Як робити поліцейський розворот на передньому приводі? Покрокова техніка розвороту

Оволодіти поліцейським розворот хочуть багато автомобілістів. Цей вражаючий маневр є розворот на 180 градусів автомобіля, що їхав до цього заднім ходом. При цьому траєкторія руху не змінюється. Початківцям водіям цей маневр може здатися вкрай складним і доступним лише асам. Але давайте розберемося, як можна швидко йому навчитися.

Не варто забувати про те, що важливим фактором для можливості виконання такого маневру будуть технічні характеристики самого автомобіля. Є кілька критеріїв, згідно з якими можна зрозуміти, чи здатна машина виконати поліцейський розворот:

– дуже важливо, щоб двигун знаходився в носовій частині. А ось багажник слід повністю очистити від речей. Важливо, щоб центр ваги авто був зміщений саме до передньої частини автомобіля, тому як інакше такий розворот у непрофесіонала без досвіду не вийде .;

– важливий і привід. Він повинен бути або переднім, або повним. Можна зробити цей маневр і на задньопривідному автомобілі, але це вкрай складно;

 • – систему динамічної стабілізації необхідно відключити. Інакше при спробі розвернутися вона просто заблокує колеса;
 • – також слід вчинити і з системою ABS. Правда, професіонал може виконати розворот і з нею, але складно;
 • – справний на всі 100% гальмо і ножні гальма;
 • – нова гума, стерта перешкодить виконанню маневру.

Як робити поліцейський розворот на передньому приводі? Покрокова техніка розвороту

Також слід пам’ятати, що авто з високим центром тяжіння не пристосовані для здійснення таких розворотів. Існує реальний ризик просто перевернутися.

Перш за все варто сказати про те, що такий маневр може принести вузлів автомобіля шкоду. Шини піддаються сильному зносу, також йде сильне навантаження осі і колеса, за рахунок чого можуть призвести до її пошкодження.

До цього додається ризик критичного ушкодження АКПП, рульової системи і підвіски. Якщо загальний стан автомобіля в технічному плані не ідеально, то слід утриматися від виконання подібного маневру.

А водії, які погано володіють поліцейським розворотом, можуть стати винуватцями ДТП. Тому слід тренувати його з досвідченим наставником і там, де інших автомобілів немає.

Як робити поліцейський розворот на передньому приводі? Покрокова техніка розвороту

Тип кробкі перемикання передач не сильно впливає на загальний хід виконання маневру. Різниця буде в деяких нюансах водіння авто під час маневру.

 1. Якщо це «механіка», то:
 2. – необхідно спочатку включити задню передачу і розігнатися до 40-60 кілометрів на годину;
 3. – тепер треба вичавити зчеплення і провернути кермо в бік до упору, а важіль кпп встановити на нейтралці, після чого потрібно включити ручник;
 4. – коли авто розгорнеться на 90 градусів, зніміть його з ручного гальма, а кермом поверніть колесам пряме положення;
 5. – при завершенні розвороту, встановіть важіль КПП на першу або другу швидкість і тисніть на газ.
 6. На «автоматі» алгоритм дій іншої:
 7. – встановлюйте важіль в положення «R» – задній хід;
 8. – далі, як і з «механікою», розганяйтеся до 40-60 км / ч, і включайте нейтралці;
 9. – викручуйте кермо в протилежну напрямку розвороту сторону;
 10. – як тільки кут повороту машини дійде до 90 градусів, поверніть кермо в пряме положення;
 11. – коли авто розгорнеться і зупиниться, встановіть важіль перемикання швидкості на «Р»;
 12. – потім перейдіть на «D» і можна спокійно їхати вперед.

Як робити поліцейський розворот на передньому приводі? Покрокова техніка розвороту

Тепер давайте більш детально пройдемося по п’яти важливим кроків, з яких складається поліцейський розворот.

Насамперед необхідно знайти правильне місце для навчання. Підійде порожня грунтова майданчик. Це покриття підходить краще, ніж асфальт або бетон – немає ймовірності розігнатися занадто сильно, та й шини піддаються меншому зносу.

Правда, після тренування авто доведеться мити. Також важливо, щоб майданчик був без будь-яких нерівностей.

Перед тим, як переходити безпосередньо до поліцейського розвороту, варто перевірити область на відсутність перешкод, крутанувшісь полубоком.

Далі переходимо до самого маневру. При русі заднім ходом потрібно розігнатися до 40-60 км / ч. Чим вище швидкість, тим легше виконати розворот легше, але є веротяность не впорається з керуванням. Тому краще всього почати з 40 км / ч.

Як робити поліцейський розворот на передньому приводі? Покрокова техніка розвороту

Коли ви досягнете необхідної швидкості, переходите до наступного кроку – однією рукою проверніть кермо в необхідному напрямку. Ви помітите, що колеса починають ковзати. Коли їх почне заносити, переведіть важіль коробки в нейтральне положення, а потім включайте ручник.

Варто відзначити, що на задньопривідних автомобілях це зробити дуже непросто. Коли передні колеса почнуть трохи прослизати, потрібно натиснути на торомоза. Важливо, щоб вони не заблокувалися, тому необхідно трохи пригальмовувати, а потім відпускати педаль. Після цього також перемикайтеся важіль в нейтральне положення і ставте авто на ручник.

Коли авто повернеться на 90 градусів, його потрібно зняти з ручника і перевести на швидкість з нейтралці, а кермо встановити в пряме положення для вирівнювання коліс.

Після цього тисніть на газ і кермом вже встановлюйте напрямок рух. Усе. На цьому поліцейський розворот завершується.

Фото з інтернет-ресурсів

Поліцейський розворот на передньому приводі. Умови для виконання. Як робити поліцейський розворот на передньому приводі? Покрокова техніка розвороту

Чим вище майстерність водія, тим більша ймовірність, що в складній дорожній ситуації вдасться уникнути зіткнення або аварії, або, по крайней мере, звести до мінімуму пошкодження.

Однією з ознак високої кваліфікації автомобіліста є вміння робити «поліцейський розворот». Цей трюк часто мелькає в кіно, його демонструють на автошоу.

Це не тільки дуже видовищний і ефектний трюк, його освоєння допоможе краще відчувати машину і впевненіше нею керувати. Є два варіанти зробити поліцейський розворот:

 1. під час руху вперед розгорнути автомобіль на 180 о і якийсь час продовжувати рух заднім ходом, а потім зробити ще один поворот на 180 о;
 2. при русі заднім ходом розгорнути автомобіль на 180 о і продовжити рухатися вперед.

Другий варіант – як би половина першого і з нього, можливо, і слід починати освоювати техніку виконання поліцейського розвороту.

Але для виконання такого маневру потрібно мати автомобіль у відмінному стані: під час розвороту (якщо це відбувається на асфальтовому або бетонному покритті) дуже велике навантаження припадає на осі і колеса.

Зверніть увагу

При наявності навіть незначних несправностей вони можуть вийти з ладу, є можливість занапастити ручник і гальмівні колодки. При русі боком під час розвороту покришки практично згорають. Це також слід врахувати, та й є пристойна ймовірність пошкодити коробку передач.

Для того щоб зменшити негативні наслідки для автомобіля, тренуватися потрібно на майданчику з ідеально рівним покриттям. Якщо поверхню до того ж трохи слизька (мокра або покрита льодом), розвертатися буде легше. Для багаторазового повторення (без нього не обійтися) краще знайти рівну земляну площадку – тут ризик поламати машину менше.

Як робити поліцейський розворот на передньому приводі? Покрокова техніка розвороту

Вимоги до автомобіля для виконання поліцейського розвороту

При виконанні поліцейського розвороту, машина не тільки може зламатися. Бували випадки, коли автомобіль перевертався на бік або на дах. Успішність виконання трюку залежить не тільки від майстерності водія, але і від стану автомобіля. Щоб все пройшло успішно, переконайтеся, що ваш автомобіль відповідає таким вимогам:

 • двигун розташований попереду;
 • багажник розвантажений;
 • привід передній, або повний;
 • система динамічної стабілізації (EPS) відключена, інакше під час повороту вона заблокує колеса;
 • шини, підвіска, осі, гальма і ручник в ідеальному стані.

Як зробити поліцейський розворот на автоматі

Автомобіль рухається по рівно трасі / майданчику зі швидкістю понад 25 км / год (на слизькій дорозі досить і 20км / год).

Точно визначити необхідну швидкість досить складно і водій повинен спиратися на свій досвід і знання автомобіля (тільки практика водіння допомагає навчитися «відчувати автомобіль»).

В принципі, чим вище швидкість, тим легше робити розворот, але більше шансів щось пошкодити. Набравши потрібну швидкість виконати наступні дії (АКПП):

 1. перевести важіль в нейтральне стан і вивернути кермо в будь-яку сторону до упору;
 2. коли машина майже зайняла потрібне положення на трасі (поворот градусів на 120), вивернути кермо в зворотному напрямку, коли машина закінчить розворот, вирівняти кермо і включити задню передачу, продовжити рух заднім ходом.
 1. на достатній швидкості перекладається КП в нейтральне положення;
 2. вивертається кермо;
 3. після середини розвороту кермо вивертається в зворотному напрямку, включається перша швидкість і різко натискається педаль газу.

Повний поліцейський розворот закінчений. Для більш успішного освоєння техніки його виконання можна в автомобілі, що стоїть відпрацювати послідовність і одночасність рухів, довівши їх до автоматизму, і лише потім приступати до тренування. Бажано щоб поруч з водієм сидів досвідчений інструктор, або людина, котра опанувала трюк.

Ця послідовність дій наведена для виконання поліцейського розвороту на автоматі. Для автомобіля з механічною коробкою послідовність трохи інша:

 1. на необхідної швидкості вичавити зчеплення до упору;
 2. вивернути кермо і потягнути ручник;
 3. після пройденої половини розвороту, вивернути кермо в зворотному напрямку, відпустити ручник, переключити швидкість і продовжити рух.

При освоєнні цієї навички вам потрібно буде експериментувати зі швидкістю, розрахувати силу повороту керма. Саме це – дві найбільш часто зустрічаються помилки при виконанні розвороту. Зате після такої практики ви набагато краще будете відчувати машину і, в разі занесення, ваші шанси вирівняти машину стануть набагато вище.

Схожих записів немає

Поліцейський розворот
– це маневр, при якому автомобіль, що рухається заднім ходом, розгортається на 180 градусів, і без зупинки продовжує рух вперед.

Свою назву поліцейський розворот
отримав за те, що їм часто користувалися поліцейські в голлівудських фільмах. Дійсно, з боку це виглядає досить ефектно. Однак, цей прийом служить не тільки для твору ефекту на глядача.

Він також входить до переліку вправ більшості шкіл контраварійної підготовки.

Суть поліцейського розвороту

З боку поліцейський розворот
виглядає так: автомобіль розганяється заднім ходом, повертається вліво або вправо на 180 градусів і продовжує шлях в тому ж напрямку, але вже переднім ходом. Цей прийом часто використовують співробітники спецслужб при обмеженому просторі для маневру або нестачі часу для традиційного розвороту.

Суть поліцейського розвороту
в тому, що у більшості автомобілів передня частина важче, ніж задня. Це обумовлено тим, що під капотом знаходяться двигун і КПП, що володіють великою масою. Тому, при відповідних умовах, автомобіль легко розгортається навколо задньої осі.

Порядок виконання поліцейського розвороту

Розглянемо, як правильно виконати поліцейський розворот
на прикладі передньопривідного автомобіля з механічною коробкою передач.

1. Включаємо задню швидкість і розганяємо автомобіль, контролюючи траєкторію руху і відсутність перешкод для маневру по дзеркалах заднього виду

2. Різко викручуємо кермо до упору вліво або вправо, дивлячись куди ми хочемо повернути.

3. В момент викручування керма різко збільшуємо оберти двигуна до 70-80% від максимальних, переводячи передню частину автомобіля в ковзання навколо задньої осі.

4. Коли автомобіль повернеться на 90 градусів, відпускаємо газ, вичавлюємо зчеплення і повертаємо кермо в положення прямолінійного руху. Поставлені прямо передні колеса почнуть гасити крутний момент.

5. Коли автомобіль майже розгорнеться на 180 градусів, включаємо першу або другу швидкість, натискаємо на газ і продовжуємо рух переднім ходом.

Увага: неправильне виконання маневру може привести до пошкодження або навіть перевороту автомобіля, тому початкові навички потрібно освоювати на безлюдній майданчику або автодромі, під керівництвом досвідченого інструктора.

Навіщо потрібен поліцейський розворот

Ви запитаєте, навіщо ж потрібен поліцейський розворот
звичайному водієві автомобіля?

Справа в тому, що поліцейський розворот
імітує дії водія в критичній ситуації, такий, як некерований замет, що переходить в неконтрольоване обертання автомобіля. Саме тому його вивчають в більшості шкіл контраварійної підготовки.

Цей прийом дозволяє навчитися розуміти положення як керованих коліс в будь-який момент часу, так і поведінку самого автомобіля в просторі при занесенні або обертанні. Оволодівши навичками цього прийому до автоматизму, можна уникнути такої небезпечної ситуації, як зупинка автомобіля поперек проїжджої частини після обертання або заносу.

важливо

Зрозуміло, для цього потрібно майстерно володіти і іншими прийомами стабілізації автомобіля, розуміти траєкторію руху і т.д., інакше можна тільки погіршити ситуацію.

Як цього, так і інших прийомів керування автомобілем у критичній ситуації потрібно навчатися на спеціалізованих майданчиках, у досвідчених інструкторів. Ні в якому разі не експериментуйте на проїжджій частині доріг, так як ви можете спровокувати ДТП, пошкодити або перекинути автомобіль.

Хлопчаки – любителі розслідувати найнеймовірніші загадки. Часто вони бачать себе в ролі пожежників, рятувальників і, звичайно ж, поліцейських. У карнавальний костюм поліцейського обов’язково включається один з головних атрибутів – це поліцейська кашкет.

Зробити її своїми руками можна і в домашніх умовах. Але для цього потрібно трохи попрацювати. Якщо ранок очікується незабаром, можна зробити кашкет з паперу, вона не прослужить довго.

Зшита з тканини кашкет може стати в нагоді не раз, на святах з перевдяганням її можна використовувати неодноразово.

частини кашкети

Будь-яка кашкет – це не просто шапка. Вона має особливу будову, і кожна частина в ній називається по-своєму. Поліцейська кашкет має такі складові:

 • Денце. Ця частина кашкети знаходиться зверху і займає найбільшу частину всього виробу. Денце закриває голову і є, мабуть, одним з головних елементів головного убору.
 • Околиця. Інакше цю деталь можна назвати обідком кашкети. Околиця підтримує денце допомогою тулії, яка розташовується між денцем і околишем. На околиші розміщують кокарди. Історично склалося, що кокарда є символом влади, розташовується вона посередині околиша, там, де у людини знаходиться лобова частина.
 • Тулія. Як вже підмітили вище, це частина «шапки», що покриває голову, знаходиться тулія між денцем і околишем. На тулье вище кокарди також розташовуються відмітні знаки, частіше це буває герб.
 • Четвертинка. Власне тулія складається з четвертинок.
 • Піддашок. Кожна кашкет має козирок, який має і захисну функцію, і естетичну. Без козирка кашкет не буде більше кашкетом.
 • Підборіддя ремінець. В сучасних кашкетах ремінець виконаний у вигляді ланцюжків або плетених шнурів і не несе в собі функцію держака, як це було на справжніх козацьких головних уборах.

викроює кашкет

Як робити поліцейський розворот на передньому приводі? Покрокова техніка розвороту

Для того щоб зшити виріб своїми руками, для роботи буде потрібно форма поліцейської кашкети. Для початку слід визначити розмір голови. Окружність можна визначити за допомогою сантиметрової стрічки.

Щоб намалювати коло на аркуші або картоні, окружність потрібно розділити на 3,14, потім додати 4. Отримайте радіус кола. Вирізається коло і ще чотири деталі напівкруглої форми для четвертин.

Внутрішній радіус знаходять шляхом вирахування восьми від радіуса зовнішнього. Викроюючи околиші, враховуйте, що його обсяг також повинен дорівнювати цього обсягу. До нього необхідно залишити по 2 сантиметри на припуски.

Також буде потрібно деталь і для козирка. Ви можете це зробити напівкруглої форми, шириною в 3 см.

Як зшити кашкет поліцейського для дитини

Як робити поліцейський розворот на передньому приводі? Покрокова техніка розвороту

Далі приступаємо до самого шиття. Викрійку необхідно прикласти до підготовленої тканини. Поліцейська кашкет зазвичай чорного кольору. Перенесіть всі деталі на тканину. Для малювання на темному матеріалі зручно використовувати крейду для кравця. Виріжте всі елементи. Необхідно зшити всі чотири заготовлені частини з колом. Околиця зшивається в кільце і всередині зміцнюється вставкою з пластмаси, картону, гумки або еластичної стрічки. На середину околиша нашиваються елементи декору. Кашкет поліцейського, своїми руками зроблена, майже готова.

Потім необхідно зшити деталі козирка з околишем. Щоб козирок встав на своє місце, виглядав рівно, заздалегідь зробіть розмітку місць для пришивання. Цю частину роботи можна назвати найбільш відповідальною. Якщо козирок пришиєте криво, то все виріб перекоситься і буде виглядати просто негарно.

Заключний крок – потрібно зшити околиші з дном кашкети. Сполучної частиною послужить тулія. Вона вже закладена в частині викрійки. Виріб потрібно вивернути і пришити околиші до внутрішньої частини. Кашкет готова. Залишається прикрасити її переплетеними стрічками, прикріпити їх в місці подбородочного ремінця.

Встановити кокарду.

Кашкет поліцейського своїми руками з паперу

Як робити поліцейський розворот на передньому приводі? Покрокова техніка розвороту

Спорудити кашкет з паперу своїми руками не складе труднощів. Для роботи буде потрібно біла щільна папір або кольоровий тонкий картон, клей, олівець і ножиці. Як викрійки можна взяти як основу вже представлену вище викрійку. Спочатку склейте околиші. Він повинен бути щільним і добре триматися по колу голови. Після цього прикріпіть до основи тулію. Вона повинна бути трохи різної по висоті, спереду вище, ззаду нижче. Зверху тулії необхідно залишити по 1 см для того, щоб потім підігнути цей припуск і приклеїти до нього денце кашкети. Для зручності підігнуті краю можна вирізати зубчиками. Дно акуратно приклеюється. Вирізаючи з паперу козирок, також на заготівлі можна по внутрішньому півколу вирізати зубчики. Вони дозволять точно приклеїти деталь, що не зім’яти її і розмістити більш точно. Перед тим як приклеювати, зробіть розмітку на околиші. Не забудьте про декоративні елементи. Поліцейська кашкет з паперу готується швидко і просто, але не прослужить довго. Досить її на один захід, адже в веселому хороводі серед дітвори відбувається багато курйозних випадків.

Костюм американського копа

Багато хлопчаки бачать себе в образі крутого копа. Костюм американського поліцейського нескладно зшити своїми руками. В якості самої форми підійдуть звичайні чорні штани і сорочка. У американського поліцейського штани найчастіше шкіряні, можна підібрати імітацію.

Високі черевики або чоботи доповнять образ копа. Обов’язково має бути присутня кашкет поліцейського. Для хлопчика велике значення буде грати військово-промислового комплексу: шкіряні чорні рукавиці, наручники, кийок, кобура, нашивки.

Кашкет можна зшити по викрійці, представленої вище, відрізняється вона лише деякими елементами, які можна розглянути на фото.

Як робити поліцейський розворот на передньому приводі? Покрокова техніка розвороту

військові кашкети

Як всім відомо, військові головні убори бувають різні. Сьогодні ми розповіли, як шиється поліцейська кашкет. Наприклад, моряки носять особливі кашкети, які прикрашаються стрічками. Називають їх безкозирками, у них немає козирка. Є ще одна відмінність. У літній період моряки носять білі кашкети, на відміну від військових і поліцейських, у яких колір головного убору не змінений цілий рік.

Є кашкет у козаків. Вона завершує образ бравого, відважного вояки. Розрізняють кашкети козаків за кольором околиша. У будь-якому випадку головний убір військового повинен добре сидіти на голові, особливо у командувача складу. Смішний буде конфуз, якщо він сповзе на очі або з’їде на потилицю.

Поліцейським розворотом називається маневр, що дозволяє швидко розгорнути автомобіль, раніше їхав заднім ходом, на 180 градусів. Причому машина продовжить рух за колишньою траєкторії, але в положенні «обличчям вперед». Розберемося, як навчитися поліцейському розвороту.

Як зробити поліцейський розворот

Як робити поліцейський розворот на передньому приводі? Покрокова техніка розворотуУвага! Не намагайся зробити це на джипі! Він може перевернутися через високий центру ваги.

Старший інструктор школи екстремального водіння BMW Борис Севостьянов показував нам цей трюк раз вісім. Виявляється, блискавичний розворот переднім ходом на 180 градусів виконується при швидкості 40 км / год, на 360 градусів при 80 км / ч. Йдеться про сухій дорозі. На слизькій швидкість може бути менше. Весь розворот відбувається на нейтральній передачі, без газу і гальма. (Гальмо невчасно зупинить обертання або кине машину в сторону.)

Як робити поліцейський розворот на передньому приводі? Покрокова техніка розвороту

«Перед розворотом швидко поверни кермо приблизно на чверть обороту вправо. Потім ще швидше на півоберта вліво і одночасно ручник », – пояснює Борис. Включаючи ручник, ти блокуєш задні колеса, і тільки за рахунок занесення автомобіль пускається в обертання.

Як робити поліцейський розворот на передньому приводі? Покрокова техніка розвороту

Кнопку ручника обов’язково потрібно тримати натиснутою, щоб ручник не блокувати і його можна було легко відпустити до того, як автомобіль повернеться на 90 °. Після цього кермо потрібно поставити прямо.

Як робити поліцейський розворот на передньому приводі? Покрокова техніка розвороту

Подібний розворот можна виконувати на будь-якому автомобілі, у якого добре блокуються задні колеса. Тип приводу значення не має. Щоб зберегти гуму, асфальт можна полити водою. Тиск в шинах збільшують на 0.

2 атмосфери, щоб застрахуватися від разбортірованія колеса. АБС не заважає. але ось антізаносная систему DSС доведеться відключити.

Якщо будеш тренуватися сам, вибери абсолютно рівну ділянку дороги і відкрите місце, де немає інших автомобілів, перехожих та будівель.

Наступного разу ми навчимо тебе як правильно не обертатися на вибухи.

Поліцейський розворот: особливості маневру – Авто Мото Спец

Поліцейський розворот є маневр, при якому автомобіль, що їде заднім ходом, різко розвертається на 180 градусів і продовжує свій шлях по тій же траєкторії, але вже «обличчям» вперед. Цей трюк став популярний ще в 1970-х роках завдяки телевізійному американському шоу Rockford.

З тих пір поліцейський розворот часто виконується водіями-каскадерами в кіно і різних телепередачах. Виконати цей маневр можна як на сухих, так і на засніжених поверхнях, що більш переважно під час навчання цьому навику. У статті ви дізнаєтеся, як робити поліцейський розворот.

Однак краще здійснювати його під наглядом досвідченого водія або професійного інструктора.

Вимоги до автомобіля для виконання поліцейського розвороту

Як робити поліцейський розворот на передньому приводі? Покрокова техніка розвороту

Поліцейський розворот виглядає дуже ефектно

Успішний трюк залежить не тільки від досвідченості водія, але і від технічного стану, а також характеристики автомобіля. З цієї причини, перш ніж сідає за кермо, переконайтеся, що він відповідає особливим вимогам для здійснення поліцейського розвороту.

 •  Двигун повинен перебувати в передній частині автомобіля, так як для такого маневру необхідно, щоб основна вага припадала на фронтальну його частина. Задня частина навпаки повинна бути розвантажена. З цієї причини автомобілі із заднім розташуванням двигуна погано підходять для здійснення такого розвороту. Також перевірте, щоб багажник був порожній.
 • Краще для цих цілей використовувати передньопривідною або повноприводний автомобіль.
 • Вимкніть систему динамічної стабілізації (ESP), інакше під час трюку вона заблокує всі колеса.
 • Ручник і гальма повинні працювати безвідмовно.
 • Шини не повинні бути зношені.

Негативні наслідки поліцейського розвороту для автомобіля

Як робити поліцейський розворот на передньому приводі? Покрокова техніка розвороту

Поліцейський розворот вимагає отточенности навичок і довгого тренування

Майте на увазі, що небезпечний маневр, навіть при позитивному результаті, негативно позначиться на технічному стані автомобіля:

 • шини швидше зношуються,
 • пошкоджуються осі і колеса,
 • швидше виходить з ладу підвіска і деякі елементи рульового управління,
 • порушується робота автоматичної коробки передач.

З цієї причини здійснювати поліцейський розворот необхідно тільки при повній справності автомобіля.

Крім того недостатньо досвідчений водій може цим маневром створити аварійну ситуацію.

 • Машина може втратити керованість і змінити траєкторію руху. Добре, якщо на її шляху не буде ніяких перешкод.
 • У гіршому випадку автомобіль може перевернутися на бік або на дах. Це може статися на дуже слизькій поверхні, або при наїзді коліс на яку-небудь перешкоду, наприклад, на купину.

Постраждати може не тільки сам водій, а й інші учасники руху. Щоб уникнути таких негативних ситуацій тренуйтеся в безлюдному місці під наглядом досвідченого наставника.

Як навчитися робити поліцейський розворот за 5 кроків

крок перший

Відпрацьовувати навички розвороту необхідно на пустельній майданчику. Найкраще для початку уникати тренування на асфальті або бетоні. Ідеальне місце для здійснення такого маневру – грунтова поверхня.

Земля дасть вам ті ж навички, але швидкість буде менше і шини не будуть так швидко зношуватися. Мінус тільки в тому, що машину після цього необхідно буде ретельно помити. Також тренувальна поверхню (майданчик) повинна бути рівною, без будь-яких купин, ям і вибоїн.

Розгорніться полубоком і переконайтеся, що вашому маневру нічого не завадить.

крок другий

Почніть рух заднім ходом прискорюючись до 25-40 км / ч. Чим більше швидкість, тим автомобіль краще розгортається. Однак тим і небезпечніше що-небудь пошкодити. З цієї причини в перший раз почніть з 25 кмч.

крок третій

Наступний крок легше виконати на автомобілях FWD і AWD.

 • Поверніть кермо в одному напрямку, наприклад, вправо, це ініціює ковзання передніх коліс. Як тільки починаєте розворот, трохи поднажмі на газ. У той момент, коли передні колеса почне заносити, поставите автомобіль на нейтралці. Руку від ручника не прибирають!

З задньопривідними автомобілями цей крок зробити набагато складніше, але можливо.

 • Розігнавши автомобіль заднім ходом, повертаємо кермо направо. Як тільки передні колеса почнуть ковзати, необхідно натиснути педаль гальма, це допоможе машині повертатися на одних задніх шинах. Однак зробити це потрібно так, щоб їх зовсім не заблокувати. Після цього необхідно поставити ручник в нейтральне положення і бути готовим привести його в робоче положення.

крок четвертий

Як тільки автомобіль проковзнув приблизно половину шляху і розвернувся на 90 градусів, необхідно прибрати машину з нейтралці і випрямити колеса.

крок п’ятий

Наступний крок – тиснемо на газ. При цьому необхідно вказати автомобілю напрямок, в якому хочете продовжити рух.

Майте на увазі що, можливо, з першого разу не вийти повернути автомобіль строго на 180 градусів. Машина може продовжити рух абсолютно в іншому напрямку, ніж хотілося б. З цієї причини необхідно упевнитися, що в разі таких обставин, у вас буде в запасі ще досить вільного місця.

Найбільш підходяща конструкція коробки передач: автомат чи механіка

Як робити поліцейський розворот на передньому приводі? Покрокова техніка розвороту

Навички поліцейського розвороту можуть виявитися корисними в складній дорожній ситуації

Поліцейський розворот можна успішно здійснити як на автоматичній, так і на механічній коробці передач. Загалом, технологія здійснення маневру подібна між собою, різняться лише деталі в управлінні автомобілем.

На автомобілі з механічною коробкою передач необхідно:

 • переключитися на задню передачу;
 • розігнатися до 40 км / год;
 • вичавити зчеплення і повернути кермо до кінця;
 • коли машина повернеться на 90 градусів, необхідно повернути кермо в початкове положення, після чого задати колесам визначений напрямок;
 • переключити коробку на 1, а краще 2 передачу і натиснути на газ.

На автомобілях з автоматичною коробкою передач необхідно діяти трохи по-іншому:

 • для руху заднім ходом слід перевести коробку передач в режим R;
 • потім переключитися на нейтралці – N;
 • відразу ж повернути кермо;
 • коли автомобіль розгорнеться під прямим кутом необхідно крутити кермо в зворотну сторону;
 • коли автомобіль розгорнеться, включаємо режим D і рухаємося вперед.

Рекомендації для виконання поліцейського розвороту

Щоб поліцейський розворот вдався, необхідно строго дотримуватися деяких правил.

 • Ретельно перевірте технічний стан автомобіля.
 • Вибирайте безлюдне, рівне місце. Бажано щоб поверхня була засніжена або грунтова. Уникайте ожеледиці та мокрого бетону.
 • Ідеальний автомобіль для здійснення поліцейського розвороту: передньопривідною, з переднім розташуванням двигуна і АКПП.
 • Вимкніть ESP і ABS. Здійснити такий маневр з ESP неможливо, а з ABS дуже складно, для цього необхідно застосовувати метод подвійного розчеплення. Чи не кожен з цим впорається.

Це цікаво

Чи знаєте ви, що найвужчий поліцейський розворот був проведений на автомобілі Renault Twingo. Машина виконала маневр між бар’єрами, які розташовувалися на відстані в 378 см один від одного.

При цьому діагональна довжина авто становить 370 см. Це означає, що при виконанні трюку зазор між машиною і бар’єрами становив всього 4 см з кожної зі сторін.

Цей світовий рекорд був встановлений Террі Грантом в Великобританії в 2008 році.

Навіть якщо водій теоретично усвідомив, як зробити поліцейський розворот, цього не достатньо. Необхідна практика. Слід досить довго тренуватися, щоб в потрібний момент використовувати ручник, повертати кермо і перемикати коробку.

Поліцейський розворот: Ілюстроване керівництво

Як робити поліцейський розворот на передньому приводі? Покрокова техніка розвороту

* Натисніть для збільшення 

Ви знаєте, як називається розворот автомобіля на 180 градусів? Навіть якщо Ви не знаєте, що цей маневр називається “поліцейський розворот” (по-іншому J-turn), то напевно бачили його в багатьох художніх фільмах. Якщо Ви не знаєте, як виконати цей вид розвороту на своїй машині, то пропонуємо Вам ілюстроване керівництво, яке допоможе Вам навчитися цьому красивому маневру.

Як робити поліцейський розворот на передньому приводі? Покрокова техніка розворотуПравда варто відзначити, що в реальному житті Вам, напевно, не протягнути застосовувати цей маневр. Також звертаємо Вашу увагу, що в багатьох країнах, в тому числі і в нашій країні поліцейський розворот може становити небезпеку для інших учасників дорожнього руху. Тому в більшості випадків цей маневр на дорозі буде вважатися порушенням правил дорожнього руху.

Особливо небезпечно виконувати поліцейський розворот, якщо по близькості є інші транспортні засоби. Іншими словами цей вид розвороту не підходить для виїзду з парковки. 

Проте, не дивлячись на небезпеку і протизаконність цим видом маневрування на автомашині повинен навчитися кожен водій, щоб не тільки придбати додаткові навички водіння, але і навчитися відчувати автомобіль і його габарити.

Особливо ця навичка корисний водіям, які зобов’язані за службовим обов’язком вміти в екстреній ситуації швидко розвернутися, різко змінивши напрямок руху. 

При виконанні поліцейського розвороту будьте обережні і пильні. Якщо у Вас не достатньо досвіду ні в якому разі не виконуйте розворот в замкнутому або обмеженому просторі.

Перш, ніж виконувати розворот на великій швидкості наберіться досвіду і практики на маленькій швидкості.

Звідки з’явився поліцейський розворот?

Як робити поліцейський розворот на передньому приводі? Покрокова техніка розвороту

На початку 70-х років популізаціі поліцейського розвороту послужило телебачення, завдяки показу фільму The Rockford Files. У нашому прикладі від звичайного поліцейського розвороту автомобіля розворот в оригіналі називається J-поворот (J-turn), оскільки виконується заднім ходом (звичайний поліцейський розворот виконується при русі вперед з використанням ручного гальма – “ручника”). 

На закінчення хотів би повідомити, що ми настійно не рекомендуємо Вам виконувати поліцейський розворот на позашляховиках, пікапах і кросовери. У зв’язку з великою висотою кузова, ці класи машин мають ризик перекинутися при подібних маневрах. 

Також звертаємо увагу, що цей вид розвороту і ілюстроване керівництво не підходить для виконання маневру на автомобілях, які оснащені системою контролю стійкості. Правда, на деяких моделях автомашин цю систему можна вимкнути.

Але майте на увазі, що на деяких машинах, незважаючи на виключення цієї системи, електроніка автомашини все одно бере участь в вирівнювання машини, що не дозволить Вам виконати поліцейський розворот.

Тому, щоб з’ясувати, чи можна на Вашому транспортному засобі зробити J-поворот, проведіть спробу маневру, попередньо не забувши відключити систему курсової стійкості.

Наприклад, поліцейський розворот може допомогти в цьому випадку:

Поліцейський розворот: особливості маневру

Як робити поліцейський розворот на передньому приводі? Покрокова техніка розворотуПоліцейський розворот – спеціальний маневр, що дозволяє автомобілісту в лічені секунди змінити траєкторію руху транспортного засобу.

Вперше технологію миттєвого розвороту автомобіля на 180 градусів застосували спецслужби в процесі затримання злочинця, а тому цей трюк був удостоєний настільки витонченого назви.

Завдяки нехитрим маніпуляціям, в ситуаціях, коли перекрита дорога або просто немає часу оперативно змінити напрямок руху машини, повсюдно використовується легендарний «поліцейський розворот», що набув широкого поширення у всьому світі.

Технічний стан транспортного засобу

Для виконання поліцейського розвороту недостатньо мати автомобіль, оснащений справними гальмами і ручником, тому що

здійснюючи небезпечний маневр, сила протидії позначається на технічному стані осі і коліс, що призводить до численних поломок транспортного засобу.

Колосальне навантаження на елементи рульового управління і високий тиск на підвіски автомобіля обов’язково позначаться в процесі подальшої експлуатації «залізного коня», коли він просто відмовиться виконувати вказівки водія.

Порада

Часте здійснення поліцейського розвороту призводить до зношування шин, порушує роботу автоматичної КПП, виводить з ладу наконечники рульових опор, викликає ряд інших дрібних несправностей.

Тому, фахівці рекомендують дивувати глядачів поліцейським розворотом лише за умови абсолютної справності автомобіля.

Техніка виконання поліцейського розвороту

Уявіть ситуацію: ви їсте на роботу по переповненій міської вулиці і раптово помічаєте велика вантажівка, що рухається назустріч. Місця для звичного розвороту просто немає.

Сподіватися на допомогу оточуючих безглуздо. Вибір у вас невеликий: сидіти і чекати зіткнення або намагатися самостійно ухилитися від небезпеки.

Перебираючи різні варіанти оперативного маневру, ви повинні зупинитися на поліцейській розвороті.

Техніка виконання трюку вимагає високої концентрації водія і відмінного технічного стану транспортного засобу.

Рухаючись заднім ходом, необхідно розігнати автомобіль до 30-40 км / год (швидкість залежить від стану дорожнього полотна), потім плавно вичавити зчеплення і без коливань повернути кермо по колу, на 360 градусів, після чого позицію «штурвала» варто зафіксувати в потрібному напрямку .

Не зволікаючи ні секунди, водій зобов’язаний включити другу передачу, потім – відпустити зчеплення і натиснути на педаль газу. На автомобілях з АКПП поліцейський розворот проводиться аналогічно. Виконуючи спеціальний маневр, варто бути готовим до нестандартної реакції електроніки, яка просто не пристосована до подібних маніпуляцій.

Як правило, на АКПП селектор, після розвороту, перекладається з позиції «R» на «T».

приховані небезпеки

Невміле виконання поліцейського розвороту може позначитися як на здоров’я автомобіліста , так і на технічному стані транспортного засобу. Порушення послідовності маніпуляцій провокує агресивну поведінку машини, що загрожує зміною траєкторії руху авто.

Втрата керованості зможе стати причиною зіткнення транспортного засобу зі сторонніми об’єктами і послужить каталізатором для створення аварійної ситуації на дорозі.

Якщо ви хочете навчитися професійного виконання поліцейського розвороту, обов’язково пройдіть спеціальний курс навчання в автошколі, щоб уникнути непередбачених ситуацій, які спричинили за собою численні травми і псування чужого майна.

Ефектні трюки на переднеприводном, заднеприводном і повноприводному автомобілі

НЕ ПОВТОРЮВАТИ НА ГРОМАДСЬКИХ ДОРОГАХ. ВИКЛЮЧНО на полігоні під КЕРІВНИЦТВОМ ФАХІВЦЯ !!! Вже скільки разів твердили світу: вивчати фізику руху автомобіля, займатися контраварійної підготовкою і тренувати прийоми спортивного водіння корисно, приємно і весело.

Але ж ні! Не хоче водій вчити матчастину і ходити в школу екстремального водіння, а замість цього просить у двох словах розповісти, як змусити дівчат верещати, а друзів – захоплено тиснути йому руку.

Отримайте, розпишіться! Чемпіон Росії з ралі 2004 року, керівник гоночної команди FreeDrive Геннадій Брославський продемонстрував нам кілька ефектних трюків на переднеприводном, заднеприводном і повноприводному автомобілі і дав прості інструкції по їх виконанню.

Вивчіть їх – і шампанське поллється рікою, будуть відкриватися двері, розстилатися килими! За наслідки невдалих спроб виконати трюк «Популярна механіка» відповідальності не несе.

знаряддя

Задній привід: Lotus Exige. Двигун: в базі. Об’єм двигуна: 1796 см3. Потужність: 192 к.с. Маса: 875 кг. Розгін від 0 до 100 км / год: 5,0 с. Максимальна швидкість: 241 км / год.

Повний привід: Mitsubishi Lancer Evolution VI. Двигун: спереду. Об’єм двигуна: 1997 см3. Потужність: 280 к.с. Маса: 1300 кг. Розгін від 0 до 100 км / год: 4,9 с. Максимальна швидкість: 220 км / год.

Передній привід: Ford Fiesta. Двигун: спереду. Об’єм двигуна: 1 596 см3. Потужність: 100 к.с. Маса: 1115 кг. Розгін від 0 до 100 км / год: 11,0 с. Максимальна швидкість: 184 км / год.

Що може зламатися

Більшість серійних автомобілів (навіть з дуже потужними моторами) призначені для того, щоб їздити вперед, іноді назад, але ніяк не боком. Ковзання на не призначеної для цього машині можуть привести до серйозних поломок. Причому результат ви можете відчути вже після пари безневинних розворотів з ручником. Сайлент-блоки підвіски і гумові опори стійок Макферсон не розраховані на різко зростаючі бічні навантаження. Кульові опори і рульові наконечники розраховані на більш плавно змінюються зусилля, а підшипники колісних маточин в принципі не призначені для їзди боком. Коробка передач може не витримати занадто різких перемикань – синхронізатор для спрацьовування потрібен час. Гума при ковзаннях і пробуксовці горить в буквальному сенсі слова (з ефектним білим димом) і тане на очах.

Розворот з ручником

Повний привід. На машинах з повним і заднім приводом вижим зчеплення при користуванні ручним гальмом життєво важливий для виконання трюку і збереження вузлів автомобіля.

Передній і повний привід. Розженетеся до 40-50 км / ч на другій передачі. Киньте газ і різко поверніть кермо в сторону. Буквально через частки секунди вичавіть зчеплення і дерните ручник, щоб заблокувати задні колеса.

Зверніть увагу

Відразу ж відпустіть ручник, а коли машина повернеться на кут більше 90 градусів, починайте повертати кермо в початкове положення «прямо».

Якщо ви встигнете вчасно повернути кермо в нейтральне положення, машина розгорнеться рівно на 180 градусів і, можливо, навіть відкотиться задом в колишньому напрямі. Алгоритм підходить для автомобіля з будь-яким типом приводу.

Задній привід. Заднеприводную машину можна розгорнути не тільки ручником, а й газом, однак цей маневр вимагає більшої майстерності.

поліцейський розворот

В Америці поліцейський розворот називають «Рокфорд», на ім’я головного героя серіалу Rockford Files 1974 року. Детектив Джим Рокфорд виконував цей маневр на своєму купе Pontiac firebird практично в кожному епізоді.

Перед тим як ковзати

Перевірте тиск в шинах. При високих бічних навантаженнях в ковзаннях погано накачана шина може розбортуватися. Якщо ковзний автомобіль отримає тверду опору у вигляді колісного обода, продовжити рух вам доведеться на даху. Тиск повинен бути приблизно 2,5 атм. Перевірте стан шин. Не варто піддавати шаленим навантажень гуму, у якій і без того стирчить корд і стертий протектор. Те саме можна сказати і до шин, що пролежали кілька холодних зим в гаражі і перетворилися на труху. Прогрійте шини, зробивши серію різких поворотів в різні боки. Занадто різкий перепад температур, зокрема ковзання на холодних шинах, погано впливає на гуму.

Вимкніть ESP. Ця система спеціально розроблена, щоб не давати автомобілю ковзати. Спроби виконати трюки з включеною ESP можуть привести до втрати управління і поломки автомобіля.

Виберіть правильне покриття. По мокрому асфальту автомобіль ковзає легко, але залишається контрольованим. Ковзання на снігу або льоду дається легко і водієві, і автомобілю, проте відновити зчеплення з дорогою дуже складно. А ось бетон навіть в мокрому вигляді має більший коефіцієнт зчеплення, ніж сухий асфальт: спроба ковзати на ньому може закінчитися їздою на даху. Зрозуміло, дорога повинна бути рівною.

Передній і повний привід. Розженетеся заднім ходом до швидкості 40 км / ч. Вичавіть зчеплення і швидко обертайте кермо до упору.

Поки автомобіль обертається, включіть першу або другу швидкість (яку зручніше). За час перемикання автомобіль повинен повернутися на 90-1200.

Повертайте кермо назад, щоб до 1800 повернути його в нейтральне положення. Відпустіть зчеплення і продовжуйте рух прямо.

Задній привід. На автомобілі з среднемоторной компонуванням поліцейський розворот виконувати складніше, ніж на переднемоторного авто, де інерція важкого силового агрегату допомагає машині обертатися.

Передній привід. Передньопривідний автомобіль найбільш охоче обертається заднім ходом – колеса діють подібно керма моторного човна.

Повний привід. Жорстка підвіска спортивного автомобіля дозволяє йому менше кренитися і більш передбачувано ковзати.

керований занос

Увага!Підступність керованого заносу полягає в тому, що він найбільш ефектно виглядає в цьому повороті на звичайній дорозі. Настійно рекомендуємо заздалегідь відпрацювати навички на закритому майданчику.

Передній і повний привід. Під’їжджайте до повороту на впевненому газу. Повернувши кермо, дерните ручник. На автомобілі з повним приводом на час роботи ручного гальма вичавіть зчеплення. Підтримуючи газ, поверніть кермо в бік заносу. На повному приводі підтримуйте ковзання задніх коліс газом, на передньому корегуйте занос ручником. Щоб зменшити кут заносу, повертайте кермо в бік заносу; щоб збільшити кут заносу, повертайте кермо в сторону повороту.

Повний привід. На повному приводі утримання високих обертів двигуна дозволяє як завгодно довго підтримувати ковзання, при цьому автомобіль слухняно прискорюється в заданому напрямку, незважаючи на пробуксовку.

Передній привід. Сучасні автомобілі з незалежною задньою підвіскою дуже стабільно і ефектно поводяться в повороті. Якщо занос припиняється завчасно, допомагає повторне використання ручного гальма.

Задній привід. Під’їжджайте до повороту на впевненому газу. Різко поверніть кермо в сторону від повороту (контр) і відразу ж поверніть до повороту, сильніше натиснувши на газ. Задні колеса зірвуться в замет.

Негайно поверніть кермо в бік заносу і трохи пріотпустіть, але ні в якому разі не кидайте газ. Як тільки машина почне стабілізуватися, не чекайте закінчення заносу і заздалегідь поверніть кермо в нейтральне положення. Задній привід не прощає помилок в заметі.

Передозування або, навпаки, недолік газу, запізнення з рулюванням можуть привести до циклічного заносу і неконтрольованого обертанню.

«П’ятачок»

Мистецтво вимагає жертв! Можна нескінченно дивитися, як працюють інші, тече вода і горить … Гума. У святковий хор зливається вереск мотора, шин і глядачів, коли потужне авто вальсує в клубах білого диму. У США популярні трюки з використанням спеціальних автомобілів для «п’ятаків». У них кермо і газ фіксуються в крайніх положеннях і дозволяють машині обертатися самої, в той час як каскадер може відкривати двері, вилазити на дах, перелазити з одного вікна в інше. Випускаються спеціальні шини, які при горінні виділяють яскравий кольоровий дим.

Увага! Автомобіль в ковзанні може обертатися нескінченно. У цій розвазі важливо знати міру. Якщо прогоріла покришка порветься і автомобіль отримає тверду опору у вигляді колісного диска, вправа може закінчитися на даху.

Задній привід. Спортивний задньопривідний автомобіль – це класичний снаряд для дріфтингу і, зокрема, «п’ятачків».

Повний привід. Повнопривідні автомобілі зі спортивним характером вміють обертатися не тільки по малому радіусу, але навіть навколо власного центру мас.

Задній і повний привід. Стоячи на місці, поверніть кермо на невеликий кут, вичавіть зчеплення і включіть першу передачу. Розкрутіть двигун до високих обертів, кілька разів натиснувши на газ. На одному з натискань газу різко відпустіть зчеплення. Колеса зірвуться в пробуксовку і почнеться обертання.

Підтримуйте високі обороти двигуна, ритмічно натискаючи на газ. Змінна дросселирование допомагає регулярно переносити вагу автомобіля на передню вісь, щоб він краще слухався керма. Повертайте кермо крутіше, якщо радіус обертання машини збільшується, і розпускати кермо, якщо радіус зменшується.

Передній привід. Стоячи на місці, поверніть кермо до упору, вичавіть зчеплення і включіть задню передачу. Розкрутіть двигун до високих обертів повторними натисканнями на педаль газу. Змінна дросселирование дозволяє краще контролювати обороти.

важливо

Різко відпустіть зчеплення. Колеса повинні зірватися в пробуксовку. Як тільки машина почне рух, витягніть і утримуйте ручне гальмо.

На передньопривідною машині набагато веселіше виконувати «п’ятак» заднім ходом – адже ковзати по колу повинні саме провідні колеса.

PS Мене звуть Олександр. Це мій особистий, незалежний проект. Я дуже радий, якщо Вам сподобалася стаття. Хочете допомогти сайту? Просто подивіться нижче рекламу, того що ви недавно шукали.

Попередження: Дана новина взята звідси. Авторство НЕ належить Muz4in.Net. При використанні вказуйте ЦЮ ЗАСЛАННЯ як джерело.

Ви це шукали? Можливо це те, що Ви так давно не могли знайти?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You May Also Like

Діагностика гбо 4 покоління своїми руками. Коли немає сенсу платити сто

Цены на бензин постоянно растут и облагаются новыми акцизами. Но без автомобиля…

Який краще gps-маяк для авто? Огляд моделей і погляд з боку

Защита своего транспортного средства – одна из основных задач автовладельца. При этом…

Що означає знак ш на машині? Просто про просте

https://www.znak.com/2017-04-07/znak_shipy_i_novye_pravila_dorozhnogo_dvizheniya_chto_nuzhno_znat 2017.04.07 Яромир Романов / Znak.com З 4 квітня в Росії діють…

Позначення на приладовій панелі автомобіля. Що означають значки?

У міру розвитку автомобільної промисловості кількість індикаторів на приладовій панелі стрімко збільшувалася.…

Як зареєструвати саморобний причіп? В Україні.

Реєстрація саморобних транспортних засобів Саморобні ПРИЦЕПИ Отже, з якоїсь незрозумілої причини Ви…

Як правильно паркуватися між машинами? Розписуємо в деталях

Як паркуватися переднім ходом між автомобілями Ось і настав щасливий день –…

Що робити, якщо потіє фара – причини і способи усунення проблеми

Утворення конденсату всередині фар досить поширена проблема, з якою стикаються власники автомобілів.…

Чи можна буксирувати на автоматі іншу машину? Як це зробити без наслідків

Багато автолюбителів чули про особливості принципу роботи АКПП і тому закономірно ставлять…

Що робити, якщо машину заблокували і перекрили у дворі? Все вирішується

Що робити, якщо у дворі заблокували машину, куди звертатися? Багато автомобілістів стикаються…

Що робити, якщо тече рульова рейка? Терміново усуваємо

На СТО, що спеціалізуються на ремонті вузлів рульового управління, власників автомобілів змушують…