Більшість водіїв знає, що при розряді акумулятора завести автомобіль можна від батареї іншої машини. Цей процес в народі називається прикурювання. Є певні нюанси, дотримання яких допоможе швидко впоратися з виниклою проблемою і при цьому не угробити обидва автомобілі.

У чому складність прикурювання від іншого авто

Зазвичай питання про те, як завести автомобіль, коли сів акумулятор, виникає взимку. Це пов’язано з тим, що при морозі батарея швидше розряджається, але така проблема може виникнути в будь-який час року, коли акумулятор погано тримає зарядку.

Досвідчені автолюбителі вважають, що прикурювання машини від іншого автомобіля – проста операція, але це не зовсім так, тут є свої особливості. Новачкам треба знати нюанси, які дозволять завести автомобіль і при цьому не завдати шкоди обом машинам.

Як правильно прикурити автомобіль від іншої машини? Поради, практика і інструкція

Перед прикурювання автомобіля від іншого авто, треба врахувати наступні нюанси:

 1. Автомобіль, який будуть заводити, повинен бути справним. Ця вимога стосується двигуна, акумулятора і електропроводки. Прикурювати машину можна, тільки коли сіла батарея через довгої стоянки автомобіля або якщо при неробочому двигуні горіли фари, були включені інші споживачі електроенергії. У тому випадку, коли акумулятор розрядився під час спроб завести двигун або машина не заводиться з-за несправностей паливної системи, прикурювати не можна.
 2. Обидві машини повинні бути приблизно однаковими за обсягом двигуна і ємності акумулятора. Для запуску мотора необхідна певна сила струму. Якщо прикурювати велике авто від малолітражки, то, швидше за все, нічого не вийде. Крім цього, можна посадити ще й батарею донора, тоді проблема з запуском буде вже у обох машин. Як правильно прикурити автомобіль від іншої машини? Поради, практика і інструкціяОбидві машини повинні бути приблизно однаковими за обсягом двигуна і ємності акумулятора
 3. Треба враховувати, дизельний автомобіль або бензиновий. Для заведення дизеля необхідний набагато більший пусковий струм. Це обов’язково треба враховувати в зимовий час. У такій ситуації прикурювання дизеля від бензинового авто може бути безрезультатним.
 4. Не можна включати стартер розрядився авто при працюючому двигуні донора. Це пов’язано з різницею потужностей генераторів. Якщо раніше такої проблеми не було, так як всі автомобілі були практично однакові, то зараз у сучасних машин потужність генераторів може помітно відрізнятися. Крім цього, в конструкції авто багато електроніки і якщо під час прикурювання донор буде працювати, може відбутися стрибок напруги. Це призводить до перегорання запобіжників або до виходу з ладу електроніки.

У сучасних автомобілях часто дістатися до акумулятора складно, тому виробник в зручному місці в своєму розпорядженні плюсову клему, до якої і підключають пусковий провід.

Як правильно прикурити автомобіль від іншої машини? Поради, практика і інструкція

Як правильно прикурити автомобіль

Є кілька ознак, які вказують, що в автомобілі розрядився акумулятор:

 • при повороті ключа в замку запалювання стартер не крутить двигун або робить це дуже повільно;
 • світлові індикатори горять дуже слабо або взагалі не працюють;
 • при включенні запалювання під капотом з’являються тільки клацання або чути тріск.

Що треба для прикурювання автомобіля

В кожному автомобілі повинен бути комплект для прикурювання. Його можна купити або зробити самостійно. Не варто купувати найдешевші пускові дроти. При виборі пускового комплекту треба звертати увагу на наступні параметри:

 • довжина проводів, зазвичай досить 2-3 м;
 • максимальний пусковий струм, на який вони розраховані. Це залежить від перетину дроту, який мав би бути менше 16 мм, тобто кабель не може мати діаметр менше 5 мм;
 • якість проводів та ізоляції. Найкраще використовувати мідні дроти. Хоча питомий опір в алюмінію менше, але він швидше плавиться і більш крихкий. У якісних заводських пускових проводах алюміній не використовується. Ізоляція повинна бути м’якою і міцною, щоб на морозі не розтріскуватися;Як правильно прикурити автомобіль від іншої машини? Поради, практика і інструкція
 • якість клем-затискачів. Вони можуть бути зроблені з бронзи, сталі, міді або латуні. Кращими є мідні або латунні клеми. Недорогим і якісним варіантом будуть сталеві затиски з мідними зубами. Повністю сталеві затиски швидко окислюються, а бронзові не надто міцні.Як правильно прикурити автомобіль від іншої машини? Поради, практика і інструкція

Деякі моделі пускових проводів в своєму комплекті мають діагностичний модуль. Його наявність важливо для донора. Такий модуль дозволяє контролювати параметри акумулятора до і під час прикурювання іншого авто.

Як правильно прикурити автомобіль від іншої машини? Поради, практика і інструкція

При бажанні можна зробити дроти для прикурювання самостійно. Для цього знадобиться:

 • два шматки мідного дроту перетином 25 мм 2 і довжиною близько 2-3 м. Вони обов’язково повинні мати якісну ізоляцію і різний колір;Як правильно прикурити автомобіль від іншої машини? Поради, практика і інструкція
 • паяльник потужністю не менше 60 Вт;
 • припій;
 • кусачки;
 • пасатижі;
 • ніж;
 • кембрік або термоусадка. Вони використовуються для ізоляції місця з’єднання проводу і затиску;
 • 4 потужних затиску-крокодила.Як правильно прикурити автомобіль від іншої машини? Поради, практика і інструкція

Процес виготовлення:

 1. З кінців приготованих проводів на відстані 1-2 см знімають ізоляцію.Як правильно прикурити автомобіль від іншої машини? Поради, практика і інструкція
 2. Залужівает дроти і кінці затискачів.
 3. Закріплюють затискачі, а потім пропаивают місце кріплення.Як правильно прикурити автомобіль від іншої машини? Поради, практика і інструкція

Порядок прикурювання автомобіля

Для того щоб правильно прикурити автомобіль і не завдати шкоди жодному ні іншому авто, треба діяти в такій послідовності:

 1. Підганяється автомобіль-донор. Під’їхати треба максимально близько, щоб вистачило довжини пускових проводов.Под’езжать треба близько, щоб вистачило довжини пускових проводів
 2. Відключаються всі споживачі електрики. Робити це треба на обох авто, щоб енергія витрачалася лише на запуск двигуна.
 3. Двигун донора обов’язково глушиться.
 4. Підключаються дроти. Спочатку з’єднують між собою позитивні клеми обох акумуляторів. Мінус донора з’єднують з масою авто (будь-яка частина кузова або двигуна, але тільки не карбюратор, бензонасос або інші елементи паливної системи), яке прикурюють. Це місце повинно бути незабарвленим, щоб забезпечити хороший контакт.Место підключення мінусового проводу повинно бути незабарвленим, щоб забезпечити хороший контакт
 5. Запускається двигун донора і даємо йому попрацювати 5-10 хв. Потім глушимо мотор, вимикаємо запалювання і запускаємо друге авто. Багато хто вважає, що машину-донор можна не вимикати, але ми не рекомендуємо цього робити, тому що є ризик повердіть електроніку машин.
 6. Відключаються клеми. Роблять це в зворотному порядку. Заведену і тепер підзаряджені авто має попрацювати хоча б 10-20 хвилин, щоб батарея підзарядитися. В ідеалі потрібно також трохи поїздити на авто і повністю зарядити акумулятор.

Якщо після декількох спроб завести мотор не вдалося, треба завести донора, щоб він попрацював 10-15 хвилин, і його акумулятор зарядився. Після цього донор глушать і повторять спробу. Якщо немає результату, треба шукати іншу причину, по якій двигун не заводиться.

Правильна послідовність підключення

Особливу увагу треба приділити послідовності підключення пускових проводів. Якщо з підключенням плюсових проводів все просто, то мінусові проводи треба підключити правильно.

Не можна поєднувати дві мінусові клеми між собою, це пов’язано з такими причинами:

 • Якщо розряд батарея несправна (замкнута), струм до неї буде проходити з невеликим опором, це дасть час на оцінку ситуації і відключення донора;
 • під час запуску виникають великі струми і з батареї виділяється горючий газ. Так як поруч не буде джерела іскор, ймовірність його загоряння зводиться до мінімуму;
 • спочатку підключають плюсові клеми, тому при необережному торканні виключається можливість короткого замикання.

При підключенні проводів треба бути дуже уважним і робити все правильно. Допущені помилки можуть привести до виходу з ладу запобіжників або електричних приладів, а іноді і до займання автомобіля.

Історії з водійської практики

Прикурювати автомобіль можна тільки в тому випадку, коли заряду акумулятора недостатньо для запуску двигуна. Якщо ж освітлювальні прилади працюють нормально, а машина не заводиться, то проблема не в акумуляторі і треба шукати іншу причину.

 • Поліщук Руслан
 • Роздрукувати

Як правильно «прикурити» автомобіль від іншого автомобіля

Власнику авто потрібно бути готовим до будь-якої несподіванки. Якщо машина не заводиться з-за що сів акумулятор, буде потрібна допомога від зовнішнього джерела енергії.

Отримати заряд від АКБ іншого автомобіля на професійному сленгу називають «прикурити». Для виконання операції потрібно знати, як правильно «прикурити» машину.

Що потрібно щоб скористатися допомогою донора, які необхідні інструменти, як і послідовність операцій?

Як правильно прикурити автомобіль від іншої машини? Поради, практика і інструкція

 Чи шкідливо «прикурювати» автомобіль

Після отримання запиту про допомогу завести двигун іншої машини, мимоволі виникає питання: чи не шкідливо “прикурювати”, використовувати свій автомобіль в якості донора.

Якщо у вас новий акумулятор повністю заряджений, авто працює, є трохи вільного часу, від допомоги відмовлятися неетично.

Акумулятори повинні бути схожою ємності і напруги, машина донор того ж або більш високого класу.

«Прикурювати» інший автомобіль від своєї машини шкідливо і небезпечно, якщо операцію проводять так:

 • під час «прикурювання» авто донор стоїть із запущеним двигуном;
 • в процесі «прикурювання» на авто акцепторі працює запалювання і включені електроприлади;
 • донором виступає акумулятор меншої ємності;
 • порушена послідовність операцій при складанні та зняття сполучних проводів;
 • використовуються дроти малого перерізу з неякісною ізоляцією, несправними контактами або «крокодилами»;
 • не дотримуються заходів безпеки.

Якщо виконувати операції правильно, ніякої шкоди для акумулятора і бортової мережі іншого автомобіля не буде. Не можна «прикурити» від старого акумулятора. Слід відмовитися від послуги донора, якщо його АКБ підтікає, відчувається кислотний запах.

Як правильно прикурити автомобіль від іншої машини? Поради, практика і інструкція

Як правильно “прикурювати” автомобіль

Сучасний автомобіль має складну електронну начинку, що вимагає стабільність електричних параметрів.

Фахівцями та практиками розроблено алгоритм, як безпечно «прикурити» одну машину від іншої. Важлива послідовність складання схеми і зняття проводів, коли прикурюють від машини донора.

У період підзарядки по ланцюгу проходить струм в 300-400 А, створене коротке замикання може принести чимало бід.

Зверніть увагу

Як правильно «прикурити» свій акумулятор від іншої машини? В першу чергу потрібно обзавестися сполучними проводами хорошої якості, для прикурювання. Нехай вони завжди будуть в багажнику.

У комплекті чорний провід для підключення на мінус або масу, червоний – плюсовій. Провід відрізняються масивністю, їх переріз не менше 16 квадратів. На обох кінцях є затискачі-крокодили.

Якщо вибрати більш тонкі кабелі, можна отримати опік від сильного нагріву і навіть пожежа. У китайських виробах часто тонкі дроти заховані під товстої ізоляцією.

Як правильно прикурити автомобіль від іншої машини? Поради, практика і інструкція

Вибираючи автомобіль для «прикурювання», упевніться, що у нього справний акумулятор, рівною або більшою ємності, але з одним вихідним напругою. Перш ніж «прикурити» свою АКБ перевірте її справність. Не можна вести підзарядку, якщо акумулятор перемерз в лід або підтікає.

Перед тим як «прикурити» машину від іншої машини необхідно бути впевненим, автомобіль повністю справний, але сів акумулятор. Якщо в салоні включається музика, горить світло, працюють склоочисники і підйомники, але мотор не заводиться, «прикурювати» автомобіль не можна. Чому? Причина не в акумуляторі.

Ознаки непрацюючого акумулятора:

 • при повороті ключа запалювання чутні натужні звуки;
 • не горять або горять тьмяно індикатори на панелі управління;
 • під капотом можна почути нехарактерні звуки.

Щоб «прикурити» акумулятор автомобіля, необхідно встановити його на відкрите місце, з можливістю під’їзду для іншого автомобіля. Машина, яка використовується як донор, повинна попрацювати на ХХ, щоб її АКБ був максимально заряджений.

Подивіться практичний урок на відео, як «прикурити» акумулятор.

Як «прикурити» автомобіль від іншого автомобіля проводами

Отже, ви підібрали відповідний автомобіль, поставили його зручно, щоб «прикурювати» проводами. Він уже попрацював, заряджаючи АКБ. Як правильно зібрати схему для передачі від донора?

 1. На обох автомобілях вимкнути запалення і всі бортові електричні споживачі.
 2. Зібрати схему – з’єднати плюсові клеми акумуляторів червоним проводом. На донора чорну клему з’єднуємо з клемою АКБ, другий кінець з корпусом акцептора, в місці, де немає фарби, на масу.
 3. Заводиться двигун донора, протягом 5-7 хвилин ведеться підзарядка акумулятора. Скільки «прикурювати», залежить від температури повітря.

Після підзарядки повністю глушать донора, знімають дроти і виробляють пробний запуск авто реципієнта. результат:

 • двигун запустився і працює рівно;
 • запуск не відбувся, у стартера не вистачило енергії розкрутити мотор;
 • стартер добре працює, але машина не заводиться.

У разі, коли не вистачило заряду, слід повторно «прикурити» автомобіль протягом 10 хвилин, по тій же схемі. Якщо немає результату – слід викликати техдопомогу. Причина: несправність не в АКБ.

Розбирається схема в зворотній послідовності. Спочатку забирається провід на масу, потім звільняються плюсові клеми.

Як «прикурити» машину від іншої машини-автомат

Розберемося, чи можна «прикурювати» машину на автоматі, скористатися, як донором, іншою машиною автомат? В чому різниця? Системи електронного управління розраховані на постійну напругу.

Якщо акумулятор прийшов в повну непридатність, після його заміни потрібно перенастроювання ЕБУ.

Чи можна підзарядити акумулятор, що сів за місцем від іншої машини з автоматом і як дати, «прикурити» іншому автомобілю?

Необхідно зрозуміти принцип передачі енергії. «Прикурити» автомобіль – передати заряд АКБ одного авто в акумулятор іншого, з меншим зарядом, по дротах. Машини не працюють, запалювання відключено, бортові системи вимкнені. При правильно зібраної схемі немає небезпеки пошкодження бортової системи у донора і акцептора.

При з’єднанні проводів, якими потрібно «прикурити» машину необхідно дотримуватися послідовність під’єднання і полюсність. Якщо переплутати клеми, виникне коротке замикання з поганими наслідками.

Як правильно прикурити автомобіль від іншої машини? Поради, практика і інструкція

«Прикурити» правильно автомобіль автомат:

 • Витягти ключ із замка запалювання і залишити двері відкритими. (В момент надходження харчування машина завиє і дверний замок заблокується). Обидві машини встановити на гальмо стоянки. Авто донор повинен бути прогрітий роботою мотора на ХХ протягом більше 5 хвилин.
 • Приєднати спочатку плюсової провід, потім мінус до автомобіля донору.
 • Ту ж операцію виконати на своєму Авто, переконавшись, що полюса сполучаєте вірно.
 • Сісти за кермо і запустити мотор. Встановити двигун на рівень 1500 об / хв, залишити мотор працювати.
 • Перед тим як зняти «прикурювача» необхідно включити на своїй машині опору, для згладжування стрибка напруги. Не вмикати лампи освітлення – можуть перегоріти. Можна включити підігрів скла.
 • Зняти дроти спочатку з мінусових клем, потім з плюса.

Так можна «прикурювати» від автомобіля автомата інший автомобіль з механічною коробкою передач.

В інтернеті на форумі є пости з інформацією, як “прикурювати” від працюючої машини донора. Чи можна «прикурювати» від заведеної машини? Якщо акумулятор донор працює з розірваної ланцюгом, він не має бортові мережі, стрибка напруги не відбудеться.

При працюючому моторі буде підзаряджатися тільки акумулятор, який скидає заряд, «прикурюючи» сіла АКБ. Але до моменту, коли водій виробляє пробний запуск, авто донора має бути заглушено.

важливо

В іншому випадку може виникнути стрибок напруги, вихід з ладу дорогої апаратурою.

«Прикурити» автомобіль процес нескладний, але є певні правила, пропонуємо подивитися відео.

Як правильно “прикурювати” машину з сів акумулятором

Скільки випадків, коли потрібно «прикурити» автомобіль, але змінюються обставини допомоги, послідовність деяких операцій. Багато що залежить від виду авто – дизельний або бензиновий, автомат чи механіка. У досвідчених водіїв існує напрацьована схема, як правильно «прикурити» свій автомобіль від іншого, який донор підійде, а який ні.

Отже, з’єднання двох акумуляторів виконано, ще раз перевірили правильність, щоб не заплутатися в проводах прийнято: червоні кабелі завжди з’єднують плюс, чорний йде з мінуса донора на масу реципієнта.

Найпоширеніший спосіб, як правильно «прикурити» здохлого машину від іншої, яка працює. Потрібно завести двигун донора на час, необхідний для підзарядки акумулятора, що сів. Це може бути від 5 до 20 хвилин. Заглушити справне авто.

Зняти дроти, і виконати пробний запуск. Можливо, буде потрібно ще трохи підігріти авто, ще «прикурити» машину з сів акумулятором, якщо стартер буде ліниво прокручуватися.

Як тільки мотор запущений, генератор почне заряджати акумулятор, хвилин через 10-15 можна їхати.

Як правильно прикурити автомобіль від іншої машини? Поради, практика і інструкція

Інший спосіб розрахований на досвідчених водіїв зі звичайною механічною коробкою передач, мінімумом електроніки. Провід приєднані. Як правильно і швидко давати «прикурити» автомобіль власнику з новим акумулятором? Запустити двигун донора на 5-6 хвилин.

Спробувати завести несправну машину. Спроба запуску не перевищує 15 секунд, інтервал хвилина. Як тільки двигун почне працювати, залишити обидва авто включеними і прив’язаним до донору, на 3 хвилини.

Перед відключення проводів від клем в бортовий лінії включити опір, щоб згладити стрибок напруги.

«Прикурювання» – операція небажана, аварійна і небезпечна. Чи можна «прикурювати» від автомобіля, якщо у водія донора є сумніви в справності АКБ? Побоювання власника обгрунтовані:

 • коли на вулиці мороз нижче -20 0;
 • клас непрацюючої машини вище;
 • акумулятор більшої ємності;
 • двигун дизельний.

Скільки часу розумно “прикурювати” машину

Спосіб «прикурювання» реанімує автомобіль з сів акумулятором, але без інших несправностей.

Час, витрачений на підзарядку і запуск, в кожному випадку залежить від ступеня розрядженого акумулятора, температури навколишнього середовища.

Як правило, «прикурювання» автомобіля від іншої машини, збірка схеми і зняття оснащення, займають близько 30 хвилин. Повторна операція може зайняти стільки ж часу. Людині, який поспішає у справах, слід врахувати цю обставину.

Як правильно «прикурити» автомобіль від іншого акумулятора

Як правильно прикурити автомобіль від іншої машини? Поради, практика і інструкція

В наш швидкий століття, коли для кожного власника авто «час-гроші», пошук донора може зайняти багато часу. Набагато простіше мати власний зовнішній акумулятор, який виручить у важкий момент. До таких пристроїв відносять пусковий бустер, зарядний пристрій для автомобільного акумулятора, резервну АКБ. Тоді можна буде «прикурити» від акумулятора без машини, але за тим же принципом, як беруть енергію від іншого автомобіля? Так.

Щоб «прикурити» акумулятор, потрібно автомобільний бустер. Прилад кишеньковий, але має досить енергії, щоб впоратися з запуском двигуна при розрядженому в нуль акумуляторі. У приладу 2 режиму, він може «прикурити» акумулятор, підзарядити його, а може взяти на себе енергозабезпечення замість повністю розрядженою батареї.

Як правильно прикурити автомобіль від іншої машини? Поради, практика і інструкція

 1. Бустер може «прикурити» не тільки автомобільний акумулятор, їм заряджають електронні гаджети, коли мережа недоступна. Але вартість його висока.
 2. В основному такі переносні компактні ЗУ використовують для «прикурювання» автомобіля в разі, коли акумулятор втрачає заряд і ємність в тривалих подорожах.
 3. Спеціальні пускозарядні пристрої компактні, служать, щоб «прикурити» автомобіль від іншого, акумулятора. Збірка правильної схеми живлення від зовнішнього джерела актуальний, це той же «прикурювання» від зовнішньої батареї.
 4. Головною проблемою використання зовнішніх накопичувачів енергії є їх здатність зробити лише кілька запусків. Але є професійні бустери, що працюють від мережі. Але в разі форс-мажорних обставин «прикурити» машину від зовнішнього акумулятора – порятунок.

Як правильно прикурити автомобіль від іншого автомобіля

Як правильно прикурити автомобіль від іншої машини? Поради, практика і інструкція

Про те, як правильно прикурити автомобіль від іншого автомобіля знають багато водія з досвідом, які неодноразово проводили цю процедуру власноруч. А ось у новачків, які зіштовхнулися з цим питанням вперше, часто виникають труднощі, пов’язані з елементарним незнанням заходів безпеки і правильної черговості дій. Ну а для того, щоб таких проблем не виникало, рекомендуємо ознайомитися з покроковою інструкцією по прикурювання авто, викладеної в статті нижче.

Як правильно прикурити автомобіль від іншої машини? Поради, практика і інструкція

Покрокова інструкція по прикурювання машини

Для того, щоб правильно прикурити автомобіль від іншого акумулятора, необхідно слідувати загальноприйнятій інструкції, що складається з 7 основних кроків:

 1. Запустіть мотор-донор, від якого в подальшому буде надходити харчування на використану АКБ і дайте йому попрацювати 5-10 хвилин, при оборотах в 2-3 тисячі. Така процедура дасть акумулятора-донору можливість підзарядитися, щоб на виході його заряд був більше;
 2. Перед тим, як з’єднати два АКБ проводом для прикурювання, на обох автомобілях обов’язково потрібно відключити запалювання (ключ повинен бути повернений на два оберти, щоб на електроприлади харчування також не надходило);
  Як правильно прикурити автомобіль від іншої машини? Поради, практика і інструкція
 3. Після того, як обидві машини будуть відключені від живлення АКБ, їх можна сміливо поєднувати проводами (першим приєднується провід з плюсовим зарядом. І надягати його необхідно спершу на донора, і тільки після цього підключати його другий кінець до розрядженому АКБ);
 4. Підключаючи мінусовій провід, один з його кінців також необхідно чіпляти на клему донора. А ось другий кінець дроту слід підвести до поверхні, захищеної від ЛКП (це може бути блок двигуна, або будь-яке місце на кузові авто, не покриті фарбою і лаком). При цьому, проводити дану процедуру краще на вулиці, так як мінусовій провід має властивість сильно іскрити при поганому контакті. А при попаданні іскри на горючі матеріали істотно підвищиться ризик виникнення пожежі;
  Як правильно прикурити автомобіль від іншої машини? Поради, практика і інструкція
 5. Після проведених маніпуляцій з проводами, пробуйте завести автомобіль з розрядженим АКБ (якщо цього не відбулося, повторно вимикайте запалювання на розцяцькованої машині і не отсоединяя дроти запустіть мотор автомобіля-донора. Таким чином, вам вдасться зарядити відразу два акумулятора, після чого шанс повторного прикурювання істотно підвищиться);
 6. Коли двигун на разряженном автомобілі заведеться, не поспішайте зривати клеми з АКБ. Дайте йому попрацювати 5-10 хвилин при оборотах близько 2 000;
 7. Після того, як розряджений акумулятор візьме трохи заряду, що не заглушаючи мотор відключайте дроти для прикурювання в зворотній послідовності (спочатку від’єднується мінусовій провід, а потім плюсовою. І від’єднувати дроти необхідно спочатку з заведеної машини, а потім тільки з донора).

Як правильно прикурити автомобіль від іншої машини? Поради, практика і інструкція

Тим автомобілістам, які не знають як прикурити автомобіль правильно, пам’ятка вище обов’язково стане відмінним помічником. Але використовувати її потрібно тільки в тих випадках, коли двигун не заводиться виключно через що сів акумулятор. Ну а в інших ситуаціях перераховані вище дії не дадуть ніякого результату.

Поширені помилки при прикурювання

Коротку інструкцію про те, як правильно прикурювати автомобіль проводами ми вже розглянули. І тепер, саме час ознайомитися до найбільш частими помилками, які допускають новачки в процесі прикурювання. А саме:

 • Під’єднують дроти до автомобіля-донора з заведеним мотором;
 • Чи не вимикають повністю запалювання, залишаючи електроприлади живити від АКБ;
 • Намагаються прикурити від батареї, меншою за потужністю;
 • Чи не дотримуються правильну черговість з’єднання АКБ між собою;
 • Використовують для прикурювання не підходять по перетину проводу;
 • Ігнорують заходи пожежної безпеки.

Як правильно прикурити автомобіль від іншої машини? Поради, практика і інструкція

Ну а всі перераховані вище помилки, в кращому випадку, можуть привести до поломки АКБ (акумулятор починає швидко закипати, а з під кришечок сочиться електроліт), або іншого електрообладнання в автомобілі.

А ось більш серйозними наслідки можуть стати при попаданні іскри від мінусового проводу на горючу поверхню.

Тому перед тим, як прикурити акумулятор від іншої машини, заздалегідь вивчіть інструкцію, прикладену вище.

Який дріт вибрати

Раніше в статті вже згадувалося, що вибір неправильного дроти для прикурювання може стати причиною виходу з ладу електрообладнання в машині або навіть пожежі. Ну а вибирати: які дроти для прикурювання автомобіля краще, слід відразу за кількома критеріями, таким як:

 • Переріз кабеля. Оскільки мова йде виключно про автомобільні АКБ, потужність яких не перевищує 12 вольт, то для прикурювання буде досить і дроти з перетином 16 мм. Однак, кабель такої довжини буде сильно нагріватися при тривалому використанні, через що його ізоляція може плавитися. А для усунення такого явища рекомендується вибирати дроти з перетином 20-22 мм;
 • Довжина проводів. На перший погляд цей критерій на є особливо важливим, так як він більше відповідає за зручність прикурювання. Однак, якщо провід буде занадто коротким, то з’явиться можливість його від’єднання в момент прикурювання. А це, в свою чергу, може стати причиною короткого замикання з вищезгаданими наслідками;
 • Якість ізоляції. На сьогоднішній день існує два типи ізоляції для проводів, призначених для прикурювання: жорстка обплетення і ПВХ. Але вибирати краще виключно другий варіант, так як жорстка ізоляція через перепад температури може істотно попсує, в результаті чого подальше використання всього проводу буде неприпустимим. А ось ізоляція з ПВХ цілком добре переносить різкі перепади температури;
 • Якість затискачів. Для максимально гарного контакту краще вибирати виключно мідні затискачі, так як їх провідність в кілька разів краще, ніж у алюмінієвих аналогів. Також, слідкуйте за тим, щоб на затискачах була присутня пружина, що не дозволяє «крокодилам» злетіти з клем під час запуску двигуна. Ну і не варто вибирати затискачі з погано запаяними контактами, так як від високої температури вони можуть запросто обірватися.

Як правильно прикурити автомобіль від іншої машини? Поради, практика і інструкція

Одним словом, не купуйте дешеві варіанти проводів, які навіть на вигляд виглядають дуже неякісно. Адже заощадивши на таку покупку, ви запросто можете втратити кошти на ремонті згорілого електрообладнання в автомобілі, купівлі нового АБК, або, що ще гірше, на усунення наслідків пожежі.

Інструкція як правильно прикурити автомобіль

Як правильно прикурити автомобіль від іншої машини? Поради, практика і інструкція

Коли розряджається акумулятор, то не всі автолюбителі можуть вийти з ситуації, що склалася зі знанням справи. Всі чули про те, що можна прикурити від іншого автомобіля, але не уявляють, як це зробити, не завдавши ще більшої шкоди автомобілю. А адже це робиться легко, якщо знати нескладний алгоритм правильних дій по прикурювання.

Вступ

Проблеми з швидкою розрядкою автомобільних акумуляторів починаються в зимовий час: в морозну погоду навіть нові батареї не тримають повну зарядку. А якщо людина кілька днів не користується машиною, то має всі шанси не завести її, коли вона знадобиться.

Біля будинку така неприємність вирішується легко: зняв акумулятор, підзарядитися в домашньому теплі і поїхав. А як бути, якщо біда трапиться в дорозі, за сотню кілометрів від власного зарядного пристрою і розетки? Є вихід і з такої ситуації: можна завести автомобіль від акумулятора іншої машини.

запуск автомобіля

Акумуляторна батарея (АКБ) є джерелом електропостачання непрацюючого автомобіля. Вона ж служить і для запуску двигуна через систему запалювання. Якщо акумулятор розряджається до такої міри, що не в силах зробити кілька оборотів стартером, то є два основних способи запустити двигун.

 1. Запустити двигун з «штовхача». Так водії називають спосіб, коли зазнав поразки автомобіль бере на буксир інший транспортний засіб або штовхають вручну кілька людей. У момент розгону на несправній машині включають 2-ю передачу і відпускають педаль зчеплення. Запалювання має бути включено.Як правильно прикурити автомобіль від іншої машини? Поради, практика і інструкція
 2. Прикурювання від акумулятора чужої машини. Застосовується постійно, особливо у випадках, коли АКБ повністю розряджена і не створює навіть іскри на свічках запалювання, або машину заборонено запускати будь-яким видом буксирування (авто з автоматичною коробкою передач). Найпростіше, звичайно ж поміняти батарею на нову, але в дорозі не завжди є можливість купити акумулятор.

Прикурювання від іншої АКБ означає підключення до електричного кола запалювання додаткового джерела живлення за допомогою сполучних проводів. При цьому розряджений акумулятор також залишається в схемі процесу прикурювання.

Важливо знати, як правильно з’єднати дроти і виконати дії по запуску двигуна від стороннього джерела, щоб не заподіяти ніякої шкоди ні аварійного автомобіля, ні автомобілю-донору, ні обом АКБ.

Як зробити це правильно

Як правильно прикурити автомобіль від іншої машини? Поради, практика і інструкція

Для цього будуть потрібні високовольтні дроти великого перерізу, які повинні бути в запасі у кожного поважаючого себе автолюбителя (продаються в торговельній мережі) і інший автомобіль з нормальним пристроєм неменшою ємності і безкорисливим господарем, готовим допомогти потрапив у біду брата-шофера. Якщо все необхідне є в наявності, то можна братися за роботу.

Від іншого автомобіля

Цей варіант прикурювання застосовується автолюбителями набагато частіше, тому що швидше вдається завести машину зі слабким джерелом електропостачання. Але він вимагає і посиленої уваги до своїх дій (великий ризик спалити не тільки електроніку, але і автомобіль).

Працюючий автомобіль повинен розташуватися до несправного максимально близько, але не стикатися з ним, і попрацювати 5 хвилин на підвищених обертах, щоб акумулятор набрав додаткової зарядки.

Користуйтеся пам’яткою:

 • Автомобіль-донор глушиться , ключ запалювання залишається в нульовому положенні (а краще зовсім його витягнути із замка, щоб повністю виключити помилкове переміщення в інше положення).
 • На несправній машині ключ запалювання точно також знаходиться в положенні «0».
 • З’єднати плюсовим (червоним) високовольтним проводом висновки «+» акумуляторів на обох машинах, але спочатку причепити «крокодил» дроти до справної АКБ, а потім – до розрядженого.Як правильно прикурити автомобіль від іншої машини? Поради, практика і інструкція
 • Один затискач мінусового (чорного) дроти з’єднується з клемою «-» акумулятора донора, а інший – з будь-якого металевого деталлю на двигуні автомобіля, який потрібно завести. Але тільки перед цим потрібно очистити цю деталь від можливих скупчень бруду і масла, щоб виключити загоряння від виниклих іскор на мінусових з’єднаннях при запуску двигуна.
 • Після надійного кріплення проводів можна спробувати завести двигун аварійної машини. Якщо справа була саме в розрядженою АКБ і з’єднання проводів виконані правильно, то двигун обов’язково запуститься. Дати автомобілю кілька хвилин попрацювати для підзарядки акумулятора, а потім заглушити його.
 • Якщо двигун не заведеться, то відключити запалювання і запустити двигун автомобіля-донора (дроти залишаються без змін). Дати час підзарядити обидва акумулятора на підвищених обертах, а потім відключити мотор і запалювання донора і знову намагатися завести аварійну машину.
 • Зняти високовольтні дроти, починаючи з від’єднання мінусового затиску від корпусу машини. Потім зняти чорний «прикурювач» з виведення АКБ донора. Плюсової провід починати знімати з акумулятора тільки що заводяться автомобіля. Виходить, що зняття проводів відбувається в порядку, зворотному їх навішування.

Важливо! Потрібно запам’ятати 2 речі: помилка в полярності проводів неминуче призведе до короткого замикання, а спроба виробляти прикурювання від працюючого донора – до виходу з ладу електроніки і генератора цього автомобіля. І це – як мінімум.

Від іншого акумулятора

Як правильно прикурити автомобіль від іншої машини? Поради, практика і інструкція

Незважаючи на велику простоту дій, запускати машину з сів акумулятором потрібно з дотриманням всіх запобіжних заходів, і чітко дотримуючись інструкцій.

Послідовність дій при такому методі повинна бути такою:

 1. Машина добровільного помічника глушиться.
 2. Відкидаються дроти від клем акумулятора, тим самим повністю розривається зв’язок акумулятора з електричною системою автомобіля-донора. Якщо потрібно, АКБ можна зняти зовсім.
 3. На аварійній машині запалювання виставляється в нульове положення, а з мінусовою клеми акумулятора відкидається провід для виключення можливого витоку заряду «на сторону».
 4. Акумулятори – робочий і розряджений – з’єднуються високовольтними дротами в наступному порядку: плюсова клема робочої АКБ – з плюсом розрядженою АКБ, мінусова клема робочої – з мінусом розрядженою. В першу чергу «крокодильчики» обох проводів чіпляються до клем робочого пристрою.
 5. Переконатися в надійному кріпленні проводів. Не звертати уваги на можливе іскріння при підключенні мінусового проводу до розрядженою батареї. Це нормально, а також доводить, що процес підзарядки почався.
 6. Почекати невеликий підзарядки несправного акумулятора. Відбувається процес перетікання струму з сильного джерела в слабкий. Час очікування залежить від ступенів разряженности реанімовувана і зарядженості донорської батарей. Але не менш 15 хвилин.
 7. Через 15 хвилин потрібно спробувати завести двигун з заряджаються акумулятором. Провід залишаються в колишньому положенні – по зібраної схемою підзарядки. Навіть при глибокої колишньої розрядженого акумулятора двигун повинен буде завестися.
 8. Дати 10 хвилин часу попрацювати двигуну на додаткову підзарядку свого акумулятора.
 9. Заглушити двигун і демонтувати дроти з акумуляторів.
 10. Знову завести двигун і якщо все в порядку, повернути донорський акумулятор на місце і в початковий стан. Завести двигун донора.Як правильно прикурити автомобіль від іншої машини? Поради, практика і інструкція

Важливо! Не рекомендується прикурювати машини різних типів двигунів (наприклад, бензинові від дизельних, легкові від вантажних) через відмінностей деяких технічних особливостях моделей. Також не можна займатися такою роботою на вулиці при сильному морозі (нижче -25 град.) І у випадках замерзання електроліту батареї.

Як правильно «прикурити»

«Прикурювання» на водійському жаргоні – це з’єднання за допомогою пускових проводів, акумулятора одного автомобіля з акумулятором іншого. Тобто, якщо у одного села батарея, можна з’єднати її з АКБ сусідньої машини і запустити мотор. Процедура нескладна, але вимагає акуратності, інакше може в прямому сенсі загорнутого смаженим. Підсумок – дорогий ремонт.

Завести автомобіль, «прикуривши» від іншого, було нормальним явищем серед водіїв старих карбюраторних машин. Конструкція-то була простою. Ніякої складної електроніки. Тому водій Волги міг перекинути дроти хоч з КАМАЗа і завести свій автомобіль, не боячись, що в машині щось згорить.

Головне, щоб акумулятор донора видавав 12 В, інакше в вашій машині як мінімум перегорять лампи комбінації приладів, які спалахують при включенні запалення.

Майте на увазі, що у вантажних машин найчастіше 24-вольта бортова мережа, але в більшості випадків використовується два 12-вольтів акумулятора, так що один з них, відключивши від мережі, можна використовувати в якості донора.

Порада

Зараз ситуація змінилася. З переходом на екологічний стандарт Євро-2 топливовоздушную суміш стала готувати електроніка. Нині блок керування двигуном розраховує і регулює подачу палива, орієнтуючись на показання датчиків.

Складна електронна начинка сучасних машин чутлива до перепадів напруги. Плюс штатне місце для «маси» у багатьох автомобілях треба ще пошукати. Все закрито пластиком. При прикурювання найважливіше не переплутати полярність, тобто плюс з мінусом.

Інакше отримаєте сніп іскор з-під капота і коротке замикання. А це здатне на раз вивести з ладу всю електроніку машини.

пускові провода

 1. Окрему увагу треба приділити і самим пусковим проводам. Про те, як їх правильно вибрати, читайте за посиланням.
 2. Якщо вони дуже тонкі, то краще підключити машину з сів акумулятором і почекати хвилин 10, не вимикаючи двигун у машини-донора. Потім скинути дроти і завести проблемний автомобіль.
 3. Якщо не почекати хоча б 10 хвилин, то дроти можуть просто згоріти, а запуску так і не відбудеться.

До чого підключати «масу»?

 1. Багато з’єднують проводами клеми акумулятора. Але краще мінусовій провід підключати до блоку циліндрів або голівці блоку.
 2. По-перше, клеми акумулятора можуть бути іржавими, закиснув, і контакт з проводом вийде не дуже надійним.
 3. А по-друге, шлях, який подолає струм, буде коротше, якщо під’єднати мінусовій провід безпосередньо до двигуна. Головне, щоб в точці приєднання не було фарби або іржі.

Що, якщо «прикурити» від працюючого двигуна?

 1. У цьому випадку генератор і електронний блок-контролер електроживлення отримають сильне навантаження від стартера другого автомобіля. Цього електроніка може не винести.
 2. Вона або відразу вийде з ладу, або загориться маса помилок на панелі приладів, які зможе видалити тільки офіційний дилер, у якого спецобладнанням.
 3. Тому категорично не рекомендується прикурювати від працюючого автомобіля. Мотор повинен бути вимкнений.

Клему зняв – позбувся проблем?

 • На жаль немає. Якщо перед прикурювання зняти клеми з справного акумулятора, це також здатне викликати негативні наслідки.
 • Скажімо, доведеться згадувати і заново вводити сервісний код магнітоли, щоб вона почала працювати, «навчати» електросклопідйомники коректній роботі. Це може привести і до проблем в бортових системах машини.
 • Доведеться їхати або везти на евакуаторі автомобіль на сервіс, щоб скинути помилки.

ємність акумуляторів

Важливо, щоб акумулятори машин були однієї ємності. Або АКБ донорського автомобіля була більшої місткості, ніж у того, який ви збираєтеся «прикурити». Тобто позашляховик може завести скромну малолітражку.

А ось навпаки – немає. У батареї малолітражки просто не вистачить потужності, щоб оживити великий автомобіль.

Хоча якщо підключити дроти і почекати довше, а потім спробувати запустити автомобіль з сів АКБ, то шанс є.

А якщо обидва автомобілі старі?

Є ризик і підірвати автомобіль. В прямому сенсі. Під кришкою батареї старого акумулятора, через зниження рівня електроліту, накопичується гримучий газ. Достатньо однієї іскри, скажімо, під час підзарядки, щоб газ вибухнув і пластиковий корпус батареї розлетівся на частини. Займання може статися і від запаленої сигарети поблизу. Таку батарею краще не прикурювати зовсім, а здати в утилізацію.

Загалом, якщо у вас сучасний автомобіль з безліччю електронних систем, що не прикурюйте від нього зовсім. Краще покласти в багажник так званий бустер або пусковий пристрій. З його допомогою простіше і зручніше оживляти машину з сів акумулятором.

Прикурити від акумулятора іншого автомобіля – докладна інструкція

 • Як правильно прикурити акумулятор від іншої машини?

Прикурити від акумулятора іншого автомобіля можна в разі, коли в вашому автомобілі розрядився акумулятор і інші способи не підходять, а їхати треба. Звичайно, така неприємність трапляється саме в той день, коли ви проспали і спізнюєтеся на роботу. Однак таке рішення не ідеальне, зате швидке і ефективне.

 • Найкраще заздалегідь запобігти розрядку акумулятора, дотримуючись рекомендований температурний режим роботи, а після поїздки перевірити, відключені споживачі струму, і заздалегідь поміняти, виробити ресурс батарею.
 • Прикурювання – це запуск двигуна при сів акумуляторі , коли використовується автомобіль на ходу, який забезпечить необхідну потужність для прокрутки стартера вашої машини.

Як прикурити від акумулятора іншого автомобіля?

Щоб дізнатися, як правильно прикурювати машину з сів акумулятором вивчіть наведене нижче покрокове керівництво, яке допоможе вирішити проблему.

Попередження!  Прикурювання транспортного засобу може бути дуже небезпечним. Існує ризик отримати смертельну травму, якщо строго не дотримуватися правил. При недотриманні правил безпеки є також вірогідність пошкодити машину.

Пари, які виділяються батарей, легко спалахують, що в окремих випадках може призвести до вибуху акумуляторів при випадковому виникненні іскри. Вибух відбувається тому, що при зарядці акумулятора виділяється водень, який легко запалюється. Досить невеликої іскри для займання водню, що може послужити причиною вибуху батареї.

Дійте обережно і послідовно, строго по інструкції. Якщо ви не впевнені в правильності, своїх дій не ризикуйте і зверніться до професіонала за допомогою. Тепер, коли ви попереджені, можна приступати до роботи.

Як правильно прикурити акумулятор від іншої машини?

Знайдіть автомобіль донор з справним акумулятором і уточніть у водія, чи готовий він допомогти вам. Також необхідно запастися комплектом з’єднувальних проводів.

Порада: Скористайтеся захисними окулярами і рукавицями для запуску автомобіля. Безпека повинна бути на першому місці.

 1. Акумулятор будь-якого транспортного засобу зазвичай розташовується під капотом, хоча деякі виробники ставлять акумулятори в важкодоступних місцях, під сидінням або в багажному відсіку. Зазвичай у автомобільного акумулятора два висновки для підключення клем, які використовуються для зарядки батареї або прикурювання. Якщо їх складно відшукати, зверніться до інструкції з експлуатації автомобіля.
 2. Виклик автомобіль донор поруч з авто, який не заводиться і упевніться, що довжини сполучних кабелів вистачить для підключення до клем батареї і віддаленим від акумулятора частинах машини.
 3. Вимкніть запалювання на обох автомобілях

Предупреждение! Максимально сосредоточьтесь при выполнении следующих шагов и убедитесь, что подключаете провода к нужным клеммам на аккумуляторе. Любая ошибка может привести к взрыву аккумулятора или повреждению электрической системы авто.

Как прикурить аккумулятор от другой машины схема

 1. Присоедините один конец красного плюсового провода к положительной (+) клемме заряженного аккумулятора на автомобиле доноре.
 2. Присоедините другой конец положительного провода к положительной клемме (+) разряженной батареи.
 3. Подключите черный отрицательный провод (-) к заряженной батарее автомобиля донора.
 4. Подключите другой конец черного отрицательного провода (-)на массу автомобиля с севшим аккумулятором. Масса автомобиля — любая неокрашенная металлическая часть двигателя или кузова автомобиля.

Попередження! Не підключайте негативний кабель безпосередньо до негативної клеми розрядженого батареї. Оскільки при торканні клеми затискачем існує ризик виникнення іскри. Якщо іскра виникне біля батареї, то може статися її вибух.

 1. Заведіть машину зі справною батареєю. Автомобіль повинен вийти на стійкі холості оберти.
 2. Тепер спробуйте завести машину з мертвої батареєю. Якщо автомобіль відразу не заведеться, то чи не крутите стартер безперервно більше 5-7 секунд, щоб уникнути його перегріву і поломки. Робіть 15-20 секундні тимчасові інтервали між спробами завестися, щоб стартер охолов.
 3. Як тільки автомобіль заведеться, залиште його прибуття. Це дозволить системі зарядки включитися в роботу і починати заряджати акумулятор. Якщо завести автомобіль не вийшло, то можливо присутня інша несправність, яку допоможе діагностувати досвідчений водій або механік.
 4. Тепер від’єднайте кабелі. Відключайте їх в порядку зворотному підключенню.
 5. Закрийте капоти обох автомобілів і переконайтеся, що вони замкнені.
 6. Само собою подякуйте водія, який допоміг вам.
 7. Тепер можна сісти в автомобіль і їхати у справах. Якщо до місця призначення їхати не далеко, оберіть довший шлях. Ідея полягає в тому, щоб перебувати в русі, по крайней мере, 15-20 хвилин. Це дозволить генератору в достатній мірі зарядити акумулятор, щоб наступного разу його запустити. Переконайтеся, що всі фари відключені, а двері закриті, і не є причиною розрядки батареї.

Навіть якщо після прикурювання машина завелася, переконайтеся в справності акумулятора або замініть його при відомі проблеми. Діагностика дозволить уникнути неприємного сюрпризу в наступний раз. Якщо ж авто так і не завівся, то зверніться на СТО або знайомого майстра. А можливо, ви знайдете причину поломки, вивчивши матеріали сайту.

Як правильно прикурити автомобіль від іншої машини? Поради, практика і інструкція

Як правильно прикурити автомобіль від іншої машини? Поради, практика і інструкція

Якщо не запускається двигун, як правильно прикурити автомобіль від іншої машини? Про цю проблему знають багато автовласників, особливо ті,. Найчастіше місце зустрічі таких «однодумців» у стоянок біля спальних районів з «крокодилами» в руках. Водії не можуть потрапити на роботу з причини того, що з машини просто не можуть завестися через слабкого струму в батареї.

Вихід один – шукати донора. Але перед тим як прикурювати необхідно знати алгоритм, в іншому випадку для отримання згорілий генератор, який доведеться, потім перемотувати або купувати новий. Для того, щоб не було неясностей або негативних наслідків такого «куріння», в рекомендаціях нижче ми докладно розберемо що, навіщо і куди.

Принцип роботи та алгоритм прикурювання

Як правильно прикурити автомобіль від іншої машини? Спочатку розберемося в поломці. Необхідно чітко визначити, що причина криється саме в акумуляторної батареї. Перевірити це можна включивши фари, якщо вони не загоряються або зовсім тьмяно, ви маєте рацію. Якщо горять справно – гол у ваші ворота, шукайте джерело далі.

Наступний етап – ємність АКБ, її можна прочитати з фронтальної сторони або в інструкції по експлуатації.

Приготувалися, тоді починаємо:

 • Ставимо машини лицем до лиця якомога щільніше. Враховуємо ПДР (до речі заодно ви можете), і виставляємо знак аварійної ситуації поруч для позначення. Розраховувати на те, що все пройде за кілька хвилин не варто, а ось ДТП може бути, тому забезпечте себе і інших;
 • Після того як крокодили будуть дотягуватися від однієї АКБ до іншої, можна вичавлювати ручник, закривати двері, але ключі тримайте при собі, так як сигналка може спрацювати і закрити вхід;
 • Переконайтеся візуально в цілісності мідних проводів, якщо є явні дефекти або пошкодження не беріться, інакше можна нашкодити як собі, так і машині;
 • Мотор донора глушимо і скидаємо його клеми від АКБ;
 • Оперативно накидаємо крокодил червоного кольору на «+» донора, а після на «+» свого;
 • Тепер уважно: накидати мінус на мінус не можна, так як обидва акумулятора моментально прийдуть в непридатність і заряду не залишиться. А пари водню можуть викликати вибух. Правильніше за все буде накинути крокодил на будь-яку металеву поверхню, бажано менше забарвлену, а другу сторону на свій мінус;
 • Почекайте 5 хвилин, поки устоится батарея;
 • Пробуйте запускати свою машину. Якщо в перших Проворотов не вийшло, дайте знову відпочити, після повторіть. Якщо ефекту «0», значить причина не в батареї;
 • Запустилися успішно – Не вимикайте крокодили, потримайте їх близько 3 хвилин, поки обидві батареї наситяться;
 • Подякуйте донора і продовжуйте шлях.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You May Also Like

Діагностика гбо 4 покоління своїми руками. Коли немає сенсу платити сто

Цены на бензин постоянно растут и облагаются новыми акцизами. Но без автомобиля…

Який краще gps-маяк для авто? Огляд моделей і погляд з боку

Защита своего транспортного средства – одна из основных задач автовладельца. При этом…

Що означає знак ш на машині? Просто про просте

https://www.znak.com/2017-04-07/znak_shipy_i_novye_pravila_dorozhnogo_dvizheniya_chto_nuzhno_znat 2017.04.07 Яромир Романов / Znak.com З 4 квітня в Росії діють…

Позначення на приладовій панелі автомобіля. Що означають значки?

У міру розвитку автомобільної промисловості кількість індикаторів на приладовій панелі стрімко збільшувалася.…

Як зареєструвати саморобний причіп? В Україні.

Реєстрація саморобних транспортних засобів Саморобні ПРИЦЕПИ Отже, з якоїсь незрозумілої причини Ви…

Як правильно паркуватися між машинами? Розписуємо в деталях

Як паркуватися переднім ходом між автомобілями Ось і настав щасливий день –…

Що робити, якщо потіє фара – причини і способи усунення проблеми

Утворення конденсату всередині фар досить поширена проблема, з якою стикаються власники автомобілів.…

Чи можна буксирувати на автоматі іншу машину? Як це зробити без наслідків

Багато автолюбителів чули про особливості принципу роботи АКПП і тому закономірно ставлять…

Що робити, якщо машину заблокували і перекрили у дворі? Все вирішується

Що робити, якщо у дворі заблокували машину, куди звертатися? Багато автомобілістів стикаються…

Що робити, якщо тече рульова рейка? Терміново усуваємо

На СТО, що спеціалізуються на ремонті вузлів рульового управління, власників автомобілів змушують…