Як правильно чистити форсунки на ваз 2110? Керівництво від сто

Зараз піде мова про самостійне чищення форсунок на автомобілях ВАЗ (2109, 2110, 2115, Калина, Гранта з 8-ми клапанними моторами). Як часто цим необхідно займатися? На це питання немає однозначної відповіді. Все залежить від якості палива. Але в середньому форсунки рекомендують чистити раз в 20-25 тисяч кілометрів.

Але пробіг це не основний показник, на який варто спиратися. Тут головне вчасно помітити не коректну поведінка двигуна – плаваючі обороти, підвищена витрата палива, провали в динаміці та інше. Всі ці фактори можуть свідчити про засмічені форсунки.

Чистити форсунки можна не знімаючи їх з двигуна, заливши в бензобак спеціальну рідину. Але такий метод не завжди є ефективним. І, до того ж, ми не зможемо на власні очі побачити результат. Тому переважно застосовують другий метод – промивка форсунок зі зняттям.

Тут є два способи – ультразвукова чистка та чистка спеціальними рідинами. Останній не вимагає особливо складного додаткового обладнання, тому самостійно краще використовувати саме його.

Чистка форсунок своїми руками ВАЗ

Необхідні речі:

 • Рідина для чистки карбюратора
 • 5-ти кубовий шприц
 • 2 дроти
 • Набір інструментів

Перше, що необхідно зробити – зняти форсунки з двигуна. Всі 4 форсунки закріплені на паливній рампі, яка в свою чергу кріпиться до двигуна двома болтами.

Як правильно чистити форсунки на ваз 2110? Керівництво від сто

Для зручності роботи можна зняти впускний колектор і заодно почистити дросельну заслінку. Впускний колектор кріпиться на 5ти шпильках.

Перед тим, як зняти паливну рампу з неї необхідно стравити тиск. Для цього, зліва на рампі, є спеціальний золотник.

Як правильно чистити форсунки на ваз 2110? Керівництво від сто

Зніміть фішки з кожної форсунки, попередньо від’єднавши клему з АКБ. Відкрутіть шланг подачі палива від рампи (ключ на 17). Відкрутіть 2 болта, що кріплять рампу до блоку двигуна (шестигранник). Тепер можна витягувати форсунки з двигуна і витягувати всю конструкцію назовні.

Як правильно чистити форсунки на ваз 2110? Керівництво від сто

Як правильно чистити форсунки на ваз 2110? Керівництво від сто

Зніміть кожну форсунку з рампи. Вона кріпиться одним невеликим фіксатором. Тепер можна приступати до чищення.

 • Як правильно чистити форсунки на ваз 2110? Керівництво від сто
 • Для самостійного чищення форсунок необхідно зібрати наступну конструкцію:
 • Як правильно чистити форсунки на ваз 2110? Керівництво від сто
 •  Як правильно чистити форсунки на ваз 2110? Керівництво від сто
 • Як правильно чистити форсунки на ваз 2110? Керівництво від сто

Зі знятою форсунки знімаємо два ущільнювальних кільця. Підключаємо проводи до 2м висновків (якщо +/- не позначені, то + повинен бути ліворуч). З боку кріплення форсунки до паливної рампи натягуємо шприц (він сідає досить щільно). До шприцу, замість голки, приєднуємо балон з рідиною для чищення карбюратора. Тепер вся ця конструкція готова до роботи.

 1. Як правильно чистити форсунки на ваз 2110? Керівництво від сто
 2. Запшикуєм трохи рідини в шприц і короткочасно подаємо харчування на висновки форсунки шляхом приєднання проводів до клем АКБ (намагайтеся не подавати живлення довше 1-2 секунд, це може пошкодити форсунку).
 3. Проробляйте дії, опис в попередньому абзаці доти, поки форсунка не стане нормально розпорошувати рідину (не повинно бути окремих струменів, прокапування та іншого).

Після того, як Ви своїми руками почистіть всі форсунки, можете збирати все на місце. Запустивши двигун, Ви приємно здивуєтеся і чим брудніше були форсунки, тим більшим буде здивування.

Чистка форсунок на ВАЗ-2110

Хочемо розповісти вам навіщо і як водії чистять форсунки своїх автомобілів. З нашим якістю пального це краще робити частіше.

Для самостійного чищення форсунок на автомобілі ВАЗ нам буде потрібно:

1. Автомобіль з форсунками.

Як правильно чистити форсунки на ваз 2110? Керівництво від сто

2. Зробити проводку для підключення до форсунок.

Як правильно чистити форсунки на ваз 2110? Керівництво від сто

Один провід кидаємо на «+» акумуляторної батареї, інший підключаємо через кнопку і контрольну лампочку на «-» клему.

3. Рідина для промивки карбюратора карбклінер.

4. Зробити пристосування щоб можна було підключити балончик до форсунки.

Як правильно чистити форсунки на ваз 2110? Керівництво від сто

5. Для форсунок комплект кілець ущільнювачів (зазвичай 8шт).

6. Кільця ущільнювальні для паливних шланг (2 кільця). А якщо у вас рампа старого зразка, то нам знадобиться ще 2 кільця за умови що будете знімати регулятор тиску.

Корисна порада

На більш свіжих автомобілях регулятор тиску палива розташовується в паливному баку на бензонасосі.

Процедура чищення форсунок

Знімаємо «-» клему з батареї, знімаємо коробку повітряного фільтра і патрубок ведучий до дроселя. Знімаємо декоративну кришку, від’єднуємо дроти що йдуть від датчиків (при цьому запам’ятовуємо що від куди відключали щоб потім правильно все зібрати), виймаємо високовольтні дроти, тросик газу також краще зняти. Далі відкручуємо ресивер.

Корисна порада

Знімати ресивер тільки для 16 клапанников, на 8-ми клапанники ресивер знімати не треба, там це є без цих рухів.

При цьому знімати впускний колектор можна не знімаючи дросельну заслінку і йдуть до неї шлангочкі, але краще відразу все відкрутити і роз’єднати щоб зручніше було працювати далі.

Зверніть увагу

Дірки впускного колектора накрити щоб туди нічого не впало, а то якщо щось впаде потім доведеться голову ламати як це звідти дістати. Все це справа просто знімається з автомобіля.

Далі відкручуємо хомути з паливних шланг і попутно запам’ятовуємо що де було.

Отримуємо приблизно наступне:

Як правильно чистити форсунки на ваз 2110? Керівництво від сто

Ось знята паливна рампа з форсунками:

Як правильно чистити форсунки на ваз 2110? Керівництво від сто

Далі відкручуємо 2 болта, які тримають паливну рампу, і акуратно виймаємо її, при цьому можна собі чимось допомогти підчепити, наприклад викруткою.

Ось ми і демонтували наші брудні форсунки. Все форсунки можна попередньо помістити в якесь засіб для чищення, наприклад в рідину для промивання форсунок Вінс.

Поки вони чистилися зовні, можна почистити саму рампу і місце прилягання форсунок до клапанної кришці від бруду, ну і при бажанні можна трохи двигун почистити (без особливого фанатизму).

Після з’єднуємо нашу форсунку, через пристосування з балоном, до нашої імпровізованої проводці.

Як правильно чистити форсунки на ваз 2110? Керівництво від сто

Далі проводимо саму чистку форсунок. Для цього для більшої зручності можна залучити одного.

Правою рукою пшикает балончиком створюючи при цьому тиск, а лівою рукою натискаємо на кнопку (треба натискати з різною періодичністю, але не тримайте сильно довго щоб не спалити форсунку).

Цим самим ми імітуємо цикли уприскування на різних оборотах, в цей час рідина знімає всі опади всередині форсунки. Ефект чищення форсунок ми з будь-якого зауважимо, якщо вони були брудні. Чистимо до того моменту поки факел розпилення НЕ буде рівномірним у всіх 4 форсунках.

Після цього можна промити дросельну заслінку і замінити кільця. Чистимо всі посадочні місця і канали якісно. В добавок можна використовувати стиснене повітря, якщо він є. Брудна дросельна заслінка погано справляється зі своїми функціями. Наприклад, скачки обертів на холостому ходу, ривки при наборі оборотів, збільшена витрата і погану динаміку авто.

При чищенні форсунок можна заміряти опір мультиметром. Повинно бути приблизно 10-15 Ом. Це базові показники, вони написані в книзі по обслуговуванню. Якщо опір не відповідає цьому можна навіть не заморочуватися і йти в магазин за новими.

 • Також треба перевірити форсунки на герметичність, тобто натиснути і тримати тиск через пристосування і не відкривати її імпульсом, з неї ні має нічого ні капати ні тим більше «ссать».
 • Якщо не тримає тиск теж доведеться розщедритися на заміну, так як форсунки не розуміються і не ремонтуються.
 • Приблизно так повинні виглядати чисті форсунки:

Як правильно чистити форсунки на ваз 2110? Керівництво від сто

Збірку виробляємо в зворотному порядку. При цьому кільця ущільнювачів, які ми купили, краще все замінити, тому як якщо старі будуть протікати – ефекту ми не побачимо.

Кільця, які будемо ставити, попередньо змащуємо литолом або якийсь мастилом (щоб добре зайшли і ще краще вийшли). Не забуваємо все дроти вставляти на їх законні місця. При першому запуску чекаємо поки накачає бензонасос паливо в рампу і запускаємо.

Спершу можливо і не завестися, але не впадаємо в паніку і намагаємося завести, періодично перевіряючи чи всі ми правильно зібрали до купи. Спробуємо ще разок, і двигун трохи пограється оборотами, але в підсумку вирівняється, і ввійде в режим.

Можна по газувати щоб дати більших обертів і щоб наша вся гидота вийшла. Перевіряємо герметичність всіх з’єднань, контактів, та й взагалі все ми правильно зібрали на свої місця.

У нашому випадку двигун запустився з першої спроби, трохи поскакали обертів, і впали до рівня холостого ходу. Після виконаних махінацій можна помітити позитивний ефект. Автомобіль стане впевненіше набирати обертів, зменшиться витрата палива. Також на низьких оборотах буде не так смикатися, стане більш чуйна педаль газу. Машина після цього стане просто краще працювати.

Цей спосіб відрізняється від того як чистять на станціях технічного обслуговування, але в принципі робиться все теж саме що і там.

Нижче ви можете подивитися відео про те, як правильно самостійно почистити форсунки на ВАЗ-2110.

Самостійна промивка форсунок ВАЗ 2110

Як правильно чистити форсунки на ваз 2110? Керівництво від сто

Самостійна чистка форсунок ВАЗ 2110. Як промити форсунки своїми руками

Очищати форсунки варто лише тоді, коли є крайня на те необхідність. Це пов’язано з тим, що рампа, в якій закріплені форсунки, і самі форсунки є «серцем» двигуна. Тому чистку слід починати, якщо з’являються якісь проблеми з запуском двигуна, зростанням витрат палива, виникненням троение або різким падінням потужності.

На ринках автомобільної хімії є багато присадок, додають в паливо для очищення інжектора, але не всі вони виконують свою задачу на 100%. Такі присадки можуть завдати шкоди двигуну, тому що накісшая бруд і інші відкладення перетворяться в закупорку, яка буде перешкоджати легкому проходженню паливно-повітряної суміші, або просто перекриє доступ палива.

Далі мова піде про те, як самостійно очистити форсунки .

Очищення форсунок ВАЗ 2110. Демонтаж рампи

Перед зняттям рампи потрібно дочекатися, коли охолоне двигун.

 1. Від’єднати дроти від бензонасоса, знеструмивши його.
 2. Завести двигун, він повинен працювати, поки не затихне. Повторювати це до того моменту, коли мотор не запуститися. Цим самим вдасться зменшити тиск, яке є в системі подачі палива.
 3. Знеструмити рампу, відключивши харчування (загальну проводку з боку салону).

Як правильно чистити форсунки на ваз 2110? Керівництво від сто

Самостійна чистка форсунок ВАЗ 2110. Як промити форсунки своїми руками

також ознайомтеся

 1. Відкрутити паливні шланги і електрику, яка підключена до паливної рампи (РХХ, датчик положення ДЗ, регулятор тиску).
 2. За допомогою шестигранника відкрутити 2 болта, що кріплять паливну рампу.
 3. Далі можна переходити до зняття рампи. Щоб вийняти паливну рампу, потрібно потягнути її вгору.Зняття потрібно робити паралельно землі, тому що будь-який перекіс ускладнить задачу.

Чистка форсунок ВАЗ 2110

 1. Очищати форсунки потрібно на чистій поверхні. Робоча поверхня також повинна бути застелена чистою тканиною.
 2. Підготувати систему, яка складається з лампочок на 12 В, форсунок, вимикача, двох проводів, і балончика, який використовується для прочищення карбюратора.Підключати всі необхідно саме в такому порядку, як це зазначено на фотографії.

Як правильно чистити форсунки на ваз 2110? Керівництво від сто

Самостійна чистка форсунок ВАЗ 2110. Як промити форсунки своїми руками

або

Як правильно чистити форсунки на ваз 2110? Керівництво від сто

Самостійна чистка форсунок ВАЗ 2110. Як промити форсунки своїми руками

 1. Звичайним пластиковим хомутом закріпити шланг на вході форсунок (довжина повинна бути 20-30 сантиметрів).
 2. Включити форсунку, кінець шланга опустити в рідину, призначену для промивання карбюратора (наприклад, RunWay, Liqui Moly або Hi-Gear). Потім потрібно відстежувати зміни факела розпилення струменя (відбудеться розширення або звуження, що залежить від ступеня забруднення). Як тільки зміни струменя припиняться, можна вважати чистку форсунки завершеною.

Як правильно чистити форсунки на ваз 2110? Керівництво від сто

Самостійна чистка форсунок ВАЗ 2110. Як промити форсунки своїми руками

Через не дуже якісного палива чистка форсунок ВАЗ 2110 перетворюється в регулярно проводиться захід, періодичність якого – 30-40 тисяч кілометрів пробігу. Тому вміння проводити таку процедуру своїми руками дозволить уникнути зайвих фінансових витрат і продовжить термін служби інжектора і двигуна.

Як перевірити, зняти і промити форсунки на ВАЗ 2110

Сучасне якість доріг створює великі труднощі для пересування легкового транспорту. Через це нерідко виникають проблеми з технічною стороною автомобіля і істотно підвищується витрата палива.

Звичайно, багато компаній працюють над поліпшенням якості бензину, щоб спростити рух машини, але ці стандарти ще далекі від ідеалів.

Щоб спростити роботу двигуна, потрібно знати, як промити форсунки без допомоги майстра.

Як правильно чистити форсунки на ваз 2110? Керівництво від сто

призначення елементів

В автомобілях ВАЗ-2110 велике значення в роботі мотора грають форсунки. Вони являють собою пристрої електричного типу, які працюють за допомогою магнітної енергії.

Під впливом електронного сигналу в них відкривається клапан, а пальне під високим тиском вводиться в циліндр системи ДВС.

Це відбувається у вигляді упорскувань, які дозуються регульованої величиною імпульсу.

важливо

Вартість таких деталей залежить від типу використовуваного двигуна і може бути в розмірі 800-1400 рублів за штуку. Оскільки в моделі ВАЗ-2110 встановлений інжекторний мотор, його служба безпосередньо залежить від форсунок.

Багато сучасні виробники пропонують покупку спеціальних хімічних сумішей, які очищають деталі.

На практиці вони вимагають серйозного контролю з боку автомобіліста, адже здатні завдати непоправної шкоди мотору.

Щоб дізнатися, чи працює деталь, її потрібно підключити до системи живлення. Механізм повинен бути встановлений на вихід палива, в спеціальний резервуар. Коли буде надходити електрику, клапан при нормальній роботі запрацює і впорсне бензин. Якщо цього не відбудеться, пристрій вийшов з ладу.

Як правильно чистити форсунки на ваз 2110? Керівництво від сто

Виникнення проблем в системі

Автомобілі марки ВАЗ-2110 використовують для своєї роботи двигуни зі встановленою инжекторной системою. Це означає, що стабільна служба мотора багато в чому залежить від самого якості палива.

Якщо застосовувати дешеве паливо поганої якості, це може істотно погіршити роботу і послабити потужність всього силового агрегату. В окремих випадках це навіть може стати причиною серйозної поломки.

Як відомо, при спостереженні помилок в роботі моторної системи всередину деталей можуть проникати різні домішки.

Це особливо стосується частинок іржі або бруду, які при звичайних умовах повинен затримувати фільтр. Вони засмічують форсунки, погіршуючи роботу всієї системи.

У таких випадках приходить повністю розбирати паливну систему, так як перевірити форсунки на ВАЗ-2110 – це обов’язкове обслуговування машини.

Серед основних ознак, які свідчать про проблему з деталлю, можна виділити: збільшений витрата палива, порушення плавної роботи – присутність «смикань», а також холості запуски двигуна. Іноді може зламатися система впорскування, чому паливо починає литися, а це сильно шкодить обладнанню, тому потрібно знати, як зняти форсунки і почистити їх.

Як правильно чистити форсунки на ваз 2110? Керівництво від сто

зняти елементи

Перед тим як приступити до ремонтних робіт при виявленні проблем, потрібно знати, як зняти форсунки на ВАЗ-2110 і промити їх. В першу чергу важливо проробляти всі процедури при вимкненому моторі, дочекавшись, коли його елементи охолонуть. Після цього йдуть кроки:

 1. Бензонасос повинен бути обов’язково знеструмлений, від нього також потрібно відключити всі дроти.
 2. Буде потрібно скинути тиск всередині мотора. Для цього його потрібно завести, щоб він працював до тих пір, поки не «відпрацюється» все паливо. Це буде помітно, коли двигун уже перестане запускатися.
 3. Після цього можна знімати рампу. Вона повинна бути відключена від джерел живлення.
 4. Потрібно відкрутити пристрій від паливних шлангів, регулятора холостого ходу, датчика тиску і дросельної заслінки.
 5. Паливна рампа кріпиться на два болта, які відкручуються шестигранником.
 6. На цьому етапі потрібно знімати рампу у напрямку вгору, так як вона встановлена ​​до системи досить щільно, це стосується і того, як зняти форсунки.

Як правильно чистити форсунки на ваз 2110? Керівництво від сто

Після того як зняти елемент впорскування і рампу вдалося без пошкоджень, можна приступати до чищення. Їх важливо промити, адже на поверхні деталей ВАЗ-2110 збирається багато бруду.

процес очищення

Чаще всего систему чистят в полностью разобранном виде. Иногда встречается способ подачи топлива под большим давлением, чтобы вымыть загрязнения. Но такой метод требует специального оборудования, поэтому не всегда применим.

Перед тем как промыть детали на ВАЗ-2110, рабочую поверхность нужно застелить тканью. После этого нужно подключить в единый аппарат элемент впрыскивания, два провода, лампочки на 12 В, баллончик для чистки карбюратора и выключатель.

После этого шланг изделия фиксируют на вход форсунки. Общая длина трубки не должна превышать 30 см. После включения элемента впрыскивания шланг опускается в специальную жидкость для очистки карбюратора. После начала работы нужно следить за замером струи. Она будет постепенно расширяться и сужаться, а когда её положение останется неизменным — очистка завершена.

Як правильно чистити форсунки на ваз 2110? Керівництво від сто

Оскільки якість палива в країні залишає бажати кращого, важливо знати, як перевірити форсунки, адже це стає регулярною процедурою. Зазвичай це проводиться раз на 30 тис. Км, але в окремих випадках буває і раніше. Це вбереже автомобіль від проблем в роботі і продовжить термін служби двигуна.

Якщо ви хочете провести чистку форсунок, це краще зробити своїми руками. Часто автосалони нехтують деталізацією цього процесу, тому багато забруднень залишається на місці. Також це істотно заощадить фінанси від недешевої процедури.

Як Почистити Форсунки На Ваз 2110

Чистимо форсунки на 16-ти клапанної ВАЗ-2112 своїми руками: промивка і хімія

В сучасних умовах, коли якість бензину залишає бажати кращого, очищення форсунок на машині може стати обов’язковою процедурою. Так, ближче до показників пробігу в 50 тисяч км промивка або підміна може стати обов’язковою операцією.

На відео розглянуто процес чистки форсунок на автомобілях сімейства ВАЗ 2110-2112:

Коли необхідна чистка форсунок?

Для того, щоб зрозуміти, який стан у форсунок, потрібно чітко прислухатися до шепотіння вашого мотора:

Ці симптоми повинні насторожити вас і змусити задуматися про розміреним роботі системи в цілому.

Періодичність чищення форсунок

Немає певного моменту часу, яке б вказувало на періодичність їх чищення. Пам’ятайте, що якщо в роботі мотора вас нічого не турбує, то і лагодити там точно нічого не потрібно. Але, якщо з’явилися симптоми, найкраще в 1 чергу провести аналіз і встановити точну причину проблем.

Що дасть чистка?

Коли буде проведена чистка форсунок , ви відразу відчуєте зміни в роботі мотора. Але зауважте, що це залежить від кількості нагару і нестабільності роботи до процесу чищення. Тому, чим були більше забруднень, краще проведена чистка, тим більше шансів отримати справні форсунки.

Очищення на демонтованих форсунках

Для того, щоб провести чистку форсунок, насамперед їх потрібно зняти. Про те, як стрімко поміняти їх написано в цій статті.

Коли форсунки демонтовані, можна переходити до їх чищенні.

Схема підключення!

Тому що форсунка розкривається при потужності 12В і 10 Вт, потрібно зробити з’єднання проводів, в ланцюг якої буде заходити лампочка. Вона таким чином буде виходити в якості демпфера. Зробити такий ланцюг, можна ось за цією схемою:

Детальна схема підключення.

 1. Далі, коли все підключено згідно зі схемою, підключаємо харчування до форсунки, але інший кінець залишати не живити.
 2. Тому що очищення буде виконуватися під тиском, подбайте про якісну фіксації всіх з’єднань. Найкраще використовувати термоклей.

Як правильно чистити форсунки на ваз 2110? Керівництво від сто

Патрубок до розпилювача зафіксований на термоклей.

Технологія очищення форсунок

 1. Спершу знімаємо з форсунки ущільнювальне кільце.
 2. Одягаємо заздалегідь підготовлену гумову трубку на її хвостовик.

Промивання форсунок ВАЗ 2110-21111 це просто !!!

Проф промивка форсунок ВАЗ 21112 з саморобним пристроєм для промивання.

промивання форсунок

Відео про те як прочистити форсунку інжекторного авто.

Як правильно чистити форсунки на ваз 2110? Керівництво від сто

Вся конструкція зібрана.

Як правильно чистити форсунки на ваз 2110? Керівництво від сто

Форсунка чиститься, а лампа горить.

На виконання таких робіт, в цілому для вас стане в нагоді близько 3-х годин.

Як правильно чистити форсунки на ваз 2110? Керівництво від сто

Різниця до і після прочищення.

Промивання форсунок на двигуні

Цей метод не є самою чищенням форсунок, але він повністю дозволяє позбутися від відкладень на їх не вдаючись до їх демонтажу.

Це спочатку набагато швидше, але з іншого боку результат досягнуто не завжди є чинним. Але, як стверджують власники автомобілів ВАЗ-2112, в деяких випадках, це справді допомагає.

Процес виконання робіт

 1. До системи за аналогією описаної раніше підключають компресор, який здатний підняти тиск в рампі до 3,2 атмосфер. Паралельно йому підключаємо очищувач в ємності більше 1 літра. (У більшості випадків використовують спеціальні очисники форсунок в залізних ємностях – прим.).
 2. Далі запускаємо мотор, і даємо попрацювати йому 10 хвилин, після цього зупиняємо і даємо відпочити стільки ж.
 3. Потім знову заводимо і шляхом перегазовок, пропускаємо через форсунки весь літр води.
 4. Коли движок затихне, міняємо свічки запалювання, які покриються нагаром.

Весь процес робіт таким чином не повинен перевищувати одну годину.

До слова, подібні роботи здатні привести в непридатність свічки запалювання, тому очищення форсунок на движку проводите на старих, або на запасних свічках. Або ж підгадати момент, коли ви будете міняти свічки. Про вибір свічок на 16-ти клапанні двигуни ми вже розповідали.

Прочищення форсунок ультразвуком

І ще один спосіб, яким можна легко користуватися для їх очищення – це ультразвук.

Плюси і мінуси використання ультразвуку

Про те, наскільки корисний цей спосіб, до сих пір ходять суперечки, і про це немає єдиної думки.

Одні кажуть, що подібний спосіб шкодить форсунок зважаючи на руйнування сіточки, і те, що подібні роботи тільки повинні поєднуватися в комплексі з миттям і демонтажем.

Порада

Інші твердять про те, що подібні роботи дуже добре впливають на стан форсунок і ніяк не шкодять їм, мало того, стан очищених форсунок ультразвуком можна порівняти з новими деталями.

У будь-якому випадку вирішувати, чи користуватися таким методом, вирішувати тільки вам. Вартість таких робіт в автосервісі дорівнює 2000 рублів і займає близько 4-х годин.

Ціни на роботи з чищення форсунок

 • Для того, щоб очистити форсунки, зняті і зафіксовані на рампі, вам знадобиться в загальній вартості близько 500 рублів
 • А щоб очистити їх в сервісі, ви викладете близько 2000 рублів , а це стільки ж скільки при чищенні ультразвуком.

Так як подібні роботи не представляють ніякої складності, набагато простіше зробити все своїми руками.

Ціни на форсунки

Якщо після процедури очищення і діагностики ви прийшли до висновку, що вона зовсім несправна і підлягає заміні, то варто зауважити, що купувати форсунку варто строго аналогову, з тим артикулом, який вказаний на її корпусі. Середня ціна на них становить в межах 1000-1500 рублів.

висновки

У будь-якому випадку, вирішувати питання про заміну або чищення форсунок залишається за вами. Тому, що в деяких випадках буває куди простіше замінити деталь, ніж возитися з її чищенням.

Як Чистити Форсунки На Ваз 2110

Як правильно чистити форсунки на ваз 2110? Керівництво від сто

Як правильно обслуговувати форсунки на ВАЗ 2110

Надійність експлуатації карбюраторного двигуна ВАЗ 2110 багато в чому обумовлена ​​злагодженою роботою паливного обладнання, одним з головних вузлів якого є форсунки (інжектори, розпилювачі). Технологія їх установки на бензинових силових агрегатах передбачає монтаж однієї одиниці на циліндр, що підвищує якість сумішоутворення, а також покращує економічність двигуна.

Пристрій і призначення форсунок

Форсунки ВАЗ 2110 є електромагнітний клапан, контроль відкриття якого виконується блоком управління електродвигуном.

Робота інжектора регулюється наступними параметрами:

 • динамічним діапазоном експлуатації;
 • форсунковим лагом, тобто періодом, необхідним розпилювача для повноцінного відкриття і закриття;
 • конфігурацією процесу розпилення палива ;
 • дисперсностью розпилення пального (чим вище її рівень, тим краще якість роботи паливної апаратури).

Не дивлячись на те, що форсунки “десятки” мають 8 клапанів, вони відрізняються невисокою продуктивністю. При здійсненні тюнінга, стандартного інжектора не вистачає для нормального сумішоутворення.

Крім того, ВАЗовский розпилювачі відносяться до категорії найбільш зношуються елементів паливної апаратури.

Однак, простота в обслуговуванні і діагностуванні дозволяє без праці робити заміну форсунок ВАЗ 2110, маючи початкові навички автослюсаря.

Як правильно чистити форсунки на ваз 2110? Керівництво від сто

Інжектор в карбюраторному двигуні виконує ряд основних функцій. Він безпосередньо регулює процес дозування палива, впливає на легкість запуску, показники потужності та динамічні характеристики, витрачання палива, кількість шкідливих викидів і зашумленность.

В автосервісі контролюються такі параметри, як рівень розпилення палива і щільність закриття, а також проводиться очищення і промивка форсунок ВАЗ 2110 , ціна послуги при цьому відповідає вартості нових виробів.

Тому доцільніше виконувати їх обслуговування самостійно.

Для повного аналізу їх стану і працездатності потрібен аналіз внутрішньої щільності, що впливає на обсяг уприснуло бензину, а також щільності установки цього елемента в блоці циліндрів. Ступінь дозування уприснуло палива регулюється числом і діаметром розпилювальних отворів, компресійними параметрами і часом уприскування.

Промивання форсунок ВАЗ 2110-21111 це просто !!!

Професійна промивка форсунок ВАЗ 21112 з саморобним пристроєм для промивання.

Як зняти і помити форсунки на шістнадцяти клапанному двигуні ВАЗ 2110.Чістка інжектора

Відео про те як прочистити форсунку інжекторного авто.

Як правильно чистити форсунки на ваз 2110? Керівництво від сто

Найбільша компресія бензину в форсунках ВАЗ 2110 на 16 клапанів в процесі упорскування становить близько 150 МПа, а тривалість – 2 мілісекунди. Особливості протікання цього процесу, а також ступінь насиченості палива відповідно до оборотами коленвала, впливають на рівень шуму, склад вихлопних газів, кількість в них оксидів азоту і вуглеводнів.

Чистка форсунок на “десятці”

Власникам ВАЗ 2110, який виконує чистку форсунок самостійно, потрібно мати на увазі, що найчастіше в даному паливному вузлі приходить в непридатність розпилювач.

Але можуть вийти з ладу і інші форсункові елементи: гайка інжектора, проставка, каркас, грибок. Зношування виникає в точках контакту деталей і обумовлюється ударним впливом.

Виникають тріщини, мікровдавліванія, вм’ятини, деформаційні трансформації сполук, збільшується крок голки, знижується розмір грибка розпилювача.

Крім цього, елементи форсунки можуть приходити в непридатність в результаті дії корозії, механічних і хімічних забруднень бензину, ерозійного впливу бензину в паливних каналах.

Про суттєве зносі форсунок ВАЗ 2110 і необхідності купити нові, автовласник може дізнатися по явним порушенням в процесі експлуатації:

 1. Різке зниження компресії при розмиканні розпилювача – при функціонуванні інжекторів допустиме зниження компресії не може перевищувати значення в 10% від налаштованого рівня. Причиною даної несправності може служити зношування поверхонь, пружини розпилювача, неправильний вибір регулюючих шайб.
 2. Нещільний контакт між каркасом інжектора, проставкой і розпилювальних елементом. Виникає в результаті викривленості закріплюють штирьків, зношування розпилювальної гайки з боку, що прилягає до краю вироби.
 3. Зниження припливу бензину до форсунки, що зумовлює зростання тривалості уприскування і незадовільну роботу електродвигуна: втрачається потужність, підвищується димність.
 4. Невідрегульований впорскування бензину. Відбувається через висаджування проставки, що підвищує рівень підйому голки і тривалість впорскування.

Як правильно чистити форсунки на ваз 2110? Керівництво від сто

У разі перевищення забрудненості нагаром розпилювальних отворів в автомайстерень є багато ідей, як промити форсунки.

Очищення даних елементів паливного обладнання потрібно здійснювати лише за крайньої необхідності, оскільки рампа, де вони розміщуються, вважається серцем автомобільного двигуна.

Тому промивати інжектори рекомендується тільки в крайньому випадку при виявленні труднощів із запуском мотора, підвищення витрачання палива, різким зростанням або зниженням рівня потужності.

На ринку сучасної автохімії є маса різноманітних присадок для промивання інжектора, але вони часто не здатні в повній мірі вирішити поставлену задачу.

Іноді такі присадки завдають більше шкоди двигуну в результаті того, що откісшіе забруднення та інші аналогічні відкладення утворюють закупорку, яка перешкоджає оптимальному надходженню паливно-повітряної суміші або повністю перекриває доступ бензину.

Низька якість вітчизняного палива обумовлює необхідність регулярно виконувати чистку форсунок ВАЗ 2110, яке потрібно виробляти мінімум через кожні 30 000 км пробігу.

Чистка форсунок на ВАЗ 2110 своїми руками: заміна і перевірка, хитрості від фахівців, LuxVAZ

АЗС в нашій країні величезна кількість, але далеко не на всіх якість палива відповідає нормам і потребам самих автомобілів. Різні забруднення, домішки в бензині призводять до порушення якості та ефективності роботи двигуна, його елементів. Таких як форсунки. Їх можна при необхідності замінити або прочистити своїми руками.

ознаки несправності

При належному догляді, форсунки на ВАЗ 2110 здатні прослужити досить довго. Але при появі перших ознак несправності, рекомендується негайно провести чистку елементів. Які при цьому з’являються симптоми?

 • Двигун запускається з певними складнощами;
 • Збільшується показник витрати палива;
 • Потужність, тяга падають;
 • Взимку автомобіль іноді смикається;
 • Мотор починає троить тощо.

Якщо ви помітили хоча б один із симптомів, обов’язково перевірте форсунки і прийміть рішення – чистити або міняти.

способи очищення

Існує три основних способи, які дозволять вам прочистити ваші форсунки. Яким з них скористатися, вирішуйте самі.

Досить ефективне, але фінансово витратне засіб. Плюс працювати з хімією ризиковано, оскільки вона дуже небезпечна для вашого здоров’я. Очищення проводиться тільки при повному дотриманні правил безпеки

Автосервіси зараз зроблять все за ваші гроші. Але доведеться пристойно заплатити. Не забувайте і про те, що знайти дійсно гарне, відповідально і недороге СТО – щось з області фантастики. Тому або сумнівна якість роботи, або значні гроші за ефективну чистку

Зверніть увагу

Економічно найвигідніший спосіб, що дозволяє заощадити і якісно виконати поставлене завдання. Вибирати такий варіант слід тільки в тому випадку, якщо ви маєте уявлення про пристрій мотора, розташуванні і функціях форсунок

Не проводьте самостійну чистку, якщо жодного разу самостійно не залазили в підкапотний простір з метою заміни або ремонту вузлів двигуна. Довіртеся перевіреним фахівцям, не ризикуйте.

Як правильно чистити форсунки на ваз 2110? Керівництво від сто

демонтаж

Перед тим як замінити або почистити форсунки, їх потрібно зняти з паливної рампи. Для цього проводяться такі заходи:

 • Переконайтеся, що мотор як слід охолов. Проводити роботи на гарячому двигуні небезпечно;
 • Вимкніть від бензонасоса поживні дроти, щоб знеструмити пристрій;
 • Постарайтеся максимально знизити тиск в системі живлення движка. Для цього двигун заводиться, а далі вам потрібно дочекатися, поки він сам затихне при холостих обертах;
 • Повторіть таку процедуру кілька разів до тих пір, поки машина просто перестане реагувати на повороти ключа запалювання;
 • Все, тепер наша мета – паливна рампа. Для її зняття потрібно попередньо зняти клеми з акумулятора, знеструмити саму рампу, відключити шланги подачі пального, а також від’єднати всі споживачі електричного струму, що йдуть на неї. Це датчики тиску, холостого ходу, положення дросельної заслінки;
 • Якщо у вас двигун на 8 клапанів, тоді знімати ресивер не потрібно. Цей крок є актуальним для моторів з 16 клапана;
 • Фахівці не рекомендують знімати впускний колектор без демонтажу дросельної заслінки і шланга, що йде до неї. Краще відкрутіть та послабити все відразу, що дозволить вам зручніше продовжити роботу;
 • Отвори випускного колектора накрийте чимось, щоб захистити їх від попадання сторонніх предметів;
 • Використовуючи шестигранник, ви зможете відкрутити пару болтів і зняти разом з форсунками паливну рампу;
 • Слідкуйте уважно за тим, щоб не було перекосів при знятті рампи, інакше з демонтажними процесами можуть виникнути проблеми;
 • Знімаємо форсунки. Щоб це зробити, від’єднуються кріпильні скоби, які утримують електричний роз’єм. Також потрібно зняти скобу, яка утримує форсунку на її посадковому місці.

Як правильно чистити форсунки на ваз 2110? Керівництво від сто

Демонтувавши елементи, обов’язково закрийте посадочні місця, щоб уникнути попадання сміття та інших предметів, а самі форсунки розмістіть на столі або підлозі, попередньо постеливши суху ганчір’я.

Тут вже вирішуйте, міняти або чистити елементи паливної системи. Якщо потрібна заміна, на місце старих форсунок встановіть нові, відповідно до процедури складання.

очищення

 • Тут дійте наступним чином.
 1. Зніміть гумові кільця з форсунок, а коли чистка закінчиться, поставте на їх місце нові ущільнювачі.
 2. Процес чищення слід починати з сопел, на яких формуються різні відкладення в міру експлуатації авто.
 3. Не забудьте ретельно зачистити воронкоподібні поверхні, де накопичуються смолисті відкладення.
 4. Наступний крок – це канали подачі суміші палива.
 5. Щоб відкрити електромагнітний клапан для подачі пального, доведеться обдурити пристрій джерелом харчування на 5-7 В.
 6. Деякі використовують стабилизируемого джерела напруги, зарядки від телефонів або навіть акумулятор машини. У разі використання АКБ подачу напруги слід виконати через лампочку. Вона буде грати роль демпфера струму. Інакше ви ризикуєте спалити обмотку.
 7. Електрика подається по двох проводах, в розрив одного з яких встановлюється кнопка.Вона буде замикати і розмикати мережу. Так створюється імітація роботи форсунки в двигуні за рахунок впливу імпульсного електричного заряду.
 8. Подавати очищувальну рідину для очищення форсунок можна через балончик із засобом для чищення карбюраторів. Чи не дорого і ефективно, навіть трохи краще спеціалізованої хімії.
 9. Обов’язково герметично з’єднайте балон і форсунку гумовою трубкою, хомутами і будь-якими іншими засобами.
 10. Все готово? Можна тоді подавати електрику, щоб форсунка відкривалася. Паралельно натискайте на кнопку балончика із засобом для очищення.
 11. Незабаром факел струменя рідини, який буде виходити через розпилювач палива форсунки, змінить своє «коряве» напрям, і стане рівномірно виходити з сопла. Це говорить про те, що ви видалили весь нагар.

Як правильно чистити форсунки на ваз 2110? Керівництво від сто

Перш ніж ставити очищену форсунку на місце, перевірте її реальний стан.

Перевірка

Для перевірки вам потрібно:

 • Виміряти опір форсунки за допомогою мультиметра. Якщо показники становлять в межах 10-15 Ом, форсунка справна;
 • При відхиленні від цих рамок, чистка безглузда. Потрібно тільки міняти форсунки;
 • Перевірте пристрої на предмет герметичності;
 • Для цього, виконуючи очистку, не вмикайте подачу електричного імпульсу, щоб форсунка не відчинялися;
 • Під тиском пристрій з порушеною герметичністю почне подавати ознаки течі. Отже, елемент підлягає заміні.

Форсунки не піддаються ремонту і розбору на елементи з метою відновлення функціональності. При порушенні опору і герметичності, пристрої обов’язково змінюють на нові.

Почистити форсунки досить легко, якщо грамотно спорудити пристрій для даної процедури. Якщо ж подібних навичок немає, зверніться в хороший автосервіс.

No comments

Write a Comment

Натисніть, щоб скасувати відповідь

Все про 2109

Як зняти і почистити форсунки на ВАЗ 2109 (інжектор)?

Промивання форсунок своїми руками ваз 2110 |

Як правильно чистити форсунки на ваз 2110? Керівництво від стоПаливна система в момент роботи двигуна автомобіля піддається різним шкідливим впливам і забруднюється різними частинками. Промивання форсунок своїми руками ваз 2110 – завдання підвладна не лише фахівцям, а й автолюбителям. Тільки варто зауважити, що це не так просто, як може здатися в перший момент.

Чого очікувати від роботи забруднених форсунок?

Знижується питома потужність двигуна.
З’являються детонаційні хлопки в момент розгону машини.
Робота двигуна на холостому ходу не стабільна, а згодом погіршується запуск автомобільного двигуна і збільшується витрата палива.
Збільшується ймовірність вихлопу.

Всі ці неполадки визначаються під час перевірки і діагностики автомобіля.

Коли пора міняти форсунки?

Многие автолюбители уверены, что производить чистку инжектора необходимо только в срок, указанный в руководстве пользователя. Но производитель, указывая пробег, не учел все детали.

Как правило, не все мы заливает топливо, отвечающее требованиям европейского стандарта, поэтому страдает система впрыска в автомобиле, точнее – форсунки в инжекторе. Спасти положение поможет замена форсунок.

Важно! При демонтаже форсунок бывает необходимость в замене уплотнителей вместе с рампой. А эта процедура долгая и трудная.

Способы чистки форсунок

Вы можете обратиться за помощью в ближайший автосервис, где промывка форсунок цена от 1000 до 1500 рублей. Прочищение форсунок возможно разными способами.
Самый распространенный – добавление в бензобак моющей присадки. Обычно одного флакона (0,5 л) хватает на 50-70 л топлива.

Этим способом чистятся все части в топливной системе (топливный бак, форсунки, топливный насос, механизм для регулировки давления).

Важно! Промывать форсунки подобным способом можно только в целях профилактики, ведь грязь и отложения, вымытые из бензопровода и топливного бака, могут еще больше испортить клапан регулятора давления.

Также промывку можно осуществить с помощью установок, которые подают сольвент. Процедура происходит при работающем моторе на моющем сольвенте.
Важно! При промывке сольвентами будьте готовы, что могут выйти из строя свечи зажигания, поэтому процедуру проводите совместно с заменой свечей.

Ще один варіант – це промивка форсунки високоефективними рідинами, які проходять через форсунку. При цьому способі спеціальні установки імітують роботу форсунки, тільки замість палива спеціальний розчинник. Також можна скористатися ультразвуковою ванною.

Самостійна промивка форсунки

Промивання форсунок двигуна своїми руками також цілком здійсненне справу. Одні вдаються до допомоги інжектора з присадками, а інші доливають в бак гас. Ефективна профілактика – використання присадок для палива. Частота використання – близько 3000 км пробігу.
Промивання форсунок своїми руками ваз 2110 здійснюється так само, як і в інших вітчизняних автомобілях.
Автосотка

Як Почистити Форсунки На ВАЗ 2112

Зняття і очищення форсунок ВАЗ 2110- 2112

Очищення форсунок ВАЗ 2110- 2112 – робота, яку необхідно створювати виключно в разі необхідності, адже рампа, в якій знаходяться форсунки і самі форсунки – фактично саме серце мотора.

Ось тому чистити їх необхідно тільки в тому випадку, якщо є труднощі в роботі мотора – підвищення витрати пального, троение, значно знизився рівень потужності. Тільки тоді, коли є підстави вважати, що форсунки забилися, можна їх чистити.

На ринок поставляються присадки в пальне для очищення інжектора, які потрібно додавати в бензин, але вони не завжди справляються зі своєю роботою і роблять її якісно. А в деяких випадках можуть і нашкодити движку, адже вся грязь з форсунки потрапляє в нього, або увійти в реакцію з складовими моторного масла.

Зняття рампи ВАЗ 2110-2112

Важливо! Всі роботи по зняттю рампи ВАЗ 2110- 2112 потрібно виробляти на холодну. Насамперед від’єднуємо дроти від бензонасоса, тим самим знеструмлюючи його. Потім заводимо двигун і чекаємо, поки він затихне.

Знову заводимо і так далі – повторюємо процедуру до тих пір, поки він не перестане заводитися. Таким чином, ми прибираємо тиск з системи подачі палива. Після цього можна приступити до зняття рампи.

Насамперед необхідно її знеструмити, відключивши харчування – загальна проводка знаходиться з боку салону. Потім відкручуємо паливні шланги і всю електрику, яка підключена до паливної рампи ВАЗ 2110- 2112 – регулятор холостого ходу, регулятор тиску, датчик положення дросельної заслінки.

Як зняти і помити форсунки на шістнадцяти клапанному двигуні ВАЗ 2110.Чістка інжектора

Відео звіт по зняттю форсунок з автомобілів ВАЗ 2110 – 2112 , двигун 1.5 16 клапанів. Так само метод очищення форсун.

Чистка та зняття форсунок ВАЗ 2110-12 1.5 16кл

Відео про те як прочистити форсунку інжекторного авто.

Далі відкручуємо два болти під шестигранник, які утримують паливну рампу. По суті, тепер ми можемо зняти паливну рампу. Знімається вона в напрямку вгору, але без підручних засобів тут навряд чи можна буде обійтися. Паливна рампа сидить дуже туго і виймати її потрібно строго паралельно землі, так як будь-який перекіс тільки ускладнить задачу.

Очищення форсунок ВАЗ 2110-2112 .

Всі роботи по очищенню форсунок ВАЗ 2110- 2112 потрібно виробляти на чистій поверхні – для цього бажано розстелити на землі або робочому столі чистий шматок тканини. Крім того потрібно зібрати нехитру схему з лампочки на 12 В, форсунки, проводів і вимикача. Послідовно підключаємо лампочку, форсунку і вимикач, після чого можна приступити до очищення форсунки.

Найкраще за допомогою звичайного пластикового хомута закріпити на вході форсунки шланг довжиною 20-30 см і включити її, подаючи рідина для очищення карбюратора (Liqui Moly, RunWay, Hi-Gear або інші) і спостерігати за зміною розпилення струменя.

важливо

Струмінь може або розширитися, або звузитися (це залежить від рівня забруднення), що буде сигналізувати про те, що отвір у форсунці розширюється і вимивається бруд. Коли струмінь перестала змінювати кут розпилення – форсунка чиста.

На жаль, якість палива в нашій країні залишає бажати кращого. Тому чистка форсунок ВАЗ цілком може стати періодичної процедурою, яку потрібно повторювати кожні 40-50 тис. Км. Так що краще навчитися робити це власноруч – ви не тільки збережете свої гроші, але будете на сто відсотків впевнені в якості своєї роботи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You May Also Like

Діагностика гбо 4 покоління своїми руками. Коли немає сенсу платити сто

Цены на бензин постоянно растут и облагаются новыми акцизами. Но без автомобиля…

Який краще gps-маяк для авто? Огляд моделей і погляд з боку

Защита своего транспортного средства – одна из основных задач автовладельца. При этом…

Що означає знак ш на машині? Просто про просте

https://www.znak.com/2017-04-07/znak_shipy_i_novye_pravila_dorozhnogo_dvizheniya_chto_nuzhno_znat 2017.04.07 Яромир Романов / Znak.com З 4 квітня в Росії діють…

Як зареєструвати саморобний причіп? В Україні.

Реєстрація саморобних транспортних засобів Саморобні ПРИЦЕПИ Отже, з якоїсь незрозумілої причини Ви…

Позначення на приладовій панелі автомобіля. Що означають значки?

У міру розвитку автомобільної промисловості кількість індикаторів на приладовій панелі стрімко збільшувалася.…

Як правильно паркуватися між машинами? Розписуємо в деталях

Як паркуватися переднім ходом між автомобілями Ось і настав щасливий день –…

Що робити, якщо потіє фара – причини і способи усунення проблеми

Утворення конденсату всередині фар досить поширена проблема, з якою стикаються власники автомобілів.…

Що робити, якщо тече люк в машині? Список корисних порад

Вічна проблема – підтікання люка! Люк, не рідний, чи не механічний /…

Що робити, якщо тече рульова рейка? Терміново усуваємо

На СТО, що спеціалізуються на ремонті вузлів рульового управління, власників автомобілів змушують…

Що робити, якщо машину заблокували і перекрили у дворі? Все вирішується

Що робити, якщо у дворі заблокували машину, куди звертатися? Багато автомобілістів стикаються…