На превеликий жаль, майже кожен водій автомобіля стикався з такою проблемою, як тріщина на лобовому склі. Ця проблема часто не залежить від водія, його стажу керування транспортним засобом і навичок.

Як зупинити тріщину, якщо тріснуло лобове скло? Покрокова інструкція

Причинами тріщин на лобовому склі можуть бути як холод, так і погана дорога. Під час холоду перепади температури часто створюють на склі тріщини, які будуть далі збільшуватися. Також, якщо в лобовому склі вже є дефект – він може проявити себе і почати так само розширюватися.

Як зупинити тріщину, якщо тріснуло лобове скло? Покрокова інструкція

Погана дорога так само може привести до тріщин. Маленькі камені, що вилітають з-під коліс інших машин можуть потрапити в ваше скло, що призведе до дуже маленької тріщинці, але з часом вона буде збільшуватися. Тому слід дотримуватися дистанції між машинами.

Як зупинити тріщину, якщо тріснуло лобове скло? Покрокова інструкція

З якими тріщинами можна їздити?

Можна залишити маленькі тріщини і відколи як є. Це в тому випадку, якщо проблема ніяк не заважає вам. Якщо тріщина знаходиться на стороні водія в зоні склоочисника, то вам можуть виписати штраф за порушення правил.

Як зупинити тріщину, якщо тріснуло лобове скло? Покрокова інструкція

Способи ремонту тріщин на лобовому склі

Не варто зволікати з ремонтом – маленька тріщина може перетворитися в сильну тріщину на лобовому склі. Відбувається це через вібрації під час поїздки. Але не поспішайте їхати до фахівців і платити за роботу.

Як зупинити тріщину, якщо тріснуло лобове скло? Покрокова інструкція

Дивлячись на фотографії тріщин лобового скла інших водіїв складно повірити, що їх можна прибрати своїми руками. Але способи для усунення проблеми є! Для цього необхідно мати вільний час і спеціальний набір інструментів. Якщо ж цього немає, то можна просто приховати проблему.

Як зупинити тріщину, якщо тріснуло лобове скло? Покрокова інструкціяЯк зупинити тріщину, якщо тріснуло лобове скло? Покрокова інструкціяЯк зупинити тріщину, якщо тріснуло лобове скло? Покрокова інструкціяЯк зупинити тріщину, якщо тріснуло лобове скло? Покрокова інструкціяЯк зупинити тріщину, якщо тріснуло лобове скло? Покрокова інструкція

Як приховати тріщину своїми руками

Силіконовий клей. Клей наноситься відразу з тюбика або можна використовувати медичний шприц. Після нанесення дайте клею засохнути. Це може зайняти від 12 до 24 годин. Для надійності нанесіть прозорий лак.

Прозорий лак для нігтів. Якщо тріщина дуже маленька і тонка – використовуйте лак. Просто нанесіть його на саму тріщину.

Зверніть увагу

Канцелярський скотч. Якщо у вас немає багато часу для ремонту тріщини – просто заклейте з двох сторін скотчем. Це запобіжить зростанню тріщини.

Якщо ж ви не хочете приховувати тріщину, а хочете відремонтувати її – потрібні наступні матеріали і обладнання:

 • Фотополімерний клей;
 • Інжектор для клею;
 • Електричний дриль;
 • Ультрафіолетова лампа (УФ) для сушіння клею;
 • скрайбер;
 • аплікатори;
 • Рідина і серветки, щоб прибрати бруд і вологу;
 • Насос, щоб очистити краї тріщини від бруду і пилу;

Ремонт тріщин

Маючи всі інструменти, переходимо до процесу ремонту тріщин на лобовому склі своїми руками:

Для початку роботи очистіть тріщину від бруду і пилу. Використовуйте для цього насос. Рекомендується ретельно очистити, тому що від цього залежить якість ремонтних робіт.

Далі потрібно знизити напругу зі скла. Це необхідно для того, щоб тріщина не стала більше. Для виконання роботи використовуйте дриль. Слід просвердлити на відстані 2 мм в напрямку розширення тріщини. Натисніть і доведіть тріщину до просвердленого отвору.

Скрайбером зачистите край і тріщини. Далі візьміть серветку і змочіть в спеціальної рідини, і витирайте площу тріщини. Дочекайтеся повного висихання.

Наступний крок – робота з полімерним клеєм. За допомогою інструкції підготуйте клей до використання (інструкція зазвичай знаходиться на самій пляшці клею). Не використовуйте прострочений клей.

Прикріпіть інжекторну опору-міст. Щоб міцно встановити міст, змастіть вазеліном присоки. Міст має перебувати точно над тріщиною.

Важливо

Наступний крок – підготовка інжектора. Прибравши сальник, опускайте поршень вниз. У інжектор додайте кілька крапель клею (клей відновить міцність скла). За допомогою поршня підійміть клей до верхнього краю циліндра.

Одягайте сальник. На міст закріпіть інжектор з клеєм. Зробіть це за допомогою аплікаторів. Перевірте центр, він повинен бути повністю над тріщиною. Рівномірно заповніть клеєм всю порожнину тріщини. Підніміть поршень і протримаєте півтори хвилини. Опускайте його вниз.

 • ВАЖЛИВО: інжектор повинен бути розташований паралельно лобового скла.
 • Зніміть інжектор і міст, коли тріщина буде заповнена полімером.

Встановіть ультрафіолетову лампу над тріщиною. Протримаєте її три хвилини для полімеризації клею.

ВАЖЛИВО: якщо не будете працювати з сушаркою, то при звичайних сонячних променях полімеризація збільшиться в 2 рази.

Для того, щоб приступити до останнього кроку переконайтеся, що клей повністю затвердів. Використовуйте поліроль для скла для успішної полірування скла. Збовтуйте поліроль і нанесіть краплю на тріщину. Серветкою протирайте скло від п’яти до семи хвилин.

На цьому робота буде завершена. Тріщини не залишиться і вам не доведеться оплачувати дорогий ремонт в сервісі. Для високого результату ремонту поставтеся до роботи з усією серйозністю.

Тріснуло лобове скло: що робити і як виправити неприємність

Як зупинити тріщину, якщо тріснуло лобове скло? Покрокова інструкція

Практичний кожен водій автомобіля хоч один раз, але стикався з проблемою у вигляді освіти маленьких або розрослися тріщин на лобовому або задньому склі власного транспортного засобу. Часто власник машини не поспішає ремонтувати, а іноді навіть змінювати скло, якщо з’явилися тріщини не погіршують видимість при русі на дорогах. З яких причин утворюються тріщини? Чи можна їздити з пошкодженими стеклами? Як зупинити збільшення тріщини?

Як зупинити тріщину, якщо тріснуло лобове скло? Покрокова інструкція

Найкраще з тріщиною в лобовому склі впораються професіонали

Які фактори призводять до появи тріщин на склі?

Якщо автомобільне скло не було пошкоджено механічним способом (удар стороннім предметом), а тріщина все ж утворилася, то увагу звертають на такі можливі причини цього:

 • Різкі коливання температури повітря – одна з головних причин. Так, скло тріскається при подачі потоку охолодженого повітря на перш прогріте скло або навпаки. Найчастіше пошкодження фіксується в місці підігріву склоочисників через деяких особливостей характеристик машини;
 • Не менш поширений фактор – встановлене скло відрізняється поганої якості. Скло для автомобілів, які продаються за низькою ціною, виробляються з грубими порушеннями технологій, тому не здатні витримати занадто великі навантаження;
 • Ще одна причина полягає в серйозної деформації кузова транспортного засобу. У подібних випадках ознаки деформації проявляються не в один момент, а поступово;
 • Непомічені відколи на стеклах і призводять до руйнування скла.

Яким чином уникнути появи тріщин?

Щоб уберегти і лобове, і заднє скло від деформацій, потрібно не піддавати його занадто різких температурних перепадів: акуратно контролювати ступінь обігріву, не направляти холодне повітря на гаряче скло.

Як зупинити тріщину, якщо тріснуло лобове скло? Покрокова інструкціяЯк заряджати акумулятор зарядним пристроєм і не нашкодити автомобілю – читайте в цьому матеріалі.

Навіщо чистити дросельну заслінку і що це таке – дізнайтеся в нашій статті.

Крім того, при заміні перевагу краще віддати склу виключно високої якості, а не дешевому варіанту. При отриманні удару по склу необхідно ретельно оглянути його на наявність сколів.

Якщо виявлений дефект, то його потрібно надійно зафіксувати за допомогою спеціального герметиком, таким чином, запобігаючи розростання.

До того ж, використовуючи герметик, можна зробити тріщину менш помітною з метою збільшення терміну експлуатації скла.

Чи можна їздити з тріщиною в склі?

Їздити на автомобілі, в склі якого виявлена ​​тріщина, ніхто не забороняє. Тому переважна частина власників автомобілів не відразу ж усувають такий «дріб’язковий» дефект.

Однак враховується і той факт, що наявність тріщин помітно погіршує видимість на дорозі – це стосується не тільки лобового, але і заднього скла.

Тріщини відносять до основних причин дорожньо-транспортних пригод.

До того ж під час їзди з тріщинами на них виявляється руйнівний вплив з боку надмірних тиску і навантаження. В результаті вона поступово розширюється і перетворюється в проблему, яка вимагає втручання досвідчених майстрів. В цьому випадку важко впоратися самостійно, тому варто звернутися за допомогою до професіоналів.

Як зупинити тріщину на лобовому склі

У наш час професійні послуги великої кількості автосервісів не розраховане на усунення однієї-єдиної тріщини. З цієї причини доцільно відремонтувати скло, відмовившись від пропозиції щодо встановлення нового скла.

Як зупинити тріщину, якщо тріснуло лобове скло? Покрокова інструкція

Щоб прибрати тріщину на лобовому склі в домашніх умовах, для початку підбираються всі необхідні матеріали в спеціалізованому магазині. Крім цього, слід лише дотримуватися технології, які рекомендуються професіоналами, і уважно виконувати кожен етап роботи.

Усуненням навіть малопомітних відколів займаються відразу ж після їх появи. Для цього призначається якісні фотополімери.

Спочатку поверхню скла потрібно акуратно відполірувати, адже через деякий час первинну якість тріщин змінюється, вони поступово розгалужуються, а потім перетворюються в проблему більш серйозного і неприємного характеру.

До того ж деформація скла призводить до погіршення видимості під час їзди. Тріщину заклеюють прозорою клейкою стрічкою для того, щоб запобігти попаданню всередину неї крапель рідини, а також пилуватих частинок і бруду.

У тому випадку, якщо потрібно на деякий час перенести ремонт, то рекомендується уникати миття з використанням різних агресивних засобів для миття скла, тому що в результаті клей може не полімеризуватися.

Як зупинити тріщину, якщо тріснуло лобове скло? Покрокова інструкція

Ремонт тріщин лобового скла своїми руками

До повного закінчення ремонту їздити краще на невисоких швидкостях. Це пояснюється тим, що поштовхи і занадто сильна вібрація нерідко призводить до швидкого розростання маленької тріщини.

У роботі використовуються наступні матеріали й устаткування:

 • 1.Бесцветное полімерне речовина – спеціальний клей для тріщин лобового скла;
 • 2.Металліческій або пластмасовий інжектор;
 • 3.Мост;
 • 4.Насоси для видалення повітря з тріщин;
 • 5.Стандартний електродриль для зняття напруги з скла;
 • 6.Алмазное скло;
 • 7.Зеркало для визначення меж дефектів;
 • 8.Маленькій електричний ліхтар;
 • 9.Скрайбер для зачистки пошкоджених поверхонь;
 • 10.Ультрафіолетовая лампа для прискорення висихання клейкої речовини;
 • 11.Жідкость для видалення вологи;
 • 12.Спеціально приготована очищає рідина;
 • 13.Сухіе серветки.

Як зупинити тріщину, якщо тріснуло лобове скло? Покрокова інструкція

Технологія проведення ремонту

До основних процесів технології проведення робіт по усуненню тріщин на автомобільному склі відносяться:

 • 1.Снять напруга з зони утворення тріщини;
 • 2. Визначити кордону руйнування;
 • 3.Сделать наскрізний отвір в стороні в декількох міліметрах від тріщини;
 • 4.Довесті тріщину до даного отвори;
 • 5.Очістіть поверхню скла;
 • 6.Поставіть міст з інжектором;
 • 7.Медленно лити клей в тріщину;
 • 8.Убрать міст;
 • 9.Когда клей висохне, відшліфувати поверхню.

Скільки коштує усунення тріщин на лобовому склі

Щоб позбутися від тріщини, яка з’явилася на склі автомобіля, краще звернутися за допомогою до професійних майстрам. У своїй роботі вони застосовують вдосконалені технології, за допомогою яких робота виконується на високому рівні.

Залежно від характеру пошкодження послугу Майстра може обійтися від п’ятисот рублів. Важливо, щоб ремонт був добре виконаним, адже в іншому випадку доведеться провести роботу, яка вимагає більше сил і витрат, або навіть поставити нове скло.

Підсумок

Тріщини на стеклах виникають з різних причин. При їх появі не обов’язково відразу ж міняти пошкоджене скло на нове. За допомогою спеціальних інструментів можна самостійно відремонтувати тріснутий ділянку скла, що продовжить термін експлуатації.

Дорогі читачі! Ми постійно пишемо актуальні і цікаві матеріали на наш інтернет-журнал ПроКроссовер, підписуйтесь на наш канал в Яндекс-Дзен! Дорогі читачі! Ми постійно пишемо актуальні і цікаві матеріали на наш інтернет-журнал ПроКроссовер, підписуйтесь на наш канал в Яндекс-Дзен!

Інструкція по ремонту і закладенні тріщин лобового скла своїми руками

Ремонт тріщин на лобовому склі можна виконати на станції техобслуговування або власними руками. Для забивання потрібно ремонтний набір і підручні інструменти. Процедура проста і не вимагає спеціальних умінь.

Які фактори призводять до порушення нормальної роботи

Тріщини на склі – часте явище, яке погіршує зовнішній вигляд авто і негативно впливає на огляд з салону.

Як зупинити тріщину, якщо тріснуло лобове скло? Покрокова інструкція

Утворенню дефекту сприяють:

 • різкі температурні скачки;
 • удари каменів, шипів, болтів, гайок та інших деталей, які зустрічаються на дорогах;
 • дорожньо-транспортні пригоди.

Якщо потрапив камінь у лобове скло і утворилася вибоїна, слід вжити таких заходів:

 1. Заклеїти пошкодження прозорим скотчем або ізоляційною стрічкою.
 2. У найкоротші терміни відремонтувати скло.

Заклеювання місця удару запобігатиме потраплянню вологи, бруду і піщинок в місце розлому. Це підвищить якість ремонту в місці, де з’явилася тріщина.

Слід уникати різкої подачі теплого повітря на лобовий щиток в зимовий час: це запобіжить появу дефектів. Температурний перепад змушує деталь розширюватися, що часто призводить до виникнення недоліків. Такий ефект називають теплової тріщиною.

У ДТП силова конструкція кузова отримує сильний поштовх і грає для погашення удару. У цей момент може з’явитися велика щербина, яку складно приховати або відремонтувати. Щоб усунути недолік, доведеться демонтувати стару деталь і зафіксувати нову.

Тріщина з’являється через сильного удару каменем або іншим твердим предметом. Дефект розповзається при перепадах температур, вібрації кузова і натягу силового каркаса при проїзді через бордюри. Щоб уникнути збільшення потрібно виконати ремонт скла якомога швидше.

Види пошкоджень

Тріщина на склі ділиться на наступні види:

 • променеподібні;
 • закруглені;
 • розгалужені;
 • двосторонні;
 • змішані.

Дефекти у вигляді променя з’являються від сильного удару. Як правило, вони довгі і йдуть в край лобового скла. Ремонт здійснюється при довжині не більше 10-12 сантиметрів.

Як зупинити тріщину, якщо тріснуло лобове скло? Покрокова інструкція

Закруглені тріщини виникають через різке удару твердим предметом. Такі дефекти небезпечні раптовим поширенням по всій поверхні скла і вимагають обов’язкового Засвердлювання. Ремонт доцільний при загальній довжині до 15 сантиметрів.

Розгалужені утворюються внаслідок різкого перепаду температури або удару важким предметом. Складність ремонту полягає в необхідності засвердлити кожен промінь. В іншому випадку дефект поширюється по всьому склу. Закладення проводиться при розмірах, що не перевищують 8-12 сантиметрів.

Двосторонні виникають від контакту з важким предметом. Їх відмінна риса – промінь, що утворився з салонної частини триплекса. Ремонт такого дефекту часто не приносить належного результату, автовласникові доводиться встановлювати новий щиток.

Змішаний дефект містить елементи одного або декількох типів ушкоджень. Усунути його можна самостійно. Складність ремонту залежить від розмірів відколу і довжини променів.

Підготовчий етап

Зупинити тріщину на лобовому склі своїми руками нескладно. Для цього будуть потрібні інструменти:

 • комплект для ремонту стекол;
 • чиста тканина;
 • рідкий миючий засіб;
 • скотч;
 • лезо.

Ремонт автоскла проводиться в теплому, безвітряному приміщенні з постійною температурою не менше 15 ° С. Перед початком робіт потрібно ретельно помити автомобіль і зробити вологе прибирання в приміщенні. Потрапляння пилу на пошкоджених деталей погіршить кінцевий результат.

Процес закладення

Ремонт тріщин скла за допомогою професійного набору нічим не відрізняється від роботи в сервісі. При дотриманні інструкції дефект повністю ховається і заповнюється спеціальним полімером, який захищає скло від розтріскування без зниження міцності.

Як самостійно зупинити тріщину на лобовому склі:

 1. Засвердлити все промені.
 2. Очистити поверхню від осколків і забруднень.
 3. Знежирити спеціальним складом.
 4. Провести ремонтні роботи.

Як зупинити тріщину, якщо тріснуло лобове скло? Покрокова інструкція

Приховати місце свердління допоможе прозорий полімер, який затікає в усі дефекти і стає невидимим у міру кристалізації. При виборі комплекту для лопнув скла варто довіряти професійним наборам від відомих виробників:

Комплекти містять все необхідне для ремонту своїми руками і зустрічаються в відділах з хімією для автотранспорту. Набір можна використовувати неодноразово.

При роботі з хімічними рідинами потрібно дотримуватися техніки безпеки, а також використовувати респіратор. При попаданні на шкіру агресивне засіб необхідно змити теплою водою з милом.

Як засвердлити дефект на лобовому склі

Технологія ремонту тріщин включає в себе зупинку променів за допомогою свердління. Правильно зупинений дефект не зможе прогресувати під впливом різних факторів.

Як зупинити тріщину, якщо тріснуло лобове скло? Покрокова інструкція

Невеликий отвір знімає напругу зі скла в місці ремонту і повністю усувається за допомогою полімеру. Завдяки даній технології можна запобігти розповзання пошкодження і якісно виконати ремонт.

Засвердлювання тріщин:

 1. Взяти дремель, дриль або шуруповерт.
 2. На низьких оборотах засвердлити ділянку закінчення і початку променя тріщини.
 3. Просвердлити отвори у всіх вершинками тріщин, не доходячи до шару з прозорою плівкою в триплексі.

Щоб тріщина не пішла далі під час проведення операції, потрібно використовувати гостре свердло і не чинити великого тиску на скло під час процедури.

  Що таке рихтування кузова і як її зробити своїми руками

Тимчасово призупинити розповзання в далекій дорозі можна за допомогою неглибокого надрізу вершинки дефекту в поперечному напрямку за допомогою склоріза.

Як відремонтувати тріщину на склі

Щоб заклеїти тріщину якісно і без негативних наслідків, слід використовувати професійні засоби для ремонту скла. Відновлення дешевим складом не дасть доброго результату. При усуненні без свердління можливе подальше розтріскування через вплив температур.

Як зупинити тріщину, якщо тріснуло лобове скло? Покрокова інструкція

Як залити тріщину:

 1. Відмити скло.
 2. Видалити все зайве з дефекту і клей від скотчу.
 3. Засвердлити промені.
 4. Встановити рамку з присосками.
 5. Збовтати рідина, як зазначено в інструкції.
 6. Акуратно ввести рідкий полімер в дозатор.
 7. Дати пару хвилин складу, щоб склеїти дефект.
 8. Перемістити рамку і продовжити відновлення.

Після повного заповнення тріщини потрібно зняти рамку і наклеїти на ремонтну зону плівку, дати машині відстоятися до повної кристалізації складу. Якщо в комплекті немає матеріалу, ніж заклеїти поверхню, можна використовувати звичайний скотч. Після повного висихання зрізати надлишки лезом.

Вартість послуги в автосервісі

Ремонт тріщин на автоскла – дорога послуга, яка виявляється тільки профільними сервісами. Деякі майстерні відновлюють пошкодження за допомогою прозорого лаку, який біліє згодом і псує зовнішній вигляд.

Як зупинити тріщину, якщо тріснуло лобове скло? Покрокова інструкція

Закладати довгі дефекти не має сенсу, так як ремонт одного сантиметра коштує від 100 грн. При виникненні тріщини довжиною більше 10 сантиметрів краще зняти старий щиток і встановити новий.

Середній чек на відновлення поверхні щитка досягає 1200 грн. Орієнтовна вартість вираховується перед початком робіт, для цього використовується спеціальна програма, яка враховує витрата рідини та інші витрати.

Експлуатація автомобіля з тріщиною лобового щитка

Чи можна їздити на машині, якщо камінь розбив лобове скло. У КпАП не передбачено покарання за експлуатацію автомобіля, у якого тріснув щиток. Однак інспектор може оштрафувати водія на 500 рублів за управління несправним транспортним засобом, але це досить рідкісний випадок, так як офіційного штрафу за тріщину немає.

Якщо сильно тріснуло лобове скло, то проблеми можуть виникнути при проходженні технічного обслуговування. Співробітники огляду випишуть бланк з відмовою видачі техогляду до усунення несправності, яка заважає огляду.

Чистий і прозорий щиток забезпечує хорошу видимість на дорозі і не відволікає увагу водія, а також знижує вік автомобіля і позитивно впливає на зовнішній вигляд.

Як зупинити тріщину на лобовому склі автомобіля своїми руками: покрокова інструкція та відгуки:

Навіть досвідчений водій в період експлуатації транспортного засобу може зіткнутися з таким неприємним явищем, як тріщина на лобовому склі.

Подібний дефект може виникнути через те, що невеликий камінчик щебінки вилетів з-під колеса автомобіля, який їхав попереду. Тріщина на лобовому склі поступово може збільшуватися в розмірах.

Подібне явище може призвести до неприємних наслідків. Тому багатьох цікавить питання: як зупинити тріщину на лобовому склі?

Як зупинити тріщину, якщо тріснуло лобове скло? Покрокова інструкція

Чим небезпечні тріщини

Отже, чи можна зупинити тріщину на лобовому склі? Чим це небезпечно? Звичайно, існує перевірений спосіб, який дозволить тріщині розповзатися по лобовому склу. Подібний дефект в будь-якому випадку буде вимагати або ремонту, або повної заміни деталі.

Спочатку тріщина може мати незначні розміри. Однак під час їзди створюються вібрації, які призводять до зростання дефекту. В результаті цього незначна тріщина може досягти краю лобового скла. А це вкрай небажано. Подібні пошкодження усунути неможливо, і потрібно буде змінювати скло повністю.

Якщо ж тріщина не заважає водієві, то транспортний засіб можна далі експлуатувати. Якщо ж огляд через пошкодження погіршується навіть незначно, доведеться придбати лобове скло для заміни, а потім встановити його.

Як зупинити тріщину, якщо тріснуло лобове скло? Покрокова інструкція

Чи можна самостійно зупинити тріщину

Так як зупинити тріщину на лобовому склі і обійтися без його заміни? Чи варто самостійно намагатися вирішити проблему? Поки дефект має незначні розміри, його зростання можна зупинити самостійно, не звертаючись до спеціалізовані автосалони і майстерні.

До того ж фахівці не можуть дати автовласникові гарантію того, що при подальшому використанні транспортного засобу тріщина припинить свій рух. Адже скло – це непередбачуваний матеріал.

Порада

Саме вібрація кузова при переміщенні впливає на стан дефектів і пошкоджень, навіть якщо роботу справив висококваліфікований фахівець.

Так як зупинити тріщину на лобовому склі можна самостійно, то немає необхідності звертатися в автомайстерню. Адже такий процес сам по собі нескладний.

З чого почати

Щоб зупинити тріщину на лобовому склі своїми руками, необхідно знати її глибину. Адже пошкодження може зачіпати лише верхні або середні шари матеріалу, а може проходити наскрізь.

Перевірити це можна за допомогою звичайної швейної голки. Для цього слід провести нею по внутрішній стороні скла.

Якщо рух голки не утруднене і не відчуваються якісь перешкоди, то не всі верстви матеріалу були пошкоджені.

Як зупинити тріщину, якщо тріснуло лобове скло? Покрокова інструкція

Свердлимо отвір

Що робити, якщо тріснуло лобове скло? Як зупинити тріщину? Після визначення глибини ушкодження необхідно зробити в склі невеликий отвір. Його найкраще просвердлити в тому місці, де тріщина закінчується, а не починається. Працювати слід акуратно.

Подібні отвори дозволяють запобігти поширенню розколу, який проходить безпосередньо у напрямку кристалічної решітки скла. Перед початком свердління варто дізнатися, які свердла і інструменти можна використовувати для такого матеріалу.

Має значення і глибина такого отвору.

Якщо тріщина дійшла вже до краю скла, то подібна маніпуляція вже не врятує матеріал. Його структура поступово буде руйнуватися. У підсумку доведеться повністю замінити лобове скло.

Тому фахівці рекомендують починати ремонт відразу ж після виникнення пошкоджень.

Якщо ж від краю скла до тріщини залишилося більше 5 сантиметрів, то можна спробувати зробити отвір і зупинити її зростання.

Як зупинити тріщину, якщо тріснуло лобове скло? Покрокова інструкція

Чим свердлити?

Як зупинити тріщину на лобовому склі, зробивши отвір? Як вже було сказано вище, перед початком робіт варто ретельно підібрати свердло і інструмент. Це дуже важливо.

В результаті неправильного вибору доведеться міняти повністю лобове скло. Фахівці не рекомендують використовувати для такої тонкої роботи рапідовие свердла. Подібні інструменти виготовляються з швидкорізальної сталі.

Вони просто не підходять для свердління лобового скла.

Найкраще для такої роботи використовувати свердла, які мають твердосплавну пайку. Однак придбати такі інструменти дуже складно, так як в продажу вони бувають вкрай рідко і не у всіх магазинах.

Зверніть увагу

Як показує практика, самий ідеальний варіант – це застосування спеціальних свердел, які мають напилення на кромці з алмазної крихти.

За допомогою них можна зробити не одне, а кілька отворів в склі. В процесі роботи на зону, де здійснюється свердління, необхідно подавати рідину.

Для цього можна використовувати мильний розчин або масло. Не рекомендується використовувати звичайну воду.

Як зупинити тріщину, якщо тріснуло лобове скло? Покрокова інструкція

Якої глибини робити отвір

Як зупинити тріщину на лобовому склі автомобіля, не пошкодивши його ще більше? Саме для цього і визначається глибина дефекту. Якщо пошкодження торкнулося тільки верхній шар матеріалу, то свердлити отвір наскрізь немає необхідності.

В іншому випадку дефект стане ще глибше. При такому свердлінні пошкоджуються всі шари скла. Подібні тріщини, як правило, мають кілька променів. В такому випадку отвори потрібно виконати тільки в верхньому шарі матеріалу, в кінці кожного променя.

Щоб зробити поглиблення в склі певної глибини, можна використовувати спеціальні обмежувачі, виконані з гуми. Їх надягають на свердла. Коли інструмент досягне потрібної глибини, то насадка упреться в скло. Це дуже зручно. Особливо при невеликих тріщинах.

Швидкість і особливості свердління

Швидкість свердління при роботі з таким матеріалом, як скло, має особливе значення. Цей показник залежить від багатьох параметрів. При визначенні швидкості свердління враховується товщина лобового скла, скільки оборотів може здійснювати та чи інша модель дрилі, яке свердло застосовується і наскільки воно тверде.

При роботі варто остерігатися заломів, різких рухів, а також ударів. Один невірний рух під час свердління отворів в склі може обійтися автовласникові дуже дорого. Адже заміна лобового скла – послуга не з дешевих.

Останній етап – закладення отвору

Після того як отвір потрібної глибини зроблено, необхідно його закрити. Для цього зазвичай застосовується спеціальний полімер. Як правило, такий матеріал продається в спеціалізованих магазинах.

Полімер акуратно заливається в отвір. Коли такий клей добре застигне, необхідно відшліфувати те місце, де проводився невеличкий ремонт скла, а потім відполірувати.

Подібним чином можна закрити не тільки отвори, але і відколи.

Як зупинити тріщину, якщо тріснуло лобове скло? Покрокова інструкція

Для полірування можна застосувати спеціальну пасту. Асортимент подібної продукції на сьогоднішній день досить великий. З вибором пасти для полірування лобового скла не повинно виникнути проблем.

Однак сам процес полірування досить трудомісткий. Адже ефективність проведеної роботи відбивається на прозорості лобового скла. А цей фактор дуже важливий для будь-якого водія.

Варто бути готовим до того, що полірування відніме набагато більше часу, ніж весь процес ремонту скла.

Зупинка тріщин лобового скла – 4 ефективних способу

Як зупинити тріщину, якщо тріснуло лобове скло? Покрокова інструкція

У маленького скола (звездочки) лобового стекла не займет много времени чтобы превратиться в полноценную трещину. И, когда это произойдёт, это не только может привести к полному разрушению стекла, но также и становится проблемой Вашей безопасности.

Тріщини на лобовому склі уменьшают видимость при вождении, что приводит к серьезным и тяжелым авариям на дороге. Таким образом, остановка трещин лобового стекла, независимо от того, насколько она мала, должна быть Вашим приоритетом.

Пошкодження на склі можуть бути різного типу. Це може бути скол, тріщина або «бичаче око». Незалежно від усього, скол буде розширяться, тому що поверхня лобового скла безперервно розширюється і стискається через зміну тиску і температури. На щастя, є кілька способів запобігти поширенню тріщин на лобовому склі.

Комплект для ремонту лобового скла

Доступний в будь-якому магазині запасних частин для автомобілів, ремонтний комплект – найпростіший спосіб запечатати тріщину на склі . Він поставляється з різними спеціалізованими смолами. Все, що вам потрібно зробити, це очистити пошкоджену поверхню скла і нанести смолу. Ці прості дії допоможуть запобігти поширення тріщини.

Супер клей

Якщо це крихітний як, і у вас немає набору для ремонту, буде зручно використовувати сильний швидкодіючий клей, такий як суперклей. Помістіть кілька крапель суперклею на місце і рівномірно його розподілити. Він буде твердо утримувати обидві сторони скла і не допустить поширення тріщини.

Як зупинити тріщину, якщо тріснуло лобове скло? Покрокова інструкція

Суперклей може тимчасово зупинити поширення тріщини.

Лак для нігтів

Якщо у вас немає іншого способу зупинити тріщини лобового скла, лак для нігтів може стати відмінним тимчасовим рішенням. Перед тим, як застосувати його, ви повинні очистити місце і навколишнє область.

Використовуйте прозорий акриловий лак на обох сторонах щілини. Тим не менш, він буде утримувати скло в цілості й схоронності протягом деякого часу.

Але, Вам потрібно буде якомога швидше відвідати ремонтну майстерню.

Ведіть автомобіль обережно

Якщо у Вас немає жодного з цих коштів, описаних вище, Ваше єдине рішення полягає в тому, щоб відвезти машину в найближчий автосервіс і скористатися професійною допомогою. Але під час подорожі до автосервісу Ви повинні слідувати деяким обов’язковим правилам, щоб пошкодження на лобовому склі не збільшилися.

Як зупинити тріщину, якщо тріснуло лобове скло? Покрокова інструкція

Уникайте водіння на спекотному сонці при високій температурі повітря, тому що лобове скло під впливом сонця нагрівається і поверхня його розширюється. Точно так же слід уникати екстремально холодних умов, так як це призведе до стиснення поверхні скла, що в кінцевому підсумку призведе до значного збільшення тріщини.

Крім того, краще уникати попадання пилу або бруду на поверхню скла, тому що простий ремонт буде значно ускладнений, бруд проникне всередину відколу або тріщини. Так само не їздите по нерівних дорогах або купинах, так як тряска автомобіля буде сприяти до збільшення розколу.

Ці методи для зупинки тріщин лобового скла будуть працювати, якщо скол не дуже великий і не поширюється через все скло. В іншому випадку Вам потрібно буде обов’язково повністю замінити лобове скло Вашого автомобіля .

Як зупинити тріщину на лобовому склі своїми руками

Така неприємність, як тріщина на лобовому склі, може застати вас зненацька навіть в тому випадку, якщо ви жодним чином не винні в її освіті. Попадання на скло дрібного камінця, що вилетів з-під коліс повз проїжджав на швидкості авто, досить для того, щоб у вас перед очима утворився скол, і попливла тріщина.

Саме тому сьогодні такою величезною популярністю користується послуга з ремонту автомобільного скла, що надається буквально на всіх станціях технічного обслуговування. Багато умільці намагаються зупинити тріщину на лобовому склі своїми руками.

Такий захід можна вважати досить розумним, адже воно дозволяє дотягнути до найближчої СТО та обійтися тільки ремонтом пошкодженого автомобільного елемента, а не повної його заміною.

Як зупинити тріщину, якщо тріснуло лобове скло? Покрокова інструкція

Особливості конструкції лобового скла

В першу чергу, варто розповісти про відмінності вітрового елемента щодо його бічних аналогів.

Вся справа в тому, що для бічних і задніх стекол не характерна така ж міцність, як для лобового, оскільки вони є одношаровими сталініта.

Це означає, що при найменшому ударі вони в одну мить перетворюються з монолітного шматка в безліч дрібних осколків. А ось у лобового скла дещо інше пристрій. Фронтальна частина є триплексом, складається з трьох покриттів:

 • серцевина являє собою пластиковий куля;
 • бічні елементи (зовнішня і внутрішня сторони) – це скло.

Завдяки такій конструкції передній елемент має велику міцність, яка дозволяє йому чудово справлятися з його головним завданням – захищати водія. При попаданні дрібного сміття або камінчиків лобове скло не кришиться, а просто йде тріщинами.

Про допустимості тріщин

Багато водіїв, бажаючи заощадити кошти на ремонті переднього скла, нерідко задаються питанням: «А чи можна і далі їздити на авто, якщо присутні тріщини несуттєві?».

Відповідно до російського законодавства, деформації у вигляді тріщин і відколів допустимо залишати без уваги і продовжувати експлуатацію транспортного засобу за його прямим призначенням лише в тому випадку, якщо вищевказані дефекти знаходяться з того боку, де знаходиться місце пасажира.

У разі, якщо тріщина або скол утворилися на водійських області скла, без ремонту або, можливо, навіть заміни цього елемента не обійтися. Зрозуміло, штраф при їзді з такою несправністю вам не загрожує, але ось про успішне проходження чергового техогляду доведеться забути.

Тим не менш, це не єдині проблеми, які спричинять за собою утворилися на передньому склі тріщини. Найжахливіше – це те, що такі деформації створюють жахливі відблиски в яскраві сонячні дні, а в нічний час – заломлюють світло фар зустрічних автомобілів, розсіюючи тим самим увагу водія, відволікаючи його від дороги і позбавляючи умов для нормального огляду траси.

Як зупинити тріщину, якщо тріснуло лобове скло? Покрокова інструкція

Намагатися реанімувати або замінювати?

Кожен автомобіліст, якому хоч раз в житті доводилося вдатися до процедури заміни переднього скла, знає, наскільки це дорогий захід. Причому в разі, коли мова йде про атермальниє елементах і деталях з функцією обігріву, вартість процедури зростає мало не в кілька разів.

Крім того, купуючи новий елемент на заміну, нерідко можна зіткнутися з плутаниною оригіналів і підробок.

У разі заміни оригінального що стало непридатним після потріскування скла на китайську підробку з’являється ризик, пов’язаний з меншою захистом китайського аналога від всілякого роду пошкоджень і його високою вразливістю перед подряпинами.

важливо

Тим не менш, не завжди необхідно проводити повну заміну пошкодженого елемента. Якщо деформація сталася на невеликій ділянці, утворивши лише невеликий скол або тріщини, то цілком можна обійтися невеликим ремонтом.

Головне – встигнути зробити зупинку тріщини на лобовому склі до того, як вона розійдеться по всій поверхні вікна, привівши його у повну непридатність.

Такий захід дозволить вам не просто заощадити, але і зберегти оригінальну вітрову деталь, запобігши можливість випадкового придбання низькоякісної підробки.

Як самостійно не дати тріщину і відколу розростися?

Отже, щоб запобігти розвитку жахливих наслідків – руйнування скла і повна його заміна – вкрай важливо правильно визначити, як саме зупинити тріщину, що утворилася. Щоб це зробити необхідно, в першу чергу, знайти точне місце, в якому вона закінчується.

Не забудьте про те, що від місця, де закінчується видима частина фінішної лінії тріщини, необхідно відступити ще 0,5 см. Таким чином, ми напевно уникнемо подальшого поширення дефекту.

Ну а ось, що робити з тріщиною безпосередньо, ми вирішили викласти у вигляді нескладного алгоритму:

 1. Отже, виявивши проблему, давайте розберемося, має вона поверхневий або наскрізний характер. У цьому нам допоможе звичайна голка. Просто проведіть їй по склу зсередини салону авто. Якщо голки не провалюється в тому місці, де проходить тріщина, значить, наскрізного «поранення» ніхто не почув і можна переходити до наступного пункту.
 2. Щоб не дати нашій проблемі прийняти глобальні масштаби, слід засвердлити пошкодження. Це дозволить тріщині дійти до позначеного нами свердлом місця і зупинитися, адже внутрішнє напруження, яке може сприяти її розростання, просто зникне. Для одношарового пошкодження можна не робити наскрізного отвору, але, якщо скол виявився глибоким і зачепив два шари скла, доведеться свердлити наскрізь. У другому випадку допоможе бормашина з алмазним свердлом (як варіант, можна замінити свердлом з напиленням з твердого сплаву). Для зіркоподібних відколів свердління повинно бути застосовано до всіх променів, оскільки кожен з них здатний стати вектором і дати продовження тріщини.
 3. На завершення ремонтно-реабілітаційної роботи слід залити в заготовлені отвори спеціальний клей і висушити за допомогою лампи з ультрафіолетовим світлом. Останнім штрихом стане шліфування та полірування проблемної ділянки. Ці два процеси повинні тривати до тих пір, поки скло знову не стане кристально прозорим.

Пам’ятайте, що в 90% випадків врятувати лобове скло можна. Щоб уникнути дорогої заміни елемента, необхідно просто максимально швидко зупинити тріщину. Навіть незважаючи на складність процедури, її цілком реально виконати власноруч.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You May Also Like

Діагностика гбо 4 покоління своїми руками. Коли немає сенсу платити сто

Цены на бензин постоянно растут и облагаются новыми акцизами. Но без автомобиля…

Який краще gps-маяк для авто? Огляд моделей і погляд з боку

Защита своего транспортного средства – одна из основных задач автовладельца. При этом…

Що означає знак ш на машині? Просто про просте

https://www.znak.com/2017-04-07/znak_shipy_i_novye_pravila_dorozhnogo_dvizheniya_chto_nuzhno_znat 2017.04.07 Яромир Романов / Znak.com З 4 квітня в Росії діють…

Як зареєструвати саморобний причіп? В Україні.

Реєстрація саморобних транспортних засобів Саморобні ПРИЦЕПИ Отже, з якоїсь незрозумілої причини Ви…

Позначення на приладовій панелі автомобіля. Що означають значки?

У міру розвитку автомобільної промисловості кількість індикаторів на приладовій панелі стрімко збільшувалася.…

Як правильно паркуватися між машинами? Розписуємо в деталях

Як паркуватися переднім ходом між автомобілями Ось і настав щасливий день –…

Що робити, якщо потіє фара – причини і способи усунення проблеми

Утворення конденсату всередині фар досить поширена проблема, з якою стикаються власники автомобілів.…

Що робити, якщо тече люк в машині? Список корисних порад

Вічна проблема – підтікання люка! Люк, не рідний, чи не механічний /…

Що робити, якщо тече рульова рейка? Терміново усуваємо

На СТО, що спеціалізуються на ремонті вузлів рульового управління, власників автомобілів змушують…

Що робити, якщо машину заблокували і перекрили у дворі? Все вирішується

Що робити, якщо у дворі заблокували машину, куди звертатися? Багато автомобілістів стикаються…