Як паркуватися переднім ходом між автомобілями

Ось і настав щасливий день – водійське посвідчення в кишені! Тепер ви можете пересуватися по місту на своєму автомобілі, але тут початківця автолюбителя чекає маса незручностей. В умовах великого міста, існує проблема пошуку паркувальних місць і якщо місце насилу знайдено, то з’являється ще одна заковика, а як же правильно паркуватися?

Як правильно паркуватися між машинами? Розписуємо в деталях

В автошколі, звичайно, нас вчать цьому прийому, але при самостійному водінні, через відсутність досвіду, з’являється деякий страх перед паркуванням заднім ходом або іншими видами паркінгу. У статті розглянемо корисні прийоми водіння, які допоможуть вам навчитися правильно паркуватися.

Парковки заднім ходом

Як правильно паркуватися заднім ходом? Розглянемо ближній і дальній спосіб (перпендикулярний), а також, паралельний.

Ближня парковка між автомобілями. Знаходимо вільне місце і під’їжджаємо до нього ближче, зупиняємося так, щоб передні колеса виявилися на лінії розмітки (дивимося малюнок – позиція №1).

Як правильно паркуватися між машинами? Розписуємо в деталях

Далі, крутимо рульове колесо до упору в сторону від місця стоянки і рухаємося в бік на кут 42-47 градусів. Як тільки в правому дзеркалі з’явиться кут автомобіля (сусід праворуч), зупиняємося (№2).

Зараз, викручуємо кермо в протилежну сторону і потихеньку здаємо на зад, контролюючи процес по дзеркалах.

Зупиняємося, коли ваш автомобіль порівняється з сусідніми, наприклад, по дзеркалах або по дверях (№3).

Дальня парковка між машинами. Зупиняємося так, щоб ваше водійське місце було на одному рівні з другої машиною по стоянці (№1).

Як правильно паркуватися між машинами? Розписуємо в деталях

Викручуємо рульове колесо в сторону парковки і здаємо назад, поки ваш автомобіль не займе рівне становище по лініях стоянки (№2). Залишилося вирівняти колеса і здати назад до кінця (№3).

Як правильно паркуватися – паралельне паркування. Шукаємо вільне місце між машинами, бажано, щоб було просторо (влізло б, півтора автомобіля). Як місце знайдено, зупиняємося паралельно авто, за яким будемо стояти (№1).

Як правильно паркуватися між машинами? Розписуємо в деталях

Крутимо рульове колесо в сторону місця стоянки і повільно здаємо назад під кутом 42-47 градусів, поки не вийде позиція №2. Далі, перекручуємо кермо в протилежну сторону і продовжуючи здавати назад, займаємо правильне положення (№3).

 • Відео: як правильно паркуватися паралельно (заднім ходом).
 • Ми розглянули найпоширеніші способи – як правильно паркуватися задом.

Виїзд заднім ходом (з парковки). Здаємо рівно назад, поки не порівняється своїм переднім бампером з закінченнями габаритів сусідніх машин (№2).

Як правильно паркуватися між машинами? Розписуємо в деталях

Викручуємо кермо в протилежну сторону від виїзду і здаємо назад до вільного руху вперед (№3). Повертаємо кермо в потрібну сторону і в путь (№4).

Парковки переднім ходом

Як правильно паркуватися передом? Розглянемо паралельний і перпендикулярний способи.

Заїзд передом. Знаходимо вільне місце і зупиняємося так, щоб бампер вашого автомобіля був на середині майбутнього місця стоянки (№1).

Як правильно паркуватися між машинами? Розписуємо в деталях

А відстань між вашою машиною і початкової лінією паркувального місця повинно бути в межах 1,5 корпусу транспортного засобу. За допомогою керма, пересуваємося в позицію №2. Потім, перекручуємо кермо в зворотну сторону і пересуваємося назад (№3). Ставимо колеса рівно і заїжджаємо на вільне місце (№4).

Відео: як правильно паркуватися передом (перпендикулярно).

Як правильно паралельно паркуватися переднім ходом. Зупиняємося біля машини, перед якою пріпаркуемся так, що ваше водійське місце знаходиться на одному рівні з бампером сусіднього автомобіля (№1).

Як правильно паркуватися між машинами? Розписуємо в деталях

Тепер, крутячи кермо в потрібному напрямку, повільно заїжджаємо на вільне місце паралельно бровці (№2). Ставимо колеса рівно і здаємо назад за допомогою дзеркал (№3).

Як швидко стати асом паркінгу?

Ми познайомилися з теорією, а щоб впевнено себе почувати при парковках – потрібна практика! Якщо ви тільки сіли за кермо, то не поспішайте вливатися в міський потік. Краще знайдіть спокійне майданчик, розставте на ній кілочки (можна замість них, поставити близьких людей), які навмисно будуть зображувати інші автомобілі.

Як правильно паркуватися між машинами? Розписуємо в деталях

І за допомогою ось такого автодрому, ви відчуєте габарити свого авто і навчитеся правильно паркуватися різними способами. Повірте, так ви збережете, свої і чужі нерви, та й грошові знаки залишаться при вас – в разі пошкодження чужого або свого автомобіля при невдалому заїзді в паркувальний кишеню.

Відео: майстер-клас парковки.

Як бачите, без досвіду ніяк не обійтися в подібних справах! Трохи тренувань і все буде виходити, удачі!

(1 раз, оцінка: 1,00 з 5) Завантаження …

avto-i-avto.ru

Як паркуватися переднім і заднім ходом

Не секрет, що існуючі автошколи практично не дають ніяких навичок з водіння, а тим більше з виконання певних складних маневрів на автомобілі.

Мізерна кількість годин, відведений на відпрацювання навичок водіння, вистачає тільки на знайомство з органами управління та короткі виїзди по міських маршрутах.

Тому більшості автолюбителів доводиться самостійно вчитися, як правильно паркуватися, як правильно заїжджати в гараж і на оглядову яму, як робити маневри з причепом і т.д.

Як правильно паркуватися між машинами? Розписуємо в деталях

Так запарковаться вміти потрібно, правда як назад виїжджати))

Сучасний мегаполіс з його божевільним інтенсивним рухом і щільністю машин на дорогах має великий психологічний тиск на новачків. У години пік буквально нікуди встромляти свою машину.

Узбіччя доріг і стоянки зайняті вервечкою щільно стоять авто, заїхати на порожнє місце і правильно поставити машину, щоб не загородити виїзд іншим, не так-то просто.

Це вимагає певних годин тренування на пустирі або у дворі, щоб «набити» очей і руку і пристосуватися до особливостей поведінки своєї машини.

Як правильно паркуватися передом

Найпростішим способом постановки на стоянку є парковка автомобіля переднім ходом.

Зазвичай такою схемою користуються на паркувальних стоянках біля торгових центрів, в підземних гаражах гіпермаркетів, на платних автостоянках, у дворах житлових районів на відведених спеціально для автомобілів позначених місцях. При відповідних навичках цей спосіб займає найменше часу і легкий в освоєнні.

Способи паркування передом

Як правильно паркуватися між машинами? Розписуємо в деталях

Парковка передом паралельно бордюру

Припаркуватися передом на стоянку можна паралельно або перпендикулярно бордюру дороги або стояночної майданчика. Ставити авто вздовж бордюру дороги зручно, тому що простіше буде виїжджати зі стоянки.

Однак робити можна це тільки в тих випадках, коли мало машин і багато вільного місця (відстань між сусідніми машинами в 2 рази більше довжини вашого автомобіля).

У більшості випадків місця дозволених стоянок розмічені перпендикулярно бордюрах або під деяким кутом у напрямку руху. Тому припаркуватися паралельним способом у великому мегаполісі вдається вкрай рідко.

При перпендикулярної парковці передом немає нічого складного, головне бути уважним

Правила паркування перпендикулярно бордюру досить прості.

Щоб не зачепити сусідній автомобіль при в’їзді на парковку, потрібно пам’ятати, що радіус траєкторії повороту задніх коліс коротше, ніж у передніх коліс. Вони вкорочують (зрізають) поворот.

Тому повертати рульове колесо в сторону парковки потрібно в той момент, коли бампер стоїть сусіднього автомобіля вже мине середню стійку дверей вашого авто.

Зверніть увагу

Щоб швидше засвоїти, як правильно паркуватися переднім ходом, спочатку попросіть друга або паркувальника допомогти зовні скорегувати ваші дії. Два або три тренувальні заїзди будуть достатні для придбання впевненості в своїх діях. Хорошим помічником в цій справі є парктроніки, що володіють круговим оглядом.

Як правильно під’їхати до місця стоянки Прибуваючи до місця призначення, потрібно заздалегідь потурбуватися про майбутню парковці.

Для цього потрібно гранично зменшити швидкість, щоб не проскочити вільний для стоянки місце, займаючи крайню праву смугу руху і притискаючись ближче до бордюру.

Якщо перед вами хтось виїжджає з парковки, звільняючи вільне місце, то можна зупинитися і включити праву сигнальну лампу повороту. Тим самим ви заявляєте оточуючим про свій намір зайняти це місце.

За правилами паркування необхідно дати місце від’їжджаючої машині для виконання необхідного маневру. Після цього приступити до здійснення свого маневру. Розміри вільного місця повинні вміщувати не менше 1,5 довжини вашого автомобіля, щоб без проблем для оточуючих здійснити безпечну парковку.

Як правильно проводиться парковка заднім ходом

Управління рухом автомобіля заднім ходом особливо вимагає виконання великої кількості тренувань для закріплення навичок до протилежної дзеркальної реакції автомобіля на обертання рульового колеса.

При цьому водій повинен мати гарну просторовою орієнтацією і уявою. Такий варіант постановки автомобіля є більш складним і займає більше часу, в порівнянні з передньої паркуванням.

Однак парковка заднім ходом дозволяє швидко і без зайвих маневрів покинути місце стоянки при виїзді.

важливо

Найбільш складним способом постановки машин вважається парковка автомобілів в одну лінію, коли вони встановлюються один за одним паралельно дорожньому або стояночному бордюру.

Такий спосіб часто зустрічається на вузьких вулицях поруч з магазинами, офісами, на під’їзних доріжках до житлових багатоповерхових будинків.

Для успішного здійснення такого методу необхідно мати простір між машинами на 1-1,2 м більше довжини вашого автомобіля.

Схема паралельного паркування заднім ходом. Але для кращого з’ясування подивіться відео

Послідовність виконання операцій паралельної парковки заднім ходом включає в себе наступні дії:

 1. Для початку маневру потрібно проїхати місце парковки і зупинитися поруч з передньої стоїть машиною. Інтервал між нею і вашим авто повинен бути в межах 0,5-1 метра. Колеса повинні бути встановлені рівно.
 2. Починаючи повільне переміщення назад, потрібно контролювати цей інтервал, не допускаючи зближення. Помітивши на правому бічному дзеркалі заднього виду задній бампер цієї машини, потрібно зупинитися.
 3. Викрутивши колесо вправо до кінця, продовжувати рух заднім ходом, спостерігаючи в ліве дзеркало заднього виду зображення заднього автомобіля. Коли в дзеркалі буде спостерігатися права фара задній машини і весь її передок, необхідно натиснути на гальмо.
 4. Вирівняти рульове колесо і продовжити рух назад, контролюючи по правому дзеркалу інтервал до першої машини. У дзеркалі спочатку з’являється задній ліхтар, потім він поступово виходить з зони огляду.
 5. Повернути рульове колесо вліво до кінця і продовжувати повільне пересування назад, контролюючи одночасно в дзеркалах заднього виду відстань до задньої машини і через лобове скло відстань до переднього авто, який можна зачепити бампером при виконанні такого маневру. Якщо ви не вписується в такий поворот, то в розрахунках відстаней були спочатку допущені помилки, і все маневри потрібно починати заново.
 6. При досягненні положення машини паралельно бордюру потрібно зупинитися, вирівняти колеса і проїхати вперед, встановлюючи однакову відстань між переднім і заднім автомобілями.

Відео – Паралельна парковка, переднім і заднім ходом

На цьому паралельну парковку заднім ходом можна вважати завершеним. При цьому ні носова, ні задня частина автомобіля не повинні виступати із загального ряду машин і створювати перешкоду для проїжджаючого повз транспорту.

Для дотримання правил безпеки потрібно враховувати те, як встановлювати передні колеса на стоянці з ухилом. Якщо ви припарковані на спуску, то колеса слід розгорнути в бік бордюру. На підйомі, навпаки, колеса слід відвернути від бордюру.

В такому випадку бордюр є природним упором, що запобігає самостійний рух автомобіля під ухил при відмові стоянкового гальма.

Перпендикулярна парковка заднім ходом

Послідовність дій при перпендикулярній парковці задом

Завершальний маневр. Більш детально дивіться відео

Для постановки автомобіля перпендикулярно бордюру необхідно знайти вільний простір між стоять машинами, яке перевищує ширину вашого авто з урахуванням відкритих дверей. Цей спосіб набагато простіше попереднього і забирає менше часу. Для коректного виконання перпендикулярної паркування заднім ходом рекомендується дотримуватися такого порядку дій:

Детальний відео про перпендикулярної парковці задом

 • Під’їжджаючи до ближньої припаркованої машини, повернути круто вліво в момент вирівнювання свого правого дзеркала з правого фарою цього автомобіля. Проїхати вперед, маючи в своєму розпорядженні авто перпендикулярно бордюру.
 • Вирівняти колеса і повільно здавати назад, контролюючи по обом бічних дзеркалах відстань до першої та другої машини. Обертаючи кермо, домогтися приблизно однакового інтервалу до машин з правого і лівого боку.

Зупинити машину, як можна ближче до бордюру, щоб її ніс не висовувався за загальну лінію припаркованих автомобілів.

Кілька самостійних спроб під контролем паркувальника або товариша дозволять швидко набути впевненості, виробити окомір і навички в управлінні.

Користь практичних занять

Досвід – незамінний помічник будь-якого водія. І він набувається тільки в процесі практичного водіння. Краще купувати такий досвід в безпечних умовах тренувань, коли не заважають сторонні люди і машини, на спеціальних полігонах або пустирях.

Легкі перегородки, що імітують розташування машин і будівель, не завдадуть шкоди кузову при помилках в розрахунку і випадковому наїзді на них. Тренування дозволять відчути розміри автомобіля, радіуси розвороту передніх і задніх коліс, величину спотворення відстаней в дзеркалах.

Вони принесуть, в кінці кінців, почуття задоволення від водіння, знімуть зайву нервозність.

Паралельна парковка заднім ходом – схема та інструкція для новачків

З якоїсь причини думки про паралельній парковці наводять жах багатьох водіїв-новачків. Насправді це не те, чого треба боятися. Чітке розуміння того, що необхідно зробити, допоможе вам з легкістю виконувати цю процедуру.

Примітно, що досвідчені водії без особливих труднощів справляються з цим завданням, але коли виникає необхідність навчити когось іншого, вони втрачають дар мови.

Порада

Що ми треба зробити для правильної паралельної парковки? Якщо ви читаєте цю статтю, значить питання актуальне. Сподіваємося, що наші поради допоможуть вам розібратися в цьому.

Звичайно, професіоналом ви відразу не станете, адже багато залежить від практики, але спочатку потрібно гарненько розібратися в теорії.

основи

 1. Обов’язково ознайомтеся з основами управління автомобілем під час руху заднім ходом. Якщо ви не зрозумієте цього, братися за вивчення паралельного паркування заднім ходом просто безглуздо.

Спокійне місце

 1. Навчання рекомендується починати в тихому житловому районі. Для початку нам знадобиться тільки один автомобіль, припаркований біля узбіччя. Вам треба навчитися правильно паркуватися позаду нього. Починаючи з одного автомобіля, ви зможете практикуватися без зайвого стресу і зберегти свої кошти і нерви.

відповідне простір

Перш ніж запарковаться між двома транспортними засобами, переконайтеся в тому, що відстань між ними хоча б в 1,5 рази перевищує довжину вашого автомобіля (це на майбутнє, а поки нам потрібен тільки один автомобіль на узбіччі).

Інші транспортні засоби

 1. Переконайтеся в тому, що автомобіль, позаду якого ви плануєте припаркуватися, розташований правильно. Оскільки ви будете використовувати його в якості орієнтира, якщо його запарковали криво або дуже далеко від бордюру, у вас можуть виникнути певні труднощі.Правильно припарковане транспортний засіб повинен стояти паралельно бордюру на відстані близько 20-30 см від нього. Це не становить проблем для досвідчених водіїв. Але для новачків – це великий головний біль.

Як правильно паркуватися між машинами? Розписуємо в деталях

оцінка

 1. Оцініть габаритні розміри припаркованого автомобіля і вашого. Якщо ви знайдете автомобіль такого ж розміру, як ваш, навчання паралельного паркування буде більш легким.

подача сигналу

 1. Заздалегідь подавайте сигнал про маневр і дивіться в дзеркало заднього виду. Переконайтеся, що водій автомобіля, який рухається за вами, розуміє, що ви маєте намір робити. Слідкуйте за ним, щоб зрозуміти, що він буде робити.Він може або терпляче чекати, або ж об’їхати вас. Якщо вас об’їжджає один або кілька автомобілів, дочекайтеся, поки вони поїдуть. Пам’ятайте, що передня частина вашого автомобіля буде повертати, коли ви почнете рух заднім ходом.

Покрокова інструкція

 1. Деякі люди кажуть, що ви можете зупинитися для парковки так, щоб дзеркало заднього виду вашого авто знаходилося на одному рівні з дзеркалом заднього виду іншого автомобіля. Це може спрацювати і є непоганим приблизними орієнтиром.Але головне тут – постаратися зупинити машину так, щоб задні колеса вашої машини знаходилися на одному рівні з заднім бампером припаркованого авто.

Якщо орієнтуватися на дзеркала, задня вісь вашого авто може виявитися далеко попереду заднього бампера іншого автомобіля.

Це може привести до того, що передня частина вашого автомобіля виявиться занадто близько до задньої частини іншого транспортного засобу після початку руху заднім ходом. Причина – розміри у різних автомобілів відрізняються, тому орієнтуватися по дзеркалах не варто.

Лайфхак! Перебуваючи в квартирі автомобіля, ви можете провести уявну вертикальну лінію від заднього колеса до вікна. У тій частині вікна, яку видно з водійського крісла, можна наклеїти маленьку мітку.

Дуже часто задні колеса розташовані на одному рівні з маленьким трикутним віконцем біля заднього ряду сидінь.

Таке рішення допоможе вам впевнено дивитися з водійського місця через своє праве плече і чітко розуміти, де в даний момент часу знаходяться задні колеса.

Як правильно паркуватися між машинами? Розписуємо в деталях

В іншому випадку ви повинні вгадати, коли задня вісь автомобіля вирівняється з заднім бампером іншого авто. Також переконайтеся в тому, що відстань між транспортними засобами дозволяє зробити маневр. Бажано, щоб машини знаходилися на відстані витягнутої руки один від одного. Треба розуміти, що це не точна наука, тому не варто приділяти занадто багато уваги точності.

Як правильно паркуватися між машинами? Розписуємо в деталях

Рух заднім ходом

 1. Увімкніть задню передачу, щоб запалити білі ліхтарі заднього ходу вашого автомобіля. Після цього озирніться навколо, щоб переконатися у відсутності інших учасників дорожнього руху. Адже вони теж можуть пересуватися в обраній вами зоні. Це стосується автомобілів, велосипедистів і пішоходів.Оскільки в подальшому ви будете дивитися через праве плече, можете виконувати перевірку на 360 °, почавши з погляду через ліве плече. Перевірте обстановку навколо автомобіля і продовжуйте слідувати інструкції.

Як правильно паркуватися між машинами? Розписуємо в деталях

поворот коліс

 1. Поверніть рульове колесо вправо. Ви повинні дивитися в основному через праве плече. Задня частина вашого автомобіля повинна рухатися вправо, тому колеса треба повернути вправо. Зазвичай треба зробити один поворот рульового колеса або, можливо, трохи більше.

Як правильно паркуватися між машинами? Розписуємо в деталях

Початок руху заднім ходом

 1. Утримуйте рульове колесо в обраному положенні і починайте повільно рухатися назад, поки автомобіль не виявиться під кутом 45 градусів до бордюру. Новачкам буває важко визначити цей момент, і у нас немає унікальних рад для таких випадків. Це приблизно півдорозі між початковою точкою маневру і кутом в 90 градусів.Коли ви досягнете цієї точки, рульове колесо необхідно повернути в початкове положення. Якщо ви перед цим повертали кермо на один оборот вправо, це треба просто повернути на один оборот вліво, щоб колеса були направлені прямо вперед. Автомобіль при цьому повинен перебувати під кутом 45 градусів.

Як правильно паркуватися між машинами? Розписуємо в деталях

рух назад

 1. Нехай автомобіль проїде по прямій під таким кутом приблизно 1 метр (але тут також все залежить від розміру транспортних засобів). Вам потрібно продовжувати дивитися в основному через праве плече. Тепер подивіться в праве дзеркало заднього виду. У ньому ви можете бачити частину своєї машини, трохи тротуару і трикутний ділянку проїжджої частини.Коли цей трикутний шматок дороги зникне з поля зору, а в дзеркалі залишиться тільки частина вашої машини і край тротуару або край дороги, це ідеальний момент, щоб повернути кермо вліво. Просто запам’ятайте це, а подальша практика зробить своє.

Як правильно паркуватися між машинами? Розписуємо в деталях

Поворот керма вліво

 1. Швидко поверніть рульове колесо вліво до упору. Автомобіль при цьому повинен рухатися з мінімальною швидкістю. Якщо повернути кермо вліво, але не до упору, ви занадто близько під’їдете до тротуару або зачепите бордюр. Пам’ятайте, що повертати кермо треба швидко і до кінця.

Як правильно паркуватися між машинами? Розписуємо в деталях

Перевірка

 1. Подивіться в праве дзеркало заднього виду. Не варто чекати, поки колесо зіткнеться з бордюром, щоб зрозуміти, що ви припаркувалися не дуже вдало. Постарайтеся уважно подивитися в дзеркало і зупинитися ще до того, як відбудеться зіткнення з бордюром, якщо ви вважаєте, що це може статися.
 2. Якщо все виглядає добре, продовжуйте рухатися назад і утримуйте рульове колесо в колишньому положенні, поки автомобіль не буде розташований паралельно бордюру (для цього користуємося дзеркалом заднього виду, зиркаємо через праве плече і дивимося вперед). Переконайтеся, що ви зупинилися, коли автомобіль стоїть паралельно.Якщо ви продовжите рух, вже переднє праве колесо вріжеться в бордюр, оскільки колеса вивернуті вліво. Якщо на вигляд все непогано, необхідно проїхати трохи вперед і вирівняти колеса, але робити це необов’язково. Правильна паралельна парковка полягає в тому, щоб розташувати автомобіль на однаковій відстані між машинами, припаркованими спереду і ззаду.Це дозволить всім транспортним засобам максимально швидко і легко виїхати з паркувального місця.

Як правильно паркуватися між машинами? Розписуємо в деталях

коригування

 1. Якщо вам здається, що автомобіль коштує занадто близько до узбіччя, це легко виправити. Просто перемістіть автомобіль назад на кут 45 градусів, а потім випрямити колеса. На цей раз поверніть наліво раніше, ніж ви це зробили в перший раз.
 2. Якщо ви зіткнулися з іншою проблемою – ви повертаєте наліво і завершуєте паралельну парковку, перебуваючи занадто далеко від бордюру, треба просто виїхати з кишені, розташувати автомобіль під кутом 45 градусів і вирівняти колеса. Потім рухайтеся заднім ходом під таким кутом трохи довше, ніж в перший раз і поверніть наліво. Результат повинен бути набагато кращим.
 3. Під час коригування зміни повинні бути мінімальними, оскільки перестаратися дуже легко.

Детальна схема паркування автомобіля для новачків

Головна / Побутові поради / За кермом

Як правильно паркуватися між машинами? Розписуємо в деталяхУ минулій статті «Як паркуватися заднім ходом » ми описали найпоширеніший варіант парковки. Зараз ми розповімо, як правильно паркуватися паралельно бордюру і як заїжджати передом і задом в гараж або в вузьке місце на парковці. До кожного раді буде прикладена схема паркування і докладний опис маневрів. Коли ви вивчите ці прості рекомендації у вас більше не буде виникати труднощів при паркуванні автомобіля в будь-яких складних ситуаціях.

Схема паркування передом уздовж бордюру

Як правильно паркуватися між машинами? Розписуємо в деталяхШвидкість заїзду мінімальна. Під’їдьте до стоїть біля бордюру автомобілю і порівнявся з ним. Відстань між автомобілями повинна бути близько 1,5 метра. Почніть рух до бордюру по діагоналі під кутом в 35-40 градусів. При заїзді відстань до кута машини, що стоять має бути близько 0,5 метра. Не доїжджаючи передніми колесами до бордюру приблизно 0,3-0,5 метра, починаємо розгортати машину вліво. Не дуже різко вліво, інакше ніс машини від’їде назад від бордюру. При вирівнюванні орієнтуємося на габарити передньої машини.

Кращий розмір вільного місця для паркування передом дорівнює приблизно трьом корпусам вашої машини. Далі, наша задача в русі вирівняти машину по одній лінії, т. Е. Підвести задню частину до бордюру, що не відводячи при цьому ніс машини від бордюру. Найскладніше з виконання, т. К. Вимагає точності рулювання.

Схема паркування передом в вузьке місце або гараж

Як правильно паркуватися між машинами? Розписуємо в деталях

 • 0. Якщо має бути паркуватися в лівому ряду, то заздалегідь від’їжджаємо до правого ряду машин, залишаючи з лівого боку приблизно 3-3,5 метра. Після цього вирівнюємо корпус машини і встаємо на вихідну позицію навпроти місця заїзду по лінії: передня ліва стійка своєї машини повинна знаходитися напроти краю машини, за яку будемо заїжджати.
 • 1. У вихідній позиції, на місці, повертаємо кермо до упору вліво, при цьому максимально розгортаються передні колеса. Далі, в русі також максимально вліво розгортається корпус машини.
 • 2. На цьому етапі контролюємо роз’їзд кутів машин. Якщо проходимо, то продовжуємо рух. Якщо не проходимо, зупиняємося, включаємо задній хід, повертаємо кермо вправо до упору і в русі розгортаємо корпус машини, поки він не стане навпроти місця заїзду. Потім їдемо вперед на місце парковки.
 • Дивіться пункт «Схема паркування передом в вузьке місце або гараж». Треба мати на увазі, що кут повороту (радіус) передніх коліс у всіх машин різний, тому треба «пристрілятися» і визначити вихідну позицію саме для вашої машини.
 • 3. Коли корпус розвернувся паралельно сусіднім машинам, зупиняємося і розгортаємо кермо назад до прямого положення коліс. Доїжджаємо до краю парковки рівно і прямо.

Читайте також
Як правильно паркуватися між машинами? Розписуємо в деталях

Ще одна схема паркування передом в вузьке місце або гараж

Як правильно паркуватися між машинами? Розписуємо в деталях

Якщо недостатньо місця для широкого заходу в поворот (відстань між машиною і місцем парковки менше 3 метрів), використовується техніка заїзду в 3 прийоми.

 • 1. Навпаки середини паркувального місця на ходу повертаємо кермо вліво до упору і доїжджаємо до кута правої машини серединою капота або правим кутом.
 • 2. На місці повертаємо кермо вправо до упору і від’їжджаємо назад кілька метрів, поки капот машини не встане навпроти місця заїзду. У підсумку: перед машиною є вільне місце для маневру, корпус більше розгорнуто в напрямку заїзду. Включаємо передній хід і повертаємо кермо з крайнього правого положення.
 • 3. На цьому етапі дуже важливо при заїзді НЕ притертися заднім крилом до лівої машині, тому наближаємо капот і ведемо заїзд ближче до правої машині, таким чином, об’їжджаємо заднім крилом кут лівої машини. Коли до кінця паркувального місця залишається 1-1,5 метра, швидко викручує кермо вліво до упору і розгортаємо корпус паралельно сусіднім машинам. Як тільки корпус встав прямо, на місці повертаємо кермо на прямий хід коліс і доїжджаємо до краю парковки.

Для паркування передом важливо правильно почати заїзд. Якщо має бути паркуватися в лівому ряду, то від’їжджаємо перед заїздом максимально вправо, залишаючи з лівого боку побільше місця. Потім вирівнюємо корпус машини.

Схема паркування заднім ходом в вузьке місце або гараж

Як правильно паркуватися між машинами? Розписуємо в деталях

Постановка на вихідну позицію для парковки в правому ряду.

 • 0. Для постановки на вихідну позицію вам треба під’їхати ближче до правого ряду машин і проїхати вздовж місця парковки на відстані приблизно 1 метр. Коли передній край машини порівняється з зовнішньою стороною машини, біля якої ви будете паркуватися, треба на місці або швидко на ходу повернути кермо вліво до упору, розгорнути машину на 45 градусів і на цьому місці зупинитися. В результаті машина встала на вихідну позицію.
  Правильна вихідна позиція:Корпус розгорнуто під кутом в 45 градусів, при цьому задній правий кут вашої машини знаходиться навпроти переднього кута правої машини. Відстань між кутами близько 1,3-1,5 метра. Правильність розташування корпусу можна легко перевірити, подивившись назад: задня права стійка вашої машини закриває передній кут і фару правої машини. Крім того, в праве бокове дзеркало ви бачите одночасно обидва кута (свій і чужий) і яку відстань між ними.
 • 1. На вихідній позиції розвертаєте кермо до прямого положення коліс і далі на один оборот вправо (не до упору). Включаєте задній хід і починаєте рух.
  Важливо не забувати! Рухаючись назад, вам треба постійно контролювати зміна положення передньої частини машини, яке протилежно повороту задньої частини. В даному випадку напрямок повороту передньої частини – справа наліво, задній – зліва направо.
 • 2. Головне завдання на цьому етапі – задніми колесами об’їхати передній кут правої машини. Безпека маневру ви контролюєте по правому дзеркалу: стежте за зміною дистанції (мінімум до 0,5 метра) між машинами. Проїхавши кілька метрів назад і заїхавши заднім крилом за кут правої машини, викручуєте кермо до кінця вправо.
  Контрольний орієнтир: викручуєте кермо в той момент, коли зі свого місця зможете побачити в заднє праве вікно дальній кут правої машини.
 • 3. Тримайте кермо в крайньому правому положенні і продовжуєте заїзд. У міру того як машина розгортається, в лівому дзеркалі ви починаєте бачити машину, що стоїть з лівого боку (пп.2. І 3). Таким чином, по дзеркалах по обидва боки ви контролюєте дистанцію з сусідніми машинами. Бічна дистанція до сусідніх машин повинна бути достатньою для вільного відкривання дверей зліва і справа.
 • 4. Як тільки корпус розвернувся прямо, паралельно сусіднім машинам, зупиняєтеся і повертаєте кермо на прямий хід коліс і рівно доїжджаєте до краю парковки.

Сподіваємося, що ці поради будуть вам дуже корисні і ви, навчитеся правильно паркуватися в будь-якій ситуації.

Паркуйтеся правильно і поважайте інших учасників руху!

Легко! Швидко припаркуватися між двома машинами

Як це зробити, тобі розповість Борис Севостьянов, шеф-інструктор російського відділення Школи водійської майстерності BMW.

Як правильно паркуватися між машинами? Розписуємо в деталях

01

Порівнявшись з стоячою попереду вільного місця авто. Відстань до машини, що стоїть паралельно, повинна дорівнювати приблизно довжині витягнутої руки. (Або трохи менше, якщо ти давно не стриг нігті.)

Як правильно паркуватися між машинами? Розписуємо в деталях

02

Поглядаючи через плече і благаючи сидять на задньому сидінні пригнутися, дай задній хід, крутячи кермо вправо. Цілься в правий нижній кут порожнього простору, де ти збираєшся кинути якір.

Як правильно паркуватися між машинами? Розписуємо в деталях

03

Коли переднє сидіння порівняється з бампером передньої машини, зупинись. Постав колеса прямо. Рухайся тому, поки переднє колесо не виявиться навпаки бампера стоїть попереду авто.

Як правильно паркуватися між машинами? Розписуємо в деталях

04

Швидко поверни штурвал вліво і продовж їзду заднім ходом, поки не досягнеш кромки тротуару. При цьому поглядай через плече, особливо якщо дзеркало вже розбите під час минулої парковки.

Як правильно паркуватися між машинами? Розписуємо в деталях

05

Щоб вирівняти машину паралельно дорозі, зроби повний оборот керма вправо і просунемося трохи вперед. Сподіваємося, що вибратися ти зможеш і без нашої допомоги.

Пряма парковка переднім ходом

Як правильно паркуватися між машинами? Розписуємо в деталях

Щоб отримати водійське посвідчення, необхідно відучитися в автошколі. Тут викладають практичні і теоретичні основи водіння, в тому числі, вчать паркуватися і переднім ходом, і заднім.

Що це

Парковка – це залишення свого транспортного засобу в певному місці. Але, зараз з’явилися автоматичні системи, які дозволяють припаркувати автомобіль без участі водія.

Поставити своє ТЗ на певний якого іншого місця, як переднім, так і заднім ходом. Вибір способу залежить від того, куди саме бажає припаркуватися водій, а також від його водійських навичок.

Найчастіше, саме рух заднім ходом викликає утруднення у молодих водіїв. У тому час, як досвідчені водії, навпаки, вважають за краще паркуватися саме так. Як показує практика водіння, навички паркування переднім ходом потрібні не дуже часто. Але, нехтувати ним не варто!

чим регулюється

Відео: деталі

Загальні правила

Залишати свою машину потрібно так, щоб вона не заважала руху інших транспортних засобів, але при цьому дотримання ПДР є обов’язковим.

Порушення ПДР тягне за собою не тільки штраф за неправильну парковку, але і евакуацію автомобіля на штрафмайданчик.

Крім того, стаціонарні паркувальні місця позначені спеціальними знаками, а також дорожньою розміткою. Їх теж потрібно дотримуватися.

Наприклад , на паркувальному зоні коштує знак, що залишити машину тут можна способом «ялинка», тобто під кутом до інших ТЗ. Тому залишити машину перпендикулярно – то порушення.

Крім того, варто звертати увагу на розмітку для інвалідів. На цьому місці можуть ставити свої авто тільки громадяни, які мають 1 або 2 групу інвалідності, а також водії, які фактично їх возять.

Зверніть увагу

Здорова людина не може припаркуватися на місці для інвалідів. Для нього це загрожує штрафом і евакуацією.

Є кілька способів паркування:

 • паралельно проїжджій частині або бордюру;
 • перпендикулярно проїжджої частини або бордюру;
 • «Ялинкою», тобто діагональна парковка під кутом 45 ° або 60 ° щодо сусідніх автомобілів.

Варіант парковки – заднім або переднім ходом, вибирає сам водій, залежно від своїх навичок, відстані між сусідніми автомобілями для маневру, а також від знаків, які вказують спосіб.

варіанти

Коли постає питання про те, як можна припаркувати машину, необхідно звернутися увагу:

 • на те, як стоять інші машини;
 • на дорожні знаки і дорожню розмітку;
 • чи є вільні місця.

Виходячи з цього, можна залишити своє ТЗ:

 • між сусідніми автомобілями;
 • на вільне місце паралельно або перпендикулярно бордюру або проїжджої частини.

Парковка переднім ходом між автомобілями

Приїжджаючи на стоянку, необхідно правильно оцінити обстановку на предмет майбутньої парковки. Якщо є місце тільки між іншими автомобілями, то потрібно застосувати техніку парковки переднім ходом між двома машинами. Відстань між паркувальними рядами стандартне – 6 м.

Для того щоб правильно поставити свій автомобіль між іншими машинами, необхідно дотримати певний алгоритм дій:

1. зупинитися якнайдалі від паркувального місця. Це не означає, що потрібно встати за 15 м , і починати маневр. Досить 5 – 6 м ;
2. тепер потрібно почати рух вперед до тих пір, поки не потрібно буде вивертати кермо вправо. Коли це потрібно робити, повинен розуміти сам водій, виходячи з технічних характеристик свого авто;

3. Важливо! Не варто поспішати з поворотом керма, а то можна зачепити поруч стоїть автомобіль;

Якщо ж водій, навпаки, запізниться, то він в’їде в автомобіль з іншого боку. Тому потрібно відчувати свій автомобіль.

4. якщо ж водій відчуває, що він трохи запізнився з поворотом керма, він може здати трохи назад, і продовжити маневр.

Для цього потрібно:

 • вивернути кермо в зворотну сторону до упору;
 • від’їхати заднім ходом приблизно на 1,5 м ;
 • вирівняти машину щодо паркувального місця;
 • поставити кермо прямо і в’їхати на парковку.

5. якщо ж водій їде нормально, не зачіпає кути бічних машин, він вільно потрапляє в паркувальне місце;
6. тепер потрібно стежити за тим, щоб лівий кут не зачепив сусідній автомобіль;

Для цього потрібно викручувати кермо так, щоб колеса рухалися паралельно корпусу сусідньої машини. Так потрібно дістатися до заднього колеса цієї машини.

7. тепер потрібно зупинитися, і викрутити кермо в сторону повороту
8. залишилося доїхати відстань, що залишилася, викрутити кермо так, щоб колеса встали прямо, заглушити двигун і залишити своє авто на парковці.

важливо

Якщо вийшло так, що машина стоїть не посередині, а надто близько до правого або лівого автомобілю, потрібно трохи скорегувати стоянку.

Для цього необхідно:

 • поставити колеса прямо і рухатися назад настільки, наскільки дозволяє простір позаду авто;
 • тепер потрібно повернути кермо в ту сторону, де простір до сусідньої машини трохи більше;
 • рухаючись вперед, поворот керма потрібно скорегувати заїзд в паркувальне місце.

паралельна

Для паркування машини вздовж проїжджої частини (пряма парковка) або бордюру, необхідно дотримуватися наступних правил:

 • перед тим, як здійснити маневр, необхідно поставити свій автомобіль паралельно вже припаркованим авто так, щоб в праве вікно можна було побачити передній бампер ззаду стоїть ТЗ;
 • потрібно вивернути кермо вправо і рухатися до тих пір, поки машина не встане паралельно бордюру;
 • тепер потрібно вирівняти машину, включити задню передачу і продовжити маневр до тих пір, поки машина не встане рівно. Орієнтуватися треба по дзеркалах.

Важливо не поспішати! Якщо не виходить орієнтуватися по дзеркалах, можна висадити пасажира і попросити його підстрахувати.

перпендикулярна

Як правильно заїхати на паркувальне місце, якщо є можливість поставити машину тільки перпендикулярно?

Такий спосіб парковки передбачає, що ТС буде стояти під кутом 90 градусів до бордюру або стіні будівлі.

Перед тим як здійснити маневр необхідно переконатися в тому, що відстань між сусідніми МС дозволить вільно відкрити пасажирські двері.

Парковкаться можна як переднім, так і заднім ходом. Але заднім ходом паркуватися набагато зручніше, так як машина має велику маневреність. Перпендикулярна стоянка переднім ходом між авто описана вище.

Щоб поставити машину перпендикулярно бордюру, потрібно дотримуватися схеми:

 •  машину потрібно поставити перпендикулярно вже припаркованим авто на відстані приблизно 1 м;
 • потрібно умовно провести лінію від правої крайньої точки паркувального місця до лівого переднього дзеркала заднього виду через середину правого заднього колеса;
 • потрібно проінформувати інших водіїв про те, що починається маневр;
  Зробити це потрібно, включивши правий сигнал повороту.
 • включити задню передачу, вивернути кермо вправо до половини і почати рух заднім ходом;
 • продовжувати рух до тих пір, поки умовно обрана крапка не зрівняється з крайньої правої точкою паркового місця;
 • коли машина встане паралельно іншим авто, потрібно поставити передні колеса рівно.

Маневр закінчений! Можна заглушити двигун і покинути машину.

Не знаєте, що таке площинні парковки? Дивіться тут.

Хочете зрозуміти, що загрожує за порушення правил парковки? Детально про це тут.

При в’їзді і виїзді на парковку

Для заїзду на паркувальне місце потрібно дотримуватися покрокової інструкції:

 • встати так, щоб бампер парк авто був посередині паркувального місця. Машина стоїть перпендикулярно іншим машинам;
 • необхідно дотримати правильне відстань – між парку машин і початкової лінією паркувального місця повинно бути в межах 1,5 корпусу транспортного засобу;
 • тепер потрібно вивернути кермо і почати рух вперед до тих пір, поки передня фара з боку водія не упреться в задню фару з боку водія сусідньої машини. Упиратися сильно не потрібно, щоб не було ДТП;
 • тепер потрібно вивернути кермо в зворотну сторону, включити задній хід і здати назад до тих пір, поки машина не встане чітко прямо, щодо місця паркування;
 • тепер колеса ставляться прямо, включається передня передача, і машина заїжджає на парковку.

Як виїжджати з парковки? Виїзд з паркувального місця переднім ходом не викликає складнощів навіть у новачків.

потрібно:

 • трохи проїхати вперед;
 • потім викрутити кермо в сторону виїзду;
 • потрібно уважно стежити за тим, щоб задня частина виїжджає автомобіля не зачепила сусідню ТС. Тому кермо потрібно вивертати вчасно ;
 • коли машина встане на виїзд перпендикулярно стоїть авто, необхідно прямо поставити колеса і продовжувати маневр на виїзд.

Якщо водій з першого разу «не вгадав», коли потрібно викручувати кермо, можна трохи від’їхати назад, виправити становище і продовжити маневр.

Увага!

 • У зв’язку з частими змінами в законодавстві інформація часом застаріває швидше, ніж ми встигаємо її оновлювати на сайті.
 • Всі випадки дуже індивідуальні і залежать від безлічі факторів. Базова інформація не гарантує рішення саме Ваших проблем.

Тому для вас цілодобово працюють БЕЗКОШТОВНІ експерти-консультанти!

❶ Як виконувати паралельну парковку

Інструкція

Роблячи паралельну парковку задом, ви можете поставити машину максимально близько до бордюру. Хоча на автодромі така парковка виконується за одноразове включення задньої передачі, в умовах міста іноді доводиться паркуватися, періодично вимикаючи задній хід і проїжджаючи вперед. Якщо ви вже закінчили автошколу, але при цьому погано освоїли даний вид паркування, туго надійти і прив’яжіть по периметру своєї машини повітряні кулі. При зачіпанні іншої машини або будь-якого перешкоди (стовп, наприклад), ви не заподієте машинам шкоди і встигнете натиснути на гальмо. З використанням повітряних куль ви дуже скоро запам’ятайте габарити свого автомобіля. Краще вже їздити на прикрашеної кульками машині, ніж платити за ремонт свого і чужого авто.

Ось ви вибрали місце для своєї парковки. Найчастіше для паралельної парковки використовується вільний простір між двома стоять автомобілями.

Якщо мова йде про паркування в місті на вулиці з двостороннім рухом, це буде права сторона дороги. У разі, коли ви вирішуєте залишити машину на односторонки або десь у дворі, ви можете встати і зліва на узбіччі.

Нижче представлений порядок дій для більш частого випадку – парковки справа.

Для початку проїдьте трохи далі обраного місця, намагаючись рухатися максимально близько до автомобіля справа. Ви повинні зупинитися поруч із дальньою машиною, щоб паркувальне місце було ззаду вас.

Тепер перейдіть на задній хід і викрутити кермо вправо до кінця. Перед початком руху переконайтеся, що ззаду вас ніхто не об’їжджає. Хоч ви і поїдете назад, передня частина машини буде все далі висовуватися на проїжджу частину. Продовжуйте рухатися назад до того, поки капот машини, що стоїть позаду вас, буде непереливки повністю у вашому лівому дзеркалі.

Як тільки ви побачили машину ззаду в ліве дзеркало, викрутити кермо вліво, щоб колеса встали прямо. Кількість оборотів керма для цього залежить від марки вашого автомобіля. Щоб точно зрозуміти, чи варті колеса прямо, ви просто можете обережно почати рух. Якщо машина продовжує повертати, значить, ви недокрутілі кермо.

Для водія-новачка краще запам’ятати, скільки оборотів керма треба зробити, щоб повернути колеса машини з крайнього (правого або лівого) в пряме положення. Згодом вважати ви перестанете, руки самі запам’ятають рух. Від того, наскільки далеко ви проїдете назад прямо на цьому кроці, залежить, наскільки близько до бордюру ви припаркуєтесь в результаті. Рухаючись тепер назад, зверніть увагу на машину попереду. Натисніть на гальмо, коли лівий задній кут машини попереду вас порівняється з правим переднім кутом вашої машини.

Пригальмуєте і викрутити кермо вліво. Це потрібно, щоб заїхати переду вашої машини на паркувальне місце. Обережно починаючи рух стежте за тим, щоб не зачепити машину ні спереду, ні ззаду вас. Зупиняючись, коли ваш автомобіль стане паралельно бордюру.

Якщо ви відчуваєте, що ззаду вам місця не вистачає, зупиніться. Потім включите першу передачу і їдьте трохи вперед. Виконуючи цю вправу на автодромі, вам заборонено вимкнути задню передачу.

Порада

Але в умовах міста паркувальне місце може бути досить невелике і вам доведеться проїхати вперед, щоб вмістити на ньому машину. Щоб машина не від’їжджала від бордюру при русі вперед, ви можете повернути колеса прямо.

При цьому, включаючи потім задню передачу і починаючи рух, не забудьте повернути кермо в крайнє ліве положення.

На цьому паралельна парковка закінчена. Але при необхідності ви можете проїхати трохи прямо, щоб збільшити відстань до авто ззаду вас. Але пам’ятайте, що якщо колеса вашої машини дивляться вліво, вам буде простіше виїжджати з парковки. Завершивши паркуватися, вугільної в праве вікно або вийдіть з машини, щоб переконатися, що автомобіль припаркований близько до краю дороги.

Зверніть увагу

Під час паркування годі було поспішати. Ви повинні рухатися повільно і обережно, тоді встигнете вчасно загальмувати в разі, якщо під’їдете занадто близько до іншого автомобілю.

Корисна порада

Новачкові за кермом легше виконувати паралельну парковку, зупиняючись перед кожним поворотом керма. Згодом ваші рухи дійдуть до автоматизму, тоді ви зможете паркуватися без зупинок.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You May Also Like

Діагностика гбо 4 покоління своїми руками. Коли немає сенсу платити сто

Цены на бензин постоянно растут и облагаются новыми акцизами. Но без автомобиля…

Який краще gps-маяк для авто? Огляд моделей і погляд з боку

Защита своего транспортного средства – одна из основных задач автовладельца. При этом…

Що означає знак ш на машині? Просто про просте

https://www.znak.com/2017-04-07/znak_shipy_i_novye_pravila_dorozhnogo_dvizheniya_chto_nuzhno_znat 2017.04.07 Яромир Романов / Znak.com З 4 квітня в Росії діють…

Як зареєструвати саморобний причіп? В Україні.

Реєстрація саморобних транспортних засобів Саморобні ПРИЦЕПИ Отже, з якоїсь незрозумілої причини Ви…

Позначення на приладовій панелі автомобіля. Що означають значки?

У міру розвитку автомобільної промисловості кількість індикаторів на приладовій панелі стрімко збільшувалася.…

Що робити, якщо потіє фара – причини і способи усунення проблеми

Утворення конденсату всередині фар досить поширена проблема, з якою стикаються власники автомобілів.…

Що робити, якщо тече люк в машині? Список корисних порад

Вічна проблема – підтікання люка! Люк, не рідний, чи не механічний /…

Що робити, якщо тече рульова рейка? Терміново усуваємо

На СТО, що спеціалізуються на ремонті вузлів рульового управління, власників автомобілів змушують…

Що робити, якщо машину заблокували і перекрили у дворі? Все вирішується

Що робити, якщо у дворі заблокували машину, куди звертатися? Багато автомобілістів стикаються…

Чи можна буксирувати на автоматі іншу машину? Як це зробити без наслідків

Багато автолюбителів чули про особливості принципу роботи АКПП і тому закономірно ставлять…