Як замінити лампочку габаритних вогнів? дПС покарає

Для видимості автомобіля під час стоянки і гальмування в темний час доби застосовуються габаритні вогні. Вони є як спереду, так і ззаду автомобіля. Як правило, габаритні вогні оснащені малопотужними лампами, які не перебувають у фокусі відбивача. Потужні світлодіодні або галогенні лампи в габаритні вогні встановлювати не варто.

Більш детальну інформацію про те, як вибирати і встановлювати галогенові лампи для авто, читайте в матеріалі нашого фахівця.Як замінити лампочку габаритних вогнів? дПС покарає

Причини заміни лампочки габаритних вогнів

Заміна ламп в рестайлінгових і дорестайлінгових автомобілях відрізняється. Як правило, в першому випадку заміну проводити дещо складніше. У нинішній час заміну потрібно робити вже не так часто тому, що на місце старих ламп прийшли світлодіоди.

Однак бувають ситуації, при яких заміну точно варто проводити.

 1. Ви хочете поліпшити зовнішній вигляд автомобіля і отримати велику яскравість лампочок. При цьому варто пам’ятати, що світлодіоди непогано комбінуються з холодним ксеноном.
 2. Ви хочете збільшити термін служби габаритних вогнів. Світлодіоди володіють більш довгим терміном служби, ніж лампи розжарювання.
 3. Ви хочете знизити кількість споживаної електроенергії або просто не відставати від сучасних технологічних тенденцій.

Причини несправності лампи можуть критися в заводському браку. Дешеві китайські лампи досить часто виходять з ладу раніше заявленого закінчення терміну експлуатації. Також несправність може ховатися в електромережі автомобіля або негерметичність фари.

Як вибрати відповідні габаритні вогні для заміни

Вибрати відповідну лампу можна як в автосервісах, так і на «автобарахолке». При цьому досвідчені водії не рекомендують купувати дешеву китайську продукцію, так як ймовірність того, що вона перегорить раніше терміну, досить висока.

Вибираючи лампочку, необхідно звернути увагу на наступні її характеристики.

 1. Яскравість . Це – найважливіша характеристика лампочки, яка оцінюється по світловому потоку. Світловий потік вимірюється в люменах. У лампи розжарювання ця величина дорівнює приблизно 50 люменам. Пам’ятайте, що призначення габаритних вогнів складається в інформуванні інших учасників руху про розміри вашого автомобіля. Джерела світла не повинні засліплювати інших учасників руху, але в той же час і не можуть бути занадто тьмяним. Верхній поріг світлового потоку для габаритних вогнів становить 150 люменів, а нижній – від 50 люменів. Від яскравості габаритних вогнів часом безпосередньо залежить безпека руху, оскільки несвоєчасне інформування про те, що ваш транспортний засіб починає гальмувати, може привести до ДТП.
 2. конструкція. У конструкції дешевих китайських лампочок цоколь виконаний з пластика. У цьому випадку має місце високий ризик оплавлення, оскільки пластик аж ніяк не є жаростійким матеріалом. Якщо деталь сильно нагрівається – пластик починає плавитися і, як наслідок, лампочка виходить з ладу занадто рано. У моделях подорожче передбачена пластмаса високої якості, що володіє термостійкістю. При підвищеній яскравості лампа розжарювання починає виділяти тепло, яке нагріває плафон. Тому останнім часом найбільш затребуваними є бесцокольние лампи, контакти яких виготовляються на базі стеклопліти піщаної плати. Лампи розжарювання також є і дуже енергоємними. При підвищеному споживанні електроенергії починає інтенсивніше витрачатися паливо. При виборі лампочки також варто пам’ятати про економію електроенергії.
 3. Вартість . Лампочка для габаритних вогнів є однією з тих запчастин автомобіля, на яких економити точно не варто. Купуючи лампи за низькими цінами, ви ризикуєте робити заміну таких ламп занадто часто, і в підсумку така «економія» призведе лише до більш серйозних витрат. Найкраще купувати лампи від перевірених виробників, таких, як Osram і Phillips.

Як замінити лампочку габаритних вогнів? дПС покарає

Як замінити лампочку габаритних вогнів в рестайлінгових моделях

Перед заміною лампочки бажано встановити автомобіль на відносно рівну поверхню, щоб зайвий раз не нахилятися, а також необхідно вимкнути двигун. Таким чином ви уникнете удару електричним струмом, який подається в лампочку при включеному двигуні.

Щоб уникнути короткого замикання в процесі роботи, на більшості автомобілів не зайвим буде відключити мінусову клему акумулятора. Починати заміну краще завжди з правого боку. Блок-фара обладнана пластиковою кришкою.

Вона демонтується за допомогою торцевої головки і подовжувача.

При цій операції можуть виникнути невеликі додаткові складності. Патрон з лампочкою часом дістати складніше через те, що у нього достатньо малий розмір і розташований він в важкодоступному місці. Щоб дістати цей патрон, знайдіть його і почніть розгойдувати вгору-вниз до того моменту, поки патрон повністю не буде витягнуто. Вирощують патрон немає необхідності.

Починайте монтажні роботи з тієї сторони, де встановлений бачок з омиваючої рідиною. Потім варто переходити до фарі, встановленої з боку АКБ. Патрон з цього боку дістати важче через корпусу. В процесі вилучення за допомогою руки підніміть деталь вгору.

Процес демонтажу передбачає наявність спеціального інструменту. На патроні лампи виробники розміщують виступ. Скористайтеся викруткою з плоским жалом, щоб зачепитися за цей виступ і по важеля принципом витягти патрон.

Як замінити лампочку габаритних вогнів? дПС покарає

Для цього потрібно спершу підготувати автомобіль так, як вказувалося вище (встановити на рівну поверхню і заглушити двигун), а потім приступати до монтажних робіт.

 1. Відкрийте кришку капота і відкріпите мінусовій провід від АКБ (для уникнення короткого замикання).
 2. Зніміть штекери, що йдуть до лампам, а потім дістаньте елемент, в який встановлюється штекер.
 3. Крутите лампочку по ходу обертання годинникової стрілки на 45 – 60 градусів, після цього виймайте запчастину. Для демонтажу лампи акуратно дёрніте її на себе. Саме гніздо спершу обертається разом з джерелом світла, потім він витягується.
 4. Встановіть нову лампочку і проведіть зворотний демонтаж.

Як замінити лампочку габаритних вогнів? дПС покарає

Під час робіт намагайтеся не торкатися до оголених проводів, щоб уникнути удару струмом. Встановлюється лампочка не повинна бути брудною або жирної. Роботу краще проводити в рукавичках. Двигун однозначно рекомендується вимкнути. Після установки перевірте працездатність лампочки.

Якщо лампочка не працює, то причина або в заводський брак, або ви недостатньо добре її закрутили.

Всі перераховані вище дії в основному стосуються загальнопоширених моделей автомобілів.

На деяких автомобілях преміум-класу (Merscedes-Benz або Infinity) поміняти лампочку самостійно буде досить проблематично через складну сучасної конструкції, тому доведеться скористатися послугами СТО.

Але для інших автомобілів (таких, як Hundai Solaris або Renault Logan) набагато простіше буде зробити заміну самостійно, щоб не витрачати зайвий час і кошти.

При виборі віддавайте перевагу звичайним лампам. Не варто купувати занадто яскраві світлодіоди або навіть ксенонові лампи. Але і звичайні дешеві лампи розжарювання теж брати не варто, тому що термін їх служби менше, є ризик оплавлення і потріскування.

Зверніть увагу

Не варто також купувати дешеві китайські лампи на блошиних ринках. Краще брати запчастини від відомих зарубіжних виробників. Не варто економити на лампочках, що встановлюються в габаритні вогні, адже від них безпосередньо залежить безпека руху в темний час доби.

Ну і, нарешті, якщо виникають складнощі з установкою лампочок – уважно вивчіть інструкцію по експлуатації автомобіля. На крайній випадок можете скористатися послугами автосервісів.

Вартість установки лампочки за умови, що лампочка вже є у вас в наявності, починається від трьохсот рублів. Після монтажних робіт переконайтеся в герметичності системи.

Попадання бруду і пилу погіршить яскравість лампочки, а отже – видимість транспортного засобу. Обов’язково дотримуйте техніку безпеки. Успіху і легких доріг!

Будь ласка, оцініть цей матеріал!

( 7

Як замінити лампочку габаритних вогнів: покрокова інструкція, особливості та рекомендації:

Габаритні вогні автомобіля повинні бути справні для його безпечної їзди по дорозі. Але далеко не кожен водій змінює згорілі лампи відразу.

Зазвичай це робиться при відвідуванні СТО, а до цього можна проїздити не одну сотню кілометрів без працюючих ламп. Давайте розберемося, як замінити лампочку габаритних вогнів на деяких вітчизняних автомобілях і іномарках.

Найчастіше роботи виконуються за схожим принципом, але бувають і незначні відмінності.

Як замінити лампочку габаритних вогнів? дПС покарає

Загальні відомості

Для позначення автомобіля в темний час доби під час стоянки в конструкції передбачені габаритні вогні. Вони є як спереду, так і ззаду машини.

Зазвичай це лампи невеликої потужності, які на відміну від головного світла не перебувають у фокусі відбивача. З цієї простої причини встановлювати більш потужні галогенні або світлодіодні лампи не має сенсу.

Більш того, це може привести до оплавлення проводки, яка не розрахована на таку велику навантаження.

Що стосується причин виходу з ладу габаритних вогнів, то їх кілька. По-перше, обмежений ресурс лампочки. Оригінал світить довше і краще, але він дорожче.

Китайські аналоги дешеві, але дуже часто перегорають. Ще одна причина – несправність в електричного кола, а також негерметичність фари, через що всередину корпусу потрапляє волога.

Ну а зараз давайте розберемося, як замінити лампочку габаритних вогнів на “Калині”.

Від простого до складного

Насамперед необхідно визначитися з типом установлюваних ламп. Тут все досить просто. На “Калину” ставлять бесцокольние лампи типу 5W5, які широко поширені, тому їх можна знайти в будь-якому автомагазині. Під час заміни бажано відключити мінусову клему акумулятора. Це необхідно для безпеки, хоча багато хто цього не роблять.

Як замінити лампочку габаритних вогнів? дПС покарає

Наступний крок – зняття захисного кожуха фари навпаки секції, що відповідає за дальнє світло. Далі ми бачимо патрон жовтого кольору, який необхідно демонтувати. Основна складність полягає в тому, що він знаходиться в незручному місці. До речі, якщо лампа давно не мінялося, знадобиться значне зусилля для його зняття.

Щоб полегшити завдання можна зняти фішку дальнього світла. Так з’явиться додаткове місце. Далі намагаємося вийняти патрон з посадкового місця. Зверніть увагу на те, що його корпус пластиковий, тому використовувати пасатижі не рекомендується. Після цього виймаємо лампу з патрона і встановлюємо нову.

Збірка здійснюється в зворотному порядку.

Як замінити лампочку габаритних вогнів “Нива Шевроле”

Зараз давайте розглянемо процес заміни на прикладі задньої блок фари. Складного тут нічого немає, проте є кілька важливих деталей, на які варто звернути увагу.

Насамперед необхідно зняти захисний кожух. Для цього його потрібно повертати проти годинникової стрілки. На наступному етапі від’єднується колодка проводів і пружина, що утримує габаритну лампу. Зняття тримача лампи здійснюється досить просто. Для цього його необхідно повернути проти годинникової стрілки до клацання, після чого можна вийняти з фари.

Як замінити лампочку габаритних вогнів? дПС покарає

Хотілося б звернути увагу на те, що стосуватися голими руками скляної частини лампочки не можна. Обумовлено це тим, що залишаться жирові плями, а так як лампа гріється до дуже високої температури, це може привести до виходу її з ладу. Але якщо ви стосувалися їх руками, то має сенс очистити скло звичайним спиртовим розчином.

Як замінити лампочку габаритних вогнів на “Рено Логан”

На даному французькому седані процес заміни зводиться всього до кількох нескладних дій, тому впоратися зможе навіть початківець водій. Для того щоб поміняти лампу, потрібно зробити наступне:

 • торцевою голівкою на 10 і подовжувачем розбирається блок фара;
 • від’єднується провід, що йде на мінусову клему акумуляторної батареї;
 • в разі якщо відсутня коректор фар, віджимається фіксатор і демонтується блок фара.

Деякі моделі оснащуються коректором фар. Він розташовується за переднім бампером під чохлом. Тому і замінити лампочку в такому випадку буде на порядок складніше. Знадобиться демонтаж бампера і чохла.

Тільки після цього ви зможете дістатися до коректора фар і зняти його. Зняття патрона проводиться викручуванням його проти годинникової стрілки в випадку з правої фарою, і за годинниковою – для лівої.

Все відносно просто, але в той же час досить трудомістким для заміни звичайної габаритної лампочки.

Як замінити лампочку габаритних вогнів? дПС покарає

Заміна лампи на “Хендай Соляріс”

Даний японський автомобіль вже давно став народним улюбленцем в Росії. Це одна з найпопулярніших машин, які використовуються в таксі. Все тому, що транспортний засіб надійне і просте в обслуговуванні. Це стосується і ламп габаритних вогнів. Поміняти їх зможе навіть той, хто не має ніякого поняття про конструкцію і пристрій автомобіля.

Починати варто з відключення мінусовій клеми акумулятора, що дозволить уникнути короткого замикання в процесі виконання робіт. З правого боку заміну виконати простіше, так як місця там більше. З неї варто і почати. Блок фара має спеціальну пластикову кришку.

важливо

Зняти її можна прокрутивши проти годинникової стрілки. Після цього ми отримуємо доступ до ламп покажчиків поворотів, головного світла і габаритів. Виконуємо заміну і закручуємо кришку.

Так як замінити лампочку габаритних вогнів на “Хендай Соляріс” досить просто, то впораєтеся ви за хвилин 10-15.

Підведемо підсумки

На деяких сучасних автомобілях преміум-класу не представляється можливим поміняти самостійно навіть лампочку. Добре це чи погано, однозначно сказати не можна. Але на бюджетних моделях така можливість є. Більш того, заміну бажано виконувати самостійно, адже тут немає нічого складного і нездійсненного.

Як замінити лампочку габаритних вогнів? дПС покарає

Відвідувати СТО для заміни габаритної лампи – не найкраще рішення. Так ви витратите набагато більше грошей і дорогоцінного часу. А при самостійній заміні ви отримаєте дорогоцінний досвід, який стане в нагоді в майбутньому.

Рекомендується брати в автомагазин перегоріла лампу і купувати аналогічну. Не варто гнатися за більш потужними світловими приладами, зазвичай вони приносять тільки проблеми. На деяких марках авто, як “Рено Логан”, замінити лампу складніше, ніж на інших.

Але непосильного нічого немає, тому, однозначно, варто зайнятися цим питанням.

Згоріла лампочка: Що може зробити з нами ДПС?

Як замінити лампочку габаритних вогнів? дПС покарає

Як замінити лампочку габаритних вогнів? дПС покарає

Якщо в одній з фар під час руху перегоріла лампочка, ми можемо дістатися до найближчої автозаправної станції або до найближчого автомагазину, а також до найближчого автосервісу, щоб купити нову лампочку. Але чи можна продовжувати їздити однооким? Чи є відповідальність за керування машиною з перегоріли лампочкою в фарі?

Отже, уявіть ситуацію. Ви сіли ввечері після роботи в свій автомобіль і відправилися додому. Коли сідали, були впевнені, що в передніх фарах справно працюють дві лампи ближнього світла.

Але не встигли ви від’їхати від роботи, як вас несподівано зупиняє співробітник ДПС і з ходу заявляє, що ви порушили закон, так як керуєте транспортним засобом з перегоріли лампою ближнього світла в передній блок-фарі (яка, як на зло, перестала горіти під час руху ).

На жаль, у багатьох автомобілів, якщо лампа перестає горіти, немає попередження на приборке у вигляді помилки. У підсумку ви не могли знати, що в машині горить тільки одна фара. Знайома ситуація? Напевно з подібним стикався багато водіїв.

Як замінити лампочку габаритних вогнів? дПС покарає

Як ви думаєте, чи є в ваших діях порушення законодавства? Порушили ви ПДР і КоАП РФ? Багато хто вважає, що раз це сталося в дорозі, то ви не могли знати про згорілої лампочці в передній фарі, відповідно, вашої провини в цьому немає. Але не все так просто.

Для початку давайте згадаємо пункт 2.3.1 ПДР РФ:

Водій транспортного засобу зобов’язаний: 2.3.1. Перед виїздом перевірити і  в шляху забезпечити справний технічний стан транспортного засобу відповідно до Основних положень по допуску транспортних засобів до експлуатації й обов’язками посадових осіб по забезпеченню безпеки дорожнього руху    Забороняється рух  при несправності робочої гальмової системи, рульового управління, зчіпного пристрою (у складі автопоїзда) ,  не світяться (відсутніх) фарах і задніх габаритних вогнях  в темний час доби або в умовах недостатньої видимості, Недіючому з боку водія склоочисники під час дощу або снігопаду. При виникненні в шляху інших несправностей, з якими додатком до Основних положень заборонена експлуатація транспортних засобів, водій повинен усунути їх, а якщо це неможливо, то він може слідувати до місця стоянки або ремонту з дотриманням необхідних запобіжних заходів.

Багато хто вважає, що співробітники ГИБДД при зупинці автомобіля з перегоріли лампою в передній фарі не можуть виписати штраф, оскільки не доведуть, що водій спочатку рушив з місця, знаючи про непалаючої фарі, чим порушив пункт 2.3.1 ПДР.

Також багато хто думає, що в разі зупинки автомобіля з перегоріли лампою співробітниками ДПС досить просто сказати поліцейським, що ти прямуєш на СТО міняти лампу, як цього вимагають Правила дорожнього руху (2.3.1 ПДР).

Так-то воно так. Але є ще і КоАП РФ, а саме стаття 12.5. Ось як звучить ця стаття дослівно:

Стаття 12.5. Керування транспортним засобом при наявності несправностей або умов, при яких експлуатація транспортних засобів заборонена

 1. Керування транспортним засобом при наявності несправностей або умов, при яких відповідно до Основних положень по допуску транспортних засобів до експлуатації й обов’язками посадових осіб по забезпеченню безпеки дорожнього руху експлуатація транспортного засобу заборонена , за винятком несправностей і умов, зазначених у частинах 2-7 цієї статті ,

Штраф за світлодіодні лампочки в фарах

Як замінити лампочку габаритних вогнів? дПС покарає

Добрий день, шановний читачу.

Автомобільна промисловість не стоїть на місці, відбувається постійне вдосконалення конструкції транспортних засобів. Цей процес торкнувся в тому числі і світлові прилади. На зміну традиційним галогеновим лампочкам спочатку прийшли ксенонові фари, а потім стали з’являтися ще більш досконалі світлодіодні лампи.

В даний час світлодіодні фари встановлюються в основному на дорогих моделях автомобілів, тому у багатьох автовласників виникає бажання встановити світлодіоди самостійно. У цій статті будуть розглянуті штрафи за діодні лампочки у фарах , які можуть бути отримані в різних ситуаціях.

Використання світлодіодних фар

Існує 3 можливих варіанти використання світлодіодних фар:

 • Установка світлодіодних фар на заводі. В цьому випадку світлові прилади встановлені цілком легально і штрафи водієві не загрожують.
 • Установка світлодіодних фар на автомобіль, якщо на автомобілях аналогічної моделі такі фари встановлюються заводом виробником.
 • Установка світлодіодних фар на автомобіль, якщо завод виробник подібну установку не передбачив.

У даній статті мова піде про другу і третю ситуації.

Установка світлодіодних лампочок в галогенові фари

Для початку розглянемо найпростіший варіант. Є автомобіль, обладнаний стандартними галогеновими лампочками. Відповідно самі фари (відбивачі) призначені для роботи з галогеновими лампами. Водій знаходить світлодіодні лампочки з аналогічним цоколем і встановлює їх в фари.

В даному випадку має місце порушення пункту 3.1 Перелік несправностей і умов, при яких забороняється експлуатація транспортних засобів:

3.

1. Кількість, тип, колір, розташування і режим роботи зовнішніх світлових приладів не відповідають вимогам конструкції транспортного засобу.

Покарання за дане порушення передбачено частиною 3 статті 12.5 КоАП:

3.

Керування транспортним засобом, на передній частині якого встановлені світлові прилади з вогнями червоного кольору або світлоповертаючі пристосування червоного кольору, а так само світлові прилади, колір вогнів і режим роботи яких не відповідають вимогам Основних положень по допуску транспортних засобів до експлуатації і обов’язків посадових осіб щодо забезпечення безпеки дорожнього руху, –

тягне за собою позбавлення права керування транспортними засобами на строк від шести місяців до одного року з конфіскацією зазначених приладів і пристосувань.

Таким чином покарання за установку світлодіодних лампочок в галогенові фари являє собою позбавлення прав на 6-12 місяців . При бажанні Ви можете вивчити судову практику з даного питання і переконатися, що в 2019 році світові судді позбавляють прав за діодні лампочки у фарах.

Оскільки в даному випадку тип лампочки не відповідає типу відбивача, легалізувати конструкцію не вийде.

Установка діодних фар замість галогенових

Як замінити лампочку габаритних вогнів? дПС покарає

Розглянемо ще один варіант – повна заміна галогенових фар на світлодіодні. При цьому має місце порушення того ж пункту 3.1 та штраф за порушення складає 500 рублів .

Однак в даному випадку є можливість легалізувати світлодіодні лампочки.

Для цього потрібно отримати свідоцтво про відповідність транспортного засобу з внесенням до його конструкції змінами вимогам безпеки, а потім перереєструвати автомобіль в ГИБДД.

Дана процедура була розглянута в статті “Штраф за газове обладнання на автомобілі”. Так що при наявності документів на світлодіодні фари їх можна узаконити і не платити штрафи.

Крім того, все набагато краще, якщо на транспортні засоби аналогічної моделі встановлюються світлодіодні фари. В цьому випадку водієві не доведеться проходити перевірку на відповідність безпеки. Пункт 77 розділу 4 глави V технічного регламенту Митного союзу:

 • 77. Транспортні засоби не підлягають перевірці в наступних випадках:
 • 1) при установці на транспортний засіб компонентів:
 • призначених для цього транспортного засобу і пройшли оцінку відповідності в складі даного транспортного засобу, що підтверджено документацією виробника компонентів;
 • передбачених виробником транспортного засобу в експлуатаційній документації;
 • 2) при серійному внесення змін до конструкції на підставі розробленої та погодженої в установленому порядку конструкторської документації, якщо на її основі була виконана оцінка відповідності внесених змін.

Для виконання умов регламенту потрібно встановити фари, які встановлюються на автомобілі аналогічної моделі. Подібна заміна не повинна викликати проблем при спілкуванні з співробітниками ДІБДР.

На закінчення хочу відзначити, що заміна галогенових фар на світлодіодні може викликати проблеми в роботі електроніки автомобіля. Це пов’язано з тим, що різні типи ламп володіють різними опором. Так що на практиці може бути недостатньо просто поміняти фари і доведеться додатково міняти блок управління ними. Майте це на увазі.

Удачі на дорогах!

Експлуатація та заміна габаритних вогнів автомобіля

Як замінити лампочку габаритних вогнів? дПС покарає

Габаритні вогні представляють собою тип оптики, яким оснащується кожен автомобіль. Незважаючи на це, далеко не всі водії, зокрема, мова йде про новачків, розуміють, для чого потрібна ця оптика. Цей матеріал дозволить вам дізнатися основну інформацію про габарити, їх недоліки, а також які види вогнів бувають.

Спочатку пропонуємо ознайомитися з основними описом даного типу оптики. Розберемо призначення, пристрій і види фар.

Поняття і призначення

Як замінити лампочку габаритних вогнів? дПС покарає

П’ять додаткових фар для авто

Що таке габаритні вогні? Габаритний ліхтар являє собою оптичний пристрій, який ставиться в передній, а також задній частині автомобіля, відповідно до правил дорожнього руху.

Передні і задні габаритні вогні призначені для позначення габаритів транспортного засобу, щоб автомобіль могли побачити інші водії. За фото видно, що цей тип оптики може використовуватися як стояночное освітлення.

Ліхтарі габаритні повинні бути включеними на кожному автомобілі в темний час доби.

Види і пристрій

Лампочки габаритних вогнів можуть мати білий, жовтий або синій колір.

Відповідно до ПДР, допускається використання тільки білого кольору, проте, за фактом представники ДПС штрафи за такі порушення не виписують.

Як сказано вище, габаритами повинен бути оснащений кожен автомобіль. Причому цей тип оптики може бути встановлений як окремо, так і виконаний частиною основного блоку фари.

Що стосується пристрою, то в даному випадку джерелом освітлення є галогенна лампочка. Зрозуміло, якщо ви встановите ксенон в габарити, то джерелом світла буде служити газорозрядна лампа.

Як варіант, в фари можна встановити і діодні лампочки, а також цілі блоки.

У тому випадку, якщо ви міняєте бічні або задні лампочки, то потрібно пам’ятати, що джерела освітлення ззаду не повинні світити також яскраво, як стоп-сигнали (автор відео – Андрій Горбунов).

Плюси і мінуси

Замість традиційних ламп в бічні габарити можна встановити діодні джерела освітлення.

Вони дозволяють випромінювати більше яскраве світіння, а якщо вони будуть мигати, то споживання напруги буде нижчим. Зокрема, якщо порівнювати зі звичайними фарами.

Крім того, одним з важливих переваг діодних елементів є більш високий термін служби, який в середньому варіюється в районі 100 тисяч годин.

Слід зазначити, що діоди менш чутливі до регулярних вібраціями, а також перепадів температур і високих навантажень. Що стосується недоліків, то це більш висока вартість джерел освітлення.

особливості експлуатації

Якщо ви не знаєте, як включити габаритні вогні, то в цьому немає нічого складного. Пропонуємо Вам ознайомитися з сервісною книжкою по експлуатації, там більш точно вказані дані по включенню оптики.

Чи може даішник сам зняти нештатний «ксенон»

Як замінити лампочку габаритних вогнів? дПС покарає

Якщо ви встановили на своє авто не передбачене заводом-виробником машини обладнання, не дивуйтеся подальшим конфліктів з інспекторами ДАІ. Особливо якщо ви вирішили оснастити свій транспортний засіб такої яскравої у всіх сенсах опцією як «лівий ксенон».

По дорогах нашої країни їздить безліч машин, чиї головні світильники передбачають установку виключно «галогенок». Власникам таких машин дуже часто ночами хочеться додати світла перед собою і заради цього вони встромляють в штатну фару або противотуманку «ксенон».

Але ось біда: конструкція фари для галогенової лампи радикально відрізняється від конструкції фари для ксенону. В останній в обов’язковому порядку застосовується лінзованной оптика, омивач і автоматичний коректор кута нахилу оптичної очі фари до горизонту.

У відсутності цих технічних «дрібниць» «галогенова» фара з ксеноновим ламою в темний час доби стає прокляттям для зустрічних водіїв.

З цієї причини, законодавець і ГИБДД передбачили в КоАП санкції для боротьби з «колгоспним ксеноном» .Зараз дорожня поліція застосовує для боротьби з прихильниками нештатного «ксенону» частина 3 статті 12.5 КоАП РФ.

Вона карає за «Керування транспортним засобом, на передній частині якого встановлені світлові прилади … колір вогнів і режим роботи яких не відповідають вимогам Основних положень по допуску транспортних засобів до експлуатації і обов’язків посадових осіб щодо забезпечення безпеки дорожнього руху».

Порада

Грубо кажучи, якщо «ксенон» не передбачений в штатній комплектації машини, за цією статтею її водій буде позбавлений «права керування транспортними засобами на строк від шести місяців до одного року з конфіскацією зазначених приладів і пристосувань».

Особливо попалися власників «гей-ксенону» обурюють дії співробітників поліції.

Останні не тільки оформляють протокол про порушення, а й на місці демонтують і вилучають фари або «противотуманки», з ксеноновими лампами разом з блоками розпалу.

Такий поворот подій зазвичай дико обурює власників «колгоспного ксенону» вони починають обурюватися «поліцейському свавіллю», волати до Конституції, вимагати відправки машини на експертизу і т. П.

Насправді такі дії співробітників поліції абсолютно законні. Адже стаття КоАП російською по білому передбачає «конфіскацію зазначених приладів і пристосувань». Співробітник виявив незаконне, з його точки зору, обладнання.

Конфіскував його, долучив до матеріалів адміністративної справи, яку розглядатиме суд, оскільки тільки суд може позбавити водія «прав».

В ході розгляду водій може хадатайствовать про проведення технічної експертизи, яка визначить тип джерела світла в фарі – «ксенон» це чи «галоген».

Якщо вона виявить законослухняний «галоген», то і прав водій не втратить, і цілком зможе відсудити у зупинив його співробітника поліції відшкодування завданих ДПСнікі витрат і моральних страждань. Інша справа, що конфіскація фар повинна проводитися відповідно до вимог закону, тобто проходити в присутності понятих і обов’язково «під протокол».

Відчуваємо скандинавський седан бізнес-класу Як замінити лампочку габаритних вогнів? дПС покараєвідчуваємо скандинавський седан бізнес-класу

Як замінити лампочку габаритних вогнів в автомобілі

Габаритні вогні автомобіля, як випливає з їх назви, призначені для позначення розмірів машини в темний час доби. Більш того, іноді тільки ці вогні дають знати про присутність вашого авто на дорозі в темряві.

Навіть якщо абстрагуватися від можливості бути оштрафованим за непалаючої «габарит», не слід нехтувати своєчасною заміною ламп габаритів – в іншому випадку у вас є реальний ризик бути «наздогнати» в темряві, особливо на заміській дорозі.

Зверніть увагу

Процедура заміна лампочок габаритних вогнів дуже проста (в більшості випадків) і особливих навичок не вимагає.

Спробуємо дати свого роду загальний «рецепт», як замінити лампочку габаритних вогнів самостійно. Більшість автомобілістів проробляє таке «техобслуговування» мимохідь, а багато хто має запас необхідних лампочок в бардачку машини.

Ланцюг включення габаритних вогнів

Як замінити лампочку габаритних вогнів? дПС покарає

Замінити лампочку габаритних вогнів дуже просто самому

З метою економії палива і зменшення навантаження на генератор в цей ланцюг зараз часто включають денні ходові вогні, що досить її ускладнює.

Можливо вам буде цікаво дізнатися чи можна використовувати світлодіодні лампи в автомобілі? Подробиці читайте в цій статті

Штатний же варіант проводки досить простий і складається з наступних елементів:

 • запобіжники;
 • лампи передніх і задніх габаритних вогнів;
 • центральний або клавішний вимикач;
 • зупинимося трохи докладніше на перших двох елементах.

запобіжники

Іноді саме перегорілі запобіжники є причиною того, чому на тій чи іншій стороні не горять габаритні вогні.

Запобіжників в ланцюзі зазвичай два, на ліву і праву сторони окремо. Так як лампочки споживають невелику потужність (по 4-5 Вт), то і номінал запобіжників невеликий всього 5-7,5 А.

Там же, де і інші, в єдиному блоці. На більшості сучасних машин цей блок розташовується під панеллю приладів поруч з рульовою колонкою, або, що частіше, зліва внизу, під пластмасовою накладкою.

В останньому випадку досить зняти кришку, що захищає блок, встановлену на засувках. На зворотному боці кришки, як правило, є наклейка з інформацією про те, яку ланцюг захищає той чи інший запобіжник, із зазначенням його номіналу.

Найбільшим незручністю в даному випадку може стати недостатнє знання англійської мови – саме на ньому зазвичай зроблені написи, навіть на корейських і японських авто.

лампи

Зовні лампочка передніх габаритів має маркування W5W, але сьогодні все частіше використовують світлодіодні лампочки габаритних вогнів.

Їх перевага перед лампами розжарювання полягає в більшій довговічності, а ціна тих і інших багато в чому залежить від виробника. Найбільш відома продукція Philips, Osram, Tesla.

Що таке світлодіодні лампи нового покоління 4Drive? Дізнайтеся прямо зараз!

 • Інформація про світлові лампочках для габаритних вогнів дивіться відео:
 • Причому, як показав тест «За кермом», не завжди дорогі вироби виправдовують свою ціну.
 • Також досить часто передні габарити оснащуються лампочками з металевим цоколем, але це, можна сказати, «минуле століття».
 • Для задніх же габаритних вогнів найбільш поширена лампа з двома спіралями – 21 і 5 (або 4) Вт.

Спіраль з потужністю 21 Вт загоряється при натисканні на гальмо, тобто лампочка в такому випадку служить як стоп-сигнал, спіраль ж меншої потужності працює як габаритний вогонь.

Так само, як у випадку з будь-якими іншими лампами, придбання більш дорогого вироби аж ніяк не гарантує якусь виняткову довговічності.

заміна ламп

Зазвичай перед заміною лампочок рекомендують зняти клему з АКБ. Навіщо – незрозуміло. Досить просто знеструмити ланцюг за допомогою перемикача – на той випадок, якщо під час заміни ненавмисно справите замикання.

Заміна переднього габариту

Найбільш поширеним варіантом підключення блок-фари є наявність єдиного роз’єму живлення – для простоти демонтажу самої фари. В такому випадку дроти живлення всіх споживачів (лампи, електрокоректор) розташовані всередині корпусу.

Втім, нерідко споживачі підключаються окремо. Перед заміною головне – визначити місцезнаходження габаритної лампочки, щоб помилково не зняти, скажімо, коректор фари.

Якщо міняєте лампочки вперше, краще почати з правого боку. Зліва зазвичай розташований акумулятор, що заважає як огляду, так і роботі.

важливо

Сам процес заміни простий – витягуєте лампу разом з патроном з фари, для чого поверніть останній проти годинникової стрілки. Провід годі й від’єднувати, якщо вони мають достатню довжину, щоб можна було зручно працювати.

Важливо звернути увагу на стан патрона – чи немає слідів оплавлення, що свідчить про перегрів. Згодом дефектний патрон може стати причиною короткого замикання, тому, при необхідності, не відкладайте на потім його заміну.

А тут про те, що таке ксенон і біксенон, в чому їхня відмінність http://mytopgear.ru/interesting/ee/ksenon-i-biksenon-v-chem-raznitsa/

Заміна заднього габариту

Щоб забезпечити доступ до ламп задньої фари, потрібно зняти люки, встановлені в обшивці багажника.

Для заміни лампочок габаритних вогнів задньої фари, як правило, необхідно витягти плату з лампами з ліхтаря. Вона встановлюється на засувках, які обережно відгинаються плоскою викруткою. Провід при цьому відключати ні до чого.

Є також ліхтарі, у яких кожна лампа підключається окремо. У такому разі слід вийняти потрібний патрон з гнізда, злегка повернувши його.

Після заміни ламп як передніх, так і задніх ліхтарів, слід перевірити їх працездатність, для чого можна не встановлювати патрон або плату відразу в ліхтар. Достатньо лише проконтролювати, щоб не сталося замикання на «масу».

Важливий момент – завжди при заміні габаритів звертайте увагу на стан патронів і контактів – запобіжник захищає ланцюг лише від замикання, а загоряння проводки частіше відбувається через поганого контакту.

Як замінити лампочку габаритних вогнів

Заміна габаритних ламп у рестайлінгових і дорестайлінгових моделей автомобілів трохи відрізняється. Досвідчені водії стверджують, що замінювати лампочки на рестайле трохи складніше.

Необхідно відзначити, що у передніх лампочок габаритів немає цоколя. Якщо ви подивіться на край фари, то там буде написана детальна інформація про лампочки.

Якщо ж ви не довіряєте написів, то протріть скло і подивіться самі.

1

Як замінити лампочку габаритних вогнів – дорестайл

 • Відкрийте капот і зніміть “-” клему з акумулятора. Робиться це для безпеки. Клему потрібно знімати завжди, коли ви проводите роботи з електрикою.
 • Вийміть штекери, які йдуть до лампочок.
 • На цьому схожість операції, що стосується заміни як головного, так і переднього світла, закінчується. Щоб замінити передні габаритні вогні, вийміть “штучку”, в яку вставляється штекер.
 • Трохи проверніть лампочку (за годинниковою стрілкою на 45-60 градусів) і вийміть її. Зверніть увагу, лампочка просто висмикується. Чи не переплутайте, гніздо провертається разом з нею і тоді висмикується.
 • Встановіть нову лампочку. Поставте назад штекер і все поверніть на свої місця.
 • Ми рекомендуємо починати процедуру заміни ламп з того боку, де не встановлено акумулятор. Справа в тому, що він трохи заважає, і якщо ви почнете працювати з іншого боку, то зможете попередньо потренуватися. Замінюючи лампочки, не беріться за скла – залишаться сліди, які вплинуть на якість світла.

2

Заміна передніх габаритних ламп – рестайл

Патрон з лампою в рестайлінгових моделях зазвичай дістається набагато складніше. По-перше, він маленький, а по-друге, до нього не легко дістатися. За нього потрібно добре взятися і, розгойдуючи вгору-вниз, витягувати. У рестайлінгових моделях нічого крутити не потрібно.

Починати необхідно з того боку, де розташований омивательной бачок. Після цього можна переходити до фарі, розташованої з боку акумулятора. Патрон виймати з цього боку складніше, так як він впирається в корпус.

Порада

Намагайтеся його направляти трохи вгору, використовуючи при цьому праву руку, це полегшить завдання.

Патрон необов’язково виймати саме рукою – можна використовувати інструмент. На патроні, в якому встановлена ​​лампа, є виступ. Візьміть довгу викрутку з плоским жалом. Зачепитеся за виступ викруткою і витягніть патрон по системі важеля. Лампа при цьому виймається просто вгору.

3

Причины замены ламп габаритных огней

Светодиодные лампы вытесняют стандартные лампы накаливания. Причин замены может быть множество. Кому-то хочется таким способом протюнинговать машину, сделав ее габариты белее и ярче, что в паре с холодны ксеноном смотрится просто отлично.

Кого-то не устраивает стандартный срок службы ламп накаливания (от 500 до 1000 часов). Другие считают, что если сэкономить на потребляемой энергии, то это скажется на уменьшении расхода топлива. А другие просто поддерживают технический прогресс.

4

Критерии выбора габаритных ламп

Чтобы правильно подобрать лампы для габаритных огней, учитывайте такие параметры:

 • Яскравість ламп. Оцінюється по світловому потоку і вимірюється в люменах. Звичайна лампа розжарювання має світловий потік 50 Лм. Ваші габаритні вогні призначені для позначення габаритів автомобіля. Вони не повинні засліплювати учасників руху. Саме тому габарити не повинні випромінювати світловий потік більш 150 Лм. Оптимальне значення – від 50 до 100 Лм.
 • Конструкція лампи. Дешеві китайські лампи мають пластиковий цоколь, який може оплавлятися від нагрівання лампи. Більш дорогі моделі оснащені цоколем з теплостійкою пластмаси. Зверніть увагу, при сильно великий яскравості лампа розжарювання видасть тепло, здатне розплавити плафон. Існують новинки у вигляді ламп без цоколів. Їх контакти виконані на стеклопліте піщаної плати.
 • Вартість. Не купуйте занадто дешеві лампи, інакше міняти їх доведеться дуже часто. Не купуйте лампи з Аліекспресс – ви ризикуєте отримати підробку, в якій немає стабілізації струму. Гідні лампи виробляються компаніями Phillips і Osram. Не купуйте занадто дорогі лампи: вони мають велику яскравість і малий термін служби.

Який штраф за непалаючої фару? Правила руху з несправними світловими приладами

Хоч фари і є важливою частиною будь-якого транспортного засобу, вони можуть з часом виходити з ладу.

Це може статися раптово і вчасно їзди, на що уважний водій відразу зверне увагу і вживе заходів.

А є ті, яким лінь лагодити свій автомобіль, або він індиферентно до нього ставляться. Але їзда з неробочими вогнями може спровокувати біду на дорозі, і тому не дивно що за непрацюючі фари водія можуть покарати.

Для вирішення вашої проблеми ПРЯМО ЗАРАЗ отримаєте безкоштовну ЮРИДИЧНУ консультацію:

+7 (499) 653-52-46 Москва +7 (812) 313-26-17 Санкт-Петербург

Показати зміст

Який розмір покарання за негорящіе світлові прилади в 2019 році?

Штрафні санкції за дані правопорушення регулюються Кодексом про адміністративні правопорушення.

Якщо не працюють через технічні причини

Дане порушення обговорюється в статті 12.5 КоАП РФ. У ньому записано, що управління автомобілем з наявністю технічних несправностей або в умовах, коли експлуатація транспортного засобу заборонена (відповідно до Основних положень, що допускають ТЗ до експлуатації) тягне за собою попередження, або ж стягнення адміністративного штрафу в розмірі 500 рублів.

Частина 1 даної статті не передбачає затримання автомобіля, вам можуть зробити попередження або виписати штраф, але забирати машину, посилаючись на статтю 27.13 КоАП, співробітники ДАІ не мають права.

Водій транспортного засобу з несправністю матиме можливість продовжити рух, щоб усунути виявлену несправність або зробити все на місці.

Але якщо він буде повторно затриманий, а проблема залишаеться, його можуть штрафувати ще раз, правда не раніше, ніж через 24 години.

Не варто плутати дане порушення з порушенням правил користування фарами.

Порушення правил користування має на увазі що фари знаходяться в робочому стані, а ситуація з поломкою відноситься з порушенням правил експлуатації транспортного засобу – їзди з несправністю.

Тому потрібно розуміти, що в даному випадку штраф за 12.5 КоАП РФ практично неминучий. І навіть не важливо, перегоріла чи у вас лампа дальнього або ближнього світла або є розбита фара (одна або обидві), або навіть стоп-сигнал.

Якщо водій забув їх включити

З 2010 року в Росії всі водії зобов’язані їздити з включеним світлом в денний час доби, це можуть бути денні ходові вогні або ближнє світло, при необхідності підключаються протитуманні фари.

Якщо вас зупинили з не палаючими фарами, будьте готові відповісти за статтею 12.20 КоАП, співробітники ДПС можуть зробити попередження або виписати штраф в 500 рублів.

Також варто звернути увагу, що оштрафувати можуть навіть за забруднені світлові прилади . Ступінь забруднення буде перевірятися електронним методом, тому оскаржити факт порушення буде складно. Особливо це стосується забрудненої підсвічування номерів, коли вночі їх стає не видно (область видимості – 20 метрів).

Якщо є одна перегоріла лампочка ближнього світла

Навіть якщо не горить одна лампочка ближнього світла, це прирівнюється до порушення і за це покладено штраф, адже в такому випадку підвищується ймовірність створення аварійної ситуації під час руху автомобіля. Тому все знову зводиться до статті 12.5 КоАП РФ, і можливий штраф – п’ятсот рублів.

Чи можна заощадити?

Якщо вам не вдалося звільнитися простим попередженням за непрацюючий ближнє світло або інші світлові прилади, є можливість заплатити штраф на половину менше, ніж передбачалося.

Згідно ст. 32.2 КоАП, все вище перераховані статті потрапляють під можливість заощадити 50%, якщо ви встигнете оплатити штраф у двадцятиденний період з моменту винесення постанови про адміністративне правопорушення.

Як використовуються штатні вогні?

При поганій видимості фари допомагають розрізняти транспортний засіб іншим учасникам руху, і в свою чергу дозволяють розрізняти їх водієві. А це означає, що світлові прилади автомобіля є однією з найважливіших його частин, і якщо вони виходять з ладу, то підвищують ймовірність аварійних ситуацій. І при всьому цьому фари можуть використовуватися не тільки в темний час доби.

В основному це стосується протитуманних фар. На сьогодні вони встановлюються практично в кожному автомобілі. Вони будуть корисні не тільки при сильному тумані, але і при снігопаді, або сильному дощі.

Багато людей думають, що колір протитуманних фар обов’язково повинен бути жовтим. Деякі вважають, що жовте світло далі проходить крізь туман.

Зверніть увагу! Ніякої різниці у відтінку світла немає, і тому більшість виробників встановлюють в автомобілі протитуманні фари білого кольору.

А основна відмінність цих фар не колір, а напрямок світлового потоку. Світловий потік від фар є горизонтальним і плоским, і спрямований майже паралельно дорозі, щоб не світити на завісу з туману.

Справа в тому, що туман не дістає до землі, так як волога в тумані конденсується якщо земля виявляється набагато тепліше ніж повітря. І при правильному регулюванні світло стелиться по дорозі на відстань десять метрів – при низькій швидкості руху в умовах туману цього більш ніж достатньо.

Також світло від фар повинен поширюватися і на всі боки , щоб можна було розглянути дорожню розмітку і узбіччя.

При денний їзді необхідно включати фари ближнього світла – так водія краще будуть бачити учасники дорожнього руху, які їдуть назустріч, при необхідності вони використовуються разом з протитуманними фарами.

Зверніть увагу

Противотуманные фары полезны не только в условиях тумана. Их уже давно рекомендуют включать, когда есть необходимость ехать в темноте, на узкой дороге с большим количество поворотов (особенно внезапных).

На современных автомобилях свет от фар может поворачивать за движением руля — это может сильно помочь при движении по узким лесным дорогам или тесным дворам, когда перед машиной внезапно могут оказаться человек или животное. Из-за этого в подобных ситуациях кроме ближних или дальних огней стоит включать и противотуманные.

В каком случае можно ездить?

Важно! Одна неработающая фара является поводом для штрафа, так как с подобной ситуацией запрещается езда на автомобиле.

Але є виключення – пункт 2.3.1 розділу 2 ПДР. Він говорить, що в подібній ситуації рух дозволено, але тільки якщо транспортний засіб направляється до місця ремонту (станції технічного обслуговування або стоянці) і якщо усунути поломку на місці не представляється можливим. І при цьому потрібно дотримуватися максимально можливі запобіжні заходи, щоб не створити аварійну ситуацію.

Спірні ситуації і способи їх вирішення

Хоч сума штрафу за сучасними мірками і не така велика, в разі правоти водія коштує спробувати її довести хоча б з принципу. Особливо якщо інспектор просто починає «тиснути» на водія без особливих на те підстав.

Для початку, при виявленні інспектором несправності фари (як, втім, і будь-якої подібної), варто ввічливо повідомити що пересування якраз проходило в сторону станції тех.

обслуговування або стоянки, щоб усунути цю несправність. Або ж просто зробити вигляд, що фара перегоріла ось-ось, під час поїздки, а при її початку вона справно виконувала свою функцію.

В такому випадку водій може відбутися тільки усним попередженням.

Але варто пам’ятати, що з однієї робочої фарою можна їхати тільки до місця виправлення несправності.

Іноді водій може усунути поломку прямо на місці і самостійно. В такому випадку накладати штраф неправомірно, причому це стосується будь-яких фар. Тьмяна або просто брудна фара також зверне на себе увагу інспектора , але зазвичай це також обмежується простим попередженням. Але це не означає що за чистотою освітлювальних вогнів можна не стежити.

Якщо у водія не було ніяких залучень до адміністративних покарань хоча б протягом найближчих півроку, про це варто сповістити інспектора. Це також може зіграти свою роль, і за підсумком залишитися з усним попередженням.

Але якою б не була ситуація, зловживати довірою не варто.

важливо

Якщо водій і справді тривалий час порушував ПДР, і їздив з несправними вогнями, то це привід задуматися, адже він насамперед повинен бути зацікавлений в лагодження.

Адже навіть від такої на перший погляд дрібниці може залежати його життя на дорозі. Справні фари убезпечать від можливих аварій або конфліктів з іншими учасниками дорожнього руху.

Як ДПС може довести провину?

Доводити вину потрібно в обов’язковому порядку. Для цього інспекторам ДАІ можуть послужити фото або відеоматеріали, що фіксують порушення ПДР, а також показання свідків порушення. Звичайно зрідка можна зіткнутися з неправомірними діями патрульних, коли вони вписують в протокол сторонніх людей і підписують його.

А в підсумку суддя рідко коли стає на сторону водія, так як в першу чергу керується доказами і протоколом, а не показаннями порушника. Але на щастя, завжди є можливість оскаржити як рішення суду, так і протокол , що може відновити справедливість.

Їзда з непрацюючими фарами (будь-якими з їх видів) – небезпечна справа. І головна небезпека полягає не тільки в накладенні штрафу в п’ятсот рублів, а в можливому ДТП через обмежену видимість при неробочих освітлювальних приладах (навіть всього одного з них) під час дорожнього руху.

Але при акуратною і мінімальної їзді цього звичайно можна уникнути, як, втім, і штрафу, якщо довести інспектору що водій на даний момент рухався саме в пункт ремонту для виправлення даної поломки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You May Also Like

Діагностика гбо 4 покоління своїми руками. Коли немає сенсу платити сто

Цены на бензин постоянно растут и облагаются новыми акцизами. Но без автомобиля…

Який краще gps-маяк для авто? Огляд моделей і погляд з боку

Защита своего транспортного средства – одна из основных задач автовладельца. При этом…

Що означає знак ш на машині? Просто про просте

https://www.znak.com/2017-04-07/znak_shipy_i_novye_pravila_dorozhnogo_dvizheniya_chto_nuzhno_znat 2017.04.07 Яромир Романов / Znak.com З 4 квітня в Росії діють…

Як зареєструвати саморобний причіп? В Україні.

Реєстрація саморобних транспортних засобів Саморобні ПРИЦЕПИ Отже, з якоїсь незрозумілої причини Ви…

Позначення на приладовій панелі автомобіля. Що означають значки?

У міру розвитку автомобільної промисловості кількість індикаторів на приладовій панелі стрімко збільшувалася.…

Як правильно паркуватися між машинами? Розписуємо в деталях

Як паркуватися переднім ходом між автомобілями Ось і настав щасливий день –…

Що робити, якщо потіє фара – причини і способи усунення проблеми

Утворення конденсату всередині фар досить поширена проблема, з якою стикаються власники автомобілів.…

Що робити, якщо тече люк в машині? Список корисних порад

Вічна проблема – підтікання люка! Люк, не рідний, чи не механічний /…

Що робити, якщо тече рульова рейка? Терміново усуваємо

На СТО, що спеціалізуються на ремонті вузлів рульового управління, власників автомобілів змушують…

Що робити, якщо машину заблокували і перекрили у дворі? Все вирішується

Що робити, якщо у дворі заблокували машину, куди звертатися? Багато автомобілістів стикаються…