Кожен автомобіліст повинен знати, як правильно заряджати акумулятор. Дана інформація допоможе вам не розгубитися при виявленні того факту, що акумуляторна батарея (або АКБ) вашого автомобіля розряджена.

Головні правила зарядки автомобільного акумулятора. Вчися і дотримуйся

Що потрібно, щоб зарядити акумуляторну батарею

Щоб зарядити АКБ, вам знадобиться придбати такий прилад, як зарядний пристрій (ЗУ). Інша назва цього механізму – випрямляч – пов’язано з тим, що пристрій перетворює змінний струм в постійний.

Головні правила зарядки автомобільного акумулятора. Вчися і дотримуйся

При покупці зарядного пристрою необхідно звернути увагу на наступне:

 • відповідність ЗУ типу акумулятора;
 • величину напруги на виході;
 • значення струму.

Головні правила зарядки автомобільного акумулятора. Вчися і дотримуйся

Найбільш популярний тип батареї – WET. Для нього підходять всі типи ЗУ. Акумулятори виду AGM або GEL вимагають особливого випрямляча, призначеного саме для даних приладів. Напруга на виході залежить від величини номінальної напруги вашої АКБ, а сила струму зарядки – від її ємності.

Конструкція ЗУ складається з:

 • випрямляча, укладеного в корпус;
 • електричного кабелю;
 • дроти з крокодилами.

Головні правила зарядки автомобільного акумулятора. Вчися і дотримуйся

Техніка безпеки

 • Не ставте заряджати акумулятор в квартирі, якщо в родині є маленька дитина.
 • Займайтеся цією процедурою в приміщенні з хорошою вентиляцією.
 • При відсутності гаража, заряджати акумуляторну батарею слід на балконі.
 • Чи не запалюйте що-небудь, не ріжте металеві заготовки і не курите сигарети біля акумуляторної батареї, яка заряджається.
 • Використовуйте рукавички і захист для очей, працюючи з акумулятором.
 • Тримайте недалеко десяти відсотковий содовий розчин – він може допомогти нейтралізувати кислоту.
 • Не проводьте зарядку пристрою в місці з підвищеною вологістю.

Правила виконання процедури зарядки

Акумулятор необов’язково знімати для зарядки – проводити процедуру можна прямо на транспортному засобі. Потрібно лише відключити клеми і під’єднати ЗУ. Однак, для того, щоб батарея зарядилася правильно, її все ж бажано знімати. Так буде до того ж набагато зручніше.

Заряджати акумулятор можна в двох режимах – з постійним струмом або з постійною напругою.

 • Порядок дій в найбільш простій ситуації наступний:
 • Викрутити пробки на банках АКБ. Їх можна використовувати для прикриття отворів, щоб уникнути вихлюпування електролітного наповнювача.
 • Підключити крокодили зарядного пристрою до висновків акумуляторної батареї, дотримуючись полярності.
 • Включити ЗУ в автоматичному режимі.

Скільки за часом заряджати автомобільний акумулятор? Зазвичай батарею залишають заряджатися до ранку. Тривалість процедури для стандартних АКБ ємністю 55-60 А / ч варіюється від 8 до 10 годин. В автоматичному режимі ЗУ вимкнеться сама, як тільки акумуляторне пристрій досягне потрібних параметрів.

Ось продовження інструкції, як заряджати акумулятор:

 • Закрутити пробки.
 • Протерти поверхню батареї ганчіркою, змоченою в розчині харчової соди. Це допоможе нейтралізувати і прибрати залишки електроліту і інші забруднення.

Зарядка акумулятора в прискореному режимі

Причина проведення прискореної зарядки – необхідність якомога швидше повернути АКБ частина ємності. Наприклад, вам терміново потрібно кудись потрапити, а батарея здохла.

У наш час більшість ЗУ оснащені такою програмою зарядки, як Boost. У цьому випадку відразу йде подача збільшеного струму. За чверть години АКБ зарядиться на стільки, щоб включився мотор. Важливий нюанс – необхідно мати можливість контролювати струм. Але не забувайте, що виставляється сила струму не повинна перевищувати 30% від стандартного струму зарядки.

Зверніть увагу

Застосовувати прискорений режим необхідно тільки тоді, коли це дійсно потрібно. Ситуація повинна бути екстреною. У всіх інших випадках заряджати АКБ треба в штатному режимі. Інакше термін служба акумулятора значно скоротиться.

Ось і все, як заряджати автомобільний акумулятор будинку. На закінчення знову відзначимо важливість дотримання правил безпеки. Якщо ви що ніколи раніше не заряджали АКБ, то вам буде корисно звернутися за допомогою до більш досвідченим товаришам. Якщо ви відчуваєте утруднення у виборі ЗУ, то також потрібно порадитися з фахівцем. Крім того, придбайте ареометр – він не буде зайвим.

Повний заряд акумулятора на машині. Головні правила зарядки автомобільного акумулятора. Вчися і дотримуйся

Як продовжити життя або правила зарядки автомобільного акумулятора? Ось таку цікаву статтю сьогодні розглянемо в рубриці. Стаття важлива тим, що в необхідності порад і рекомендацій можуть потребувати багато і кожен день.

Особливо це гостро постає в період похолодання і морозів, коли середня температура близько -15 ° C
. У такі морози людина себе погано почуває, не те що автомобіль і його компоненти. Від того як буде працювати акумулятор залежить дієздатність інших систем агрегату.

Поняття і принцип дії

Правила зарядки автомобільного акумулятора і що необхідно мати під рукою. Для початку необхідно уточнити, а чи точно це акумуляторна батарея або щось інше. Якщо все таки да, то дотримуйтесь рекомендацій нижче.

Отже, АБ покликана подавати напругу на стартер авто для його провороту і запуску силового агрегату. Після того як машина завелася, АБ за допомогою електропроводів поповнює втрачену раніше енергію. Такий процес триває до повного заряду. З подальшим запуском ситуація повторюється.

Тепер, крім дачі енергії на запуск, АБ спонсорує всю систему електроосвітлення в той час коли движок заглушений. Так як в іншому випадку черпати енергію нема звідки.

Проходить час, все зношується і старіє.
Це стосується і нашого пристрою. Щоб підтримувати працездатність, необхідно систематично його заряджати. Ось тільки бажано знати правила і терміни підзарядки.

Головні правила зарядки автомобільного акумулятора. Вчися і дотримуйсяФактори, які впливають на терміни:

 • Термін служби АБ;
 • Кліматичні умови експлуатації;
 • Технічні характеристики пристрою;
 • Справність електропроводки.

Це основні показники при оцінці працездатності. Якщо АБ використовується вже більше 5 років, то, само собою зрозуміло, що йому необхідна підзарядка. Також і в питанні температурного режиму, якщо пристрій не призначений для роботи в екстремально холодних або жарких показниках, то термін служби його істотно скоротиться.

Несправність електропроводки
призведе до того, що акумулятор просто не буде отримувати або віддавати енергію.

Правила підзарядки

 • Для початку від’єднуємо клеми;
 • Знімаємо фіксатори-держателі АКБ;
 • Ставимо батарею на рівну суху поверхню і знімаємо захисну пластмасову смужку,;

Перевіряємо наявність електроліту за рівнем
, в іншому випадку доливаємо. Її можна придбати в будь-якій аптеці у вільному продажу. Або ж другий варіант: взимку зібрати сніг в металевий таз і розтопити на плиті. Правда топити доведеться багато, але зате безкоштовно.Головні правила зарядки автомобільного акумулятора. Вчися і дотримуйся

 • Дістати зарядний або зарядно-пусковий пристрій, уважно під’єднати «крокодили» – клеми з відповідною поляризацією. Якщо неправильно, то полетять банки і АКБ в цілому;
 • Процес можна починати. Розраховувати силу струму необхідно виходячи з ємності батареї і від неї беремо 0,1%. Тривало, але дуже ефективно, при можливості зменшіть ще в половину;
 • Заряджаємо на такою силою до тих пір поки загальна сумарний показник не буде 14,4 Вольт. Про завершення процесу вкаже активну кипіння в кожній банці і падіння сили струму на датчику пускового пристрою.
 • Відключивши ЗПУ, від’єднуємо клеми, загвинчуємо пробки, витираємо залишки електроліту, ставимо АКБ на місце;

Якщо двигун – це серце автомобіля, то в акумуляторі криється його душа. Неважливо наскільки міцним і хорошим буде мотор, без подачі електрики запустити всі шестерні не вийде.

Ну, якщо не брати до уваги ті способи, які вимагають групового штовхання машини або пошуку великої гірки.

Тому так важливо знати, як правильно заряджати акумулятор автомобіля, щоб не вдаватися до настільки проблематичним методам.

важливо

Але про все по порядку, для істинного автолюбителя навіть найнезначніші деталі про його улюблениці дуже важливі, тому що, можуть рано чи пізно зіграти важливу роль в його житті. Тому тільки в цьому огляді будуть розкриті всі важливі монети, про таке, простому на перший погляд, процесі, як зарядка акумулятора.

Все починається з покупки зарядного пристрою, тільки завдяки йому можна підтримувати заряд акумулятора в належному стані.

Основним завданням, що стоїть перед зарядним пристроєм, є перетворення змінного струму в постійний, тому часом такі пристрої називають випрямлячами.

Тільки таким електрикою може «ласувати» акумулятор, в іншому випадку доведеться його замінити набагато раніше встановленого заводом терміну, а точніше, після першої зарядки.

Практично всі сучасні випрямлячі мають набір перемикачів, здатних регулювати силу струму. Це допоможе без проблем налаштувати подачу струму для 12 і 24 вольтів акумуляторів, а також коригувати їх роботу.

Крім цього, будь-який випрямляч повинен вміти створювати напругу на кілька Вольт вище потужності, зазначеної на акумуляторі. Це потрібно для того, щоб зарядити батарею до її максимальної межі. Наприклад, для 12-вольта приладу потрібен випрямляч, здатний забезпечити напруга в 16-16,5 Вольт.

Послідовність зарядки акумулятора

Кожен прилад для зарядки складається з штекера, блоку-випрямляча і двох проводів з клемами. На клемах є маркування «+» і «-», їх ні в якому разі не можна переплутати, якщо звичайно немає бажання стати свідком яскравих феєрверків з іскор і шматочків пластику.

Для гарної зарядки акумулятор потрібно зняти з автомобіля. Справитися з цим завданням буде нескладно, все кріплення можна роз’єднати за кілька хвилин, а то й менше. Процес зарядки краще проводити в теплому приміщенні, так щоб періодично поглядати на показники приладу.

Послідовність зарядки відбувається в наступному порядку:

Головні правила зарядки автомобільного акумулятора. Вчися і дотримуйся

Саме така послідовність є відповіддю на питання про те, як правильно заряджати акумулятор автомобіля. Нічого складно в її запам’ятовуванні немає, тому складнощів виникнути не повинно ні в любителя, ні вже тим більше у досвідченого водія.

Особливості догляду за акумулятором

Щоб домогтися довгої служби акумуляторної батареї, потрібно регулярно проводити її діагностику. Це допоможе уникнути поломок, а також запобігти ситуації, коли автомобіль перестане заводитися в самий невідповідний для цього момент.

 • В першу чергу потрібно постійно стежити за рівнем електроліту. Дуже добре, коли акумулятор має спеціальні позначки для контролю, але що робити, якщо таких немає? Все дуже просто, потрібно лише знайти скляну трубку.
 • Кожному автолюбителю, крім зарядки, потрібно придбати ще й ареометр. Це пристосування допомагає обчислити щільність електроліту в акумуляторі. Залежно від конструкції приладу технологія виміру може трохи змінюватися, але той факт, що кожна проба береться з окремої банки, залишається незмінним.

Влітку щільність батареї повинна бути в діапазоні від 1,27 до 1,19 г / см³, взимку цей показник повинен бути на рівні 1,25-1,29 г / см³, інакше є великий ризик замерзання електроліту. При занадто низької щільності слід негайно провести підзарядку, при великій, розбавити електроліт новою порцією дистильованої води.

Що таке сульфатация і як з нею боротися

Однією з найпоширеніших поломок акумулятора є сульфатация. Вона призводить до того, що підвищується опір всередині батареї, як наслідок зарядка ускладнюється, а згодом і зовсім стає неможливою.

Основними причинами виникнення сульфатации вважають:

 • підвищену щільність електроліту;
 • часті розрядки батареї до відмови;
 • тривалий термін зберігання в незарядженому стані.

Від сильної сульфатации позбутися неможливо, а значить єдиним виходом буде заміна акумулятора. Тому більш розумно проводити профілактичні заходи, здатні захистити від цієї страшної напасті.

Найефективнішим способом буде періодична розрядка і зарядка батареї до відмови, проводити її варто не частіше ніж раз на місяць, інакше лікування може стати причиною захворювання. Також не варто заряджати акумулятор в прискореному режимі, на випрямлячі він часто відзначений словом «Boost». Хоч це і економить час, але без наслідків для свинцевих пластин це пройти не може.

Проблеми з акумулятором в зимовий час

З приходом холодів все автолюбителі починають впадати в паніку. Знижена температура не тільки ускладнює процес запалювання, а й може стати причиною замерзання акумулятора. Щоб уникнути цього, потрібно завжди стежити за щільністю електроліту.

Так, при показнику 1,27-1,29 г / см³ батарея може сміливо переносити температуру в мінус 50-60 градусів, якщо ж поділ опуститься нижче 1,23-1,19 г / см³, то навіть мінус 10 стане фатальною температурою.

Досвідчені автомобілісти в цей період встановлюють на акумулятор різного роду утеплювачі. Найбільш практичним є пінопластовий короб, який легко спорудити і пристосувати під будь-який тип батареї. Він не тільки захистить від промерзання, але і вбереже від багатьох механічних пошкоджень.

Порада

Також виходом може стати покупка акумулятора з позначкою «Артик». Завдяки своїй конструкції вони здатні витримувати температуру в мінус 65 градусів, що дозволить без зайвого клопоту використовувати його протягом усього зимового сезону.

Зарядка акумулятора автомобіля, при наявності зарядного пристрою, не є чимось дуже складним і недоступним простому автомобілісту. Поки машина заводиться без проблем, про стан акумулятора рідко хто замислюється. Але з настанням холодів, питання як зарядити акумулятор стає особливо актуальним.

Неправильна експлуатація і обслуговування можуть досить швидко привести в непридатність навіть хороший автомобільний акумулятор. У цій статті ми розповімо про те, як правильно заряджати акумулятор автомобіля зарядним пристроєм і доглядати за ним.

В процесі регулярної експлуатації машини, акумулятор постійно заряджається від генератора. Необхідність застосовувати зарядний пристрій найчастіше виникає при тривалому простої автомобіля або будь-яких несправності генератора. Зарядка акумулятора автомобіля справа не хитра, але як правильно заряджати акумулятор знає далеко не кожен.

Як правильно заряджати акумулятор автомобіля?

Заряджати свинцево-кислотний акумулятор необхідно постійним (випрямленою) струмом. В принципі, щоб зарядити акумулятор, ви можете використовувати будь-які типи випрямлячів, що дозволяють регулювати зарядний струм і напруга зарядки.

У той же час, зарядний пристрій (скорочено – ЗУ) для автомобільного акумулятора повинно мати можливість збільшення зарядної напруги до 16,0-16,5 вольт, оскільки в іншому випадку воно не зможе зарядити сучасний обслуговуються акумулятор повністю (до 100% його фактичної ємності ).

Головні правила зарядки автомобільного акумулятора. Вчися і дотримуйся

Якщо акумулятор встановлено в автомобілі, для того, щоб його правильно зарядити, спершу визначте який з висновків батареї приєднаний до “масі” (кузову) машини.

На більшості автомобілів до “масі” приєднаний “мінус”.

Якщо у вас в автомобілі акумулятор підключений за такою ж схемою, тоді плюсової провід ЗУ потрібно підключити до плюсового висновку акумулятора, а мінусовій – до “масі” автомобіля (можна до кузова або шасі).

* Зверніть увагу на те, щоб підключення проводу не торкалися до бензопроводу або безпосередньо до корпусу акумулятора, а саме ЗУ до підключення було в вимкненому стані. Після правильного підключення, акумулятор можна заряджати.

Щоб зарядити акумулятор заздалегідь знятий з автомобіля, дроти ЗУ необхідно з’єднати з відповідними клемами батареї: “плюсом” – до “плюса”, а “мінусом” – до “мінуса”.

* Зверніть увагу: при неправильному підключенні, і акумулятор, і ЗУ можуть вийти з ладу, тому виконуйте зазначену полярність, щоб уникнути неприємностей і зарядити акумулятор правильно.

Процес зарядки акумулятора

При зарядці акумулятора автомобіля хочемо звернути вашу увагу на наступні моменти і послідовність дій:

 • Перш ніж ви почнете заряджати акумулятор, переконайтеся ще раз в правильності підключення ЗУ.
 • Після цього включіть його в мережу, щоб почати зарядку.
 • Виберіть потрібний режим зарядки, відповідно до інструкції до ЗУ.
 • Час від часу контролюйте процес зарядки акумулятора, а після його завершення, вимкніть ЗУ від мережі.
 • При відключенні батареї від ЗУ в першу чергу відключайте мінусовій провід.

Як доглядати за акумулятором автомобіля?

Догляд за автомобільним акумулятором полягає не тільки в тому, щоб його правильно заряджати. Для тривалої і повноцінної роботи акумулятор автомобіля необхідно ще і регулярно обслуговувати.

В першу чергу слід врахувати, що в літній період процес випаровування води з банок батареї йде особливо активно. На напівпрозорому білому корпусі акумулятора падіння рівня електроліту нижче норми відразу помітно (за умови, що ви хоч іноді відкриваєте капот).

Головні правила зарядки автомобільного акумулятора. Вчися і дотримуйся

Більшість сучасних автомобільних акумуляторів мають мітки «MIN» і «MAX», що вказують відповідно мінімальний і максимальний рівень електроліту. Якщо на вашій батареї їх немає або з якихось інших причин ви не можете перевірити рівень візуально, можна вдатися до простого способу:

 1. Відверніть пробки всіх банок і занурте черзі в кожну з них скляну трубку завдовжки не менше 100 мм.
 2. Коли трубка упреться в запобіжну сітку, що закриває пластини акумулятора, затисніть її кінець пальцем і вийміть з отвору.
 3. Рівень електроліту в трубці повинен складати приблизно 10-15 мм, в іншому випадку необхідно буде долити дистильованої води.

Головні правила зарядки автомобільного акумулятора. Вчися і дотримуйся

Крім того, не завадить перевірити і щільність електроліту. Її вимірюють ареометром, які представляють собою велику скляну піпетку з поділами і вільно рухаються всередині поплавком. До одного кінця трубки приєднана гумова груша. Щільність заміряють в такій послідовності:

Стисніть грушу для видалення з неї повітря і занурте вільний кінець ареометра в електроліт.

Повільно відпускаючи грушу, набирайте його до спливання поплавка – поділ на якому спливання зупиниться, і вкаже вам відповідне значення щільності.

Існують також ареометри і іншої конструкції. В їх колбі є цілий ряд горизонтально розташованих і незалежних один від одного поплавців, кожен з яких спливає при певній щільності (це значення нанесено на кожному поплавці).

Влітку, в центральних регіонах, щільність електроліту в акумуляторі повинна становити 1,27 ÷ 1,19 г / см 3, в північних і південних – 1,29 ÷ 1,21 і 1,25 ÷ 1,17 г / см 3 відповідно. При менших значеннях щільності акумулятор необхідно зарядити, при великих – долити дистильованої води.

Крім контролю щільності та рівня електроліту, не забувайте також періодично перевіряти надійність кріплення акумулятора і стан його вивідних контактів. Якщо вони забруднені або окислені, протріть їх сухою ганчіркою і при необхідності зашкурьте дрібним наждачним папером.

Пам’ятайте, що спроби використовувати для цього вологу тканину, а також зачищати обидва контакти одночасно ні до чого хорошого, окрім короткого замикання або «удару» струмом, не приведуть. Змастіть висновки графітової мастилом і акуратно затягніть на них клеми.

Правила експлуатації АКБ. Як правильно зарядити акумулятор автомобіля?

Головні правила зарядки автомобільного акумулятора. Вчися і дотримуйся

Профілактика – завжди краще лікування! Те ж саме можна сказати і про автомобільному ремонті. Регулярне спостереження і профілактика дозволяє вчасно виявити перші симптоми і встановити “хвороба” на ранній її стадії.

Акумуляторна батарея (АКБ) автомобіля також вимагає належного догляду і регулярної профілактики, проводити яку краще за все восени перед настанням серйозних холодів.

Як правило, проблеми з АКБ виникають саме в цей період року, тому до нього слід бути підготовленим.

У цій статті я хочу поділитися з вам знаннями про те, як доглядати за акумулятором, а також як правильно зарядити акумулятор в разі такої необхідності.

Правильний догляд за акумулятором – 4 основних правила:

Головні правила зарядки автомобільного акумулятора. Вчися і дотримуйся

 1. Регулярно стежте за рівнем і щільністю електроліту, для цього існує спеціальний прилад – ареометр.
 2. Клеми люблять чистоту! Не допускайте забруднення або окислення акумуляторних клем, своєчасно проводите очищення.
 3. У разі тривалого зберігання АКБ зніміть його з машини і віднесіть в сухе добре провітрюване місце з плюсовою температурою. Перед “консервацією” заряджайте телефон повністю. Не рідше двох разів на місяць проводите підзарядку АКБ і перевірку щільності, і рівня електроліту.
 4. Зарядка акумулятора повинна бути правильною, про те як це зробити ми зараз і поговоримо.

Головні правила зарядки автомобільного акумулятора. Вчися і дотримуйся

Як заряджати акумулятор правильно, без шкоди для АКБ?

 1. Щоб зарядка була повноцінною рекомендується перед цим повністю розрядити акумулятор, зробити це дуже просто, достатньо ввімкнути прилади, які порядком споживають енергію АКБ.
 2. Після цього, рекомендується зняти АКБ, однак якщо це проблематично або неможливо дозволяється не робити цього.
 3. Перед тим як зарядити акумулятор зробіть очищення клеми від масла, пилу і іншого бруду.
 4. Заряджати акумулятор слід в добре провітрюваному приміщенні, подалі від відкритого полум’я і прямих сонячних променів, і подалі від легкозаймистих предметов.Во час зарядки АКБ виділяє легкозаймисті випаровування (суміш кисню і водню), тому навіть маленька іскорка може стати причиною великих проблем.
 5. Під час зарядки високовольтні кабелі і клеми повинні бути відключені.
 6. За допомогою ареометра перевірте щільність електроліту в кожній банці окремо, вона повинна бути приблизно 1,25-1,27 г / см3 при температурі +25. При цьому розбіжність показників щільності в кожній банці акумулятора не повинна бути більше – 0,01 г / см3.Уровень електроліту повинен бути таким, щоб він повністю покривав свинцеві пластини, в разі необхідності додайте електроліт або розбавте дистильованою водою.
 7. Зніміть кришки з банок.

Головні правила зарядки автомобільного акумулятора. Вчися і дотримуйся

 1. Підключіть клеми зарядного пристрою – спочатку “плюс” зарядного до “плюса” АКБ, потім “мінус” відповідно до “мінуса”.
 2. Увімкніть зарядний пристрій в мережу 220V.
 3. На зарядному виставте струм, його розмір повинен відповідати однієї десятої від ємності вашої акумуляторної батареї. Припустимо, якщо ємність вашого АКБ – 65 А-ч, вам необхідно виставити на зарядному струм не більше 6,5А. У разі глибокого розряду акумулятора ці цифри рекомендується зменшити на 1,5А – 2А.
 4. Під час зарядки автомобільного акумулятора спостерігайте за стрілкою, у міру зарядки вона повинна наближатися до нульового значення. Також необхідно стежити за тим, щоб під час зарядки АКБ температура електроліту не підвищувалася. Виявивши, що температура електроліту зросла до + 40 ° С, вам слід зменшити струм як мінімум удвічі.
 5. Зарядку акумулятора можна припинити якщо напруга АКБ і щільність електроліту не змінюється протягом двох годин. Можна зробити висновок, що акумулятор зарядився правильно. Зазвичай для повної зарядки потрібно 10-12 годин.

Дотримуючись цих простих правил і принципи, ви зможете правильно зарядити акумулятор , і збільшити його експлуатаційний термін. Від неправильної зарядки термін служби АКБ істотно знижується, в результаті вона виходить з ладу раніше часу.

Також звертаю вашу увагу, що в літній період електроліт закипає швидше, тому під час зарядки уважно стежте за цим. Крім того, в спеку пластини швидше руйнуються, а рівень і щільність електроліту знижується набагато швидше.

Візьміть за правило проводити регулярну перевірку цих показників і у вас ніколи не виникне проблем з акумулятором.

На цьому у мене все. Дотримуйтесь правил експлуатації і зарядки акумулятора, і він віддячить вам довгої, безвідмовної службою! Дякую за увагу, бережіть себе!

Як правильно заряджати автомобільний акумулятор: основні правила та поради

Автомобільний акумулятор не витримує занадто тривалої експлуатації, особливо при поганому догляді. Якщо він виходить з ладу, то авто перестає заводитися, в основному причина цієї проблеми – розрядка АКБ.

У такому випадку потрібно його зарядити, але далеко не всі знають як правильно заряджати автомобільний акумулятор. Більшість водіїв не знайомі з основними правилами, і задаються питанням, чи потрібно знімати батарею з машини або ж яким обладнанням краще користуватися?

Зарядний пристрій

Головні правила зарядки автомобільного акумулятора. Вчися і дотримуйся

Щоб зарядити пристрій, вам знадобиться джерело постійного струму. Це спеціальне обладнання, призначене для харчування акумулятора (ЗУ). В основному ЗУ оснащують перемикачами, за допомогою яких можна змінювати режим заряду.

Наприклад, якщо застосовується обладнання для зарядки акумулятора, який має 12 вольт, то напруга повинна відповідати 16-16,5В. Якщо показники не відповідатимуть нормам, то акумулятор не буде повністю заряджений.

Будь-яке ЗУ має в комплектації наступне:

 1. Вилку і провід, яку можна підключити до простої розетки 220В.
 2. Випрямляч, який відповідає за перетворення змінного струму в постійний.
 3. Провід плюс і мінус.

З величезної кількості інтернет-магазинів авто товарів звичайній людині складно визначити сумлінних продавців. Купуючи товари в сумнівних магазинах, люди стикаються з неякісними товарами і порушенням термінів доставки.

Спеціально для Вас ми підібрали кілька перевірених інтернет-магазинів з хорошими цінами, де можна придбати зарядний пристрій хорошої якості без усякого побоювання.

Як відбувається зарядка?

Заряджати акумулятор дозволяється навіть без його вилучення з автомобіля. Це допомагає в тих ситуаціях, коли час сильно обмежена. В такому випадку у вас є можливість трохи підживити АКБ, щоб вистачило на запуск двигуна.

Для початку від’єднайте клеми від АКБ і підключіть ЗУ. Дивіться, щоб мінус підключався саме до мінуса, а плюс до плюса. Потім встановіть регулятор струму, а через 20 хвилин вкажіть максимальний струм.

Важливо! Насамперед необхідно під’єднати ЗУ до АКБ, а тільки потім підключити вилку до розетки.

Самостійна зарядка АКБ

Для того, щоб зарядити акумулятор, вам знадобиться час, з цієї причини краще зніміть батарею.

Потім дотримуйтесь рекомендацій:

 1. Слідкуйте за вологістю в приміщенні, вона не повинна бути підвищеною.
 2. Провід ЗУ підключайте за тим же принципом: «+» до плюса, мінус до «-«.
 3. Регулятор струму встановіть на найменше значення.
 4. Підключіть пристрій для зарядки до розетки.

Для здійснення 100 процентного заряду, буде потрібно не менше 10 годин. Краще залишити батарею на ніч. З ранку рекомендується провести перевірку по максимальному заряду АКБ. Для цього потрібно поглянути на положення стрілки струму на пристрої. Якщо вона розташовується на позначці «0», то заряд повний.

Важливо! Перш ніж встановлювати батарею назад, протріть її ганчіркою від конденсату.

Існує два методи:

 1. За допомогою постійного струму.
 2. За допомогою постійної напруги.

Не важливо який з представлених варіантів ви оберете, акумулятор від цього не зіпсується. Але в чому полягає різниця між даними методами зарядки?

Постійний струм

Підзарядка АКБ здійснюється за допомогою постійного струму, який працює під контролем і підтримується на належному рівні. Наприклад, ваша батарея має ємність 60А * год. Щоб її зарядити, вам знадобиться струм 6А.

Для того, щоб харчування відбувалося якісно, ​​вам доведеться через кожні пару годин перевіряти рівень зарядного струму, і іноді поправляти його. Газовиділення буде служити знаком того, що акумулятор повністю заряджений. В цьому випадку доведеться зменшити виділення і знизити силу струму в два рази.

Головні правила зарядки автомобільного акумулятора. Вчися і дотримуйся

Коли напруга досягне 14,4, встановіть значення струму 3А. Коли на клемах напруга стане 15В, знову зменшуйте заряд вдвічі. В результаті вийде 1,5А.

Щоб переконатися в тому, що АКБ має повний заряд, буде потрібно протягом пару годин стежити за значенням напруги і струму. В хорошому випадку – показники не зміняться.

Постійна напруга

Заряд АКБ буде пропорційний показнику напруги. Багатьох цікавить, скільки потрібно заряджати батарею?

Наприклад, тривалість заряду складе добу, при напрузі 14,4 В. В такому випадку ваша батарея, що має 12В, зарядиться на 80%. А якщо показник напруги досягає 15В, то ви зарядіть акумулятор до 90%.

Головні правила зарядки автомобільного акумулятора. Вчися і дотримуйся

Для того, щоб домогтися повного заряду, буде потрібно напруга в 16,4В. При цьому перший етап може мати струм з силою 50А.

Цей варіант набагато зручніше першого, адже вам не доведеться постійно контролювати процес.

Як правильно зарядити новий АКБ?

Навіть якщо ви вчора придбали нову батарею, ви зобов’язані перевірити її заряд, який повинен становити 100%. Часто трапляється, що автомобілісти купують не повністю заряджені пристрої, які можуть втрачати свій заряд в момент транспортування або ж тривалого зберігання на складі.

Щоб домогтися 100 процентного заряду потрібно скористатися з найменшим значенням струму. АКБ зарядиться через пару годин.

Правила безпеки

Головні правила зарядки автомобільного акумулятора. Вчися і дотримуйся

Перш ніж приступати до роботи з батареями, врахуйте декілька правил:

 1. Всі автомобільні акумулятори мають в своєму складі кислоту, яка не повинна потрапляти на шкірний покрив і очі. Щоб цього уникнути використовуйте гумові рукавички і окуляри.
 2. У момент виміру щільності електроліту проявляйте максимальну акуратність. Це повинно здійснюватися в провітрюваному приміщенні. Адже в момент заряду АКБ всередині ємностей відбуваються різні хімічні реакції, які виділяють шкідливі гази.
 3. Не приступайте до роботи в маленькому приміщенні.
 4. Поряд не повинні знаходиться джерела полум’я. Так як в АКБ знаходяться вибухонебезпечні речовини.
 5. Не кидайте батарею без нагляду в момент зарядки. В іншому випадку може виникнути перевантаження електромережі.

Дотримуючись простих правил безпеки, ви гарантуєте безпеку собі і іншим!

Зарядка акумулятора автомобіля в домашніх умовах

Необхідність зарядки автомобільної батареї може виникнути при будь-яких обставинах. Тому автомобілісти (як аматори, так і професіонали) винайшли велику кількість способів, як заряджати акумулятор автомобіля, перебуваючи в різних ситуаціях. Звичайно, не всі випробувані методи ідеальні.

Адже буває так, що зарядний пристрій доводиться майструвати своїми руками, перебуваючи вдома, в селі, або взагалі в глухому місці.

У зв’язку з цим багато хто питає, як здійснюється зарядка акумулятора автомобіля в домашніх умовах, тому що це особливо актуально – наприклад, перед початком зимового сезону, коли потрібна повна готовність АКБ до інтенсивної роботи при холодній погоді.

Як підготувати АКБ до зарядці будинку

Спочатку потрібно витягнути батарею. Щоб зробити це безпечно, потрібно знати, яку клему знімати першої з акумулятора.

Перед тим, як заряджати автомобільний акумулятор, потрібно оглянути його з усіх боків на предмет можливих пошкоджень. Якщо корпус пошкоджений, така батарея не повинна використовуватися, її необхідно терміново замінити. Слід перевірити, чи не відбулося витоку електроліту. Перш ніж заряджати АКБ, її необхідно очистити від забруднень.

Розряджена АКБ чи ні, можна легко визначити, якщо на ній встановлений індикатор заряду-розряду. На батареях сучасної конструкції, як правило, такі індикатори присутні завжди.

Якщо АКБ розряджена, індикатор загоряється певним кольором, і потрібно подбати про те, як зарядити повністю розряджений акумулятор.

Колір може бути корисним, але тут важливо звертати увагу ще й на спеціальні пояснюють наклейки, які можуть бути різними в окремих фірм-виробників. Наклейка, яка пояснює стан АКБ автомобіля, зазвичай знаходиться поруч з самим індикатором.

Зверніть увагу

Якщо раптом доведеться заряджати батарею без індикатора, потрібно буде самостійно виміряти напругу на її клемах за допомогою вольтметра або мультиметра (в просторіччі подібний пристрій називається просто тестером).

Зробити це дуже легко: плюсової провід червоного кольору від мультиметра приєднується до червоної плюсової клеми АКБ, а мінусовій (чорний), відповідно, виводиться на чорну клему. Якщо батарея сильно розряджена, напруга на клемах буде дорівнювати 11,6 В і нижче.

Показник U 12 В означає разряженность АКБ на 50% і більше.

Головні правила зарядки автомобільного акумулятора. Вчися і дотримуйся

Следует постоянно помнить о том, что любая батарея, независимо от ее конструкции и состояния химических веществ внутри, будет испарять электролит, когда будет проводиться зарядка аккумулятора автомобиля в домашних условиях. Поэтому отвечать на вопрос, можно ли заряжать аккумулятор дома, следует так: сделать это вполне реально, но при бдительном соблюдении техники безопасности.

При очищении АКБ от загрязнений важно не забыть осуществить проверку всех ее вентиляционных отверстий — для того, чтобы не произошло вздутия корпуса и взрыва химических веществ. Если отверстия будут забиты пылью или грязью, испарениям не будет выхода.

Якщо всередині батареї знаходиться рідкий електроліт, до якого є доступ, його стан теж необхідно перевірити перед тим, як буде проводитися зарядка акумулятора в домашніх умовах. У нормі електроліт обов’язково повинен бути прозорим, без помутнінь і чорноти і повністю покривати свинцеві пластини батареї.

Детальніше про те, яка кислота знаходиться в акумуляторі автомобіля →

Перш ніж заряджати акумулятор в квартирі, слід подбати про те, щоб відкриті джерела вогню перебували від нього на безпечній відстані.

Ні в якому разі не можна проводити маніпуляції з батареєю на кухні або в будь-якому іншому приміщенні поряд з газовою плитою або колонкою. Також не можна курити поблизу місця, де знаходиться батарея.

Тільки при дотриманні цих правил зарядити автомобільний акумулятор будинку буде реально – без можливих поганих наслідків.

Перш ніж почати підживлювати акумулятор зарядним пристроєм, потрібно дотримати головне правило: спочатку ЗУ підключається до АКБ, і тільки після цього можна вставляти штекер в розетку . Якщо легковажно віднестися до цього моменту, всі запобіжники блоку живлення можуть разом перегоріти.

Важливі параметри для зарядки акумулятора

Незалежно від того, де здійснюється зарядка АКБ, будь-який автомобіліст завжди повинен пам’ятати основні показники напруги і сили струму, які є необхідними і оптимальними для повноцінної зарядки батареї. Завдання не в тому, як швидко зарядити акумулятор автомобіля, а в тому, щоб у нас була правильна і надійна схема.

Виглядає вона так :

 • заряджати акумулятор слід силою струму не більше 10% від його фактичної ємності ;
 • оптимальний показник U на клемах становить + 10% від фактичного напруги повністю зарядженого акумулятора автомобіля – тільки так можна правильно поставити на зарядку джерело живлення для того, щоб батарея була в порядку;
 • експрес-зарядку АКБ методом постійної напруги великими струмами проводити можливо, але не рекомендується ;
 • якщо акумулятор гелевий , показник U не повинен бути вище 14 В , напруга більше 14 В для гелю вже критично.

Яким струмом заряджати акумулятор? Наприклад, якщо ваш кислотний акумулятор має показник ємності 60 Ач, то сила струму, що подається в процесі її зарядки, не повинна перевищувати показник в 6 А.

Це і є 10 відсотків. Оптимальне напруга на клемах батареї + 10% вираховується так само просто. Коли акумулятор є зарядженим повністю, його U = 12,6 В.

10% – це 1,26 В, додаємо цю цифру до 12,6 В і отримуємо 13,86 В.

Що ж стосується експрес-зарядки швидкими струмами, батарея буде заряджатися набагато швидше, але може статися її пошкодження в силу того, що в перші години вона приймає ток від 20 до 30 А. Це значно більше, ніж безпечні 10% від її ємності.

Головні правила зарядки автомобільного акумулятора. Вчися і дотримуйся

Метод постійного струму: ефективний і безпечний

Зарядити акумулятор в домашніх умовах можливо і перевіреним роками методом постійного струму. Це буде трохи складніше, але будь-який акумулятор при такій зарядці завжди працює набагато довше і ефективніше, з найкращого збереженням всіх його хімічних складових.

Нижче наводиться стандартна інструкція про те, як заряджати акумулятор автомобіля зарядним пристроєм, що вимагає, перш за все, уваги і регулярного контролю процесу:

 • коли зарядка починається, на розрядився акумулятор подається струм, сила якого становить 10% від ємності АКБ;
 • з цією силою струму заряджаємо батарею до U 14 В;
 • потім знижуємо силу струму наполовину (наприклад, якщо вона була спочатку 6 А, то подаємо 3 А);
 • дочекатися, коли U дійде до рівня 15 В;
 • тепер ще раз знижуємо ток вдвічі (припустимо, було 3 А, тепер має стати 1,5 А);
 • стежимо за напругою до того моменту, коли воно стане стабільним протягом години – це сигнал повної зарядки акумулятора.

Скільки заряджати акумулятор таким методом? Орієнтовна цифра – 10 годин.

Зарядка акумулятора будинку: популярні народні методи

Існують і інші, вельми цікаві способи зарядки автомобільного акумулятора в домашніх умовах. Серед них є ті, які не вимагають глибоких навичок і знань в області електроніки. Але трапляються і такі ситуації, коли зарядний пристрій доводиться майструвати своїми руками – в тих умовах, коли поруч не виявилося нічого підходящого.

Якщо розрядився акумулятор, найбільш популярними є такі методи:

 • зарядка АКБ автомобіля за допомогою «народного зарядника» Imaх ;
 • шляхом підключення ЗУ , взятого від звичайного ноутбука .

За допомогою Imax можна легко і безпечно зарядити АКБ будинку при наявності будь-якого блоку живлення (наприклад, на 60 Вт), що виходить в мережу.

Майже весь процес в даному випадку буде регулюватися автоматично, а виставити основні параметри нескладно. Якщо потрібно зарядити свинцево-кислотний акумулятор, на Imax передбачений спеціальний режим як для нього, так і для інших видів АКБ.

Також потрібно розрахувати ті самі 10 відсотків від фактичної ємності батареї і виставити оптимальний струм заряду.

Головні правила зарядки автомобільного акумулятора. Вчися і дотримуйся

Струм заряду рекомендується встановлювати навіть трохи менше 10 відсотків: 3 або 4, особливо, якщо у використовуваному блоці живлення є контролер. Напруга стандартне – 12 В, максимум – 14 В. Якщо U буде збільшуватися до 14 В, силу струму слід трохи зменшити.

Сам процес такої зарядки триває добу-півтора. Пристрій Imax постійно відображає на табло все поточні показники, в тому числі і ємність, яку набирає батарея протягом зарядного часу.

ЗУ ноутбука

Як зарядити акумулятор автомобіля в домашніх умовах, якщо поруч немає відповідного зарядного пристрою або провести ремонт ЗУ, що вийшов з ладу, не вийшло? Можна зробити це за допомогою зарядного пристрою від ноутбука, «адаптувавши» його до АКБ. Всі необхідні елементи для складання електричної ланцюжка водій легко знайде вдома і в автомобілі.

Для цього знадобляться:

 • зарядний пристрій від ноутбука ;
 • дроти ;
 • дві лампи, взяті від фар ближнього світла ;
 • изолента .

До зовнішньої оболонці штекера зарядного пристрою від ноутбука ізолентою прикріплюється «мінусовій» провід, що веде до батареї. «Плюсової» ж вставляється всередину штекера. Все акуратно заклеюється ізолентою, щоб не Іскра.

Через мінусовій полюс пропускаємо дві лампи, зняті з автомобіля, і закріплюємо дріт на мінусовій клеми АКБ – так і ставимо батарею на зарядку. Плюсовій полюс, відповідно, фіксується на плюсової клеми акумулятора.

З метою безпеки проводити ці маніпуляції слід ще до того, як штекер зарядного пристрою від ноутбука буде включений в розетку. До речі, лампочки добре працюють як індикатор: якщо батарея розряджена, то вони світяться тьмяно, а коли вона почне заряджатися, будуть світити яскравіше.

Цим способом можна підзарядити акумулятор в терміновому порядку, якщо потрібно якомога швидше запустити двигун автомобіля. А можна і залишити його на більш довгий час, до 10 годин, періодично контролюючи стан саморобної електричного кола, щоб батарея зарядилася правильно.

Отже, якщо дотримуватися правил зарядки автомобільних акумуляторів, можна зарядити АКБ в домашніх умовах, як завгодно. Хіба що неможливо здійснити зарядку від іншого автомобіля.

Слід ще зазначити, що, якщо батарея була принесена додому з вулиці в холодну пору року, перед зарядкою потрібно не поспішати і дати їй час «відігрітися». Як мінімум, протягом півтори години.

Будь-який з запропонованих варіантів можна застосувати в тій чи іншій ситуації, важливо тільки, щоб всі можливі заходи безпеки були дотримані з особливою ретельністю. Те ж вимога стосується зарядки акумулятора автомобіля, не знімаючи з машини.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You May Also Like

Діагностика гбо 4 покоління своїми руками. Коли немає сенсу платити сто

Цены на бензин постоянно растут и облагаются новыми акцизами. Но без автомобиля…

Який краще gps-маяк для авто? Огляд моделей і погляд з боку

Защита своего транспортного средства – одна из основных задач автовладельца. При этом…

Що означає знак ш на машині? Просто про просте

https://www.znak.com/2017-04-07/znak_shipy_i_novye_pravila_dorozhnogo_dvizheniya_chto_nuzhno_znat 2017.04.07 Яромир Романов / Znak.com З 4 квітня в Росії діють…

Позначення на приладовій панелі автомобіля. Що означають значки?

У міру розвитку автомобільної промисловості кількість індикаторів на приладовій панелі стрімко збільшувалася.…

Як зареєструвати саморобний причіп? В Україні.

Реєстрація саморобних транспортних засобів Саморобні ПРИЦЕПИ Отже, з якоїсь незрозумілої причини Ви…

Як правильно паркуватися між машинами? Розписуємо в деталях

Як паркуватися переднім ходом між автомобілями Ось і настав щасливий день –…

Що робити, якщо потіє фара – причини і способи усунення проблеми

Утворення конденсату всередині фар досить поширена проблема, з якою стикаються власники автомобілів.…

Чи можна буксирувати на автоматі іншу машину? Як це зробити без наслідків

Багато автолюбителів чули про особливості принципу роботи АКПП і тому закономірно ставлять…

Що робити, якщо машину заблокували і перекрили у дворі? Все вирішується

Що робити, якщо у дворі заблокували машину, куди звертатися? Багато автомобілістів стикаються…

Що робити, якщо тече рульова рейка? Терміново усуваємо

На СТО, що спеціалізуються на ремонті вузлів рульового управління, власників автомобілів змушують…