Вітаю, дорогі друзі! Сьогодні у нас дуже цікава тема. Особливо для тих, хто вважає за краще мити машину своїми руками або думає, що для автомийки нинішні ціни занадто завищені. Тобто збирається переходити від послуг професійних мийок до ручної. Тому тема нашої розмови – це пеногенератор.

Але тільки не ГПСС, який застосовують для гасіння пожеж шляхом подачі піни. І не генератори для пінобетону. Хоча їх оренда може деяких зацікавити, все ж мова не про них.

Ми говоримо про спеціальний пристрій високого тиску, який застосовується для безконтактної мийки авто. Такий собі садовий інструмент, що дозволяє на території приватного будинку або навіть у дворі багатоповерхівки (хто не боїться сусідів або інших загроз), помити власну машину.

Як зробити пеногенератор своїми руками для мийки авто? Так теж можна

Звичайно, робота може виконуватися за допомогою звичайного обприскувача низького тиску. Однак з обприскувача отримати високоякісний результат не вдасться. А ось пінники створюють однорідну і мелкодисперсную піну. За рахунок неї і досягається прекрасний ефект. Сам користуюся, тому знаю, про що говорю.

Особливості пристрою

Не так важливо, купуєте ви італійський генератор піни або замовляєте з Китаю, конструктивно всі вони виглядають приблизно однаково.

До складу конструкції входить:

 • пістолет;
 • змішувач;
 • балон.

Спеціальна форсунка, а також створююча піну таблетка забезпечують подачу цієї суміші під високим тиском. Як результат, машина швидко покривається шаром, який счищает бруд.

Як зробити пеногенератор своїми руками для мийки авто? Так теж можна

Повністю безконтактним таке миття не назвеш. Якщо потрібен результат, доведеться попрацювати ще і губками або щітками.

Важливою характеристикою, від якого залежить робота і кращий показник ефективності, є обсяг бака. Зазвичай їх роблять на 25-100 літрів. Стиснене повітря, що подається з балона, повинно мати тиск 5-6 бар. На виході ручний пеногенератор має спеціальний регулятор. Він дозволяє контролювати тиск за рахунок вбудованого манометра.

Спреєр або генератор?

Ось тут виникає дуже важливий момент. Якщо вам потрібна мінімийка, раджу вибирати саме піногенератор. Хоча багато продавців для мийки автомобіля пропонують купити спреєр. Деякі і зовсім видають звичайний спреєр за нібито високоефективний генератор піни.

Як зробити пеногенератор своїми руками для мийки авто? Так теж можна

У деяких випадках універсальний спреєр може непогано себе проявити. Але він поступається пінникам, оскільки не здатний створювати таку саму стійку піну. На виході ви отримуєте звичайну емульсію, ефективність якої значно нижче.

Тому навчу вас відрізняти спреєр від генераторів.

 • схема спреера не передбачає наявність регулятора для контролю якості суміші;
 • у спреера форсунка на виході має більший діаметр, ніж у пінника.
 • Цих відмінних характеристик досить, щоб зробити правильну покупку.
 • Як зробити пеногенератор своїми руками для мийки авто? Так теж можна
 • Якщо говорити конкретно про виробників, то варто звернути увагу на наступні бренди:
 • Керхер (Karcher);
 • Муссон;
 • Штиль (Stihl);
 • Huter (Хутер);
 • Бош (Bosch);
 • Elitech;
 • Procar;
 • Idrobase;
 • Интерскол;
 • чемпіон;
 • Патріот.

Цінова категорія різна, так що спирайтеся на доступний бюджет. Відразу скажу, що дешеві пристрої брати не варто. З обприскувача хорошої якості буде користі більше, ніж від низькосортного пінника.

Зайдіть на Аліекспресс, почитайте відгуки, вивчіть різні магазини. Інтернет працює 24 години на добу, тому інформацію про ту чи іншої моделі можна дізнатися завжди.

Як працює піногенератор

Тепер вивчимо принцип роботи такого пристрою. А який він? Робота здійснюється на основі досить зрозумілих процесів.

Як зробити пеногенератор своїми руками для мийки авто? Так теж можна

Якщо коротко, то за рахунок стисненого повітря спеціальний шампунь проходить через піноутворювач і виходить готовий продукт, тобто піна. Умовно процес ділиться на два етапи.

 • Первинна піна. Струмінь води під дією високого тиску через жиклер виходить і змішується з шампунем. Паралельно в суміш додається повітря, що подається через спеціальні отвори. Але така піна не володіє потрібними характеристиками, тому для миття машини не підійде.
 • Готова піна. Тут основну роль відіграє так звана таблетка. Суміш, яку ми отримали на першому етапі, проходить на високій швидкості через таблетку. Це невеликий пристрій, що забезпечує створення пінної маси з потрібними характеристиками. Піноутворююча таблетка виготовляється з дроту, стійкого до корозії. У них є різна величина осередків. Важливо отримати піну високої кратності. Це безпосередньо впливає на якість миття машини.

На виході ми отримуємо струмінь піни, який легко наноситься за допомогою шланга на автомобіль, а потім змивається водою.

Переваги і недоліки

Подібна мінімийка високого тиску володіє важливими перевагами:

 • складові рідини перетворюються в піну без втрат;
 • на виході створюється стійка суміш з відмінними миючими властивостями;
 • витрата і параметри піни можна налаштовувати;
 • один заряд балона на 50 літрів дозволяє відмити від 10 до 15 авто.

Як зробити пеногенератор своїми руками для мийки авто? Так теж можна

Але є і пара недоліків:

 • доведеться постійно перезаправлять балон стисненим повітрям;
 • потрібно встановлювати компресор.

Маючи в розпорядженні хорошу мийку, застосувавши спеціальний адаптер, ви зможете об’єднати їх в загальний прилад. Відмінне рішення для тих, хто вже встиг обзавестися мийкою і хоче підвищити ефективність роботи свого обладнання для миття машини.

Як зробити пеногенератор своїми руками для мийки авто? Так теж можна

Хтось навіть створює саморобний апарат з вогнегасника чи інших підручних засобів. Є навіть ряд спеціальних відео, де все наочно показано. Але я б не рекомендував займатися подібними речами. Якщо ви хочете собі пристрій для подачі піни і дійсно якісної мийки машини, не пошкодуйте грошей і купіть собі нехай навіть китайський, але хороший генератор.

А ось доопрацювання – це інше питання. Купуючи побутовий або професійний Пінник, багато хто відзначає, що деякі запчастини володіють недостатньою ефективність.

Трохи про доопрацювання

Як зробити так, щоб піногенератор працював ще краще? Тут мова йде про підвищення продуктивності, тобто збільшенні кількості створюваної піни.

Ніякий складний ремонт не буде потрібно. Та й відкривати креслення генератора не доведеться. Суть доопрацювання полягає в тому, щоб спочатку краще працювати насадка.

Зазначу, що багато пінників відчувають проблеми зі змішуванням компонентів через недосконалість штатної насадки. Вода подається під низьким тиском, тому шампунь хоч і потрапляє в суміш, але повноцінного змішування не відбувається. Є моделі з дуже вузьким отвором, через яке подається шампунь. Вода просто не дозволяє миючому засобу проштовхнутися туди.

Як зробити пеногенератор своїми руками для мийки авто? Так теж можна

Існує два методи, за допомогою яких можна доопрацювати недолік заводських пінників.

 1. Замінити форсунку. Вам знадобиться вінтогайка. Це кріплення, яке застосовують в комп’ютерах і на ньому тримається материнська плата. Плюс в тому, що гайка м’яка і її легко свердлити. Буде потрібно свердло діаметром 1 мм. На низьких оборотах робить отвір посередині гайки, не пошкодивши різьблення. З торцевого боку робиться шліц для викрутки. Отримане пристосування вкручується в насадку. Це не все. Беремо таку ж гайку, але трохи більшого розміру, а також свердло на 2 мм. Зробіть отвір, напилком розширте на конус. Тільки з тієї сторони, яка буде звернена всередину насадки. Встановіть форсунку. Візьміть стрижень від ручки (краще гелевої) і відріжте трубку завдовжки 30-40 мм. Зверху насадки робиться отвір близько 4,6 мм. Це в ідеалі. Так трубка встане щільно. Обробіть всі герметиком, дочекайтеся висихання і перевіряйте роботу піногенератора.
 2. Для насадок, у яких є сітка. Вона служить для розбивання потоку води і створення піни. Проблема в тому, що сітки швидко зношуються. Для доопрацювання візьміть жиклер від карбюраторного жигуля і сітку, виконану з нержавіючої сталі. Жиклер ставиться на місце штатної форсунки. Орієнтуйтеся під розміри. Розмір отвору доведеться рассверлить, щоб вліз жиклер. Штатну сітку прибираємо і по її шаблоном робимо нову. Бажано вибирати сітку, у якій діаметр осередків не перевищує 2 мм. 1,5 мм буде ідеально. Поставте її на місце старої і випробуйте ефект від доробки своїми руками.

Ціна подібного доопрацювання може бути нульовою, якщо в розпорядженні опиняться необхідні матеріали.

Про шампуні

А де купити шампуні? У будь-якому магазині автомобільної хімії. Але дуже важливо розуміти, як користуватися спеціальною хімією.

Як зробити пеногенератор своїми руками для мийки авто? Так теж можна

Якщо бути точніше, то продається концентрат.

Намагайтеся вибирати якісні суміші, які користуються популярністю. Ніколи не беріть концентрати з показником рН більше 12. Більш агресивні суміші можуть роз’їдати лакофарбове покриття, хромовані деталі, гумові ущільнювачі та ін.

Також не можна, щоб в складі шампуню був присутній компонент під назвою гідроксид натрію або просто каустична сода. Нею зловживають виробники, оскільки вона ефективно знищує бруд і дешево коштує. Але одночасно з цим завдає лакофарбовому покриттю величезних збитків.

Як зробити пеногенератор своїми руками для мийки авто? Так теж можна

Використовується шампунь згідно керівництва виробника. Зазвичай на 1 літр води йде до 20 грам засобу. Але показники можуть відрізнятися. Дивіться на етикетку.

Звичайно, на фото продавці генераторів демонструють просто чудодійний ефект від безконтактної мийки. Але на практиці вона займає більше часу і сил. Якщо ви любите мити машину своїми руками, то наявність піногенератора істотно спростить завдання, якщо порівнювати зі стандартним набором з відра з водою, губки і автомобільного шампуню.

Пишіть свою думку щодо піногенераторов. Буде цікаво обговорити їх разом з вами. Для тих, хто з якихось причин не хоче мати свій піногенератор і мийку, радимо їздити на мийку самообслуговування. Інформацію про неї вже розміщена на сайті.

Піногенератор для мийки своїми руками

Найбезпечнішим для лакофарбового покриття кузова автомобіля є безконтактний спосіб мийки із застосуванням пеногенератора (у нас його ще називають пеногеном). Суть цього методу зводиться до нанесення хімічного миючого засобу на поверхню кузова у вигляді дрібнодисперсного піни.

Після нанесення вона розм’якшує бруд і пил, далі залишається все змити струменем води. Відсутність будь-якого контакту з лакофарбовим покриттям (ганчіркою, щіткою і т. Д.) Виключає пошкодження поверхневих шарів лаку, тобто утворення так званої «павутини» повністю виключено.

Тому такий спосіб мийки автомобіля і є зараз більш пріоритетним і просунутим.

Як зробити пеногенератор своїми руками для мийки авто? Так теж можна

Ефективність мийки багато в чому залежить від якості наноситься піни – чим вище її щільність, тим краще очисний властивості, меншу витрату води і хімічних засобів. А піну дає якраз пеногенератор. Тому основне завдання пеногенератора – отримання дрібнодисперсного щільної піни, а також рівномірний її розподіл по поверхні кузова автомобіля.

Конструкція пеногенератора

Конструктивно пеногенератор дуже схожий зі звичайним садовим обприскувачем, принципова схема у них практично однакова. Але є один суттєвий нюанс – пеноген є обладнанням, що працює під високим тиском.

Основними складовими елементами цього обладнання є:

 1. Балон (обсяг буває різний – від 25 до 100 літрів).
 2. Змішувач.
 3. Пістолет.
 4. З’єднувальний шланг.

Великогабаритне обладнання, з балоном великої місткості, може бути встановлено на транспортну візок, для забезпечення легкого переміщення.

Оскільки обладнання працює під високим тиском, балони виготовляються з нержавіючої або ж зі звичайної стали, але з обов’язковим покриттям антикорозійними засобами. У деяких заводських моделях на балоні встановлена ​​мірна лінійка, що дозволяє контролювати витрату і своєчасно здійснювати заправку.

Самостійно працювати пеноген не може, оскільки потрібно подача стисненого повітря. Для цього передбачений на балоні штуцер для підключення компресора. Зазвичай робочий тиск для пеногенератора складається 5-6 Бар. Для контролю тиску на ємності встановлюється манометр, регулювання тиску виконується наявними в конструкції регулятором тиску.

Як зробити пеногенератор своїми руками для мийки авто? Так теж можна

пінна таблетка

Основним елементом змішувача є так звана пенообразующая таблетка. Насправді ж вона є дрібнопористий сітку, складену в декілька шарів і виготовлену стійкою до корозії дроту.

Вона встановлюється в корпус, встановлений на балоні. І саме до нього приєднується шланг подачі. Ця таблетка забезпечує розбивання подається на неї первинної піни, на мелкодисперсную фракцію високої щільності.

А далі вже готова піна подається на пістолет, яким вона і наноситься на поверхню кузова. Цей пістолет оснащений регулятором подачі піни, що дозволяє задавати параметри вихідний струмені.

Принцип роботи пеногенератора

Як зробити пеногенератор своїми руками для мийки авто? Так теж можна

Пеногенератор своїми руками

Принцип роботи пеногенератора дуже простий:

 1. Мийник заправляє балон розчином води і піноутворювача (миючого засобу). Потім горловина щільно закривається, що забезпечує герметичність ємності.
 2. Під’єднується компресор і накачується повітря до необхідного тиску.
 3. При відкритті клапана пістолета, повітря починає через жиклер видавлювати розчин, де і відбувається первинне піноутворення.
 4. Рухаючись на високій швидкості спінений розчин вдаряється в сітку пенообразующей таблетки і, проходячи її, розділяється, що супроводжується утворенням дрібнодисперсного піни.
 5. Готова піна подається на пістолет і далі через форсунку ця струмінь подається на поверхню кузова.
 6. При потребі мийник може провести регулювання подачі на пістолеті (зробити фронт розпилення більш широким, підвищити швидкість вильоту струменя).

Примітно, що приблизно за таким принципом працює ще одне обладнання для безконтактної мийки – спреер. Але на відміну від пеногенератора на виході з пістолета у нього утворюється емульсія, у якій миючий ефект нижче ніж у піни.

Відмінність між ними зводиться до різних використовуваним пістолетів для нанесення. Емульсія – дещо інше стан рідини ніж піна, тому для її розпилення потрібна форсунка зі збільшеним отвором.

До того ж у спреера неможливо відрегулювати параметри подачі емульсії, тобто на пістолеті немає ніяких регулювальних елементів. Зазначені нюанси допоможуть легко відрізнити пеногенератор від спреера.

Основними достоїнствами пеногенератора є:

 • економічність витрати миючого засобу;
 • одержувана на виході піна має відмінну миючої функцією;
 • можливість регулювання подачі струменя;

Основних же недоліків у цього устаткування два – великі габаритні розміри і потреба в підключенні компресора. З цих якостей пеногенератор вважається обладнанням для професійних автомийок, які не дуже підходящим для домашнього використання.

Пенокомплект як різновид пеногенератора

У гаражних умовах краще використовувати пенокомплект – варіація обладнання для безконтактної мийки авто.

Як зробити пеногенератор своїми руками для мийки авто? Так теж можна

Пістолет з насадкою для миття. Підключається через шланг до мийки високого тиску

Це обладнання працює дещо по-іншому. У ньому теж є ємність, але вона значно менше за обсягом, ніж у пеногенератора – всього 1 літр. Також в конструкцію його входить піноутворювач, який відразу ж і грає роль пістолета для нанесення. Але на відміну від пеногена, пенокомплект працює не від компресора, він є насадкою для мийок високого тиску.

Як зробити пеногенератор своїми руками для мийки авто? Так теж можна

Ємність з піноутворювачем, по іншому називається пінна насадка для безконтактної мийки

Як зробити пеногенератор своїми руками для мийки авто? Так теж можна

Схема пінної насадки

Працює пенокомплект так:

 1. Він надівається на шлаг подачі води з мийки високого тиску.
 2. Після включення мийки в роботу, вода під високим тиском подається на піноутворювач, а звідти – в ємність, заповнену миючим засобом, де і відбувається первинне піноутворення.
 3. Одержаний в ємності розчин подається вода видавлює знову в піноутворювач, де він проходить через пенообразующую таблетку.
 4. На виході з таблетки утворюється мелкодисперсная піна, яка через розтруб подається на поверхню кузова.

Для зручності роботи до піноутворювачів можна під’єднати подовжувачі (списи) різної довжини, щоб забезпечити нанесення піни на будь-яку поверхню авто, в тому числі дах і днище.

Одержану на виході з пенокомплекта струмінь теж можна регулювати за допомогою встановленого на піноутворювач вентиля.

Пенокомплект відрізняється:

 • малими габаритними розмірами;
 • одержуваної на виході піни хорошої якості;
 • простотою заправки (не потрібно вода для створення розчину);

Але без мийки високого тиску пенокомплект працювати не зможе.

Через одержуваної на виході потужного струменя, витрата миючого засобу у такого обладнання трохи вище, ніж у пеногена. В цілому це цілком прийнятний варіант для безконтактної мийки авто в домашніх умовах. Та й чи варто пенокомплект значно дешевше, ніж пеногенератор.

Як зробити пеногенератор своїми руками для мийки авто? Так теж можна

Пеногенератор в зборі

Розглядаючи конструкцію обох типів обладнання, можна помітити, що основним компонентом їх є пенообразующая таблетка, яку цілком можна купити окремо. А значить і виготовити пеногенератор своїми руками цілком можливо.

Найпростіший спосіб виготовлення – це взяти за основу звичайний садовий обприскувач і трохи його переробити. На початку згадувалося, що конструктивно пеногенератор і обприскувач подібні, і цей факт часто використовується при створенні саморобної пеногена.

Далі розглянемо одну з найпростіших конструкцій пеногенератора, який можна самостійно виготовити з підручних засобів. Отже, знадобитися:

Як зробити пеногенератор своїми руками для мийки авто? Так теж можна

Згони для пеногена

Як зробити пеногенератор своїми руками для мийки авто? Так теж можна

Пігулка для піни в зборі

 • обприскувач (обсяг може бути різний);
 • два згону ½ дюйма і гайки для них;
 • Зворотній клапан;
 • штуцер повітряний;
 • пенообразующая таблетка і перехідник для неї;
 • металева трубка.

Маючи все це, можна приступати до переробки:

Як зробити пеногенератор своїми руками для мийки авто? Так теж можна

 1. Зрізаємо з обприскувача клапан скидання тиску і штуцер для приєднання шланга.
 2. У отримані отвори вставляємо згони і фіксуємо їх гайками з двох сторін і використовуючи прокладки ущільнювачів.
 3. На один з сгонов встановлюємо трубку (щоб вона ледь не діставала до дна ємності), зворотний клапан і повітряний штуцер.
 4. На другий зганяння через перехідник накручуємо пенообразующую таблетку.
 5. Ручний насос накачування тиску обприскувача необхідно повністю заглушити, оскільки він не знадобиться, і буде виконувати тільки роль кришки бачка.

Пеногенератор своїми руками

Залишається тільки під’єднати шланг до вихідного штуцера таблетки, на другий кінець якого одягти садовий пістолет-розприскувачі. На цьому можна вважати виріб готовим.

Працювати з ним не так зручно, як із заводським обладнанням, але цілком прийнятно. Щоб помити машину необхідно:

 • заправити ємність миючим розчином (на 2/3);
 • під’єднати компресор і закачати повітря в балон (важливо простежити за тиском і не перевищувати допустимі норми);
 • після відкриття клапана розпилювача повітря видавить розчин, продавить його через таблетку, і на виході з пістолета отримаємо піну цілком прийнятної якості;

З незручностей саморобного пеногенератора можна відзначити потреба в періодичній підкачування тиску, оскільки регулятором саморобка не обладнана, а також неможливість відрегулювати виходить струмінь.

Але описану конструкцію можна завжди доопрацювати, встановивши додатково обладнання, щоб усунути недоліки і підвищити зручність роботи з піногенератором.

Пеногенератор своїми руками для мийки авто

Головна »На допомогу автолюбителю» Додати в закладки

Мийка автомобіля сьогодні є розкішшю, навіть найпростіша, не кажучи про безконтактної за допомогою пеногенератора.

Як зробити пеногенератор своїми руками для мийки авто? Так теж можна

Пристрій пеногенератора і принцип його дії

Перед тим як почати збирати свій власний генератор піни, необхідно точно розуміти принцип його дії. Головним призначенням даного пристрою є оприлюднення піни і подальше її плавне п рівномірний розподіл по корпусу машини.

Водяний струмінь проходить крізь розчин, який перемішується з повітрям, що нагнітається з компресора. При цьому процесі утворюється активна піна, яка здатна з легкістю очистити авто від забруднень.

Зверніть увагу

Крім того, що піна утворилася, вона повинна бути щільною, що досягається шляхом проходження злегка спіненої мильної води через таблетку (багатошарова металева сіточка), яка спінює інтенсивно розчин. Далі рідина надходить на паралельні пластини-регулятори для того, щоб потік розчину був плоским.

Шланг необхідний для виведення піни, на нього закріплюється насадка для розподілу водяних потоків або просто насадка-душ.

Пеногенератор для мийки авто з обприскувача

Як зробити пеногенератор своїми руками для мийки авто? Так теж можна

Так, для створення пеногенератора з садового обприскувача знадобляться:

 • Ємність обприскувача;
 • Манометр для вимірювання тиску потоку повітря;
 • Однопотоковий клапан, що пропускають повітря лише в одному напрямку;
 • Регулятор потоку або просто кран;
 • Труба для нагнітання повітря внтурі;
 • Шланг з товщиною стінок, здатних витримати тиск в 6-8 атм;
 • Бандаж з металу для з’єднань;
 • Сіточка для утворення піни.

Перше, що потрібно для пеногенератора – це ємність, здатна не луснути при тиску в 5 атмосфер, ємність обприскувача якраз підходить під ці цілі, так як стінки можуть витримувати тиск в 4-6 атмосфер.

Поетапно процес створення пеногенератора з обприскувача для саду виглядає так:

 • Перше, що потрібно зробити – це видалити устаткування для накачування рідини -насос, видаливши його потрібно заглушити отвір для того, щоб замість насоса вийшла просто герметична кришка.
 • Друге, встановлюються два виходи (згону) діаметром в 1,2-1,3 см у верхній частині ємності. Перший зганяння знадобиться для подачі повітря з компресора, а другий для виведення піни з корпусу.Як зробити пеногенератор своїми руками для мийки авто? Так теж можна

Два металевих згону: в перший закручений шланг, у другій буде подаватися повітря

 • Третє, на вступне отвір (зганяння) для подачі повітря монтується манометр, однопотоковий клапан, всередині корпусу ємність встановлюється трубка по висоті менше на 3-4 см від висоти ємності. Трубка закріплюється на внутрішню частину отвору.
 • Отвір (зганяння) №2 потрібно для монтажу крана, таблетки і перехідника для підключення шланга. Таблетку можна як купити в магазині, таки зробити самостійно з дроту або металевої губки.Як зробити пеногенератор своїми руками для мийки авто? Так теж можна
 • Завершальним етапом є підключення автомобільного компресора (вартість від 1200 рублів) або компресора, купленого на вторинному ринку спеціально для створення пеногенератора.

Як зробити пеногенератор своїми руками для мийки авто? Так теж можна

 • Компресор автомобільний (вартість від 1200 рублів);
 • пістолет;
 • Каністра (як ємність);
 • форсунка;
 • шланги;
 • манометр;
 • Штуцер.

Всі разом обійдеться максимум 1600-1800 рублів при вартості одне миття автомобіля в 300-400 рублів.

Перше, що потрібно зробити, це взяти трубку з довжиною в 60-65 см (взагалі довжина трубки може бути різною і залежить від розмірів пластикової каністри, довжина трубки повинна бути на 2-3 см менше, ніж висота каністри від отвору до дна) і наповнити волосінню, яка буде грати роль пенообразующей таблетки. Кінці прикриваються заглушками з отворами з нанесеною різьбою.

На один з отворів монтується перехідна ланка Т-подібної форми, на час, що залишився отвір монтується штуцер. До Т-видному переходнику підключаються дві шланги, один з отворів повинно мати кран для контролю потоку води, друге потрібно для підключення манометра.

Слід пам’ятати, що каністра повинна бути виготовлена ​​з щільного пластику, який витримає тиск в 5-6 атмосфер, інакше всі праці підуть нанівець.

Багато хто намагається знайти на вторинному ринку компресор, проте для цілей мийки автомобіля цілком достатньо дешевого автомобільного компресора з манометром, ціна на який 1200-1300 рублів, а тиск, що створюється навіть найдешевшою моделлю становить діапазон від 2 до 7 атмосфер, що і потрібно для створення пеногенератора.

Як зробити пеногенератор своїми руками або з чого почати?

Як зробити пеногенератор своїми руками? Відповідь проста – потрібно пробувати. Для виготовлення пеногенератора важливо підібрати не компресор, а ємність, яка здатна витримати величезний обсяг води і тиску всередині.

Всі варіації створення пеногенератора, представлені вище, – це найпростіші і зрозумілі, а й одні з найнебезпечніших при використанні через корпусу. Так, при найменшому відхиленні в тиску, пристрій може в кращому випадку тріснути і протікати, в гіршому – вибухнути в руках.

Кращою основою (ємністю) для такого роду генератора піни стане газовий балон, але для створення генератора піни в цьому випадку, знадобиться досвід застосування зварювання і, власне, зварювальний апарат, що довго і проблематично, але надійно.

Як використовувати саморобний генератор піни?

Поетапно процес використання генератора виглядає так:

 • Через основне отвір – горловину, заливається вода, бажано очищена, на 60% від обсягу;
 • У воду, знову ж через горловину засипається миючий концентрат в співвідношенні 10-18 грам на 1 літр води;
 • Після перших двох етапів, закривається кран і горловина;
 • Запускається компресор;
 • Подається повітря в ємність;
 • Підключається шланг з пістолетом;
 • Слід дуже повільно відкривати кран;
 • Наноситься піна (її густоту цілком можна регулювати насадкою для поливу або пістолетом, дивлячись що встановлено у вигляді розподільника);
 • Піна повинна знаходиться на поверхні авто протягом 15-20 хвилин;
 • Після подачі піни, можна обполоснути ємність і залити туди воду і так само, як наносилася піна, змивати її, але вже чистою водою.

Пеногенератор для мийки авто своїми руками: 2 простих пристрої

Пеногенератор – це пристосування, яке активно застосовується в багатьох областях. Наприклад, власники автомобілів використовують його для неконтактної мийки авто.

Основним завданням апарату є формування піни за допомогою створення тиску. Придбати подібний пристрій в користування – бажання багатьох, але генератор піни дуже дорогий, і не кожен може дозволити його.

Інша справа, якщо зробити пеногенератор своїми руками.

Як зробити пеногенератор своїми руками для мийки авто? Так теж можна

Конструкція пеногенератора

Структурно генератор піни дуже схожий на звичайний обприскувач, основна схема майже ідентична. Але є один нюанс в тому, що генератор піни – це обладнання підвищеного тиску.

Головним чином компоненти цього обладнання є:

 • балон (від 25 до 100 л);
 • змішувач;
 • гармата;
 • шланг.

Як зробити пеногенератор своїми руками для мийки авто? Так теж можна

Великорозмірні обладнання з повітряною кулею великої місткості можна встановити на візок переходу для забезпечення легкого руху.

Оскільки устаткування функціонує під великим тиском, балони виробляються з нержавіючої сталі або металу з невід’ємним антикорозійним покриттям. В окремих промислових модифікаціях на циліндр встановлюється пряма лінійка, що дає можливість контролювати потік і своєчасне наповнення.

Перетворювач піни не може працювати самостійно. Нормою є робочий тиск для пеногенератора 5 – 6 бар. Для контролю в резервуарі встановлюють манометр, нагляд тиску виповнюється наявними регулятором тиску.

Як зробити пеногенератор своїми руками для мийки авто? Так теж можна

Призначення і принцип роботи

Пенораспилітелі є вельми популярними пристосуваннями. Використовуються на станціях технологічного сервісу, в пожежній, фармацевтичній і харчовій індустрії.

Активний склад піни сприяє відмінній прибирання:

 • виробничого обладнання;
 • автомобільного транспорту;
 • приміщень після ремонту;
 • басейнів.

Дія піни направлено на чистку поверхні, видалення бруду, дезінфекцію.

Головним компонентом приладу є так звана спінюється таблетка. Насправді це решітка з невеликою сіткою, закрита в кілька шарів і виконана з корозійно-стійкого дроти. Вона визначена в корпусі, встановленому на циліндрі. І вона підключена до шлангу подачі. Ця таблетка гарантує подачу піни в дрібнозернистої фракції з високою частотою.

І потім піна йде в пістолет, що наноситься на площину. Цей ручний пістолет обладнаний регулятором подачі, що дає можливість задавати параметри струменя.

Агрегат для миття власними руками

З огляду на систему обладнання, можна помітити, що головним компонентом є спінюється таблетка, яку можна купити окремо. Це означає, що можна зробити саморобний пінний генератор без проблем. Найлегший спосіб створити безконтактний апарат – взяти за базу звичайний обприскувач і трохи переробити.

Таким чином, необхідні:

 • стабілізатор;
 • два полдюймовой свердла і гайки для них;
 • Зворотній клапан;
 • повітропровід;
 • пінопласт і адаптер;
 • металева трубка.

Варто розглянути одну з простих конструкцій пеногенератора, яку можна зробити з підручних засобів. Важливо дотримуватися інструкції.

Як зробити пеногенератор своїми руками для мийки авто? Так теж можна

Порядок робіт:

 • потрібно відключити клапан і з’єднувальний шланг від розпилювача;
 • в отвори вставити втулки і зафіксувати їх гайками з обох сторін і за допомогою прокладок;
 • на одному з приводів встановити трубу, щоб вона майже досягла дна бака, зворотний клапан і з’єднання подачі повітря;
 • на другому диску адаптер;
 • насос необхідно амортизувати в міру того, як він потрібен.

Залишилося тільки підключити шланг до виходу. Таким чином, виріб готовий. Працювати з пристроєм не так зручно, як із заводським обладнанням, але прийнятно.

Для миття потрібно:

 • наповнити ємність миючим розчином на 2/3;
 • підключити компресор і припливне повітря до балона (важливо стежити за тиском і не перевищувати норм);
 • після відкриття розпилювального клапана повітря видавлює розчин, пропускає його через таблетку, а на виході піна цілком прийнятної якості.

Серед недоліків пеногенератора можна виділити необхідність періодичної перекачування тиску, так як контролер не має регулятора. Також немає регулювання потоку вихлопу.

Але описану конструкцію завжди можна вдосконалити, встановивши додаткове обладнання для усунення недоліків і підвищення зручності використання пеногенератора.

Апарат з пластикової каністри

Цей спосіб ще легше, ніж минулий. Він дає можливість збирати джерело піни для очищення від приладів з мінімальними витратами. Для вироби багато чого не потрібно. Зробити піноутворювач для мийки своїми руками нескладно.

Для цього тільки потрібно:

 • набір гайкових ключів;
 • болгарка;
 • пістолет;
 • пластикова тара;
 • сопла;
 • компресор;
 • промивні шланги.

Потрібно взяти трубку довжиною 70 см. Обидва закінчення повинні бути перекриті спеціальними заглушками. Пробки повинні бути одягнені на різьбові отвори.

На одній з пробок пеногенератора потрібно поставити адаптер у вигляді букви Т. На другий зафіксувати з’єднання. Включити шланги до 2 виходів Т-образного адаптера. Не варто забувати про запірних кранах.

Один рукав пеногенератора для миття призведе до резервуару з рідиною, а інший – до компресора. Такого роду метод дає можливість скласти генератор в домашніх умовах власними руками з найменшими витратами.

Як зробити пеногенератор своїми руками для мийки авто? Так теж можна

У разі, якщо включають саморобний пеногенератор для мийки авто в перший раз, потрібно подати просту воду з незначною кількістю барвника. Це допоможе визначити слабкі сторони структури, якщо такі присутні.

Альтернативний вид резервуара

При складанні генератора піни власними руками вибір правильного резервуара має особливе значення. Прості способи були зображені раніше. Є ще один варіант.

Зробити пеногенератор для автомийки своїми руками не складе особливих труднощів. Щоб сформувати пеногенератор своїми руками для мийки авто з пропан-балона, необхідно використовувати зварювання. Потрібно заварити всі колишні отвори і зробити 2 нових: одне в нижній точці кінця, друге – в середині. Зварити труби з фітингами.

важливо

Можна вживати як цангові адаптери, так і муфти. Головне, що цей компонент установки генератора піни, створений своїми руками, витримує тиск, який формується компресором.

Для максимального комфорту люк може бути зроблений для пеногенератора. Контейнер повинен бути цілком повітронепроникним. Нижня з’єднання бака підключається безпосередньо до компресора, верхнє з’єднання підключається до розпилювача. Як можна спостерігати, принцип включення резервуара з пропан-балона такий же. Однак період роботи та надійність у багато разів вище.

Висновок

Створення пристрою за типом пеногенератора для мийки Керхер своїми руками вимагає часу і старань. Однак результат цілком компенсує всі витрати. Тепер будь-яка мийка буде практично безкоштовною.

Як зробити пеногенератор для автомийки своїми руками

Короткий зміст статті:

 • Пеногенератор: структура обладнання
 • виготовлення пеногена

Як зробити пеногенератор своїми руками для мийки авто? Так теж можна
Найбільш нешкідливим способом мийки для лакофарбової поверхні кузова авто є безконтактний метод з використанням пеногенератора. Миючий засіб в стані дрібнодисперсного піни розпорошується на кузов машини і розчиняє забруднення. Після цього досить очистити автомобіль струменем води. Завдяки тому, що механічна дія на покриття авто відсутній (не провадиться тертя губкою, щіткою і т. П.), Можливість пошкодження верхнього шару лаку повністю виключається. Устаткування для миття машини можна придбати в спеціалізованих магазинах, але якщо майстер бажає заощадити, він може виготовити пеногенератор для мийки своїми руками.

Пеногенератор: структура обладнання

Як зробити пеногенератор своїми руками для мийки авто? Так теж можна

Ефективність очищення машини обумовлюється характеристиками використовуваної піни – чим щільніше вона буде, тим більш якісними будуть очисні здатності. Крім того, щільна піна скорочує витрату рідини і хімічних складових. А подача піни – призначення пеногенератора (друга назва – пеноген).

За своєю структурою дане пристосування нагадує стандартний садовий обприскувач. Але на відміну від обприскувача, пеногенератор працює під істотним тиском.

Пеноген складається з декількох елементів:

 • балон;
 • змішувач;
 • Шланг, службовець для з’єднання;
 • Пістолет.

Як зробити пеногенератор своїми руками для мийки авто? Так теж можнаФото-схема

У разі, коли виготовляються піногенератори для безконтактної мийки своїми руками з використанням особливо великих ємностей (максимальний обсяг балона – 100 л), їх встановлюють на спеціальні візки – це дозволяє переміщати масивне обладнання без особливих зусиль.

Через те, що піногенератори працюють під високим тиском, ємності виробляються з металу – нержавіючого і звичайного. При цьому звичайний метал в обов’язковому порядку покривають антикорозійними складами. Дуже часто заводські пеногени мають мірної лінійкою, яка встановлюється на балоні. Завдяки їй можна стежити за витратою миючої рідини, а також вчасно виконувати заправку.     

Обладнання не може функціонувати самостійно, так як для роботи необхідний приплив стисненого повітря. Ця особливість обумовлює наявність на ємності штуцера для приєднання компресора. Стандартне тиск для пеногена – 5 Бар. Для відстеження тиску на балоні присутній манометр, регулювати силу тиску дозволяє спеціально призначений регулятор.    

Перед тим як зробити пеногенератор для автомийки своїми руками, варто врахувати, що один з найважливіших елементів обладнання даного типу – це таблетка, утворює піну. Насправді таблетка являє собою сітку з нержавіючого дроту з дрібним вічком, компактно скручену в кілька шарів.

Її встановлюють в корпус, що розміщується на бачку. До такого корпусу приєднується шланг, що подає рідину. Пігулка розбиває подається миючий засіб на дрібні частинки, завдяки чому виходить особливо щільна піна. Піна надходить на пістолет, який дозволяє нанести засіб на автомобіль.

Виготовлення пеногена

Найменш трудомісткий метод виготовлення пеногена полягає в використанні звичайного садового обприскувача. Це пристосування береться за основу, після чого доповнюється деякими елементами. Раніше було згадано, що обприскувач дуже схожий на обладнання для мийки авто, тому саме він ідеально підходить для створення пеногенератора.  

Найпростішу конструкцію пеногена можна легко виконати в домашніх умовах. Майстру доведеться подбати про наявність:

 • Обприскувача будь-якого обсягу;
 • Двох сгонов (одна друга дюйма);
 • Гайок для сгонов;
 • Повітряного штуцера;
 • клапана;
 • Пенообразующей таблетки;
 • Перехідника для таблетки;
 • Металевої трубки.

Пеногенератор своїми руками для мийки авто з обприскувача виконується за наступною схемою:

 • З основи видаляється клапан скидання тиску, а також штуцер для прикріплення шланга;
 • У отримані виїмки вставляються згони;
 • Згони з обох сторін фіксуються гайками із застосуванням ущільнюючих прокладок;
 • На будь-який з двох сгонов встановлюється трубка. Її потрібно влаштувати таким чином, щоб вона не стосувалася денця балона. На цей же зганяння ставиться зворотний клапан і штуцер;
 • На другий зганяння встановлюється перехідник, через нього накручується таблетка;
 • Ручний насос не чути, так як він не потрібен. У готовому піногенераторі він буде виконувати роль кришки бака;
 • До вихідного штуцера піноутворювача під’єднується шланг;
 • На вільний кінець шланга надівається пістолет-розпилювач.

Устаткування повністю готове. Слід згадати, що виготовляючи пеногенератор для автомийки своїми руками, креслення не обов’язково робити самостійно – можна знайти їх в спеціальній літературі, або пошукати в Мережі.

Експлуатувати власноруч виготовлений пеноген трохи складніше, ніж заводський варіант, але не настільки важко, щоб відмовитися від такого обладнання.

Для того щоб вимити автомобіль за допомогою самостійно зробленого пеногена слід:

 • Наповнити дві третини частини балона миючим складом;
 • Приєднати компресор і почати закачування повітря в ємність (важливо контролювати тиск, щоб воно не перевищувало стандарт);
 • Після того, як відкриється клапан розпилювача, повітряні маси направлять суміш і пропустять її крізь таблетку. З пістолета вийде якісна піна.

Основним мінусом самостійно виготовленого пеногена є необхідність постійної підкачки тиску, так як спеціальний регулятор в даному обладнанні не передбачено. Крім того, у майстри не буде можливості регулювати силу виходить струменя.

Існує ще один спосіб створити пеногенератор для мийки керхер своїми руками. Він застосовується не так часто, як попередній, проте не втрачає популярність серед автомобілістів. Технологія виконання досить проста:

 • Необхідно обзавестися каністрою, обсяг якої перевищує 20 л;
 • До вхідного соску (з латуні) від автопокришки слід під’єднати компресор з машини;
 • Далі потрібно під’єднати шланг (довжина – 6 м, діаметр – 1,6 см) до заздалегідь підготовленого пістолета;
 • Скріпити елементи можна за допомогою гумових клаптів, хомутів і гайок.

Пеногенератор своїми руками для мийки автомобіля

Пеногенератор являє собою пристрій, який здійснює освіту і викид піни на кузов автомобіля.

Таке обладнання є бажанням багатьох любителів автомобілів, а тому вони зацікавлені в тому, щоб зробити його своїми руками і використовувати в подальшому для мийки власного авто .

Справа в тому, що варто пристрій досить дорого, а тому, набагато простіше зробити його власноруч.

Як працює пеногенератор

Як зробити пеногенератор своїми руками для мийки авто? Так теж можнаБудь-піноутворювач для автомийки, навіть виготовлений своїми руками, складається з наступних частин – це балон, всередині якого знаходиться стиснене повітря, змішувач, шланг і спеціальний пістолет для розпилення піни. Найважливішим вважається, звичайно, балон, від обсягу якого залежить вся робота пеногенератора. Його обсяг може досягати 100 літрів, але в нашому випадку буде досить і 25.

Щоб балон не вразив дії корозії, бажано застосовувати для цього нержавіючу сталь. Тому йому доведеться мати справу з великою кількістю хімічних елементів.

Утворення піни можна умовно розділити на дві стадії:

 1. Спочатку готується спеціальний склад з води, в якій розбавляється миючий засіб. Поки, що це непридатна для використання піна і не володіє потрібними властивостями для того, щоб в потрібній кількості потрапити на кузов автомобіля.
 2. Склад надходить в спеціальну «таблетку», де і відбувається остаточне формування. У ній створюються не тільки потрібні властивості піни, а й необхідна щільність, яка дозволяє розпорошити її.

Пеногенератор дозволяє виробити такий склад, який дозволяє очистити кузов автомобіля, не торкаючись при цьому ганчіркою. Саме це робить його таким популярним . Але, щоб обзавестися цим пристроєм, зовсім не обов’язково витрачати великі гроші, адже можна спокійно зібрати його своїми руками.

Як зробити пеногенератор

Розглянемо відразу кілька способів виготовлення пеногенератора своїми руками. І почнемо з найпростішого.

 1. Звичайно такий пеногенератор не матиме того ефекту, як заводські, проте зайвим в мийці автомобіля він, безумовно, нічого очікувати . Заздалегідь приготуйте наступний список інструментів: ніж, болгарка, гайкові ключі, вимірювальна рулетка і плоскогубці.

Як зробити пеногенератор своїми руками для мийки авто? Так теж можна

Тепер необхідно до вільного кінця труби приєднати трійник . Відразу варто сказати, що на ньому повинні бути встановлені два крана.

Через один отвір буде здійснюватися подача стисненого повітря, а через інше сама піна.

Відповідно, одна з труб буде йти на балон, а друга на наступний трійник для стисненого повітря, який буде подаватися і на балон, і на сам пістолет.

Відразу варто відзначити, що щільність піни буде залежати від довжини труби. Але не рекомендується робити її дуже довгою, так як такий пеногенератор може стати не дуже зручним. Крім того, тут описана лише принципова схема. Насправді ж, між трубою і трійником необхідно мати шланг для зручності використання.

 1. Второй способ подразумевает использование вместо обычного баллона пластиковую канистру. На первый взгляд покажется, что изготовить такой пеногенератор своими руками очень просто, но на деле сложнее, чем первый вариант. Подойдет такое устройство для мойки небольших авто, например «Ока». В этом случае трубка берется длиннее, а диаметр меньше, хотя допускается использовать любое сечение. Вместо мочалки внутрь укладывается обычная рыболовная леска, причем, хаотичным образом. На один конец трубы необходимо поставить фильтр, а на другой специальный штуцер для шланга. Штуцеров необходимо приобрести несколько.

До каністрі також підключаються компресор і сам пістолет. Перш ніж почати користуватися залийте в піноутворювач невелику кількість води в якості випробування. Це потрібно для того, щоб виявити всі місця витоків і усунути їх перед подальшим застосуванням пристрою.

Як зробити пеногенератор своїми руками для мийки авто? Так теж можна

Найбільш хорошим резервуаром прийнято вважати звичайний балон з під пропану, так як він задовольняє всім вимогам безпеки. Такий пеногенератор буде набагато безпечніше.

До речі, хорошим розпилювачем піни можна вважати поролонову губку, яка має менші секції і найкраще підходить для створення хорошої і збитою піни.

Тепер ви знаєте, як зібрати хороший пеногенератора своїми руками. Це допоможе вам уникнути недоцільних витрат на дороге устаткування.

Як зробити саморобну насадку – піногенератор для безконтактної мийки

У даній статті описується особливості їх конструкцій, як виготовити його для мийки, як зробити насадку.

Мийка автомобілів має ряд особливостей, головне не пошкодити лакофарбову конструкцію автомобіля. На сучасних авто мийках є не надто якісні пістолети, які не дуже добре відмивають машину часто ламаються. Гелі перетворюють в піну з допомогою цього приладу або дозаторів. Помити машину таким способом можна і вдома. Варто зробити таке пристосування самому.

Будова пристрою і його специфіка

Для початку варто розібратися у функціях і складі приладу, якщо хочете зібрати. Це металевий бак, ємністю до 100 літрів, складається з заливної горловини, зливного клапана, 2 штуцери, потім приєднується насадка для розпилення піни. Бак, його (2/3) заповнюється спеціальним засобом (10 мл) і 1 літр води.

У спеціальному шампуні міститься віск, який виконує захист кузова машини. Коли бак заповниться, починає працювати компресор, виходить стиснене повітря в бак. Тиск повинен бути не менше 6 атмосфер. Також, вода і засіб подаються окремо. Її розводять в пістолеті, самому таку суміш винайти набагато складніше.

У баку формується піна і виходить через фільтр, розпилювач знаходиться в насадці, манометр стежить за тиском, а водовимірювальними трубка за ступенем наповнюваності. Таке пристосування допомагає людині, він не взаємодіє з хімічними засобами. Швидкість мийки становить близько 20 хвилин.

Плюси пристрою

 • немає зіткнення з кузовом машини, попереджає потемніння фарби;
 • можна видаляти бруд в труднодосягаемимі ділянках;
 • формується тонка захисна плівка.

Якщо купити парогенератори, то вони коштують дорого (в залежності від ємності), тому виготовляють їх з низьким тиском для будинку.

Особливості виготовлення

При самостійному виготовленні вартість складе близько пари тисяч рублів, а якщо купити, то близько десяти тисяч рублів. Основні елементи для виготовлення приладу;

 • ємність;
 • армований шланг;
 • манометр;
 • хомут;
 • запірний клапан;
 • трубка.

Підбираємо резервуар, здатний витримувати до 6 атмосфер, обсяг повинен бути до 10 літрів, щоб другий раз не додавати піну.

Схема, якщо робити насадки своїми руками

Існують різні види насадок. Які інструменти для цього знадобляться:

 1. рулетка;
 2. болгарка;
 3. ніж;
 4. Гайкові ключі;
 5. Пасатижі.

Приготувати дюймову трубу не менш півтора метра, мочалку. Як здійснюється складання – обрізати трубу не менше 0,5 метра, чим більше труба, тим краще якість піни. Але не забувайте, для великої труби потрібно і потужний компресор.

Далі потрібно забити трубу мочалкою і нарізати різьбу на кінці, на один з кінців накрутити трійник, з другого наповнювач.

Встановити великий фільтр, на один з висновків трійника надіти заглушку, до решти підключити джерело води з шампунем і компресор.

Також можна пристосувати звичайний садовий обприскувач і правильно вибрати компресор. З нього витягти штуцер, клапан, зняти насос і встановити заглушку. Отримаємо 2 отвори в обприскувачі, вкрутити згони і закріпити, встановити прокладки. В один з сгонов вкрутити зворотний клапан зі штуцером і на іншому встановити бачок.

При покупці пінної мийки обов’язково звертайте увагу на наявність пінної насадки, якщо її немає, то доведеться робити своїми руками, може це і кому – то в радість, та й суттєва економія в грошах. Та й всі матеріали можуть знайтися будинку в гаражі, тому зробити своїми руками пеногенератор просто і вигідно.

1 comment
 1. Таким же чином робиться і пінна насадка своїми руками для мийки авто. Іноді автомобілістам потрібно окремо пінна насадка, якщо в придбаному наборі для мийки фабричного виробництва її не виявилося. Такий пристрій, зроблене самостійно, швидше за все буде працювати набагато ефективніше, ніж багато пінні пістолети промислового виробництва. Другий спосіб дозволить зробити агрегат, близький по конструкції до промислового.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You May Also Like

Діагностика гбо 4 покоління своїми руками. Коли немає сенсу платити сто

Цены на бензин постоянно растут и облагаются новыми акцизами. Но без автомобиля…

Який краще gps-маяк для авто? Огляд моделей і погляд з боку

Защита своего транспортного средства – одна из основных задач автовладельца. При этом…

Що означає знак ш на машині? Просто про просте

https://www.znak.com/2017-04-07/znak_shipy_i_novye_pravila_dorozhnogo_dvizheniya_chto_nuzhno_znat 2017.04.07 Яромир Романов / Znak.com З 4 квітня в Росії діють…

Як зареєструвати саморобний причіп? В Україні.

Реєстрація саморобних транспортних засобів Саморобні ПРИЦЕПИ Отже, з якоїсь незрозумілої причини Ви…

Позначення на приладовій панелі автомобіля. Що означають значки?

У міру розвитку автомобільної промисловості кількість індикаторів на приладовій панелі стрімко збільшувалася.…

Як правильно паркуватися між машинами? Розписуємо в деталях

Як паркуватися переднім ходом між автомобілями Ось і настав щасливий день –…

Що робити, якщо потіє фара – причини і способи усунення проблеми

Утворення конденсату всередині фар досить поширена проблема, з якою стикаються власники автомобілів.…

Що робити, якщо тече люк в машині? Список корисних порад

Вічна проблема – підтікання люка! Люк, не рідний, чи не механічний /…

Що робити, якщо тече рульова рейка? Терміново усуваємо

На СТО, що спеціалізуються на ремонті вузлів рульового управління, власників автомобілів змушують…

Що робити, якщо машину заблокували і перекрили у дворі? Все вирішується

Що робити, якщо у дворі заблокували машину, куди звертатися? Багато автомобілістів стикаються…