Як зробити Розсухарювач клапанів своїми руками? 2 варіанти на вибір

При ремонті двигун автомобіля демонтаж основного кількості деталей проводиться штатним слюсарним інструментом. У деяких випадках вам може знадобитися спеціальне пристосування – Розсухарювач клапанів . Його завдання – допомогти водієві зняти сухар клапана.

Рассухариватель клапанів незамінний при ремонті ГБЦ

Як зробити Розсухарювач клапанів своїми руками? 2 варіанти на вибірРассухаривания клапанів на Audi A6 – відео

Перш за все, слід розібратися, що таке сухар, де він знаходиться на клапанах і з якої причини його необхідно знімати тільки за допомогою спецінструменту. Завдання, як впускного, так і випускного клапана – дуже щільно закривати вікно і відкривати його тільки в необхідний момент.

Для того щоб клапан міцно утримувався в сідлі, на його стрижень надягають по дві пружини, що тиснуть на тарілку, яка в свою чергу з’єднується з зі стрижнем за допомогою сухариків.

Вони являють собою невеликий циліндр, розділений на дві половинки. Усередині них поверхня має шип, який входить в паз клапана.

Зовнішній їх діаметр в зборі більше отвори в тарілці, що має спеціальне посадкове місце.

Таким чином, сухарики завжди надійно утримуються, а зусилля пружин не дозволяє зняти їх і звільнити клапан. Хоча сьогодні в продажу можна знайти будь-який інструмент для ремонту двигунів, але, маючи навички обробки металів, можна зробити пристрій для рассухаривания і своїми руками. Ті водії, які звикли все робити своїми руками, виготовлять пристрій швидко і легко.

Конструкція пристосування дуже проста. Для його виготовлення необхідно підготувати три елементи:

 • важіль;
 • утримує кронштейн;
 • кронштейн для натискання на тарілку.

Для виготовлення важеля підійде відрізок металевої трубки діаметром від 1,5 до 3 см завдовжки до 50 см. Обидва кронштейна виконуються за однаковою схемою, але з тією лише відмінністю, що перший повинен мати отвір для кріплення його на шпильці головки, а другий – наполегливу шайбу , яка по внутрішньому діаметру повинна бути менше тарілки клапана, але більше його внутрішнього отвору.

Як зробити Розсухарювач клапанів своїми руками? 2 варіанти на вибірЯк зробити Розсухарювач клапанів своїми руками? 2 варіанти на вибірЯк зробити Розсухарювач клапанів своїми руками? 2 варіанти на вибірЯк зробити Розсухарювач клапанів своїми руками? 2 варіанти на вибір

Як не можна знімати сухар клапана?

Деякі горе-умільці для того щоб зняти сухарики, пропонують скористатися відрізком труби або свічним ключем. Трубка ставиться одним кінцем на тарілку клапана, а по другому наносяться удари молотком.

Зміщуючись під ударом, тарілка звільняє сухарі, і вони вилітають зі своїх посадочних місць. Якщо врахувати, що вони часто залипають, то ми маємо всі шанси погнути тарілку або стрижень клапана. Більш гуманно для «здоров’я» клапана, та й для вашого гаманця, скористатися спеціальним пристосуванням – Розсухарівателі.

Як знімати сухарі своїми руками?

Технологія зняття циліндрів сухарів, по суті, проста для тих автомобілістів, які не бояться робити ремонт авто самостійно. Потрібно всього лише дотримуватися технологічної карти демонтажу і використовувати спеціальний інструмент.

Отже, приступимо до рассухаривания і для цього виконаємо наступне: Кронштейн Розсухарівателі з отвором закріплюється за допомогою гайки на шпильці головки або прикручується болтом.

Другий кронштейн встановлюється на тарілку клапана і проводиться натиснення на вільний кінець важеля. Переміщаючись вниз по клапану, тарілка оголює сухарики, які акуратно знімаються.

Після звільнення важеля можна зняти пружини і клапан.

Зверніть увагу

Якщо зняти сухарики можна, використовуючи підручні засоби, то встановити їх назад без нашого пристосування не вийде. Саме тому, затіваючи ремонт, необхідно відвідати спеціалізований магазин або виготовити Розсухарювач клапанів самостійно.

Рассухариватель пружин клапанів своїми руками

Як зробити Розсухарювач клапанів своїми руками? 2 варіанти на вибір

Як зробити Розсухарювач клапанів своїми руками? 2 варіанти на вибір

За допомогою цих нехитрих деталей поворотна пружина кріпиться до клапана.

Для цього, на клапані є невелике заглиблення, зазвичай воно проходить по колу. Сам сухар являє собою порожнистий циліндр, розділений навпіл.

Він поміщається на ніжку клапана, і зміцнює пружину. У тарілці пружини є спеціальний колодязь, який притискає сухар до клапану. Таким чином, виходить просте і надійне соедіненіе.Чтоби демонтувати пружину, необхідно змістити тарілку вниз, що дозволяє вийти сухарики з колодязя, і акуратно витягнути його.

Для цього застосовують спеціальні пристосування.

Навіщо платити більше: Розсухарювач клапанів своїми руками

 • У цьому випадку він буде повністю відповідати Вашим вимогам.
 • Виготовити цей інструмент не так складно, як може здатися з першого погляду.
 • Гвинтовий Розсухарювач більш зручний в застосуванні, так як дозволяє працювати одному.
 • До мінусів такого інструменту можна віднести необхідність демонтажу головки і підбір під конкретну модель агрегату.
 • І зробити такий вид Розсухарівателі для клапанів своїми руками складніше.

Блог про Уаз

Рассухаривания при ударі повинне відбуватися за рахунок інерції, який не настільки вже й масивний, а опори у клапана в момент удару немає.

Рассухаривания при знятої голівці блоку циліндрів зручніше проводити гвинтовими пристосуваннями. По швидкодії ці Розсухарівателі поступаються важільним з ексцентриками, а ось по простоті конструкції і довговічності, що більш істотно, значно перевершують їх.

Скоби Розсухарівателі дозволяють, як правило, розташовувати їх з двох сторін головки циліндрів.

Raspredwal> Блог> НОРМАЛЬНИЙ Розсухарювач Своїми руками!

і подовжив до потрібного розміру її за допомогою 3х міліметрової ручки від покупного Розсухарівателі і маленького самопального плоского ломика приваривши ручку і ломик з боків, накрутив на шпильку струбцини гайку, так само купив найменший за всіма параметрами клапан в найближчому АВТОМАГІЯ, і просвердливши в нижній частині струбцини отвір вставив клапан туди і прихопив, після збив окалину і дмухнув з балона фарбою щоб шви не іржавіли, вийшло ось так: Далі взяв саму натискну трубку з Розсухарівателі і приварив до неї з верху товсту шайбу і поверх шайби прихопив відповідний за розміром підшипник, вийшло так: у зборі все виглядає так: Принцип роботи: наголошуємо нижній упор струбцини (клапан) в клапан на ГБЦ, далі ставимо ГБЦ на наш диво Розсухарювач вгору сальниками, вставляємо пружину клапана, шайбу

Як правильно вибрати качественниий знімач клапанів?

Для того щоб зробити знімач можна застосовувати підручні матеріали, які безумовно є майже в будь-якому гаражі.

Першочерговим в цій статті стане питання, що вдає із себе сухар, в якому місці безпосередньо знаходиться на клапанах, і чому його з’їм можливо зробити тільки лише при використанні особливого приладу.

Отже, як нам уже стало відомо, головна мета вихлопного і впускного клапанів складається в міцному закриванні вікна циліндра двигуна, а крім того в відкриванні його в необхідний період.

Реалізація цього процесу можна здійснити через двох зворотних пружин: вони чинити тиск в тарілку, яка з’єднується зі стрижнем за допомогою сухарів. Вони в такому випадку, спільно із зусиллям пружин, і утримують клапан при виконанні свого головного завдання міцно перебуваючи в сідлі. Виглядають дані сухарики як циліндр не дуже великого обсягу, що складається з двох рівних частин.

Знімач Розсухарювач клапанів

База відпочинку «ЮГРА». Відеоогляд № 43.

Мікрорайон Ключовий || Новобудови Новосибірська || Квартири в Новосибірську.

Як зробити Розсухарювач клапанів своїми руками? 2 варіанти на вибір

«Зателефонуйте додому». Співає Валерій Сьомін, група «Білий день»

Як зробити Розсухарювач клапанів своїми руками? 2 варіанти на вибір

Американські гірки в форматі VR – 360 4k (VIDEO VR-BOX PSVR)

Як зробити Розсухарювач клапанів своїми руками? 2 варіанти на вибір

Навігація на штатний монітор Toyota RAV 4 2019

Як зробити Розсухарювач клапанів своїми руками? 2 варіанти на вибір

Стрімерша Карина ПЛАЧЕТ через злити ФОТО Приєднуйся до обговорення відео. У нас знаходять відео Пропонуємо вашій увазі ознайомиться з найпопулярнішими запитами пошуку відео-роликів за минулий месец.

Рассухариватель клапанів – як виготовити специнструмент своїми руками?

Усередині них поверхня має шип, який входить в паз клапана. Зовнішній їх діаметр в зборі більше отвори в тарілці, що має спеціальне посадкове місце.

Таким чином, сухарики завжди надійно утримуються, а зусилля пружин не дозволяє зняти їх і звільнити клапан. Хоча сьогодні в продажу можна знайти будь-який, але, маючи навички обробки металів, можна зробити пристрій для рассухаривания і своїми руками. Для його виготовлення необхідно підготувати три елементи:

 1. утримує кронштейн;
 2. кронштейн для натискання на тарілку.
 3. важіль;

Для виготовлення важеля підійде відрізок металевої трубки діаметром від 1,5 до 3 см завдовжки до 50 см.

Yan-4ik> Блог> Універсальний Розсухарювач клапанів «Вільні руки»

Найголовніше – цим способом просто неможливо провести зворотний процедуру – засухаріваніе! Здійснювати засухаріваніе і рассухаривания найкраще за допомогою спеціальних пріспособленій.После того як я утнув шматок зуба за допомогою ВАЗовсткого Розсухарівателі, я задумався не тільки про своє здоров’я, але і зручність в роботі.

Звідси і назва – універсальний.Закрепляем опори на ГБЦ, після чого встановлюємо на них штангу, по якій буде переміщати нажимная втулка.

Рассухариватель клапанів універсальний своїми руками креслення

 1. Зробити такий ремонт без цього пристосування не представляється можливим.
 2. Для чого потрібно це пристосування Рассухариватель клапанів потрібен для стиснення клапанних пружин при розбиранні, а також при подальшій збірці газорозподільного механізму.
 3. Види Розсухарівателі Розсухарівателі бувають двох видів:
 • Для роботи тільки на демонтованої голівці.
 • Універсальні. Дозволяють працювати як не знімаючи головки, так і після її демонтажу. Рассухариватель клапанів для ремонту знятої головки нагадує струбцину для стиснення товстих деталей, яка своїми упорами натискає з одного боку на тарілку, накриває пружини, а з іншого боку на клапан.

Увага За допомогою затискного болта проводиться рух. Втулка притискається до тарілки, і зрушує її вниз.

Універсальний Розсухарювач клапанів “Вільні руки”. – DRIVE2

Сухарі призначені для фіксації пружин клапана. Процедура зняття сухарів – рассухаривания, а їх установка – засухаріваніе. Рассухаривания дуже часто потрібно під час ремонту та обслуговування ГБЦ. Розрізняють правильні і неправильні методи здійснення цієї процедури.

Неправильний метод був популярний через відсутність спеціального інструменту. Сухарі звільнялися за допомогою молотка і обрізка труби – ударом по верхній тарілці клапанної пружини. Цей спосіб можна назвати варварським, так як він часто призводить до травм, втраті сухарів і порушення геометрії клапана.

Вибивання (особливо без відповідних навичок і досвіду) здатне навіть погнути стрижень клапана, майте це на увазі! Але справа навіть не в тому, що при поточному асортименті спецінструменту немає ніякої необхідності звертатися методу вибивання.

важливо

Найголовніше – цим способом просто неможливо провести зворотний процедуру – засухаріваніе! Здійснювати засухаріваніе і рассухаривания найкраще за допомогою спеціальних пріспособленій.После того як я утнув шматок зуба за допомогою ВАЗовсткого Розсухарівателі, я задумався не тільки про своє здоров’я, але і зручність в роботі.

Причому як на знятої ГБЦ так і на двигуні. І обов’язковим доповненням його універсальності – можливість переставити його на кантувач ГБЦ (незабаром), а також вільні руки при роботі.

 • Після досліджень інтернету на цю тему, мені сподобався ось цей:

Як зробити Розсухарювач клапанів своїми руками? 2 варіанти на вибір

TOPTUL

Завдяки наявності в конструкції опор для закріплення на ГБЦ, інструмент може застосовуватися для рассухаривания різних видів найбільш поширених двигунів. Звідси і назва – універсальний.

Закріплюємо опори на ГБЦ, після чого встановлюємо на них штангу, по якій буде переміщати нажимная втулка. За допомогою втулки здійснюємо тиск на тарілку пружини клапана, що дозволить рассухаріть його.

Досить просто і ефективно, чи не так? Переваги: ​​рассухаривания без зняття ГБЦ; підходить для більшості 8-, 12-, 16- і 24-клапанних двигунів; Недоліки:

незважаючи на свою назву, підходить далеко не для всіх двигунів, але мені це і не потрібно – автосервіс відкривати не збираюся і гаражний теж.

Не буду лукавити, креслення перекреслити у цієї людини www.drive2.ru/l/6943161. Від себе трошки підправив деякі розміри і додав міцності термичка. Також на драйві є схожий принцип дії www.drive2.ru/l/9426945/.Поехали:

Як зробити Розсухарювач клапанів своїми руками? 2 варіанти на вибір

Zoom

3д модель

Як зробити Розсухарювач клапанів своїми руками? 2 варіанти на вибір

Принцип роботи в розрізі. Зображено 2 проставки,

 1. Ескізи кому цікаво і може сам зробити:
 2. Хай щастить.

Рассухариватель клапанів універсальний своїми руками

Питання, де взяти Розсухарювач клапанів, виникає перед автолюбителем після того як він вирішить відремонтувати головку блоку або поміняти маслос’емниє ковпачки своїми руками. Зробити такий ремонт без цього пристосування не представляється можливим.

Для чого потрібно це пристосування

Рассухариватель клапанів потрібен для стиснення клапанних пружин при розбиранні, а також при подальшій збірці газорозподільного механізму.

види Розсухарівателі

Розсухарівателі бувають двох видів:

 1. Для роботи тільки на демонтованої голівці.
 2. Універсальні. Дозволяють працювати як не знімаючи головки, так і після її демонтажу.Як зробити Розсухарювач клапанів своїми руками? 2 варіанти на вибір

Рассухариватель клапанів для ремонту знятої головки нагадує струбцину для стиснення товстих деталей, яка своїми упорами натискає з одного боку на тарілку, накриває пружини, а з іншого боку на клапан.

Цей інструмент, звичайно, набагато зручніше універсального Розсухарівателі, так як після стиснення пружин залишає руки вільними і не заважає виймати сухарі з гнізда.

Але використовувати його можна тільки коли головка знята, але ж не станеш же знімати головку блоку тільки для того, щоб поміняти маслос’емниє ковпачки. Тому автолюбителі зазвичай обходяться універсальним.

універсальний Розсухарювач

Таке пристосування складається з важеля і двох кронштейнів, шарнірно прикріплених до нього за допомогою гвинтів з гайками або заклепок. Кронштейн, що знаходиться на краю важеля, служить для кріплення пристрою до голівки.

Він найчастіше закінчується товстої сталевий шайбою з отвором діаметром близько 8 мм. Для приведення Розсухарівателі в робочий стан її надягають на шпильку кріплення ліжку распредвала і закріплюють гайкою.

Кронштейн, що розташовується посередині важеля, закінчується шайбою діаметром трохи більше тарілки прикриває пружини і служить для натискання на неї.

При наявності бажання і необхідних інструментів це пристосування можна легко зробити своїми руками. Ось список інструментів необхідних для його виготовлення:

 • Ножовка по металу.
 • Дриль зі свердлами.
 • Зварювальний напівавтомат.

Не біда якщо у вас немає напівавтомата, так як в цій конструкції потрібно зробити всього чотири зварювальних шва завдовжки по 1 см кожен.

Щоб зробити своїми руками це пристосування вам потрібно запасти наступні матеріали і кріпильні вироби:

 • Відрізок сталевої труби діаметром близько 1,5 см – 40 см.Як зробити Розсухарювач клапанів своїми руками? 2 варіанти на вибір
 • Гвинти М 6 × 25-2 шт. і гайки для них (теж 2 шт).
 • Сталеві смуги 1 × 5 см завтовшки 3 мм – 2 шт.
 • Сталеві смуги 1 × 15 см завтовшки 3 мм – 2 шт.
 • 2 сталеві шайби. Одна діаметром 2,5 см, товщиною 3 мм з отвором Ø 8 мм посередині, іншу ж, якщо ви не токар, виготовити своїми руками не вийде. Діаметр другої шайби повинен бути на 0,6 см більше діаметру тарілки пружин, а товщина її – 5 мм. На її робочій стороні слід виконати виїмку глибиною 2-3 мм діаметром рівним зовнішньому діаметру тарілки. А посередині зробити отвір розміром трохи менше виїмки.

Для того щоб можна було розпочати складання пристосування, потрібно з шайб і сталевих смуг зробити кронштейни. Для цього покладіть наполегливу шайбу виїмкою вниз, а на її краю поставте діаметрально протилежно сталеві смуги і приварити їх.

Другий вузол робиться також, різниця лише в тому, що шайба кладеться довільно. Після того як зварювання охолоне потрібно в кожній смузі просвердлити по отвору Ø 6,5 мм. Вони повинні розташовуватися на відстань 0,3-0,4 см від непріваренних країв.

Як зробити Розсухарювач клапанів своїми руками? 2 варіанти на вибір

Як користуватися пристосуванням

Після зняття распредвала надіньте крайній кронштейн на шпильку, яка утримувала ліжко, і наверніть на неї гайку. Фігурну шайбу іншого кронштейна встановіть на тарілку, накриває пружини клапана і натисніть рукою на важіль.

Зовнішня поверхня двох сухарів складених разом є усіченим конусом, так само як і посадочне місце під них в тарілці. Тому іноді тарілка при натисканні на неї утримується сухарями на стрижні клапана. В цьому випадку потрібно злегка вдарити зверху по середині важеля молотком.

Коли пружини стиснуться, а тарілка опуститься вниз по стрижні клапана, вільною рукою візьміть пінцет і вийміть їм сухарі з гнізда. Знімете обидві пружини разом з іншими деталями зі штока і переставляйте пристрій на наступну шпильку.

Навіщо платити більше: Розсухарювач клапанів своїми руками

Як зробити Розсухарювач клапанів своїми руками? 2 варіанти на вибірКожен автомобіліст рано чи пізно стикається з необхідністю ремонту свого автомобіля. Хтось вважає за краще довірити цю роботу автосервісу, а хтось любить сам ремонтувати своє авто. Але не кожну поломку можна ліквідувати без допомоги спеціальних пристосувань. Тому при необхідності розбирання або збірки газорозподільного механізму автолюбителів цікавить, як зробити Розсухарювач клапанів своїми руками.
Рассухариватель допоможе значно полегшити ремонт головки блоку, або стане в нагоді при заміні маслос’емних ковпачків. З його допомогою можна легко віджати пружину, щоб витягти сухарі. Звичайно, пристосування для рассухаривания клапанів можна придбати в автомагазині, але часто набагато зручніше зробити його самостійно. У цьому випадку він буде повністю відповідати Вашим вимогам.

Виды приспособлений для рассухаривания клапанов

Существует два вида приспособлений для рассухаривания клапанов, которые кардинально отличаются между собой:

 • Рычажный рассухариватель является универсальным приспособлением. Им можно пользоваться как на снятой головке, так и без ее демонтажа (например, при смене маслосъемников). Существенным минусом является необходимость парной работы – пока один человек отжимает пружину, другому надо доставать сухари. Изготовить этот инструмент не так сложно, как может показаться с первого взгляда.
 • Гвинтовий Розсухарювач більш зручний в застосуванні, так як дозволяє працювати одному. До мінусів такого інструменту можна віднести необхідність демонтажу головки і підбір під конкретну модель агрегату. І зробити такий вид Розсухарівателі для клапанів своїми руками складніше.

виготовлення Розсухарівателі

Як зробити Розсухарювач клапанів своїми руками? 2 варіанти на вибір

Універсальний Розсухарювач схема

Універсальний Розсухарювач клапанів можна зібрати своїми руками, використовуючи нехитрі креслення. В його основі стоїть важіль з прикріпленими до нього двома кронштейнами. Ці кронштейни кріпляться за допомогою гвинтів і гайок, утворюючи шарнірне з’єднання. Для його складання треба підготувати :

 • болгарку;
 • Зварювальний апарат;
 • Планку з міцного металу для важеля;
 • Дві короткі планки для виготовлення кронштейнів (одна приблизно в два рази коротша за іншу);
 • Трубу, діаметром трохи більше, ніж тарілка, що прикриває пружини, і довжиною приблизно 3-5 см.

До найкоротшою планці приварити шайбу, діаметром приблизно 8 мм. Вона буде використовуватися для кріплення пристосування до агрегату. Інший її кінець кріпиться до краю важеля шарнірним методом.

До середньої планці приварюють підготовлений шматок труби, і також прикріплюють до важеля, тільки ближче до його центру.
Для приведення конструкції в дію треба закріпити короткий кронштейн за край головки, а середню частину з трубою встановити на тарілку.

Натиск на ручку конструкції дозволяє віджати пружину вниз, звільняючи доступ до сухарів.

Гвинтові модель Розсухарівателі клапанів

Її можна виготовити, застосувавши підручні матеріали. Оскільки модель має струбцинах будова, на її основі і зручніше створювати Розсухарювач. Щоб зробити саморобний гвинтовий Розсухарювач клапанів, підготуємо такі матеріали :

 • болгарка;
 • Зварювальний автомат;
 • 2 подовжені гайки;
 • 2 довгих болта;
 • Відрізок труби, довжиною 3-5 см, і діаметром трохи більше тарілки;
 • Шайба, по діаметру підходяща до труби.

Як зробити Розсухарювач клапанів своїми руками? 2 варіанти на вибір

Рассухариватель на струбцине

Вирізаємо з профілю заготовки так, щоб можна було зварити деталь у формі скоби. Довжина основної заготовки – 250 мм, бічні – 150мм. Зварює силовий каркас. Для затискачів використовуємо подовжені гайки і довгі болти.

Гайки приварюються до сталевого профілю, в них вставляються болти у напрямку до центру конструкції. На один з болтів приварюється шматок залізної труби, довжиною приблизно 3-5 см. Один отвір у трубки попередньо заварити шайбою відповідного діаметру.

Ось за допомогою неї то і прикріпити (або приварити) трубку до болта.

Для використання Розсухарювач встановлюється на головку блоку наступним чином: відрізок труби встановлюється на тарілку пружини, а за допомогою другого болта проводиться зсув (стиснення) цієї пружини. Після цього дістаються сухарі. Простіше це зробити пінцетом.

Як бачимо, виготовити пристосування для рассухаривания клапанів своїми руками зовсім не складно. Будуть потрібні невигадливі матеріали, і трохи витраченого часу, щоб з комфортом проводити ремонт улюбленого авто.

Рассухариватель клапанів універсальний своїми руками креслення

Цей інструмент, звичайно, набагато зручніше універсального Розсухарівателі, так як після стиснення пружин залишає руки вільними і не заважає виймати сухарі з гнізда.

Але використовувати його можна тільки коли головка знята, але ж не станеш же знімати головку блоку тільки для того, щоб поміняти маслос’емниє ковпачки. Тому автолюбителі зазвичай обходяться універсальним.

Порада

Універсальний Розсухарювач Таке пристосування складається з важеля і двох кронштейнів, шарнірно прикріплених до нього за допомогою гвинтів з гайками або заклепок. Кронштейн, що знаходиться на краю важеля, служить для кріплення пристрою до голівки.

Він найчастіше закінчується товстої сталевий шайбою з отвором діаметром близько 8 мм. Для приведення Розсухарівателі в робочий стан її надягають на шпильку кріплення ліжку распредвала і закріплюють гайкою.

403 – доступ заборонений

Питання, де взяти Розсухарювач клапанів, виникає перед автолюбителем після того як він вирішить відремонтувати головку блоку або поміняти маслос’емниє ковпачки своїми руками. Зробити такий ремонт без цього пристосування не представляється можливим.

Для чого потрібно це пристосування Рассухариватель клапанів потрібен для стиснення клапанних пружин при розбиранні, а також при подальшій збірці газорозподільного механізму.

Види Розсухарівателі Розсухарівателі бувають двох видів:

 1. Для роботи тільки на демонтованої голівці.
 2. Універсальні. Дозволяють працювати як не знімаючи головки, так і після її демонтажу.

Рассухариватель клапанів для ремонту знятої головки нагадує струбцину для стиснення товстих деталей, яка своїми упорами натискає з одного боку на тарілку, накриває пружини, а з іншого боку на клапан.

Як самому зробити Розсухарювач клапанів

Увага За допомогою затискного болта проводиться рух. Втулка притискається до тарілки, і зрушує її вниз. Ваше завдання зняти пінцетом сухарі, і закінчити розбирання клапана. Якщо планується подальше використання цього клапана, необхідно запам’ятати його місце розташування. Вона приварюється до опорних ніг, які обладнані пристроями для установки на головку. Важливо У рейці є проріз, по якій переміщається плашка зі шпилькою. На кінці шпильки знаходиться обрізок труби. Закручуючи шпильку, можна затиснути пружину клапана і витягти сухарі.

Висновок. Для повноцінного і швидкого ремонту двигуна необхідна наявність деяких інструментів.

Завдяки яким, ви значно прискорите час роботи. Тому, багато хто цікавиться, як зробити Розсухарювач клапанів своїми руками.

403 таф access is denied

D25 мм приблизно 20 см.

 • дві шпильки на 8 мм.
 • одна шпилька на 14 мм.
 • шматок смуги 4 х 40 мм.
 • гайки, шайби, гравери на 8 мм.
 • болт на 8 мм.
 • гайки на 14 мм.
 • мастило

інструмент:

 • зварювальний апарат, електроди
 • УШМ (болгарка)
 • гайкові ключі
 • плоскогубці
 • молоток
 • ну і найголовніше, гарний настрій і прямі руки.
 • І так приступимо.
 • Спочатку потрібно відрізати від труби D25 дві трубки по 40 мм.
 • (Я не знайшов вдома такої труби тому взяв згони, вони були).
 • Якщо в трубі є краплі від зварювання по шву їх обов’язково потрібно сточити.

Також потрібно видалити задирки на місці зрізу. У ці трубки вставлятиметься труба D20. Тепер від смуги 4 х 40 мм. відрізаю два шматки розміром 20 х 40 мм. У цих пластинах потрібно просвердлити отвори на 8 мм. Приварюю ці пластини до труби D25.

Універсальний Розсухарювач своїми руками

Додано 1 м назад. Канал: Додано 3 м назад. Канал: рассухаривания і засухаріваніе клапанів на прикладі ГБЦ тойота двигуна 3A-SU. Додано 4 м назад. Канал: Ролик розповість про роботу з Розсухарівателі для верхневальних двигунів. .

Мої проекти: http://www.youtube.com/user/mir… Додано 4 м

назад.

Канал: Універсальний Розсухарювач-засухаріватель клапанів для Дельти, Альфи.

Посилання на скачування креслення … Додано 2 м назад. Канал: Додано 10 міс. назад. Канал: Додано 4 міс. назад. Канал: Під час ремонту своєї БМВ Е34, з двигуном М20, я зіткнувся з проблемою рассухаривания клапанів.

У магазині … Додано 4 міс. назад. Канал: Легкий спосіб рассухаривания клапанів з і без Розсухарівателі знімача.

На це відео Ви побачите як расу … Додано 2 м назад. Канал: Огляд китайського Розсухарівателі.

Як зробити Розсухарювач клапанів своїми руками? 2 варіанти на вибір

Після цього тим же свердлом просвердлите два отвори в відрізку труби. Одне з них на відстані півсантиметра від краю, інше посередині. Тепер можна збирати наш пристрій.

За допомогою гвинтів і гайок прикріпіть кронштейн з рівною шайбою до краю важеля, а інший посередині. Після закінчення кріплення пристрій готовий до експлуатації. Як користуватися пристосуванням Обговорення АвтоЛіріка.ру Інформаційний портал для автолюбителів.

Копіювання матеріалів без проставлення активного зворотного посилання заборонено.

400 bad request

На один з болтів приварюється шматок залізної труби, довжиною приблизно 3-5 см.

Один отвір у трубки попередньо заварити шайбою відповідного діаметру.

Ось за допомогою неї то і прикріпити (або приварити) трубку до болта.

Для використання Розсухарювач встановлюється на головку блоку наступним чином: відрізок труби встановлюється на тарілку пружини, а за допомогою другого болта проводиться зсув (стиснення) цієї пружини.

Після цього дістаються сухарі. Простіше це зробити пінцетом.Как бачимо, виготовити пристосування для рассухаривания клапанів своїми руками зовсім не складно.

Рассухариватель клапанів своїми руками

Важільний Розсухарювач Для цього вам знадобиться 2 металеві планки і сталева труба, відповідного розміру. Також стане в нагоді болгарка і зварювальний апарат. Планки потрібно розрізати за розмірами.

Одна буде приблизно в 2 рази коротше. Від труби відрізають шматок близько 3 сантиметрів, і приварюють до неї коротку планку.

Конструкцію, рухливо з’єднують з довгою планкою, до якої прилаштовується ручка. Працює ця система в такий спосіб: трубу надставляють на тарілку клапана. Кінець довгої планки зачіпають за край головки, і натискають на ручку, пружина йде вниз, що дозволяє пінцетом витягти сухарі. Гвинтовий Розсухарювач Це більш прості в експлуатації механізми.

Існує кілька різновидів таких інструментів.

У гаражних умовах можна легко виготовити рейковий варіант, але недоліком такого пристосування буде його заточенность під одну модель двигуна.

Як самому зробити Розсухарювач клапанів

Добре, коли в будь-якому гаражі, не кажучи вже про майстерню, є потрібний інструмент. Але не завжди є можливість купити його. Іноді простіше зробити самому. Наприклад, таке пристосування, як Розсухарювач клапанів своїми руками зробити вигідніше, ніж купувати.

Що таке Розсухарювач і для чого він потрібен

Для початку варто згадати, як тримаються клапани в газорозподільному механізмі будь-якого двигуна. Отже, впускні і випускні клапани утримуються в закритому стані за допомогою пружини. Вона в свою чергу фіксується на стрижні клапана тарілкою і сухарями.

Щоб витягти клапан, необхідно стиснути пружину і вийняти сухарики. Якраз з цим завданням повинен справлятися Розсухарювач.

Звичайно, досвідчені автомобілісти знають, як можна зняти клапан без цього інструменту – за допомогою свічкового ключа і молотка. Однак такий спосіб, по-перше, травмонебезпечний, а по-друге, не допоможе в подальшому поставити сухарики на своє місце.

Для вирішення завдання існує специнструмент. Розсухарівателі бувають двох основних типів:

 • гвинтові (у вигляді струбцини). Працюють тільки на знятої з двигуна голівці блоку;
 • важільні (універсальні). З ними головку знімати не потрібно;

Перший варіант дозволяє звільнити руки майстра, утримуючи пружину в стисненому стані. Другий варіант вимагає постійної участі хоча б однієї руки. Він складається з довгого важеля, упору і кронштейна для фіксації на блоці циліндрів.

Як один вид пристосування, так і інший продається в магазинах. Але багато виробів мають або низьку якість, або високу вартість. Тому варто пошукати креслення для Розсухарівателі клапанів, щоб самому зробити надійний недорогий інструмент.

Що потрібно, щоб зробити Розсухарювач самому

Для виготовлення цього пристосування знадобляться, перш за все, відповідні матеріали. Для струбцинах варіанту потрібно мати:

 • Металевий профіль або листовий метал товщиною 10-15 мм;
 • Пару великих болтів або шпильок (з них будуть виготовлені гвинти, тому довжина кожного не менше 15 см);
 • Дві співмірні з болтами гайки.

Для важільного варіанту необхідно заздалегідь запастися наступними елементами:

 • Металева труба або прут діаметром близько 15 мм і довжиною до 40-50 см;
 • Дві сталеві смуги шириною 20-30 мм і довжиною 5 см. Товщина близько 3 мм.
 • Дві смуги шириною 20-30 мм, товщиною до 3 мм, довжина 15 см;
 • Два болта 6х25 мм з гайками та шайбами;
 • Дві сталеві шайби (можна виготовити самостійно). Перша має діаметр 25 мм, товщину близько 3 мм, внутрішній отвір 8 мм. Друга має діаметр трохи більший, ніж тарілки пружин. Її товщина не менше 5 мм.

Само собою, зробити Розсухарювач клапанів без підручних інструментів не вийде. Буде потрібно:

 • Болгарка або ножівка по металу;
 • Зварювальний апарат (доведеться зробити кілька швів по 2-3 см);
 • Лещата;
 • Дриль і свердла по металу;
 • Гайкові ключі.

Виготовлення гвинтового Розсухарівателі

 1. Виготовлення скоби-каркаса. Це основна деталь даного типу Розсухарівателі. Її можна вирізати з цільного листа металу, але набагато зручніше буде зварити з декількох шматків профілю або товстих сталевих смуг.Розміри залежать від конкретної моделі авто, але усереднені внутрішні показники такі: довжина не менше 210 мм, ширина не менше 150. В результаті виходить каркас у вигляді великої друкованої літери С.
 2. Після того, як скоба буде готова, на торці коротких відрізків навариваются гайки.
 3. До одного з болтів також приварюється відрізок труби. До другого приварюється або велика шайба, або тарілка клапана – це буде опора.
 4. Болти вкручуються в приварені гайки так, щоб вони при закручуванні рухалися у напрямку один до одного і до центру скоби.

Виготовлення важільного Розсухарівателі

Універсальний Розсухарювач клапанів зробити своїми руками теж не складе особливих труднощів.

 1. Виготовлення важеля. Для цього прут або трубу необхідно вигнути так, щоб вона прийняла вигляд блискавки. При цьому вигин повинен бути зміщений в одну сторону. Вийде так, що дина одного кінця близько 15 см.
 2. На короткому кінці свердлити два наскрізних поперечних отвори. Перше на відстані 1 см від краю, друге – на відстані 12 см. Діаметри відповідають наявним болтів.
 3. З коротких смуг виготовляється П-подібний кронштейн. На вільних кінцях просверливаются отвори під болт. Перегородка виконується з шайби діаметром 25 мм з отвором посередині. Кронштейн прикручується до крайнього отвору у важелі.
 4. З довгих смуг виготовляється аналогічний кронштейн і також кріпиться на важіль за вільне отвір.

Перший кронштейн буде служити для фіксації інструменту на блоці циліндрів, а другий – для впливу на клапан. Звичайно, для рассухаривания 16 клапанів доведеться часто переставляти інструмент. Але це все одно краще, ніж використовувати молоток і свічковий ключ.

Наостанок додамо, що в ряді випадків якісно і грамотно виготовлений саморобний Розсухарювач клапанів нічим не поступається заводському аналогу, а іноді навіть перевершує його по ряду показників. І, звичайно ж, вартість інструменту буде помітно нижче порівняно з аналогічними готовими виробами.

Пристосування для рассухаривания

Пристосування для рассухаривания

Розбираємося в розмаїтті пристосувань для рассухаривания: як вибрати і як користуватися

За допомогою одних пристосувань для рассухаривания рассухарівают клапани вже демонтованої для подальшого ремонту ГБЦ, а за допомогою інших – роблять це на встановленої голівці блоку циліндрів. Щоб допомогти вам визначитися з вибором, ми розповімо про п’ять наборів з різними інструментами.

Сухарі призначені для фіксації пружин клапана. Процедура зняття сухарів – рассухаривания, а їх установка – засухаріваніе. Рассухаривания часто потрібно під час ремонту та обслуговування ГБЦ. Розрізняють правильні і неправильні методи здійснення цієї процедури.

Неправильний метод набрав свою популярність через те, що раніше не існувало спеціального інструменту для рассухаривания. Сухарі звільнялися за допомогою молотка і обрізка труби – ударом по верхній тарілці клапанної пружини.

Цей спосіб можна назвати варварським, так як він часто призводить до травм, втраті сухарів і порушення геометрії клапана. Вибивання (особливо без відповідних навичок і досвіду) здатне погнути стрижень клапана.

Зверніть увагу

Але справа навіть не в тому, що при поточному асортименті спеціального інструменту не варто звертатися до методу вибивання. Цим способом просто неможливо провести зворотний процедуру – засухаріваніе.

З-образні струбцинах пристосування для рассухаривания

З-образне пристосування для рассухаривания використовують тільки для клапанів вже демонтованих головок блоку циліндрів. Професійні моделі Розсухарівателі поставляються в наборі, в який входять: 1. Інструмент для рассухаривания; 2. Змінні наполегливі гвинти для зміни довжини захоплення; 3. Притискні втулки найбільш актуальних розмірів. Перед ремонтом спочатку підбираємо змінний наполегливий гвинт необхідної довжини захоплення і притискну втулку відповідного діаметру. Збираємо конструкцію, після чого встановлюємо інструмент на клапан. З-образна форма інструменту дозволяє домогтися правильного розташування. Стиснення пружини здійснюється за допомогою притискного гвинта до тих пір, поки не звільняються сухарі. Витягуємо їх за допомогою телескопічного магніту, пінцета, щипців чи іншого придатного для цього ручного інструменту. Для зняття і установки сухарів рекомендуємо набір, який складається з щипців різного розміру з магнітною фіксацією. Інші моделі таких пристроїв працюють схожим чином. Зустрічаються лише невеликі конструктивні відмінності – наприклад, стиснення може здійснюватися важільним впливом. Не забувайте перед використанням змащувати нарізні сполучення інструменту. Переваги: ​​доступна ціна; універсальність; надійність; простота застосування.

Недоліки: рассухаривания можливо тільки на знятої ГБЦ.

Пристосування для рассухаривания без зняття ГБЦ

Далі розглянемо знімачі і пристосування для рассухаривания, які дозволяють рассухаріть клапан без демонтажу головки блоку циліндрів. Такі Розсухарівателі зручні і дозволяють швидко провести операцію по заміні маслос’емних ковпачків.

Під час рассухаривания клапанів встановленої головки слід подбати про подачу стисненого повітря в рассухаріваемий циліндр. Це можна зробити, наприклад, за допомогою свічкового адаптера для повітря або іншого пристосування, передбаченого конструкцією Розсухарівателі.

Чому це так важливо? Падіння клапана в циліндр може обернутися масою складних проблем. Щоб уникнути цього, необхідно зафіксувати в так званій верхній мертвій точці поршень циліндра, а також забезпечити фіксацію колінчастого вала для захисту від його провертання.

Відзначимо, що кожне з цих пристосувань можна використовувати для рассухаривания клапанів і вже демонтованої головки.

Пристосування з зачепами за нижні витки пружини

Рассухариватель для верхневальних двигунів оснащено центральним штоком з різьбленням, за допомогою якого регулюється діапазон захоплення. Для установки бічні зачепи заводяться за нижній виток пружини. Кільцевій упор встає на тарілку клапанної пружини. За допомогою натискного важеля здійснюється механічний вплив, яке зміщує її вниз, звільняючи сухарі.Преімущества: доступна ціна; рассухаривания без зняття ГБЦ; зручність і простота використання; висока швидкість роботи.

Недоліки: підходить тільки для певного виду двигунів (OHV, OHC, CVH і схожі).

Інструмент для 16-клапанних двигунів з центральним розташуванням свічок

Для 16-клапанних двигунів найдоцільніше використовувати гвинтові Розсухарівателі з фіксацією направляючого стрижня в свічковий отворі. Наприклад, Розсухарювач для двигунів з центральними свічковими каналами. Пристосування являє собою збірну конструкцію, яка складається з направляючих, втулок, різних гвинтів, штуцера для подачі стисненого повітря та інших елементов.Полний список комплектації Розсухарівателі для 16-клапанних двигунів з центральним розташуванням свічок: 1. Напрямна Розсухарівателі; 2. Штуцер для стисненого повітря; 3. Різьба 14 і 18 мм; 4. Нажимной гвинт; 5. Нажімниє втулки діаметром 23, 25, 30 мм; 6. Ключ; 7. Опорні втулки для свічок колодязів; 8, 9. Регулювальні гвинти. В отвір свічки встановлюємо опорну втулку і спрямовуючу, після чого з’єднуємо направляючу з іншою конструкцією Розсухарівателі. Пружина клапана стискається обертанням гвинта. Не забуваємо про подачу стисненого повітря. Для цього необхідно зафіксувати колінчастий вал і поршень у верхній мертвій точці циліндра за допомогою спеціального пристосування, яке не входить до комплекту. І, нарешті, стиснувши пружину, витягаємо сухарі. Для цього дуже зручно використовувати телескопічний магніт Licota.Преімущества: рассухаривания без зняття ГБЦ; компромісна ціна; зручність і простота використання; «Вільні руки» при роботі; висока швидкість виконання операцій.Недостаткі: підходить тільки для двигунів з центральним розташуванням свічок. нарешті, стиснувши пружину, витягаємо сухарі. Для цього дуже зручно використовувати телескопічний магніт Licota.Преімущества: рассухаривания без зняття ГБЦ; компромісна ціна; зручність і простота використання; «Вільні руки» при роботі; висока швидкість виконання операцій.Недостаткі: підходить тільки для двигунів з центральним розташуванням свічок. нарешті, стиснувши пружину, витягаємо сухарі. Для цього дуже зручно використовувати телескопічний магніт Licota.Преімущества: рассухаривания без зняття ГБЦ; компромісна ціна; зручність і простота використання; «Вільні руки» при роботі; висока швидкість виконання операцій.Недостаткі: підходить тільки для двигунів з центральним розташуванням свічок.

Універсальні Розсухарівателі без зняття ГБЦ

Завдяки наявності в конструкції опор для закріплення на ГБЦ, інструмент може застосовуватися для рассухаривания різних видів найбільш поширених двигунів. Принцип роботи пояснимо на прикладі універсального Розсухарівателі клапанів. Закріплюємо опори на ГБЦ, після чого встановлюємо на них штангу, по якій буде переміщати нажимная втулка. За допомогою втулки здійснюємо тиск на тарілку пружини клапана, що дозволить рассухаріть его.Преімущества: рассухаривания без зняття ГБЦ; підходить для більшості 8-, 12-, 16- і 24-клапанних двигунів; невисока вартість.

Недоліки: не дивлячись на свою назву, підходить далеко не для всіх двигунів.

Універсальний набір для рассухаривания

Комплект набору універсального Розсухарівателі – єдиного пристосування для рассухаривания клапанів двигунів V6 і V8 БМВ, Мерседес та інших володіє можливостями, які суттєво відрізняють його від всіх інших Розсухарівателі. Отже, розповімо принцип роботи на прикладі двигуна M112. Розташування свічок в цьому двигуні не по центру, а під кутом, унеможливлює застосування інших видів пристосувань для рассухаривания. Використовувати Розсухарювач для таких v-образних моторів дозволяють спеціальні адаптери, які встановлюються на шийку распредвала замість кришкі.Устанавліваем Розсухарювач замість кришки распредвала і збираємо всю конструкцію. Обертаємо гвинт встановленого пристосування, щоб рассухаріть клапан. Готово, залишилося тільки акуратно витягнути сухарі. Інструмент комплектується адаптерами для вкручування замість свічок запалювання, тому підходить і для рядних двигунів. Якби не ціна Розсухарівателі (а вона суттєво перевищує вартість інших пристосувань), можна було б з повною впевненістю говорити про появу ідеального інструменту для рассухаривания клапанов.Преімущества: рассухаривания без зняття ГБЦ; видатний рівень виконання; дійсно універсальний; єдиний спосіб рассухаріть V-подібні двигуни з розташуванням свічок під углом.Недостаткі: висока ціна. видатний рівень виконання; дійсно універсальний; єдиний спосіб рассухаріть V-подібні двигуни з розташуванням свічок під углом.Недостаткі: висока ціна. видатний рівень виконання; дійсно універсальний; єдиний спосіб рассухаріть V-подібні двигуни з розташуванням свічок під углом.Недостаткі: висока ціна.

Ми розповіли про всі пристроях для рассухаривания, які в різних ситуаціях можуть виявитися найбільш корисними і ефективними для правильного обслуговування та ремонту двигуна. Користуйтеся професійним інструментом!

Експерт в області інструменту

Сергій вже багато років працює в компанії ГаражТулс. Він не тільки знає все про інструмент Licota, Garwin і Техрі, але і прекрасно розбирається в його застосуванні.

Рассухариватель клапанів. Як зробити своїми руками

Будь автолюбитель періодично стикається з необхідністю виконання якісного ремонту транспортного засобу. Багато хто віддає перевагу довіряти цей процес професіоналам, але досвідчені водії виконують всі маніпуляції самостійно.

Але далеко не кожну несправність можна ефективно виправити без допомоги спеціальних пристосувань. Якщо необхідно якісно виконати ремонт газорозподільного агрегату, то обов’язково потрібно мати під рукою Розсухарювач клапанів. Такий виріб допоможе істотно полегшити маніпуляції з голівкою блоку.

Майстер зможе віджати пружину, щоб безперешкодно отримати всі сухарі.

опис

Насамперед майстрові потрібно згадати, як саме фіксуються клапани в газорозподільному механізмі будь-якого мотора. Експерти відзначають, що впускні і випускні пристрої утримуються в закритому стані за допомогою міцної пружини.

Вона фіксується на стрижні клапана тарілкою і сухарями. Щоб швидко витягти заглушку, потрібно стиснути пружину. Саме з цим завданням чудово справляється Розсухарювач клапанів.

Такий агрегат продається в будь-якому автомобільному магазині, але щоб не витрачати особисті заощадження, можна спробувати виготовити його самостійно.

різновиди моделей

Сьогодні існує дві категорії Розсухарівателі клапанів. Кожен виріб відрізняється своїми експлуатаційними характеристиками, які високо цінуються професіоналами:

 • Важільний агрегат. Це універсальне пристосування. Його можна використовувати як по відношенню до знятої голівці, так і без її попереднього демонтажу. Єдиним недоліком пристрою можна назвати тільки те, що роботи повинні виконуватися парно (одна людина віджимає пружину, а другий дістає сухарі). Домашні майстри воліють виготовляти такий Розсухарювач клапанів своїми руками.
 • Гвинтові модель. Це більш зручно в застосуванні, так як майстер може виконати всі маніпуляції самостійно. Варто відзначити, що виріб цієї категорії актуально тільки в тому випадку, якщо попередньо була демонтована головка агрегату.

принцип використання

Насамперед необхідно акуратно надіти на шпильку крайній кронштейн Розсухарівателі. Тільки в цьому випадку можна буде утримувати ліжко, щоб накрутити на неї гайку. Фігурну шайбу встановлюють на тарілку, яка не тільки накриває пружини, але і натискає на важіль.

Зовнішня сторона двох сухарів представлена ​​у вигляді невеликого конуса. У деяких випадках при незначному натисканні на тарілку вона може нерухомо розташовуватися на стрижні клапана. У такій ситуації необхідно трохи вдарити зверху посередині важеля звичайним молотком.

Тільки коли пружини стиснуться, можна вийняти сухарі з гнізда.

  Незвичайний спосіб зварювання круглих труб за шаблоном

принцип виготовлення

Спорудити якісний Розсухарювач клапанів своїми руками можна всього за кілька годин, використовуючи під час роботи прості креслення. В основі агрегату лежить важіль з прикріпленими до нього двома потужними кронштейнами. Для фіксації можна використовувати звичайні гайки і гвинти. В результаті у майстри повинно вийти шарнірне з’єднання. Для складання пристосування необхідно підготувати:

 • Класичний зварювальний апарат.
 • Болгарку.
 • Дві невеликі планки для виробництва кронштейнів.
 • Стандартну заготовку з міцного металу для важеля.
 • Міцну трубу. Її діаметр повинен бути трохи більше, ніж сама тарілка. Довжина виробу повинна бути в межах п’яти сантиметрів.

Щоб готовий саморобний Розсухарювач клапанів для ВАЗ вийшов максимально міцним і довговічним, потрібно до самої компактної планці приварити невелику шайбу діаметром десять міліметрів.

До отриманої заготівлі прикріплюють заздалегідь підготовлений шматок труби. Щоб привести конструкцію в дію, потрібно зафіксувати короткий кронштейн виключно за край головки, а середню деталь встановити на тарілку.

При натисканні на ручку конструкції можна швидко віджати пружину вниз, звільняючи при цьому доступ до сухарів.

важільна модель

Щоб спорудити універсальний Розсухарювач клапанів, потрібно заздалегідь підготувати класичний набір інструментів. Етапи роботи:

 • Насамперед виготовляють важіль. Прут або трубу необхідно вигнути таким чином, щоб вона зовні стала схожа на блискавку.
 • На короткому кінці свердлити два наскрізних поперечних отвори. Варто відзначити, що їх діаметр повинен відповідати розміру використовуваних болтів.
 • Для виготовлення П-подібних кронштейнів ідеально підійдуть короткі смуги. На вільних кінцях акуратно просвердлюють отвори під болти. Для перегородки ідеально підійде шайба. Кронштейн прикручується до крайнього отвору у важелі. Всі з’єднання повинні бути максимально міцними.
 • На фінальному етапі залишається тільки спорудити з довгих заготовок ідентичний попередньому кронштейн, який фіксують на важелі.

  Як зменшити діаметр сталевої труби тертям

Якісний саморобний Розсухарювач клапанів абсолютно не поступається класичним заводському агрегату, який може коштувати досить дорого. Виготовлений своїми руками інструмент прослужить багато років і заощадить пристойну суму для сімейного бюджету.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You May Also Like

Діагностика гбо 4 покоління своїми руками. Коли немає сенсу платити сто

Цены на бензин постоянно растут и облагаются новыми акцизами. Но без автомобиля…

Який краще gps-маяк для авто? Огляд моделей і погляд з боку

Защита своего транспортного средства – одна из основных задач автовладельца. При этом…

Що означає знак ш на машині? Просто про просте

https://www.znak.com/2017-04-07/znak_shipy_i_novye_pravila_dorozhnogo_dvizheniya_chto_nuzhno_znat 2017.04.07 Яромир Романов / Znak.com З 4 квітня в Росії діють…

Позначення на приладовій панелі автомобіля. Що означають значки?

У міру розвитку автомобільної промисловості кількість індикаторів на приладовій панелі стрімко збільшувалася.…

Як зареєструвати саморобний причіп? В Україні.

Реєстрація саморобних транспортних засобів Саморобні ПРИЦЕПИ Отже, з якоїсь незрозумілої причини Ви…

Як правильно паркуватися між машинами? Розписуємо в деталях

Як паркуватися переднім ходом між автомобілями Ось і настав щасливий день –…

Що робити, якщо потіє фара – причини і способи усунення проблеми

Утворення конденсату всередині фар досить поширена проблема, з якою стикаються власники автомобілів.…

Чи можна буксирувати на автоматі іншу машину? Як це зробити без наслідків

Багато автолюбителів чули про особливості принципу роботи АКПП і тому закономірно ставлять…

Що робити, якщо машину заблокували і перекрили у дворі? Все вирішується

Що робити, якщо у дворі заблокували машину, куди звертатися? Багато автомобілістів стикаються…

Що робити, якщо тече рульова рейка? Терміново усуваємо

На СТО, що спеціалізуються на ремонті вузлів рульового управління, власників автомобілів змушують…