть кромці. У якісного вироби вона ретельно оброблена і рівна.

Кромка добре відшліфованого лобового скла

Маркування: OVERINTED

Потім вивчите маркування. На атермальне склі виробник наносить спеціальне маркування. Вона буде містити одне з двох слів: INTED або OVERINTED. Такі скла відрізняються коефіцієнтом світлопропускання. Для INTED він становить 81% і таке автоскло має слабкий зеленуватий відтінок, а для OVERINTED – 78,5% і яскраво виражений зелений колір.

Перед покупкою атермальне лобового скла дізнайтеся назву фірми-виробника. Він, як правило, досить відомий. Атермальние скла виготовляють на дорогому обладнанні, яке можуть собі дозволити тільки великі виробники.

Ще існує два простих способи перевірки атермальне.

 • Перший спосіб: якщо на скло поглянути через сонцезахисні окуляри з поляризаційним ефектом, то на поверхні будуть видні райдужні розводи, такі як на плямі розлитого бензину.
 • Другий спосіб перевірки – це порівняти тінь і саме скло. Встановіть автоскло на сонці. Якщо тінь темніше самого скла, то перед вами даний атермальне скло.

Підбиваючи підсумки

Якщо Ви хочете встановити атермальне скло на автомобіль, то пам’ятайте, що воно повинно відповідати вимогам ГОСТ, інакше, Вас можуть позбавити права керування транспортним засобом.

Відео виміру нового скла, яке покрите атермальне плівкою на 80%

Атермальне скління в автомобілі дозволяє створити комфортні умови перебування в салоні в жарку пору року. Вони допомагають рідше включати кондиціонер. Взимку, навпаки, автоскла з атермальним ефектом будуть утримувати тепло всередині, знижуючи навантаження на обігрівач і зменшуючи витрати палива. Такі автоскла дорогі, але якщо ви зважилися придбати їх, то знайте, що така покупка – це дуже вдале інвестування в автомобіль.

Чи варто полірувати лобове скло?

Що таке інкапсуляція лобового скла? Плюси і мінуси огляд

Кожен зовнішній елемент автомобіля піддається впливу навколишнього середовища . Але найсильніший удар приймає на себе лобове скло. На його впливають сніг, дощ, град, пил, пісок, який потрапляє під двірники, дрібні частинки дорожнього полотна, що летять з-під коліс інших машин. В результаті лобове скло втрачає прозорість, псує вигляд автомобіля. Подряпини на поверхні скла не тільки стомлюють водія і псують його зір, але також можуть послужити причиною ДТП.

Причиною механічних пошкоджень також може бути непрофесійний догляд за цією частиною автомобіля, а саме:

 1. Чистка автомобіля абразивними миючими засобами.
 2. Протирання скла сухою жорсткою тканиною.
 3. Очищення снігового і крижаного нальоту за допомогою скребка.

профілактика пошкоджень

 1. Щадна чистка скла передбачає використання спеціальної рідини і м’якої тканини для протирання поверхні. Суха бруд і пісок дряпають поверхню.
 2. Чим нижче швидкість, тим менше ймовірність отримати подряпини або тріщини від піску.
 3. Двірники низької якості з твердою гумою натирають специфічний малюнок, який може привести до аварії.Якщо з’явилися найменші ознаки подряпин або потертостей, необхідно міняти щітки двірників.

Що таке інкапсуляція лобового скла? Плюси і мінуси огляд

етапи полірування

 1. Діагностика ушкоджень . Уважно оглядаємо поверхню скла на предмет відколів, подряпин, повітряних пазух або інших пошкоджень.
 2. Для точного усунення, позначаємо зону кожного пошкодження на внутрішній стороні скла за допомогою маркера.
 3. Накриваємо кузов плівкою , для того щоб на нього не потрапили відходи полірування.
 4. Очищаємо лобове скло з використанням миючих засобів і протираємо насухо.
 5. Розводимо пасту або порошок відповідно до вимог інструкції.
 6. Наносимо від 50 до 100 грам полірувального кошти рівномірним шаром на коло фетру і починаємо виробляти полірування. Захоплюємо невелику ділянку, і, роблячи невеликий перехід, починаємо обробляти наступну ділянку. Нахил диска по відношенню до скла не повинен перевищувати 5 градусів. Не можна робити сильний натиск.Щоб уникнути пошкоджень засихає пастою, поверхня періодично збризкують водою з пульверизатора. Кількість оборотів за хвилину не повинно перевищує 1700.
 7. Після полірування скло ретельно миється.

Плюси полірування лобового скла

 • Заміна лобового скла новим, або послуги сервісу обійдуться набагато дорожче, ніж полірування своїми руками. Виконання цієї ж процедури в домашніх умовах допоможе знизити фінансові витрати.
 • Очищення скла знижує ймовірність появи нових подряпин і поглиблення старих.
 • Таким способом можна ліквідувати матовість скла або окислення, сліди від роботи болгарки, окалини від зварювального апарату і дрібні тріщини.
 • Полірування знімає шар скла близько 1 мікрона і допомагає позбутися від дрібних подряпин.
 • При наявності хорошого інструменту, часу і терпіння, полірування успішно впорається зі слідами від двірників.
 • Полірування видаляє будь-які дрібні подряпини і наліт.
 • Якщо пошкодження є тільки на маленькій ділянці, можна обклеїти його межі будівельним скотчем і обробити тільки ту частину, яка потребує полірування.

Що таке інкапсуляція лобового скла? Плюси і мінуси огляд

Мінуси полірування лобового скла

 • Для здійснення процедури потрібен досвід . Новачок може зіпсувати поверхню. Процес полірування скла дуже тривалий і вимагає навичок і терпіння. Для проробляють цю процедуру вперше, рекомендується тренування на склі фар.
 • Для якісного результату потрібно купувати спеціальні інструменти , що тягне за собою фінансові витрати. Обладнання коштує купувати за умови його багаторазового використання в подальшому майбутньому.
 • Є ризик деформації або незворотного пошкодження лобового скла при перевищенні швидкості шліфувальної машинки.
 • При наявності великих або глибоких пошкоджень, коли подряпину можна зачепити нігтем, полірувати не має сенсу. У таких випадках потрібно звертатися в сервіс, оскільки під час полірування скло нагрівається, і глибокий скол може привести до тріщини. До таких пошкоджень відносяться вищербини від каменів.
 • При наявності глибоких пошкоджень не варто сподіватися на відновлення початкового стану скла.
 • Глибока поліровка зробить виїмку , що створить спотворення. Також можливий перегрів скла, в результаті можлива поява тріщин.
 • Якщо шліфувальний пристрій не притискати з однаковим тиском, то виникає вібрація, що призводить до дефектів поверхні .
 • Не можна знімати глибокий шар , це призводить до виникнення хвиль на поверхні і скло перетворюється в лінзу. Водити такий автомобіль небезпечно для зору.
 • Якщо проробляти процедуру дуже часто, можуть з’явитися спотворення і скло втратить свою прозорість .
 • Полірування може дати розлучення , вони відображають промені світла і засліплюють водія.
 • Ефект від процедури не тримається більше року , потім потрібно полірувати повторно. Для збільшення терміну експлуатації поверхню рекомендується покривати рідким склом, що тягне за собою фінансові витрати.

Що таке інкапсуляція лобового скла? Плюси і мінуси огляд

рекомендації фахівців

При здійсненні полірування потрібно стежити за дотриманням правил техніки безпеки . Не можна приступати до роботи без засобів індивідуального захисту. Процедура полірування може виправити тільки незначні пошкодження.

Процес полірування лобового скла дуже складний і трудомісткий . Він вимагає часу, терпіння, якісних інструментів і спеціальних засобів. Для новачка, який не має спеціальних навичок, краще не ризикувати і звернутися до фахівців.

Перед початком полірування всього скла можна спочатку обробити невелику ділянку і переконається в правильному виконанні дій. Полірування варто робити за допомогою спеціальних складів, зубний порошок можна використовувати тільки для фар, а наждачний папір, це пережиток минулого, використовувати її в таких цілях нерозсудливо.

Якщо поверхня має глибокі подряпини, то потрібно зіставити вартість шліфування, полірування і витрат на нове скло.

Інкапсуляція лобового скла – що це?

Що таке інкапсуляція лобового скла? Плюси і мінуси огляд

Призначення кожної деталі автомобіля полягає не тільки в забезпеченні певних технічних характеристик, але також безпеки. Лобове скло, в тому числі, має відповідати критеріям безпеки. Для підвищення даної характеристики проводиться інкапсуляція лобового скла.

Дана процедура передбачає формування пластмасової рамки по контуру скла шляхом застосування спеціального полімерного складу і прес-форми . Ця рамка призначена для поліпшення характеристик безпеки вітрового скла. Для швидкого і надійного з’єднання двох і більшої кількості складових застосовують технологію лиття в умовах підвищеного тиску.

Сучасне обладнання забезпечує практично повну автоматизацію процесу інкапсуляції, і гарантує високу якість результату. Перед нанесенням складу на край скла проводиться дозування і впорскування компонентів в спеціальну ємність, де проходять необхідні хімічні процеси.

За критерієм фінансових витрат інкапсуляція є більш вигідним рішенням, ніж проклейка захисту з поліуретану.

Компанії, що працюють в автомобільній промисловості, постійно працюють в напрямку покращення технології інкапсуляції. І на даний момент вона вже майже є ідеальною. Це дозволять гарантувати високий рівень безпеки для пасажирів.

Додатково розширюються дизайнерські можливості в плані оформлення і стилістики автомобілів.

важливо

Деякі виробники ще використовують не самі передові рішення, інші навпаки застосовують новітні розробки. Наприклад, компанія PSA впровадила в своє виробництво передову технологію інкапсуляції, яка передбачає ГЕЛЕУТВОРЕННЯ пластизолю на основі полівінілхлориду.

Переваги інкапсульованого скла

Скло, в конструкції яких передбачені кліпси, молдинги, застібки і т. Д., Випаяв виробником, відносяться до категорії інкапсульованих. Лобове скло повинне виконувати наступні функції:

 • забезпечення необхідного огляду;
 • захист пасажирів;
 • захист від атмосферних явищ.

У разі виникнення ДТП якісне скло не просто утримує пасажирів у салоні, але також виступає підтримкою для даху. Інкапсульовані скла в цьому плані значно ефективніші за рахунок підвищеної міцності і щільності. Тому провідні виробники транспортних засобів використовують тільки такі скла.

Одне з ключових переваг скла в капсулі – висока ефективність звукоізоляції салону. На такому склі не залишаються неприємні розлучення. А в сучасному світі, як відомо, естетичні чинники і комфорт грають не менш важливу роль, ніж надійність і безпеку.

До основних плюсів інкапсульованих стекол також можна віднести:

 • тривалий термін служби;
 • висока міцність;
 • стійкість до різких змін температури;
 • несхильність до негативного впливу ультрафіолетових променів.

Для досягнення максимально високих характеристик міцності на заводі застосовують спеціальний поліуретановий матеріал. Він же дозволяє надати транспортному засобу більшої естетичності і привабливості, оскільки дає можливість створювати складні дизайнерські форми.

Установка інкапсульованого скла

З необхідністю заміни пошкодженого лобового скла стикаються більше половини автовласників. Зазвичай це пов’язано з попаданням каменів в скло, через які на ньому з’являються відколи й тріщини. Такі пошкодження не тільки погіршують зовнішній вигляд, але і вкрай негативно позначаються на безпеці пасажирів. Тому пошкоджене скло потрібно своєчасно замінити.

Для правильної заміни скла, варто визначитися з його різновидом – звичайне або в капсулі. Від цього залежить спосіб установки. Просте скло передбачає монтаж молдингів по всіх чотирьох сторонах. Для монтажу інкапсульованого скла потрібно поставити тільки 2 молдинга з боків.

Зверніть увагу, після установки нового скла не варто відразу користуватися автомобілем. Зачекайте не менше 12 годин для повного затвердіння герметика.

Рекомендації по установці

Для правильної і якісної установки скла потрібно дотримуватися такі рекомендації:

 • з пошкодженого скла потрібно демонтувати кріплення дзеркала заднього виду, датчиків і антен;
 • перед вклейкою нової деталі поверхні потрібно покрити праймером;
 • всі поверхні повинні бути ретельно зачищені. Однак діяти потрібно обережно, щоб не пошкодити деталі.

Якщо знань і навичок в монтажі лобових скло недостатньо, не варто самостійно виконувати даний вид ремонту. Неправильна і неякісна установка з високою ймовірністю негативно позначиться на безпеці водія і пасажирів.

Тому краще всього звернутися в перевірену майстерню. А купуючи нове скло, обов’язково вимагайте у продавця документ, що підтверджує відповідність вимогам ГОСТу. Внизу в кутах скла можна знайти інформацію про виробника.

Що таке інкапсуляція лобового скла в автомобілі?

Інкапсуляція лобового скла – досі невідома для багатьох водіїв різновид скла для автомобілів. З особистого досвіду відомо, як часто подібну назву є відразливим для багатьох, хто побажав придбати нове скло.

Це стає істотною помилкою, так як через незнання і некомпетентності в цьому питанні, вони позбавляються потенційних переваг цієї нової технології.

Сьогодні ми спробуємо розвіяти всі чутки і припущення, і максимально чітко відповісти на всі питання, що стосуються інкапсуляції.

Для скла з инкапсуляцией характерний чорний обід по краях

Напевно, ніхто не буде сперечатися з тим фактом, що лобове (і не тільки) скло відіграє одну з найважливіших ролей щодо захисту здоров’я водія та пасажирів, що знаходяться в транспортному засобі.

  Важливість цієї захисної конструкції важко недооцінити, крім здатності утримати водія від вильоту під час зіткнень, цей елемент автомобіля виконує непомітні для неозброєного погляду функції.

Припустимо ситуацію, коли в людному русі, з-під покришки, що проїжджає попереду нас машини вибивається камінчик гравію і летить прямо на нас.

Порада

В іншому випадку, ви швидше за все часто були свідком відколів і тріщин на лобовому склі, які з’явилися б в такій ситуації. А тепер уявіть, якою б шкоди завдав цей камінчик, не будь попереду скла здатного утримати його від попадання в салон.

Саме з причин високої травмоопасності і постійних ризиків, які чекають навіть пильних водіїв на кожному кроці, виробники автомобілів постійно покращують якість випущених стекол, додаючи їм нові технології і оптимізуючи щороку. Крім того, високоякісне скло здатне підтримувати дах машини, і не давати тій деформуватися після зіткнень.

Встановлюють скла, як правило, в майстернях за допомогою спец. обладнання

Що таке інкапсуляція лобового скла

Отже, що ж це таке – «інкапсуляція лобового скла»? Під цим терміном мають на увазі технологію оснащення скла додаткової пластикової рамкою, з метою додаткової безпеки. Але найголовніше тут, це використання при створенні конструкції полімеру всередині прес-форми. Його (полімер) наносять вздовж краю скла, а з’єднують за допомогою лиття високого тиску.

Сам процес на папері виглядає набагато складніше, ніж є насправді. В першу чергу це можливо завдяки налагодженню автоматизованого процесу на фабриках-виробниках. Точностей в роботі вимагають тільки дозування всіх частин, а також своєчасне відстеження за справністю конвеєрів.

Але сучасна методика хімічної обробки не стоїть на місці. З кожним роком, навіть такий просунутий метод щодо забезпечення додаткового захисту піддається численним доопрацюванням і модифікаціям.

Практикується використання різних хімічних реактивів при змішуванні, експериментують з використовуваними матеріалами (серед основних: ПВХ, Dow, Bayer Material, Recticle і інші).

Все це проводиться одночасно з поступовим впровадженням нових технологій в автомобілі останніх років випуску.

Навіщо потрібна інкапсуляція автоскла

Отже, з основними принципами, а також за допомогою якого методу проводиться інкапсуляція лобового скла ми розібралися. Для чого і з якою метою її проводять? Основними функціональними обов’язками такого виду скла є:

 • забезпечення додаткового захисту від пошкоджень. Це найбільш важливий і основний пункт. Щільний пластиковий каркас дозволяє витримувати максимальну амплітуду удару при ДТП, ніж його звичайні аналоги. Такі скла складніше розбити / пробити. При їх руйнуванні практично не виникають осколки.
 • покращений захист від УФ променів і звуку. Все це досягається завдяки особливій конструкції скла. Крім того, при установці, стекол з инкапсуляцией майже ніколи не виникає «колодязів» і «пазів», які стають причиною підвищеної звукопередачи між салоном і зовнішнім світом.
 • підвищений термін експлуатації. Знос таких стекол сам по собі значно збільшений завдяки неруйнівного полімерів. Як показали тести, при зниженому впливі ультрафіолету, молекули скла руйнуються набагато повільніше.
 • зовнішній вигляд. На таких стеклах практично неможливо залишити розлучень завдяки використанню покриття антивідблиску. Естетизм підвищують і стильні темні лінії по краях скла (місця лиття), які багато водіїв знаходять вельми стильним і сучасним рішенням зовнішнього оформлення власного автомобіля.

Яке автоскло варто вибирати

Так як використання скла з инкапсуляцией принесе своєму власникові одні дивіденди, про прийняття рішення про його встановлення говорити не доводиться. Інша справа, у зв’язку вибором продукту для власного авто ви можете помітити, що інкапсуляція лобового скла зараз проводиться в понад 80% випадків покупки.

Як же вибрати правильне скло, і на що звернути свою увагу перед покупкою? В першу чергу, ваш вибір сильно залежить від місця товару, що купується. Якщо в магазинах і маркетах причин сумніватися в якості комплектів не знаходиться, то покупка в авторазборках може закінчитися установкою або невідповідного продукту, або ж відповідного продукту низької якості.

Дуже важливо дізнатися чіткі виміри при виборі скла відповідного для вас

Звертайте увагу на зовнішній вигляд скла. На ньому не повинно бути слідів експлуатації, відколів, тріщин, подряпин, потертостей та іншого. Крім того, якісний триплекс ніколи не містить пухирців повітря в ребрах конструкції. Порівняйте з відповідністю ГОСТу, переконайтеся в оригінальності продукції (інформацію можна дізнатися на маркувальної частини скла, яка знаходиться в кутку).

Маркування та інкапсуляція лобового скла

підводимо підсумок

Ось ми і розібралися в тому, що ж таке інкапсуляція лобового скла.

З прочитаного, ви можете переконатися, що використовувана технологія – це якраз той випадок, коли проходження курсу модернізації наявних продуктів призводить до поліпшень і високим функціональним можливостям.

Інкапсуляція стекол – це надійне рішення, яке в іншому випадку є доленосним, і демонструє підвищену міцність. З власною безпекою жартувати не можна, тому рішення про використання стекол з такими технологіями – це скоріше риторичне питання.

Інкапсуляція лобового скла: що це таке?

Кожна частина автомобіля відповідає не тільки за його технічні властивості, а й за безпеку. Не виключенням є і вітрове скло. Багато водіїв часто стикаються з терміном “інкапсуляція лобового скла”, але мало хто знає, що це і для чого потрібно. У цьому матеріалі ми познайомимо вас з цим терміном і допоможемо розібратися, в чому плюси інкапсульованого скла і як його встановлювати.

Що таке інкапсуляція лобового скла

Під инкапсуляцией лобового скла на увазі створення безпечної пластикової рамки навколо скла за допомогою використання полімеру всередині прес-форми уздовж краю скла. Для того щоб швидко і якісно з’єднати два компонента і більш, використовують лиття під високим тиском.

У сучасному світі така технологія добре відпрацьована і повністю автоматизована. Попередньо всі потрібні частини дозуються і впорскується в спеціальний посуд, де і відбуваються хімічні реакції. Інкапсуляція скла – це не така витратна технологія, як приклеювання поліуретанового речовини до скла.

Для того щоб зробити инкапсуляцию скла, використовують такі матеріали як ПВХ, RIM, Recticle, Bayer Material і Dow.

З кожним роком лідируючі автомобільні компанії намагаються придумати досконалий спосіб інкапсуляції лобового скла і все ближче і ближче підбираються до ідеалу. Все це дає можливість не тільки забезпечити максимальну безпеку для пасажирів, але і розширює поле діяльності для дизайнерів транспортних засобів.

Для чого потрібна інкапсуляція скла, гідності скла в капсулі

 • Отже, інкапсульованим називають скло з Випаяв на заводі молдингом, кліпсами, застібками та інше. Основними завданнями лобового скла є:
 • • забезпечити водієві хороший огляд;
 • • захищати від негоди;
 • • забезпечити безпеку пасажирів.
 • При дорожньо-транспортній пригоді скло здатне не тільки утримати людей в салоні, але і підтримує дах.

Зверніть увагу! Світові гіганти автомобільного ринку у виробництві використовують виключно інкапсульовані скла, так як вони є щільними, міцними і багатофункціональними.

До незаперечних плюсів інкапсульованого скла можна сміливо віднести забезпечення шумоізоляції в автосалоні, а також відсутність на склі розводів. Завданням сучасних стекол є також поліпшити естетичний вигляд автомобіля і забезпечити комфорт для водія і пасажирів.

Переваги такого скла також полягають в довговічності, підвищеної міцності, стійкості до температурних перепадів і УФ випромінювання. Для того щоб забезпечити максимальну міцність, в процесі виготовлення скла використовують поліуретановий матеріал.

Особливості установки звичайного і інкапсульованого скла

Кожен водій хоча б раз стикався з проблемою заміни лобового скла. Попадання каменів, утворенню сколів і тріщин веде до неминучої заміни деталі. Отже, для того щоб правильно здійснити заміну скла, необхідно знати його тип. Скло бувають двох видів: стандартні і інкапсульовані. Вся різниця полягає в тому, що, щоб встановити звичайне скло, молдінгнеобходімозакрепіть з усіх чотирьох сторін, в той час як при установці інкапсульованого скла потрібна установка всього лише двох бічних молдингів.

Важливо! Після установки лобового скла необхідно почекати як мінімум 12 годин, щоб встиг засохнути герметик.

 1. Щоб поставити скло якісно і акуратно, дотримуйтеся кількох рекомендацій, а саме:
 2. • Не забувайте зняти зі старого скла кріплення для дзеркала заднього виду, антен і датчиків.
 3. • Зачищаючи поверхні, потрібно бути гранично акуратним, щоб не забруднити салон і торпедо.
 4. • Перед тим як вклеювати скло, обробіть поверхні праймером.

Тепер ви не тільки знаєте, що таке інкапсуляція скла, а й те, як його необхідно правильно встановлювати заново і якими перевагами воно володіє. Звичайно, водіям в першу чергу потрібно думати про свою безпеку і про безпеку пасажирів. Якщо ви сумніваєтеся у власних силах по установці інкапсульованого скла, краще зверніться до фахівців.

Також при покупці скла обов’язково вимагайте у продавця документи, що підтверджують відповідність деталі ГОСТу. Маркування стекол в нижніх кутах підтверджує походження деталі і говорить про її виробника. Так ви зможете знайти винного в разі шлюбу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You May Also Like

Діагностика гбо 4 покоління своїми руками. Коли немає сенсу платити сто

Цены на бензин постоянно растут и облагаются новыми акцизами. Но без автомобиля…

Який краще gps-маяк для авто? Огляд моделей і погляд з боку

Защита своего транспортного средства – одна из основных задач автовладельца. При этом…

Що означає знак ш на машині? Просто про просте

https://www.znak.com/2017-04-07/znak_shipy_i_novye_pravila_dorozhnogo_dvizheniya_chto_nuzhno_znat 2017.04.07 Яромир Романов / Znak.com З 4 квітня в Росії діють…

Позначення на приладовій панелі автомобіля. Що означають значки?

У міру розвитку автомобільної промисловості кількість індикаторів на приладовій панелі стрімко збільшувалася.…

Як зареєструвати саморобний причіп? В Україні.

Реєстрація саморобних транспортних засобів Саморобні ПРИЦЕПИ Отже, з якоїсь незрозумілої причини Ви…

Як правильно паркуватися між машинами? Розписуємо в деталях

Як паркуватися переднім ходом між автомобілями Ось і настав щасливий день –…

Що робити, якщо потіє фара – причини і способи усунення проблеми

Утворення конденсату всередині фар досить поширена проблема, з якою стикаються власники автомобілів.…

Чи можна буксирувати на автоматі іншу машину? Як це зробити без наслідків

Багато автолюбителів чули про особливості принципу роботи АКПП і тому закономірно ставлять…

Що робити, якщо машину заблокували і перекрили у дворі? Все вирішується

Що робити, якщо у дворі заблокували машину, куди звертатися? Багато автомобілістів стикаються…

Що робити, якщо тече рульова рейка? Терміново усуваємо

На СТО, що спеціалізуються на ремонті вузлів рульового управління, власників автомобілів змушують…