Доопрацювання фар Киржач на ваз 2110. Покращуємо освітленість і комфортБагато хто помічає, що світло фар десятки залишає бажати кращого. Фари погано освітлюють, а так хочеться розширити область освітлення і зробити її яскравіше. У цій статті зберемо всі можливі доопрацювання і поліпшення фар ВАЗ 2110 (Киржач)

 • Чому саме фари Киржач, а не Bosch?
 • Для того, щоб зробити доопрацювання фар ВАЗ 2110 своїми руками , то насамперед потрібно зняти фару.
 • Доопрацювання фар Киржач на ваз 2110. Покращуємо освітленість і комфортДоопрацювання фар Киржач на ваз 2110. Покращуємо освітленість і комфортДоопрацювання фар Киржач на ваз 2110. Покращуємо освітленість і комфортДоопрацювання фар Киржач на ваз 2110. Покращуємо освітленість і комфорт

У фари Киржач на відміну від фари Bosch така зручна конструкція, яка дозволяє зробити різні доопрацювання і модернізації, які зроблять світіння фари краще. Можна змінюючи окремі елементи фари зробити світ яскравішим або більш шірокім.Другімі словами Киржач більш гнучкий інструмент для доробок в руках автолюбителя:) Крім того в фари Киржач можна вставити лінзи від іномарки, але про це в іншій статье.Далее потрібно розібрати фару. Знімаємо скло фари за допомогою канцелярського ножа. Скло фари посаджено на герметик, тому будьте обережні, щоб не зламати скло. Якщо скло все таки зламалося, то його можна купити отдельно.Снімаем відображає накладку фари для цього відкручуємо три болта.Винімалісь всі нутрощі фари в зборі немає необхідності (щоб зайвий раз не ризикувати поломкою фіксаторів), адже нам потрібні тільки модулі ближнього, які відкручуються викруткою. Модулі теж розбираються до тих пір, поки вже не буде чого розбирати ..

Доопрацювання фар Киржач на ваз 2110. Покращуємо освітленість і комфорт

Тепер, для того, щоб фари ВАЗ 2110 світили краще потрібно їх доопрацювати, причому зробити це можна по різному або в комплексе.По порядку по кожній доопрацюванні фар Киржач : Що дасть наближенні лінзи ближче до відбивача? Виходить, що площа лінзи, на яку падають промені – зменшується, а отже зменшується робоча кривизна лінзи, тобто кути падіння / відображення змінюються в потрібному для нас напрямку.

Розглянемо на прикладі наближення лінзи до відбивача на 26мм.Делаем виміри. Потім позначаємо лінією місце зрізу на модулі.

Доопрацювання фар Киржач на ваз 2110. Покращуємо освітленість і комфортДоопрацювання фар Киржач на ваз 2110. Покращуємо освітленість і комфортДоопрацювання фар Киржач на ваз 2110. Покращуємо освітленість і комфортДоопрацювання фар Киржач на ваз 2110. Покращуємо освітленість і комфортПри переміщенні лінзи, шторка повинна залишатися на постійній відстані (через фокусної відстані самої лінзи) 50-51 мм.

Відпилюємо за наміченим, робимо надрізи і закріплюємо лінзу на модулі. В результаті модуль стане коротшим штатного .

Чим ближче ми будемо наближати лінзу, тим менша площа лінзи буде використовуватися для відображення, що призводить до її перегріву.

Тому найоптимальнішим варіантом , при якому ширина пучка буде достатньою – це наближення лінзи на 10мм.

В результаті пучок став більше, не тільки в ширину, але і в висоту!

Деякі ще намагаються перевертати лінзу , в результаті пучок також ставав ширше, але немає чіткості і рівномірного світіння.

Штатна шторка має форму показану на малюнку нижче. Кут зрізу становить по ГОСТу 15градусов.В країнах Європейського союзу використовується інший розподіл світла, шторка більш пряма. Зроблено це для того, щоб висока галка не засліплювати попутних водіїв перед Вами в праве дзеркало заднього віда.Делаем шаблон з картону і переносимо на метал (наприклад, метал корпусу CD-ROM або корпус від старого блоку живлення комп’ютера). Чим якісніше і рівніше виконана межа шторки, тим якісніше межа світла на дорозі. Будь задирок на кордоні може виявитися величезною засвіченням, і не факт, що вона не потрапить в очі водія зустрічної машини. Виготовлення шторки дуже, навіть напевно найвідповідальніший етап.Шторкі будуть кріпитися не як з заводу на «Киржача», незрозуміло де і незрозуміло на якій відстані, а безпосередньо до відбивача самого модуля. Центруем шторки на відбивачі, тобто, межа шторки повинна знаходиться рівно по середині. Результат до і після заміни шторки в фарі (ліві фото). Крім того, шторку фари можна обернути фольгою (фото штатної шторки справа, без фольги і з нею). До речі також за допомогою фольги можна відновити і ПТФ.Теперь можна зібрати модуль і сфокусувати світловий пучок. У «оригінальних Киржача» ця регулювання проводилася переміщенням самої шторки вперед-назад, але ми на наших «тюненгованних» модулях так вдіяти не сможем.У нас це регулювання буде здійснюватися за коштами переміщення самої лінзи. Після того як відрегулювали фокус лінзи гвинти кріплення на корпусі модуля (яких два) затягуємо, дуже сильно затягуємо. Ну а потім можна знову відкрутити відбивач і лінзу, і обклеїти корпус модуля з внутрішньої сторони фольгою. З установкою модуля назад в фару є теж деякі нюанси. Через те що ми корпус модуля вкоротили, він буде глибше в самій фарі, і декоративна накладка буде перешкоджати світла. Тому я закріпив сам модуль на довгі болти. Ці болти скріплюють і сам корпус з відбивачем, і на них же кріпиться сам модуль в фарі. Болт виступатиме у вигляді проставки. Основна складність в тому, що обидві гайки потрібно стягнути одночасно і досить сильно. Та ще й обов’язково прикрутити модуль рівно, інакше одна фара буде світити «на південь», а інша «на північний схід», тобто з регулюваннями світла будете мучаться довго і наполегливо, та й швидше за все безрезультатно. Так що краще все кілька разів перевірити, перш ніж посадити стрекло на герметик. Невелика доопрацювання стосуватиметься спилювання країв на корпусі модуля (де кільце під лінзою). Якщо сточити кільце по краях на 1мм, то край кільця не буде перешкоджає світла. щобзбільшити ширину пучка світла , але не висоту можна змінити форму відбивача фари .На багатьох іномарках форма відбивача овальна, а на ВАЗ 2110 відбивач круглий.Т.к. відбивач зроблений не литтям, а штампуванням з листового металу, то зробити овальну форму можна простим стисненням рукою.

 1. Тобто, щоб сплюснути відбивач по вертикалі потрібно тиснути рукою по центру наголошуючи відбивач в підлогу (краще підкласти шматок гуми).
 2. Результат: зліва фото до і після зміни форми відбивача при штатному відстані до лінзи .

Ширина сплюсненої лінзи не повинна перевищувати 93 +/- 0,2 мм, інакше буде деформація пучка, засвічення і т.дПрідется зробити овальним і кріплення відбивача, щоб всі кріплення совпалі.Справа фото до і після зміни форми відбивача при скороченому відстані до лінзи . Якщо Ви вважаєте, що на ВАЗ 2110 погано світять фари , тоді для того, щоб фари світили краще потрібно застосувати один з методів описаних в статті, або використовувати їх все в комплексі. Якщо в іномарках фари мають більш складну конструкцію, то в нашому випадку конструкція фари на багато простіше, що дозволяє будь-якому охочому (навіть не досвідченому) доопрацювати фари ВАЗ 2110 самостійно .

Приклад, як штатно погано світять фари десятки і як добре світять фари після модернізацій (менше відстань до лінзи і інша шторка).

Робота фар Киржач Я допрацював фари Киржач і результатом ..

Джерело фото:

Ключові слова:

 • доробка і тюнінг передніх фар
 • фари Киржач

Цікавий сайт? Поділися з друзями

Доопрацювання лінзових модулів фар “Киржач” – logbook Lada 2110 2004 on DRIVE2

Привіт, сьогодні вирішив розповісти про те, як я допрацьовував модулі фар Киржач, для того що б видно було куди їдеш вночі.

Переробку робив майже рік тому, але фотозвіт залишився. Основну частину інформації брав з сайту лада2111.рф /, але, як і завжди, що то довелося додумувати самому.

З того моменту, як я почав їздити на десятці, страшенно не подобався ближнє світло. Ситуація стала краще після установки ламп Philips BlueVision 55w H1, але все одно не дуже.

На фари Bosch розоряться не було бажання, та й дуже хотілося на додачу до цих лінз поставити “ангельські очки”.

Зверніть увагу

І ось, одного разу, в одному автомагазині побачив світлодіодні кільця, які мені дуже сподобалися і вирішив, що в цих фарах (в моїх) пора все змінити на краще.

У новорічні вихідні (які були в 2014) пішов у гараж, скинув бампер, зняв фари, приніс їх додому і відмив від бруду. Дуже переживав з приводу стекол, а даремно. Після “гарячого душу” скло, хоч і ліниво, але пластично, відклеїлося від фари за допомогою тонкого ножа.

Доопрацювання фар Киржач на ваз 2110. Покращуємо освітленість і комфорт

Фари теж люблять гарячий душ =)

Доопрацювання фар Киржач на ваз 2110. Покращуємо освітленість і комфорт

Після цього, розбираємо фару, знімаємо маску фари (цю блискучу фігню) і відкручуємо модулі. Так як нам потрібні ще й красиві фари, то фарбуємо маску за бажанням. Я в чорний глянець пофарбував. На фарбі краще не економити, а то від високої температури всередині фари дешева фарба може потріскатися або навіть відлетіти.

Ну а поки фарба сохне, повернемося до модулів. Розбираємо їх повністю. Знімаємо лінзу, шторку, висвердлюємо латунні заклепки, що б роз’єднати корпус і відбивач.

Доопрацювання фар Киржач на ваз 2110. Покращуємо освітленість і комфорт

Заклепки. Їх треба висвердлити.

Доопрацювання фар Киржач на ваз 2110. Покращуємо освітленість і комфорт

розібраний модуль

Далі йдемо в гараж, прихопивши з собою частину модуля (ту, яка НЕ ​​відбивач), заводимо там улюблену болгарку і розрізаємо бляшанку приблизно навпіл. Попередньо, звичайно, потрібно розмітити все.

Зробити потрібно позначки з боків маркером або будь-яким іншим пишуть / дряпають предметом. Потім за цими нашим позначками теж робимо пропили, що б потім зібрати і налаштувати з їх допомогою модуль.

Я на одній частині просто отвір зробив.

Доопрацювання фар Киржач на ваз 2110. Покращуємо освітленість і комфорт

Там же в гаражі, сточуємо у модуля кромку у місця, де кріпиться лінза. Головне не перестаратися.

Доопрацювання фар Киржач на ваз 2110. Покращуємо освітленість і комфорт

З приводу кільця ще можу сказати, думаю, що не на всіх модулях вони є. На тому модулі, що був у мене першим, піддослідним так би мовити, його не було. Тобто, як ніби, “все вже сточити до нас”.

Так як лінза зміщується ближче до відбивача, а її фокусна відстань не змінюється, то шторку теж потрібно міняти. Знаходимо корпус старого блоку живлення від компа, обводимо шилом / цвяхом на ньому відбивач і вирізаємо ножицями по металу. Доточувати на наждаку, рівняємо напилком.

Доопрацювання фар Киржач на ваз 2110. Покращуємо освітленість і комфорт

нові шторки

З верхньою межею трохи складніше. Вона повинна бути ідеально рівною. Ну, ідеально, звичайно, не вийде, але ми повинні до цього прагне. Доводимо її надфілем, як фінішної обробки наждачка.

Доопрацювання фар Киржач на ваз 2110. Покращуємо освітленість і комфорт

Кордон шторки повинна бути рівною

Доопрацювання фар Киржач на ваз 2110. Покращуємо освітленість і комфорт

Стара і нова шторки.

Прикріплювати шторку до відбивача потрібно рівно по середині, що б отримати найбільшу концентрацію світла саме близько СТГ (світло-тіньова кордон). Рекомендую скористатися штангенциркулем.

Що б точно і надійно зафіксувати шторку для свердління отворів в ній, приклеїв її суперклеєм до відбивача.

Доопрацювання фар Киржач на ваз 2110. Покращуємо освітленість і комфорт

Рівне встановлена ​​якісна шторка – запорука успіху для якісного світла

Після цього збираємо модулі на болти, замість заклепок.Ободок лінзи модуля теж пофарбував в чорний.

Попередньо зібраний модуль

Підключаємо зібраний модуль до блоку живлення / акумулятора і на стіні що подалі налаштовуємо фокус. Робиться це за коштами відпиляної нами частини модуля з лінзою. Рухаємо її вперед-назад поки межа світла не стане чіткою. Після затягуємо гайки.

Так як хотів ще позбавиться від цього жовтуватого відтінку в світлі фар, обклеїв весь модуль самоклеящейся фольгою. Дуже допомогло.

Встановлюємо модуль в фару на подовжені болти з проставкамі, так як сам модуль ми вкоротили.

 • “Очки” закріпив на масці фари на той же суперклей, майже рік їжджу, поки не впали.
 • Перед тим як садити скло на герметик, краще перевірити, що модулі на проставках встали рівно, інакше фари відрегулювати нормально навряд чи вийде.

зібрані

Ставимо фари на машину, чекаємо ночі, настраіваем.І ось він, ефект “вау”. Після доопрацювання світло почало радувати.

Покатушки під час налаштування 1

Покатушки під час налаштування 2

Фото зроблені з гаража, тобто з одного місця. Для порівняння. Лампи одні й ті ж.

до

після

 1. Так само дуже радують цей погляд.

Ці очі навпроти…

На короткій витримці

Очки видно на трасі навіть в сонячну погоду. Підключив як ДГЗ через два 5-ти контактних реле. Чи включаються від датчика тисняви ​​масла, вимикаються при включенні фар. А то вночі вони сліплять.

За часом на все пішло 2 дня. Перший зняти-розібрати-зібрати, другий поставити-налаштувати.

Фари на ВАЗ-2110: все, що вам потрібно знати

Велика кількість аварій, які трапляються в нічний час на дорогах, відбуваються внаслідок поганого освітлення. У сучасному світі особливо важливо господарям автомобілів правильно підбирати фари головного світла для своєї машини. Тому багатьох цікавить питання, які фари на ВАЗ-2110 все-таки світять краще, а також як можна поліпшити освітлення шляху у вечірній і нічний час доби?

Заводська головна оптика транспортних засобів десятого сімейства, без сумніву, не блищить різноманітністю. Вона обмежується двома основними позиціями:

 1. Киржач – виробляються заводом Автосвет (їх можна придбати за ціною в середньому від 2500 до 2700р.);
 2. Bosch (ціна їх складає суму на 200-400р. Нижче, ніж перше).

«Продукцію» якого виробника краще вибрати?

Вибираємо виробника фар

Доопрацювання фар Киржач на ваз 2110. Покращуємо освітленість і комфорт

Водіям, в першу чергу, завжди важливий хороший ближнє світло. Фари Киржач оснащені лінзою для ближнього світла і, відповідно, відбивачем для далекого. Bosch використовує відбивачі в обох випадках.

На відміну від відбивача, лінза має значно більш чітку світлову лінію, крім цього, освітлювальні прилади “Киржач” можна цілком законно «комплектувати» ксеноном, що не передбачено для “Бош”.

Однак якщо порівнювати результати огляду фахівців і думки автовласників, то варто відзначити, що вони дещо відрізняються. Фари “Bosch” мають слабку засвічення збоку в ближньому світлі, але, крім цього, саме вони викликають перевагу.

Крім цього, вони мають велику поверхню під ближнє світло через відбивача. Це найкращим чином позначається на якості автомобільного освітлення дороги в похмуру погоду.

Для того, щоб у нічний час освітлення було максимально продуктивним, вибрати якісну оптику мало.

Слід правильно фари відрегулювати, а також мати чисті скла (слід зазначити, що в «Киржач» скла закріплюють на герметик, а ось на Bosch вони тримаються на прокладці. Це робить процес заміни стекол простіше).

Однак найкращим варіантом буде використання яскравих галогенних ламп для автомобільних освітлювальних приладів.

Поради щодо поліпшення освітлення на ВАЗ-2110

Доопрацювання фар Киржач на ваз 2110. Покращуємо освітленість і комфорт

Історія марки ВАЗ 2110 вельми цікава і захоплююча. Цей автомобіль можна сміливо назвати одним з найпопулярніших на вітчизняному ринку.

І не варто дивуватися, тому що машина недорога і зовсім невибаглива в експлуатації. У той же час, багато господарів “десяток” скаржаться на їх світло.

У цій ситуації слід знати, що проблему цю легко виправити, одночасно, дещо модернізувавши свій автомобіль. Для цього необхідно:

 1. Помити фари. Часто саме налиплого бруд є головною причиною погіршення освітлення. Якщо ви не маєте можливості або просто не хочете завжди самі протирати фари, то можна встановити омивачі. Заводська версія автомобіля цією функцією не доповнюється. Для “десятки” добре підійдуть омивачі від Волги. Щоб їх встановити, зніміть бампер, виконайте відповідні отвори, потім вставте туди модулі омивателей і міцно затягніть їх болтами. Далі необхідно підключити шланг до бачка омивача. Обов’язково потрібно підключити в салоні кнопку, керуючу омивачем. Підключати її слід тільки через запобіжник.
 2. Далі уважно вивчіть ціле чи скло фари. Можлива ситуація, коли воно тріснуло. В цьому випадку, потрібно встановити нове. Щоб це зробити, демонтуйте блок-фару, але перед цим вимкніть клему «мінус» від акумулятора. Далі вимийте фару. Після можна взяти будівельний фен і, використовуючи його, круговими і плавними рухами нагрійте кромку скла з метою розм’якшення герметика. Потім подденьте скло і зніміть його. Старий герметик потрібно видалити з корпусу і скла. Знежирити корпус і край скла, нанесіть на нього шар герметика. Скло, після цього, слід ретельно притиснути до корпусу.
 3. Якщо старий відбивач полупився, його можна замінити. Для цього слід спочатку скло зняти з корпусу. Далі потрібно відкрутити і вийняти лампочку. Вийміть відбивач, який потрібно замінити, встановіть новий і в зворотному порядку зберіть фару.
 4. Також можна замінити «рідні» лампочки на галогенові. Світити вони будуть набагато яскравіше. Економічність і довговічність – їх головні характеристики. Однак крім галогенових приладів, можна також встановити ксенон. Подібні лампи є різної потужності, від цього залежить подальша яскравість світіння. Встановлювати потрібно тільки лампочки, які були рекомендовані для використання на конкретному авто.

Доопрацювання фар Киржач на ваз 2110. Покращуємо освітленість і комфорт

Регулювання фар на ВАЗ 2110

Дорога перед водієм у вечірній і нічний час доби повинна бути добре освітлена. Також напрямок світла від фар повинно бути таким, щоб водії, які рухаються назустріч, чи не засліплювались, якщо включати ближнє світло. Виходячи з цього, регулювання фар на ВАЗ 2110 повинна здійснюватися правильно і відповідно до вимог.

Вона проводиться з використанням обертових гвинтів (1 і 2 на рис.), Які, рухаючись, повертають відповідний оптичний елемент в горизонтальній і вертикальній площинах. Найзручнішим варіантом вважається, при регулюванні фар на моделях ВАЗ «десятого» серії, використання пересувних оптичних приладів.

Однак якщо їх немає, то внести корективи можна, використовуючи екран.

Доопрацювання фар Киржач на ваз 2110. Покращуємо освітленість і комфорт

Встановлюємо «противотуманки» своїми руками

Доопрацювання фар Киржач на ваз 2110. Покращуємо освітленість і комфорт

Протитуманні фари – це дуже корисний атрибут кожного автомобіля, коли потрібно рухатися в поганих погодних умовах. Дані фари на представленої моделі передбачені в комплектації «Люкс». Внаслідок цього, їх монтаж лягає повністю на плечі господаря авто.

Для початку вирішіть, в якому місці на машині ви хочете їх встановити. Кращий варіант – низ бампера. Тут є отвори, куди вони ідеально впишуться. Далі слід вибрати їх тип: з прозорими або рифленими стеклами. Перші світять плямами, тому краще від їх відмовитися.

Другий варіант прекрасно розсіює світло, висвітлюючи всю поверхню дороги. Далі необхідно придбати рамки для них, комплект проводів, реле і кнопку включення. Заведіть дроти, які знаходяться в приладовій панелі, прямо в підкапотний простір.

До роз’ємів на фарах підключіть проводи і добре їх заізоліруйте за допомогою ізоляційної стрічки. Далі фари встановіть в рамки і міцно закріпіть у відповідному місці бампера. Підключіть дроти.

Якщо вам необхідно, щоб фари включалися від кнопки, то потрібно встановити її в розрив відповідного живильного проводу. Коли роботи закінчені, відрегулюйте фари.

Задні фари на ВАЗ 2110. Тюнінг

Доопрацювання фар Киржач на ваз 2110. Покращуємо освітленість і комфорт

Зробити тюнінг ВАЗ фари 2110 своїми руками досить легко. Однак на цей раз мова піде про задніх фарах даної моделі. Для «ремонту» потрібно кілька фото, відео сюжетів, маса світлодіодів і «вагон» терпіння. Красиві світлодіодні задні фари на ВАЗ 2110 будуть завжди і всюди надавати автомобілю особливу елегантність і індивідуальність.

Доопрацювання фар Киржач на ваз 2110. Покращуємо освітленість і комфорт

Для початку потрібно розібрати ліхтарі. Оскільки скло припаяно, а не вклеєна, то слід зрізати кут ліхтаря, поки ніж не потрапить всередину. Потім знімаємо скло. Після цього заміряємо розміри всередині і вирізаємо відповідні заготовки з оргскла. Потім, з максимальною акуратністю, розміщуємо майбутні отвори для світлодіодів.

Висвердлюємо дані отвори і за допомогою суперклею вклеиваем туди світлодіоди. Далі упаюємо резистори і все заливаємо силіконом. Після, збираємо конструкцію і клеїмо. Щоб не просочувалася вода, промазуємо по шву силіконом. Подібний самостійний тюнінг ВАЗ 2110 своїми руками завжди буде виділятися «яскравою» оригінальністю.

Ще одна стаття про фарах на “Десятку”

Фари Киржач на авто ВАЗ 2110

Заміна фар для ВАЗа 2110 є відносно поширеним явищем. Пов’язано це, як правило, з однією з нижчеперелічених причин:

 • механічним пошкодженням фар;
 • поломкою старих компонентів системи освітлення;
 • бажанням змінити зовнішній вигляд автомобіля.

Доопрацювання фар Киржач на ваз 2110. Покращуємо освітленість і комфортФара на ВАЗ 2110

Вибір фар на ВАЗ 2110 невеликий – для нього існують 2 види компонентів систем освітлення:

 • комплектуючі від німецької фірми Bosch;
 • комплектуючі від російської фірми «Автосвет» в місті Киржаче ( «народне» назва – просто Киржач).

Здавалося б, що в питанні порівняння якості вітчизняний аналог повинен програвати німецькому. Однак зважаючи на особливості багато автолюбителів, незважаючи на ціну, вибирають на свою модель авто 2110 саме «Киржач».

Доопрацювання фар Киржач на ваз 2110. Покращуємо освітленість і комфортФари «Киржач»

Комплекс освітлення від російської фірми складається з:

 • скло;
 • відбивача;
 • гидрокорректора;
 • лінзи;
 • шторки;
 • лампи;
 • різноманітних кріплень (гвинтів, пружини для гидрокорректора).

Доопрацювання фар Киржач на ваз 2110. Покращуємо освітленість і комфортОсвітлення фар «Киржач»

особливості моделі

Можливі варіанти фар для ВАЗа фахівці оцінили за кількома параметрами:

 • забезпечення відмінної видимості в темний час доби. При цьому світло не повинно засліплювати водіїв авто, які їдуть назустріч. За цим параметром і «Киржач», і Bosch приблизно однакові;
 • особливості відбивачів. У німецькому аналогу фари є відбивачі для ближнього і дальнього світла, а у вітчизняному – лінза для ближнього світла і відбивач для далекого. Це в ході проведених тестів забезпечило практично однаковий рівень освітленості. Лінза, яка стоїть в фарах російського виробника, забезпечує кращу яскравість (допомагає створити чіткі лінії світла, а також підходить для установки ксеноновим оптики). До того ж деякі водії відзначають не дуже якісну засвічення в режимі включених фар ближнього світла у продукції фірми Bosch. «Киржач» ж з огляду на зменшеній площі освітлення такого недоліку позбавлений.

Доопрацювання фар Киржач на ваз 2110. Покращуємо освітленість і комфортВідмінності фари «Киржач»

Ще одна особливість фари «Киржач» – її можна легко купити в магазинах міста, адже ринок збуту таких фар знаходиться в Росії. Ця та інші особливості фари роблять її більш привабливою для водіїв ВАЗ 2110 і обумовлюють трохи вищу ціну на комплектуючі від цієї компанії.

Іноді буває, що, придбавши нові фари від російської фірми «Киржач» на свій ВАЗ, ви помічаєте їх не дуже гарне світіння. Недосвідчені водії можуть списати це на шлюб або низька якість купленого товару.

Однак найчастіше справа – в звичайній налаштування фар. Нові компоненти освітлення, які ви встановлюєте на місце щойно знятої оптики, бажано налаштувати.

Для цього вам буде потрібно, крім навички кресляра, рівна поверхня. Але якщо у вас немає необхідних навичок і часу, довірте настройку фар «Киржач» фахівцям.

  Як підключити протитуманні фари на Калину Доопрацювання фар Киржач на ваз 2110. Покращуємо освітленість і комфортЗняття фари з ВАЗ 2110

модернізація фар

Незважаючи на трохи більш високі експлуатаційні показники фірми «Киржач» для моделі 2110, багато автолюбителів хочуть вдосконалити її комплектацію. Поліпшення вимагає розбирання фар, яка відбувається в такий спосіб:

 • зніміть з фари скло, яке прикріплюється за допомогою герметика. Використовуйте канцелярський ніж;
 • демонтуйте відбивач. Для цього вам доведеться відкрутити кілька болтів;
 • на задній стороні фари вийміть всі дроти, а також пружину, яка зміцнює гидрокорректор;
 • витягніть модуль з фари, потягнувши його на себе.

Найпопулярнішими способами удосконалення фар в ВАЗі 2110 є:

 • зміщення лінзи ближче до відбивача. Це робиться для зменшення площі лінзи, на якій розташовується потік світла, що дозволяє уникнути засліплення водіїв, які їдуть попереду (через їх скла заднього виду);
 • модернізація шторки. Забезпечує більш якісне светораспределение;
 • зміна форми відбивача. Робиться для зміни ширини потоку світла. Оскільки відбивач робиться з листового металу, йому можна легко надати, наприклад, овальну форму;
 • регулювання потоку світла. Її можна зробити, підкрутивши на корпусі блок-фари кілька гвинтів, що змінить кут нахилу оптики вашого авто і її розташування по горизонталі і вертикалі.

Фари «Киржач» допускають монтаж всередину них біксенонові модуля, який підсилює потужність світлового потоку. Модуль біксенона і «Киржач» практично не відрізняються один від одного, що робить легкою їх заміну.

Доопрацювання фар Киржач на ваз 2110. Покращуємо освітленість і комфортТюнінг фар на ВАЗ 2110

Вона відбувається наступним чином:

 • модуль знімається з посадкового місця за алгоритмом, описаним вище;
 • проводка ксенонових лампочок підключається до проводки автомобіля.

Для зміни ламп в фарі «Киржач» не потрібно купувати нову проводку, а після заміни модуля блок розпалу може бути прикріплений в будь-який зручний місце.

Установка ксенонових ламп дозволить зробити освітлення яскравіше. Після складання бажано відразу перевірити освітлення в ВАЗі 2110 на предмет правильності підключення проводів.

  Герметик для стекол фар автомобіля

Як самостійно можна поліпшити світло фар на ВАЗ-2110

Доопрацювання фар Киржач на ваз 2110. Покращуємо освітленість і комфортНапевно, кожен розуміє, що від того, як налаштований світло фар в будь-якому автомобілі, включаючи і ВАЗ-2110, залежить безпека не тільки водія машини і пасажирів, а й пішоходів, а також зустрічних машин. Регулювання світла можна зробити досить просто, якщо дотримуватися рекомендацій фахівців і виконувати даний захід поетапно. Як самостійно поліпшити світло фар на ВАЗ-2110 всього за кілька годин, в цій статті ми і спробуємо проаналізувати.

Які освітлювальні прилади є в ВАЗ-2110

Автомобіль ВАЗ різних модифікацій оснащений такими освітлювальними приладами:

 • фарами ближнього і дальнього світла;
 • блок-фарами;
 • «Протитуманними фарами» і габаритами;
 • покажчиками поворотів.

Слід зазначити, що «противотуманки» є не в кожної моделі, але встановити їх можна самостійно всього за кілька хвилин.

Попередня підготовка до регулювання світлового потоку фар

Доопрацювання фар Киржач на ваз 2110. Покращуємо освітленість і комфортФари повинні бути відрегульовані не тільки для хорошого освітлення, але і так, щоб світловий потік не заподіював дискомфорту зустрічним водіям, тобто не засліплювало їх, особливо в нічний час доби. Як ближній, так і дальнє світло регулюється в автомобільному сервісі, під контролем професіоналів. Але якщо є нехай невеликі, але все-таки навички в ремонті автомобілів, такий процес реально здійснити самостійно у власному гаражі, виконуючи його поетапно:

 1. Перевірка справності. В першу чергу потрібно перевірити, чи справний коректор автомобільних фар. Справа в тому, що даний механізм виконує важливу і можна сказати основну роль в освітленні. Щоб регулювання світлового потоку пройшла за правилами, слід переконатися в його справності і нормальному функціонуванні.
 2. Вибір правильної майданчика. Проводиться регулювання світла фар на ідеально рівній майданчику. Вибравши відповідне місце, слід перевірити, яка його рівність за допомогою спеціального рівня, і якщо перекосу немає, на майданчик можна сміливо ставити автомобіль.
 3. Відміряють від автомобіля приблизно 6 метрів, потрібно звільнити місце на стіні, щоб використовувати його в якості своєрідного екрана, на якому можна буде робити позначки звичайним крейдою.
 4. Світло фар можна правильно відрегулювати лише в тому випадку, якщо бак автомобіля буде заправлений, тиск в шинах відповідати нормі, а на водійському сидінні буде сидіти людина в такій же ваговій категорії, як і водій.

Далі малюються вертикальні лінії на раніше спорудженому щиті. На стіні потрібно позначити три лінії і позначити їх різними символами, наприклад:

 • лінія Ф повинна бути накреслена паралельно середині автомобіля;
 • лінія «А» паралельно лівій автомобільної фарі;
 • лінія «Б», відповідно, правою.

Розмічаються горизонтальні лінії. Через лінію Ф робиться горизонтальна позначка, яку ми назвемо Н і відступивши від неї вниз приблизно 60-65 см, креслимо ще одну горизонтальну відмітку Р. Далі можна приступити до регулювання світлового потоку своїми руками.

Як зняти фару з автомобіля ВАЗ-2110

Поетапна регулювання світла фар на власному автомобілі

Перед тим як поліпшити своїми руками світло фар на ВАЗ-2110, потрібно самостійно врегулювати світловий потік. Зробити це досить просто, якщо дотримуватися наступних рекомендацій:

 • фару, розташовану в правій стороні, потрібно прикрити будь-яким зручніше матеріалом, який не буде пропускати світло, наприклад, картоном;
 • коректор слід повернути до першого положення;
 • під автомобільним капотом потрібно знайти спеціальні гвинти, які призначені для регулювання світлового потоку. Повертаючи їх в необхідному напрямку і здійснюється сам процес регулювання;
 • правильно відрегульована ліва фара зверху висвітлює лінію Н, а нижній потік світла відображається на лінії Р.

Таким же способом регулюється і права фара, при цьому ліва повинна бути закрита. Слід обов’язково стежити за тим, щоб світловий потік не потрапляв занадто низько. При виявленні проблеми фари обов’язково піднімаються вище, щоб при русі водій добре міг бачити пішоходів, особливо в темний час доби.

Однак і піднімати їх занадто високо ні в якому разі не можна, так як таке розташування буде зліпити зустрічні машини, що часто призводить до створення аварійних ситуацій на дорозі.

Уникнути неприємних ситуацій допоможе тільки правильно вироблена регулювання світлового потоку, яка буде здійснюватися з урахуванням вищеописаних рекомендацій.

Яким чином можна самостійно поліпшити світло фар

Доопрацювання фар Киржач на ваз 2110. Покращуємо освітленість і комфортТільки після того, як світловий потік відрегульований, можна при нескладних доробках самостійно поліпшити освітлення фар на своєму автомобілі. Спочатку фара знімається, а поліпшення здійснюється в наступній послідовності:

 • знімається захисне скло. Щоб простіше прибрати захист, рекомендується нагріти скло, використовуючи для цього звичайний фен для сушіння волосся. Теплий потік повітря розігріє герметик, після цього панель можна легко відокремити від фари за допомогою гостро заточеного ножа;
 • акуратно видаляється відображає прокладка;
 • за допомогою відповідного інструменту потрібно відсунути приблизно на 15 мм лінзу в сторону відбивача або трохи вкоротити модульне кільце на токарному верстаті.

Такі дії допоможуть не тільки поліпшити світло фар, а й піднімуть світловий потік і навіть зроблять його в кілька разів ширше. Як регулювання фар, так і поліпшення світлового потоку, як можна помітити, – досить простий процес, який під силу кожному автовласнику.

Якісна і повна доробка фар головного світла Киржач на ВАЗ 2110

Досвідчені водії неодноразово помічали, що світловий потік на автомобілі ВАЗ має погане освітлення, а хотілося б, щоб воно було яскравіше і ширше. Це можливо виправити завдяки проведенню доопрацювання і поліпшення фар Киржач ВАЗ 2110. Їх ефективність полягає в зручній конструкції, що дозволяє зробити доопрацювання і модернізацію, в результаті чого світіння покращиться в багато разів.

Доопрацювання фар Киржач на ваз 2110. Покращуємо освітленість і комфорт

Ліва фара Киржач на ВАЗ 2110 в зборі

розбирання фар

Перед початком проведення доопрацювання фар в автомобілі ВАЗ 2110, необхідно зробити наступні прості дії:

 • Їх зняття і розбір. За допомогою канцелярського ножа проводиться акуратне зняття скла з фари, а так як воно кріпиться за допомогою спеціального герметика, обов’язкова гранична обережність, щоб його не зламати. Але якщо все ж воно зламалося, то це не проблема, його можна купити окремо;
 • Далі відбувається зняття відбивача, відкручуючи при цьому кілька болтів.
 • Наступний крок – виймання всіх проводів з заднього боку фари і пружинку з того місця, де просунув гидрокорректор і тільки тоді можливо виймання станини з самим модулем з корпусу фари.
 • Вийняти модуль ближнього світла за допомогою викрутки і розібрати його до кінця.

доопрацювання

Для того щоб зробити світіння краще виробляється їх доопрацювання, яка включає в себе наступні етапи:

  1. Зсув лінзи ближче до відбивача;
  2. Проведення модернізації шторки;
  3. Зміна форми відбивача.

Це головні етапи, які приведуть в кінцевому результаті до повної модернізації фар Киржач на автомобілі ВАЗ 2110. Тепер необхідно розглянути кожен окремий етап.

Доопрацювання фар Киржач на ваз 2110. Покращуємо освітленість і комфорт

Лінза в фарі Киржач ВАЗ 2110

Зсув лінзи ближче до відбивача

Переробка починається зі зсуву лінзи, для зменшення площі лінзи, на яку падає світловий потік. Внаслідок цього кривизна лінзи теж стане менше.

 1. Розбирання модуля і зняття з нього лінзи. На передбачуваному місці модуля акуратно розмітити зріз. Обов’язкове стеження за тим, щоб при цьому шторка лінзи не змістилася зі свого місця, а залишалася на відстані 50 мм через фокусної відстані лінзи;
 2. За розміченому місця відпиляти і закріпити на модулі лінзу. Кріпиться вона за допомогою тих надрізів, що були зроблені раніше, але при цьому сам модуль стане коротшим. Головне в цьому всьому те, що чим ближче лінза буде знаходитися, тим більше буде відбуватися нагрівання через малу її площі. Щоб не промахнутися з відстанню, найоптимальніше буде наближення лінзи на 10 мм.

Допомога у виборі альтернативи лампи ближнього світла може надати даний матеріал: https://vazweb.ru/desyatka/osveshchenie/lampa-blizhnego-sveta.html

Проведення модернізації шторки

Для проведення на найвищому рівні модернізації та доопрацювання робиться гарне і якісне розподіл світла. Шторка робиться більш прямий, щоб світло не засліплювало попутних водіїв, які їдуть попереду автомобіля ВАЗ 2110 в дзеркала заднього виду. Такий вид шторки був розроблений за європейським ГОСТІВСЬКА стандарту і користується великим успіхом.

Для цього знадобиться картон, з якого буде зроблений шаблон шторки. Приготований картонний шаблон переноситься на пластину з металевого матеріалу. Для його вирізання використовуються ножиці по металу і готова шторка кріпиться на модуль. Також за бажанням її можна обмотати фольгою, щоб було краще розсіювання світла, також з її допомогою ставлять протитуманні фари.

важливо

Стаття, присвячена підключенню противотуманок на ВАЗ 2110, розташована тут: https://vazweb.ru/desyatka/osveshchenie/kak-podklyuchit-protivotumanki.html

Під лінзою на корпусі модуля спилюють краю. Якщо їх спиляти правильно (не більш одного міліметра по кільцю), тоді край кільця не буде заважати правильному потоку світла.

Зміна форми відбивача

Якщо є бажання змінити ширину подачі світлового потоку без зміни його висоти, то можливо своїми руками поміняти саму форму відбивачів. Між іншим, на імпортних автомобілях відбивачі мають овальну форму, що є оптимальним варіантом.

Доопрацювання фар з повною зміною форми відбивача допоможе значно збільшити ширину подачі світлового пучка. Відбивач на автомобілі марки ВАЗ 2110 має стандартну круглу форму і якщо його взяти і притиснути до підлоги, то легко виходить овальна форма.

Для здешевлення відбивача, зроблений він із звичайного листового металу литим недорогим способом і тому даний матеріал дуже еластичний і легко піддається зміні форми.

Доопрацювання фар Киржач на ваз 2110. Покращуємо освітленість і комфорт

Відбивач в фарі Киржач ВАЗ 2110

Щоб не порізати руку слід надіти рукавичку. Але не варто сильно захоплюватися, так як є певні стандарти по ширині, яка повинна бути в плескатої частини 93,2 мм.

Якщо ж цього стандарту не підтримуватися, то світловий пучок буде мати деформовану форму подачі. Тому при зміні форми відбивача зусилля докладаються потроху, контролюючи зміну розмірів.

Щоб при установці відбивача збіглися всі кріплення, то вони також робляться овальної форми і саме кріплення відбивача.

Ці прості за своєю технологією зміни дозволять легко і без додаткових витрат модернізувати фари Киржач на автомобілі ВАЗ 2110. Але головне те, що всі проведені зміна не сертифіковані і повністю лягають на відповідальні плечі водія.

Після проведення модернізації фар обов’язково потрібно виконати регулювання фар ВАЗа 2110.

Проведення регулювання світлового потоку

Для того щоб автомобілем ВАЗ 2110 було комфортно управляти повинні бути дотримані всі правила правильної світловий подачі, щоб не засліплювати водіїв, які їдуть назустріч. На корпусі блок-фари знаходяться спеціальні гвинти, за допомогою яких відбувається регулювання подачі світла.

При повороті лівого гвинта кут нахилу оптики змінюється по вертикалі, відповідно, поворот правого гвинта здійснює зміну оптики по горизонталі.

Самостійно встановити на ВАЗ 2110 «ангельські очки» допоможе даний матеріал: https://vazweb.ru/desyatka/osveshchenie/angelskie-glazki.html

Для правильного виставлення світлового потоку від землі до центру фар проводиться горизонтальна лінія і нижче її на 65 см ще одна така ж горизонтальна лінія. Після всієї проведеної підготовки можна приступати безпосередньо до регулювання:

 • права фара автомобіля закривається картонній папером і вмикається ближнє світло;
 • за допомогою регулювальних гвинтів встановлюється центр пучка світла лівої фари, що аналогічно робиться і з правої.

Альтернативний варіант

 • Якщо водієві автомобіля ВАЗ 2110 здасться, що прості фари Киржач не дають хорошого дорожнього освітлення, то в них за бажанням можна вмонтувати біксеноновий модуль.
 • Модуль фари Киржач і біксеноновий модуль мають не дуже великі відмінності, але це не стане перешкодою на шляху їх заміни.
 • Установка біксенонові модуля складається з декількох етапів:
 1. Зняття посадкового місця модуля в фарі, для установки на його місце нової деталі;
 2. Наступний крок – це підключення проводки ксенонових ламп до штатної проводки.

Установка ксенонових ламп дуже проста, тому як відбувається без зміни проводки. Після проведеної переробки освітлення стане зовсім не таким, яким було раніше. Після проведення зміни модулів блок розпалу прикріплюється в будь-яку точку, місць для цього багато, він встановлюється куди завгодно за бажанням водія.

Після все збирається по своїх місцях і перевіряється світіння в нічний час на ділі.

Після проведення модернізації, доробок і різних, за бажанням водія, переробок, фару Киржач потрібно вмонтувати назад на автомобіль ВАЗ 2110 за допомогою герметика або ж спеціального будівельного ущільнювача.

 • Веніамін
 • Роздрукувати

Доопрацювання фар Киржач на ВАЗ 2110. Покращуємо освітленість і комфорт »

Доопрацювання фар Киржач на ВАЗ 2110. Покращуємо освітленість і комфорт

Багато власників цієї машини скаржаться на поганий світло, тому доопрацювання фар Киржач на ВАЗ 2110 буде для них можливістю його поліпшення. Претензій з боку водіїв до неї багато, відзначають поганий світло виробів з Німеччини, вузький світловий потік і деякі інші недоліки. Установкою більш потужних ламп положення виправити не вдається, тому власники змушені вдаватися до різних хитрощів.

Раз є проблеми з оптикою, з’являються альтернативні пропозиції, але вартість їх висока.

Доопрацювання фар Киржач на ВАЗ 2110 є реальним пропозицією виходу із ситуації. Якщо витратити час на пошуки пропозицій щодо поліпшення освітлення на цій машині, можна знайти багато пропозицій. Спробуємо і ми своїм радою допомогти водіям поліпшити освітленість дороги, а значить підвищити безпеку свою і інших учасників руху.

Про доступною світлотехніки для десятки

Сьогодні автомобільний ринок заповнений світлотехнікою від різних виробників, за допомогою яких можна не тільки поліпшити освітленість проїжджої частини, а й змінити зовнішній вигляд автомобіля завдяки їх оновленим виглядом. Більшість власників зупиняють свій вибір на продукції двох компаній. Це вітчизняна фірма «», оптика Киржач цієї компанії отримує хороші відгуки, і німецька фірмова від Bosch.

Сказати однозначно яка з них краще, ніхто не береться, але про деякі особливості цих виробів слід сказати.

Порада

Оптика від компанії «Автосвет» відрізняється високою вартістю, але зате має вбудовану лінзу для лампи ближнього світла. Її наявність дозволяє сфокусувати світловий потік, а значить поліпшити огляд проїжджої частини.

Такі фари добре піддаються численним варіантам тюнінгу. Також для цих виробів існує установка ксенону на законних підставах.

Якщо для поліпшення освітленості взяти за основу оригінальні вироби від компанії Bosch, то у неї відсутні всі перераховані вище можливості і переваги. Виробники не випускають модифікацій цієї продукції, але зате ціна її трохи нижче вітчизняних виробів. Оптика від компанії Бош більше піддається забрудненню, так як площа її скління більше ніж у вітчизняній фари.

Для тих, хто наважується на доопрацювання освітлення, вироби торгової марки Киржач найбільш підходящий варіант. Вони допускають декілька варіантів переробок, а також є можливість для установки ксенону. Завдяки таким переробкам, підвищується ККД фари і її світловіддача. Маючи навички роботи з різними слюсарним інструментом, таку халепу можна виконати самостійно.

Для того щоб приступити до модернізації цих виробів, необхідно спочатку демонтувати фари з автомобіля. Далі буде потрібно повне розбирання знятих оптичних елементів. В першу чергу потрібно акуратно відокремити скло від корпусу фари. Його кріплять до корпусу за допомогою спеціального герметика. Виконувати таку роботу необхідно обережно, щоб не пошкодити скло, інакше доведеться купувати нове.

Після повного відділення скла від корпусу порядок дій буде приблизно таким:

 • Приступають до зняття відбивача, для цього потрібно відкрутити декілька гвинтів;
 • Тепер можна зняти роз’єми і вийняти всі дроти з боку задньої частини фари;
 • Знімається пружинка біля гидрокорректора, щоб отримати можливість для зняття станини з корпусу;
 • Використовуючи викрутку, дістають модуль ближнього світла з корпусу і проводять повну його розбирання.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You May Also Like

Діагностика гбо 4 покоління своїми руками. Коли немає сенсу платити сто

Цены на бензин постоянно растут и облагаются новыми акцизами. Но без автомобиля…

Який краще gps-маяк для авто? Огляд моделей і погляд з боку

Защита своего транспортного средства – одна из основных задач автовладельца. При этом…

Що означає знак ш на машині? Просто про просте

https://www.znak.com/2017-04-07/znak_shipy_i_novye_pravila_dorozhnogo_dvizheniya_chto_nuzhno_znat 2017.04.07 Яромир Романов / Znak.com З 4 квітня в Росії діють…

Позначення на приладовій панелі автомобіля. Що означають значки?

У міру розвитку автомобільної промисловості кількість індикаторів на приладовій панелі стрімко збільшувалася.…

Як зареєструвати саморобний причіп? В Україні.

Реєстрація саморобних транспортних засобів Саморобні ПРИЦЕПИ Отже, з якоїсь незрозумілої причини Ви…

Як правильно паркуватися між машинами? Розписуємо в деталях

Як паркуватися переднім ходом між автомобілями Ось і настав щасливий день –…

Що робити, якщо потіє фара – причини і способи усунення проблеми

Утворення конденсату всередині фар досить поширена проблема, з якою стикаються власники автомобілів.…

Чи можна буксирувати на автоматі іншу машину? Як це зробити без наслідків

Багато автолюбителів чули про особливості принципу роботи АКПП і тому закономірно ставлять…

Що робити, якщо машину заблокували і перекрили у дворі? Все вирішується

Що робити, якщо у дворі заблокували машину, куди звертатися? Багато автомобілістів стикаються…

Що робити, якщо тече рульова рейка? Терміново усуваємо

На СТО, що спеціалізуються на ремонті вузлів рульового управління, власників автомобілів змушують…