Що входить в ремкомплект рульової рейки? Нотатки з ремонту та діагностиціГоворячи про автомобілі марки Деу, перший, який при цьому представляється росіянам, це знаменита Деу Нексія. А знаменита вона, як мінімум, тим, що на протязі чотирьох років (з 1996 по 2000 роки) входила до трійки найбільш продаваних в нашій країні автомобілів. Якщо не брати радянські часи, коли вибір машин був невеликий, ні до, ні після Нексиі, настільки вражаючого результату не домагався жоден автомобіль.

Спочатку популярність Нексии пояснювалася просто: вона була найдешевшої іномаркою в Росії, і наші співвітчизники (в основному представники середнього класу), вдосталь «наївшись» Жигулями і Москвичами, накинулися на «іноземця».

Що входить в ремкомплект рульової рейки? Нотатки з ремонту та діагностиці

Нексія в ті часи і був справжнісіньким іноземцем: зібраним в Південній Кореї автомобілем, який представляв собою копію Опеля Кадетт Е (на той час уже п’ять років як знятий з виробництва в Європі).

Незабаром, правда, Нексію почали збирати в Узбекистані, а трохи пізніше там же стали виготовляти і комплектуючі для цього автомобіля. У свій час на протязі двох років Нексія збиралася і в Росії – але все з тих же узбецьких комплектуючих.

Все це, зрозуміло, негативно позначилося і на якості, і на довговічності автомобіля, але зате позитивно відбилося на його ціні, так що Нексиі, виробництво яких було припинено рік тому, продовжують їздити і по Росії, і по інших країнах СНД.

До речі, в цілому кількість випущених автомобілів Деу Нексія, включаючи обидва її покоління, перевищила півмільйона.

Рульова рейка Деу

Рульове управління автомобілів Деу, причому, не тільки Нексія, але і практично всіх автомобілів цієї марки (виняток в цьому ряду становить, мабуть, тільки Матіз, а тому розмова про нього окремий) являє собою традиційний рейковий механізм, доповнений системою гидроусиления керма. У цьому питанні ні корейці, ні узбеки не придумали нічого нового, а точно скопіювали німецький прототип.

Рейковий механізм призначений для перетворення обертального руху рульового колеса в поворот передніх коліс автомобіля. Здійснюється це перетворення поетапно: спершу, за допомогою зубчастої передачі обертальний рух рульового вала передається рейці, як поступальний. Рейка, впливаючи на наконечники, змінює їх кут нахилу, і ті, в свою чергу, повертають колеса.

Що входить в ремкомплект рульової рейки? Нотатки з ремонту та діагностиціСкладається рейка з наступних компонентів:

 1. Корпус (іноді його називають картером або кожухом). Він несе захисну функцію, оберігаючи механізм рейки від попадання в нього вологи, бруду і сторонніх предметів, а також функцію кострукціонних – до нього кріпляться всі деталі рейки.
 2. Рульовий вал із закріпленою на нижньому його кінці керуючої шестерні (на верхньому розташоване рульове колесо). При наявності гідропідсилювача, а є він практично у всіх автомобілях Деу, на валу розміщений шток гідроциліндра, з’єднаний з розподільником рідини. У його завдання входить перенаправлення потоку робочої рідини в той чи інший циліндр в залежності від напрямку обертання водієм рульового колеса.
 3. Циліндри з поршнями. Вони передають зусилля, що створюється робочою рідиною ГУР, на вал і, відповідно, рейку.
 4. Власне рейка, з’єднана за допомогою зубчастої передачі з рульовим. Рухаючись вправо-вліво, вона штовхає наконечники, які і повертають колеса.
 5. Опорні втулки з обмежувачами. Вони виконують функцію утримання рейки від несанкціонованого зміщення і встановлюють максимальний кут повороту передніх коліс автомобіля.

Можливі поломки рейки Деу

Що входить в ремкомплект рульової рейки? Нотатки з ремонту та діагностиціОсь, власне і вся механіка. Якщо поставити рейку в ідеальні умови, то служити вона буде вічно. Але, так як всі її деталі піддаються силам тертя (мастило їх значно зменшує, але не зводить нанівець), то з часом вони зношуються, між ними утворюються зазори – так звані люфти, – які підсумовуються в рульовій колонці.

На перших стадіях зносу деталей рейки від проблеми можна тимчасово позбутися за допомогою додаткового регулювання її вузлів. Але це – тільки відстрочка більш серйозного ремонту, який буде полягати в заміні виробили свій ресурс деталей.

Стежачи за рівнем масла в автомобілі і регулярно проводячи його заміну, ви тим самим істотно продовжуєте термін служби рульової рейки.

Що входить в ремкомплект рульової рейки? Нотатки з ремонту та діагностиці

Друга біда, яка може статися з рейкою, це потрапляння в її механізм сторонніх предметів, що призводить до поломки тих чи інших деталей.

Пісок, що проник в механізм через зношені прокладки картера, здатний в лічені дні привести його до зносу, а камінь, що застряг в зубчастої передачі, – до поломки або деформації зубів рейки або шестерні.

Нерідко між зубами виявляються і відірвалися шматки самих прокладок. Виламати або погнути зуби їм навряд чи вдасться, але неабияк скоротити термін їх служби вони цілком можуть.

Регулярно перевіряйте цілісність картера і, зокрема, його прокладок. Навіть невелика вм’ятина може стати причиною порушення його герметичності. А це, як мінімум, протікання масла, як максимум – заклинювання зубчастої передачі.

Протікання робочої рідини гідропідсилювача не призведе до настільки катастрофічних наслідків, але теж може змусити власника автомобіля понервувати. Першим симптомом, що ця рідина почала підтікати, стане загальне погіршення роботи ГУР.

Якщо ви помітили, що для повороту керма вам стало вимагатися більше зусилля, ніж раніше, це і буде першою ознакою порушення герметичності ГУР і витікання з нього робочої рідини.

Діагностика і ремонт рульової рейки Деу

Що входить в ремкомплект рульової рейки? Нотатки з ремонту та діагностиціРемонт будь-якої з поломок в системі рейкового механізму, особливо ремонт рульової рейки Деу, починається із загальної його діагностики. Визначивши місця виникнення люфтів, майстер повністю розбирає рейку.

Щоб з’ясувати, які деталі вимагають заміни, всі вони ретельно очищаються від забруднень – тільки після цього можна буде визначити ступінь їх зношеності. На місце, відпрацьованих своє комплектуючих, на рейку встановлюються нові, механізм збирається і відправляється на випробувальний стенд, де майстер здійснює його регулювання.

Тільки після цієї процедури відремонтована рейка встановлюється на автомобіль, який після закінчення фінальної стадії регулювання рейки – виставлення кута повороту коліс – повертається власнику.

Ремкомплект на рульову рейку

Своєчасний ремонт систем і вузлів автомобіля допомагає підтримувати не тільки працездатність машини, але і забезпечує безпечну експлуатацію транспортного засобу. Особливо важливі блоки, що відповідають на команди водія. Для цього відновлення нормальної роботи потрібно своєчасно придбати ремкомплект рульової рейки.

Повноцінне функціонування рейки

Через рульову рейку зусилля водія перетворюється в дію на механізми, що керують колесами. Затребуваність проявляється на повороті. У легковиках зустрічаються кілька типів управління рейками:

 • що працюють на механіці;
 • з гідравлічним принципом;
 • на електротязі.

Від конструкції залежить принцип дії. Найчастіше в сучасних машинах застосовуються вузли, що працюють від гідравліки. Необхідність гідропідсилювача помічають автомобілісти нерідко після його поломки, так як до керма доводиться прикладати значно більші силові навантаження.

Що входить в ремкомплект рульової рейки? Нотатки з ремонту та діагностиці

Найбільш простий вважається конструкція з механічним принципом дії. Ланцюжок починається з зубчастого механізму, сполученого з зубчастої рейкою. Остання взаємодіє з приводом керма.

Відмінною рисою електричних рейок є наявність вбудованого електродвигуна. Саме він задіюється для полегшення зусиль водія.

Конкретно, що входить в ремкомплект рульової рейки, залежить від моделі автомобіля. У авто з верхнім розташуванням рейки, як правило, вона ховається за движком з фіксацією на кузові. Для нижнього розташування вона йде знизу від мотора.

Можливі ознаки несправності

У кожної деталі передбачений свій термін експлуатації, навіть у тих, які, на перший погляд, піддаються малої виробленні. Вихід з ладу рейки відбувається через різні обставини, найбільш популярними з яких є такі чинники:

 • низька якість дороги;
 • забруднення вузла;
 • тип водіння автомобілістом.

Щоб своєчасно виявити проблему, необхідно моніторити стан пильовика . Важливо розуміти, що він повинен герметично ізолювати вузол. В іншому випадку наявність навіть невеликого пошкодження призведе до швидкого руйнування пильовика і подальшої поломки блоку.

  Як поміняти стійки стабілізатора

Підтримка працездатного стану залежить від якості гідравлічної рідини. Її необхідно періодично міняти, як вказує виробник. Також потрібно правильно експлуатувати транспорт. Неприпустимо авто з гідрорейкой ставити при мінусовій температурі тривалий час з викрученими колесами.

Буде потрібно ремкомплект на рульову рейку, коли виявляться такі несправності:

 • в процесі руху чується постукування на рівні підвіски;
 • помітно підтікання маслянистої рідини з системи гідравліки;
 • відчувається стукіт від керма;
 • кермо став помітно тугіше обертатися;
 • під час включеного двигуна чується шум від насоса;
 • люфт явно додався.

Що входить в ремкомплект рульової рейки? Нотатки з ремонту та діагностиці

Після виявлення таких ознак необхідно провести більш ретельні діагностичні заходи. Робити це можна як самостійно, так і на станції техобслуговування.

Важливо знати, що своєчасна установка ремкомплекта для рульової рейки дозволяє мінімізувати знос елементів, що сполучаються, а також не допускає серйозних поломок в автомобілі.

Правильне проведення робіт

Заміна деталей рейки не відноситься до трудомістких операцій. Для розбирання зазвичай не доводиться застосовувати складні спецс’емнікі (пристосування) або хитромудрі апарати.

Варто проконтролювати комплектність придбаного набору запчастин. У нього повинні зазвичай входити:

 • манжети;
 • валові опорні втулки;
 • гумові ущільнювачі;
 • гідробар’єрні кільця.

В процесі демонтажу рейки не варто забувати про відгинанні країв фіксаторів болтів. Від’єднуємо болт валу. На наступному етапі займаємося розбором рульового механізму. Відокремлюємо від рейки пружину, кільця, упори і гайку. Позбавляємося від пильовика і виймаємо стопорне колечко. Демонтуємо підшипник і дістаємо вал.

З розібраним вузлом займаємося ремонтом. Якщо він надзвичайно зношений, то буде потрібно провести повну заміну, а не відновлення працездатності ремкомплектом.

Позбавляємося від опорної втулки. На посадкову поверхню наносимо шар мастила і повертаємо втулку на місце. Видаляємо надлишкову мастило і проводимо заміну підшипника.

Зверніть увагу

Для замін сальника знадобиться демонтувати передні колеса і чеку, вигвинтити наконечники і пару штуцерів. Далі, відкидаємо кардан і виймаємо рейку, з якої видаляємо сальник, стопорне каблучки і захисний пильовик. Наносимо мастило на новий сальник і повертаємо все на свої місця.

  Як поміняти передні амортизатори своїми руками

Правильна збірка має на увазі грамотну установку рейки в корпус, вала на своє місце і фіксація гайки стопорним кільцем. Далі, фіксуємо пильовик, а пружину гайкою. Необхідно закрити отвір і нанести мастило безпосередньо на рейку і встановити пильовик. Операція виконана повністю.

☰ Як правильно підібрати Ремкоплекти рульових рейок | Master Service

Ремкомплект рульової рейки використовують, щоб усунути несправності агрегату і продовжити термін його роботи. Розглянемо:

 • класифікацію і склади ремкомплектов;
 • в яких ситуаціях потрібен ремкомплект;
 • як підібрати ремкомплект для рульової рейки.

Склад ремкомплекта рульової рейки

На вигляд і комплектацію набору впливає тип і модель рульової рейки, яку ремонтують. Щоб зрозуміти, який ремкомплект рульової рейки вибрати , ознайомтеся з класифікацією наборів, яка схожа з класифікацією рульових рейок:

 • набори для механічних рейок;
 • комплекти для агрегатів з гідравлічним підсилювачем.

У ремкомплект для механічних рейок елементів менше через конструктивні відмінностей агрегатів. У стандартний набір для механічної рейки входить:

 • сальник-пильовик для розподільника;
 • втулка кермової рейки;
 • ущільнювальні гумові кільця для розподільника.

Що входить в ремкомплект рульової рейки? Нотатки з ремонту та діагностиці

Ремкомплект для механічної рейки

Другий тип ремкомплекта характерний для рейок з гідравлікою. Стандартні елементи ремкомплекта для рейки з ГУР:

 • силові сальники для гідроциліндра;
 • верхній і нижній сальники розподільника;
 • набір тефлоновим і гумових кілець для розподільника і поршня гідроциліндра.

Наявність додаткових елементів обумовлені особливостями конкретної моделі рульової рейки. У ремкомплект при необхідності додають втулку корпусу, додаткові тефлонові і гумові кільця для втулки, поршня бокового поджима і перепускних трубок, фолье-вставки, шайби для поршня бокового поджима, сальники-пильовики і інші елементи.

Що входить в ремкомплект рульової рейки? Нотатки з ремонту та діагностиці

Ремкомплект для рульової рейки з гідропідсилювачем

Модель агрегату також впливає на кількість і габарити елементів. Наприклад, в рульовій рейці автомобілів Mercedes-Benz Sprinter 2-t, 3-t і 4-t (2000-2006 роки випуску) на вибір використовують два види золотників – широкий і вузький.

Тому комплексний ремкомплект для рульової рейки цих автомобілів містить набори тефлоновим і гумових кілець для кожного з типів золотника.

У той час як в ремкомплект для Nissan Almera II і Primera (2003-2017 роки випуску) є тільки один набір з 5-ти тефлоновим кілець – 4 для розподільника і одне для поршня гідроциліндра.

Ситуації, в яких потрібен ремкомплект

Ремкомплект знадобиться у випадках, коли:

 • гідравлічна рідина сочиться з розподільника або збирається в правому і / або лівому пильовику рейки;
 • люфтит шток рейки або вал розподільника. Відзначимо, що люфт штока і вала розподільника не завжди вийде усунути за допомогою ремкомплекта – якщо присутній вироблення по зубу або іржавіння, пошкоджений вал або шток також потрібно замінити.

Зрозуміло, що головний привід купити ремкомплект – несправність рульової рейки. Пам’ятайте, що рульова рейка – складний і важливий агрегат, стан якого впливає на працездатність всього рульового управління. Зламалася рейка – зверніться на діагностику в СТО. Майстер автосервісу перевірить стан елементів агрегату і при необхідності запропонує замінити ремкомплект.

Техогляд – регулярна процедура, під час якої майстер обов’язково перевіряє стан агрегатів рульового управління.

Якщо механік знайшов характерні ознаки несправностей, аварійний вузол знімають і перевіряють окремо, так як знос більшості комплектуючих ремкомплекта можна виявити тільки під час перевірки на спеціалізованому діагностичному обладнанні або після повного розбирання вузла.

Методи підбору ремкомплекта для рульової рейки

Вибирати ремкомплект можна двома способами:

 • самостійно знайти і підібрати по марці, моделі і модифікації або VIN-коду автомобіля, артикулу товару або номеру постачальника;
 • звернутися за допомогою до професійних консультантів компаній, які продають автозапчастини та ремкомплекти.

Перший варіант підійде тільки в тому випадку, якщо клієнт знає точну інформацію про модифікацію автомобіля, товарний артикул ремкомплекта або код постачальника. Труднощі самостійного пошуку – більшість інтернет-магазинів не обладнані зручними пошуковими інструментами і тому пошук відповідного ремкомплекта для конкретної рульової рейки займає більше часу.

Універсальне рішення – зверніться за допомогою до професіоналів, знання яких допоможуть і молодим, і досвідченим автомобілістам. Професійний консультант підбере ремкомплект, а також відповість на питання, наприклад, яку мастило або масло вибрати для рейки. Головна перевага – професійна консультація економить час і гроші клієнта.

Заміна ремкомплекта рульової рейки

Що входить в ремкомплект рульової рейки? Нотатки з ремонту та діагностиці

Незалежно від марки автомобіля, всі його деталі з часом піддаються зносу. Від якості дорожнього покриття і умов експлуатації, деякі запчастини виходять з ладу в більш короткі терміни і потребують заміни. В даному випадку, мова йде про комплектуючих, які входять в ремкомплект рульової рейки.

Ремкомплект використовується для відновлення рульової рейки і складається з основних «витратних матеріалів», яку мають високу ступінь зносу.

На сьогоднішній день існує велика кількість причин, які можуть призвести до необхідності заміни ремкомплекта рульової рейки. Найпоширенішими є:

 • корозія штока;
 • люфт рульової рейки;
 • сторонній стукіт з віддачею в рульове колесо;
 • текти сальників і інші.

Про необхідність відвідування сервісного центру свідчить поява масла під авто і інші підозрілі явища.

Що входить в ремкомплект рульової рейки? Склад і особливості

Компанія ГідроТехМастер готова допомогти в скрутну хвилину і відновити належну роботу Вашого «залізного друга».

Наші фахівці проведуть діагностику рульової рейки і встановлять справність основних сполучних елементів.

Вони перевірять сальники, герметичність шлангів і з’єднувальних місць ГУР при крайньому лівому і правому положенні керма. У разі необхідності, оперативно буде проведена заміна ремкомплекта рульової рейки.

До складу ремкомплекта входять:

 • опорні втулки валів;
 • сальники;
 • гумові ущільнювачі;
 • гідробар’єрні тефлонові кільця.

Вищенаведений список може доповнюватися іншими комплектуючими (залежить від марки і моделі автомобіля, а також пристрої рульового механізму).

Як здійснюється заміна ремкомплекта рульової рейки?

Виконуючи заміну ремкомплекта, досвідчені майстри нашої компанії, повністю розбирають рульову рейку на складові частини. Всі вони ретельно очищаються. Зношені комплектуючі замінюються на нові.

Додатково здійснюється перевірка встановлених запчастин на предмет їх відповідності технічним нормам виробника.

В середньому, подібний ремонт займає від 1 до 3 годин (тривалість процесу залежить від стану вузла).

Наша компанія готова запропонувати ремкомплекти рульових агрегатів відомих світових виробників. Вам не доведеться втрачати особистий час на пошуки відповідних ремкомплектов. Ми готові оперативно надати клієнтам необхідні запчастини за доступною ціною.

☰ Які елементи входять в ремкомплект │ Особливості комплектів

Ремкомплект – набір гумотехнічних і металевих виробів, який використовують, щоб усунути некритичні несправності в роботі агрегатів рульового управління: рейки, редуктора, насоса ГУР.

Ремкомплекти класифікуються за типом агрегатів, на які їх встановлюють:

 • для рульових рейок з ГУР;
 • для “сухих” рейок;
 • для редукторів з ГУР;
 • для насосів гідропідсилювача.

Комплектуючі та елементи для ремкомплектів

Що входить в ремкомплект для рульових рейок з гідропідсилювачем:

 • набір сальників для розподільника і корпусу агрегату;
 • тефлонові кільця;
 • гумові кільця;
 • втулки;
 • підшипники (в розширеному комплекті).

До складу ремкомплекта “сухий” рейки входить сальник, гумові кільця і ​​опорна втулка штока.

Що входить в ремкомплект рульової рейки? Нотатки з ремонту та діагностиці

Ремкомплект насоса ГУР

Ремкомплект рульового редуктора з ГУР включає:

 • набір сталевих кульок для підшипників;
 • сальники;
 • гумові і тефлонові кільця;
 • прокладка.

Набір гумотехнічних і металевих елементів для насоса ГУР:

 • сальники;
 • гумові кільця;
 • прокладки;
 • клапан скидання тиску.

Користь і переваги ремкомплектов

Перш ніж купити ремкомплект, визначте:

 • проблему, яка виникла;
 • чи допоможе заміна гумотехнічних і металевих витратних матеріалів усунути несправність;
 • тип і модель несправного вузла;
 • якщо клієнт не знає модель рейки, редуктора або насоса, які встановлені на авто, ремкомплект підбирають по марці, моделі і модифікації машини.

Чому ремкомплект краще підбирати за допомогою автомеханіка

 • На ринку зустрічаються стандартні і довільні набори змінних елементів. Перший варіант підійде, коли змінюють все гумовотехнічні і металеві швидкозношувані деталі. Коли власник авто знає причину несправності, підійде другий варіант. Клієнт сам вибирає, з яких комплектуючих зібрати ремкомплект;
 • У кожної групи виробів є унікальна класифікація. Наприклад, в списку товарів “Майстер Сервіс” всього 15 різновидів креслень сальників з додатковою градацією за габаритами і характерних особливостей. Щоб відрізнити виріб типу 7V1P (сальник з сьомим типом креслення, закритим типом установки тефлонового кільця і ​​пилезащитной кромкою) від 7V1M (виріб сьомого типу креслення, закритим типом установки тефлонового кільця і ​​однією пружиною), потрібно знати ці класифікації, інакше ремкомплект не вирішить поставлених завдань ;
 • Автомеханік визначить, чи доцільно змінювати ремкомплект. Наприклад, у течі масла кілька причин: зносилися сальники і ущільнювачі, корпус розподільника або рейки, лопнула трубка або шланг ГУР, підтікає клапан. Щоб визначити і ефективно усунути реальну причину несправності, потрібна професійна діагностика на стендах. Зробити це в “гаражних” умовах складно;
 • Щоб поміняти ремкомплект рульової рейки, редуктора або насосі, автомеханіки використовують спеціальні інструменти. В результаті підвищується якість і швидкість роботи;
 • В автосервісі відремонтований агрегат тестують на диагностирующем стенді, щоб переконатися в тому, що проблема вирішена і агрегат працює справно.

Діагностика і ремонт рульової рейки –

Що входить в ремкомплект рульової рейки? Нотатки з ремонту та діагностиці

Наш автосервіс пропонує послугу з діагностики і ремонту рульової рейки Вашого автомобіля. Фахівці нашого автосервісу допоможуть своєчасно встановити причину будь виниклої проблеми, запропонують оптимальні варіанти її вирішення, враховуючи не тільки технічні питання, а й фінансові можливості замовника.

Шановні автолюботелі Томська повідомляємо Вам, що у нас проходить акція за послугою ремонт рульової рейки автомобіля . В роботі використовуємо якісні комплектуючі! 

На всі роботи по ремонту рульової рейки – 20% знижка

Переваги ремонту рульової рейки в нашому автосервісі:

 • Ми відремонтуємо вашу оригінальну рульову рейку і продовжимо її ресурс
 • Виготовимо посилені напрямні для «наших» доріг
 • Використовуємо якісні комплектуючі
 • Ціна нової рульової рейки перевищує в 2-3 рази ціну на ремонт
 • 1.5-2 години займає час ремонту знятої рульової рейки
 • 4-5 годин займає час ремонту зі зняттям / установкою, в залежності від завантаженості
 • Гарантія на ремонт рульової рейки 6 місяців!
 • Гарантійний огляд рульової кожні 2 місяці безкоштовно!
 • Комп’ютерна діагностика в подарунок!

Ціни на послуги ремонту рульової рейки в нашому автосервісі:

 • Зняття і установка – від 2 500 руб.
 • Ремонт рульової рейки – від 5 000 руб.

Ремонт рульової рейки в Томську – тел .: 304-404

Виробники автомобільних комплектуючих заявляють, що рульова рейка автомобіля може пройти без ремонту від 200 до 250 тисяч кілометрів. Але навіть для Європи, де проблем з дорожнім покриттям немає, дана цифра виявляється завищеною, що вже говорити про наших сибірських реаліях. Різні проблеми можуть з’являтися вже після 70-100 тисяч кілометрів пробігу.

І тоді перед автовласниками постає питання: купувати новий агрегат або замовити ремонт рульової рейки в спеціалізованому автосервісі.

важливо

Кожен випадок індивідуальний, але відразу купити нову рульову рейку ми не радимо: як мінімум, варто для початку виконати діагностику рейки і вислухати думку майстра нашого автосервісу.

Виходячи з особистого досвіду можемо навести таку статистику: в 90% випадків ціна ремонту рульової рейки в нашому центрі в 2-3 рази нижче вартості нового агрегату, а термін служби при цьому збільшується на десятки тисяч кілометрів.

Діагностика ремонт рульової рейки

Нормальний стан рульового механізму дозволяє працювати згладжено і чітко, реагуючи на будь-які рухи рульового колеса, успішно повертаючись в своє початкове положення після виконання крутих поворотів. 

Найпершими ознаками виникнення неполадок виступають невеликі замети, вібрації, неполадки ГУР, утруднене обертання, заклинювання. 

Можливі причини поломки рульової рейки

Причиною несправності і швидкого зносу механізму рульової рейки автомобіля стає агресивний стиль їзди, невиконання стандартних правил експлуатації, низька якість деталей і, звичайно ж, регулярна їзда по поганих дорогах.

Навіть у разі відсутності ознак пошкодження, рекомендуємо періодично діагностику рульової рейки для своєчасного виявлення несправностей.

Кваліфікований персонал, сучасне обладнання і гарантію якості забезпечить наша компанія, що спеціалізується на ремонті рульових рейок в Томську. 

Часто зустрічаються види несправності рульової рейки. Ремонту електричних або гідравлічних рульових рейок в більшості випадків передує один або кілька «симптомів». Помітили щось із нижче? Бігом в наш автосервіс! 

 • Стук з-під передньої осі, який з часом починає віддавати в кермо
 • В обох напрямках частково або повністю пропадає зусилля на рульовому колесі
 • Зусилля з’являється тільки при нагріванні рідини гідропідсилювача до 50-100 ° C
 • Патьоки рідини (може знадобитися заміна сальника або пильовика кермової рейки)
 • Стук при русі по прямій дорозі, зникаючий при повороті керма в одне з крайніх положень
 • Кут повороту керма не відповідає куту повороту коліс, машину постійно кидає з боку в бік на високих швидкостях
 • Рульове колесо не повертається у вихідне положення або повертається повільно
 • Під час їзди кермо не фіксується і може мимоволі повернутися

Наш спеціалізований автосервіс по ремонту рульових рейок в Томську виконує всі види робіт по ремонту гідравлічних рейок, а також рейок з електроприводом підсилювача керма, їх зняття / установку, заміну втулки рульової рейки, ремонт редуктора, насоса ГУР, комп’ютерну діагностику та токарні роботи.

Якщо в ході діагностики стане ясно, що ремонту агрегат не підлягає, то Вам буде запропонована заміна стала непридатною рульової рейки на оригінальну нову або оригінальну відновлену. Не забувайте: чим раніше ви виявите несправність рульової рейки, тим менше грошей ви витратите на її усунення.

Найменування робіт Ціни на роботи в рублях
Ремонт рульової рейки від 5000
Діагностика рульової рейки від 500

Всі нюанси ремонту рульової рейки в іномарці

Плавний поворот керма забезпечує легке керування авто. Над цією опцією постійно працюють всі виробники автотранспорту, вдосконалюючи її в кожній новій моделі. І чим складніше механізм рульового вузла, тим дорожче згодом виходить ремонт.

Ще одна складність полягає в тому, що не кожен автосервіс Хабаровська (відгуки клієнтів на форумах це підтверджують) готовий взятися за ремонт рульового механізму – через відсутність спеціального обладнання, комплектуючих і головне – досвіду і вміння. Але тільки не «Авторем 27». Тут працюють автомайстра високого класу, тому можуть повернути до життя будь-який вузол авто, що підлягає відновленню, зокрема професійно виконати ремонт рульових рейок в Хабаровську.

Що входить в ремкомплект рульової рейки? Нотатки з ремонту та діагностиці

У чому полягають особливості ремонту рульової рейки?

Рульова рейка як частина вузла управління авто близько 10 років тому була визнана багатьма автоконцернами неремонтопригодной деталлю, тому вони пропонували при стукоті, течі і люфт виконувати комплексну заміну всього рульового механізму, що виходило автовласникам дуже дорого. Мотивацією служила турбота про безпеку водія, пасажирів та інших учасників руху. Сьогодні ж розроблені принципи відновлення вузла, які базуються на професіоналізмі та вмінні працювати на дорогих стендах.

Головна біда всіх рульових рейок – процеси корозії. Саме вони викликають руйнування запчастини, приводячи до течі, стуку і люфту.

Порада

Дуже часто при обов’язковій профілактиці рульового управління зношені металеві хомути, що фіксують пильовики рульових тяг, змінюють на універсальні пластикові аналоги.

Вони не можуть забезпечити достатній герметизації вузлів, що істотно впливає на термін служби всього механізму.

Способи усунення корозії в рульовій рейці

Якщо корозія рульової рейки запущена і вже сильно вразила її зуби, деталь відновити, швидше за все, буде неможливо. В інших випадках з нею борються трьома основними способами:

 • Шліфуванням . Виконується при поверхневих корозійних процесах, коли зменшення діаметра рейки не перевищить 0,1 мм. При цьому сальники і опорну втулку ставлять номінальних розмірів. З таким збільшенням зазору течі і стуки будуть усунені і попереджені.
 • Сточуванням під ремонтний діаметр . Він становить максимум 0,5 мм. Щоб деталі, як і раніше, могли витримувати тиск в 150 бар, встановлюють запчастини ремонтного розміру. Сальники можна підібрати по каталогах, а ось втулку іноді доводиться виготовляти на замовлення.
 • Завтуліваніем . Цю складну технологію застосовують при глибокому ураженні іржею рульової рейки. Деталь спочатку протачивают, а потім за допомогою компаунда напресовують нержавіючу трубу. Потім знову слід проточка і полірування до номінального діаметра.

Якщо ви плануєте виконати ремонт рульових рейок в Хабаровську, комп’ютерну діагностику автомобіля, зробити розвал-сходження та інші відновлювальні роботи, звертайтеся в професійний автосервіс «Авторем 27». Наше майстерність і цінова доступність вас зацікавлять.

Заміна ремкомплекта рульової рейки – глобальна реанімація деталі

На діагностиці сказали, що рульова рейка потребує ремонту? Вирішили помоніторіть ринок і з’ясувати середню ціну деталі? Приголомшуючи два квартали виттям сирен, вас відвезли в лікарню з підозрою на інфаркт? Ну що ж ви такий вразливий? А ви знали, що якщо основні металеві деталі в цілості, а зносилася тільки дрібнота, то можна купити ремкомплект рульової рейки і забути про проблеми? Ремкомплект коштує в десять разів дешевше, ніж рейка в зборі.

Ну як самопочуття, краще?

Ремкомплект рульової рейки – донорські сальники і інші фіговіна

Основні члени цього угруповання це – сальники, пара-трійка опорних втулок валів, гумові ущільнювачі і гідробар’єрні колечка. Є банди і поменше, а якщо постаратися, то можна знайти і окремі елементи.

Але якщо вже ви полізли лікувати рульову рейку, то варто сплавити всіх проблемних, швидко зношуються хлопців. Для вашої ж економії коштів, часу і нервів – замініть всі деталі входять в ремкомплект рейки.

До того ж, при періодичної заміни цих деталей, можна уникнути появу більш серйозної поломки.

Середній термін життя рульової рейки при дбайливому зверненні близько 150-200 тисяч кілометрів . Якщо при «омолодження» використовувався якісний ремкомплект рульової рейки, то до цих цифр плюсуйте ще близько 100 тисяч пробігу. Ось він, джерело майже вічного життя!

Зберігаємо здоров’я рульової рейки

 • Щоб продовжити ресурс деталі і зберегти новенький ремкомплект рейки, дотримуйтеся простих правил експлуатації:
 • Зменшуйте швидкість перед виступами і впуклості на дорозі. Збережіть в цілості й рульову рейку, і дюжину інших деталей;
 • Перевіряйте хоча б раз в пару тижнів цілісність пильовиків . Якщо вони розтріскаються і ви не помітите, то бруд, яка потрапляє всередину, швиденько угробити ущільнювачі;
 • Не дивуйтеся тому, що ремкомплект рульової рейки знадобиться вам набагато швидше, ніж заявлено виробником, якщо ви фанат вивертання коліс . Особливо на морозі. Кермові рейки не прощають такого і нещадно мстять.

Трепетна і ніжна турбота про стан рульової рейки повернеться до вас вдячністю автомобіля і довгою службою комплектуючих. Адже ми відповідаємо за те, що прикрутили під свій капот.

авто експерт KoreaAUTO Олена Сенатрусова

Ремкомплект рульової рейки – як повернути безпеку автомобілю?

Рульовим управлінням називається система керування напрямком руху транспортного засобу, який проводиться за допомогою пристрою рульового колеса. Дана система складається з різних механізмів, які здатні перетворити становище, а в просторіччя – кут повороту керма, в певну коригування положення коліс, а також, якщо мова не про автомобілі, інших керівників безпосередньо напрямком руху елементів, в залежності від різновиду транспортного засобу.

На сучасних автомобілях, часто, до складу рульового управління входять: редуктор, системи тяг, які здатні перетворити поворот рульового пристрою в поворот передніх (керованих) коліс.

Співвідношення величини кутів повороту коліс і керма в побуті відомо, як «передавальне відношення рульового управління». Зазвичай, такого роду співвідношення становить від 15: 1 і до 25: 1.

Колесо, яке розташовується з боку, в яку відбувається поворот транспортного засобу, повертається на досить більший кут, так, щоб пересічна точка у осей передніх коліс знаходилося безпосередньо на осі задніх коліс.

Якщо таке розташування існує у автомобіля, то все колеса будуть обертатися навколо однієї єдиної певної точки, а також, жодним чином не зможе виникнути бічне ковзання шин. Система тяг, яка забезпечує поворот коліс на різного роду кути, носить назву рульової трапеції.

Важливо знати, що рульове управління за ступенем своєї необхідності є однією з найважливіших систем транспортного засобу, яка, крім цього, є ще і найточнішою системою. Так, даний пристрій – найвідповідальніший елемент агрегатної компонування.

У даній системі все залежить від того, з якою точністю був виконаний кожен окремий вузол з рульового управління транспортного засобу. Саме від цього залежатиме те, яким чином на дорозі поводиться автомобіль, наскільки безпечно і комфортно відчуватиме себе за кермом транспортного засобу автомобіліст. Ремонт рульового управління спочатку повинен починатися з безпосередньою діагностики.Уже в процесі даної процедури і визначається, які саме вузли, або який саме один вузол вийшов з ладу. Однією з найважливіших конструктивних вдалою експлуатації всієї системи рульового управління є герметизація шлангів і сальників. У разі, коли виявляються певні проблеми, слід звернутися в сервісний центр. Якщо ж є бажання розібратися в пристрої системи, а також стати справжнім гуру, то потрібно самому спробувати усунути проблему.

1. Чому справність рульової рейки так важлива?

Уже відомо, що система рульового управління є однією з небагатьох систем, без якої успішна експлуатація транспортного засобу в корені не може бути можливою. Одним з найважливіших складових елементів даного вузла є рульова рейка.

Таким образом, рулевая рейка являет собою устройство, которое предназначено для непосредственного преобразования определенных усилий автомобилиста при его прямом воздействии на руль автомобиля, а также, собственно говоря, и на колеса.

Такого рода необходимость возникает у автолюбителя при любой минимальной необходимости перенаправить свое транспортное средство, то есть – при повороте.

Так, в сучасному автомобільному світі існує кілька видів рульової рейки. Найпоширенішими є: механічна, гідравлічна і електрична кермові рейки. Основна особливість відмінних характеристик даних пристроїв полягає в їх принцип роботи та дії. Практично всі легкові автомобілі в своєму арсеналі мають гідравлічну рульову рейку. Більшість автолюбителів вже відчули роботу даного пристрою на собі: саме за допомогою гідравлічного підсилювача керма водієві не потрібно докладати особливих зусиль для керування транспортним засобом.

Зверніть увагу

У свою чергу дуже простий є механічна система управління керма. Це пов’язано з тим, що на кінці даного пристрою знаходиться зубчастий механізм, який при виникає необхідності взаємодіє з рейкою зубчастої, а вона вже має безпосередній контакт з рульовим приводом.

Відмінність же від гідравлічної рейки електричної полягає в тому, що транспортний засіб має певний електродвигун, який, власне, і докладає особливих зусиль і робить додатковий дії, метою яких є полегшення роботи автомобіліста.

Дана деталь може розташовуватися в різних частинах транспортного засобу.

Так, місце розташування даного пристрою безпосередньо залежить від моделі і марки машини: при нижньому розташуванні такого пристрою деталь знаходиться знизу від двигуна, а, відповідно, при верхньому розташуванні її розташування знаходиться позаду мотора і прикріплюється до кузова.

2. Вісь рульової рейки і ознаки несправності системи

Природним елементом експлуатації транспортного засобу є той факт, що деталі не можуть бути вічними. Як і всі інші, дана деталь не вічна, хоча на перший погляд може здатися, що пристрій не виділяється особливою складністю і не є мудрим. Рульова рейка може приходити в непридатність і, відповідно, несправність з різних причин. Звичайно ж, в зв’язку з тим, що наші дороги залишають бажати кращого, найактуальнішою причиною несправності рульової рейки є дорожня проблема, Яка забезпечує транспортний засіб постійними струс і пилом. Для того щоб автомобіліст зміг вчасно помітити всі потенційні зміни, слід щотижня переглядати автомобільні пильовики. Це пов’язано з тим, що навіть найменша дірочка в цьому пристрої може послужити можливою причиною зносу ущільнювачів.

Дуже багато що залежить і від самого водія. Так, наприклад, вкрай небажано ставити автомобіль з вивернутими колесами, особливо в мороз, особливо, якщо на автомобілі встановлена ​​гідравлічна рейка.

Крім цього дуже часто автолюбителі взагалі забувають про зміну гідравлічної рідини в своєму транспортному засобі.

Крім цього існує ще безліч причин, за якими може виникати несправність рейки:

 • – протікання масла з гідросистеми;
 • – стук в підвісці при безпосередньому пересуванні автомобіля;
 • – стук в рульовому колесі;
 • – тугий поворот керма;
 • – шум і гул насоса при заведеному двигуні;
 • – збільшення люфту в колесі рульовому.

Нижче перераховані основний складові компоненти, які входять в ремонтний комплект рейки: сальники, опорні валові втулки, гумові ущільнювачі, гідробар’єрні кільця. Важливо знати, що при своєчасній заміні ремонтного комплекту можна уникнути зносу, а також значно знизити ризик складної несправності.

3. Заміна ремкомплекта рульової рейки – як не заплутатися при роботі?

Процедура заміни ремкомплекта рульової рейки є досить простий і нескладної. Для цього спочатку необхідно зняти її, при цьому не варто забувати про те, що потрібно відігнути фіксатори болтів і від’єднати болт валу.

Після цього потрібно приступити до безпосереднього розбору рульового механізму. Для цього процесу знадобляться спеціальні інструменти. Спочатку потрібно розбити рейку на гайку, пружину, кільце і упор.

Після цього слід зняти пильовик і витягнути стопорне кільце, далі, потрібно відкрутити підшипник і витягти вал.

важливо

Все, тепер можна приступати до безпосереднього ремонту даного пристрою. Природно, можна повністю зробити заміну рульової рейки, але, все ж, спочатку слід спробувати її відремонтувати.

Для того, щоб втілити дану дію в реальність потрібно прибрати опорну втулку, а місце її розташування потрібно змастити, після чого, вставити деталь назад.

Крім цього слід прибрати всі надлишки мастила і замінити підшипник.

Для того, щоб зробити заміну сальника, необхідно буде попрацювати трохи більше. Для початку потрібно зняття передніх коліс і чеки. Далі, потрібно викрутити два штуцери і наконечник, після – від’єднати карданчик і витягнути саму рейку. Так, проводиться додаткове зняття пильовика, стопорного кільця і сальника. Новий сальник потрібно змастити і вставити його на місце. Для того щоб деталь повністю встала на потрібне місце потрібно дуже акуратно постукати по ній, внаслідок чого зібрати весь корпус. Для того щоб збірка пройшла правильно, потрібно вставити рейку в корпус, на своє законне місце поставити вал, а гайку необхідно закріпити стопорним кільцем і закрутити її.Після всього зробленого залишилося зовсім нічого. Потрібно лише зафіксувати стопорне кільце, пильовик і пружину гайкою. Далі слід заткнути отвір, а рейку потрібно змастити і надіти назад пильовик. Все, робота успішно завершена. В кінці слід зробити невелику діагностику, яка повинна відрізнятися від першої тим, що в новій будуть повністю відсутні навіть найменші ознаки різних неполадок.

В цілому, якщо дотримуватися всієї послідовності в рекомендаціях по такого роду ремонту, то можна з надзвичайною легкістю і ентузіазмом, так як процес може видатися досить цікавим для автолюбителя, провести капітальний ремонт, або тотальну заміну рульової рейки легкового автомобіля.

АВТО-СТО здійснює ремонт рульових рейок протягом більше 15 років, має великий досвід в даній області і гарантує дійсно високу якість роботи.

За час діяльності наша компанія відремонтувала величезна кількість рульових рейок, отримала тисячі подяк від клієнтів і позитивні відгуки. 

Зазвичай ремонт рульової рейки потрібно через наявність люфту, стукоту або течі.

Крім того, звернутися за допомогою до фахівців слід при появі «відчуття тяжкості керма», а також в разі виявлення неполадок в кріпильних деталях і рульовій тязі.

Найбільш поширені причини несправності рульової рейки:

Проведена в технічному центрі діагностика дозволить визначити справжню причину несправності і найбільш надійний, перспективний і доступний спосіб вирішити цю проблему. Наприклад, дуже часто досить обмежитися лише підтяжкою рульової рейки. Але так буває не завжди. 

Ще одна причина подальшого ремонту – це стукіт. Як правило, стукіт відзначається в момент обертання керма, при наїздах на купини, бордюри або камені і руху транспорту по нерівних дорогах.

Щоб позбутися від нього, рекомендується замінити ущільнювальні елементи – підшипники, втулки або сальники.

На заключному етапі приступають до діагностики на стенді, яка дає можливість дізнатися, наскільки добре проведений ремонт. 

Наша статистика переконливо доводить, що найчастіше несправність рейки відбувається через течі. Типовий приклад: якщо під час стоянки заглянути під автомобіль, то можна виявити калюжі або краплі олії. Водій відкриває капот і бачить, що маслом покрита і сама рульова рейка.

Порада

Тут справа або в сальники, або в роботі насоса, або в наслідках хімічного явища корозії, яка спостерігається на поверхні силового вала. Залежно від причини ремонт рульових рейок буде мати на увазі заміну ущільнень, заходи обточування, шліфування і іноді навіть повної заміни силового вала, підбір сальників необхідного розміру.

В інших випадках дії, що і в ситуації «течі» доповнюється промиванням встановленої на автомобіль гідравліки.

Кілька слів про діагностику рульового управління
Щоб не витрачати кошти на ремонт, експерти радять регулярно звертатися в технічний центр за проведенням діагностики. Робити це потрібно як мінімум 2 рази на рік. Ну і звичайно, діагностика обов’язково проводиться при виявленні неполадок. 

Чому ми?
Наша компанія пропонує ремонт на найвигідніших умовах. Ми представляємо собою зручний, практичний, функціональний і надійний автосервіс, який має масу переваг перед конкурентами. До числа найважливіших достоїнств нашої компанії слід віднести:

 • великий досвід;
 • привабливі ціни;
 • можливість оперативної заміни комплектуючих;
 • виконання повного комплексу робіт;
 • і незмінно бездоганна якість ремонту!

Ми постійно працюємо для Вас і робимо все для того, щоб клієнти залишалися повністю задоволені результатами співпраці. У штат «АВТО-СТО» входять висококомпетентні фахівці, які відмінно розбираються в системі рульового управління, знають, як швидко, грамотно і без зайвих проблем виконувати ремонт, мають велику позитивну практику в даній сфері. 

Ремонт рульової рейки будь-якого типу буде проведений нашими фахівцями якісно і максимально швидко (як правило, протягом 1-ого робочого дня). Ми усуваємо будь-які види несправностей, використовуємо сучасне обладнання і оригінальні запчастини для заміни комплектуючих.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You May Also Like

Діагностика гбо 4 покоління своїми руками. Коли немає сенсу платити сто

Цены на бензин постоянно растут и облагаются новыми акцизами. Но без автомобиля…

Який краще gps-маяк для авто? Огляд моделей і погляд з боку

Защита своего транспортного средства – одна из основных задач автовладельца. При этом…

Що означає знак ш на машині? Просто про просте

https://www.znak.com/2017-04-07/znak_shipy_i_novye_pravila_dorozhnogo_dvizheniya_chto_nuzhno_znat 2017.04.07 Яромир Романов / Znak.com З 4 квітня в Росії діють…

Як зареєструвати саморобний причіп? В Україні.

Реєстрація саморобних транспортних засобів Саморобні ПРИЦЕПИ Отже, з якоїсь незрозумілої причини Ви…

Позначення на приладовій панелі автомобіля. Що означають значки?

У міру розвитку автомобільної промисловості кількість індикаторів на приладовій панелі стрімко збільшувалася.…

Як правильно паркуватися між машинами? Розписуємо в деталях

Як паркуватися переднім ходом між автомобілями Ось і настав щасливий день –…

Що робити, якщо потіє фара – причини і способи усунення проблеми

Утворення конденсату всередині фар досить поширена проблема, з якою стикаються власники автомобілів.…

Що робити, якщо тече люк в машині? Список корисних порад

Вічна проблема – підтікання люка! Люк, не рідний, чи не механічний /…

Що робити, якщо тече рульова рейка? Терміново усуваємо

На СТО, що спеціалізуються на ремонті вузлів рульового управління, власників автомобілів змушують…

Що робити, якщо машину заблокували і перекрили у дворі? Все вирішується

Що робити, якщо у дворі заблокували машину, куди звертатися? Багато автомобілістів стикаються…