Їздити без дзеркала заднього виду, напевно, не наважиться жоден автолюбитель. Але і це нехитрий пристрій виходить з ладу. Кріплення салонного дзеркала іноді раптово слабшає. А зовнішнє дзеркало хтось може зачепити і випадково розбити.

Крім того, в дзеркалі періодично ламається привід регулювання кута. Чи можна самостійно вирішити всі ці проблеми? Звичайно: розібрати, зняти або приклеїти дзеркало самостійно під силу більшості автолюбителів. Це не так складно, як здається.

Зняття зовнішнього і внутрішнього дзеркал заднього виду

Дзеркала заднього виду є невід’ємною частиною автомобіля. Навіть ті водії, які обладнали свою «ластівку» монітором або камерою, не можуть обійтися без дзеркал. Тому тримати їх в справному стані – найперше завдання кожного автовласника. Перш ніж переходити до процедури демонтажу дзеркал, перерахуємо інструментарій, який нам знадобиться для роботи.

Необхідні для демонтажу інструменти

 • викрутка хрестова;
 • викрутка з плоским жалом.

Як розібрати зовнішнє дзеркало

Демонтаж зовнішніх дзеркал доцільно здійснювати в певній послідовності.

 1. За допомогою викрутки знімається стопорная скоба, до якої кріпиться регулятор кута нахилу дзеркала. Як розібрати бічне дзеркало? 4 способиСтопорна скоба бокового дзеркала витягується за допомогою хрестової викрутки
 2. Тієї ж викруткою вивертаються кріпильні саморізи. Їх всього три. Під час вилучення цих саморізів дзеркало обов’язково слід притримувати. Як розібрати бічне дзеркало? 4 способиСаморізи, які утримують бічне дзеркало, викручуються хрестової викруткою
 3. Після вилучення саморізів дзеркало знімається. Для цього його потрібно злегка потягнути на себе. Як розібрати бічне дзеркало? 4 способиПісля вилучення саморізів дзеркало знімається вручну

Як правильно зняти салонне дзеркало

Поміняти дзеркало заднього виду в салоні трохи складніше. Роботи потрібно проводити в такій послідовності:

 1. Пластикові заглушки над гвинтами для кріплення салонного дзеркала акуратно підчіплюються плоскою викруткою і витягуються.
 2. Кріпильні гвинти відкручуються хрестової викруткою. Як розібрати бічне дзеркало? 4 способиКріпильні гвинти салонного дзеркала викручуються хрестової викруткою
 3. Дзеркало акуратно знімається.

Як відклеїти дзеркало від лобового скла

Проведення демонтажу приклеєного дзеркала не вимагає особливих навичок. Дійте наступним чином:

 1. У деяких сучасних автомобілях кронштейн з салонним дзеркалом заднього виду приклеєний прямо до лобового скла. Для його зняття необхідно витягти з кронштейна все пластикові заглушки (якщо такі є).
 2. Після цього дзеркало двома руками повертається проти годинникової стрілки і витягується з гнізда. Як розібрати бічне дзеркало? 4 способиПриклеєне дзеркало повертається на 90 градусів і знімається вручну

Розбирання дзеркал заднього виду

Наведена нижче процедура застосовується як для зовнішніх, так і для внутрішніх дзеркал.

 1. Дзеркало знімається зі свого штатного місця.
 2. Рукою слід акуратно натискати на верхній край дзеркального скла до тих пір, поки воно не розвернеться. Як розібрати бічне дзеркало? 4 способиДзеркальний елемент бокового дзеркала повертається вручну
 3. У щілину, що виникла між корпусом дзеркала і склом, поміщається шматочок дрантя або серветка.
 4. Потім в цю щілину просовується плоска викрутка, попередньо обмотана ізолентою. Як розібрати бічне дзеркало? 4 способиЗасувки, які утримують дзеркальний елемент, відгинаються плоскою викруткою
 5. Засувки, які утримують дзеркало, підчіплюються викруткою і знімаються з виступів.
 6. Дзеркальне скло акуратно витягується.

Ліве дзеркало демонтується тим же способом, що і праве.

Як приклеїти салонне дзеркало до лобового скла

Для початку слід визначитися з клеєм, який ми збираємося використовувати.

Яким клеєм потрібно користуватися

Головне правило: клей, що утримує салонне дзеркало на лобовому склі, повинен бути двокомпонентним. Так, існує безліч різновидів універсального клею.

Але в даному випадку універсальний клей не підійде. Справа в тому, що двокомпонентний клей відмінно витримує різкі перепади температур, підвищену вологість, а головне – вібрацію.

Висновок: дзеркальний елемент не повинен клеїтися на універсальний клей.

Є і другий варіант: скористатися світлотверднучий клеєм. Це субстанція, яка швидко «схоплюється» під впливом сонячного світла. Такий клей можна придбати в спеціалізованих автомагазинах.

Але у нього є серйозний мінус: для роботи з ним потрібна потужна ультрафіолетова лампа, без якої надійного склеювання не добитися.

Деякі автолюбителі стверджують, що можна обійтися і без неї, досить просто приклеювати дзеркало сонячним літнім днем. Але надійною таку склейку назвати не можна.

Висновок простий: кращим і найменш клопіткою варіантом для приклеювання дзеркала є двокомпонентний клей. Наприклад, Loctite 37438, який останнім часом став неймовірно популярний. До речі, його іноді використовують для приклеювання відеореєстраторів, у яких ослабла кріпильний пристрій.

Як закріпити дзеркальний елемент

Щоб дзеркало надійно трималося на лобовому склі, необхідно діяти за таким алгоритмом:

 1. Вибирається місце установки дзеркала. Воно повинно бути приклеєне в центрі скла, на однаковій відстані як від пасажира, так і від водія.
 2. Лобове скло очищається від забруднень. Спочатку це робиться за допомогою дрантя, потім поверхню скла протирається спиртом.
 3. Дзеркало розбирається так, як зазначено вище (адже, по суті, до скла необхідно приклеїти лише кронштейн, на якому дзеркало буде встановлено).
 4. Тонкий шар клею наноситься на кронштейн і на лобове скло. Після цього необхідно почекати як мінімум 15 секунд. Як розібрати бічне дзеркало? 4 способиНа кронштейн салонного дзеркала наноситься клей
 5. Потім кронштейн встановлюється на лобове скло і злегка притискають вручну (а якщо вирішено встановлювати дзеркало цілком, без розбирання, тоді після установки його потрібно додатково зафіксувати скотчем, який буде підтримувати дзеркало, поки клей не схопиться). Як розібрати бічне дзеркало? 4 способиСалонне дзеркало приклеюється до лобового скла
 6. Клей повинен як слід висохнути, так що протягом доби їздити на машині не можна.

Відео: приклеюємо дзеркало до скла всередині салону

Установка пристрою на кронштейні з болтовим кріпленням

Далеко не на всіх сучасних автомобілях салонні дзеркала приклеюються до лобового скла. У деяких випадках кронштейн дзеркала кріпиться по-старому: болтами до стелі. В цьому випадку діяти потрібно так:

 1. Дзеркало разом з кріпильним кронштейном встановлюється в стельову нішу і дотримується рукою. Як розібрати бічне дзеркало? 4 способиСалонне дзеркало встановлюється в нішу і дотримується рукою
 2. В отвори вставляються саморізи і закручуються за допомогою хрестової викрутки.
 3. Гнізда з встановленими саморізами закриваються пластиковими заглушками (за умови, що такі передбачені в конструкції кронштейна).

Як встановити і закріпити бічні дзеркала з підігрівом

Щоб самостійно зібрати і підключити бічні дзеркала, будуть потрібні мінімальні знання в електриці і вправність. Діяти необхідно в такій послідовності:

 1. Купується комплект дзеркал, обладнаних внутрішньою системою подогрева.Зеркала з підігрівом для автомобіля Лада Гранта
 2. З автомобіля знімаються штатні бічні дзеркала способом, про який говорилося вище.
 3. Після установки відкривається верхня кришка на корпусі бічного дзеркала. Відкривається доступ до гнізда підключення проводки (вона поставляється в комплекті з дзеркалами) .Откривается корпус бічного дзеркала і підключається електропроводка
 4. Провід підключаються в гніздо і через корпус дзеркала заводяться в двері.
 5. З двері хрестової викруткою знімається пластикова обшівка.С двері машини знята пластикова обшивка
 6. Проводка простягається через двері і приладову панель до блоку запобіжників, поруч з яким знаходиться реле зі штекером для включення обігріву зеркал.Проводка дзеркал підключається до реле обігріву
 7. Штекер проводки підключається до гнізда, показаному на фото, після чого проводиться зворотна збірка дверної обшивки автомобіля.

Поширені несправності пристрою

Розглянемо кілька неприємностей, з якими може зіткнутися кожен автолюбитель.

Відклеювання дзеркальної поверхні

Іноді подібна неприємність відбувається навіть на нових автомобілях. Причини можуть бути самими різними.

 • виробник вирішив заощадити і використовував неякісний склад, що клеїть;
 • в ході роботи майстер не дозволив клею як слід схопитися;
 • дзеркало відклеїлося через занадто різких перепадів температур (і це – найпоширеніша причина, особливо морозної взимку).

У всіх цих випадках автовласникові доведеться використовувати двокомпонентний клей, так, як показано вище.

Порядок заміни скла

Дзеркальний елемент як зовнішнього, так і салонного дзеркала може бути пошкоджений. Нижче наведена послідовність його заміни:

 1. Скло витягується з корпусу дзеркала.
 2. Новий дзеркальний елемент має декілька пластикових гачків (в нашому прикладі їх 4). Ці гачки вводяться в кріпильні отвори в корпусі дзеркала, після чого на дзеркальний елемент потрібно дуже акуратно нажать.Новий дзеркальний елемент встановлюється в корпус дзеркала вручну
 3. Пролунає характерний звук, який свідчить про те, що пластикові гачки увійшли в зачеплення і скло «село» на місце.

Процедура заміни дзеркальних елементів в салонних дзеркалах аналогічна тій, що наведена вище (єдина відмінність – пластикових засувок в салонному дзеркалі, як правило, 2, а не 4).

Відео: як зібрати і поміняти дзеркальний елемент

Дзеркала заднього виду здатні доставити автовласникам масу неприємностей. Але на щастя, більшість цих проблем вирішується самостійно. Зняття і закріплення дзеркального елемента цілком можна здійснити своїми силами. Головне, діяти якомога обережніше і не забувати, що скло – надзвичайно крихкий матеріал.

 • Олексій Степанов
 • Роздрукувати

2017-07-06

Багатьох автолюбителів хвилює питання, як відкрити багажник, якщо зламався замок автомобіля. В даний час існує …

Розбирання дзеркала бокового огляду

Автор PEKlo

 Обговорення звіту, питання по темі на форумі.

Зверніть увагу на іржаві гвинти! Дзеркало стояло на машині сусіда близько 2-х років. У мене вони в такому ж стані, правда, влітку я їх заклеїв ізолентою 3М.
1500 км по жарі і дощу – немає навіть натяку на відклеювання. Подивлюсь, що буде після зими.

 • Як розібрати бічне дзеркало? 4 способи
 • Отже, приступимо.
 • Віджимаємо верх дзеркала (не забуваємо, що на фото воно перевернуто) пальцем до упору.Як розібрати бічне дзеркало? 4 способи

Розклинювальні з іншого боку щілину (І знову пальцем) .виду білу пластину по центру дзеркала. В її торцях, ближче до країв (відзначено стрілкою), є скоси шириною з викрутку. Саме викрутку вставляємо туди і повертаємо на 90 градусів. Лунає клацання, цей край дзеркала набуває деяку свободу. Повторюємо операцію з іншого краю.

Як розібрати бічне дзеркало? 4 способи

Що ми бачимо?

№1 – засувки, які тримають низ майданчики (ми їх тільки що отщёлкнулі). №2 – Г-образні кронштейни, які утримують верх дзеркала. Їх добре видно на наступному знімку. Просто потягнувши на себе дзеркало з даного положення, ми його повністю звільнимо.

№3 – ножові контакти, що йдуть на обігрів дзеркал. Просто сдёргіваются.Справа, поруч з білою майданчиком (забув позначити), видно пружинна стійка (її теж видно на наступному знімку). У зібраному стані вона впирається в корпус дзеркала.

Имхо, потрібна для усунення всіляких люфтів і деренчання дзеркала.

Як розібрати бічне дзеркало? 4 способиЯк розібрати бічне дзеркало? 4 способи

Відкрутивши центральний гвинтик і потягнувши на себе, знімаємо білу деталь з мотор-редуктора. Одночасно з нею зніметься ще 3 деталі (манжети не береться до уваги: ​​одна знялася, а друга залишилася, закриваючи шестерню).

№№1,2 – мудровані осі, один кінець яких (нам не видно) закінчується кулькою, досить сильно запресований в білу пластину. Досить рухливий.

Другий кінець кожної осі закінчується чашкою з п’яти круглих стійок по меншому радіусу, і однією стійкою по більшому радіусу. Ця стійка вище за інших, тобто сідає глибше в проріз шестерні.

У зібраному вигляді висока стійка входить в паз шестерні (4), а п’ять інших впираються в торці косих зубів на шестерні. Таким чином, якщо, наприклад, верхня шестерня повернеться на якийсь кут за годинниковою стрілкою, то п’ять стійок піднімуться по косому зубу, тим самим висуваючи вісь вгору.

І наоборот.Получается, що вісь №1 рухає дзеркало по азимуту, а вісь №2 по куту места.Деталь №3 – півсферу, на яку спирається площину дзеркала, тобто точка обертання.

 1. Як розібрати бічне дзеркало? 4 способи
 2. Відкрутивши три самореза, звільняємо сам мотор-редуктор.
 3. Як розібрати бічне дзеркало? 4 способи
 4. Половинки його корпусу тримаються на 4-х засувках.
 5. Як розібрати бічне дзеркало? 4 способи
 6. Віджавши пелюстки, розкриваємо його.
 7. Як розібрати бічне дзеркало? 4 способи

Бачимо два електромотора і дві шестерні. Знизу на шестернях нарізані зуби. Самі шестерні мають невеликий люфт.

Имхо, завдяки цьому люфту ми і чуємо характерний тріск, коли намагаємося «дотиснути» дзеркало в крайніх положеннях, або намагаємося зрушити дзеркало, а воно примерзла до корпусу: черв’як виштовхує шестірню в сторону і перескакує з її нерухомим зубьям.Ги! Давно шукав в фен дружини електромоторчик. По-моєму, саме те!

 Обговорення звіту, питання по темі на форумі.

розібрати салонне дзеркало автомобіля не дуже складно

Як розібрати бічне дзеркало? 4 способи

Як розібрати салонне дзеркало

Все почалося з того, що я купив монітор, який кріпиться до салонному дзеркала. А так, як він досить важкий, дзеркало провисало, і як його зміцнити не знав.
Пробував клеїти, незручно, коли треба повернути монітор, доводилося відривати від клею, підпихати всякі гумки, пластмас, пробував силікон, ніщо не допомогло.

І довелося експериментувати з розбиранням самого дзеркала. Після довгих мук і спроб я знайшов спосіб, як розібрати салонне дзеркало.

Для початку потрібно викруткою підколупнути кришку прикриває доступ до трьох гвинтів тримає дзеркало і прибрати її.

Як розібрати бічне дзеркало? 4 способи

Потім відкрутити гвинти, притримуючи дзеркало рукою, щоб воно не впало.
Щоб отримати доступ до механізму повороту салонного дзеркала. Потрібен якийсь тонкий, але міцний предмет, я використовував чпоки для волосся, так їх називають мої дочки.

Як розібрати бічне дзеркало? 4 способи

Чпоки треба вставити між дзеркалом і пластмасовим кожухом з боку, не зверху чи знизу, а з боку, і злегка вичавити дзеркало назовні.

Як розібрати бічне дзеркало? 4 способи

Воно повинно досить легко вийти з пазух. Все треба робити акуратно, щоб не вийшли відколи або лопнуло дзеркало. Мені довелося розібрати салонне дзеркало тричі.

Невеликий скол вийшов в перший раз, після експерименту з викруткою.
Коли розібрав перший раз, з’ясувалося, що ослаб шарнірне з’єднання. Підтягнув його регулювальним гвинтом і зібрав дзеркало в зворотному порядку.

Другий раз розбирав, після того як зачепив його випадково пересідаючи з водійського сидіння, на заднє пасажирське.
Цього разу зламався пластмасовий предмет з затиску шарніра повороту дзеркала.

Як розібрати бічне дзеркало? 4 способи

Щоб його дістати довелося розібрати весь механізм. Щоб витягнути деталь із затиску використовував викрутку.

Як розібрати бічне дзеркало? 4 способи

Коли розібрав, то тонким свердлом акуратно просвердлив отвір майже на всю довжину кріплення затиску. В отвір, для надійності залив епоксидну смолу, підібрав по довжині і вставив гвинт.

Зібрав все назад, підтягнув регулювальний гвинт. Дзеркало трималося досить міцно, і більше не провисало, до тих пір, поки його не вдарили, бавлячись в машині діти.
Довелося розібрати салонне дзеркало в третій раз. Розібравши виявив, що зламалася та ж сама деталь, тільки вже лопнув в іншому місці.

Для її сполуки використовував алюмінієву пластину і чотири гвинти.

Як розібрати бічне дзеркало? 4 способи

Стягнувши, таким чином, що лопнуло місце, зібрав механізм, підтягнув, вставив дзеркало на місце і встановив салонне дзеркало в автомобіль.

Деталі розібраного салонного дзеркала.

Як розібрати бічне дзеркало? 4 способи

як заклеїти радіатор автомобіля

Поділіться статтею в соц. мережах:

Як розібрати бічне дзеркало?

Як розібрати бічне дзеркало?

Як розібрати бічне дзеркало? 4 способиЯк розібрати бічне дзеркало? 4 способиЯк розібрати бічне дзеркало? 4 способи

Навіщо розбирати бічне дзеркало автомобіля? Для цього може бути кілька причин: усунення неполадки, ремонт і обслуговування або ж установка нових частин дзеркала після його пошкодження. Всі ці види робіт можуть бути виконані фахівцями автомайстерні, і дані послуги не найдешевші. Саме тому багато автоаматорів займаються ремонтом свого автомобіля самостійно.

Давайте дізнаємося, як розібрати бічне дзеркало і що для цього може знадобитися. Слід враховувати і той факт, що існує безліч марок і моделей автомобілів, і у кожного авто може бути свій певний тип дзеркал зі своїми технічними особливостями.

Розбирання бокового дзеркала

Для того щоб розібрати дзеркало бокового виду, нам знадобляться такі інструменти:

 • Набір хрестових викруток;
 • Набір плоских викруток;
 • Ніж, пластикова або металева лопатка.

Припустимо, що нам необхідно розібрати дзеркало з електроприводом, який регулює його положення.

 1. Перш ніж приступати до роботи, від’єднайте клеми акумулятора.
 2. У салоні акуратно подденьте ножем або лопаткою пластикову трикутну заглушку, яка закриває болти кріплення дзеркала.
 3. Знявши заглушку, необхідно акуратно роз’єднати колодку з проводами електроприводу.Як розібрати бічне дзеркало? 4 способи
 4. Після цього відкрутіть кілька болтів, за допомогою яких дзеркало кріпиться до дверей. Зазвичай таких болтів всього три.
 5. Відкрутивши болти, ви можете сміливо знімати дзеркало з двері автомобіля.
 6. Для того щоб відщепнути саме дзеркало, необхідно підчепити його лопаткою або плоскою викруткою. Якщо ви використовуєте металеву лопатку або викрутку, кінчик інструменту, який стикається з дзеркалом, повинен бути обгорнутий ізоляційною стрічкою. Так ви не подряпаєте поверхню дзеркала.
 7. Після того як дзеркальна поверхня буде залучена, корпус бічного дзеркала буде готовий до подальшої розбиранні. Зніміть панель, до якої кріпиться дзеркальна поверхня. Під кришкою знаходиться механізм, який відповідає за повороти дзеркала.

Тепер ви знаєте, як розібрати дзеркало бокового виду. Подальший розбір індивідуальний для кожної марки автомобіля, адже всі дзеркала бокового виду мають різну конструкцію. Якщо ж вам необхідні інструкції по ремонту або догляду за іншими частинами автомобіля, вам слід відвідати розділ Ремонт автомобіля.

Як зняти бічне дзеркало заднього виду

Бічні дзеркала заднього виду є найбільш часто пошкоджується деталями автомобільного кузова, так як виступають за основні габарити. Тому нерідко доводиться робити заміну всієї конструкції, якщо сильно не пощастило, або тільки дзеркальної пластини, що може прийти в непридатність з різних причин.

Часто доводиться знімати дзеркальний елемент, коли перестає працювати його підігрів. У цьому випадку доводиться бути особливо обережним, щоб не пошкодити цілу і цілком придатну відображає пластину. Звичайно ж, можна звернутися в автосервіс. Якщо ж такої можливості немає з якої-небудь причини, доводиться самому займатися зніманням дзеркала.

Саме тому, багатьох автолюбителів цікавить порядок дій, за допомогою яких можна було б зняти дзеркальну пластину або весь механізм, що кріпиться до автомобільної двері в зборі. Давайте розглянемо деякі способи, що могли б допомогти зняти дзеркало заднього виду.

Як розібрати бічне дзеркало? 4 способиПристрій бокового дзеркала

Знімання дзеркала бокового в зборі

На жаль, при небажаних механічних контактах з будь-якими предметами в більшості випадків пошкоджується не тільки дзеркальна пластина, а й інші елементи механізму. Тому доводиться знімати все повністю з двері, з метою заміни або ремонту.

Зрозуміло, дзеркала заднього виду в залежності від моделі авто, можуть відрізнятися як за формою, так і по «начинці». Пристосування для заднього огляду можуть бути обладнані такими додатковими опціями:

 • підігрів дзеркального елемента;
 • повторювач повороту;
 • елементи тюнінгу у вигляді вбудованих світлодіодів.

Всі перераховані вище допоміжні пристосування запитані від бортової електромережі. Тому, перш ніж приступати до зніманню кріплення бокового дзеркала варто від’єднати від акумулятора мінусову клему, з тим, щоб попередити можливість виникнення короткого замикання.

Як розібрати бічне дзеркало? 4 способиБічне дзеркало зі світлодіодами

Докладніші відомості про процес, що виконуються зсередини при зазвичай відкритих дверей, в більшості випадків будуть мати таку послідовність:

 1. Знімається важіль повороту дзеркального механізму, для чого його зазвичай коштує акуратно потягнути на себе. Цей рада не універсальний, тому що тут багато що залежатиме від моделі автомобіля.
 2. Тепер потрібно з використанням плоскої викрутки зняти декоративну пластикову накладку, що закриває кріплення і механізм повороту дзеркала заднього виду. Зверніть увагу, тут, швидше за все, повинні бути гумові прокладки, які бажано не втрачати, так як знайти в продажу їх окремо навряд чи вдасться.
 3. Після зняття пластикової захисту відкривається доступ до трьох болтів кріплення, які потрібно відвернути. Також тут розташовується привід повороту дзеркала, що кріпиться двома болтами. Знімаючи джойстик, потрібно запам’ятати правильне розташування наявних тут різнокольорових тросів, щоб не переплутати їх при складанні.

Якщо дзеркальний механізм оснащений електричним приводом, обов’язково потрібно, перед тим як зняти дзеркало, роз’єднати клеми проходять тут електричних проводів.

Як зняти дзеркальну пластину

Нужда в зніманні самої лише «скельця» може виникнути внаслідок багатьох причин, серед яких:

 • заміна що вийшли з ладу елементів підігріву;
 • заміна світлодіодів;
 • заміна лампи повторювача поворотів.

  Зняття заднього бампера ВАЗ 2114

Для цієї процедури можуть знадобитися такі інструменти і пристосування:

 • одна або дві плоских викрутки;
 • пластикова або дерев’яна широка лопатка;
 • клапоть м’якої тканини або ізоляційна стрічка;
 • фен.

Зрозуміло, що основним завданням при виконанні подібної маніпуляції є збереження дзеркальної пластини в непошкодженому стані, тому працювати потрібно акуратно і не поспішаючи.

У більшості сучасних моделей скляна деталь кріпиться до корпусу за допомогою декількох пластикових засувок, яких може бути від 4 до 8.

Робота якраз і полягатиме в тому, щоб поступово «зірвати» відображає пластину з кріплень.

Зверніть увагу

Отже, з чого починаємо. Для того щоб пластикові кріплення стали більш м’які і податливі, їх можна розігріти.

Для цього знадобиться фен, але не будівельний (це занадто гаряче), а звичайнісінький, побутової.

Прогрівати потрібно протягом 2-5 хвилин (в залежності від навколишньої температури), направляючи потік гарячого повітря на скло. Після розігріву, можна пробувати від’єднувати дзеркало від корпусу.

Як розібрати бічне дзеркало? 4 способиКріплення дзеркальної пластини

Для цього робимо наступне:

 1. Скло, що відображає потрібно відтягнути вниз і трохи до дверей, що збільшить верхню щілину між дзеркалом і корпусом;
 2. Тепер знадобляться лопатки або викрутки, при відсутності перших. Щоб зробити металеві наконечники викруток м’якшими, на них варто намотати ізоляційну стрічку. Під пластиковий край корпусу, щоб його не пошкодити, підкладається м’яка (байка, фланель) тканину;
 3. Лопатки або викрутки заводяться за дзеркало в місцях розташування верхніх засувок (після того, як скло відтягується вниз, кріплення стають видно). Тепер потрібно акуратно тягнути за важелі у напрямку до власного поясу;
 4. Після того, як дзеркальна пластина звільниться від верхніх кріплень, вона стане набагато вільніше зміщуватися, що дасть можливість завести за її верхній край пальці руки і вже з їх допомогою звільнити нижні засувки і витягти відображає пластину;
 5. Після зняття скляної пластини відкривається доступ до оптичних елементів, що підлягають заміні, а також до системи підігріву дзеркала заднього виду. Подальші дії безпосередньо залежать від моделі автомобіля, так як пристрої, що ховаються за відбиває пластиною, можуть мати найрізноманітніші конструктивні особливості.

Ставити дзеркало на місце завжди набагато простіше. Гріти тут нічого не потрібно. Варто правильно поєднати засувки, що зазвичай не є проблемою і з зусиллям натиснути на відбивну пластину.

Ось ми і розібралися, як за допомогою нехитрих інструментів можна зняти дзеркальну пластину, а також відокремити все пристрій в зборі від дверей. Як бачите, складного немає нічого, хоча, не маючи досвіду, повозитися трохи доведеться.

  Перевірка геометрії кузова авто

Як зняти дзеркальний елемент?

З проблемою заміни дзеркального елемента стикається практично кожен водій, так як дзеркало може тріснути або розбитися під час несприятливих погодних умов або ДТП.

Зараз дуже популярним стало міняти дзеркальний елемент на більш вдосконалений, з підігрівом.

Їздити з тріснутим дзеркалом небезпечно, так як пошкоджений елемент спотворює реальне зображення і може спричинити за собою аварійну ситуацію на дорозі.

1

Демонтаж дзеркала своїми руками

Щоб поміняти дзеркальний елемент на новий, в першу чергу необхідно демонтувати дзеркало. Справитися з цим може навіть новачок, єдина умова – при собі мати стандартний набір викруток. На прикладі показано, як зняти бічне дзеркало заднього виду, але такий спосіб можна застосовувати до демонтажу будь-якого дзеркала в автомобілі.

 • 1 етап – відкриваємо двері водія;
 • 2 етап – потягніть на себе ручку зміни кута дзеркала (якщо ручка не знімається з пазів, то викрутити її проти годин стрілки);
 • 3 етап – відкрутіть болти кріплення, якщо ручка не знімається;
 • 4 етап – за допомогою плоскої викрутки дуже акуратно зніміть пластмасову накладку, так вам буде видно елементи кріплення, які необхідно відкрутити;
 • 5 етап – відкручуємо болти, які відповідають за механізм повороту дзеркала;
 • 6 етап – акуратно знімаємо дзеркало.

Якщо ви міняєте дзеркальний елемент перший раз, то всі етапи демонтажу радимо сфотографувати. Особливо запам’ятайте розташування різнокольорових тросів, які з’єднуються з поворотним механізмом.

Дістати дзеркальний елемент з корпусу, при цьому, не пошкодивши його, робота досить копітка. Особливо можуть постраждати пластмасові засувки, тому всі етапи потрібно виконувати не поспішаючи і слідувати чіткій інструкції:

 • 1 етап – за допомогою звичайного фена для волосся трохи підігрійте пластмасові засувки, так дзеркальний елемент буде легше дістати (фен використовуйте не на повну потужність і не зовсім близько до дзеркала);
 • 2 етап – обмотайте плоску викрутку ізоляційною стрічкою (особливо металеву частину) і перевірте, чи зможе викрутка «пролізти» між пластмасовою основою і безпосередньо дзеркальним елементом;
 • 3 етап – візьміть невеликий шматочок м’якої тканини, не сильно щільний (махровий рушник точно не підійде) і підкладіть його до пластмасової частини, де будете просовувати викрутку;
 • 4 етап – просуньте викрутку під дзеркальний елемент і дуже акуратно потягніть на себе (викрутка служить таким собі важелем);
 • 5 етап – 3 і 4 етапи повторити з усіх боків;
 • 6 етап – після того, як з усіх боків дзеркальний елемент був звільнений від кріплень, його можна акуратно демонтувати.

Новий дзеркальний елемент можна поставити, дотримуючись етапність в зворотному порядку.

Робота з заміною дзеркального елемента дуже копітка. Вона не вимагає поспіху. Якщо виконувати всі етапи і чітко діяти за інструкцією, то проблем з демонтажем дзеркала не виникне. Радимо не купувати дзеркальний елемент без сертифіката якості, краще звернутися до офіційних представників марки вашого автомобіля.

Як замінити бічне дзеркало своїми руками?

12Поврежденіе бокового дзеркала автомобіля дуже поширена несправність автомобіля.

Досить часто, при збігу обставин, а також під час неакуратної їзди, виникає пошкодження бічних елементів автомобіля. При цьому часто страждають бічні дзеркала заднього виду. Причин тут декілька.

По-перше, бічні дзеркала – це негабаритний елемент, і схильність їх боковим пошкоджень дуже велика.

По-друге, водії інших автомобілів, неправильно оцінивши габарити (в сутінках або вночі), можуть завдати шкоди і відірвати бічне дзеркало.

Також, на трасі можливе попадання невеликих сторонніх предметів, що призводять до негативних наслідків у вигляді тріщин і відколів.

Несправність бокового дзеркала – це порушення правил дорожнього руху, за що безвідповідальний автомобіліст може бути оштрафований на велику грошову суму. А також умисне створення аварійної ситуації на дорозі, що веде до зниження безпеки людей.

Але ось все-таки аварійна ситуація трапилася і у Вас. Бічне дзеркало виявилося пошкоджено. Для початку не панікуйте, а добре все обміркуйте. Будь-яке дзеркало можна замінити за короткий час. І головним питанням тут – є Ваш бюджет.

Скільки коштує бічне дзеркало?

Якщо ж є бажання зробити заміну дзеркала у офіційного дилера, то доведеться виплатити досить велику суму. Наприклад, найпростіше дзеркальце бюджетної іномарки коштувати буде 6 – 7 тисяч рублів. Але зазвичай дилери не міняють окремо дзеркальце – працюють вони з модульними конструкціями.

Буде потрібно зробити заміну корпусу дзеркала, приводу регулювання, обігрівача і скла. Разом з роботою персоналу, це буде коштувати більше 16 тисяч рублів. Безумовно, ремонтуватися у офіційного дилера – це оптимальний варіант за часом і якістю робіт.

Але якщо руки у автомобіліста ростуть звідки треба, а грошей під подушкою ночами не додається, то все можна зробити своїми силами. Чи не Боги ж горшки ліплять.

Як розібрати бічне дзеркало?

Спочатку треба визначитися з маркою автомобіля і його конструктивним пристрій дзеркала. Потім оглянути видимі пошкодження, і почитати інструкцію по ремонту. Приблизно в половині випадків, несправності бокового дзеркала полягають в поломці кожуха і розбитому склі.

Незважаючи на те, що на різних автомобілях потрібно різний підхід до заміни дзеркала, одне для них є подібним. Якщо тріснуло дзеркальце – треба висмикнути з утримує шарнірного кронштейна, що забезпечує рухливість, лопух з дзеркальцем, а потім замінити на нове.

Головне при монтажі не перестаратися! Дзеркальце дуже крихке, тому процедуру краще проводити при позитивних температурах; взимку в опалювальному гаражі або в сервісі.

Як замінити бічне дзеркало?

Для любителів заощадити і попрацювати своїми руками, заміну дзеркала можна здійснити в діапазоні від 500 до 1000 рублів. Щоб не замовляти лопух з дзеркальцем у офіційного дилера за велику грошову суму (до 5000 руб), знайдемо якісний неоригінал з Китаю. Інтернет-магазини запчастин Вам на допомогу.

Знімаємо держатель скла з шарніра захисного кожуха, і потім за допомогою тоненькою стамески або плоскої викрутки відколупували залишки попереднього, рідного дзеркальця. Поверхня при необхідності вирівнюється шкіркою ізнежирюється спиртом або ацетоном. Тепер нове дзеркальце треба вклеїти.

Оптимальний варіант клею – це поксіпол, причому сріблястий – так як тримає він багато краще прозорого. Акуратно наносимо клей в кріпильну форму лопуха, причому починати треба з центру, і закінчувати не доходячи приблизно один сантиметр до краю – щоб виключити можливість виповзання клею, і його патьоків. Чекаємо деякий час, поки клей полімеризується.

Завершальний етап – акуратно вставляємо лопух з дзеркальцем в шарнірне кріплення.

Як налаштувати бічне дзеркало?

Гарна оглядовість в автомобілі просто необхідна для забезпечення безпеки їзди. Автовласники, які вважають що добре відчувають автомобіль, і здатні їздити без дзеркал – сильно перебільшують свої можливості.

У нашій країні, автомобілі з розбитими дзеркалами частенько стають жертвами шахраїв, і потім правоту свою довести дуже складно. Тому крім того, щоб дзеркала обов’язково повинні бути, їх ще слід і правильно налаштувати.

Вид з водійського крісла повинен дозволяти здійснювати огляд в усіх напрямках. Попросіть товариша обійти навколо автомобіля за багажником. У момент зникнення з одного бокового дзеркала, людина обов’язково повинна відразу ж з’явитися в середньому, а потім в іншому бічному. Не повинно бути мертвих зон. Бічні дзеркала налаштовуються на рівній порожній дорозі.

важливо

Коли водій сидить в оптимальному для себе становищі, він повинен без обертання голови, тільки очима бачити заднє крило авто не більше ніж на п’ятій Вертикальні частини бічних дзеркал. Лінія кінця рівною дороги повинна ділити три дзеркала в рівних частках – нижньої і верхньої.

Такий огляд оптимальний як при русі в щільному потоці з частими перестроюваннями, так і при паркувальних діях. Дуже корисно було б придбати додаткове скельце, що кріпиться до бічного скла, і дозволяє бачити заднє колесо.

Це дуже зручно для контролю бордюрів при паралельній парковці і русі заднім ходом в міській зоні.

Як розібрати автомобільне дзеркало – розбирання бокового дзеркала

Як розібрати автомобільне дзеркало

Причин для розбору бокового автомобільного дзеркала багато. Це може бути бажання пофарбувати його, або ж привести в порядок після того, як його зачепив якийсь лихач.

Як розібрати автомобільне дзеркало, а перед цим як швидко і легко його зняти, цікавить багатьох автолюбителів.

Від невмілих рухів автомобільне дзеркало може повністю прийти в непридатність і тоді буде необхідна покупка нового, і як результат, піде установка дзеркала в автосервісі.

Але марок і тим більше моделей автомобілів багато, також як і дзеркал для них. Також багато і різновидів дзеркал – з електроприводом, що складаються, з елементами поворотів, і так далі. Найголовніше, як зняти, щоб не пошкодити. Нижче наведені загальні дії по розбору бокового автомобільного дзеркала.

зняття дзеркала

Природно, що зручніше буде розбирати зняте з автомобіля дзеркало, тому його слід зняти. Що для цього потрібно?

Зняття дзеркала з механічним приводом. Для початку слід зняти стопорну скобу регулятора дзеркала, відкрутити три гвинти, які кріплять дзеркало до каркасу двері, і після цього зняти саме дзеркало.

Зняття дзеркала з електроприводом. Перше, що потрібно зробити – це від’єднати мінусову клему від акумуляторної батареї. Далі потрібно роз’єднати колодку з проводами електроприводу, вивернути три гвинти кріплення дзеркала до дверей і зняти його.

розбирання дзеркала

Розібрати автомобільне дзеркало можна декількома способами.

перший спосіб

За допомогою будь-якого вигнутого предмета або викрутки відщепнути дзеркало, акуратно натискаючи на нього зсередини. Спроба відщепнути дзеркало з краю може привести до його пошкодження. Деякі автолюбителі застосовують для зняття дзеркального елемента найрізноманітніші предмети.

Це можуть бути навіть всілякі кухонні лопатки. Деякі обмотують край лопатки ізолентою, щоб не пошкодити, вірніше, не подряпати дзеркальну поверхню. Інші використовують одну жорстку лопатку – для фіксації щілини, а другу більш м’яку, щоб протягнути її в щілину, що утворилася.

другий спосіб

Для того щоб витягти дзеркальний елемент слід різко вдарити корпусом по м’якому предмету – це може бути все, що завгодно. Для того щоб від’єднати сам корпус дзеркала від трикутного кріплення потрібно зняти пружину, відкрутити регулювальну тягу і зняти штифт. Збірка і установка дзеркала здійснюється, як правило, в зворотній послідовності.

Детальний і універсальний спосіб

У салоні автомобіля потрібно відщепнути пластмасову накладку, яка закриває гвинти кріплення дзеркала. Після зняття накладки слід відкрутити три гвинти, які тримають дзеркало, і зняти його. Після цього потрібно акуратно зняти гумові прокладки –

Якщо гумові прокладки пошкодити, то купити нові буде дуже проблематично, вони рідко продаються окремо.

Тепер слід відкрутити два гвинти кріплення джойстика регулювання дзеркала. Розбір самих джойстиків – процедура нескладна, потрібно просто уважно запам’ятати положення тросів і колір, так як різний колір відповідає за свою регулювання.

Порада

Далі потрібно зняти три гвинта, які розташовані на нижньому пластиковому куточку – він найбільше схильний до пошкоджень при експлуатації автомобіля. Після цього потрібно зняти і його. Як знімати дзеркальний елемент, вже було описано вище.

Після зняття дзеркального елемента потрібно відкрутити чотири гвинти і зняти все інше.

Найпростіше, звичайно, попросити знайомого майстра або відправити автомобіль в автосервіс, якщо потрібна заміна дзеркала або його фарбування. Але більшість власників звикли ремонтувати свою машину самі – адже це значна економія грошей.

Як розібрати бічне дзеркало на ВАЗ 2110 дивіться в наступному відеоролику:

http://auto-wiki.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You May Also Like

Діагностика гбо 4 покоління своїми руками. Коли немає сенсу платити сто

Цены на бензин постоянно растут и облагаются новыми акцизами. Но без автомобиля…

Який краще gps-маяк для авто? Огляд моделей і погляд з боку

Защита своего транспортного средства – одна из основных задач автовладельца. При этом…

Що означає знак ш на машині? Просто про просте

https://www.znak.com/2017-04-07/znak_shipy_i_novye_pravila_dorozhnogo_dvizheniya_chto_nuzhno_znat 2017.04.07 Яромир Романов / Znak.com З 4 квітня в Росії діють…

Позначення на приладовій панелі автомобіля. Що означають значки?

У міру розвитку автомобільної промисловості кількість індикаторів на приладовій панелі стрімко збільшувалася.…

Як зареєструвати саморобний причіп? В Україні.

Реєстрація саморобних транспортних засобів Саморобні ПРИЦЕПИ Отже, з якоїсь незрозумілої причини Ви…

Як правильно паркуватися між машинами? Розписуємо в деталях

Як паркуватися переднім ходом між автомобілями Ось і настав щасливий день –…

Що робити, якщо потіє фара – причини і способи усунення проблеми

Утворення конденсату всередині фар досить поширена проблема, з якою стикаються власники автомобілів.…

Чи можна буксирувати на автоматі іншу машину? Як це зробити без наслідків

Багато автолюбителів чули про особливості принципу роботи АКПП і тому закономірно ставлять…

Що робити, якщо машину заблокували і перекрили у дворі? Все вирішується

Що робити, якщо у дворі заблокували машину, куди звертатися? Багато автомобілістів стикаються…

Що робити, якщо тече рульова рейка? Терміново усуваємо

На СТО, що спеціалізуються на ремонті вузлів рульового управління, власників автомобілів змушують…