Перебудовуватися доводиться досить часто, так як виникає необхідність повернути, розвернутися або просто обігнати повільний сусідній автомобіль. Тому ми розглянемо, хто повинен поступитися дорогою при перестроюванні і де не можна перебудовуватися на дорозі.

За статистикою велика частина аварій виникають при здійсненні обгону. Це пов’язано, перш за все, з тим, що багато автолюбителів порушують правила дорожнього руху і не поважають інших автолюбителів на дорозі.

Як правильно перебудовуватися з ряду в ряд? Популярно для новачків

Незнання правил дорожнього руху, і недосвідчені водії, не завжди здатні оцінити відстань до найближчої машини, вчасно почати і закінчити маневр, і звичайно страх, втрата самовладання в ці моменти відіграють свою роль.

Є таке поняття як «сліпа зона» – це ділянка дороги, яку не видно в дзеркала транспортного засобу. Але на сьогоднішній день існує декілька варіантів вирішення даної проблеми.

Наприклад, прості: у вигляді «крутіння» головою на всі боки, і більш серйозні – установка міні дзеркал або вигнутого центрального дзеркала.

Виробники сучасних автомобілів борються з вирішенням цієї проблеми, придумали і ввели в дію систему допомоги водієві, яка попереджає водія про небезпеку зіткнення з сусіднім автомобілем.

Хто повинен поступитися дорогою при одночасному перестроюванні

Що необхідно знати, щоб правильно і безпечно здійснювати маневри і хто поступається дорогу при одночасному перестроюванні. Давайте розберемо ці варіанти більш детально.

Термін перестроювання означає виїзд з займаної смуги без зміни напрямку руху машини. Для здійснення маневру на дорозі необхідно адекватно оцінити дорожню ситуацію і визначити положення інших учасників дорожнього руху.

Даний випадок на дорозі розглядається, коли ви хочете перебудуватися на смугу, що знаходить зліва від вас, а транспортний засіб, що знаходиться на лівій смузі, теж проробляє аналогічний маневр. За правилами дорожнього руху водій транспортного засобу зобов’язаний дати Вам дорогу, посилаючись на правило: “перешкода справа”.

Як правильно перебудовуватися з ряду в ряд? Популярно для новачків

У той момент, коли ви захотіли перебудуватися, потрібно включити знак повороту, а не тоді, коли ви вже почали повертати кермо в іншу сторону. Як сказано в правилах дорожнього руху, подати сигнали іншим учасникам руху необхідно завчасно. Якщо сигнали повороту на транспортному засобі тимчасово несправні, необхідно сповістити інших учасників руху про ваш намір рукою.

Потім потрібно оцінити відстань до наступної машини, і її швидкість. Дорожня ситуація змінюється дуже швидко, тому, якщо ви не зробили маневр відразу, то необхідно ще раз оцінити обстановку на дорозі.

Варто звертати увагу і на автомобілі в своєму ряду руху, спостерігаючи за ними в дзеркало заднього виду. Хтось із водіїв також може почати здійснювати перестроювання і не помітить вас. В такому випадку пропустіть почав маневр, автомобіль.

Іноді починається на дорозі одночасне перестроювання транспортних засобів, дану ситуацію можна зустріти, як на 3 х смугової дорозі, так і при перестроюванні автомобіля в місці звуження дороги.

Таким чином, на многополосних дорогах необхідно стежити і за машинами, що знаходяться через ряд від вас. Правила перестроювання на дорозі чітко прописані в ПДР і припускають, що при одночасному русі, пріоритет має водій автомобіля, що виконує перестроювання на праву смугу. Він починає свій маневр першим.

Важливо! Після завершення маневру, «поворотник» необхідно вимкнути, щоб не вводити в оману водіїв сусідніх автомобілів.

Пріоритет при перестроюванні на дорозі

Для здійснення перестроювання на великій швидкості і в щільному потоці машин, найкраще дочекатися освіти вільного «віконця». Згідно з правилами дорожнього руху, ви не повинні створювати небезпеку і перешкоди для інших учасників руху.

Траєкторія здійснення перестроювання на дорозі не повинна бути занадто великою, інакше це може привести до занесення і крену кузова автомобіля, а це в свою чергу, може закінчитися аварією.

Як правильно перебудовуватися на дорозі

У великих містах з Багатопорожнинні рухом часто стали виникати ситуації, коли не збігається кількість розмічених смуг і кількість фактичних рядів автомобілів.

Деякі транспортні засоби рухаються не в межах смуги, а по розмітці.

Якщо ви опинилися в такій ситуації і потрапили в ДТП, буде непросто довести, хто ж насправді порушив правила і краще відразу звернутися за допомогою до свідків ДТП, зафіксувати їх свідчення.

Якщо є смуга гальмування, то автомобілісту необхідно завчасно перебудуватися на неї і тільки потім знижувати швидкість. Якщо є смуга розгону, то слід вливатися в потік транспорту, поступаючись дорогу автомобілям, що рухаються по основним смугах.

Як правильно перебудовуватися з ряду в ряд? Популярно для новачків

Може виникнути ситуація вимушеного перестроювання через перешкоди на вашій смузі руху. В цьому випадку необхідно включити покажчик повороту і чекати моменту, коли хто-небудь погодиться вас пропустити.

Для того, щоб краще зрозуміти, як перебудовуватися на дорозі, можна подивитися наступні відео:

Ще один випадок перестроювання – це маневри на кільці. За правилами дорожнього руху кільце вважається звичайною дорогою, і перебудовуватися на ній потрібно також за стандартними правилами.

Найпоширеніша помилка в даному випадку, це виїзд з кільця з крайнього лівого ряду.

Поворот направо дозволений тільки з крайньої правої смуги, тому і виїзд з кільця повинен здійснюватися з правої смуги, на яку водій повинен перебудуватися завчасно.

Як правильно перебудовуватися з ряду в ряд? Популярно для новачків

Обгін через зустрічну смугу

Обгін, такий вид перестроювання, де водій повинен спочатку перебудуватися на смугу зустрічного руху, а потім повернутися в свою.

Оскільки такий маневр загрожує лобовим зіткненням із зустрічним автомобілем і може спричинити за собою серйозні каліцтва людям і транспортним засобам, слід бути абсолютно впевненим у своїй здатності вчасно закінчити обгін і не завдавати незручності іншим учасникам дорожнього руху. Перебудовуючись назад в свій ряд, необхідно переконатися, що обганяє автомобіль вже повністю видно в дзеркалі і тільки тоді завершувати маневр.

Як правильно перебудовуватися з ряду в ряд? Популярно для новачків

Для здійснення безпечного обгону слід переконатися, що смуга попереду вільна на достатній відстані, а ззаду автомобілі не мають наміру також здійснювати обгін. Заборонено перешкоджати здійсненню обгону шляхом збільшення швидкості.

Увага! Не можна обганяти рухомі транспортні засоби на регульованих перехрестях, пішохідних переходах, залізничних переїздах, мостах, естакадах.

Що стосується труднощі зустрічного роз’їзду, поступитися дорогу зобов’язаний той водій, на стороні якого виникла перешкода.

Якщо у вас є сумніви, щодо можливості здійснити маневр, то краще до нього не приступати. Ніколи не завадить переконатися в безпеці ще раз, при цьому варто звертати увагу на всіх учасників руху.

Перебудовуйтеся плавно, щоб у разі виникнення екстреної ситуації встигнути припинити маневр і повернутися в свій ряд.

Правила перестроювання по смугах згідно ПДР

Євген Борисов

16 травня 2017 | 7:49

Як правильно перебудовуватися з ряду в ряд? Популярно для новачків

Буквально на днях спостерігав таку «картину маслом», при цьому водії кинули машини посеред дороги, а рознімати їх довелося іншим учасникам руху. Біда!

А тому пропоную терміново розібратися, як правильно виконувати перестроювання по смугах по ПДР.

освіжимо матчасть

Для початку згадаємо пункт 8 і 9 ПДР, в яких мова йде про початок руху, маневрування і розташуванні ТС на дорозі. Які моменти нас особливо цікавлять?

 • Починаєте перестроювання? Дати дорогу всім попутку.
 • Інший водій разом з вами починає перестроювання? Якщо він праворуч, поступіться дорогу йому. А ось якщо ви перебуваєте від нього праворуч, то проявити люб’язність повинен вже він.
 • Якщо хтось, здійснюючи маневр, зближується з вами на небезпечну відстань, він отримує пріоритет, тільки якщо наближається праворуч. Наприклад, ви їдете по правій смузі, яка закінчується, і повинні перебудуватися на ліву, а по ній їде попутну вантажівку, який не змінює рух. Перед маневром ви повинні дати йому дорогу, і тільки після цього перебудовуватися вліво.

А ось і універсальне правило – при перестроюванні поступіться дорогу всім, пам’ятаючи, що всі, хто їде прямолінійно і не змінює смугу, отримують пріоритет.

Правило «перешкоди справа»

Як правильно перебудовуватися з ряду в ряд? Популярно для новачків

І ніби як завжди будеш прав!

Строго кажучи, в ПДД взагалі немає правила «перешкоди справа». Воно введено на побутовому рівні для простоти виходу зі складних дорожніх ситуацій.

Невірно вважати, що поступатися дорогою потрібно всім, хто знаходиться праворуч. Насправді ж, працює «ППС» в двох випадках:

 • при одночасному перестроюванні;
 • на ділянках, де черговість не обумовлена ​​іншими правилами (наприклад, на нерегульованому перехресті).

одночасне перестроювання

Про правильне одночасного перестроювання і застосуванні згаданого правила «перешкоди справа» йдеться в п.8.4.

Але якби все ситуації на дорогах зводилися до одного речення – при одночасному перестроюванні пріоритет отримує той, хто рухається справа. Пропоную подивитися на те, як діяти в трьох найбільш типових випадках.

 • Сусід надумав перебудуватися на вашу смугу, але поступатися ви не зобов’язані, так як правило «перешкоди справа» в даному випадку не працює. Ви ж не плануєте зробити маневр, а спокійнісінько їдете по своїй смузі, не змінюючи траєкторію.
 • Ви хочете опинитися в лівій смузі, а й водій зліва задумав перебудуватися. Тут уже правило перешкоди справа працює, і сусід повинен поступитися вам дорогу, незалежно від того, який маневр він робить. Правда, тиснути на газ в цьому випадку не варто, а починати перестроювання краще все-таки після того, як з’явиться повна впевненість – сусід-то джентльмен і ПДР добре вивчив.
 • Ви вирішили потрапити на праву смугу, а й справа водій планує маневр. Тут вже ви повинні проявити душевну теплоту і турботу і дати дорогу.

розберемо конкретику

Як правильно перебудовуватися з ряду в ряд? Популярно для новачків

Спробуємо зрозуміти, як вчинити правильно в такій ситуації – ви вирішили перебудуватися в лівий ряд з правого, але місце «приземлення» поки зайнято.

 • Оцініть те, що відбувається навколо, і не тільки зліва, а й попереду, і ззаду.
 • Увімкніть лівий поворотник і скиньте трохи швидкість, щоб займає місце зліва пішов вперед.
 • Переконайтеся, що на «звільнився острівець» ніхто не претендує, плавно повертаєте наліво і вбудовувати в смугу.
 • Вимкніть поворотник і проконтролюйте дистанцію до впередиидущего.

У квитках ПДР є і таке питання: Чи зобов’язані ви при русі по правій смузі поступитися дорогу тому, що намагається перебудуватися зліва? Варіанти: 1) так, якщо водій випередив ваш автомобіль; 2) так; 3) немає.

І остання відповідь – правильний: ви їдете справа, не змінюючи напрямку, тому не зобов’язані поступатися дорогою.

Шпаргалка для новачків

Особисто я для простоти запам’ятовування тримаю в голові таку шпаргалку:

 • Я не перебудовуюся – нікому нічого не винен.
 • Якщо я захотів направо – поступитися повинен всім.
 • Якщо захотів наліво – пропустити повинні ті, хто теж планує маневр. Але можуть і не пропустити!

Про що ще потрібно пам’ятати водіям?

 • Дотримуйтесь швидкісного режиму. Тримайте ту швидкість, з якою рухаються машини в смузі, куди ви хочете потрапити.
 • Не забудьте включити поворотник, а то адже інші водії телепатичні здібності не володіють і навряд чи здогадаються про ваші наміри без підказки.
 • Дивіться в дзеркала під час перестроювання постійно, оцінюючи кожну секунду відбувається на дорозі.
 • Перебудовуйтеся тільки при абсолютній впевненості, що маневр безпечний.
 • Закінчили справу – гуляйте сміливо, але не забудьте на радощах вимкнути поворотник.

Перешикування в пробці і на кільці

Як правильно перебудовуватися з ряду в ряд? Популярно для новачків

Побачили в дзеркалі добрі очі іншого водія, його лагідна посмішка і обнадійливий кивок голови, переконайтеся, що він пригальмував, і рішуче, але без ривків вбудовувати по діагоналі в наданий просвіт.

Не можу не згадати про поширену помилку виїзду з кільця – зліва низ-з-зя! Здійснити такий маневр можна виключно з крайньої правої смуги, на яку перебудовуйтеся завчасно на підставі загальних правил.

дорожні війни

На жаль, на дорогах нерідко зустрічається хамство, і чекати, поки звільниться місце можна о-о-о-дуже довго.

Ризикувати і намагатися підрізати нахабу, вирулювавши раніше і зайнявши вільне місце, звичайно, можна, але чи варта гра свічок?

Якщо кому-то «конче як треба», не заважайте! Нехай людина радіє життю і вважає себе найрозумнішим і везучим. Амбіції на дорозі – остання справа, адже саме вони нерідко призводять до трагічних наслідків.

Зверніть увагу

Що ж, друзі, по даній темі у мене все. Розкажіть в коментарях про свій досвід перебудування? Здійснювали ви помилки або виникали спірні ситуації?

Правильне перестроювання на дорозі на автомобілі

Складно уявити життя без автомобіля сьогодні. Скажений ритм день у день змушує нас постійно економити свій час. Перебуваючи за кермом, ми намагаємося уникнути пробок, зрізати зайвий кут або обігнати нікуди не поспішає сусіда по руху.

Якщо автолюбитель не перший рік на дорозі, він вже перестає помічати величезну кількість складних і іноді небезпечних маневрів, які йому доводиться здійснювати за день.

Що ж робити менш досвідченому людині, якій водіння дається важко? Найбільш хвилююче питання для новачка – як правильно перебудовуватися на дорозі в потоці.

Як правильно перебудовуватися з ряду в ряд? Популярно для новачків

Під час перешикування не варто забувати про так званої «мертвій зоні»

Дійсно, це мало не найчастіший маневр, який здійснюється при водінні, будь то поворот, обгін або розворот. До того ж зведення ГИБДД показують, що більшість аварій трапляється саме через неправильно перебудовувати автолюбителів.

зміст

 • Геть страх
 • негласні правила
 • Тихіше їдеш далі будеш

Геть страх

Як же навчитися перебудовуватися на дорозі? Просто не потрібно боятися. Таку пораду, напевно, багатьох здивує, але саме страх найбільше заважає під час руху.

Він в буквальному сенсі закриває очі водієві. Втративши самовладання, людина за кермом може зробити багато дурниць, які іноді призводять до плачевного результату.

Замість страху при водінні повинні бути присутніми уважність і обережність.

Як правильно перебудовуватися з ряду в ряд? Популярно для новачків

Неправильне перестроювання може спровокувати ДТП

Також варто зауважити, що недостатньо лише знання правил дорожнього руху. Необхідно вміти передбачати ситуацію на дорозі. Розберемо для цього процес перестроювання більш докладно.

негласні правила

Сам термін перестроювання на увазі під собою будь-яке пересування автомобіля з однієї смуги в іншу, що не змінює при цьому напрямку його руху.

Все було б не так складно, якщо учасників руху стало менше. Але вільні смуги в годину пік – лише мрії. Уміння правильно перебудовуватися в потоці машин – ось запорука безпечної і доставляє задоволення їзди. Існують негласні правила водіння, про які не варто забувати навіть досвідченим автолюбителям:

 • Перед початком перестроювання в обов’язковому порядку потрібно показати знак повороту. Саме в той момент, коли ви тільки захотіли перебудуватися, а не коли почали повертати кермо в сторону. Це попереджуючий сигнал для інших учасників руху. Ваші наміри завжди повинні бути зрозумілі іншим водіям.
 • Повторимо ще раз: ніякого страху. Він тільки посилить ситуацію. Найнебезпечніше недосвідченого автомобіліста, який метається зі смуги в смугу, може бути лише нетверезий новачок. Ви не маєте права вводити в оману учасників дорожнього руху.
 • Переміщаємося в порядку черги. Завжди потрібно пам’ятати про перешкоду справа. А також бути готовим почекати, якщо автомобіль перед вами вже почав перестроювання.
 • Не варто забувати про так званої «мертвій зоні», яка утворюється внаслідок обмеженого огляду дзеркал. Навіть таку ситуацію можна передбачити, досить лише повернути голову і переконатися, що смуга, в яку ви прагнете перебудуватися, вільна.
 • Якщо ви занадто пізно помітили яму на дорозі, краще не ризикувати і не міняти траєкторії свого руху. Інші водії можуть не зреагувати на різкий маневр, і наслідки можуть бути воістину страшними. Потрібно намагатися уникати різких рухів за кермом. По можливості все перестроювання повинні мати плавну траєкторію і бути обдуманими.
 • Щоб без зайвих труднощів перебудовуватися в щільному потоці машин потрібно бути досить впевненим водієм і не боятися насмішок з боку. Варто просто показати знак повороту і вас обов’язково хто-небудь пропустить. Не забудьте подякувати аварійкою. Це своєрідний дорожній етикет.
 • Будьте максимально уважні до водіїв мотоциклів та скутерів. Як правило, ними є молоді любителі швидкості і адреналіну.
 • Тримайте дистанцію. Завжди слід уважно спостерігати за машинами, які рухаються попереду, і дотримуватися відповідний швидкісний режим.

Як правильно перебудовуватися з ряду в ряд? Популярно для новачків

Не забувайте про дистанції перед вчиненням маневру

На додаток до всього вищесказаного, внесемо, нарешті, ясність в яке хвилює багатьох водіїв питання: чи можна перебудовуватися на перехресті? Маневрування на перехресті не заборонено правилами дорожнього руху.

Але варто розуміти, що перехрестя сам по собі є небезпечною ділянкою, тому переміщення по смугах на ньому без особливої ​​необхідності вкрай небажано.

Все ж краще трохи втратити в часі, ніж опинитися співучасником аварії.

Тихіше їдеш далі будеш

Як виявилося, не потрібно володіти якимось особливим талантом, щоб правильно перебудовуватися в потоці машин. У цій справі немає ніяких хитрощів. Все елементарно – потрібно завжди бути уважним і спокійним на дорозі. Не варто нехтувати правилами, які створені для нашої з вами безпеки.

Чи не намагайтеся обігнати саме життя, бувають обставини, які вищі за наші сил. Поважайте інших автолюбителів. Удачі на дорогах!

Перешикування в потоці

Перестроювання – маневр, який все водії автомобілів здійснюють сотні разів за день, коли готуються до повороту, випереджають повільний транспорт, при об’їзді перешкоди, несподівано виник спереду.

Як правильно перебудовуватися з ряду в ряд? Популярно для новачків

Правила дорожнього руху детально формулюють послідовність дій при перестроюванні з ряду в ряд. Треба ретельно дотримуватися правил, тоді припиняться аварії, ДТП, всі будуть насолоджуватися швидкою їздою і зручністю пересування на автомобілі.

Підготовка до перебудови

Перед початком виконання маневру перестроювання необхідно зорієнтуватися, уважно оцінити навколишнє оточення на дорозі. Особливо ретельно треба придивитися до автомобілів, водії яких хаотично різко змінюють смуги.

Подивитися в бічне дзеркало боку перестроювання, оцінити швидкість і відстань до автомобіля, що настає після смузі, в яку ви маєте намір перебудуватися. Транспортний засіб може здатися вам далеко, але його швидкість може бути такою, що ви створите йому перешкоду, при якій він не зможе загальмувати і ДТП стане неминучим.

Правила говорять: під час перестроювання необхідно вибирати такий режим руху, щоб інші учасники руху через вас не застосовували екстреного гальмування і не змінювали траєкторію руху своїх транспортних засобів. Тут вся відповідальність цілком лежить на вас.

процес перестроювання

Переконавшись, що смуга вільна, необхідно включити покажчик повороту, повторно уважно вдивитися в дзеркало і почати здійснювати маневр.

Можливо, якийсь інший автомобіль з вашого ряду вже почав процес перестроювання. Його треба пропустити. При русі на дорозі ситуація може змінюватися щомиті. Більше треба крутити головою, дивлячись в усі дзеркала.

При русі в умовах великого мегаполісу з декількома сильно завантаженими смугами руху виникає ситуація, при якій та смуга, куди треба перебудуватися, зайнята суцільним потоком автомобілів, що мчать з великою швидкістю.

Тут краще перед перестроюванням знизити швидкість до мінімальної, можна навіть до повної зупинки, включити покажчик повороту, інформуючи учасників руху про передбачуване маневрі, дочекатися закінчення цієї вервечки машин.

Переконавшись, що більше ніхто не заважає, зробити маневр перестроювання.

Ще одна ситуація може виникнути, коли кілька смуг щільно зайняті тягучкою або пробкою. Вам необхідно перебудуватися, а вас або не пускають, або не можуть пропустити.

Насамперед включається покажчик повороту, ви своїм автомобілем намагаєтеся знайти розрив між наступними один за одним машинами.

Як варіант, можна миттєво втиснутися в порожнечу і перебудуватися. Але так недовго до ДТП. Краще, якщо ви знаками попросіть інших учасників дати можливість перебудуватися. Повірте, завжди знайдеться нормальна людина, яка поступиться вам дорогу.

Добра порада для тих, хто за кермом

Покажчик повороту винайдений не для краси. Цей прилад життєво необхідний при русі як по жвавих швидкісних магістралях, так і по міських вулицях.

Включати ліхтар, що позначає поворот або перестроювання, необхідно заздалегідь, до початку виконання маневру. Правила не встановлюють проміжок часу, але наказують: необхідно показувати свої наміри про майбутній маневрі так, щоб це було зрозуміло всім учасникам.

На практиці досить включити покажчик за 5 секунд до повороту. Часто водії починають включати покажчик повороту разом з поворотом бублика і з виконанням самого повороту.

важливо

У цей час інші водії автомобілів вже почали власні маневри, які зовсім не вписуються в цю схему.

Як результат неузгоджених дій, недбалості, недотримання вимог правил дорожнього руху відбуваються більшість дорожньо-транспортних пригод.

Як правильно перебудовуватися з ряду в ряд? Популярно для новачківДивіться як припаркуватися заднім ходом між автомобілями і на що звертати увагу.

А в цій статті ви можете повторити правила зупинки і стоянки транспортних засобів.

Правила проїзду пішохідних переходів https://voditeliauto.ru/voditeli-i-gibdd/pdd/pravila-proezda-peshexodnyx-perexodov.html згідно ПДР.

Відео – як правильно перебудуватися в потоці машин:

Може зацікавити:

kak-pereklyuchat-skorost-peredachi

Дивіться також

 • Скоро зима, згадуємо особливості зимового водіння Знайшла в ВК, вирішила сюди скопіювати)) Стилістика автора повністю збережена) У кожному жарті є раціональне зерно) До деяких порад варто прислухатися)) Як пережити зиму без подряпин: 21 совет1. Дотримуйтесь дистанцію. Ні. Дотримуйтесь велику дистанцію. Ні. Дотримуйтесь ВЕЛИЧЕЗНУ ДІСТАНЦІЮУ …
 • Як навчитися себе любити Виклавши цю статтю в ББ, я не потребую критиці, на зразок тієї, що я тільки теоретик, а в житті все набагато складніше (у мене достатній досвід психологічної практики, щоб говорити про ефективність своїх рекомендацій (в …
 • Спускаю пар … Я зла … дуже зла!
  Значиться так … їдемо ми з Арсенькой зараз додому … їдемо в лівій смузі. Знаючи, що скоро буде місце, де все розгортаються, я перебудовуюся правіше. І вже наздогнавши йде зліва машину на півкорпуса, …
 • Як навчитися водити? Всім доброго дня! Права я отримала в 2006 році за компанію і не езділа.А зараз купили машину (не планували, але дуууже цікавий варіант підвернувся) і треба вчитися. У чоловіка теж є права. практики немає, він поїздив …
 • ТП на дорогах До сих пір трясе.
  Їхали в районі Литкаріно- Котельники, не знаю точно як назвати цей район. Їхали зі швидкістю 100-110, на тій ділянці дозволена швидкість. Їхали за своїм ряду, другий праворуч. І тут, праворуч, там …
 • а ось сьогодні мені було реально страшно ((їжу за ленінським, машин мало.Мне треба перебудуватися в смугу лівіше. Дивлюся по дзеркалу лівому-все чисто, в дзеркалі заднього виду на А смузі (тобто праворуч від мене, але далеко) мчить машина белая.включаю поворотник, починаю плавно …
 • Немає слів .. Відучилася в автошколі, все відмінно. Мені подобається водити, виходить нормально, з інструктором навіть поганяла 100км / год, і ось внутрішній іспит. Теорію,: майданчик здала без сучка. Внутрішню здачу міста приймає директор автошколи. Дядько з прідурью, про нього …
 • Дівчата, рятуйте! Навчіть любити себе! Привіт красуні! Це знову я. Забули вже напевно? Подумали що все, навчилася вже ця недолуга бути красивою. Ні, ніфіга я не навчилася! Як була “ні про що”, так і залишилася! Допоможете? Я не люблю себе, …
 • Як навчити дитину кататися на ковзанах Нарешті в центральному регіоні підморозило. На вулиці чарівно. Мороз і сонце, як сказав класик, день чудовий! І тепер можна грати в сніжки, кататися з гірки, на лижах, на ковзанах. Але якщо з першими зимовими забавами …
 • Як навчити дитину кататися на велосипеді Скоро весна, і малюки змінять санки на трьох-, чотирьох- і двоколісні велосипеди. Незважаючи на гадану нам, дорослим, простоту процесу катання, для дитини його освоєння вимагає чималих зусиль, а невдачі або падіння зможуть надовго відбити у …

Правила перестроювання з ряду

Основні моменти. Напуття для початківців

 • Наберете ту швидкість, з якою рухається потік машин по смузі, на яку ви хочете перебудуватися;
 • Не забудьте включити покажчик повороту, щоб оточуючі вас водії були в курсі ваших намірів;
 • Дивіться в дзеркала кожен раз перед перестроюванням;
 • Починайте перестроювання тільки після того, як ви переконалися, що маневр безпечний;
 • Після завершення перебудування не забудьте вимкнути «поворотник.»

Хто повинен поступитися при перестроюванні? У правилах дорожнього руху говориться про те, що в процесі перестроювання водієві слід дати дорогу будь-яким транспортним засобам, які рухаються попутно без змін напрямку руху.

Після включення поворотника і оцінки обстановки попереду, повертають кермо, займається простір в сусідньому ряду без зниження швидкості.

 • Автомобіль ззаду в сусідньому ряду рухається з аналогічною швидкістю, а вільного місця на смузі досить для завершення маневру. Ситуація дає можливість перебудуватися без зниження швидкості.
 • Швидкість йде позаду в потрібному ряду авто ненабагато перевищує швидкість має намір перебудовуватися, а попереду досить вільного простору. Під час перешикування рекомендується кілька прискоритися і після цього зайняти місце на потрібній смузі.
 • Аналогічна ситуація, але швидкість йде позаду транспортного засобу значно перевищує швидкість виконує маневр. У цьому випадку варто пропустити автомобіль і перебудовуватися у вільний простір позаду нього.

Як правильно перебудовуватися з ряду в ряд?

 • регульоване перехрестя;
 • Одночасне перестроювання При здійсненні одночасного маневрування (перестроювання) черговість проїзду регулюється загальним законом «перешкоди справа».
 • У разі, коли транспортні засоби, що переміщуються в попутному напрямку, одночасно мають намір почати перебудовуватися, водій авто (мотоцикла) зобов’язаний пропустити транспортний засіб, який знаходиться праворуч.
 • У разі перетину траєкторій транспортних засобів і черговість проїзду не регулюється Правилами, дорогу поступається той, до кого транспортний засіб наближається з правого боку.

Розбір питань з квитків Одним з етапів іспиту на управління транспортним засобом є теоретична частина, де учню необхідно відповісти на теоретичні питання, частина з яких в обов’язковому порядку буде присвячена перебудови.

Як правильно перебудовуватися по смугах згідно пдд?

Ви звернули увагу! – Правила не уточнили, яким саме транспортним засобам треба поступатися дорогою. А, значить, поступатися потрібно всім – і механічним, і немеханическим транспортним засобам. Ну, і звичайно, пішоходам. Ви виїжджаєте з двору. Чи повинен водій чорного автомобіля, керуючись принципом перешкоди справа, поступитися Вам дорогу? 1.

Так, повинен. 2. Ні, не повинен. Виїжджаючи з прилеглої території водій повинен дати дорогу … 1. Тільки пішоходам. 2. Тільки велосипедисту. 3. І пішоходам і велосипедисту. Хто повинен дати дорогу? 1. Дати дорогу повинен «А» за принципом перешкоди справа.

2. Дати дорогу повинен «Б», так як виїжджає з АЗС, чи то пак з прилеглої території. З’їзд з дороги на смугу гальмування. З цією ситуацією ми вже знайомилися, коли проходили горизонтальну дорожню розмітку. Залишається тільки повторити пройдене.

Дтп при перестроюванні

важливо

Зараз обидва маневрують одночасно і якщо керуватися пунктом 8.1 Правил, то ситуація патова – обидва одночасно повинні поступатися дорогою один одному.

Так чому ж в реальній дійсності початківець рух обов’язково поступається дорогу всім іншим, в тому числі і вчиняє інші маневри? Тут справа ось в чому. «Білий», зробивши навмисну ​​зупинку, на деякий час вибув з Транспортного Миру.

Починаючи рух (тобто, повертаючись в Транспортний Світ), образно кажучи, він повинен «зняти капелюха, притиснути її до грудей і попросити у всіх дозволу увійти».

Перестроювання: про що мовчать пдд?

Також доповнюється, що водій повинен дати дорогу знаходиться праворуч транспортному засобу, в тому випадку, якщо відбувається одночасне перестроювання транспортних засобів, які рухаються попутно.

Іншими словами, перевага при перестроюванні у того автомобіля, який знаходиться праворуч, якщо це перестроювання взаємне.

З одного боку здається, що все просто і зрозуміло, але при цьому основна частина ДТП, пов’язаних зі зміною смуги руху, відбувається через занадто щільного транспортного потоку.

Як повинен вести себе водій в таких ситуаціях? Правильне перестроювання. Практика Водії з достатнім досвідом воліють виконувати перестроювання під гострим кутом на ділянці приблизно в 50-60 метрів, при цьому одночасно підлаштовуючись під швидкість того потоку, в який вони в’їжджають. Завдяки цьому забезпечується безпечний перехід авто з одного потоку в інший.

Хто поступається при одночасному перестроюванні?

Сьогодні, особливо в запаморочливий ритмі великого міста, автомобіль дійсно став звичайним засобом пересування, що дозволяє значно економити час і сили.

Його використовують для ділових поїздок або переміщень на далекі відстані, на машині проробляє щоденний шлях на роботу і з роботи і навіть відправляються в магазин, перукарню, пральню.

На кожному маршруті автомобіліст виконує десятки маневрів.

Одним з найбільш частих є перестроювання. Статистика, наведена службами безпеки дорожнього руху, каже, що перестроювання відноситься до найбільш складним і небезпечним маневрам (поступається за показниками виключно обгону по зустрічній смузі), а по частоті ДТП набагато перевершує більшість інших.

автошкола онлайн

Перебуваючи за кермом, ми іноді навіть не замислюємося про те, скільки разів на день перелаштовуємося з ряду в ряд, роблячи це автоматично. А адже даний маневр – найпоширеніший і аж ніяк не безпечний.

Іноді навіть досвідчені водії потрапляють в аварії, трактуючи правило ПДР по-своєму. Або амбіції беруть гору. Хто повинен поступитися дорогою при одночасному перестроюванні? Розглянемо загальні правила і приватні моменти, що стосуються даного питання.

Порада

Перешикування: загальні правила Для початку розберемося, що таке перестроювання і як його грамотно виконувати. У ПДР під перестроюванням розуміється виїзд автомобіля з займаної смуги або ряду зі збереженням початкового напрямку руху.

Основне правило перестроювання ТС зафіксовано в пункті 8.4. ПДР РФ. Суть його в тому, що, водій, перебудовуючи, зобов’язаний пропустити ТС, що рухається в попутному напрямку.

Як правильно перебудовуватися з ряду в ряд? популярно для новачків

Помилка полягає в тому, що надмірна розслабленість при русі по розвантаженим дорогах притупляє концентрацію. Підвищується ризик не помітити що йде позаду мотоцикл або залишити без уваги автомобіль в мертвій зоні. Тому перестроювання в будь-якій ситуації вимагає від водія максимальної концентрації і впевненості в скоюване маневрі.

Увага

Як переконатися в безпеці маневру Головна складність при зміні смуги – правильна оцінка дорожньої ситуації. Ви повинні переконатися в тому, що при перестроюванні в займаної вами площі не виявиться інший транспортний засіб. Для цього дуже часто недостатньо лише подивитися в дзеркало заднього виду безпосередньо перед початком маневру.

По-перше, є ймовірність, що поруч з вашим авто в мертвій зоні знаходиться інший автомобіль. Мертва зона – ситуація, при якій об’єкт зник з бічного дзеркала заднього виду, але ще не з’явився в бічному вікні.

Правила перестроювання

Побачили в дзеркалі добрі очі іншого водія, його лагідна посмішка і обнадійливий кивок голови, переконайтеся, що він пригальмував, і рішуче, але без ривків вбудовувати по діагоналі в наданий просвіт.

Не можу не згадати про поширену помилку виїзду з кільця – зліва низ-з-зя! Здійснити такий маневр можна виключно з крайньої правої смуги, на яку перебудовуйтеся завчасно на підставі загальних правил.

Дорожні війни На жаль, на дорогах нерідко зустрічається хамство, і чекати, поки звільниться місце можна о-о-о-дуже довго.

Ризикувати і намагатися підрізати нахабу, вирулювавши раніше і зайнявши вільне місце, звичайно, можна, але чи варта гра свічок? Якщо кому-то «конче як треба», не заважайте! Нехай людина радіє життю і вважає себе найрозумнішим і везучим. Амбіції на дорозі – остання справа, адже саме вони нерідко призводять до трагічних наслідків.

Правила перестроювання з ряду в ряд

За дзеркалам визначте наближається «кишеню», далі просто пропустіть один з автомобілів, і втіснітесь слідом за ним;

 • Оптимальним перестроюванням вважається рух під гострим кутом, коли ви повністю перебудовуєтеся на відрізку 50-60 метрів.

Додатково Важливим моментом є правильна настройка дзеркал, і не дивлячись на встановлені на сучасних автомобілях додаткові камери, що дозволяють краще контролювати ситуацію, установку дзеркал краще все ж виробляти. При цьому, слід дотримуватися деяких правил, які дозволять уникнути складнощів:

 • Центральне дзеркало (в салоні) слід виставляти так, щоб в ньому водій бачив верхню частину свого правого вуха.

Правила перестроювання з ряду в ряд Україні

У подібній ситуації необхідно діяти наступним чином:

 • Ваш автомобіль направляється в прямому напрямку по одній смузі, не відхиляючись від траєкторії, а інший прагнути стати на смугу руху вашого авто.

В цьому випадку ви не зобов’язані йому поступатися, так як цей автомобіль робить маневр. Також неважливо, з якого боку автомобіль до вас наближається (з правого або лівого), так як потік автомобілів, що рухаються назустріч, зобов’язаний пропустити саме він.

 • Одночасне перестроювання: ви переміщується на праву смугу, наближаючись до перехрестя доріг, а хтось бажає перебудуватися вліво.

В даному випадку поступається водій, який спостерігає перешкоду справа.

Перестроювання при русі на автомобілі

Запобіжні заходи загального характеру

Дуже рідко, опинившись на многополосной дорозі, водій буде пересуватися тільки по одній смузі. Як правило, за поїздку відбувається безліч перебудувань як до центру дороги (в більш швидкісні ряди), так і до узбіччя.

Спробуємо і ми зробити це, зосередившись і запасшись терпінням. Перебудовуватися треба, не проскакуючи відразу кілька смуг, а послідовно, оглядаючись навколо і тимчасово грунтуючись на кожній наступній смузі.

Це дозволить переводити дух і розкладати свої дії на більш легкі частини.

Особливо уважно слід підійти до перебудови на саму ліву смугу, часто межує із зустрічним рухом. На ній цілком можуть виявитися їдуть «в лоб» лихачі або спеціальні автомобілі (медичні, поліцейські, пожежники).

Зверніть увагу

Права, що знаходиться по сусідству з тротуаром, смуга теж здатна піднести сюрприз, якщо виділена, відповідно до сучасних московськи ми тенденціями, під громадський транспорт Буває, що встигло звикнути до таких нововведень водій, рухаючись в другому справа ряду, сповільнившись, шукає поглядом потрібний будинок, а, знайшовши його, автоматично направляє автомобіль до в’їзду у двір прямо через першу шпальту, де рідко, але досить швидко їздять автобуси і тролейбуси. Під час перешикування вправо для з’їзду з траси або зупинки не рекомендується забувати про можливість наявності виділеної смуги. Шофери маршрутних транспортних засобів, особливо з урахуванням наявного пріоритету, перестраховкою себе не обтяжують.

Як і в момент виїзду на дорогу, при зміні смуги корисно крутити головою на всі боки, намагаючись максимально повно оцінити навколишнє оточення і спрогнозувати розвиток ситуації. Зокрема, враховуємо, що на уподобані нами вільні місця зазвичай претендують і машини з інших рядів.

Вони не забаряться скористатися своїм шансом, та ще й без позначення маневру характерним миготливим світлом. Не обов’язково з злих спонукань. Це може бути і спонтанне рішення виснаженого нелегким побутом водія, і ланцюгова реакція, викликана чиїмось грубою поведінкою.

Крім того, на широких московських дорогах багато хто вважає дозволеним значно випереджати швидкість потоку і влаштовувати слалом, обходячи попутні машини з різних сторін і перетинаючи при цьому по які кільки рядів.

Тому перед перестроюванням, наприклад вліво потрібно не тільки дивитися туди ж, але і оцінити ситуацію ззаду справа (повертаючи голову і використовуючи дзеркала заднього виду).

Тоді ми не постраждаємо від летів за нами по діагоналі справа наліво і швидко опинився поруч автомобіля, а зможемо безпечно пропустити його вперед і тільки потім зробити маневр. До речі, перебудовуючи лівіше і бачачи симетричні дії водія, що знаходиться ближче до осьової лінії проїжджої частини, доречно буде погудеть, підтверджуючи в його свідомості свій законний пріоритет. Після чого впевнено закінчити перебудування.

Якщо потрібно зайняти місце, яке ось-ось збирається залишати інша машина, бажано стежити за всіма її переміщеннями, тому що водій може передумати виїжджати з ряду, і ця несподіванка здатна привести до аварійної ситуації.

Іноді спокійніше буває просто дочекатися появи в сусід ньому ряду повноцінного вільного простору (хто-небудь зазівається і втратить «хватку»), щоб без зайвого ризику туди перебудуватися. Дуже корисно навчитися прогнозувати утворення таких зазорів в динаміці, що зазвичай приходить з досвідом водіння по завантажених міських дорогах.

ТАКТИКА перебудованому НА ДОРОГАХ МОСКВИ

важливо

Дааже обережне виконання маневру не гарантує благополучного його завершення. Тут треба знову згадати особливі московські звичаї.

Водій, тільки побачивши намір іншої машини зайняти перед ним порожній простір, ліквідує його сам. різко натиснувши на педаль газу.

Гудіти або крутити пальцем біля скроні марно, так як вивести людину зі ступору подібним чином проблематично. Краще заздалегідь попереджати такий розвиток подій.

Для цього необхідно освоїти швидке вбудовування в потік. Коли ми випереджаємо пару машин, між якими хочеться зайняти місце, трохи прискорюємося, а потім вбудовуємося ззаду впритул до ведучого «тандему» (звичайно, треба розрахувати дистанцію, щоб в нього не врізатися), одночасно на кілька миттєвостей включивши потрібні «поворотники».

Коротше, до останнього моменту всім своїм виглядом показуємо, що їдемо повз і нам це місце не потрібно. Дана вправа потребує деякої тренуванні, але воно того варто, оскільки припиняє в корені намір скривдженого нашим маневром опережённого водія помститися. Він просто не встигне прийняти рішення, набрати швидкість і «в’їхати» нам в бік.

А наша задня частина вже не цікавить «месника», оскільки, якби аварія сталася, винуватим визнають його.

Кстати, используя данный способ, надо стараться, в меру своей эрудиции, учитывать возможную динамику опережаемых машин. Ведь в случае наличия у «оппонента» спорткара не хватит никакого ускорения.

Также очень полезно перед резкими ускорениями и перестроениями в плотном потоке переходить на передачу ниже (при наличии «механики») и отключать кондиционер (где он присутствует). Это даст нашему автомобилю дополнительные десятки процентов мощности, что позволит выполнять манёвры с запасом и без лишнего риска.

Совет

Обратная ситуация возникает, когда мы сами находимся в плот ном потоке и хотим выехать левее на более быструю полосу. Здесь на набор скорости необходимо время, а его обычно нет Если же включить указатели поворота в надежде на чью-то благосклонность, то.

Загалом, зрозуміло, що таким чином перебудуватися не вийде. Тому трохи скидаємо швидкість, «відпускаючи» подалі їде попереду, і, побачивши зліва наближення машини, за якою є достатній вільний простір, прискорюємося і швидко вбудовуємося туди.

Тут треба мати на увазі можливість наявності у цієї машини причепа, погано помітного в дзеркала заднього виду, так що зайвий поворот голови, з метою остаточно переконатися в безпеці бажаного місця, не зашкодить.

Нарешті, вже завершуючи пере будова, ненадовго включаємо «поворотники».

Може виникнути питання: а що дасть робота покажчиків повороту, якщо маневр вже практично закінчений? Справа в тому, що при не зовсім

правильному розрахунку нас, поднапрягшісь, здатний «дістати» інший претендент на дане місце. А включення «мигалок» підтвердить в його свідомості легітимність наших намірів. Крім того, позначення, навіть незграбне, своїх дій дещо знижує градус агресії навколо

У розвиток попередніх рад видається доречним згадати ситуацію, коли потрібно зі свого завантаженого ряду перебудуватися на більш швидку смугу, де хтось довго і неспішно нас випереджає, а влізти переднім без «підрізання» вже неможливо.

Тоді просто включаємо в його сторону «поворотники»! Побачивши конкурента, він миттєво прискориться і випередить не тільки нашу машину, але і ще неяк до.

Таким чином, вдасться швидко отримати шукане місце позаду нього і в комфортних умовах: наступні за ним водії не зможуть швидко зорієнтуватися і залишать для нашого маневру більше простору.

Зверніть увагу

Буває, що перед поворотом «під стрілку» або з’їздом з естакади накопичується довга черга машин. Відшукати її кінець і встати туди при певних обставинах досить важко.

Опинившись на сусідній з вартими один за одним автомобілями смузі, треба включити в їх сторону покажчики повороту і, опустивши швидкість менше сорока кілометрів на годину, спробувати на ходу знайти в «натовпі» ділянку, де вони починають рухатися (зазвичай в пробці це про виходить хвилеподібно ). Між ними утворюються проміжки; знайшовши найбільш великий з них.

можна, злегка прискорилися, туди вбудуватися. Якщо ж водій, перед яким ми замислили маневр, теж прискорюється, не бажаючи поступатися місцем, залишається тільки пригальмувати, як і раніше залишаючи простір до повороту, і, тримаючи включеної першу передачу (в механічній коробці), чекати появи чергових можливостей.

При їх вичерпання цілком реально стати на другому ряду недалеко від місця повороту, вимкнувши «поворотники» (цей прийом дозволяє психологічно розслабити ще не встигли порівнятися з нами водіїв з першого ряду) і трохи зрушивши в його сторону.

Одночасно слід спостерігати через дзеркала заднього виду за швидко рухається частиною потоку, щоб не стати несподіваною перешкодою на його шляху і заздалегідь скористатися аварійною сигналізацією в разі небезпеки. Коли машини, що займають першу смугу, рушать з місця, потрібно, включивши покажчики повороту, швидко «вклинитися» (уважно спостерігаючи за випереджаючим автомобілем) в будь-який більш-менш підходяще простір,

не забувши подякувати опинився позаду водія короткочасним включенням аварійної сигналізації.

МИ обганяти, НАС обганяти

Будь-яка міська поїздка містить не тільки кілька перебудувань і випереджень, а й обгони (теж, по суті, є ланцюжком зазначених раніше маневрів).

Оскільки вони пов’язані з тимчасовим виїздом на зустрічну смугу, потрібно бути особливо уважними при прийнятті рішення обганяти.

важливо

Тут все має значення: і наша поточна швидкість, і погодні умови, та ще треба оцінити обстановку перед обганяє автомобілем, щоб вистачило простору для завершення маневру.

Якщо попередня нам машина вже затіяла обгін, вкрай небезпечно сідати їй на хвіст, утворюючи обганяє тандем, оскільки тим самим ми позбавимо себе частини переднього огляду і опинимося залежні від непередбачуваних вчинків водіїв спереду і праворуч. Укупі з перебуванням на зустрічей ної смузі ці фактори можуть призвести до дуже несприятливу екологічну ситуацію.

Обгін складається з декількох взаємопов’язаних дій. Задумавши перебудуватися для випередження іншої машини, треба, перш за все, подивитися в дзеркало заднього виду, так як є ймовірність, що нас самих уже хтось обганяє.

При відсутності перешкоди перелаштовуємося трохи лівіше (не змінюючи смуги) і оглядаємо дорогу перед собою наскільки можливо далі. Простір для обгону потрібно планувати з запасом, щоб не доводилося діяти в цейтноті (це небезпечно для життя).

Тепер, переключившись на більш низьку передачу (в машинах з автоматичною коробкою це досягається різким натисканням на педаль газу), займаємо наступний ряд лівіше нашого (зустрічний) і швидко збільшуємо швидкість, що дасть додатковий час для запобігання можливих нештатних ситуацій.

Здійснюючи обгін, потрібно обов’язково тримати в полі зору випереджає машину і її водія, який може раптово прискоритися, пішовши на принцип заради збереження першості.

Кращим рішенням тут буде пригальмувати і акуратно повернутися «за спину» непоступливому суб’єкту Якщо ж все йде за планом, опинившись попереду, слід набрати дистанцію понад два метри і швидко перебудуватися на вихідну смугу без зменшення швидкості. Таким чином, ми максимально збільшимо час до «побачення» із зустрічними махай нами, не «підрізаючи» при обгоні водія, а заодно компенсуємо його ймовірне бажання нас покарати.

Але обганяти доводиться не тільки нам. Московські вулиці рясніють лихачами, що піддають небезпеці оточуючих недотриманням швидкісного режиму і різкими маневрами.

Порада

Для таких «господарів життя» інші машини та їх вічно нерозторопні водії – лише прикрі перешкоди на шляху до мети, які потрібно «підтискати» ззаду, «підрізати» спереду (обов’язково пригальмовуючи), щохвилини блимаючи фарами і гудучи «клаксоном», не забуваючи при усьому цьому лаятися і показувати кулак.

Основними (але не єдиними) жертвами такої поведінки, як у нас повелося, є представники інтелігенції та жінки, які роз’їжджають на недорогих автомобілях. У будь-якому випадку, коли нас обганяє інша машина, треба пропустити її на півкорпуса вперед, після чого трохи пригальмувати і прийняти трохи правіше.

Так ми забезпечимо собі додатковий час, що б зреагувати на чию-небудь спонтанну агресію. Крім того, і у цілком добропорядних, але недостатньо досвідчених водіїв, які вирішили піти на обгін, збільшаться шанси успішно його завершити.

НЕОБХІДНІ ДОПОВНЕННЯ

Описані прийоми дозволяють швидко і безпечно лавірувати в потоці, не створюючи собі і оточуючим стресові ситуації.

Адже кожне «підрізання» або різке гальмування здатне при вести до аварії, що, як ми домовилися, в наші плани не входить Навіть якщо дуже кудись поспішаємо, треба тримати себе в руках і пом нитку про головну мету: в цілості дістатися до місця призначення. Нехай і з деякою втратою часу.

Часто буває, що водій, «позіхнувши» покажчик на потрібну йому дорогу, до повороту на неї перебудовується через смуги мало не перпендикулярно потоку З огляду на рух по жвавих московським трасах, така поведінка те саме що самогубства.

Але будь-який поворот – далеко не останній, майже завжди можна знайти прийнятний альтернативний шлях. Не встигаючи заздалегідь перебудуватися до потрібного повороту, краще його проскочити, акуратно дістатися до узбіччя і по карті знайти інший маршрут.

Або де-небудь розвернутися і піти на друге коло.

Багато перестроювання несуть в собі підвищену небезпеку і вимагають граничної концентрації.

Зверніть увагу

Тому треба намагатися ще до початку маневру вибрати оптимальну швидкість, щоб в процесі його виконання не було необхідності зайвий раз відволікатися на перемикання передач (в разі наявності механічної коробки).

Також не варто зловживати світловими приладами, наприклад, «поворотниками» або дальнім світлом фар, виробляючи лише мінімум найнеобхідніших дій. Це дасть можливість максимально ефективно вико ристовувати обмежені при зміні смуги час і простір.

Акуратність і уважність

Великий вплив на дорожню безпеку надають акуратне і уважне водіння, здатність прогнозувати розвиток подій і уникати несприятливих ситуацій.

Це зовсім не означає, що управління автомобілем повинно перетворитися на рутину. Позитивні емоції необхідні, треба лише усвідомлювати ті рамки, вихід за які загрожує неприємностями.

І тоді прийде задоволення не тільки від самого водіння, але і від усвідомлення своєї водійської зрілості.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You May Also Like

Діагностика гбо 4 покоління своїми руками. Коли немає сенсу платити сто

Цены на бензин постоянно растут и облагаются новыми акцизами. Но без автомобиля…

Який краще gps-маяк для авто? Огляд моделей і погляд з боку

Защита своего транспортного средства – одна из основных задач автовладельца. При этом…

Що означає знак ш на машині? Просто про просте

https://www.znak.com/2017-04-07/znak_shipy_i_novye_pravila_dorozhnogo_dvizheniya_chto_nuzhno_znat 2017.04.07 Яромир Романов / Znak.com З 4 квітня в Росії діють…

Як зареєструвати саморобний причіп? В Україні.

Реєстрація саморобних транспортних засобів Саморобні ПРИЦЕПИ Отже, з якоїсь незрозумілої причини Ви…

Позначення на приладовій панелі автомобіля. Що означають значки?

У міру розвитку автомобільної промисловості кількість індикаторів на приладовій панелі стрімко збільшувалася.…

Як правильно паркуватися між машинами? Розписуємо в деталях

Як паркуватися переднім ходом між автомобілями Ось і настав щасливий день –…

Що робити, якщо потіє фара – причини і способи усунення проблеми

Утворення конденсату всередині фар досить поширена проблема, з якою стикаються власники автомобілів.…

Що робити, якщо тече люк в машині? Список корисних порад

Вічна проблема – підтікання люка! Люк, не рідний, чи не механічний /…

Що робити, якщо тече рульова рейка? Терміново усуваємо

На СТО, що спеціалізуються на ремонті вузлів рульового управління, власників автомобілів змушують…

Що робити, якщо машину заблокували і перекрили у дворі? Все вирішується

Що робити, якщо у дворі заблокували машину, куди звертатися? Багато автомобілістів стикаються…