Застосовуючи добре підібраний поліроль для фар, власник автомобіля усуває з їх поверхонь мікроскопічні пошкодження і подряпини, що знижують світловий потік. Ця процедура забезпечує бездоганний вигляд машині і гарантує безпеку руху.

Як і чим відполірувати пластикові фари? Привіт яскраве світло

Причина помутніння

Зниження інтенсивності освітлення, що забезпечується фарами автомобіля, обумовлено негативним впливом наступних факторів:

 • механічне пошкодження скла у вигляді подряпин, тріщин, сколів, що виникають при попаданні каменів з-під коліс, ударів гілок кущів під час руху;
 • забруднення пилом, бризками з калюж;
 • пожовтіння, властиве фарам з полікарбонату в результаті тривалого потрапляння прямих сонячних променів;
 • втрата блиску через намерзає льоду;
 • помутніння після використання хімічних засобів, що очищають.

При появі перших ознак пошкодження слід провести полірування з використанням доступних засобів.

Як і чим відполірувати пластикові фари? Привіт яскраве світло

чим полірувати

Процес повернення фарам на авто прозорості включає в себе дві послідовно виконуються операції. Спочатку поверхню шліфується для усунення забруднень і пошкоджень, а потім полірується.

Саме після нанесення засобу для полірування фар, вони придбають необхідні гладкість і блиск. З цього потрібно знати чим полірувати фари автомобіля своїми руками. З цією метою в домашніх умовах використовують пасти, поліролі, а також народні склади у вигляді, наприклад, зубної пасти.

Як і чим відполірувати пластикові фари? Привіт яскраве світло

поліролі

Представлені на автомобільному ринку кошти для полірування фар автомобіля діляться в основному на наступні дві групи:

 1. З матирующим дією. Поліролі цього різновиду використовуються для відновлення прозорості скла, яке зазнало незначних пошкоджень.
 2. З ефектом лакування. Ці кошти рекомендуються при виявленні на поверхнях глибоких подряпин або серйозних ушкоджень заводського покриття.
 3. Серед асортименту полиролей є різновиди, орієнтовані на відновлення старих автомобільних ліхтарів і забезпечення їх захисту в процесі подальшої експлуатації.

Як і чим відполірувати пластикові фари? Привіт яскраве світло

Наждачний папір

При досить глибоких пошкодженнях ФАРН площині полірують наждачним папером. Щоб забезпечити потрібну ступінь очищення і гладкості, слід підібрати шліфувальний папір зернистістю в інтервалі Р600-Р2500.

  Детально про комплексну мийці машини

Для початкової глибокої шліфування беруть найбільш грубу наждачку, Р600. Поступово розмір зерен зменшується і останні руху проводять самої дрібнозернистої папером – Р2500.

Алмазна паста

Якщо фари виготовлені зі скла, то зусиль для їх правильної реставрації потрібно більше і не завжди вдається отримати результат за допомогою традиційних полірувальних засобів.

Щоб самостійно відновити прозорість, стане в нагоді спеціальна алмазна паста для полірування фар. Результативність забезпечують включені до її складу крупинки алмазу розміром від 2 до 3 мкм.

Зверніть увагу

Проводиться абразивна поліровка різними способами. Найбільш складною є ручна обробка. Для полегшення роботи можна застосовувати електричні інструменти.

Попередньо оброблювані площині миють від забруднень і витирають насухо. Пасту розподіляють по губці і розтирають по склу до повного зникнення всіх слідів пошкоджень.

Як і чим відполірувати пластикові фари? Привіт яскраве світло

Зубна паста

Серед доступних і недорогих варіантів виділяють використання зубної пасти для полірування фар.

Щоб не пошкодити пластик, виключають відбілюючі різновиди пасти, оскільки в їх структурну формулу включені абразивні частинки. Спосіб застосування простий: масу наносять на м’яку текстильну серветку і круговими рухами втирають в поверхню. Решта сліди пасти змивають чистою водою.

Як і чим відполірувати пластикові фари? Привіт яскраве світло

Популярні виробники

При підборі матеріалів, що дозволяють повернути ліхтарям машини прозорість, одним з ключових критеріїв є компанія-виробник.

Зручні набори, що включають шліфувальні та полірувальні диски, пасту, а також маскує стрічку, пропонує фірма 3М. При наявності необхідних матеріалів вдається без проблем відновити пошкоджені ліхтарі.

Хороший результат можна отримати від високої якості полиролей для фар компанії Runway. Паста проводиться без силікону. Вона легко наноситься і ретельно видаляє з пластикових площин дрібні подряпини, а також прибирає жовтизну.

Як і чим відполірувати пластикові фари? Привіт яскраве світло

Самостійна полірування фар своїми руками, виконувана пастою ГОІ Norma, яку пропонує компанія Archimedes, дозволяє прибрати ушкодження з пластика і скла. Починати роботу рекомендується з високоабразивн різновиди, маркованої під № 4, а потім поступово переходити до пасти під № 1, яка містить найдрібніші частинки.

Отримати якісно поліровані ліхтарі допомагають набори Willson, укомплектовані абразивної серветкою, миючим засобом для полірування фар, рекомендованим для пластикових площин, і губкою.

Без зусиль знімає з автомобільних фарний поверхонь помутніння полірувальна рідина WowPolisher, вироблена компанією Hamann.

Як і чим відполірувати пластикові фари? Привіт яскраве світло

як полірувати

Щоб відполірувати фари своїми руками, слід підготувати наступні матеріали і пристосування:

 • пульверизатор;
 • чисту воду;
 • мікрофіброві серветки;
 • поліроль;
 • набір шліфувального паперу з різноманітною зернистістю (Р600-Р2500) для пластику або шліфувальну машину для скла;
 • малярський скотч.

Якщо коротко висвітлити етап підготовки, потрібно відзначити, що важливо ліхтарі спочатку помити з миючими засобами, щоб прибрати пил і скупчилися забруднення, а також знежирити їх.

Як і чим відполірувати пластикові фари? Привіт яскраве світло

Як відполірувати пластикові фари

 • Дотримуючись послідовність дій, що дозволяють самостійно відполірувати пластикові фари, вдається значно продовжити їх експлуатаційний період.
 • Щоб уникнути потемніння чутливого до нагрівання полікарбонату, рекомендується ручне полірування, виконувана за наступним алгоритмом:
 1. З метою захисту лакофарбового покриття автомобіля по периметру фар фіксують малярський скотч.
 2. Кілька разів протирають поверхню пластика самої грубозернистої наждачним папером з приготованого набору.
 3. Потім наждачний папір, яку в процесі обробки слід змочувати водою, поступово замінюють на ту, що з меншою зернистістю, завершуючи шліфування найдрібнішої різновидом.
 4. Коли вирівнюється площині стануть матовими, з пульверизатора водою змивають залишилися частинки і переходять безпосередньо до полірування. Підібрану пасту розподіляють по губці і протирають площині до стану необхідної прозорості.
 5. Враховують, що полірувати скляні фари зручніше із застосуванням шліфувальної машинки, змінюючи насадки з великим абразивом на дрібніший, або з використанням алмазної пасти.

Як і чим відполірувати пластикові фари? Привіт яскраве світло

Дотримуючись обережності при виконанні всіх етапів полірування, вдається повернути фарам прозорість і забезпечити безпеку руху автомобіля. Важливо підібрати необхідні матеріали та інструменти для самостійного проведення процедури.

4 способи відновлення відбивачів фар своїми руками

Фара головного світла, як будь-яка деталь автомобіля, з часом зношується, про що свідчить менш яскравий і розмитий промінь. Зниження якості світла може бути спровоковано різними причинами. Одна з них – погіршення властивостей, що відображають рефлектора. Про це і про те, як самостійно відновити відбивач фари розповімо в цій статті.

В першу чергу, порушення дзеркального шару відбувається через фізичного зносу відбивача. Термін його служби не нескінченний. Навіть при дбайливому ставленні до авто уникнути температурних перепадів в зимовий час неможливо. Тому ймовірність зіткнутися з цією проблемою, виключати не можна. Як і чим відполірувати пластикові фари? Привіт яскраве світлоНерідко причиною псування рефлектора ставати порушення герметичності. Всередину потрапляють дрібні частинки пилу і волога, які призводять до втрати блиску відбивача. В результаті якість світлового потоку поступово падає. Як і чим відполірувати пластикові фари? Привіт яскраве світлоВтрата властивостей, що відображають також може бути викликана установкою нестандартних ламп більшої потужності. Температура всередині фари досягає критичного значення, після чого на поверхні рефлектора утворюється вигоріле пляма.Як і чим відполірувати пластикові фари? Привіт яскраве світлоЯкою б не була причина, відбивач необхідно щось змінювати, або відновлювати. Вартість відновлення одного рефлектора в автомайстерні не менше 1 тис. Рублів, що прийнятно не для кожного автолюбителя. Тому пропонуємо розглянути кілька простих способів відновлення відбивача фари своїми руками.

Способи самостійного відновлення

Щоб дістатися до рефлектора, демонтовану з автомобіля фару потрібно розібрати. Перший варіант передбачає багаторазове проходження місця шва гарячим повітрям будівельного фена.

Другий варіант передбачає залишити фару в духовій шафі, розігрітому до 100 ° C, на 20 хвилин.

Після розтину всі деталі очищають від залишків герметика, промивають без використання спиртовмісних рідин і висушують.

Герметик, скріплює складові частини фари, починає руйнуватися під впливом температури вище 75 ° C.

За допомогою металізованого скотча

Як і чим відполірувати пластикові фари? Привіт яскраве світло

Безпосередньо перед обклеюванням поверхню потрібно знежирити.

Переваги методу: довговічність, низька вартість, простота реалізації.

Недоліки: при наклеюванні залишаються нерівності і шви, які погіршують властивості рефлектора.

За допомогою металевої фольги

Як і чим відполірувати пластикові фари? Привіт яскраве світло

Недоліки: перебуваючи між металевою фольгою і пластмасовим підставою, епоксидний клей позбавлений повітря і дуже довго висихає. Зняти висохлий клей практично неможливо. Тому такий рефлектор не придатний для повторного відновлення. З появою скотч-фольги цей метод практично не використовується.

За допомогою хромової фарби

Як і чим відполірувати пластикові фари? Привіт яскраве світло

Недоліки: погано переносить високу температуру. Потрібно постаратися знайти жаростойкую хромовую фарбу.

За допомогою дзеркальної плівки

Як і чим відполірувати пластикові фари? Привіт яскраве світло

Кращими відбивають властивостями володіє плівка в кольорі «Хром глянсовий».

З паперу або звичайного скотчу необхідно зробити шаблони, в точності повторюють форму відбивача. Потім вирізати поліефірную плівку аналогічної форми. За допомогою фена приклеїти її на підготовлену поверхню рефлектора, розгладжуючи і не допускаючи появи пухирців. Місця стикування і краю можна додатково обробити хромованою фарбою.

Переваги: ​​надійний виробник, відмінний відображає ефект.

Недоліки: ціна 1 м2 починається від 5 $.

Як бачите, відновлення відбивачів фар – процедура нескладна і цілком реалізована в умовах гаража. З огляду на той факт, що автомайстерні за аналогічну роботу беруть грошей на порядок більше, завжди є сенс спробувати повернути фарі колишню яскравість своїми руками одним із запропонованих способів.

Як і чим відполірувати фари своїми руками в домашніх умовах

Як і чим відполірувати пластикові фари? Привіт яскраве світлоСподобалася стаття ? Слідкуйте за новими ідеями корисних авто рад в нашому каналі. Підписуйтесь на нас в Яндекс.Дзене. Підписатися

Будь-який власник автомобіля досить дбайливо і обережно ставиться до свого транспортного засобу. Саме тому багато автомобілістів намагаються знайти масу способів по догляду за машиною. Найчастіше їх цікавить, як відполірувати фари в домашніх умовах.

Для цього можуть бути використані, як підручні дешеві, так і покупні досить дорогі засоби.

Результат таких дій полягає не тільки в естетичній функції, а й дозволяють збільшити ступінь безпеки руху, так як фари в нічний час – незамінний пристрій.

Особливості полірування фар

Для всіх, хто шукає відповідь на питання про те, як відполірувати фари своїми руками, буде корисною інформація про те, які взагалі існують правила виконання даної роботи і особливості впливу на деякі види фар певними речовинами і матеріалами. Залежно від цього буде досягнуто той чи інший ефект полірування.

Незважаючи на те, що на перший погляд здається, що полірування фар – це складний процес, він таким не є. Найчастіше для цього використовують будь-якої абразивний матеріал, а також пасту для полірування.

Ці матеріали можна придбати в звичайному магазині автотоварів, який є в кожному місті.

Багато рекомендують використовувати шліфувальну машину, але навіть без неї в певних випадках можна досить просто обійтися.

Як і чим відполірувати пластикові фари? Привіт яскраве світло

В першу чергу перед проведенням шліфування фар потрібно захистити навколишні їх частини автомобіля від даного процесу. Капот, крила або бампер часто можуть постраждати, якщо їх не убезпечити. Шліфування з них може зняти, як верхніх шар лаку, так і хромування.

Якщо зняти фару з автомобіля неможливо, найкраще по її периметру наклеїти малярський скотч. Для більшої надійності можна використовувати кілька шарів цього матеріалу.

 • Подивитися як захистити автомобіль перед поліруванням можна на цьому відео:
 • Як матеріал для полірування застосовується різна кількість речовин, серед яких найбільш популярними є наступні:
 • абразивні пасти;
 • захисні спреї;
 • серветки з мікрофіби;
 • наждачний папір різних фракцій;
 • звичайна зубна паста;
 • алмазна паста;
 • шліфувальна машинка і т.д.

Слід перед роботою також оцінити ступінь пошкодження фари. Від цього безпосередньо залежатиме вибір методики її усунення.

Подряпини, помутніння, розлучення і відколи можуть ремонтуватися різними способами, кожен з яких найбільш ефективний тільки в певному випадку.

На питання, чим відполірувати всі види фар, однозначно відповісти не можна, так як, наприклад, пластик значно відрізняється від скла.

важливо

Для скляних фар найкраще використовувати алмазну пасту, пластик ж добре полірується за допомогою наждачного паперу і альтернативних речовин. На скло впливати наждачкою також можна, але робити це слід максимально обережно.

Це цікаво:

Полірування покупної автохимией

Одним з найпростіших способів полірування фар своїми руками є здійснення даної роботи за допомогою певних магазинних хімічних засобів, наприклад: PlastX, Mothers Nulens, Turtle Wax.

Найкраще вони допомагають від таких проблем, як помутніння або появи жовтизни.

У більшості випадків роздрібний набір для подібного роду полірування складаються зі спеціальної очищає абразивної пасти, захисного спрею і спеціальної губки з мікрофібри.

Як і чим відполірувати пластикові фари? Привіт яскраве світло

Наступний перелік дій наступний:

 • Ізолювання навколишній елементів транспортного засобу малярським скотчем.
 • Очищення поверхні фари від пилу і бруду. Велика смітинка може залишити сліди на склі або ж пластиці.
 • Нанесення купленої пасти і легке протирання нею всієї поверхні. Виробляти цю дію найкраще за допомогою серветки. Речовина в пасті має відновлюючий ефект. У міру просування роботи можна трохи підсилювати натиск. Протирати таким чином фари слід від 10 до 20 хвилин.
 • Після того, як пластик став більш прозорим, серветкою або потоком води слід очистити його від пасти.

Після всіх перерахованих вище дій фари повинні стати набагато більш новими за своїм зовнішнім виглядом. Найкраще після цього використовувати спеціальний захисний спрей і натерти поверхню за допомогою мікрофіби. Вибирати слід речовина для протирання зі слабким дією, щоб його компоненти не змогли зашкодити фару.

Полірування наждачним папером

Якщо пошкодження поверхні фар транспортного засобу досить глибокі, то їх полірування слід проводити за допомогою наждачного паперу.

В ручну

Як і чим відполірувати пластикові фари? Привіт яскраве світло

Слід підібрати кілька різних її видів з різною величиною фракції. Знадобиться папір від Р600 до Р2500. Роботу необхідно здійснювати в наступному порядку:

 • Верхній шар полікарбонату поверхні фари найкраще знімати найбільш грубої наждачкою – Р600. Досить буде видалити лише кілька мікрон.
 • Поверхня фари або ж саму наждачний папір постійно необхідно обробляти водою. Це потрібно для того щоб не утворилися мікротріщини від перегріву. Якщо це трапиться треба буде купувати нову запчастину.
 • Стертий матеріал у вигляді кашки постійно слід видаляти з поверхні. Це дозволить відразу ж оцінити здійснену роботу, а також запобігає виникненню нових пошкоджень залишками поверхні фари.
 • Коли верхній шар буде знятий, потрібно зауважити наждачний папір на ту, у якій більш менша фракція зерен. Продовжувати зміну матеріалу в міру очищення поверхні фари коштує до паперу В2500 – найбільш дрібнозернистої.
 • Після шліфування обов’язково слід перейти до полірування. Для цього найкраще використовувати найбільш якісну покупну пасту, при її відсутності використовуйте зубну пасту.

Важливо пам’ятати, що наждачний папір – це досить грубий засіб полірування і використовується для усунення пошкоджень. Тому після неї ще слід проводити роботу іншими речовинами. На завершення полірування можна використовувати різні поліролі, засоби для очищення і т.д.

шліфувальною машинкою

Використовуючи шліфувальну машину, можна полірувати фари в домашніх умовах точно таким же чином, як і вручну за допомогою наждачного паперу. Всі етапи роботи є аналогічними один одному. Відрізняється лише швидкість полірування.

Шліфувальну машину слід налаштувати спеціальним чином, щоб вона не пошкодила фару. Вибрати необхідно найбільш мінімальні обороти обертання. Спочатку використовувати необхідно наждачний матеріал Р1000, що володіє більшою фракцією зерен, після чого перейти на Р2000 і закінчити роботу Р4000.

Кожен етап роботи окремої наждачним папером повинен не перевищувати часто 2-4 хвилини. Після цього обов’язково слід використовувати пасту і різні захисні спреї, які очищають і захищають поверхню фар. Після них можна застосувати звичайні поліролі та засоби для додання блиску.

Полірування фар зубною пастою

До найбільш популярним засобам полірування фар автомобіля, якщо фінансові кошти досить обмежені, є звичайна зубна паста. Не варто вибирати якусь спеціальну продукцію – можна просто використовувати ту, яка стоїть у ванній кімнаті у водія.

Як і чим відполірувати пластикові фари? Привіт яскраве світло

Незважаючи на те, що паста призначена для очищення емалі, вона добре підходить, як для пластику, так і для скла фар. Її відновлює функція відома довгі роки, тому сперечатися з принесеними нею ефектами не варто. При цьому існують певні особливості застосування даної речовини.

У разі серйозних пошкоджень у вигляді глибоких подряпин зубна паста допомогти не зможе. На скло вплив цього засобу ротової гігієни мінімальне, але воно також присутній. Так як паста досить дешева, її можна застосувати попередньо перед іншими способами полірування.

Найефективнішою зубна паста є в боротьбі з помутніннями і пожовтінням пластикових поверхонь автомобільних фар. При цьому спосіб роботи досить простий:

 • Купити пасту і видавити її вміст на поверхню фари, попередньо протерши її.
 • Розтерти речовина по пластику або скла.
 • Провести натирання за допомогою серветки.
 • Змити пасту після поліпшення зовнішнього вигляду.
 1. Більш простого і дешевого способу боротьби з мінімальними пошкодженнями фар немає.
 2. Приклад полірування фари зубною пастою дивіться на цьому відео:

Полірування скляних фар алмазною пастою

Робота зі скляними фарами важче. Шар полікарбонату зняти набагато легше, ніж один міліметр скла. Звичайні речовини для полірування допомогти в таких випадках не можуть. Найкраще використовувати алмазну пасту. Її назва пов’язано з тим, що в її складі містяться маленькі крупинки алмазів, не більше ніж 2-3 мкм.

Полірувати скло можна як вручну, так і за допомогою електроінструментів. Також необхідно стежити за перегрівом поверхні. Перед алмазною пастою слід спробувати працювати наждачкою або звичайною зубною пастою. Вони також можуть усунути деякі дефекти скла, що набагато легше і дешевше.

Роботу алмазною пастою слід здійснювати після очищення поверхні від забруднень. Нанести кошти слід на поверхню фари і почати його розтирати за допомогою губки. Поступово можна помітити поліпшення зовнішнього вигляду даної частини машини. Полірувати слід до того моменту, як на фарі не залишиться слідів яких-небудь пошкоджень.

висновок

Перераховані вище способи полірування фар в домашніх умовах є одним з найпопулярніших. Багато з них я використовував на своєму автомобілі вельми вдало. Якщо ви володієте інформацією про те, яким ще способом можна здійснити полірування, ділити в коментарях ім. Разом можна істотно поліпшити стан фар і знайти найбільш оптимальний спосіб для догляду за ними.

Як відполірувати фари пластикові самому

1849 Переглядів

 • 1 Підбір матеріалів
 • 2 Підготовка
 • 3 Основний етап
 • 4 Підводячи підсумки

Згодом світло, який виділяють фари, стає помітно тьмяніше, ніж в ті часи, коли машина була новою і тільки виїхала з автосалону.

Погані або несправні лампи тут ні при чому: виною всьому пластик, який через постійного впливу навколишнього середовища мутніє і розсіює світло так, що він не фокусується в потрібній точці.

Сьогодні ми розставимо всі крапки над «i» і з’ясуємо, що потрібно зробити, щоб своїми руками і в домашніх умовах повернути колишній блиск пластиковим фарам і ліхтарям автомобіля і як відполірувати пластикові фари правильно.

Підбір матеріалів

Незважаючи на те, що робота своїми руками – і без того непросте і вимагає особливих знань і навичок процедура, підбір матеріалів та інструменту сам по собі представляє деяку складність і спантеличує початківця майстра.

Правда, якщо дотримуватись деяких порад, стане ясно: ніяких труднощів ця процедура, проведена в домашніх умовах, насправді не представляє, і вибір пасти і полірувального кола може доставити навіть деяке задоволення.

Почнемо з пасти. Щоб фари відполіровані і дійсно стали як нові, доведеться придбати два види полиролей: абразивний і неабразивних для фінальної обробки. Поліролі для скляних і пластикових поверхонь зазвичай застосовуються одні і ті ж, тому, можливо, варто придбати універсальний засіб.

Як і чим відполірувати пластикові фари? Привіт яскраве світло

Абразивний поліроль має в своєму складі тверді мікрочастинки. Завдяки їх наявності, вдається зняти мікроскопічний шар пластику, який накопичує в собі згодом численні ушкодження і сліди забруднень. Він вирівнюється, і розсіювання світла знову відбувається за тією схемою, яка була закладена виробником.

Неабразивні паста не містить в собі твердих частинок: проте активні добавки, які обов’язково входять в її склад, дозволять довести результат до ідеалу і прибрати дрібні недоліки, які були допущені при абразивній обробці.

Крім того, знадобиться два види полірувальних кіл: також для грубої і тонкої обробки. Не має значення, який інструмент буде застосовуватися при роботі своїми руками: полірувальна машинка, дриль або зовсім шуруповерт.

Головне – мати таку насадку, робоча поверхня якої стійка до зносу і має високу ефективність.

Коло для грубої обробки зазвичай має помаранчевий колір, а для тонкої – чорний: це дозволяє спростити процедуру підбору і процес роботи.

підготовка

Отже, всі матеріали вже придбані і підібрані, а автомобіль готовий до обробки. Тепер головне – це підготувати його таким чином, щоб в кінці роботи своїми руками не тільки досягти бажаного результату, але і не пошкодити навколишні кузовні елементи і лакофарбову поверхню.

З цією метою варто потурбуватися і обклеїти скотчем або малярською стрічкою всі, що розташовується навколо фар або ліхтарів: капот, крила і бампери. Якщо ви не маєте сумніву в своїх навичках, то зовсім не обов’язково обклеювати відразу велику площу поверхні: чи варто закрити лише ті ділянки, які найбільш ймовірно піддадуться фізичного впливу.

Коли все обклеєно і надійно захищене, слід приступити до очищення поверхні. Це обумовлено двома причинами. По-перше, обробка своїми руками брудної фари автомобіля не дозволить достовірно оцінювати виходить результат. По-друге, що містяться на поверхні пластика мікрочастинки при обробці колом будуть дряпати поверхню і лише більше пошкоджувати її.

Чим варто чистити? Найкраще використовувати спеціальний засіб для очищення фар і ліхтарів зі скла і пластика: воно засноване на спирті, який не залишає розлучень і справляється з більшістю видів забруднень.

основний етап

Щоб робота своїми руками не доставила багато незручностей, варто проводити її так, як це роблять професіонали. Для початку запасіться достатньою кількістю води і розпилювачем: це необхідно, щоб підтримувати постійний рівень вологості кола і його працездатний стан.

Працювати почати варто саме з помаранчевого кола: він зробить поверхню фар автомобіля матовою, оскільки зніме рівномірно шар пластику і разом з ним усуне всі дрібні дефекти, які за життя машини залишали летять камені, пісок і сніг.

Для цього попередньо змочений водою коло надаватися на шків інструменту або вставляється в патрон, якщо мова йде про дрилі. Потім на поверхню наноситься шар абразивної пасти. Варто відзначити, що пасти необхідно нанести досить, але не надмірно багато: інакше працювати буде не зовсім комфортно.

Після того як поверхня стала рівномірно матовою, варто міняти грубий коло на м’який, зрозуміло, попередньо змочивши його чистою водою.

Процедура повторюється аналогічним чином, однак ефект від такої роботи буде трохи іншим. Так, матовість буде поступово зникати, і замість цього пластик буде ставати прозорим.

Ефект особливо відчутний після очищення, коли заберуться сліди пасти і сошлифовать матеріалу.

Як і чим відполірувати пластикові фари? Привіт яскраве світло

Заключним етапом буде обробка поверхні за допомогою неабразивного складу і м’якого кола, щоб остаточно прибрати мікроскопічні подряпини і відновити деякі пошкоджені ділянки. Тут не варто особливо сильно налягати на інструмент і притискати коло: можна оплавити пластик або пошкодити його.

Остаточно очистивши ліхтарі і фари автомобіля від слідів роботи і обробивши їх засобом для очищення стекол, можна переконатися, що процедура, проведена своїми руками, зробила автомобіль більш презентабельним і значно омолодила його.

Провести полірування самому в домашніх умовах не тільки можна, а й треба. Полірування пластикових фар здатна омолодити машину і повернути їй колишній лиск і блиск. Якщо не економити на матеріалах і вивчити всю необхідну інформацію про них, то проблем при роботі не виникне, і з високою часткою ймовірності результат дійсно виправдає всі очікування.

Як полірувати фари: поради від автомобілістів

У вас коли-небудь було відчайдушне бажання «розліпити повіки» свого автомобіля в темну ніч, щоб шлях осяявся яскравим світлом? Якщо відповідь позитивна, то ваші фари явно вимагають полірування. При регулярній експлуатації пластикова головна оптика поступово мутніє, а освітлення дороги стає підсліпуватим.

Вирішити проблему просто помінявши фари вийде аж ніяк не завжди як мінімум через вартість нових або навіть хороших б / у.

Порада

Автора цих рядків одного разу засмутив вигляд фар і тьмяність світла на його старозавітному Volvo, але встановити свіжу оптику з прозорістю гірського струмка не вдалося – персональна жаба, дізнавшись про досить значних цінах, застосувала прийом під назвою бойове удушення.

Довелося брати в руки шліфувальну машинку, затариваться реквізитом і самостійно приводити пластик в порядок. Полірування фар своїми руками в домашніх умовах – не бозна-яка складна задача. Головне підійти до процесу правильно підготувавшись і маючи необхідні знання.

Для початку трохи теорії про причини помутніння головної оптики. Говорячи глобально, їх дві. По-перше, фари піддаються дорожньому піскоструй і, будучи атаковані пісок, пил і камінчиками, починають мутнеть. По-друге, процес нерідко прискорюють самі власники. Ситуація, коли водій в міжсезоння або взимку протирає брудні фари сухою ганчіркою, відбуваються досить часто.

Може здатися, що таким способом ви очищаєте оптику, але насправді затирають, дряпаєте пластик і самі того не бажаючи, псуєте його. Відзначимо, що він може мутнеть і жовтіти від старості – в цьому випадку полірування не допоможе. Слід також пам’ятати, що на пластиці фари нанесено захисне покриття, яке зазвичай дозволяє відполірувати їх до чотирьох-п’яти разів.

Існує два способи як відполірувати пластикові фари своїми руками. Перший, умовно кажучи, науковий, на який потрібно більше часу, а другий – свого роду народний лайфхак. Для повноцінної роботи за першим сценарієм вам необхідні спеціальні засоби.

Набір для полірування пластику фар, який можна вважати ідеальним, включає в себе наждачний папір зернистістю P1000, P1500 і P2000, малярський скотч і шліфувальну машинку, або електричну дриль, але обов’язково з можливістю регулювання частоти обертів, а також поролонові кола різної м’якості.

Яку перевагу полірувальну пасту? Багато зупиняються на продукцію знаменитої фірми 3М, інші вважають за краще Wurth, ну а треті по-старому натирають поверхню вітчизняної ГОІ Державного оптичного інституту.

Бажано придбати пасту різної зернистості. У випадку з 3М це будуть продаються в вагу склади під номерами 75 і 77. До речі, зустрічається універсальна паста марки Cut, яка хороша комбінацією властивостей основної і фінішної поліролі.

Для роботи з нею потрібно всього один полірувальний круг.

Не поспішайте кидатися з головою у вир процедури полірування – як слід підготуйте автомобіль. Оклейте малярським скотчем фари по периметру і ще кілька шарів покладіть паралельно, закривши прилеглі кузовні панелі, радіаторну решітку і елементи декору, щоб не пошкодити їх «шкіркою».

Зверніть увагу

Якщо ви маєте намір використовувати шліфувальну машинку, не маючи досвіду роботи з нею, то результат може бути плачевним. Найкраще проводити полірування під наглядом фахівця або, слідуючи базовим інструкціям, потренуватися на чому-небудь.

Перед тим як справа дійде безпосередньо до шліфування, належить зробити фари … абсолютно затертими. У цьому вам допоможе невеликий дерев’яний брусок, обмотаний наждачним папером.

Пластик обробляється круговими рухами, щоб прибрати великі подряпини і інші дефекти.

Настійно рекомендується мочити «шкурку» в воді, щоб пилу було поменше. Спочатку дія буде складним, причому в першу чергу з психологічної точки зору – терти більш-менш прозорі фари грубим наждачним папером і доводити їх до абсолютно непривабливою кондиції, досить незвично і дякувати.

Отже, приступаємо до полірування. Тут слід дуже чітко розуміти, що в процесі роботи полірувальним кругом пластик нагрівається, але, якщо перестаратися з оборотами, може перегрітися з абсолютно очевидними і прогнозованими наслідками.

Чому б не використати звичайну ганчірку? Тому що ви не зможете отримати достатній контрольований розігрів пластика, при якому видаляються або як мінімум стають менш помітними великі дефекти.

Працюйте плавно, тримайте обороти не вище 2000 і періодично перевіряйте ступінь нагріву рукою.

В іншому випадку для отримання спалений захисний шар і оплавлення пластика. На першому етапі використовується більш зерниста паста для полірування, якій натирається фара, а не шліфувальний круг.

важливо

Докладати фізичну силу і тиснути на пластик під час процесу категорично не рекомендується. Обробляйте покриття до тих пір, поки воно не стане максимально гладким.

Після основної полірування рекомендується пройтися по оптиці фінішної пастою і більш м’яким полірувальним диском при оборотах не вище 3000-3500.

Включивши фари в темний час доби, ви напевно відчуєте різницю – освітлення дороги буде відчутно яскравіше. Звичайно, результат буде хороший за умови, що ви все зробите правильно.

Деяким автомобілістам повноцінний процес полірування фар своїми руками здасться тривалим і в чимось складним.

Дійсно, як мінімум доведеться їхати в спеціалізований магазин за поліролью, а потім, затамувавши подих, шліфувати оптику і при цьому боротися з машинкою, яка по першооснові буде рватися з рук. Другий варіант простіший. Досить придбати … зубну пасту.

Скажімо, підійде Colgate, на упаковці якої красується напис «з поліруючими мікро-кристалами». Як бачите, сам виробник натякає і вказує на альтернативну сферу застосування абразивного складу!

Процедура полірування наступна. На чисту фару видавлюється частина вмісту тюбика і рівномірно розподіляється по поверхні. Коли паста почне підсихати, располіруйте її ганчіркою енергійними круговими рухами або за допомогою шліфувальної машинки.

Оптика зі склом нині зустрічається рідко, а робота з нею специфічна і трудомістка. Дрібні подряпини очищаються знежирювачем, а більш помітні ушкодження обробляються наждачним папером різної зернистості. Довіряти відновлення таких фар краще фахівцям. Як бачите, скло і пластик – не одне і теж.

Порада

Якщо все вищеописане навіває тугу, і ви чітко розумієте, що не маєте ні найменшого бажання навіть пробувати самостійно відполірувати фари, то зверніться в сервіс-центр, де оптикою на вашій машині займуться спеціально навчені люди.

До речі, у такого вибору є своя перевага – деякі майстерні після полірування покривають пластик захисним шаром, що доповнює заводський.

Це свого роду рідке скло спеціально для фар, яке відштовхує воду і бруд протягом приблизно півроку.

2 способи полірування пластикових фар: що потрібно, скільки коштує, чи потрібен лак

У статті мова піде про способи полірування пластикових фар автомобіля. Розглянемо необхідні матеріали, приблизну вартість і ефективність різних засобів. Полірування скляних фар нічим не відрізняється від полірування скла, яка описана в цій статті.

Не будемо загострювати увагу на причинах, за якими може знадобитися полірування, просто перерахуємо їх:

 • Помутніння пластика;
 • Подряпини на фарі.

Якщо хочете, щоб пластик якомога довше зберігав прозорість, ніколи не протирайте фари від бруду сухою ганчіркою.

Для початку слід визначитися зі способом полірування. Якщо поверхню фари замутнена, але не має механічних ушкоджень у вигляді потертостей і подряпин, полірування слід виробляти безабразивних методом.

При наявності подряпин і потертостей потрібно абразивна обробка, при якій видаляється пошкоджений верхній шар пластику.

Що потрібно для полірування

Купівля набору для полірування не кращий варіант, якщо тільки у вас немає бажання переплачувати, ціна на них сягає 10000 рублів і більше. Все що необхідно можна придбати окремо значно дешевше.

Шліфмашинка або дриль. Інструмент повинен мати регулювання обертів.

При поліровці важливо стежити за тим, щоб пластик не нагрівався, інакше він почне плавитися, що призведе до остаточного помутніння поверхні фари.

Насадка для полірувальних кіл. Найкраще використовувати популярні зараз насадки «під липучку», вони прості у використанні і практичні. Ціна такого пристосування стартує від 100 рублів.

Самозацепляемие абразивні круги дрібної зернистості кількох градацій. Можна взяти Trizact 3M (P3000 і P6000), Abralon (P3000 і P4000), або будь-який інший фірми. На обробку двох фар повинно вистачити по одному колу кожної градації. Вартість кіл від 3M становить 300-400 рублів, абралон обійдеться в 100-200 рублів за штуку.

Поролонові кола для абразивної і фінішного полірування. Ціна залежить від фірми виробника, можна взяти як за 200, так і за 1500 рублів.

Абразивна поліроль. На ринку величезна кількість пропозицій за різними цінами. Runway (від 200 рублів), Arexon (від 400), Allegrini (від 1000) та інші. Можна використовувати тонку пасту ГОІ під номером 1. Окремо варто сказати про полірування фар зубною пастою.

Ефективність такої «поліролі» знаходиться під великим сумнівом, а сам метод йде корінням в радянське минуле, коли зубний порошок було прийнято використовувати всюди.

Неабразивні поліроль або лак, для закріплення результату.

Вибирати необхідно в залежності від матеріалу фари – для пластику і скла використовуються різні види лаків. Коштують лаки від 500 рублів і вище.

Підготовчі роботи

Незалежно від способу полірування, необхідно підготувати автомобіль. Фари ретельно миються, а бампер, крило і капот обклеюються малярським скотчем. Так ви не пошкодити лакофарбове покриття в тому випадку, якщо випадково заїдете на нього.

абразивна поліровка

Якщо фара покрита подряпинами і потертостями, потрібно глибока полірування. Для початку зробіть обробку абразивним кругом, від крупнозернистого до дрібнозернистому. Після кожного кола рясно промивайте і протирайте фару, візуально оцінюйте результат.

Під час обробки постійно змочуйте поверхню і не тисніть на інструмент, щоб не перегріти пластик.

Наступним кроком буде шліфування за допомогою поролоновою насадки і поліролі. Нанесіть її в кількох місцях на поверхню фари і рівномірно розподіліть шліфувальної машинкою. Чи не затримуйтеся на одному місці, постійно рухайте інструмент по поверхні, його швидкість повинні бути в межах 500-1000 оборотів.

Не давайте пасті засихати, постійно змочуйте оброблювану ділянку. По завершенню знову ретельно промийте і протріть скло фари.

Останнім етапом механічної обробки буде полірування фінішним кругом. Виробляється на суху, з використанням неабразівной поліролі (рідке скло і подібні). Фара набуває повну прозорість і блиск.

Замість поліролі можна використовувати захисний лак. Про його видах і класифікації поговоримо трохи пізніше.

Важливо! Виробники лаків не рекомендують використовувати перед нанесенням полірувальні пасти – вони знижують зчеплення з полікарбонатом (пластиком). Або поліроль, або лак.

безабразивних полірування

Якщо потрібно позбутися лише від помутніння, досить пройтися по фарі фінішним поролоновим кругом, із застосуванням будь-неабразівной поліролі. Любителі зубної пасти можуть використовувати її.

Полірування фар зсередини

Процедура мало чим відрізняється від неабразівной обробки зовнішньої поверхні, оскільки освіту подряпин всередині самої фари практично виключено і глибока полірування не потрібна. Правда доведеться зняти скло, в іншому ж все відбувається також.

Доповнення. Класифікація лаків

Лаки поділяються за призначенням, складу і маркування.

призначення:

 1. Для скляних фар;
 2. Для полікарбонатних;
 3. Захисні і тонують лаки.

склад:

Однокомпонентні. Найчастіше це акрилові лаки, які мають хороше зчеплення з пластиком і підходять тільки для скляних поверхонь.

Двокомпонентні. Лак і затверджувач знаходяться в різних ємностях і змішуються безпосередньо перед нанесенням. Двокомпонентні лаки сохнуть дуже швидко, тому розводити їх слід невеликими порціями.

Уретанові. Швидко сохнуть, добре захищають. Для фар підійде аерозольний варіант.

Керамічні. Відносно новий клас лаків, з підвищеною стійкістю до подряпин. Нагрівання обробленої таким лаком поверхні призводить до затягування подряпин.

Існує ще безліч інших типів лаків (целюлозні, гліфтальовиє, металізовані), але вони з різних причин не підходять для захисту фар.

маркування:

LS (low solid). Найбільш рідкі за складом, відрізняються високою плинністю, не підходять для вертикальних поверхонь і в автомобільній сфері не використовуються.

MS (medium solid). Середня плинність, наносяться в декілька шарів, з обов’язковою просушуванням кожного.

HS (high solid). Високий вміст твердих компонентів в складі і мінімум летючих (розчинників). За рахунок цього є більш екологічними і швидковисихаючими.

UHS (ultra high solid). Сучасні лаки, наносяться в один шар, стійки до пошкоджень. Вимагають високотемпературної сушки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You May Also Like

Діагностика гбо 4 покоління своїми руками. Коли немає сенсу платити сто

Цены на бензин постоянно растут и облагаются новыми акцизами. Но без автомобиля…

Який краще gps-маяк для авто? Огляд моделей і погляд з боку

Защита своего транспортного средства – одна из основных задач автовладельца. При этом…

Що означає знак ш на машині? Просто про просте

https://www.znak.com/2017-04-07/znak_shipy_i_novye_pravila_dorozhnogo_dvizheniya_chto_nuzhno_znat 2017.04.07 Яромир Романов / Znak.com З 4 квітня в Росії діють…

Позначення на приладовій панелі автомобіля. Що означають значки?

У міру розвитку автомобільної промисловості кількість індикаторів на приладовій панелі стрімко збільшувалася.…

Як зареєструвати саморобний причіп? В Україні.

Реєстрація саморобних транспортних засобів Саморобні ПРИЦЕПИ Отже, з якоїсь незрозумілої причини Ви…

Як правильно паркуватися між машинами? Розписуємо в деталях

Як паркуватися переднім ходом між автомобілями Ось і настав щасливий день –…

Що робити, якщо потіє фара – причини і способи усунення проблеми

Утворення конденсату всередині фар досить поширена проблема, з якою стикаються власники автомобілів.…

Чи можна буксирувати на автоматі іншу машину? Як це зробити без наслідків

Багато автолюбителів чули про особливості принципу роботи АКПП і тому закономірно ставлять…

Що робити, якщо машину заблокували і перекрили у дворі? Все вирішується

Що робити, якщо у дворі заблокували машину, куди звертатися? Багато автомобілістів стикаються…

Що робити, якщо тече рульова рейка? Терміново усуваємо

На СТО, що спеціалізуються на ремонті вузлів рульового управління, власників автомобілів змушують…