Дрібні відколи, подряпини та інші негативні наслідки впливу зовнішнього середовища на ЛКП можуть перетворити на непривабливий вигляд навіть найдорожчий і рідкісний автомобіль. Особливо це стосується позашляховиків тих власників, які люблять поганяти по складній місцевості .

Погодьтеся, що кожен раз заганяти своє авто на СТО для усунення дефектів і фарбування дуже дорого. Є більш раціональний і дієвий вихід – фарбування авто Pol Raptor. Провести такі роботи самостійно під силу кожному.

Головне – правильно все зробити, відповідно до інструкції.

Як пофарбувати автомобіль Раптор? покроковий оглядЗахисне покриття підвищеної міцності

Принцип дії фарби

На сьогодні Pol Raptor – це найбільш якісне і довговічне поліуретанове речовина для фарбування і захисту кузова, дисків і всієї машини від вологи, ультрафіолету і механічних впливів. Іншими словами, після його застосування автомобіль стає практично невразливим.

Як пофарбувати автомобіль Раптор? покроковий оглядЗахисне покриття підвищеної міцності RAPTOR ™

Спочатку речовина розроблялося для фарбування бетонних і дерев’яних поверхонь і захисту від вологи. Тепер Pol Raptor успішно застосовується для забарвлення авто. Особливо він актуальний для позашляховиків.

Фарба Pol Raptor після нанесення її на кузов або диски авто створює невидимий, але дуже міцний шар, який виключає пошкодження поверхні автомобіля. Крім цього, слід виділити такі позитивні фактори:

 • не вигоряє на сонці;
 • відмінно протистоїть більшості хімічних елементів;
 • легко очищається від бруду і пилу;
 • надійно захищає поверхню авто від корозії.

Як пофарбувати автомобіль Раптор? покроковий оглядНадійний захист від корозії

Однак слід зазначити і один подвійний фактор – кузов автомобіля стає матовим і горбистим, як шкірка апельсина. Цей момент не можна однозначно назвати позитивним або негативним. Це вже на любителя. Але потрібно взяти до уваги, що усунути цей ефект не можна – полірування кузова, дисків і, взагалі, поверхні автомобіля заборонена.

Як пофарбувати автомобіль Раптор? покроковий оглядПороги позашляховика покриті захистом РАПТОР

Також зверніть увагу, що авто не можна покривати лаком. При недотриманні технології підготовки кузова і неправильному нанесенні фарби «Раптор» можливе утворення дефектів і сколів.

З вищесказаного можна зробити висновок: якщо правильно використовувати «Раптор» при фарбуванні, можна захистити своє авто практично від будь-яких пошкоджень і впливу ультрафіолетових променів.

Як пофарбувати автомобіль Раптор? покроковий оглядФарба кольору чорний металік

Підготовчий етап перед фарбуванням

В цьому випадку підготовчий етап дуже важливий. Саме від якості проведених робіт залежить кінцевий результат.

Для початку слід зняти з автомобіля всі зайві деталі: ручки, двірники, дзеркала, бампер і т. Д. Те, що не знімається і не бере участі в фарбуванні, потрібно заклеїти папером і малярським скотчем (диски сюди теж входять) . Робити це потрібно ретельно, тому що фарбу практично неможливо зняти після того, як вона висохне.

  Молоткова фарба Hammerite Як пофарбувати автомобіль Раптор? покроковий оглядКузов автомобіля «Нива» полность пофарбований Raptor ™

Далі слід підготувати саму поверхню безпосередньо для фарбування. Робиться це в такий спосіб:

 • поверхню машини ретельно очищається від лакофарбового покриття. Так як зняти з авто фарбу вручну практично неможливо, слід використовувати спеціальну шлифмашинку з дрібним абразивом;
 • за допомогою компресора видувається вся грязь і пил, яка утворилася після чистки;
 • проводиться обробка уайт-спіритом або антисилікону;
 • всі дрібні дефекти (відколи, подряпини) прибираються спеціальною шпаклівкою;
 • після того як поверхня висохне, машину потрібно ще раз добре обдути;
 • підлягають фарбуванню поверхні обробляються спеціальною грунтовкою для металу.

На цьому підготовчі роботи можна вважати завершеними. Зверніть увагу, що від того, як якісно буде виконана робота на цьому етапі, залежить кінцевий результат.

Як пофарбувати автомобіль Раптор? покроковий оглядЄмність із захистом Raptor підключена до фарбопульта

процес фарбування

Як правило, фарба Pol Raptor поставляється тільки в двох видах: чорному і безбарвному, з подальшим додаванням пігментів. Також в комплект входить затверджувач і спеціальний пістолет для використання саме цієї фарби. Будь-який інший пістолет не підходить, так як для цього потрібна спеціальна насадка.

Фарбу «Раптор» потрібно відразу ж розмішувати в необхідному для забарвлення кількості. Зверніть увагу, що розмішаний «Раптор» придатний для застосування тільки протягом 3 годин . Змішувати компоненти слід в тій же банці з фарбою. Після того як суміш буде готова, на банку слід накрутити пістолет зі шлангом, і можна приступати до фарбування.

Як пофарбувати автомобіль Раптор? покроковий оглядФарба кольору олов’яний металік

Розпорошувати фарбу Pol Raptor на поверхню машини слід на відстані 40-50 сантиметрів. Так речовина буде лягати рівним шаром, що запобіжить утворенню патьоків і міхурів. Фарбувати слід в два шари. Перерва між нанесенням «Раптор» повинен становити не менше 40-50 хвилин.

Процес фарбування «Раптор» потрібно проводити в сухому приміщенні без протягів. Але так як Pol Raptor має високий рівень адгезії, можна проводить забарвлення на вулиці за умови теплої сухої погоди. Висихати автомобіль після фарбування повинен тільки в добре провітрюваному приміщенні . «Раптор» – досить «отруйна» фарба з різким неприємним запахом.

Як пофарбувати автомобіль Раптор? покроковий огляд2K захисне покриття підвищеної міцності 4: 1 RAPTOR Truck bed liner «колеруемий»

Повністю Pol Raptor висихає після закінчення 21 діб після фарбування. Але використовувати транспортний засіб можна вже на 8-10-у добу після завершення робіт. Покривати лаком або будь-яким іншим ЛКП після автомобіль не рекомендується.

Зверніть увагу, що ця речовина має несприятливий для людського організму склад. Тому всі роботи потрібно проводити в спецодязі і з респіратором.

В цілому провести підготовку і процес фарбування своїми руками нескладно. При мінімумі матеріальних витрат можна убезпечити свою машину від механічних пошкоджень і агресивного впливу зовнішнього середовища.

  Hammerite – фарба для металу по іржі

Фарбування автомобіля Раптор. Покрокова інструкція та вартість робіт

Вибір фарб на автомобільному ринку просто величезний, все вони різного кольору і більшість на виході забезпечують красиву глянсову поверхню. Але питання візуальної краси при використанні позашляховиків стоїть на другорядному рівні, а головне – це надійність, стійкість до механічних впливів, бруду і вологи.

Глянцеві поверхні, часто при перших серйозних подряпинах відразу утворюють відколи, на яких поверхню починає іржавіти і втрачає зовнішній вигляд.

Власники позашляховиків, як вітчизняних за типом Ниви, УАЗа, так і імпортних: Jeep, Toyota, Mitsubishi і інших, які є мисливцями, рибалками або любителями активного відпочинку на природі шукають варіанти оновлення заводського лакофарбового покриття на нове більш надійне.

Зверніть увагу

Фарбування авто Раптор вирішує цю проблему. Ми будемо розглядати матеріали фірми U-POL.

Матеріал Raptor від цієї компанії продається в складі самого поліуретанового покриття і додаткових витратних матеріалів у вигляді затверджувача.

Одним з важливих моментів є те, що ви можете завдати цей матеріал на кузов автомобіля своїми руками, прямо у себе в гаражі. Технологія досить проста і доступна кожному.

Плюси і мінуси «Раптор»

Після полімеризації на поверхні кузова даний матеріал утворює захисну плівку, і саме вона має ряд переваг перед звичайним лакофарбовим покриттям.

Як пофарбувати автомобіль Раптор? покроковий огляд

 • міцність і надійність матеріалу.
 • стійкість до тертя.
 • швидко і нескладно чистити.
 • колір покриття не вигоряє на сонці.
 • добре захищає від іржі металу.
 • простий спосіб нанесення, що не вимагає особливих навичок від майстра.
 • стійкість до бруду, солі, вологи і хімічних реагентів присутніх на дорожньому покритті.
 • часткова шумоізоляція кузова.
 • можна наносити не тільки спеціальним фарбопультом, але і пензлем.
 • тривалий термін служби покриття.

Але є у раптора і недоліки:

 • його не можна покривати лаком, тому кузов авто буде матовим.
 • структура матеріалу на кузові нагадує шагрень, що трохи псує зовнішній вигляд транспортного засобу.
 • якщо чітко не дотримуватися технологію, то можливі відколи покриття в проблемних місцях.
 • довгий період повного висихання матеріалу.

В якому вигляді продається комплект «Раптор»?

Поставляється даний матеріал готовим набором, в який входить 4 ємності по 750 грам з самої фарбою і 1 л з затверджувачем, з яким вона розмішується. У комплектацію також входить спеціальний пістолет (краскопульт) для фарбування Раптор, який вже налаштований на роботу з цим матеріалом.

Як пофарбувати автомобіль Раптор? покроковий огляд

Все що поставляються ємності підігнані під підключення розпилювача.

Ви можете купити на ринку варіанти з чорним кольором, або мутно білого, останній в свою чергу за допомогою пігменту можна колеровать, домагаючись потрібних відтінків.

В упаковці у вас додатково буде інструкція, в якій вказані пропорції для змішування матеріалу і додавання пігменту, а також основні правила безпеки при роботі з фарбою Раптор.

Підготовка поверхні перед фарбуванням

У більшості випадків автолюбителі, які є власниками джипів, виконують повну фарбування кузова Раптор, але іноді можуть реставрувати і окремі найбільш схильні до ділянки авто, такі як капот, пороги, або бампера. У будь-якому випадку перед нанесенням матеріалу проводиться якісна підготовка поверхні.

Спочатку демонтують всі пластикові накладки, дзеркала, ручки та інші елементи конструкції, які можна легко зняти. Всі інші ділянки кузова, які не будуть фарбуватися, обклеюють захисною плівкою за допомогою малярного скотча.

Як пофарбувати автомобіль Раптор? покроковий огляд

Проводиться зачистка кузова від відколів ЛКП, іржі та інших дефектів. Роблять це зазвичай механічним шляхом із застосуванням шліфувальної машинки і різного розміру абразивів.

Якщо на поверхні є місця з чистим металом, то бажано додатково їх обробити грунтом ACID # 8. Вм’ятини і пошкодження рихтують і шпаклюють вирівнювання площину поверхні.

Далі вся область фарбування обезжиривается за допомогою Уайт-спірит, або антисилікону.

Далі виробляємо матування поверхні, для підвищення адгезії, за допомогою абразиву марки P80. Після чого кузов знову чистимо і знежирюємо.

Також подбайте і про робочому просторі. Ви можете виконувати роботи і на вулиці, якщо дозволяє температура (близько 20 градусів Цельсія), але для отримання хорошого результату краще працювати в теплому провітрюваному гаражі з хорошим освітленням.

Технологія фарбування “Раптор”

Якщо ви успішно провели всі підготовчі роботи, то можна приступати до нанесення матеріалу. Для початку беруть одну пляшку з фарбою і змішують її з затверджувачем в пропорції 3: 1.

На самій ємності є позначення, до якого рівня додавати затверджувач, і його обсяг повинен бути близько 250 грам, при обсязі фарби в 750 грам.

Далі закриваємо кришку і перемішуємо матеріал протягом декількох хвилин.

Як пофарбувати автомобіль Раптор? покроковий огляд

Важлива особливість, при виборі затверджувача зверніть увагу, що є різні варіанти даного матеріалу, які забезпечують різні терміни сушки поверхні. Ви можете вибрати найбільш вам відповідний. А щоб трохи згладити «апельсинову кірку» на кузові, одержувану після фарбування автомобіля Раптор, можна додати в кінцевий склад до нанесення ще 10% розчинника S2040.

Підключаємо до ємності робочий пістолет, а до нього в свою чергу повітряний компресор, і можна приступати до нанесення першого шару. Зазвичай починають працювати з даху машини.

Рівномірними рухами інструменту, який тримають на відстані 40 – 50 см від поверхні, потрібно постаратися накласти рівномірний шар фарби. Уникайте переливів матеріалу, так як товстий шар матеріалу втрачає свою механічну міцність.

Якщо в робочій зоні підтримуватися температурний режим в районі +20 градусів Цельсія, то досить почекати 30 – 50 хвилин для висихання і можна приступати до другого шару.

Повна полімеризація матеріалу відбувається протягом тижня, але дбайливо експлуатувати авто можна вже після 12 години сушки.

Добиваємося бажаного кольору

Як пофарбувати автомобіль Раптор? покроковий огляд

Розбавивши фарбу затверджувачем в пропорції 3: 1, можна додавати пігмент в обсязі близько 10% від загального обсягу матеріалу. За порадою по отриманню потрібного відтінку можна звернутися до колористу.

Відео інструкція по нанесенню раптора на поверхню кузова авто.

Правила безпеки при роботі

Як пофарбувати автомобіль Раптор? покроковий огляд

Також цей матеріал є пожежонебезпечним, і зберігати його краще подалі від гарячих поверхонь або прямих сонячних променів.

Кілька фото прикладів реалізованих робіт майстрів.

Як пофарбувати автомобіль Раптор? покроковий огляд
Як пофарбувати автомобіль Раптор? покроковий огляд
Як пофарбувати автомобіль Раптор? покроковий огляд

Скільки коштує фарбування Раптор?

Якщо ви плануєте проводити всі роботи самостійно, то витрати підуть тільки на витратні матеріали. Комплект з 4 банок фарби і затверджувача обійдеться в суму близько $ 75 – $ 95. А вартість пістолета складе близько $ 22 – $ 25.

Якщо ж замовляти дану послугу в автосервісі, то потрібно буде витратити від $ 260 до $ 800В залежно від типу і класу автомобіля.

А ви користувалися даними покриттям? Залишайте свої відгуки про матеріалі нижче в коментарях.

Фарбування Раптор своїми руками: поради та рекомендації

Металевий кузов з плином часу неминуче покривається іржею. Причиною, як правило, стають неминучі пошкодження фарби. Порушення цілісності буває непомітним, але створює умови для утворення корозії.

Вода стикається з металом і швидко призводить до появи іржі, потім – наскрізного отвору і великим вогнища «гнилі». Raptor – це засіб для захисту від корозії, яка була розроблена компанією Upol.

Фарбування “Раптор” своїми руками є способом збільшити довговічність кузова і захистити його від руйнування.

Що таке Раптор для авто?

Фарбування “Раптор” – це процедура покриття автомобіля складом, в основі якого поліуретан. Засіб не є фарбою, його можна віднести до групи антигравійне покриття з єдиною відмінністю – в складі речовини каучук замінений на поліуретан, він більш твердий і створює міцне покриття.

У складі речовини додатково присутні домішки, які сприяють якісному розпорошення і кращому зчепленню з підставою. Виробник не розкриває таємницю складу.

Як пофарбувати автомобіль Раптор? покроковий огляд

Захисне покриття Раптор

У яких випадках роблять фарбування авто Раптор?

Фарбування автомобіля «Раптор» забезпечує високу ступінь опору до механічних пошкоджень. Покриття збільшує захист від ударів каменів і піску, формує якісний шар шумоізоляції.

Фарбування кузова «Раптор» виконується в повному обсязі, зазвичай обробляють тільки ті ділянки, які більше за інших піддаються ударам і подряпин: нижня частина дверей, бампери і пороги. Ділянки з додатковим покриттям мають високу опірність до пошкоджень від сторонніх предметів, «Раптор» захищає метал від контакту з водою.

Повне фарбування авто “Раптор” не є вдалим рішенням, так як потребує великих вкладень і призведе до складності відмивання від забруднення. Поверхня набуває шагреневу фактуру, дещо змінюється колір, при підборі фарби можуть бути труднощі.

Фарбування Raptor не боїться ударів від піщинок і невеликих каменів. Склад щодо густий, від чого лягає товстим шаром. Збільшення товщини підстави призводить до створення шумопоглинального покриття. Автомобіль стає більш стійкий до вібрацій.

В останні роки популярна фарбування дисків «Раптор», так як колеса знаходяться в особливо складних умовах експлуатації: постійний контакт з водою, сіллю, піском, камінням і т.д.

Як пофарбувати автомобіль Раптор? покроковий огляд

Фарбування автомобіля «Раптор» забезпечує високу ступінь опору до механічних пошкоджень

Принцип дії фарби

Фарбування авто «Раптор» створює саме довговічне і якісне покриття поліуретаном. Використовується фарба для формування захисного шару на кузовних елементах і дисках. Матеріал зберігає кузов від ультрафіолету, води і механічних пошкоджень, т. Е. Засіб усуває уразливості автомобіля.

Виробник спочатку розробляв речовина для фарбування дерев’яних і цементних виробів з метою захисту від води. Зараз призначення Raptor зводиться до обробки кузова машин, актуально покривати складом позашляховики і автомобілі, які експлуатуються в складних умовах.

Фарбування “Раптор” своїми руками не створює видимого зміни кузова, але він стає значно міцніше і запобігає пошкодження. Серед інших позитивних властивостей:

 • добре переносить сонячне світло;
 • стійкий до багатьох хімічних речовин;
 • може очищатися від пилу і бруду;
 • створює надійний захист від іржі.

Після нанесення засобу кузов набуває горбистий і матовий ефект, нагадує шкірку цитрусових. Подібне явище можна зарахувати до позитивного або негативного – це справа смаку. Варто врахувати, що подібний ефект не можна видалити.

Важливо враховувати, що зверху наносити лак неприпустимо. Якщо проігнорувати технологію підготовки і нанесення, основа стане вразливою до ультрафіолету і механічних пошкоджень.

Як пофарбувати автомобіль Раптор? покроковий огляд

Покриття Раптор не обов’язково проводити в спеціально підготовленому приміщенні

Переваги і недоліки «Раптор»

Після фарбування машини за допомогою поліуретанової рідини формується щільна захисна плівка, яка в процесі експлуатації показує численні переваги:

 • підвищує міцність кузова;
 • збільшує стійкість до тертя;
 • легко очищається;
 • матеріал стійкий до ультрафіолету;
 • не втрачає декоративних властивостей в процесі експлуатації;
 • створює надійний захист від корозії;
 • забезпечує стійкість до багатьох хімічних речовин;
 • можна обробляти пластик.

Забарвлення «Раптор» має не тільки плюси, а й мінуси, серед них:

 • не можна додатково проводити покриття лаком, кузов завжди буде мати матовим ефектом;
 • створюється відчуття шагреневої шкіри;
 • при неправильному нанесенні є ризик появи відколів.

Як пофарбувати автомобіль Раптор? покроковий огляд

Раптор підвищує міцність кузова

Скільки коштує фарба Раптор

Фарбування авто “Раптор” своїми руками допоможе заощадити на роботі, але вартість матеріалів доведеться сплатити в будь-якому випадку. Витрати залежать від типу автомобіля.

Зазвичай засіб продається в комплекті по чотири банки ємністю 1 л, на кожній ємності влаштована різьблення для установки на пістолет. У комплекті поставляється затверджувач, його перемішують з основною рідиною перед нанесенням.

Все в сумі обійдеться близько шести тисяч рублів.

Якщо немає розпилювача, можна його купити разом з комплектом, переплата складе близько двох тисяч рублів. На середньостатистичне авто витрачається близько 10-15 л.

колеровка Раптор

Рідина «Раптор» продається виключно в білому і чорному кольорі. Для колеровки допускається додавати до складу фарби з різними кольорами. У магазинах продаються колоріруются фарби, які додаються в поліуретановий склад білого кольору.

Складно домогтися гармонійного поєднання основних частин кузова і нового покриття, краще віддати перевагу послугам досвідченого колориста. Якщо автомобіль в темних кольорах, можна підібрати відтінок самостійно, навіть трохи прогадали, візуального погіршення не настане.

В області автомобільної хімії сьогодні велика конкуренція, виробники випускають гідні аналоги «Раптор»:

 • Z-pro;
 • Line-x;
 • Full Metal Jaсket.

Як пофарбувати автомобіль Раптор? покроковий огляд

Захисне покриття Z-PRO

Підготовка до фарбування Раптор

У мережі зустрічаються різнобічні відгуки щодо «Раптор», деякі відзначають, що автомобіль гниє з тією ж швидкістю. Проблема не в самому складі, а в порушенні технології. Перед тим, як почати фарбувати машину, слід ретельно її підготувати, на практиці це означає:

 • деталь ретельно очищають від іржі. До нанесення складу повинна з’явитися світла поверхня з характерним кольором металу. Якщо в ході очищення утворилися наскрізні отвори, слід заварити їх, тільки акуратно, щоб прилеглу поверхню «не потягнув»;
 • метал обробляють ортофосфорної кислотою, яка є основою перетворювачів іржі. Етап протруювання важливий для усунення дрібних частинок корозії, інакше покриття буде вразливим. Після завершення процедури кислоту змивають водою, потім поверхню витирається насухо;
 • поверхню обробляють наждачним папером, оптимально підійде з номером 240-320. Крупнозернистий матеріал забезпечить появу подряпин, вони будуть помітні, іноді відкривають доступ до «голому» металу;
 • цю ділянку покривають знежирювачем, використовують або спеціальну рідину, або універсальний розчинник уайт-спірит.

Проводячи фарбування своїми руками обов’язково рекомендується виконати перераховані етапи підготовки. Ретельність їх дотримання – це запорука якісного остаточного покриття.

Важливо закладати всі дірки, якщо на кузові великі отвори, в крайньому випадку, їх замазують шпаклівкою з додаванням скловолокна. Краще – вварити залізний лист, але процедура вимагає вправності. Бажано обробляти поверхню з іншого боку будь-яким герметиком, це допоможе локалізувати вогнище руйнування.

При відсутності знань, як покривати основу кислим грунтом, є ризик «підняти» наступні шари. Краще скористатися стандартною ґрунтовкою по металу.

Як пофарбувати автомобіль Раптор? покроковий огляд

Підготовка автомобіля до фарбування Раптор

Як фарбувати Раптор?

Фарбування машини “Раптор” – це тривала процедура, перш за все, слід подбати про альтернативне транспорті на 3 тижні (стільки триває полімеризація).

Перед тим, як фарбувати “Раптор”, слід підготувати компресор, інакше рівномірного шару не досягти. Пензлик не дозволить створити якісний шар, залишаться нерівності на поверхні. Відносно підсилюють деталей кисті може виявитися досить, виконують фарбування торцевими дотиками для імітації шагрені.

При використанні пістолета рекомендується захистити прилеглі ділянки від поліуретану, так як фарбувати “Раптор” доведеться всю область. Найпростіших спосіб контролювати зону нанесення – обробити прилеглий метал плівкою або малярським скотчем. Іноді доводиться виконувати демонтаж окремих елементів кузова.

важливо

Важливо захищати органи дихання при роботі з хімічним складом, так як він здатний завдати шкоди здоров’ю при відсутності респіратора.

Розпилювач – це стандартний пістолет для нанесення мастики і антигравій. Інструмент є базовим, відповідно, присутній у всіх майстерень. Якщо використовувати спеціальний пістолет, у майстра з’являється можливість впливати на фактуру покриття, від чого змінюється малюнок шагрені. Працюючи з пістолетом для антигравій, подібний ефект настає за допомогою зміни тиску.

Для зменшення зерна шагрені рекомендується додавати розчинник. Щоб побачити остаточний результат, краще спочатку провести експеримент на будь-якої металевої поверхні.

Коли фарбуємо «Раптор» будь-якої кузовної елемент, не слід робити різких і хаотичних рухів. Пістолет перемещаем плавно, почерговими смугами починаючи знизу і рухаючись вгору. Щоб запобігти появі патьоків, рука повинна завжди перебувати в русі, найменша затримка призведе до накопичення товстого шару і скочування крапель.

Фарбують елементи кузова шарами. Переходити до наступного шару дозволяється виключно після висихання попереднього, про що свідчить усунення вологого блиску. Дисковий розчин наноситься точно за такими ж правилами, як і кузовний.

Як пофарбувати автомобіль Раптор? покроковий огляд

Фарбування машини Раптор

Заходи безпеки при роботі з Раптор

Індивідуальний захист при фарбуванні автомобіля «Раптор» – це обов’язкова дія. Всі необхідні заходи вказуються на ємності, як і можливі ускладнення при порушенні норм.

Негативні впливи при контакті з людиною:

 • легка займистість може спровокувати опіки;
 • призводить до подразнення очей;
 • при відкритому контакті зі шкірою, вона стає сухою і утворюються тріщини;
 • при вдиханні парів з’являється сонливість, галюцинації або інші порушення функції головного мозку.

Працювати складом дозволяється виключно в щільній одязі, рукавичках, захисних окулярах і респіраторі. У приміщенні обов’язково повинна бути працездатна витяжка і система пожежної безпеки.

Як видалити Раптор з автомобіля?

Покриття після застигання стає міцним і стійким до різних впливів, в тому числі механічних, отже, зняти «Раптор» нелегко.

Якщо використовувати наждачку для видалення шару, буде потрібно багато часу, а результат виявиться малопомітним. Пори між зернами будуть швидко забиватися, і буде потрібно регулярна заміна матеріалу. Більш радикальний спосіб – болгарка з абразивом або фіброю, але метод небезпечний через високий ризику отримання травм.

Порада

На дриль або болгарку можна надягати щітку з металу, але кузовна деталь швидко перегрівається і з’являється ризик деформації підстави. При використанні електричного інструменту обов’язкове обробка шпаклівкою.

Кращий спосіб усунення підстави – використовувати будівельний фен і вузький шпатель. Нагрівають невеликий елемент кузова і відразу прибирають поліуретан, інакше він повторно застигне.

рекомендації

Завжди є альтернатива – фарба з молотковим ефектом або фарбування «Ксераліком». Точніше підібрати оптимальний склад можна тільки після уточнення цілей обробки і інших індивідуальних вимог. Найважливішим фактором є питання ціни. Відносно того, скільки коштує фарбування автомобіля, існує безліч нюансів, вони детально розглянуті в окремій статті.

Є додаткові способи підготувати автомобіль до важких умов експлуатації, про що йдеться в статті – види камуфляжу. Існують як мисливські різновиди камуфляжу, так і декоративні. Іншим важливим фактором для збереження зовнішнього вигляду є фарба для дисків.

Як фарбувати Раптор машину самому

Велика кількість автомобілів позашляхових моделей на вітчизняних трасах свідчить часто про бажання водіїв пересуватися в екстремальних умовах.

Однак, подібні подорожі чреваті втратою естетичної зовнішності. В результаті таких заходів з’являються відколи фарби, подряпини та інші небажані наслідки.

Мінімізувати або повністю позбутися від описаних явищ допомагає фарбування авто Раптор своїми руками.

Що буде в результаті

Ринок лакофарбової продукції багатий різними засобами, що забезпечують різні типи зовнішніх покриттів для транспортних засобів. Вони блокують взаємодію металевих елементів з негативними факторами, до яких відносяться такі явища:

 • волога;
 • ультрафіолет;
 • дрібні механічні дії;
 • термоколебанія тощо.

Наносячи покриття Раптор своїми руками, автовласник формує зовні міцний поліуретановий шар, який дбає про недопущення кузовних дефектів на тривалий період. Такий фарбі не страшні забруднення, тривале перебування на сонці і навіть вплив хімічних реагентів, які у великій кількості використовують працівники комунальних служб.

Як пофарбувати автомобіль Раптор? покроковий огляд

В результаті обробки поверхня виходить матовою і трохи шорсткою, як апельсинова кірка. Глянець відсутня, що не заважає зовнішності бути естетичною та оригінальною. Після проведених робіт машини не піддають поліруванню, так як даний процес буде лише пошкоджувати захист.

Особливості оригінальної зовнішності машини

Варто враховувати, що продукт від компанії U-POL, що має повне найменування U-POL’S RAPTOR TRUCK BED LINER, спочатку призначався для обробки робочих платформ вантажних відсіків у пікапів або вантажівок. Однак, відмінні характеристики фарби забезпечили їй успіх в різних галузях, які іноді навіть не стосуються автомобілів.

Матеріал являє собою двокомпонентний склад, що включає в себе безпосередньо лакофарбову основу і фірмовий затверджувач.

Базою служить полімерний уретановий розчин, що надає максимальну міцність продукту.

При всіх міцності тонка плівка у вигляді апельсинової кірки має високу ступінь пластичності, що не дає їй руйнуватися при можливий опір від ударів.

В результаті користувач отримує поверхня, що має чималу кількість позитивних параметрів:

 • машина має оригінальну зовнішність, яка впізнається в транспортному потоці;
 • наявна текстура запобігає появі корозійних осередків від води, солей і активних хімікатів;
 • шар не вигорає від сонячних променів;
 • технологія фарбування Раптор доступна навіть непрофесійним фахівцям в гаражних умовах при дотриманні правил поводження з матеріалом;
 • шар чинить опір стирання з часом і навіть не пошкоджується від дряпання гілками;
 • нанесена шорстка фарба служить додатковим шумо- і вібропоглиначем при нанесенні в подарунковому просторі і під днищем;
 • після задування такою фарбою підлоги вантажного відсіку утворилася текстура стане перешкодою для ковзання всіляких вантажів.

Фарбування Раптор проводиться також в місцях, схильних до активного зносу.

підготовчі операції

Перед тим як фарбувати Раптор машину самому, необхідно провести певну підготовчу роботу. Важливість цього етапу важко переоцінити, адже при неякісної обробці новий шар може не дати бажаного результату.

В першу чергу основа очищається практично до голого металу, особливо приділяючи увагу можливим вогнищ корозії або місцях відшаровування старої фарби. Зачистка проводиться за допомогою болгарки або дрилі і спецнасадок. Нанесення може здійснюватися поверх старої фарби після попереднього шліфування.

Як пофарбувати автомобіль Раптор? покроковий огляд

Якщо передбачається залучення шлифмашинки з шліфбумагой, то рекомендуємо брати матеріал типу Р120-Р220. Іноді доводиться користуватися і Р80. Дані абразивні засоби мають більше зерно, ніж ті, які прийнято зазвичай використовувати в традиційній предпокрасочную очищення.

Не варто звертати увагу на невеликі канавки після очищення. Густа консистенція Raptor приховає такі мікронерівності. При цьому вона буде надійніше триматися на такому кузові, заповнюючи канавки. У проблемних місцях варто застосовувати скотч-брайт червоного кольору, щоб повною мірою позбутися від областей з глянцем.

Важкодоступні ділянки можуть бути малодоступні для шліфування. Для таких зон компанія-виробник сучасної хімії передбачає розпорошення адгезійного підсилювача GRIP # 4. Він пропонується під назвою UNIVERSAL ADHESIONPROMOTER. Виробники рекомендують даний склад також в якості попередньої основи по пластику, що знімає необхідність попереднього шліфування.

Важливо знати, що поверхня до нанесення Раптора потрібно знежирити і очистити від дрібних частинок, що утворилися від шліфування.

Фахівці не рекомендують обробляти «голий» металевий кузов. На ньому має бути хоча б шар грунтовки. Кращим є матеріал ACID # 8, що випускається компанією U-POL. Труїть грунт розроблений на основі епоксидних смол. Після його нанесення важливо дочекатися повного висихання складу.

Як пофарбувати автомобіль Раптор? покроковий огляд

Акрилові однокомпонентні грунти з балончиків в процесі обробки не допускаються. Також варто враховувати, що великі нерівності фарба не приховає, тому їх доведеться заздалегідь шпаклювати і приводити в порядок грунтами.

Щоб фарбування Раптор валиком або розпилювачем не зачепила небажаних ділянок, в роботі використовується малярська стрічка. Нею блокують відкриті зони автомобіля, включаючи скла, гуму, пластик, які не призначені для обробки. Маскування видаляється не раніше, ніж через півгодини після закінчення.

Приготування лакофарбових розчинів

Основним колірним тоном для Раптора є чорний. Близько половини машин забарвлене саме в цій забарвленням. Компанія також пропонує крім BLACK, колеруемий варіант TINTABLE. До останнього необхідно додавати бажаний колірний компонент необхідного пігменту.

Важливо знати, що при нанесенні фарби валиком, необхідно купувати відповідний комплект з назвою ROLL-ON RAPTOR.

Зверніть увагу

Перемішування здійснюється відповідно до інструкції в пропорції 3: 1 фарби і затверджувача. Для зручності фасування виконана в ємностях 0,75 л (фарба) і 0,25 л (затверджувач). Не варто брати для процесу звичайні розчинники, так як вони не дадуть потрібно ефекту.

Перемішування займає 2-3 хвилини. У коліруемие розчини колірні наповнювачі додаються в співвідношенні 10% від підсумкового обсягу.

  Локальне фарбування автомобіля

процес фарбування

Не бажано для нанесення захисного антігрунтового покриття вибирати період, коли навколишня температура занадто спекотна або морозна. Оптимальними умовами буде 20С і вологість близька до 60% і нижче.

Як пофарбувати автомобіль Раптор? покроковий огляд

Під час роботи в закритих умовах рекомендуємо використовувати респіраторну маску або перенести процес на відкритий майданчик. Основна токсичність міститься не в фарбі, а в що застосовується фірмовому розчиннику, виготовленому із застосуванням токсичних ізоціанатів.

Для розпилення прийнято використовувати спеціальні пістолети Schutz і фарбопульти HVLP. Чи не заборонено наносити пензлем або валиками. Якщо є можливість і бажання отримати якісний інструментарій для роботи, то варто пошукати розпилювач з регульованим соплом RAPTOR PROFESSIONAL VARI-NOZZLE APPLICATION GUN, за допомогою якого вдасться створювати різну фактуру.

Після того як заготовку ретельно перемішуємо, пляшечки кріпимо до компресорного розпилювача. В залежності від уподобань в текстурі, налаштовуємо тиск в інтервалі 2,5-5,0 атм. У нижньому діапазоні буде більш крупна фактура малюнка, а при підвищенні атмосфер апельсинова кірка стане менш рельєфною.

Важливо знати, що крім тиску на текстуру впливає кількість розчинника і віддаленість від оброблюваної поверхні, чим далі відстань, тим менше рельєфний буде результат.

При додаванні розчинника в готовий розчин можна впливати на фактуру, в сторону зменшення її рельєфності. Не варто домішувати його більш, ніж 10%. Допускається застосування фірмового або універсального акрилового складу. Класичні розчинники, наприклад, 647 або його аналоги знизять стійкість результату.

Експериментувати краще на сторонніх поверхнях, а не на автомобілі. Або можна вибрати внутрішню сторону, приховану від очей. Інтервал розпилення вибираємо від 45 до 150 см. Найчастіше фахівці працюють до 55 см.

Всі роботи з готовим складом необхідно закінчити не пізніше, ніж через 60 хвилин. Коли інтервал між нанесеннями двох шарів досягає 5 годин і більше, то варто шліфувати трохи основу.

Як пофарбувати автомобіль Раптор? покроковий огляд

Прийнято накладати 2-3 шари, не більше. Достатній інтервал між нанесеннями – 60 хв. При зміні пляшки важливо не дати застигнути розчину в пістолеті, а ретельно промити інструмент від складу розчинником або ацетоном.

Сушка «на відлип» займає не більше 60-70 хвилин. Далі чекаємо 2-3 дня для того, щоб склад «схопився», після чого машиною можна акуратно користуватися в неекстремальному режимі. Однак, повне видиме затвердіння відбувається за 7-9 днів.

В екстремальному режимі можна експлуатувати авто не раніше, ніж через 3-4 тижні. Деякі фахівці прискорюють процес сушіння, піднімаючи температуру до 60С. Категорично не допускається використання інфрачервоних сушителів. Краще забезпечити природні умови для затвердіння складу на поверхні кузова.

Фарбування Раптор своїми руками

Як пофарбувати автомобіль Раптор? покроковий огляд

Зміст статті:

Вітаю Вас на блозі kuzov.info!

У цій статті розглянемо що собою являє захисне покриття Raptor, його переваги, підготовку до нанесення, процес нанесення і сушіння.

Raptor є торговою маркою компанії U-POL.

Повна назва цього продукту U-POL’S RAPTOR Truck Bed Liner, що означає покриття для задньої платформи (вантажного відсіку) пікапів і вантажівок.

Спочатку це покриття розроблялося саме для цих цілей. Надалі, фарбу Raptor стали застосовувати повсюдно, для фарбування як окремих частин кузова, так і кузова цілком.

Як пофарбувати автомобіль Раптор? покроковий оглядRaptor можна наносити на місця найбільш схильні до зносу.

Покриття Raptor є 2-х компонентної фарбою, що означає, що вона змішується з затверджувачем перед нанесенням. Вона має уретанових основі, яка і надає цій фарбі особливу міцність, при цьому вона залишається еластичною і не розтріскується при ударах.

Отже, перерахуємо основні переваги покриття Raptor:

 • Raptor надає естетичний зовнішній вигляд і може наноситися з різною текстурою.
 • Raptor захищає від вологи, солей, корозії.
 • Протистоїть впливу палива, масел.
 • Забезпечує захист від ультрафіолетових сонячних променів і не вицвітає з часом.
 • Легко наноситься, не потрібно високого професіоналізму, не потрібно фарбувальна камера.
 • Raptor добре протистоїть появі подряпин (навіть від гілок), протистоїть стиранню.
 • Добре протистоїть появі відколів (за умови правильної підготовки поверхні перед нанесенням).
 • Raptor допомагає поглинати шум і вібрації і може застосовуватися як захист днища і арок.
 • При застосування в якості покриття задньої платформи (вантажного відсіку) пікапів і вантажівок, може наноситися з текстурою (і добавкою), що перешкоджає ковзанню.
 • Raptor забезпечує покриття, яке здатне витримати жорсткі дії. Його можна наносити на місця, найбільш схильні до зносу.

Підготовка поверхні до нанесення покриття Raptor

 • Підготовка поверхні є дуже важливим етапом фарбування Raptor’ом. Всі властивості цього покриття проявляться в повній мірі тільки при ретельної підготовки.
 • Спочатку потрібно очистити поверхню, видалити все відшаровується покриття і іржу за допомогою спеціальних насадок на дриль або «болгарку».
 • Raptor може безпосередньо наноситися на фарбу, підготовлену шліфуванням.

Як пофарбувати автомобіль Раптор? покроковий оглядПеред нанесенням Raptor, стара фарба повинна бути відшліфована, не повинно залишатися глянцевих місць. “Голий” метал потрібно заґрунтувати.

 • Відшліфуйте поверхню шліфувальним папером P120 – P220, в деяких випадках P80. Це більший абразив, ніж використовується при підготовки автомобіля до фарбування, але Raptor має більш густу консистенцію, ніж звичайна фарба і добре тримається на поверхні, відшліфованою більшої шліфувальної папером і добре заповнює подряпини від неї. Використовуйте червоний скотч-брайт для важкодоступних місць. Не повинно залишатися областей з глянцем. Вся поверхня повинна бути матовою.
 • Для важкодоступних місць, де неможливо якісно відшліфувати поверхню, компанія U-Pol пропонує розпорошувати підсилювач адгезії GRIP # 4 (UNIVERSAL ADHESION PROMOTER). Він також може застосовуватися на «голому» пластиці для поліпшення адгезії (прилипання), алюмінії, склопластику. Може розпорошуватися прямо на глянсове лакофарбове покриття, по якому потім можна фарбувати без шліфування.
 • Очистіть поверхню від шліфувальних частинок і знежирте.
 • Raptor можна наносити на «голий» метал. Місця з «голим» металом повинні бути заґрунтовані. Компанія U-Pol пропонує для цього використовувати труїть грунт ACID # 8 або епоксидний грунт.
 • При застосуванні епоксидного грунту потрібно, щоб він просох і був підготовлений шліфуванням.
 • Не рекомендується використовувати однокомпонентний акриловий грунт з балончика.
 • Raptor може заповнити лише дрібні недосконалості поверхні. Більш серйозні пошкодження потрібно спочатку відремонтувати, зашпаклювати і загрунтувати.
 • Потрібно заклеїти всі місця, які не підлягають фарбуванню малярською стрічкою і покривним матеріалом. Детальніше про процес маскування автомобіля перед фарбуванням можете прочитати в статті “Обклеювання автомобіля перед фарбуванням”. Маскувальну стрічку краще знімати після 15-20 хвилин після нанесення Raptor’а, щоб кордон вийшла рівна.

Змішування компонентів Raptor

 • Raptor продається в двох варіантах – традиційний BLACK (чорного кольору) і TINTABLE (колеруемий), до якого можна додати автомобільну фарбу (або пігмент) потрібного кольору. Раптор поставляється в наборах 1 літр, 2 літра і 4 літри для нанесення розпиленням, також є набір для нанесення валиком (Roll-On RAPTOR).
 • Змішайте Раптор за інструкцією. Пляшки Раптор наповнені на 750 мл. Потрібно додати 250 мл затверджувача, або змішати 3 частини Raptor і одну частину затверджувача в окремій тарі. Далі потрібно все розмішати протягом 2 хвилин. Якщо використовується Raptor Tintable (колеруемий), то додається до 10% фарби (або пігменту) від загального обсягу.
 • Raptor можна наносити при дуже високій або занадто низькій температурі. Найкраща температура для розпилення – 20 градусів за Цельсієм з вологістю менше 60%.
 • При нанесенні Raptor’а, потрібно використовувати респіратор, а краще працювати на вулиці. Затверджувач раптора містить ізоціанати, які є дуже токсичними і шкідливими для здоров’я.
 • Raptor може наноситися спеціальним пістолетом (Schutz Gun), HVLP-краскопультом, валиком і кистю. У продажу також є більш дорогою пістолет з регулюванням сопла (RAPTOR PROFESSIONAL VARI-NOZZLE APPLICATION GUN), який дозволяє легше маніпулювати розпиленням, створюючи різну текстуру.

Як пофарбувати автомобіль Раптор? покроковий огляд

 • Після розмішування пляшка прикручується до пістолета, який, в свою чергу, повинен бути з’єднаний з компресором. Потрібно налаштувати тиск на 2.5-5 атм, в залежності від бажаної текстури. Більш низький тиск дасть більшу текстуру, а більш високий тиск дасть більш дрібну текстуру.
 • Дистанція і швидкість руху пістолета також буде впливати на текстуру.
 • Додавання розчинника (до 10%) дасть більш гладке покриття. Для цього краще використовувати спеціальний розчинник, але підійде і універсальний акриловий розріджувач. Не рекомендується використовувати розчинники, так як вони послаблять властивості покриття.
 • Експериментуйте з налаштуваннями тиску і зробіть пробне розпилювання на картонку, щоб знайти текстуру, яка вам сподобається.
 • Рекомендована відстань 40-45 см (до 150 см). Більш близьку відстань дасть більшу текстуру.
 • Про те, як робити проходи пістолетом при розпилюванні і про основні принципи фарбування можете прочитати в статті “Технологія фарбування автомобіля”.
 • Час, протягом якого потрібно розпорошити розведений Raptor складає 60 хвилин.
 • Якщо минуло більше 5 годин після нанесення шару, то перед нанесенням наступного шару потрібно трохи відшліфувати поверхню.
 • U-pol рекомендує наносити 2-3 шари Raptor. Більше 3-х шарів не рекомендується.
 • Наступні шари можна наносити дотримуючись 60 хвилинний період сушки між шарами.
 • Між зміною пляшок пістолет потрібно відмити для безпроблемного розпилення. Відразу після використання, пістолет також потрібно промити. Пістолет можна відмивати як розчинником, так і ацетоном.

Розпилення краскопультом HVLP

 • Нанесенням Raptor’а краскопультом можна домогтися найбільш гладкої поверхні.
 • Розведіть Raptor розчинником на 10-20% від загального обсягу.
 • Наносите розведений Raptor краскопультом з дюзой 1.6 – 2 мм.
 • Пістолет повинен розпорошувати з тиском між 2-4 атм.
 • Утримуйте пістолет на відстані 30-60 сантиметрів від поверхні.
 • Наносите Раптор тривалими рухами, щоб досягти потрібної текстури.
 • Кожен шар повинен сохнути 1 годину до нанесення наступного шару.

Раптор може фарбуватися більшістю сучасних фарб. Для цього потрібно почекати 24 години після його нанесення і обробити скотч-Брайт. Далі наноситься фарба або лак. Це не обов’язковий процес, але можливий.

Сушка покриття Raptor

Raptor висихає на «отлип» за 1 годину. Через 2-3 дні можна експлуатувати з обережністю. Через 7 днів поверхню, забарвлена ​​Raptor’ом повністю готова до експлуатації. Сушку можна прискорити підвищенням температури (60 градусів), але повне затвердіння настане також не раніше 7 днів.

Не рекомендується сушити Raptor інфрачервоною сушкою.

Друкувати статтю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You May Also Like

Діагностика гбо 4 покоління своїми руками. Коли немає сенсу платити сто

Цены на бензин постоянно растут и облагаются новыми акцизами. Но без автомобиля…

Який краще gps-маяк для авто? Огляд моделей і погляд з боку

Защита своего транспортного средства – одна из основных задач автовладельца. При этом…

Що означає знак ш на машині? Просто про просте

https://www.znak.com/2017-04-07/znak_shipy_i_novye_pravila_dorozhnogo_dvizheniya_chto_nuzhno_znat 2017.04.07 Яромир Романов / Znak.com З 4 квітня в Росії діють…

Позначення на приладовій панелі автомобіля. Що означають значки?

У міру розвитку автомобільної промисловості кількість індикаторів на приладовій панелі стрімко збільшувалася.…

Як зареєструвати саморобний причіп? В Україні.

Реєстрація саморобних транспортних засобів Саморобні ПРИЦЕПИ Отже, з якоїсь незрозумілої причини Ви…

Як правильно паркуватися між машинами? Розписуємо в деталях

Як паркуватися переднім ходом між автомобілями Ось і настав щасливий день –…

Що робити, якщо потіє фара – причини і способи усунення проблеми

Утворення конденсату всередині фар досить поширена проблема, з якою стикаються власники автомобілів.…

Чи можна буксирувати на автоматі іншу машину? Як це зробити без наслідків

Багато автолюбителів чули про особливості принципу роботи АКПП і тому закономірно ставлять…

Що робити, якщо машину заблокували і перекрили у дворі? Все вирішується

Що робити, якщо у дворі заблокували машину, куди звертатися? Багато автомобілістів стикаються…

Що робити, якщо тече рульова рейка? Терміново усуваємо

На СТО, що спеціалізуються на ремонті вузлів рульового управління, власників автомобілів змушують…