Краще мити машину самостійно. Наявність приватного будинку має свої переваги. Але коли робити це лінь, користуюся послугами мийок. Нещодавно відкриттям для мене стала мийка самообслуговування. Спочатку був налаштований скептично, але, трохи розібравшись, все ж зрозумів, що це хороше рішення. Чому? Саме про це і пропоную поговорити.

Постараюся розповісти про всі особливості мийок самообслуговування машин і про те, як правильно ними користуватися. Ціна не така велика, плюс ти сам вибираєш план роботи мийки. Від кількості режимів залежить вартість процедури. Але давайте про все по порядку.

Як правильно мити машину на мийці самообслуговування? Поради новачкам

Інструкція наше все

На жаль, більшість з нас, як і я, чого вже приховувати, часто починаю роботу з новим обладнанням методом тику. Тільки коли щось не виходить я беру в руки інструкцію і розумію свої помилки. Ось чому відразу не взяти її? Я поки відповісти на це питання не можу.

У мийок самообслуговування на вході є інструкція, згідно з якою можна легко розібратися, як мити машину і як користуватися тими чи іншими режимами своїми руками. Але складності і розчарування в ефективності таких комплексів все одно виникають. 

Якщо у вас є поруч така мийка, просто загляньте туди. Можна і без машини. Почитайте інструкції, поспілкуйтеся з персоналом. Хоча це пункти самообслуговування, якісь співробітники там мали б бути.

Як правильно мити машину на мийці самообслуговування? Поради новачкам

По суті, це безконтактна мийка, оскільки нічого терти щітками, губками і ганчірками не потрібно. Все відбувається шляхом застосування відповідного обладнання.

Про кожен з пунктів проходження через етапи мийки бокс інформує відповідними покажчиками, ілюстраціями і написами. Тобто все просто – прочитали інструкцію і починайте роботу.

Режими

Комплекси мийок самообслуговування мають різні розміри і пропонують можливість одночасного обслуговування від 1 автомобіля до 6. Більше я не зустрічав. Комплекс може пропонувати місця на 4 поста, на 6 постів або навіть всього на 2 місця одночасного обслуговування. Є і різна кількість функцій. Стандартний набір включає п’ять режимів:

 • попереднє миття;
 • основне миття;
 • процедура ополіскування;
 • обробка воском;
 • доведення (сушка і створення блиску).

Деякі пропонуються відразу з пилососом, щоб очистити внутрішній простір машини.

Як правильно мити машину на мийці самообслуговування? Поради новачкам

Я б окремо згадав еко мийки. Це щось нове на ринку. Тут не використовується вода, а чистка заснована на застосуванні пара. В основному це стосується саме салону. Швидке і ефективне очищення із застосуванням мінімальної кількості хімії роблять подібний догляд кращим. Раджу відвідати такий комплекс, якщо він у вас є. 

Що стосується миття машини, то пости самообслуговування дозволяють пройти послідовно кожен етап.

 1. Попередній етап. За допомогою тільки такого режиму машину ви не помиєте. Він дозволяє підняти і розм’якшити бруд, не пошкоджуючи при цьому покриття. Важливо обробити весь кузов. Пістолет утримується на відстані близько 25-30 сантиметрів. Не хвилюйтеся, якщо вся грязь не видаляється. Судорожно намагатися її збити не потрібно. Всьому свій час. Зазвичай на попередній режим витрачають 1-2 хвилини.
 2. Основний етап. Тут все зрозуміло. Через шланг на пістолет подається гаряча вода і піна. У парі вони легко видаляють всі забруднення. На відміну від першого етапу, тут збільшується тиск води. Процес займає кілька хвилин. Фахівці радять рухати пістолетом горизонтально знизу вгору. Починайте з боковин, потім передок, корми і лише в самому кінці обробляється дах, багажник і капот.Як правильно мити машину на мийці самообслуговування? Поради новачкам
 3. Режим ополіскування. Змиває всю піну, яка залишилася після попереднього етапу. Не старайтеся, оскільки ополіскування завершує мийку. Протягом 1-2 хвилин ви легко видалите залишки хімії.
 4. Воскування. Віск наноситься тонким шаром і служить для захисту від згубного впливу пилу, бруду, всілякої хімії з доріг тощо. Покривається машина воском приблизно за хвилину.
 5. Доведення. Не менш значущий етап, який дозволяє досягти оптимального підсумкового результату. Спеціальна опція включає шланг подачі демінералізованої води, розведеної зі спеціальними речовинами для прискорення сушіння. Тому обтирати машину не обов’язково. Плюс така обробка забезпечує машині блиск. Ще кілька хвилин і робота закінчена.

Як правильно мити машину на мийці самообслуговування? Поради новачкам

Трохи щодо ополіскування на етапі доведення. Деякі автовласники при митті машин включають простий режим подачі води. Але є ще опція осмосу.

На ній подається демінералізована вода тонкої фільтрації. Якщо після звичайної води залишаються розводи, то в цьому випадку їх не буде.

Додавання речовини, яке називають сушка, дозволяє воді швидко скочуватися з покриття, забезпечуючи чистоту і блиск.

І чому так багато незадоволених? Є відгуки, форум рясніє гучними заявами на адресу власників боксів і навіть публікуються відео, де люди скаржаться на погану роботу мийок самообслуговування. Краще подивитися наочні фото і відео, як правильно користуватися подібними пристроями.

Але я зрозумів, чому така ситуація склалася. Просто в цілях економії водії проходять тільки частина режимів, пропускаючи важливі етапи. Наприклад, більшість спочатку просто омиває машину, потім завдає піну і змиває простий водопровідною водою. Звідси і результат. Так що не допускайте подібних помилок.

Як правильно мити машину на мийці самообслуговування? Поради новачкам

Корисні рекомендації

Відносно особливостей кожного з етапів я вам розповів. Якщо десь поблизу є найближча мийка такого типу, раджу на неї заїхати і випробувати в дії. Але тільки після того, як дочитаєте статтю. Є ще кілька порад, що дозволяють отримати кращі результати, ніж багато недосвідчених автомобілісти.

 • Умовно вся процедура ділиться на етап нанесення автомобільного шампуню (подається вже в готовому вигляді через відповідний пістолет) і процес видалення;
 • Намагайтеся якомога більш рівномірно наносити засіб на всі поверхні автомобіля. Тобто сліпих зон і пропусків бути не повинно. Для цього краще почати з бічних частин;
 • Стежте за правильною відстань між поверхнею машини і шлангом подачі. З огляду на рівень тиску в мийках самообслуговування, пістолет тримайте на рівні 25-35 сантиметрів від автомобіля;
 • Обробіть піною все зони, де накопичується пил. Це шви, дзеркала, скла, підкрилки та ін .;
 • Не вносьте в автомат відразу великі суми. Гроші завжди можна додати. Для початку вноситься 50-100 рублів на першому етапі і для нанесення шампуню. Перед наступним процесом слід почекати кілька хвилин під піною. Так вона ефективніше вступить в реакцію з брудом. Звідси і результат. Поспішати не потрібно. Якщо внести більше грошей, вони просто пропадуть через простій. Коли час залишається і машина настоюється під піною, візьміть пістолет і помийте килимки, наприклад;

Як правильно мити машину на мийці самообслуговування? Поради новачкам

 • Користуючись такими автомийки в літній сезон, перед початком миття обов’язково дайте машині трохи охолонути. Так результат буде краще;
 • Якщо це ваше перше відвідування, не поспішайте. Поспіх заведе вас в число тих, хто незадоволений автомийки самообслуговування. Розберіться в усіх функціях, вивчіть роботу системи і всі інструкції;
 • Слідкуйте за часом, що залишився. Це дозволяє грамотно розподілити залишилися хвилини, не витрачаючи зайві гроші на продовження роботи мийки;
 • Перший внесок повинен бути 20-40 грн. Хоча зараз 20 грн. буде мало, краще 40. Але не більше. В цьому немає сенсу на першому етапі;
 • Перемикайтеся між режимами самостійно в міру необхідності. Стандартна програма може тривати довше, ніж потрібно. Тобто грошей буде потрібно витратити більше. Переключившись самостійно, ви економите свої гроші;
 • Вносьте гроші тільки тоді, коли закінчується час. Так ви не витратите більше, ніж дійсно потрібно.

Спираючись на ці прості поради, ви легко, швидко і дійсно якісно зможете помити машину. Хоча зроблю ще одну замітку. Деякі бокси використовують відверто дешеві миючі засоби. Через них навіть найправильніша процедура може не дати бажаного результату.

Мийки самообслуговування як бізнес ідея

Я давно розмірковую над ідеєю відкриття бізнесу. Варіантів багато, але остаточне рішення не прийняв. Одним з них був купити бізнес по мийках самообслуговування. Тому поділюся своїми думками. Може, хто що підкаже? Буду вдячний за коментарі.

Як правильно мити машину на мийці самообслуговування? Поради новачкам

Поглянувши на карті в Москві, вивчивши міста Краснодар, Єкатеринбург, Спб, Казань, Воронеж і ряд інших, я зрозумів, що точок з мийками самообслуговування не так багато. Волгоград, Челябінськ, Череповець, Самара, Пенза і Нижній Новгород, наприклад, ситуацію не змінили. Адреси є, але їх небагато.

Тобто подібний проект має непогані перспективи. Але як відкрити і скільки коштує? По суті, можна почати будівництво з нуля під ключ, або взяти в лізинг. Непоганий варіант, але є свої недоліки.

Ще існує франшиза. Тобто повністю готовий проект, який ти купуєш у компанії і працюєш на себе, паралельно приносячи дохід підприємству власнику франшизи. Тут теж є свої підводні камені. Адже компанія визначає основні параметри автомийки, мінімізуючи ваше участь в проекті.

Припустимо, ви хочете зробити одне, по франшизі потрібно інше. Дякую всім за увагу! Сподіваюся, стаття була корисною та інформативною! Підписуйтесь, діліться своїм досвідом обслуговування на автомийках і не забувайте розповідати про нас усім своїм друзям!

Як правильно мити машину на автомийці самообслуговування

Порівняно недавно з’явилася така послуга, як автомийка самообслуговування. Не всі автомобілісти ще знають, що це таке і як користуватися цим сервісом.

На такій мийці власник без участі професійних мийників самостійно миє свій автомобіль.

Досить оплатити послугу в автоматі або у касира і можна приступати до роботи, але щоб виконати все якісно і правильно, треба знати певні нюанси.

Особливості мийки самообслуговування

Існують різні типи автомийок: ручна, тунельна, портальна, але з недавно з’явилися мийками самообслуговування їх пов’язує лише спільна мета – помити автомобіль. Принцип роботи і підхід на мийці самообслуговування відрізняється від інших варіантів.

Як правильно мити машину на мийці самообслуговування? Поради новачкамПринцип роботи і підхід на мийці самообслуговування відрізняється від інших варіантів

Зазвичай власник автомобіля прагне до того, щоб його машина була чистою і при цьому вона повинна бути вимита:

 • якісно;
 • за мінімальні кошти;
 • швидко.

Всім цим критеріям повністю відповідає мийка самообслуговування. При виконанні ручного миття професіонали якісно зроблять свою роботу.

Недолік у тому, що така послуга обійдеться мінімум в 150-300 грн, тоді як на сервісі самообслуговування досить заплатити близько 80-100 грн.

Крім цього, професійний мийник витрачає на це 40-50 хвилин, так як йому треба відпрацювати заплачені гроші. Він миє авто, нічого не пропускаючи, а на це треба багато часу.

На мийці самообслуговування ви витратите всього 10-15 хвилин, вартість процедури значно нижче і буде залежати від обраних програм.

Переваги автомийки самообслуговування:

 • дешево;
 • робота виконується швидко;
 • можна самостійно вибрати необхідну програму;
 • більш гнучкий графік роботи, часто вони працюють цілодобово.

Недоліки:

 • без відповідного досвіду ідеально помити машину не вийде;
 • при недотриманні правил можна пошкодити лакофарбове покриття;
 • треба працювати обережно, щоб не намочити взуття та одяг.

На автомийці самообслуговування можна швидко і якісно помити автомобіль, але для цього треба дотримуватися певних правил.

Підготовчий етап

Перед тим як скористатися таким сервісом, рекомендується взяти з собою бахіли і спецодяг або хоча б дощовик. Так як власник миє авто самостійно, є велика ймовірність намочити взуття та одяг.

Якщо ви плануєте «печерні» гуму, то треба також взяти з собою відповідні кошти, але може дана послуга бути і в пропонованих опціях на обраному сервісі. Зазвичай плата за мийку проводиться через автомати, тому треба заздалегідь запастися дрібними купюрами. Часто оплата виконується жетонами, але у оператора зазвичай немає здачі.

Як правильно мити машину на мийці самообслуговування? Поради новачкамЯкщо ви плануєте «печерні» гуму, то треба також взяти з собою відповідні кошти, але може дана послуга бути і в пропонованих опціях на обраному сервісі

вибір програми

Якщо прийнято рішення скористатися таким сервісом, то треба знати, що зазвичай мінімальний набір програм складається з п’яти найменувань. Залежно від обраної автомийки, набір послуг, що надаються може відрізнятися.

Основні програми на мийці самообслуговування:

 1. Миття дисків. На це зазвичай вистачає 15-20 секунд. Застосовуючи таку опцію, треба направляти воду тільки на диски, так як тиск дуже велике і можна пошкодити лакофарбне покриття.
 2. Попереднє миття. На цей етап витрачається близько 45 с. Авто повністю обмивається водою, щоб розм’якшити бруд.
 3. Основне миття. Процедура займає 120 секунд. На цьому етапі змивають весь бруд, для цього використовується вода з піною.
 4. Ополіскування. Даний етап займає 60 с. Необхідно повністю змити залишилася піну.
 5. Нанесення воску також займає 60 секунд. Він буде захищати авто від пилу і бруду, а також від хімічних реагентів, якими посипають дорогу в зимовий час.
 6. Сушка і блиск. Авто споліскують деминерализованной водою зі спеціальною речовиною, що забезпечує блиск і швидку сушку. На це відводиться 120 секунд. Після цього етапу протирати машину не треба.

Покрокова інструкція мийки авто

Мийка самообслуговування обладнана всім необхідним, тому досить заплатити гроші в касі або в автоматі і можна починати мити автомобіль.

Порядок дій:

 1. Оплата і вибір необхідних операцій. В автомат пропускають купюри, щоб оплатити обраний набір послуг. Залежно від бажання користувача, можна вибрати такі послуги: вода, піна, віск, повітря. Після того як людина зайшов в бокс і витягнув пістолет, починає працювати таймер. Відбувається це на протязі часу, за яке було заплачено. Як правильно мити машину на мийці самообслуговування? Поради новачкамЗалежно від бажання користувача, можна вибрати такі послуги: вода, піна, віск, повітря
 2. Змив бруду. Роблять це за допомогою пістолета високого тиску. За допомогою струменя води змочують авто і змивають великі шматки бруду. Пістолет необхідно тримати на відстані 20-30 см від авто. Основне завдання цього етапу не змити, а розм’якшити наявну бруд. Як правильно мити машину на мийці самообслуговування? Поради новачкамОсновне завдання попередньої миття не змити, а розм’якшити наявну бруд
 3. Нанесення піни. Натискають на відповідну кнопку і покривають авто піною. Треба залишити її на кілька хвилин, щоб вона виконала свою роботу. Як правильно мити машину на мийці самообслуговування? Поради новачкамПіну залишають на кілька хвилин, щоб вона виконала свою роботу
 4. Змив піни. Змив бруду і піни треба проводити горизонтальними рухами. Роблять це плавно рухаючись від низу до верху. Спочатку миють боки, потім перед і зад авто, а в кінці – його дах, капот і багажник. Як правильно мити машину на мийці самообслуговування? Поради новачкамЗмив бруду і піни треба проводити горизонтальними рухами
 5. Нанесення рідкого воску.
 6. Просушка авто. Це також обов’язковий етап, що дозволяє авто швидше висохнути, а також надає блиск. Як правильно мити машину на мийці самообслуговування? Поради новачкамПід час просушування авто воно швидше сохне, а також поверхні надається блиск
 7. Застосування повітря. Якщо така опція є, то треба продути замки, щоб в зимовий час вони не замерзли.

Чому після автомийки машина все одно брудна

Якість ручного миття автомобіля професіоналами буде вище, ніж виконання такої ж процедури на сервісі самообслуговування. Пояснюється це двома основними причинами:

 1. Більш низький тиск. Так як професійний мийний апарат видає великий тиск, то при невмілому користуванні можна завдати шкоди лакофарбового покриття автомобіля. Професіонали вміють ним користуватися, а на мийках самообслуговування тиск обмежують. Таке рішення не дає можливості пошкодити авто, але мийка проводиться менш якісно і часто доводиться купувати додаткові хвилини.
 2. Економія миючих засобів. Спочатку на таких сервісах використовувалася звичайна вода, в яку підмішували шампунь. Ефективність була слабка і зараз зазвичай застосовується лужна піна. Так як концентрація піни часто дуже слабка, якість мийки також буде поганим.

Хитрощі та поради від автолюбителів, фахівців

Для того щоб якісно помити авто на мийці самообслуговування, треба дотримуватися наступних правил:

 • діяти необхідно дуже швидко;
 • не можна протирати автомобіль ганчіркою, так як після цього з’являються мікротріщини на лакофарбовому покритті;
 • замість ганчірки застосовуйте опцію «Блиск і сушка»;
 • не варто тут мити мотор;
 • треба звертати увагу на стан лобового скла. Якщо на ньому є тріщини, то під струменем води скло може ще більше пошкодитися;
 • розплачуватися треба дрібними купюрами. Автомат часто не повертає здачу, і вода тече, поки не закінчаться гроші.

На автомийці самообслуговування найкраще мити слабозагрязнённий автомобіль або змивати свіжу грязь. З засохлої кіркою брудного нальоту такий сервіс справляється погано. У такому випадку варто звернутися до професіоналів.

 • Поліщук Руслан
 • Роздрукувати

Як помити автомобіль на мийці самообслуговування

«Як правильно мити машину?», – таким питанням задаються багато, кому хоч раз довелося вимивати свій автомобіль самостійно. Хоча спочатку здавалося: що може бути простіше. Намилив, змив і готово.

Але якщо машину мити неправильно, то на ній залишаються розводи і бруд. Щоб цього уникнути, CarDiagram підготувала кілька порад з миття автомобілів на автомийці самообслужванія.

Перш за все, щоб добре помити автомобіль, дотримуйтесь інструкцій, які, як правило, розміщені на автомийках. Якщо ж таких не знайшлося, то вам допоможуть наші рекомендації.

Нижче перераховані основні етапи мийки автомобіля, а також описано кожен з етапів. Чим ретельніше ви будете виконувати рекомендації – тим чистіше буде ваша машина.

Плюси і мінуси автомийки самообслуговування

Як правильно мити машину на мийці самообслуговування? Поради новачкамЯк мити машину на автомийці з самообслуговуванням

Перш, ніж перейти безпосередньо до порад про те, як правильно мити машину, перерахуємо основні плюси і мінуси використання автомийки самообслуговування. Якщо ми щось забули, пишіть в коментарях.

плюси:

 • мити машину самостійно дешевше;
 • автомийки самообслуговування, як правило, мають більш гнучкий графік роботи.

мінуси:

 • через відсутність практики навряд чи вам вдасться вимити авто ідеально;
 • якщо не дотримуватися обережності, можна пошкодити лакофарбне покриття.

Як мити машину на автомийці: основні етапи

 • Попереднє миття . Цей етап необхідний, щоб розмочити бруд на автомобілі, не пошкодивши фарбу. Якщо пропустити попередню мийку, основна не буде ефективною. І автомобіль місцями залишиться брудним. На «попередньому» етапі необхідно тримати пістолет на відстані 20-30 сантиметрів від автомобіля. При цьому не потрібно намагатися змити бруд. Головне завдання – розм’якшити її. На попередню мийку у вас може піти 45-90 секунд.
 • Основне миття . Тепер прийшов час нанесення піни, яка і повинна виконати основну роботу. Не лінуйтеся, і нанесіть «хімію» не всі забруднені ділянки автомобіля. Будьте готові, до того, що рідина в пістолеті знаходиться під високим тиском. Добре тримайтеся за ручку. Інакше пістолет може вискочити з руки і подряпати автомобіль. Експерти радять наносити піну горизонтальними рухами, рухаючись зверху вниз. Основне миття займе пару хвилин. Хоча багато водіїв вважають за краще після нанесення піни почекати 3-4 хвилини.
 • Ополіскування . Цей етап необхідний, щоб змити піну. На ополіскування не повинно йти багато часу і зусиль. Піна повинна була «роз’їсти» весь бруд, тому вона легко змивається з водою. Ополіскування забере у вас близько хвилини.
 • Нанесення захисного шару . Цей етап багато пропускають, а даремно. Захисний шар передбачає нанесення на фарбу автомобіля тонкого шару воску, який захистить машину від бруду і пилу. І її доведеться рідше мити.
 • Сушка . Якщо мити машину без сушіння, то на ній залишаться розводи. Даний етап передбачає ополіскування автомобіля спеціальним водним розчином, завдяки якому автомобіль швидше висохне. Якщо розчин для сушки на автомийці якісний, то авто має висохнути без розлучень. Так що, протирати машину не доведеться. На сушку піде пару хвилин.

Разом, щоб помити машину на автомийці самообслуговування, у вас повинно піти 10-15 хвилин.

Своїми секретами, як ефективно мити автомобіль самостійно, діліться в коментарі. Корисні поради ми будемо додавати до статті.

Як швидко продати автомобіль.

Як мити машину: огляд популярних методів, корисні поради

Автомобіль – це візитна картка господаря. Тому утримувати транспортний засіб потрібно в чистоті. У цій статті ми розповімо як правильно здійснити мийку машини і якими способами це можна зробити.

Як правильно мити машину на мийці самообслуговування? Поради новачкам

Коли потрібно мити автомобіль?

Правильна відповідь на це питання всього один. Мити машину слід в міру її забруднення. Чекати, поки скла покриються розлученнями, а з кузова будуть відлітати шматки бруду, не варто. Чим менше забруднена машина, тим простіше привести її в гідний вигляд.

Головне – знайти золоту середину. Часті водні процедури шкідливі для залізного коня не менше, ніж його зміст в грязі і пилу.

В першу чергу це стосується випадків, коли мийка здійснюється неправильно. Через це на стеклах і кузові можуть з’явитися подряпини. Пошкодження лакофарбового покриття – прямий шлях до корозії.

Мийте автомобіль регулярно, але не перестарайтеся і робіть це правильно.

Чи можна мити машину в мороз і як це робити?

Сильні морози нерідко наступають після відлиги, для якої характерна наявність бруду на дорогах і в дворах.

Кузов автомобіля в цей період покривається ще і шаром реагентів, яким посипають дорожнє покриття. Найчастіше для цього використовується сіль. А вона, як відомо, шкідлива для лакофарбового покриття.

  Як бути з нужденним в миття авто в цьому випадку? Адже морози можуть триматися кілька днів або навіть тижнів.

Зверніть увагу

Існує кілька різних думок з цього приводу. Співробітники автомийок стверджують, що виробляти водно-очисні процедури в сильні морози можна тільки в теплому боксі.

Досвідчені автовласники вважають, що в сильні морози від миття машини краще відмовитися. Сіль, налиплого на кузов в період відлиги, при мінусовій температурі не шкідлива.

Це відомо з курсу хімії шкільної програми. При температурі -8 реакції солі і металу істотно сповільнюються.

Навіть якщо кузов вашого авто покритий шаром реагенту, можна сміливо чекати потепління, щоб відігнати транспортний засіб на мийку.

Якої шкоди може завдати машині миття в морози? В першу чергу це стосується пластикових деталей. Бампер і фари можуть лопнути, якщо їх сушка не буде здійснений належним чином. Покритий водою пластик покривається на морозі кіркою льоду, а потім тріскається навіть при легкому механічному впливі.

Якщо вимити машину все ж необхідно, а на вулиці мороз, не слід здійснювати цей процес самостійно. Відженіть ТЗ на мийку. Запам’ятайте кілька простих правил, які допоможуть здійснити цей процес правильно:

 • Попросіть мийника залишити машину в боксі до повного її висихання. Волога на металі і склі – прямий шлях до тріщин і пошкодження лакофарбового покриття.
 • Дверні отвори і петлі, а також гумові ущільнювачі перед початком миття необхідно обробити незамерзайкой.
 • Процес вологого очищення авто має розпочатися не раніше, ніж через десять хвилин після того, як ви заженете його з морозу в бокс.

Проблем з першим пунктом виникнути не повинно. Адже бажаючих пригнати авто на мийку в морози не дуже багато. Але приготуйтеся до того, що за додатковий час доведеться доплатити.

Миємо самостійно

Ручна мийка має на увазі відсутність допоміжних технічних засобів. Це найдешевший спосіб видалити забруднення і розлучення зі стекол і кузова, але і самий трудомісткий.

Які засоби використовувати для миття машини?

Для ручного миття машини не можна використовувати засоби побутової хімії. В першу чергу це стосується порошків з абразивними частинками. Після такого очищення на кузові й склі можуть залишитися подряпини. Рідкі побутові склади не менш шкідливі для автомобілів. У них можуть виявитися компоненти, що руйнують лакофарбове покриття.

Використовувати для миття автомобіля можна тільки призначені для цього кошти. Автошампуні різняться в залежності від призначення. Вони можуть призначатися для безконтактної або ручного миття. Якщо ви збираєтеся робити вологе очищення за допомогою відра і губки, вибирайте відповідну автохімію.

Для чищення салону слід купувати спеціальні засоби. Існують універсальні склади, за допомогою яких можна навести лоск всередині і зовні транспортного засобу.

важливо

Вимити машину за допомогою автосостава зовсім не складно. Для цього потрібно озброїтися відром і губкою, а також сухими ганчірками або спеціальними серветками, добре вбирають вологу.

Процес слід почати з миття звичайною водою. Після того, як основна бруд і розлучення будуть ліквідовані, кузов і скла потрібно обробити автошампунем. Його попередньо збивають в піну і наносять на покриття за допомогою губки. Склад змивають з авто за допомогою чистої води.

Як сушити автомобіль після миття?

Взимку сушити автомобіль після миття слід тільки в теплому боксі. На вулиці зробити це неможливо.

Після того, як ви ретельно вимили машину вручну, обов’язково кілька разів протріть кузов за допомогою сухих ганчірок. Робити це слід навіть у тому випадку, якщо на вулиці тепло і світить сонце.

Чи не натерті ретельно кузов і скла будуть в розлученнях, якщо просто висохнуть під сонячними променями.

Поліруючі склади надають блиск кузова автомобіля. Використовувати їх можна для фар і стекол. Застосовувати їх слід тільки після того, як поверхня транспортного засобу висохне. Існують шампуні для авто, які вже містять в своєму складі компоненти для полірування. Це універсальні засоби. Після їх застосування машину слід насухо витерти і вона заблищить як нова.

Моєму машину на автомийці

Автомийка вважається найзручнішим способом видалення забруднення з кузова і стекол машини. Вона може бути контактною та безконтактною, але результат в будь-якому випадку повинен відповідати вашим очікуванням. Вибрати відповідну автомийку нескладно. Ось кілька нюансів, на які слід звернути увагу, щоб не розчаруватися в якості наданої вам послуги:

 • Бокси повинні бути обладнані гарним освітленням. Важливо, щоб працівникам автомийки було добре видно, яким частинам машини приділити більше уваги.
 • Не варто гнатися за дешевизною. Запам’ятайте, гарна послуга з очищення машини від забруднень не може коштувати дешево. Адже в якісних автомийках використовується найкраща косметика, надійне обладнання. Такі клінінгові послуги використовують двухфазную мийку, яка виконується по євро-стандартам. Зіставити витрати і якість вкрай просто. Відвідування мийки – це максимум чотири рази на місяць. У разі, якщо процедура буде проведена якісно, ​​а на вулиці суха погода, і того менше. Тому краще заплатити більше, але отримати відмінний результат. До того ж, на недорогих автомийках рідко працюють досвідчені співробітники. Якісної автохімії там теж не буває. Це пряма загроза цілісності лакофарбового покриття машини.
 • Зверніть увагу на дотримання техніки виконання роботи. Знання основ мийки допоможе вам проконтролювати якість її виконання. Так, наприклад, бесконтакт повинен наноситися на кузов від низу до верху, а для ручних маніпуляцій можуть використовуватися тільки крупноячеистой губки, при цьому кругові рухи неприпустимі, вони повинні бути прямими. Колеса при безконтактної мийці миються вручну, оскільки рідкісний працівник зможе очистити їх без механічного впливу.

Якщо ви звикли до комфорту, звертайте увагу ще й на наявність кафе, Wi-Fi-зони або місця для очікування, поки ваше авто приведуть в порядок. Подібний сервіс передбачений далеко не на всіх мийках.

Як мити машину на мийці самообслуговування

Мийка самообслуговування – це спосіб привести машину в порядок і витратити при цьому менше коштів. Вартість роботи безпосередньо залежить від кількості режимів. Процедура виконується в обладнаному боксі без участі працівників мийки. Всі маніпуляції з авто виконує господар.

Більшість таких мийок застосовують безконтактне обладнання. Але при бажанні автовласника можуть бути використані ручні прийоми.

У мийках самообслуговування може перебувати до шести автомобілів відразу. Приміщення, де вони облаштовані, поділяються на окремі бокси або розмежовуються перегородками. Функції, якими оснащуються мийки такого типу, різняться в залежності від наявності обладнання.

Порада

Можна виділити поширені режими, які вважаються стандартними. Йдеться про попередню мийці, основний, обполіскуванні і обробці воском. Заключним етапом є сушка і полірування. Чистка салону передбачена не на всіх мийках самообслуговування.

Але там, де вона є, передбачено наявність спеціального пилососа.

Для того щоб вас не спіткало розчарування після відвідування безконтактної мийки, обов’язково вивчіть інструкцію. Вона є на кожному пункті самообслуговування. Розглянемо її пункти детально:

 • Попереднє миття проводиться не більше хвилини за часом. Не забувайте, що її завдання – не змити бруд, а розм’якшити її. Авто слід поливати рівномірно зверху вниз.
 • Основне миття виробляється протягом декількох хвилин. Пістолет слід тримати прямо, щоб вплив струменя було рівномірним. Почати необхідно з передньої і задньої частини авто, потім відмити боки. Решта частини машини слід відмивати від бруду і розлучень в останню чергу.
 • Ополіскування машини за часом займе не більше хвилини. Це не заключний етап мийки. Він необхідний для того, щоб ліквідувати залишки піни і хімії.
 • Рівномірне покриття воском також займає не більше однієї – двох хвилин. Можна виключити цей режим з чека, і оплата скоротиться. Але в цьому випадку ви не зможете вберегти свою машину від пилу і бруду. Рівномірно наносите віск на кузов, починаючи від низу до верху.
 • Сушка передбачає покриття машини деминерализованной водою. Завдяки цій рідині авто висихає швидше. Після повного висихання машина блищить як нова. До речі, цей шар наноситься від низу до верху, щоб виключити розлучення.

Моєму машину за допомогою техніки

Самостійно помити машину можна не тільки вручну. Для цього існують минимойки. Пристрої такого плану не замінять відвідування автомийки в повній мірі, але з їх допомогою вдасться досягти набагато більше, ніж при використанні губки і відра з автошампунем.

Крім минимойки зі спеціальними насадками вам буде потрібно автохімія, серветки з добре всмоктуючого матеріалу і 10-15 хвилин вільного часу. За допомогою цього обладнання можна досягти набагато кращого ефекту. Ручна мийка видаляє тільки розлучення і бруд, а великий напір води з автохимией дозволить видалити в’їдаються в метал смоли.

Установки для самостійного очищення авто від бруду, розлучень і наслідків потрапляння на кузов реагентів називають Керхер. Ця назва виникла завдяки першому виробнику минимоек.

Німецька компанія Karher протягом декількох десятків років поставляє в продаж якісне миючий обладнання. За останні роки у неї з’явилося чимало конкурентів.

Мобільні мийки різняться за розміром, наявністю функцій і насадок, а також потужності.

Як правильно помити авто за допомогою спеціального обладнання:

 • Попередній етап повинен виконуватися тільки за допомогою води. Струмінь під хорошим тиском подається на кузов в різних напрямках. Слід приділяти увагу всіх ділянках машини. Від цього етапу безпосередньо залежить кінцевий результат.
 • Наступним кроком є ​​подача слабкого розчину миючого засобу під слабким напором. На цьому етапі з кузова і стекол змивається шар забруднень і розлучень.
 • Далі необхідно змити піну чистою водою. Зробити це можна під великим напором.
 • Основне миючий засіб необхідно нанести на кузов після того, як вода гарненько стече з машини. Миючий засіб необхідно наносити по напряму від низу до верху. Його необхідно залишити на поверхні авто на п’ять хвилин, щоб ефект виправдав очікування. Щоб не витрачати цей час даремно, можна зайнятися очищенням від бруду елементи підвіски, пороги і диски.
 • Завершальним етапом мийки машини за допомогою Керхер є ополіскування. Засіб, який протягом п’яти хвилин впливало на поверхню кузова, необхідно змити чистою водою під великим напором.

Після того, як всі процедури будуть виконані, машину необхідно ретельно витерти серветками. Це запобіжить поява на кузові й склі розлучень.

Корисні рекомендації по мийці автомобіля

Виконуючи мийку автомобіля, обов’язково дотримуйтесь рекомендацій виробника транспортного засобу за вибором автохімії. У більшості випадків це не рекламна акція, а корисні поради, які даються виходячи зі складу того чи іншого автошампуня.

Обов’язково звертайте увагу на те, то в будь-яких засобах для миття машини є компоненти, які негативним чином можуть позначитися на лакофарбовому покритті. Використовувати їх рекомендується не частіше двох або трьох разів на місяць.

Для того щоб уникнути корозії, важливо приступати до процесу мийки тільки після того, як кузов охолоне. Потрапляючи на розпечений метал вода може викликати незворотні процеси. В результаті цього кузов доведеться перефарбовувати.

Зверніть увагу

Вирішувати, як правильно мити машину, звичайно ж, вам. Віддавайте перевагу ефективним методам, і ваше авто буде виглядати, немов тільки що покинуло межі салону.

Як я мию машину на мийці самообслуговування до ідеалу за 100 рублів, фотозвіт

Якщо хтось сумнівається, що можна ідеально вимити автомобіль за 100 рублів, я розповідаю і показую ка це зробити!

Привіт, дорогі читачі каналу! Мені часто доводиться мити автомобілі, насправді мені навіть подобається цей процес, тому, я роблю це сам. Як правило, на мийках самообслуговування. На мийку будь-якої машини у мене завжди йде рівно 100 рублів. Для підтвердження своїх слів, я зробив фотозвіт!

Отже, для початку завжди вибирайте мийку, де безкоштовний пилосос, інакше коли справа дійде до прибирання салону, доведеться витратити ще близько 100 рублів.

Отже, поїхали! Закидаємо в термінал 100 рублів, на фото видно. І вибираємо режим “вода під тиском”. Спершу, нам потрібно обполоснути машину водою, щоб згодом піна краще впоралася зі своїм завданням.

Просто поливаємо кузов водою, відстань від пістолета до кузова приблизно 50 см.

Після того як ми намочили кузов, зупиняємо подачу води. Як видно на фото нижче, у нас в розпорядженні залишається ще 87 рублів.

Вибираємо на терміналі “піну” і рясно обливаємо машину концентрованої піною. Після того як завдали піну, потрібно дати їй попрацювати, протягом 4-5 хвилин відпочиньте.

важливо

Тепер всі ці гроші підуть на змивання піни. Не забуваємо і про килимки! Знову вибираємо мийку водою під тиском. Піна буде змиватися разом з брудом дуже легко. Під час мийки утримуємо пістолет від кузова на відстані не менше 30 см.

Грошей вистачає, щоб приділити час усім частинам кузова, в тому числі колесам і арках всередині.

От і все! Після того як ви помили машину, потрібно взяти ганчірочку і протерти кузов. Багато цього не роблять, але тоді на мокру поверхню швидко сяде дорожній пил і машина вже не буде здаватися ідеально чистою.

Тепер залишається переміститися на місце для прибирання салону і скористатися безкоштовною послугою “пилосос”.

Вся процедура займає у мене близько години. Включаючи повну полірування салону.

На даний момент ми мили ваз 2112 і багато хто може сказати, що так мало коштів на мийку пішло через малі габарити даної машини, але повірте, це не так.

За ті ж 100 рублів, я відмінно мив Хендай Сонату, Форд Куга і інші машини, а їх габарити далеко не маленькі. На фото які ви бачите – я, робив їх мій найкращий друг – Артем, за що йому подяка.

Сподіваюся стаття була корисна! Пишіть коментарі, ставте лайки і підписуйтесь на канал!

Як правильно мити машину на мийці самообслуговування

Традиційна мийка, на якій кожен очікує свій чистий автомобіль в комфортній зоні відпочинку з кавою і телевізором, безумовно, всім хороша за умови, що її персонал кваліфікований, а адміністрація не закочує астрономічні цінники за надання послуг.

Адже вартість процедури – головний привід для розладів, особливо, якщо автомобіль не дуже маленький, а власник заїжджає на водні процедури не один раз за зиму або в кращому випадку раз на місяць, а мінімум кожні два тижні.

В цьому випадку мийки самообслуговування теоретично є логічним рішенням.

А ще, за нашими спостереженнями, дуже часто мийками самообслуговування користуються таксисти, які змушені мити машини із завидною регулярністю, але при цьому не прагнуть до ідеальної чистоти кузова і салону. Досить, щоб транспортний засіб в цілому було охайно і не відлякувало клієнтів.

На вигляд мийка самообслуговування виглядає як звичайна – машина заїжджає в секцію, яка відокремлена від сусідньою стіною або просто шторкою.

Особливість же її в тому, що автомобілісту слід оплатити час, протягом якого він буде використовувати комплекс.

Порада

Набір опцій тут по суті аналогічний послуг на традиційних станціях – є первинна або попередня безконтактна мийка, обробка кузова “хімією” і мийка кузова начисто, покриття кузова воском і сушка.

Для повноти картини наведемо приблизну інструкцію, побачену на одній з таких станцій і дає приблизне уявлення про те, як правильно мити машину на мийці самообслуговування:

 • Сплатіть послугу в терміналі
 • Збийте сильні забруднення мильною водою, використовуючи пістолет 1
 • Нанесіть піну від низу до верху, використовуючи пістолет 2
 • Витримайте піну не більше двох хвилин і змийте її водою зверху вниз
 • Нанесіть віск, використовуючи пістолет 1
 • Обполосніть водою, використовуючи пістолет 1

Інструкції можуть варіюватися. Альтернативний варіант:

 • 1-я програма: Попереднє миття (функція для розм’якшення бруду)
 • 2-я програма: Основне миття (обробка кузова миючим розчином і гарячою водою, яка подається під більш високим тиском)
 • 3-тя програма: Ополіскування (режим, при якому змивається піна)
 • 4-я програма: Обробка полімером (нанесення шару воску, який допомагає вберегти лакофарбове покриття від бруду і дорожніх реагентів)
 • 5-я програма: Сушка + Блиск (ополіскування автомобіля водою з додаванням складу, який дозволяє кузову швидше висохнути, при цьому лакофарбове покриття знаходить блиск)

Відео: Земля під автомийку самообслуговування

Так що, якщо ви вперше вирішили скористатися безконтактної мийкою самообслуговування, то в першу чергу звертайте увагу на мануал. Крім того, зустрічаються такі аж ніяк не зайві рекомендації: “Не наводьте мийний пістолет на людей”, “Уникайте попадання мийних засобів в очі і на шкіру”, “Тримайте пістолет не ближче 20 см від поверхні автомобіля”.

Цікаво, що для ледачих або передумали мити машину самостійно їсти класична послуга, коли за вас все зробить спеціально навчена людина.

Дебютна мийка, як водиться, найбільш складна, але в подальшому процес дається легше. Якщо автомобіліст ніколи раніше не тримав в руках спеціальний пістолет, не завдавав на кузов піну і не покривав його воском, то перший млинець напевно вийде грудкою. Крім того, варто враховувати “побічні явища” у вигляді мокрого брюк і взуття.

Що стосується тимчасових витрат, то за приблизними підрахунками однієї мийок, вони такі: попередня процедура займає до хвилини, на основну йде в районі двох хвилин, на ополіскування – близько хвилини, ще стільки ж на нанесення воску і кілька хвилин – на “сушку і блиск “. Повторимо, це приблизний розрахунковий час, залежне від навичок автовласника і габаритів машини. За фактом час може помітно відрізнятися від наведеного вище.

З цього приводу існують полярні думки. Одні автомобілісти дуже задоволені результатом, інші ж відзначають ряд недоліків. До таких зараховується невисокий натиск води, посередні миючі компоненти (НЕ піна, а мильна вода). В результаті якість мийки нерідко залишається відверто невисоким – на кузові машини все одно залишається бруд або розлучення.

Окремо слід зупинитися на тиску в пістолетах як на одній з головних проблем мийок самообслуговування і недоліком, що не дозволяє якісно обслужити автомобіль. Судячи з відгуків, воно може бути більш ніж в два рази нижче, ніж на звичайних станціях і взагалі відрізнятися від закладу до закладу.

Втім, це не означає, що дана проблема існує на всіх без винятку мийках самообслуговування.

Зверніть увагу

Деякі автомобілісти вважають, що подібну процедуру, враховуючи вище перелічені проблеми, складно укласти в десять хвилин. Крім того, нерідкі випадки, коли бокс по суті відкритий – взимку вода дуже швидко замерзає в дверних отворах.

З одного боку, зрозуміло, є й цілком задоволені клієнти, а з іншого слід розуміти, що мийки самообслуговування як правило розраховані на не дуже вимогливу і вибагливі аудиторію.

Не факт, що миття своїми силами дозволить ефективно і якісно відмити сильно забруднений автомобіль і усунути весь бруд, зате таким чином можна усунути помірне забруднення восени і навесні, збити сніг і дорожню “хімію” в зимовий період, а влітку очистити кузов від пилу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You May Also Like

Діагностика гбо 4 покоління своїми руками. Коли немає сенсу платити сто

Цены на бензин постоянно растут и облагаются новыми акцизами. Но без автомобиля…

Який краще gps-маяк для авто? Огляд моделей і погляд з боку

Защита своего транспортного средства – одна из основных задач автовладельца. При этом…

Що означає знак ш на машині? Просто про просте

https://www.znak.com/2017-04-07/znak_shipy_i_novye_pravila_dorozhnogo_dvizheniya_chto_nuzhno_znat 2017.04.07 Яромир Романов / Znak.com З 4 квітня в Росії діють…

Позначення на приладовій панелі автомобіля. Що означають значки?

У міру розвитку автомобільної промисловості кількість індикаторів на приладовій панелі стрімко збільшувалася.…

Як зареєструвати саморобний причіп? В Україні.

Реєстрація саморобних транспортних засобів Саморобні ПРИЦЕПИ Отже, з якоїсь незрозумілої причини Ви…

Як правильно паркуватися між машинами? Розписуємо в деталях

Як паркуватися переднім ходом між автомобілями Ось і настав щасливий день –…

Що робити, якщо потіє фара – причини і способи усунення проблеми

Утворення конденсату всередині фар досить поширена проблема, з якою стикаються власники автомобілів.…

Чи можна буксирувати на автоматі іншу машину? Як це зробити без наслідків

Багато автолюбителів чули про особливості принципу роботи АКПП і тому закономірно ставлять…

Що робити, якщо машину заблокували і перекрили у дворі? Все вирішується

Що робити, якщо у дворі заблокували машину, куди звертатися? Багато автомобілістів стикаються…

Що робити, якщо тече рульова рейка? Терміново усуваємо

На СТО, що спеціалізуються на ремонті вузлів рульового управління, власників автомобілів змушують…