Руда напасти на ім’я іржа докучає багатьом автолюбителям. Чим гірше захищений кузов автомобіля від впливу корозії на заводі (оцинковка), тим частіше власникам доведеться докладати зусилля на усунення рудих плям.

Причому зволікати з ліквідацією небажано, оскільки з часом пошкодження металу тільки збільшуються. У підсумку через півроку доведеться витратити набагато більше часу і коштів, ніж сьогодні.

Отже, що знадобиться для видалення іржі і рижиків своїми руками і як прибрати їх, не зашкодивши кузову.

Причини і місця виникнення іржі на кузові авто

Іржа – це окислення металу, яке відбувається під впливом повітря, води і статичної електрики. Тому основна причина її виникнення – пошкодження лакофарбового покриття кузова автомобіля.

Мікротріщини і фізичні ушкодження дозволяють повітрю і волозі дістатися до заліза. Швидкість руйнівного впливу буде залежати від ступеня захищеності самого кузова і агресивності навколишнього середовища.

Особливо це стосується зимового періоду, коли на наших дорогах з’являється безліч хімічних реактивів.

Зверніть увагу

Перераховані вище фактори прямо впливають на форму, колір і глибину корозії. У народі їх називають по-різному: «рижики», «жучки» або просто «іржаві плями», але суть у них одна (тільки ступінь занедбаності різна). З окремим плямою іржі впоратися легше, ніж з безліччю маленьких рудих точок.

Останнє зазвичай свідчить про погану якість металу або про невдалий кузовному ремонті. Загальна площа обробки виявиться більше. Причому точки ці частіше поширюються вглиб, а не вшир. Здуття фарби також сигналізує про необхідність видалити корозію, яка почала розвиватися під ЛКП.

Місця наболее частою локалізації жучків і іржавих плям (фото)

Як прибрати рижики з кузова автомобіля своїми руками? Простий покроковий спосібПороги Як прибрати рижики з кузова автомобіля своїми руками? Простий покроковий спосібАрки Як прибрати рижики з кузова автомобіля своїми руками? Простий покроковий спосібКрила у арок Як прибрати рижики з кузова автомобіля своїми руками? Простий покроковий спосібБагажник

Добре прогресує іржа в місцях підвищеного впливу сторонніх предметів: піску, бруду, каменів. Капот страждає від дрібних камінчиків з-під шин інших авто, колісні арки від власних «викидів» (до речі, широка нештатна гума або колісні диски сприяють більших ушкоджень). Пороги машини також гниють одні з перших з-за безпосередній близькості до «агресивному середовищі», плюс невдалі з’їзди з бордюрів погіршують ситуацію.

З причинами і місцями ми познайомилися, давайте перейдемо до способів правильного усунення. Існує два методи, які відрізняються способом видалення іржі:

 1. Механічний – зачистка, грунтовка, шпаклівка, фарбування.
 2. Хімічний – перетворювачі іржі або набори для оцинковки металу.

Без першого способу не обійтися, якщо іржа сильно в’їлася в метал. Тоді необхідно повністю усунути сліди корозії, поки не залишиться чисте залізо (в ідеалі блискуче). Для цього можуть знадобитися додаткові засоби та інструменти, які ми розглянемо нижче в покрокової інструкції. Другий варіант підійде для важкодоступних місць.

Це можуть бути вигини на днище автомобіля або внутрішня частина арок, які складно обробити механічними засобами. Залежно від засобу, іржа після обробки хімією може перетворитися в піну (потрібно змити водою і висушити поверхню) або затвердіє і покриється захисним шаром, придатним для фарбування.

Обов’язково вивчіть інструкцію і рекомендації щодо застосування хімії перед покупкою.

До початку робіт спробуйте оцінити ступінь пошкодження кузова та оцініть, чи зможете ви протравить пошкодження однієї тільки хімією. Для позитивного результату необхідно, щоб після первинного очищення залишалося «живе» залізо.

Якщо є наскрізні дірки або кінцева товщина металу після обробки занадто мала, то знадобитися більш серйозний кузовний ремонт, тобто спочатку треба буде відремонтувати всі ці зони із застосуванням зварювання або шпаклівки зі скловолокном.

Якщо слідувати інструкції і не поспішати, то можна на 1-2 роки забути про іржі на вашому авто (по крайней мере, в оброблених місцях). Робота проводиться поетапно:

 1. підготовка всього необхідного;
 2. первинне очищення пошкодженої частини кузова;
 3. знежирення і грунтовка;
 4. фарбування та покриття лаком.

Для роботи вам знадобляться:

 • шліфувальний інструмент і наждачний папір,
 • перетворювач іржі,
 • розчинник,
 • антикорозійна грунтовка,
 • фарба під колір кузова і безбарвний лак (в балончиках),
 • при необхідності автомобільна двокомпонентна шпаклівка (з затверджувачем).
 1. Боротися з іржею можна за допомогою піскоструминного апарату, болгарки зі шліфувальним кругом, дрилі зі спеціальною насадкою або банально, але завжди є – руками і наждачним папером.Як прибрати рижики з кузова автомобіля своїми руками? Простий покроковий спосібРоботу можна провести вручну або за допомогою спецмашінок

  Головне, працюйте акуратно і не поспішаючи. Не повинно бути глибоких подряпин і грубих переходів. Постарайтеся отримати відшліфовану поверхню з плавними перепадами.

  Як прибрати рижики з кузова автомобіля своїми руками? Простий покроковий спосіб

  Болгарка нерідко є в арсеналі автолюбителя

  Як прибрати рижики з кузова автомобіля своїми руками? Простий покроковий спосіб

  Шар за шаром знімається пошкоджене ЛКП і обробляються наступні зони пошкоджень

  Як прибрати рижики з кузова автомобіля своїми руками? Простий покроковий спосіб

  Від ретельності роботи залежить довговічність результату

 2. Після зачистки обробіть поверхню перетворювачем іржі. Він потрібен, щоб усунути дрібні залишки іржі (іноді невидимі), які можуть стати джерелом подальшої корозії. Зазвичай достатньо півгодини для дії перетворювача, після чого потрібно витерти залишки кошти, і знежирити метал розчинником.
 3. Врахуйте, що після фарбування буде видно найдрібніші подряпини або западини. Тому в більшості випадків знадобитися шпаклівка.Як прибрати рижики з кузова автомобіля своїми руками? Простий покроковий спосіб

  Універсальні типи шпаклівки, як не дивно, підходять все ж не для всіх типів автокузовів

  Наноситься вона в кілька шарів і кожен шліфується до гладкого стану. Ваша мета – закрити всі поглиблення і домогтися ідеально рівній поверхні після завершення робіт.

  Як прибрати рижики з кузова автомобіля своїми руками? Простий покроковий спосіб

  Для роботи знадобиться кілька типів наждачним шкурки

 4. Так, ми неминуче підійшли до самого приємного – наведення краси. Щоб уникнути непотрібної забарвлення прилеглих частин кузова слід укрити їх в радіусі метра від місця фарбування.Не шкодуйте захисних засобів, особливо якщо робите роботу вперше

  Для цього відмінно підійде плівка, газети та малярний скотч. Якщо ви працюєте на вулиці, то обов’язково врахуйте напрямок вітру.

  Слідкуйте, щоб на оброблену поверхню не потрапляли пил і інші абразивні частки

 5. Першим наноситься шар антикорозійного грунтовки. Вона буває різних кольорів, при виборі враховуйте колір фарби (не варто брати чорний або сірий грунт під білу фарбу). Для того щоб не було напливів, і грунтовка лягала рівномірно – розпилюйте її з відстані 20-30 см. Плавними рухами в горизонтальній площині. Досить 2-3 шарів. Кожному шару давайте добре висохнути (мінімум 15-20 хвилин в теплу пору року).
 6. Наступним пунктом у нас йде фарбування. Технологія та сама – 2-3 шари з просушуванням кожного. Основний фарбі дайте більше часу на висихання. Для більш надійного захисту і красивого виду нанесіть таким же чином прозорий лак.Малярські роботи вимагають мінімальних навичок!
 7. Фінальний результат повинен радувати око і переповнювати вас гордістю за виконану роботу. Багато в чому він залежить від вдалого підбору кольору фарби, тому приділіть цим пунктом особливу увагу на початковому етапі. Для усунення видимого переходу в місці фарбування можна використовувати спеціальний автомобільний поліроль. Він наноситься за допомогою замшевого ганчірки або дуже м’якою шліфувальною насадки.

Не завжди результат буває як на фото, нерідко доводиться допрацьовувати і усувати огріхи

Хороший спосіб видалення і закладення іржі на двері машини (відео)

Хімічний спосіб позбутися від корозії своїми руками

Метод із застосуванням хімії відрізняється тільки початковим етапом – очищення деталі від іржі. За відгуками виробників, ці речовини здатні витравити іржу, зупинити подальше її поширення і не пошкоджують саме залізо (на відміну від «наждачки»).

Застосування дуже просте – нанести засіб на 30-40 хвилин на іржаву поверхню, після чого витерти ганчіркою або змити водою.

Але для отримання красивої і рівній поверхні вам все одно доведеться чистити, шпаклювати і полірувати (за винятком початкових стадій корозії).

Деякі засоби доступні автомобілістам навіть зі найскромнішими бюджетом

У продажу є комплекти, які дозволяють самостійно нанести захисний шар цинку на кузов авто. В комплекті вже є розчин для видалення іржі та нанесення захисного шару, а також електрод з цинковим наконечником. Процес цей електрохімічний, тому потрібне підключення до акумулятора.

У набір входять рідини і весь необхідний робочий існтрумент

Як можна прибрати «рижики» і «жучків»

Багатьом хочеться вірити, що якщо іржа тільки з’явилася і осередки невеликі, то їх можна усунути якимось диво-засобом. На жаль, це неможливо в принципі. Проявилася на поверхні ЛКП іржа – це як верхівка айсберга, основні ушкодження глибоко всередині.

У продажу існують засоби, які допоможуть прибрати рудий колір з кузова. Наприклад, є паста «Антіржавчіна» – вона досить швидко і добре усуває руді плями.

Це той же перетворювач іржі, які ми розглядали вище. Він усуває видимі ознаки, але не сам джерело.

Таких маніпуляцій зазвичай вистачає на 2-6 тижнів (в залежності, від погодних умов), і використовують їх найчастіше безпосередньо перед продажем автомобіля.

Дрібні «жучки» часом доставляють великі проблеми продавцю авто!

важливо

Якщо ви хочете позбутися від проблеми в довгостроковій перспективі, то без фізичного втручання не обійтися. Необхідно припинити доступ повітря і вологи безпосередньо до металу.

Теоретично, можна продовжити ефект дії пасти, якщо після обробки покрити пошкоджену область кузова прозорим лаком. Але це спрацює, якщо перетворювача вдалося усунути всю іржу.

У більшості випадків цього не відбувається, оскільки глибина проникнення кошти невелика.

Надовго приховати пошкодження тільки за допомогою пасти, на жаль, не вдасться

Профілактика і захист автомобіля

Уникнути виконаних робіт допоможуть засоби, доступні кожному автомобілісту, але які більшість з них ігнорують:

 • регулярне миття автомобіля навіть взимку (додаткова обробка воском збільшує захист від агресивного середовища);
 • регулярний огляд чистого авто (на початкових етапах набагато легше усунути проблему);
 • підкрилки та бризковики на всіх колесах (збережуть ЛКП в презентабельному вигляді набагато довше);
 • антигравійна плівка на капот і частина даху над лобовим склом (альтернатива – «мухобойка»);
 • антикорозійна обробка днища машини.

Робота з усунення «жучків» і «рижиків» під силу кожному. Але для хорошого результату потрібно педантичність і час (особливо в перший раз). Подумайте, в ваших чи силах запобігти таким джерела неприємностей. Запущена корозія призводить до дорогого кузовного ремонту без гарантій. Бережіть ваш автомобіль, і він відповість взаємністю.

Як прибрати рижики з кузова свого автомобіля своїми руками

Зазвичай після зимового зберігання на кузові авто з’являються точки – ржа, рижики, «прищики» на емалі.

Такі дефекти можна усунути самостійно, а суть зводиться до наступного: потрібно вимити поверхню водою, відразу обробити її засобом для чищення плит, а потім підфарбувати залишилися дефекти, тим самим зупинивши згубний процес на 100%.

Виконувати таку обробку доведеться періодично. Є і більш складний варіант, коли використовується абразив, і в тексті він розглядається теж. Головне – вибрати підходящий метод, тобто не перестаратися.

Однозначна перемога над рижики, «Білі перли»

Автомобілі Ліфан не страждають підвищеною корозією, а й зірок з неба не хапають в боротьбі за довговічність кузова. Наприклад, у Ліфан Солано сильно піддається корозії кришка багажника де шабля.

Перерахуємо використовувані матеріали і засоби:

 • Посудна губка – 2-3 шт .;
 • Чистий тканину для знежирення;
 • Сольвент або Уайт-спірит, але тільки не ацетон;
 • Набір «підфарбовує олівець» (лак + фарба) ;
 • Порошок «Комет» або «Пемолюкс», 1 упаковка.

Фарба в наборі, який буде придбаний, повинна точно відповідати відтінку деталей кузова. На практиці, щоправда, так виходить рідко. Всі роботи потрібно проводити в теплому і провітрюваному приміщенні. І перш за все, кузов необхідно вимити:

Як прибрати рижики з кузова автомобіля своїми руками? Простий покроковий спосіб

Результат мийки водою

Потім, як читач здогадується, проводять обробку миючим засобом:

 1. Треба взяти посудну губку, змочену в чистій воді;
 2. На жорстку сторону губки наносять невелику кількість порошку;
 3. Ретельно обробляють всі проблемні області. Не бійтеся стерти лак або нанести подряпини – порошок швидко розчиняється;
 4. Можна протерти поверхню сухою ганчіркою або виконати сушку феном;
 5. Швидко проводять знежирення: емаль протирають тканиною, змоченою в розчиннику.

Коли всі підготовчі кроки виконані, поверхня виглядає так, як показано на малюнку:

Як прибрати рижики з кузова автомобіля своїми руками? Простий покроковий спосіб

Результат чистки секретним спецзасобом

Далі проводять підфарбовування. Всі дії повинні відповідати інструкції, що додається до набору.

Як прибрати рижики з кузова автомобіля своїми руками? Простий покроковий спосіб

Інструкція до фірмових комплектів

До речі кажучи, якщо температура в приміщенні – нижче + 15-ти градусів, до робіт краще не приступати зовсім. Знайте про це.

Тонкощі застосування «підфарбовуючі олівців»

Як прибрати рижики, читач вже зрозумів – з кузова автомобіля видаляють все зайве, а потім проводять підфарбовування. Подивимося, що ж пропонують виробники наборів, призначених спеціально для наших цілей:

 1. Поверхня потрібно очистити і знежирити. При необхідності використовують наждачний папір (не наш випадок);
 2. Флакончик з фарбою інтенсивно струшують протягом 2-3-х хвилин (обов’язково);
 3. Наносять один або кілька шарів фарбувального кошти. Кожен черговий шар сушать 30 хвилин;
 4. При ремонті покриттів «металік» на завершення наносять шар лаку;
 5. Не менш 3-х годин проводять сушку;
 6. Якщо роботи виконані повністю, через 36-48 годин проводять полірування.

Отже, лак використовується на емаль «металік», і тільки на них.

Як прибрати рижики з кузова автомобіля своїми руками? Простий покроковий спосіб

Результат підфарбовування на сірому металік

Перерахуємо хитрощі і тонкощі, виявлені в ході практики:

 • Фарба висихає за 15 секунд. Якщо щось йде не так, краще відразу стерти її, використовуючи розчинник;
 • Пензлик, що додається до флакону з барвником, використовується так: в центр ділянки наносять одну краплю. Потім краплю розподіляють від центру до країв, але при цьому користуються зубочисткою;
 • Про виконання сушки феном не може бути й мови – свіже ЛКП піде бульбашками!

Ще все знають, що заводське ЛКП змінює свій тон згодом. І значить, підібрати фарбу для авто старше 3-х років – це проблема.

Те, наскільки сильно змінюється відтінок, залежить від кількості ультрафіолету, який потрапив на ЛКП за час експлуатації. Загалом, комп’ютерний підбір – в допомогу.

Судячи з досвіду, можна сказати, що робота з підфарбовує складом – заняття довге і клопітно. Простіше використовувати воскової коректор. А останнім шаром, що захищає сам віск, буде йти поліроль. Таку обробку, як повідомляється в відгуках, проводять раз в 2-3 місяці. І може бути, простіше віддати деталь в фарбування. Робіть вибір.

Як прибрати відколи, інструкція «по кроках»

Зовнішній вигляд видаляється дефекту показаний на фото:

Як прибрати рижики з кузова автомобіля своїми руками? Простий покроковий спосіб

Фарба відкололася, є іржа

Існує клас засобів під назвою «перетворювачі іржі». Але будь-який такий «перетворювач» – це ортофосфорна кислота, можливо, з додаванням цинку. Замість того, щоб користуватися перетворювачем, можна очистити поверхню «до металу», а потім покрити її грунтом, який, в свою чергу, містить ту ж кислоту. Купити двокомпонентний грунт труднощів не складе.

Змішувати грунт з затверджувачем потрібно в пропорції, яка вказана на упаковці. До речі, сама кислота міститься саме в затверджувача. При температурі нижче + 15-ти градусів роботи не проводять. Час висихання грунту залежить від температури.

Покрокова інструкція по ремонту сколів:

 1. Оброблювану поверхню миють водою, потім з використанням шліфувальної насадки метал зачищають;
 2. Відразу проводять знежирення, використовуючи Уайт-спірит або сольвент;
 3. Навколо оброблюваної ділянки потрібно наклеїти скотч;
 4. Грунт розмішують і наносять в один шар, а скотч майже відразу видаляють;
 5. Проводять сушку відповідно до інструкції, потім знову наклеюють скотч. Використовуючи шліфувальний папір, поверхню вирівнюють ;
 6. Водою змивають все зайве і наносять фарбу. Мова йде про наборах «підфарбовує олівець».

Що повинно статися, показано на останньому фото. До кожного попереднього кроку відносяться слайди 1-6. Оцініть, що саме потрібно зробити:

Як прибрати рижики з кузова автомобіля своїми руками? Простий покроковий спосібЯк прибрати рижики з кузова автомобіля своїми руками? Простий покроковий спосібВикористовуйте м’яку насадку для проведення очистки Як прибрати рижики з кузова автомобіля своїми руками? Простий покроковий спосібЯк прибрати рижики з кузова автомобіля своїми руками? Простий покроковий спосібТут підходить Уайт-спірит або сольвент Як прибрати рижики з кузова автомобіля своїми руками? Простий покроковий спосібСкотч – важливий атрибут етапу підготовки Поверхня грунтують в 1 шар Працюйте тільки шліфувальної папером Фарбу наносять пензликом з набору

Також зауважимо, що грунт краще підбирати під колір фарби. Він може бути білим, чорним, сірим, а також жовтим або червоним. Вдалого вибору.

Результат всіх старань

Якщо до того, як прибрати рижики або відколи за допомогою підфарбовування, не використовувати кислоту або луг, з кузова автомобіля через рік-два доведеться зчищати всю фарбу. А застосування кислотних грунтовок – простий варіант, який є ефективним. Якщо, звичайно, мова не йде про наскрізної корозії.

Хитрощі і тонкощі етапу підготовки

Очищати метал від іржі краще з використанням насадки для дриля. Вона, в свою чергу, складається з тримача і стрічки. Тримач покритий гумою, що дозволяє не пошкоджувати метал, видаляючи при цьому іржу і фарбу.

Шліфуються стрічка з власником

Набули поширення і монолітні шліфуючі насадки, виготовлені з крихти оксиду алюмінію. Колір цього матеріалу – помаранчевий.

При обробці шліфується і іржа, і шар заводської фарби. Потім зверху наноситься шпаклівка, тобто метал в результаті виявляється закритий.

Можете вивчити такий процес, як «фарбування переходом (фарбуємо автомобіль в домашніх умовах)». Там число шарів становитиме 3 або 4, а у нас воно дорівнює 2-м. ()

Забарвлення переходом, схема шарів

Як бачите, немає нічого дивного в тому, що один шар заходить на інший. Головне – зупинити процес іржавіння. Чого нам, мабуть, вдалося домогтися повністю. Бажаємо успіху.

Наждачний папір: типи

Наждачний або шліфувальний папір різниться по класах зернистості. Так як всі роботи проводяться з металом, не використовуйте наждак класу нижче P240. Видаляти іржу, якщо її багато, можна папером P120. Ну а шар грунту завжди обробляють шкіркою P80.

Заводське ЛКП шліфують наждачним папером P180, а потім глибину рисок зменшують. Для цього за один або два кроки переходять до зерна P400. Якщо вимога порушити, ризики після нанесення барвник не сховаються.

Індекси, які перераховані вище – це позначення по ISO, але їм завжди відповідають класи ГОСТу:

 • P80 – 20-Н;
 • P120 – 10-Н;
 • P180 – 6-Н;
 • P240 – 5-Н, М63;
 • P280 – 4-Н, М50;
 • P400 – Н-3, М40.

Відео, де забарвлення переходом виконується «від і до»

Зачищаємо і захищаємо пороги автомобіля

Пороги автомобіля також як і його днище сильно схильні до корозії. Цьому сприяють камені і дрібна галька, якими може бути покрито дорожнє полотно. Тому пороги захищають за допомогою антигравій.

Як прибрати іржу з кузова автомобіля: технології видалення рижиків, як позбутися від корозії на машині

Як прибрати рижики з кузова автомобіля своїми руками? Простий покроковий спосібБагато автовласників стикалися з проблемою іржі на кузовних панелях, яка приводила до необхідності дорогого і складного ремонту. Якщо прибрати іржу з кузова автомобіля, це дозволить уникнути звернення в спеціалізовані майстерні і скоротить витрати на експлуатацію транспорту.

Причини появи корозії

Корозія – це хімічний процес окислення металу, який виникає під впливом вологи і кисню.

На металевих кузовних панелях з’являються невеликі руді цятки, які роз’їдають метал, здуваються, збільшуються в розмірах, а незабаром проблема приймає загрозливий характер.

Для захисту автомобіля від корозії ще на заводі всі кузовні панелі обробляють спеціальними грунтовками, а потім покривають декількома шарами фарби з лаком. Але якщо відзначаються пошкодження лакофарби, метал оголюється і з’являється корозія.

Як прибрати рижики з кузова автомобіля своїми руками? Простий покроковий спосібСаме тривалий вплив вологи призводить до появи іржі на кузовних панелях автомобіля. Найчастіше з такою проблемою стикаються автовласники, які зберігають свої машини під відкритим небом. Тривала стоянка авто під снігопадом або дощем, особливо якщо на кузові є різні ушкодження, може привести незабаром до появи перших вогнищ корозії. Автовласникові необхідно буде постійно виконувати огляд транспортного засобу на предмет наявності слідів корозії, які необхідно якомога швидше усувати.

Проблемні місця – це:

 • Підкрилки.
 • Пороги.
 • Стійки дверей.
 • Капот і багажник.
 • Рама.

На початкових етапах, коли з’являються лише невеликі цятки іржі, прибрати іржу з кузова автомобіля своїми руками не складе труднощів. А ось якщо автовласник не приділяє належної уваги стану кузова, не проводить своєчасний ремонт, в подальшому вирішити проблему можна лише повної перефарбою автомобіля.

Прибрати невеликі цятки іржі можна самостійно, використовуючи для цієї роботи спеціальну автохімію або виконуючи шліфування і подальше фарбування проблемних кузовних панелей.

Етапи роботи

Як прибрати рижики з кузова автомобіля своїми руками? Простий покроковий спосібЯкщо автовласник планує самостійно проводити ремонт кузова, вирішуючи проблему з іржею, то необхідно дотримуватися певного алгоритму робіт, що і стане запорукою якості їх виконання. Необхідно буде вимити автомобіль, якісно його висушити, і лише після цього проводити огляд кузова на предмет наявності пошкоджень. Такі проблемні місця, де може початися процес корозії, можуть бути непомітні. Це дрібні пошкодження, відколи, подряпини від камінчиків і так далі. Особливу увагу необхідно приділити областям з затемненнями у вигляді дрібних темних і рудих точок.

Від правильності підготовки кузова до усунення іржі буде в подальшому залежатиме ефективність проведеної роботи і відсутність будь-яких проблем з корозією в подальшому. Автовласник, виявивши такі осередки корозії на металевих елементах кузова, повинен визначити, чи має сенс проводити відновлювальні роботи або кузовний елемент слід замінити.

В подальшому проблемні місця зачищаються шлифмашинкой, обробляються Антіржавчіна, покриваються шпаклівкою, фарбуються, лакуються і поліруються. В окремих випадках потрібно переварювати пошкоджені панелі, після чого поверх переварених латочок наносять шпаклівку і виконують фарбування відновленого кузова.

У кожному конкретному випадку етапи роботи і спосіб відновлення кузова буде відрізнятися. Необхідно враховувати характер пошкоджень, локалізацію проблемних місць, а також можливі витрати на ремонтні роботи.

мийка автомобіля

Обов’язковою умовою якісної підготовки кузова до усунення іржі є правильна мийка автомобіля.

Прибрати іржу своїми руками можна буде лише в тому випадку, якщо вдасться локалізувати всі наявні ушкодження. Автовласникові необхідно буде виконати відмити кузов зовні і всередині.

Особливу увагу приділяють багажного відділення, підкапотному простору, підкрилки, рамі і іншим прихованим елементам кузова.

Як прибрати рижики з кузова автомобіля своїми руками? Простий покроковий спосіб

Мити автомобіль слід з використанням спеціальних засобів, які призначені саме для догляду за металевими панелями.

А ось використовувати звичайну побутову хімію не рекомендується, так як вона може пошкодити лакофарбове покриття і в подальшому буде потрібно полірувати і перефарбовувати кузов.

Якісно вимивши кузов, можна з легкістю визначити всі осередки корозії, в подальшому обробивши такі пошкоджені ділянки і позбувшись від іржі.

Механічне усунення іржі

Найпростіше механічним способом усунути невеликі осередки корозії, які багато автовласників називають жучками. Це маленькі коричневі точки-рижики, які з’являються на кузові і свідчать про початок процесу окислення.

Прибрати такі жучки можна виключно механічним способом. Для цього буде потрібно наждачний папір або грубий абразив. Механічна обробка виконується мокрим і сухим способом.

Рекомендується використовувати гас і спирт для знежирення і видалення дрібних пошкоджень.

Переваги механічного видалення іржі:

 • Як прибрати рижики з кузова автомобіля своїми руками? Простий покроковий спосібПростота технології.
 • Не потрібно використовувати складне устаткування.
 • Можливість виконання всієї роботи своїми руками.
 • Повне усунення іржі.

Кілька спростити таке механічне усунення іржі можна, використовуючи шліфувальну машинку. Буде потрібно лише підготувати абразивні круги з різною зернистістю. Правильно підібравши абразивні круги для шліфмашинки, можна повністю прибрати плями іржі з кузова автомобіля, добившись ідеально гладкій поверхні.

Професіонали для видалення жучків іржі використовують піскоструминні машини, коли обробка кузова здійснюється повітрям з невеликими частинками піску. Пісок під високим тиском впливає на уражений корозією метал, повністю видаляючи окислення, а все що залишиться зробити – це заґрунтувати і пофарбувати очищену поверхню.

Працюючи з піскоструминним обладнанням і шліфмашінкой, необхідно подбати про власну безпеку, для чого всю роботу виконують в захисних окулярах, респіраторі і щільною спецодязі. Це дозволить запобігти потраплянню дрібних абразивних частинок в очі і дихальні шляхи.

хімічне очищення

Як прибрати рижики з кузова автомобіля своїми руками? Простий покроковий спосібСьогодні у продажу можна знайти різну автохімію, яка призначена для усунення та перетворення іржі. Подібні засоби поєднують простоту використання, ефективність і пропонуються за доступними цінами. Існує кілька популярних варіантів таких перетворювачів корозії, які діють за схожим принципом.

Нейтралізатор іржі ВСН-1 здатний після обробки пошкодженої ділянки перетворювати корозію в сіру речовину, яке в подальшому з легкістю віддаляється сухою ганчіркою.

В основі такого перетворювача іржі лежить ортофосфорна кислота, яка впливає на структуру іржі, після чого можна з легкістю видалити таке окислення, а все що залишиться зробити, це зафарбувати очищений від іржі ділянку і заполірувати його.

Переваги використання хімії:

 • Простота обробки іржі.
 • Ефективність.
 • Універсальність використання.
 • Доступна вартість.

Також популярністю у автовласників користуються різні цинкові спреї, які поєднують простоту використання і чудову ефективність. Засіб «Цінкор-авто» продається в невеликих балончиках.

Після обробки кузова створює захисну плівку, яка не дозволяє іржі поширюватися по металу.

Такий спрей можна також використовувати в якості чудовою профілактики, тому багато автовласників обробляють проблемні ділянки, в тому числі підкрилки, пороги і елементи рами цинковим спреєм.

Порада

Працюючи з перетворювачем іржі, необхідно обов’язково використовувати гумові рукавички і респіратор.

Цинк і ортофосфорна кислота шкідливі для здоров’я, тому слід в обов’язковому порядку дотримуватися відповідні запобіжні заходи.

При попаданні ортофосфорної кислоти на шкіру потрібно промити уражену ділянку під проточною водою, а при появі виражених почервоніння і свербіння звернутися до лікаря.

Шпаклівка і фарбування

Очистивши кузов від іржі, необхідно прошпаклевать, пофарбувати і прошлифовать кузов. Підбір фарби може виконуватися як на комп’ютері, так і за номером кольору автомобіля з подальшою локальною поліруванням точково пофарбованих ділянок.

Поверхня перед шпаклівкою слід вирівняти і зачистити вологостійкої шкіркою. Залежно від характеру пошкодження наноситься декілька шарів шпаклівки, що дозволить вирівняти поверхню, і в подальшому забезпечить якісне нанесення фарби.

Вся така робота виконується в гаражі, що дозволить виключити потрапляння в шпаклівку і фарбу пилу і піску.

Як прибрати рижики з кузова автомобіля своїми руками? Простий покроковий спосіб

Після висихання шпаклівки її додатково обробляють дрібнозернистим наждачним папером. Лише після повного висихання шпаклівки можна приступати до фарбування кузова.

Фарбу краще всього підбирати на комп’ютері, для чого скручують люк бензобака і в спеціалізованих конторах підбирають відтінок, що в подальшому дозволить якісно виконати ремонтні роботи. Локальна забарвлення може здійснюватися тонкими дерев’яними паличками або невеликими китицями.

А ось якщо потрібно пофарбувати окремі елементи, то в обов’язковому порядку використовують ручні або механічні компресори.

Після висихання фарби наносять кілька шарів шпаклівки, після чого поверхня полірується шлифмашинкой. Полірування повинна виконуватися після повного висихання лаку і фарби. Зазвичай на таку роботу йде кілька днів, після чого автовласник може з легкістю використовувати автомобіль. При правильній фарбування і шпаклівки в подальшому будь-яких проблем з іржею виникати не буде.

профілактичні заходи

Загальновідомо, що простіше запобігти появі іржі, ніж в подальшому намагатися прибрати іржаві точки з кузова автомобіля і виконувати локальне фарбування. Іржа найчастіше виникає на місці локальних пошкоджень кузова.

Тому будь-яка подряпина, скол і невеликі деформації від камінчиків слід в обов’язковому порядку обробляти і підфарбовувати спеціальними складами на основі воску.

Сьогодні у продажу можна знайти воскові коректори, використання яких не представляє складності, а автовласник буде повністю позбавлений від проблем з корозією.

Як прибрати рижики з кузова автомобіля своїми руками? Простий покроковий спосібІржа також з’являється після неякісно виконаного ремонту. Тому після аварії слід використовувати якісні кузовні панелі, а при їх відновленні шпаклівкою і фарбуванням таку роботу слід довіряти виключно професіоналам. Якщо ж ви вибираєте старий автомобіль, то перевагу слід віддавати тим варіантам, які не мали дорожньо-транспортних пригод. Це дасть можливість позбавити в подальшому автовласника від будь-яких проблем з корозією.

Кожному автовласнику необхідно регулярно оглядати кузовні панелі автомобіля на предмет виявлення вогнищ корозії. Чим раніше вдасться виявити окислення металу, тим простіше буде прибрати своїми руками іржу на машині.

Невеликі жучки корозії можна усунути ручний поліруванням і локальним підфарбовування.

При істотному пошкодженні корозією потрібно захищати такі проблемні ділянки до металу, обробляти кузов спеціальної автохимией, після чого виконувати шпаклівку і фарбування.

Чим прибрати іржу і жучки з кузова авто? Засоби і способи боротьби з корозією

Всім привіт! У цій статті розглянемо цікаву тему, як прибрати іржу і жучки з кузова автомобіля.

Іржа є найбільш частою і розповсюдженою проблемою, з якою автомобілістам доводиться стикатися при обслуговуванні автомобіля. Пошкодження кузова корозією дуже важко зупинити. Для цього необхідно своєчасно виконати ряд захисних заходів забезпечують збереження кузова, ніж в подальшому усувати допущені пошкодження.

Як прибрати рижики з кузова автомобіля своїми руками? Простий покроковий спосіб

Найбільш часто причиною виникнення пошкодження кузова, служить дрібна щебінка, що вилітає з-під коліс зустрічного або попутного транспорту, а також хімічні реактиви, які використовуються з метою зниження обмерзання проїзної частини і тротуарів.

Автомобілісти часто задають питання: «Як видалити іржу з кузова автомобіля?» спробую коротко відповісти на це питання.

Процес видалення корозії з кузова автомобіля складається з кількох етапів:

 • мийки автомобіля, з видаленням бруду і пилу на кузові автомобіля;
 • сушки кузова;
 • дослідження кузова на наявність ділянок пошкоджених іржею, відколів і тріщин фарби з обов’язковим оглядом арок коліс, порогів, днища автомобіля і ретельного обстеження підлоги всередині салону автомобіля;
 • місця, пошкоджені жучками необхідно виділити за допомогою клейкої стрічки;
 • підготовки кузова до робіт з видалення іржі;
 • проведення робіт з видалення корозії;
 • додаткової обробки зачищених ділянок від іржі;
 • нанесення шпаклівки з обробкою шкіркою до створення рівної поверхні;
 • забарвлення підготовлених ділянок.

мийка автомобіля

Процес миття автомобіля проводиться вручну або за допомогою засобів механізації, із застосуванням спеціальних розпилювачів. Миття необхідно проводити зовні і всередині кузова, а також моторного та багажного відділень з одночасним оглядом металевих поверхонь.

Як прибрати рижики з кузова автомобіля своїми руками? Простий покроковий спосіб

Для підвищення ефективності процесу мийки необхідно застосовувати автошампуни, які забезпечують ретельну, щадну очищення кузова, готують кузов для проведення необхідних робіт. Автошампунь легко змиває бруд, сіль і жири.

Повертає поверхні природний блиск, захищає лакофарбове покриття. Засіб не містить віск, не знімає поліролі, не залишає плям і смуг.

Склад автошампунів не містить фенолів, формальдегідних консервантів і інших токсичних компонентів.

Для ручного миття найбільшого поширення набули автошампуни: Блиск-Преміум, Люкс-Преміум, Car-Wash, Біолюкс.

При застосування автоматичної мийки на станціях широко використовується шампунь серії Koch Chemie.

Сушка кузова автомобіля

Сушка кузова автомобіля може, здійснюється в природних умовах або за допомогою тепловентиляторів. Після мийки, автомобіль треба добре протерти, видаливши всі краплі води, які в процесі сушіння під променями сонця можуть привести до утворення плям на поверхні кузова.

Огляд кузова, виділення ділянок з пошкодженою поверхнею вимагає відразу установки захисних чохлів для запобігання потрапляння хімічних препаратів і фарби під час проведення фарбувальних робіт.

Проведення робіт з видалення іржі

При тривалій експлуатації автомобіля, особливо при вологому кліматі (та й не тільки), на кузові утворюються пошкодження «жучки». Як прибрати «жучки» з кузова автомобіля?

Як прибрати рижики з кузова автомобіля своїми руками? Простий покроковий спосіб

Для обробки металу з метою видалення іржі використовують два основні методи:

 • механічний;
 • хімічний.

Вид ремонту пов’язаний з прибиранням жучків з авто своїми руками, як правило здійснюється в особистому гаражі з використанням набору інструментів для обслуговування автомобіля.

механічний метод

Як прибрати жучки на кузові? Для цього місця, пошкоджені іржею, зазвичай, обробляють шкіркою або металевою щіткою. Зачистка пошкодженого місця в початковій стадії здійснюється крупнозернистою шкіркою, з переходом в подальшому процесі обробки на дрібнозернисту шкурку.

Обробка шкіркою може проводиться «сухим» або «мокрим» способом. При «мокрому» способі поверхню металу зволожується гасом або уайт-спиртом.

Відео: як прибрати жучок (невелике іржаве пляма) на даху авто.

Застосовуючи для очищення металеву щітку, необхідно дотримуватися обережності, так як метал схильний до корозії, легко руйнується.

Іржу можна видаляти з кузова автомобіля і за допомогою шліфувальної машини. Для цього підходить набірний шліф-диск, за допомогою якого забирається шар іржі і остаточно зачищається місце пошкодження до отримання гладкої поверхні без слідів іржі, дрібнозернистою шліфувальною шкуркою.

Дуже хороший результат дає застосування для очищення піскоструминної машини, яка поєднує високу ефективність і дозволяє запобігти пошкодженню кузова. Видалення іржі за допомогою піскоструминної машини, здійснюється за рахунок очищення металу струменем повітря з частинками піску. Подібний спосіб дозволяє провести якісну очистку місць пошкоджень від жучків.

Відео: піскоструминний пістолет.

Відео: яким інструментом можна прибрати корозію на авто.

Необхідно відзначити, що при використанні механізмів для очищення, обов’язково слід використовувати захисні окуляри і рукавички, дотримуючись норм по техніці безпеки.

хімічний метод

При хімічному методі видалення корозії з кузова автомобіля, використовуються різні реагенти-перетворювачі іржі. Вони здатні запобігти поширенню корозії в місцях пошкодження. Компанії, що випускають автокосметику, пропонують широкий асортимент різних засобів.

1. Серед автолюбителів широку популярність придбав склад «Нейтралізатор іржі ВСН-1», після обробки яким, іржа перетворюється в сіру речовину, яке легко видаляється ганчіркою.

Як прибрати рижики з кузова автомобіля своїми руками? Простий покроковий спосіб

2. Найбільш часто застосовується засіб для видалення іржі з кузова автомобіля – ортофосфорна кислота, яка входить до складу багатьох препаратів перетворення іржі.

Як прибрати рижики з кузова автомобіля своїми руками? Простий покроковий спосіб

3. Останнім часом автомобілісти використовують спрей цинковий, який утворює на пошкодженому місці захисну плівку з частинок цинку, тим самим перешкоджаючи пожвавленню металу.

У роздрібних магазинах пропонується спеціальних комплект «Цінкор-Авто» складається з розчину для проведення знежирення і видалення іржі, а також розчину для утворення покриття металу захисною плівкою з частинок цинку.

Як прибрати рижики з кузова автомобіля своїми руками? Простий покроковий спосіб

При використанні набору місце пошкодження іржею обробляється перетворювачем іржі, а потім за допомогою електродів підключається до акумулятора і на поверхні металу утворюються частинки цинку. В процесі електрохімічної реакції частки цинку покривають метал, утворюючи захисну плівку.

Відео: видалення іржі і оцинковка металу гальванічним способом за допомогою набору Цінкор-авто.

Додаткова обробка

Після зачистки від іржі кузова, на місце пошкодження наноситься склад обезжирюючих поверхню і після висихання ще шар антикорозійного грунту, але це в разі якщо метал чистий. А якщо трапилося, що після очищення метал залишився покритий заводським грунтом, то необхідність у грунтовці відпадає.

Грунтовки використовуються для захисту металевої поверхні і забезпечення кращої сцепляемости наносяться речовин. Грунтовки випускають трьох типів:

 • епоксидна грунтовка;
 • праймер або грунт-вирівнювач;
 • герметик.

Шпаклівка і фарбування кузова

На оброблювану поверхню наноситься шар шпаклівки, який за допомогою вологостійкої шкурки обробляється, вирівнюється до рівної поверхні. Шпаклівка може наноситься в кілька шарів, і кожен раз вирівнюється наждачним папером до додання їй рівної поверхні. І останній крок перед фарбуванням – це нанесення грунтовки.

Відео: правильне нанесення шпаклівки та її зашкуріванія. Підготовка до грунтування.

Для забарвлення кузова підбирається колір фарби відповідний основний забарвленням кузова. Підібрати колір кузова краще в автомайстерні по номеру фарби в паспорті автомобіля. Забарвлення проводиться за допомогою фарборозпилювача, не менше ніж у три шари.

Відео: фарбування автомобіля.

Правильно підібрана і проведена обробка кузова автомобіля, дотримання порядку здійснення всіх технологічних процесів допоможе автолюбителям продовжити експлуатацію транспортного засобу зі збереженням фінансів і часу.

( 7 разів, оцінка: 3,57 з 5) Завантаження …

Прибираємо рижики з кузова автомобіля – які способи можна використовувати?

Найчастіше рижики з’являються в місцях, добре відомих автомобілістам:

Для видалення рижиків застосовується два способи: механічний і хімічний. При механічному очищають поверхню, проводять грунтування і шпаклювання, потім фарбують кузов. Хімічний метод має на увазі застосування реагентів, що видаляють іржу, з подальшим покриттям складами для захисту від зовнішнього впливу.

Перед видаленням жучків слід оцінити глибину ушкоджень. При глибокому іржавіння ефективне використання механічного способу, так як потрібно дістатися до чистого металу. Хімічний метод застосовується в важкодоступних місцях, щоб видалити тільки що з’явилася іржу, що не встигла проникнути вглиб металу.

Щоб усунути іржу, використовують різні інструменти. Вибираємо то, що є в господарстві: шлифмашина або піскоструминний апарат – кращий варіант. Не біда, якщо їх немає – виручить болгарка, забезпечена кругом-липучкою або дриль з насадкою.

Зверніть увагу

Якщо рижиків з’явилося трохи, можна впоратися і руками. Дуже легко з великою ефективністю використовувати дриль з насадкою. Насадка – це власник, покритий гумою, щоб не пошкодити кузов, і стрічка.

Знадобиться наждачний папір різної зернистості:

Знадобиться шпаклівка, брати краще універсальну поліефірную. Вона відмінно підійде для кузовного ремонту: володіє прекрасним зчепленням з усіма видами поверхонь. Перед фарбуванням проводиться грунтування.

Для дрібного ремонту застосовують епоксидну грунтовку, що володіє високими антикорозійними властивостями. Акрилові грунтовки з одним або двома компонентами наносяться розпиленням.

Фарбу купувати краще, скориставшись послугами автосервісу, щоб плями не виділялися на тлі кузова через неправильно підібраного відтінку.

Як прибрати рижики з кузова автомобіля своїми руками? Простий покроковий спосібУ автолюбителів в разі появи іржі в хід йдуть будь-які засоби, але ми за розумний підхід і ефективний вибір

Потрібно запастися малярським скотчем, знежирювачем, розчинником, невеликим шпателем. Для хімічного видалення знадобиться перетворювач іржі, кислотний грунт, інші препарати для боротьби з корозією. Фірми, що виробляють автокосметику, заповнили ринок різними засобами. Детально про них розказано нижче, у відповідному розділі.

3 Механічний спосіб – крок за кроком від підготовки до фарбування

Готувати автомобіль до ремонту кузова своїми руками починаємо з мийки. Потрібно ретельно відмити кузов, щоб не залишилося бруду або смоли, жирних плям. Потім кузов потрібно протерти, не залишаючи крапель води, від якої можуть утворитися плями після сушки. Оглядаємо автомобіль, виявляючи рижики. Якщо їх багато, зупиняємося на якийсь деталі, наприклад одному з передніх крил.

Якщо помітили спучування лакофарбового покриття, розкрийте його – під ним почався процес іржавіння металу.

Маркером відзначаємо область очищення, починаємо видалення рижиків. Чистимо до появи голого металу. Захоплюємо трохи ще не пошкодженої поверхні, щоб гарантовано вичистити іржу.

Діємо обережно, щоб перепад між поверхнями, підданими обробці, і необробленими був мінімальним.

Якщо вогнище давній, від нього йдуть у сторони іржаві щупальця, які, якщо їх не прибрати, розносять корозію далі.

На наступному етапі знежирюємо зачищене місце: поливаємо засобом ганчірочку і добре протираємо. Можна зустріти рекомендації перед знежиренням обробити метал перетворювачем, почекати, як написано в інструкції, протерти, а потім знежирити. Противники хімії говорять про марність цієї процедури. Вирішуйте самі, чи не зашкодить – це точно.

Далі обклеюємо очищене місце малярським скотчем по всьому периметру, відступивши 1-2 мм від країв. Кути намагаємося згладити. Скотч не дозволить захопити шпаклівкою місце, де вона не потрібна.

важливо

Готуємо шпаклівку, якій знадобиться або зовсім небагато, буквально для мазка, або на кілька шарів. Все залежить від ступеня пошкодження поверхні корозією. Наносимо її шпателем акуратно, рівно і швидко, щоб не встигла засохнути.

Коли пройде повна полімеризація кошти, віддираємо скотч і приклеюємо новий.

Як прибрати рижики з кузова автомобіля своїми руками? Простий покроковий спосібПісля знежирення зачищеного місця, поливаємо засобом ганчірочку і добре протираємо

Починаємо ошкурювання, переходячи від великої до найдрібнішої наждачки. Починаємо від краю, порівнюємо шпаклівку з фарбою, поступово переходимо до центру.

Остаточна шліфовка проводиться вологостійкої шкіркою з найменшою зернистістю, змоченою водою. Обробляємо до тих пір, поки не будуть помітні западини, подряпини. Можливо, знадобиться нанести ще трохи шпаклівки.

Після вирівнювання поверхні видаляємо скотч, протираємо пляма, знежирюємо.

На останньому етапі обробляємо ділянку ґрунтовкою, потім наносимо фарбу і лак. Але перш закриємо ділянки кузова від небажаного фарбування. Застосовуємо той же малярський скотч, газети, плівку. Спочатку наносимо антикорозійну грунтовку, розпорошуючи з відстані 25-30 см з поступовим переміщенням по горизонталі.

Наносимо до трьох шарів, даючи кожному просохнути близько 20 хвилин. Після останнього шару грунту наносимо фарбу, використовуючи таку ж методику. Лаковий склад, нанесений поверх фарби, захистить її. Щоб замаскувати переходи між старою і новою фарбою, наносимо поліроль, застосовуючи м’яку дрантя або шліфнасадку.

Грунтовка має різні відтінки і, щоб не виникло труднощів при фарбуванні, вибирайте для фарби світлих тонів ґрунтовку світлу, для темної – відповідно темну.

4 Хімічні препарати – що пропонує промисловість

Багато хто вірить в чудовий засіб, яким можна видалити тільки що з’явилася іржу.

У більшості випадків боротися з нею на кузові таким способом неможливо, так як осередок вчасно появи рижиків на поверхні вже проник глибоко всередину металу.

Хімічні препарати не мають здатність проникати глибоко, вони діють тільки поверхово, в межах 100 мкм. Без фізичного впливу на іржу не обійтися. Хімія відіграє допоміжну роль.

Найбільш поширеними серед автолюбителів є різні перетворювачі, наприклад «Нейтралізатор ВСН-1». До їх складу входять кислоти, частіше фосфорна або ортофосфорна.

Після нанесення іржа перетворюється в сіру речовину, яке легко видаляється. Препарат створює захисну плівку.

У комплекті популярного перетворювача «Цинкар» для роботи є розчин і цинковий електрод, який підключають до акумулятора і оцинковують кузов.

Серед інших перетворювачів слід назвати:

 • стабілізатори, здатні перетворювати оксиди заліза в стійкі сполуки;
 • грунтовки-модифікатори типу «Кольчуга» – видаляють іржу, по ним можна фарбувати;
 • пенетраціонние перетворювачі, що ущільнюють іржу і створюють міцне покриття.

Деякі реагенти здатні на недовгий час зупинити корозію, замаскувати вогнище. Як приклад – паста «Антіржавчіна», якій можна прибрати руді плями. Сам вогнище вона не ліквідує, але маскує його.

Якщо хочете ліквідувати корозію, застосовуйте механічний спосіб. У деяких випадках видалити корозію можливо хімічними методами, якщо вона не встигла проникнути глибоко.

Оброблене місце обов’язково покриваємо фарбою, щоб припинити доступ вологи та повітря.

Відео: Прибираємо рижики з кузова автомобіля – які способи можна використовувати?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You May Also Like

Діагностика гбо 4 покоління своїми руками. Коли немає сенсу платити сто

Цены на бензин постоянно растут и облагаются новыми акцизами. Но без автомобиля…

Який краще gps-маяк для авто? Огляд моделей і погляд з боку

Защита своего транспортного средства – одна из основных задач автовладельца. При этом…

Що означає знак ш на машині? Просто про просте

https://www.znak.com/2017-04-07/znak_shipy_i_novye_pravila_dorozhnogo_dvizheniya_chto_nuzhno_znat 2017.04.07 Яромир Романов / Znak.com З 4 квітня в Росії діють…

Позначення на приладовій панелі автомобіля. Що означають значки?

У міру розвитку автомобільної промисловості кількість індикаторів на приладовій панелі стрімко збільшувалася.…

Як зареєструвати саморобний причіп? В Україні.

Реєстрація саморобних транспортних засобів Саморобні ПРИЦЕПИ Отже, з якоїсь незрозумілої причини Ви…

Як правильно паркуватися між машинами? Розписуємо в деталях

Як паркуватися переднім ходом між автомобілями Ось і настав щасливий день –…

Що робити, якщо потіє фара – причини і способи усунення проблеми

Утворення конденсату всередині фар досить поширена проблема, з якою стикаються власники автомобілів.…

Чи можна буксирувати на автоматі іншу машину? Як це зробити без наслідків

Багато автолюбителів чули про особливості принципу роботи АКПП і тому закономірно ставлять…

Що робити, якщо машину заблокували і перекрили у дворі? Все вирішується

Що робити, якщо у дворі заблокували машину, куди звертатися? Багато автомобілістів стикаються…

Що робити, якщо тече рульова рейка? Терміново усуваємо

На СТО, що спеціалізуються на ремонті вузлів рульового управління, власників автомобілів змушують…