Як визначити і в чому різниця прямий і зворотній полярності акумулятора автомобіля?

АКБ

Полярністю називають схему розташування токовиводов на лицьовій кришці батареї. Фахівці виділяють два типи: зворотній та пряму. Ознакою, за яким їх відрізняють, є знаходження клем. Акумулятор встановлюють в посадкову нішу. Положення, в якому його фіксують, змінити не можна.

Якщо клеми будуть підключені неправильно, експлуатувати АКБ (AGM, гелеву, свинцево-кислотну) неможливо. Вирішити проблему можна за допомогою подовження проводів. Цей спосіб супроводжується втратою часу. Набагато простіше обміняти або придбати новий акумулятор.

різновиди полярності

Щоб перевірити приналежність АКБ, її необхідно розгорнути до себе зовнішньою стороною. Її можна ідентифікувати по наклейці. Всього на батареї знаходиться два висновки (позитивний і негативний). Під зворотної (європейської) полярністю акумулятора Varta мають на увазі схему, на якій мінусова клема розташовується з лівого боку, а плюсова – з правого.

Як визначити і в чому різниця прямий і зворотній полярності акумулятора автомобіля?

Зворотній і пряма полярність АКБ

Пряма (російська) полярність відрізняється іншим розташуванням висновків (негативний – справа, позитивний – зліва).

Деякі стверджують, що крім зворотного (0) і прямий (1) полярності існує інші способи кріплення клем до автомобільних акумуляторів. Ця думка помилкова, єдиною різницею є типорозмір батареї.

Азіатські АКБ відрізняються від американських зменшеним розміром клем, висотою і шириною. Необхідно відзначити відсутність «сходинки».

Різниця між прямою і зворотною полярністю

Власники легкових транспортних засобів іноземного виробництва повинні розуміти, що на них встановлюють батареї з зворотною полярністю. Вітчизняні автомобілі оснащують акумулятори, клеми яких розташовані в «прямому» порядку.

На вантажні машини ставлять спеціальні АКБ. Відводи знаходяться на вузькій стороні корпусу. Зворотну полярність в цьому випадку фіксують цифрою «3», пряму – «4». Щоб зрозуміти, до якого типу належить акумулятор, його потрібно оглянути.

Батареї з прямою і зворотною полярністю досить схожий, тому переплутати їх досить легко. Щоб не помилитися, потрібно при покупці обов’язково ознайомитися з усіма необхідними параметрами. Поспішати при виборі АКБ категорично заборонено.

Як визначити і в чому різниця прямий і зворотній полярності акумулятора автомобіля?

вибір АКБ

Новачкові слід приділити увагу наступним аспектам:

 1. Плюсова клема товщі мінусовій. Таким чином знижують вірогідність помилки.
 2. Для визначення полярності орієнтуються на маркування і розташування відводів.
 3. На акумуляторах, які встановлюють на спецтехніку і вантажні автомобілі, клеми розміщені по діагоналі.

Схеми зворотного і прямоїполярності вважаються найбільш затребуваними. У переліку рідкісних знаходяться акумулятори, позначені шісткою (квадратний корпус, позитивний відведення з правого боку), 9 або 5 (клеми розташовуються посередині АКБ).

Можливі проблеми

При придбанні «неправильного» акумулятора, експлуатація обладнання стає неможливою. Труднощі починаються ще на етапі установки.

Як визначити і в чому різниця прямий і зворотній полярності акумулятора автомобіля?

Пристрій акумуляторної батареї

Відсутність досвіду і низька концентрація уваги може призвести до:

 • перегорання запобіжників;
 • оплавлення проводів;
 • відмова ЕБУ, сигналізації;
 • пошкодження електропроводки;
 • перегорання діодного моста.

Переполюсовка акумулятора (60, 70 Ач) зі зворотним полярністю провокує появу іскор. При виникненні ознак загоряння процедуру слід припинити. Змінити місце розташування клем не вийде.

Як визначити і в чому різниця прямий і зворотній полярності акумулятора автомобіля?

акумулятор

У виняткових випадках автолюбитель зможе застосувати акумуляторну батарею з іншої категорії. Обов’язковим пунктом є зміна положення АКБ на 180 градусів. Це необхідно для того, щоб забезпечити збіг клем і висновків.

Даний метод установки не підійде, якщо дроти не мають достатньої довжини. В обставинах, що склалися генератор двигуна неможливо поєднати з основною «масою» транспортного засобу. Щоб уникнути подібних проблем, дроти роблять довшими. Їх діаметр повинен бути однаковим.

висновок

Як визначити і в чому різниця прямий і зворотній полярності акумулятора автомобіля?

АКБ VARTA

Якщо акумулятор вже куплений, а можливість заміни відсутня, варто використовувати його за призначенням. Для цього АКБ потрібно акуратно змістити до «плюсової» клеми. Якщо дроти вистачить, автолюбитель зможе закріпити складові. Мінусовій висновок при цьому залишиться непідключеним.

Накидання цього проводу на клему відбудеться тільки після його подовження. Перетин використовуваного відрізка має бути якісним. За допомогою даного способу можна з’єднати акумулятор і бортову мережу незалежно від полярності.

Помилки з фіксуванням клем найчастіше роблять при зарядці АКБ. Це обумовлено однаковим розміром відводів. При короткостроковому контакті водій ризикує зарядним пристроєм. При тривалому виникає переполюсовка. Цей процедура протипоказана батареї.

В даному випадку необхідно застосувати лампу від поворотника або габариту. Після повного обнулення акумулятор потрібно заново підключити до зарядник, приділивши увагу правильної фіксації.

У переліку кращих присутні такі виробники:

 • VARTA;
 • Champion;
 • Forse;
 • Delta;
 • Black Horse;
 • BOSCH;
 • Atlas;
 • Black Horse;
 • Gigawatt;
 • Delta;
 • Mutlu;
 • Forse;
 • Vesna;
 • Champion;
 • Energizer.

Як визначити і в чому різниця прямий і зворотній полярності акумулятора автомобіля?

Полярність АКБ – зворотна і пряма

Щоб вибрати акумулятор з зворотною полярністю, потрібно мати досвід, розуміти важливість ключових показників.

Ризик виникнення труднощів підвищується, якщо водій не виявив належної уваги до якості і типу пропонованої продукції. При відсутності спеціальних знань безпечніше і простіше підібрати нову батарею.

Не кожен зможе переробити дроти. Акумулятори з прямою або зворотною полярністю потрібно купувати з урахуванням рекомендацій, наданих виробників.

Як визначити полярність акумулятора: пряма або зворотна?

Головна »Акумулятори» Додати в закладки Як визначити і в чому різниця прямий і зворотній полярності акумулятора автомобіля?

Як визначити полярність акумулятора

Як визначити і в чому різниця прямий і зворотній полярності акумулятора автомобіля?

На азіатських АКБ навпаки – якщо дивитися на корпус батареї зверху, «мінус» буде знаходитись зліва, а «плюс» – справа.

Прямополярние акумулятори ставляться на всіх автомобілях російського виробництва, також вони застосовуються на європейських машинах, на багатьох «американця». На корпусі такої АКБ плюсова клема завжди товщі мінусовій, і встановити батарею на машину неправильно не так просто, так можна зробити тільки через неуважність або через недосвідченість.

«Прямий» акумулятор в основному більші азіатського, японці часто роблять мініатюрні акумуляторні батареї. Також і клемні висновки у цих двох типів батарей різні, на прямополярних АКБ вони товщі. Товщина клем у акумуляторів наступна:

 • на батареях з прямою полярністю «мінус» – 17,9 мм, «плюс» – 19,5 мм;
 • на обратнополярних АКБ «мінус» – 11,1 мм, «плюс» – 12,7 мм.Як визначити і в чому різниця прямий і зворотній полярності акумулятора автомобіля?

Ще знаки «+» і «-» пробиваються на самих клемах або на пластмасовому корпусі поруч з ними, на новому акумуляторі надаватися наклеммние ковпачки:

 • плюсовій – червоного кольору;
 • масовий – синього.

Клемні дроти на кінці можуть мати захисні ковпачки відповідних кольорів. Також різниця полярності визначається англійськими літерами «L» і «R»:

 • L – зворотна;
 • R – пряма полярність.

Що буде, якщо переплутати полярність

Багато недосвідчені водії після зняття акумулятора на підзарядку встановлюють його неправильно, навпаки, плутаючи плюс з мінусом. При неправильному з’єднанні проводів в контактах відбувається сильне іскріння, можуть погоріти будь-які елементи електричної схеми автомобіля. Але на сучасних машинах передбачається захист, і в першу чергу при короткому замиканні вибиває запобіжники.

Якщо раптом водій переплутав полярність акумулятора, може відбутися наступне:

 • перестануть показувати прилади на панелі, згасне приладова підсвічування;
 • перегорить діодний міст або реле напруги в генераторі;
 • вийти з ладу блок керування двигуном;
 • згорить силовий запобіжник великої потужності.

Як визначити і в чому різниця прямий і зворотній полярності акумулятора автомобіля?

Переплутати під’єднання акумулятора потрібно зуміти, так як при такому підключенні:

 • не вистачає довжини плюсового проводу, його доводиться сильно натягувати;
 • плюсова клема товста, і на ній не фіксується масовий провід.

Зазвичай при переплутуванні полярності відбувається короткочасне замикання – навряд чи автовласник зможе надійно закріпити дроти на клемах. Іскріння в момент контакту відбувається дуже сильне, до того ж клеми в цьому випадку не підходять за розмірами.

Як правильно купити акумулятор

Купуючи акумуляторну батарею в магазині або на авторинку, автовласникові необхідно підбирати її по основним параметрам:

 • розмірами;
 • полярності;
 • ємності;
 • пусковому току.

Якщо АКБ буде занадто великих розмірів, її не можна буде закріпити на акумуляторної майданчику, і потрібно знати, що у незакріпленої акумуляторної батареї через вібрації досить швидко обсипаються пластини.

Полярність нового акумулятора повинна відповідати типу автомобіля, і якщо водій зовсім не розбирається в машинах, необхідно хоча б запам’ятати, як розташовуються клеми у старій батареї, або замалювати, щоб не забути, розташування клемних висновків.

Ще важливо вибирати таку ж полярність, яка і була, щоб не плутатися – при неправильному підключенні АКБ виникає коротке замикання з неприємними для автовласника наслідками.

Як визначити і в чому різниця прямий і зворотній полярності акумулятора автомобіля?

При покупці нової акумуляторної батареї потрібно намагатися придбати АКБ з максимальним пусковим струмом. Шкоди двигуну від такої батареї не буде, зате стартер зможе прокрутити мотор в морозну погоду без проблем. Ще не буде зайвим взяти з собою вольтметр (мультиметр) і перевірити напругу на клемах акумулятора – у нормально зарядженої батареї воно повинно бути близько 12, 5 Вольт.

американські акумулятори

Як визначити і в чому різниця прямий і зворотній полярності акумулятора автомобіля?

Зазвичай «американці» мають досить компактні розміри, але мають високу пускову потужність. У американських акумуляторів є багато позитивних якостей, зокрема, вони практично без обслуговування можуть прослужити 5-7 років. З недоліків слід зазначити нестабільну роботу АКБ при мінусових температурах – тут необхідно враховувати, що багато моделей акумуляторних батарей США не розраховані на морози. В іншому скарг на ці вироби немає, відсоток браку серед американських акумуляторів досить низький.

( 1

Полярність акумулятора – що це і як її визначити?

Одним з джерел живлення електроенергією бортової мережі автомобіля є акумулятор (він же просто батарея або АКБ). Робота цього елемента заснована на хімічних реакціях, але водієві не обов’язково знати всі нюанси в його конструкції і принципи функціонування, тим більше, що конструкція батареї така, що або вимагає мінімального втручання, або взагалі його не вимагає.

Як визначити і в чому різниця прямий і зворотній полярності акумулятора автомобіля?

Для більшості автовласників – це всього лише пластикова герметична коробка з ручкою (корпус батареї), з двома висновками на верхній кришці до яких підключається «плюсової» і «мінусової» дроти.

У ряді моделей можуть додатково бути пробки, для проведення обслуговування акумулятора, а також сигнальне віконце, за яким можна дізнатися, що потрібно втручання (долити води або зарядити акумулятор).

Все, що залишається водієві це правильно підключити дроти з клемами на висновках батареї і все. Але часто виникає досить цікава проблема – на старому АКБ дроти запросто доходили до висновків і накидання клем не становило жодних проблем. А після придбання нової батареї виявляється, що у неї «плюс» і «мінус» поміняні місцями і проводка не дістають до своїх висновків.

Вся справа виявляється в такому терміні, як полярність. Але на відміну від фізичних понять полярності в акумуляторі все значно простіше. Цей термін в акумуляторі визначає розташування токовиводящіх елементів (тих самих висновків, до яких підключаються дроти бортової мережі) на кришці корпусу.

Відео: Визначення полярності автомобільного акумулятора

І при підборі нового акумулятора важливо правильно вибрати його полярність, щоб підключення до бортової мережі авто не створило проблем. Найпоширенішими є два типи полярності:

У них додатково є ще ряд позначень, які будуть згадані нижче.

Взагалі визначити, яка полярність у АКБ – дуже просто. Але не знаючи, яка батарея потрібна для вашого авто, визначення полярності не допоможе. Тому дуже важливо перед поїздкою на ринок за новим акумулятором переглянути розташування проводів з клемами на автомобіль.

Як визначити і в чому різниця прямий і зворотній полярності акумулятора автомобіля?

Тепер про сам термін і як його визначати.

Пряма полярність використовується на всіх ВАЗах, оскільки АКБ з таким розташуванням висновків – розробка ще радянських конструкторів, тому цей тип висновків часто ще називається «російським».

Додатково в таку полярність ще позначають цифрою «1». У акумуляторів з таким типом полярності «плюсової» висновок розташовується зліва, а «мінусової» – справа.

Як визначити і в чому різниця прямий і зворотній полярності акумулятора автомобіля?

Зворотній полярність – повна протилежність прямий, тобто, висновки у них поміняні місцями ( «плюсової» – справа, «мінусовій» – зліва). Використовується такий тип на багатьох зарубіжних авто, але не всіх. Тому цю полярність ще називають «європейської», також вона ще позначається цифрою «0».

Існують ще кілька видів полярності, але вони особливого поширення не отримали. Наприклад в США використовується їх власна полярність – «американська», яка відрізняється тим, що висновки у них встановлені не на верхній кришці корпусу, а на бічній поверхні.

Як визначити полярність акумулятора і чим загрожує сплутування полярності

Як визначити і в чому різниця прямий і зворотній полярності акумулятора автомобіля?

Розглянемо, як же визначити, який тип полярності має акумуляторна батарея. І тут все просто, потрібно всього лише повернути батарею «обличчям» до себе. Орієнтуватися можна по етикетці на бічній поверхні, оскільки вона клеїться на лицьовій частині, або по самим висновків. Батарею потрібно повернути так, щоб вони розташовувалися з ближньої боку, тобто, повернена до вас. А після цього і потрібно дивитися, з якого боку розташовані висновки. Якщо «плюсової» – зліва, то це пряма полярність, якщо справа – зворотна.

Як визначити і в чому різниця прямий і зворотній полярності акумулятора автомобіля?

А тепер про те, чим загрожує неправильний вибір по полярності, і які проблеми це може створити. Полярність вказується неспроста. Справа в тому, що у кожного автомобіля є спеціальне посадочне місце для АКБ, де він і закріплюється. При цьому дроти з бортової мережі підводяться кожен зі свого боку і довжина їх – певна.

Все це спрямовано на те, щоб випадково не переплутати їх перед підключенням. Але неправильно підключити АКБ все ж можливо через все тієї ж полярності. Для прикладу, на ВАЗ встановлена ​​батарея прямоїполярності, а власник при покупці нового не звернув увагу і купив «європейський» акумулятор.

При спробах встановити його на авто, «плюс» виявляється з іншого боку, тому і вийдуть «переплюсовкі», яка може завдати значної шкоди.

Неправильне підключення призводить до перегорання електронних приладів бортової мережі авто і може стати причиною пожежі. Цікаво, що не всі електроприлади згорять, оскільки ряд з них особливо не сприйнятливі до зміни полюсів.

Наприклад, звичайній лампі розжарювання різниці немає, як зроблено підключення, вона горіти буде. Що стосується електродвигунів, то при зміні полюсів вони всього лише починають крутити в іншу сторону.

А ось електронні прилади згорять, оскільки для них «переплюсовкі» неприпустима.

Відразу скажемо, що виробники акумуляторів теж беруть участь в тому, щоб запобігти можливому неправильне підключення. І роблять вони це шляхом використання різних за розміром висновків. Діаметр «плюсового» виведення більше, ніж «мінусового».

Зверніть увагу

Клеми, які приєднуються до проводів, теж відрізняються за розмірами отворів. Тому надіти і закріпити, наприклад, «мінусову» клему на «плюсовій» висновок не вийти (якщо не скористатися молотком).

Додатково виробники наносять на корпус тиснення, що вказують, який це висновок.

Ще дещо корисне для Вас:

Відео: Який акумулятор підходить на Пріору

Незважаючи на всі передбачливості, проблеми з установкою АКБ через його полярності все ж виникають досить часто. Щоб їх уникнути, необхідно не тільки визначити полярність батареї, але ще і подивитися, як вона розташована в посадковому місці. І це дуже важливо.

Все тому, що досить розгорнути акумулятор на 180 градусів, щоб отримати правильне положення висновків на АКБ. Наприклад, на автомобілі використовується батарея прямоїполярності і встановлена ​​вона «обличчям», якщо дивитися на неї (етикеткою вперед).

Якщо ж взяти «зворотний» акумулятор і розгорнути його на 180 градусів, то висновки виявляться як треба, але при цьому АКБ буде звернена тильною стороною.

А оскільки дроти мають певну довжину, то вони можуть просто не діставати до висновків або їм щось буде заважати.

Наостанок розглянемо, що ж робити, якщо в наявності є акумулятор з невідповідною полярністю, а дістати інший не представляється можливим. Тут важливо постаратися розташувати батарею так, щоб «плюсової» провід діставав до свого висновку на акумуляторі і його можна було закріпити. Для цього можна розгортати батарею, постаратися її змістити в сторону і т. Д.

А ось з «мінусовим» проводом розібратися буде значно легше. Адже він є масою і підключений до кузова авто. Тому його запросто можна наростити. Тобто, беремо відрізок проводу великого перерізу (більше – краще) необхідної довжини. Відкручуємо «рідний» провід, а на його місце закріплюємо підготовлений. Потім перекидаємо клему і підключаємо його до АКБ.

А ось «плюсової» провід наростити або замінити не вийде тому і важливо зробити все, щоб підключити його до батареї «як є», без внесення доробок, тим більше, що зробити це практично нереально. Адже звичайна скручування для нарощування довжини є небезпечною.

Пряма і зворотна полярність акумулятора: в чому різниця і як визначити. Полярність автомобільного акумулятора: пряма і зворотна

Полярність – це важлива характеристика АКБ, значення якої визначає місцезнаходження клем на його корпусі.

Будь-яка машина має особливу довжину кабелів, яка підходить лише під певний вид батарей.

Якщо ви спробуєте встановити на ваш автомобіль акумулятор з невірною полярністю, то ризикуєте зіткнутися великою кількістю труднощів.

важливо

Або вам доведеться якось подовжувати кабелі, щоб АКБ зміг нормально функціонувати з вашою машиною, або він просто не зможе вміститися в кузов вашого автомобіля.

Якщо ви захотіли дізнатися полярність акумулятора, поверніть його до себе так, щоб клеми розташовувалися ближче до вас, і погляньте на місце розташування токовиводов вашого АКБ.

Зворотній полярність

Клеми на акумуляторах зі зворотним полярністю розташовуються в такий спосіб: позитивний токовивод знаходиться праворуч, а негативний зліва. Інша назва АКБ з такою полярністю європейські. Дані батареї маркуються цифрою «0».

пряма полярність

Якщо ваш акумулятор має прямий полярністю, то його позитивний токовивод буде знаходитися зліва, а негативний справа. Такий вид батарей ще називають «російським». АКБ з такою полярністю маркують цифрою «1».

Багато автолюбителів могли чути про «американську» і «азіатську» полярність акумуляторів. Насправді, це всього лише міф, так як такі АКБ просто мають іншу будову.

За своїм типоразмерам азіатські акумулятори відрізняються від європейського. Вони вже й довше звичних нам АКБ, а також не мають «сходинки» на верхній частині свого корпусу, через що не завжди зможуть правильно встати в двигун наших, європейський машин.

Американські батареї, в свою чергу, мають клеми на бічній частині корпусу. Для кріплення таких батарей знадобляться спеціальні болти. Також існують особливі види таких АКБ, клеми яких розташовуються як збоку, так і зверху корпусу.

Акумулятори вантажних автомобілів

Особливість «вантажних» АКБ в тому, що їх клеми розташовуються на одній з коротких частин корпусу. Для визначення полярності такої батарей, поверніть її клемами від себе.

Як визначити і в чому різниця прямий і зворотній полярності акумулятора автомобіля?

Якщо позитивний токовивод розташовується зліва, а негативний праворуч, то це європейська, або ж зворотна полярність. Але вона, в свою чергу, маркується цифрою «3».

За аналогією, якщо позитивний токовивод знаходиться праворуч, а негативний зліва це російська або пряма полярність. Вона позначається цифрою «4».

Також існують види АКБ з компонуванням, клеми яких розташовуються по діагоналі. Вони позначаються цифрою «2».

Як визначити полярність при відсутності маркування?

Бувають такі випадки, коли потрібно зрозуміти, який полярності акумулятор, а маркування на клемах або стерті, або відсутні. З такою проблемою зіткнутися досить складно, але, тим не менш, знати це корисно.

Для початку виміряйте діаметр токовиводов. Позитивний токовивод завжди буде мати більший розмір, ніж негативний. Залежно від країни виробника діаметр може варіюватися від 20 до 11 міліметрів. Також можна використовувати розчин лимонної кислоти. Приєднайте до клем мідні дроти, а їх кінці опустіть в розчин таким чином, щоб вони не стикалися один з одним. Після цього почнеться бурхливе газовиділення від одного з проводів. Контакт, до якого приєднаний цей провід буде негативним. Для визначення можна використовувати сиру картоплину. В її зріз вставте мідні дроти на відстані приблизно 7 мм. Невелика площа навколо позитивного контакту повинна позеленіти.Тепер ви знаєте, як визначити полярність акумулятора. Не соромтеся задавати питання нашим консультантам по телефону або в нашому магазині. Всі контакти ви можете знайти на шапці сайту. Вдалого водіння!

Автомобільний акумулятор – одна з найважливіших складових транспортного засобу. Він не тільки запускає двигун і розвантажує роботу генератора, але і живить всю бортову електроніку.

Порада

Середній цього пристрою становить від трьох до шести років (в залежності від моделі). Головне завдання будь-якого водія – правильно вибрати акумулятор.

Полярність деталі може бути прямий і зворотній, що, в свою чергу, впливає на процес її експлуатації.

види приладів

Існує три види акумуляторів – потребує обслуговування, малообслуговувані і не обслуговуються.

Обслуговується акумулятор підлягає ремонту: при замиканні пластин їх змінюють на нові. Також в подібних моделях можна контролювати рівень електроліту – його при необхідності доливають. Подібних приладів залишилося зовсім небагато на ринку.

У малообслуговуваних акумуляторних батареях можна тільки стежити за електролітом. Доступу до пластин в ньому немає. Таку батарею можна придбати як залиту, так і сухозаряженной – «на виріст».

Необслуговувані моделі являють собою щільно запаяну коробку, в яку не можна долити електроліт і немає доступу до пластин. Батареї цього типу мають більший термін експлуатації за рахунок використання гелію, який практично не випаровується. Ціна необслуговуваних батарей висока.

На що звертати увагу при покупці?

В першу чергу слід орієнтуватися на модель. Найменше проблем доставляє не обслуговуються акумулятор. Хоча його вартість вище, ніж інших, але і термін служби більше.

Як визначити і в чому різниця прямий і зворотній полярності акумулятора автомобіля?

Батарею потрібно купувати в спеціалізованому магазині. Слід обов’язково запитувати про наявність сертифіката відповідності, щоб уникнути придбання підробок.

Необхідно пам’ятати, що всі акумулятори мають свій термін придатності. Тому важливо треба звертати увагу на дату випуску.

Що потрібно враховувати, вибираючи новий акумулятор?

1. Полярність.

2. Ємність. Оптимальна місткість АКБ вказана в техпаспорті автомобіля.

3. Габарити. Найкраще купувати нову батарею, беручи до уваги мірки, зняті зі старої.

4. (чим вище струм, тим краще).

Ці чотири пункти – основні моменти, які потрібно запам’ятати і застосувати на практиці, набуваючи акумулятор.

полярність

Вибираючи нову батарею, дуже важливо звернути увагу на цю характеристику. Існує пряма полярність акумулятора і зворотна.

Під полярністю батареї мається на увазі розташування на ній клем. Якщо полярність пряма, то плюсова клема знаходиться зліва, якщо зворотна – справа. Дивитися потрібно з лицьового боку.

Як визначити і в чому різниця прямий і зворотній полярності акумулятора автомобіля?

Якщо полярність акумулятора обрана неправильно, пристрій просто не вдасться підключити, так як не вистачить проводів. Навіть якщо подовжити їх, у водія завжди будуть виникати проблеми при підключенні клем.

Дуже просто встановити полярність акумулятора по марці автомобіля. Необхідно запам’ятати, що в машинах американського виробництва вона пряма, а в японських – зворотна.

Звичайно, полярність акумулятора не впливає на його якість. Однак якщо водій звик до прямого типу, то, підключаючи клеми, він постійно буде плутати їх місцями. В результаті не уникнути коротких замикань і перегорання проводки.

Найпростіше запам’ятати розташування клем, вивчивши старий акумулятор. Полярність – це основний критерій при виборі. Дану характеристику повинен враховувати кожен водій.

правильний догляд

Щоб акумулятор автомобіля прослужив якомога довше, слід правильно, а головне, вчасно за ним доглядати:

1. Пристрій необхідно коректно заряджати. Ніколи не можна допускати навіть одного повного розряду батареї. Може трапитися так, що вона стане непридатною.

Як визначити і в чому різниця прямий і зворотній полярності акумулятора автомобіля?

2. Якщо батарея обслуговується або малообслуговувані типу, слід періодично доливати електроліт. Щільність рідини можна виміряти аерометри.

3. Поверхня батареї завжди повинна бути чистою. Бруд і накип розряджають пристрій, а накопичення сміття в газовідвідних отворах взагалі можуть стати причиною вибуху.

4. Щоб уникнути коротких замикань потрібно правильно від’єднувати акумулятор. Полярність пристрої (плюсова і мінусова клеми) в цьому допоможе. Починати демонтаж треба з мінусовою клеми, а монтувати – з плюсовою.

5. Якщо в зимовий час автомобіль не використовується, батарею краще знімати і зберігати вдома або в будь-якому іншому теплому і сухому місці.

висновок

Акумулятор – найважливіший компонент будь-якого автомобіля. Не настільки важливо, який він моделі (обслуговується, малообслуговувані або не обслуговуються). Правильний догляд забезпечить тривалу роботу пристрою.

Якщо акумуляторна батарея вийшла з ладу, купувати нову необхідно тільки в спеціалізованому магазині. Знаючи, як визначити полярність акумулятора, на які ще параметри звертати увагу, ви обов’язково придбаєте якісне, надійне і відповідне вашому авто виріб.

Полярність в акумуляторних батареях, пряма і зворотна. Значення і різниця
Безумовно, ви в курці про наслідок перегріву клеми акумулятора. Все ж таке може станеться не навмисно, а можна сказати в результаті недосвідченість.

На вітчизняних автомобілях є пряма полярність батареї, а на багатьох закордонних авто зворотна. Новачки в цій справі, звичайно, не знають, що таке полярність, а тим більше – чим вони відрізняються.

У цій статті Ви знайдете докладну інформацію про це.

Для початку невелике визначення.

Полярність – це місце розташування зовнішніх токовиводящіх елементів або по-іншому токовиводов на лицьовій або верхній кришці акумуляторної батареї.

Самі загальнопоширені схеми розташування – їх ще називають «прямий» і «зворотного», все-таки правильності заради слід зауважити, що бувають досить незвичайні розташування токовиводов, але вони ні що не вкоренилася не в нашій країні, не в закордонних країнах.

Простіше кажучи, це місцезнаходження клем – в окремих ситуаціях плюсова знаходиться праворуч, а в іншому – зліва. Власне, в цьому є головна відмінність.

ПРЯМА ПОЛЯРНІСТЬ акумуляторної батареї

Пряма полярність – АКБ- це чисто вітчизняна розробка. Встановити досить просто – потрібно взяти акумуляторну батарею, повернути обличчям до себе, для того щоб токовиводи були внизу. Якщо ж плюсова клема знаходиться зліва, а мінусова справа – це пряма полярність.

ЗВОРОТНІЙ ПОЛЯРНІСТЬ акумуляторної батареї

Зверніть увагу

Зворотній полярність, відрізняється від прямої, об’єднанням «банок» АКБ. Призначаємо – повертаємо акумулятор обличчям до вас токовиводи внизу, етикетка перед очима. Коли мінусова клема розташована зліва, а плюсова справа – це і є зворотна полярність.

Відмінності між акумулятором

Цікаво, то що зовні акумулятори майже як два брата близнюка – у них корпус, і кількість банок, і потужність струму і навіть етикетка. Переплутати їх досить легко, взагалі можна придбати з неправильним розташуванням клем.

Найдосвідченіший автолюбитель може потрапити в неприємну ситуацію якщо вибирає АКБ спонтанно, не кажучи вже про новачка.

Тому, якщо Ви не уявляєте в цьому, краще поцікавтеся у продавця і нехай він вам допоможе підібрати, саме, для вашого автомобіля.

Внаслідок цього якщо Ви думаєте про заміну акумуляторної батареї необхідно знати і визначати на сто відсотків розташування клем, це надзвичайно важливо і необхідно!

ЧИ ВСТАНОВЛЕННЯ ІННОЮ полярності? Мені здається, багато хто чув або йому безпосередньо ставили це питання, трапляється, що недосвідчені водії або новачки, набувають, встановлюють а потім жорстоко «палять» свої автомобілі! Дорогі водії, якщо наплутати щось з клемами, то саме меньшое це у згорить електроніка разом з ЕБУ, а ось максимум – дзвінок за номером 101. Внаслідок цього, зіставте хоча б зі старим джерелом харчування, не варто лінується, вам необхідно знати на сто відсотків, як у вас розташовані полюса.

Якщо трапилося, що ви зробили вибір неправильно тол вам терміново потрібно замінюючи нову батарею на правильну!

Все-таки найчастіше запитують про це – «розпізнала тільки після установки, клеми обдерти і навіть трохи замкнули, магазин не змінює по гарантії. Що робити? як встановити?”

Вся суть в тому, що у вас просто-напросто не буде вистачати мінусового або плюсового проводу!

Вам необхідно його або наростити, можуть бути до речі пускові дроти, але все це звичайна і пересічна халтура! Можете помилково розрахувати перетин дроту. Але найкращий варіант, все ж продати дане джерело струму. Створіть оголошення напишіть підстава продажу. Після цього намагайтеся і купуйте вже правильно і мудро.

важливо

Акумуляторна батарея – найважливіший елемент кожного автомобіля. Від неї залежить впевнений старт мотора двигуна, і вона займається харчуванням електричних компонентів автомобіля, коли не надходить енергія від генератора.

Автомобільна акумуляторна батарея є, найчастіше, витратним елементом, ресурс якої обмежений.

Більшість водіїв не знають, які хімічні процеси проходять в акумуляторах, і чим вони відрізняються один від одного, тоді як відмінностей маса.

У кожного автомобільного акумулятора зверху є дві клеми, які служать для підключення до електромережі автомобіля. Але підключення потрібно виконати правильно, а для цього необхідно знати, що бувають акумуляторні батареї різних полярностей.

Полярність акумулятора пряма і зворотна: як визначити і на що впливає

Як визначити і в чому різниця прямий і зворотній полярності акумулятора автомобіля?

Сучасний акумулятор не вимагає від власника будь-яких знань технології його роботи. Будучи встановленим в автомобіль, він служить вірою і правдою покладений йому термін без додаткового обслуговування.

Порівнювати автомобільну АКБ зі звичайною батарейкою не зовсім коректно. При виборі акумулятора слід мати на увазі, що будь-яка акумуляторна батарея має суворої полярністю, і туди, де передбачена пряма полярність підключення, складно встановити акумулятор з зворотною полярністю, як і навпаки.

Полярність акумулятора пряма і зворотна абсолютно не позначається на експлуатаційних властивостях батареї, це всього лише порядок розташування контактних висновків на корпусі пристрою. Тому в багатьох випадках акумулятор однієї і тієї ж моделі може випускатися в двох модифікаціях.

Віддаючи перевагу певній марці АКБ, уточнюйте у продавця, які полярності доступні для даного акумулятора. Що таке зворотна і пряма полярності акумулятора, як її визначити, ви зможете дізнатися з цієї статті.

Що значить пряма або зворотна полярність

Полярність АКБ, як ми вже зазначали вище, може бути зворотна і пряма. Пряма полярність була розроблена ще для потреб радянського автопрому. І до сих пір всі автомобілі, випущені в Росії, комплектуються акумуляторами з прямою полярністю.

Зворотній полярність, як нескладно здогадатися, використовується в європейських, американських і азіатських авто. Правда те, що машина зібрана за кордоном не завжди означає її належність акумулятора до «обратнополярной» групі.

Що таке пряма і зворотна полярність акумулятора? Пряма полярність має на увазі плюсову клему зліва і мінусову справа, в разі зворотної полярності – плюс з мінусом міняються місцями.

Дивитися на батарею слід з лицьового боку, її можна визначити по наклеєною етикеткою, а в разі відсутності такої – лицьової вважається та сторона, до якої ближче розташовані клеми. Якщо червона, плюсова клема (може бути позначена гравіюванням на корпусі) знаходиться праворуч, значить, у акумулятора зворотна полярність.

Як визначити і в чому різниця прямий і зворотній полярності акумулятора автомобіля?

Коли потрібно визначати полярність

При покупці нової батареї необхідно точно розуміти, яка на акумуляторі полярність. Як встановити акумулятор з іншого полярністю іноді можлива, шляхом його повороту в гнізді на 180 градусів. Але такі маніпуляції не дозволять повноцінно затягнути кріплення.

До того ж, щоб автолюбитель не перепутал плюс з мінусом, довжина проводів у них різна, і правильно підключити акумулятор вдасться, тільки якщо наростити дроти, щоб вони могли дотягнутися до потрібних клем.

Як визначити полярність акумулятора

Кожен власник автомобіля повинен знати, як визначити полярність акумулятора. Причому не тільки при покупці нового, а й при підзарядці старого, або перед «прикурювання» від чужого акумулятора, в разі низького заряду.

Як правило, акумулятори мають добре помітну маркування на корпусі, «плюс» і «мінус», особливо їх видно на АКБ вітчизняного виробництва.

У батареях, випущених в Азії чи Європі, клеми зазвичай мають різний розмір, і плюсова «+» дещо більше в діаметрі, ніж «-». Це не дозволить вам через незнання або забудькуватості встановити клеми неправильно.

Порада

Існує також практика маркування клем кольором: мінус – чорний (рідше синій), плюс – червоний.

В крайньому випадку, можна скористатися звичайним тестером або вольтметром. Позитивне значення буде свідчити про те, що його плюсової контакт підключений до плюса батареї, і навпаки.

 З’ясувавши полярність, можна зробити для себе позначку, причому не тільки на корпусі АКБ, а й на місці установки.

У разі купівлі нового акумулятора це послужить відмінну службу, і врятує від випадкового псування електрообладнання автомобіля.

Пряма полярність акумулятора

Пряма полярність акумулятора, як ми вже зазначили, досі є стандартом для всіх марок автомобілів, що випускаються в країнах колишнього СРСР, що обумовлюється прийнятими державами стандартами. До речі, це в рівній мірі відноситься як до легковому, так і вантажного транспорту.

Також, пряма полярність характерна для іномарок, зібраних на території РФ та інших країн за ліцензією. Її особливість полягає в тому, що плюсова клема розташуванні зліва, і у батареї, як правило, однакові клеми.

Зворотній полярність акумулятора

Прийнята в США, Європі та Азії зворотна полярність АКБ, характеризується правостороннім розташуванням плюсового контакту. Зауважимо, що такі батареї вітчизняних виробників, як правило, добре марковані, а імпортні, в разі неправильного монтажу, навіть не підходять по діаметру затяжного хомута на клемах.

Як визначити і в чому різниця прямий і зворотній полярності акумулятора автомобіля?

Якщо переплутати полярність

Підключення АКБ, не враховуючи, що полярність акумулятора пряма або зворотна, не призведе до псування більшості електронних пристроїв автомобіля, але деякі з них все ж можуть постраждати. Скажімо, лампи розжарювання будуть функціонувати при будь полярності.

Стартер просто не зможе провернути двигун в зворотну сторону, швидше за згорить реле, але в більшості випадків при неправильному підключенні клем спрацює «трещетка». Значно складнішою видається справа з постійними споживачами електроенергії.

Генератор

При зміні полярності, генератор автомобіля стає постачальником, а споживачем електрики, що може спровокувати поломку, його обмотка не розрахована на зустрічну напруга. Батарея при цьому також може вийти з ладу.

У кращому випадку, згорить відповідний запобіжник, або ж обмежує реле, що, так чи інакше, доставить зайві клопоти і фінансові витрати. Тому перед пуском двигуна потрібно обов’язково переконатися в правильності підключення АКБ.

Електронний блок управління

Будучи постійно підключеним до мережі, за винятком випадків відключення маси, ЕБУ буде з великою часткою ймовірності виведений з ладу, так як це електронний пристрій вимагає суворої полярності. З огляду на, що в сучасних машинах блок управління це навіть не один пристрій, їх кілька, пошук несправності може ускладнитися.

Вихід ЕБУ з ладу робить автомобіль непридатним до експлуатації. А, між іншим, електронний блок – одне з найдорожчих в діагностиці пристроїв. Його харчування розраховане на малі струми, так що запобіжник може просто не встигнути згоріти і розірвати ланцюг.

Тому, важливе зауваження!

Відключаючи масу перед роботою з АКБ! Дотримуйтесь правильність підключення клем, так ви уникнете багатьох проблем з бортовим комп’ютером!

Блок запобіжників

Це найпростіший і дешевий результат неправильного підключення акумулятора. Запобіжники, як витратний матеріал, сьогодні коштують недорого, і найбільшою проблемою для автомеханіка самоучки буде знайти згорілий запобіжник. Втім, використовуючи тестер або звичайну лампочку, «прозвон» займе від сили п’ять хвилин.

Зауважте, що використовуючи сучасні П-подібні запобіжники, перевагу краще віддавати тим, у яких прозорий корпус. У них на просвіт видно цілісність металевої нитки, що дуже зручно в відсутності тестера.

висновок

Підбираючи новий акумулятор для своєї машини, орієнтуйтеся на його характеристики. Це основний критерій вибору. Якщо ви віддаєте перевагу якійсь одній марці, то, як правило, з полярністю проблем не виникне. Попросіть продавця, щоб він допоміг підібрати саме вашу модель.

Якщо ж ви придбали АКБ з неправильною «полюсовкой», поверніть його назад в магазин. Але якщо повернення неможливе, тоді можете перевернути акумулятор на 180 ° в гнізді і наростити дроти до потрібної довжини.

полярність акумулятора

Головна> Теорія> Полярність акумулятора

Полярність АКБ – це те, як розташовані зовнішні токовиводящіе елементи (токовиводи), що знаходяться на корпусі акумулятора.

Найбільш поширені схеми їх розташування – пряма і зворотна, але все ж є й інші способи, однак, вони практично не використовуються. Якщо говорити просто, то полярність – це те, як розташовані клеми.

Плюсова – може перебувати як зліва, так і справа, в чому і полягає різниця. У цій статті розглянемо, як визначити полярність акумулятора.

Різниця між прямою і зворотною полярністю

Нинішні акумуляторні батареї, що встановлюються в автомобілях, мають дві клеми на корпусі: плюс і мінус. Близько них є арифметичне позначення: «+» і «-». Відштовхуючись від вимог міжнародного стандарту, позначення повинні бути рифленими, що дозволяє точно визначити полярність, якщо на вулиці темно.

У чому полягає різниця протилежності

Зверніть увагу! Як правило, щоб дізнатися полярність, слід звернути увагу на табличку або наклейку на самому АКБ – вона буде попереду. Якщо будь-які таблички відсутні, АКБ найчастіше встановлений клемами вперед.

Коли «+» праворуч, а «-» – зліва, таку полярність називають зворотною. Якщо навпаки, це пряма, що найчастіше зустрічається на території Росії. Самі клеми можуть бути розташовані всередині корпусу АКБ або виконані виступаючими над її верхньою кришкою. Сучасні акумулятори мають різний діаметр клем: позитивна – товща, в порівнянні з негативною.

Перш ніж купувати акумулятор для авто, необхідно ознайомитися з параметрами місця, куди він буде встановлюватися:

 • Розміри області, куди буде вставлятися АКБ;
 • Яким методом здійснюється кріплення;
 • Як підключається пряма і зворотна полярність;
 • Якого розміру клеми;
 • Де розташований газовідвід.

Щоб полегшити вибір, багато виробників пропонують покупцям користуватися автоматизованим онлайн-каталогом, вивчивши який, безпомилково визначається необхідний АКБ. Виробники випускають акумулятори як з прямою, так і зі зворотного контрастністю.

Існують автомобілі, де розміри висновків клем дозволяють підключати акумулятори будь-якої полярності. Такі універсальні моделі користуються популярністю, але є ймовірність, що полярність все ж буде встановлена ​​неправильно (переполюсовка).

Якщо переплутати полярність

Індикатор заряду акумулятора

Чимало автолюбителів, знімаючи АКБ для підзарядки, підключають його потім неправильно, тобто плутають плюс з мінусом.

Якщо дроти в контактах помилково з’єднані, акумулятор починає сильно іскрити, що може привести до перегорання будь-яких елементів електросхем авто.

Машини, що випускаються зараз, як правило, мають захист від цього: якщо відбувається коротке замикання, автоматично вибиваються запобіжники.

Встановлювати клеми потрібно уважно

Якщо все ж водій встановив зворотну полярність, замість прямої, або навпаки, може статися таке:

 • На приладовій панелі зникнуть значення і підсвічування;
 • Перегорить діодний міст або реле напруги;
 • Вихід з ладу блоку управління двигуном;
 • Згорить силовий запобіжник.

Як правило, серйозних пошкоджень піддаються азіатські автомобілі – вони не терплять, якщо неправильно була підключена батарея.

Варто відзначити, що переплутати контрастність не так просто, адже:

 • Плюсової провід недостатньо довгий, і його доведеться сильно натягувати;
 • Товста плюсова клема не дає зафіксувати масовий провід.

Якщо переплутати полярність на акумуляторі, відбувається коротке замикання. Це пов’язано з тим, що водій, як правило, не може в разі помилки якісно зафіксувати дроти на клемах. У момент контакту виходить сильне іскріння, а самі клеми мають невідповідні розміри.

Визначення полярності АКБ без маркування

Буває, що потрібно дізнатися, який полярності акумулятор, але на його корпусі немає жодних позначень. У цьому випадку існують інші способи визначення:

 • Розмір клем. Якщо зовні корпусу не видно ні плюса, ні мінуса, звернути увагу слід на діаметр клем: плюс, в порівнянні з мінусом, більш товстий. При необхідності послідовно до клем АКБ підключається мінус (позитивна повинна бути ізольована). На мінус клема легко надіне, а на плюс буде заходити з працею. Все ж даний метод не гарантує стовідсотковий успіх;
 • Мультиметр. Цей спосіб є більш надійним. Для цього прилад перемикається в режим, який вимірює постійні напруги U (межа – 20 В). Після цього чорний щуп пристрою підключають до передбачуваного мінуса на АКБ. Щуп червоного кольору підключається до другої клеми. У разі позитивних свідчень на табло мультиметра (близько 12 В) стає ясно, що чорний щуп приєднаний до мінуса, а червоний – до плюса. Якщо неправильно підключити, то на табло пристрою буде виведено «-12 В»;
 • Наліт на клемах. Це непрямий спосіб, що дозволяє дізнатися, АКБ має зворотну полярність або пряму. Працює на «підгуляли» акумуляторах. Тут позитивна клема буде відрізнятися зовнішнім виглядом – це підвищений оксидне забруднення (білого або зеленого відтінку).

На замітку. Перш ніж підключати АКБ, необхідно дізнатися полярність будь-яким з перерахованих вище способів.

рекомендації

Як розрахувати час зарядки акумулятора

Щоб в майбутньому не виникало складнощів з визначенням зворотної полярності акумулятора або прямої полярності, фахівці радять вдаватися до наступних простих правил:

 • Перш ніж підключати АКБ, обов’язково потрібно звіритися з полярністю;
 • Навпроти «плюса» рекомендується приклеїти ще одну табличку, якщо «рідна» стерлася;
 • Найкраще встановлювати АКБ від перевірених виробників;
 • Електропроводка завжди повинна бути справна, що позбавить від безлічі проблем.

Деякі автолюбителі можуть помилково встановити в свій автомобіль АКБ невідповідною полярності. Ця помилка здатна привести до того, що згорить вся електроніка разом з мозковим центром авто, а то і зовсім трапиться пожежа.

Значить, як мінімум, новий АКБ слід порівняти зі старим і визначитися, де повинні бути розташовані полюса. Навіть якщо ви вже купили акумулятор, зрозуміли, що він не підходить, його можна помітити. Головне – не підключати його.

Отже, тепер відомо, яким чином визначається полярність АКБ, і що буде, якщо нехтувати цим питанням. Як правило, виробники враховують цю особливість, тому роблять свої маркування. У будь-якому випадку, аналогічні питання задаються продавця-консультанта в магазині, де купується акумулятор.

Відео

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You May Also Like

Діагностика гбо 4 покоління своїми руками. Коли немає сенсу платити сто

Цены на бензин постоянно растут и облагаются новыми акцизами. Но без автомобиля…

Який краще gps-маяк для авто? Огляд моделей і погляд з боку

Защита своего транспортного средства – одна из основных задач автовладельца. При этом…

Що означає знак ш на машині? Просто про просте

https://www.znak.com/2017-04-07/znak_shipy_i_novye_pravila_dorozhnogo_dvizheniya_chto_nuzhno_znat 2017.04.07 Яромир Романов / Znak.com З 4 квітня в Росії діють…

Позначення на приладовій панелі автомобіля. Що означають значки?

У міру розвитку автомобільної промисловості кількість індикаторів на приладовій панелі стрімко збільшувалася.…

Як зареєструвати саморобний причіп? В Україні.

Реєстрація саморобних транспортних засобів Саморобні ПРИЦЕПИ Отже, з якоїсь незрозумілої причини Ви…

Як правильно паркуватися між машинами? Розписуємо в деталях

Як паркуватися переднім ходом між автомобілями Ось і настав щасливий день –…

Що робити, якщо потіє фара – причини і способи усунення проблеми

Утворення конденсату всередині фар досить поширена проблема, з якою стикаються власники автомобілів.…

Чи можна буксирувати на автоматі іншу машину? Як це зробити без наслідків

Багато автолюбителів чули про особливості принципу роботи АКПП і тому закономірно ставлять…

Що робити, якщо машину заблокували і перекрили у дворі? Все вирішується

Що робити, якщо у дворі заблокували машину, куди звертатися? Багато автомобілістів стикаються…

Що робити, якщо тече рульова рейка? Терміново усуваємо

На СТО, що спеціалізуються на ремонті вузлів рульового управління, власників автомобілів змушують…