Які елементи і системи треба перевірити в першу чергу.

З настанням теплої погоди подорож на машині перетворюється в прекрасний варіант проведення відпустки. Ми розповімо, що необхідно зробити в автомобілі, перш ніж їхати з дому надовго.

Перше питання, яке може виникнути у початківця мандрівника: а навіщо взагалі готувати свій автомобіль? Відповідь на нього досить простий: щоб уникнути неприємних поломок в дорозі, і не перетворити незабутній досвід в справжній кошмар.

До того ж підготовка машини – це перевірка роботи всіх найважливіших систем. Тому якщо ви стежите за станом вашого автомобіля, то дана процедура не відніме у вас багато сил і нервів, зате дозволить виявити несправності, якщо вони є.

Отже, що ж потрібно перевіряти, якщо ви зібралися в далеку дорогу?

Як підготувати машину до далекої поїздки? Нічого не забуваємо

рідини

Не потрібно бути професійним механіком, щоб розуміти, що в автомобілі технічні рідини грають роль, схожу з кров’ю у людини. Тому обов’язково приділіть їм увагу. В першу чергу до поїздки перевірте рівень масла в двигуні, і при необхідності долийте його.

До речі, саме масло необхідно міняти кожні 10 000 – 15 000 кілометрів, в залежності від прийнятого технічного регламенту. Багатьом відомо, що в Європі автовиробники приймають для багатьох своїх моделей збільшені сервісні інтервали – від 20 000 до 30 000 кілометрів.

Зверніть увагу

Але не можна забувати, що, по-перше, європейці не варті в таких пробках, як жителі Москви і Санкт-Петербурга, а по-друге, якість палива в Європі в середньому також вище російського. Тому існуюча періодичність заміни масла – розумний компроміс.

Так що якщо ви збираєтеся в дорогу, і давно не міняли масло, обов’язково зробіть це.

Як підготувати машину до далекої поїздки? Нічого не забуваємо

Друге, на що варто звернути увагу – це охолоджуюча рідина – антифриз або тосол. Як не важко здогадатися з назви, їх головна функція – в охолодженні деталей працюючого двигуна.

Тому якщо не хочете “закипіти” посеред траси, обов’язково переконайтеся, що рівень антифризу в нормі, а у шлангів і розширювального бачка немає патьоків.

До речі, саму охолоджуючу рідину також необхідно міняти один раз в декілька років в залежності від регламенту.

Як підготувати машину до далекої поїздки? Нічого не забуваємо

Третя рідина, яку потрібно перевірити перед далекою поїздкою – гальмівна. Якщо ви раптом останнім часом помічали, що педаль гальма стала провалюватися трохи більше звичайного, можливо, гальмівна рідина вимагає заміни.

Також не варто забувати і про рідину склоомивача. Звичайно, навесні і влітку користуватися їй доведеться набагато рідше, ніж взимку, але все ж буде набагато краще, якщо вона буде в бачку.

До речі, найкраще купити спеціальну літню “омивайку”, але якщо її не буде, підійде і звичайна вода.

Нарешті, не треба забувати і про такі моменти, як рідина для гідропідсилювача рульового управління і трансмісійне масло. І те й інше, час від часу потребують заміни, навіть попри те, що інколи кажуть автовиробники. Тому якщо у вас немолодий автомобіль, обов’язково поцікавтеся, коли ця процедура проводилася в останній раз.

Шини

Як підготувати машину до далекої поїздки? Нічого не забуваємо

Після перевірки технічних рідин автомобілісту варто приділити увагу шинам. В першу чергу, перевірте тиск – воно повинно бути в нормі. Якщо ви зібралися їхати не одні, а з сім’єю або знайомими, можливо, шини доведеться підкачати. На сучасних автомобілях інформацію про необхідному тиску іноді розміщують на кришці лючка бензобака. Також необхідно звернути увагу на стан самих покришок. Зрозуміти, що гума вимагає заміни на нову, допомагають спеціальні індикатори зносу. Також не зайвим буде згадати, коли востаннє робилася балансування коліс і схід-розвал. Ці операції бажано проводити хоча б раз на рік. Ну, і чи варто говорити, що якщо на гумі є грижі і тріщини на боковій стінці, вона вимагає заміни?

Світлотехніка

Як підготувати машину до далекої поїздки? Нічого не забуваємо

З цим пунктом все досить просто. Щоб зрозуміти, чи працюють у вас все зовнішні світлові прилади, попросіть про допомогу когось із родичів або друга. Нехай він стане поряд з машиною, а ви – по черзі включите габаритні вогні, ближнє і дальнє світло, поворотники і т.д. Якщо щось з світлотехніки не працює, не варто відразу бити на сполох – швидше за все, просто перегоріла лампочка або згорів запобіжник. Роботи по їх заміні, як правило, займають лічені хвилини і цілком можуть бути виконані самостійно. Тому обов’язково проведіть їх до поїздки. До речі, взяти з собою одну-дві запасні лампи буде дуже розумним рішенням, а в деяких країнах це взагалі обов’язкова вимога ПДР.

колодки

Як підготувати машину до далекої поїздки? Нічого не забуваємо

Гальмівні колодки, як і багато інших елементів, час від часу потребують заміни. Якщо у вас автомобіль з великим пробігом, зверніть увагу, в якому стані вони знаходяться. Якщо у вас дискові гальма, зробити це досить просто – достатньо лише подивитися на те місце, де колодка прилягає до гальмівного диску. Та інше

Зрозуміло, наведений вище список не зовсім повний і включає лише ті елементи, які можна перевірити самостійно, без сторонньої допомоги. Але якщо говорити більш глобально, то головна підготовка автомобіля до далекої поїздки полягає в його регулярному технічному обслуговуванні.

Наприклад, саме під час ТО на машині змінюють паливні та повітряні фільтри. Також на сервісній станції вам перевірять стан ременя ГРМ, елементів підвіски, а також стан вихлопної і паливної систем.

Загалом, якщо ви регулярно обслуговуєте машину, і виконуєте всі регламентні роботи, то, швидше за все, вам нема чого боятися.

Якщо ж ви недавно купили машину, або не до кінця впевнені в її технічний стан, краще з’їздити в найближчу майстерню і все як слід перевірити.

Таким чином, підготовка автомобіля до далекої поїздки не вимагає від власника надто великих зусиль. Найголовніше – виділити на цю процедуру час, і як слід їй зайнятися.

Якщо ви постійно використовуєте автомобіль, то майже напевно вся підготовка обмежиться лише візуальним контролем тих чи інших елементів.

Але якщо ж ні, то набагато краще виявити і усунути несправність до поїздки, ніж боротися з нею в далекій дорозі.

джерело

Ігор споглядач

 • Активність: 60k
 • Пол: Чоловік

Ігор споглядач

Як підготувати машину до тривалій поїздці

Як підготувати машину до далекої поїздки? Нічого не забуваємоДальня дорога – складне випробування не лише для водія, але і для його пасажирів. Проте, основне навантаження під час тривалої подорожі випробує сам автомобіль. Саме тому перед початком поїздки його необхідно оглянути на наявність несправностей і в разі виявлення усунути їх. Інакше машина може зламатися на півдорозі і затьмарити всю поїздку. Вже не кажучи про те, що відкладені на відпочинок гроші доведеться витратити на дорогий ремонт.

Отже, перш ніж вирушати в далеку подорож на автомобілі, необхідно перевірити його технічний стан.

У тому випадку, якщо транспортний засіб в процесі їзди видає зайвий шум і вібрує, слід звернутися на СТО. Там проведуть необхідну діагностику машини і виявлять причину появи шумів і вібрацій.

Також не варто відкладати в довгий ящик заміну амортизаційної системи, зношених гальмівних колодок і повискувала ременя ГРМ.

Безумовно, необхідно звернути увагу і на рівень так званих технічних рідин. Якщо він низький і не відповідає нормі, потрібно зробити долив.

Коли ж рідини вичерпали свій ресурс, потрібно повністю замінити їх на нові. Перш за все, дана порада стосується масла в двигуні і в АКП, тосола, а також гальмівної рідини.

При цьому здійснити долив або повну заміну рідини можна як власними силами, так і на спеціалізованому сервісі.

Не завадить і перевірка кондиціонера. Якщо стан даного аксесуара незадовільний, слід його заправити і замінити фільтри. Комфортний температурний режим в процесі поїздки і повна відсутність сторонніх запахів можуть зробити подорож більш приємним.

Разом з тим, перед тривалою поїздкою треба додати води або спеціальної рідини в омивательной бачок. Рідина сприяє більш ефективному очищенню стекол, а в разі зниження температурного режиму потрібно застосувати так звану «незамерзайку».

Як підготувати машину до далекої поїздки? Нічого не забуваємоНапередодні далекої поїздки потрібно заміряти і тиск в шинах. Якщо воно виявиться нижче норми, слід довести до рекомендованого значення. Завдяки цьому машина стане більш керованою, безпечної і буде споживати менше палива. Також варто приділити увагу освітлювальних приладів. Це стосується не тільки фар, але і поворотников, а також стоп-сигналів.

Допоміжний інвентар та запчастини

Як підготувати машину до далекої поїздки? Нічого не забуваємоУ далекій поїздці краще перестрахуватися. Інакше кажучи, автолюбителю слід прихопити з собою в дорогу деякі автозапчастини та набір інструментів. Причому зробити це рекомендується і новачкам, які мало розбираються в пристрої машини. Зрештою, в разі незначної поломки можна звернутися за допомогою до інших, більш досвідченим водіям. А так як необхідні деталі і інвентар будуть під рукою, ремонт не займе багато часу.

Не рідкісні випадки, коли в дорозі відбувається прокол колеса. І якщо поблизу немає шиномонтажу, ця проблема стає дуже серйозною. Допомогти вирішити її може наявність запасного колеса, домкрата і відповідного ключа. Звичайно ж, не обійтися і без насоса. Яким він буде, ручним або ножним – не настільки важливо.

Також ні в якому разі не можна забувати про електричні прилади, а точніше – про запобіжники всіляких номіналів. Разом з ними в бардачку завжди повинні знаходитися дроти різного перетину і лампочки.

Стануть в нагоді і хомути зі скотчем термостійкого типу. Ці на перший погляд незначні речі допоможуть запобігти текти в радіаторних гратах, бензобаку і т.д. Для цих цілей підійде і «холодне зварювання».

Якщо машина рідкісна, ексклюзивна, до неї підійдуть далеко не всі автозапчастини. З цієї причини власникам рідкісних автомобілів необхідно заздалегідь закупитися необхідними автодеталями. Адже не факт, що в тому регіоні, куди вирушає автолюбитель, знайдуться такі самі автозапчастини.

Не буде зайвим в далекій дорозі і буксирувальний трос. Також не завадить лопата і провід, призначений для «прикурювання». Варто запастися і набором ключів, плоскогубцями, бокорезами іншими інструментами. Причому все це краще зберігати не в простому пакеті або сумці, а в спеціальному боксі – так інструменти не будуть гриміти в процесі їзди.

Технічні рідини «на всякий пожежний»

Як підготувати машину до далекої поїздки? Нічого не забуваємоНапевно, кожен автолюбитель в своєму житті стикався з ситуацією, коли бензин в паливному баку різко закінчується, і машина, ніби вкопана, зупиняється посеред дороги. І ще не біда, якщо подібне трапиться в місті. Але от якщо таке відбувається під час далекої подорожі, десь на глухій дорозі, коли найближча заправка знаходиться в десятці кілометрів – припасені в багажнику каністра з бензином виявиться в буквальному сенсі цього слова рятівної. Також в дорозі може потекти радіатор, розірватися гальмівний шланг. У таких випадках ситуацію врятує «зайва» баночка антифризу, гальмівної рідини.

Запастися варто і моторним маслом, а також препаратом, який підвищує октанове число палива. Останній називається по-різному: октан-бустером, октан-коректором, октан-плюсом. Втім, самої суті це не змінює.

У поїздці можуть також стати в нагоді вода або рідина, призначена для омивача. Чи не виявиться зайвим і засіб, який ефективно видаляє з лобового скла і бічних дзеркал комах.

Корисні гаджети

Як підготувати машину до далекої поїздки? Нічого не забуваємоЄ водії, які добре орієнтуються на будь-якій місцевості. Але переважна більшість автолюбителів, опинившись на незнайомій дорозі, тут же втрачають орієнтацію і можуть з легкістю заблукати. Особливо дана проблема актуальна в далеких автомобільних подорожах. Саме тому так важливо прихопити з собою в дорогу навігатор. Не завадять і традиційні карти.

Щоб постійно знаходитися на зв’язку, автолюбителям, які збираються в далеку поїздку, знадобиться і зарядка для мобільників і інших гаджетів. Найкращий варіант – інвертор, який перетворює напругу в стандартні 220 Вт.

Чи не стане тягарем для водія і джерело живлення автономного типу. Даний аксесуар виконує функцію як пускового пристрою для машини, так і джерела електроенергії.

Разом з тим, виявляться корисними в далекій дорозі і невеликий переносний холодильник, і кружка з опцією підігріву, і інші мобільні пристрої.

Грамотна підготовка машини до далеких поїздок

Серед завзятих мандрівників незмінною популярністю користуються далекі поїздки на особистому транспорті.

Звичайно, переміщення на власному авто надає повну свободу у виборі маршруту і широкі можливості для приємного проведення часу.

Однак така поїздка – захід відповідальне, і основне навантаження в ній доведеться на вашого залізного коня. Тому, вирушаючи в подорож на автомобілі, задумайтеся про те, як підготувати машину до далекої поїздки.

Як підготувати машину до далекої поїздки? Нічого не забуваємоМетодика підготовки авто до далекої поїздки.

Підготовка автомобіля до далекій дорозі

Перед далекою поїздкою необхідно передбачити безліч складних ситуацій, які можуть трапитися з вами в дорозі. Поради досвідчених мандрівників допоможуть не упустити важливі моменти і підкажуть, як підготуватися до далекій дорозі так, щоб все пройшло відмінно. Пильну увагу слід приділити технічним станом автомобіля.

Необхідно перевірити справність всіх найважливіших систем машини: гальм, підвіски, генератора, газорозподільного механізму. Краще, щоб огляд проводився на станції технічного обслуговування.

Фахівці автосервісу проведуть необхідну діагностику транспортного засобу, зроблять заміну або ремонт несправних деталей, перевірять стан технічних рідин: антифризу, моторного масла, гальмівної рідини.

важливо

Не варто відкладати звернення в автосервіс, якщо перед поїздкою були помічені під час руху автомобіля зайві звуки, вібрації, неприємні запахи. Будь-яка поломка здатна геть зіпсувати вам приємні враження від подорожі і завдати серйозного удару по бюджету.

Самостійно можна перевірити тиск в колесах і «підкачати» його до рекомендованого. Також слід перевірити стан шин. Якщо мають місце явні дефекти гуми, то краще її замінити. Різновид гуми обов’язково повинна відповідати сезону, це зробить керування машиною більш безпечним.

Безпосередньо перед дорогою треба подбати про наявність води або спеціальної рідини в бачку омивача. Якщо синоптики прогнозують зниження температури нижче нуля, необхідно замінити рідину на незамерзаючу. Обов’язково потрібно перевірити справність освітлювальних приладів: сигналів повороту, фар, стоп-сигналів, протитуманних ліхтарів.

Варто сказати кілька слів про те, як підготувати автомобіль до далекої поїздки влітку. Необхідно перевірити справність кондиціонера, заправити його, якщо потрібно, і поміняти фільтри. Комфортна температура в салоні при будь-якій погоді – запорука вдалої поїздки.

Влітку можливі зливові дощі, тому важливо подбати про справність двірників, якщо вони не виконують свої функції, краще їх замінити.

Як підготувати машину до далекої поїздки? Нічого не забуваємо

Запасні частини та інструмент

Вирушаючи в подорож на автомобілі потрібно передбачити виникнення різних позаштатних ситуацій. Наявність набору інструментів і запасних деталей допоможе вам уникнути багатьох проблем і полегшить ремонт при виникненні несподіваної поломки. З собою потрібно мати:

 • Запасне колесо. Якщо Ви їдете в сільську місцевість, де шиномонтаж знайти проблематично, то краще захопити відразу дві «запаски»;
 • Домкрат і ключ для заміни коліс;
 • насос;
 • Набір для самостійного ремонту шин;
 • Запасні лампочки;
 • Холодне зварювання для усунення пробоїн;
 • Набір ключів і хомутів, плоскогубці, термостійкий скотч;
 • Буксирувальний трос;
 • Провід для прикурювання;
 • Робочі рукавички;
 • Аварійний знак;
 • Лопата.

Як підготувати машину до далекої поїздки? Нічого не забуваємо

Запасні технічні рідини

У подорожі не завжди є можливість поповнити запас коштів, від яких залежить безпека, а іноді і сама можливість подальшого пересування. Наприклад, пошкоджений гальмівний шланг унеможливить продовження шляху. Отже, які ж рідини варто брати з собою в далеку дорогу:

 • Каністра з бензином (металева, не менше 10 літрів);
 • Моторне масло;
 • Вода або спеціальна склоомиваюча рідина;
 • Засіб для видалення комах з скла;
 • Гальмівна рідина;
 • антифриз;
 • Препарат, що підвищує октанове число бензину (октан-коректор) на випадок заправки неякісним паливом.

Як підготувати машину до далекої поїздки? Нічого не забуваємо

Помічники в дорозі

Не в останню чергу варто приділити увагу комфорту в поїздці. Щоб не загубитися в дорозі і прибути в пункт призначення без пригод, не втрачаючи часу на пошуки потрібної дороги, варто заздалегідь подбати про наявність навігатора. Додаток з картами тепер можна легко встановити на будь-який смартфон.

Але якщо ваша подорож заведе далеко від цивілізації, зв’язок і мобільний інтернет там можуть бути відсутніми, а значить і смартфон буде марний. На цей випадок краще запастися надійними паперовими картами. Корисним гаджетам потрібно підзарядка, тому не обійтися без зарядного пристрою.

Сумка-холодильник, термос, кружка з підігрівом здатні в кілька разів скоротити кількість ваших зупинок під час подорожі.

Що потрібно взяти для водія і пасажирів

Готуючись до подорожі, мало обмежитися однією лише технічної складової. Не варто забувати про комфорт, безпеку тих, хто відправиться в дорогу. Ось список корисних в далекій дорозі речей:

 • Запас питної води (приблизно по 1.5 літра на людину в день);
 • Легкий, не швидкопсувних перекус (горіхи, мюслі, шоколадні батончики, банкове дитяче пюре);
 • Вологі серветки (великі упаковки);
 • Спеціальна рідина для дезінфекції рук або спирт;
 • Необхідні ліки (з урахуванням потреб кожного учасника подорожі);
 • Крем від сонця і засоби від комах (по сезону);
 • Подушки і пледи (якщо передбачається ночівля в машині або нічні переїзди);
 • Світловідбиваючі жилети, підвіски та браслети-світловідбивачі.

Як підготувати машину до далекої поїздки? Нічого не забуваємо

При бажанні цей перелік можна доповнити необхідними з вашої точки зору предметами. Щоб нічого не забути, складіть список заздалегідь, перевірте, чи все є в наявності і докупити відсутню. Сподіваємося, що з цими порадами ваше автоподорож стане безпечним, захоплюючим і запам’ятається надовго!

Техогляд або підготовка машини до далекої поїздки влітку: базові заходи

Далеку подорож всією сім’єю або відрядження у віддалені місця. Звичайний автолюбитель не сприймає такі поїздки на іншому виді транспорту, крім власного або службового авто. Бажання зрозуміле – це комфортно і зручно.

Зворотний бік медалі – навантаження на водія і вузли автомашини. Першому в далекій дорозі допоможе досвід, другого – ретельна підготовка. Так, без останньої не обійтися. Відмовки у вигляді «так у мене і так все нормально» не приймаються.

Візит механіка або як підготувати будь-який автомобіль до далекої поїздки влітку: технічні аспекти

Як підготувати машину до далекої поїздки? Нічого не забуваємо

Класичний процес підготовки починається з самого простого – аналізу тиску в шинах. Для цієї процедури непогано б мати компресор з манометром, щоб швидко відновити необхідні значення.

Кілька слів про останні: кількість Бар можна знайти в інструкції з експлуатації. Лінь ритися – загляньте під лючок бензобака або огляньте середню стійку кузова на предмет наявності інформативних наклейок.

І надалі намагайтеся контролювати параметр у всіх 4 шинах після тривалої стоянки.

огляд коліс

Ретельна підготовка машини до далекої поїздки влітку не сприймає посереднього відносини. Поки качаєте колеса, огляньте покришки на предмет зносу. За його характеру можна судити про правильність настройки геометрії підвіски. Сильно зношену гуму – в утиль, замети і зноси на мокрій дорозі відносяться до категорії небажаних і зовсім небезпечних явищ.

Виміряти критичну величину в 1,6 мм ніхто не змушує – орієнтуйтеся на мітки, які містять всі сучасні літні шини, та й зимові теж. Були вібрації на кермі на високих швидкостях – балансуйте колеса. Навіть якщо і не було подібних симптомів, краще перестрахуватися – підшипники подякують.

Матеріали

Хто вчасно проводив планове ТО, тому легше. Якщо машина не на гарантії, подбати про неї варто з подвоєним завзяттям. Настійно рекомендується замінити такі відповідальні деталі і рідини, як:
Як підготувати машину до далекої поїздки? Нічого не забуваємо

 1. Стершиеся гальмівні колодки.
 2. Ремені ГРМ і навісного обладнання, яким більше 3-4 років.
 3. Гальмівну «рідину», якої більше 2 років.

Не зайвим буде проаналізувати стан моторного масла.

Якщо авто експлуатувалося переважно по місту, а його пробіг з моменту останньої заміни мастила наближається до 7 500 км, вердикт один – міняти масляну рідину разом з фільтром.

Не обов’язково дану процедуру проводити на СТО. Якщо ж немає бажання бруднитися, захопіть з собою свою каністру і фільтруючий елемент – заощадите.

Трансмісійне масло теж втрачає свої властивості. Не так інтенсивно, як моторне, але все ж заміни раз в два-три роки або після закінчення 40-50 тис. Км вимагає. Нехтувати не можна – ремонт коробки лише трохи дешевше її капиталки.

кондиціонер

Клімат-контроль займає далеко не останнє місце в процесі, як підготувати автомобіль до далекої поїздки влітку, оскільки істотно впливає на комфорт екіпажу.

А ваша кліматична система готова до південної спеці? Однозначно краще перевіритися на СТО і дозаправитися холодоагентом.

На крайняк поміняйте салонний фільтр і почистіть випарник від мікробів – зробіть крок в сторону збереження здоров’я.

Система охолодження

Класичний прийом – відкрити капот, і подивитися рівень ОЖ в розширювальному бачку. Він повинен бути між ризиками Min і Max. Не зайвою буде діагностика наступних елементів:
Як підготувати машину до далекої поїздки? Нічого не забуваємо

 • Датчик температури.
 • Термостат.
 • Вентилятор.

До слова, радіатор теж слід почистити. Можна і всередині, за допомогою методики, яка описує, як почистити систему охолодження двигуна своїми руками. При митті зовні важливо вибрати правильний натиск струменя, щоб не поранити податливі стільники.

Що ще перевірити

Отже, ключові агрегати перевірені, обслужені, працездатність відновлена. Словом, можна вирушати в дорогу. Однак стривайте, не виконані головні критерії – водій не переконався в оглядовості і безпеки транспортного засобу на дорозі. Необхідно зробити наступне:

 • Перевірити роботу всіх ламп освітлення та оповіщення учасників дорожнього руху.
 • Заповнити рівень в бачку стеклоомивайкі.
 • Замінити двірники.

У чому полягає підготовка будь-якої машини для далекої поїздки влітку: що взяти з собою

Всередині панує чистота, а зовні виблискує віск. Все – машина готова до подорожі, але не остаточно. Чи не сформований пакет допоміжних інструментів. Відкидати його наявність можна – хіба мало чого може статися в дорозі. Запасні частини теж повинні бути в наявності – передбачити місце поломки не можна. Механік знайдеться, а магазин немає – погодьтеся, прикра ситуація.

В результаті підготовки особистої машини до далекої поїздки влітку в багажнику повинні бути:
Як підготувати машину до далекої поїздки? Нічого не забуваємо

 • Запаска, балонник і домкрат.
 • Набір для самостійного усунення проколів в шинах.
 • Лампочки, довгі дроти невеликого перерізу, запобіжники різних номіналів.
 • Пластикові хомути і термостійкий скотч, які стануть в нагоді для усунення розриву шлангів або пробиття глушника.
 • Ремені генератора і ГРМ, фільтри, свічки.
 • Трос.
 • Набір автомеханіка у вигляді ключів, плоскогубців, викруток та бокорезов.

Рушаєте в шлях взимку – візьміть той же, але не забудьте лопату й проведення для прикурювання. Стати в нагоді можуть і ланцюги проти ковзання. В цілому ж, в будь-яку пору року добре б при собі мати одну каністру з бензином, літр моторного масла, підготовлену омивайку, октан-бустер.

Разом

У підготовці авто до далекої поїздки нічого складного немає. Досить провести позапланове ТО агрегатів і вузлів, при необхідності змінити масло і фільтра, а також виконати ряд умов:

 • Оглянути колеса на предмет зносу і наявності необхідного тиску.
 • Змінити витратні матеріали, ресурс яких добігає кінця.
 • Перевірити кондиціонер.
 • Провести діагностику системи охолодження.
 • Упевнитися в бездоганності функціонування світлової сигналізації та освітлення.
 • Змінити двірники.
 • Долити омивайку.

Обов’язково захопіть з собою мінімальний набір інструментів і запасних частин. До предметів першої необхідності також слід віднести карти і навігатор, зарядку для смартфона і кишенькове пусковий пристрій. До місця і невелика аптечка, яка містить в собі набір дієвих препаратів.

Підготовка машини до далеких поїздок. – Спільнота «Драйвер-Мандрівник» на DRIVE2

Останнім часом все частіше став натикатися на форумах і блогах теми про підготовку машини до “дальняк”. Вирішив все закумулювати в одному місці. Той пост в моєму БЖ згодом буде поповнюватися.

З власного досвіду скажу – в підготовці до дальняк допоможе тільки особистий досвід і голова на плечах. Пару раз скачати з ночівлею в машині – і відразу стає зрозуміло, що повинно бути в машині для комфортного життя.

 • Ось мій список того, що ЗАВЖДИ лежить в машині:
 • – набір інструментів + ​​ще набір гайкових ключів і комірець з битами + отверткі- сокиру і пила
 • – ривковий трос
 • – компресор

– парочка звичайних буксирних тросов- шакли- каністра на 10 літрів з зручним носіком- воронка- пляшковий домкрат- набір хомутов- набір запобіжників

– на додаток до аптечці “Гаер, що тобі потрібно від мене?” ще й ВЛАСНОРУЧ зібрана аптечка, що включає в себе таблетки і засоби першої необхідності, з якими я ЗНАЮ як необхідно звертатися і в якому випадку. Упаковано в радянську сумку-аптечку.

– вогнегасник. І теж – не просто для показу інспектору, а цілком собі “бочонок” серії ОП-2, заряджений і перевірений. Треба б, до речі, поміняти його на ОП-5.- зарядникі для телефону і навігатора- власне, навігатор- зараз ще їде з Китаю нормальний відеореєстратор

– інвертор. Зазвичай будинку лежить, але якщо куди їду – беру

– купа ганчірок, салфеточек, платочков- сірники / зажігалка- перчаткі- 3-4 армійських сухпайка- різні ліхтарики (налобник, маленький звичайний на світлодіодах, великий звичайний на світлодіодах, “лампа-переноска” з живленням від 12V) – в салоні тусується подушка – самому покемаріть, поки чекаю когось, або пасажирам в поїздці вздремнуть- ковдрочку (для тих же цілей)

– дві радійкі типу Walkie Talkie (уоки-токі) – дуже зручно при пересуванні двома екіпажами, або коли когось на тросі тягнеш

– швейцарський складаний ніж-туристичний ніж-сонцезахисні окуляри

– “гумки” з гачками для найтованія барахла в багажніке.Ссилку привів першу-ліпшу, чисто для розуміння про що мова. Я такі купував по 100 руб. за 2 штуки.

UPD: Найголовніше забув написати! ЛОПАТА! ?Звичайна саперна лопатка. За зими планую до неї додати ще й снігове.

У Каптіва просто нереальна кількість ніш, бардачків, порожнин та ін., Так що НІЧОГО з цього не видно непосвяченому оку – в багажнику та салоні чистота і порядок, нічого ніде не бовтається просто так.

Якщо їжу в експедицію – до всього цього додається ще: – Якщо їду в регіон, де з паливом проблеми або передбачається відрив від цивілізації – 2-3 каністри на 20 літрів. Заповнюються на перевіреної заправці і залишаються в якості недоторканності недоторканного запасу. Тобто заливаю це паливо в бак з них якщо зовсім вже писар.

Для звичайного НЗ використовую пластикову каністру на 10 літрів, про яку писав вище.

– намет і спальнік- зміна одягу-розпалювання для костра- питна вода в 10-літрових бутлях + техніческая- сумка-холодильник (тримає холод до 3-4 діб, якщо в неї особливо часто не лазити) – CB-радіостанція- неубіваемий мобільний телефон з великим автономним часом роботи (замість смартофону беру старенький Філіпс, який тиждень живе без підзарядки і ловить зв’язок в дикій глушині) – бажано знайти ще одне запасне колесо, якщо передбачається дійсно великий відрив від цивілізації і їзда по гострому камінню. Або, як мінімум, комплект для ремонту колеса в польових умовах. Я, поки що, не наважився обзавестися таким девайсом.

– супутниковий телефон (цілком можливо взяти в оренду) або, хоча б, супутниковий трекер. Я, поки що, подібної приблудою не обзавівся, але в планах є.

Порада

Зараз ще закупив запас всіх рідин, використовуваних в машині – масло для двигуна, для коробки, рідина ГУР, антифриз, гальмівна. Непогано мати з собою запас примітивних запчастин – запобіжників, приводних ременів, фільтрів – тобто того, що при гострій необхідності можна поміняти самому.

Практично все вищеперелічене (крім предметів комфорту навроде сумки-холодильника, подушки і т.д.) в 99% випадків вам не знадобиться. Однак, якщо щось трапиться (не дай Бог) – ви зможете цілком комфортно протриматися до підходу допомоги практично в будь-якій ситуації.

Ну і як доповнення. Є на Drive2.ru одна цікава людина. У нього є ціла серія постів про те, як готувати машину до експедиції.

Щось у нього, звичайно, гіпертрофовано (в силу специфіки експлуатації і експедицій), але посил вірний для будь-якої далекої поїздки. Думаю, Олексій не образиться, що я привів посилання на його пости: Експедиції для новачків. Частина 1.

Експедиції для новачків. Частина 2.Експедіціі для новачків. Частина 3.Двігаться далі. Частина 1.Двігаться далі. Частина 2.

Та й взагалі, весь його блог – як велике навчальний посібник.

Як підготувати машину до далекої поїздки? Нічого не забуваємо

Як підготувати автомобіль до далекої поїздки

З підвищенням комфорту сучасних автомобілів збільшилася кількість людей, які люблять подорожувати на особистому автотранспорті.

Звичайно, подібні поїздки далеко не завжди економлять сімейний бюджет, зате з’являється можливість насолодитися краєвидами та відвідати незаплановані пам’ятки.

Звичайно, перед далеким подорожжю водій повинен бути впевнений в справності свого автомобіля і в наявності всіх необхідних в дорозі речей.

Як підготувати машину до далекої поїздки? Нічого не забуваємо

Як виключити по максимуму проблеми при тривалих поїздках на авто?

Отже, поїздка на авто вже запланована, отже, пора зайнятися підготовкою транспортного засобу до подорожі і врахувати ряд нюансів.

Що стосується технічного стану машини, то в першу чергу необхідно перевірити рівень всіх робочих рідин, тобто масла в двигуні, в коробці передач і в гідропідсилювачі керма, антифризу, гальмівної рідини і рідини в бачку омивача. Всі ці процедури водій здатний здійснити самостійно, не звертаючись в сервіс.

Також не зайвим буде перевірити рівень заряду акумулятора і рівень електроліту в банках. У зимовий період наявність справного акумулятора вкрай важливо, особливо якщо середньодобова температура становить менше 10 ° С. Щоб остаточно перестрахуватися, можна взяти в дорогу пуско-зарядний пристрій.

Його габарити невеликі, тому багато місця в багажному відсіку воно не займе.

Зверніть увагу

Підготовлене авто для дальніх поїздок позбавить від проблем, але, на жаль, передбачити всі несправності просто неможливо, тому поломка в дорозі не повинна застати водія зненацька.

Щоб впоратися з переважною більшістю ймовірних неприємностей, в автомобілі в обов’язковому порядку повинен бути присутнім необхідний для дрібного ремонту інструмент, домкрат, запасне колесо і буксирувальний трос.

Також в дорозі не завадить невеликий запас запчастин, які теоретично можуть вийти з ладу (приводні ремені, паливні фільтри, кульові опори, тобто ті комплектуючі, які реально замінити в дорозі самостійно).

Природно, до переліку запчастин також повинен бути включений запас технологічних рідин і літрів 10 пального. Маючи в запасі всі перераховані вище речі, можна впевнено себе почувати навіть в тому випадку, коли «пощастило» заблукати.

До речі, в автомобілі обов’язково повинен бути справний вогнегасник (а не бути присутнім виключно для демонстрації співробітникам ГИБДД).

Окремим пунктом слід розглянути вміст аптечки. Безумовно, в дальній поїздці стандартний набір медичних препаратів повинен бути розширений. Так, в наявності повинні бути кошти від кишкових розладів, адже по дорозі доведеться зупинятися в невідомих кафе та інших закладах.

Так як водієві доведеться провести за кермом досить тривалий проміжок часу, не завадить мати в наявності знімають втому очні краплі. Крім того, поїздка може супроводжуватися зміною погодних умов, тому не завадять засоби від застуди і судинозвужувальні краплі в ніс.

Перед поїздкою потрібно перевірити справність таких засобів зв’язку, як мобільний телефон і навігатор. Батареї цих пристроїв повинні бути максимально заряджені, а баланс телефону в обов’язковому порядку повинен бути позитивним. Відеореєстратор також не стане зайвим. Справний стан цих «гаджетів» становить 80% вдалої поїздки.

важливо

У велику подорож обов’язково потрібно взяти такі дрібні речі як ліхтарик, ніж, сірники або запальничку, рукавички, питну воду і рушник.

Якщо в ході подорожі плануються зупинки на природі, то слід мати при собі сокиру, пилку, спальні мішки і запасні ковдри. Не зайвим буде і невеликий запас продуктів (тільки не швидкопсувних).

Звичайно, не факт, що все перераховане вище знадобиться в дорозі, але зате додасть впевненості і вбереже від непередбачених ситуацій.

Відео: Оренда спецтехніки та послуги вантажоперевезення без посередників!

Як підготувати автомобіль до далекої поїздки?

Вас чекає довгоочікувана відпустка і море позитивних емоцій? Ймовірно, ви погодитеся, що немає кращого способу реалізувати всі свої ідеї, як поїхати на автомобілі.

Найвигіднішими перевагами буде: можливість взяти багато речей, побачити все цікаве під час дороги, і при цьому, самостійно планувати шлях і зупинки, заощадити на транспортних витратах. А для того, щоб уникнути неприємних ситуацій, просто потрібно заздалегідь подумати про декілька важливих речах перед довгою дорогою.

Пам’ятайте, у вас не просто відпустку, попереду ціле автоподорож!

Підготовка автомобіля до далекій дорозі

Одним з найбільш важливих моментів в поїздці на далекі відстані буде підготовка авто. Завчасно до від’їзду необхідно подбати про огляд машини на станції техобслуговування.

При цьому, варто звернути увагу на всі зауваження майстра, наприклад, якщо будь-яка деталь підлягає швидкої заміни, важливо замінити її до дороги. Зазвичай особливо ретельно проводять огляд ходової частини автомобіля і рульового управління.

Своєчасна заміна всіх зношених деталей може вберегти вас від раптового ремонту в дорозі.

Також, згадайте, коли проводилася остання заміна масла в машині. Ймовірно, міняти його потрібно трохи раніше, бо поїздки у відпустку на авто мають на увазі пересування на відстань в сотні, а то й тисячі кілометрів.

Заміна всіх деталей і дрібний ремонт в машині найкраще проводити заздалегідь до поїздки. По-перше, це допоможе своєчасно відстежити за справною роботою нових деталей і виправити недоліки. По-друге, нові деталі не буде зайвим «обкатати».

Крім того, перед відправленням не забудьте самостійно перевірити наступні моменти:

 1. Тиск в шинах, і при необхідності підкачати;
 2. Рівень масла в коробці передач і гальмівної рідини в бачку, якщо показник цих автомобільних рідин недостатній – долити;
 3. Справність світлових сигналів авто, в разі якщо сигнали поворотников, фар або стоп сигналів не працюють – провести заміну лампочок;
 4. Підтягнути ручне гальмо, в разі необхідності.

Огляньте багажник автомобіля. Наявність таких речей в дорозі може бути дуже важливим:

 • Насос, домкрат, буксирувальний трос, компресор, запасне колесо, інструменти;
 • Вогнегасник, знак аварійної зупинки і дорожня аптечка швидкої допомоги;
 • Додатково моторне масло, гальмівна і склоомиваюча рідини.

Готуємося до комфортної поїздки

У подорож на автомобілі зазвичай відправляються компанією, і водій в такому випадку відповідає за безпеку його пасажирів. Щоб дорога була легкою, потрібно запам’ятати пару простих порад:

 1. Якщо передбачається, що керувати автомобілем буде один водій, перед поїздкою йому слід добре відпочити і виспатися.
 2. Поїздка на далекі відстані може означати шлях в кілька днів, тому водієві потрібно концентрувати увагу на дорозі досить тривалий час. Щоб очі не втомлювалися, користуйтеся окулярами при яскравому денному світлі, а також робіть зупинки кожні пару годин з невеликою розминкою і прогулянкою на свіжому повітрі.
 3. На дорозі під час руху і при зупинках на трасах необхідно дотримувати безпеку, кращим варіантом буде якщо ви не станете брати до себе в машину попутників і конфліктувати з кимось на дорозі.
 4. Візьміть з собою авторегістратор. Це вже не розкіш, а необхідність. Основна перевага відеореєстратора, його принцип безперервного запису. В дорозі ніхто не застрахований від спірних ситуацій, тому наявність відеозапису врятує від зайвих стресів і витрати грошей. Крім того, дуже часто вони поєднані з функцією радара-детектора.

Будуємо безпечний маршрут

Як підготувати машину до тривалої подорожі

Отже, ви вирішили на своєму вірному залізному коні відправитися в подорож! Звичайно, ваша машина надійна і справно їздить вже місяці / тижні / роки по вулицях рідного улюбленого міста і його околицях. Хіба може що-небудь трапитися далеко від рідного затишного гніздечка? Тільки нові враження, нові знайомства, драйв! Але … так чи все прекрасно насправді?

Щоб не було несподіванок, і неприємності не завадили приємного проведення часу, машину до далекої поїздки потрібно підготувати! По крайней мере, дещо перевірити і дечим запастися ніколи не заважає.

До речі, в нашій країні прийнято подорожувати саме на автомобілі (взимку взагалі на велосипеді далеко не заїдеш, а якщо хочеться Байкал подивитися або Тихий океан?).

В першу чергу перевірте найпростіші речі: чи справно дзеркало заднього виду (воно вам буде необхідно при будь-якому бажаному маневрі – не забувайте в нього поглядати кожен раз, коли збираєтеся що-небудь зробити) і стоп-сигнали, відрегулюйте фари. А може і протівотуманнікі пора встановити? В умовах міста це здається дрібницею, але на трасі, та ще й в нічний час, може призвести до ДТП.

Замініть витратні матеріали: моторне масло, гальмівну рідину, фільтри, свічки, ремені, гальмівні колодки.

Навіть якщо ви все міняли півроку назад і у вас нічого не скрипить і не свистить.

Порада

Добре б перевірити рівень рідин, які є у вашому автомобілі – тосола, масла, гальмівної рідини, – і захопіть резервний запас, оскільки ситуації можуть бути різні, стане в нагоді все.

Не можна економити на собі, тим більше на свою безпеку. Зайві 500 рублів вам погоди не зроблять, а перспектива возитися самому з машиною на трасі навряд чи виглядає привабливою, тим більше в зимову пору року можна швидко перетворитися в снігову людину.

Також не поскупилася зробити розвал-сходження коліс , щоб ненароком не відвело в кювет на дорозі. І зверніть увагу на гуму. Раптом вона сильно зношена. Тоді і її варто заменіть.Особенно уважно поставтеся до гальмівної системи. Потріскані гальмівні шланги замініть новими, усуньте патьоки гальмівної рідини, перевірте гальмівні диски і колодки. 

Переконайтеся, що елементи підвіски і ходова частина в повному порядку, включаючи гумові пильовики і чохли, чи потрібна заміна амортизаторів, пружин, сайлентблоков передніх важелів, кульових, важелів задньої підвіски.

“Мозок” машини – двигун. Налаштуйте все, що підлягає регулюванню і регулюється при експлуатації (зазори в клапанному механізмі, натяг ременів і ланцюги, момент установки запалювання, карбюратор, радіатор, вентилятори охолодження).

Якщо є можливість – і фінансова, і за часом, – заженете машину в сервіс і віддайте в дбайливі руки фахівців. Подорож – серйозне випробування для вашого залізного друга, тому всі його “підкови” повинні знаходитися в стані, максимально наближеному до ідеального.

Все полагодили, перевірили? Чудово. Але це ще не гарантія того, що все буде в порядку. Що необхідно взяти з собою “на всякий пожежний випадок”. Тут все залежить від того, який з вас фахівець в області автомеханіки.

Якщо мало чого вмієте, то досить “класичного” набору : аптечка (перевірте терміни придатності ліків!), Трос, знак аварійної зупинки, вогнегасник і каністра. Якщо ж ви здатні при нагоді полагодити авто самостійно, то і список буде довгий. Інструмент завжди стане в нагоді.

Беремо ключі і головки від 8 до 24 мм, в машині повно всяких болтів і гвинтів – ніколи не знаєш, що знадобиться відкрутити і пригвинтити. Свічковий ключ, викрутки, пасатижі, домкрат, насос, напилки, наждачка теж зайвими не будуть – раптом чого …

І важливо, щоб це все не було розкидано абияк по багажнику і машині в цілому , а акуратно складено в невелику сумку або пластиковий бокс.

Не забудьте взяти з собою атласи та карти. З їх допомогою розробіть оптимальний маршрут – заздалегідь прорахуйте витрата бензину. Крім того, можна відразу виділити для себе якісь пріоритетні місця, які обов’язково потрібно відвідати.

Розрахуйте швидкість руху і продумайте місця передбачуваних зупинок. Їх краще вибирати ближче до населених пунктів або постам ДАІ. На всякий випадок. А ще краще встановити в машині навігаційну GPS-систему . Для такої подорожі це сама незамінна річ.

Зверніть увагу

Якщо в місті ще можна презирливо відмахуватися – це для людей, які страждають топографічним кретинізмом, які вулицю Полянка від вулиці Якиманка відрізнити не можуть, – то в подорож без навігатора не обійтися.

А якщо ви людина грунтовний, і простий навігатор вас не влаштовує, можна встановити в салоні автомобіля справжній комп’ютер (А що? Шикарна ідея!). Це і DVD, і MP3, і зв’язок з усім світом!

Продовжуючи розмову про електроніку в машині – продумайте, як ви будете спілкуватися по мобільному телефону ! Мобільник в руках водія – потенційна причина аварії. На швидкості понад 100 км / год найменша неуважність може коштувати життя вам і вашим супутникам. Використовуйте бездротові hands-free і гучний зв’язок.

Чи є у вашій машині пристрій для харчування зарядников, бритв, ноутбуків? На ринку їх пропонується величезна кількість. Виберіть той, який для вас найбільш прийнятний, і встановіть в машині.

Звичайно, крім “розумної” і необхідної техніки, можна встановити в автомобіль ще і … наприклад, портативну кавоварку, холодильник, масажер в крісло для водія і багато іншого. Хоча … кожен вирішує сам.

Набагато приємніше зупинитися на трасі і випити кави з термоса, розглядаючи проносяться повз машину.

І не варто забувати про те, що кожен зайвий кілограм в машині нехай і не набагато, але все ж збільшить витрату палива , що, з огляду на великі відстані, може в підсумку вилитися в кругленьку суму.

Зверніть увагу, якими шляхами вам належить їхати: асфальт або грунтовка. Важливо бути готовим до зміни дорожнього покриття, хоча зимові хуртовини частіше “вирівнюють” его.Бензіна, природно, залийте повний бак.

важливо

Всі речі в дорогу повинні бути зібрані за добу до вашого від’їзду. При зборах в поспіху ви ризикуєте обов’язково щось забути. Тому буде час згадати і все перевірити ще раз. Перед подорожжю водієві потрібно як слід виспатися. Щонайменше 9 – 10 годин. Дорога забирає багато енергії, якої слід запастися заздалегідь.

І не забудьте звернутися до небес перед поїздкою (так робили всі наші предки і сучасники, до речі, теж).

Виїжджати краще в досвітніх сутінках , щоб за день можна було проїхати якомога більшу відстань, а ввечері зупинитися на нічліг.

Найнебезпечніше час доби для руху – захід і світанок. Будь напоготові, не робіть непродуманих дій. Зупинки слід робити мінімум кожні 400 – 500 кілометрів. До речі, якщо в машині їдуть декілька чоловік, рекомендується міняти водія також кожні 400 – 500 кілометрів.

І не забувайте дотримуватися Правил дорожнього руху – від цього залежить ваше життя і здоров’я і ваших пасажирів. Розмітка на дорозі – полегшує життя. Зараз по всій Росії, а тим більше країнах Європи розмітку видно відмінно навіть взимку. Повірте, її намалювали не для краси, вона необхідна саме для вас – мандрівників.

При дотриманні цих нехитрих правил будь-яка подорож принесе вам справжнє задоволення!

Щасливої ​​дороги і нових яскравих вражень!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You May Also Like

Діагностика гбо 4 покоління своїми руками. Коли немає сенсу платити сто

Цены на бензин постоянно растут и облагаются новыми акцизами. Но без автомобиля…

Який краще gps-маяк для авто? Огляд моделей і погляд з боку

Защита своего транспортного средства – одна из основных задач автовладельца. При этом…

Що означає знак ш на машині? Просто про просте

https://www.znak.com/2017-04-07/znak_shipy_i_novye_pravila_dorozhnogo_dvizheniya_chto_nuzhno_znat 2017.04.07 Яромир Романов / Znak.com З 4 квітня в Росії діють…

Позначення на приладовій панелі автомобіля. Що означають значки?

У міру розвитку автомобільної промисловості кількість індикаторів на приладовій панелі стрімко збільшувалася.…

Як зареєструвати саморобний причіп? В Україні.

Реєстрація саморобних транспортних засобів Саморобні ПРИЦЕПИ Отже, з якоїсь незрозумілої причини Ви…

Як правильно паркуватися між машинами? Розписуємо в деталях

Як паркуватися переднім ходом між автомобілями Ось і настав щасливий день –…

Що робити, якщо потіє фара – причини і способи усунення проблеми

Утворення конденсату всередині фар досить поширена проблема, з якою стикаються власники автомобілів.…

Чи можна буксирувати на автоматі іншу машину? Як це зробити без наслідків

Багато автолюбителів чули про особливості принципу роботи АКПП і тому закономірно ставлять…

Що робити, якщо машину заблокували і перекрили у дворі? Все вирішується

Що робити, якщо у дворі заблокували машину, куди звертатися? Багато автомобілістів стикаються…

Що робити, якщо тече рульова рейка? Терміново усуваємо

На СТО, що спеціалізуються на ремонті вузлів рульового управління, власників автомобілів змушують…