Багато з тих власників, які керують автомобілем Нива Шевроле, відзначають один, але досить вагомий недолік на цій машині – це досить низькі показники кінцевої потужності двигуна. Через те, що автомобіль має підвищену прохідність, маса його досить велика, а 80 «стокових» коней буває просто недостатньо.

Відео нижче розповість про доопрацювання двигуна Шевроле Нива:

Але, незважаючи на це, є кілька способів, завдяки яким можна «освіжити» ваш автомобіль, а конкретно як це зробити, читайте нижче в нашій статті.

Способи збільшення потужності двигуна на Нива Шевроле

Серед усіх можливих варіантів збільшення потужності на автомобілі, конкретно для Ниви Шевроле ідеально підійдуть три:

 1. Заміна і установка нових деталей двигуна, які за своїм функціоналом є аналогами, але з іншою геометрією. Іншими словами, зміна «стокових» запчастин на тюнінгові .
 2. Монтаж і установка турбіни .
 3. Чіп-тюнінг автомобіля.

Всі перераховані вище способи не тільки разом, але і окремо здатні додати потужності двигуну, але і збільшити все його характеристики.

Монтаж тюнінгових запчастин

Якщо конкретно говорити про цей крок, то заміні першу чергу, торкнуться елементів КШМ (кривошипно-шатунного механізму), поршневий групи. Монтаж нових, тюнінгових елементів збільшить робочий об’єм двигуна, а внаслідок і його потужність.

 1. Насамперед слід збільшити діаметр гільз з внутрішньої сторони гільз, шляхом її розточення.Як збільшити потужність двигуна chevrolet niva? Популярні способиВсе готово для подальшої установки.
 2. Далі, необхідно підібрати поршні і кільця до них необхідного розміру.Як збільшити потужність двигуна chevrolet niva? Популярні способиЗалишилося одягнути лише кільця.
 3. Для того щоб забезпечити збільшення ходу самого поршня, необхідно встановити колінчастий вал «плечі» якого довше стандартних, а шатуни навпаки коротше.

Завдяки таким маніпуляціям, можна збільшити обсяг двигуна з 1,7 до 1,9 літра відповідно.

Збільшення обсягу двигуна, безсумнівно, спричинить за собою необхідність у збільшенні обсягу подається паливно-пальної суміші.

«Голова»

Для цього, потрібно піддати тюнінгу «голову» двигуна, а конкретно розточення випускних і впускних вікон, а також заміну стандартних клапанів на аналогічні, але полегшені і найбільші в діаметрі.

Як збільшити потужність двигуна chevrolet niva? Популярні способи

Як то кажуть, порівняйте різницю.

На завершення подібних робіт, змін слід піддати вихлопну систему, шляхом збільшення діаметра труб, а також заміну каталізатора на полум’ягасник.

Виконання всіх вищеназваних робіт, безумовно, спричинять за собою необхідність в проведенні настройки подачі палива, оскільки його потрібно більше, стандартного рівня просто не вистачить, і автомобіль не зможе належним чином показувати свою роботу.

установка турбіни

Ще один спосіб, при використанні якого можливо збільшити потужність мотора – це монтаж турбонаддува. Цей спосіб не тільки збільшить потужність, але і додасть крутного моменту. Завдяки такому способу тюнінгу, наповнення циліндрів повітрям буде відбуватися значно краще і швидше, а від цього і виросте потужність.

Як збільшити потужність двигуна chevrolet niva? Популярні способиЯк збільшити потужність двигуна chevrolet niva? Популярні способиЯк збільшити потужність двигуна chevrolet niva? Популярні способиЯк збільшити потужність двигуна chevrolet niva? Популярні способи

Зверніть увагу, що до вибору турбіни слід підходити найбільш ретельно, тому як вони не відповідної якості не тільки не порадує нового власника, а й здатна, показати не всі можливості від очікуваних показників.

Тюнінг двигуна з установкою турбіни, здатний збільшити потужність мотора аж до 30% від номінальної, а разом з цим витрата навіть знизиться через найбільш якісного згоряння палива в системі.

Правильний чіп-тюнінг двигуна

Цей спосіб є не тільки самим не дорогим з усіх представлених, але і з технічної точки зору найбезпечнішим. Так стверджувати можна лише тому, що ніякі механічні елементи при роботі не експлуатуються і не виправляються.

Вся родзинка такої переробки полягає в коригуванні і періодичної заміни ПО для блоку управління, який і регулює роботу паливної системи.

Зверніть увагу

Хочеться відзначити той факт, що під час зміни (прошивки – прим.) Параметрів ЕБУ, можна домогтися зміни різноманітних показників, таких як збільшення або зменшення споживання палива, показників динаміки і потужності мотора, а також домогтися їх оптимального співвідношення в рівних пропорціях.

Подібна «чіповка» двигуна дозволить домогтися збільшення потужності на 15% , без внесення будь-яких змін в конструкції. Однак у такій доробці є і свої недоліки, тому як таке збільшення потужності, посилить навантаження на деталі, що може знизити їх загальний ресурс.

підсумки

На закінчення хочеться відзначити той факт, що оптимальним способом збільшення потужності двигуна, буде застосування декількох способів, таких як заміна деталей двигуна з чіп-тюнінгом, або установка турбіни з чіп-тюнінгом.

Однак, якщо використовувати такий автомобіль планується в більшості випадків в грязі і на нерівних дорогах, то зміна тільки одного двигуна буде недостатньо. Змінам доведеться піддавати систему підвіски, коліс і трансмісії.

Тюнінг двигуна Шевроле Нива: як збільшити потужність автомобіля

Відразу після виходу в продаж Шевроле Ниви багато стали відзначати її головний недолік – відверто низькі технічні показники встановленого двигуна. Для того щоб позашляховик мав достатню прохідністю він повинен володіти не тільки великим дорожнім просвітом і повним приводом, але і тяговітим мотором.

При досить великий спорядженої масі на Шевроле Ниві встановлюється двигун з 80 к.с. Подібної потужністю і навіть більшою мають малолітражки, не призначені для руху у важких умовах. Все це визначило те, що багато хто замислюється, як провести тюнінг двигуна Шевроле Нива .

Розглянь особливостей подібної роботи докладніше.

Як збільшити потужність двигуна chevrolet niva? Популярні способи

Поширені способи підвищення показника потужності

Існує досить більше кількість різних методів тюнінгу ДВС, багато спрямовані на підвищення потужності встановленого силового агрегату. У разі Шевроле Ниви найчастіше проводиться підвищення потужності. Поширені способи підвищення віддачі двигуна наступні:

Як збільшити потужність двигуна chevrolet niva? Популярні способи

 • Установка турбіни. Практично всі сучасні автомобілі середнього і високого класу мають мотор з турбіною. Цей відносно простий по конструкції агрегат здатний підвищити потужність двигуна на істотні 20% від номінального значення. Однак даний метод тюнінг має досить велику кількість особливостей, які варто враховувати.
 • У більшості випадків проводиться чіп-тюнінг. Подібного роду доопрацювання вимагає розкриття повного потенціалу встановленого двигуна. Однак не у всіх випадках є можливість підвищити потужність мотора подібним чином, що слід враховувати.
 • Часто проводиться заміна заводських складових силового агрегату. За рахунок цього можна усунути всі дефекти і не доопрацювання, які були допущені на стадії випуску транспортного засобу.

Розглянемо найбільш поширені методи тюнінгу двигуна Шевроле Ниви докладніше.

Заміна заводських складових

Для того щоб отримати істотну віддачу двигуна і підвищити його надійність досить часто проводиться заміна основних заводських елементів на більш досконалі. Прикладом можна назвати:

 1. Модернізацію циліндропоршневої групи.
 2. Модернізацію КШМ.
 3. Виконання розточення гільз.

Всі наведені вище роботи дозволяють трохи підвищити обсяг камери згоряння, що і призводить до підвищення потужності мотора.

У більшості випадків роботи починають з розточення внутрішнього діаметра гільз. За рахунок цього:

 • Збільшується камера згоряння.
 • Зі збільшенням обсягу камери згоряння підвищується кількість палива, що спалюється за один такт.
 • Чим більше двигун спалює палива, тим більше вивільняється енергії, що і стає причиною підвищення потужності.

Як збільшити потужність двигуна chevrolet niva? Популярні способи

Врізка: Важливо: Варто враховувати, що після виконання розточення доведеться встановлювати нові поршні і поршневі кільця.

Це пов’язано з тим, що навіть незначне відхилення розміру утворюється зазору між поршнем поверхнею гільзи стає причиною, по якій двигун почне працювати неправильно.

За рахунок того, що потрібні нові поршні і кільця істотно підвищується вартість даного тюнінга.

Досить часто проводиться установка модернізованого колінчастого вала. Його особливостями можна назвати нижченаведені моменти:

 • Знижений вага, який забезпечує зменшення опору конструкції обертального руху, за рахунок чого відбувається зростання ККД.
 • Конструкція має подовженими плічками. За рахунок цього збільшується хід штока і зростає крутний момент.

Для нового колінчастого вала також знадобляться укорочені шатуни.

Як збільшити потужність двигуна chevrolet niva? Популярні способи

Якщо провести розточення гільз і установку нового колінчастого вала, то обсяг камери згоряння зростає від позначки 1,7 літрів до 1,9 літрів.

Однак тільки підвищення обсягу камери згоряння не дає належного результату, так як двигуну в цьому випадку потрібна більша кількість горючої рідини і більш ефективне її насичення киснем.

Саме тому при тюнінгу проводиться і заміна головка блоку або її модернізація.

Розглядаючи модернізацію ГБЦ, відзначимо нижченаведені моменти:

 • Найчастіше проводиться розточування впускного і випускного отворів, що дозволяє підвищити показник їх пропускної здатності.
 • Збільшення впускних і випускних отворів визначає те, що доводиться проводити установку клапанів більшого розміру. Дуже часто виконується розточування клапанного сідла, що також дозволяє підвищити віддачу мотора.

Як збільшити потужність двигуна chevrolet niva? Популярні способи

До інших особливостей проведеного тюнінгу віднесемо наступні моменти:

 • Проводиться практично повна заміна випускний заміни. Подібна робота представлена ​​збільшенням діаметра вихлопних труб. Суть подібної доопрацювання полягає в тому, що підвищення діаметра труби, що відводить відпрацьовані гази, знижує тиск в системі. Чим менше опір, тим більше значення ККД. Можна провести заміну нейтралізатор на пламегаситель, що також дозволить підвищити показник продуктивності.
 • Варто враховувати, що такі серйозні зміни двигуна вимагають практично повної перенастроювання роботи системи постачання палива. Це пов’язано з тим, що при штатних настройках в блоки не поступатиме належної кількості палива. Найчастіше настройка паливної системи полягає у виконанні чіп-тюнінгу, тобто перенастроювання програми бортового комп’ютера.

Як збільшити потужність двигуна chevrolet niva? Популярні способи

Наведені вище роботи дозволяють підвищити показник потужності приблизно на 15% від номінального. При цьому не варто забувати, що доопрацювання засновані на збільшенні обсягу блоку циліндрів. Тому слід очікувати певного збільшення показника витрат. Ніхто не приділяє увагу нижченаведеними моментам:

 1. Збільшення потужності двигуна завжди призводить до підвищення навантаження, який він відчуває.
 2. При виконанні навантаження конструкція стає менш міцною, так як проводиться сточування металу.
 3. Дуже важливо підбирати якісне і найбільш підходяще комплектує, інакше можуть виникнути серйозні проблеми з роботою двигуна.

Саме тому сьогодні подібного роду тюнінг проводять вкрай рідко, так як він має досить велику кількість недоліків. Підвищити показник потужності і крутного моменту можна шляхом установки турбіни. При цьому вартість подібної доопрацювання буде куди менше, ніж вищенаведеної.

Однак, варто пам’ятати про те, що, якщо двигун знаходиться в поганому технічному стані, то турбіна тільки погіршить ситуацію і призведе до швидшого зносу конструкції.

Цей пристрій забезпечує більш ефективне наповнення камери згоряння повітрям за рахунок штучного нагнітання, що і призводить до підвищення потужності.

думка експертів

Вадим. Після того як пересів на Ниву з іномарки відразу стало зрозуміло, що мотор потрібно буде доробляти. Відсутність тяги практично на будь-якій передачі визначає те, що і по бездоріжжю НЕ проїхати з комфортом, і на трасі автомобіль себе не проявить. Робив тюнінг по етапах, починав з самого простого

Єгор. Вирішив встановити на даний автомобіль турбіну. Приріст потужності досить значний, але вирішив підвищити показник шляхом установки нових витратних фільтрів спортивного типу та замінив вихлопну систему. Скажу, що різниця між 80 і 100 к.с. дуже велика.

Дмитро. Провів модернізацію штатного мотора. Відразу скажу, що ніякої тюнінг не впорався одну проблему – вітчизняного походження мотори мають малу надійність, доводиться постійно щось міняти і доробляти.

робимо висновки

При пошуку доступного позашляховика з підвищеною прохідністю багато приділяють увагу саме цієї пропозиції. Однак варто враховувати, що встановлений мотор для початку потребує ремонту, а потім суттєвої модернізації.

Брак потужності на бездоріжжі стає причиною, по якій автомобіль не може подолати складні ділянки. Існує досить велика кількість способів підвищення потужності, всі вони мають свої певні особливості.

Деякі доопрацювання можна виконати самостійно, інші вимагають втручання професіоналів. Відзначимо, що підвищення потужності на 20 к.с. – цілком реалізована задача і без серйозного втручання в конструкцію двигуна. Звичайно, багато доопрацювання зажадають істотних вкладень. Прикладом назвемо установку спортивні фільтра, які обходяться набагато дорожче звичайних.

Чіп-тюнінг Ниви Шевроле: як і навіщо його робити

Як збільшити потужність двигуна chevrolet niva? Популярні способи

В Європейських країнах таку процедуру як чіп-тюнінг почали робити приблизно 10 років тому, і цьому явищу супроводжувало створення спеціалізованих електро-блоків управління машиною. На даний момент такий спосіб коригування мотора поширився дуже далеко і дійшов до нашої країни. Сьогодні ми розповімо, як підвищити потужність двигуна Шевроле Нива – одного з найпопулярніших автомобілів останніх років.

Як збільшити потужність двигуна chevrolet niva? Популярні способи

Слабкий мотор – ще не вирок для власників Ниви.

Необхідність тюнінгу викликана тим, що цей позашляховик має істотний мінус, про який неможливо мовчати: у нього дуже слабкі технічні можливості. Володіючи великою масою і високою прохідністю, машина має потужність приблизно в 80 кінських сил, що дуже мало для такої великої машини!

Що таке чіп-тюнінг

Без особливих витрат можна за короткий час змінити в кращу сторону характеристики свого «залізного коня» за допомогою чип-тюнінгу за допомогою перепрограмування блоку управління.

Все починається з кріплення машини спеціалізованої платформою, після чого перевіряється потужність авто, щоб зрозуміти, що можна «вичавити» з машини. Отримані дані фахівець зберігає на своєму комп’ютері, і виводиться графіка, яка дозволить порівняти показники тюнінгу до і після.

Для чого потрібно робити тюнінг двигуна

Автовласники Ниви Шевроле можуть за рахунок тюнінгу двигуна отримати істотні плюси, такі як:

 1. Збільшення потужності движка на 30%.
 2. Збільшення крутний момент і поліпшення роботи мотора.
 3. Легкий розгін автомобіля з місця.
 4. Зміна кількості холостих обертів.
 5. Зменшення часу на розгоні на високих передачах.
 6. Істотна економія палива.

Сьогодні технології дають можливість поліпшити показники машини без особливих витрат, так чому ж цим не скористатися?

Чіп-тюнінг двигуна Шевроле Нива

Як збільшити потужність двигуна chevrolet niva? Популярні способи

Чіп-тюнінг вважається досить складною процедурою, яка вимагає певного професіоналізму і застосування спеціальної техніки.

Спочатку необхідно визначитися, які зміни ви хочете отримати в своїй машині: збільшення потужності, скорочення витрат на паливо, зменшення викиду в атмосферу шкідливих речовин. Після цього необхідно підібрати хорошого майстра, який буде здійснювати прошивку движка.

Одне неправильно встановлене значення в прошивці або незапланований збій програми не тільки не дасть бажаного ефекту, а й здатні нашкодити машині. Саме тому перед початком модернізації движка бажано зберегти поточні параметри прошивки.

Після чого починається сама процедура модернізації даних, яка триває, як правило, від 30 хвилин до 3 годин. Все залежить в першу чергу від поставлених завдань і якості обладнання.

Кожен випадок є чисто індивідуальним і кінцевий результат складно передбачити.

Чіп – тюнінг починають здійснювати з того, що проводиться повна діагностика движка. Це потрібно в першу чергу для того, щоб повністю виключити помилки під час перепрограмування системи.

Якщо діагностування не виявило якихось особливих помилок, далі фахівець зберігає вихідні дані. Після цього фахівець калібрує всі дані в залежності від бажання господаря авто.

Файл з новою прошивкою «заливають» в блок.

Як збільшити потужність двигуна chevrolet niva? Популярні способи

Перед першим стартом рекомендується провести другу діагностику, щоб виключити проблеми. Якщо помилок не було виявлено, можна завести машину і випробувати її на потужність.

У деяких випадках мотору потрібно невеликий проміжок часу для звикання до оновлених умов функціонування. Наприклад, необхідно обмежити швидкісний режим і не збільшувати обороти більше встановленого значення. Але ці заходи тимчасові і дуже скоро можна буде насолоджуватися новими здібностями машини

Які ще варіанти зміни мотора існують

Як говорилося вже раніше, тюнінг можна зробити декількома способами, кожен з яких має свої плюси. Деякі автовласники роблять всі ці три види, і тоді машина починає в просто «літати».

 1. Повна модифікація мотора. Знімається движок і повністю розбирається, далі змінюються поршневі кільця і ​​колінвал. Після таких простих маніпуляцій, мотор Шевроле Нива збільшується в обсязі до 1,9 літрів. Наступний етап – заміна форсунки, далі потрібно поміняти так званий каталізатор і зробити ширину прийомних труб. Всі ці модифікації призведуть неодмінно до збільшення потужності машини в два рази. Непогано буде також замінити головку циліндрів і виправити геометрію самого мотора, це сприяє хорошому проходженню пального через циліндри.
 2. Монтаж турбіни на движок. Така модифікація двигуна дозволить збільшити потужність машини на 30%. Установка турбо наддуву дає можливість в рази збільшити крутний момент силового агрегату. В основному при установці турбіни в шевроле ниву застосовують турбонаддув фірми GARRETT модель GT17. Після монтажу цього елемента, характеристика мотора буде змінена на 35%. Такий вдосконалений шевроле може розігнатися за шість секунд до 100 км.

Тепер ви знаєте, як збільшити потужність движка на Шевроле Нива, а який варіант саме вибрати – вирішувати тільки вам.

Чи реально самостійно зробити тюнінг двигуна?

Як збільшити потужність двигуна chevrolet niva? Популярні способи

Для твору чіп-тюнінгу потрібно мати певні інструменти і техніку.

З абсолютною впевненістю ми говоримо, що тюнінг двигуна Шевроле Нива своїми руками неможливий (або принаймні дуже проблематичний). Необхідно знати тонкощі цього процесу і обов’язково потрібно володіти знаннями в цій області.

Не слухайте друзів і знайомих, які запевняють, що таку процедуру можна зробити самостійно, якщо почитати докладніше про неї. Автомеханік – це професія, на яку вчаться довго і посилено, з першого разу нічого не вийде.

Тому якщо ви хочете, щоб ваша машина прослужила вам ще багато років, довірте її в руки професіоналів своєї справи!

Скільки буде коштувати така послуга у майстри

Ціна залежить від того, чи буде автовласник забирати контролер, в цьому випадку вартість становитиме 12000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Якщо ж контролер залишиться у майстра, то водієві дана послуга обійдеться в 10000 тисяч рублів. А для Ниви 21214М версії вартість становитиме 7000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Звичайно, в різних регіонах і містах ціни на чіп-тюнінг можуть збільшуватися або зменшуватися, але не на багато.

Якщо ви все ж надумали зробити тюнінг мотора самостійно, обов’язково подивіться це відео:

підсумок

Чіп-тюнінг Ниви Шевроле істотно підвищує її можливості, проте не забувайте, що якісно виконати цю процедуру може тільки професіонал. Якщо ж ви впевнені в своїх силах і (або) хочете заощадити кругленьку суму, можете спробувати тюнінгувати машину самостійно, але ризик серйозної поломки покладається цілком на ваші плечі.

Правильний тюнінг двигуна Нива Шевроле збільшить потужність на 30%

Тюнінг двигуна Нива Шевроле можна здійснити кількома способами. Для початку розглянемо варіант повної зміни мотора, а також впуску та випуску.

Як збільшити потужність двигуна chevrolet niva? Популярні способи

Насамперед треба зняти і розібрати двигун Ниви Шевроле, далі поміняти колінвал і поршневі кільця. Після чого об’єм двигуна збільшиться до 1,8 літрів.

Після такої доопрацювання головки блоку циліндрів треба поміняти форсунки і дросельний вузол. Далі треба збільшити діаметр прийомних труб і поміняти каталізатор на пламегаситель. Після всього перерахованого вище можна і замінити блок управління. Всі ці дії сприяють збільшенню потужності двигуна Ниви Шевроле.

Тюнінг двигуна Ниви Шевроле покращуючи ГБЦ і геометрію двигуна Відмінний варіант тюнінгу двигуна Ниви Шевроле – це зміна ГБЦ (головки блоку циліндрів) і виправлення геометрії мотора. Після таких перетворень покращиться наповнення циліндрів горючою сумішшю.

Як збільшити потужність двигуна chevrolet niva? Популярні способи

Для початку, треба збільшити діаметр колодязя штовхача, клапана, а також впускного і випускного каналів. Потім сміливо вирізаються старі сідла клапанів, а діаметри колодязя під штовхач збільшуються. Для распредвала необхідні цілісні штовхачі з діаметром більшим 1 мм.

Потім треба виготовити нові сідла для клапанів. Але колись треба заміряти отвори під сідла. Потім ці сідла поміщаються в азот, головки блоку циліндрів – в піч, а сідла ГБЦ встановлюються на місце.

Далі необхідно зібрати ГБЦ, перевірити щоб клапани були герметичні. Така нехитра процедура збільшить потужність двигуна Шевроле Ниви на 10%.

Чіп-тюнінг двигуна Шевроле Нива

Як збільшити потужність двигуна chevrolet niva? Популярні способи

І звичайно ж, дуже ефективним способом для збільшення потужності вважається чіп-тюнінг двигуна Шевроле Нива. Даний вид тюнінга змінює програмні характеристики машини, не втручаючись в роботу двигуна механічним шляхом. Чіп-тюнінг збільшує потужність двигуна Ниви Шевроле на 10 відсотків, при цьому вважається самим незатратним способом тюнінга.

Установка турбіни на двигун Шевроле Ниви

Цей вид тюнінга двигуна Ниви Шевроле запросто збільшить потужність двигуна на 30%! Ціна турбіни на Ниву Шевроле становить близько 67000 рублів, разом з установкою.

Як збільшити потужність двигуна chevrolet niva? Популярні способи

Установка турбонаддува дозволяє збільшити крутний момент мотора на низьких і середніх оборотах. Турбіна дозволяє збільшити потужність, крутний момент і робить двигун більш економічним.

В основному для Шніви відмінно підходить турбонаддув GARRETT модель GT17, характеристики якого відповідають всім висунутим вимогам. Після установки даного турбокомпресора були серйозно поліпшені характеристики протікання крутного моменту мотора (в зоні низьких частот обертання колінчастого вала виявлено збільшення на 35%).

Двигун Шніви з турбіною на стендових випробувань показав:

 • збільшення потужності двигуна до 105 к.с. (Заводський двигун – 80 л.с.);
 • збільшення з 120 до 170 Нм крутного моменту.

Як збільшити потужність двигуна chevrolet niva? Популярні способи

Так чином, вдосконалений силовий агрегат Шевроле Ниви дозволяє на 5-6 секунд швидше розганятися з 0 до 100 км / ч. Стали доступні і інші можливості потужного двигуна: можна встановлювати колеса більшого діаметру, їздити по бездоріжжю на п’ятій передачі і багато іншого. Паливо можна використовувати колишнє – 95-й бензин.

Так що, що стоять варіантів для тюнінгу двигуна Шеви Нива є кілька, головне для себе підібрати найбільш кращий в плані грошових витрат і в плані складності установки.

А далі відео про доопрацювання двигуна Шевроле Нива:

 • Alex S лютого 15th, 2014

Як грамотно збільшити потужність мотора на Ниві Шевроле

Одним істотним недоліком у позашляховика Нива Шевроле як вважають багато автовласників, є слабкий двигун. З огляду на той момент що це позашляховик і його маса не маленька потужності в 80 к.с все-таки замало для нього.

 Щоб виправити цей недолік і зробити збільшення потужності двигуна шевроле нива необхідна доробка, її можна зробити, використовуючи кілька способів, використовуючи тюнінг, за рахунок якого мотор отримає максимально можливий приріст потужності.

Основні способи, що допомагають підвищити силові показники

Найефективнішими і поширеними є:

 • Змінюється геометрія комплектуючих, за рахунок заміни встановлених заводом деталей двигуна
 • Так званий чіп-тюнінг, перепрошивати електронний блок управління
 • встановлюється турбонаддув

Всі перераховані вище способи пов’язані зі значними фінансовими вкладеннями, і допомагають двигуну стати більш динамічним, при цьому підвищуючи його потужність.

Давайте розглянемо всі способи більш детально

 геометрія комплектуючих

Тюнінг двигуна являє собою заміну кількох складових, таких як КШМ і ЦПГ, а також розточуються гільзи. Завдяки цьому збільшується робочий об’єм і відповідно показники потужності.

Як збільшити потужність двигуна chevrolet niva? Популярні способи

Перше що роблять це зміна внутрішнього діаметра гільзи за рахунок розточення. Після розточення підбираються поршні і поршневі кільця, які будуть підходити за розміром. Так само встановлюється в двигун спеціальний колінчастий вал у якого подовжені плечі і укорочений шатун, збільшуючи тим самим хід поршня.

  Даний спосіб допомагає збільшити заводської обсяг Ниви Шевроле до 1,9 літра. Так само проводиться модернізація ГБЦ, растачивают випускні та впускні вікна, проводиться заміна клапанів, у яких діаметр більше, разом з цим змінюють клапанні сідла.

 Разом з цим повністю змінюють випускну систему, встановлюють вихлопні труби з великим діаметром, і встановлюють вогнегасник замість каталізатора.

Варто зазначити що вище перераховані маніпуляції призводять до того що потрібно регулювання в роботі паливної системи, так як штатний обсяг палива, що подається в циліндри буде малий, тому потрібно буде зробити чіп-тюнінг, потужність двигуна збільшується, використовуючи даний спосіб на 15% і разом з цим обсяг споживаного палива так же збільшиться.

Наддувши

Даний метод підвищує потужність двигуна і в той же час виробляє збільшення крутного моменту. Вибирати турбіну необхідно уважно так як якщо підібрати неправильно годі й отримати бажаний ефект. Даний спосіб допомагає збільшити потужність на 30% при цьому витрата палива не підвищується і в якійсь мірі навіть знижується.

Як збільшити потужність двигуна chevrolet niva? Популярні способи

Чип тюнинг

Даний спосіб є найдешевшим так як двигун не піддається будь-яким технічним змінам. Робота по чіп-тюнінгу зводиться до того що змінюється і коригується програмне забезпечення в ЕБУ, яка регулює робочі процеси в топленому системі.

 Використовуючи даний вид тюнінга потужність збільшується на 15%.

 Незважаючи на те що даний спосіб найдешевший і роблячи його непотрібно робити будь-яких маніпуляцій з силовим агрегатом, є свій недолік, збільшуючи потужність відбувається збільшення навантажень, на двигун тим самим знижуючи його ресурс.

Як збільшити потужність двигуна chevrolet niva? Популярні способи

Використовуючи всі три методи одночасно можна добитися потужності в 120 к.с. що значно підвищить прохідність по путівцях, при цьому позашляховик стане більш прийомистим і динамічним.

Збільшуємо потужність мотора Chevrolet Niva

Власники автомобіля ChevroletNiva часто обурюються через слабкі потужних показників двигуна. У статті розглянуто деякі методи їх поліпшення шляхом проведення доробок і тюнінгу.

Заміна комплектуючих двигуна

Найпростіша модернізація мотора Chevrolet Niva передбачає заміну певних деталей. Для початку необхідно здійснити розточення гільз. Після цього потрібно підібрати поршні і спеціальні кільцеподібні елементи, які мають визначений розмір.

Як збільшити потужність двигуна chevrolet niva? Популярні способи

Chevrolet Niva.

Наступним дією буде оснащення двигуна колінчастим валом зі збільшеними плечима і зменшеними шатунами. Результатом проведення вищеописаних дій буде збільшення обсягу двигуна з 1.7 до 1.9 л, а, отже, збільшиться і потужність.

Також варто задуматися і про збільшення обсягу палива, що йде до циліндрів. Для цього проводять доопрацювання головки блоку циліндрів, а саме растачивают впускні і випускні вікна, замінюють клапан на більший розмір, розточують або повністю змінюють клапанні сідла.

При здійсненні повного тюнінгу мотора Шевроле необхідно передбачити зміну системи паливної подачі. Це свідчить про необхідність обов’язкового проведення чіп-тюнінгу.

Перепрограмування електронного блоку управління

Найбільш поширеним методом доопрацювання двигуна є чіп-тюнінг. Безперечною перевагою даного методу є те, що він не вимагає значних капіталовкладень, але при цьому є досить дієвим. Це пов’язано з тим, що чіп-тюнінг не передбачає конструкторську модернізацію мотора.

Суть чіп-тюнінгу лежить у внесенні змін в існуючу систему ЕБУ, коректуючи весь комплекс паливного постачання. Змінюючи властивості силового агрегату можна домогтися як зменшення витрати палива, так і збільшення потужності. Але при цьому можливий варіант установки такого програмного забезпечення, при якому буде дотримуватися баланс між витратою і роботою двигуна.

Як показує практика, проведення стандартного чіпування дозволяє збільшити потужність на 15%. Але не варто забувати про те, що ці операції призведуть до збільшення навантаження на різні складові мотора, що позначиться на його ресурсі.

При належній роботі з програмним забезпеченням можна домогтися успішної оптимізації роботи двигуна, а саме встановлення – 110-120 к.с. при колишньому витраті палива.

Тюнінг двигуна NivaChevrolet за допомогою коригування його геометрії

Існує також метод тюнінгу мотора, сенс якого полягає в тому, щоб змінити його геометрію і змінити головку блоку циліндрів. Наслідком виконання цих операцій є те, що в циліндри буде надходити більша кількість палива.

Як збільшити потужність двигуна chevrolet niva? Популярні способи

Доопрацювання головки блоку циліндрів Chevrolet Niva.

Для цього необхідно провести збільшення розмірів клапана, колодязя штовхача і в свою чергу збільшення сідел клапанів впуску та випуску. Наступним дією буде вирізання колишніх сідел клапанів і збільшення діаметра колодязя штовхача. Для розподільного вала підбираємо цільні штовхачі, діаметр яких перевищує 1 мм.

Після вищевказаних дій робимо інші сідла для клапанів. Далі розміщуємо сідла в азот, а головку блоку циліндрів в піч. Потім встановлюємо сідла головки блоку циліндрів.

Кінцевою операцією повинна стати збірка ГБЦ, при цьому необхідно переконатися в герметичності клапанів. В результаті зміни геометрії силового агрегату отримуємо збільшення потужності приблизно на 15%.

Оскільки геометрія пов’язана з продуктивністю, то це означає, що збільшення віддачі буде позначатися на збільшенні витрати палива.

Застосування турбіни на двигуні Ниви Шевроле

При використанні турбіни можна домогтися збільшення потужності на 30%. Середня вартість турбіни на ринку становить близько 60-70 тис.рублей.

Застосування турбонаддува збільшує крутний момент на низьких і середніх оборотах, що в свою чергу призводить до збільшення потужності і поліпшення економічності двигуна.

Як збільшити потужність двигуна chevrolet niva? Популярні способи

Установка турбіни на Chevrolet Niva.

Найбільш поширеною турбіною, що застосовується при тюнінгу ChevroletNiva, є GARRETTGT17.

У порівнянні з заводським двигуном, мотор з турбіною має більш високий крутний момент (на 50 Нм більше), а потужність вище на 25 к.с.

Завдяки доопрацюванням двигуна, власники автомобіля можуть використовувати колісні диски більшого радіусу і прекрасно почувати себе за межами міської покриття.

Як можна збільшити потужність двигуна на Шевроле Нива

Як збільшити потужність двигуна chevrolet niva? Популярні способиОднією з основних складових транспортного засобу є двигун, без якого неможливий рух. Ця складна система перетворює енергію, яка з’являється внаслідок згоряння палива. В результаті виходить механічна енергія, яка і відповідає за рух машини.

Наскільки потужний двигун у Ниви Шевроле

Розглянутий нами автомобіль має бензиновий двигун, обсяг – 1690 см. Багато власників даного авто частенько замислюються про те, чи можливо збільшити потужність. І якщо можна, то як? Збільшення показників реально досягти, виконавши доопрацювання двигуна. У народі це називається «тюнінг».

Навіщо збільшувати потужність движка

Ця процедура дає ряд переваг, наприклад, поліпшується динаміка, завдяки чому автомобіль відчуває себе впевненіше на дорозі. Існує кілька способів, за допомогою яких ми збільшуємо показники потужності двигуна. Їх можна використовувати як окремо, так і в сукупності для досягнення найбільшого ефекту.

Як робиться заміна зчеплення Нива Шевроле своїми руками

Як збільшити потужність двигуна на Шевроле Нива

 1. Заміна запчастин двигуна забезпечує більшу потужність за рахунок зміни геометрії комплектуючих. Це циліндри збільшеного обсягу, поршні і клапани більшого діаметру, подовжені шатуни. Метаморфози геометрії дають можливість збільшити сил Як збільшити потужність двигуна chevrolet niva? Популярні способиу движка на 15%.
 2. Найбільш ефективним способом підвищення потужності движка в даний час є установка турбонаддува. Дуже важливо серйозно підійти до питання вибору турбіни, тому як якщо ви купите невідповідну деталь, можна отримати ефект, якій сильно відрізняється від передбачуваного. При такому вигляді наддуву в циліндр надходить попередньо стиснене повітря, хоч обсяг і залишається без змін. Як наслідок, кількість повітря і потужність мотора збільшуються. Треба звернути увагу, що збільшення обсягу тягне за собою більш високі витрати палива. Завдяки встановленню турбонаддува відзначається приріст потужності в межах 30-35%.
 3. Чіп-тюнінг – ще один спосіб модернізації двигуна Ниви Шевроле.
  Близько 10 років тому в вітчизняних автомобілях стали використовуватися блоки управління. Чіп-тюнінг грунтується на зміні мікросхем, які вже існують в блоці. Це так звана прошивка, здатна вибрати оптимальні режими мотора. Чіп-тюнінг є найекономічнішим видом модернізації движка, при цьому, дає можливість власнику Нива Шевроле домогтися збільшення максимальних характеристик для свого автомобіля, приблизно на 10%. Цікаво те, що завдяки перепрошивке блоку управління, можна вносити зміни в роботу машини в різних напрямках: знизити потужність мотора, зменшити кількість споживаного палива. І, навпаки, збільшити потужність, і в результаті зросте споживання бензину. Найкраще зупинитися на золотій середині.

Покрокова заміна вентилятора грубки Нива Шевроле своїми руками

Тюнінг двигуна – досить витратна задоволення

Як ми бачимо, найефективнішим способом збільшення сили, є установка турбонаддува. Найекономічнішим вважається чіп-тюнінг. Різниця в ефективності процедури і в ціні досить велика. Також можна використовувати три види модернізації одночасно, в результаті чого ми отримуємо максимально потужний автомобіль в порівнянні зі своїми «товаришами», які тільки зійшли з конвеєра.

Чи варто тюнінгом Як збільшити потужність двигуна chevrolet niva? Популярні способиать двигун Нива Шевроле

Перш ніж виконувати ряд метаморфоз, необхідно визначитися з цілями їх проведення. Найчастіше вони обумовлені професійної потребою. Тобто коли автомобіль використовується в професійних цілях.

Також движок, що піддався тюнінгу, набагато рідше турбує свого власника в холодну пору року, стійко переносячи морози.

Але буває, що власників Нива Шевроле підштовхує до модернізації бажання виділитися на дорозі.

Чому не заводиться Нива Шевроле і прічіниhtml

https://www.youtube.com/watch?v=yK8CS12DsRU

Тюнінг двигуна Нива Шевроле – грамотно збільшуємо потужність мотора

Багато власників Нива Шевроле відзначають один істотний недолік даного позашляховика – відверто слабкі технічні показники двигуна. Володіючи неабиякою повною масою, і з огляду на, що це все-таки автомобіль підвищеної прохідності, потужності в 80 л. с. явно мало.

Але це не є остаточним вироком для даного автомобіля, адже можлива доробка двигуна – тюнінг, спрямований на збільшення потужності. Причому виконати це можна кількома способами, або ж і зовсім використовувати їх все в сукупності, щоб домогтися максимального приросту.

Способи підвищення потужності двигуна Нива Шевроле

Основними методами збільшення потужності мотора Шеви Нива є:

 • Заміна заводських складових силового агрегату на тюнінгові деталі, так звана зміна геометрії комплектуючих;
 • Установка турбонаддува;
 • Перепрошивка електронного блоку управління – чіп-тюнінг;

Всі ці методи можуть допомогти зробити двигун більш «живим» і динамічним, а також підвищити потужність, хоча всі вони пов’язані з фінансовими вкладеннями.

Заміна складових двигуна Шеви Нива

Отже, перший спосіб – це тюнінг двигуна, пов’язаний із заміною деяких складових. В першу чергу це стосується циліндропоршневої групи (ЦПГ) і кривошипно-шатунного механізму (КШМ), при цьому необхідна розточування гільз. Все це дозволяє збільшити робочий об’єм і як наслідок – показник потужності.

В першу чергу проводиться розточування, дозволяючи збільшити внутрішній діаметр гільз. Після цього проводиться добірка поршнів і поршневих кілець, відповідних за розміром.

Крім цього в двигун встановлюється колінчастий вал з подовженими плечима, а також укорочені шатуни. Завдяки цьому вдається збільшити хід поршня.

важливо

Все це призводить до збільшення обсягу з 1,7 літра, який має заводський мотор Шеви, до 1,9 літра.

Але заміни тільки КШМ і ЦПГ мотора недостатньо. Збільшення обсягу тягне за собою необхідність в підвищенні подається в циліндри горючої суміші і кращої вентиляції їх.

Для цього тюнингу піддається ще й головка блоку циліндрів (ГБЦ). В першу чергу, проводиться розточування впускних і випускних вікон, замінюються клапана на великі по діаметру.

При цьому розточуються і замінюються клапанні сідла.

Як збільшити потужність двигуна chevrolet niva? Популярні способиРозточування впускних і випускних вікон

Додатково можна повністю поміняти випускну систему, збільшивши діаметр вихлопних труб, а також замінити каталітичний нейтралізатор (каталізатор) на пламегаситель.

Відзначимо, що конструктивні зміни двигуна спричинять потреба в перенастроюванні роботи системи паливного харчування, оскільки при штатних конфігураціях і збільшеному обсязі, палива подається в циліндри буде не вистачати. Тобто необхідно ще буде провести чип-тюнінг.

Весь цей тюнінг, пов’язаний зі зміною геометрії, дозволяє збільшити потужність двигуна на 15% від номінальної. Але варто зазначити, що збільшення обсягу спричинить за собою і збільшення споживання палива.

Установка турбонаддува на Шевроле Нива

Як збільшити потужність двигуна chevrolet niva? Популярні способиТурбіна для Шевроле Нива

Другий спосіб тюнінга силової установки Нива Шевроле – установка турбонаддува. Причому цей метод дозволяє істотно підвищити потужність, а також збільшує крутний момент.

Наддувши забезпечує значно краще наповнення циліндрів двигуна повітрям за рахунок примусового нагнітання.

При цьому варіанті тюнінгу слід уважно підходити до вибору турбіни, інакше позитивний ефект від її застосування може бути значно нижче передбачуваного.

Тюнінг таким способом дозволяє домогтися приросту потужності мотора на 30%. При цьому на витраті палива турбонаддув позначається тільки позитивно, оскільки він знижується. А збільшення потужності досягається завдяки більш якісному згорянню палива і вентиляції циліндрів двигуна.

Перепрошивка ЕБУ на Шевроле Нива – чіп-тюнінг

І останній спосіб підвищення потужності позашляховика Шевроле Нива – чіп-тюнінг. Причому даний спосіб є самим недорогим серед наявних, оскільки технічна частина мотора ніяким переробкам не береться.

Вся суть такого тюнінгу зводиться до заміни і коригування програмного забезпечення електронного блоку управління (ЕБУ), що регулює роботу системи паливного харчування.

Цікавим фактом є те, що під час перепрошивки можна міняти роботу ЕБУ в різних напрямках – знизити споживання палива за рахунок динамічних і потужних показників мотора, або ж навпаки – збільшити потужність, але в результаті цього зросте споживання. Можна і вибрати параметри, які будуть оптимальними і в плані робочих характеристик, і по витраті бензину.

Варто відзначити, для двигуна цілком достатньо провести тільки чіпування, щоб збільшити потужність, причому до 15% від номінальної силового агрегату Нива Шевроле. При цьому ніяких переробок в двигуні виконувати не потрібно. Але в цьому є і невеликий недолік.

Справа в тому, що настройки ЕБУ Шевроле Нива підібрані не тільки з урахуванням робочих параметрів, а ще й з навантаженням на конструктивні елементи. Збільшення ж потужності призведе до збільшення навантаження, і як наслідок – зниження ресурсу двигуна.

Тому все ж оптимальним варіантом в даному випадку є комбінування двох способів збільшення потужності Шеви Нива -доробка двигуна і його чип-тюнінг.

Цікавим варіантом тюнінгу є використання всіх трьох методів одночасно, але при цьому чіпування спрямоване не на збільшення потужності, а на зменшення витрат. У підсумку виходить двигун, здатний видати 110-120 л. с.

, Але при цьому з витратою на рівні заводського агрегату, а то і нижче. Наостанок зазначимо, що повноцінний позашляховик, з Нива Шевроле тільки зі збільшенням потужності двигуна не вийде.

Але, якщо автомобіль буде експлуатуватися виключно для пересування по дорогах з твердим покриттям, то тюнінг двигуна зробить авто більш динамічним і пріємістим.

Середня оцінка: 4,75 ( 8 out of 5) Завантаження …

Chevrolet Niva з допрацьованим двигуном: верхи можуть, низи хочуть

28 липня 2011 року «Шевроле-Нива»

Тлумачний тюнінг та модернізація – нехай далекі, але родичі, причому, перший іноді виявляється більш заможним, ніж другий. Він більш гнучкий і оперативний, оскільки не обмежений виробничими рамками, а тому багато автомобільних гранди тримають при дворі свої тюнінгові ательє.

Тольяттинские «Трансмісійні системи» – теж, мабуть, кандидати в придворні: малою кров’ю поліпшили споживчі властивості Chevrolet Niva. Тюнінгу піддався двигун, характер якого вдалося помітно змінити, зробивши його більш поступливим, причому виправні роботи обійшлися покупцеві всього в 13 500 рублів.

Для початку потрудилися над голівкою блоку. Перетин впускних і випускних каналів збільшили на 15%, допрацювали клапани і сідла, оптимізували систему впуску та ввели здвоєну випускну трубу.

Порада

У моєму розпорядженні два автомобілі – покращений і звичайний. У стандартного двигуна пік моменту доводиться на 3400 оборотів, а у доопрацьованого це практично горизонтальна «полку» в діапазоні 1500-3500.

Перш за все освіжимо відчуття від стандарту. Мотор жвавий в діапазоні 3000-4000, знизу теж їде, але не дуже охоче, а на вищих передачах здатний тягнути з півтори тисячі, хоча при цьому незадоволено бубонить. Доведений працює м’якше.

Але головне – тягне чи не з тисячі, надаючи машині відчутне прискорення! В діапазоні 1500-2500 навіть на четвертій і п’ятій передачах Chevrolet Niva охоче набирає швидкість. З цим двигуном вона впевненіше повзає по бездоріжжю і підіймається на круті підйоми.

Серійний мотор в таких незручних режимах створює відчуття, ніби привід газу зроблений з гумки. Поки вибере слабину, відкриє дросель і мотор, нарешті, закрутиться – здається, проходить вічність!

Оснастивши машини вимірювальною апаратурою, повторюємо заїзди. Результати, отримані на третій і четвертій передачах, чітко показують: розгін нагорі однаковий у обох двигунів. А еластичність доопрацьованого мотора на вищій передачі покращилася: при розгоні з 2500 об / хв – на 6%, а з 1800 – вже на цілих 15%.

Цікаво, що зменшення гідравлічного опору впускного тракту зазвичай призводить до зростання потужності двигуна і майже не змінює крутний момент. Тут же виріс якраз момент.

Дуже схоже, що крім (або замість?) Доопрацювання впускного колектора змінили і фази газорозподілу, поставивши замість штатного «горбатий», низової распредвал, але фірма береже свої секрети. Що ж, доводиться вірити на слово.

Так чи інакше, їздити на машині з допрацьованим двигуном набагато приємніше, і наші виміри це цілком підтверджують.

Зверніть увагу

Додаткові бонуси: в салоні стало трохи тихіше, оскільки перехід на вищі передачі відбувається раніше. І, що особливо приємно, витрата палива в місті знизився майже на півлітра.

Помилка в тексті? Виділіть її мишкою! І натисніть: Ctrl + Enter Безіменний

переваги:

дорожній просвіт, компактний автомобіль

недоліки:

малопотужний двигун, збірка грубки огидна, обдув ніг не регулюється, взимку ноги замерзають, всілякі сальники не так просто змінювати і дорого це і часто, раздатка включається не завжди.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You May Also Like

Діагностика гбо 4 покоління своїми руками. Коли немає сенсу платити сто

Цены на бензин постоянно растут и облагаются новыми акцизами. Но без автомобиля…

Який краще gps-маяк для авто? Огляд моделей і погляд з боку

Защита своего транспортного средства – одна из основных задач автовладельца. При этом…

Що означає знак ш на машині? Просто про просте

https://www.znak.com/2017-04-07/znak_shipy_i_novye_pravila_dorozhnogo_dvizheniya_chto_nuzhno_znat 2017.04.07 Яромир Романов / Znak.com З 4 квітня в Росії діють…

Позначення на приладовій панелі автомобіля. Що означають значки?

У міру розвитку автомобільної промисловості кількість індикаторів на приладовій панелі стрімко збільшувалася.…

Як зареєструвати саморобний причіп? В Україні.

Реєстрація саморобних транспортних засобів Саморобні ПРИЦЕПИ Отже, з якоїсь незрозумілої причини Ви…

Як правильно паркуватися між машинами? Розписуємо в деталях

Як паркуватися переднім ходом між автомобілями Ось і настав щасливий день –…

Що робити, якщо потіє фара – причини і способи усунення проблеми

Утворення конденсату всередині фар досить поширена проблема, з якою стикаються власники автомобілів.…

Чи можна буксирувати на автоматі іншу машину? Як це зробити без наслідків

Багато автолюбителів чули про особливості принципу роботи АКПП і тому закономірно ставлять…

Що робити, якщо машину заблокували і перекрили у дворі? Все вирішується

Що робити, якщо у дворі заблокували машину, куди звертатися? Багато автомобілістів стикаються…

Що робити, якщо тече рульова рейка? Терміново усуваємо

На СТО, що спеціалізуються на ремонті вузлів рульового управління, власників автомобілів змушують…