Як замкнути стартер викруткою? Інструкція до дії

Часто причиною відмови запуску двигуна автомобіля є саме стартер, тому завжди потрібно знати, як завести машину в обхід цього пристрою. Так як замкнути стартер безпосередньо – найоптимальніший варіант, необхідно знати всі тонкощі процедури, виконати її акуратно і точно. Використовуючи всього кілька інструментів, можна за пару хвилин завести машину, що особливо важливо в холодні пори року.

Як замкнути стартер викруткою? Інструкція до дії

Причини несправності стартера

Поломка стартера найчастіше відбувається поступово. Якщо стартер сповільнилося, то варто звернути увагу на стан електричного кола або акумуляторної батареї. Навіть якщо відбувається невелике уповільнення в роботі стартера, то варто задуматися про звернення до сервісного центру. Поширені причини, за якими стартер відмовляється крутити або повільно працює:

 1. Розряджений акумулятор або він вийшов з ладу.
 2. Погано зафіксовані контакти.
 3. Порушення цілісності проводів, що ведуть до клем.
 4. Пошкодження ланцюга між акумуляторною батареєю і стартером.
 5. Нефункціонуюча контактна група.

Також порушення в роботі стартера може викликати несправність реле або замикання в обмотці. Ще однією розповсюдженою несправністю, яка порушує роботу стартера, є знос підшипників. В такому випадку стартер може не вимикатися після запуску.

При зайвому шумі під час роботи окрему увагу варто звернути на стан кріплень і шестерню приводу.

При найменших підозрах на несправність стартера варто звернутися в сервісний центр для діагностики або ремонту.

Зверніть увагу

Якщо поломка сталася несподівано і в невідповідний час, то можна завести машину безпосередньо, в обхід стартера.

Навіть якщо машина завелася після використання інших способів, то затягувати із заміною або ремонтом стартера не слід. Наступного разу вирішити проблему за допомогою даного способу може бути важко.

Як замкнути стартер викруткою? Інструкція до дії

Також можна виконати ремонт самостійно при наявності деякого обладнання та мінімальних навичок.

Способи завести машину без втручання в роботу системи

В першу чергу необхідно виявити причину, по якій відбувається відмова роботи стартера. Якщо силовий агрегат відмовляється працювати через вихід з ладу втягує реле або обмотки стартера, то можна спробувати завести машину зі штовхача або за допомогою буксирування.

ВАЗ 2114 або ВАЗ 2110 легко запускається за допомогою штовхача. Невелика маса автомобілів дозволяє спробувати завести автомобіль маючи всього пару помічників. Впираючись в автомобіль ззаду вони повинні спробувати його розігнати, а водій під час руху провертає ключ у замку запалювання і включає першу швидкість.

Як замкнути стартер викруткою? Інструкція до дії

Від швидкості руху автомобіля залежить час, який знадобиться на запуск двигуна.

Якщо цей спосіб не дозволив отримати бажаний результат, то необхідно спробувати буксирувати машину. Для цього буде потрібна допомога інших водіїв. До автомобіля прив’язується спеціальний трос, за допомогою якого відбувається буксирування.

Цей спосіб є аналогом штовхання машини, але при цьому його ефективність значно вище.

Багато автолюбителів з легкістю погоджуються на допомогу в складній ситуації, тому не варто побоюватися зупинити машину навіть на великих трасах.

Як замкнути стартер викруткою? Інструкція до дії

При запуску двигуна шляхом буксирування варто пам’ятати про те, що автомобіль прискорюється і при зупинці необхідно забезпечити безпеку попереду їде машині, але при цьому мотор глушити не можна.

Як замкнути контакти за допомогою викрутки?

Зазначений спосіб застосовується тільки в тому випадку, коли причиною поломки стало втягує реле. Якщо несправність має іншу природу, то замикання контактів може привести до серйозної поломки всього пристрою.

Несправність характеризується клацанням з-під капота під час провороту ключа. Клацання позначає, що втягує реле не може виконати свої функції. У даній ситуації можна тільки перемкнути стартер за допомогою викрутки або гайкового ключа. Дана дія дозволить передати напругу на обмотку стартера безпосередньо.

Для цього важіль коробки перемикання передач потрібно виставити на нейтральну швидкість, а гальмо максимально затягнути.

Викрутка вставляється між клемами А і Б, замикаючи їх. В даному випадку інструмент працює в якості втягує реле.

Як замкнути стартер викруткою? Інструкція до дії

Так як в даній ситуації зробити все самостійно досить складно, то краще залучити помічника при запуску движка таким способом. Помічник може помістити викрутку між потрібними клемами, тоді як водій буде замикати контакти. Якщо скористатися допомогою асистента, це багато в чому спростить і прискорить процес.

Навіть якщо машина благополучно завелася, то не варто відкладати ремонт на тривалий час. Несправна частина може спричинити вихід з ладу інших елементів, що в підсумку призведе до неможливості запуску машини даними способом.

Будь ласка, оцініть цей матеріал!

( 7

Заводимо авто за допомогою замикання стартера

Попередня діагностика проблеми

Перед тим як замкнути стартер дуже важливим етапом є перевірочні роботи з метою визначити джерела можливих несправностей і спробувати виправити хоча б частину проблем.

Найбільш серйозними поломками вважають повний або частковий знос Бендикс, деформована, або повністю згоріла через високі температур, обмотка стартера, відсутність працездатності його реле і втягує реле.

Якщо ви помітили хоча б одну таку неполадку, то можна випробувати методи запуску двигуна, стартер якого фактично відмовив. Варіантів дій мало, але вони ефективні.Як замкнути стартер викруткою? Інструкція до дії

Наприклад, перший спосіб вимагає допомоги кількох міцних чоловіків, так як доведеться розігнати автомобіль поштовхами з боку багажника. У цей момент водій повинен включити ключ запалювання і перейти на першу передачу. В цілому, чим активніше помічники будуть штовхати машину ззаду, тим швидше вдасться її завести. Такий метод найбільш популярний завдяки своїй простоті.

Ще одним методом представлена ​​буксирування. Суть дій полягає в тому, що “провідна” машина буксирує машину з непрацюючим стартером на певну відстань, використовуючи міцний трос.

Проте, вдаючись до такого способу, потрібно бути гранично уважним, так як після вдалого включення двигуна автомобіль почне прискорення і його слід контролювати.

Коли “ведуча” машина гальмує, вам необхідно загальмувати, щоб уникнути зіткнення.

Я раджу не глушити двигун коли зупиняєте автомобіль з метою вийти і відчепити трос.

Є й інші методи, що передбачають безпосереднє втручання у нутрощі машини. Мається на увазі спосіб замкнути стартер за допомогою викрутки.Як замкнути стартер викруткою? Інструкція до дії

Як замкнути стартер

Щоб втілити знання того, як замкнути стартер, в реальності знадобитися гайковий ключ, викрутка або монтування. Використання даного способу є спроби розібратися зі стартером безпосередньо. Тут не знадобитися груба фізична сила, як в попередніх способах.

Тим не менш, використання, як викрутки, так і гайкового ключа, найбільш доречно в разі несправності втягує реле. Вона присутня тоді, коли при повороті ключа в запалюванні з-під капота чути характерне клацання. Вони свідчать про те, що головна шестерня Бендикс відмовляється провернути колінвал мотора, хоча втягує реле при цьому включається.

В цьому випадку залишається тільки перемкнути сам стартер і надати його обмотці напруга.

Тепер перейдемо до того, як замкнути стартер. Знадобитися або досить довга викрутка, або гайковий ключ з відповідним “зевом”, який дозволить замкнути силові клеми. Тому необхідно підігнати розміри “зіву” під відстань між цими самими клемами втягує реле.

В першу чергу, потрібно виставити важіль коробки передач в нейтральне положення, а потім затягнути до відмови сам гальмо. Після необхідно привести ключ у замку в відповідне положення. Таким чином, обраний інструмент виконує функцію втягує реле.

Тепер питання, що стосується того, як замкнути стартер, фактично вирішене.Як замкнути стартер викруткою? Інструкція до дії

Я хочу звернути вашу увагу на те, що слід дотримуватися певних правил безпеки. Наприклад, потрібно обов’язково простежити, щоб під час маніпуляцій з контактною системою запалення котушка не припинила свою роботу. Це актуально, якщо така система класична.

Якщо ж вона є безконтактної, то така система вже обладнана спеціальним комутатором, який і стежить за стабільною подачею напруги на саму котушку.

Маніпуляції з контактною системою будуть набагато простіше, якщо у вас є помічник, який виставить ключ в положення запалювання в той час, як ви будете замикати сам контакт.

Щоб завести автомобіль вручну без інструментів, необхідно акуратно дістатися до потрібних проводів. Для цього доведеться зняти захисну панель, розташовану, як правило, під кермом. За нею ви побачите дроти різного кольору, що йдуть до замку запалювання.

Після цього потрібно відокремити їх від нього, не забуваючи про обережність. Дуже важливо розібратися в призначенні кожного проводу. Наприклад, дріт заземлення найбільш часто представлений чорним або ж зеленим кольором.

Рідше ці дроти забарвлюють в жовтий колір із зеленою смужкою по всій його довжині, як і в звичайних побутових приладах.

Щоб перевірити, чи відповідає обраний провід за заземлення або ж немає, знадобитися мультиметр. Як замкнути стартер викруткою? Інструкція до діїЗ його допомогою потрібно під’єднати один з щупів до цього проводу, а другий – до корпусу машини. Нульовий показник підтвердить те, що це дріт заземлення. Після цього його слід ізолювати за допомогою скотчлока або простий ізоляційної стрічки, так як в противному випадку він може стати причиною замикання і виходу з ладу всієї бортової системи.

Що ж стосується проводів харчування, то вони найчастіше червоного або жовтого кольору. Їх забарвлення залежить від вольтажу. Проте, краще перевірити ще раз дроти вимірювальним приладом.

Після цього їх потрібно обов’язково згрупувати і відокремити від проводу заземлення, так як зіткнення з ним стане результатом короткого замикання.Як замкнути стартер викруткою? Інструкція до дії

Провід, який відповідає за харчування стартера, досить легко визначити. Досить перевести гальмо в нейтральне положення і з’єднати раніше певні дроти живлення з ще невизначеними. Невизначений провід, чиє зіткнення з проводом харчування стане результатом запуску відповідного механізму і є тим, який відповідає за його харчування.

Ті дроти, які залишилися, відповідають за харчування машини. Їх слід дуже надійно скріпити з проводом, що відповідає за напруга. Після цього “черкає” провід, який відповідає за роботу стартера і двигун повинен запуститися. Проте, дроти живлення не слід тривалий час тримати замкненими з проводом стартера, тому що в противному випадку батарея розрядиться дуже швидко.

Відео “Заводимо авто за допомогою замикання стартера”

На записі показано як можна завести машину за допомогою замикання стартера.

Як замкнути стартер

Авто, двигун якого не вдалося запустити, перестає бути засобом пересування, перетворюючись в купу дорогого металобрухту. Якщо це сталося в мороз, то впоратися з проблемою можна, «оживив» акумулятор або запустивши мотор методом буксирування.

Але в тих випадках, коли стартер ніяк не відгукується на поворот ключа запалювання у машини зі справною батареєю в теплу погоду, найшвидший спосіб запуску двигуна – це безпосередньо замкнути стартер.

Той водій, який знає, як це зробити, зможе також скористатися цим способом з метою діагностики системи запуску.

Причини несправності стартера

Якщо при спробі включення стартер все ж подає ознаки життя, наприклад, чути, як його якір обертається вхолосту або лунає неприємний звук при пробуксовуванні обгонів муфти Бендикс, то поломка вузла носить механічний характер.

Тобто має місце вихід з ладу вилки, обгонів муфти або планетарного редуктора (при наявності такого). В такому випадку завести машину, якщо стартер не працює, не вдасться. Доведеться його знімати і ремонтувати, а запуск здійснювати «з штовхача».

Як замкнути стартер викруткою? Інструкція до діїСхема автомобільного стартера

Занадто повільна прокрутка маховика є ознакою того, що якір зачіпає за статор. Як кажуть автомобілісти – «башмачіт». Відбувається це внаслідок зносу підшипників ковзання якоря – втулок.

Причому якщо довго експлуатувати стартер зі зношеними втулками, то пластини обмотки якоря, постійно «чіпляються» за статор, почнуть зміщуватися, зашкодять дроти обмотки і станеться замикання.

Для того щоб звузити коло пошуку несправності, коли вона пов’язана з порушенням подачі живлення, в автосервісах часто застосовують такий спосіб запустити стартер, як замикання клем «плюсових» проводів, підключених до втягує реле. Якщо спроба не увінчалася успіхом, то несправність варто шукати всередині стартера. Її причиною можуть бути:

 1. Знос або зависання щіток.
 2. Обрив проводки у втягуючому реле.
 3. Обрив обмоток статора або якоря.
 4. Обгорання контактів втягує реле.

Який заробив в результаті такого «прямого включення» стартер стане явним вказівкою на те, що електричний ланцюг порушена поза вузлом, тобто можливі такі варіанти:

 1. Поломка контактної групи замка запалювання.
 2. Вихід з ладу реле включення стартера.
 3. Обрив або замикання на «масу» плюсових проводів.
 4. Обрив «масового» дроти двигуна або сильне окислювання його клем.

Такий спосіб запуску годиться не тільки для діагностики, але і може виручити в тих випадках, коли ремонтувати авто немає часу, а їхати все-таки потрібно.

Способи замикання стартера безпосередньо

Проводка до стартера підключається через два контакти, розташованих в кришці втягує реле. Провід великого перерізу підключений постійно, навіть при вимкненому запаленні, так як він з’єднаний безпосередньо з «плюсової» клемою АКБ (на рис.

нижче позначений жовтою стрілкою). Стартер починає працювати, коли напруга подається на більш тонкий провід. При цьому втягує обмотка переміщує осердя, який притискає контактну пластину (червона стрілка) до голівок мідних болтів.

Замикається силова ланцюг стартера – другий силовий контакт з’єднаний з обмотками статора і якоря. Якір починає обертатися, а паралельно з цим:

 1. Підключається утримуюча обмотка реле. Вона забезпечує надійний контакт і запобігає «виштовхування» Бендикс із зачеплення з маховиком.
 2. Сердечник через важіль (вилку) виштовхує Бендикс до маховика.

Як замкнути стартер викруткою? Інструкція до дії

При припиненні подачі живлення на контакт 50 утримуюча обмотка «відпускає» сердечник, під впливом поворотній пружини розмикаючими електричний ланцюг і виводить із зачеплення Бендикс.

При обриві ланцюга, що підводить напругу до висновку 50 стартера, можна замкнути контакти викруткою або просто металевим стрижнем. Силова клема втягує реле, до якої напруга підводиться завжди, послужить засобом «обходу» штатної проводки.

Струм надійде на втягує обмотку безпосередньо, минаючи вимикач запалювання і реле.

Як замкнути стартер викруткою? Інструкція до діїЗамикання стартера викруткою

У момент включення відбувається сильне іскріння між викруткою і клемами, але побоюватися цього не варто. Набагато небезпечніше з’єднати плюсові висновки з «масою». Наприклад, торкнувшись одночасно контактів і корпусу стартера або кузова.

На автомобілях, у яких компоновка підкапотного простору не дозволяє таким способом «дістатися» до контактів на втягуючому реле, запустити двигун можна інакше – замкнути відповідні контакти реле включення стартера, яке зазвичай встановлюється на бризковики двигуна або щитку передка.

Зробити це можна двома способами:

 1. З’єднати контакти 87 і 30 (на схемі нижче) металевої перемичкою.
 2. Знявши кришку реле, вручну натиснути на контактну пластинку, імітуючи спрацьовування котушки.

Як замкнути стартер викруткою? Інструкція до діїЕлектрична схема стартера

При спробах запустити мотор шляхом замикання контактів реле не слід забувати включати запалювання. Інакше не буде працювати система іскроутворення, а на вприськових авто також і система живлення двигуна.

Легко оживити машину – як завести авто без стартера або як замкнути стартер безпосередньо?

Як замкнути стартер викруткою? Інструкція до дії

Привіт, шановні автолюбителі! Багатьом з нас – автомобілістам, довелося хоч раз у своєму житті опинитися в ситуації, коли стартер авто вперто відмовлявся виконувати своє пряме призначення.

За відомим всім закону Мерфі (в народі «закон падаючого бутерброда»), трапляються подібні неприємності в самий невідповідний момент – їхати обов’язково, та й час підтискає. У таких випадках не залишається нічого іншого, як завести машину без стартералібо замкнути його безпосередньо, і вирушати в дорогу.

Перед тим, як замкнути стартер безпосередньо – бажана діагностика

Як замкнути стартер викруткою? Інструкція до діїЗаводимо машину без стартера

Перш ніж приступати до рішучих дій, непогано було б спробувати виявити причини виходу стартера з ладу, адже деякі з них можна самостійно усунути на місці.

До найскладнішим поломок стартера належать:

 • несправність реле стартера
 • несправність втягує реле
 • знос «Бендикс»
 • згоріла обмотка стартера.

Якщо ви діагностували одну з таких складних поломок, можете відразу починати підшукувати спосіб пуску двигуна з неробочим стартером. Способів цих мало, зате діють вони безвідмовно.

Суть першого простого і надійного способу завести машину без стартера полягає в тому, що кілька, співчуваючих вам сусідів по гаражу міцної статури, впираються руками в багажник авто і по команді починає розгін.

Ви, перебуваючи тим часом за кермом, включаєте ключ запалювання і першу передачу. Чим активніше поводяться штовхають (в сенсі швидкості розгону), тим швидше заведеться мотор. Цей метод завести машину отримав назву «з штовхача» і є найпопулярнішим серед автолюбителів.

важливо

Другий за популярністю і ефективності авто-народний метод «оживити» двигун автомобіля – буксирування. Полягає в тому, що ваша машина буксирується іншим авто на якусь відстань за допомогою троса.

Вам при цьому потрібно проявити максимум обережності: по-перше, врахуйте, що коли ваша машина заведеться, вона обов’язково почне прискорюватися. По-друге, коли авто перед вами зупинитися, не забудьте зупинити свою машину. І нарешті, не глушите мотор, коли будете виходити з машини, щоб відчепити трос, інакше всю процедуру доведеться повторити.

Як замкнути стартер викруткою? Інструкція до діїЯк замкнути стартер викруткою? Інструкція до дії

Як завести автомобіль без штовхача і троса? Просто замкнути стартер

Спробувати повернути авто до життя можна і без застосування грубої фізичної сили. Щоб швидко впоратися з поставленим завданням, необхідно мати уявлення про те, як замкнути стартер безпосередньо.

Давайте розбиратися, як завести стартер безпосередньо або, кажучи авто-народною мовою: як замкнути стартер викруткою, гайковим ключем, монтуванням або іншим відповідним підручним засобом.

Варто відразу обмовитися, що викрутка з гайковим ключем допоможуть лише в тому випадку, коли причиною незадовільної роботи стартера є несправність втягує реле.

Дізнатися про неї можна за характерними клацань з-під капота при повороті ключа. Звук цей свідчить про те, що сталося включення втягує реле, однак провідна шестерня Бендикс не може провернути колінвал двигуна. Ось з цієї ситуації не існує іншого виходу окрім, як перемкнути стартери дати напруга на обмотки.

Отже, щоб замкнути стартер вам знадобиться велика викрутка або гайковий ключ з «зевом», відповідним відстані між силовими клемами втягує реле, яким вам потрібно буде просто замкнути їх.

Але спочатку потрібно виставити важіль КПП в нейтральне положення і затягнути до відмови гальмо. Ключ у замку повинен бути приведений у відповідне положення. У цих умовах викрутка (ключ) спрацює як втягує реле.

 • Ось такими нехитрими способами можна привести в дію машину, недовго ламаючи голову над питанням: як замкнути стартер.
 • Єдиний момент в цій технології – заводячи стартер безпосередньо на контактній системі запалювання, простежте за тим, щоб не вийшла з ладу котушка.
 • Адже якщо на безконтактних система запалювання комутатор стежить за подачею напруги на котушку, то на класичних контактних системах такого захисту немає.

На контактних системах зручніше виконувати такі дії з асистентом – один ставить ключ в положення запалювання, другий – замикає контакт. Удачі вам при запуску стартера безпосередньо.

Як замкнути стартер викруткою своїми руками

Багатьом автомобілістам доводиться хоч раз в житті стикатися з проблемами, пов’язаними зі стартером транспортного засобу. Стартер наполегливо відмовляється працювати, як раніше, хоча і сама не зіпсовано (проблемою стає втяг. Реле).

Що робити в цьому випадку і як оживити стартер, ми і розглянемо в нашій статті. Існує відомий усіма людьми на землі закон Мерфі, як його ще називають у народі закон підлості. Машина псується в самий невідповідний момент, коли потрібно терміново куди-небудь їхати, а час все підтискає і підтискає.

Нічого в цьому випадку не залишається, як замкнути контакти стартера, щоб оживити цей важливий елемент автомобіля.

діагностика

Вона необхідна перш, ніж автомобіліст хоче приступити до активних дій. Якщо зуміти виявити причини такої поведінки стартера, то їх можна усунути прямо на місці, не вирушаючи навіть в автосервіс і не втрачаючи зайвого часу. Ази ремонту стартера вчать нас, що найскладнішими поломками вважаються наступні:

 • Реле стартера вийшло з ладу;
 • Втягує реле зіпсувалося;
 • Зносився Бендикс;
 • Обмотка стартера перегоріла.

У разі, якщо хоч одна з вищенаведених поломок підтвердилася, доводиться шукати способи заводу авто з неробочим стартером. Вони є, але їх дуже мало. Зате вони допоможуть впоратися з проблемою на всі 100 відсотків.

Як замкнути стартер викруткою? Інструкція до дії

Спосіб перший або напрошується сам по собі

Цей спосіб називають дідівським і він має на меті допомогу кількох міцних хлопців, які опинилися ненароком поруч.

Досить впертися їм руками в багажник або капот автомобіля, розігнати його, а водієві в цей час треба буде встигнути завести двигун на другій передачі або заднім ходом.

Якщо швидкість автомобіля буде достатньою, а інші деталі в порядку, то не завестися машина просто не може. Такий спосіб в народі називають ще з штовхача.

Спосіб другий – буксирування

Не менш ефективний і навіть більш надійний, але потрібна інша машина потужніший вашого автомобіля. Буксирувати транспортний засіб досить буде на невелику відстань, після чого завести двигун тим же манером, що описувалося вище. В цьому випадку хотілося б дати пару слушних порад:

 • Чи не глушити автомобіль, після того, як він завівся і відправитися потім відразу в сервіс;
 • Не забувати, що після заводу машина набере швидкість, якщо вона на другій передачі і ви натиснули на педаль акселератора;
 • Не забувати, що після заводу, буксирував вас автомобіль зупиниться. Тому потрібно буде встигнути загальмувати.

Як замкнути стартер викруткою? Інструкція до дії

Третій спосіб – замикання

І нарешті, ми підійшли власне до теми даної статті: правильно замкнути стартер викруткою. В цьому випадку не потрібна груба фізична сила або буксирування. Досить буде озброїтися простий викруткою, бажано з довгою рукояткою.

Перш, ніж перейти безпосередньо до алгоритму проведення процесу, давайте зупинимося на питанні: а чим краще замкнути стартер – викруткою, гайковим ключем або монтуванням? Відзначимо відразу, що монтування – це варіант на чорний день, коли під рукою не виявляється ні викрутки, ні ключа.

Як правило, викрутка і ключ допомагають у випадках, коли несправне реле. Характерні клацання з-під капота при повороті ключа в замку запалювання, тому повне підтвердження. Шестерня Бендикс не в змозі провернути клонували, так як реле не дає достатньо енергії.

Порада

Залишається замкнути стартер, даючи напруга безпосередньо на обмотки. Як і говорилося вище, бажано озброїтися великою викруткою або ключем, який би дістав обидві силові клеми реле, щоб їх перемкнути. Не забуваємо виставити важіль коробки на холостий хід, а ручник затягнути до відмови.

Ключ у замку запалювання треба повернути на півоберта, щоб запалилися відповідні лампочки на панелі приладів. Викрутка, прикладена до клем, в даному випадку спрацьовує, як саме реле. Спосіб, як бачимо не хитрий. Але треба завжди бути напоготові. Справа в тому, що можна нашкодити котушці.

Вона легко виходить з ладу, якщо кілька разів поспіль робити таке. Просто на класичних контактних системах котушка не має відповідного захисту, як на безконтактних системах. Щоб убезпечити котушку від перегорання рекомендується зробити наступне:

Як замкнути стартер викруткою? Інструкція до дії

замикання

 • Попросити асистента сісти в автомобіль;
 • Нехай він поставить ключ запалювання в положення запалювання, а ви в цей час замкне контакт.

Таким чином, навчившись самостійно оживляти стартер, можна спокійно вирушати на найдальші відстані.

Проблема буде вирішена в одну хвилину. Але потім треба буде в обов’язковому порядку відвідати автомайстерню, де стартер піддасться ретельній діагностиці з боку фахівців. Вони відразу ж визначать причину, усунуть її і ви більше не потрапите під закон Мерфі. Хоча ніхто не може дати гарантії, що це не відбудеться після закінчення певного проміжку часу.

Вам сподобалася стаття? Вона була корисною?

Замикання стартера безпосередньо

Більшості автовласників відома непередбачена ситуація, коли не заводиться двигун транспортного засобу.

Зазвичай, всьому виною пристрій запуску, тому водієві не зайвим буде знати, як замкнути стартер безпосередньо, щоб завести машину.

Перед виконанням процедури, необхідно навчиться розрізняти все поломки цього вузла, через які потрібно замикання стартера, і ознайомиться зі способами їх діагностики.

Функціональні особливості стартера

На жаль, але термін служби пристрою не відрізняється тривалістю в порівнянні з періодом експлуатації силового агрегату. В середньому воно служить близько 5 років. Вкрай важливо приділяти увагу діагностиці приладу як на знову придбаному транспортному засобі, так і на автомобілі з солідним пробігом, оскільки цей захід допоможе в подальшому значно продовжити його ресурс.

Як замкнути стартер викруткою? Інструкція до діїУ конструкції пускової системи двигуна стартер розкручує його колінчастий вал, чим створюється необхідна ступінь стиснення для коректного освіти суміші і її згоряння. Оскільки пристрій працює в комплексі з різними механізмами і електронними системами, відповідно в ньому можуть виникати як механічні поломки, так і несправності електричної частини. Коли стартер повільно крутить колінвал, або не обертає його взагалі, швидше за все джерело живлення потребує підзарядки, відсутній контакт в бортовій мережі автомобіля, або в замку запалювання. Часом причина несправності настільки банальна, що поломка усувається звичайною очищенням контактів від бруду і оксидних відкладень.

Якщо ж пристрій повністю не функціонує, цілком можливо, що вийшло з ладу тягове реле, або згоріла обмотка на котушці. При пробуксовці муфти, стартер не запускає силовий агрегат, при цьому його якір обертається. Механічні пошкодження валу, знос підшипників і проблеми з замком запалювання призводять до того, що навіть після запуску мотора стартер і раніше продовжує працювати.

Пристрій пуску двигуна постійно піддається високим навантаженням, внаслідок того, що йому доводиться агрегатітровать з великим і важким маховиком і обертати його, щоб запустити поршневу частину, з цієї причини не варто нехтувати проведенням діагностики пристрою і виконанням належних правил його експлуатації.

Необхідно точно визначити причину некоректної роботи стартера, оскільки не завжди вийде запустити силовий агрегат подібним чином.

Як замкнути стартер з штовхача?

Запустити, таким чином, автомобільний двигун можна, якщо несправне тягове реле, або обмотка пускового пристрою. Подібний спосіб вважається найбільш поширеним серед автомобілістів.

Для того щоб запустити стартер з штовхача потрібно пара помічників, які будуть штовхати автомобіль, впираючись руками в багажник. В цей час водій включає першу передачу і провертає ключ у замку запалювання.

Стартер повинен запустити силовий агрегат.

Зауважимо, чим більше розгін автомобіля під час штовхання, тим швидше пристрій запуску двигуна почне розкручувати його колінвал, і тим швидше заведеться машина.

Це ще один з поширених методів запуску автомобільного двигуна з несправним стартером.

Важливо! Цей спосіб не підходить для транспортних засобів, на яких встановлена ​​автоматична трансмісія, оскільки через певні особливості її конструкції буксирування машини категорично протипоказана.

Як замкнути стартер викруткою? Інструкція до діїДля втілення цього методу знадобиться буксирувальний трос і ще один автомобіль. Вкрай важливо строго дотримуватися таку послідовність дій під час буксирування:

 • провідна машина повинна рушати плавно і починати рух з невеликою швидкістю для натягу троса;
 • водій взятого на буксир автомобіля не повинен різко гальмувати;
 • після того, як транспортний засіб заведеться, воно почне різко прискорюватися;
 • зупинятися варто тільки після того, як зупиниться ведуча машина;
 • чи не заглушати двигун в момент відчеплення троса, інакше він може не завестися, і знову буде потрібно буксирування.

Як замкнути стартер викруткою?

До цього заходу варто вдатися в разі несправності тягового реле.

Про це свідчить характерне потьохкування в моторному відсіку під час провороту ключа в замку запалювання, коли реле включається в роботу, при цьому стартер не може надати колінчастого валу необхідну кількість обертів для забезпечення запуску мотора через те, що провідна шестерня не входить в зачеплення з маховиком. В цьому випадку необхідно подати напругу на обмотки безпосередньо, перемкнув за допомогою викрутки силові клеми стартера. При цьому викрутка бере на себе роль несправного тягового реле.

Зверніть увагу! Перед виконанням цієї процедури необхідно обов’язково поставити автомобіль на гальмо стоянки і включити нейтральну передачу. Потрібно використовувати викрутку з потужною робочою частиною і добре ізольованою ручкою.

Процедуру бажано проводити удвох: один знаходиться за кермом автомобіля і включає запалювання, другий в цей час перемикає клеми стартера викруткою. Цей спосіб досить підступний, оскільки існує ризик спалити котушку. Тому щоб уникнути внутрішніх пошкоджень не варто постійно виконувати цю процедуру, якщо в перші рази не вдалося запустити мотор.

Зверніть увагу

Як видно способи замикання стартера досить прості і не вимагають від водія певного багажу технічних знань і набору складних інструментів. Але, без помічників тут не обійтися.

Як замкнути стартер безпосередньо

У успішний запуск двигуна чималу роль відіграє втягує реле стартера. Коли він виходить з ладу, стартер не включиться і двигун не заведеться. Однак існує старий перевірений спосіб …

Якщо при спробі запуску двигуна, стартер не включається і вже відомо, що причина у втягуючому реле, можна скористатися включенням стартера безпосередньо. Щоб зрозуміти, в чому сенс даного методу, потрібно коротко дізнатися принцип його підключення.

Як замкнути стартер викруткою? Інструкція до дії

Електродвигун стартера включається тоді, коли якір реле, що втягує зміщується і замикає контакти силового ланцюга. У свою чергу втягує реле зміщує якір, коли подається напруга з замку запалювання. Якщо втягує з якихось причин не може замкнути контакти електродвигуна стартера, то це можна зробити вручну.

 • Найголовніші правила при включенні стартера безпосередньо:
 • – Автомобіль повинен стояти на нейтральній передачі і бути затриманий стоянковим гальмом
 • – Запалювання має бути включено
 • – Як перемички повинен використовуватися провідник струму достатньої довжини і перетину

Якщо всі ці правила виконані і до стартера є вільний доступ, то можна приступити до його включенню. За традицією в якості перемички використовують товсту викрутку.

Сенс методу в тому, щоб замкнути контакти силової лінії на втягуючому реле.

Робити це потрібно акуратно, щоб не торкнутися викруткою корпусу стартера або який-небудь інший металевої деталі, тому що інакше виникне коротке замикання.

Якщо точно замкнути викруткою два силових контакту на втягуючому реле, то це буде рівносильно замикання цих же контактів зсередини реле його якорем. Тобто ми імітуємо роботу втягує і підключаємо електродвигун стартера. Він почне працювати і, якщо включено запалювання, основний двигун автомобіля заведеться.

При цьому потрібно врахувати, що в момент замикання контактів викруткою, швидше за все, виникне кілька іскор, тому такий метод запуску вимагає хорошої витримки. Ще один недолік – в тому, що ні на кожному автомобілі можна підлізти до стартера настільки, щоб можна було замкнути контакти на втягуючому реле.

Після того, як двигун автомобіля завівся, викрутку потрібно прибрати від контактів і стартер відключиться.

Три способи замкнути стартер автомобіля безпосередньо

Багато автомобілістів стикалися з такою проблемою як поломка стартера. Він може зламатися в будь-який момент. Як завести машину, якщо не працює стартер, а їхати треба? Завести машину можливо таким шляхом як замкнути стартер безпосередньо або завестися без нього. Але перед тим як це зробити, слід ознайомитися з основними поломками стартера і зрозуміти всі нюанси.

Основні поломки стартера

Стартер забезпечує пуск двигуна. Він створює крутний момент клонували з потрібними оборотами для ступеня стиснення і згорання горючої суміші. Якщо стартер почав працювати з перебоями, потрібно з’ясувати причину такої його поведінки.

Важливо! Стартер працює з іншими системами машини в одній пусковий ланцюга. Тому поломки можуть бути механічними і електричними.

Якщо стартер не хоче крутити або робить це повільно – зверніть увагу на електричний ланцюг і акумулятор:

 • АКБ не заряджений;
 • погано закріплені контакти;
 • поганий контакт і поломка дроти від клеми втягує реле;
 • пошкоджений провід між акумулятором і стартером;
 • невідповідність масла в картері по в’язкості;
 • не функціонує контактна група замка запалювання.

Якщо не працює стартер або просто не включається, це може бути: несправність реле, коротке замикання в обмотці самого стартера.

Якщо обертається якір стартера, але стартер не може провернути колінвал це: пробуксовка муфти вільного ходу або тугий хід приводу гвинтової нарізки.

Бувають випадки коли стартер не вимикається після пуску. Причинами можуть бути: заїдання приводів на валу якоря, заїдає в замку запалювання, знос підшипників. Виправити такі поломки можна шляхом заміни пошкоджених деталей.

Якщо ви помітили що стартер почав шуміти. Це може бути: шестерня приводу вийшла із зачеплення, послабився кріплення або полюса стартера.

Стартер схильний до великих навантажень, так як йому доводиться обертати великий маховик і приводити в дію поршневу групу двигуна. Тому слід уважно до нього ставиться і проводити діагностику для уникнення поломок.

Замкнути стартер з штовхача

Перед тим як завести машину безпосередньо через стартер слід з’ясувати, чому стартер вийшов з ладу.

Якщо причина в несправності реле, втягуючому реле, обмотці стартера, то запустити його можна з штовхача. Для цього вам знадобляться пара помічників. Вони будуть впираючись в багажник авто і його розганяти, а ви включаєте ключ запалювання і першу передачу. Чим швидше будуть штовхати машину помічники, тим швидше вона заведеться.

Буксирування автомобіля

Ще один метод завести машину якщо не працює стартер – це буксирування . Для цього вам знадобиться ще одне авто і трос. Якщо поломка сталася в дорозі, просто зупиніть будь-який автомобіль і попросіть допомогти вам завестися. Багато це часу не займе, зате ви продовжите свій шлях.

Важливо! Не забудьте той факт, що коли ваша машина при буксируванні заведеться, вона буде прискоряться, не забувайте зупинятися, коли зупиняється авто попереду, не глушите мотор коли вийдете з машини, щоб відчепити трос.

замикання викруткою

Замикання стартера викруткою можна проводити, тільки якщо причиною поломки стало втягує реле. Дізнатися таку поломку можна по клацання з-під капота коли ви провертаєте ключ. Це означає що включення втягує реле відбувається, але провідна шестерня не повертається коленвал. У такій ситуації не можна зробити нічого крім як перемкнути стартер викруткою і таким чином дати напруга на обмотки.

Для замикання стартера викруткою потрібно виставити важіль КПП в нейтральному положенні і затягнути гальмо. У цих умовах викрутка буде працювати як втягує реле. Викрутку вставляємо між силовими клемами замкнувши їх.

Для того щоб завести машину безпосередньо через стартер найкраще вдатися до допомоги асистента. Таким чином, це спростить завдання. Один буде вставляти викрутку, інший – замикати контакти. З помічником все пройде гораздобистрееі простіше.

Як замкнути стартер викруткою? Інструкція до дії »

Як замкнути стартер викруткою? Інструкція до дії

Нерідко автолюбителі задаються питанням: як замкнути стартер викруткою, щоб завести двигун ? І виникає він тоді, коли мотор відмовляється запускатися через те, що контакти стартера вкрилися оксидною плівкою (сильний діелектрик), що перешкоджає нормальному проходженню струму. Завести машину без сторонньої допомоги стає важко.

Як замкнути стартер викруткою повинен знати кожен автовласник, щоб уникнути неприємностей з запуском двигуна. Але перш ніж навчитися цьому, треба зрозуміти, що даний метод ефективний не у всіх випадках. Для початку потрібно виявити причини несправності.

Для того щоб замкнути стартер буде потрібно викрутка, гайковий ключ або інше металеве підручний засіб. У нашому випадку розглянемо варіант з викруткою і.

Проблеми з втягує реле видають себе за своєрідним клацання під капотом при повороті ключа в замку запалювання. Клацання є сигналом, що втягує реле включено, але обгону муфта не може повернути коленвал. Вихід залишається один – замкнути стартер, щоб напруга пішло на обмотку.

Для початку потрібно підібрати підходящу викрутку , щоб її довжина підходила під відстань між клемами, які будуть замикатися.

Далі КПП ставиться на нейтральну передачу , ручне гальмо затягується до упору, в замок запалювання вставляється ключ і повертається в потрібну сторону.

важливо

Після чого проводиться замикання клем стартера. Ключ разом з викруткою спрацьовують замість несправного реле, і Бендикс повертає колінвал. В результаті відбувається довгоочікуваний запуск двигуна.

В цілому метод нескладний . Але власникам автомобілів 80-х, 90-х років треба знати, що в безконтактних системах запалювання комутатор контролює подачу напруги на котушку, а в старих такого контролю немає, і при замиканні стартера котушка може зламатися.

Якщо доведеться замикати стартер в контактній системі, то краще робити це удвох . Одному потрібно буде повернути ключ у замку запалювання, а другого – замкнути контакти стартера.

Основні поломки стартера

Більш досвідчені автолюбителі знають, що машина може не заводитися по ряду причин, які ніяк не пов’язані зі стартером. Але все ж найчастіше «собака зарита» саме в ньому.

Щоб чітко розуміти всю суть проблеми, слід ознайомитися з поширеними несправностями стартера, до яких відносяться:

 • згоріла обмотка;
 • несправності в реле;
 • знос обгонів муфти ();
 • окислення контактів.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You May Also Like

Діагностика гбо 4 покоління своїми руками. Коли немає сенсу платити сто

Цены на бензин постоянно растут и облагаются новыми акцизами. Но без автомобиля…

Який краще gps-маяк для авто? Огляд моделей і погляд з боку

Защита своего транспортного средства – одна из основных задач автовладельца. При этом…

Що означає знак ш на машині? Просто про просте

https://www.znak.com/2017-04-07/znak_shipy_i_novye_pravila_dorozhnogo_dvizheniya_chto_nuzhno_znat 2017.04.07 Яромир Романов / Znak.com З 4 квітня в Росії діють…

Позначення на приладовій панелі автомобіля. Що означають значки?

У міру розвитку автомобільної промисловості кількість індикаторів на приладовій панелі стрімко збільшувалася.…

Як зареєструвати саморобний причіп? В Україні.

Реєстрація саморобних транспортних засобів Саморобні ПРИЦЕПИ Отже, з якоїсь незрозумілої причини Ви…

Як правильно паркуватися між машинами? Розписуємо в деталях

Як паркуватися переднім ходом між автомобілями Ось і настав щасливий день –…

Що робити, якщо потіє фара – причини і способи усунення проблеми

Утворення конденсату всередині фар досить поширена проблема, з якою стикаються власники автомобілів.…

Чи можна буксирувати на автоматі іншу машину? Як це зробити без наслідків

Багато автолюбителів чули про особливості принципу роботи АКПП і тому закономірно ставлять…

Що робити, якщо машину заблокували і перекрили у дворі? Все вирішується

Що робити, якщо у дворі заблокували машину, куди звертатися? Багато автомобілістів стикаються…

Що робити, якщо тече рульова рейка? Терміново усуваємо

На СТО, що спеціалізуються на ремонті вузлів рульового управління, власників автомобілів змушують…