В кожному автомобілі стоять динаміки, особливо якщо це стосується стандартної комплектації. І навіть штатна магнітола не гарантує якісний звук. Звідси логічне запитання про те, як підібрати і встановити якісні колонки в машину.

Для цього потрібно розбиратися в типах таких пристроїв і враховувати необхідні критерії вибору. Звертають увагу не тільки на форму і ціни, але і надійність, потужність та інші характеристики.

Типи колонок

Автомобільні колонки існують в декількох варіантах.

Як підібрати колонки і динаміки до автомагнітоли? Секрети відмінного автозвуку

Основні види виробів мають свої особливості і відмінності.

Коаксіальні

Коаксіальні динаміки вважаються ефективною акустичною системою, в 1 корпусі якої розташовується відразу кілька колонок.

Як підібрати колонки і динаміки до автомагнітоли? Секрети відмінного автозвуку

Всі частоти, які надходять від магнітоли, поділяються на низькі, середні і високі. За програвання кожного відповідає окремий динамік, за рахунок чого розширюється спектр відтворюваних частот, поліпшується якість роботи системи.

Машини з колонками коаксильного типу зустрічаються найчастіше, тому що подібна система є досить популярною. Пов’язано з тим, що вона забезпечує гарне звучання музики, а вартість пристрою невисока.

Компонентні

Компонентні динаміки вважаються найефективнішими. Але при цьому така акустична система є дорогою.

Як підібрати колонки і динаміки до автомагнітоли? Секрети відмінного автозвуку

Якісне звучання пов’язано з тим, що всі 3 динаміка, які відповідають за високі, середні і низькі частоти, розташовуються в різних корпусах. Недорогі компонентні колонки мають пару з низькочастотного і среднечастотного динаміка або з 2 високочастотних.

Перші називаються мідбас, а другі – пищалками. У більш дорогих моделях додатково присутній сабвуфер і кросовер.

Підбір за розміром

Коли потрібно підібрати колонки до автомагнітоли, то краще не забувати про їх розміри. Якщо власник транспортного засобу тільки керується критерієм звучання, то потім складно знайти підходяще місце для виробів.

Як підібрати колонки і динаміки до автомагнітоли? Секрети відмінного автозвуку

Фахівці не радять купувати пристрої з висотою від 10 до 13 см. Найкращий варіант – колонки на 16 см. Пов’язано з тим, що така автоакустика буде добре справлятися з низькими частотами. Це стосується і басів.

Якщо необхідно, щоб програвання високих частот було максимально якісним, навіть якщо вони звучать голосно, то рекомендується вибирати динаміки, які мають менший діаметр дифузора.

Коли необхідно, щоб баси звучали якісніше, то цей показник повинен бути максимальним у автоколонок.

Якою має бути потужність

Щоб правильно підібрати динаміки до автомагнітоли, необхідно пам’ятати деякі нюанси.

Як підібрати колонки і динаміки до автомагнітоли? Секрети відмінного автозвуку

Потрібно враховувати підбір потужності. Цей показник у динаміків повинен бути трохи більше по відношенню до магнітоли.

Інакше всі спроби отримати гарне звучання не дадуть необхідного результату.

Потрібно підбирати так, щоб потужність колонок була в кілька разів вище цього показника у магнітоли. Чим вище такий параметр, тим краще буде гучність з гарною якістю відтворення звуків.

Стандартно на колонках пишуть 2 показника потужності – номінальна і пікова. Перша вказує на те, коли пристрій може функціонувати протягом найтривалішого часу без ризику, що перегріються котушки або пошкодиться дифузор. Другий показник – це максимальна потужність, яка допустима. Причому динаміки зможуть витримувати її тільки невеликий часовий проміжок.

Інші параметри

Щоб правильно підібрати динаміки, необхідно враховувати не тільки розміри і потужність пристрою, а й інші параметри.

Чутливість

Під чутливістю розуміють звуковий тиск. Чим вище такий показник у колонки для автомобіля, тим краще. Це впливає на якість звучання. Хороший варіант – від 92 до 94 одиниць. Іноді можна добитися хорошого звучання без додаткових підсилювачів.

Як підібрати колонки і динаміки до автомагнітоли? Секрети відмінного автозвуку

Якщо планується вибір колонок без такого пристрою, то досягти якісного відтворення складно. Без підсилювача акустична система не покаже повністю свої можливості.

Але не всім потрібно, щоб вона була високо якісної. Однак домогтися прийнятного для користувача звучання можливо і в такому випадку. Потрібно скористатися хорошими колонками, у яких високий показник чутливості. Також у них повинен бути легкий підвіс.

Найкраще, якщо це буде кевлар або папір. Показник чутливості позначається як «Sensivity».

Резонансна частота

Цей показник, коли вибираються динаміки для автомагнітоли, повинен коливатися в межах від 60 до 75 одиниць. Чим такий параметр нижче, тим краще для пристрою, так як баси будуть звучати більш глибоко.

Як підібрати колонки і динаміки до автомагнітоли? Секрети відмінного автозвуку

Показник резонансної частоти позначається як «Fs».

Характер звучання

Для визначення характеру звучання використовується показник «загальна добротність звучання». Позначається як «Qts». Найкраще, якщо він більше 0,6 одиниць. Особливо це стосується тих динаміків, які розташовуються в дверях транспортного засобу.

Як підібрати колонки і динаміки до автомагнітоли? Секрети відмінного автозвуку

Перш ніж вибрати колонки в машину, обов’язково потрібно перевірити такий параметр.

Популярні виробники

Перш ніж вибрати динаміки для автомобіля, необхідно визначитися з тим, який критерій буде найголовнішим.

Як підібрати колонки і динаміки до автомагнітоли? Секрети відмінного автозвуку

Якщо планується придбати пристрої тільки популярних брендів, то підійдуть вироби від компаній Sony, Pioneer, Kenwood і JVC. У рейтингу автомобільних колонок їх пристрої займають перші місця.

Вироби відрізняються надійністю і високою якістю звучання. Але є у таких брендів і недолік: стоять кращі колонки недешево.

Для людей, які вважають за краще класичну музику або є перфекціоністами, не рекомендується навіть звертати увагу на недорогі акустичні системи. Це стосується таких компаній як Mystery, Supra, CallCell і Fusion. Від таких пристроїв не вийде добитися хорошого звуку в авто.

Але якщо вибирати більш дорогі вироби цих же виробників, то можна знайти прийнятні варіанти з досить хорошим звуком і надійною роботою протягом декількох років.

Що стосується хорошого співвідношення між якістю і вартістю, то можна придбати акустичні системи від компаній: DLS, MTX, JBL, Focal, Hertz, Rockford Fosgate, Magnat, Boston Acoustic, Alpine, Blaupunkt, Nakamichi, Lightning Audio, Infinity або Morel.

Як підібрати колонки і динаміки до автомагнітоли? Секрети відмінного автозвуку

Завдяки прийнятною і доступною ціною коаксіальні динаміки набувають частіше, ніж компонентні. Нижче представлені кращі автомобільні колонки коаксіального типу:

 • Pioneer NS-G 1731i. До плюсів такої моделі відноситься відсутність нерівномірності в звучанні, перешкод. Причому навіть якщо пристрій буде голосно працювати.
 • Infinity 9603ix. Хороша чутливість. Дифузор надійний. Завдяки цьому вийде довго користуватися такими автомобільними колонками. Крім того, звучання теж високої якості. Що стосується мінусів, то користувачі вказують, що під час включення взимку запізнюються баси. Але таку проблему можна усунути, якщо добре прогріти транспортний засіб. Така модель пропонується на ринку з різними розмірами, так що можна підібрати оптимальний варіант для власного транспортного засобу.
 • JBL GTO 939. Звук виходить комплексним. Параметри чутливості і потужності досить високі. Дефекти звуку відсутні. Єдиний мінус – недостатньо добре відтворюються низькі частоти.
 • KFC-S6994. Хороша чутливість, звучання басок. Відтворення виходить комплексним.
 • Polk Audio DB691. Збірка високої якості. Звучання в будь-яких частотах якісне, особливо це стосується низьких. Пристрій виглядає стильно. Ціна невисока.

Кращі компонентні колонки:

 • Morel Virtus 603. Вартість досить висока (приблизно до 12000 грн.). Звук деталізується. Якщо правильно встановити і налаштувати систему, то музика не поступатиметься домашньої акустичної системи.
 • Focal 165 KRX2. Звук прекрасно промальовується. Добре відтворюється навіть при гучному прослуховуванні. Але мінус такої ж, як і у попередньої моделі – висока вартість (вона навіть трохи вище, ніж у неї).
 • Audio System Radion 165. Цей варіант вважається бюджетним, так як придбати динаміки можна до 4000 грн. Система добре відтворює звуки, особливо баси. Те ж стосується і високих частот.
 • Alpine SPG-17CS. Звук виходить яскравим і насиченим, в тому числі і у басів. Вартість складає до 2500 грн.
 • Morel Tempo 6. Популярний бюджетний варіант. Звук виходить деталізованим завдяки високій чутливості і хорошому відтворенню низьких і високих частот. Але цього можна досягти, тільки якщо правильно встановити пристрій.

Обидва рейтинги складені в 2018 р за відгуками покупців. При цьому оцінювалися основні параметри, які відповідають за якість звуку і міцність виробу.

Як встановити і налаштувати

Домашні колонки стандартно виставляються на однаковій відстані, так що проблем з їх роботою в цьому плані немає. Якщо встановити і налаштувати динаміки для магнітоли в автомобілі неправильно, то якість звучання буде вкрай низька.

Підготовчі заходи зводяться до наступного:

 1. Відключити запалювання і прибрати мінусовий кабель від АКБ.
 2. Якщо немає панелі для колонок і вони закриті сіткою двері, то необхідно прибрати дверні ручки, пробки, шурупи. Після цього зняти обшивку.
 3. Якщо колонки закриваються панеллю декоративного типу, то її слід акуратно підчепити і прибрати: потягувати і розгойдувати.
 4. Якщо для кріплення використовують засувки з пластика, то необхідно підчепити обшивку в місці, де найменше зафіксована, і потягнути.

Далі потрібно було прибрати штатний динамік і зафіксувати новий. Алгоритм дій наступний:

 1. Зняти кріплення і дістати динамік. Прибрати з’єднання роз’ємів з проводами для колонок. Якщо динаміки зафіксовані заклепками з пластика, то їх потрібно підколупнути викруткою, потягнути і витягнути. Але потрібно враховувати, що в цьому випадку такі фіксатори поламаються.
 2. Коли штатні колонки прибрані, то потрібно приміряти нові. Найкраще, якщо вийде їх поставити на те саме місце. Обов’язково потрібно перевірити, чи не будуть динаміки заважати.
 3. Перш ніж закріплювати колонки, потрібно поклеїти шумоізоляційний матеріал навколо того місця в двері. Завдяки цьому звучання звуку буде набагато краще.

Іноді нові динаміки не підходять до місця, де були встановлені старі. Тоді потрібно діяти по-іншому. Щоб підключити колонки на передні або задні двері, потрібно виконати наступне:

 1. Поставити новий подіум для динаміків. Він потрібен, щоб підняти їх, якщо ті впираються в механізм двері. Крім того, це гарна опора, яка впливає на якість звучання. Можна скористатися пластиковим корпусом від старих або поламаних динаміків. Також опору можна спорудити самостійно з фанери.
 2. Якщо подіум виготовлений з деревини, то матеріал потрібно обробити герметиком.
 3. Динаміки фіксуються до опори через прокладку з гуми.
 4. Підключити роз’єм для з’єднання, закріпити динаміки болтами або шурупами.
 5. Назад закрити панель двері.

При необхідності місце для колонки розширюють, якщо вона не встановлюється на колишнє місце.

Як Вибрати Динаміки В Машину

Як підібрати колонки і динаміки до автомагнітоли? Секрети відмінного автозвуку

Погодьтеся, що для водія років в 40-50 вже не важливо який динамік стоїть біля нього в салоні, у людини зовсім інші цінності в житті (якщо не брати до уваги справжніх фанатиків, яким вік не перешкода) Тому музичні та силові установки в салонах-магазинах найбільшим попитом користуються у молодого покоління.

Як підібрати динаміки і колонки до автомагнітоли? Типи і види колонок? Фактори, що впливають на якість звуку? На ці та багато інших питань постараємося максимально повно відповісти в даній рубриці.

Від того який тип колонки ви виберете також буде залежати звукова хвиля.

Через брак простору, необхідно розмістити низькочастотні колонки так, щоб звук лився на водія і переднього пасажира. Бажано на передній торпеді, якщо це можливо. Середньо і низькочастотні рекомендовано встановлювати ззаду або збоку в дверних отворах.

Розмір колонок також дуже важливий, адже якщо ви купите в магазині розміром більше, то доведеться доопрацьовувати отвори шляхом висвердлювання, що не завжди хочеться робити через пошкодження обшивки.

На замітку, динаміки розміром в 10-14 см. По діагоналі НЕ відтворять низькі частоти, тільки середні. А колонки діагоналлю 16 см. Відтворюють обидві частоти.

Потужність безпосередньо залежить від потужності магнітоли. Часом помилково вважають, що чим вище потужність динаміків, тим голосніше вони будуть звучати. Ні, ні і ще раз ні. Багато ведуться на цю пастку. Вона не повинна бути просто менше мощі магнітоли і все.

 • «Фазоинвертор» – те ж саме, що і закритий ящик, але з боковим отвором для повітря2 лютого А вто Ф лот.Хороший звук в автомобілі є одним з найбільш важливих критеріїв експлуатації машини для багатьох водіїв.

  Без відмінної музики їздити буває нудно, а висока продуктивність звукової техніки приносить справжнє задоволення не тільки меломанам, а й просто любителям гарної музики.

  Часто виникає питання про те, які колонки краще поставити в машину для досягнення необхідної якості звуку. Мова йде не тільки про потужність, форму й розмір, а й про виробника, використаних у виробництві технологіях та інших факторах.

  Як підібрати колонки і динаміки до автомагнітоли? Секрети відмінного автозвуку

  Сучасні динаміки дозволяють використовувати невеликі елементи відтворення, але отримати ідеальну обстановку і звукове наповнення салону машини. Відповісти однозначно на питання про тип використовуваних в автомобілі колонок неймовірно складно. Все залежить від самого авто, від уподобань власника, а також типу музики, який буде відтворюватися в салоні.

  Вибираємо підходящі динаміки в машину за різними критеріями

  Першим правилом якісного звучання є кількість динаміків в машині. Але це не означає, що потрібно розмістити в авто три десятка джерел звуку – все повинно бути в міру. Важливо дотримуватися наявність різних частот. Наприклад, можна використовувати один або два сабвуфера, два динаміка високих частот і сім або дев’ять среднечастотних елементів відтворення.

  Кількість джерел звуку в машині не повинно перевищувати розумні межі. Наприклад, звукова система 11.2 (одинадцять звичайних динаміків і два сабвуфера) вважається максимально функціональної для звичайного авто. Часто достатньо і одного сабвуфера, та й у нього потужність висока не є необхідністю. Також слід дотримуватися такі критерії покупки динаміків в машину:

  • відсутність незрозумілого різнобою по частотах, велика кількість високочастотних пристроїв
  • правильність комплекту – краще купувати готові аудіосистеми, ніж створювати їх самостійно
  • наявність або двох потужних динаміків з низькими частотами, або сабвуфера
  • можливість підключити всю систему в невеликий автомобільний підсилювач
  • розумне споживання електроенергії, щоб не посадити акумулятор з одного трека
  • наявність вбудованих запобіжників в кожне джерело звуку або правильне підключення.

  Як підібрати колонки і динаміки до автомагнітоли? Секрети відмінного автозвуку

  Часто виходить так, що покупець динаміків не дуже розбирає в електроніці, але береться самостійно встановлювати придбані пристрої. У такому випадку потрібно звернути особливу увагу на тип підключення. Кожен динамік або вся звукова система повинні підключатися через запобіжники. Це допоможе уникнути неприємних перевантажень.

  Тому краще відразу скористатися пропозицією готових аудіосистем з запобіжниками в кожному джерелі звуку. Така покупка дозволить досить просто виконати підключення нових джерел звуку і отримати якісне звучання. За допомогою готових систем можна протягом декількох хвилин змінити якість звуку в своїй машині.

  Особливості установки динаміків в автомобілі

  Які б професійні і дорогі колонки ви не вибрали, необхідно враховувати особливості з установки. Інакше навіть найпродуктивніша техніка не буде довго служити в вашому авто, а також не дозволить отримати справжнє задоволення від якісного відтворення звуку. Покладатися на стандартні інструкції, вкладені в аудіосистеми виробником, не варто.

  В інструкціях часто вказують лише міркування безпеки. Вони, звичайно, важливі, їх необхідно прочитати і дотримуватися, але такі рекомендації не дозволять вам отримати бажані результати. Тому встановлювати аудіосистему необхідно максимально продумано. Можна слідувати загальному принципи, вибравши для елементів звуку наступні місця установки:

  • два або три динаміка можна встановити на передній панелі, звернувши їх на лобове скло
  • по одному динаміку слід поставити в карти передніх дверей – часто їх встановлюють в нижній частині, але краще використовувати район ручок відкривання
  • також відмінно працюють невеликі динаміки у верхній частині карт задніх дверей або вгорі бічних стійок, які поділяють двері
  • ще два динаміка слід встановити на задній шторці – їх також потрібно звернути в скло, а не безпосередньо в салон
  • сабвуфер найчастіше ставлять в багажник, адже місця для нього в салоні просто не залишається
  • при сильній витонченості можна поставити ще чотири динаміка під кожне сидіння, звернувши звук в район ніг.

  Як підібрати колонки і динаміки до автомагнітоли? Секрети відмінного автозвуку

  Такий розподіл джерел звуку дозволить досягти вельми цікавого об’ємного звучання. Цілком презентабельні можливості використання великої кількості динаміків явно будуть актуальні для більшості водіїв, але в деяких машинах такий набір колонок стане зайвим. Потрібно завжди звертати увагу на характеристики динаміків і радитися з досвідченими фахівцями.

  Часто в процесі установки виникає питання, який допоможуть вирішити спеціалізовані форуми або професіонали в сфері автомобільного звуку. Якщо ви хочете досягти відмінних результатів, купувати системи звуку краще в магазинах з вузькою спеціалізацією. Продавець в такому місці розповість вам багато корисних секретів максимально ефективного використання динаміків в машині.

  Доповнення звукової системи автомобіля

  Якщо ви вирішили встановити одинадцять динаміків і два сабвуфера, не забувайте про необхідність покупки якісної магнітоли, а також відмінного автомобільного підсилювача. Техніка відтворення звуку повинна максимально відповідати обраним джерелами звучання.

  Як підібрати колонки і динаміки до автомагнітоли? Секрети відмінного автозвуку

  Тільки повна відповідність всієї апаратури допоможе отримати необхідні можливості. Потрібно сказати, що якість звуку залежить від магнітоли, яка передає сигнал, але на рівні підсилювача може йти серйозне спотворення, якщо апаратура не поєднується. При покупці звукової техніки треба запитати у продавця такі моменти:

  • чи можливо повне поєднання купленої апаратури з вашою магнітолою
  • які дроти і канали краще використовувати для підключення всіх систем
  • наскільки складно буде виконати технічне завдання монтажу та підключення
  • чи слід звернутися до фахівців, і будь майстрів краще вибрати
  • наскільки безпечно для конструкції автомобіля використання такого звуку.

  Як підібрати колонки і динаміки до автомагнітоли? Секрети відмінного автозвуку

  Відповіді на ці питання дозволяє вам на сто відсотків бути впевненим в якості і відповідних параметрах придбаних предметів. Слід завжди перестраховуватися і задавати більше запитань продавцю. Проблемою багатьох покупців є боязнь показати своє незнання в певних моментах, але саме через це трапляється багато непотрібних дорогих покупок.

  Продавець обов’язково допоможе вам підібрати оптимальний варіант набору обладнання для відмінного звуку в машині. Досить попросити його професійної допомоги. Використовуйте всі наявні у вас в розпорядженні методи, щоб отримати ідеальне звучання апаратури у вашій машині. Пропонуємо відео з порадами професіонала з вибору акустики в автомобіль:

  Підводимо підсумки

  Використання простих звукових систем, що складаються з двох або максимум чотирьох динаміків, сьогодні відійшло в минуле. Виробники автомобілів пропонують стандартні комплекти музичного обладнання з наявністю дев’яти і більш джерел звуку. Тому при організації додаткового обладнання варто витратити гроші на велику кількість якісних колонок.

  Вибираючи, які колонки краще поставити в машину, будьте максимально обережні.

  Іноді краще купити готовий комплект обладнання трохи дорожче, але отримати максимальну сумісність і відмінний звуковий ефект.

  Набирайте апаратуру окремими динаміками тільки в тому випадку, якщо ви знаєте достатньо в звуковій техніку. Чи стикалися ви коли-небудь з установкою звукового обладнання на авто?

  Як вибрати динаміки в авто

  Якісні динаміки в авто – це хороша музика, а чисте звучання з колонок подобається всім, коли їдеш в своєму автомобілі. Як купити якісні динаміки? Давайте розбиратися. Головним чином, для прекрасного звуку потрібна хороша магнітола, так як за допомогою неї здійснюється управління системою.

  Краще витратити гроші, але потім насолоджуватися прекрасним звуком від світових лідерів в сфері автозвуку. Після магнітоли, можна перейти до вибору потрібного підсилювача, проводів і ясна річ, колонок.

  Для початку визначтеся, що Вам більше до смаку, басовитий звук або вібрації по салону, та такі, що на Вас все звертають увагу, коли Ви проїжджаєте повз.

  Зверніть увагу

  Колонки краще купити тієї ж марки, що і магнітола, щоб забезпечити кращу продуктивність. Молодь стверджує, що чим більше динамік, тим краще звук, але це не так.

  Краще придбати 3 полосні колонки розміром менше 15 см для установки в дверній панелі. Якщо Вам захочеться зробити звук краще, купіть підсилювач тієї ж марки, що і колонки.

  Будьте впевнені, Вам вистачить і пари колонок з підсилювачем.

  Як підібрати колонки і динаміки до автомагнітоли? Секрети відмінного автозвуку

  В полки ззаду можна поставити «млинці» # 8212 круглі динаміки по 22 см. Такі девайси створюють непогані баси і звичайно вони не обійдуться без підсилювача.

  Як правило, подібні колонки не встановлюють, а ставлять один сабвуфер і чотири 13 сантиметрових динаміка для того, щоб створити вібрації по салону і насолоджуватися музикою.

    Динаміки є різні за частотою, розміром, потужності. Але цей факт не говорить про те, що чим більше динамік, тим крутіше.

  Найбільш підходящі варіанти для установки в передні панелі дверей, це трьохсмугові динаміки розміром 13-16 см з хорошим підсилювачем. Безумовно, все це повинно бути добре налагоджено.

  Налаштувати і все встановити повинен експерт, так як непрофесійна установка і настройка # 8212 причина втраченої потужності і якості звуку. І це в хорошому випадку. У найгіршому випадку згоряє вся апаратура. Хороша система не може обійтися без потужних динаміків.

  Як правило, вони розміром 17 см. Для подібних динаміків, вибирають чотирьохканальні підсилювачі з масою налаштувань.

  Попросіть поради у експерта для покупки гарної звукової апаратури, оскільки продавці та консультанти, радять те, що дорожче в ціні, а як показує життя, дорожче – не завжди краще. Підсилювачів в наш час величезна різноманітність: від найпростіших до дуже складних систем. При покупці підсилювача звертайте увагу не на зовнішній вигляд підсилювача, а на вихідну максимальну потужність.

  Як підібрати колонки і динаміки до автомагнітоли? Секрети відмінного автозвуку

  І знову-таки, всю звукову оснащення потрібно купувати від одного виробника. Останній крок це підключення. Краще купувати дроти відомих брендів з нормальним опором і з блоками запобіжників.

  Різноманітних сплетінь бути не повинно – всюди тільки цільні дроти. Будь-якого роду смотка – це вже в якійсь мірі втрата якості. І це в кращому випадку. У неприємної ситуації, це може призвести до короткого замикання.

  Де підключити систему в сервісі або в гаражі – вибирати Вам. Але не виконуйте дану процедуру власноруч.

  Автомобіліст! Купуючи якісні динаміки в автомобіль, не купуйте акустичну апаратуру в великих торгових точках. Зверніться в спецмагазини, які спеціалізуються на налаштування та встановлення. Обходьте стороною дешеву апаратуру і підробки. Всього вам найкращого!

Як підібрати динаміки до автомагнітоли – поради професіоналів для отримання чистого звуку

В першу чергу, необхідно визначитися з типом колонок. В даний час, автомобільні колонки поділяють на:

 • коаксіальні;
 • компонентні.

Як підібрати колонки і динаміки до автомагнітоли? Секрети відмінного автозвуку

Автомобільні колонки

У першому випадку мова йде про пристрої, до складу яких входять відразу кілька динаміків, що розрізняються за ступенем потужності. Професіонали розрізняють двох-, трьох-, чотирьохсмугові коаксіальні колонки по смугах і т.д.

Цифра в даному випадку вказує кількість динаміків, вбудованих в пристрій.

Такі колонки мають непогані характеристиками: один динамік здатний відтворювати різні звукові діапазони, при цьому вони компактні і не займають багато місця в салоні автомобіля.

Як підібрати колонки і динаміки до автомагнітоли? Секрети відмінного автозвуку

Динаміки для салону автомобіля

Компонентні динаміки є акустичне пристрій в яких низькочастотні баси відокремлені від високочастотних і середньочастотних. Такий вид колонок дорожчий і вважається професійним. З компонентними пристроями звук можна в буквальному сенсі розібрати на складові і отримати ідеально чисте звучання в машині.

В даному випадку для якісного відтворення звуку встановлювати колонки компонентного типу з відтворенням високих частот найкраще на передній панелі або на стійках. Низькочастотні динаміки рекомендується розміщувати на задніх полицях або в дверях автомобіля.

При цьому, чим більше розмір, тим більша потужність і частота відтворення звуку.

Потужність колонок грає важливу, але неосновну роль в показнику якості. Це означає, що навіть найпотужніші пристрої не гарантують ідеально чистий звук, останній залежить від ряду факторів. Щоб отримати якісний і рівномірний звук, потужність необхідно підбирати виходячи з можливостей самої автомагнітоли.

Потужність колонок в автомобілі можна умовно розділити на три стани: номінальна, максимальна і пікова. Виробники, як правило, вказують на етикетках саме максимальну потужність, щоб залучити клієнтів і продати свій товар.

Фахівці в автомузики радять при виборі колонок звертати увагу в основному на номінальну потужність пристроїв, як на більш актуальний показник.

Як підібрати колонки і динаміки до автомагнітоли? Секрети відмінного автозвуку

Вибір потужності колонок авто

Крім розмірів, потужності і типу колонок, слід також враховувати такий показник, як акустичне оформлення. Воно буває:

 • вільним (великий корпус, який виступає в ролі акустичного екрану);
 • фазоінверторний (корпус колонки з отворами для циркуляції повітря);
 • у вигляді “закритого ящика” (звуковбирна оболонка, для усунення втрати звукового тиску).

Як підібрати колонки і динаміки до автомагнітоли? Секрети відмінного автозвуку

Акустичне оформлення машини

Перед тим як підібрати колонки до автомагнітоли, слід враховувати і такі критерії як:

 • вихідна чутливість – прямій залежності більше-краще немає, проте м’який і багатий звук ви отримаєте тільки при високій чутливості;
 • резонансна частота відтворення звуку (від цього показника залежить частота відтворення басів);
 • частотний діапазон (рекомендований показник в межах ± 3 децибели).

При виборі якісних колонок, потрібно не тільки врахувати всі перераховані вище характеристики, а й підібрати оптимальний варіант, який буде технічно можна порівняти з моделлю автомагнітоли.

Перш за все визначитеся з місцем для колонок.

Якщо ви міняєте старі колонки на нові, то найпростіше буде встановити їх в місці заводських – так не доведеться проробляти нових отворів і вдасться заощадити свій час.

У місця установки колонок найкраще укласти акустичні подіуми – їх можна виготовити самостійно або придбати в авто-магазині. Вони необхідні для того, щоб запобігти потраплянню металевої стружки, яка утворюється під час вирізання отворів в дверях або в задній полиці. Це, в свою чергу, призведе до “хрипоті” звучання.

Як підібрати колонки і динаміки до автомагнітоли? Секрети відмінного автозвуку

Акустичні подіуми для колонок

Клеми кожного з динаміків позначені “плюс” (широка клема) і “мінус” (вузька клема). Провід від автомагнітоли також мають своє маркування – вона, як правило, відрізняється за кольором. Провід з білою смужкою найчастіше представляють “+”, з чорною смугою “-” каналу. Таким чином, підключати необхідно строго дотримуючись полярності.

Не рекомендується проводити заземлення, підключаючи мінусовій провід безпосередньо до кузова автомобіля – це призведе до втрати потужності колонок до 30%. Найкраще, при приєднанні проводів постійно звірятися з інструкцією по установці – якщо колонки купувалися в магазині, то вона додається.

Якщо маркування клем отсутствуе, то визначити плюс і мінус можна за допомогою спеціального електричного тестера.

Як підібрати колонки і динаміки до автомагнітоли? Секрети відмінного автозвуку

Підключення проводів автомобільної акустики

З’єднувальні дроти, які йдуть в комплекті виробника, можна підключати лише тоді, коли мова йде про допоміжні акустичних динаміках, а діаметр колонок не перевищує 12 сантиметрів при потужності до 15 Ватт.

В іншому випадку необхідно придбати спеціальний акустичний кабель з мідними проводами перетином від 2 до 4 сантиметрів залежно від номінальної потужності колонок.

При прокладанні проводів їх необхідно додатково ізолювати, при цьому в двері або стійки дроти необхідно прокладати через спеціальний кембрик, щоб вони не затиралися і не “ходили”.

Якщо мова йде про двухкомпонент акустичних системах, то колонки краще розміщувати саме в дверях або задніх полицях, при цьому передні і задні можна підключати по паралельній схемі. Якщо ви хочете використовувати додаткові динаміки, з’єднати їх краще послідовно до вже встановленим основним. У разі необхідності підключення сабвуфера, потрібно підсилювач, запобіжник, дроти і клеми, а саме місце розташування сабвуфера залежить від схеми підключення штатних динаміків.

Як підібрати колонки до магнітоли

Купуючи автомагнітолу, багато хто відразу починають подумувати про те, щоб придбати до неї ще й нові колонки, а ось як підібрати колонки до магнітоли, як показує практика, знають далеко не всі.

Виявляється, роблячи такий вибір, автолюбителю потрібно врахувати чимало параметрів і ряд істотних факторів, про які ми і поговоримо нижче.

Отже, як підібрати колонки до магнітоли, щоб ефект від покупки був максимально бажаним і корисним.

Як підібрати колонки і динаміки до автомагнітоли? Секрети відмінного автозвукуДля початку уважно огляньте свою магнітолу і дізнайтеся її точну потужність. Як правило, цей параметр можна знайти в документах до пристрою або ж на самому корпусі магнітоли. При цьому знайте, що в даному випадку вам потрібна номінальна потужність, а не максимально видається технікою. Остання, як відзначають експерти, часто має дещо завищені показники. Це так би мовити красивий рекламний хід виробника або навіть підприємливого продавця. Після того, як потужність автомагнітоли визначена, варто визначитися з потужністю самих динаміків, вона повинна бути не менше, ніж заявлена ​​номінальна потужність програє пристрою або хоча б одного каналу підсилювача. Оптимальним в даному випадку буде потужність динаміків, в два, а краще в три рази перевищує потужність самої магнітоли. У цьому випадку звук з колонок буде виходити максимально чистий, а термін служби ваших динаміків зросте в кілька разів.

Тим часом це ще не все. Для того, щоб правильно підібрати колонки до купленої магнітоли, приділити свою увагу варто і чутливості колонок . Саме чутливість дає можливість пристрою передавати гучніший звук.

Як підібрати колонки і динаміки до автомагнітоли? Секрети відмінного автозвукуДізнатися у продавця слід і величину опору навантаження автомагнітоли , цей параметр в даному випадку буде так само важливий. Для того, щоб магнітола могла відтворювати потужний звук, опір на колонках має бути не менше мінімальної величини магнітоли. А для того, щоб підсилювач в магнітола не перегрівався не забудьте перевірити систему кондиціонування, раптом потрібна заправка кондиціонерів. Щоб зменшити результуючий опір колонки можна підключить за рекомендацією фахівців паралельно один одному.Разом з усім вищезазначеним при виборі колонок для автомагнітоли потрібно так само спочатку продумати і те, куди будуть встановлені колонки. Це може бути обшивка дверцят, панель багажника або якесь інше місце. З огляду на ці параметри, слід визначитися і з розміром колонок, а так же виробником динаміків. При цьому знайте і пам’ятайте, що далеко не завжди велике означає краще в даному випадку, так і більше колонок в комплекті не завжди звучать краще, ніж дві, наприклад. Тут ось важливо придивитися до виробника. Найкраще перевагу віддати тим брендам, які давно працюють на ринку музичного обладнання для машин і добре себе зарекомендували.

Немалозначімим при виборі колонок для магнітоли стане і їх ціна , дизайн і колір , адже така річ повинна ще й радувати ваше око, а так само прикрашати салон авто.

Як підібрати колонки і динаміки до автомагнітоли? Секрети відмінного автозвукуЯкщо ви все ще не знаєте, як підібрати колонки до магнітоли, то дотримуйтесь дуже простим і нехитрим правилам, описаним вище, і у вас обов’язково все вийде! Вибирайте, порівнюйте параметри, ціну та дизайн і купуйте найкраще! / b

Як підібрати динаміки до автомагнітоли за потужністю

Більшість автолюбителів після покупки машини починають вирішувати непросту задачу: як підібрати динаміки до автомагнітоли за потужністю? Для багатьох автолюбителів музика – це не тільки приємна супутниця по життю, але і її стиль. Поетом ні дня без музичного супроводу, тим більше в приємній компанії друзів або близьких.

Якщо ви хочете насолоджуватися чистим відтворенням звуку в салоні автомобіля, то, звичайно ж, в першу чергу потрібно подумати про надійну акустичну систему (динаміках, сабвуфере), а також підсилювачі для магнітоли.

важливо

Для цього потрібно досконально вивчити всю інформацію в інструкції про акустичні складових.

Деякі інструкції не розкривають повною інформацією про всі показниках потужності апаратури, тому при покупці, потрібно взяти консультацію у менеджера.

Як підібрати колонки і динаміки до автомагнітоли? Секрети відмінного автозвуку

Розглядаючи варіанти покупки динаміків, зверніть увагу, щоб частота діапазону, потужність і чутливість апаратури були відповідним чином підібрані один одному.

Підсилювач

При виборі апаратури, слід звернути увагу на те, щоб номінальна потужність підсилювача була вище потужності колонок в 1,6 рази.

Це буде найбільш прийнятним варіантом, оскільки значення даного коефіцієнта говорить про те, що функціонування підсилювача і динаміків формує якісне звучання на 60 і 90% від номінальної потужності відповідно. При показнику нижче цих значень виникає ефект «Клиппинга».

Це форма спотворення звуку, при якій відбувається обмеження амплітуди звукового сигналу. Це може привести динаміки в непридатний стан.

Сила звучання апаратури буває номінальної, максимальної і пікової. Акустична система буде відтворювати звук без будь-яких помітних спотворень, якщо встановлена ​​номінальна потужність. При максимальній, будуть помітні деякі похибки в роботі. Якщо ж встановити апаратуру на пікову силу звуку, то це може призвести до втрати працездатності.

Сабвуфер

Важливим елементом якісного звуку є також правильне відповідність рівня потужності динаміків і рівня баса сабвуфера. Оскільки сила звуку сабвуфера буде набагато перевершувати аудіосистему, і вона його не буде «тягнути», то в результаті звук буде неякісним і просто жахливим.

Способи підключення колонок до підсилювача в машині

Як правило, в рекомендаціях фахівців вказується на те, що для досягнення найбільш оптимального звучання сабвуфера, необхідно, щоб підсилювачі басів перевершували аналогічні показники широкосмугових акустиков в 2-4 рази.

Як підібрати колонки і динаміки до автомагнітоли? Секрети відмінного автозвуку

Динаміки

Є думка, що при більшій потужності динаміків і звук буде гучним. Ні і ще раз ні. Багато ведуться на цю вудку. Насправді потрібно, щоб потужність акустичних колонок була не меншою потужності самої автомагнітоли.
За типом, звукові колонки діляться на:

 • коаксіальні (в народі двох або трьох полосні динаміки);
 • компонентні.

Останніх вирізняє те, що високі частоти відокремлені від середніх і низьких. Крім того, їх вартість набагато вище коаксіальних.
Опір колонок не повинно бути низьким (2-3 Ома), в іншому випадку автомагнітоли буде завдано непоправної шкоди, оскільки таке навантаження для підсилювача вкрай небажана.

Якщо ви хочете мати гучний звук, то це, звичайно ж, залежить від потужності динаміків. Віддаючи перевагу якості звучання, треба вибрати чутливі акустичні колонки, але мають меншу потужність. В цьому випадку отримують якісне і прийнятне за силою звучання, але з меншими втратами по вартості апаратури.

Потрібно підкреслити, що сила звучання динаміків, яку заявляє виробник, не відповідає фактичній, яку акустичні динаміки видають насправді.

При цьому якщо у продукції іменитих торгових марок така різниця невелика, то у товарів китайського виробництва такий розрив може бути суттєвим.

Порада

Тому не варто купувати дешеві колонки, оскільки, їх робота на межі можливостей призведе до псування акустичного обладнання.

І, звичайно ж, вибираючи акустичну систему, потрібно враховувати технічні характеристики електричної бортової мережі вашого автомобіля, а також його конструктивні особливості. Сьогодні виробники пропонують для ринку, як круглі динаміки, так і овальні самого різного дизайну і величини.

Для власників іноземних марок при виборі динаміків рекомендовано дотримуватися тих стандартів, які встановлює виробник.

Як правильно підібрати колонки до магнітоли?

Як підібрати колонки і динаміки до автомагнітоли? Секрети відмінного автозвукуПодорожуючи на автомобілі, куди приємніше слухати в дорозі улюблену музику, ніж насолоджуватися просто звуками двигуна. Давно доведено, що аудіосистема в авто – це не просто чергова система комфорту, але і в якійсь мірі опція безпеки, так як звуки, які виходять із автомобільних колонок, не дають водієві заснути за кермом, що загрожує серйозними наслідками. Звичайно, музику приємно слухати тоді, коли якість звучання на вищому рівні. Домогтися такого можна шляхом настройки магнітоли, але основою, все-таки, є покупка якісних колонок до магнітоли.

Основні критерії вибору можна розподілити таким чином: функціональні особливості і технічні. До перших ми відносимо потужності параметри, тобто параметри звуку магнітоли і колонок. До другої групи належать такі банальні речі, як габарити колонок. Далі давайте виділимо основні критерії, якими необхідно керуватися при підборі динаміків.

Параметри потужності – критерій №1

По-перше, необхідно врахувати технічні характеристики сполучення акустики і головного пристрою – магнітоли. В цьому плані головним параметром є потужність звуку, який магнітола здатна передавати на колонки. Є поняття «Максимальна потужність» і параметр «Номінальна потужність», так ось необхідно звертати увагу саме на останню.

Як правило, на багатьох пристроях максимальна потужність трохи прикрашає. Характерно це як для фірмової продукції, а для китайських аналогів – тим більше. Тому завжди потрібно орієнтуватися на дані номінальної потужності, які більш правдоподібні.

Підібрати колонки до магнітоли необхідно таким чином, щоб їх потужність перевищувала потужність магнітоли, або підсилювача, якщо такий використовується в автомобільній акустиці.

Такий вибір дасть вам можливість насолоджуватися чистим звуком навіть на високих гучності.

Опір колонок – критерій №2

Ще один важливий параметр – це опір. Більшість колонок орієнтовані на опір 4-8 Ом. Ознайомтеся з цим параметром на своїй автомагнітоли та підберіть колонки, які будуть відповідати зазначеним цифрам.

Характеристики звучання колонок – критерій №3

Якщо попередні пункти були орієнтовані на безпечне використання акустичної системи, то цей критерій безпосередньо впливає на якість звуку.

Один з параметрів колонок – це частота звучання, яка вимірюється в Герцах.

Намагайтеся вибрати такий варіант, який буде забезпечувати діапазон частот від максимально низьких – до максимально високих, тоді зможете насолоджуватися по-справжньому якісної акустикою.

Параметр потужності ми вже розглянули, але додамо, що потужність колонок повинна перевищувати можливості магнітоли не більше ніж на 20-30%.

Розміри колонок – критерій №4

Як правило, спочатку посадочні місця під колонки розраховані на певний розмір: це можуть бути круглі колонки діаметром 10см, 13см, 16см і т.д. Або ж, посадочні місця можуть бути розраховані під овальні колонки, які також мають кілька типорозмірів. Уважно ознайомтеся з даними параметром, щоб придбати колонки саме необхідних габаритних розмірів.

Фірма акустичної системи – критерій №5

Рекомендується здійснювати покупку тільки акустики іменитих виробників, зрозуміло, в тому випадку, якщо ви дійсно хочете отримати чисте, професійне звучання. Безсумнівно, лідером серед виробників є компанія Alpinе, яка саме спеціалізується на автомобільній акустиці. Правда, вартість колонок цієї фірми вельми висока.

Более доступные варианты – это продукция Blaupunkt, Kenwood, JVS. Колонки и динамики перечисленных компаний являются отличным сочетанием цены и качества. Что касается акустики Pioneer, это не более чем раскрученный бренд. На самом деле, качество колонок этой компании значительно хуже, нежели тех, которые мы перечислили ранее.

Надеемся, что наши советы были полезны для вас и теперь, вооружившись ценной информацией, вы сможете подобрать колонки, которые будут радовать вас высококачественным звучанием.

Как подобрать колонки для автомагнитолы – виды и характеристики

Відволікатися за кермом авто вкрай небажано. Однак як подолати втому і монотонність довгої дороги? Більшість водіїв відповідають на це питання однозначно: включити музику або трансляцію радіостанції. І кожному при цьому хочеться мати якісний звук, без якого прослуховування перетворюється на справжні тортури.

Якщо в машину купується новий комплект, важливо знати, як зробити підбір колонок до магнітоли. При неправильному виборі комплектуючих може виникнути ситуація, коли один компонент системи не зможе повністю розкрити свої здібності. Або зростає ймовірність поломки з подальшою необхідністю ремонту.

Як визначити потужність магнітоли

Спочатку трохи теорії. Потужність будь-якого пристрою для відтворення, до якого підключаються колонки для автомагнітоли, не може перевищувати параметрик бортової електромережі. У разі звукової системи – це межа напруги в 12 В. З позиції чистої фізики, головний пристрій або магнітола не можуть мати потужність на канал вище 4.5 Вт.

Правильність такого твердження підтверджують вкрай дешеві варіанти електроніки. Якщо купити, наприклад, магнітофон за 400-500 рублів – він буде видавати саме таку маленьку потужність і колонки до автомагнітоли повинні вибиратися відповідно.

Сучасна електроніка середнього класу працює з мерії схемою включення. Її підсилювач може видавати до 18-20 Вт чистої потужності.

Зверніть увагу

Якщо в магазині знайдеться модель з такою параметрик – її можна сміливо купувати, тому що саме вона не підкине ніяких несподіванок.

Виріб даного типу працює фізично правильно, за класичною схемою, підібрані колонки до автомагнітоли гарантовано не зможуть випробувати несподіваною перевантаження і вийти з ладу.

Але що ж означають магічні цифри в 45, 50, 80 Вт на виході підсилювача авто магнітоли, гордо продубльовані написами, наклейками на передній панелі? Це одночасно маркетингова брехня і технічний прийом.

У контурі посилення подібних моделей встановлено проміжний накопичувач потужності.

Це конденсатор, який заряджається в той проміжок часу, коли звукова картина дозволяє працювати на потужності сигналу нижче 20 Вт.

У період зростання амплітуди, наприклад, при різкому ударі барабана або потужному наростанні гучності трека – конденсатор віддає енергію, підсилювач перевищує фізично правильний рівень сигналу. Такий підхід використовує особливості людського слуху. Коли заряд конденсатора вичерпається, загальна гучність падає, проте людина цього не помічає через ефект інерції сприйняття.

На підставі розуміння фундаментальної фізики – простіше усвідомити, що саме означають зазначені в паспорті на магнітолу дані.

 1. Потужність в Ватах – пік значення сигналу, короткочасний. Якщо в документації до пристрою наводиться значення PMPO, воно не вимагає перетворення і може використовуватися як орієнтир, коли вибираються динаміки до магнітоли. У разі, коли наводиться потужність RMS – показник потрібно розділити на 1.41 для отримання потрібного параметра.
 2. Звукова схема. Сьогодні стандартна стерео система досить рідко зустрічається в пропозиціях ринку. Звичайна магнітола має 4, 5 вихідних каналів, може забезпечуватися окремим портом підключення сабвуфера.

Всі дані можна знайти в документації до звуковідтворюючі пристрої або подивитися на бирці, вміщеній на корпус. Отримана інформація буде використовуватися, коли доведеться час вибирати динаміки до автомагнітоли за потужністю.

Визначаємо місце під колонки і їх розмір

У більшості випадків, виробники автомобіля вже все вирішили за середньостатистичного власника. У конструкції корпусу вже передбачені місця для установки акустик. Якщо це зроблено, рекомендується скористатися пропозиціями авто виробника.

У штатних місцях під акустику передбачені всі заходи нейтралізації вібрацій і створена конструкційна міцність. Встановлений динаміка не буде надмірно деренчати, йому буде достатньо обсягу для видачі якісного звуку і роботи на номінальній потужності.

Все, що залишається власнику сучасного автомобіля – заглянути в документацію або візуально визначити, які динаміки можуть бути встановлені в штатні відділення. Машина досить просто дозволяє до них дістатися, в тому числі – під час прокладки проводки.

важливо

Якщо в авто не передбачені місця під акустику – рекомендується не відразу братися за електроінструмент для розбирання салону і прорізання отворів, а скористатися досвідом інших майстрів.

В інтернеті, на спеціалізованих форумах досить даних, включаючи відео, про те, як правильно встановити колонки в машину.

При решении данной задачи нужно не только получить хороший звук и удобную прокладку проводки, но и не нарушить конструкционную прочность элементов кузова.

Сегодня существуют следующие штатные места для установки динамиков:

 • в дверях, здесь размещаются среднечастотные громкоговорители;
 • в передних стойках крыши, в зоне переднего стекла, для размещения высокочастотных сателлитов;
 • в задней полке, где устанавливаются динамики высокой мощности с близким к басам диапазонами.

Отдельно рассматривается размещение саба. Он может иметь конструкционное решение, прямо указывающее его позицию внутри кузова автомобиля. Например, это может быть акустический блок для монтажа в багажнике, на полу с плоской формой, в виде изделия для размещения под задними сидениями.

У разі, якщо один або декілька елементів акустичної системи вимагають для своєї роботи власний підсилювач – потрібно ретельно продумати його розміщення. При цьому варто опітаться на рекомендації виробника і здоровий глузд. Пристрою потрібно віддавати багато тепла, тому встановлювати його в замкнутому, обмеженому просторі можна.

Визначаємо необхідний опір, чутливість і інші параметри

Електротехнічні характеристики акустики відіграють велику роль у формуванні якісного звуку і загальної функціональної придатності окремого гучномовця. Кожен динамік або колонка вибираються за наступними критеріями:

 1. Опір. Бажано, щоб ця характеристика відповідала напрузі, вказаній у паспорті магнітоли. В цьому випадку акустика буде працювати в штатному режимі, одночасно не викликаючи спотворень сигналу з боку підсилювача.
 2. Чутливість. З одного боку, цей параметр описує, наскільки швидко динамік реагує на зміну сигналу. З іншого – описує звуковий тиск. Коли приходить час вибирати акустику, варто пам’ятати про одну особливість автомобільної енергомережі. У ній є досить сильні перешкоди. Тому буде неправильно підібрати динаміки з високою чутливістю. Розумним виходом буде купити акустику з значенням параметра в межах 90-95.
 3. Добротність. Даний параметр описує, як сильно інертність дифузора впливає на правильність відтворення. Для колонок, встановлених в авто, бажано вибирати динаміки з показником Qts не менше 0.6.

Корисно: JBL Xtreme – огляд портативної водонепроникною колонки

Останнє і найголовніше – вибір потужності акустики. На підставі фізики роботи підсилювача і механіки подачі сигналу в різні відрізки часу, варто спиратися на наступні постулати.

 1. Номінальна потужність акустики повинна бути мінімум в півтора-два рази вище зазначеного в паспорті на магнітолу значення. Це головна вимога до автомобільних динаміків.
 2. Максимальна потужність не повинна бути меншою трикратного показника підсилювача. Це бажане, але не обов’язкова вимога відповідності.
 3. В окремих випадках, коли виробник акустики вказує пікову, а не максимальну потужність – варто вибирати виріб, у якого є точний триразовий запас (або вище).

Деякі принципи вибору варто пояснити. Зазначена номінальна потужність динаміка – це отримані дані в результаті тестування. На акустику подають сигнал в широкому спектрі частот. Випробування проводиться за схемою хвилина роботи – дві хвилини простою.

Тому номінальна потужність означає якийсь технічний максимум, який досягається при відтворенні середньостатистичного аудіосигналу з непостійним рівнем гучності.

Зовсім не гарантовано, що колонка не згорить, якщо підсилювач буде годинами подавати на неї номінальну потужність з близькими до піку показниками. Тому рекомендується приймати полуторний або подвійний запас при виборі динаміків. Цим досягається гарантія працездатності акустики при відтворенні музики на протязі годин і навіть діб.

Максимальна потужність показує параметрик вхідного сигналу, який колонка може витримати протягом хвилини (у деяких виробників до 5 хвилин). Даний параметр не вимірюється тестуванням. Він обчислюється за характеристиками обмотки і інших інженерних параметрам.

В реальних умовах магнітола може спалити динамік при різкому кидку потужності, близької до його максимуму. Тому для цього параметра також рекомендується мати триразовий запас, головним чином, для недопущення перегріву обмотки.

Пиковая мощность характеризует шансы динамика выжить при кратковременном интенсивном импульсе сигнала. Эти данные получаются производителем в результате тестирования партии изделий. Поэтому, если в паспорте акустики указан именно допустимый пик мощности — выбор с трехкратным запасом делается обязательно.

Коаксиальные или компонентные колонки

Покупка коаксиальных колонок или многоточечной акустической системы зависит не только от пожеланий владельца авто. Играет роль магнитола.

 1. Коаксиальные колонки воспроизводят звук в широком диапазоне частот. Они могут работать на одной громкости во всех точках салона, формируя равнораспределенную звуковую картину, практически одинаковую для пассажиров и водителя.
 2. Компонентні системи являють собою кілька динаміків, що працюють в різних діапазонах частот. Такий комплект необхідно налаштовувати, щоб отримати прийнятну звукову картину для пасажирів або водія. Магнітола повинна вміти регулювати канальну гучність.

Часто для управління компонентної системою використовуються окремі підсилювачі, що доповнюють можливості штатного відтворюючого пристрою.

Середньостатистичному автовласникові, що не страждає аудіофіли – рекомендується купити коаксіальні динаміки. Це пристрої, в яких два звуковипромінювача. Сьогодні на ринку можна підібрати моделі, що забезпечують високу якість звуку в широкому частотному діапазоні.

Людям, для яких без повністю автентичного звукового оточення і натурального звучання музичних інструментів не миле життя – не обійтися без покупки компонентної системи. Для її балансування і настройки, можливо, доведеться витратити багато часу. Однак кінцевий результат того вартий.

Популярні торгові марки

Щоб відразу передбачати характеристики звукової картинки в салоні автомобіля, не маючи спеціальних знань – можна купити акустику того чи іншого виробництва. Кожна торгова марка відрізняється чіткими особливостями звучання і конструкційного виконання своїх колонок або окремих гучномовців.

KENWOOD

Продукція KENWOOD пропонує весь спектр акустичних систем. Можна купити коаксіальні шірокополоснікі або компонентний комплект. Але особливо цікаві пропозиції динаміків для штатних місць. Такі набори дозволяють з мінімальними зусиллями оснастити салон якісної акустикою.

Звучання KENWOOD – це збалансоване звукове картинка без підкреслення басів. Вони добре сприймаються, помітні, однак ситуації, коли музика перетворюється на суцільний низький гул – неможливі при будь-яких регулюваннях і настройках. При роботі з магнітолами бренду акустика KENWOOD показує дуже чистий, якісний звук.

Pioneer

Консорціум Pioneer працює на ринку авто акустики давно. Ціни на колонки і динаміки не відрізняються демократичністю. Однак це легко пояснюється тим, що компанія навіть в найдешевших системах свого виробництва використовує свої самі просунуті інженерні рішення.

Акустика Pioneer цікава автомобілістам тим, що в позиціях асортименту можна знайти готовий набір динаміків для установки в штатні місця машини конкретної моделі. Звук динаміків відрізняється малим рівнем спотворень. Дифузори і котушки динаміків показують швидкий відгук, відмінно переносять перевантаження. Більшість моделей добре працює в області низьких частот.

Edge

Дана компанія – еталон застосування заходів захисту динаміків. Тут можна знайти продумані схеми вентилювання, особливі конструктивні рішення котушок і багато іншого. Динаміки звучать дуже чисто і соковито, незалежно від типу.

Серед пропозицій компанії є окремі динаміки, коаксіальні системи, активні і пасивні сабвуфери. До особливостей виробів відноситься чітка відповідність реальних параметрів заявленим значенням. Тому, щоб гарантувати довгу стабільну роботу акустики – потрібно правильно вибирати динаміки і колонки Edge.

Sony

Акустика даного бренду рекомендована тим, хто хоче отримати оптимальне співвідношення вартості і якості. Динаміки відрізняються продуманою конструкцією і застосуванням класичних інженерних рішень. Компонентна акустика розраховується для роботи в малому обсязі.

Вироби Sony пропонують якісний звук без вишукувань, зсувів звуковий картинки вниз або вгору по частотній смузі. Кожна модель повністю виправдовує очікування покупця. Не останнім перевагою продуктів бренду є прийнятна ціна і широкий асортимент представлених на ринку моделей.

Hertz

Акустика Hertz для багатьох виступає синонімом якості. Динаміки бренду відрізняються високою швидкістю реакції на зміни вхідного сигналу. Тому акустика звучить соковито, потужно, передаючи найдрібніші відтінки мелодії.

Корисно: Кращі колонки jbl

Динаміки Hertz придатні для відтворення музики будь-якого стилю. При цьому навіть відносно малі за розміром дифузори добре справляються з відтворенням басів.

В асортименті пропозицій компанії можна знайти не тільки акустику практично будь-якого типу, але і все для самостійного побудови якісної системи.

Порада

Можна купити підсилювачі, кросовери, Саби, спеціальні автомобільні виконання електроніки з фільтрацією перешкод.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You May Also Like

Діагностика гбо 4 покоління своїми руками. Коли немає сенсу платити сто

Цены на бензин постоянно растут и облагаются новыми акцизами. Но без автомобиля…

Який краще gps-маяк для авто? Огляд моделей і погляд з боку

Защита своего транспортного средства – одна из основных задач автовладельца. При этом…

Що означає знак ш на машині? Просто про просте

https://www.znak.com/2017-04-07/znak_shipy_i_novye_pravila_dorozhnogo_dvizheniya_chto_nuzhno_znat 2017.04.07 Яромир Романов / Znak.com З 4 квітня в Росії діють…

Як зареєструвати саморобний причіп? В Україні.

Реєстрація саморобних транспортних засобів Саморобні ПРИЦЕПИ Отже, з якоїсь незрозумілої причини Ви…

Позначення на приладовій панелі автомобіля. Що означають значки?

У міру розвитку автомобільної промисловості кількість індикаторів на приладовій панелі стрімко збільшувалася.…

Як правильно паркуватися між машинами? Розписуємо в деталях

Як паркуватися переднім ходом між автомобілями Ось і настав щасливий день –…

Що робити, якщо потіє фара – причини і способи усунення проблеми

Утворення конденсату всередині фар досить поширена проблема, з якою стикаються власники автомобілів.…

Що робити, якщо тече люк в машині? Список корисних порад

Вічна проблема – підтікання люка! Люк, не рідний, чи не механічний /…

Що робити, якщо тече рульова рейка? Терміново усуваємо

На СТО, що спеціалізуються на ремонті вузлів рульового управління, власників автомобілів змушують…

Що робити, якщо машину заблокували і перекрили у дворі? Все вирішується

Що робити, якщо у дворі заблокували машину, куди звертатися? Багато автомобілістів стикаються…