Сучасні автомобілі, як і більшість інших пристроїв, представляють собою електроустановку, оснащену проводкою, власними джерелами живлення і освітлювальними приладами.

По ряду причин багато автовласників стикаються з питанням: як зняти плафон освітлення салону власними руками.

Будь то для модернізації освітлювальних приладів або заміна тріснутих елементів корпусу.

Причини заміни плафона освітлення салону

Як правило, більшість водіїв не звертають уваги на салонний плафон, поки його робота повністю їх влаштовує.

Тому процедура демонтажу плафона освітлення може бути обумовлена ​​наступними причинами:

 • Перестало горіти салонне освітлення – виникає як через перегорання лампочки, так і через відсутність контакту на вході самого світильника.
 • Недостатнє освітлення – в більшості випадків обумовлюється тим, що в плафоні встановлені малопотужні або застарілі прилади, що дають слабкий світловий потік. Також може відбуватися через перегорання будь-якої частини освітлювальних пристроїв в плафоні.
 • Мерехтіння світильника – виникає через поганий контакт або несправності драйвера світлодіодного світильника. Для діагностування причини необхідно зняти плафон освітлення.
 • Розбите скло розсіювача або тріснутий корпус плафона – обумовлюється неакуратними діями як самого водія, так і пасажирів. Також виникає при природному старінні пластика і втрати його механічних властивостей.

Не залежно від того, яка причина привела до необхідності демонтажу плафона, слід поставитися до даної процедури максимально уважно, так як через необережних дій може запросто постраждати як сам світильник, так і обшивка стелі. Що спричинить за собою додаткові витрати на їх ремонт і відновлення.

На що звернути увагу перед тим як зняти плафон освітлення?

Перед роботою з боковим або центральним плафоном обов’язково знімайте клему харчування з акумулятора автомобіля, так як це може призвести до коротким замиканням в ланцюзі. Яке може привести до додаткових ушкоджень і, здавалося б, проста процедура зумовить ряд непередбачених витрат.

Перш, ніж зняти плафон освітлення, вам буде потрібно оглянути зовні місця кріплення розсіювача до корпусу. Як правило, це невеликі впадинки, в які можна просунути викрутку або будь-якої іншої плоский предмет.

Як самому зняти плафон освітлення салону? діємо покроковоУ кожній моделі авто вони можуть кардинально відрізнятися. Але найбільш поширеними є механічні затискачі і пружинні засувки. Механічний затиск легко можна розімкнути за допомогою викрутки або іншого плоского предмета. Пружинну засувку так само можна відкрити за допомогою натискання на неї викруткою або іншим предметом, який може проникнути в отвір.

Слід зазначити, що на даному етапі рух розсіювача має відбуватися максимально легко. Якщо після розчеплення в замку ви не можете легко відокремити рассеиватель від корпусу плафона, то десь залишився розчеплення вузол кріплення.

Тому краще перевірте весь корпус ще раз, цілком можливо, що десь залишився непомічений замок, можливо, його закриває обшивка або наклейка.

Також існує ймовірність, що під час відкривання замка з одного боку, з протилежного замок міг повернутися назад в паз.

Так як при достатньому зусиллі ви можете просто зламати розсіювач, пошкодити корпус плафона або вирвати його з місця фіксації. Залежно від конструктивних особливостей, зовнішнє скло може зніматися окремо, залишаючи сам плафон в гнізді, а може випадати повністю весь світильник.

Для видалення скла можна скористатися:

 • Викруткою або ножем – підбираються відповідно до особливостей світильника;
 • Спеціальною лопаткою – як правило, йде в комплектації до плафону освітлення або продається в спеціалізованих магазинах;
 • Вручну – якщо конструкція дозволяє, можна зняти розсіювач руками, натиснувши на певні ділянки плафона освітлення або на засувки.

Слід зазначити, що вплив металевим інструментом на пластикові елементи загрожує появою подряпин і подальшою втратою плафоном зовнішньої естетики. Для запобігання подібним явищам під викрутку можна підкласти целофановий пакет, щоб він знаходився між викруткою і корпусом.

Як самому зняти плафон освітлення салону? діємо покроковоДля того щоб розібратися з тим, як зняти плафон освітлення салону, розгляньте дану маніпуляцію на конкретному прикладі.

Покрокова інструкція демонтажу плафона освітлення

Для цього розгляньте варіант модернізації підсвічування салону. На наступному прикладі показана заміна звичайної лампочки розжарювання в плафоні на більш сучасну і продуктивну світлодіодну плату NIGHTON ML-6.

Дана заміна буде актуальна для салону автомобіля Chevrolet Aveo, Daewoo Matiz, ЗАЗ VIDA з однотипними плафонами освітлення. Дана технологія демонтажу плафона освітлення буде актуальною і для інших марок автомобілів.

Уважно вивчіть зовнішню конструкцію світильника.

Як самому зняти плафон освітлення салону? діємо покроковоЯк бачите, біля вимикача знаходиться невеликий паз, виділений на малюнку червоним колом. Для того щоб зняти розсіювач, його необхідно підчепити будь-яким плоским предметом. В даному прикладі ножем піддягаємо плафон і додаєш невелике зусилля у напрямку всередину салону.

Як самому зняти плафон освітлення салону? діємо покроковоЗверніть увагу, ніж повинен легко входити в отвір, але при цьому вам знадобиться і достатня ширина. Так як тонке полотно створює велике навантаження в точці натискання. Також не можна допускати зусилля тільки з краю, так як при зісковзування може статися скол пластика, і ви пошкодите плафон освітлення. Акуратно натисніть і зніміть розсіювач.

Як самому зняти плафон освітлення салону? діємо покроковоЯк бачите на малюнку, перед вами виявиться сам світильник без скла. В даному прикладі кріплення корпусу здійснюється болтами з двох сторін від лампи освітлення плафона. Для їх видалення вам знадобиться хрестоподібна викрутка відповідного розміру.

Як самому зняти плафон освітлення салону? діємо покроковоДля видалення гвинтів кріплення не допускаються ривковие руху, які можуть пошкодити болт або призведуть до зісковзуванню викрутки. Якщо виникає надмірне зусилля, то слід попередньо видалити лампу, щоб не розбити її викруткою і не пошкодити руки або очі осколками.

Як самому зняти плафон освітлення салону? діємо покроковоПри викручуванні другого гвинта корпус краще притримувати пальцями, щоб запобігти його неконтрольоване випадання. Так як при цьому також можна розбити лампочку або пошкодити корпус.

Як самому зняти плафон освітлення салону? діємо покроковоПісля викручування болта акуратно відокремте світильник від обшивки. При цьому він повинен легко відійти без прикладання будь-яких зусиль. Якщо цього не відбулося, можливо, присутній додатковий вузол кріплення, який ви пропустили. Тоді огляньте ще раз поверхню, може знадобитися її трохи підчепити, щоб визначити місце фіксації.

Як самому зняти плафон освітлення салону? діємо покроковоПісля того, як світильник відокремитися від обшивки, необхідно від’єднати шнур живлення. Якщо вони мають штекерну фіксацію, то їх досить розімкнути, якщо болтові, їх необхідно відкрутити.

Також відразу зауважте, який дріт куди підключається, так як вам знадобитися приєднувати їх назад. В даній ситуації дроти живлення плафона освітлення різнокольорові і в них легко зорієнтуватися.

Якщо ж всі вони мають один колір, їх можна намітити за допомогою маркера або ізоляційної стрічки, в залежності від того, що є під рукою.

Основний критерій при такій мимовільної маркування – щоб ви могли легко визначити початкове місце підключення проводів в плафоні освітлення.

Як самому зняти плафон освітлення салону? діємо покроковоЯкщо у вас все йшло гладко, і ви ще не демонтували лампу, вийміть її з місця кріплення. При цьому не варто прикладати зусилля до скляній колбі, якщо лампа вільно не виходить, подденьте її з-під металевого затиску біля оконцевателей.

Кріплення плати NIGHTON ML-6 чітко підходить для отворів, на які фіксувалися затискачі лампи освітлення. Прикрутіть її тими ж болтами, як показано на малюнку.

Чорний провід необхідно підключити до найближчого з болтів кріплення плафона. Як зазначено в інструкції до плати освітлення.

До крайнього контакту в роз’ємі підключається зелений провід, він вважається незадіяним. Решта висновки (червоний і білий) підключаються до гнізда живлення.

Розгляньте малюнок, червоний і білий провід підключаються до відповідних висновків клемника, як показано зліва, щоб відповідала їх кольорове маркування.

Світильник встановлюється в той же роз’єм в обшивці стелі. По черзі закручуються болти кріплення. Зверніть увагу, що під одним з болтів вже підкладений висновок з клемою, тому болт повинен потрапити в її отвір, а не мимо.

Зверніть увагу

Попередньо зіставте виступи на розсійнику і отвори в корпусі плафона, на малюнку позначені червоними стрілками. Потім помістіть їх один в одного і акуратно притисніть з боку вимикача. Рассеиватель повинен чітко увійти врівень з корпусом.

Після установки підключіть назад клему акумулятора і випробуйте працездатність плафона освітлення.

Як зняти плафон освітлення салону на Форд Фокус 2

Процес удосконалення автомобіля не закінчується на зовнішньої доопрацювання або тюнінгу двигуна. Так, багатьом автомобілістам не подобається світло в салоні Форд Фокус 2. Тому, вони намагаються замінити лампи на світлодіодні, або взагалі весь плафон. Стаття розповість, як провести процес своїми руками, а також покаже наочні відео і фотоматеріали.

Процес демонтажу плафона освітлення салону на Форд Фокус 2

Як самому зняти плафон освітлення салону? діємо покроково

Загальний вигляд освітлення салону.

Заміна плафонів в салоні Ford Focus II проводиться в кілька етапів. Так, безпосередньо сам процес зняття займе 10-15 хвилин. Після цього можна буде проводити інші операції.

Отже, для проведення процесу потрібно плоска викрутка або найкраще використовувати пластикову лопатку з гострим кінцем. Перш ніж приступити безпосередньо до проведення операцій, варто відзначити, що всі дії необхідно проводити акуратно і розраховувати силу, щоб не зламати тендітні фіксатори плафонів.

алгоритм зняття

Тепер, перейдемо безпосередньо до виконання операцій по зніманню плафонів салону Форд Фокус 2:

 1. Для початку демонтуємо плафон освітлення косметичних дзеркал . Піддягаємо лопаткою зазначену на фото область і виймаємо плафон. Саме там знаходиться паз кріплення. Далі, можна витягнути колодку проводів підведення живлення і можна проводити інші операції на знятому плафоні. Як самому зняти плафон освітлення салону? діємо покроковоЯк самому зняти плафон освітлення салону? діємо покроковоЗа допомогою пластикової лопатки піддягаємо фіксатор. Як самому зняти плафон освітлення салону? діємо покроковоЯк самому зняти плафон освітлення салону? діємо покроковоВиймаємо плафон. Від’єднуємо колодку проводів і плафон повністю знятий.
 2. Знімаємо плафон над заднім сидінням . Отщёлківаем три фіксатора з одного боку, а потім два – з іншого і виймаємо виріб. Тепер виймаємо плафон з посадкового місця. Як самому зняти плафон освітлення салону? діємо покроковоЯк самому зняти плафон освітлення салону? діємо покроковоОтщелкивали три фіксатора з одного боку …Як самому зняти плафон освітлення салону? діємо покроковоЯк самому зняти плафон освітлення салону? діємо покроковоЯк самому зняти плафон освітлення салону? діємо покроково
 3. Проводимо демонтаж плафона над центральною консоллю . Піддягаємо фіксатор і акуратно виймаємо скло розсіювача. Після цього можна віджати фіксатори основної частини плафона і вийняти його назовні. Отщелкивали фіксатор з боку лобового скла … … акуратно піддягаємо рукою і тягнемо вниз. Скло плафона випаде. Потім, виймаємо безпосередньо сам плафон.
 4. Міняємо лампочку в центральному плафоні . Основна лампа витягує легко, а ось бічні знаходяться в додаткових бічних фіксаторах. Бічну лампу необхідно від’єднати від бортової ланцюга, а потім повернути на 45 градусів. Викручуємо лампу основного світла. Бічні лампи розташовані на додаткових фіксаторах. Крутимо лампочку на 45 градусів …

Процес монтажу деталей проводиться в зворотному порядку.

висновки

Провести демонтаж плафонів освітлення салону Форд Фокус 2 – просто і займе це всього кілька хвилин. Варто нагадати, що пази кріплення досить крихкі, тому операцію варто проводити акуратно.

Як правильно зняти плафон освітлення салону авто?

Тема сьогоднішньої статті трохи відрізняється від решти матеріалу сайту Сам електрик. Автомобіль і електрика тісно пов’язані, тому найцікавіші інструкції по ремонту освітлення і проводки в машині ми будемо іноді Вам надавати, тому що у більшості людей вже є своя власна машина. Сьогодні ми поговоримо про те, як зняти плафон освітлення салону своїми руками.

причини зняття

Як самому зняти плафон освітлення салону? діємо покроково

Основними причинами цього заходу можуть бути наступні:

 • заміна пошкодженого розсіювача;
 • заміна лампочки на більш потужну;
 • перевірка контактів (якщо світло не працює);
 • повна заміна освітлювального пристрою.

Щоб Ви не зашкодили цілісність кріплень, розсіювача, обшивки салону або самої лампочки, необхідно акуратно провести демонтаж, про що ми і поговоримо далі.

правильний демонтаж

Залежно від марки і класу автомобіля, зняття плафона освітлення салону може здійснювати по-різному. Причина цього – різна конструкція кріплень розсіювача.

На сьогоднішній день популярністю користуються вироби, закріплені за допомогою спеціальних прапорців і пружинних затискачів. У першому випадку необхідно просто потягнути прозору кришку на себе.

У другому – за допомогою тоненькою мінусовій викрутки потрібно підчепити кришку в спеціально відведених місцях (ми їх виділили на фото).

Як самому зняти плафон освітлення салону? діємо покроковоЯк самому зняти плафон освітлення салону? діємо покроково

Звертаємо Вашу увагу на те, що демонтаж необхідно здійснювати з максимальною обережністю. Для того щоб зняти розсіювач, багато сили не потрібно, тому якщо виникне опір, значить, щось Ви робите не так. Краще заново переглянути всі стики, можливо отвір під викрутку заховано десь в іншому місці.

Також слід зазначити, що іноді кришка знімається сама по собі, а іноді разом з «нутрощами». Це залежить від конструктивних особливостей пристрою. Як тільки Ви усунете першу перешкоду, з’явиться нова – лампочка. Залежно від типу цоколя лампи можуть відключатися по-різному: якщо Ви натиснете на пружину або просто роз’єднати контакти.

Як самому зняти плафон освітлення салону? діємо покроковоЯк самому зняти плафон освітлення салону? діємо покроково

Далі необхідно зняти плафон освітлення салону автомобіля своїми руками. Зазвичай він закріплений до обшивки декількома гвинтами (від 2 до 4) або механічної засувкою. Тут потрібно бути гранично обережним, адже до корпусу підведена електропроводка від АКБ. Все що Вам потрібно – роз’єднати контакти.

Ще одна важлива порада – позначте дроти для себе, адже Вам доведеться встановлювати плафон освітлення салону на старе місце після ремонтних робіт. Для цього можна використовувати ізоляційну стрічку різного кольору або маркер.

Як самому зняти плафон освітлення салону? діємо покроковоЯк самому зняти плафон освітлення салону? діємо покроково

Ось і вся технологія монтажно-демонтажних робіт. Як Ви бачите, нічого складного немає, головне – бути гранично уважними і акуратним. Рекомендуємо також ознайомитися зі статтею: як зняти точковий світильник!

Відео інструкція: як зняти плафон освітлення салону автомобіля

Плафон освітлення салону – невеликі доопрацювання + відео

Дуже часто в типовій складанні автомобіля під плафон освітлення салону міститься звичайна, досить тьмяна лампочка, проте це можна виправити самостійно, так само як і придумати ще що-небудь ефектне.

Це питання зазвичай встає тільки перед новачками, недавно сіли за кермо, власники автомобілів, які мають великий стаж, як правило, знайомі з усіма хитрощами, якщо, звичайно, не вважають за краще особистого механіка-водія.

Однак перш, ніж відповісти на це питання, поставимо інший – а навіщо це потрібно? Адже різні ситуації припускають і дії різні.

Якщо ви хочете поміняти лампочку – схема роботи буде типова, якщо лопнув розсіювач і вимагає заміни, плафон знімати взагалі не доведеться.

Як самому зняти плафон освітлення салону? діємо покроково

Але давайте повернемося до плану дій і розглянемо його поетапно, а вже потім вирішимо, для яких цілей можна використовувати ці знання.

Перед тим, як зняти плафон освітлення салону або поміняти лампочку, що набагато простіше, необхідно відокремити від підстави розсіювач .

Зазвичай він утримується пружинними затискачами або на кріпленнях-прапорцях, в першому випадку ковпак досить потягнути, у другому – потрібно акуратно підчепити «мінусовій» викруткою.

Іноді плафон знімається разом з розсіювачем одним рухом, оскільки вони становлять одне ціле.

І ось перед вами сама освітлювальна начинка, можна змінювати лампочку. Визначте джерело світла, в залежності від типу вам доведеться слухати його з гнізда, натиснувши на пружинний затиск, якщо це лампа розжарювання, або від’єднувати дроти від контактів люмінесцентної лампи.

Другий варіант передбачає попереднє зняття кожуха, що захищає висновки електроживлення шляхом відкручування пари гвинтів. Сам плафон утримують зазвичай 2-4 гвинта, вивернувши які, можна легко витягти корпус з отвору в обшивці.

Далі залишається тільки від’єднати роз’єм проводів.

Як самому зняти плафон освітлення салону? діємо покроково

Плавне вимикання світла в салоні як причина зняти плафон

Як правило, лампочка під стелею автомобіля пов’язана з механізмом закриття дверей і автоматично включається, і вимикається в залежності від того, зачинили ви двері або відчинили. Але найчастіше світло загоряється різко і також відразу гасне.

А це незручно, якщо ви заїжджаєте в темний гараж і, вийшовши з машини, повинні знайти рубильник освітлення, а залишати дверцята відкритими не хочете.

Виправити ситуацію можна, встановивши в плафоні салону невелику хустці з декількома сполученими в ланцюзі радіодеталями

Як самому зняти плафон освітлення салону? діємо покроково

Схему нескладно знайти в інтернеті, хоча продаються і готові пристрої, що забезпечують плавне вимикання світла в салоні. Наприклад, є варіант з шістьма резисторами, двома транзисторами і одним конденсатором. Виходи приєднуються до харчування потужністю 12 В, тобто цілком вистачить бортової електромережі, що живиться автомобільним акумулятором.

Наскільки буде плавне загасання світла в салоні, залежить від величини ємності встановленого конденсатора, чим вона більша – тим довше тримається світ. Коли двері відкриті, конденсатор заряджається, ланцюг замкнута, якщо машину закрити, вимикач ланцюга розімкнеться, і струм з конденсатора буде підживлювати лампу протягом певного часу.

Як самому зняти плафон освітлення салону? діємо покроково

Як можна використовувати салонний плафон?

Найцікавіше бувають нетипові рішення, коли звична річ починає використовуватися не зовсім за призначенням, проте не менш ефективно.

Зокрема, стельовий плафон може забезпечити не тільки плавне включення світла в салоні шляхом невеликого доопрацювання, але і таким же чином стати джерелом харчування для відеореєстратора.

Спочатку для цієї мети передбачено зарядний пристрій від прикурювача з гніздом під USB, і саме його можна задіяти, злегка переробивши.

Як самому зняти плафон освітлення салону? діємо покроково

Для початку на зовнішні контакти напаиваются два дроти, оскільки всередині стоїть запобіжник і простору для діяльності не залишає. Обмотуємо ізоляційною стрічкою, нехай некрасиво, зате надійно.

Як правило, плафон має 3 контакту, один на «плюс» і два на «мінус» (постійний і активний при відкритті дверей). Нам потрібен постійний, знаходимо його і припаюємо провід від відповідного висновку зарядки, точно також з’єднуємо «плюси» плафона і адаптера.

Потім прибираємо зарядний пристрій під обшивку стелі, туди ж простягаємо провід USB від реєстратора.

Як самому зняти плафон освітлення салону? діємо покроково

Правильне зняття плафона в салоні авто

Ми з вами вже розглянули безліч електричних хитрощів, які можуть стати в нагоді кожній людині. На зворотній зв’язок ми часто отримували питання, як зняти плафон освітлення в салоні, тому вирішили розповісти вам декілька хитрощів і з цього приводу. Хочеться відзначити, що автомобіль є практично у кожної людини, так що, такі поради завжди будуть до речі.

Навіщо знімати плафон автомобіля

Як самому зняти плафон освітлення салону? діємо покроково

 1. Заміна лампи на більш потужну чи вона згоріла.
 2. Заміна розсіювача, який можна без проблем пошкодити.
 3. Перевірка всіх контактів в автомобілі під час установки підсвічування.
 4. Звичайна заміна на іншу лампу, якщо ви бажаєте встановити інше освітлення в своєму салоні.

Як правило, люди намагаються змінювати такі лампи тільки в тому випадку, якщо вони занадто яскраво або тьмяно світять. Можна поставити і різнокольорову підсвітку, вона завжди буде красиво виглядати. Наприклад, у вас встановлена ​​світлодіодне підсвічування синього кольору, без проблем можна поставити і таку лампу.

Як зняти плафон освітлення в салоні автомобіля

Варто відзначити, що існує велика кількість різних автомобільних марок, практично у всіх відрізняються способи зняття. Але, є хитрощі, які сміливо можна застосовувати до всіх автомобілів.

У цій статті ми не будемо говорити, як зняти плафон освітлення в салоні автомобіля вітчизняного виробництва, сюди можна віднести: 2101, 2105, 2106,2199 і т.д. – якщо у вас таке авто, спробуйте знайти іншу статтю.

Дізнайтеся, які бувають електричні схеми.

Спочатку рекомендуємо подивитися відео, як зняти плафон освітлення в салоні, після цього ми розповімо вам ще декілька хитрощів.

Зняти плафон можна двома основними способами, про них ми поговоримо окремо.

Як самому зняти плафон освітлення салону? діємо покроково
Як самому зняти плафон освітлення салону? діємо покроково

Якщо ви почали намагатися знімати плафон такими способами, але у вас нічого не виходить – НЕ намагайтеся. Пам’ятайте, плафон знімається завжди легко, якщо нічого не виходить, значить, ви робите щось не так.

Як самому зняти плафон освітлення салону? діємо покроково
Як самому зняти плафон освітлення салону? діємо покроково

Ось ми і розповіли вас, як зняти плафон освітлення в салоні і розглянули основні способи. Складного нічого немає, але пам’ятайте, якщо не йде – не чіпайте, тільки зламаєте.

Плафон освітлення салону – як зняти і поміняти?

Як самому зняти плафон освітлення салону? діємо покроково

Напевно, хоч раз в житті, хоча б один водій замислюється про комфортабельності свого автомобіля. Досить старим і дуже потрібним пристроєм є система освітлення салону. Вона представлена ​​комплектом пристроїв, розташованих в різних верхніх точках салону і призначених для освітлення салону в темний час доби. У цій статті ми розповімо вам про плафон освітлення салону як зняти і поміняти, а також розповімо, що це таке і для чого необхідна його заміна.

Навіщо плафон в салоні машини?

Плафоном називають світильник, який встановлюється під стелею автомобіля і створює світловий потік, який висвітлює салон автомобіля в темний час доби. Плафон є непомітним, але дуже потрібним пристроєм. Саме він допомагає перерахувати гроші в автомобілі або знайти загублену в салоні предмет.

Як самому зняти плафон освітлення салону? діємо покроково

Таке освітлення передбачає не тільки одиничне, а й групове розміщення світильників. Так в автомобілі може бути цілий комплект плафонів, які висвітлюють не лише водійське, але і задні сидіння.

Розміщення плафонів теж має невелике різноманіття. Так, в класичних моделях ВАЗ перші плафони монтувалися на стійки між дверима.

Вони випромінювали малий світловий потік, і тому по ним аналізували тільки відкриті двері автомобіля чи ні.

Потім, в передньопривідних автомобілях стали застосовувати більш вдосконалені плафони, що складаються з пластикового розсіювача і потужної лампи. Пізніше стали застосовувати світлодіодний варіант лампи для поліпшення освітлення салону.

Як самому зняти плафон освітлення салону? діємо покроково

Крім нього, прямо над панеллю підвісили плафон з кульовим напрямних приводом. Головна його особливість полягає в тому, що є можливість його повороту, хоча він не мав особливі параметрами світлового потоку.

Для чого і як проводиться заміна плафона?

Необхідність заміни світильника з’являється, якщо на ньому явно видно сліди механічних пошкоджень, в разі його електричної несправності або коли водій бажає встановити більш потужний освітлювальний прилад.

Бувають випадки, коли втрачено один з елементів плафона, а запчастини з плафонів нового і старого зразка просто не взаємозамінні. У цьому випадку доводиться міняти весь прилад цілком.

 • Механічні несправності : під ними прийнято розуміти будь-яке порушення конструкції внаслідок механічних впливів – пошкодження кріплень, відколи, подряпини тощо.
 • Електричні несправності : часто є наслідком механічного пошкодження. Електричні несправності можуть виявлятися у вигляді недостатнього контакту через неправильне положення контактної групи. Інша несправність полягає у виникненні короткого замикання між контактами. У зв’язку з цим подальша експлуатація плафона не те що є неприпустимою, а й небезпечна.

Насправді, заміна плафона не являє собою нічого складного. Для цього необхідно визначити спосіб кріплення світильника і вжити відповідних заходів. Найчастіше, саморізи кріплення встановлюються всередині світильника, а розсіювач виступає в ролі захисного скла. Інший спосіб кріплення – це засувки, а також заглушки, під якими і розташовуються елементи кріплення.

Як самому зняти плафон освітлення салону? діємо покроково

Щоб поміняти світильник, необхідно зняти розсіювач. Він може кріпитися за допомогою засувок або за допомогою осьових виступів на своїй поверхні. Розвівши корпус плафона, витягніть розсіювач. Тепер, щоб не пошкодити електричний ланцюг, вимкніть мінусову клему акумуляторної батареї. Потім витягніть лампу з світильника.

Вона кріпиться на контактах, тому зняти її не складе особливих труднощів. Далі відкрутіть шурупи кріплення плафона до стелі і зніміть його. В окремих випадках розведіть кріпильні засувки за допомогою плоского інструменту і виведіть плафон з стельового кріплення.

Від’єднання проводів знадобиться в будь-якому випадку, однак послідовність цієї операції залежить від довжини проводу і способу установки.

Тепер розглянемо заміну зі зміною світильника на більш потужний. Перш ніж приступати до даної процедури, спробуйте поміняти лампу у вже наявному приладі. Швидше за все, головна проблема полягала саме в цьому.

Якщо ви все одно незадоволені результатом, то можна поміняти і весь світильник цілком. Для цього потрібно зняти старий аналогічним методом і приміряти новий світильник.

Цілком можливо, що розміри нового будуть трохи більше, а електрична схема може змінитися, хоча спосіб підключення залишиться той самий.

Згідно вимірам, необхідно відповідним чином пропиляти стелю автомобіля. В даному випадку розглядає верхнє покриття стелі, а не металева частина даху.

Її зрізування робиться у відповідність з розміткою і дотриманням правильних розмірів. Після цього здійснюється кріплення світильника в такому ж порядку, в якому його кріплення здійснюється на іншому автомобілі.

У разі відсутності подібних систем кріплення на стелі вашого авто, їх необхідно доопрацювати і встановити.

На цьому заміна плафона освітлення салону завершена. Як бачите, це зовсім не складна процедура і зажадає від вас швидше творчих здібностей, ніж ремонтних. Виконуючи її самостійно, можна добре заощадити гроші на послугах співробітників сфери ремонту та обслуговування автомобілів.

Як зняти плафон?

Необхідність зняти плафон може виникнути при різних обставинах – переїзд на нову квартиру, генеральне прибирання, покупка нового світильника і т.д. У будь-якому випадку, потрібно володіти вмінням демонтувати плафони і міняти їх на нові. У статті ми детально з’ясуємо, як проводити демонтаж різних плафонів без сторонньої допомоги і виклику електрика.

Іноді підходиш до плафону і взагалі не можеш збагнути, як же її зняти, тому що ніяких гачків, прутиків і інших елементів, за які можна було б посмикати, просто немає. До всього іншого, і інструкції від плафонів мало хто зберігає, так що сподівається на те, що десь ви зможете знайти дану документацію і слідувати її повчанням, теж не варто.

Звати сусіда на допомогу – не варіант, по таких дрібницях негоже відволікати людей, так що доведеться справлятися самостійно.

В першу чергу, необхідно розуміти, що процес зняття плафона буде залежати від виду освітлювального приладу. Це може бути як світильник, так і люстра підвісного типу.

У випадку з підвісними освітлювальними приладами все набагато простіше, тому як до плафона на них можна звернутися навіть стоячи на стільці або ж столі, в залежності від розташування приладу і кімнати, в якому він висить.

важливо

Найчастіше для того щоб зняти плафон, його просто необхідно акуратно викрутити по різьбі (однією рукою притримуємо, інший викручуємо – все елементарно) або ж просто одним рухом руки (прокрутити) витягнути плафон з підвісною люстри.

Що стосується стельових освітлювальних приладів, то з ними все по-іншому, трохи складніше. Дивишся на них знизу, і зовсім незрозуміло, що куди крутити, адже все гладко і крім самого плафона нічого не видно. Тут головне визначиться, яким спосіб кріплення прикріплений плафон до приладу:

 • гвинти
 • різьба
 • пластини пружинні
 • засувки

Якщо плафон кріпиться на засувках або ж різьбі, для його демонтажу не знадобиться ніяких додаткових інструментів.

Якщо видно, що плафон кріпиться на гвинтах, то без викрутки просто не обійтися, так що готуйте його відразу.

Не варто також забувати, що і плафони бувають різні – закриті і відкриті.

Правила демонтажу плафона

Існує ряд правил, яких повинен дотримуватися кожен, хто вирішив зняти плафон з освітлювального приладу:

 • В першу чергу, запам’ятайте, вся робота, яка пов’язана з електроприладами і електрикою, в цілому, починатися повинна з відключення електромережі. Це не рекомендація, а правило.
 • Не починайте роботу до тих пір, поки всі деталі освітлювального приладу не охололи.
 • Підготуйте «конструкцію» з якої ви дістанете до плафона, вона повинна бути міцною – драбина, стіл або стілець, а не будувати якихось хистких незрозумілих споруд, по типу, стілець на стіл і на драбину.
 • Працювати з будь-якими електричними приладами необхідно виключно сухими руками.

Тільки після всього цього, можна приступати до безпосереднього зняття плафона.

знімаємо плафон

Якщо після цього, ви вирішили помити плафон і назад надіти його на освітлювальний прилад, то не забувайте, що перед тим як поставити його на місце, необхідно добре висушити його.

Гвинтові плафони знімаються дуже просто, необхідно просто трохи натиснути на нього і прокрутити проти годинникової стрілки, щоб він акуратно викрутився по різьбі. Головне не переборщити з натисканням на плафон, тому як нині, матеріали для плафонів не завжди використовують якісні та міцні.

 • Якщо ріжковий плафон необхідно буде поставити на місце, треба виконати всі перераховані вище операції, тільки навпаки – вставляємо ріжок, притискаємо його злегка і прокручуємо за годинниковою стрілкою.
 • Якщо люстра висить під стелею, і вам потрібно зняти з неї закритий плафон, вам необхідно буде бути гранично обережними – взятися за нього, злегка потягнути на себе, після чого докласти більше зусиль на одну зі сторін? щоб плафон зіскочив з кріплень і при цьому не тріснув.
 • Незважаючи на технічний прогрес і спрощення конструкцій сучасних плафонів, ще зустрічаються, причому, нерідко плафони, які кріпляться на болти. В даному випадку для того щоб демонтувати такий плафон знадобиться викрутка, і вид її буде залежати від того, на які саме болти посаджений плафон.
 • Для досвідчених майстрів не важко відкрутити і зняти плафон без відключення електрики, всім іншим користувачам рекомендується все робити за правилами.
 • Сьогодні в сучасних інтер’єрах нерідко зустрічаються натяжні стелі. Так ось, тут з плафонами все йде трохи по-іншому. Найчастіше майстри, які натягують ці стелі, встановлюють для освітлювальних приладів кріплення. Так звані «метелики», так ось витягувати їх не варто, тому як це зробити ви можете один раз, для того щоб вставити його назад вам доведеться купувати нове кріплення.
 • Якщо плафон на освітлювальному приладі кріпиться на вусиках, то немає нічого простішого, як зняти такий плафон. Ніяких інструментів тут не знадобиться, і особливих зусиль докладати, теж не варто. Просто стискаєте вусики і обережно знімаєте плафон з люстру – простіше нікуди.

Загалом, знімати плафон з будь-якого освітлювального приладу дуже просто, головне розібратися з його кріпленням, є вусики – стискаємо їх, видно болти – розкручуємо, не видно кріплень – потягніть на себе плафон, видно різьблення – акуратно викручує – все логічно і до неподобства просто .

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You May Also Like

Діагностика гбо 4 покоління своїми руками. Коли немає сенсу платити сто

Цены на бензин постоянно растут и облагаются новыми акцизами. Но без автомобиля…

Який краще gps-маяк для авто? Огляд моделей і погляд з боку

Защита своего транспортного средства – одна из основных задач автовладельца. При этом…

Що означає знак ш на машині? Просто про просте

https://www.znak.com/2017-04-07/znak_shipy_i_novye_pravila_dorozhnogo_dvizheniya_chto_nuzhno_znat 2017.04.07 Яромир Романов / Znak.com З 4 квітня в Росії діють…

Позначення на приладовій панелі автомобіля. Що означають значки?

У міру розвитку автомобільної промисловості кількість індикаторів на приладовій панелі стрімко збільшувалася.…

Як зареєструвати саморобний причіп? В Україні.

Реєстрація саморобних транспортних засобів Саморобні ПРИЦЕПИ Отже, з якоїсь незрозумілої причини Ви…

Як правильно паркуватися між машинами? Розписуємо в деталях

Як паркуватися переднім ходом між автомобілями Ось і настав щасливий день –…

Що робити, якщо потіє фара – причини і способи усунення проблеми

Утворення конденсату всередині фар досить поширена проблема, з якою стикаються власники автомобілів.…

Чи можна буксирувати на автоматі іншу машину? Як це зробити без наслідків

Багато автолюбителів чули про особливості принципу роботи АКПП і тому закономірно ставлять…

Що робити, якщо машину заблокували і перекрили у дворі? Все вирішується

Що робити, якщо у дворі заблокували машину, куди звертатися? Багато автомобілістів стикаються…

Що робити, якщо тече рульова рейка? Терміново усуваємо

На СТО, що спеціалізуються на ремонті вузлів рульового управління, власників автомобілів змушують…