Автомобіль марки Renault Logan вважається бюджетним транспортним засобом, тобто багато його конструктивні рішення спрямовані на зниження собівартості.

У деяких випадках прагнення інженерів до економії заходить занадто далеко і вони позбавляють машину певних недорогих опцій, які могли б сильно підвищити комфорт. Що не зробили на заводі, логановоди можуть зробити самостійно.

Багато з цих автомобілістів мають досить багатий досвід експлуатації Москвичів і Жигулів, в яких доводилося переробляти дуже багато.

Доробки renault logan своїми руками. Доводимо до розуму французьке авто

Список доробок Renault Logan своїми руками не так широкий, але все ж деякі речі слід зробити.

Всі роботи поділяються на кілька категорій:

 1. Усунення проблем з конструктивними особливостями авто. Наприклад, можна виділити неправильну роботу склоомивача і очищувачів.
 2. Рішення проблем через економію на виробництві, таких як відсутність фільтра салону або кочерги для упору капота.
 3. Модернізація авто і доопрацювання автомобілістами на свій смак. Тут є, що удосконалити.

Технічні подробиці доробок описувати ми не будемо, так як ви запросто знайдете всю необхідну інформацію з фото в різних темах спеціалізованих форумів.

до змісту ↑

склоочисники

Перше, що бачить водій, вперше прокотившись на Renault Logan, це незвичайна робота склоочисників.

Двірники після використання омивача автоматично не включаються, як це буває на багатьох сучасних авто. Деяким це навіть подобається, але багато логановоди все ж вимагають автоматики.

Вражаюче, але все необхідне для роботи цієї функції в автомобілі є: потрібно тільки дещо доопрацювати.

Доробки renault logan своїми руками. Доводимо до розуму французьке авто

За інструкцією модернізацію виконати зможе навіть недосвідчений автомобіліст. Витрати також копійчані – потрібно всього один проводок.

Після переробки функція починає працювати наступним чином: при потягивании важеля двірників на себе вода розбризкується на скло, а через 1-1,5 секунди щітки починають рух.

Кількість помахів при цьому залежить від того, скільки часу ви будете утримувати важіль:

 • менше секунди – один помах;
 • дві секунди – два помаху;
 • три секунди і більше – три помаху.

Вражаюче, що модернізацію систему на заводі довгий час не здійснювали, але в останніх моделях цю проблему все ж вирішили.

до змісту ↑

Ще одна проблема двірників

До склоочисника Renault Logan пред’являється ще одна претензія. Конструктивно вони створені так, що зона дії пасажирського двірника не дістає до водійського. В результаті цього в середині скла залишається багато води, що стікає вниз. Логановоди називають це явище соплів. В дорозі ця сопля дратує, змушуючи постійно включати двірники для змахування зайвої води.

Доробки renault logan своїми руками. Доводимо до розуму французьке авто

Побороти цю проблему можна декількома способами. Наприклад, можна купити щітки нестандартних розмірів: 60 см для водія і 45 см для пасажирської.

Якщо підняти паркувальне положення пасажирського двірника, ви також позбавитеся від соплі або вона просто стане дуже маленькою.

Доробки renault logan своїми руками. Доводимо до розуму французьке авто

Для повного вирішення проблеми необхідно доопрацювати трапецію: зігнути або вкоротити. Другий спосіб більш ефективний, але вимагає використання болгарки і зварювання. Крім того, переробка забирає багато часу, але при цьому проблема зникає назавжди, а вам вдасться встановити великі двірники на дві сторони, збільшивши площу очищення лобового скла.

до змісту ↑

електрика

Не виключені в автомобілях Renault Logan і проблеми з електрикою. Список електричними приладами, що діють з вимкненим запалюванням, відрізняється від того, який властивий іншим авто.

У Логана працює ближній і дальнє світло фар, сигнал, протитуманні фари, але немає автоматичного перемикання на габарити. Багато логановоди цим незадоволені.

Забувши вимкнути світло, доводиться думати, як завести авто з сів АКБ.

Доробки renault logan своїми руками. Доводимо до розуму французьке авто

Є у проблеми зворотна сторона: вимикання запалювання обезструмлює прикурювач, магнітолу і електричні склопідйомники.

Можливо, це було зроблено для того, щоб повністю знеструмлювати авто на стоянці, але в реальності це дуже незручно.

Як бути, якщо водій змушений відійти на деякий час? Залишати в замку запалювання ключ небезпечно, а пасажири без нього не зможуть відкрити вікно, послухати музику або зарядити мобільний телефон.

Доробки renault logan своїми руками. Доводимо до розуму французьке авто

Виправити це нескладно – потрібно лише почитати відповідні теми на сторінках спеціалізованих форумів. Слід зазначити, що переробку електроніки не відносять до легких варіантів. При відсутності певних знань краще звернутися до майстрів.

При переробці електрики ви берете на себе певний ризик, так як працює без запалювання магнітола може посадити батарею.

до змісту ↑

Фільтр салону

Економія при виробництві Renault Logan позначилася і на відсутності такого важливого елемента, як фільтр салону. Ця деталь коштує недорого і штатне місце у вентиляційній системі передбачено, але завод довго на цьому економив. Тільки з 2011 року виробник почав продавати машини з заводськими фільтрмі, а власники випущених раніше машин доводиться самостійно встановлювати фільтри.

Доробки renault logan своїми руками. Доводимо до розуму французьке авто

Добре, що це нескладно. Вам буде потрібно сам фільтр, який підходить від інших моделей Рено. Також потрібно вирізати пластикову заглушку і вставити фільтруючий елемент. Незалежно від деяких підводних каменів з цим може впоратися кожен автомобіліст. Після установки фільтра в салоні стане набагато чистішим, але потрібен час від часу міняти елемент.

Якщо проявити кмітливість можна вирізати старий фільтруючий елемент на його місце взяти вподобаний з іншої моделі модуль або купити в Ашані фільтр для кухонних очисників повітря і з нього вирізати відповідний розмір. Після все нещільності проходимо клеїть термо пістолетом. Можна використовувати звичайний будівельний герметик вибір і властивості, яким пройти всі сторони і дати йому висохнути, після чого встановити.

до змісту ↑

упор капота

Ще одним дешевим рішенням в Логане є механічний упор капота, який називають в народі кочергою.

Чому виробник не встановив упор, який допоміг би капот підняти і утримати його в відкритому положенні без додаткової фіксації? Тема досконально опрацьована і на форумах ви знайдете численні звіти по їх установці.

Як упорів підходять деталі від вітчизняних марок – Таврії, Дев’ятки, Ниви. Придумані різні варіанти кріплення.

Доробки renault logan своїми руками. Доводимо до розуму французьке авто

Можна купити готовий кит-набір для монтажу амортизаторів на капот.

Готовий комплект поставки містить елементи кріплення, упори і докладну інструкцію. Із завданням легко впорається навіть новачок. На форумах багато відгуків про подібні наборах від користувачів, які встигли їх купити і скористатися ними.

Доробки renault logan своїми руками. Доводимо до розуму французьке авто

Відео: Доопрацювання Рено Логан установка мотора замку багажника

Доробки renault logan своїми руками. Доводимо до розуму французьке авто

Відео: RENO SANDERO / LOGAN – косяк.

Відео: Установка на капот Рено Логан газоупори

Зроби сам. Доробки Renault Logan

Renault Logan – автомобіль бюджетний. Це означає, що багато хто з його конструктивних рішень спрямовані на те, щоб знизити собівартість автомобіля.

У деяких ситуаціях прагнення до економії в умах інженерів заходить занадто далеко, і вони позбавляють автомобіль деяких опцій, які одночасно і недорогі, і дозволяють підвищити комфорт.

«Якщо не зробили на заводі – зробимо самі», – зазвичай міркують логановоди, у багатьох з яких за плечима багатий досвід володіння Жигулями або Москвичами. У них взагалі потрібно було переробляти під себе півмашини.

Список доробок Логана не такий великий, але все одно він є. У цьому матеріалі ми не ставимо мети розповісти про всі можливі бувальцях Logan, швидше за хочемо дати короткий перелік, щоб кожен водій сам вибрав необхідне для себе.

В цілому, всі роботи можна розділити на три категорії. По-перше, усунення особливостей конструкції автомобіля, а їх вистачає, наприклад, дивна робота склоочисників і омивача.

Зверніть увагу

По-друге, рішення проблем, пов’язаних з економією у виробництві, наприклад, відсутність салонного фільтра або «кочерга» як упор капота. Нарешті, «улучшайзінг» машини, доопрацювання власниками під свої смаки – тут теж є, де розгулятися.

Технічні подробиці переробок ми наводити не будемо, вся інформація з описами і фотографіями є в різних темах Логан-Клубу, знайти її не складе труднощів.

Мабуть, перше, на що звертає увагу водій проїхавшись на Логане – це нестандартна робота склоочисника. Двірники автоматично не включається після використання омивача, як це працює на більшості сучасних авто. Кому-то такий варіант подобається навіть більше, але більшість логановодов все-таки хоче автоматики.

Дивно, але все необхідне для реалізації цієї функції на Logan вже є, потрібно зовсім трішки допрацювати. Маючи інструкцію, модернізацію проведе навіть далекий від ремонту водій – там все дуже просто. Витрати теж копійчані: потрібен тільки 1 проводок.

Після переробки система починає працювати так: при потягивании на себе важеля двірників бризкалка подає воду на скло і після паузи в 1-1,5 сек. за які бруд на склі змочується, починають рух щітки. Причому кількість помахів залежить від часу утримання важеля пирскавки: 1 сек. і менше – 1 помах, 2 сек. – 2 помаху, 3 і більше секунд – 3 помаху.

Власне, що і було потрібно. Дивує, що це удосконалення системи завод довгий час не міг здійснити, хоча останнім часом питання начебто було вирішено.

До двірникам на Logan є й інша претензія. Конструктивно вони зроблені так, що зона дії пасажирського склоочисника не дістає до водійського. У підсумку в центрі скла утворюється велика кількість води, яка потім стікає вниз. У народі це прозвали «соплів» (і, правда, дуже схоже).

В дорозі «сопля» дратує, доводиться часто включати двірники, щоб змахнути зайву воду. Способів боротьби з цією напастю кілька. Можна підібрати нестандартні розміри щіток, найчастіше комбінація така: водійський 60 см і пасажирський 45 см.

важливо

Якщо трохи підняти паркувальне положення пасажирського двірника, то це майже допоможе позбутися від «соплі», в крайньому випадку, вона буде дуже маленькою. Але, щоб вирішити проблему повністю, потрібно допрацьовувати трапецію: гнути або вкорочувати.

Другий спосіб набагато ефективніше, але він вимагає болгарки і зварювання, та й часу така переробка займає пристойно, зате проблема «соплі» зникне раз і назавжди, та й двірники можна буде поставити великі на обидві сторони,
що значно збільшить площу очищення скла.

Доробки renault logan своїми руками. Доводимо до розуму французьке авто

Після модернізації трапеції вона працює так

Є у Logan особливості і в електриці. Список електроприладів, що працюють при вимкненому запаленні, відрізняється від того, що можна зустріти на інших автомобілях. У Logan працює сигнал, ближній / дальнє світло фар і протитуманні фари. Автоматичного перемикання на габарити не відбувається. Багатьох логановодов це не влаштовує.

Забув вимкнути світло і думай потім, як завести машину з «мертвим» акумулятором. Є й інша сторона у проблеми. Вимкнення запалювання обезструмлює магнітолу, прикурювач, електросклопідйомники.

Можна здогадатися, що у такого рішення була блага мета: знеструмити машину, коли вона стоїть, але в реальному житті це приносить масу незручностей.

Що, якщо водієві потрібно на час відійти? Залишати ключ у замку запалювання небезпечно, а без нього пасажири не зможуть відкрити вікно, послухати музику або скористатися зарядкою для мобільних пристроїв, але це можна виправити. Всі необхідні «рецепти» є на сторінках Логан-Клубу.

Відзначимо, що переробка електрики не відноситься до легких варіантів, і якщо у вас немає відповідних знань, краще звернутися до професіоналів, хоча роздруківки з Логан-Клубу вам знадобляться і в цьому випадку. Відзначимо, що затіваючи переробку, власник бере на себе певний ризик. Так, наприклад, працює без включеного запалювання магнітофон може розрядити акумулятор …

Коли мова заходить про економію в Renault Logan – насамперед все згадують про відсутність фільтра салону. Деталь недорога, та й штатне місце для установки в системі вентиляції передбачено, але дуже довго завод надавав перевагу на цьому економити.

Лише в 2011 році пішли автомобілі з заводськими фільтрами, власникам же машин, випущених раніше, доводиться встановлювати фільтр самостійно. На щастя, це дуже легко. По-перше, потрібно купити сам фільтр. Коштує він приблизно 500600 рублів. На Логан підходить багато фільтрів від інших моделей Рено.

По-друге, вирізати штатну пластмасову заглушку і встановити фільтр. Незважаючи на кілька підводних каменів, з процедурою впораються навіть не дуже підковані в авторемонті власники, до того ж процедура докладно описана на форумі.

Після установки фільтра в салоні стає набагато чистіше, тільки потрібно не забувати періодично міняти фільтруючий елемент.

Доробки renault logan своїми руками. Доводимо до розуму французьке авто

Місце для фільтра салону

Ще одне дешеве рішення в Логане – механічний упор капота, в народі прозваний «кочергою». Чому б туди не поставити наголос, який і підняти капот допоможе, і втримають його відкритим без жодної додаткової фіксації. Тема опрацьована досконально, є маса звітів по установці.

Як упорів використовуються деталі від всіх вітчизняних автомобілів ( «Дев’ятка», «Таврія», популярні запчастини від «Ниви»), різних варіантів кріплень теж придумано багато, в цьому питанні завжди є місце творчої кмітливості. Однак зараз продаються вже готові кит-набори для установки амортизаторів на капот.

У комплекті поставки і самі упори, і необхідний кріплення, і навіть докладна інструкція по монтажу, з якої з цією операцією впорається навіть новачок. На форумі Логан-Клубу вже є кілька користувачів, які скористалися таким кит-набором, результат їх цілком задовольнив.

Хоча, звичайно, самостійна робота з вітчизняними упорами виходить дешевше.

Доробки renault logan своїми руками. Доводимо до розуму французьке авто

Упор капота Логан

Для Логана в комплектації Аутентік (Authentique) обшивка багажника не передбачена і на ній економлять – що, природно, не влаштовує багатьох власників автомобілів в цій комплектації. Таке питання на форумі Логан-Клубу теж не раз обговорювалося. Основна дилема – який матеріал вибрати.

Існує багато точок зору, але найбільшою популярністю користується акустичний карпет. Він і не дорогий, і виглядає ошатно, і колірна палітра у нього пристойна. Як кріплення можна використовувати штатні пістони і двосторонній скотч. В цілому – оббити багажник нескладно і недорого.

Доробки renault logan своїми руками. Доводимо до розуму французьке авто

Обшивка багажника Логан

Перелік обладнання, яке можна додатково встановити на Логан, практично нескінченний, весь ніколи не охопити. Але спробуємо згадати найпопулярніші рішення. Багато логановоди замислюються про установку на машину омивача фар. Такий «фішки» на Logan немає навіть в найдорожчій комплектації, так що потрібно шукати сторонні варіанти.

З розміщенням форсунок зазвичай проблем не виникає, хоча для цього і доведеться робити в бампері дірки. Куди складніше вирішити питання з бачком. В Логане, як відомо, він розташований у лобового скла, на відміну від багатьох сучасних авто, де він коштує близько бампера.

Коли система штатна, то бачок зазвичай ділиться на 2 частини і в нього встановлюється окремий моторчик для фар, який бризкає тільки коли ввімкнене світло (ближній, дальній, габарити – в різних моделях по-різному) і працює омивач лобового скла.

Для Logan такий варіант неприйнятний, потрібно встановлювати другий бачок і робити окрему кнопку для роботи омивача. Окрема кнопка – це навіть зручніше, дозволяє економити рідина. З бачком складніше: знайти відповідний ще півсправи, потрібно придумати, де його розмістити.

Якщо під капотом у «голого» Authentique досить вільно, то в вищих комплектаціях це не так просто. Судячи з відгуків з форуму Логан-Клубу, для омивача фар можна пристосувати бачок від ВАЗ-2107 нового зразка, втім, і його потрібно допрацьовувати.

Модна «фішка» – установка сигналізатора низького рівня рідини в бачку. Насправді це зручно – незамерзайка несподівано не закінчиться.

Порада

Принцип роботи датчика простий: він врізається в нижню частину бачка, коли рівень рідини впаде, електричний ланцюг замикається, загоряється індикатор.

Знайти датчик, врізати його в бачок і прокинути дроти – не проблема, а ось над тим, що використовувати в якості індикатора, доведеться подумати. Найпростіший спосіб – додаткова лампочка. Це вже віддає «колгоспом», зате дуже просто.

Оптимально було б вивести індикатор на приладову панель, скориставшись незайнятої піктограмою для дизельних машин (між лампочками бензину і індикатором «ручника»), але це вже вимагає гарне значення мат-частини по електриці і володіння паяльником, хоча подібні процедури на форумі Логан-Клубу теж описані.

Доробки renault logan своїми руками. Доводимо до розуму французьке авто

заміна підсвічування

Доробки renault logan своїми руками. Доводимо до розуму французьке авто

Заміна «скіна»

З панеллю приладів, до речі, пов’язана маса можливих доопрацювань. Там і «скін» поміняти можна, і підсвічування іншу зробити. З підсвічуванням в теорії досить просто: потрібно розібрати панель приладів і замінити штатні світлодіоди на.

Ось тут і виникають варіанти. Хтось змінює тільки колір, хтось ставить більш потужні випромінювачі, щоб приборка сильніше світилася, хтось експериментує з різнокольоровою підсвіткою.

Масштаб переробки обмежує тільки фантазія.

Доробки renault logan своїми руками. Доводимо до розуму французьке авто

різнокольорове підсвічування

Доробки renault logan своїми руками. Доводимо до розуму французьке авто

Саморобна червона зона

Перелік доробок Логана досить великий (хоча, звичайно, до продукції АвтоВАЗу далеко). Щось реалізувати просто і дешево, щось складно і дорого, але з вищеописаного можливо все. Потрібно тільки бажання.

Матеріал написав для журналу Logan-NEWS.

Доробки renault logan своїми руками. Доводимо до розуму французьке авто
Інші матеріали про експлуатацію і ремонт Логана

Рено Логан доопрацювання своїми руками

Рено Логан доопрацювання своїми руками Доробки renault logan своїми руками. Доводимо до розуму французьке авто

 • 1 Що поліпшити в Рено Логан?
 • 2 Шумоізоляція вашого автомобіля
 • 3 Заміна колісних дисків
 • 4 Шкіряне оздоблення керма та рукоятки важеля КПП
 • 5 Звук своїми руками в Логане
 • 6 Підіб’ємо підсумки

Більшість власників стандартних Рено Логан прагнуть виділити свій автомобіль із загальної сірої маси потоку. Спочатку ця французька модель обзавелася завидною популярністю у вітчизняних автолюбителів, тому число таких автомобілів на дорогах дуже велике. Поширеним варіантом перетворити свого «залізного коня» є тюнінг кузова і салону.

У цій статті розглянемо види доробок, які можна виконати звичайному власнику самостійно, не вдаючись до послуг відповідних ательє.

Що поліпшити в Рено Логан?

Варіантів перетворення автомобіля досить багато і це справедливо не тільки для Рено Логан. У числі найбільш поширених поліпшень власники і фахівці виділяють наступні напрямки:

Доробки renault logan своїми руками. Доводимо до розуму французьке авто

 1. Звукоізоляція салонного простору і арок коліс.
 2. Заміна штатних колісних дисків на модні легкосплавні варіанти.
 3. Оббивка обода рульового колеса і рукоятки важеля трансмісії шкірою або іншим дорогим і зносостійким матеріалом.
 4. Установка анатомічних чохлів сидінь з преміальних матеріалів.
 5. Монтаж світлодіодних джерел в фари корми Renault Logan.
 6. Заміна штатної акустики на більш сучасний і функціональний комплекс мультимедіа.
 7. Поліровка та обробка кузовних елементів і (або) стекол спеціальними засобами, наприклад, «антидощ», рідким воском та ін.

Тут, як бачимо, зібрані найбільш затребувані власниками заходи по перетворенню автомобіля без впровадження в конструктивну частину певних агрегатів.

Розглянемо детальніше.

Шумоізоляція вашого автомобіля

Цей спосіб доопрацювання популярний і поширений серед власників бюджетних малолітражок. У мережі є багато відеоматеріалу по методам обробки тих чи інших панелей звукоізоляційними матеріалами. Мета доопрацювання – досягнення акустичного комфорту під час їзди. Виконати звукоізоляцію здатний практично будь-який власник своїми руками.

Виробники матеріалів сьогодні пропонують продукцію, яка здатна задовольнити потребу і реалізувати цілі будь-якого власника в даному питанні. Серед матеріалів можна виділити вібропласт і сплен. Також можливе поєднання цих двох компонентів, що надає більш значимий ефект після доопрацювання.

 • Дастер 2018 фото салону
 • Рено Дастер прохідність відео
 • Рено Дастер ремонт своїми руками відео

Щоб виконати ізоляцію потрібно здійснити такі дії.

 1. Розбирання салону Renault Logan.
 2. Якщо досвід власника в даному аспекті недостатній, то рекомендується схилитися до перегляду відеоматеріалів на зазначену тему.
 3. Демонтаж пластикових декоративних елементів слід проводити з особливою ретельністю. Зніманню підлягають: дверні карти, оббивка внутрішньої поверхні днища, інші салонні панелі, оббивка даху.
 4. Завершивши розбирання, приступаємо до очищення і знежирення металевих поверхонь.
 5. Далі виконуємо розмітку лекал.
 6. Тепер приступаємо до заготівлі окремих відрізків матеріалу потрібної форми (згідно лекалами).
 7. Коли все готово, акуратно наклеюємо ізоляційні листи (відрізки) на металеві елементи кузова.

Увага! Перед безпосередньою наклейкою рекомендується матеріал піддати розігріву.

6. Процес обклеювання супроводжуємо маніпуляціями валиком, яким виконуємо віддають перевагу катанню руху по всій площі наклеєного відрізка.

Важливо! Процедура обклеювання виконується послідовно. Не слід нарізати велику кількість частин матеріалу.

7. При укладанні враховуємо кріпильні елементи сидінь та іншого салонного обладнання.

8. Після закінчення ізоляційних робіт збірку компонентів салону здійснюємо по зворотному розбиранні алгоритму.

Доробки renault logan своїми руками. Доводимо до розуму французьке авто

Заміна колісних дисків

Встановивши диски з легких сплавів, багато власників виявляють зміни в поведінці свого автомобіля. Це стосується не тільки розгінної динаміки, але і керованості.

Щоб нові диски встали на Рено Логан як «рідні» власнику потрібно потурбуватися про дотримання наведених нижче технічних параметрів, за допомогою яких класифікуються і розрізняються дані вироби.

У числі таких моментів фігурують:

 • разболтовка (вона важлива для кріплення диска на маточину);
 • діаметр вироби (в дюймах);
 • ширина самого диска і величина його вильоту.

Окреслені важливі параметри присутні в технічній карті авто, а їх дотримання є першорядним.

Шкіряне оздоблення керма та рукоятки важеля КПП

Деякі власники схиляються до звернення в майстерню, де фахівці якісно встановлять оббивку обода керма і рукоятки важеля КПП. Проте не виключений варіант установки зазначених аксесуарів своїми руками. Для цього доопрацювання наведемо деякі рекомендації, що дозволяють мінімізувати ризик псування преміального матеріалу.

Отже:

 1. Знімаємо розмір з рульового колеса Рено Логан і виготовляємо лекало. Для цієї мети обертаємо кермо скотчем, після чого виробляємо розмітку шва. Користуємося маркером.
 2. Озброюємося гострим ножем, яким проводимо надріз по шовного лінії, а потім знімаємо лекало з рульового обода.
 3. Отриманий шаблон укладаємо на відрізок зі шкіри та виконуємо розмітку вже на матеріалі.
 4. По краях шкіри наносимо рядок. Підійде щільна нитка.
 5. Тепер необхідно зшити два краю смуги (шкіри) по внутрішній поверхні.
 6. Надягаємо виготовлений кільцевої чохол на рульовій обід і зшиваємо його голкою з щільною ниткою. Голку попускаємо крізь шов так, щоб створювати прогалини розміром з одну клітинку. Такий вид шва іменується макраме.
 7. Аналогічну операцію виконуємо щодо ручки важеля трансмісії. Також подібним способом можна перетворити рукоятку ручника.

Звук своїми руками в Логане

Для комфорту поїздки акустика дуже важлива. Щоб встановити якісну систему своїми руками потрібно заручитися радою професіоналів.

Критерії успішного вибору і монтажу акустики наступні.

 1. В першу чергу слід правильно підібрати компоненти для забезпечення їх сумісності. Це дозволить досягти завидного якості звуку.
 2. Наступним моментом є коректний монтаж гучномовців. Розташування і фіксація динаміків відіграють важливу роль, оскільки деренчливі панелі салону зведуть нанівець всі зусилля власника Renault Logan.

Якщо відсутня впевненість в досягненні успіху в даному аспекті, то рекомендується звернутися до майстрів по авто-звуку.

Підведемо підсумки

Як ми переконалися, своїми руками доопрацювати свій автомобіль Рено Логан зовні і в салоні зовсім нескладно. Головне – правильно визначитися з обсягом робіт, вибором матеріалів і аксесуарів. Економія тут недоречна, адже результат повинен бути бажаним.

Доробки Рено Логан своїми руками

3136 Переглядів

Багато власників автомобілів бажають, щоб належний їм автомобіль відрізнявся від інших машин в міському потоці.

З огляду на те, що автомобіль Рено Логан вважається вельми популярним на російському ринку, багато власників даних автомобілів хочуть взяти участь з доопрацювання і модернізації свого залізного коня.

Сьогодні ми поговоримо про те, як зробити доопрацювання деяких систем автомобіля і установку нових деталей, що забезпечують комфортну обстановку в русі.

Що можна поліпшити

Існує кілька типів поліпшень для Рено Логан, які дозволять значно збільшити їздовий комфорт автомобіля, а також динаміку і керованість.

Доробки renault logan своїми руками. Доводимо до розуму французьке авто

 1. Шумоізоляція салону і колісних арок
 2. Установка колісних дисків з легкого сплаву.
 3. Оббивка рульового колеса і рукоятки КПП з натуральної шкіри.
 4. Анатомічні чохли на сидіння.
 5. Світлодіодні задні ліхтарі.
 6. Установка акустичної системи.
 7. Обробка стекол і кузова автомобіля спеціальним засобом, під назвою – «антидощ».

Загалом, ідей для доопрацювання автомобіля існує безліч, але ми постаралися торкнутися найбільш затребувані серед власників Рено Логан.

Давайте поговоримо про шумоізоляції, її широке застосування. Також, для цього існують відео матеріали на просторах мережі.

Шумоізоляція автомобіля головним чином позитивно позначається на їздовому комфорті. До численного подив любителів Рено Логан виробляти дані роботи по установці шумоизоляционного матеріалу можна своїми руками.

Існує багато типів матеріалу, що володіє вібро-і шумоізоляційні якостями. Це – вібропласт, сплен і поєднана подслойка з цих двох матеріалів. Як правило, останній варіант підходить до численних автомобілів і має великий ряд застосувань.

 1. Починати установку спеціальних матеріалів шумозаглушення стоїть, розібравши салон Рено Логан. Якщо ви ніколи цим не займалися, подивіться відео матеріали.
 2. Демонтувати необхідно пластикові деталі інтер’єру, а також покриття для підлоги і дверні карти. Не зайвим буде демонтувати оббивку стелі і стійок.
 3. Після проведення операції з розбирання салону на наступному кроці необхідно ретельно очистити поверхню металу і знежирити.
 4. За допомогою підручних матеріалів зробіть розмітку лекала, після чого відріжте необхідну частину матеріалу і зробіть його поклейку на метал. Перед поклейка даний матеріал необхідно добре розігріти, після чого укочена даний матеріал жорстким валиком.

Увага! Проводьте процедуру поклейки поступово, не варто багато нарізати матеріалу на окремі елементи.

 1. В процесі укладання даного матеріалу в Рено Логан необхідно враховувати кріпильні отвори для сидінь і інших деталей інтер’єру.
 2. Після проведення робіт по установці шумоізоляції здійснюйте збірку в зворотному порядку і будьте гранично обережні.

Цю операцію рекомендується провести на всіх кузовних панелях для забезпечення якісного ефекту.

Доробки renault logan своїми руками. Доводимо до розуму французьке авто

Установка легкосплавних дисків

Застосовуючи диски з легкого сплаву, власники відзначають поліпшення деяких властивостей автомобіля, пов’язаних з керованістю і розгінної динамікою автомобіля.

Диски для Рено Логан варто підбирати з урахуванням деяких вимог і технічних регламентів.

 1. Разболтовка.
 2. Радіус.
 3. Ширина диска.
 4. Виліт.

Всі ці параметри вказані в технічній карті Рено Логан.

шкіряна обробка

Для обробки рульового колеса і рукоятки КПП шкірою, необхідно звернутися в спеціальну майстерню. Але є деякі рекомендації по самостійній роботі, пов’язаної з оббивкою салону шкірою.

 1. Для початку необхідно зняти розмір лекала вашого керма, для цього оберніть рульове колесо малярським скотчем і проведіть розмітку шва за допомогою маркера.
 2. Гострим ножем проведіть розріз по лінії шва, після чого зніміть лекало з деталі.
 3. Покладіть шаблон на відрізок шкіри і зробіть розмітку безпосередньо на матеріалі.
 4. По краю шкіри необхідно нанести рядок з щільною нитки, після чого зшити два краю стрічки по внутрішній стороні.
 5. Одягніть вийшов чохол на рульове колесо і зшийте його за допомогою голки і щільною нитки. Пропускайте голку через шов, роблячи прогалини в одну клітинку. Даний шов називається макраме.

Схожу операцію виконайте на ручці перемикання передач і ручного гальма. Після проведення оббивки цих деталей інтер’єру, ви помітно відчуєте різницю.

Доробки renault logan своїми руками. Доводимо до розуму французьке авто

звук

Акустика в будь-якому автомобілі грає важливу роль в їздовому комфорті. Для установки якісної аудіо системи необхідно порадитися з професіоналами.

 • Головне – це правильний підбір компонентів.
 • Наступний крок – головний пристрій.
 • Завершує процес встановлення.

Звичайно, зробити монтаж аудіо системи на Рено Логан можна і своїми руками, але це досить складно.

Щоб доопрацювати автомобіль своїми руками, необхідно визначитися з вибором конкретної області. Всі інші роботи цілком здійсненні своїми руками і не вимагають певних навичок.

Варіанти доопрацювання Рено Логан

Доробки renault logan своїми руками. Доводимо до розуму французьке авто

Навіщо автомобілю додаткове оснащення

Рено Логан – автомобіль бюджетного класу, призначений для неспішного пересування по місту, але також він цілком впевнено почуває себе на заміських трасах, що дозволяє використовувати його і для подорожей. Машина виконана в стриманому, трохи строгому дизайні.

Вона споживає не дуже багато палива і дуже економічна в обслуговуванні, що робить процес їзди та експлуатації не таким витратним. На неї без проблем можна придбати всі потрібні деталі.

У базовій комплектації автомобіль оснащений всім необхідним для комфортного пересування, але якщо хочеться трохи поліпшити його стокові характеристики, можна провести ряд доробок.

Зверніть увагу

Як правило, більшість з них можна зробити своїми руками. Навіщо взагалі це потрібно? Грамотна доопрацювання Рено Логан дозволить поліпшити як його ходові якості, так і деякі споживчі характерістікі.Експлуатація машини буде ще більш приємною і комфортною.

Для поліпшення ходових якостей автолюбителю знадобляться навички автомеханіка, так як цей процес може бути пов’язаний з необхідністю проведення певних заходів з ДВС (двигуном внутрішнього згоряння).

З одного боку, це підвищить потужність мотора, додавши машині динаміки, але не варто забувати, що в той же час може збільшитися і витрата палива. Подібні роботи варто проводити лише в тому випадку, якщо є відповідні знання, а бажано і досвід.

В іншому випадку можна тільки нашкодити двигуну, що неминуче призведе не до поліпшення, а до зниження ходових якостей. Найкращий варіант у цьому випадку – довірити роботу фахівцям.

Якщо доопрацювання безпосередньо не стосуються ходових якостей автомобіля все трохи простіше, так як їх цілком можна провести самостійно і в разі недоліків наслідки будуть не такими серйозними. Вони проводяться з метою поліпшення споживчих характеристик автомобіля.

Що найчастіше змінюють у Логані

Специфіка додаткового оснащення, як правило, залежить від побажань власника і наявності претензій до автомобіля. Найчастіше вони займаються доопрацюванням салону. Це і комфорт, зовнішній вигляд поліпшується і не позначається на ходових якостях авто.

Установка магнитолы и динамиков. Данную доработку проводят те, кто часто передвигается на автомобиле и не любит слушать гул мотора или дороги. Музыкальная система, которая идет в стоке не отличается высокими характеристиками и насыщенным звучанием.

При желании можно установить магнитолу с ЖК-экраном, тогда будет не так скучно стоять в пробках, которые для больших городов не такая уж редкость. Например, можно смотреть любимые фильмы. Специфика установки магнитолы зависит от ее конструкции.

Важно

С динамиками все немного проще, они устанавливаются в свои посадочные места, предусмотренные конструкцией автомобиля.

Подогрев сидений. Не все комплектации автомобиля в базе оснащены этой опцией. А она очень полезна зимой, когда на улице холодно и салон автомобиля остывает. Как это работает? Владелец приходит, заводит машину, включает подогрев и идет, к примеру, счищать с машины снег. Закончив, он садится уже на теплое сидение.

Установка парктроника. Очень практичная и полезная доработка. С ее помощью процесс парковки значительно упрощается, так как устройство само подскажет, сколько свободного места осталось за машиной или перед ней. Когда свободного места будет слишком мало, парктроник подаст звуковой сигнал.

Доробки renault logan своїми руками. Доводимо до розуму французьке авто

Для установки обладнання, як правило, в бампер монтують спеціальні датчики. Можна вчинити так само в такий спосіб. Встановивши магнітолу з великим екраном підключити її до камери, встановленої ззаду. Тоді з’явиться можливість спостерігати за процесом парковки в режимі реального часу.

Шумоізоляція салону. Рено Логан не можна назвати дуже тихим. Сам захід полягає у внутрішній обробці автомобіля спеціальними матеріалами, які перешкоджають проникненню шумів з вулиці в салон. Всі роботи можна виконати своїми руками.

Тут важливо придбати якісні матеріали та слідувати технології їх укладання. Вона проводиться під капотом, в салоні і в багажнику. Як правило, машина частково розбирається. Знімаються дверні карти, сидіння та інші елементи салону.

Дуже часто, цю доопрацювання роблять разом з установкою динаміків і магнітоли.

Захисна сітка на решітку радіатора. Дуже корисна оснащення. Захищає радіатор машини від жучків і мошок, які туди потрапляють в процесі руху, так як отвори в звичайній радіаторних гратах досить великі. Можливо, доведеться знімати передній бампер і відключати протитуманні фари (якщо вони є). При виконанні своїми руками часу піде всього пара годин.

Обклеювання автомобіля спеціальними плівками. Така доопрацювання робиться для додання машині оригінального зовнішнього вигляду, не вдаючись при цьому в перефарбування. Правильно підібрана і наклеєна плівка захистить лакофарбове покриття автомобіля від подряпин і дрібних сколів. Дуже важливо придбати якісний матеріал, так як від цього безпосередньо залежить користь подібної доопрацювання.

Незважаючи на те що Рено Логан в базі оснащений майже всім необхідним, додаткове оснащення зможе значно поліпшити його характеристики.

Доопрацювання Рено Логан своїми руками

14031 Переглядів

Деякі автомобілісти незадоволені надмірною економією компанії Рено.

Хтось з самого початку знає, що він замінить та модернізує після покупки, а інші не уявляють, з чого почати. Ми хочемо представити вам найпопулярніші способи поліпшення вашого Рено Логан своїми руками.

Машина бюджетна – компанії Renault довелося використовувати обмежену кількість матеріалів і деталей.

Що можна поміняти в салоні?

Напевно, найбільше компанія економить на обшивці багажного відділення. Багатьох водіїв не влаштовує неприємний на дотик матеріал, і вони змінюють штатну обшивку на щільну тканину, яка легко миється і не порветься від першої важкої вантажу.

Щоб прикріпити матеріал до багажного відділення, потрібно взяти якісний двосторонній скотч або пістони.
Власникам моделей до 2011 року випуску радимо встановити фільтр салону. Купівля елемента обійдеться всього в 500 р. Операція нескладна: вирізати отвір під деталь і помістити її туди.

Відповідна ніша розташована в правому нижньому кутку з боку переднього пасажирського місця. Візьміть ніж, зробіть отвір, а потім за допомогою ножівки по металу виконайте виріз у вигляді прямокутника або за формою купленого фільтра.

Деталь мнеться, як гармошка, і поміщається в підготовлений отвір. На фільтрі зазвичай написано, через скільки часу проводити заміну.

Доробки renault logan своїми руками. Доводимо до розуму французьке авто

Доробки вимагає і електроніка. Список електронних приладів, що функціонують з включеним запалюванням, істотно відрізняється від більш дорогих машин. У Рено Логан працює ближній і дальнє світло, сигнал, протитуманні фари і оптика. Якщо водій забуде вимкнути світло, то потім не заведе машину з розрядженим акумулятором.

На жаль, проблема багатогранна: без запалювання тут же розряджається магнітола, електронні підйомники стекол і прикурювач. Зрозуміло, для чого це було зроблено: щоб заощадити на всьому під час простою.

Удосконалення електрики – процедура складна і вимагає певного набору знань.

Власникам без навичок варто звернутися в автосалон, де за невеликі гроші виправлять цю проблему, і ви зможете користуватися електронікою і з вимкненим мотором.

Зовнішні зміни в автомобілі

Ще один варіант доведення машини до розуму – установка механічного упору.

Цей зручний елемент допоможе відкрити капот і утримувати його в такому стані, поки водій оглядає і ремонтує нутрощі Логана.

Підійде упор майже від будь-яких вітчизняних авто: Нива, Таврія, Дев’ятка. Прикріплюється деталь різними самостійними способами і за допомогою готового набору для установки амортизаторів на капот.

У цей комплект входять самі упори, підставки і необхідну кріплення. Також в коробці буде докладна інструкція, яка полегшує модернізацію капота Рено Логан. Плюс набору – швидкість і простота роботи, судячи з відгуків автомобілістів. Самостійна установка упорів з вітчизняних автомобілів вийде дешевше, але займе більш тривалий час.

Порада

Власними силами можна вдосконалити склоочисники. Власникам автомобіля в базовій комплектації відомо: очищається скло відверто погано.

Конструктори зробили помилку, і з якоїсь причини з новими версіями вона не усувається: склоочисних щітка, встановлена ​​з боку пасажира, що не дістає до водійських області лобового скла.

Тому посередині накопичується вода і заважає в сніжну і дощову погоду. Вирішується проблема по-різному, але найпопулярніший спосіб – підбір склоочисників різної довжини.

Наприклад, на пасажирську частину лобового скла встановлюється виріб завдовжки 45 см, а водійський склоочисник береться на 15 см більше.

Таке просте рішення допоможе впоратися з заводським дефектом Рено Логан в базовій збірці. Також допускається доопрацювання параметрів рушійного приводу склоочисників – це складніше, але дозволить не купувати нові деталі.

Пам’ятайте, що неправильне налаштування може додати неприємностей з Рено Логан.

Варіантів доопрацювання Рено Логан вистачає: щось модернізується самостійно, а за іншими послугами доведеться звернутися в автосервіс. З інших дрібниць виділяють обтяжку шкірою керма, селектора коробки передач, козирка.

Хтось встановлює спортивне водійське крісло в автомобіль і обтягує якісної шкірою весь салон. Шумоізоляція вже відноситься до тюнінгу, але для Рено Логан зайвою не буде.

Братися за роботу варто, якщо ви знаєте послідовність процесу і володієте необхідними навичками.

Renault Logan: доводимо до розуму

14 грудня 2010 годаRenault Logan

Робота щіток склоочисника відразу не сподобалася! Сектор очищення правої щітки у верхній частині не перекриває сектора лівої – посередині звисає дзьобом неочищений трикутник. Коли права щітка повертається назад, з брудного ділянки на очищену поверхню стікає бруд. Намагаючись позбутися цього недоліку, я спочатку замінив ліву 50-сантиметрову щітку 65-сантиметрової. Все задоволення обійшлося в 300 рублів.

Права щітка «рідна», довжиною 50 см. Щоб зчищати нею бруд попадала в сектор лівої щітки і знімалася її зворотним ходом, права щітка при роботі повинна йти трохи лівіше. Але якщо її переставити на шліцах, внизу залишиться широкий неочищений сектор.

Зверніть увагу

Тому наконечник повідця ми розігнули, і тепер замок щітки паралельний осі повідця. Останній довелося зняти з автомобіля (в цій операції корисний знімач, на худий кінець Г-образні пасатижі) і розгинати в лещатах. Процедура нескладна.

І нехай після такого доопрацювання щітка в початковому положенні лежить під невеликим кутом до нижньої кромки вітрового скла, зате збільшується сектор огляду і немає патьоків (фото 1).

ЩІЛИНИ

Між передньою кромкою капота і облицюванням досить широкі щілини. Через них в моторний відсік потрапляє чимало бруду. Особливо великі щілини над фарами. Для закладення ми скористалися самоклеящейся шумоізоляцією товщиною 8 мм.

Лист матеріалу 150 × 100 см коштує близько 300 рублів. З нього нарізали смужки шириною 17-18 мм.

Внутрішню сторону капота вздовж кромки ретельно протерли ганчіркою з уайт-спіритом, видалили сліди антикору і тільки потім наклеїли ущільнення (фото 2).

Те ж саме зробили з фарами. (Фото 3). До речі, якщо у вас немає ущільнювача потрібної товщини, можете використовувати тонкий в кілька шарів.

багажник

Він у «Логана» не малий, але є і приховані резерви. Штатна запаска лежить в ніші «обличчям» вгору, і її внутрішній об’єм не використовується. Якщо її перевернути, туди відмінно укладаються буксирувальний трос, інструмент та інша дрібнота (фото 4).

А щоб підлога багажника залишався рівним, ми прикрили запаску фанерною розрізний кришкою (фото 5). Її половинки з’єднали листом тонкої (3 мм) шумоізоляції. Таке шарнірне з’єднання заодно відмінно гасить вібрації.

ТРАВМИ

Одного разу я порізав руку об гостру верхню кромку багажного відсіку. На фото вона показана стрілкою. Щоб цього не сталося надалі, обклеїв небезпечну межу широким скотчем по всій довжині отвору (фото 6).

тім’яної

На багатьох автомобілях кришки заливних горловин зроблені яскравими. На «Логане» ж кришка бачка омиваючої рідини чорна, знаходиться в малопомітній місці, так що в сутінках її і не розгледиш. Якщо пофарбувати її будь яскравою фарбою. ніколи не помилишся (фото 7).

Renault Logan: доводимо до умаRenault Logan: доводимо до умаОшібка в тексті? Виділіть її мишкою! І натисніть: Ctrl + Enter Безіменний

переваги:

Надійний безвідмовний автомобіль.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You May Also Like

Діагностика гбо 4 покоління своїми руками. Коли немає сенсу платити сто

Цены на бензин постоянно растут и облагаются новыми акцизами. Но без автомобиля…

Який краще gps-маяк для авто? Огляд моделей і погляд з боку

Защита своего транспортного средства – одна из основных задач автовладельца. При этом…

Що означає знак ш на машині? Просто про просте

https://www.znak.com/2017-04-07/znak_shipy_i_novye_pravila_dorozhnogo_dvizheniya_chto_nuzhno_znat 2017.04.07 Яромир Романов / Znak.com З 4 квітня в Росії діють…

Позначення на приладовій панелі автомобіля. Що означають значки?

У міру розвитку автомобільної промисловості кількість індикаторів на приладовій панелі стрімко збільшувалася.…

Як зареєструвати саморобний причіп? В Україні.

Реєстрація саморобних транспортних засобів Саморобні ПРИЦЕПИ Отже, з якоїсь незрозумілої причини Ви…

Як правильно паркуватися між машинами? Розписуємо в деталях

Як паркуватися переднім ходом між автомобілями Ось і настав щасливий день –…

Що робити, якщо потіє фара – причини і способи усунення проблеми

Утворення конденсату всередині фар досить поширена проблема, з якою стикаються власники автомобілів.…

Чи можна буксирувати на автоматі іншу машину? Як це зробити без наслідків

Багато автолюбителів чули про особливості принципу роботи АКПП і тому закономірно ставлять…

Що робити, якщо машину заблокували і перекрили у дворі? Все вирішується

Що робити, якщо у дворі заблокували машину, куди звертатися? Багато автомобілістів стикаються…

Що робити, якщо тече рульова рейка? Терміново усуваємо

На СТО, що спеціалізуються на ремонті вузлів рульового управління, власників автомобілів змушують…