Як зробити самому незамерзайку для авто в домашніх умовах? Економія на межі розумного

Підтримка чистоти лобового скла автомобіля – головне завдання з безпеки під час керування автомобілем. На жаль, в зимовий час часто трапляється неякісна рідина. Але є рішення. Незамерзайку можна зробити своїми руками. 

Підтримувати чистоту лобового скла вкрай необхідно для чіткого огляду дорожньої ситуації. Якщо влітку для очищення скла, ми найчастіше використовуємо просту воду, то в зимовий час без незамерзайки нам не обійтися.

На жаль, коштує ця рідина не як звичайна вода.

Як передбачається, в 90 відсотках випадків зимова рідина склоочисника є сумнівної якості, що призводить до її замерзання в самий невідповідний момент.

До того ж, велика кількість незамерзайки містить в своєму складі заборонені речовини пари якої, завдають шкоди людям і навколишньому середовищу.

Пропонуємо Вам 7 способів, які допоможуть Вам зробити незамерзайку своїми руками. Зробивши самостійно рідину, що не, Ви не тільки заощадите гроші, але й забезпечите себе від непередбаченого замерзання неякісної рідини, яка може пошкодити Вашу систему очищення лобового скла.

1) Незамерзайка із засобу для миття вікон

 • Як зробити самому незамерзайку для авто в домашніх умовах? Економія на межі розумного
 • Для того щоб зробити своїми руками незамерзайку, необхідно змішати будь-побутове спиртове засіб для очищення скла або вікон, зі звичайною водою в пропорції 1: 2 (одна частина кошти для стекол, дві частини води).
 • Як зробити самому незамерзайку для авто в домашніх умовах? Економія на межі розумного
 • Для прикладу, щоб зробити самостійно незамерзайку в кількості 1 літра, Вам необхідно, взяти 335 грам очищувача для миття вікон і додати до цього 665 грам води.  

2) Незамерзайка із засобу для миття посуду

Як зробити самому незамерзайку для авто в домашніх умовах? Економія на межі розумного

Для самостійного приготування незамерзаючої рідини з будь-якого засобу для миття посуду, Вам необхідно, взяти 3,25 літра води і додати в неї столову ложку засоби для чищення посуду. Але пам’ятайте, що якість Вашої незамерзайки буде залежати від якості засобу для миття посуду.

 1. Як зробити самому незамерзайку для авто в домашніх умовах? Економія на межі розумного
 2. Тому, при виборі цієї побутової хімії вибирайте надійне і перевірений засіб, інакше неефективне засіб для миття посуду при мінусовій температурі на вулиці, замерзне в бачку омивача вашого автомобіля.
 3. Як зробити самому незамерзайку для авто в домашніх умовах? Економія на межі розумного

Перш ніж змішувати інгредієнти радимо Вам виставити на балкон в морозну погоду, засіб для миття посуду, для того, щоб переконатися, замерзне воно чи ні. Також радимо Вам використовувати концентрат засобу для миття посуду, таке наприклад, як Фейрі Платинум.

3) Рідина для лобового скла з оцту

Як зробити самому незамерзайку для авто в домашніх умовах? Економія на межі розумного

Увага!!! Цей спосіб можна використовувати тільки при температурі навколишнього повітря від -10 градусів, а інакше, при її використанні із застосуванням оцту в салоні автомобіля, буде огидний запах.

Як зробити самому незамерзайку для авто в домашніх умовах? Економія на межі розумного

Для приготування цієї рідини необхідно, змішати оцет і воду в однакових пропорціях. Наприклад, для приготування 1 літра незамерзаючої рідини необхідно ретельно змішати 500мл оцту і 500мл води.

4) Рідина для склоочисника з аміаком

 • Як зробити самому незамерзайку для авто в домашніх умовах? Економія на межі розумного
 • Щоб зробити рідина для очищення лобового скла з аміаку необхідно, змішати 1 частину аміаку і 3 частини води.
 • Як зробити самому незамерзайку для авто в домашніх умовах? Економія на межі розумного

Наприклад, для 1 літра рідини знадобитися 335 мл аміаку і 665 мл води, які необхідно змішати ретельно один з одним. Увага! При змішуванні не допускайте піноутворення.

Відразу вас попереджаємо, що отриману рідину не вийде використовувати при дуже низьких температурах повітря. А для того, щоб використовувати її при сильному морозі, потрібно додати в рідину 50-100 грам оцту (можна з ароматизатором).

5) Незамерзаюча рідина скла з ізопропілового спирту

Для приготування 3,75 літрів незамерзайки необхідно, взяти 1/3 від 450 гр. ізопропілового спирту (70%) або 1/4 від 500 гр. вище зазначеного спирту (90%) і додати в нього воду, довівши рівень рідини до 4,5 літрів, не забувши при цьому все ретельно змішати.

6) Рідина на основі медичного спирту

Можна сказати традиційно і по-нашому. Для приготування цієї рідини, своєї власної незамерзайки можна використовувати, медичний спирт.

 • Щоб приготувати 3,75 літра рідини необхідно, взяти 3 склянки по 250 грам чистого 70 процентного спирту (650 грам спирту при використанні чистого спирту 96,6%) і змішати його з 10 склянками води (кожен стакан по 300 грам).
 • Після цього, в отриману рідину додайте 1 столову ложку прального порошку.
 • Також все ретельно перемішайте.

7) Рідина на основі метанолу

Увага!!! Метанол це отрута.

 Тому, для приготування запропонованого нами рецепта незамерзайки необхідно дотримуватися ретельну обережність, ні в якому разі не допускати попадання метанолу в очі і в дихальні шляхи.

Для приготування рідини необхідна 1 частина метанолу і 9 частин води. Наприклад, для приготування 1 літра незамерзайки необхідно, взяти 100мл метанолу і 900 мл води.

 1. Для більш ретельного очищення лобового скла, в отриману рідину можна додати столову ложку засобу для миття посуду в вигляді порошку (наприклад, Пемолюкс, Біолан).
 2. висновок:

– Щоб уникнути ризику пошкодити систему склоочисників завжди використовуйте в ній дистильовану воду. Також пам’ятайте, що неякісна вода з часом залишає іржу і наліт на форсунках склоочисників і всередині насоса бачка склоомивача. 

– Якщо Ви, в літню пору року користуєтеся покупної рідиною склоочисника, то можете для економії коштів розбавляти її дистильованою водою.

– Щоб перевірити якість і надійність незамерзайки, яку Ви зробили самостійно або купили в магазині, необхідно, налити трохи рідини в невелику тару і виставити її на кілька годин на мороз. Якщо рідина замерзне або прийме гелеобразную консистенцію, то необхідно посилити властивість незамерзайки, додавши в неї спиртосодержащий продукт.

– Не тримайте вдома у відкритих місцях рідина для лобового скла. Вона повинна зберігатися в недоступному для дітей місці. Домашні тварини також не повинні мати доступ до цієї рідини.

Звертаємо Вашу увагу, що всі, вищенаведені нами способи  по виготовленню незамерзаючої рідини взяті з відкритих джерел інформації. Тому, дані способи приготування своїми руками незамерзайки не гарантують Вам, відмінної якості продукту.

Як зробити хорошу незамерзайку в домашніх умовах

Шипована гума або липучка? Що краще для російської зими? Чому одні автомобілісти їздять тільки на шипах, а інші купують виключно липучки? Які шини є правильними для міста, а які – для заміської грунтовки? Як на вибір зимової гуми впливають погодні умови? І чи існує універсальний варіант на всі випадки життя? Про все це читайте в статті.

Отже, друзі, скоро зима і тому сьогодні ми з вами поговоримо про вибір зимової гуми. А саме – про те, що ж краще на сувору російську зиму: шипована гума або так звана липучка.

Головне в зимовому водінні – хороша керованість машини і її висока прохідність. Тобто в ідеалі автомобіль не повинен відчувати проблем ні на зледенілому асфальті, ні в нечищених дворах.

Упевнений, серед вас є як ті, хто вважає шипи єдино вірним рішенням для нашої зими, так і ті, хто взагалі не бачить в них сенсу в міських умовах. Хтось із вас зробив вибір на основі особистого досвіду, хтось довірився думку друзів або родичів.

Зверніть увагу

Чи все вас влаштовує в обраній гумі? Чи не пошкодували ви про покупку? Адже нові шини коштують недешево, і дуже прикро, якщо вони не виправдовують надій, не справляється з поставленими завданнями.

Отже, в статті ми розберемося, ніж шипована гума відрізняється від липучки, в чому принципова різниця, і яка ж гума все-таки краще взимку.

Як зробити самому незамерзайку для авто в домашніх умовах? Економія на межі розумного

Шиповка: призначення і особливості

Поява шиповану гуми свого часу стало величезним проривом в автомобільному бізнесі. А для автомобілістів – справжнім порятунком. Нам дали можливість штурмувати крижані схили, не боячись з’їхати назад, і відчувати себе впевнено навіть на самій слизькій зимовій дорозі.

По суті шип – просто міцний металевий стрижень, який вмонтовано в тіло шини, щоб чіплятися за дорожнє покриття і мінімізувати пробуксовку в ожеледь. Відведення рідини і снігу з-під колеса – завдання малюнка протектора, а шипи потрібні саме для того, щоб буквально вгризатися в лід.

До речі, метал – не єдиний матеріал, який використовується в виготовленні шипів. Іноді застосовують і кераміку, але керамічні шипи не так поширені через високу вартість.

При пересуванні по засніженій дорозі шипована гума забезпечує коротший гальмівний шлях, покращує прохідність автомобіля, знижує ризик заметів. Машина краще йде по льоду, навіть якщо він покритий шаром пухкого снігу. Автомобіль на липучці в таких умовах просто зариється. Якщо дорога підтанула, без шипів знову ж ніяк.

Але у великому місті ситуація докорінно змінюється. Коли під колесами чистий асфальт, шипи втрачають свою ефективність, гальмівний шлях збільшується на 20-30%. Скажімо, з 70 до 90 кілометрів.

Контактуючи з настільки щільним покриттям, шипи швидко зношуються і випадають. А якщо асфальт ще й мокрий, автомобіль на шипах стає менш керованим.

До того ж шипи додають машині шумності і збільшують витрату палива.

Окремо хочеться сказати про морози. Коли температура навколишнього середовища досягає мінус 30-40 градусів, щільність льоду зростає до такого ступеня, що вже ніякі шипи не в змозі його продавити.

важливо

Автомобіль на шиповке в цих умовах малокерований. Зазвичай в такій ситуації водії намагаються їхати якомога акуратніше.

А якщо в 40-градусний мороз доводиться долати снігові замети (під якими міцний лід), досвідчені автомобілісти дістають з багажника ланцюга.

Як зробити самому незамерзайку для авто в домашніх умовах? Економія на межі розумного

«Розумні» шипи

Немає межі досконалості, тому виробники багато працюють над поліпшенням якості зимових шин. У різний час компаніями Continental і Nokian велися розробки «ховаються» шипів, щоб по команді з приладової дошки можна було швидко втягнути або випустити «кігті». Цей був би майже ідеальний варіант для міських доріг, які не завжди чистяться вчасно.

Існують навіть пробні зразки. Автомобілі на цих шинах проходили тестування в Фінляндії. Але на практиці такі суперсучасні зимові колеса виходили або занадто дорогими (на 45-70% дорожче ринкової ціни), або недосконалими в плані конструкції (шипи деформувалися і випадали, направляючі втулки засмічувалися, піддавалися корозії).

Сьогодні оптимальний варіант – шини з Утапливаем шипами. Це працює на різниці щільності дорожнього покриття. Щільність гуми під шипом така, щоб стрижень впивався в лід, але при цьому заглиблюють всередину шини, контактуючи з голим асфальтом.

Це допомагає поліпшити прохідність шиповану гуми на чистому асфальті і заодно зменшити швидкість стирання шипів. Зворотний бік медалі: така гума чутлива до зносу. Тут важливий кожен міліметр висоти профілю.

Як зробити самому незамерзайку для авто в домашніх умовах? Економія на межі розумного

Липучка: призначення і особливості

Вибираючи, що краще купити на зиму, багато городян зупиняються на липучці (офіційний термін – фрикційні шини). Вона показує чудові характеристики на асфальті практично при будь-якій зимовій температурі.

Секрет липучки – в поєднанні матеріалів. Щоб взимку гума не дубела на морозі і не пливла в відлига, був створений цікавий хімічний склад, молекулярні зв’язки в якому в залежності від температурних умов самостійно ламаються і відновлюються.

Таким чином, липучка – це досить м’які, але водночас жорсткі шини. Внутрішній шар залишається твердим, забезпечуючи колесам жорсткість і оптимальну керованість. А зовнішній шар протектора м’якше, щоб він міг видавати кращі зчіпні властивості.

Порада

Без цього м’якого шару гальмівний шлях липучки був би на 55-65% більше, та й сама назва «липучка» вже не мало б сенсу. Воно означає, що під час їзди протектор практично приклеюється до дорожнього полотна. Зайва рідина із зони контакту відводиться через борозенки, а ламелі допомагають колесам чіплятися за сніг.

Загалом, на розчищених асфальтових дорогах липучка показує себе куди краще шиповану гуми. На мокрому шосе гальмівний шлях липучки зростає, але для досвідчених водіїв це не проблема. На битій сніговій грунтовці різниця між цими видами автошин практично непомітна.

Зате в ожеледь липучка – просто катастрофа. Автомобіль втрачає зчеплення з дорогою, колеса буксують, машину «носить» і загортає. Щоб не потрапити в аварію, в таку погоду краще взагалі не сідати за кермо.

Що краще: шипована гума або липучка. Порівняльна таблиця

Шипована гума або липучка? Що краще вибрати на зиму? Однозначної відповіді дати не можна, тому що все залежить від умов, в яких ви плануєте користуватися автомобілем, а також від вашого стилю водіння. А поки дивіться таблицю порівняння цих двох типів шин:

Шипована гума
Липучка

переваги Короткий гальмівний шлях на льоду.

 • Швидкий набір швидкості на зледенілому ділянці дороги.
 • Гарна прохідність по сніжних заметах.
 • Краща бічна стійкість в поворотах.
Всесезонність.

 1. Більша пляма контакту з дорожнім полотном.
 2. Безшумність.
 3. Неагресивність до дорожнього покриття.
 4. Економія палива.
недоліки Знижена керованість авто на мокрій трасі.

 • Знижена ефективність на чистому асфальті.
 • гучність
 • Збільшення витрати палива.
 • Руйнування асфальту.
 • Втрата шипів.
Непридатність в ожеледь.
Менш глибокий протектор.
Безсилля перед глибоким снігом.

Шипи проти доріг

Зверніть увагу: в таблиці в недоліках згадано руйнування асфальту. Всі ми в курсі, що шиповка потихеньку псує дорогу, але нам, як правило, немає до цього ніякого діла.

Власне, чому ми повинні думати про дороги, яких часто практично немає ?! Ймовірно, так буде, поки в Росії повсюдно не з’являться нормальні дороги.

А поки ми змушені вбивати своє авто (за яке, між іншим, заплатили шалені гроші), долаючи провали, нерівності та горезвісні наслідки ямкового ремонту, ми не будемо відмовлятися від шипів тільки через те, що вони завдають шкоди асфальту.

У Європі ж до цього фактору відносяться дуже серйозно. У багатьох країнах застосування шипованих шин повністю заборонено і карається величезним штрафом. Так що якщо раптом взимку зберетеся на особистому автомобілі (з шиповки) відвідати Європу, уточніть, чи не порушите ви тим самим місцеві закони.

Як зробити самому незамерзайку для авто в домашніх умовах? Економія на межі розумного

Що вибрати?

Що ж вибрати? Яка гума найкраще покаже себе взимку: шипована або липучка? Орієнтуючись на теорію, так і на відгуки, можна сказати, що кожному своє.

Якщо ви проживаєте в регіоні, де зима холодна, довга і сніжна, – вам більше підійде шипована гума. Якщо взимку у вас снігу трохи і на дорогах часто буває сльота, – купуйте липучку.

Якщо ж зима у вас «і так і сяк», тобто те мороз під мінус 30, то різко відлига і заметіль, то потрібно думати … Якщо вам нескладно залишати машину біля будинку в ожеледь і їхати на роботу на автобусі, – беріть липучку. Якщо вам принципово важливо в будь-яку погоду сидіти за кермом власного авто, – ставте шипи. Але тоді по голому або мокрому асфальту намагайтеся їздити обережніше.

Зверніть увагу

Аналогічно якщо ви живете в великому місті, де дорогі регулярно чистяться, і рідко виїжджаєте на заміські траси, ваш варіант – липучка. І навпаки, якщо в вашому населеному пункті комунальні служби не звикли працювати на совість або ж ви постійно їздите за місто, – очевидно, що для вас на зиму шипи будуть краще.

Особистий приклад: Ще 2 роки тому я їздив тільки на шиповану гуму, тому що дороги в моєму місті чистилися жахливо, снігу випадало з надлишком, так і ожеледь ні рідкістю.

Але ось в минулому році у нас змінилася обслуговуюча компанія, і нова фірма вирішила повернутися до старого способу боротьби зі снігом – до рясної посипання всього міста сіллю.

Результат – мокре брудне місиво під колесами навіть в мінус 20, не очищують білі розводи на взуття і повний капець днищу машини. І тепер в моєму місті на зиму краще купувати липучку, а не шипи.

Порівняння шин з гальмівного шляху

Дуже цікаво оцінювати різні види і марки зимових шин в порівнянні. Залежно від того, що вас цікавить, відразу видно, що для вашого конкретного випадку буде краще на зиму: шипована гума або липучка. Дивіться: на двох діаграмах вказано гальмівний шлях 12 різних шин. На першій діаграмі гальмування йде по снігу, на другий – по льоду.

Як зробити самому незамерзайку для авто в домашніх умовах? Економія на межі розумного
Гальмівний шлях на снігу (35-5 км / год, з ABS), метри

Як бачите, явними лідерами є шиповані шини Nokian 8 і Vichelin XIN2. Зверніть увагу на те, що нешиповані шини цих же марок за характеристиками набагато краще шиповок інших фірм.

Як зробити самому незамерзайку для авто в домашніх умовах? Економія на межі розумного
Гальмівний шлях на льоду (25-5 км / год), метри

А тепер спеціально для вас я склав зведену таблицю. Вона показує, як змінюється гальмівний шлях автомобіля на шиповану гуму або липучці в залежності від умов. Для порівняння я взяв найбільш популярні у автовласників марки шин: 2 з них – шиповки (позначаються «Ш») і 3 – фрикційні моделі.

Марка шінТормозной шлях, метри

50-5 км / год на льоду при температурі – 20 50-5 км / год на льоду при температурі – 1 80-5 км / год на мокрому асфальті 80-5 км / ч на сухому асфальті 50-5 км / год на снігу
Continental ContiWinterViking 2 (Ш) 34,6 28,4 35,3 35,4 26
Michelin X-lce North (Ш) 40,1 37,7 36,7 34,7 25,4
Bridgestone Blizzak WS-60 31,5 83 45,3 31,92 28,3
Nokian Hakka R 32,2 77,1 39 29,81 28
Michelin X-lce 2 30,3 86,7 37,2 32,6 28,3

Інформація більш ніж наочна, а висновки робіть самі.

Сподіваюся, вся ця інформація допоможе вам визначитися з вибором зимових шин! Успіхів!

З чого і як зробити незамерзайку в домашніх умовах за 5 хвилин?

Навіть школяру відомі фізичні властивості води, коли вона при температурі нижче 0 ° C з рідкого агрегатного стану плавно переходить в тверде, або по-простому – замерзає.

А вже автомобілістам не враховувати такі факти просто недозволено, при першому ж заморожування проблеми зі стеклоомивательной системою автомобіля можуть вилитися в кругленьку суму.

Тому досвідчені шофери заздалегідь заливають в бачок омивача незамерзаючі склади.

Який склад зимової омиває рідини для автомобіля?

Регулярна експлуатація машини в зимовий період вимагає постійного поповнення спеціальної суміші, що тягне значні витрати.

Другою причиною, яка може підштовхнути автолюбителя до самостійного виготовлення «незамерзайки» – це незадовільна якість промислового продукту.

Розчин, який замерзає при низьких температурах, може стати причиною тріщин бачка і шланга, а також виходу з ладу насоса.

Як зробити самому незамерзайку для авто в домашніх умовах? Економія на межі розумного

Перш, як зробити омивайку в домашніх умовах , непогано ознайомитися з основними інгредієнтами, які застосовуються в заводському складі. Структурно комплекс основних складових виглядає наступним чином:

 1. Поверхнево активні речовини.
 2. Вода.
 3. Спирт.
 4. Ароматизатор.

Як спиртовмісної речовини вітчизняна промисловість застосовує одноатомний спирт – ізопропанол. Продукти на його основі недорогі, але мають істотний недолік, який полягає в наявності стороннього запаху. Щоб позбутися від нього, виробники незамерзаючих емульсій додають в них ароматизатори, хоча судячи з відгуків автомобілістів, толку від цього небагато.

Найкращим термомодіфікатором, який входить до складу омиває рідини, прийнято вважати етиловий спирт, по-простому – «харчової». Однак акцизи на даний продукт в Росії настільки великі, що виробники відмовилися від його застосування. Іноді можна зустріти «топові» суміші на основі етанолу, але ціна за п’ятилітрову каністру відразу відіб’є охоту придбати її.

Ще один спиртовий розчин – метанол, дешевий, не замерзає до -98 ° C і позбавлений від вираженого запаху. У країнах ЄС досить широко застосовується, але в Росії з 2007 року заборонено через «певних схильностей деяких верств населення», а також шкідливості його випарів.

Таким чином, виходить, що вибір не особливо і великий. З одного боку, ізопропілові суміші за ціною 400-700 рублів в дилерських магазинах, а з іншого – емульсії на метанолі за 50-200 рублів на трасі.

У першому випадку гарантується цілісність гумок і поріг застигання, але доводиться дихати специфічними «лимоном» або «сосною». У другому варіанті запаху не буде, оскільки розчин на метанолі, однак, і всілякі гарантії відсутні.

Саме тому багато автовласників «відкриває власне виробництво» зимової рідини для стекол, і, повірте, нічого складного в цій технології немає. Зате вигода очевидна.

Спосіб 1: як зробити зимову омивайку з ізопропілового спирту в домашніх умовах за 5 хвилин?

Для приготування емульсії потрібно запастися наступними компонентами:

 1. Ізопропиловий спирт.
 2. Миючий засіб для миття посуду (без вмісту хлору).
 3. Вода.

Важливо! Через низьку якість водопровідної води, її потрібно пропустити через звичайний фільтр. В іншому випадку такі «принади» як іржа, білий наліт і розлучення на склі гарантовані. Кращим варіантом буде використання дистильованої води.

Як зробити самому незамерзайку для авто в домашніх умовах? Економія на межі розумного

Перед тим як зробити незамерзайку в домашніх умовах , визначимося з тарою, в якій будуть змішуватися інгредієнти – традиційно це п’ятилітрова каністра або пластикова пляшка. Від цього і починаємо «танцювати»:

 • налити в ємність два літри води;
 • долити два літри ізопропілу;
 • додати один ковпачок миючого засобу;
 • закрити кришку каністри і ретельно збовтати суміш.

Наведений вище рецепт з концентрацією 50/50 цілком підійде для холодної погоди до -20 ° C. Однак, охочі можуть приготувати розчин саме під певні погодні умови. На цей випадок існує правило – чим нижче температура, тим більше потрібно додавати спирту. Таблиця процентних співвідношень в допомогу:

Концентрація спирту, V% Концентрація спирту, маса% Температура замерзання, ° C
10 8 -4
20 17 -7
30 26 -15
40 34 -18
50 44 -21
60 54 -23
70 65 -29
80 76 -37
90 88 -57
100 100 -90

Залишається протестувати готову продукцію, для чого слід налити трохи суміші в тару і помістити в місце з низькою температурою. У разі її замерзання або загустіння необхідно підвищити концентрацію ізопропілу.

Спосіб 2: як зробити в домашніх умовах якісну незамерзайку з етилового спирту?

Деяким автовласникам не подобається незамерзаючі суміші на основі ізопропілового спирту ні легального виробництва, ні саморобного. Їх в основному дратує різкий запах, від якого не можна позбутися, навіть включивши рециркуляцію. У таких випадках може допомогти виготовлена ​​самостійно суміш на основі етанолу.

Приготуємо компоненти:

 1. Етиловий спирт.
 2. Етиленгліколь або концентрований антифриз.
 3. Ефірне масло.
 4. Дистильована вода.

Багатьох зацікавилися цим способом, як зробити зимову омивайку в домашніх умовах, здивує наявність в списку етиленгліколю. Тут пояснення просте – в морозну погоду на склі в першу чергу випаровується спирт, а вода залишається і замерзає. А етиленгліколь, добре розчинний у воді і спирті, знижує летючість розчину.

В середньому розчин готується в співвідношенні 1: 2, де 1 частина спирту і 2 – води. Залежно від температури, при якій планується використовувати, склад можна підкоригувати. Схема додавання спирту з розрахунку на 5-літрову каністру наступна:

 • -5 ° C – 0,6 л;
 • -10 ° C – 1 л;
 • -15 ° C – 1,25 л;
 • -20 ° C – 1,65 л;
 • -25 ° C – 2 л;
 • -30 ° C – 2,5 л.

Другим етапом слід додати в ємність етиленгліколь з розрахунку – 15 см³ на кожен градус нижче нуля. Наприклад, для -20 ° C потрібно залити 300 грам гліколю.

Важливо! Акуратно працювати з етиленгліколем або антифризом, тому що це отруйні речовини. Всім, у кого гіпертрофована боязнь до всього шкідливого, рекомендується замінити їх пропіленгліколь. Він трохи дорожче, але не отруйний і зустрічається у вигляді побутового антифризу.

Третій етап полягає в позбавленні від горілчаного запаху, кого він не напружує, можуть пропустити цей пункт.

Тут можна було б скористатися харчовими ароматизаторами або гелевою «пахучкой», але нам потрібно все тільки натуральне. Тому купимо за 100 рублів флакон ефірного масла з потрібним ароматом – його цілком повинно вистачити на всю зиму.

важливо

В каністру слід додати 8-10 крапель олії і долити води до повного об’єму, після чого ретельно перемішати суміш.

Для тих, кого зацікавила тема, як зробити незамерзайку з етилового спирту в домашніх умовах, буде корисно дізнатися одну деталь. З метою збільшення очищувальних властивостей можна додати одну столову ложку прального порошку. На виході виходить продукт недешевий (близько 250-300 рублів), але якість його бездоганно.

Альтернатива: з чого ще самому зробити рідину, що не для стекол?

Пляшки зі складом синього кольору, які часто зустрічаються на ринках або на трасах, в більшості виготовлені на основі метанолу, тому і дешеві. Якість цього продукту, нехай і нелегального, цілком прийнятно. Але останнім часом його стали «шифрувати» під легальний, додаючи изопропанол для запаху. А це для багатьох неприпустимо.

Якщо, розглянуті вище, два способи вам не підходять, то є альтернативні варіанти.

 • Із застосуванням метанолу – 1 частина метилового спирту змішується з 9 частинами води. Для поліпшення очищення скла можна додати столову ложку засобу для миття посуду. У процесі приготування важливо не допустити потрапляння метанолу в дихальні шляхи і очі!
 • Із застосуванням оцту – компонент змішується з водою у співвідношенні 1: 1. Важливо знати, що ця емульсія використовується при температурах понад -10 ° C, інакше в салоні буде присутній «аромат» оцту.
 • Із застосуванням аміаку – розчин готується в пропорціях 1: 3, де 1 частина аміаку і 3 – води. При змішуванні можна допускати утворення піни. Суміш не годиться при температурі навколишнього повітря більш -10 ° C. Виникає питання: як зробити в домашніх умовах зимову омивайку, щоб при перевищенні цього значення розчин не застигав? Все просто – слід додати оцет в кількості 10% від загальної ваги.

Як зробити самому незамерзайку для авто в домашніх умовах? Економія на межі розумного

У всіх випадках за бажанням можна додати ароматизатор натурального або синтетичного характеру. В середньому на п’ятилітрову ємність досить 8-10 крапель, в окремому випадку кількість визначається експериментальним шляхом.

висновки

При самостійному виготовленні незамерзаючої рідини вкрай бажано використовувати дистильовану воду. Цей захід вбереже форсунки і насос омивача від нальоту мінеральних солей.

Найбільш ефективні при власному «виробництві» суміші на основі ізопропілового або етилового спирту. Хоч сумарна вартість власного продукту кілька висока, але його якість на порядок вище заводських аналогів.

Обов’язково слід перевіряти стійкість рідини до низьких температур, методом тестування невеликої кількості готової емульсії. У разі замерзання або загустіння потрібно форсувати її властивості шляхом додавання спиртовмісної речовини. Зберігати марковані каністри необхідно в недоступному для дітей та тварин місці.

Як зробити самому незамерзайку для авто в домашніх умовах? Економія на межі розумного »

Як зробити самому незамерзайку для авто в домашніх умовах? Економія на межі розумного

Зима вже не за горами, і пора дізнатися, як зробити самому незамерзайку для авто в домашніх умовах. Ні, звичайно ж, можна її придбати зараз і в будь-якому магазині для авто, і на ринку, і навіть – на заправках. Але фірмові коштують досить дорого, що в умовах нинішньої кризи і імпорт заміщення не є добре. А так звані «кооперативні» іноді представляють собою таку суміш, що і заливати-то страшно, не кажучи вже про наслідки для системи омивання скла.

До того ж, і запах деяких залишає бажати кращого: сивуха сивухою. А ГИБДД не дрімає, і стійкий запах алкоголю в салоні – ще один привід для зупинки і з’ясування відносин з даішниками: пив, не пив вчора ввечері, якщо виїхав, наприклад, спозаранку.

Як зробити самому незамерзайку для авто в домашніх умовах , кілька антикризових рішень, зроблених своїми руками, пропонується вашій увазі в нашій сьогоднішній статті.

Ніхто не стане сперечатися, що заливати в омивач в зимовий час просту воду не має ніякого сенсу, навіть якщо температура тримається в межах нульової.

Адже днем-то нуль, а вночі може і прихопити, а вранці ви вже не зможете користуватися захололі зсередини омивачем. Крім того, заливка води може ще виявитися і небезпечною для системи: пошкоджено і бачок, і насос, і гнучкі патрубки подачі.

І в найгіршому випадку все це потрібно буде прочищати, промивати і частково міняти.

Ну а в кращому – бувалі водії, якщо вже сів у калюжу, то радять нагріти окропу, перелити його в чайник для заварювання з носиком і потихеньку проливати і в бачок, і в систему, поступово размораживая її. і залити нормальний омивач, призначений для мінусів. Але не факт, що після цього не лопне якась трубка, і її доведеться ремонтувати або замінювати.

Як виготовити: спосіб №1

Рідина досить непоганої якості можна зробити власноруч, змішавши відповідні інгредієнти. Не будемо ризикувати здоров’ям, власним і своїх пасажирів, тому метиловий спирт відразу ж відмітаємо. Тим більше, що рідини з його використанням заборонені сьогодні законодавчо.

 • Використовуємо спирт всім відомий, етиловий, який застосовується в медицині. Його нині вигідніше купувати не в аптеці, а в інтернет-магазинах з доставкою додому;
 • Далі, нам знадобиться дистильована вода (але якщо під рукою немає необхідної кількості, то можна використовувати звичайну, але ретельно відфільтровану);
 • Засіб для миття посуду або будь миючий засіб, який сильно піниться;
 • І ще – може бути використаний ароматизатор, запах якого для вас найбільш прийнятний.

7 перевірених способів приготування незамерзайки: з чого її роблять

Одним з факторів безпеки на дорозі є чисте лобове скло. Влітку з цим впорається звичайна вода, але в холодну пору року вона замерзає, тому в бачок омивача її НЕ заллєш. Зимова омивайка без запаху підійде для цього якнайкраще.

призначення незамерзайки

Омиває рідина призначена для очищення стекол від забруднень. Завдяки цьому забезпечується хороша видимість, і, як наслідок, безпека під час руху.

Оскільки розчин не замерзає на морозі, значить основа незамерзайки – спирт. Він буває трьох видів:

 1. Етиловий – без запаху, відрізняється хорошими якостями. Через високу вартість його рідко використовують в омиваючої рідини.
 2. Металевий – найдешевший спирт, проте вкрай токсичний. Його заборонено використовувати в багатьох країнах при виготовленні побутової та автомобільної хімії. Незважаючи на це, багато недбайливі виробники часто застосовують його в складі різних засобів.
 3. Ізопропіловий – використовується у всіх засобах. Запах різкий, схожий на ацетон, але ніякої шкоди для організму він не робить.

Крім того, до складу незамерзайки для авто входять: ароматизатор, миючий засіб, вода і барвник.

Як зробити незамерзайку самому в домашніх умовах

Нерідко рідина, яка пропонується в автомагазинах, не дуже хорошої якості. Після її використання на склі можуть залишатися розводи, а взимку воно покривається кіркою льоду. Тому найкращим варіантом буде зробити рідина для омивача скла своїми руками.

Незамерзайку роблять з:

 • дистильованої або очищеної води. З крана не підійде, оскільки вона занадто жорстка і в ній присутні різні добавки, які з часом заб’ють форсунки;
 • миючого засобу (цілком підійде рідина для миття посуду або пральний порошок);
 • спирту.

Метиловий спирт, хоча і коштує недорого, досить токсична речовина, вдихання парів якого приносить непоправної шкоди здоров’ю.

Рецепт незамерзайки на спирту

Незамерзайка своїми руками для авто можна робити на основі етилового спирту:

 1. Ємність залити на 30% спиртом.
 2. Долити очищену воду.
 3. Додати 3-5 крапель миючого засобу.

Засіб зберігає свої властивості навіть при – 500 С, протистоїть кристалізації. Звичайно, вартість розчину недешева.

Якщо використовувати ізопропіловий спирт, тоді рецепт трохи змінюється:

 1. Ємність заповнити на 20% спиртовим розчином.
 2. Долити дистильовану воду.
 3. Оскільки запах у цього засобу досить різкий, рекомендується додати ароматизатор і миючу рідину.

Варто враховувати, що велика концентрація ізопропілового спирту роз’їдає лакофарбове покриття та гумові деталі.

Домашня незамерзайка без спирту

 1. З оцтом – розвести дистильовану воду з 9% оцтом в співвідношенні 1: 1. Розчин використовують для омивання скла при температурі нижче -100 С.В іншому випадку, запах розійдеться по всьому салону і його нічим не переб’єш.
 2. З аміаком – очищену воду змішати з аміаком 3: 1.Якщо використовувати омиває рідина при морозах нижче -200 С, рекомендується додати 150 гр. оцту.

Таблиця процентних співвідношень концентрації спирту і температури замерзання рідини

При приготуванні рідини в домашніх умовах слід враховувати температурні умови, в яких вона буде використовуватися, і від цього розраховувати пропорції компонентів.

Склад незамерзайки на основі спирту обчислюють таким чином:

 • При Т -50 С – спирту повинно бути близько 113 мл / 1л очищеної води;
 • -100 С – 200 мл;
 • -150 С – 260 мл;
 • – 200 С – 300 мл;
 • -250 С – 350 мл;
 • -350 С – 470 мл;
 • – 400 С – 560 мл;
 • – 500 С – 700 мл.

Миючий засіб додають з розрахунку: на 3 л рідини – 1 ст. л.

Перш ніж заливати приготований розчин в розчин омивача, необхідно перевірити його на якість. Для цього рідину наливають у невелику тару і виставляють на мороз від 8-10 ч. Якщо в ній не з’являться шматочки льоду і вона не стала гелеобразной, значить, омивайка своїми руками підходить для використання.

Незамерзайка на швидку руку

Для приготування прискореного варіанту омиває кошти потрібно тільки рідина для миття посуду.

Слід вибирати якісне засіб від перевірених виробників.

Краще, якщо це буде концентрований склад, наприклад, Фейрі. Це один з бюджетних варіантів незамерзайки. Для її приготування потрібно всього 1,5 ст. л. на 5 л води.

Звичайно, такий розчин підійде тільки для невеликих морозів.

Ще для одного швидкого методу потрібно миючий засіб для миття скла. Його змішують в пропорції 1: 2 з дистильованою водою. Для того, щоб отримати 7,5 л омивача, необхідно з’єднати 5 л води і 2,5 л рідини для стекол на спирту.

Автовласники часто використовують річний концентрат для зимового періоду. Для цього досить додати в нього горілки з розрахунку 40% алкоголю на 60% рідини. Замість літнього омивача можна також використовувати очищену воду і миючий.

Різниця в ціні: саморобна незамерзайка проти покупної

Багато автовласників задумаються: так чи вигідна незамерзайка своїми руками від магазинного варіанту? В автомагазинах вартість зимового омивача варіюється від 200 руб.

Для приготування кошти в домашніх умовах потрібні інгредієнти, які завжди є в будинку, тому купувати їх спеціально не потрібно. Крім того, завжди можна зробити економічний варіант, який обійдеться в сущі копійки.

Перш ніж повністю заливати омиває засіб в бачок, слід налити невелику кількість і перевірити, щоб на склі не залишалися розводи. Крім того, необхідно пам’ятати, що запах проникає в салон, тому варто заздалегідь потурбуватися, щоб він не був занадто їдким.

Незамерзайка своїми руками: дешево, сердито?

19 січня 2017 годаЕслі б не етикетка, наша незамерзайка домашнього виробництва була б відрізнити від продається повсеместно.Еслі б не етикетка, наша незамерзайка домашнього виробництва була б відрізнити від продається повсюдно.

Зробити щось своїми руками завжди спокусливо. І особливо – коли мало грошей (тішить можливість заощадити). Незамерзайка – не дефіцит, по крайней мере в Центральному регіоні країни, і коштує недорого, але все-таки по Мережі гуляють рецепти її домашнього приготування. У порядку експерименту ми вирішили скористатися одним з них.

На ідею навела банку з незамерзаючої рідиною, куплена одним з наших авторів в Самарській області. На етикетці типографського виготовлення в якості місця виробництва значилася … квартира 116 в одному з багатоквартирних будинків міста Тольятті. Так і уявляється, як її там бодяжат у ванній.

Друга причина цього експерименту – недавні морози, які перетворили в лід навіть ті незамерзайки, які, за запевненнями продавців, витримують до -30 ° С. І незважаючи на те, що ми знаємо, як впоратися з такою напастю, хочеться уникнути проблем, ніж долати їх. Тому спробуємо зробити дійсно незамерзаючу незамерзайку.

Всі інгредієнти на столі. Можна приступати до експеріменту.Все інгредієнти на столі. Можна приступати до експерименту.

До складу будь-якої незамерзайки входять спирт (чим його більше, тим нижче точка замерзання), вода, ПАР (поверхнево-активні речовини), ароматизатор і барвник. Елементарно! Найдорожчий спирт – етиловий, етанол. Він застосовується в медицині, його можна пити.

Порада

Незамерзайки, які ми купуємо, робляться, в основному, на основі недорогого ізопропілового спирту, изопропанола, одержуваного гидрированием ацетону або гідратацією пропилену. Пити його небажано.

Метиловий спирт, метанол, з якого незамерзайки роблять за кордоном, відмінно миє, але в Росії вже 10 років під забороною. Чому? Деякі особистості намагалися його пити з сумним підсумком.

Відливаємо з банки з водою 2 літри. Для точності використовуємо мірну емкость.Отліваем з банки з водою 2 літри. Для точності використовуємо мірну ємність.

Спирт та інші інгредієнти можна купити абсолютно легально, і розчин будемо заважати для себе, а не на продаж. Нічого протизаконного. Обсяг стандартний – 5 літрів.

Метанол відкидаємо відразу – перевіряти слова колишнього головного санітарного лікаря країни Геннадія Онищенка про те, що при великій концентрації його пари можуть викликати сліпоту, бажаючих немає. Залишаються изопропанол і етанол.

Останній і беремо: він менш в’язкий, більш текучий і в разі провалу експерименту знайдемо застосування залишкам. Ізопропанолом ж тільки контакти протирати.

Найвідповідальнішу частина приготування розчину виконав редактор з найбільш твердими руками (відбирали на конкурсній основі) Сама відповідальну частину приготування розчину виконав редактор з найбільш твердими руками (відбирали на конкурсній основі).

Роздрібна вартість п’ятилітрової каністри виробництва московського «Ферейна» – 900 рублів. Нехай вас не бентежить напис «антисептичний розчин» на етикетці. Це саме спирт, 95-відсотковий. П’ятилітрова ж банку питної води обійшлася в 30 рублів. Найпростіший засіб для миття посуду, неагресивна до пластику та металу, коштує всього 13 рублів за півлітра.

Щоб забарвити розчин, вирішили застосувати звичайну білизняний синьку (це ще 31 рубль). Можна було б взяти і таблетки для підфарбовування води в бачку унітаза, але це якось неблагородно.

В якості аромату використовували дістався даром одеколон. Разом без малого 1000 рублів. Однак! Тепер з’ясуємо, скільки літрів домашньої незамерзайки можна отримати за вкладені гроші.

Зверніть увагу

До слова, найдорожча незамерзайка, до сих пір зустрічалася нам в продажу, коштувала менше 500 рублів.

На жаль, висока ціна – не завжди гарант низької температури замерзання і чудових миючих властивостей.

Додавання синьки і … … засоби для миття посуду – це вже вільна творчість, висока точність необов’язкова … .средства для миття посуду – це вже вільна творчість, висока точність необов’язкова.

Розбавляємо воду спиртом по наведеній нижче таблиці. Так як ми хочемо отримати температуру замерзання нижче -27 ° С, на 3 літри води беремо 2 літри спирту. Далі вливаємо синьку і кілька крапель засобу для миття посуду (вони також містять воду), бризкає в банку одеколон (дещицю спирту). Перемішуємо.

Синька в розчині до перемішування і после.Сінька в розчині до перемішування і після.

Щоб перевірити, що у нас вийшло, залишили розчин на ніч в промисловому холодильнику, здатному заморозити навіть горілку. На ранок відкриваємо з тремтячими через хвилювання руками. Ба! Розчин трохи расслоился (концентрація синьки внизу трохи більше) і рідина стала трохи більш вузький, але в лід вона не замерзла. Вже добре.

Навіть після тривалої «зимівлі» в морозильній камері звичайного побутового холодильника розчин анітрохи не втрачає свої властивості. Переміщаємо незамерзайку в промисловий морозільнік.Даже після тривалої «зимівлі» в морозильній камері звичайного побутового холодильника розчин анітрохи не втрачає свої властивості. Переміщаємо незамерзайку в промисловий холодильник.

Тепер найважливіша частина експерименту – натурні випробування. Шкода, зараз не -30 ° С і до кінця зими в Москві сибірських морозів більше не буде. Доведеться задовольнятися тим, що є.

Заливаємо наш розчин в бачок кросовера преміального бренду і починаємо мити скло. Відмінно! Але експериментатор за кермом чомусь рожевіє, широко посміхається, а потім – навіть посміюється! Принюхиваемся: в салоні коштує міцний горілчаний запах з ноткою дешевого одеколону.

Та з такою незамерзайкой доїдеш тільки до першого даішника. І навіть якщо не буде позитивного результату під час продування алкотестером, є ризик покататися на перевірку в стаціонар, до нарколога. Приємного в цьому мало.

Як говорилося у відомому скетчкому, «розчин підступний»! 

З тієї ж причини не варто заливати в бачок склоомивача горілку. До речі, це тепер ще й дорого. Найдешевша, що вдалося нам знайти, коштує 380 рублів за літр. Тобто по грошах заправка бачка омивача може обійтися дорожче повного паливного бака!

Навіть на вулиці при заправці нашої саморобної незамерзайкой бачка омивача явно відчувається запах алкоголя.Даже на вулиці при заправці нашої саморобної незамерзайкой бачка омивача явно відчувається запах алкоголю.

Експеримент не вдався, і вам повторювати його не радимо.

важливо

Незважаючи на те що наш розчин не втратив плинність навіть при температурі, близькій до -30 ° С, при великій концентрації його пари можуть викликати легке алкогольне сп’яніння. Та й при малій нюхати горілку в поєднанні з дешевим одеколоном не всім приємно.

Крім того, він виявився дуже дорогий – собівартість склала 400 рублів за п’ять літрів. На рівні найдорожчою незамерзайки, що продається на фірмових заправних станціях.

Ми могли б отримати розчин вдвічі дешевше і без алкогольного запаху, використовуючи изопропанол, але чи є в цьому сенс, якщо вже готову незамерзайку можна купити за 150, а то і 100 рублів в зимовий сезон? А якщо купувати завчасно і хоча б десяток банок, можна знайти по 40-50 рублів!

А спирт, особливо медичний, краще використовувати в інших цілях. Наприклад, в розчині для моментального розморожування стекол. Або зрошення інтеркулера. Але це, перефразовуючи Стругацьких і Канівського, вже зовсім інші історії.

Розведення спирту для виробництва незамерзаючої рідини склоомивача

Температура замерзання, ° С Вода (літрів) на 1 літр незамерзайки Вода (літрів) на 5 літрів незамерзайки
-1 0,97 4,87
-5 0,88 4,42
-10 0,79 3,95
-16 0,72 3,60
-23 0,64 3,21
-29 0,57 2,85
-33 0,49 2,48
-41 0,37 1,88
-51 0,16 0,83

Незамерзайка своїми руками: дешево, сердито? Незамерзайка своїми руками: дешево, сердито? Помилка в тексті? Виділіть її мишкою! І натисніть: Ctrl + Enter

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You May Also Like

Діагностика гбо 4 покоління своїми руками. Коли немає сенсу платити сто

Цены на бензин постоянно растут и облагаются новыми акцизами. Но без автомобиля…

Який краще gps-маяк для авто? Огляд моделей і погляд з боку

Защита своего транспортного средства – одна из основных задач автовладельца. При этом…

Що означає знак ш на машині? Просто про просте

https://www.znak.com/2017-04-07/znak_shipy_i_novye_pravila_dorozhnogo_dvizheniya_chto_nuzhno_znat 2017.04.07 Яромир Романов / Znak.com З 4 квітня в Росії діють…

Позначення на приладовій панелі автомобіля. Що означають значки?

У міру розвитку автомобільної промисловості кількість індикаторів на приладовій панелі стрімко збільшувалася.…

Як зареєструвати саморобний причіп? В Україні.

Реєстрація саморобних транспортних засобів Саморобні ПРИЦЕПИ Отже, з якоїсь незрозумілої причини Ви…

Як правильно паркуватися між машинами? Розписуємо в деталях

Як паркуватися переднім ходом між автомобілями Ось і настав щасливий день –…

Що робити, якщо потіє фара – причини і способи усунення проблеми

Утворення конденсату всередині фар досить поширена проблема, з якою стикаються власники автомобілів.…

Чи можна буксирувати на автоматі іншу машину? Як це зробити без наслідків

Багато автолюбителів чули про особливості принципу роботи АКПП і тому закономірно ставлять…

Що робити, якщо машину заблокували і перекрили у дворі? Все вирішується

Що робити, якщо у дворі заблокували машину, куди звертатися? Багато автомобілістів стикаються…

Що робити, якщо тече рульова рейка? Терміново усуваємо

На СТО, що спеціалізуються на ремонті вузлів рульового управління, власників автомобілів змушують…