Як поміняти колесо на машині покроково? 7 пунктів і порадиБудь-яка робота, незважаючи на рівень її складності, вимагає відповідного підходу і заміна колеса автомобіля не виняток. Можливо ці слова у багатьох “бувалих” автомобілістів викликали посмішку на обличчі і стаття явно, здається простою і марною, однак, як це не дивно, є дуже багато людей, які не дивлячись на своє водійське посвідчення й гадки не мають, як самостійно замінити колесо в разі такої необхідності.

Тому дана стаття, перш за все, розрахована на людей, які хочуть дізнатися, як самостійно замінити колесо в домашніх умовах , тобто своїми руками.

Сьогодні я спробую максимально детально розповісти про цю просту, на перший погляд процедурі, і хто знає, може ця стаття стане для когось свого роду покроковою інструкцією по заміні колеса або коліс.

Як поміняти колесо на машині покроково? 7 пунктів і порадиОтже, якщо ви зіткнулися з необхідністю замінити колесо своїми руками (не важливо, де в дорозі або вдома), слід, перш за все, дотримуватися всіх правил безпеки і найголовніше не нашкодити собі і автомобілю. Недбале ставлення до проведення даної роботи може спричинити за собою травматизм, а також нанесення шкоди транспортному засобу.

Приступимо?

Порядок проведення робіт наступний:

1 . Переконайтеся в тому, що автомобіль коштує “на ручнику”, крім того не завадить включити першу передачу, це так би мовити для страховки.

Як поміняти колесо на машині покроково? 7 пунктів і поради2 . Далі, встановіть під колеса (ті, які не будете змінювати) противідкатні клини або шматки цегли, підійдуть також поліна у вигляді клинків. Клинки слід забивати щільно, що не забороняється застосовувати молоток, з його допомогою буде простіше досилати страхувальні клини якомога глибше.

3 . Далі, для того щоб заміна колеса проходила простіше, перш ніж підняти автомобіль за допомогою домкрата, необхідно послабити гайки того колеса, яке хочете замінити.

Як поміняти колесо на машині покроково? 7 пунктів і поради4 . Далі, щоб замінити колесо, що вийшло з ладу, підготуйте «запаску», покладіть її біля автомобіля, саме покладіть притуляти її до автомобілю ні в якому разі не можна. По-перше, воно, швидше за все, покотиться чи просто зробить на вашому автомобілі кілька нових подряпин.

Як поміняти колесо на машині покроково? 7 пунктів і поради5 . Наступний етап – підйом автомобіля за допомогою домкрата. Увага! Хочу вас попередити, щоб ви не повторили помилку багатьох “новачків”, у яких заміна колеса закінчується поїздкою до рихтувальник або на СТО. Встановлюючи домкрат, необхідно переконатися, що його верхня точка впирається в спеціально відведене для цього гніздо, в іншому випадку пошкодження і ремонт порога вам буде забезпечений. Піддомкрачувати необхідно до тих пір, поки заменяемое колесо не виявиться в повітрі.

6 . Тепер відкрутите повністю заздалегідь “зірвані” гайки і повністю зніміть колесо.

Як поміняти колесо на машині покроково? 7 пунктів і поради7 . Встановіть нове колесо (запаску) і акуратно закріпіть його гайками. Будьте уважні, застосовуйте середнє зусилля, щоб не дай Бог не зіштовхнути машину з домкрата. У разі необхідності, підтяжку можна зробити вже після того, як автомобіль буде знятий з домкрата.

8 . Процедура заміни колеса наближається до завершення, залишилося опустити автомобіль і зробити підтяжку всіх гайок колеса.

Важливо: гайки затягуються в шаховому порядку, це необхідно для того щоб уникнути перекосу і нерівномірного затягування.

9 . Демонтоване колесо покладіть на місце, де лежала запаска, якщо ж ви знаходитесь вдома, тоді просто приберіть колесо в те місце, де воно не буде вам заважати.

10 . Тепер можна витягнути клини і після перевірки манометром тиску в шині, можна продовжити свій рух.

Як поміняти колесо на машині покроково? 7 пунктів і поради

До речі, не поспішайте викидати пошкоджене колесо, це завжди встигну, найкраще щоб його долю вирішив фахівець. Ви можете заїхати на найближче СТО і проконсультуватися з цього питання з людиною, який в цьому розбирається, можливо, ваше колесо ще можна врятувати, наприклад підклеїти або зробити реставрацію.

Ну, ось власне і все, сподіваюся, що відтепер і надалі самостійно замінити колесо для вас буде не проблема. Неважливо, коли отримані сьогодні знання вам знадобляться, важливо, що тепер ви зможете без зусиль знайти рішення ситуації, що склалася.

Як поміняти колесо на машині: покрокова інструкція

Весна.

Сніг зійшов з доріг разом з асфальтом, оголилися вилетіли за зиму «латки» ямкового ремонту, відламався асфальт під обсипали грунтом, облозі бетон з сільських доріг і оголив стирчить на всі боки арматуру … Все це не сприяє повній коліс: проколи, пробої і «рвані рани »навесні особливо часті. Якщо така біда трапилася – треба міняти колесо і, якщо можливо, ремонтувати шину. Начебто наука нехитра? Але чи вмієте ви це робити правильно?

Як визначити прокол колеса

Припустимо, ви помітили, що колесо пробито: машину починає тягнути в сторону, при візуальному огляді одна шина виглядає явно спущеною, манометр показує знижений тиск (така клінічна картина характерна для так званого повільного проколу). Або ж ви відчули сильний удар в підвіску, кермо різко смикнувся, після чого з боку пробите колесо стало чутно явний, добре помітний стук – це характерно для більш серйозних ушкоджень.

Як поміняти колесо на машині покроково? 7 пунктів і поради

Як би сильно ви не переживали в цей момент, згадайте, що поміняти колесо – одна з найпростіших процедур в авторемонті. І поступово, крок за кроком ви обов’язково з цим завданням впораєтеся. Головне – адекватно оцінити ситуацію і не накоїти великих бід, ніж вже є зараз.

Перша міра – забезпечити безпечну зупинку

Пам’ятайте, що в першу чергу треба думати про безпеку! Подивіться в дзеркала, включіть аварійку, знайдіть очима на узбіччі зручне місце і плавно там припаркуйтеся, докласти зусиль і не створювати перешкод іншим автомобілям.

Немає нічого гіршого, ніж, відчувши пробою, різко перебудуватися вправо або натиснути на гальма, отримавши на додачу до пробитою шині найсильніший удар в корму або в бік автомобіля від сусідів по потоку, що не очікують від вас такої підстави.

Навіть якщо ситуація чревата наступними проблемами з підвіскою автомобіля, не зупиняйтеся в лівому ряду на автомагістралі, та й в правій смузі треба бути гранично акуратним.

Як поміняти колесо на машині покроково? 7 пунктів і поради

Звичайно, здорово, якщо під усіма чотирма колесами після зупинки у вас буде рівний асфальт або хоча б щільна гравійна узбіччя. Особливо це критично, якщо пробите колесо знаходиться з правого боку. На слабкому грунті поміняти колесо складно навіть при наявності дуже хорошого домкрата.

Після зупинки теж не забувайте про безпеку. Дивіться в дзеркало перед тим, як виходити з автомобіля.

Виставте знак аварійної зупинки (це бажано робити трохи лівіше, ніж коштує ваш автомобіль, інакше його просто ніхто не побачить), але занадто на нього не сподівайтеся.

Постарайтеся, щоб вас від потоку автомобілів, що рухаються прикрив ззаду якийсь більш суттєва перешкода – наприклад, огородження дороги або бордюр. Через брак кращого відмінно підійде запасне колесо, на нього ж можна поставити трикутний знак.

Визначте серйозність ушкодження шини

Дотримавшись усіх запобіжних заходів, огляньте колеса та оцініть обстановку. Якщо прокол повільний і у вас є компресор, то великий шанс, що вам не доведеться бруднити руки самому.

Можливо, підкачуючи колесо в міру спускання, вдасться дістатися до найближчого шиномонтажу або принаймні до найбільш зручного місця для заміни колеса (наприклад, асфальтової паркувального майданчика на АЗС).

У ряді випадків колесо виходить відремонтувати на місці, використовуючи набір спеціального інструменту і гумових джгутів.

Як поміняти колесо на машині покроково? 7 пунктів і поради

Однак при більш серйозних пошкодженнях доведеться все-таки міняти колесо тут і зараз, і добре б заздалегідь хоча б уявляти, з чим доведеться зіткнутися.

Знайдіть і перевірте запасне колесо і інструменти

Де знаходиться запаска, як її діставати? Наприклад, на багатьох повнорозмірних «американцях» запасне колесо розташовується на кронштейні під кузовом, причому кронштейн обладнаний спеціальним механізмом опускання-підйому.

Щоб ним скористатися, потрібно зняти задній номерний знак і спорудити хитру конструкцію з важелів, що входять в комплектацію штатного домкрата. Далі згадайте, як користуватися домкратом, де лежить «секретка», які інструменти знадобляться, крім домкрата і балонного ключа.

Зверніть увагу

Краще, якщо у вас з собою будуть хоча б бавовняні рукавички – це додатковий захист рук від бруду і травм.

Приступаючи до роботи, в першу чергу перевірте, накачана запаска і якщо немає. Переконайтеся, що вона тримає тиск, інакше вся робота виявиться безглуздою.

Як зняти пробите колесо?

Переконавшись, що з запасним колесом все в порядку, зніміть всі пластикові кожухи, які можуть бути на колесі: ковпаки, якщо вони закривають болти кріплення колеса, декоративні накладки на болти і т. П. Зазвичай це можна зробити руками, доклавши певних зусиль, але іноді може знадобитися викрутка, ніж або пасатижі.

Як поміняти колесо на машині покроково? 7 пунктів і поради

Після цього потрібно послабити колісні болти за допомогою баллоннік. Якщо болти не піддаються, то в першу чергу перевірте, чи в той бік ви намагаєтеся крутити. Зазвичай колісні болти і гайки відкручуються проти годинникової стрілки, а закручуються – за годинниковою, але бувають і виключення. Особливо люблять використовувати ліву різьбу китайські автовиробники.

Якщо з напрямком обертання все в порядку, то освіжіть в пам’яті шкільний курс фізики: будь-яку гайку можна відвернути при наявності досить довгого важеля.

На балонний ключ можна надіти відрізок труби (пошукайте на узбіччі, а краще – возите з собою в багажнику), великий накидной гайковий ключ, квадратний профіль відповідного перетину, в ряді випадків може виручити ручка від домкрата. Є ще дідівський спосіб: пострибати на балоннік, надітому на гайку – але будьте уважні, щоб ключ не перекошувало.

В іншому випадку можна зірвати грані колісного болта і ваші дорожні пригоди заграють новими фарбами. Постарайтеся запам’ятати зусилля, з яким було затягнуто колесо – це стане в нагоді, коли будете прикручувати запаску.

Як поміняти колесо на машині покроково? 7 пунктів і поради

Коли все болти або гайки (зазвичай їх від 3 до 8 на колесо в залежності від моделі автомобіля) вдалося послабити приблизно на півоберта, приходить черга домкрата.

Для початку переконайтеся в тому, що автомобіль надійно зафіксований на дорозі і не буде переміщатися, коли ви почнете його піднімати.

Для цього затягніть «ручник», поставте машину на передачу, зафіксуєте колесо, що знаходиться по діагоналі від того, яке будете міняти, черевиками або відповідними камінням.

Який би конструкції не був ваш домкрат, переконайтеся в тому, що ви піднімаєте автомобіль надійно і він не впаде вам на руки (в кращому випадку) в самий невідповідний момент.

Простежте, щоб грунт під домкратом була досить рівна і тверда, в разі необхідності – підкладіть під домкрат дошку, лист товстої фанери або відповідних розмірів камінь (наприклад, цегла або шматок тротуарної плитки). Домкрат повинен піднімати автомобіль рівно, без перекосів і ризику будь-яким чином зіскочити.

Якщо у вас є не тільки домкрат, а й тринога – не полінуйтеся встановити додаткову підпірку: міняти колесо на ній надійніше, ніж на домкраті.

Тільки після того, як ви переконаєтеся, що все робите правильно, можна змінювати колеса на машині.

Балонним ключем або руками повністю відкрутити колісні гайки / болти і зніміть пробите колесо. Покладіть його так само, як запаску – або на дорогу з метою попередження інших автомобілістів, або під кузов автомобіля для додаткової страховки від зісковзування домкрата.

Як поставити запаску?

Встановіть запасне колесо, наживите колісні болти або гайки. Далі балонним ключем закрутіть всі гайки до торкання хрест-навхрест (якщо їх 4 штуки) або через одну (якщо їх інша кількість).

Можна акуратно знімати машину з домкрата, протягувати (так само – хрест-навхрест або через одну) колісні гайки або болти, ставити на місце кожухи, прибирати пробите колесо і інструмент на місце, мити руки і їхати далі.

Що потрібно знати про датчиках тиску

Автовласники часто запитують, як правильно міняти колеса з датчиками тиску шин. Процедура в принципі така ж, але система оповіщення про тиск в шинах після заміни колеса працювати не буде, а на приладовій панелі загориться індикатор помилки.

Швидше за все, все запрацює в штатному режимі після установки на місце відремонтованого колеса з датчиком, проте в залежності від моделі автомобіля можуть знадобитися і додаткові маніпуляції типу перепрошивки датчиків.

Уточнити цю інформацію стосовно саме до вашого автомобіля можна в автосервісі.

Як бути, якщо нема чим підняти машину при заміні пробитого колеса?

Всі прекрасно, якщо є домкрат. Однак уявіть собі ситуацію: у вас є балонний ключ, запаска, всі інші необхідні інструменти і, може бути, навіть компресор – а ось домкрата немає або він зламався. Найбільш розумним буде в такій ситуації викликати техдопомогу. Однак бувають ситуації, коли колесо все-таки доведеться міняти самому.

Як поміняти колесо на машині покроково? 7 пунктів і поради

Поміняти колесо без домкрата в принципі реально. Якщо ми маємо справу з відносно повільним проколом, при якому колесо хоча б недовго тримає тиск, і є компресор або хороший насос – то процедура взагалі досить проста.

Головне – знайти підходящі дошки або цеглини, зробити з них опору для машини і максимально накачати пробиту шину. Після цього опору потрібно якомога щільніше підставити під важіль підвіски або задній міст якомога ближче до колеса, яке потрібно поміняти.

Як ви вже мабуть здогадались, після цього можна поміняти колесо без домкрата – це досить простий спосіб вивісити колесо, не піднімаючи сам автомобіль.

Потрібно буде спустити запаску, зняти пробите колесо, встановити запаску, долаючи пружність гуми, як би «наминаючи» її вниз, закрутити болти і накачувати доти, поки опора не визволиться від ваги важеля. Після цього її можна буде видалити, довести тиск в запасці до номінального і продовжити шлях.

Все стає складніше, якщо колесо порвано сильно і його вже ніяк НЕ накачати.

Інтернет, звичайно, рясніє всілякими методами підйому автомобіля без домкрата, але майже всі вони пов’язані з серйозним ризиком пошкодження автомобіля або отримання травм.

Тому розповімо вам тільки про одне з них – те, що здався нам найбільш надійним і безпечним. Схожий спосіб досі використовується в селах для будівництва та ремонту дерев’яних будинків.

важливо

Отже, вам знадобиться два шматка бруса або будь-які дві дерев’яні плахи (підійдуть, наприклад, максимально плоскі поліна) і міцний дерев’яний клин.

Покладені один на інший бруси повинні бути висотою майже по поріг автомобіля – ідеальний варіант, щоб щілини ледь-ледь вистачало, щоб вставити між ними клин.

Після цього молотком, обухом сокири, важким каменем або іншим відповідним предметом потрібно вбити клин між двома плахами – просуваючись вглиб, він буде піднімати машину і виконає роль домкрата.

Після того як колесо звільниться, потрібно спробувати підняти автомобіль на максимально можливу висоту і поміняти колесо. Можливо – особливо якщо справа відбувається на пухкому грунті – хорошою ідеєю буде зняти невеликий шар покриття під тим колесом, яке ви збираєтеся міняти для того, щоб воно влізло по висоті на своє місце і його не довелося спускати, а потім накачувати.

Як тільки колесо займе своє місце, затягніть болти і тим же важким предметом вибивайте клин між дерев’яними плахи, поки колесо не торкнеться дороги. Щоб полегшити собі завдання, можна підсунути під нього якусь дошку – так машина швидше встане на поверхню.

Як міняти колеса на машині місцями: схеми заміни коліс

Як поміняти колесо на машині покроково? 7 пунктів і поради

При експлуатації автомобіля важливо не тільки дбайливо ставитися до шин – підтримувати в них тиск, стежити за появою механічних пошкоджень, а й виконувати таку нескладну, але дуже важливу процедуру, як ротація коліс. Залежно від різних умов експлуатації, технічних характеристик та інших параметрів автомобіля може використовуватися та чи інша схема заміни коліс.

Купівля другого комплекту коліс – досить велике навантаження на бюджет, тому кожен автовласник повинен прагнути продовжити термін експлуатації покришок. Виконання рекомендацій професійних шинників дозволить вам забезпечити максимально рівномірний знос протектора і значно продовжити термін служби шин.

Коли рекомендується робити ротацію коліс

Всі рекомендації по обслуговуванню автомобіля, вказуються в керівництві з експлуатації. Там же, до речі, коли і як змінюються колеса на машині, намальована схема заміни покришок. Тому, щоб прийняти правильне рішення, уважно прочитайте інструкцію.

При регулярній і правильної зміні коліс досягається максимально рівномірний знос протектора. Коли переставляти колеса місцями? Часто зміну виробляють під час планового ТО. Виробники рекомендують це робити раз в 20 тисяч км. пробігу.

Якщо рух здійснюється переважно по поганих дорогах, заміна проводиться раз в 10 тисяч км. Це ж правило відноситься і до тих автомобілістам, хто звикли до агресивного стилю водіння автомобіля. Безпосередньо заміну коліс рекомендується проводити за схемою, показаної на рис. 2.

Як поміняти колесо на машині покроково? 7 пунктів і поради

Підготовчий етап

Звичайно, можна не замислюватися, як правильно міняти колеса місцями, а просто довірити цю роботу фахівцям в автосервісі. Але слід пам’ятати, що:

 • така робота коштує грошей;
 • немає ніякої гарантії, що майстер правильно зробить заміну;
 • доведеться завжди звертатися в один і той же автосервіс.

А тим часом все можна зробити самостійно. Щоб зробити ротацію коліс технічно грамотно, виконати всі операції самостійно, не вдаючись до послуг автосервісу, необхідно провести певні підготовчі заходи:

 1. І якісно надати допомогу інструмент: домкрат, підставку, балонний ключ.
 2. Встановлюємо автомобіль на рівну площадку з твердим покриттям.
 3. Вибираємо правильну схему перестановки.

При наявності невеликого практичного досвіду, зміна коліс з комплекту шин займе 1,5-2 години часу, не більше.

Як міняти колеса місцями

Перш ніж поміняти колеса місцями, важливо вибрати схему виконання операції. Рекомендується оцінити всі переваги, позитивні сторони процесу і заздалегідь спрогнозувати можливі недоліки.

Важливо розуміти, що роботу, яку виконують покришки на передніх колесах, істотно відрізняються від тієї, що покладається на покришки задніх коліс. Перш за все, це пов’язано з рівнем навантаження. Автомобіль, що володіє спортивними параметрами і характеристиками, зношує шини, як правило, більш інтенсивно.

Якщо в результаті періодичного огляду встановлено, що знос шин всіх 4-х коліс відбувається рівномірно, рекомендується купувати цілий комплект і робити зміну покришок відповідно до обраної схеми заміни коліс.

Порада

Але перш ніж приступати до вивчення різних варіантів, маленька порада. Перед тим, як зняти річний або зимовий комплект і зробити сезонну перестановку коліс, рекомендується заздалегідь помітити покришки (крейдою або водоемульсійною фарбою). Це допоможе пізніше розібратися, з якого боку, і на якій осі розташовувалася шина раніше.

Шинники рекомендують ставити такі умовні позначення:

 • ПП (праве переднє);
 • ПЛ (переднє ліве);
 • ЗП (заднє праве);
 • ЗЛ (заднє ліве).

Схема перестановки коліс

На вибір кращої схеми перестановки коліс впливає малюнок протектора (шини з направленим малюнком протектора), наявність запаски в багажнику і тип приводу автомобіля.

Для задньопривідних машин

Якщо все робиться в автосервісі, автомобіль цілком вивішується на підйомнику, і запасне колесо не буде потрібно. При використанні домкрата знадобиться запаска, щоб утримувати автомобіль в стійкому положенні.

Після зняття лівого заднього колеса, на його місце тимчасово встановлюється запаска. Далі послідовно змінюються переднє ліве, заднє праве і переднє праве колесо. Після закінчення роботи запасне колесо встановлюється на місце – в багажник.

Як поміняти колесо на машині покроково? 7 пунктів і поради

Для повнопривідних машин

Порядок дій для повнопривідних машин аналогічний. Але є і такий варіант – ставити запаску і поступово зношувати її одночасно з чотирма іншими колесами. Він більше підходить для випадків, коли немає можливості купити новий комплект, або коли просто шкода грошей.

Як поміняти колесо на машині покроково? 7 пунктів і поради

Для передньопривідних машин

Тут покришки міняти місцями рекомендується на вибір одним з двох можливих варіантів:

 • За круговою перехресної системі.
 • За перехресній схемі.

Як поміняти колесо на машині покроково? 7 пунктів і поради

невелике доповнення

Якщо потрібно покришки поміняти місцями, важливо запам’ятати: монтаж і демонтаж шин необхідно довіряти фахівцям, що мають відповідне обладнання. Дану процедуру виконувати самостійно не слід, тому що високий ризик пошкодження покришки і колісного диска.

Як поміняти колесо на машині? Покрокова інструкція

Як поміняти колесо на машині покроково? 7 пунктів і порадиБагато автолюбителів не вміють змінювати пошкоджене колесо і встановлювати «запаску» самостійно. Настільки ми звикли користуватися послугами СТО і всіляких автосервісів, що в польових умовах стаємо буквально безпорадними. Якщо вам раніше не доводилося стикатися з ситуацією, коли колесо спустило в дорозі, а поміняти його можна розраховуючи лише на власні сили, то це зовсім не означає, що такого не станеться ніколи. А тому, щоб в подібній ситуації бути у всеозброєнні, ми пропонуємо ознайомитися з керівництвом на тему «як поміняти колесо на машині самостійно».

Детальна інструкція, наведена нижче, налічує 14 пунктів, в яких детально описані найпростіші маніпуляції по зміні коліс. Відразу ж відзначимо, що нічого складного в цьому немає. Досить мати необхідний інструмент, і докласти зовсім небагато зусиль.

Інструкція по заміні колеса на автомобілі

Отже, почнемо покрокове і докладний опис заміни коліс на машині.

 1. Для зміни пошкодженого колеса необхідно знайти надійне місце з рівною і твердою поверхнею, що дозволить запобігти рух авто під час проведення робіт. У разі, коли виникає якась проблема в шляху, слід зупинитися подалі від проїжджої частини, встановити аварійний знак і включити світлову сигналізацію (аварійку). Врахуйте, що на розмитою або пухкої грунтової узбіччі паркуватися не варто. Пошукайте ділянку широкої узбіччя з асфальтовим покриттям – це стане ідеальним варіантом для проведення розглянутих робіт.
 2. Визначившись з місцем, потрібно заглушити двигун машини, після чого надійно зафіксувати її на місці за допомогою «ручника». Також необхідно поставити авто «на швидкість». Для цього, маючи коробку автомат, потрібно встановити селектор АКПП в положення Р / Park, а при встановленій механіці включити задню або ж першу передачу.
 3. Виконавши всі маніпуляції в салоні, потрібно підстрахуватися від скочування авто і зовні. Для цього під колеса слід встановити упори, роль яких у польових умовах можуть взяти на себе важкі камені або брус. Встановлюють упори, як під переднє, так і під заднє колесо з боку протилежної піддомкрачувати.
 4. Як поміняти колесо на машині покроково? 7 пунктів і порадиНадійно зафіксувавши автомобіль на місці, з багажного відсіку витягуються балонний ключ, домкрат і справна «запаска». Останню, при необхідності, слід відразу ж підкачати. Домкрат фіксується в технологічних пазах, спеціально для цього передбачених. Якщо їх не видно, то можна намацати руками, або ж визначити місце розташування візуально, скориставшись інструкцією до авто і ліхтариком. Нагадаємо, що домкрати можуть бути різного виду, і їх установка має свої особливості. Якщо ж цього не враховувати, то неправильно встановлений домкрат при підйомі машини може пошкодити декоративну «спідницю» автомобіля або тюнінговий обвіс, при наявності такого. Будучи невпевненим в тому, як вірно монтується обладнання, краще перестрахуватися і прочитати відповідну інструкцію для своєї машини. Ми ж лише нагадаємо, що більшість сучасних транспортних засобів забезпечується спеціальною міткою, яка вказує на місце, де повинен розташовуватися домкрат. Такі позначки знаходяться перед задньою і за передній колісній аркою.
 5. Далі вам потрібно підняти домкрат так, щоб він стосувався одночасно і дорожнього покриття, і технологічного посадкового місця на кузові, але не піднімає автомобіль при цьому. Обов’язково упевніться, що домкрат розташований перпендикулярно поверхні опори, щоб уникнути зриву і падіння машини в процесі зміни коліс.
 6. Далі знімається захист маточини і, відкручуючи проти годинникової стрілки, послаблюються кріпильні гайки. При цьому пам’ятайте, що останні не варто викручувати повністю, досить послабити так, щоб вони вільно крутилися по різьбі. Поки колесо буде впиратися в землю, провернути гайки без обертання колеса буде досить легко, але зусилля все ж прикласти доведеться. Для максимально ефективної роботи використовуйте гайковий ключ, включений виробником автомобіля в стандартну комплектацію. Якщо гайки не знімалися тривалий період, то скористайтеся довшим важелем, і пам’ятайте, що хрестоподібний ключ зажадає більше зусиль, ніж стандартний балонний аналог з єдиною рукояткою.
 7. Послабивши гайки, потрібно піддомкратити машину настільки, щоб з’явилася можливість зняти колесо, не зачіпаючи їм опори, і так само встановити «запаску». Поддомкрачиваніє слід виконувати не поспішаючи і дуже акуратно, контролюючи стабільність кузова транспортного засобу. Якщо ж буде помічена нестабільність авто, то домкрат необхідно опустити, після чого усунути проблему, поправивши і вирівнявши інструмент. Для безпеки і більшої впевненості запасне колесо можна покласти під днище машини, а після зняття пошкодженого колеса поміняйте їх місцями.
 8. Наступний етап зовсім простий. Проти годинникової стрілки викручуються всі болти.
 9. Як поміняти колесо на машині покроково? 7 пунктів і порадиПісля того, як болти будуть викручені. Можна знімати спущене колесо. Бувають моменти, коли диск, який довго не знімався, прикипають до маточини. Щоб демонтувати таке колесо його слід розхитати і поштовхати з внутрішньої сторони.
 10. Далі на маточину встановлюється запасне колесо. В процесі слід контролювати, щоб отвори на ступиці і диску збігалися. Завершивши установку, вставляються самі болти. При цьому колесо підтримується вільною рукою або коліном.
 11. Наступним етапом є закручування болтів балонним ключем за годинниковою стрілкою. Однак затягувати в цей момент їх не потрібно, достатньо дотиснути до того, поки капелюшки НЕ приляжуть до Автодиски.
 12. Після того, як всі болти будуть вкручені, автомобіль опускається з таким розрахунком, щоб колесо стосувалося опори, але на нього не припадав повний вага. Іншими словами, частина маси кузова утримувалася домкратом. У такому положенні затягуються болти. Відбувається це не по черзі, а хрестоподібно, по пів обороту болт за болтом. Такі нюанси забезпечують якісну балансування і надійне кріплення.
 13. Закрутивши останній болт можна опускати автомобіль, і знімати домкрат. Вже на землі болти ще раз затягуються, але вже в повну силу. А на маточину ставиться захисний ковпачок.
 14. Фінальним етапом є прибирання інструменту і його чистка при необхідності. Пробите колесо, слідом за ключами і домкратом також кладеться в багажник.

Рада наостанок

На завершення дамо одна порада. Не відкладайте ремонт пошкодженого колеса в «довгий ящик».

По-перше, «запаска» не завжди придатна для тривалої експлуатації, а по-друге – ніхто не гарантує, що ви не отримаєте ще один прокол вже за наступним поворотом дороги.

Та й саме колесо, на відміну від запасного, напевно з комплекту, і на красивому легкосплавні диски. Тому краще відразу ж завезти його в найближчий (але перевірений!) Шиномонтаж.

Відео по темі:

Як правильно і швидко поміняти колесо. розкриваємо секрети

Поради

Колись встановити запасне колесо міг кожен водій. Але зараз початківці автолюбителі не справляються з такою простою операцією. Ми розповімо, як же поміняти колесо правильно

Дуже часто самостійно міняти колесо доводиться тоді, коли найменше цього очікуєш. Прокол шини трапиться несподівано: коли будете в костюмі, поспішати на важливу подію або просто насолоджуватися дорогою.

Добре, якщо ви в місті і можете акуратно доїхати до найближчого шиномонтажу. А ось на трасі все вже не так просто. До того ж на наших дорогах колесо можна серйозно пошкодити, просто потрапивши в яму. Тому в нашій країні міняти колесо повинен вміти кожен водій.

Це не так вже й складно, якщо дотримуватися простих правил. І сьогодні ми розповімо, як і що робити. В першу чергу, цей матеріал буде корисний починаючим водіям і дівчатам, тому досвідчених автомобілістів просимо утриматися від їдких коментарів.

З іншого боку, освіжити знання не буде зайвим нікому. Отже, про що потрібно пам’ятати, якщо ви хочете поміняти колесо?

Правило №1. Підготовка – половина успіху

Пробивати шину на безлюдній трасі не планує жоден водій. Однак до неприємності можна підготуватися. Як? Дуже просто. Перевірте, щоб у вас на місці був домкрат і балонний ключ (краще – хрестоподібний), покладіть в багажник робочі рукавички, ліхтарик, рідина для очищення рук або вологі серветки, а також насос.

Також не зайвими будуть упори, ганчірка або кілька паперових рушників. Ви не повірите, але наявність таких простих речей в машині дозволять вам заощадити купу нервів і часу, якщо колесо все ж доведеться міняти. Отже, припустимо, неприємність все ж сталася, машину почало вести, на кермі з’явилося биття.

М сумнівів не залишається – шину треба міняти. Тому …

Правило №2. Зупиняйтеся правильно!

Зверніть увагу

Їхати на спущеною шині можна і просто небезпечно. Тому потрібно зупинитися. Тільки зробити це потрібно правильно, заради вашої ж безпеки. Перш за все – включіть аварійну сигналізацію.

Потім звертайте на узбіччя, якщо вона є, або притискайтеся якомога правіше. Якщо ви перебуваєте на магістралі, і там є з’їзд, краще зайняти місце в ньому.

І ні в якому разі не зупиняйтеся в місцях з обмеженою видимістю – наприклад, в “сліпих” поворотах або відразу ж після підйому. У вас просто може врізатися інший учасник руху!

Також варто звернути увагу, щоб поверхня, де ви зупинилися, була рівною. Інакше ви не зможете надійно закріпити домкрат.

Після зупинки, встановіть селектор коробки передач в Parking (якщо у вас механічна коробка – включите першу або задню передачу), підійміть ручник, вимкніть двигун, акуратно вийдете з машини і встановіть знак аварійної зупинки. Дуже бажано, щоб на вас був надітий світловідбиваючий жилет.

Тут все дуже просто – ніхто з водіїв не очікує побачити людину на проїжджій частині, тому правило просте: став помітним – врятував собі життя. Якщо ж ви виконали всі зазначені рекомендації, можна приступати до наступного пункту правил.

Правило №3. Звільніть місце для роботи

Як поміняти колесо: докладна інструкція

На пробите колесо зазвичай вказує сторонній шум зовні, а також втрата швидкості і погіршення керованості. Якщо машину веде вбік, а щоб утримати її на дорозі, доводиться докладати зусилля, то, швидше за все, прокол на одному з передніх коліс. Якщо ж заносити починає задню частину авто, то проблема саме там.

Коли це трапиться, ви точно зрозумієте, в чому справа. Ні в якому разі не панікуйте. Вирівняйте автомобіль і, поступово знижуючи швидкість, з’їжджайте на узбіччя.

Як поміняти колесо

1. припарки на узбіччі

Продовжувати рух з проколеної шиною можна, але і зупинятися посеред дороги теж не діло. Тому не бійтеся проїхати пару десятків метрів і виберіть рівне сухе місце на узбіччі.

Найкраще встати подалі від транспорту, що рухається, щоб не спровокувати аварію і не ризикувати життям.

Водіям машин з механічною коробкою передач потрібно обов’язково включити першу передачу, а власникам автоматики – перевести важіль в положення паркінгу (P).

І в будь-якому випадку потрібно поставити машину на ручник.

2. Встановіть знак аварійної зупинки і підготуйте інструменти

Припарковав машину в безпечному місці, не забудьте увімкнути аварійну сигналізацію і встановити знак аварійної зупинки, який знаходиться в багажнику. У населених пунктах його ставлять в 20 метрах позаду авто, а на трасі – в 40 метрах.

Там же, в багажнику, знайдіть запаску і домкрат з балонним ключем. Зазвичай виробник має все це в спеціальній ніші під поликом, куди можна дістатися, піднявши нижню панель.

Добре, якщо у вас з собою буде насос і манометр для перевірки тиску, а також упори. Ну і, звичайно, не завадять рукавички, оскільки трохи забруднити руки все ж таки доведеться.

3. Зніміть колесо

Діставши всі інструменти і запаску, розкладіть їх поруч з пробитим колесом і попросіть всіх пасажирів вийти з машини. Навіть якщо на вулиці сильний мороз або проливний дощ, безпека перш за все.

Незважаючи на ручник і включену передачу, перед установкою домкрата потрібно додатково зафіксувати колеса за допомогою упорів. За них, втім, зійдуть будь-які камені або шматки цегли.

Якщо потрібно замінити заднє колесо, упори ставляться по обидва боки передніх коліс, і навпаки.

важливо

Тепер можна приступати до зняття колеса. Спочатку звільніть диск від пластикового ковпака і за допомогою балонного ключа звільніть болти. Щоб зрушити їх з місця, знадобиться велике зусилля, яке можна забезпечити вагою свого тіла, просто натиснувши на ключ ногою. Повністю викручувати болти не треба: досить вивернути їх на один оборот.

Після цього потрібно підняти машину домкратом. Встановлювати його куди попало ні в якому разі не можна.

Спеціально для цих цілей на днище є невеликі посилені місця, які зазвичай знаходяться позаду переднього колеса або відразу перед заднім.

Виробник позначає їх за допомогою трикутників або вирізів внизу порогів. Якщо зварений шов закритий пластиковими накладками, то вони будуть перериватися в точках установки домкрата.

Підведіть домкрат під днище і почніть крутити його рукоятку за годинниковою стрілкою. Обов’язково стежте, щоб домкрат піднімався рівно, не крениться.

Якщо під вагою машини нижня лапа домкрата йде в грунт, потрібно підкласти під неї щось на зразок шматка дошки або цегли.

Занадто піднімати колесо не варто. Досить зупинитися в 5 см від землі. Після цього можна повністю вивернути болти і зняти пробите колесо з маточини. Його краще засунути під машину в якості страховки, а болти скласти кудись на ганчірочку, щоб не загубилися.

4. Встановіть і перевірте запаску

Залишилося поставити замість проколотого колеса запаску. Для цього вставте отвори на диску з отворами в ступиці, надіньте колесо і наживите болти, повністю звернув їх від руки.

Гайки, що кріплять колеса до маточини, важливо встановити напівкруглої стороною до диска, а не назовні.

Порада

Приберіть пробите колесо з-під машини, опустіть домкрат і остаточно затягніть болти. Робити це потрібно правильно. У колесах з чотирма або шістьма отворами попарно затягуються протилежні болти. Якщо отворів п’ять, то тягнути потрібно в такому порядку, ніби малюєш п’ятикутну зірку.

Залишається зібрати інструмент, прибрати домкрат і упори, а також перевірити тиск в установленому колесі і при необхідності підкачати його. Якщо насоса під рукою немає, можна попросити допомоги у проїжджаючих повз водіїв.

 • Якщо використовуєте малогабаритну запаску, так звану докатку, то не забувайте про обережність: зазвичай на ній можна рухатися зі швидкістю не більше 80 км / год і на відстань максимум 100 кілометрів.
 • Ну і, звичайно, постарайтеся якомога швидше полагодити пробите колесо в спеціалізованому шиномонтажі, щоб не випробовувати долю і не їздити без запаски.

Перестановка коліс на автомобілі: схема, рекомендації

Ви власник якої машини? – Переднеприводной, задньопривідний або повнопривідний. Розбираєтеся ви в механізмах авто, розумієте, чим виправдана його міць і маневреність на дорозі, особливо при спусках і підйомах? Найчастіше експлуатація машин проходить по натхненню, лише тільки частина власників зі своїм транспортним засобом на «ти».

Чітко розуміє досвідчений і уважний водій, яку деталь необхідно вже планово замінити, чи є актуальною перестановка коліс, схема яка для цього підійде. Не кожен, наприклад, може собі дозволити двічі на рік виділяти з сімейного бюджету на придбання комплекту зимової та літньої гуми до 20-30 000 рублів.

З метою економії автовласники шукають прийнятні виходи з ситуації. А їх може бути кілька.

 1. «Раз – так здатний». Думають так деякі автомобілісти і вирішують, що краще купити дорогу гуму від відомого бренду, тоді можна розраховувати на якість, сервіс, престиж і стійкість вироби до зносу. Безумовно, правильне рішення. По-перше, шини преміум-класу виготовляються з застосуванням інноваційних технологій, продумуються всі показники високого рівня, ставиться гриф якості, і подовжуються терміни експлуатації. По-друге, дорогі шини – велика відповідальність. Звичайно ж, можна сподіватися на їх якість, а чи зможете ви прогнозувати дорожню ситуацію, чи здатні ви відшукати ідеальну проїжджу частину без вибоїн, сторонніх гострих предметів. На 100% безпечних доріг немає, і будь-яка гума, будь вона економ-класу або преміум, все одно не вічна і не застрахована від форс-мажору.
 2. «Від зміни місць доданків сума не змінюється». Знайоме правило з дитинства. У середовищі власників машин воно також застосовується, тільки позначається з технічних ухилом і звучить так: перестановка коліс на автомобілі, схема використовується стандартна.
 3. «Сорочка протерта до дірок – все ще гріє». Вже дрантя практично, а викинути шкода. Може, з улюбленим одягом розлучатися і шкода, але необхідно, якщо вона вже не зігріває і не прикрашає. Але, безперечно, – не можна їздити на лисій гумі! На жаль, в нашому суспільстві багато лихачів, які не звертають уваги на стан гуми, їм нецікава перестановка шин за схемою, вони просто хочуть добиратися до мети на своєму авто і поки радіють, що щоранку машина заводиться і не відмовляється вести пасажирів. А то що гальмівний шлях вже перевищив всі максимальні показники, що машину може іноді вести, вести в неконтрольований занос – це не важливо.
  автомобіль

Виходів із ситуації може бути кілька, але звернемо увагу на найпростіший і народний – перестановка коліс, схема процесу ніколи не була складною, та й тим більше їй приписують кілька варіацій. Вибирай без обмежень практично!

Коли рекомендується перестановка коліс

Співробітники станції технічного обслуговування рекомендують звертати увагу на стан коліс, і якщо на приладовій панелі вже з’являються значні цифри, що вказують на пробіг, і він дорівнює десь 5000-10 000 кілометрів, то тоді показана перестановка коліс, схема підбирається за бажанням.

Варто бути гранично обережним, якщо ви купили стару машину з рук, адже тоді лихі умільці могли скрутити показники пробігу, приховавши істинний знос механічний «начинки» машини, виставленої раніше на продаж. Варто тоді керуватися станом малюнка протектора.

Помітили знос передніх або задніх коліс, оцінили їх в процентному співвідношенні і задумали зробити перестановку шин за схемою. Визначаються наступні причини перестановки коліс:

 1. Нерівномірний знос покришок.
 2. Необхідність посилення тієї чи іншої пари коліс відповідно у передньопривідних і задньопривідних машин.
 3. Прагнення продовжити життя шинам, поліпшити їх стан, змінивши на час рівень навантаження.
 4. Непередбачена дорожня ситуація, аварійні ремонтні роботи в польових умовах.

Таким чином, строгих рекомендацій немає, коли варто проводити ротацію коліс, просто оцінюється їх стан, викроюється час для процедури заміни, гроші на оплату роботи, якщо не будете робити все власними силами.

Що знадобиться для перестановки шин

У багажнику будь-якої машини перебувають інструменти, багато хто з них знадобляться для ремонтних робіт. Задумана перестановка коліс на автомобілі, схема, як має бути, є, тоді знадобляться наступні підручні засоби:

 1. Домкрат. Підійде модель потужного підлогового гідравлічного домкрата, за допомогою якого вдасться підняти автомобіль, зафіксувати, можливо, на кілька годин, поки відбуватиметься ротація коліс з однієї осі на іншу.
  домкрат
 2. Підставка. Для посилення могутності домкрата і надійної фіксації машини на вазі рекомендується застосувати підставку до домкрата. Вона може бути заводський комплектації або ж може бути замінена будь-який інший міцною конструкцією, наприклад, шлакоблоком, колодкою колоди.
  Підставка до домкрата
 3. Схема перестановки. Визначте для себе оптимальний варіант, щоб перестановка шин за схемою увінчалася успіхом, довела на ділі свою вигідність і правильність.

Беручись за таку копітку процедуру самостійно, постарайтеся заручитися підтримкою друзів або рідних. Безперечно, знадобитися підтримка, допомога. При ремонті машини є завжди, що підтримати, подати, підкорити, дістати, перенести, підставити і так далі. Перелік дій може бути нескінченний!

Схеми перестановки коліс

Проводиться перестановка коліс, схема обирається для цього завчасно. Всі позитивні сторони ротації оцінюються, прогнозуються можливі прорахунки. Головне врахувати, як проводити ротацію в переднепроводной, заднього приводу полонопріводной комплексаціі, чи варто вводити в перестановку запасне колесо, адже на нього була покладена завжди менше навантаження.

Схема для передньопривідних машин з ненаправленим малюнком

 1. Крестобразная перестановка в напрямку передньої осі
 2. Перехресна перестановка, коли ліве переднє колесо змінюється з заднім правим, а переднє праве – з заднім лівим.
  Крестобразная перестановка коліс

Схема для задньопривідних машин

 1. Хрестоподібна перестановка в напрямку задньої осі.
 1. Перехресна перестановка, починаючи з провідної осі, коли ліве передньої осі колесо змінюється з заднім правим, а також з передньої осі праве – з заднім лівим.

Схема для повнопривідних машин

 1. Перехресна схема може бути застосована, якщо протектор має ненаправленої малюнок.
  перехресна схема

Перестановка коліс з урахуванням запаски

Якщо вводити в ротацію і запасне колесо, то можна домогтися підвищення порога зносу всього шинного комплекту в середньому на 20%. Але будьте пильні і не застосовуйте запаску, якщо вона в ідеальному стані, а чотири колеса вже лисі. Причина – виникає різниця радіусів, вона може спровокувати пошкодження трансмісії.

Перестановка коліс на автомобілі з урахуванням запаски

Таким чином, виконати перестановку коліс нескладно, головне розуміти, навіщо це потрібно і як виконати дану ротаційну процедуру. Автолюбителі стверджують, що такі рутинні дії приведуть до результату – збільшення терміну експлуатації покришок.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You May Also Like

Діагностика гбо 4 покоління своїми руками. Коли немає сенсу платити сто

Цены на бензин постоянно растут и облагаются новыми акцизами. Но без автомобиля…

Який краще gps-маяк для авто? Огляд моделей і погляд з боку

Защита своего транспортного средства – одна из основных задач автовладельца. При этом…

Що означає знак ш на машині? Просто про просте

https://www.znak.com/2017-04-07/znak_shipy_i_novye_pravila_dorozhnogo_dvizheniya_chto_nuzhno_znat 2017.04.07 Яромир Романов / Znak.com З 4 квітня в Росії діють…

Позначення на приладовій панелі автомобіля. Що означають значки?

У міру розвитку автомобільної промисловості кількість індикаторів на приладовій панелі стрімко збільшувалася.…

Як зареєструвати саморобний причіп? В Україні.

Реєстрація саморобних транспортних засобів Саморобні ПРИЦЕПИ Отже, з якоїсь незрозумілої причини Ви…

Як правильно паркуватися між машинами? Розписуємо в деталях

Як паркуватися переднім ходом між автомобілями Ось і настав щасливий день –…

Що робити, якщо потіє фара – причини і способи усунення проблеми

Утворення конденсату всередині фар досить поширена проблема, з якою стикаються власники автомобілів.…

Чи можна буксирувати на автоматі іншу машину? Як це зробити без наслідків

Багато автолюбителів чули про особливості принципу роботи АКПП і тому закономірно ставлять…

Що робити, якщо машину заблокували і перекрили у дворі? Все вирішується

Що робити, якщо у дворі заблокували машину, куди звертатися? Багато автомобілістів стикаються…

Що робити, якщо тече рульова рейка? Терміново усуваємо

На СТО, що спеціалізуються на ремонті вузлів рульового управління, власників автомобілів змушують…