Якщо вам потрібно пофарбувати штамповані сталеві диски, зробити це потрібно терміново і бажано не знімаючи гуми, то цей метод вам точно підійде. Правда колеса все-таки доведеться зняти.

А ось приблизно такий результат ви повинні отримати в результаті.

Як самому пофарбувати штамповані диски? Все не так складно як здається

Отже, почнемо з інструментів і матеріалів, які знадобляться для підготовки дисків і їх фарбування.

 • болгарка;
 • Корщетка (насадка до болгарки);
 • Абразивна шкірка;
 • Перетворювач іржі;
 • Грунт акриловий *;
 • Фарба * (або база для металіків);
 • Лак * (якщо фарбуємо металликом);
 • Антисилікону або інший обезжириватель;
 • Чисті серветки.
 • пластикові

* Намагайтеся брати фарбувальні матеріали від одного виробника, щоб уникнути їх несумісності і надалі гіркого розчарування.

Ті, хто володіє малярським обладнанням та інструментами, буде звичайно використовувати їх. А в цій статті я розповім, як пофарбувати штамповані сталеві диски за допомогою аерозольних балончиків з акриловим грунтом і фарбою.

 • Якщо ви хочете пофарбувати колісні диски в колір металік, то замість звичайної акрилової фарби вам знадобиться база (основа) і лак.
 • Поїхали … домкрат, знімаємо колеса, автомобіль ставимо на упори або фіксуємо іншим зручним способом.
 • Ось такий диск ми маємо в даний момент.

Як самому пофарбувати штамповані диски? Все не так складно як здається

Перша найдовша і брудна частина роботи – зачистити колісні диски від бруду, іржі і злущується фарби.

Для цього знадобиться болгарка з насадкою у вигляді корщеткі (можливо також використовувати дриль). А також абразивна шкірка з досить великим абразивом P80-P180.

Не виключаються також інші методи очищення, наприклад, за допомогою пескоструя, але тоді вам, швидше за все, доведеться зняти гуму з дисків.

Як самому пофарбувати штамповані диски? Все не так складно як здається

Залежно від корозії застосовуйте корщеткі різного ступеня жорсткості. Зачищати диски слід до повного знищення іржі.

Не забудьте замотати ізоляційною стрічкою або малярським скотчем ніпельний сосок, щоб захистити його від пошкоджень.

У підсумку, після зачистки у вас повинно вийти приблизно наступне.

Як самому пофарбувати штамповані диски? Все не так складно як здається

Якщо після зачистки штампованого диска механічним способом (болгаркою, дрилем) залишилися місця, де корщетка не дісталося, то використовуйте абразивну шкірку і ручками добийтеся потрібного результату.

Тепер слід продути диск стисненим повітрям від залишків сміття, якщо у вас, звичайно, є в гаражі компресор. Якщо ж його немає, то використовуйте чисту ганчірку або серветку з знежирюючим складом.

Далі треба обробити поверхню з чистим металом перетворювачем іржі.

Дотримуйтесь інструкцій виробника на пляшці з перетворювачем.

Наступний етап – нанесення акрилового грунту. Для цього слід захистити гуму від напилення грунтовки.

Зробити це потрібно підсунувши під обід тонкі пластикові прямокутники, вирізати які можна з будь-яких канцелярських папок або іншого матеріалу. Зрештою, можна просто акуратно заклеїти малярським скотчем. Як варіант для захисту гуми можна нанести тонкий шар солідолу, який згодом можна легко змити.

Як самому пофарбувати штамповані диски? Все не так складно як здається

Тепер треба чистою серветкою знежирити поверхню диска і гарненько Растр балончик з ґрунтовкою нанести перший шар грунту широкими жестами, не зупиняючись, намагаючись перекрити попередній на одну третину.

Як самому пофарбувати штамповані диски? Все не так складно як здається

Перед нанесенням другого шару слід почекати, щоб грунт підсох (межслойная сушка 3-5 хвилин при + 20о).

Наносимо другий шар грунту. Краще це зробити перпендикулярно першому шару, не забуваючи край обода.

Як самому пофарбувати штамповані диски? Все не так складно як здається

Якщо два шари грунту повністю перекрили поверхню диска, то цього достатньо, якщо немає, то слід нанести ще 1-3 шари.

Пам’ятайте! Грунт, як і фарбу в аерозольних балончиках роблять рідшою, ніж при використанні фарбопульта в зв’язці з компресором. Тому, намагайтеся не допустити патьоків! Краще зробити більшу кількість тонких шарів, ніж один жирний, який може потекти.

 1. Після того, як грунт завдано, можливі два варіанти нанесення фарби:
 2. 1. «по мокрому»
 3. Якщо після нанесення грунту на поверхні диска не залишилося патьоків, вкраплення сміття та інших дефектів фарбування, то хвилин через 20 можна приступити до нанесення першого шару фарби.
 4. 2. «по сухому»

Цей метод застосовується, якщо необхідно виправити утворені дефекти. Нанесений грунт слід висушити не менше ніж 2-3 години, в залежності від навколишньої температури. Для прискорення процесу можна використовувати примусову сушку.

Далі, за допомогою абразивної шкурки з розміром зерна Р220-Р240 усуваються всі дефекти, і якщо потрібно, (з’явилися потертості до заліза) то наноситься ще один шар грунту.

Зверніть увагу

Але, ми працюємо по швидкому, тому застосовуємо перший спосіб – будемо фарбувати диски по мокрому.

Наступний етап – наносимо на диск акрилову фарбу. У нашому випадку, це чорний колір.

Як самому пофарбувати штамповані диски? Все не так складно як здається

Фарбу також як і грунт слід наносити в кілька шарів (зазвичай 2-3). Фарба при переливу також може потекти, тому, якщо ви не впевнені в своїх силах, то краще нанесіть більшу кількість тонких шарів.

Після нанесення останнього шару повинен вийти подібний результат.

Як самому пофарбувати штамповані диски? Все не так складно як здається

Далі сушимо і встановлюємо диски на автомобіль – все готово.

У разі якщо ви хочете пофарбувати штамповані сталеві диски в колір металік, наприклад, срібло, то замість фарби слід наносити базу потрібного кольору і зверху прозорий лак.

І ще порада наостанок. Якщо на гуму все-таки налетів запилюючи від фарби або грунту, то стерти його можна звичайним скотч-Брайт.

Про фарбування литих дисків найближчим время.Удачной фарбування! Якщо виникнуть запитання, не соромтеся, задавайте нижче в коментарях.

Бездоганна фарбування литих і штампованих дисків своїми руками (фото + відео) – Avtochanel

Зовнішній вигляд автомобіля дуже важливий для 99% відсотків автолюбителів, а багато хто з них вважають, що диски – це особа автомобіля.

І насправді деякі, здавалося б зовсім нічим не примітні машини можуть виділитися з сірої маси, установкою великих красивих литих дисків, які будуть привертати увагу.

Звичайно, не всі люблять великі литі диски, та й багатьом це не по кишені, але містити, наявні литі або штамповані диски, в пристойному стані не так вже й складно.

Тим більше, знаючи, як можна відновити “убиті” диски до стану нових дисків, можна не замислюватися про покупку дорогих дисків з магазину, потрібно просто знайти підтримані рівні диски і зробити їх якісне фарбування.

Взагалі автомобільні диски постійно піддаються якимось механічним або хімічних впливів. При проїзді по калюжах вони перші приймають на себе удар, так само взимку різні хімічні домішки, якими посипають наші дороги, так само роз’їдають диски, після чого вони починають тьмяніти, іржавіти і т.д. На дисках завжди дуже багато бруду і при їх митті вони дряпаються цим брудом, плюс до всього іноді, при парковці автомобіля, можна зачепити колесом поребрик і “притертися” диск, тут механічні пошкодження вже з’являються серйозніше.

Як самому пофарбувати штамповані диски? Все не так складно як здається

Отже, що ж нам буде потрібно для того, щоб бездоганно пофарбувати литі або штамповані диски своїми руками . Насамперед потрібно подбати про інструменти і речовинах, які потрібні для підготовки дисків до фарбування.

По-перше, треба намити диск, причому краще це зробити з застосування яких-небудь сильних чистячих засобів, щоб змити всю основну бруд. По-друге, на знадобиться металева щітка або дриль з насадкою з металевої щітки. Ними ми зчищають найбільш забруднені ділянки диска, які не вийшло відмити водою.

По-третє потрібна шкурка (наждачка) з різною зернистістю (з дрібної і грубої). Зашкуріваем весь диск і особливо місця, де є подряпини. По-четверте, якщо є великі відколи, знадобиться шпаклівка. Закладаємо їй відколи і даємо висохнути, після цього шліфуємо поверхню шкіркою.

По-п’яте, треба обробити всю поверхню диска знежирювачем. Розібравшись з тим, що для чого потрібно, можна скласти список покупок для підготовки дисків до фарбування:

 • миючі засоби;
 • металева щітка або дриль з насадкою-щіткою;
 • наждачний папір;
 • шпаклівка (при необхідності);
 • обезжириватель.

Як самому пофарбувати штамповані диски? Все не так складно як здається

Тепер давайте розберемося, що треба купити для процесу самої фарбування литих або штампованих дисків своїми руками. Перед тим, як нанести фарбу на диск, потрібно нанести ґрунтовку, тому першою в цьому списку буде грунтовка. Далі природно йде фарба.

Її можна купити в аерозольних балонах, вибору в магазинах зараз предостатньо, тому вибирайте виходячи з Вашого бюджету. Так само Ви можете вибрати абсолютно будь-яку за кольором фарбу, матову або глянсову, а може взагалі люмінесцентну, яка світиться в темряві, тут вже на смак і колір кожного.

Природно, багато фарбують зазвичай в сріблястий або чорний колір, але є ті, хто любить виділятися. На фарбування 4-х дисків зазвичай йде близько 4 балончиків фарби, але можна вкластися і в 3 балончика. Для завершального акорду потрібно буде нанести, на пофарбований диск, лак.

Для більш тривалого зберігання результату, краще вибирати всі перераховані продукти однієї фірми, якщо це не так, то головне, щоб вони були сумісні. Отже, для процесу фарбування дисків нам буде потрібно:

 • грунтовка (близько 1 літра);
 • фарба (3-4 балончика);
 • лак (1 балончик).

Як самому пофарбувати штамповані диски? Все не так складно як здається

Ось ми і дісталися до самого головного, до процесу підготовки і фарбування дисків.

Зручніше за все буде фарбувати диски, з яких зняті покришки, але в принципі, якщо такої можливості немає, то можна обійтися і без цього.

Якщо Ви не знімаєте покришки з дисків, то візьміть молярний скотч і акуратно приклейте його на покришку по всьому діаметру диска. Потім візьміть газети або плівку і закрийте, що залишилися відкритими, частини покришки

 • Як самому пофарбувати штамповані диски? Все не так складно як здається
 • Тепер очищаємо, шліфуємо, при необхідності шпатлюем і потім знежирюємо диск
 • Як самому пофарбувати штамповані диски? Все не так складно як здається
 • Далі треба нанести ґрунтовку на диск. Робиться це звичайно з відстані 25-30 сантиметрів (докладніше написано на самому балончику) і розпилюємо її на диск, головне в момент нанесення грунтовки балончик повинен всього рухатися і не зависати на одному місці, інакше залишаться патьоки
 • Як самому пофарбувати штамповані диски? Все не так складно як здається

Після того, як загрунтували диск даємо йому висохнути (знову ж час висихання одного шару грунтовки написано на балончику). Для прискорення процесу можна підсушувати шари грунтовки феном. Всього краще нанести 2-3 шари грунтовки.

Чекаємо поки висохне останній шар грунтовки і приступаємо до найвідповідальнішого моменту, фарбування диска. Фарба на диск розпорошується так само, як і грунтовка.

Вашим головним завданням є уникнення патьоків фарби, тобто робіть все швидко і акуратно

Як самому пофарбувати штамповані диски? Все не так складно як здається

Фарбувати найкраще в 3 шари, але це вже залежить від обсягів, купленої Вами фарби. Після повного висихання фарби поверхню диска потрібно покрити лаком. Лак захищає диск від дрібних механічних пошкоджень, від впливів хімікатів і значить на довше збереже результат, виконану Вами роботи.

Пофарбовані диски, найкраще залишити сохнути на 2-3 доби, але не менше однієї доби точно. Отже, ми розглянули процес фарбування диска на прикладі литого диска, з штампованими дисками процес фарбування відбувається точно так само. Якщо Ви зробите все вище сказане з Вашими литими або штампованими дисками, то вони ще довго будуть Вас радувати своїм зовнішнім виглядом.

Нижче Ви можете подивитися відео про те, як пофарбувати литі і штамповані диски своїми руками:

Avtochanel

Фарбування штампованих дисків, тюнінг своїми руками, ніж пофарбувати штампування

Штамповані диски вважаються найбільш довговічними, тому що все що в них може зіпсуватися з часом – це лакофарбове покриття.

Сталь, з якої виготовляються подібні моделі, в силах витримати всі випробування нинішніх доріг. А ось фарба на Автодиски поступово дряпається і з часом проявляється корозія.

важливо

Щоб уникнути серйозних пошкоджень його змінюють на новий, або просто заново фарбують.

Колесо необов’язково разбортовувати перед фарбуванням. У шинах максимально знижують тиск і просто заклеюють по облямівці малярським скотчем. Це допоможе уникнути потрапляння на них фарби. Але якщо АвтоДиск зазнала значних руйнувань корозією, то для зачистки іржі на ободі його все ж доведеться разбортовалось.

Як самому пофарбувати штамповані диски? Все не так складно як здаєтьсяфарбування штамповок

Фарбування в автомайстерні

Спеціальні автосервіси виконують фарбування швидко і якісно, ​​але беруть за це досить багато грошей. У такій майстерні диски очищаються від старого покриття і іржі за допомогою піскоструминної обробки, яка проводиться на спеціальному обладнанні. Така машина коштує дорого, тому не у кожного автолюбителя знайдеться в гаражі.

Фарбують автодиски теж за допомогою фарбопульта і якісної фарби. Ось тому дана процедура і коштує чимало.

Але ті автолюбителі, які хочуть привести диски в порядок без зайвих витрат, можуть перефарбувати їх самостійно.

І для цього не знадобиться купувати дороге обладнання, а все тому, що майже всі матеріали, які потрібні, напевно знайдуться у кожного водія в гаражі.

Як самому пофарбувати штамповані диски? Все не так складно як здаєтьсяФарбування штамповок в автомайстерні

Фарбування штампованих дисків своїми руками

Найперший етап самостійної фарбування дисків – це їх правильна підготовка. Від цього залежить весь результат виконаної роботи. Матеріали, які знадобляться, дуже легко дістати, і коштують вони недорого. Для того щоб пофарбувати колісні диски, знадобляться:

 • наждачний папір різної зернистості;
 • дриль з насадкою з жорсткою дроту;
 • обезжириватель;
 • малярський скотч;
 • грунтовка;
 • автомобільна шпаклівка;
 • якісна фарба;
 • лак.

Для початку АвтоДиск слід відмити від бруду і висушити.

Потім можна приступати до обробки і зняття старого шару фарби. Але така робота може зайняти не один день, тому якщо робоча поверхня не сильно піддалася корозії, то всю фарбу можна не знімати. Досить пройтися дрилем з насадкою і прибрати дрібну іржу.

Але якщо є прагнення виконати роботу якісно, ​​то буде потрібно як слід попотіти зі зняттям всієї старої фарби.

 Якщо обід має явні дефекти, що не усунулися під час попередньої обробки, то потрібно виправити поверхню машинної шпаклівкою.

Порада

Але перед цим знежирити АвтоДиск спиртом, бензином або спеціальним засобом. За допомогою шпаклівки вирівнюються всі вм’ятини і глибокі подряпини.

Шпаклівку необхідно наносити в кілька шарів, при цьому кожен шар необхідно робити тонким, інакше вона погано просохне.

Після повного висихання шпаклівки приходить черга нанесення грунтовки. Наносити засіб слід на відстані не менше 25 см, і робити також кілька шарів. Кожен з них необхідно сушити близько 20 хвилин.

Потрібно уважно стежити за розпиленням і не затримуватися на одному місці довго, інакше утворюються патьоки. Далі грунт знадобиться просушити близько трьох годин, але в ідеалі краще добу, щоб він добре схопився.

Як самому пофарбувати штамповані диски? Все не так складно як здаєтьсяОбробка за допомогою дриля з насадкою

Після всіх попередніх етапів настає момент фарбування. І тут у новачків часто виникає питання: чим пофарбувати диски автомобіля самому (штампування)? Варіантів насправді небагато. Забарвлення може здійснюватися спеціальною акриловою фарбою, порошковою, рідкої гумою. Порошкова відразу відпадає, так як таким методом можна фарбувати тільки в автомайстерні на спец. обладнанні.

Рідка гума підійде, але з нею необхідно вміти працювати, і коштує вона дорожче аерозолю в балончику. Кращим варіантом для такої справи можна вважати фарбу в балончику.

Вона коштує недорого і користуватися нею дуже просто. Існує кілька корисних порад, які допоможуть виконати фарбування ретельно:

 • балончик необхідно постійно струшувати під час роботи;
 • відстань нанесення фарби повинно бути не менше 20 см;
 • температура повітря в приміщенні або на вулиці не повинна бути дуже низькою;
 • фарбу наносити в кілька шарів, кожен з яких повинен сохнути не менше 30 хвилин;
 • не тримати балончик довго на одному місці, щоб уникнути утворення патьоків;

Якщо патьоки все ж вийшли, то проблему можна виправити за допомогою дрібнозернистої наждачного паперу. Але це можливо зробити тільки на перших шарах фарби. Після висихання наноситься лак.

Колеса повинні просихати 5-6 днів, і в даний період їх небажано чіпати взагалі. Якщо не дати фарбі остаточно висохнути, то є ризик подряпати диски при складанні.

Фарбування штамповок своїми руками цілком можлива, головне – дотримуватися всіх етапів підготовки.

 Фарба, лак і грунтовка повинні бути якісними, і бажано одного і того ж виробника.
Як самому пофарбувати штамповані диски? Все не так складно як здаєтьсянеобхідні матеріали

Тюнінг автодисків

Тюнінг – це один із способів, який дозволяє виділити авто серед всіх інших транспортних засобів. І видів такого тюнінгу існує багато, наприклад:

 • установка нових заглушок;
 • незвичайна фарбування автодисків;
 • хромування;
 • інкрустація;
 • підсвічування;
 • розварювання.

Установка заглушок являє собою заміну старих на нові, більш оригінальні. Можна просто купити новий комплект і пофарбувати його в бажаний колір, або виготовити самостійно. Головне в даному питанні – вмілі руки і фантазія.

Найпоширенішим способом удосконалення можна вважати незвичайну фарбування. Це означає, що має бути не просто перефарбовувати диск в «металік», а вибирати яскраві, помітні кольори, а може навіть кілька.

Хромування теж досить популярно у автолюбителів, так як надає дискам неймовірно стильний вигляд. В даному випадку створюється металеве покриття з дзеркальним ефектом. Інкрустація є прикрасою обіду кристалами Сваровськи. Процедура ця копітка і досить дорога. Але колеса в результаті виглядають просто приголомшливо.

Підсвічування дуже ефективно виглядає в нічний час.

Для даного методу використовуються неонові трубки або неонова стрічка. Встановити їх на диск не складе особливих труднощів навіть новачкові.

І останній метод поліпшення – це розварювання. Вона передбачає розширення диска шляхом розпилювання деталей і додавання в конструкцію більше металу. Але даний спосіб має більше мінусів, ніж плюсів.

Який фарбою пофарбувати диски авто штампування в два кольори

Краще для таких цілей використовувати фарбу в балончику або краскопульт. Фарбування відбувається зазвичай в два відтінку, при цьому особливих навичок даний процес не вимагає. Обід штампованого диска фарбується в один тон, а середина в інший. Всі маніпуляції проводяться з використанням малярного скотча і клейонки.

Як самому пофарбувати штамповані диски? Все не так складно як здаєтьсяФарбування декількома квітами

Необхідна для фарбування місце залишати не закритим, а все інше необхідно закрити плівкою і закріпити малярським скотчем. Після того як фарба висохне, слід закрити пофарбоване місце і пофарбувати там, де фарби ще немає. Ще у випадку з подвійною фарбою можна використовувати спеціальні трафарети з малюнком. Головне – ретельно вкривати місця, на які фарба не повинна потрапити.

Про те, чим пофарбувати сталеві диски автомобіля самому і як, повністю описано в статті. Важливим моментом в даному питанні є якісна його підготовка. Ще особливу увагу слід приділити власної безпеки. Рукавички, маска і респіратор обов’язково повинні бути присутніми під час роботи з лакофарбовими матеріалами.

Фарбування штампованих дисків своїми руками

Як самому пофарбувати штамповані диски? Все не так складно як здається

Стандартні кольори найдешевших штампованих дисків далеко не завжди задовольняють покупців сучасних автомобілів. Тому все частіше використовуються можливості фарбування цих деталей. Можна виконати процедуру своїми руками, але пофарбувати цей елемент далеко не так просто, як ви могли б подумати. Тут буде потрібно спеціальний тип фарбувального матеріалу, а також підготовка самої штампування до процедури. Щоб фарбування штампованих дисків своїми руками вдалася, доведеться якісно провести всі процеси.

Будь-які фарбувальні роботи з вашим автомобілем можуть виявитися надмірно складними, якщо не володіти жодним досвідом. До того ж, виконати всі роботи з дисками з простого дешевого аерозольного балончика буде непросто.

Вкрай бажано мати доступ до хорошим матеріалами і нормальному обладнання. Інакше буде непросто досягти поставлених цілей і виконати фарбувальні роботи дійсно якісно.

Отже, розглянемо деякі особливості якісної і довговічною фарбування коліс.

Підготовка штампованого диска під забарвлення за потрібне матеріалом

В які б матеріали ви ні зважилися фарбувати колесо, підготовка повинна бути якісною. Всі процедури можна виконати своїми руками.

Навіть якщо ви плануєте звертатися до професіоналів, цілком можна зробити всі роботи якісно самостійно і заощадити на цьому значні кошти.

Перш ніж пофарбувати колісні диски, вам доведеться провести їх очищення і зняття старої фарби, а також різні підготовчі процедури. Список робіт наступний:

Як самому пофарбувати штамповані диски? Все не так складно як здається

 • стара фарбування знімається за допомогою різних кислот і спеціальних складів, інакше її не здолати;
 • перед початком будь-яких робіт зі штампованим диском необхідно провести очистку колеса від бруду;
 • далі пензликом нанесіть склад для видалення ЛКП, щоб очистити поверхню до металу або грунту;
 • потім уважно огляньте лицьову поверхню на предмет відколів і глибоких подряпин, деформацій;
 • при наявності нерівностей можна вирівняти їх за допомогою якісної шпаклівки ще до фарбування;
 • після всіх процедур необхідно взяти розчинник, м’яку ганчірку і якісно знежирити поверхню колеса.

Якщо лоток із диском буде підготовлений, пофарбувати його своїми руками або навіть на сервісі буде неможливо. Інакше вся нова фарбування почне відлітати при першому ж трапиться камені на дорозі.

Це виявиться не найприємнішим рішенням для вашого автомобіля і для його зовнішнього вигляду. Звичайно, фарбування штампованих дисків повинна бути продуманою за всіма статтями.

Найкраще віддати перевагу професійним матеріалами, які допоможуть досягти високої якості поверхонь.

Які матеріали вибрати для фарбування коліс вашого авто?

Як самому пофарбувати штамповані диски? Все не так складно як здається

Другий метод – проста розливна фарба високої якості. Краще вибирати посилений акрил або полімерні покриття, які будуть триматися довго і не сколюватися від контакту з гравієм і пилом. Для фарбування таких деталей, як штамповані диски, вибирають тільки найдорожчі і заможні матеріали. Вам буде потрібно не більше 200-250 грам фарби на одне колесо для покриття з двох сторін.

Процес фарбування – важливі рекомендації для виконавця

Щоб виконати роботи своїми руками і пофарбувати деталі машини дійсно якісно, ​​вам досить потренуватися трохи на інших рішеннях.

Врахуйте, що хороші матеріали коштують дорого, тому не варто допускати їх надмірного витрати.

Балончики накладають ЛКП з малим тиском, тому вони вимагають більш ретельних навичок виконання покриття. Є такі вимоги до фарбування:

Як самому пофарбувати штамповані диски? Все не так складно як здається

 • штамповані диски слід відразу розмістити на поверхні, де їх не доведеться чіпати і переміщати;
 • покривається спочатку внутрішня сторона, щоб отримати трохи більше навичок і можливостей маляра;
 • далі варто трохи почекати і потім покрити зовнішню сторону, щоб отримати відмінне покриття;
 • можна наносити від 3 до 6 шарів, вибираючи кількість на ваш розсуд, але краще не перевищувати ці цифри;
 • після нанесення слід дати штампованому диску кілька годин для повного висихання.

Добу після фарбування краще не чіпати деталі. Існує багато роликів і рекомендацій про те, як пофарбувати штамповані диски. Але лише деякі дають реально корисні для проходження поради.

Ви можете скористатися професійними відео, щоб навчитися робити все своїми руками.

При належному підході у вас не буде ніяких складнощів в тому, щоб пофарбувати навіть такі складні поверхні, як колеса.

підводимо підсумки

Прості штамповані диски можна освіжити за допомогою якісного фарбування, а можна і повністю змінити їх стиль. Часто власники автомобілів виконують завдання за допомогою яскравих фарб, виділяють зовнішній вигляд цих деталей транспорту.

Своїми руками виконати всі процедури може побут не так просто. Причина цього – складність підбору матеріалів і безпосередньо їх застосування.

Але ви можете легко отримати рекомендації фахівців або подивитися професійні відео, що описують цю процедуру.

У вільному доступі є багато інформації, яка допоможе вам зробити все правильно і швидко, пофарбувати колеса без залучення фахівців. Якщо компресора у вас немає, виберіть дорогу фарбу в балончику.

Відразу рекомендуємо брати матеріал з запасом, щоб навчиться нормально наносити його перед фарбувальними роботами. Штамповані диски придбають зовсім інший зовнішній вигляд і порадують вас своїм дизайном при належній якості виконання всіх процедур.

Не обов’язково звертатися до фахівців, щоб отримати хороші результати.

Як пофарбувати штамповані диски

Вважається, що використання штампованих дисків лише погіршує вигляд автомобіля. З цієї причини у багатьох власників штампування на диски надіті ковпаки. Крім непрезентабельний, диски можуть погано виглядати з причин наявності:

 • вм’ятин, подряпин;
 • корозії.

Іржаві або старі сталеві диски потрібно міняти, так як вони стоять на порядок дешевше, ніж будь-які інші. Варіанти реставрації можуть зажадати від вас як значних (поїздка на СТО), так і незначних (самостійне фарбування) матеріальних витрат.

Як самому пофарбувати штамповані диски? Все не так складно як здаєтьсяФарбування штампованих дисків автомобіля

Допоміжні матеріали та обладнання

Самому пофарбувати сталеві диски не становить труднощів – вам знадобляться такі матеріали:

 • крупно-і дрібнозернистий наждачний;
 • грунтовка;
 • фарба для штампованих дисків (при відсутності цього апарату – аерозоль з розрахунку 2-3 балона на колесо);
 • розчинник;
 • малярський скотч;
 • м’яка ганчірка;
 • миючий засіб.

Як самому пофарбувати штамповані диски? Все не так складно як здаєтьсяМатеріали і інструменти для фарбування штампованих дисків

З обладнання вам будуть потрібні:

 • краскопульт і компресор до нього (опціонально);
 • дриль з насадкою під щітки з металевою щетиною.

При виборі фарби потрібно керуватися тим, наскільки вона довговічна. Кращим в цьому плані вважається акриловий склад (зокрема, аерозоль New Ton). Деякі автолюбителі для додання своєму автомобілю індивідуальності використовують гумову фарбу. Ще один варіант – порошкове фарбування, але воно в гаражних умовах не провадиться. Та й сохне така фарба близько доби.

Фарбування штампованих дисків не може бути здійсненна без попереднього огляду їх стану. Вам потрібно оглянути його на предмет наявності подряпин, тріщин або іржі.

Як самому пофарбувати штамповані диски? Все не так складно як здаєтьсяСтильна фарбування штампованих дисків в два кольори

Підготовчі роботи

Фарбування штампованих дисків своїми руками абсолютно не відрізняється від фарбування автомобільного кузова. П одготовітельний етап передбачає проведення таких заходів, як:

 • демонтаж диска (необов’язкова процедура);
 • змивання з його поверхні бруду і смоли з подальшою просушуванням;
 • видалення залишків лакофарбового покриття або корозії дрилем з металевою щіткою;
 • шліфування крупнозернистою наждачним папером для видалення залишків фарби;
 • шліфування дрібнозернистим наждачним папером для додання гладкості;
 • нанесення знежирювачах з подальшим висушуванням.

  Гідрохромная, парамагнітна, термохромна фарби для авто

Грунтовка і фарбування

Після очищення поверхні фарбування штампованих дисків своїми руками передбачає нанесення грунтовки. Це дозволяє фарбі лягти максимально рівно і не відшаровуватися.

Попередньо знадобиться нанести малярську стрічку на гуму, щоб запобігти попаданню туди складу.

Після нанесення грунтовки в 2-3 шари (після кожного шару потрібно давати складу висохнути протягом хоча б 5 хвилин) знову обробіть поверхню дрібним наждачним папером.

Фарбування штампованих дисків своїми руками може проводитися за допомогою фарбопульта або аерозольної фарби. Другий варіант доступний для будь-якого автомобіліста. Не варто користуватися пензлем – структура диска надто складна, і тільки розпорошення допомагає домогтися рівномірного шару.

Як самому пофарбувати штамповані диски? Все не так складно як здаєтьсяФарбування штампованих дисків автомобіля своїми руками

Фарбування штампованих дисків має такі особливості:

 • Здійснюється з відстані 20-25 см.
 • Фарбу потрібно наносити в кілька шарів, і після кожного – давати їй час на висихання.
 • Прискорити висихання можна за допомогою фена.
 • Після нанесення декількох шарів фарби потрібно дати їй висохнути кілька годин.

Для забезпечення кращого захисту і додання блиску поверхні можна нанести зверху шар лаку. Технологія його нанесення подібна фарбування штампованих дисків.

Самостійна фарбування штампованих дисків, інструкція

Регулярна їзда на автомобілі призводить не тільки до зносу внутрішніх деталей, але і до втрати зовнішнього вигляду штампованих дисків.

У цьому випадку власник авто задумається про те, чи виконувати самостійно забарвлення дисків або довіритися досвідченим професіоналам.

Однак сервісні послуги можуть значно вдарити по кишені, тому більш детально розглянемо процес самостійної фарбування штампованих дисків.

Підготовчі роботи

На самому початку слід перевірити загальний стан штампованого вироби. Оскільки буде прикро, якщо гарний пофарбований диск не відповідає геометричним показниками.

Відповідно, попередньо слід проїхати на СТО і пройти балансування. Виявлені дефекти або невеликі отвори моментально усуваються і підварюються.

Однак краще не доводити штампування до такого стану, так як деформований виріб досить складно відновлювати і надавати йому гарний вигляд.

Після цього треба вибрати, чи знімати колесо і покришку для виконання фарбувальних робіт. Деякі ентузіасти виконують цей процес, однак при цьому витрачається зайвий час.

Досвідчені фахівці рекомендують використовувати звичайний малярний скотч і папір для закриття колеса від попадання фарби. В основному покришку необхідно знімати, коли на металі спостерігаються вогнища іржі.

Безпосередньо для фарбування гума накривається поліетиленом, який приклеюється малярським скотчем.

Процес обробки штампування

Штампований диск необхідно ретельно відмити від сторонніх забруднень і просушити. На наступному етапі виконується очищення іржі і вирівнювання зварних швів, якщо такі є. Для прискорення цієї процедури можна скористатися електродрилем зі спеціальними насадками.

Важкодоступні місця шкури самостійно за допомогою наждачного паперу. Накопичується пил необхідно періодично змивати для очищення необроблених зон.

Крім того, безпосередньо перед грунтуванням і фарбуванням треба ретельно видути пил. Інакше вона зіпсує поверхню штампованого диска після фарбування.

Зверніть увагу

Якщо іржа в’їлася глибоко, доведеться скористатися спеціальним перетворювачем.

Ще: Чорніння автомобільних шин

Окончательные работы по зачистке включают в себя промывку и высушивание. Для выравнивания глубоких трещин, сколов и других изъянов используется шпатлевка. После нанесения и очищения шпатлевки поверхность следует обработать уайт-спиритом.

Покрасочные работы

В момент покраски особое внимание следует уделить не только лицевой стороне, но и днищу штампа. Каждый водитель имеет личное мнение и по-разному выполняет этот процесс.

Одні вважають за краще спочатку зафарбовувати штамповані диски з зовнішньої сторони, а тільки потім переходити до внутрішніх частин. Інші гарантують їх з усіх боків, а тільки потім починають фарбувати.

В принципі, особливої ​​різниці немає.

У будь-якому випадку необроблювані зони диска покриваються спеціальною плівкою або папером для надійного захисту від потрапляння грунту і фарби. Крім того, не варто забувати про регулярне знежирюванні поверхні. Після кожного шару нанесення бажано знежирювати штампування.

Грунтовка

Далі підготовлене виріб необхідно заґрунтувати. Цей процес виконується в кілька шарів для ефективного покриття фарбою.

Оптимальним варіантом стане нанесення 3-4 тонких шарів з невеликими перервами до 15 хвилин.

Після остаточного висихання грунту можна використовувати дрібну наждачний папір із зернистістю 600, щоб акуратно очистити поверхню (з використанням води). Хоча для фарбування диска це процедура необов’язкова.

Безпосередньо після висихання грунтового шару потрібно виконати невелику «проявлення» фарби. Тобто слід нанести тонкий шар фарбувального складу, щоб потім усунути можливі нерівності або шорсткості.

По закінченню цього процесу можна наочно побачити похибки, які були допущені при обробці диска. Для усунення дефектів використовуємо наждачний папір і ретельно затираємо поверхню.

В результаті виходить ідеальна і рівна поверхня для забарвлення.

фарбування

На наступному етапі приступаємо до безпосередньої фарбування штампованих дисків. Як оптимального варіанту для штампів використовуємо акрилову фарбу. Для рівномірного і економічного нанесення можна використовувати краскопульт, якщо такий є в наявності, або ж застосувати звичайний балончик. Акрилові фарби мають у складі отруйні речовини, тому дотримуємося грамотні рекомендації:

 1. Фарбувальні роботи виконуються в приміщенні з високим рівнем вентиляції або ж на вулиці, при хороших погодних умовах.
 2. У приміщенні не повинно бути протягів. Якщо процес виконується на вулиці, то погода повинна бути безвітряної.
 3. Спеціальний респіратор на обличчя. Не можна виконувати фарбувальні роботи без маски, оскільки отруйні речовини проникають в організм і завдають шкоди здоров’ю людини.

Ще: Як дізнатися розмір колісного диска

Фарбу слід наносити на відстані не менше 35 сантиметрів. Різні виробники вказують на балончиках інструкцію із застосування. Тому і відстані можуть незначно змінюватися. Для ефективного покриття найкраще нанести 2-3 шари, а часовий інтервал межу ними повинен становити не менше 15-20 хвилин.

Для швидкого нанесення шарів можна скористатися будівельним феном. Також не варто забувати, що фарба повинна наноситися рівномірно і швидко по всьому контуру. Тоді на штампованому диску не будуть з’являтися зайві патьоки.

лакування

На завершальному етапі наносимо лакофарбове покриття. Якщо нанести кілька шарів лаку, то це дозволить убезпечити фарбу від формування відколів і надати їй додатковий блиск.

Якщо вирішено пофарбувати штампи в кілька кольорів, то після нанесення грунтовки необроблену частину поверхні закриваємо спеціальною плівкою або папером. Тільки після остаточного висихання фарби знімаємо папір і наносимо лак.

Повне висихання штампованих дисків може зайняти від 1 до 3 днів, в залежності від температурних умов в приміщенні. В якості додаткового захисту можна використовувати колісний лак. Після його застосування диск буде набагато стійкіше до появи подряпин і дрібних сколів, а також красивіше завдяки блиску.

Порошкове фарбування дисків

Порошкове фарбування виконується піскоструминної установкою. Подібна обробка являє собою бомбардування фарби на готовий виріб. Якщо автовласник має подібну установку, то він може з легкістю виконати очистку дисків від старих покриттів і іржі. Завдяки високому тиску повітря установка швидко видаляє залишки і призводить штампи в чистий вид.

Ще: Як користуватися компресором для шин, інструкція

Головне достоїнство цього методу забарвлення полягає в тому, що поверхня набагато краще готується для нанесення лакофарбового шару.

В результаті фарба зможе прослужити набагато більший термін. Кром того, в процесі фарбування може бути застосована технологія покриття фосфором.

Це дозволяє створювати додаткову антикорозійний захист із загальною товщиною в кілька мікрон.

Фосфорна фарбування штампованих дисків

Особливою популярністю останнім часом стало користуватися фосфорне покриття на штампованих дисках. Такий рестайлінг автомобіля з’явився відносно недавно і припускає використання світяться фарбувальних складів.

Спеціальна люмінесцентна фарба має білуватий відтінок в світлий час дня, а вночі починає світитися зеленим, блакитним і іншими колірними тонами. Як правило, світіння «працює» близько 12 години і безпосередньо залежить від тривалості впливу основного джерела освітлення.

Подібний автотюнінг штампованих дисків можна виконати самостійно без сторонньої допомоги. Для цього необхідно придбати фосфорну фарбу і акуратно нанести на штампи.

Попередньо необхідно зачистити поверхню і знежирити. Крім того, подібну фарбу можна використовувати без нанесення грунту. По завершенню фарбувальних робіт для повноцінного захисту можна нанести глянцевий шар.

Фосфорна фарба надає гарний зовнішній вигляд в нічний час доби.

важливо

Якщо старі штампування вже неабияк набридли, то можна використовувати матову фарбу або звичайну емаль для додання естетичності. Щоб диски прослужили тривалий період часу, необхідно дотримуватися основні рекомендації по їх забарвленню.

В якості альтернативного варіанту можна використовувати підсвічування на світлодіодах і глянсову фарбу. Дотримання основних рекомендацій і грамотний вибір ЛФМ дозволить створити унікальний зовнішній вигляд і надійний захист штампованого диска.

Фарбування штампованих дисків своїми руками

Ласкаво просимо!
Фарбування – вона надає не тільки красивий вигляд якийсь певної деталі, а ще й зберігає деталь (Якщо це метал) від корозії, крім цього в залежності від того в який колір буде пофарбована деталь, дуже сильно залежить її нагрівання в жарку погоду, візьмемо чорний колір наприклад, якщо Ви вже не раз їздили в автомобілі покритим чорному кольором в спеку, то Ви уявляєте як всередині жарко, особливо коли машина простоїть на сонечку тривалий час, той же самий білий колір, навпаки промені сонця не притягає і сідати в таку машину в спеку, більш менш приємно.

Примітка!
Для здійснення фарбування штампованих дисків, Вам буде досить прикупити: Два балони грунтовки, але тільки брати потрібно буде саме того кольору в який диски і фарбуватися будуть (Якщо немає такого кольору, то хоча б наближений до нього), а так же балон фарби знадобиться, уайт-спірит, пару ганчірок одна з яких чиста бути повинна і друга більш менш і обов’язково приміщення і звичайно ж тепла погода на вулиці, у вологу таким займатися категорично не рекомендуємо (Винятком є випадки, якщо гараж опалювальний і Ви диски в ньому залишите лежати, до того, поки вони не висохнуть), щоб робота пройшла швидше і з задоволенням, візьміть з собою помічників, розділіть диски між собою і роботу набагато швидше закінчите і до речі, про шкурки теж не забувайте, вони так само знадобляться!

Короткий зміст:

 • Фарбування штампованих дисків
 • Додатковий відео-ролик

Як пофарбувати штамповані диски своїми руками?

Примітка!
Що або фарбувати якщо зберетеся (В нашому випадку це диски), враховуйте той факт що поверхня на яку буде наноситися фарба, повинна бути обгороджена від пилу і тому подібних речовин, тому всі операції краще проводити в гаражі, навіть якщо на вулиці літо, там не треба наносити фарбу, зняти її можна, але наносити саме в приміщення потрібно, де немає ні пилу, ні бруду, не вітру, не тому подібного і тоді фарба добре ляже і відлітати не почнеться з часом!

1.

Для початку колеса зняти буде потрібно, якщо вони на машині стоять (Як зняти колеса ми описували Аж в трьох статтях, всі ці статті Ви знайдете скориставшись пошуком на нашому сайті), якщо у Вас не буде можливості, шини від дисків відокремити, то в цьому випадку, за допомогою скотча обмотайте всю гуму (Але цю операцію виконувати потрібно буде, тільки після зачищення дисків від фарби, пункт 2), щоб при фарбуванні вона не забруднилася, або ж зробіть таке пристосування (див. фото нижче) з двох картонок і тоді на скотч час витрачати зайвий не доведеться.

2. Переходимо до зачищення, повністю всю фарбу зняти дуже і дуже складно, особливо якщо Ви працюєте звичайними шкірками, тому якщо так і сталося, то щоб часу дуже багато не втрачати, добийтеся того, щоб фарба трохи злізла і стала глаткой (див. Фото нижче) цього буде достатньо, докладно пояснимо як працювати шкіркою:

По-перше її купити потрібно буде, шкурок (А справжня назва у неї «Наждачний папір») багато різних видів є, а розрізняються вони за величиною зерна (Чим менше номер шкурки, тим грубіше буде у неї зерно і навпаки), для зняття фарби беріть грубішу шкурку, по радьтеся з продавцями вони то Вам і дадуть пораду яку саме краще вибрати, але зачистивши грубою шкіркою метал, він сам неприємний на дотик стане і фарба лягати на нього буде не так добре, як це повинно бути, тому щоб такого не було, візьміть ще менш грубу шкірку, якою Ви і завершите роботу, зробивши метал у диска гладким.

І в двох словах скажемо як шкіркою фарбу стерти, в общём Вам знадобиться вода (Найкраще її чуть чуть в відерце налити і в міру забруднення, виливати і заливати в відерце нову воду) і звичайно ж самі шкурки, запам’ятайте найголовніше, вони постійно вологі повинні бути і зауважте, вологі а не мокрі, тобто вмочати шкурку все ж в воду буде потрібно, але як тільки Ви виймете її відразу ж по трусіть гарненько щоб основна частина води з шкурки злетіла, а потрібно це для того, щоб шкіркою працювати було більш вдало, так як по волозі вона набагато краще переміщається ніж на суху поверхню і не так сильно дряпає ще й все по суті, приступайте до роботи, а саме тріть диск поки він не стане таким, як було показано приблизно на фото вище.

3. Є ще один шлях, ми це про зачищення фарби говоримо, для його здійснення Вам знадобиться спец.

рідина для зняття фарби, вона швидше за все буде в тому ж магазині де і фарбу Ви купувати будете, дана рідина продається в двох видах, перше вид це в балончиках, другий вид це в баночці, найкраще брати другий вид, тому що він краще роз’їдає всю фарбу (набагато краще), наноситься вона за допомогою пензлика, в балончиках же краще брати в тому випадку, коли з працездатними місцями належить робота, до яких дійсно рукою і пензликом вже набагато важко підлізти.

Примітка!
На фото вище Ви бачите як наноситься та сама спец. рідина на диск і через деякий час, фарба роз’їдається (див.

маленьке фото), вона звичайно ж не вся злізе але потім по легше фарбу знімати буде, після такої обробки, а якщо у Вас ще й дриль є в гаражі зі спец. металевої насадкою (див.

Порада

фото нижче), то включайте її і проходили по всьому диску і менш ніж за 5 хвилин Ви повністю фарбу зніміть з диска!

4.

Коли фарба буде видалена, скористатися буде потрібно чистою ганчіркою і уайт-спіритом, знежирте за допомогою нього весь диск, бруду і пилу на ньому залишитися не повинно, після цього протріть уайт-спірит більш менш чистою ганчіркою, почекайте якийсь час поки він висохне (5 -10 хвилин) і приступайте до нанесення грунту, все робіть на відстані і занадто довго не тримайте на одному місці балончик з грунтом (Водіть його), щоб косяків не було на початку потренуйтеся на картонці, просто її пофарбувати спробуйте і без патьоків, не вийде , ще раз спробуйте, зрозумійте найголовніше принцип і яку відстань бути повинно, якщо чергову картонку пофарбувати нормально вийшло, приступайте до фарбування дисків, не забувайте дотримуватися інтервалу між підфарбовування (завдали перший слів, чекайте хв 10-15 поки він висохне і наносите наступний відразу ),після того як кілька шарів грунту завдали і почекали поки він висохне, наносите саму фарбу, вона наноситься точно так само як і грунт, з інтервалом і з шарами, завдавши кілька шарів зачекайте все висохне (Скільки буде сохнути фарба, зазначено на балончику) і можете встановлювати колеса назад на автомобіль і їздити.

Примітка!
В самому кінці коли фарба підсохне чуть чуть (Годинку хоча пройде від останнього нанесення), диск можна буде в добавок покрити лаком (Він теж в балончиках продається), так він буде блищати і створиться додатковий захисний шар, завдяки чому, диск не так швидко почне гнити як це без лаку буде!

Додатковий відео-ролик:
Більш детально і наочно побачити як потрібно фарбувати диски, Ви можете в ролику, який розміщений трохи нижче:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You May Also Like

Діагностика гбо 4 покоління своїми руками. Коли немає сенсу платити сто

Цены на бензин постоянно растут и облагаются новыми акцизами. Но без автомобиля…

Який краще gps-маяк для авто? Огляд моделей і погляд з боку

Защита своего транспортного средства – одна из основных задач автовладельца. При этом…

Що означає знак ш на машині? Просто про просте

https://www.znak.com/2017-04-07/znak_shipy_i_novye_pravila_dorozhnogo_dvizheniya_chto_nuzhno_znat 2017.04.07 Яромир Романов / Znak.com З 4 квітня в Росії діють…

Позначення на приладовій панелі автомобіля. Що означають значки?

У міру розвитку автомобільної промисловості кількість індикаторів на приладовій панелі стрімко збільшувалася.…

Як зареєструвати саморобний причіп? В Україні.

Реєстрація саморобних транспортних засобів Саморобні ПРИЦЕПИ Отже, з якоїсь незрозумілої причини Ви…

Як правильно паркуватися між машинами? Розписуємо в деталях

Як паркуватися переднім ходом між автомобілями Ось і настав щасливий день –…

Що робити, якщо потіє фара – причини і способи усунення проблеми

Утворення конденсату всередині фар досить поширена проблема, з якою стикаються власники автомобілів.…

Чи можна буксирувати на автоматі іншу машину? Як це зробити без наслідків

Багато автолюбителів чули про особливості принципу роботи АКПП і тому закономірно ставлять…

Що робити, якщо машину заблокували і перекрили у дворі? Все вирішується

Що робити, якщо у дворі заблокували машину, куди звертатися? Багато автомобілістів стикаються…

Що робити, якщо тече рульова рейка? Терміново усуваємо

На СТО, що спеціалізуються на ремонті вузлів рульового управління, власників автомобілів змушують…