Якщо динамічна їзда по місту змінюється тривалим керуванням автомобілем по трасі, тоді мимоволі починаєш замислюватися про таку корисну функції, як круїз контроль. А чи можна встановити круїз контроль своїми руками ?Установка круїз-контролю на ладу гранту. Як це зробити і чи варто

Чи варто?

Круїз контроль являє собою пристрій, який здатний полегшити водіння автомобілем на тривалих дистанція. Коли нога на педалі газу починає втомлюватися, то досить натиснути кнопку і автомобіль починає сам підтримувати задану швидкість. Найчастіше круїз контроль встановлюється на АКПП, але можна встановити і на механічну коробку. Круїз контроль на десятку з заводу не встановлювали, тому варіант тільки один – це розглядати універсальний круїз контроль .

Установка круїз-контролю на ладу гранту. Як це зробити і чи вартоСайт autoreview.ru виконав тест круїз контролю , на автомобіль десятого сімейства встановили круїз контроль Mangoose AMG С20. В результаті під капотом розмістили ще один трос акселератора, який проклали паралельно зі штатним. Працює він від вакуумного приводу, який харчується розрідженням у впускному колекторі. Клавіші управління, які дозволяють задіяти круїз контроль і коригувати швидкість автомобіля (вище / нижче) розмістили під центральним дефлектором. Відключення круїз контролю відбувається при натисканні на педаль гальма або зчеплення.

В цілому робота пристрою показала себе з позитивного боку, але є і недоліки. Через те, що встановили  круїз контроль на МКПП , то при подоланні підйому немає можливості перейти на знижену передачу в автоматичному режимі.

Установка круїз-контролю на ладу гранту. Як це зробити і чи вартоВ результаті при русі на п’ятій передачі потужності двигуна ВАЗ 2110 вистачило на подолання 8% підйому, а на 10% гірці двигун не впорався і круїз контроль відключився. Огляд круїз контролю цієї моделі закінчився складанням діаграми діапазонів швидкостей, в якому працює даний пристрій. Установка круїз-контролю на ладу гранту. Як це зробити і чи вартоТехнологія монтажу круїз контролю на ВАЗ 2110 з інжекторним двигуном вже відпрацьована і тому досить проста. А при установці пристрою на іномарку, потрібно заново вирішувати ряд питань, таких як: Визначення дроти в колодках приладової дошки, по якому йде сигнал тахометра. Схема круїз контролю  на базі мікроконтролера AT90S2313:

Установка круїз-контролю на ладу гранту. Як це зробити і чи вартоВибір зручного місця для монтажу приводу пристрою і кріплення троса до дросельної заслінки. Для кожної моделі автомобіля ці завдання вирішуються за своїм. Зокрема для TOYOTA доводилося використовувати в якості направляючої троса котушку від рибальської волосіні. Її закріплювали до стандартної направляючої таким чином: до направляючої приварюються полуавтоматом пластинка з міліметрової сталі, а до неї приворачивают котушка.

Установка круїз-контролю на ладу гранту. Як це зробити і чи вартоПісля того як трос і сорочка троса закріплені, потрібно перевірити відкриваючи дросельну заслінку вручну не злітає чи троси з напрямних. Якщо злітають, то потрібно закріпити їх додатково. Провис троса круїз-контролю не повинен бути занадто великий, тому як хід троса обмежений і становить близько 50мм. Редуктор приводу кріпиться в сухому місці під капотом таким чином, щоб трос не мав надто сильних вигинів.Установка круїз-контролю на ладу гранту. Як це зробити і чи вартоУстановка круїз-контролю на ладу гранту. Як це зробити і чи вартоУстановка круїз-контролю на ладу гранту. Як це зробити і чи вартоУстановка круїз-контролю на ладу гранту. Як це зробити і чи вартоМонтаж електричної частини починається з пошуку сигналу тахометра. Шукати його потрібно за допомогою осцилографа на роз’ємах приладової панелі. Приблизна форма сигналу зображена на малюнку 2. Частота імпульсів змінюється пропорційно оборотам двігателя.К знайденому проводу тахометра кріпимо зелений провід з колодки блоку управління (краще припаяти). Пурпурний провід підключається до вимикача стоп сигналів, який знаходиться в підставі педалі гальма. На вимикачі знаходимо провід, на якому +12 з’являється при натисканні педалі гальма, до нього і підключаємося.

Кнопка включення без фіксації. До контактів кнопки 1 і 2 підключається парний сірий провід. Різниця в підключенні цих проводів в тому що включення круїзу відбудеться або при натисканні кнопки, або після її відпускання. Чорний провід йде на 5 контакт кнопки, це маса.

З блоку управління з протилежного боку від роз’єму виходять два парних дроти: Пурпурно-чорний – харчування. Сіро-чорний – управління приводом. Сірий провід підключається до синьо-чорного і біло-синьому проводам приводу. Полярність визначається дослідним шляхом.

При подачі живлення на блок управління редуктор повинен відпрацювати на закриття дросельної заслінки. Якщо заслінка відкрилася то кінці парного сірого дроти треба поміняти місцями. Неприпустимо пошкодження ізоляції сірого парного проводу.

Замикання на масу одного з кінців проводу призведе до перегорання запобіжника або до виходу з ладу транзисторів вихідного каскаду блоку управління.

Харчування підключаємо в кінці монтажу. Чорний на масу. Пурпурний до замку запалювання або до реле запалювання.

Потрібно знайти провід на якому +12 з’являється в момент включення запалювання і присутній під час роботи двигуна. Для виготовлення Вам потрібно монтажна схема і схема підключення круїз контролю :

Інший приклад, це установка універсального круїз контролю (WAECO MagicSpeed MS-50) на ВАЗ:

Вибрати круїз контроль можна в інтернет-магазинах (фірма АПіК). Ціна універсального круїз контролю починає свій старт від 5тис.р. Універсальні комплекти, в залежності від ціни відрізняються комплектацією, додатковими функціями, дизайном, зручністю користування і встановлюються на будь-який автомобіль.

Найпростіший круїз контроль – це просто фіксація швидкості будь-якої зручної кнопкою. За дорожче – це з провідним пультом, пам’яттю, можливістю регулювати швидкість. Ще дорожче – вже з ІК-пультом.

Зверніть увагу

Дорогі моделі круїз контролів з електроприводом потрібні для автомобілів не мають вакуумної магістралі, або з якихось умов відбір вакууму неможливий.

Хочу розповісти ще про один комплекті круїз контролю для інжекторних двигунів : ROSTRA 250-1223 Electronic Cruise Control + Stalk Handle. На ebay ціна комплекту – 217 $. Доставка – 66 $. Разом 283 $ (8490 руб).

Приклад, установка круїз контролю на Калину (ROSTRA 250-1223).

Куточок кріплення троса з інструкції по установці, це єдине, що довелося купити додатково. Світлодіод зелений (за смаком), резистор 1 кОм 0,25Вт до світлодіоду. Геркон трехвиводной, магніт для включення геркона (від магнітної засувки для дверей).

Приклад,  установка круїз контролю на ВАЗ 2110 (ROSTRA 250-1223). Так як двигуни інжекторні однакові, то установка відрізнятися не буде. Круїз контроль буде зручно використовувати в тому випадку, якщо основну частину Вашого шляху становить траса.

Якщо водіння переважно в місті, тоді ця функція виявиться повністю марною. Завжди приємно, коли в додаткових опціях автомобіля з’являється чергова галочка, наприклад “круїз контроль” або мультируль.

Як користуватися круїз-контролем

Добрий день читачі мого автоблог, сьогодні я починаю нову рубрику, яка буде називатися технічні уроки. Тут я буду розповідати, як і що працює в автомобілі. І перший технічний відео урок, буде називатися – Як користуватися круїз-контролем . Вважаю що інформація досить корисна, тому читаємо і дивимося …

Установка круїз-контролю на ладу гранту. Як це зробити і чи варто

Багато сучасних автомобілів оснащені круїз-контролем, але багато водіїв не знають, як їм користуватися, особливо якщо автомобіль не новий, і книжка по експлуатації автомобіля давно втрачено. І тут виникає питання – як ним користуватися. Нічого складного.

Як правило, управління знаходиться на кермі. І вдає із себе, ось такий набір клавіш.

Установка круїз-контролю на ладу гранту. Як це зробити і чи варто

Круїз-контроль на кермі

Установка круїз-контролю на ладу гранту. Як це зробити і чи варто

Основні органи управління

Це клавіша включення круїз-контролю, а також клавіші регулювання.

Після активації «круїзу», зробити це можна навіть при припаркованої машини, на панелі приладів загориться, ось такий значок, у мене він білого кольору, у вас може бути іншого. Ми активували – але ще не запустили його.

Установка круїз-контролю на ладу гранту. Як це зробити і чи варто

вимкнений

Установка круїз-контролю на ладу гранту. Як це зробити і чи варто

Включений, але поки не запущений

Після цього починаємо рух на автомобілі.

Після того як набрали потрібну швидкість на спідометрі, натискаємо кнопку «set -».

Установка круїз-контролю на ладу гранту. Як це зробити і чи варто

Натискаємо кнопку «set -»

На панелі проборов значок «круїзу» стане зеленою, все ми його активували. Автомобіль рухається без участі людини. Ви можете прибрати ногу з педалі газу. Дуже зручно в далеких поїздках, нога не напружується і не втомлюється. Також зручність полягає в тому, що ви можете виставити 90 км / год і прискорюватися тільки при необхідності.

Установка круїз-контролю на ладу гранту. Як це зробити і чи варто

активований

Для того щоб підвищити швидкість задану круїз-контролю, потрібно натиснути клавішу «set +», автомобіль буде прискорюватися і швидкість задана за замовчуванням буде рости.

Установка круїз-контролю на ладу гранту. Як це зробити і чи варто

Натискаємо кнопку «set +»

Для того щоб вимкнути круїз-контроль, досить натиснути на педаль гальма. Ви перейдете в звичайний режим управління автомобілем, тобто швидкість регулюється ногою на педалі газу.

Як поставити круїз-контроль на Ладу Гранта

Установка круїз-контролю на ладу гранту. Як це зробити і чи вартоЗараз багатьом автолюбителям здається привабливою ідея встановити круїз-контроль. Це й не дивно, адже даний пристрій дозволяє подорожувати з максимальним комфортом і безпекою.

До того ж ціна за цей гаджет цілком помірна, а асортимент на ринку є досить багатий. Однак не всі можуть усвідомлено зробити вибір, оскільки не знають – які є у кожної моделі недоліки і переваги.

У цій статті ми розповімо про те, як правильно підібрати і встановити самостійно круїз-контроль на вашу Гранту.

Гідності й недоліки

Гранта є цілком бюджетним автомобілем і тому її популярність досить висока. Перш за все, перевагу даної моделі виявляють сімейні люди люблять подорожі або ті, хто за службовим обов’язком змушений багато їздити.

Однак необхідність постійно перемикати швидкість робить пересування в Грант ненайкомфортнішим проведенням часу. Якраз в таких ситуаціях установка круїз-контролю дозволить забезпечити більш приємне перебування за кермом.

Вже згадана система дозволяє автомобілю пересуватися на чітко визначеній швидкості, а це значить, що маніпуляції з педаллю газу і КПП водія не будуть відволікати від дороги. У числі іншого, підтримка постійної швидкості дозволяє помітно скоротити витрату пального, що в нинішніх умовах економічної кризи є незайвим бонусом.

Крім того, якщо ставити адаптується круїз-контроль, то збільшується і безпеку. Це пристрій дозволяє контролювати і дотримуватися обраної дистанції між попереду їдуть автомобілем і вашим.

 • Тут ризик виникнення аварійних ситуацій зводиться до дуже незначного.
 • Людям, в основному пересуваються по міських дорогах, круїз-контроль буде марним придбанням, але установка окупиться, якщо періодично робляться далекі переїзди (наприклад, під час відпустки).
 • У той же час не варто забувати, що навіть розглядається пристосування не рятує від необхідності уважно стежити за дорогою.

Підбір круїз-контролю

Установка круїз-контролю на ладу гранту. Як це зробити і чи вартоЯк відомо, ця опція виробником пропонується в комплектації «люкс» не тільки Гранти, але і Калини, забезпеченою автоматом.

Однак більш скромні модифікації (наприклад, «норма») круїз-контролем не оснащуються. Але все ж ніщо не заважає встановити цей пристрій самостійно. Найпростіше змонтувати штатний прилад.

 1. Така можливість є у власників Гранти (ліфтбек або ж седан) і другий Калини, забезпеченими як МКПП, так і АМТ.
 2. Якщо встановлена ​​АКПП, то штатний варіант не підійде – доведеться використовувати універсальний круїз-контроль від інших виробників.
 3. Важливо, щоб на машині була обов’язково ще й ЦБКЕ.

Краще встановити штатний прилад, забезпечений 2 дисплеями. Важливо уточнити при покупці, яка саме у вас КПП на Гранта. У кожному разі потрібно інший круїз-контроль.

Також буде потрібно перемикач підрульовий, що встановлюється праворуч. В принципі підійде і лівий – він дозволить зберегти рідну стиль оформлення. А ще знадобиться нова панель приладів, що має отвори для згаданих раніше дисплеїв. Після того як буде встановлено цей елемент і перемикач, необхідно переналаштувати ключ запалювання і можливо змінити прошивку ЕБУ.

Слід ще знати, що адаптивний варіант коштує набагато істотніше стандартного, але зате і рівень безпеки водія і пасажирів куди більше. В цілому вартість круїз-контролю залежить від:

 • компанії його здійснила;
 • типу;
 • зовнішнього вигляду.

Важливо також уважно поставитися до підбору важеля – деякі беруть ті, що більш підходять під дизайн інших приладів, встановлених в Гранта. Однак практика показує, що їх занадто великі рукояті не надто зручні.

У комплекті будь-якого пристосування є дуже докладна інструкція, користуючись якою установку круїз-контролю зробити легко.

В першу чергу важливо акуратно поставитися до з’єднання проводів і забезпечити їм надійну фіксацію. Ні в якому разі не можна забувати, що відмова круїз-контролю призводить до різкої зупинки машини, це в більшості випадків дуже небезпечно.

монтаж

Установка круїз-контролю на ладу гранту. Як це зробити і чи вартоДля роботи будуть потрібні наступні інструменти:

 • набір викруток;
 • ножиці;
 • тонкий пробійник або шило;
 • ніж секційний;
 • ключ і комплект головок до нього;
 • саморізи.

Перш за все, потрібно підібрати на панелі підходяще місце. Якщо ставиться штатний прилад, то її просто міняють. В іншому випадку доведеться виходити з положення шляхом просікання додаткових отворів. Найзручніше розмістити сам пристрій (виконавчий модуль) поряд з фільтром паливним.

Проводиться підгонка троса газу, але не раніше як встановиться кронштейн під датчик стану акселератора.

Електрична частина круїз-контролю встановлюється після виявлення сигналів тахометра. Для цього необхідний осцилограф. Виявивши потрібний дріт, з’єднують його з зеленим від БО пристрою. Червоний же відправляється до вимикача стоп-сигналу.

важливо

Кнопка запуску з’єднується з сірими проводками. Важливо підключити і масу (вона чорна).

Рукоять монтується на місце (кермо потрібно буде розібрати). Буде потрібно також відключити і подушку безпеки, якщо вона є.

Це власне і все. Залишається тільки перевірити працездатність пристрою і при необхідності замінити прошивку ЕБУ.

Круїз-контроль Лада Гранта AТ Drivenge для автомобіляУстановка круїз-контролю на ладу гранту. Як це зробити і чи варто

Круїз контроль DRIVENGE Лада Гранта AT + Педаль бустер + Контроль. Круїз контроль укомплектований повноцінним підрульовими перемикачами !!!

Установка круїз-контролю на ладу гранту. Як це зробити і чи варто

 • На круїз-контроль  Лада Гранта AТ Drivenge поширюється гарантія 3 роки, що характеризує високу якість пристрою.
 • Всі моделі круїз-контролів DRIVENGE Сертифіковані.

Круїз контроль за останній час став справжнім помічником автомобілістам, які тривалий час пересуваються по трасах. Не дарма, ця опція встановлюється на всі автомобілі преміум класу.

Круїз контроль істотно підвищує рівень комфорту в автомобілі, кожен водій може згадати не одну ситуацію, коли від постійного натискання на педаль, затікала нога, від постійно незмінного положення, починали боліти спина, шия.

Одним з факторів установки круїз-контролю є економічність. Зниження витрати палива відбувається через постійне перебування дросельної заслінки в одному положенні. Керуючи педаллю газу самостійно, автомобіль набагато частіше перебувати в режимі розгін-кочення, це може підвищувати витрата палива до 10-15% .

Круїз-контроль підійде не тільки водіям зі стажем, які бажають в шляху якомога менше виконувати зайвих рухів, приділяючи більше часу дорозі, але і початківцям автовласникам, у яких в пріоритеті активне пересування.

Ще однією перевагою даного круїз-контролю, є наявність функції педаль-бустера. Дана програмна функція, дозволяє задавати один з трьох попередньо встановлених режимів.

режими:

 • Режим «Економ» – слабкий відгук на педаль газу, максимальна економія палива.
 • Режим «Драйв» – ідентичний заводському режиму, можливо трохи більше економічний.
 • Режим «Спорт» – максимально швидкий відгук на педаль газу, при незначно збільшеному витраті палива, автомобіль ставати набагато швидше.

Управління пристроєм аналогічно штатним круїзах.

Включення проводиться за допомогою однієї кнопки, вимикання педаллю гальма або повторним натисканням кнопки.

Круїз контроль модель Drivenge LADA Granta AТ створений спеціально для моделі Ніссан Альмара з механічною коробкою передач. Пристрій укомплектовано таким чином, що втручання в електроніку і програмну частину блоків управління автомобіля не буде потрібно. Всі властивості досягаються за рахунок емуляції педалі акселератора.

 • До пристрою додається детальна інструкції.
 • Установку пристрою можна зробити самостійно, не маючи серйозних знань в електроніці.

Lada Granta з круїз-контролем – ціна і комплектації

Оновлена ​​Лада Гранта з круїз-контролем незабаром з’явиться на ринку. Виробник популярного вітчизняного автомобіля вирішив розширити модельну лінійку малолітражки, додавши корисну опцію. Круїз-контролем комплектуються моделі Лада Пріора. Тепер, і власники нової Lada Granta зможуть по достоїнству оцінити наявність цієї опції.

Установка круїз-контролю на ладу гранту. Як це зробити і чи варто

Круїз-контролем будуть оснащуватися машини в комплектації «норма» і «люкс».

Ціна Lada Granta з круїз-контролем комплектації «норма»357 тисяч 400 руб.

У цьому виконанні передбачені дві подушки безпеки – для водія і переднього пасажира. Крім того, безпеку забезпечують системи ABS і BAS.

У жарку пору року, комфорт в «нормальної» комплектації забезпечує кондиціонер. У зимовий період можна скористатися підігрівом передніх сидінь. Час в дорозі або пробці скрасить аудіосистема.

Світло фар може виключатися з затримкою. Перемикання передач механічної коробки відзначається на приладовій панелі.

Ціна Лада Гранта з круїз-контролем комплектації «люкс»430 тисяч 300 руб.

У «люксової» версії автомобіля додані зовнішні дзеркала з вбудованими дублерами сигналів повороту. З’явився датчик дощу. Мікрокліматом салону управляє кліматична система. На допомогу водієві встановлена ​​система навігації.

Рестайлінгову версію Гранти можна буде побачити в кінці серпня, відвідавши автосалон, який буде проходити в Москві. Судячи зі знімків, опублікованими в Інтернеті, на автомобілі з’являться бампера, мають нову форму. Протитуманні фари розмістилися в нових нішах. Зовнішні дзеркала, також поміняли свій вигляд.

Купити Lada Granta з круїз-контролем можна вже цієї осені.

Нагадаємо, в травні АвтоВАЗ випустив на ринок Гранту в кузові ліфтбек. Покупцям пропонують три комплектації автомобіля. Ліфтбек комплектують, як звичайної «механікою», так і «автоматом».

Ціна Lada Granta ліфтбек – від 314 тис. Рублів У максимальній комплектації – 477 тисяч 500 руб.

Установка круїз-контролю на Lada Granta FL (нове покоління)  Установка круїз-контролю на ладу гранту. Як це зробити і чи варто

Раніше круїз-контроль і обмежувач швидкості на Lada Granta Luxe встановлювався з заводу, проте з літа 2017 року цю опцію виключили з цієї комплектацій. З вересня 2018 року розпочали продажі оновленого сімейства Lada Granta, але ця опція на рестайлінгової моделі не з’явилася. А ви знали, що круїз-контроль і обмежувач швидкості на нову Гранту можна встановити своїми руками?

Два умови для успішної роботи круїз-контролю :

 1. Круїз-контроль і обмежувач швидкості працює тільки на певних версія ЕБУ.Проверено на 11186-1411020-47 I445GBT2 (ЕБУ знаходиться за бардачком).
 2. За відгуками власників, АвтоВАЗ ввів в комбінації приладів запам’ятовування типу підрульових перемикачів. Це означає, що якщо в машині вже встановлено трёхкнопочний перемикач, то 6-кнопковий вона вже не прийме, необхідний скидання конфігурації приладовій панелі (виконується ДСТ-14 або платним Opendiag). У комплектації Standart в перемикачі немає кнопок, і панель знаходиться в стані очікування перемикача, тому після заміни перемикача круїз-контроль і обмежувач швидкості буде працювати.

За відгуками власників, змінити конфігурацію приладової панелі нової Гранти можна програмою MDFlasher (вона платна), підключившись через роз’єм OBD Сканматик:

Буде потрібно :

 • підрульовими перемикачами (артикул 1119-3709340-20, Вартість 1 100 руб.)
 • роз’єм підрульового перемикача (артикул AMP 174922-1)
 • клеми в роз’єм приладовій панелі (артикул АМР 963715-1)

установка

Порядок дій :

 1. Зняти кожух рульової колонки (вивернути гвинти кріплення знизу і збоку).
 2. Стиснути фіксатор і зняти штатний подрулевой перемикач.
 3. Встановити новий подрулевой перемикач з кнопками.

підключення

Порядок дій :

 1. Зняти щиток приладів
 2. Підключити новий подрулевой перемикач до приладової панелі (зелений -> 23 піну панелі, червоний -> 24, жовтий -> 10, чорний -> «маса»)
 3. Перший запуск приладової панелі зробіть з тестом (натиснути на кнопку скидання добового пробігу і включити запалювання), повинні загорітися індикатори круїз-контролю і обмежувача швидкості.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You May Also Like

Діагностика гбо 4 покоління своїми руками. Коли немає сенсу платити сто

Цены на бензин постоянно растут и облагаются новыми акцизами. Но без автомобиля…

Який краще gps-маяк для авто? Огляд моделей і погляд з боку

Защита своего транспортного средства – одна из основных задач автовладельца. При этом…

Що означає знак ш на машині? Просто про просте

https://www.znak.com/2017-04-07/znak_shipy_i_novye_pravila_dorozhnogo_dvizheniya_chto_nuzhno_znat 2017.04.07 Яромир Романов / Znak.com З 4 квітня в Росії діють…

Позначення на приладовій панелі автомобіля. Що означають значки?

У міру розвитку автомобільної промисловості кількість індикаторів на приладовій панелі стрімко збільшувалася.…

Як зареєструвати саморобний причіп? В Україні.

Реєстрація саморобних транспортних засобів Саморобні ПРИЦЕПИ Отже, з якоїсь незрозумілої причини Ви…

Як правильно паркуватися між машинами? Розписуємо в деталях

Як паркуватися переднім ходом між автомобілями Ось і настав щасливий день –…

Що робити, якщо потіє фара – причини і способи усунення проблеми

Утворення конденсату всередині фар досить поширена проблема, з якою стикаються власники автомобілів.…

Чи можна буксирувати на автоматі іншу машину? Як це зробити без наслідків

Багато автолюбителів чули про особливості принципу роботи АКПП і тому закономірно ставлять…

Що робити, якщо машину заблокували і перекрили у дворі? Все вирішується

Що робити, якщо у дворі заблокували машину, куди звертатися? Багато автомобілістів стикаються…

Що робити, якщо тече рульова рейка? Терміново усуваємо

На СТО, що спеціалізуються на ремонті вузлів рульового управління, власників автомобілів змушують…