Як навчитися паркуватися новачкові? Ніяких подряпин і вм'ятин на сусідніх авто

Вміти добре паркуватися повинен кожен водій. Деякі люди знаходять цей важливий навик ще під час навчання в автошколі, але далеко не всі після отримання водійських прав можуть сказати, що вони можуть правильно паркуватися заднім ходом. Один з найбільш страшних маневрів для новачків – паралельне паркування. Про нього, а також про інші способи парковки йтиметься в сьогоднішній статті.

Уміння впевнено паркувати машину заднім ходом обов’язково вам стане в нагоді. Складно навіть уявити собі, як взагалі їздити на авто в великому місті, та й не тільки у великому, не вміючи виконувати цю процедуру. Звичайно, відразу стати майстром паркування вдається мало кому, в цій справі дуже важлива практика. Але для початку необхідно чітко розуміти, як діяти в тій чи іншій ситуації.

Ми розглянемо кілька способів паркування заднім ходом між двома автомобілями.

Метод 1: перпендикулярна парковка справа

Крок 1. Виберіть місце для паркування. На стоянці дотримуйтеся тих же правил, що і на дорозі, тримаючись правого боку смуги між рядами припаркованих авто.

Як навчитися паркуватися новачкові? Ніяких подряпин і вм'ятин на сусідніх авто

Вибравши місце для парковки праворуч від вашої машини, включіть правий покажчик повороту, щоб інші водії зрозуміли, що ви плануєте паркуватися в цьому місці.

Повільно проїдьте повз вільного місця для парковки, переконуючись в тому, що простору досить для вашого автомобіля. Перевірте, чи немає на стоянці перешкод, і переконайтеся в тому, що машини з обох сторін дійсно припарковані.

Коли ви проїжджаєте повз, знизьте швидкість до мінімуму. Тримайтеся на відстані близько 1 метра від припаркованих машин.

Коли ваш задній бампер буде перебувати на одному рівні з лівим бортом автомобіля, припаркованого праворуч від обраного вами місця (коричневий автомобіль на малюнку), повністю зупиниться.

Крок 2. Підготуйтеся до руху. Увімкніть задню передачу. Слідкуйте за тим, щоб покажчик повороту був включений протягом виконання маневру.

Як навчитися паркуватися новачкові? Ніяких подряпин і вм'ятин на сусідніх авто

Подивіться в дзеркала і переконайтеся у відсутності інших автомобілів, що знаходяться позаду або поруч з вами.

Слідкуйте за правою стороною вашого автомобіля, використовуючи праве дзеркало. Тримайте кут заднього бампера в поле зору і дотримуйтеся дистанції між ним і припаркованим автомобілем.

Як навчитися паркуватися новачкові? Ніяких подряпин і вм'ятин на сусідніх авто

Крок 3. Починайте паркуватися заднім ходом. Рульове колесо поверніть максимально вправо, після чого поверніть на половину обороту вліво.

Порада. Під час руху заднім ходом необхідно покласти праву руку на спинку переднього пасажирського сидіння і дивитися через праве плече. Рульове колесо обертається тільки лівою рукою.

Повільно рухайтеся на задній передачі. Ви опинитеся в місці парковки. Періодично дивіться в ліве дзеркало, щоб не зіткнутися з автомобілем зліва від вас.

Крок 4. При необхідності проведіть коректування. Внесіть невеликі зміни за допомогою рульового колеса, щоб встановити автомобіль в центрі паркувального місця.

Порада. Важливо розуміти габаритні розміри вашого автомобіля. Складно визначити довжину авто, перебуваючи на водійському сидінні. При необхідності під час паркування вийдіть з машини і перевірте її положення, щоб переконатися в тому, що ви не зачепите інші транспортні засоби.

Як навчитися паркуватися новачкові? Ніяких подряпин і вм'ятин на сусідніх авто

Якщо ви під’їхали занадто близько до автомобіля з іншого боку вашого авто, зупиніться. Перейдіть на першу передачу і злегка висуньте вперед, виправивши положення машини на паркувальному місці.

Як навчитися паркуватися новачкові? Ніяких подряпин і вм'ятин на сусідніх авто

Крок 5. Рухайтеся заднім ходом до кінця. Продовжуйте рух до тих пір, поки відстань між заднім бампером і кордоном паркувального місця не складе 15-30 см. Пам’ятайте про транспортні засоби та перешкоди, таких як бордюри, ліхтарні стовпи і візки із супермаркетів. Залиште 15-30 см між бампером і різними перешкодами.

Як навчитися паркуватися новачкові? Ніяких подряпин і вм'ятин на сусідніх авто

Крок 6. Поставте машину на гальмо стоянки. Оцініть відстань між вашим автомобілем та іншими транспортними засобами. Переконайтеся, що залишили достатньо місця для відкриття дверей.

Якщо місця для виходу з вашого автомобіля або машин, розташованих поруч, недостатньо, включите першу передачу і повільно рухайтеся вперед, виправивши положення свого авто. Постарайтеся встановити свою машину по центру і повертайтеся назад.

Спосіб 2: перпендикулярна парковка зліва

Якщо вам сподобалося паркувальне місце, розташоване зліва по ходу руху, ви можете зробити наступне:

 • знайти місце для розвороту, після чого «осередок» для парковки буде перебувати вже з правого боку (а далі ви вже знаєте, що робити);
 • почекати, поки проїдуть зустрічні автомобілі, і припаркуватися в вподобане місце заднім ходом.

Порада. Якщо ви вирішили припаркуватися зліва, робити це необхідно спокійно, але швидко. Тривалий процес парковки блокує рух і дратує інших водіїв.

Як навчитися паркуватися новачкові? Ніяких подряпин і вм'ятин на сусідніх авто

Крок 1. Виберіть місце для паркування. Проаналізуйте зустрічний трафік на стоянці. Увімкніть лівий покажчик повороту, який повідомить іншим учасникам руху про те, що ви плануєте припаркуватися.

Коли зустрічних автомобілів не буде, виїжджайте на ліву сторону смуги і тримайтеся на відстані близько 1 метра від припаркованих зліва машин.

Крок 2. Виберіть відповідну позицію. Зупиніть свій автомобіль в той момент, коли ваш задній бампер вирівняється з кутом бампера припаркованого авто.

Як навчитися паркуватися новачкові? Ніяких подряпин і вм'ятин на сусідніх авто

Крок 3. Увімкніть задню передачу і починайте виконувати парковку між автомобілями. Поверніть рульове колесо до упору вліво, а потім назад вправо приблизно на півоберта.

Як навчитися паркуватися новачкові? Ніяких подряпин і вм'ятин на сусідніх авто

Крок 4. Продовжуйте повільно паркуватися. Поглядайте в ліве дзеркало заднього виду, щоб зберігати безпечну відстань між заднім бампером і транспортним засобом біля вас.

Постійно перевіряйте обстановку через праве дзеркало і дзеркало в салоні, щоб переконатися в тому, що ви не уріжетеся в інші транспортні засоби або перешкоди.

Крок 5. Завершіть рух на задній передачі. Коли ваш транспортний засіб буде перебувати паралельно з іншими автомобілями, вирівняйте колеса, повернувши кермо в початкове положення.

Продовжуйте повільний рух заднім ходом, поки між заднім бампером і перешкодами або розміткою НЕ буде 15-30 см.

Крок 6. Поставте машину на гальмо стоянки. Оцініть відстань до транспортних засобів з боків і позаду вас. Якщо ви під’їхали занадто близько до однієї з машин і це створить труднощі для посадки / висадки, необхідно виправити становище автомобіля.

Спосіб 3: паралельна парковка заднім ходом

Паралельна парковка може лякати навіть досвідчених водіїв, особливо в місцях інтенсивного руху. Зберігайте спокій під час виконання процедури. Якщо ви заздалегідь будете практикуватися на ділянках з мінімальним рухом, це підготує вас і допоможе уникнути зайвого стресу в майбутньому, коли ви опинитеся в умовах інтенсивного трафіку.

Порада. Якщо ви плануєте паркуватися з лівого боку вулиці, наприклад, якщо там односторонній рух, дотримуйтеся опублікованих нижче порад, але замініть лівий на правий і навпаки.

Крок 1. Наблизьтеся до парковочного місця. Як тільки ви помітите підходяще місце для паралельної парковки справа по ходу руху, повільно наближайтеся до нього, включивши правий покажчик повороту.

Оцініть його розмір. Бажано, щоб довжина вільного місця приблизно на 50% перевищувала довжину вашого автомобіля. Якщо місце явно маленьке, шукайте інший варіант.

Крок 2. Встановіть автомобіль у вихідну позицію. Проїжджайте повз вільного місця і зупиніться в той момент, коли задні бампера вашого і поруч стоячого автомобіля будуть знаходитися приблизно на одному рівні. Відстань між вашими автомобілями має становити приблизно 30-50 см.

Крок 3. Підготуйтеся до парковки. Увімкніть задню передачу, поверніть рульове колесо вправо до упору і утримуйте в такому положенні.

Крок 4. Починайте повільно здавати назад. Ваш транспортний засіб повинен заїжджати в паркувальне місце спочатку під кутом. Будьте обережні в управлінні рульовим колесом, використовуючи обидві руки.

Крок 5. Вирівняйте колеса. Коли водійське бічне дзеркало вирівняється з заднім бампером автомобіля з правого боку, зупиніться на секунду і вирівняйте колеса (вони повинні стояти прямо).

Продовжуйте повільно їхати назад, поки правий кут переднього бампера не вирівняється з заднім бампером припаркованого попереду авто.

Крок 6. Поверніть рульове колесо вліво. Зупиніться на секунду і поверніть рульове колесо до упору вліво.

Зверніть увагу

Продовжуйте рух на задній передачі. Передня частина вашого авто буде повертати, займаючи правильне положення в обраному місці.

Крок 7. Рухайтеся заднім ходом, поки ваш автомобіль не розташується паралельно бордюру. Постарайтеся, щоб відстань між вашою машиною і бордюром становило близько 15-45 см.

Крок 8. Відкоректуйте положення авто при необхідності. Вирівняйте рульове колесо. Рухайтеся назад до тих пір, поки ви не опинитеся в 15-30 см від бампера автомобіля позаду вас. Поверніть кермо в ту сторону, в яку необхідно, щоб вирівняти становище авто.

Проїдьте вперед, щоб ваша машина стояла приблизно по центру між машинами спереду і ззаду.

Ви можете легко виїхати з паркувального місця, здавши трохи назад, після чого повернув передні колеса вліво і повільно проїхавши вперед. Як тільки ваш передній бампер і задній бампер стоячого попереду автомобіля успішно розминутися, ви можете акуратно вписати в дорожній потік.

Парковка заднім ходом може бути як простою, так і досить складною. Але постійна практика, чітка покрокова інструкція (схема), яку потрібно зберігати в голові, і вміння розслабитися допоможуть навіть початківцям водіям впоратися з цим завданням.

Як навчитися паркуватися? Вчимося стояти на автомобілі!

Протягом майже 7 тисяч років люди їздили на конях, а ось автомобілями управляємо ми лише останню сотню років. Прив’язати коня у салуну колись було набагато простіше, ніж припаркувати сьогодні високотехнологічний транспортний засіб.

Паркувальні маневри часом викликають головний біль навіть у досвідчених водіїв, а новачків можуть і зовсім увергнути в депресію.

Як би там не було, а правильно паркуватися водії починають лише після певного періоду часу, тривалість якого залежить як від регулярності виїздів, так і від індивідуальних особливостей людини.

Як навчитися паркуватися новачкові? Ніяких подряпин і вм'ятин на сусідніх авто

Помилки при парковці

Для чого варто почати з аналізу найбільш поширених помилок? Хоча б для того, щоб згодом не наступати на граблі, які щедро розсипані в густій ​​траві дорожніх хитрощів. Так як навчитися паркуватися, щоб не допускати найчастіші помилки?

Як навчитися паркуватися новачкові? Ніяких подряпин і вм'ятин на сусідніх автоПерш ніж паркуватися в замет, перевірте, чи не зайнятий він Найчастіше водії невірно оцінюють як розміри паркувального місця, так і габарити власного автомобіля. Для того щоб виправити становище, досить буде проявити старанність під час тренувань на автодромі або де-небудь на пустирі, де можна симулювати ситуацію парковки.

Спробуйте в умовах вільної площадки протестувати себе в режимі задньої передачі, повертати в різні боки і постаратися дотримуватися розмітки мнимого паркувального простору. Повірте, приклавши максимум зусиль, можна навчитися паркуватися з закритими очима (чого, втім, ми вам настійно не рекомендуємо робити).

Ще одна помилка, якої припускаються навіть водії з досвідом, полягає в тому, що паркуються вони виключно по дзеркалах.

Як часто можна чути поради інструктора не вертіти головою під час паркування! Однак необхідно враховувати одну важливу деталь – у дзеркалі досить вузький огляд, так що поворот голови буде вельми корисним доповненням.

Але, звичайно ж, відсотків 70 уваги приділяйте дзеркалам, завдяки яким можна набагато точніше проконтролювати перешкоди, а значить, і збільшити маневреність машини.

Дуже часто автовласники не враховують особливостей конкретного автомобіля, а це дуже важливо для грамотної стоянки. Так, максимальним радіусом розвороту можуть похвалитися повнопривідні авто. А ось з задньопривідними машинами потрібно бути гранично уважним – їх радіус розвороту залишає бажати кращого.

Електронні помічники

Щоб полегшити життя водіям, автомобілебудівники придумують різні хитромудрі пристрої, які допомагають паркуватися.

Найпопулярніше з них – парктроник, який за допомогою звуку або візуалізації підказує водієві, наскільки близько авто знаходиться від перешкоди.

В машинах преміум-класу досить часто можна зустріти і відгомони високих технологій – паркувальні асистенти, які можуть поставити автомобіль на стоянку без допомоги водія.

Як навчитися паркуватися новачкові? Ніяких подряпин і вм'ятин на сусідніх авто Парктронік дозволить вам творити чудеса

Але, як то кажуть, на гаджет сподівайся, а сам не зівай. Уміння паркуватися оперативно, точно і самостійно ніколи не буде зайвим, якщо врахувати, що вільного простору в великих містах стає все менше і менше.

Основи правильного і грамотного паркування

 

Як навчитися паркуватися новачкові? Ніяких подряпин і вм'ятин на сусідніх авто Паралельна парковка – найскладніший вид постановки авто на стоянку

Існують різні способи парковки: заднім і переднім ходом, паралельно, перпендикулярно і по діагоналі. До речі, три останні способи можна виконувати як переднім, так і заднім ходом.

Паралельна парковка в умовах обмеженого простору

Цей вид паркування вважається одним з найскладніших для початківців водіїв. Однак, освоївши цю техніку, у вас взагалі не виникне труднощів з паркуванням в майбутньому. Головна умова для паралельної парковки – вибрати по можливості максимально низький швидкісний режим.

Коротка інструкція по паралельній парковці:

 1. Плавно під’їжджайте до парковочному місця і зупиніть автомобіль паралельно тій машині, за якою збираєтеся паркуватися. При цьому необхідно дотримуватися дистанції від 50 см до 1 метра (в залежності від ситуації).
 2. Викручуйте кермо до упору вліво і починайте рух, орієнтуючись по лівому дзеркала.
 3. Порівнявшись лівий задній кут свого авто з переднім кутом машини, яка стоїть позаду, вирівнюйте рульове колесо (півтора обороту вліво).
 4. Максимально повільно здавайте прямо назад і рівняйте ваш бампер з бампером машини, що стоять. Зробивши це, викручуйте кермо до упору вліво і відстежуйте відстань до краю узбіччя або бордюру (найкраще використовувати спеціальне сферичне дзеркало). Автомобіль потрібно поставити строго паралельно проїжджій частині.

Початківцям водіям не рекомендується вдаватися до допомоги різноманітних допоміжних засобів, як то асистенти або парктроніки. Дуже важливо самому відчути, як маніпуляції з педаллю газу пересувають автомобіль. До речі, паралельну парковку найкраще здійснювати саме заднім ходом, тому як маневреність автомобіля в цьому випадку різко зростає.

Перпендикулярна парковка

Даний тип парковки можна без праці «осідлати», якщо вжити прості правила гри, а потім довести маніпуляції з кермом і педалями до автоматизму.

 1. Найкраще знайти те місце на стоянці, яка дозволить згодом повністю відкрити в вашому авто двері з обох сторін;
 2. Слід зупинитися приблизно в метрі від припаркованих машин;
 3. Подумки проведіть умовну лінію, що починається в центрі заднього колеса і закінчується в районі сидіння водія, а потім з’єднайте її з вертикаллю з точкою перетину на задній арці;
 4. На паркувальному розмітці необхідно виділити крайню праву точку, за яку ви збираєтеся повернути;
 5. Увімкніть правий поворот і задню передачу і виверніть кермо на 1,5 обороту, коли ваше умовне перетин на автомобілі з’єднається з точкою на стоянці;
 6. Поверніть кермо в початкове положення, коли авто стане паралельно щодо інших машин.

Як навчитися паркуватися новачкові? Ніяких подряпин і вм'ятин на сусідніх авто Маленький автомобіль – просто знахідка для любителів перпендикулярної паркування Фото dream-on-seine.blogspot.com

Важливо довести всі рухи до автоматизму, і тоді вся ця паркувальна сум’яття здасться вам простіше простого.

Парковка по діагоналі

Це найпростіший вид постановки на стоянку, який найчастіше використовується у торгових центрів, які малюють діагональну паркувальну розмітку. На таку стоянку необхідно заїжджати виключно передом і виїжджати, використовуючи траєкторію заїзду, поступаючись дорогу проїжджаючим машинам.

Перш ніж вибрати той чи інший спосіб парковки, заздалегідь обміркуйте, як ви будете залишати стояночное місце.

Грамотна парковка – це два основних правила:

 1. Поставити своє авто зручно і безпечно для себе
 2. Не створювати перешкод іншим учасникам руху

Наші рекомендації

Перш ніж приступити до парковці, постарайтеся оцінити:

 1. Чи можна тут припаркуватися фізично? Чи достатньо місця для маневру, що не зачепите ви чужий автомобіль, не створите чи незручностей іншим водіям і перехожим?
 2.  з точки зору ПДР?

Запам’ятайте, що паркувати своє авто можна і потрібно тільки в спеціально відведених для цього місцях або там, де це не заборонено діючими ПДР. Це дозволить вберегти ТС від можливих пошкоджень і спілкування з співробітниками ДІБДР. Не забувайте, що автомобіль, який був неправильно припаркований і став учасником ДТП, завжди винен. А разом з ним і ви. Як навчитися паркуватися новачкові? Ніяких подряпин і вм'ятин на сусідніх автоПаркуватися можна тільки там, де це не заборонено

Не всі місця, де можна паркуватися, вважаються безпечними. Ви самі повинні оцінити ситуацію, оглянувши потенційне місце події. Переконайтеся в тому, що ніде поблизу не проводяться будівельні роботи, а з краю дахів загрозливо НЕ виснуть в очікуванні бурульки.

Незважаючи на засилля в Інтернеті відеороликів, які розповідають про паркувальної неспроможності жінок, представниці слабкої статі, а за сумісництвом і кращої половини людства паркуються грамотніше чоловіків, хоч і набагато повільніше: М – 16 секунд, Ж – 21 секунда.

При цьому не заважають іншим автомобілям і не порушують правила парковки 77% жінок і лише 53% чоловіків.

Якщо ви використовуєте задню передачу, ніколи не завадить включити «аварійку», яка сповістить інших водіїв про те, що ви робите потенційно небезпечний маневр.

Не буде зайвим повтор головного правила: уважно дивіться по дзеркалах і крутите головою при необхідності. А також завжди думайте не тільки про те, як заїжджати на парковку, а й як виїжджати з неї.

Як навчитися паркуватися новачкові? Ніяких подряпин і вм'ятин на сусідніх авто Іноді досить поважати інших

Кажуть, що дізнатися про людину можна, подивившись, як він паркується. А паралельна парковка – це зовсім не означає ситуацію, коли поставив автомобіль і тобі абсолютно паралельно.

І якщо ви коли-небудь десь почуєте приблизно наступне: «Так, дорогий, трохи вперед, тепер крапельку назад … оппа … .а зараз трохи правіше, … воооот !!! ….

а тепер різко вперед! », не варто думати, що там займаються сексом. Цілком можливо, що там просто паркуються.

Як навчитися новачкові паркуватися правильно заднім і переднім ходом

Найбільш серйозним викликом для початківця водія є визначення габаритів автомобіля і придбання навичок парковки.

Не дарма це випробування вважається одним з ключових на іспиті при отриманні водійських прав.

важливо

Недотримання правил парковки загрожує евакуацією авто і виникненням незручних ситуацій в процесі щоденного використання авто. Уникнути їх можна, відточуючи навички паркування.

В умовах міста спостерігається регулярна нестача місць для стоянки транспортних засобів. Тому важливо вміти паркуватися в важкодоступних місцях і складних умовах. На допомогу розгубленому новачкові можуть прийти готові схеми, придбані на основі водійського досвіду. Можна скористатися будь-яким зручним способом, в залежності від обставин і переваг автолюбителя.

Як навчитися паркуватися новачкові? Ніяких подряпин і вм'ятин на сусідніх авто

Паралельна парковка заднім ходом

На міських дорогах з не облаштованій паркуванням часто доводиться паркуватися паралельно на узбіччі дороги. При цьому, ззаду і спереду вашого авто можуть виявитися інші машини.

Якщо машина є тільки попереду, можна заздалегідь уповільнивши рух вивернути кермо вправо і акуратно заїхати передом.

Варто орієнтуватися по дзеркалах, щоб задня частина корпусу не випирала, створюючи перешкоди для інших машин на проїжджій частині.

У разі, коли потрібно стати між двома автомобілями, варто попередньо оцінити інтервал між ними, щоб зрозуміти, чи поміститься ваше авто на вільній ділянці. Шукайте інше місце, якщо зона між транспортними засобами не перевищує 1,5 розміру (довжини) вашого авто. Щоб розміститися паралельно між двома автомобілями, потрібно чітко слідувати алгоритму і робити все з першого разу.

Парковка заднім ходом: схема

 1. Знизьте швидкість і зупиніться поруч з машиною, за якої хочете стати;
 2. Слідкуйте за тим, щоб задня вісь була на рівні задніх коліс поруч стоїть машини, а інтервал між транспортними засобами був не менше метра;
 3. Перейдіть на задню передачу і повільно їдьте, вивертаючи до упору кермо вправо;
 4. Досягнувши кута в 45 градусів по відношенню до тротуару, вирівняйте кермо і продовжуйте рух;
 5. Як тільки передній правий бампер вирівняється з заднім бампером попереду розташованої машини, потрібно зупинитися і повернути кермо вліво до упору;
 6. Продовжуйте їхати, вирівнюючи авто по відношенню до тротуару і стежте за тим, щоб не подряпати стоїть позаду автомобіль.

Як навчитися паркуватися новачкові? Ніяких подряпин і вм'ятин на сусідніх авто

Проявляйте обережність і не доїжджають впритул до заднього авто. Щоб вирівнятися, потрібно переключитися на передню передачу, вирівняти кермо і проїхати злегка вперед. Збережіть інтервал, при якому сусідам буде зручно виїхати з парковки, не зачепивши вашу машину.

Щоб виїхати з зайнятого місця потрібно перейти на передню передачу, вивернути кермо вправо і повільно зрушуватися з місця. Краще завчасно здати назад, щоб у вас було більше простору для маневрів. Не намагайтеся припаркуватися швидко, якщо у вас немає достатніх навичок. Найчастіше, саме поспіх провокує виникнення аварійних ситуацій.

Як навчитися паркуватися новачкові? Ніяких подряпин і вм'ятин на сусідніх авто

Парковка під кутом

Кутовий прийом парковки найбільш часто застосовується на відкритих майданчиках торгових центрів. Для розташування автомобілів в таких місцях передбачена розмітка, яка свідчить про те, що в даному місці паркуються саме так. Щоб машина стала в точності на вказане місце, потрібно здійснювати маневр у напрямку руху, витримуючи інтервал в 1,5 метра до розмітки.

Дотримуйтесь алгоритму:

 1. Сповільніть рух авто і визначте місце, на яке хочете стати;
 2. Поверніть кермо різко вправо, коли вітрове скло з боку переднього пасажирського сидіння буде на рівні заднього кута авто, за яким потрібно припаркуватися;
 3. Неспішно займіть паркомісце, вирівнявши кермо так, щоб опинитися прямо посередині або з відстанню між машинами;
 4. Доїжджають впритул до бордюру.

Якщо огорожа не безпечно для машини з низьким кліренсом або ваше авто невеликих габаритів, можна не впиратися в бордюр.

Виїжджати з такого місця так само просто. Досить вирівняти кермо, повільно їхати заднім ходом і вивернути його вправо, як тільки пасажирське переднє скло виявиться на лінії кута припаркованого поруч автомобіля. Маневри слід здійснювати не поспішаючи, щоб не подряпати корпус сусідніх машин.

Як навчитися паркуватися новачкові? Ніяких подряпин і вм'ятин на сусідніх авто

Парктронік в допомогу при парковці

Справжнім підмогою для початківців є вбудована система паркувального радара. Парктронік зустрічається в більшості сучасних іномарок.

Цей прилад не бере на себе функцію парковки, як помилково вважають багато. Завдання пристрою полягає в сигналізування та визначенні безпечної відстані між предметами.

Інструмент дозволяє безпечно припаркуватися в умовах обмеженого простору.

Принцип роботи радара грунтується на встановлених в задній і передній частині бампера ультразвукових датчиках. Під час здійснення маневру парктроник безперервно подає хвилі ультразвуку і сигналізує про небезпечному відстані до найближчого об’єкта. Сигнали супроводжуються світловою і звуковою індикацією на приладовій панелі авто.

Порада

Парктронік можна встановити самостійно на машину, якщо його наявність спочатку не передбачено виробником. Функціонал залежить від кількості зовнішніх датчиків.

Найбільш надійним вважається система з 4-8 встановлених на бамперах пристроїв (сонари). Якщо ви не відчуваєте габарити свого авто і хочете застерегтися від аварій, краще потурбуватися про покупку парктроника.

Активація такого радара проводиться автоматично, що не відволікає водія і забезпечує комфортну парковку.

Як навчитися паркуватися новачкові? Ніяких подряпин і вм'ятин на сусідніх авто

Навчитися визначати габарити автомобіля

Правильно визначати габарити (параметри) авто – це завдання першорядної важливості. За рахунок габаритів ви контролюєте ситуацію на дорозі, можете впоратися з кризовими випадками і припаркуватися на невеликій ділянці. Знання ширини, довжини і висоти машини дозволить здійснювати маневри в потоці руху і паркуватися, дотримуючись описані вище правила.

Найчастіше відчути авто буває складно жінкам, новачкам, тільки що отримав права, або водіям, які змінили транспортний засіб на авто кардинально відрізняється від попередньої категорії.

З чого почати при визначенні габаритів транспорту? В першу чергу, не варто напружуватися і намагатися побачити те, що знаходиться перед бампером. Налаштуйте бічні дзеркала під себе і придбайте звичку в них дивитися.

Дзеркало повинно бути направлено на колесо задньої осі машини.

Кращим способом звикнути до габаритів є постійна практика і тренування. Щоб набути необхідних навичок, вирушайте на автодром. Це відкритий майданчик з розміткою. Її використовують в якості тренувального полігону для початківців водіїв. Виберіть ділянку, призначену для парковки і виконайте кілька нескладних вправ:

Конуси можна застосувати в якості міток для імітації ускладнених умов паралельної парковки. Тренуйтеся до тих пір, поки не відчуєте себе впевнено за кермом. Коли габарити відчуваються невпевнено, намагайтеся не ризикувати, щоб не пошкодити свій автомобіль і сусідню машину. Поступова і регулярна практика дозволить вам заїжджати в гараж без ризику.

Як навчитися паркуватися новачкові? Ніяких подряпин і вм'ятин на сусідніх авто

Дотримуйтесь правил паркування

Знання методики парковки не страхує водія від неприємностей, якщо він залишає транспортний засіб в непризначеному для цього місці. В умовах обмеженого простору міста буває важко знайти ділянку для зупинки.

Якщо парковка зайнята, намагайтеся відштовхуватися від обставин.

Якщо проїжджа частина вузька, не залишайте авто на узбіччі, краще заедьте на тротуар, щоб переднє і заднє колесо по правому краю перебувало на нейтральному ділянці, дозволяючи машинам безперешкодно проїжджати мимо.

Якщо в конкретній ситуації ви не знаєте, де можна припаркуватися, не порушуючи правил, зверніть увагу на розташування знаків, розмітку, а також на стиль парковки інших автомобілів.

Зверніть увагу

Як правило, місцеві жителі знають в яких місцях безпечно залишати авто. Категорично заборонено залишати авто на трамвайних коліях і в місцях з позначенням заборони на парковку.

Доглядаючи місце, дотримуйтесь наступних правил:

 • не зупиняйтеся ближче ніж за 5 метрів до пішохідного переходу;
 • ні парку на зупинках громадського транспорту та на відстані 15 метрів від них;
 • заборонено залишати авто на проїжджій частині в умовах обмеженої видимості і під внутрішньодворових проходах, загороджуючи в’їзд.

Якщо ви не впевнені в правильності зупинки, краще потратьте час на вибір більш відповідного місця. Це може бути зона парковки найближчого супермаркету, магазину і т.д.

У цьому плані також діє принцип “Дозволено все, що не заборонено правилами і знаками”. Парковка в недозволеному місці тягне за собою накладення штрафу і відправку транспортного засобу на штрафмайданчик.

Проявляйте максимальну обачність, щоб не зіпсувати собі день і не витрачати гроші на порятунок автомобіля з бюрократичного полону.

Як навчитися новачкові паркуватися правильно заднім і переднім ходом was last modified: Октябрь 3rd, 2018 by Administrator

Навчитися паркуватися легко, якщо Ви знаєте секрети

Якщо ви не мрієте стати героєм YouTube, ми рекомендуємо навчитися паркуватися по запропонованим технікам. У деяких новачків виходить інтуїтивно правильно вивертати кермо і брати у владу рух, спрямованість коліс. Якщо у вас немає такого таланту, слід вивчити існуючі техніки парковки.

Як навчитися паркуватися новачкові? Ніяких подряпин і вм'ятин на сусідніх авто

Техніка парковки автомобіля

Отже, ви заїхали в вузький двір, який заставлений машинами і побачили одне вільне місце.
Під’їдьте до вільного на парковці місця, зупиніться в ровень з переднім авто. Відстань між двома автомобілями повинно бути не менше півметра. Викриття до упору кермо вправо, включіть задню передачу і рухайтеся повільно назад.

Слідкуйте за допомогою дзеркал за що стоять поруч на парковці автомобілями. В’їжджайте до тих пір поки далека фара поруч стоїть автомобіля не зрівняється з бортом вашої машини і зупиняйтеся. Виставите рівно колеса, от’едьте назад на півметра і знову зупиніться. Викриття кермо вліво, от’едьте назад. Весь час стежте за що стоїть поруч машиною, щоб її не зачепити.

Заїдьте рівно в паркувальне місце. Парковка задом зовсім не складна, головне призвичаїтися!

Паралельна парковка передом

Зрівняти з стоячою поруч автомобілем, злегка виверніть вліво кермо (в залежності від розташування парковки). Проїдьте трохи вперед, повертайте колеса вправо і заїжджайте на паркувальне місце.

Важливо знати як навчитися паркуватися біля бордюру. Подивіться, щоб машина перебувала паралельно бордюру, вирівняйте колеса і зупиніться.

Якщо ви знаєте техніку як правильно паркуватися, паралельна парковка не створить ніяких труднощів і їздити заднім ходом не складе ніяких труднощів!

Як навчитися паркуватися новачкові? Ніяких подряпин і вм'ятин на сусідніх авто

Парковка заднім ходом

Парковка заднім ходом між автомобілями справа не проста для новачка! Тут необхідно проїхати вибране місце парковки і призупинитися на рівні борту стоїть авто. Дотримуйтеся вимог відстань по можливості більш метра.

После этого выверните вправо или влево руль (зависит от места расположения парковки) и медленно двигайтесь назад. Проделывая данный маневр, смотрите в зеркала и оборачивайтесь назад, чтоб увидеть стоящие сзади машины и не задеть их.

После того когда задняя часть машины на одну четвертую будет расположена на нужном месте, выверните руль в другую сторону и выравнивайте автомобиль. При этом всегда следите за расположением авто при помощи зеркал.

Когда машина выровняется, отъедьте слегка назад и сровняйте переднюю часть авто с другими, убедившись, что сзади нет препятствий. Паркуясь никогда не волнуйтесь и не обращайте внимание на возможные насмешки окружающих. Они однажды были на вашем месте или будут.

Як навчитися паркуватися новачкові? Ніяких подряпин і вм'ятин на сусідніх авто

Якщо ви будете дотримуватися техніки парковки, то ніколи не станете об’єктом глузувань навколишніх. Тренуйтеся заїжджати задом в гараж, паркуйтесь між коробками, розставленими на порожній майданчику і з часом обов’язково все вийде.

Як навчитися паркуватися новачкові? Ніяких подряпин і вм'ятин на сусідніх авто

Як правильно паркуватися: поради для початківців і бувалих водіїв

Як навчитися паркуватися новачкові? Ніяких подряпин і вм'ятин на сусідніх авто

«Як правильно паркуватися?» – це питання мучить абсолютно кожного початківця автолюбителя. Інтернет просто рясніє різними курйозними відео на тему неправильної парковки. Тисячі збитих стовпів, подряпаних авто і багатьох інших неприємних моментів, пов’язаних з паркуванням, змушують відкласти всі свої справи і зануритися в статтю, присвячену правилам правильної парковки. Ми сподіваємося, що представлений нижче матеріал допоможе вам уникнути всіх неприємностей і стати асом в умінні здійснювати правильну парковку.

Корінь зла, або головні помилки автомобіліста-початківця при парковці

Головна біда всіх початківців автомобілістів – страх зробити невірне дію. Неправильний розрахунок відстані до об’єкта або боязнь бути осміяним стає найпоширенішою причиною аварійної парковки.

Підсвідомо невпевнений у собі і своїх силах автомобіліст не може зосередитися на процесі паркування і допускає фатальну помилку.

Тому всі бажаючі зрозуміти, як правильно паркуватися, в першу чергу повинні позбутися своїх страхів.

важливо

Другий за популярністю причиною неправильного паркування вважається похибка в розрахунках при парковці до бордюру. Чи не змішав висоту посадки свого авто з висотою бордюру, новачок одним рухом геть зносить глушник або відчутно пошкоджує бампер.

Однако больше всего автолюбителей мучает вопрос, как парковаться задним ходом. Присутствие некоего дискомфорта на ранних порах или размытое представление о габаритах своего авто становятся частой причиной повреждения различных его частей. Как бы то ни было, основная причина всех бед – неверный расчет расстояния до близлежащего объекта.

Постоянные тренировки – залог успешной парковки

Основы знаний, как парковаться задним ходом между автомобилями, закладываются еще в стенах автошколы вместе с правилами дорожного движения.

Однако одни, едва переступив ее порог, их забывают, другие не могут применить приобретенные знания на практике. Специальное время, посвященное практике умения парковаться, в автошколах сегодня является редкостью.

Тому вирішили опанувати мистецтво правильної парковки слід потренуватися на спеціально відведеній для цього території.

Попередньо вбивши стійки або невеликі кілочки (передбачуваний автомобіль, який виступає в якості перешкоди при паркуванні) на відстані довжини парк авто, автомобіліст зможе відточити свою майстерність і максимально «відчути» габарити своєї машини.

Як навчитися паркуватися новачкові? Ніяких подряпин і вм'ятин на сусідніх авто

Відмінним варіантом для мріють про те, як навчитися паркуватися, стане читання навчального посібника В.А. Молокова «Вчимося водінню від А до Я». Написане максимально простим і гранично доступним для розуміння мовою, барвистий навчальний матеріал дозволить легко освоїти теорію правильної парковки і безперешкодно втілити її в життя.

Основи паралельного паркування

Найбільш ефективний метод освоєння правил, як паркуватися заднім ходом між автомобілями – практика водіння в умовах, максимально наближених до реальності.

Розмістивши своє авто на одній лінії з іншим автомобілем, спробуйте, неспішно рухаючись заднім ходом, зайняти вільне місце між автомобілем, який знаходиться позаду, і попереду стоять транспортним засобом.

Ефективне навчання паралельній парковці можливо тільки в тому випадку, коли відстань між машинами не перевищує 50 см.

Як навчитися паркуватися новачкові? Ніяких подряпин і вм'ятин на сусідніх авто

Вся процедура паралельного паркування проходить наступним чином:

 1. Повільно здійснюючи рух назад, повертайте кермо в праву сторону до моменту, коли продовження лівого борту вашого авто мине точку правої передньої частини автомобіля, що знаходиться позаду.
 2. Виверніть колеса у зворотний бік, до прийняття ними прямого положення.
 3. Продовжуючи повільно рухатися, робіть рух до моменту, коли правий бік вашого авто мине задній лівий кут машини, що стоять.
 4. Виверніть кермо вліво (переднє авто залишилося позаду).
 5. Повільно під’їхавши до розташованого ззаду автомобілю, зупиніться.
 6. Залишивши колеса в вивернутому положенні вліво, ви не будете відчувати проблем з виїздом з парковки.

Відеоуроки правильної паралельної парковки:

Головне правило протягом всієї процедури паркування – відсутність поспіху. Якщо ви будете його дотримуватися, успіх гарантований.

Як паркуватися заднім ходом- секрети ближньої парковки

Достатня часте явище з яким стикаються більшість автомобілістів – обмежене паркувальний простір. Велика щільність припаркованих авто і обмежені умови змушують шукати різні оптимальні способи парковки.

В даному випадку ідеальним рішенням стане ближня парковка заднім ходом. Вона не тільки найбільш пристосована до подібних умов, але і є максимально зручною. Удавана складність такої парковки, на ділі не викликає складності навіть у новачка.

Головне – вчитися, вчитися і ще раз вчитися. А досвід обов’язково прийде!

Як навчитися паркуватися новачкові? Ніяких подряпин і вм'ятин на сусідніх авто

Етапи виконання подібного маневру такі:

 1. Почніть руху автомобіля з максимально зручною і близькою до передбачуваного парковочному місця точки, попередньо встановивши колеса на лінії парковки.
 2. Виверніть до упору кермо в праву або ліву сторону (все залежить від конкретної ситуації).
 3. Почніть рух в протилежну парковці сторону під кутом 45%.
 4. Розглянувши в дзеркалі кут автомобіля, в майбутньому знаходиться праворуч від вашого паркувального місця, зупиніть рух.
 5. Прокрутіть до упору кермо в сторону парковки і почніть повільно рухатися назад. У процесі руху стежте за ситуацією за допомогою використання бічних дзеркал.
 6. Заїхавши на паркувальне місце, зупиніться тоді, коли ваші двері і бічні дзеркала зрівняються з дверима і бічними дзеркалами ближніх автомобіля.

Як навчитися правильно паркуватися заднім ходом розповідається на відео:

Як навчитися паркуватися при передній паралельній парковці?

Досвідчені автомобілісти неодноразово стикалися з ситуаціями, коли задня парковка не може бути здійснена. Не варто лякатися таких ситуацій, так як завжди є можливість припаркуватися передом.

Просто дотримуйтесь наступної інструкції:

 1. Зупиніть авто, опинившись попереду бічний машини, зрівнявши рівень своїх плечей з переднім бампером стоїть поруч машини. З урахуванням правостороннього руху, транспортний засіб буде знаходитися з правого боку від вашого автомобіля.
 2. Виверніть кермо в сторону парковки і неспішно продовжуйте рух вперед, до моменту становлення авто паралельно бровці. У цьому вам допоможуть бічні дзеркала.
 3. Вирівнявши колеса, дайте задній хід.

Пара-трійка рад «на закуску»

Паркуючись за будь-яким автомобілем, не забувайте залишати перед собою досить вільного місця для безперешкодного покидання парковки в разі, коли немає можливості виїхати заднім ходом.

Строго стежте за дотриманням інтервалу з ближніми автомобілями при поперечної парковці! Найоптимальніше відстань між сусідніми авто має дорівнювати ширині необхідної для вільного відкривання водійських або пасажирських дверей автомобіля. В іншому випадку, відкриваючи двері, можна пошкодити припарковане по сусідству авто.

Будьте уважні, під’їжджаючи до краю тротуару. Відсутність належного відстані між ним і вашим автомобілем можуть стати причиною зачіпання бордюру чи інших, розташованих поблизу предметів.

Порада

Сподіваємося, що вищепредставленими матеріал дозволить вам більш оперативно освоїти майстерність правильної парковки. Відсутність поспіху і страху послужать вам хорошу службу в цій нелегкій справі і дозволять легко і просто впоратися з будь-яким складним маневром.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You May Also Like

Діагностика гбо 4 покоління своїми руками. Коли немає сенсу платити сто

Цены на бензин постоянно растут и облагаются новыми акцизами. Но без автомобиля…

Який краще gps-маяк для авто? Огляд моделей і погляд з боку

Защита своего транспортного средства – одна из основных задач автовладельца. При этом…

Що означає знак ш на машині? Просто про просте

https://www.znak.com/2017-04-07/znak_shipy_i_novye_pravila_dorozhnogo_dvizheniya_chto_nuzhno_znat 2017.04.07 Яромир Романов / Znak.com З 4 квітня в Росії діють…

Як зареєструвати саморобний причіп? В Україні.

Реєстрація саморобних транспортних засобів Саморобні ПРИЦЕПИ Отже, з якоїсь незрозумілої причини Ви…

Позначення на приладовій панелі автомобіля. Що означають значки?

У міру розвитку автомобільної промисловості кількість індикаторів на приладовій панелі стрімко збільшувалася.…

Як правильно паркуватися між машинами? Розписуємо в деталях

Як паркуватися переднім ходом між автомобілями Ось і настав щасливий день –…

Що робити, якщо потіє фара – причини і способи усунення проблеми

Утворення конденсату всередині фар досить поширена проблема, з якою стикаються власники автомобілів.…

Що робити, якщо тече люк в машині? Список корисних порад

Вічна проблема – підтікання люка! Люк, не рідний, чи не механічний /…

Що робити, якщо тече рульова рейка? Терміново усуваємо

На СТО, що спеціалізуються на ремонті вузлів рульового управління, власників автомобілів змушують…

Що робити, якщо машину заблокували і перекрили у дворі? Все вирішується

Що робити, якщо у дворі заблокували машину, куди звертатися? Багато автомобілістів стикаються…